Giriş
(16)

siz erkekler bakıp bakıp

sadece bakmakla ve adım atmamakla ne yapmaya çalışıyosunuz? yani, aklınızdan ne geçiyor da karşınızdaki de size baktığı halde adım atmıyorsunuz?
sadece bakmakla ve adım atmamakla ne yapmaya çalışıyosunuz? yani, aklınızdan ne geçiyor da karşınızdaki de size baktığı halde adım atmıyorsunuz?
dengesizlik seziyoruz ve sadece bakıp geçiyoruz.


nahtoderfahrung
(22.02.20)
Çok gördük bakıyor olup da yanına gidince "ne alaka" diyenleri, ondan kanka...

Ben o adımı baktığım kişiden bekliyorum o yüzden atmıyorum. Ben bakınca borçlu mu çıkıyorum adım atmaya? O bakıyorsa o da gelsin.


Bruce
(22.02.20)
erkek değilim ama Bruce +1

madem siz de bakıyorsunuz o zaman siz adım atın. niye illa erkekten bekliyorsunuz?


rusalka
(22.02.20)
@nahtoderfahrung
ama bazen görüyorum, kız hiç yüz vermediği halde peşinden gidenleri.. peki onların motivasyonu ne?
@bruce
herkese karşı mı öyle yapıyorsun kanka? yoksa belirli kızlara mı?


Herrrrrkese karşı öyleyim. İsterse yedi düvelin prensesi olsun. Sadece bakıştığım birinin yanına gitmem.

Ha, ne olur. Gözünün içine baka baka masadan kalkar tuvalete ya da dışarı giderim, beklerim takip ediyor mu. Gelirse hay hay, gelmezse bay bay..


Bruce
(22.02.20)
Böyle başlıklar açacak kadar özgüven sahibi oluyorsunuz demek baktıkça, vay anasını...

Herhangi bir sebeple etkilenmişsem bakıyorumdur. Bir cazibe noktası vardır ki bakıyorumdur. Güzeldir ki bakıyorumdur. Adım atmıyorsunuz ne lan? Cidden Türk kızlarında ağır bir ego var, şu ufacık ortamda bile doğrudan vuruyorlar dışa. Düşündüğünüz gibi dünyanın en değerli taşına bakıp bakıp yanıp tutuşmuyoruz yani.

Bruce +1 bu arada.


aristarkos
(22.02.20)
siz kadınlarla aynı motivasyona sahibiz. gidip konuşmak bizim millete göre değil.


scudman1
(22.02.20)
baktığını yakalamak bile tatmin edebiliyor. tanımak, konuşmak, yatmak isteyeceğin bi kadın değil belki, ama her göz göze geldiğinde "ya, öyle bakarsın işte" demek bazen eğlenceli.

arzu eden narsisistik kişilik bozukluğu demekte özgür, ben gün içindeki ufak eğlencelerden olarak görüyorum.

@nahtoderfahrung'a sorduğun için ise: açık açık "off hayır diyor, en sevdiğim şey" diyen bir adam tanıdım ömrümde. adamın fetişi bildiğin kovalamaktı mesela.


celeron 300a
(22.02.20)
@celeron 300a
Senin gibiler çok fazla. Belki de savunma mekanizması geliştirdin kendine. Karşındakinin de senin gibi düşünmediğini veya "neden bakıyor ki" şeklinde düşünmediğini nerden biliyorsun? Belki de olmayacağını bildiğin için de böyle düşünüyorsundur. Sende hem narsist kişilik bozukluğu hem de başka bozukluklar olabilir..


kendi adıma değil erkekler adına konuşayım: her göze göze geldiğimizle konuşup etsek başka bir şeye vakit kalmaz, işi gücü bırakmamız lazım.

