Giriş
(2)

Anne geyiğiyle alakalı başlık arıyorum -komşunun oğlu bilmem ne-

Anneler hep derdi ya işte komşunun çocuğu ahmet de doktorluk kazanmış bıdı bıdı. Bununla ilgili açılan bir başlık var mı? Aramaya inandım fakat bulamadım. Yanlış hatırlıyor olabilirim bu kalıbı belki de.
Anneler hep derdi ya işte komşunun çocuğu ahmet de doktorluk kazanmış bıdı bıdı. Bununla ilgili açılan bir başlık var mı? Aramaya inandım fakat bulamadım. Yanlış hatırlıyor olabilirim bu kalıbı belki de.
eurhka
(26.06.19)
ruşen amcanın oğlu sedat?


sutlu nescafe
(26.06.19)
aile dostlarının başarılı çocukları?


tahtakafa
(26.06.19)
(3)

Louie CK'nin "Louie" isimli dizisinde ya da bi stand-up şovundaki şaka

İnsanların hayatlarında çok kolay bir şekilde "inanılmaz, hayatımda yaşadığım en iyi şeydi, mükemmeldi." gibi tanımları kullandığından bahsediyordu. Hatta ağzında pipetle gezen kokoş kadın taklidi yapıp yediği bir pizzanın hayatındaki en iyi şey olduğundan bahsediyordu. Bir buldurun be :(
İnsanların hayatlarında çok kolay bir şekilde "inanılmaz, hayatımda yaşadığım en iyi şeydi, mükemmeldi." gibi tanımları kullandığından bahsediyordu.

Hatta ağzında pipetle gezen kokoş kadın taklidi yapıp yediği bir pizzanın hayatındaki en iyi şey olduğundan bahsediyordu.

Bir buldurun be :(
eurhka
(12.06.19)
çok niş bir olay istemişsin. zor.


Techsavvy
(12.06.19)
www.youtube.com

diziden değil de aynı espri sanırım.


potsdamer
(12.06.19)
Sanıyorum ki Hilarious adlı gösterisinde buna değiniyordu. Bu değilse Live at the Comedy Store adlı gösterisindedir. Aşağıdaki tarzda bir sataşması mevcuttu Louie nin.
Basit bir kahveye bile inanılmaz diyorsun öyle mi? Bu kelimeyi kullanmak için gerçeten gerekli bir durum olursa hangi kelimeyi kullanacağız? Kahveye inanılmaz diyorsun peki şu anda İsa geri gelse ve karşında dursa bunu nasıl tanımlayacaksın? İnanılmaz değil mi?


tesla01
(13.06.19)
(1)

Urbanears Plattan 2 Bluetooth kullanan var mıdır?

Varsa bass'lar ve genel olarak yorumlarınız nedir? Teşekkürler.
Varsa bass'lar ve genel olarak yorumlarınız nedir?

Teşekkürler.
eurhka
(14.05.19)
genel ses kalitesi tatminkar değil, basslarla ilgili özel bir yorumum yok


(1)

Sürücü belgem çevirme yapan poliste kaldı ve sonrasında bulunamadı

Evet, trafik polisi çevirdi. Sürücü olan arkadaşımın ehliyetine el konuldu, yerine benim kullanacağıma dair belgeye imza vs. atmak için polis ehliyetimi aldı. Sonrasında arabayı ben kullandım ve gittik. Ehliyetim ise poliste kaldı. Benlik bir durum yoktu yani. ama ehliyetim kayboldu. Şimdi benim bu
Evet, trafik polisi çevirdi. Sürücü olan arkadaşımın ehliyetine el konuldu, yerine benim kullanacağıma dair belgeye imza vs. atmak için polis ehliyetimi aldı.

Sonrasında arabayı ben kullandım ve gittik. Ehliyetim ise poliste kaldı. Benlik bir durum yoktu yani. ama ehliyetim kayboldu. Şimdi benim bu harç, değerli kağıt vs. 200 lira kadar ödemem gerekiyor?

Bir şey yapabilir miyim acaba? Bıktım bu manasız çıkan masraflardan.
eurhka
(04.04.19)
Çevirme nerede oldu? Muhtemelen yapan polisler en yakın trafik tescil şubeye bırakmış olabilirler.


rosencruz
(05.04.19)
(3)

tiflis-istanbul uçuşunda bagaj hakkım yok ama şarap aldım

el bagajım var. sokamıyorum uçağa sanırım, bagaj hakkı mı satın almam lazım? başka şansım yok sanırım doğru mu?
el bagajım var. sokamıyorum uçağa sanırım, bagaj hakkı mı satın almam lazım? başka şansım yok sanırım doğru mu?
eurhka
(24.03.19)
Dogru


Deathrow
(24.03.19)
birinden de rica edebilirsin sırada


mayeskuel
(24.03.19)
duty free'den aldıysan kabine sokabilirsin diye biliyorum.


(7)

booking.com'dan iptal seçeneksiz oda tuttum. kartımdan çekememiş...

Kartım şu an kapalı olduğundan çekememiş. Ben de açıkçası bedava kalabilecek bir yer buldum. 600 küsür lira ödeyecektim. Planım şu:Kredi kartımı kayıp-çalıntı olarak değiştirsem, zaten kullanamayacağım yurtdışında. Kart değişince numaralar vs. de değiştiği için kartım kullanıma açıldığında para çeke
Kartım şu an kapalı olduğundan çekememiş. Ben de açıkçası bedava kalabilecek bir yer buldum. 600 küsür lira ödeyecektim.

Planım şu:

Kredi kartımı kayıp-çalıntı olarak değiştirsem, zaten kullanamayacağım yurtdışında. Kart değişince numaralar vs. de değiştiği için kartım kullanıma açıldığında para çekemezler?

Doğru mudur?
eurhka
(20.03.19)
Eğer önceden provizyon aldıysa kartın kapalı olsa da o provizyonu tahsilata çevirebiliyor.

Provizyon senin ekstrende şu anda görünmese bile rezervasyonu yaptırdıktan sonra herhangi bir anda otel tarafından bankaya gönderilmiş olabilir.

Başımıza geldi bu durum.


cakabo
(20.03.19)
kart değişiminde kart numarası değişmez


karti kaybettim dersen kart numarasi degismez +1


kartı mail ordera, sanal alışverişe her şeye kapat. bir şey olmaz diye düşünüyorum.


rosencruz
(20.03.19)
bankam ile konuştum, işlem gözükmüyormuş.

kayıp-çalıntı olarak bildirirsem de kart numarası dahil her şey değişiyormuş.

kartımı zaten önümüzdeki 3 ay kullanamayacağım için kayıp-çalıntı başvurusu açtım. muhtemelen booking benden bu ücreti çekemeyecek.

cevaplar için teşekkür ederim.


eurhka
(20.03.19)
Şimdi atladığınız bir nokta var gibime geliyor. booking.com, airbnb gibi çalışmıyor. yani rezervasyonu yaptığınız anda provizyonu karttan çekmiyor. otele gittiğinizde ödeme yapıyorsunuz (kartınızda işlem görünmemesinin sebebi bu) kart bilginizi istemesinin sebebi iptal ederseniz cezayı yansıtabilmek. yani bedava konaklamayacaksınız. gittiğinizde ödeme yapmanız gerekecek. sadece iptal ederseniz, iptal cezasını çekemeyebilir.


Bedava konaklamak gibi bir derdim yok aslında. Couchsurfing'den biriyle anlaştık. Para verip kalmama gerek kalmadı.


eurhka
(20.03.19)
(1)

Windows 10 Pro sağ alttaki şarj simgesi kalktı

Bu yüzden ne şarj yüzdemi kolayca görebiliyorum ne parlaklık değiştirebiliyorum ne de güç modunu seçebiliyorum. Var mıdır çözümü bilen?https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4027340/windows-add-the-battery-icon-to-the-taskbar-in-windows-10Bu linkteki adımları uyguladım fakat güç simgesi yok. Aynı
Bu yüzden ne şarj yüzdemi kolayca görebiliyorum ne parlaklık değiştirebiliyorum ne de güç modunu seçebiliyorum. Var mıdır çözümü bilen?

support.microsoft.com

Bu linkteki adımları uyguladım fakat güç simgesi yok.

Aynı şey bluetooth simgesinde de olmuştu. Bu ayarlarda bluetooth da kayıp mesela.

Teşekkürler.
eurhka
(01.03.19)
sol altta büyüteç kısmından "sistem simgelerini aç veya kapat" ara ve istediğin simgeleri aktif hale getirmeyi deneyebilirsin


oldz
(01.03.19)
(4)

çiçek uzmanları sorum size. ilk olarak hangi çiçeği yetiştirsem?

Şimdi şöyle, bir çiçek alıp onunla ilgilenmek istiyorum. Buradaki amacım aslında bir canlıya bakabileceğimi kendime kanıtlamak. Daha sonrasında bir kedi sahiplenme planım var fakat çiçekle bunu başarabileceğimi kendime kanıtlamam lazım.Daha sonra çiçeklerimi de çoğaltmak istiyorum. Bu konudan hiç an
Şimdi şöyle, bir çiçek alıp onunla ilgilenmek istiyorum. Buradaki amacım aslında bir canlıya bakabileceğimi kendime kanıtlamak. Daha sonrasında bir kedi sahiplenme planım var fakat çiçekle bunu başarabileceğimi kendime kanıtlamam lazım.

Daha sonra çiçeklerimi de çoğaltmak istiyorum.

Bu konudan hiç anlamadığımı belirtmek isterim. Ama verdiğiniz cevaplara göre türünü, nasıl bir bakım istediğini vs. araştıracağım.

Teşekkürler.
eurhka
(02.01.19)
Hepsi cicekli olmayabilir ama bence kolaydan zora dogru sirasiyla dikenli kaktusler/aloevera/sukulentler/orkide/ortanca vb. Diye uzar liste. Curutmeden bambu yetistirebilmek de eglenceli.
Sonuc olarak en risksizi kaktusgiller.


nax
(02.01.19)
Kaktüs en kolayıdır ama sanki aloa vera ile guzel bir baslangic yaparsiniz diye düşünmekteyim. Ayrica izlediginiz yolu takdir ettim.


