Giriş
(3)

Vizesiz nereye gitsek?

Herkese selamlar,Vizesiz yurtdısı turlarına katılmak istiyoruz, ancak ülkeler, sehirler konusunda kararsız kaldık. Belgrad, lviv, kiev, saraybosna vb.Sizin öneriniz nedir, nereye gitsek gidip memnun kaldığınız nereler var?Teşekkürler, iyi haftasonları
Herkese selamlar,

Vizesiz yurtdısı turlarına katılmak istiyoruz, ancak ülkeler, sehirler konusunda kararsız kaldık. Belgrad, lviv, kiev, saraybosna vb.
Sizin öneriniz nedir, nereye gitsek gidip memnun kaldığınız nereler var?

Teşekkürler, iyi haftasonları
Lviv güzel ama havaalanında giriş yaparken yapılan sorgu muamelesi kötü. Diğerlerini bilmiyorum. Yalnız havalar ısınmadan giderseniz Türkiye den daha soğuk olacaktır.


Topalordek
(25.01.20)
Kiev.


Uzun uzun yazardım da üşeniyorum. Kiev güzel bir şehir. Film seti gibi. Sovyet, slav kültürüne, insanına merakın varsa sizi tatmin eder. Kışın bir başka güzel oluyor. Kar ve kışla özdeşleşmiş bir ülkenin şehri. Merak meselesi birazda. Belgrad da vizesiz ama para verseler gitmem mesela. Bana bir anlam ifade etmiyor çünkü.


heidi'nin dedesi
(25.01.20)
(3)

İş değişikliği sorunsalları

Herkese merhaba,İş hayatında yaklaşık 5 yıl kadar tecrübeliyim, 2 yıl denetim firması, 2 yıldır ise finans sektöründe raporlama üzerine çalışmaktayım. Aslında bu çalıştığım yerde gayet de mutluydum ilk yıldan terfi aldım felan, ancak 3 kişilik bi ekipte 1 kişi ayrılınca 8 aydır tek başına 1 müdür il
Herkese merhaba,

İş hayatında yaklaşık 5 yıl kadar tecrübeliyim, 2 yıl denetim firması, 2 yıldır ise finans sektöründe raporlama üzerine çalışmaktayım. Aslında bu çalıştığım yerde gayet de mutluydum ilk yıldan terfi aldım felan, ancak 3 kişilik bi ekipte 1 kişi ayrılınca 8 aydır tek başına 1 müdür ile yürütüyordum ve gerçekten çok çok mesai ile, daha sonra tam yeni eleman alındı diye sevinirken müdür hamile olduğunu belirtti ve yeni eleman geldi 1 ay sonra da müdür yok, yerine birini de almadılar onun full işleri yine bana devir ve yeni elemana bir şeyler öğret gibi... gerçekten çok zorlandığım zamanlar oldu ki müdür ücretsiz izne de çıkınca direktör hiç bir şeyden anlamadığı halde ne beni kontrol edebilecek bilgiye sahip(excel dosyasını açmasını bile bilmeyen biri, o derece) ne de anlayışlı her iş yetişiyor diye nasıl yapıldığını ne sürece yapıldığını bilmeden sürekli iş istiyor düzenli yapıldığını görünce o işler rutin oluyor...

Bunların sonucunda da bunalıp iş görüşmelerine gittim çok da güzel yerlerle görüştüm.
Biriyle şuan teklif aşamasındayım, ücret olarak yaklaşık buranın nette 1200 fazlası gibi Ve 1 prim de var, tabi Şuan çalıştığım yer de benim bunaldığımı anlayıp diğerlerine yapılan zamdan biraz daha yüksek bi zam olabilceğini, ve yaklaşık yarım veya 1 maaş prim olabilceğini belirttiler. Yine de teklif edilen yer daha yüksek kalıyor ki 4 yıllık tecrübeye göre hiç de az buz para değil aslında.

Tabi bunların yanında şuanki yerde özel sağlık sigortasının bi kısmını ben cepten ödüyorum ve hiç kapsamlı değil ve doktora gidince dolu masraf çıkıyor, diğer yer de ise kapsamlı bi sağlık sigortası, hayat sigortası gibi yan hakları gelişmiş ki bi süreden sonra çocuk yapmak isteyeceğimizden bunun çok önemli bi ayrıntı olabilceğini de belirtmek isterim.

Bu konuda sizin görüşleriniz nedir?

Fiyat artışı çok değil, düzeni bozma mı? Ki burda hiiiiç arkadaşım yok hepsi yaşça büyük ve kafa dengim değil.
Yada artış bile önemli değil mutsuzsan, skıldıysan değiltir maaş da yanına kar kalır mı?

Bir şeyler duymaya çok ihtiyacım var, çok çaresiz kaldım arada kaldım kafam karışık.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Çok teşekkürler
Uzun vadede su an oldugun yerde kosullarin duzelecegine ve terfi alabilecegine (anladigim kadariyla mudurun isini yapiyorsun zaten) inaniyorsan, de ki "boyle bir teklif var, buna benzer kosullari saglarsaniz kalirim". Eger yanasmazlarsa ya da mantalite boyle gidecek gibiyse bas istifayi digerine git.


fortisvita
(15.01.20)
Zaten değistirmeyi kafaya koymussun. Su an calistigin yerle alakali olumlu tek bir durumun yok. Degistir gitsin :)


tosunpasa
(16.01.20)
Zaten yeni yeri ovup durmussun neyi soruyorsun, dunden meraklisin iste cik gitsin


postmodern rh
(16.01.20)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.