"neden bakıyor ki" şeklinde düşünmediğini nerden biliyorsun" - bakış var bakış var, farkını ben anlatmayayım yani şimdi.

karşımdaki de benim gibi düşünüyor olabilir tabi gayet, ben bunu yadırgamıyorum veya yanlış bulmuyorum.


celeron 300a
(22.02.20)
nasıl gelmesini istiyorsun ki erkeklerin? 1 erkek kızla hiç ortak arkadasi olmayinca nasıl yazabilir ki?


lata
(23.02.20)
Zenginsen ve kafa dengi biriysen flört oluyor gidip konusunca, tam tersi biriysen sapık damgasi yiyorsun. O yuzden gidip keyfimi kacirmak istemiyorum ben bakistigim insanla. Kapali kutunun icinden nasil bir ruh hali cikacagini bilmiyorsun. Esit sartlardayiz gelip o da tanisabilir.


Bakışmak eğlenceli, yüksek ihtimal olumsuz sonuçlanacak herhangi bir adım atmak o kadar eğlenceli değil. Neden yüksek ihtimal? Kadınlar bakışmayı, ilgi çekmeyi sürdürdüklerini görmeyi sever. Ama erkeğin adım atacak kadar ileri gittiğini görünce çok gerilir. Gözlemlediğim çoğu kadın böyleydi.


IncredibleMau
(23.02.20)
bende fobi var bu konuda ve ağzım da iyi laf yapmaz, küçük konuşmalar
hiç bana göre değil, o yüzden istesem bile adım atamıyorum.


hap var ot var
(24.02.20)
kısmen özgüvensizlik kısmen kadınların olumsuz tavrı, terslemeleri. sadece bakmak risksiz bir yol. kesin gene tersleyecek, laf sokacak diye çekingen duruyoruz. çünkü bir kadına direkt "merhaba" diyerek yaklaşmak niyetini hemen belli eder. o yüzden türkiye'de sevgililiklerin başlaması çoğunlukla ortak arkadaş, ortak sosyal çevre vs. üzerinden oluyor. önce arkadaşlık başlıyor, sonra gerisi geliyor. bu sayede kızları ürkütmemiş oluyoruz.


bu ülkede tacizci olarak suçlanmak o kadar kolay ki hayatta ilk adımı ben atmam. o benden hoşlandıysa ayağıma gelsin bir zahmet. bugüne kadar kaç kız arkadaşım olduysa ya kendileri ya eş dost aracılığyla dolaylı ilgilerini belli ettiler de öyle başladı zaten :D


yedek
(24.02.20)
(7)

Sabah tramvay beklerken

Durakta bir adam vardı. Üstünde eşofman takımı, elinde de poşet vardı. Bu soğukta mont falan giymemiş. Birkaç defa önümden geçti, sürekli geçince farkettim ki eşofmanında kabarıklık var. Poşetle önünü kapatmaya çalışıyor gibi ama tam önümde yan duruyordu ve tam da o açıdan çok fazla anlaşılıyordu. A
Durakta bir adam vardı. Üstünde eşofman takımı, elinde de poşet vardı. Bu soğukta mont falan giymemiş. Birkaç defa önümden geçti, sürekli geçince farkettim ki eşofmanında kabarıklık var. Poşetle önünü kapatmaya çalışıyor gibi ama tam önümde yan duruyordu ve tam da o açıdan çok fazla anlaşılıyordu. Adamın bu tip giyinip ve sürekli gidip gelmesi beni işkillendirdi.

Tramvay geldiğinde kendime yer buldum. Sonra yine tam önüme geldi. Bayağı rahatsız oldum. Bu arada adama bakmıyorum. sadece 2 kere baktım yanlış mı gördüm diye o da. Neyse ki sonra kendine oturacak yer bulup önümden gitti.