çiçeğe baktım demek ki kediye bakabilirim düşüncesi çok yanlış. ufak saksılarda biber, domates, patates, çilek yetiştirmiş ve şu sıralarda avokado, limon yetiştirmeye çalışan biri olarak söylüyorum.
çiçeğe 1-2 gün su vermezsen sıkıntı olmayabilir ama kediye su veya mama vermezsen olmaz. çiçeği evde bırakıp gidebilirsin. hatta 2-3 gün 1 hafta tatile bile gidersin ama kediyle olmaz. gece işin olur, canın ister eve geç dönmek istersin. çiçek bunlara aldırmaz. kedilerin gariplikleri çok olduğu için sana küsebilir. dikkat çekmek için evdeki eşyaları tırmalayabilir. ortalık yere pisler vs. çiçek öldüğünde amaan yenisini alırım dersin ama kedi ölürse veya hastalanırsa maddi manevi yönden yıkıcı olur.


sutlu nescafe
(02.01.19)
Eğer New york'ta ikamet etmiyorsanız kesinlikle sardunya. Çiçeğin alfabesi, güzel gibi durmayıp çok güzel olan çiçeklerden.


sotw
(02.01.19)
(4)

Yaşadığı zorluklardan sonra inandığı/istediği şeyde başarılı olan Türkler?

Müslüm Gürses'in hikayesi gibi? ya da Aziz Sancar. Kendilerine inanmamalarına rağmen, başarılı olan hikayeleri arıyorum.Teşekkür ederim.https://www.youtube.com/watch?v=ar9qA3WJInkŞu parçanın başındaki Winona Ryder röportajı bir örnek olabilir. Kadına oyuncu olamazsın demişler. olmuş.....sporcu, sana
Müslüm Gürses'in hikayesi gibi? ya da Aziz Sancar.

Kendilerine inanmamalarına rağmen, başarılı olan hikayeleri arıyorum.

Teşekkür ederim.

www.youtube.com

Şu parçanın başındaki Winona Ryder röportajı bir örnek olabilir. Kadına oyuncu olamazsın demişler. olmuş.....

sporcu, sanatçı, oyuncu, bilim insanı her şey olabilir.
eurhka
(28.11.18)
benim hayatımda onlar gibi olmasa da ufak bir başarı hikayem var. Kitap yazsam çok güzel bir kitap olmayabilir (:) ama güzel bir konu olur.

Ben sayılır mıyım?


binder dandet
(28.11.18)
Paralimpik Avrupa Şampiyonası'nda birinci olan 15 yaşındaki Sümeyye Boyacı
12 Eylül'de sahne yasağı alan ve 8 yıl sahneye çıkamayan Bülent Ersoy
Sahneye çıkması engellenen ilk Müslüman kadın tiyatro sanatçısı Afife Jale


kaset
(28.11.18)
Ahmet uluçay geldi aklıma ilk. Ama eminim birçok yazar ve sanatçı vardır böyle.


olaylar olaylar
(28.11.18)
Bugun youtube tedx turkiye de van golu, inci kefali ile ilgili video izledim. Ama hocanin adini unuttum.

Betul mardin


durgunfoton
(28.11.18)
(7)

15 kişilik bir grubu yemeğe götüreceğim. - vejetaryen / istanbul

Var mıdır bildiğiniz bir yer? Ocakbaşına götürmek istiyorum. Çoğunluk vejetaryen ama illa sadece etli bir yer ya da vejetaryen bir restoran olmak zorunda değil.
Var mıdır bildiğiniz bir yer? Ocakbaşına götürmek istiyorum. Çoğunluk vejetaryen ama illa sadece etli bir yer ya da vejetaryen bir restoran olmak zorunda değil.
eurhka
(13.11.18)
mukellef karakoy? hem etli hem etsiz opsiyonlari var.


cairo
(13.11.18)
taksimdeki hayri ocakbasında cok güzel vejetaryen dürüm var.


turk kizi
(13.11.18)
Çoğunluğu vejeteryan olan bir grubu ocakbaşına götürmemenizi öneririm. Gerçekten hassas olanlar olabilir, etin kokusuna dahi dayanamayanlar olabilir neticede.

Hangi yakada yazmamışsınız ama Çiya - Kadıköy diyeyim o zaman.


monogram
(13.11.18)
Çiya


fasulyek
(13.11.18)
Ocakbasina tabi ki goturmeyin, goruntusunden hoslanmayabilirler bile. Hele koku filan.

Meyhaneye goturun. Mezelerin cogu zaten vejetaryen, hem de geleneksel olmus olur yine.


kuehles blondes
(13.11.18)
Ocakbasi mi? LOL! Olmadi dogrudan kesimhaneye gidin.


Traveller
(13.11.18)
Ocakbasi vs Vejeteryan sonsuza kadar kapisabilir.

Vejeteryan olan ama et olan bir yere goturebilirsiniz. Istanbuldaysaniz Ciya +1


baldan kaymak
(13.11.18)
(3)

Meslek olarak öğretmenler haricinde “öğretmen olabilen” ne/kim var sizce?

Mesela bir usta-çırak ilişkisinde öğretmen olabiliyor usta. Ya da bir rehber köpek eğitmeni de öğretmen olabilir diyebiliriz. Peki başka aklınıza gelen ne var?
Mesela bir usta-çırak ilişkisinde öğretmen olabiliyor usta. Ya da bir rehber köpek eğitmeni de öğretmen olabilir diyebiliriz.

Peki başka aklınıza gelen ne var?
eurhka
(12.08.18)
bence öğretme tanımı sadece eğitim fakültesi mezunlarına değil öğretme yetisi olan herkese verilebilir. ki bu yeti bir çok eğitim fakültesi mezununda bulunmuyor maalesef.
benim için yanında staj yaptığım mühendis benim en iyi öğretmenimdi misal.


bokmuhendisi
(12.08.18)
tekniker veya mühendis ünvanlarıyla dışarıda çalışan teknik öğretmenler.

(bkz: tef )


ehliyeti olanlara pratik yaptıran sürücü şeyleri oluyor ya adları neydi onların

yabancı dilde konuşma pratiği yapıldığında yabancı olan karşı taraf

turist rehberleri. gidilen yer hakkında zibilyon şey anlatıyolar.


halanne
(12.08.18)
(22)

sizce tarihteki savaşla alakalı olmayan en ünlü fotoğraf hangisidir?

afgan kızı? (bir noktada savaşla ilgili evet)beatles abbey road?einstein?var mı aklınıza gelen başka?
afgan kızı? (bir noktada savaşla ilgili evet)
beatles abbey road?
einstein?

var mı aklınıza gelen başka?
eurhka
(11.07.18)
benim çevremde şu sağdaki.

voyager.jpl.nasa.gov


babilbaligi
(11.07.18)
çocugun olmesini bekleyen akbaba.


tabudeviren
(11.07.18)
aklıma ilk, afrikalı susuz kalan bebek fotoğrafı geldi. arkasında akbaba olan.


oekuklu
(11.07.18)
medyaakademisi.com

Dehşet verici ve bir açıdan dünyanın özeti.


harvey
(11.07.18)
akbaba fotoğrafını çeken adamın da intahar etmesi çok enteresan olmuş hakkaten.
kevin carter fotoğraflarını inceleyin bence, ben bakıyorum da çok başarılı eserleri var.


killerbee
(11.07.18)
Maryln Monroe nun şu fotoğrafı da baya ünlü bence

s1.ziareromania.ro


senolll
(11.07.18)
(git: foto.haberler.com )

1985'te Kolombiya'daki Nevado del Ruiz yanardağının püskürttüğü lavların 25 bin kurbanından biri de Omayra Sanchez'di. 3 gündür sular içinde kalan 13 yaşındaki Sanchez bu kare çekildikten kısa süre sonra öldü. Bu kare fotoğrafçı Frank Fournier'ye Pulitzer kazandırdı.


sbryldrm
(11.07.18)
(git: foto.haberler.com )

Yıl 1980, Uganda'da açlıktan ölmek üzere olan bir çocuk ve bir misyoner.


sbryldrm
(11.07.18)
tiannamen meydaninda tanklarin onunde duran adam.
che guevera'nin meshur pozu. tisortlerde olan hani.


baldur2
(11.07.18)
oooof o kolombiya'daki yanardag olayini bilmiyordum, arkadaslar cok hassas acmak istemeyebilirsiniz. mahvoldum.


baldur2
(11.07.18)
Uzaklarda aramaya gerek yok. Van depreminde ölen Yunus kardeşimizin son fotoğrafı... i.hizliresim.comayrıca "çocuk ve akbaba" fotoğrafı +1..

eğer efsane değilse fotoğrafı çekip oradan ayrılan eleman, çocuğa yardım etmediği için pişman olup depresyona giriyor ve aylar sonra intihar ediyor.


silah taciri
(11.07.18)
Brooklyn köprüsü işçileri

goo.gl


Windows xp duvar kağıdı olan fotoğraf:) Geçen sene bir dersim için araştırmıştım, dünya üzerinde en çok bilinen fotoğraflardan biri.
wallpapersite.com


peggy
(11.07.18)
www.nasa.gov

a man on the moon


kablelvuku
(11.07.18)
Times meydanındaki öpücük diyecektim de savaşla ilgiliymis. :/

Mavi bilye diyorum. Dünyanın klasikleşmiş fotosu.


dont eat me
(11.07.18)
En ünlüsü mü bilmem ama kendini yakan budist rahip fotoğrafı ve arkasındaki hikaye son derece çarpıcıdır.
4.bp.blogspot.com


@kablelvuku +1. Savaşla alakalı fotoğrafları bile koysan bence en ünlü fotoğraf budur.


noluyo yaa
(11.07.18)
11 Eylül'de kuleden atlayan adam

pbs.twimg.com


SiyamkedisiZorro
(11.07.18)
Şurada hazır derlenmişi var;

En ünlü 100

www.boredpanda.com


sarap dumani
(11.07.18)
www.yesterdame.com

suikastçı soğukkanlılığı. henüz 21 yaşında, suikastten dolayı yakalanmış ve idam edileceğini biliyor.

en ünlü değil ancak bence etkileyici.


