Giriş
(2)

karnabahar kesince kararır mı?

çok acil cevap lazım. karnabaharı kestik böldük pişmeye hazırladık fakat bir sebeple hazırladıktan hemen sonra pişiremedik diyelim. kararmaz di mi?edit: ikinize de teşekkürler. iki saat içinde kararmıyormuş, daha uzun sürede kararıyordur belki diye ikinizi de tikledim.
çok acil cevap lazım. karnabaharı kestik böldük pişmeye hazırladık fakat bir sebeple hazırladıktan hemen sonra pişiremedik diyelim. kararmaz di mi?

edit: ikinize de teşekkürler. iki saat içinde kararmıyormuş, daha uzun sürede kararıyordur belki diye ikinizi de tikledim.
Kararır ama bu problem değil.


angelus
(27.12.19)
kararmaz.


r evolution
(27.12.19)
(1)

kim oluyor bu böcek yav.

iki dakika cam açsak ertesi gün bu sinsi perdede peydahlanıyor. enteresan da bir böcek, öyle duruyor perde üzerinde hava soğudu yazık diye sesimi çıkarmıyordum ama uçarken görünce biraz aklım kaçtı. kim ki bu? zararı var mıdır? biz camı açınca geliyor sanıyoruz ama acaba eve mi yuvaladı nerden bilic
iki dakika cam açsak ertesi gün bu sinsi perdede peydahlanıyor. enteresan da bir böcek, öyle duruyor perde üzerinde hava soğudu yazık diye sesimi çıkarmıyordum ama uçarken görünce biraz aklım kaçtı.
kim ki bu? zararı var mıdır? biz camı açınca geliyor sanıyoruz ama acaba eve mi yuvaladı nerden bilicez?
Zelus. bugguide.net


ganbatte
(16.12.19)
(2)

pasaport sorusu

aramaya inandım ve aradım mamafih bulamadım. pasaportum 2023e kadar geçerli, soyadı değişikliğinden defter yenilemem gerekiyor. defter bedelini yatırdım ama fotoğraftan emin olamadım. yine de fotoğraf gerekiyor mu allasen yenileme için? hep yeni pasaport için evrak listesini vermişler, bir kişi de a
aramaya inandım ve aradım mamafih bulamadım. pasaportum 2023e kadar geçerli, soyadı değişikliğinden defter yenilemem gerekiyor. defter bedelini yatırdım ama fotoğraftan emin olamadım. yine de fotoğraf gerekiyor mu allasen yenileme için? hep yeni pasaport için evrak listesini vermişler, bir kişi de altına yanına yazmamış defter değiştiriyorsanız lazım olur ya da olmaz diye. danke.
gerekiyor.


in vino veritas
(10.12.19)
Geçen haftalarda yaptım sadece defter bedeli ve yeni biyometrik fotoğraf gerekiyor. Koaly gelsin.


(3)

çok acil excelden pdfe sorusu

excelde olan bir raporu pdf olarak paylaşıcam fakat ilk 10 sayfanın pdfte antetli kağıttaymış gibi görünmesi gerekiyor. googleda bakıyorum fakat bulamıyorum, ne yapıcam -_-
excelde olan bir raporu pdf olarak paylaşıcam fakat ilk 10 sayfanın pdfte antetli kağıttaymış gibi görünmesi gerekiyor. googleda bakıyorum fakat bulamıyorum, ne yapıcam -_-
page layout>print titles>header footer> custom header

sonra save as> pdf


Jesus Christ
(09.12.19)
tamam da o öyle olmuyor ki işte, bir saattir deniyorum. worddeki anteti olduğu gibi nasıl koyup yerleştireyim onu sormak istedim esasen. bana daha detaylı tarif edebilir misiniz?


hocam
once tek pdf yap
sonra nitro pdf ile ekle o antetlileri


kingcyrax
(09.12.19)
(13)

müşteri yerine kullanılan sözcükleri arıyorum

müşteri yerine ne diyebiliriz? farklı endüstrilerden örnek verebiliriz. atış serbest.
müşteri yerine ne diyebiliriz? farklı endüstrilerden örnek verebiliriz. atış serbest.
Danışan :D