Bu tip giyinip ve bu tarz hareketleri sahip birisinden şüphelenilmeli mi sizce? Yoksa insanlık hali, adam zaten gizlemeye çalışıyor diyip kendimi kandırmalı mıyım?
insanlik hali. yani er bireylerde kimi zaman istem disi ereksiyon yasanabiliyor. kiyafet de bunu ele verecek turden bir seyse ciddi anlamda sikinti yasayabiliyor kisi.

soruyu dogru anladim umarim.


msb
(18.02.20)
Anlıyorum çok iğrenç bir durum maalesef her ne kadar alttan almaya öyle olmadığına inanmaya çalışsak bile ne yazık ki bu durum göründüğünden fazlası değil.Bu sebeple bunu takmayın çünkü kendinize ekstra yük ama bana sorarsanız bu kasten olan bişey gibi duruyor ve etik değil.Kafasını kullanırken yanlış kafasını kullanmış cahil biri sadece.


simsey
(18.02.20)
Bağcılar Kabataş tramvayından bahsediyorsan kadrolu fortçuları, sapıkları vardır o hattın. Genelde turist kadınları taciz ederler. 70 yaşında fortçu dayılar bile vardır o hatta


bagcilar - kabatassa normaldir. 1 yil orda calistim. erkek halimle 3 kez bana sarkan oldu. cok davetkar yada yakisikli oldugumdan degil sikligini anla diye diyorum.

maalesef 65 yasustune toplu tasima ucretsiz olunca daha da artti. adamlar geneleve gidemedigi icin 70 yilin acligini en ucuz yoldan gidermeye calisiyorlar. bize ogretildigi gibi anadolu insani saf, temiz yada yaslilarimiz cok tontis diye birsey yok. cogu namussuz. aci ama gercek.


mayeskuel
(19.02.20)
msb +1 istem disi ereksiyon olabilir, sabah saatlerinde sıcak/soğuk değişimlerinde.


güneyli çocuk
(19.02.20)
insanlik hali evet ama insanligin hangi hali?

bence insanligin kokusmus bir hali. adam mesai gibi gelmis bir de Sabah Sabah. ya hu, esofman diyor, mont yok diyor, karsima gecti dikeldi diyor, bundan masum bir sonuc cikarmak icin cidden cok saf olmak lazim.

isin kotusu sapikligi ve tacizi olayi oyle bir noktada birakiyor ki herif, al iste, emin bile olamiyorsun.


jimicik
(19.02.20)
@jimicik
Hah,duygularıma tercüman oldun valla. Ne düşüneceğimi şaşırdım.


(16)

Geceleri sessiz olmayan ebeveynler

Gece olunca sesli konuşmalar mı dersiniz, yüksek sesle hapşırma mı dersiniz, sürekli hareket halinde olup banyonun kapısını, lambasını sesli açmak mı dersiniz bıktırdılar gerçekten. Geçenlerde söyledim babama ışığın düğmesine çok sert basıyorsun diye. Çok işe yaramadı. Uyuyana saygıları yok. Sizin e
Gece olunca sesli konuşmalar mı dersiniz, yüksek sesle hapşırma mı dersiniz, sürekli hareket halinde olup banyonun kapısını, lambasını sesli açmak mı dersiniz bıktırdılar gerçekten. Geçenlerde söyledim babama ışığın düğmesine çok sert basıyorsun diye. Çok işe yaramadı. Uyuyana saygıları yok. Sizin ebeveynleriniz de böyle mi?
Güzelinden bi kulak tıkacı tavsiye ederim.


msb
(11.02.20)
@msb
En güzelinden aldım kendime. Şu hayatta kullandığım en rahatı. Otiflexin uyku için yapılmış olanı. Ama o bile bi süre sonra kulağımı havasız bırakıyor rahatsız ediyor. Uykumu bölüyor. Deliksiz uyutmuyor.


Yaş kaç?

Benim sülalemde yok ama iş vs çevremde 25+ çoğu insan ayrı eve çıkıyor. Tek çare ayrı eve çıkmak, kulak tikaciyla falan olacak iş değil.

Haa ben ayrı eve çıkacağıma para biriktirmeyi tercih ederim. Tek sıkıntısı eve kız getiremiyorsun aileyle yaşarken.