(20)

avm'lerle alakalı olarak en nefret ettiğiniz şey nedir?

kasada sıra beklemek.otopark'ta boş park yeri aramak vs.teşekkürler kalp
kasada sıra beklemek.
otopark'ta boş park yeri aramak vs.

teşekkürler kalp
eurhka
(27.06.18)
baş ağrıtıcı avm uğultusu.


lemmiwinks
(27.06.18)
Avm'lerin varoluşundan, oraların sokaklardan daha güvenli olarak lanse edilerek "tüketim" çılgınlığının pompalanmasından nefret ediyorum.


monogram
(27.06.18)
kapalı olmaları.


Bruce
(27.06.18)
Havasızlık, kalabalık, gürültü


fotrsapka
(27.06.18)
araplar


silah taciri
(27.06.18)
avm'lerin kendileri


sbryldrm
(27.06.18)
bir an için alışverişi ve goygoyu bırakıp "varam biraz çömelip oturam" dediğin o an sırtını dayayıp kıçını koyacağın bir yer bulamamak. (restoran katı hariç)


Tam bebek arabası ve çocuklar demeye gelmiştim.
@datnet + 100000000

32 yaşına gelmiş çocuklarını bile bebek arabasına koyup her yerde insanın üstüne üstüne süren tiplerden, her yerde olduğu gibi, alışveriş merkezlerinde olmalarına da sinir oluyorum. Çocuklarının ağzı yırtılırcasına feryat ettiği durumlarda bile onlarla ilgilenmeyip ortak alanlarda başkalarının kafasını şişirmesine müsaade eden tiplerden de nefret ediyorum. Bağıran, sağa sola koşuşturan çocuklardan da hazzetmiyorum.


m e b
(27.06.18)
spotlardan mıdır, her yerden geçen elektrik kablolarından mıdır nedir 1 saat bile kalsam çıktığımda dayak yemiş gibi ve çoook yorgun hissetmem.


hushhush
(27.06.18)
AVM uğultusu +1
Bağıran çocuklar, bebek arabası terörü +1
Kalabalık +1

AVM'nin ortası geniş ve boşsa, yukarılardan alt kata kadar görebiliyorsam daha ferah ve katlanabilir oluyor. Basık AVM'den nefret ediyorum.

Bir de özellikle Zorlu gibi her yerin metalik kaplama, ayna, ışık olduğu, her yerden saçma açılardan ışıkların yansıdığı AVM'lerden nefret ediyorum. Zorlu'ya girersem anında agresifleşiyorum.

Edit: Bir de sinema. AVM'ler dışında çok az sinema kalmasına çok üzülüyorum. Eskişehir'de hiç kalmadı mesela, film izleyeceksen o AVM'ye girilip food court'ta fast food yenecek illa ki. :(

Teritori'nin cevabından sonra edit: Bebek arabasına tekerlekli sandalyeye yol vermeyen, elindeki poşetlerle üşengeçliğinden asansöre doluşan ve hatta engelli park yerlerine geniş geniş yayılan öküzlerden de ayrıca nefret ediyoruz. Ama bir bebek arabası terörü gerçeği de var :)


kobuzchu kiz
(27.06.18)
komple konsept olarak nefret ediyorum.
uğultusundan, gürültüsünden, vitrinlerinden, çarşı kültürünü ve küçük esnafı öldürmesinden, mimarisi sebebiyle insanın kendisini camekan maymunu gibi sergilenmiş hissetmesinden, kapalı olmasından, basık otoparklarından, kalabalığından, birbirinin aynı tarzda şehir mimarisini katleden sevimsiz beton yığını olmalarından, sahnelerin bile sayelerinde tekelleştirilmesinden, her şeyin tek tipleştirilmesinden, fazlasıyla plastik olan estetik ve müşteri algısından, içindeki insanların kendilerini şanzelizede zannederek salınarak yürümelerinden, ...
Komple karşıyım avm'ye. Pruitt–Igoe evleri gibi dinamitlerle patlasılsa hepsi zerre üzülmem.


Küçük esnafı öldürmesi hariç hepsine +1 veririm. Çocuklar, bebeklere +10 ve avm uğultusuna +5 veririm ama onların yeri ayrı.


nawar
(27.06.18)
makine deli gibi otmesine rağmen kimsenin şeyine takmaması ve hala deli gibii o şeylerin içinden geçmek. C4 le girsem ruhunuz duymayacak lan.

xray denen naneden bahsediyorum çok açık olmamış.


mehmed resad
(27.06.18)
birincisi avmlerdeki rabarba'dan nefret ediyorum.
ikincisi her pusetli insana "böbök orobosu törörü" diye tavır alan insanlardan nefret ediyorum.
hoşaf beyinli bizim keyfimizden asansöre bindiğimizi filan zannediyor. bir kere pusetle yürüyen merdivenin üzerinde o merdiven durduğunda neler oluyor yaşasın bakalım.

dolayısı ile bir avm'ye girmemle çıkmam arasında maksimum 1 saat zaman geçiyor. yemek yersem de 1.5 saat sürüyor.


teritori
(27.06.18)
Gereksize yöneltmesi. Filme girecekken, kendini ayakkabı bakarken bulmak.


buf-e kür
(27.06.18)
sinemalar konusunda ben de kirginim.

herkes +1 ve
yarattigi trafik kaosu


jimicik
(27.06.18)
yemek katında çalan ama ne olduğu belli olmayan sikimsonik müzikler

wc'lerin leş olması

bebek arabasıyla veya tekerlekli sandalye ile "mecburiyetten" asansör kullanmak zorunda olanlara çemkiren ergen ruhlu dallamalar


yemrem
(27.06.18)
gürültüsü, ugultusu, bas agrisi yapmasi.


chitosan
(27.06.18)
Soyunma odasinda ya da kasada sira beklemek. Soyunma odasinda sira varsa hic beklemem, urun hosuma gittiyse direkt kasaya giderim. Kasada cok sira varsa yine hic beklemem, kiyafeti aldigim yere koydugum gibi cikarim magazadan.

Yemek katinda ortak alanda bos yer olmamasi. Zaten AVM'de yemek yemem kolay kolay.

Yuruyen merdivene bebek arabasiyla girmeye calisanlar. Bana dogrudan bir zarari yok ama bunu gorunce cildiriyorum.

Bunlarin disinda genel olarak AVM lerden bir sikayetim yok, ise yariyorlar. Ne guzel her seyi bir arada buluyoruz iste. Bir suru magaza bir arada.
Kalabalik ve bir miktar gurultuden pek rahatsiz olmam.


stavro
(27.06.18)
yürüme merdivenini kullanmayı bilmeyen insanlar, yürüme merdiveninde sol tarafında bekleyenler...


(4)

çoğul eki kuralı. hangisi doğru neden?

merhabalar.Bu kelimelerin anlamlarından fazlasını merak ediyorsan...Bu kelimelerin anlamından fazlasını ediyorsan...hangisi doğru oluyor? neden? teşekkürler.
merhabalar.

Bu kelimelerin anlamlarından fazlasını merak ediyorsan...
Bu kelimelerin anlamından fazlasını ediyorsan...

hangisi doğru oluyor? neden?

teşekkürler.
eurhka
(21.05.18)
mm ben iki cumled parcasindan iki farkli sey anliyorum.

"bu kelimelerin anlamlarindan" deyince ayri ayri kelimelerin ayri ayri anlamlarindan bahsediliyor seklinde anliyorum.

"bu kelimelerin anlamindan" deyince kelimelerinin yan yana gelisinin / olusturdugu cumlenin anlamindan bahsediliyor seklinde anliyorum.

bir mektup dusun, sitem dolu, son paragrafinda yazmis "sana yazdigim bu kelimelerin anlamini iyi dusun"

burada mektubun anlamindan bahsediyor bir butun olarak.

ama ogretmen odev sonuna yazmis: "verilen kelimelerin anlamlarini sozlukten bulup yazin" - o zaman ayri ayri kelimelerin ayri anlamlarindan bahsediliyor.

kaynak: sayisalci


robokot
(21.05.18)
robokot +1

Verdikleri anlam farklı.


devilred
(21.05.18)
Birincisi yanlış, ikincisi doğru.

Çünkü anlam, fiilden türeyen bir isimdir. Fiilimsiler fiile gelen zaman ve şahıs eklerini almazlar, yani fiil çekimine girmezler.

Valla geçen yıl geyik olsun diye YGS'ye girdim, Türkçe'den full çektim. Dil bilgim bayağı iyidir.


perfectum
(21.05.18)
İkisi de doğru.


(19)

suyun döküldüğü anlar? boksörün raunt aralarında yüzüne dökülmesi gibi

ya da arabayla birini yolculuğa uğurladığında arkasından su dökmek gibi aklınıza gelen anlar var mı? atış serbest.
ya da arabayla birini yolculuğa uğurladığında arkasından su dökmek gibi aklınıza gelen anlar var mı? atış serbest.
eurhka
(16.04.18)
ekilen fideye ilk suyu vermek olabilir mi?


Kapağına 3-5 delik açılmış bir pet şişeyle kapısının önünü sulayan esnaf da sayılır mı?


kobuzchu kiz
(16.04.18)
ucaklar ilk seferine ciktiklarinda suluyorlar dev hortumla, bi kac kez denk geldim. havacilik adeti galiba.


brkylmz
(16.04.18)
@brkylmz su takı: genelde ilk kez sefer düzenlenen havaalanlarında yapılan karşılama merasimi gibi.

pilotların ilk kez yalnız uçuşlarında indikten sonra su hortumuyla yıkanması.

askerlikteki yatakhaneye su basması, 100'den düşme, teskere vs vs


qobel
(16.04.18)
balıkçıların tezgahtaki balıklara su atması :D


theseachange
(16.04.18)
Ice bucket challenge vardı bir ara bol bol su dökmeli.


burfak
(16.04.18)
Cashback filminde elemanın suratına bolca su döküyor kızlar


hasmetizm 2046
(16.04.18)
çocuk yıkarken annenin kafadan aşağı döktüğü kaynar su.


wittgenstein
(16.04.18)
Uyandırmak için su atmak?

Pencereden aşağı su dökmek.