Alyoşa
(04.12.19)
Misafir, kullanici


glutamin
(04.12.19)
alıcı, tüketici. Paydaş: joker kelime, çöpçüler yaşadığımız toplumun paydaşlarından biridir desen bile sırıtmaz


freedonia
(04.12.19)
İzleyici (sinema sektörü)

Hasta (sağlık sektörü)

Hasta sahibi ( vet.ler kullanıyor)


old possum
(04.12.19)
inşaat: işveren, mutayit, yatımcı


paudi
(04.12.19)
Yolcu - Havacılık


canbonomobenseno
(04.12.19)
katılımcı - sigorta


amuzende
(04.12.19)
Alış verişte insafsızsa: ölücü
Çok pahalıya bir şey aldıysa: enayi
Bankaya para yatıran ise : mudi


Erva
(04.12.19)
başvuran, talepkar, istemci


creedwar
(04.12.19)
kaz (dandik mal satıcı)

ördek (yolcu:) çiçek abbas


faik abi
(04.12.19)
Mükellef (vergi memurları kullanıyor)


old possum
(06.12.19)
Velinimet


samil
(07.12.19)
turizm de misafir kullanılır.


mayday
(07.12.19)
(2)

kedide gaz ve kaka problemi

sokaktan sahiplendiğimiz yetişkin bir kedi var, bu kedicik birkaç aydır bizim evde kalıyor. öncesinde de dükkanda bakılıyordu. tam yaşını bilmiyoruz ama 5-6 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğimiz sağlıklı, hareketli, obur ve haylaz bir çocuk. rutin veteriner kontrollerinde sorun yok, her şey olması ge
sokaktan sahiplendiğimiz yetişkin bir kedi var, bu kedicik birkaç aydır bizim evde kalıyor. öncesinde de dükkanda bakılıyordu. tam yaşını bilmiyoruz ama 5-6 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğimiz sağlıklı, hareketli, obur ve haylaz bir çocuk. rutin veteriner kontrollerinde sorun yok, her şey olması gerektiği gibi.

yalnız bu çocuğun gaz problemi var geldiğinden beri. arada sırada olabiliyor kedilerde pırt, o yüzden çok üstüne düşmedik. evde başka bir kedi daha olduğu için hırlaştıkça, heyecanlandıkça gaz çıkarmasını normaldir diyip geçiştirdik kendi içimizde. ama yanlış mı yaptık acaba, üzerine düşmeli miydik anormal bir şey mi vardı? çünkü son zamanlarda çok sık olmamakla birlikte oraya buraya kaka bırakmaya başladı, ne bileyim oturduğu sandalyede minik bir parça kaka buluyorduk ya da halının üzerinde. kıçına takılmış sonradan düşmüştür olabilir münferit olaylar diye düşündük fakat bugün kendisini uykusunda severken kıçından bir parça kaka bıraktı çocuk?! hayatımda ilk defa böyle bir şey başıma geliyor, şoka girdim. olay da komik bi yandan. pıt dedi bıraktı, aa bişey düştü diye bakınca gördüm.

veterinere götürücez zaten de endişelenmeli miyim? daha önce başına benzer bir şey gelen var mı, gaz problemi yaşayıp sonradan meğer allah korusun ciddi bir şeymiş falan öyle bir hastalık çıkabilir mi danışmak istedim bilenlere. vakit ayırdığınız için teşekkür ederim şimdiden.
Gaz sorun değil, zevke geldiği ya da mayıştığı zamanlarda ortama salıveren çok kedim oldu, ama kaka başka. Ben yine de akut bir durum çıkacağını sanmıyorum.


SiyamkedisiZorro
(27.11.19)
Arka bacaklarda hissizlik, sürüme gibi şeyler var mı? Anemi durumunda olabiliyor sanırım. Veteriner değilim.


inawen
(27.11.19)
(1)

excel grafik sorusu

puanlama tablosu takip ettiğim bir excel grafiğim var, burada referans olması açısından ilk barı 1'den 5'e kadar yeşilden kırmızıya gradient yaptım. aşağıda da çeşitli grupların puanlarını gördüğüm barlar mevcut.şimdi benim iki sorum var.birincisi sadece bu ilk gruba ait barın enini daha büyük hale
puanlama tablosu takip ettiğim bir excel grafiğim var, burada referans olması açısından ilk barı 1'den 5'e kadar yeşilden kırmızıya gradient yaptım. aşağıda da çeşitli grupların puanlarını gördüğüm barlar mevcut.