Cesario
(11.02.20)
Söylediğiniz sesler normal yaşamın gereği sesler. Işığın düğmesine sert basmak nedir kardeş. Kendi evimde rahat edemeyecek miyim demedi mi ebeveynleriniz size. Ben uyuyamamanızda daha çok "rahatlayamama, stres" durumu görüyorum. Meditasyon yapın, sesleri ancak o şekilde duymaz, ya da hayatın bir parçası olarak kabul eder ve uyursunuz. Kulak tıkacı ile olacak şey değil bu.


SiyamkedisiZorro
(12.02.20)
yaşın ilerlediyse çık git bu evden demeye çalışıyor olabilirler


nolmus yani
(12.02.20)
Ayda bir haftasonu gidiyorum, dinlenemeden geri geliyorum, daha çok babam böyle, düşüncesiz insan tiplemesi bence, yani böyle yetişmiş o yüzden suçlamıyorum, sabah kalkar televizyonu açar, bilgisayarı açar her ikisi bangır bangır bir şeyler çalar, kapılar çarpar, telefon çalar sesli konuşur, gece yatmak bilmez yine.

Yani olağan bir şey bence ve biraz alışmakla alakalı belki de, ben 300 küsür öğrencinin kaldığı lise yurdunda 0 sessizlikle 4 sene geçirdikten sonra ailemin yanında 1 sene kaldım ve ondan sonra tekrar koptum ve lise yurdu daha rahattı dedim hep.

İmkanın varsa ayrı eve çık, sırf bu yüzden şehrin diğer ucunda iş arayıp buldum :D


Bence kafaya taktığın için seni ekstra geriyor
Sikayet ettiğin seyler normal şeyler gibi geldi bana


basond
(12.02.20)
Akşam boyunca banyoya girip çıkmayıp gece olunca 20 kere yapıyorlar bunu. Bunda anormal bir durum var. Yaşamayınca anlamıyorsunuz heralde


sesi ortadan kaldıramıyorsan bastırman lazım o zaman. youtube'tan yağmur sesi gibi bir şeyler aç, kulaklıktan değil doğrudan hoparlörden aç, ben öyle yapıyordum.

www.youtube.com


benimkiler de aynı :D


epleindebisous
(12.02.20)
sadece gece yüksek sesle hapşırıp, gündüzleri sessiz mi hapşırıyorlar?
ben kapıyı kapatıp uykuya daldığım zaman gürültülerin çoğunu duymam bile. uykudan uyanıyorsanız bence yaşadığınız yerin ses yalıtımı kötü, ne yapsanız da işe yaramaz.
yok uykuya dalamıyorsanız, orada problem farklı.


gkhncnzdgn
(12.02.20)
Gece sürekli tuvalete kalkmaları prostatla ilgili. Kadınlar da mesane problemi yaşayabiliyor. Bizzat annem babamdan biliyorum. Gündüz gün içinde biraz daha tutabiliyorlar ama uykuda kontrolü daha zor mecburen sabaha kadar tuvalete taşınıyorlar.
Işığı bile gürültülü açıp kapadıklarını söylemişsiniz ki bunun için anahtara yumruk atıyor olmaları lazım. Evinizin ses yalıtımı kötü bence, bunun faturasını onlara kesemezsiniz ne yaparsanız yapın ışığı açıp kapatınca o ses çıkacak.
Üstelik uykunuzda elektrik anahtarının sesini duyabiliyorsanız sizde bir problem olmalı. Kafanıza epeyce takmışsınız bu durumu. Bakın uykunuz hassas demiyorum, uykusu hassas çok insan tanıdım ama hiç biri ışığı açarken gürültü yapıldığından şikayetçi değil.


balik kraker
(12.02.20)
Bakın, bunu diyen tek ben değilim. Kardeşim de benimle hemfikir ve onun sabah gitmesi gereken bir işi yok ona rağmen etkileniyor. Beni anlamamak için ve haksız çıkarmak için direniyorsunuz resmen.