Savaşlarda kaynar su dökmek belki ama kaynar yağ döker onlar niye su döksünler.

Balıkçılıkla ilgili vidyolarda sürekli su dökülür her şeye.


Adramelekhh
(16.04.18)
kirli vileda kovasini klozete dokmek


lifeframe
(16.04.18)
bisiklet yarisinda finishe gelenlere su doken izleyiciler, sakalasirken birbirine su doken gencler


jimicik
(16.04.18)
sobanın üstünde çay doldurma sahnesi böyle bol buharlı


The_Lollok
(16.04.18)
yemek masasında kavga eden çiftten birinin elindeki bardaktaki suyu, karşısındakinin suratına fırlatarak dökmesi.
maraton koşanların yüzüne su dökmesi


boyalı kuş
(16.04.18)
futbolcuların suyu içtikten sonra çok terliyken yüzlerine de fışkırtmaları. gerçi artık pet şişede içiyorlar ama eskiden sulukları vardı.


bohr atom modeli
(16.04.18)
bir de cok sicakta tarlada calisan ciftcinin kafasina doktugu bir tas su olabilir
hamamda da su dokulur


jimicik
(16.04.18)
işkence yapılan sandalyeye bağlı adamı ayıltmak için.


kibritsuyu
(16.04.18)
sebzelerin üstüne su serpen manav.

illa su değil, sıvı kabul olursa,

şampanya patlatan F1 pilotları
ilk yolculuğuna çıkan gemide kırılan şampanya şişesi.


air
(16.04.18)
elektrikli sandalyeye oturtulan idam mahkumunun kafasına konulan ıslak süngerden sızan su.


air
(16.04.18)
bi klipte sahnede kız dans ederken yukardan bi kova su dökülüyordu.


orpheus
(16.04.18)
(1)

Karaköy, Galata civarında uzun erkek saçı kesebilecek kuaför

var mıdır bildiğiniz ettiğiniz bir yer? fiyat önemli değil.kadın kuaförü de olabilir.
var mıdır bildiğiniz ettiğiniz bir yer? fiyat önemli değil.

kadın kuaförü de olabilir.
eurhka
(04.04.18)
o civarda degil ama dolapdere hair mess kuafor. hatta ferhat. erkek kuaforu kendisi ama ben de 1,5 senedir oraya kestiriyorum saclarimi (cumlenin gelisinden kadin oldugum anlasiliyordur)


kayisili turta
(04.04.18)
(3)

bir kelime vardı. bir şeyle zıt olmak manasına geliyordu. örnek içeride.

mesela adamın ismi uğur ama ismiyle o kadar alakasız ki çok uğursuz şanssız bir insan. ben bu kişiyi tanımlamak için "ismiyle bıdıbıdıbıdı" diyebilirim. karşı tarafta uğursuz biri olduğunu anlar. neydi bu yav?
mesela adamın ismi uğur ama ismiyle o kadar alakasız ki çok uğursuz şanssız bir insan.

ben bu kişiyi tanımlamak için "ismiyle bıdıbıdıbıdı" diyebilirim. karşı tarafta uğursuz biri olduğunu anlar. neydi bu yav?
eurhka
(21.03.18)
tezat mı?

oksimoron mu?


111111
(21.03.18)
zıttını bilmiyorum ama kişiliğinin uyumlu olmasına binaen "ismiyle müsemma" derler.


tabirimekruh
(21.03.18)
ismiyle müsemma var ama o tam tersi. ismiyle cismi müsemma değil falan derler.


nrmnm
(21.03.18)
(9)

karakterler üzerinden ilerleyen, hatırladığınız reklamlar neler? örnek var.

hürriyetemlak.com'un iki filmlik serisi mesela. karakter yaratmışlar.https://www.youtube.com/watch?v=xjvn9Rn3Edsbu şekilde örnekler arıyorum eğer hatırlayan varsa. banka reklamları falan hariç, onlarınki güzel olmuyor. mizah yapılması önemli. teşekkürler <3
hürriyetemlak.com'un iki filmlik serisi mesela. karakter yaratmışlar.

www.youtube.com

bu şekilde örnekler arıyorum eğer hatırlayan varsa. banka reklamları falan hariç, onlarınki güzel olmuyor.

mizah yapılması önemli. teşekkürler <3
eurhka
(21.03.18)
www.youtube.com

mac vs pc serisi, sayilir mi? Ama Turkiye'de gosterilmemistir diye dusunuyorum.


common of demons
(21.03.18)
m.youtube.com

Böyle Bi şey diyorsun galiba.


ssiradanbirigibi
(21.03.18)
kıllanan adam sayılır mı?
www.youtube.com

cem yımazın doktor bu ne olabilir mi?
www.youtube.com


basond
(21.03.18)
tansaş reklamları vardı


bir garip melek
(21.03.18)
Doritos alaturca - cem yılmaz
Arçelik - robot
Opet - cem yılmaz
Ace - Ayşe Teyze
Lays- yiyin gari
Derby - Ali Desidero
Regal - tokatlayan abi
Merinos Halı - İbrahim Tatlıses

not: aklıma geldikçe modifiye ederim


silah taciri
(21.03.18)
Banka olmasın demiştin de, benim hatırladığım en ilginçleri onlardı. Uğur Yücel’in Arzum Onan’a aşık olduğu ve sağduyusu olan Haluk Bilginer sayesinde Papuanca konuşmak gibi garip şeyler yaparak işlerini kopardığı bir reklam serisi vardı. Çok eğlenceliydi. Tabii üstünden 20 yıl geçince eski teknoloji kaldı biraz. İş Bankası’nın reklamıydı.
youtu.be
youtu.be
Serinin bir reklamı daha vardı Arzum Onan’la Uğur Yücel’in tanıştığı.

Eskiden Marmara Bira’nn reklamları vardı. Aşkın’la Taşkın diye geçerdi. Taşkın’ı Metin Akpınar, Aşkın’ı Berna Laçin oynardı. Üç reklam sürdü o da ama çabuk kaldırıldı. Bulamadım onu.

İçinde Chevy Chase’in olduğu iki Cola Turka reklamı vardı. Biri çok ünlü olunca diğerini çekmişlerdi ama ikinci o kadar güzel olmamıştı.


aychovsky
(21.03.18)
banka olmasın demişsiniz ama benim en çok sevdiğim reklam dizisi garantinin deneysel bankacılık reklamlarıydı. erdal bakkallı olanlar.

bi de özgür kız vardı


azeriturku
(21.03.18)
cola turka reklamları
www.youtube.com
devamı da vardı.


veritaslibertas
(21.03.18)
(1)

ekşi'de oylama butonları kayboldu, arama kısmı ve "ben" butonu çalışmıyor

ekşi normalleştirici kullanıyordum, ilk olarak onunla alakalı sandım. eklentiyi kaldırdım fakat düzelmedi. 3-4 gündür bu şekilde.çerezleri falan sildim, chromu'u güncelledim ama hala tık yok.bir fikri olan var mıdır? teşekkürler.
ekşi normalleştirici kullanıyordum, ilk olarak onunla alakalı sandım. eklentiyi kaldırdım fakat düzelmedi. 3-4 gündür bu şekilde.

çerezleri falan sildim, chromu'u güncelledim ama hala tık yok.

bir fikri olan var mıdır? teşekkürler.
eurhka
(09.03.18)
Javascript hatası gibi duruyor.

... menüsünden Diğer araçlar / Geliştirici Araçları bölümüne gelerek nerede hata verdiğinin ekran görüntüsünü gönderebilir misiniz? Sözlüğe girdikten sonra tabii.


himmet dayi
(09.03.18)
(2)

youtube sekmeye girince video'nun otomatik başlaması nasıl iptal edilir?

açılan video bittiğinde, diğer video'nun otomatik olarak başlamasından bahsetmiyorum. google'ladığımda da hep bu çıkıyor. benim bahsettiğim birden fazla sekme açıyorum youtube'da. diğer sekmeye geçtiğinde video otomatik başlıyor. başlamasın.teşekkürler.
açılan video bittiğinde, diğer video'nun otomatik olarak başlamasından bahsetmiyorum. google'ladığımda da hep bu çıkıyor. benim bahsettiğim birden fazla sekme açıyorum youtube'da. diğer sekmeye geçtiğinde video otomatik başlıyor. başlamasın.

teşekkürler.
eurhka
(21.02.18)
google'a enhancer for youtube yazın.

chrome ve firefox için mevcut istediğiniz şey.


false pretension
(21.02.18)
(1)

youtube'da önceki videoları silmek yerine arşive almak gibi bir seçenek?

var mıdır?daha sonra arşivden tekrar çıkardığımda aynı izlenme ve like ile devam edilebiliyor mu? instagramdaki arşiv özelliği gibi.teşekkürler.
var mıdır?

daha sonra arşivden tekrar çıkardığımda aynı izlenme ve like ile devam edilebiliyor mu? instagramdaki arşiv özelliği gibi.

teşekkürler.
eurhka
(17.01.18)
Private yaparsınız, sonra geri Public yaparsınız?


crown
(17.01.18)
(3)

Yeni işe geçerken 4-5 günlük tatilde nereye kaçsam? Aralığın ilk haftası

Yok arkadaş, ne aklımda bi yer var ne de internette araştırma yapıp karar verme yeteneğim. Arkadaşlarım çalıştığı için büyük ihtimal tek başıma gideceğim.Ankara'nın doğusuna daha önce geçmedim. Vizesiz yerler de olabilir, doğa temalı da olabilir, kültürel-tarihi bir yer de olabilir. Antep-Urfa-Hatay
Yok arkadaş, ne aklımda bi yer var ne de internette araştırma yapıp karar verme yeteneğim. Arkadaşlarım çalıştığı için büyük ihtimal tek başıma gideceğim.

Ankara'nın doğusuna daha önce geçmedim. Vizesiz yerler de olabilir, doğa temalı da olabilir, kültürel-tarihi bir yer de olabilir. Antep-Urfa-Hatay vs. nasıldır şu dönemde?

Ya da yaylaya çıksam çok yağmur var mıdır şimdi? Rezil olur muyum yollarda?