şimdi benim iki sorum var.
birincisi sadece bu ilk gruba ait barın enini daha büyük hale getirebilir miyim, nasıl?
ikincisi de aşağıdaki puan barlarının referans barına göre hangi renk tonuna denk geliyorsa o şekilde renklenmesini sağlayabilir miyim, nasıl?
danke.
Hangi sürümü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama grafik alanını biçimlendirden boyutunu değiştirebilirsiniz.
Grafiğin sağındaki + işaretine basıp, göstergeden de renkleri ayarlayabilirsiniz.


bagcivan
(16.11.19)
(2)

üsküdar'da yemek & kahve

üsküdar'ı hiç bilmiyorum, bu akşam bir arkadaşımla gidip bir şeyler yiyip içebileceğimiz sakin kendi halinde güzel mekan önerilerinizi alırım.
üsküdar'ı hiç bilmiyorum, bu akşam bir arkadaşımla gidip bir şeyler yiyip içebileceğimiz sakin kendi halinde güzel mekan önerilerinizi alırım.
Üsküdarda sakin yer bulmak zor. Ben Kuzguncuğa gidin derim araçla 3 dk. Sahilde İsmet Baba Restoran var denize sıfır beğeneceksiniz.


heidi'nin dedesi
(01.11.19)
kanaat lokantası yemek için ideal. üsküdarda sakin mekan kalmadı.


hemsta
(01.11.19)
(8)

şu iki windows pro paketinin arasındaki fark nedir?

1. paket: https://www.hepsiburada.com/ms-windows-10-fqc-09127-pro-32-64-bit-tr-box-usb-p-HBV0000065W892. paket:https://www.hepsiburada.com/microsoft-windows-10-pro-32-64bit-turkce-kutu-fqc-1079-p-HBV00000KNA8Rbiri usb biri kutu diyor fakat ne manası var kutu ya da usb olmasının anlayamadım? zaten be
1. paket:
www.hepsiburada.com

2. paket:
www.hepsiburada.com

biri usb biri kutu diyor fakat ne manası var kutu ya da usb olmasının anlayamadım? zaten ben genel olarak bu işleri pek anlayamadım, o yüzden az yardımcı olursanız müthiş olur. danke.
kendin kullanıcı isen
sakın alma
eski windows 7 key ini girerek aktifleştirebilirsin

eger it ciysen
şirkete alıyorsan
kac tane ne alacaksın söyle
fiyat verelim microsoft partner ile


kingcyrax
(30.10.19)
bireysel kullanıcı ise pro almana hiç gerek yok. prodaki çoğu özellik şirketin kullanıcıları denetlemesi, uzak masaüstü, şifreleme gibi şeyler.

eski w7 key üstünden aktifleştirme oluyorsa harika.


orpheus
(30.10.19)
oluyor
kurarken gireceksin
hatta
aynı key ile birden fazla windows a da aktivasyon alabilirsiniz
microsoft un derdi windows 10 kullanılsın


kingcyrax
(30.10.19)
arkadaşlar şirket bilgisayarı olarak kullanacağım, bana allah rızası için aralarındaki farkı söyleyin :) fark yok gibi görünüyor fakat fcq ile başlayan numaralar farklı örneğin, ne manaya geliyor? ya da bunlardan birini alsam sadece yüklediğim bilgisayarda mı kullanabiliyorum?


sevgili hocam
fark yok
hic bir fark yok
yok fark

windows cok basit artik
home-starter vs - home
ultimate- pro vs. - pro
enterprise - enterprise
server icin kullanacaksan - win 10 pro for workstations
zaten update lerle herkesi aynı versiyona getiriyorlar

iş için de alsan
alma para ile
tek pc icin sıkıntı yaşamazsınız


kingcyrax
(30.10.19)
tek bilgisayar degil
fakat
farklı bilgisayarda kullanmak istiyorsanız

microsoft hesabı ile kuracaksınız
diyeceksiniz ki donanım degistirdim
o zaman yeni makinaya kuruluyor
ve aktifleşiyor


kingcyrax
(30.10.19)
www.teknolisans.com
şu da var mesela 10 lira. hb'den gelecek ürünün son kullanıcı lisansına uygun olup olmadığı belli değil
1000 liraya lisans satıyorlar zahmet edip açıklama bile yazmamışlar

microsoftun sitesinden al vicdan yapıyorsan


bir soru sorcam
(30.10.19)
www.teknolisans.com
şu da var mesela 20 lira. hb'den gelecek ürünün son kullanıcı lisansına uygun olup olmadığı belli değil
1000 liraya lisans satıyorlar zahmet edip açıklama bile yazmamışlar

microsoftun sitesinden al vicdan yapıyorsan


bir soru sorcam
(30.10.19)
(6)

faks göndermek, bu devirde...