@balik kraker hiçbiri benimle aynı evde yaşamıyorlar. Birebir aynı şeyleri yaşamamız lazım. Ve evet dövercesine anahtara basıyorlar. İsteyince o düğmeye daha yavaş basılabiliyor.


benim velede 25 sene gozum gibi bakacam, sonra velet bana isigin dugmesine sert basiyorsun uyaniyorum diyecek..hahah, bak bir gulme geldi..

adamin evi, begenmiyorsan cikacaksin.


cooperr
(12.02.20)
@cooperr umarım baba değilsindir.


yeni viko anahtar 6 tl. değiştir gitsin


esref
(14.02.20)
(5)

az duyuyorum

daha önce işitme testi yaptırdım ve bir sorun çıkmadı. diğer insanlar bazı şeyleri net duyarken ben duyamıyorum. dahası daha sonra dediklerini de hatırlamıyorum. hele fikrim olmayan bir konudaysa hızlı konuşmaları yakalayamaz oldum. sorun nedir sizce? aynı şeyleri yaşayan var mı?
daha önce işitme testi yaptırdım ve bir sorun çıkmadı. diğer insanlar bazı şeyleri net duyarken ben duyamıyorum. dahası daha sonra dediklerini de hatırlamıyorum. hele fikrim olmayan bir konudaysa hızlı konuşmaları yakalayamaz oldum.
sorun nedir sizce? aynı şeyleri yaşayan var mı?
sol kulağım, sağ kulağıma göre daha boğuk, tizleri daha az duyuyor. bir süredir de sol kulağımda hissss şekinde ses var (white noise gibi).

kaç farklı doktora gittim hatırlamıyorum. yaptıkları işitme testlerinde de verdikleri en tiz ses 8kHz civarında. Benim kulağımda ise daha tiz sesleri duymada sorun var.

karşılıklı konuşmalar da ise benzer şekilde konuşmaları zor anlıyorum. artık refleks olarak biriyle konuşurken kafamı sola çeviriyorum, sağ kulağım daha net duyduğu için.

belki buradan sorunumuzu anlayan birileri çıkar.


mrtkp1234
(09.02.20)
dikkat eksikliği de olabilir, kanınızı bir ölçtürün bence


9kuyruklukedi
(09.02.20)
bende de aynı sorun var. çok doktor gezdim sadece biri normal kan tahlili istedi. sebebini anlamadım. üstteki kullanıcı yazmış, şaşırdım. onla mı alakalıydı?


banacevaplazım
(09.02.20)
@mrtkp1234
benim de sol kulağım daha iyi duyuyor gibi hissediyorum. yani daha doğrusu hep o kulağımla telefon konuşurum belki de alışkanlıktır.

@9kuyruklukedi
dikkat eksikliğim olduğunu düşünüyrum. doktor teşhisli değil ama felaket derecede zor odaklanıyorum her şeye. bunun için doktora gideceğim yakın zamanda. ama kan testiyle alakası nedir?


bende bu testlerden yaptırdım normal çıktı, izole odaya sokup kulaklıktan birşeyler söylüyorlar ama oda tam izole değildi bence.

ayrıca bende az duymadan ziyade ortamda 1-2 ses varsa tam sesleri ayıramayıp seçememe olayı var. sizde de o sıkıntı olabilir. bunu sorunu ölçemiyorlar


egokalp
(09.02.20)
(4)

çamaşır makinesi suyu boşalmıyor

filtre kapağından açıp suyu verelim diyoruz ama daha önce burda da yazdığım gibi çamaşır makinesi yatak odamda. yani açarsam her yer su olacak.etrafı su basmadan suyu nasıl tahliye ederim? altına kap falan koyamıyorum yere sıfır çünkü. makine bu arçelik 8103 ycm https://www.akakce.com/camasir-makine
filtre kapağından açıp suyu verelim diyoruz ama daha önce burda da yazdığım gibi çamaşır makinesi yatak odamda. yani açarsam her yer su olacak.
etrafı su basmadan suyu nasıl tahliye ederim? altına kap falan koyamıyorum yere sıfır çünkü. makine bu arçelik 8103 ycm www.akakce.com
Üzerinde bir şey yoksa ufak ufak kaldırarak altını destekleyin. Kalın kitaplar bile olur (tabi poşete koyun da islanmasinlar. Makineyi biraz yükselince altına kap çöp torbası koyarak dikkatlice açın kapağı.
Sanirim o kapaktan başka yol yok :S


kisa
(22.01.20)
Sağ alt ön köşede su tahliye borusu yok mu?


juzolu
(22.01.20)
Boru yok direkt açılıyor ve su tazyikli bir şekilde boşalıyor. Boru çıksa içinden bir şekilde aktarırdım kaba falan.