Bir yardımcı olun be duyuru ahalisi. <3
eurhka
(30.11.17)
ben bi yemek yemeli tatil istiyorum aslında. gaziantep gibi. bir de köklerden dolayı diyarbakır mardin.

onun dışında adaya gidip bir şişe şarap ile efkarlanmak istiyorum.

vizesiz olarak belgrada gitmeyi çok istiyorum.

yayla biraz şey olabilir ya o bi dursun bence.


kablelvuku
(30.11.17)
Tiflis gidip, oradan Kars'a gelebilir, sonrasinda da doğu ekspresi macerasi yasayabilirsiniz.
bu yolu tersinden de yapabilirsiniz...


for the record
(30.11.17)
yayla dediğiniz karadeniz ise hem kardan yukarı yaylalara çıkamazsınız hem kar kış kıyamet k.çınız donar, hem yapacak bişey yoktur tek başınıza sıkılırsınız yürü dolaş kafa dinle bi yere kadar, hem de tesislerin çoğu kapalıdır.

bugün bir duyuru üzerine doğu ekspresiyle ilgili bişeyler okudum, güzel diyorlar ama 24 saat tren yolculuğu çekilmez bence.

ben sizin yerinizde olsam ve euronun 5'e daynamış olması koymayacaksa easyjet, air baltic ve ryanairden vizesiz yerlere arama yapıp uygun ucak biletli yere atlar giderdim. vizesiz yerler için internetteki her bilgiye güvenmeyin en garantisi burasıdır: www.mfa.gov.tr

belgrad guzel bir alternatif olabilir mesela.

antep-urfa-hatay-mardin her zaman gidilecek yerler, pgs vs çok guzel kampanyalar yapıyor, sırf bir hafta sonu için bile gidilebilir.

haa şimdi aklıma geldi, biz 2-3 sene evvel bir aralık ayında batuma gitmiştik çok da keyif almıştık. yeni başlayan kars-bakü-tiflis treni ile geze geze gidip, tiflisten batuma oradan ucakla eve dönebilirsiniz. hem maddi anlamda çok yormaz. bau ve civarında da uygun fiyatlı cok güzel yerler var, tuz dağı vs gibi.

bir de birkaç gün önce birisi likya yolu için yanına arkadaş arıyordu, onla irtibata geçebilirsiniz.


halanne
(30.11.17)
(1)

Duyuru hukukçularına bir soru. Hiç vaktinizi almayacak, söz.

Özelden yazabilirseniz detaylarından bahsedeceğim. Öğrenmek istediğim tek bir cevap var sadece.Ceza hukuku ile ilgili. Teşekkürler.
Özelden yazabilirseniz detaylarından bahsedeceğim. Öğrenmek istediğim tek bir cevap var sadece.

Ceza hukuku ile ilgili.

Teşekkürler.
eurhka
(10.10.17)
özelden mesaj attım.


denklemci
(10.10.17)
(3)

vize başvurusunda verilen banka hesap dökümü ıslak imza-imsa sirküsü

Selamlar. Vize başvurusunda bulunacağım, enpara kullanıyorum. Tüm param, işlemlerim de enpara üzerinden yapılıyor. Vize aracı şirketi benden ıslak imzalı döküm mü isteyecek? Ya da bankanın imza sirkülerini isterse ben enpara'dan bunu alamam sanırım. Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır? Teşekkürl
Selamlar.

Vize başvurusunda bulunacağım, enpara kullanıyorum. Tüm param, işlemlerim de enpara üzerinden yapılıyor. Vize aracı şirketi benden ıslak imzalı döküm mü isteyecek? Ya da bankanın imza sirkülerini isterse ben enpara'dan bunu alamam sanırım.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır? Teşekkürler.
eurhka
(09.08.17)
Enpara müşteri hizmetlerini arayın derim, veriyor olmaları lazım, sıkça gereken bir belge vize için.


whoosie
(09.08.17)
enpara'yı arıyorsunuz, hazırlayıp adresinize gönderiyorlar. kurye ile isterseniz istanbul içinde 2-3 saat de teslim ediliyor. Kargo da seçebilirsiniz. Kurye 30 tl gibi bir ücretti yanlış hatırlamıyorsam.


kobretti
(09.08.17)
niye alamayasin? sak diye adrese kargoluyorlar mis gibi.


safepassage
(09.08.17)
(1)

bütün ile tüm kelimelerinin arasındaki farkı anlatan entry

çok güzel açıklamıştı yazar arkadaş, aradım da bulamadım belki favorileyen olmuştur. teşekkürler.
çok güzel açıklamıştı yazar arkadaş, aradım da bulamadım belki favorileyen olmuştur. teşekkürler.
eurhka
(11.07.17)
Butun parcalara ayrilmamis haliyle bir nesnenin tamami,tüm parcalara ayrilmis hali ile tamami bence karistiriyorda olabilirim


krasich
(11.07.17)
(4)

çanta önerisi -kanken hariç ama tarzı buna yakın olan-

örneğin şöyle bir şey var aklımda.https://www.wepublic.com.tr/p_sandqvist-sirt-cantasi_228465_49417fiyat olarak 500 çok geldiği için 250-300 kıvamında bir şey arıyorum. eğer bulamazsam gözümü karartıp bunu alabilirim de.cinsiyet erkek. kullanım her gün.teşekkürler.
örneğin şöyle bir şey var aklımda.

www.wepublic.com.tr

fiyat olarak 500 çok geldiği için 250-300 kıvamında bir şey arıyorum. eğer bulamazsam gözümü karartıp bunu alabilirim de.


cinsiyet erkek.
kullanım her gün.

teşekkürler.
eurhka
(06.06.17)
Herschel baksaniz ya fiyatlari bir tik daha uygun bunlara gore.


muti
(06.06.17)
Thule Subterra olabilir


Bu ne ya
Herschel +1 diyorum


kuehles blondes
(06.06.17)
Herschel(Little America modelini) ve Sandqvist kullandım. Hala evde dururlar. Erkekseniz uygun olur ama kadınlar için hiç ergonomik değil. Resmen kendim kadar çanta.
Omuz sapları inanılmaz kalın ikisininde ve yazın tam bir kabus oluyor. O sapların altında pötür pötür terliyorsunuz.
Çanta çok büyük boy ama ağzı maalesef sadece tepeden açılıyor. Yani fermuarlı olsa yanlardan da açabilsem gibi bir özelliği yok. Bu sebeple tam bir kuyu lanet şey. Dibindeki bir şeye ulaşmak için abartmıyorum kolunuzu omzunuza kadar çantanın içine sokmak zorundasınız. Bir de tabii göt deliği kadar açıklıktan çantanın içi de karanlık kalıyor. Eğer çanta kalabalıksa ya her şeyi dökeceksiniz ya da o dipteki eşyayı almak için körlemesine dalacaksınız omzunuza kadar.
Üstelik suya karşı dayanıklı değiller.
Aynı sorunları yaşatan ama en azından su geçirmeyen BREE diye bir marka da kullandım. Balıkçı sarısı. O da evde durur. Herchel'den falan daha kaliteli üstelik.

Herschel almayın.
Sandqvist de almayın.
İlla bu tip çanta istiyorsanız BREE alın.
Bisiklet modelleri de mevcut BREE'nin çok güzel.
Her fırsatta Herschel'e nefretimi kusmaya devam edeceğim.


(2)

duyuru doktorlarından bir rica

Sevgili babam tahlil sonuçlarını aldı fakat beni kandırıyor gibi geliyor. Aşağıda sonuçları var acaba durum nedir? Sadece kendisinin yuvarlak içine aldığı tahlil mi kötü durumda yoksa hepsi yüksek-düşük mü?teşekkürler.
Sevgili babam tahlil sonuçlarını aldı fakat beni kandırıyor gibi geliyor. Aşağıda sonuçları var acaba durum nedir? Sadece kendisinin yuvarlak içine aldığı tahlil mi kötü durumda yoksa hepsi yüksek-düşük mü?

teşekkürler.
eurhka
(06.06.17)
h(high) olanlar yüksek, l(low) olanlar düşük. yuvarlağı kendisi yaptığına emin değilseniz doktor da yapmış olabilir bu arada. hemoglobini düşük, lenfositi yükselmiş. anemi(kansızlık) var. enfeksiyon falan geçirdi mi son zamanlarda?


doxanikee
(06.06.17)
bu tam kan tetkiki çok tanı koydurucu bir şey değil.Buna göre kansızlık var denilebilir. Kliniğe göre yorumlanmalı.


betsy
(06.06.17)
(1)

bir film sahnesi vardı, camı göremediği için çarpıp ölen kuşun hikayesi

geçiyordu filmin bi yerinde. bir kadın -hatırladığım kadarıyla psikolojik buhranlar geçiren- çocuk da olabilir kuşların cama çarpıp ölmemesi için uğraşıyordu, kuşlara orada cam olduğunu belli etmeye çalışıyordu filmin bir sahnesinde.filmi hatırlayan var mıdır? özellikle sahneyi bulmam gerekiyor? teş
geçiyordu filmin bi yerinde. bir kadın -hatırladığım kadarıyla psikolojik buhranlar geçiren- çocuk da olabilir kuşların cama çarpıp ölmemesi için uğraşıyordu, kuşlara orada cam olduğunu belli etmeye çalışıyordu filmin bir sahnesinde.

filmi hatırlayan var mıdır? özellikle sahneyi bulmam gerekiyor? teşekkürler.
eurhka
(28.04.17)
The Broken Circle Breakdown


stewie
(28.04.17)
(3)

Bir veya birden fazla kişi üzerinden çekilen barda geçen klip ve şarkı vard

Böyle kadın bara gidiyor, dans ediyor, sarhoş oluyor, kusuyor ediyor falan. Böyle bi klip, şarkı da baya iyiydi. O kadının o gece yaşadığı hikaye anlatılıyor gibiydi.Bu klibi ve buna benzer klipleri arıyorum. Var mı aklına gelen? Teşekkürler.
Böyle kadın bara gidiyor, dans ediyor, sarhoş oluyor, kusuyor ediyor falan. Böyle bi klip, şarkı da baya iyiydi. O kadının o gece yaşadığı hikaye anlatılıyor gibiydi.