Sonuç olarak:
Makinenin kapağı açıldı, bir leğene çoğu boşaldı ama yine de yerler hep su oldu.


(14)

tanıdğınız en yalnız insan kim

ben kendimi çok yalnız hissediyorum. ne doğru düzgün arkadaşım var ne de sevgilim. evet konuştuğum arkadaşlarım var ama hiçbiriyle canciğer değilim. kardeşim olmasa daha da yalnız hissederdim kendimi. acaba ben dünyanın en kötü insanı olabilir miyim?
ben kendimi çok yalnız hissediyorum. ne doğru düzgün arkadaşım var ne de sevgilim. evet konuştuğum arkadaşlarım var ama hiçbiriyle canciğer değilim. kardeşim olmasa daha da yalnız hissederdim kendimi. acaba ben dünyanın en kötü insanı olabilir miyim?
Yalnız olmakla derdi olan, tanıdığım bir ben varım sanırım.

Bir sürü "arkadaşım" var ama yalnız takılan. İşten/okuldan çıkıyor eve gidiyorlar. Dizisini izleyip hobisini yapıp mutlu oluyorlar.

Bir yandan hayret ediyorum bir yandan kıskanıyorum.


aguen
(21.01.20)
Benim.

Hoş ça ka lın.


Ben de epey yalnızım. Yaşadığım yerde hadi çıkıp bir hava alalım diyeceğim kimse kalmadı gibi. Kendi kendime yetiyorum çoğu zaman ama arada insan içine çıkmak insanı normalleştiriyor.


başka kimseyi tanımadığım için, ben.


Tears of Devil
(21.01.20)
beni de yazın listeye.
ayrıca bu durumun kötülükle ne ilgisi var, anlamadım.


scudman1
(21.01.20)
Serdar var, 15 senelik arkadaşım. Çok iyi, kibar ve kültürlü bir adamdır ama etrafında hiç düzenli arkadaşı olmamıştır; ben dahil. Aynı şehirdeyiz ayda yılda bir gelir bizim ortama, o da ancak çok ısrar edersen. Başka da arkadaşı yok, oyun oynar enstrüman öğrenir dil öğrenir kendi kendine; evden çıkmaz işten eve evden işe. Otursan çok güzel muhabbet eder seninle, herkes de sever ama yalnızdır serdar; hiç kız arkadaşı da olmadı. Biraz çekingendir ama zamanında dans ekibinde solistlik de yapmıştır, insan içine çıkarsan takır takır konuşur. Tuhaf bir adam serdar, ulaşamıyorsun kendisine, hep bir duvarı var gibi.


Bruce
(21.01.20)
ben ergenler gibi yalnızlık edebiyatı yapmadan söylüyorum: ben. iyi ki ben.


ya ben lan neyse
(21.01.20)
Ben.

Yurtdışına çıkıyorum iki güne iş için, "ne istersiniz, ne getireyim size ordan?" diye psikoloğuma sordum. İkinci bir seçeneğim yok çünkü.

Teşekkürler.


adamın psikologu var lan!

geçen bi dilek tuttum yine otobüste tek başıma gittim.


Valla ben de yalnizim sanirim. Ama benimki tercih biraz, yukaridaki Serdar gibiyim :)


msb
(21.01.20)
Neyse ki bu degilim de Serdar cok yalnizsa ben yürürdüm kendisine.


hindistan cevizi
(21.01.20)
Evden işe gidip gelmek, evde vakit geçirmek ne güzel hayat :)

Yalnızlıksa mevzu; bu konuda rekoru 7 ay 20 gün gemide kalan adam bildirdi :) Arkadaş, dışarı çıkmak, dolaşmak etmek, tv, internet vs unutun zaten yok. Telefon karaya yakın olunca çekerse, gerçi birde 10 dolara 20 dk uydu telefonu var.


Northern Mariner
(21.01.20)
@northern mariner hikayenin eksik kısımları hiç yok mu? 7 ay hiç mi karaya ayak basmadınız?


Tanıdığım en yalnız insan, telefonun öbür ucunda bir tuhaf çatallaşmış sesini toplarlamak için bir iki kez öksürdükten sonra, yav kusura bakma, 15-20 gündür kimseyle konuşmadım, şimdi birden ses çıkmadı ben de şaşırdım diyen insandı. Hala kalbim acır hatırladıkça. Hayatı boyunca - ve hala- ne kadar yalnız olduğunu ya hiç bilmedi ya da farkında değilmiş gibi yaptı.Mutsuz bir insan asla olmadı, ama benim için yalnız insanın tanım karşılığıdır.


latchet
(22.01.20)
(4)

terapi görüp işe yarayan ve bedava terapi var mıdır

terapi görüp de işe yarayan var mı? devletin psikiyatristine gitsem bedava terapi istesem sağlarlar mı?
terapi görüp de işe yarayan var mı? devletin psikiyatristine gitsem bedava terapi istesem sağlarlar mı?
Devlet hastanelerinde psikolog var zaten terapi yapmak için.Randevu alınıyor ama sıra çoktur muhtemelen.
Psikiyatristler devlette ne yazık ki 5 dakika ancak dinliyor yoğunluktan.

Belediyelerin psikolojik danışmanlık merkezi oluyor. Özellikle büyükşehirlerde yaygın tabi.

Bir de pdr bölümü son sınıfta veya klinik psikoloji yüksek lisansında psikolojik danışmanlık uygulaması dersi için öğrenciler kendileri danışan arıyor. Üniversitelerin bölüm gruplarından iletişime geçebilirsiniz

Ek olarak, Üniversite öğrencisiyseniz devlet üniversitelerinin de mediko veya sks bünyesinde pdr merkezleri var. Onlardan da ücretsiz faydalanırsınız.


coca cola
(19.01.20)
Selamlar,
Bipolarite örüntüsüne sahip bir insanım. Terapiye depresyona girme nedenlerimi saptadık ve şu an onlara daha farkındalıklar yaklaştığım için derin bir atağa girmeme engel olmaya vesile oldu terapi süreci. Bu terapiler psikoterapistlerle ya da psikologlarla yürütülüyor. Dolayısıyla farkındalık adına beni geliştirdiğini söyleyebilirim.

Terapinin ücretsiz olmasını pek tavsiye etmezler. Terapi karşılığında bedel ödemeniz gerekir, aksi taktirde size yararlı olmaz. Ufak da olsa bir bedel işe yarıyor.

Devlette psikiyatristler 10 dakika maksimum dinliyor, ilaçla kontrol için süre çok da kısa sayılmaz. Önemli olan uzun konuşma terapileriyle kendinize dair derinlere girmeniz.

İstanbul’da devletin Hizmetleri var diye biliyorum. Eğer bulamazsanız uygun terapi oluşumuna ben el atacağım ilerde. (Psikoloji öğrencisiyim)


damba
(19.01.20)
Psikiyatrist yukarıda dendiği gibi 15 dakika görüyor sizi en fazla ve ilaç yazıyor. Devlette terapi için kontenjanlar yılda iki kere açılıyor bildiğim kadarıyla. Yamulmuyorsam Nisan ve Ekim gibi. Oralara kendiniz direk başvurabiliyor musunuz bilmiyorum ama psikiyatrist yönlendirebiliyor. Benim psikiyatrist önce testler yaptırmıştı bana psikoloji departmanında sonra da terapi görmen gerekli diyerek psikoloğa yönlendirmişti beni. Ama psikolog (itiraf etmeliyim ki benim de pısırıklığımdan dolayı) benim terapiye ihtiyaç olmadığıma kanaat getirerek geri göndermişti beni. Kendiniz için savaşmanız gerekiyor yani terapiyi alabilmek için.