Bu klibi ve buna benzer klipleri arıyorum. Var mı aklına gelen? Teşekkürler.
eurhka
(21.04.17)
www.youtube.com

Tove Lo - Habits (Stay High)


elorelia
(21.04.17)
Prodigy - smack my bitch up


hasmetizm 2046
(21.04.17)
Fps music video yazsan çıkar sanırım hepsi.


hasmetizm 2046
(21.04.17)
(1)

büyük harf kuralı

normalde büyük harfle başlamayan emekli kelimesi üzerinden örneklendirelim mesela.bir banka emeklilere seslenirken, ....... Emeklilerimize teşekkür ederiz.gibi bir kullanım mı yapar yoksa küçük harf mi başlar? burada emekliler dediği kendi müşterileri ya hani.özel isim olmadığı halde bir grubu veya
normalde büyük harfle başlamayan emekli kelimesi üzerinden örneklendirelim mesela.

bir banka emeklilere seslenirken, ....... Emeklilerimize teşekkür ederiz.

gibi bir kullanım mı yapar yoksa küçük harf mi başlar? burada emekliler dediği kendi müşterileri ya hani.

özel isim olmadığı halde bir grubu veya kişiyi belirtirken büyük harf olur mu?
eurhka
(14.04.17)
gramerde olmamasına rağmen, oluyor. bıdı bıdı bıdı Şirketimiz bu sene bıdı bıdı bıdı gibi. saygı gösterdiğini sanıyor.


stewie
(14.04.17)
(1)

satış sorusu. zıvanalık kağıtlarıyla alakalı-fotoğraf ekte

ekte gördüğünüz bu ürünün mantığında, konsept bir üretim içerisine gireceğim. ilk başta 1000 adet ürettireceğim, fakat bunun satışını yapmam için sizce hangi yolu izlemeliyim? gören insanların satın almak isteyeceği bir ürün olduğunu düşünüyorum, aldığım yorumlar da bu yönde. sizce, kendim gidip atl
ekte gördüğünüz bu ürünün mantığında, konsept bir üretim içerisine gireceğim. ilk başta 1000 adet ürettireceğim, fakat bunun satışını yapmam için sizce hangi yolu izlemeliyim?

gören insanların satın almak isteyeceği bir ürün olduğunu düşünüyorum, aldığım yorumlar da bu yönde.

sizce, kendim gidip atlas pasajındaki gibi büyük tütüncülere, kadıköy'de, taksim'de, beşiktaş'ta kendim mi gidip satmalıyım? yoksa etsy gibi sitelerden mi satmalıyım? yoksa bu tütüncülere vs. malzemeleri tedarik eden toptancılarla mı konuşmalıyım?

sorum anlamsız olabilir. detay merak edenlere cevap verebilirim. teşekkürler.
eurhka
(13.04.17)
bahsettiklerinin hepsini paralel olarak yap. henüz bu yöntemlerin birbirinin önünü kesmeyeceği kadar ufak bir mal var elinde.

en önemlisi bu satış stratejilerinin hepsinden belli feedbackler elde edeceksin asıl değerli olan bu. satılan maldan gelen para değil.


orpheus
(13.04.17)
(3)

nicolas jaar adlı dj abimizin ismi ve soyismi nasıl telaffuz ediliyor?

nikola?nikılıs?niko?diyenler var mesela.
nikola?
nikılıs?
niko?

diyenler var mesela.
eurhka
(10.04.17)
nikolas jağr diyoduk biz ve hic bunun uzerine dusunmemistim acikcasi, bu saatten sonra da degismez artik.


fin
(10.04.17)
tr.forvo.com

britanyalı bir abi Nikılıs Caağ diye telaffuz etmiş.


himmet dayi
(10.04.17)
Şilili olduğu için Nickolas Haar diye okunur diye düşünüyorum. İspanyolca'da j h şeklinde telaffuz ediliyor.


(5)

Şizofrenlerle bir proje için tanışmak ve konuşmak.

Klinik veya hastanelerde tedavi gören ve şizofreni teşhisi konulan hastalarla en azından 5 ayrı kişiyle konuşmak ve tanışmak için kendilerinden aldığım izin yeterli olur mu? Kendileriyle sadece sohbet etmeyi planlıyorum. Dışarıdaki herhangi biriyle nasıl tanışıyorsam aynı şekilde. Kısa süreli sohbet
Klinik veya hastanelerde tedavi gören ve şizofreni teşhisi konulan hastalarla en azından 5 ayrı kişiyle konuşmak ve tanışmak için kendilerinden aldığım izin yeterli olur mu?

Kendileriyle sadece sohbet etmeyi planlıyorum. Dışarıdaki herhangi biriyle nasıl tanışıyorsam aynı şekilde. Kısa süreli sohbetler, ziyaretler gibi. Kayıt falan da düşünmüyorum. Not almak dahil.

Mümkün müdür böyle bir şey? Hastalığı incelemeye yeni yeni başladım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
eurhka
(05.04.17)
bu hastaları tedavi oldukları yerde ziyaret edecekseniz sadece onların izni olmaz. bashekimlikle görüşmeniz gerekir.
hasta mahremiyeti var. ustelik bu kişiler zaman zaman sağlıklı düşünme becerileri zedelenen kişiler. ben onların iznini aldim demek yeterli olmaz yani.

klinik dışı bir yerde görüşecekseniz normal bir insanla tanışır gibi tanışıp, kendilerine ve/veya varsa vasisine projenizle ilgili detaylı bilgi verip izin almanız lazım.


strawberry first
(05.04.17)
yani bu çok değişken bir konu kimisi gayet işinde gücünde buna kendi karar verebilecek durumda ama kimisi de yukarıdaki arkadaşların bahsettiği gibi paranoya vs. geliştirmeye yatkın oluyorlar.. ben böyle bir şey yapacak olsam bir toplum ruh sağlığı merkezine gider hem hastaları takip eden hekimden hem de ailelerinden izin alırdım.

bu arada bilimsel bir proje yapılacaksa mutlaka @duyond +1


Bu bir yerde yayımlanacak mı?
TÜBİTAK projesi gibi bir projeyse mutlaka Başhekimlik'ten izin alınmalı. Bu izni alırken de onlara soracağınız soruları göstermelisiniz.
Aynı zamanda etik kurul onayına da ihtiyaç duyulabilir.


duyond
(05.04.17)
Yukarıda söylenenlere ek olarak eğer rehabilite sürecinde şizofreni bireyleri arıyorsanız ve Ankara'daysanız Mavi At Kafe'ye bir göz atın derim veya Şizofreni Dernekleri Federasyonu'na da danışabilirsiniz.


mor bembombom
(05.04.17)
benim komşum var ama teşhisinin farkında olduğunu sanmıyorum. şizofrenlerin peşinde ajanlar vardır, uzaylılar vardır vs. gidip ben şizofren araştırıyorum, araştırabilir miyim seni diye izin istenecek tipler değiller. durduk yere aksiyon olur :)


otonomo
(05.04.17)
(4)

1 dakikada kaç internet bankacılığı işlemi olduğunu nasıl bulurum?

hem ingilizce hem türkçe aradım fakat hiçbir şey bulamıyorum. bu tarz iş dünyasında bir dakikada neler oluyor? cevaplarını bulabileceğim bir kaynak var mıdır? 1 günde ne olduğunu bilsem onu dakikaya da bölerim mesela :)
hem ingilizce hem türkçe aradım fakat hiçbir şey bulamıyorum. bu tarz iş dünyasında bir dakikada neler oluyor? cevaplarını bulabileceğim bir kaynak var mıdır?

1 günde ne olduğunu bilsem onu dakikaya da bölerim mesela :)
eurhka
(02.03.17)
var mı diye tam bakmadım ama şu sitelerde olabilir

www.worldometers.info

world-statistics.org

bir de şu var bu daha yakın

www.statista.com


senolll
(02.03.17)
Tam olarak bu mu bilmiyorum www.worldpaymentsreport.com ücretli olabilir.


zwiegesprach
(02.03.17)
@zwieges baktım buraya indirdim dosyayı da fakat bi bilgi bulamadım.


eurhka
(02.03.17)
İşlem adeti olarak değil ancak parasal olarak bir bilgi buldum: www.worldbank.org

"International remittances are international transfers of small amounts of money, often initiated by migrant workers. The worldwide cash flows, taken together, are enormous. The World Bank estimates that remittances totaled $583 billion in 2014, of which $436 billion went to developing countries, involving some 247 million migrants."

Şu siteyi biraz kurcalarsan çıkabilir bir şeyler belki: www.worldbank.org


zwiegesprach
(02.03.17)
(1)

Yeni kuşağa hitap eden, yabancı kaynak haber siteleri var mıdır?

Ama bizim sözcü, hürriyet gibi değil de. Sosyal medyadaki gelişmelerden tut, siyasi şeylere kadar her şeyin yayınlandığını bir site arıyorum aslında.teşekkürler.
Ama bizim sözcü, hürriyet gibi değil de. Sosyal medyadaki gelişmelerden tut, siyasi şeylere kadar her şeyin yayınlandığını bir site arıyorum aslında.

teşekkürler.
eurhka
(24.02.17)
sputnik, al jazeera falan var benim takip ettiğim. türkçe hesapları da var. hemen her şeyi en kısa zamanda iletiyorlar.


desdenova34
(24.02.17)
(3)

iş ve maas konusunda fikir danışmam lazım.

selam dostlar. yeni bi işe girdim. 2 ayı doldurdum tam olarak. fakat uzun süre iş bulamama sürecinden sonra talep edilen maaşı düşük söyledim, o an spontane gelişti her şey.2 aydır çalıştığım yerde gerçekten iyi şeyler başardım. farklı bi yapı kattığımı bile düşünüyorum, kendi bölümümde tek olduğum
selam dostlar.

yeni bi işe girdim. 2 ayı doldurdum tam olarak. fakat uzun süre iş bulamama sürecinden sonra talep edilen maaşı düşük söyledim, o an spontane gelişti her şey.