peki madem
(19.01.20)
Belediyelerin ücretsiz terapi hizmeti veren yerlerine bakın. Doğru yöntem, sizin düzenli gitmeniz ve çabanızla işe yarıyor.


kaset
(19.01.20)
(2)

çamaşır makinesini banyoya almak

banyoya almayı düşünüyorum. ancak banyo çok eski, çok küçük ve banyo yaparken her yer ıslanıyor. alttan ve yanlardan su gelmemesi lazım makineye.altına şuna benzer bir şey lazımhttps://img.letgo.com/images/74/9f/a8/31/749fa8315bdcf03213802c33eb5d53ea.jpeg?impolicy=img_600babam hiçbir şekilde çamaşır
banyoya almayı düşünüyorum. ancak banyo çok eski, çok küçük ve banyo yaparken her yer ıslanıyor. alttan ve yanlardan su gelmemesi lazım makineye.
altına şuna benzer bir şey lazım
img.letgo.com
babam hiçbir şekilde çamaşır makinesini banyoya almak istemiyor. makinenin hiçbir şekilde sallanmaması lazım, yere sağlam oturması gerekli. makine banyoya yakın olduğu için yıllardır bizim odamızda.

ama yanlardan su almaması için dolap bile olsa kurtarmaz gibi geliyor. duvara sıfır bir dolap gerekiyor. dolap da sudan etkilenmeyen bir dolap olmalı. çok fazla şey gerekiyor anlayacağınız.

bana bu konuda yardım eder misiniz?
Bauhaus ya da tekzende çamaşır makinesi altı için ürünler satılıyor oraya bakabilirsiniz


all girls dream
(19.01.20)
images.app.goo.gl bu sekilde camasir makinesi ortuleri var su gecirmiyor. onlardan alabilirsiniz.


pide
(19.01.20)
(5)

Hangi kitaptan başlamalıyım?

1.oblomov2.dorian greyin portresi3.yüzyıllık yalnızlıkOblomov şu an çekiyor konusu sebebiyle ama kitap bittiğinde kafamda harekete geçmeliyim hissi uyandırmalı. Bu kitaplar bunu sağlamıyorsa "bu kitabı okumalısın çünkü ben şu kısmını çok sevdim" şeklinde yorumda bulunur musunuz?
1.oblomov
2.dorian greyin portresi
3.yüzyıllık yalnızlık

Oblomov şu an çekiyor konusu sebebiyle ama kitap bittiğinde kafamda harekete geçmeliyim hissi uyandırmalı. Bu kitaplar bunu sağlamıyorsa "bu kitabı okumalısın çünkü ben şu kısmını çok sevdim" şeklinde yorumda bulunur musunuz?
Oblomovu oku. Çünküsü iyi bir karakter romanı.


ykyt
(18.01.20)
Bence de Oblomov' u okuyun. Tabi her ne kadar Oblomovluk şeklinde bir akım yarattığı söylense de edebi zevk almak için okuyacağınızi düşündüğümden atalete yol açmaz diye düşünüyorum. Bende olmadı böyle bir şey sizde olur mu bilmiyorum.
2' yi okumadım. Ama Yüzyıllık yalnızlik kesinlikle uzun aralar verilmeden, girişteki aile ağacı tablosuna dönüp baka baka okunmayi gerektiriyor. Çünkü Aurelianolar, Arcadiolar nickime ilham veren ursulalar vs derken kafayı epey karıştırabilir.


Amaranta ursula
(18.01.20)
üçünü birlikte götürün.


for day to break
(18.01.20)
oblomov +1 konusu ile çekiyorsa ertelemeden şans verin derim.


oblomov'u okumak ciddi sabır istiyor.

2-3-1 yaparım.


anarsika
(18.01.20)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.