2 aydır çalıştığım yerde gerçekten iyi şeyler başardım. farklı bi yapı kattığımı bile düşünüyorum, kendi bölümümde tek olduğum için de baya yoğunum. fakat maasım az geliyor hem yetmiyor hem psikolojik olarak aklım sürekli bu konuda. paylaşmayı düşünüyorum bunu patronla fakat fikrinizi almak istedim.

sizce aynı bu şekilde olduğu gibi kendimi övmeden bu durumu paylaşsam mı? erken midir henüz en azından 4-6 ay falan mı olması lazım?

ikinci konu çalıştığım yerdeki bi direktör benim uzaktan akrabam, buraya girmeden önce tanımıyordum bile ama cok da uzak bi akraba değil. işe girerken de onunla görüştüm. ikinci yol olarak da aynı sizinle paylaştığım gibi durumu onunla paylaşsam mı? ilk işim bu daha önce staj yaptım uzun süre, bu zam vs olayı tam nasıl olur bilemiyorum.

teşekkürler
eurhka
(16.02.17)
deneme süren neydi? eğer 2 aylık bir deneme süresi konuştuysanız 2 ayın sonunda bu durumu görüşebilirsiniz. bir de direktör de bilir neyin ne olduğunu yani işi resmiyete dökmeden önce direktöre de bir fikir danışabilirsiniz.


matilda
(16.02.17)
2 ay biraz erken gibi geldi bana


yonge and bloor
(16.02.17)
Ben de isi kaybetmemek adina dusuk bir maas talep etmistim. 8. Ayin sonunda elde ettigim bir basari sonrasi amirim maasima zam yapmisti. Aslinda hic bu konuyu acmamistim, kafama takmaya baslamadan yukselttiler. Sen biraz erken kafaya takmaya baslamissin.


elf of darkness
(16.02.17)
(2)

torrentten oyun indirmece. Arma 3

Acaba torrent olarak Arma 3 adlı oyunu nasıl bulurum?eğer torrentten indirirsem online oynayamam doğru mudur? başka bir dezavantajı oluyor mu?teşekkürler.
Acaba torrent olarak Arma 3 adlı oyunu nasıl bulurum?

eğer torrentten indirirsem online oynayamam doğru mudur? başka bir dezavantajı oluyor mu?

teşekkürler.
eurhka
(30.01.17)
ya oyunu beğenirsem steam'den indireceğim zaten. onlinecıyım ama 100 lirayı denemek için vermek istemiyorum. indirip de beğenmeme ihtimalim var.


eurhka
(30.01.17)
bu tarz oyunları torrentten indirip online oynayamazsın.


1shot2shots
(30.01.17)
(1)

otostopçu'nun galaksi rehberi ingilizler tarafından seviliyor mudur?

evet. yazar ingiliz, ingiliz espri anlayışı vs vs derken soru biraz saçma oluyor. ama işimi garantiye almak için bunu öğrenmem gerekiyor. acaba bi fikri olan? sorabilecek birisi olan var mıdır?gerçekten önemli.sevgiler.
evet. yazar ingiliz, ingiliz espri anlayışı vs vs derken soru biraz saçma oluyor.

ama işimi garantiye almak için bunu öğrenmem gerekiyor. acaba bi fikri olan? sorabilecek birisi olan var mıdır?

gerçekten önemli.

sevgiler.
eurhka
(19.01.17)
Bir ingiliz tanimiyorum ancak otostopcunun galaksi rehberi aslinda ilk olarak kitap olarak yayinlanmadi. Once radyo programi olarak yayinlandi, sonra sahnelendi vesaire vesaire. Sonunda da kitap olarak derlendi. Gayet eski bir kitap olsa da yakin zamanda da filmi dahi yapildi.

Yani bence gayet tutulmus olmali.


denizgonen
(19.01.17)
(1)

ps için 3-4 kişi oynanabilecek oyun önerisi. worms, mortal gibi

risk, Worms, mortal falan oynuyoruz beraberken. acaba baska ne olabilir? kadın erkek karışık olduğundan fifa, nba falan olmuyor ne yazık ki. aynı anda olmak zorunda değil sırayla da yapılan bi oyun olabilir. thx
risk, Worms, mortal falan oynuyoruz beraberken. acaba baska ne olabilir? kadın erkek karışık olduğundan fifa, nba falan olmuyor ne yazık ki. aynı anda olmak zorunda değil sırayla da yapılan bi oyun olabilir. thx
eurhka
(14.01.17)
Diablo 3 e bakabilirsin. Aynı anda 4 kişiye kadar oynanıyor


fernandoenes
(14.01.17)
(5)

Şu desende bir halı nereden bulunur? Fotoğraf çekiminde birkaç günlüğüne

kullanılacak.eş dostta bulamadım, satın veya kiralama işini nereden yapabilirim. nerelere baksak?
kullanılacak.

eş dostta bulamadım, satın veya kiralama işini nereden yapabilirim. nerelere baksak?
eurhka
(11.01.17)
direkt halı mı yoksa bu şekilde ince, paspas boyutlarında kilim mi soruyorsunuz?
ben bunları genelde bir milyoncu gibi içinde havludan bu tarz kilimlere, tabak çanaktan, elektronik aletlere kadar birçok şey satan yerlerde çok görüyorum. siz de oralarda bakın eğer çok büyük istemiyorsanız.


m e b
(11.01.17)
Pazarlar bunlarla dolu


aynısı var hocam bizde :) ama şehir izmir
pazarlarda ya da her şeyin satıldığı dükkanlarda (milyoncu deniyor ya da semt züccaciyeleri olabilir) bulabilirsiniz. halı değil yalnız bu. çok daha ince.


ofelia
(11.01.17)
a101 e geliyor bazen.

kataloguindirimler.com


ya ben lan neyse
(11.01.17)
pazarda dolu +1
ankara'da cıkrıkcılar yokusunda gordum ya da herhangi bir pazarda 5-10 lira. büyüklüğüne göre fiyatı.


kassiopeia
(11.01.17)
(2)

hediye ayakkabı alacağım genç bir arkadaşa şu an moda nedir?

ben en son bıraktığımda New Balance vardı herkesin ayağında. Sonra nike'lar patladı gitti. En son herkeste stan smith görüyordum. geçti mi stan modası, şu an başka bi şey midir?sevgiler.
ben en son bıraktığımda New Balance vardı herkesin ayağında. Sonra nike'lar patladı gitti. En son herkeste stan smith görüyordum.

geçti mi stan modası, şu an başka bi şey midir?

sevgiler.
eurhka
(04.01.17)
rahatına düşkün bir arkadaşsa skechers memory foam modellerine bakabilirsin.


denef
(04.01.17)
New balance yeni modelleri çok güzel. Her zaman gideri var.


basubadelmevt
(04.01.17)
(2)

Yüksek lisans ve askerlik tecili hakkında

Selamlar, geçtiğimiz ay mezun oldum ve askerliğimi tecil ettirdim. Bedelli için beklemek istiyorum, şu an için en mantıklı yol hangisi olur benim için?1) Yüksek lisansa 2017'de girmek mi? Eğer girersem 2 senelik tecilim yanacak mı?2) Yanacaksa tecil bitince yüksek lisans kovalamak mı?3) Yüksek lisan
Selamlar, geçtiğimiz ay mezun oldum ve askerliğimi tecil ettirdim. Bedelli için beklemek istiyorum, şu an için en mantıklı yol hangisi olur benim için?

1) Yüksek lisansa 2017'de girmek mi? Eğer girersem 2 senelik tecilim yanacak mı?

2) Yanacaksa tecil bitince yüksek lisans kovalamak mı?

3) Yüksek lisans işinden hiç anlamıyorum. Ales'e girmem gerekiyor, aleste iyi bi puan yaparsam tam burslu bir okula girmem şansım var mı? ya da devlet üniversitelerinde yapabilir miyim ücretsiz?

4) Yüksek lisans değil de açık öğretim de olur mu?

Şu an hali hazırda bir reklam ajansında çalışıyorum, yüksek lisans vs bizim sektörde çok mühim şeyler değil. 1992 doğumluyum bu arada, bu bilgiye göre yorumlamak isterseniz.


Teşekkürler.

edit: ekstra soruç. ben üniversiteden 6. senemde mezun oldum. bunun tecile vs etkisi oluyor mu? normal sürede mezun olmadığım için?
eurhka
(04.01.17)
asil amacin bedelli beklemekse +2 yil tecilin bitince yuksege kaydol.

6. senende mezun olman sorun olmaz, yine 2 yil tecil hakkin var.

ancak bu surecin baslamasi icin askerlik subesine gidip son yoklama denilen islemi yaptirman gerekiyor en kisa zamanda bunu ihmal etme sakin. para cezasi falan vr ugrasirsin. son yoklamana git, 2 yil tecil hakkimdan yararlanmak istiyorum diye dilekceni ver.

diger sorularini bilen arkadaslar yanitlar.


robokot
(04.01.17)
1) erken girersen tecilin yanar. risk almadan 2018 eylül'de başlayacak şekilde girebilirsin yüksek lisansa. 3 yıl da girince veriyorlar, 2021 eylül'e kadar rahatsın. hatta 29 veya 30 yaşına kadar yüksek lisans değiştirip bu 3 yılı yeniletebiliyorsun.

3) yapabilirsin, ücretsiz yapmak zor bir şey değil.

4) olmaz, tecil için bir üst eğitim kurumu istiyorlar.

ekstra: şu an tecil açısından olmuyor ama sanırım yüksek lisans ile belirli bir yaşa kadar erteletebiliyorsun. (30 galiba) şimdi 24 yaşındasın, yüksek lisans bitirmeyip sadece kayıt olarak 6 yıl erteletirsin. zamanında bitirseydin (22 yaşında) bu sefer aynı yöntemle 8 yıl ertelebilecektin. ama sonuçta aynı kapıya çıkacaktı. 30a kadar yolu var kısaca.


(1)

telefon çalınanı 2 ay oldu iphone'u bul'u kapatsam mı?

geri yükleme yapmak için iphone'u bulun kapatılması gerekiyor. belki dedim çalan kişiler sırf bu yüzden çaldıkları telefonları bekletiyorlardır vs vs. saçma bi mantık evet ama umut fakirin ekmeği ashdhfjevet kapasam da eski fotoğraflarıma, notlarıma vs artık ulaşsam mı sizce?bi de imei üzerinden vs
geri yükleme yapmak için iphone'u bulun kapatılması gerekiyor. belki dedim çalan kişiler sırf bu yüzden çaldıkları telefonları bekletiyorlardır vs vs. saçma bi mantık evet ama umut fakirin ekmeği ashdhfj

evet kapasam da eski fotoğraflarıma, notlarıma vs artık ulaşsam mı sizce?

bi de imei üzerinden vs telefonun bulunduğunu ben nasıl sorgulayacağım, karakolda tutanak tutuldu, bir şey çıkıp çıkmadığını nasıl öğreneceğim.

sevgiler.
eurhka
(07.12.16)
telefonu bekletmiyorlar, yedek parça sektörüne girmiştir çoktan.


KaraSakall
(07.12.16)
(1)

bi site vardı yüz fotoğrafını alıp stok videolara montaj yapabiliyordun.

bir sürü video vardı sitede. komikli genel olarak. funnyli bi ismi de olabilir emin değilim.ya komple ücretsizdi ya da denemelik birkaç video ücretsizdi. baya ihtiyacım var, bu site veya alternatifi var mıdır?
bir sürü video vardı sitede. komikli genel olarak. funnyli bi ismi de olabilir emin değilim.

ya komple ücretsizdi ya da denemelik birkaç video ücretsizdi. baya ihtiyacım var, bu site veya alternatifi var mıdır?
eurhka
(09.11.16)
jibjab mi acaba?
www.jibjab.com


kobuzchu kiz
(09.11.16)
(3)

hukukculara yine bi soru. yol göstermenizi de rica edeceğim

http://eksiduyu.ru/1133518olay şudur.şimdi benim yapmam gereken nedir?-tüketici hakem heyetine mi başvurmam gerekiyor? savcılık vs mi yoksa?-polise verdiğim tutanağın örneğini almam gerekiyor mu? başvuru yaparken?-bir avukat tutsam mı? kendi başıma halledebilir miyim?-bi de faturayı şu an ödemem mi
eksiduyu.ru

olay şudur.

şimdi benim yapmam gereken nedir?

-tüketici hakem heyetine mi başvurmam gerekiyor? savcılık vs mi yoksa?
-polise verdiğim tutanağın örneğini almam gerekiyor mu? başvuru yaparken?
-bir avukat tutsam mı? kendi başıma halledebilir miyim?
-bi de faturayı şu an ödemem mi gerekiyor yoksa itirazda bulunacağım için ödemesem daha mı iyi?

ve aklınıza gelen diğer şeyler, kısacası ne yapmam lazım?

cok sağ olun.
eurhka
(24.10.16)
ödemeyin. turkcele twitterdan bunu screenshot olarak atın, herkes görsün.

avukat normalde halleder ama astarı yüzünden pahalı olur.

wargames ile iletişime geçin polislerden uluslarası bir belge alacaksınız. bunu yollayın, belki türkçe bilen çalışanları varsa o zaman daha rahat olur. onlara bu alan kişinin oyuna girdiği ip numaraları ve lokasyonu isteyeceksiniz.

daha önce oynadı ise ipleri de isterseniz verebilirler, burası insiyatif.

telefonunuzda pin olmak zorunda değil.

turkcellden telefon lokasyonunu talep edin noter vasıtası ile. oradaki kamera kayırlarını polise bildirerek dava açın.

ince kısımlarıda var bu işin.


kurnaz
(24.10.16)
hukukçu değilim ama bence o para sizden çıkar. operatörü arayıp hattınızı kapattırmalıydınız falan derler.

yasal yollara başvursanız bile faturayı ödemeniz lazım. haklı olduğunuza karar verilirse geri alırsınız. ödemediğiniz sürece faiz biner ve operatör parayı alabilmek için uyguladığı normal prosedürleri takip ederek icraya falan verir. sonuç istediğiniz gibi olmazsa o süre boyunca biriken masraflar da size kalır.


nrmnm
(24.10.16)
@nrm +1 parayı ödeyin. davayı kaybederseniz faizi ile ödersiniz. kazanırsanız faizi ile alırsınız...


gotic
(24.10.16)
(1)

duyuru hukukçularına kısa bir soru.

selamlar. olayın özeti şudur;8 ekimde telefonum çalındı. ben aynı gün polise tutanak tutturdum, ve olayı anlattım. bugün faturam geldi Turkcell'den 400 lira. War games'te parayla altın alınmış hattım üzerinden ayın 8inde, telefonum çalıştıktan 15 dk sonra hattım üzerimden.telefonumun tutanakta ne za
selamlar. olayın özeti şudur;

8 ekimde telefonum çalındı. ben aynı gün polise tutanak tutturdum, ve olayı anlattım. bugün faturam geldi Turkcell'den 400 lira. War games'te parayla altın alınmış hattım üzerinden ayın 8inde, telefonum çalıştıktan 15 dk sonra hattım üzerimden.

telefonumun tutanakta ne zaman çalındığı belli, polise başvurdum sonuçta. acaba bana giren girdi mi? yoksa paramı kurtarma şansım var mıdır? teşekkürler
eurhka
(24.10.16)
kurtarma şansınız olabilir tabi ama hakimin ya da savcının da aklına gelecek şu sorulara tutarlı cevaplarınız olursa.

- cep telefonunuzun pin kodu yok muydu, alan kişi nasıl bildi bunu?

- altın alınması için playstore'da kullanılacak şifrenizi çalan kişi nereden biliyordu?

gibi gibi. bunların yanında elinizi güçlendirebilecek şeyler de var;

- wargames'de para yüklenen hesabın kullanıcı adı bellidir sonuçta. eğer o hesabın size ait olmadığı ve telefonunuz ya da bilgisayarınızdan o hesaba hiç giriş yapılmadığı vs tespit edilirse kurtarabilirsiniz.


dahili meddah
(24.10.16)
(4)

linkteki görselin dadaizmle alakasını anlayamadım.

bilale anlatır gibi şeeder misiniz? tşkhttps://koltukname.com/2012/09/19/haftanin-eglencesi-minimalist-sanat-akimi-posterleri/
bilale anlatır gibi şeeder misiniz? tşk

koltukname.com
eurhka
(20.10.16)
görsel duchamp'ın fountain'ı.
dadaizmle ilgili en ünlü eser bu herhalde.
kullanım dışı ve amaçsız olmasından geliyor muhabbeti diye anlatırlar.


brakgn
(20.10.16)
Çeşme diyo ama pisuvar. Yani dam başında saksağan vur beline kazmayı muhabbeti. Yani dadaizm.

Biz yapsak napıyo bu aq derler ama marcel duchamp yapınca dada oluyor.

Edit: kendim ifade etmekte güçlük çektiğim için ekşide bulurum belki bir şey dedim ve tam yerinde bir anlatımla karşılaştım: eksisozluk.com


la rana
(20.10.16)
bilal anlamaz onu, o yuzden bilale anlatir gibisi mumkun degil
www.tate.org.uk


joelskellington
(20.10.16)
dadaistler absürd olan ne varsa sanat olarak görmeyi tercih etmişler. pisavur'da kimsenin kıymet vermediği işenilip geçilen bir eşya olduğu için onu sanatsal sunumla kıymetlendirmişlerdir. çiş yapılan şeye sanatsal değer biçmişlerdir. bunlar benim cümlelerim tabi denişik açıklamaları da mevcuttur. sen de neden pisavur'un sanatsal bir öğe olabilecğiyle ilgili cümleler kurabilirsin. çünkü eşşeğin z.'den dolayı da diyebilirsin. dadaistler seni bu açıklamanla da kabul ederler ama romantiklerin yanında böyle bir açıklama hoş olmaz. işte o zaman belki sen de bir dadaist olabilir hatta şirinleri bile görebilirsin.


aslında absürdlükten ziyade dadaistler sanatta anlamcılığa ve kurallara meydan okumuşlardır tabiri caizse. olur olmadık şeylerden sanat yapmaya çalışmışlar. bu dadaizmin konusumuydu emin olamıyorum ama üşütük herifin biri tek noktayla sanat oluşturmak için yıllarını vermiş. netekim başarmış da. adam ünlü olmuş düşünebiliyor musun. bazı sanat yorumcuları o tek noktayı bir akımın eseri olarak değerlendirmişler ona bakıp bakıp ağıt yakmışlar.


for day to break
(20.10.16)
(2)

alkol satabileceğim bir site var mıdır?

ekşimarket hariç. oraya ilan koydum zaten.burası da malum yasak, böyle bi soru da yasak olabilir gerçi emin değilim.
ekşimarket hariç. oraya ilan koydum zaten.

burası da malum yasak, böyle bi soru da yasak olabilir gerçi emin değilim.
eurhka
(17.10.16)
Burası yasak mıymış ben hep görüyorum


online olarak içki satmak her türlü yasak. seçmece yapmana gerek yok. yasaya aykırı. suç.


507
(17.10.16)
(3)

Türk grubun bir klibi vardı. Montajlarla oluşturulmuş.

eski görüntülerden özellikle. siyah beyaz çoğunluğu. şarkı da güzel.
eski görüntülerden özellikle. siyah beyaz çoğunluğu. şarkı da güzel.
eurhka
(14.10.16)
Flört - Dün TRT'de İzledim

www.youtube.com


illegalstar
(14.10.16)
böyle askerlerin görüntülerinden montajlar var klibin içinde


eurhka
(14.10.16)
şu mu?

www.youtube.com


sir gawain
(14.10.16)
(1)

iphone'a otomatik indirilen ve yer kaplayan güncellemeyi silme ios10

ios10'a geçmedim, geçmeyi de düşünmüyorum ama otomatik indirmiş ve 1.2 gb yer kaplıyor şu an. silme şansım var mıdır bunu?
ios10'a geçmedim, geçmeyi de düşünmüyorum ama otomatik indirmiş ve 1.2 gb yer kaplıyor şu an. silme şansım var mıdır bunu?
eurhka
(14.10.16)
var. ayarlar > genel > saklama alanı ve icloud kullanımı > alanı yönet > ios 10 > güncellemeyi sil.

yalnız siz farketmeden kendisi tekrar indirecektir onu arka planda. bir kaç günde bir girip silmeniz lazım :(


theseachange
(14.10.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.