merhaba, bu devirde hala faks kullanan kuruluşlar olduğu için faks göndermemiz icap etti. bundan sonraki süreçte de muhtelemen ara ara ihtiyacımız olacak. kullandığınız ve önerebileceğiniz bir servis varsa alırım önerilerinizi. teşekkürler!
merhaba, bu devirde hala faks kullanan kuruluşlar olduğu için faks göndermemiz icap etti. bundan sonraki süreçte de muhtelemen ara ara ihtiyacımız olacak. kullandığınız ve önerebileceğiniz bir servis varsa alırım önerilerinizi. teşekkürler!
Eğer bulunduğun yerde (ev-işyeri) sabit telefon varsa, belki de sahip olduğunuz yazcının faks özelliği vardır.


John Bloor
(21.10.19)
yazıcımızın faks özelliği yok maalesef.


hellofax


aquarium
(21.10.19)
@aquarium +1
belgenin taranmış halini, fotosunu falan hazırladıktan sonra ücretsiz üyelikle (günlük 1 işlem limitiydi sanıyorum) faks olarak gönderebilirsiniz.
www.hellofax.com


internetten ücretsiz faks göndermek için bu yöntemi kullanabilirsin. adım adım nasıl yapıldığını falan görebilirsin.

www.kolaydata.com


gozluklu insan
(23.10.19)
(4)

duyurunun aşçıları! kabaklı mantar çorbası...

evde mantar ve kabak var, ben bunları bol soğanla soteleyip bir ölçek su bir ölçek sütle pişirip blenderdar geçirsem güzel olur mu sizce? mantarın son kullanma tarihi çarşamba günü, herhalde pişirince üç dört gün daha ileri atar di mi bu tarih?
evde mantar ve kabak var, ben bunları bol soğanla soteleyip bir ölçek su bir ölçek sütle pişirip blenderdar geçirsem güzel olur mu sizce? mantarın son kullanma tarihi çarşamba günü, herhalde pişirince üç dört gün daha ileri atar di mi bu tarih?
olur. üzerine de yağda kızarttığınız pul biberden döküp yiyin.


kablelvuku
(14.10.19)
Hayır güzel olmaz :) mantar blenderdan geçirmeye uygun değil pek. Kabakla da tek başına uyumlu olmaz tatları. Bana kalırsa yanlarına havuç ekleyip, tüm sebzeleri brunoise şekilde doğrayıp hepsi piştikten sonra suyuna süt eklemeniz daha doğru olur. Çorbada 1-1 su süt ölçüsü biraz fazla. Süt tadı gelmesin ağzınıza.


irene
(14.10.19)
her türlü olur


herkese danke.
@irene beni korkuttuğu için ikisini de ayrı ayrı garnitür yaptım.


(5)

talimatlı faturalarla başım dertte

ofiste ödememiz gereken bir sürü fatura var diye talimat oluşturduk ama oluştururken tam bir gerzek olduğumuz için yarısını kredi kartına yarısını banka hesabına bağladığımız yetmedi, bir de üstüne aşırı hareketli banka hesabımıza bağlamış bulunduk. sürekli acaba faturalar ödendi mi stresi yaşıyoruz
ofiste ödememiz gereken bir sürü fatura var diye talimat oluşturduk ama oluştururken tam bir gerzek olduğumuz için yarısını kredi kartına yarısını banka hesabına bağladığımız yetmedi, bir de üstüne aşırı hareketli banka hesabımıza bağlamış bulunduk. sürekli acaba faturalar ödendi mi stresi yaşıyoruz çünkü mail yağıyor "ödenmemiş bir adet faturanız vardır, ödeme yaptıysanız dikkate almayınız diye" kendi içinde çelişiyor durum, iyice karışıyoruz.

bu girizgahtan sonra talimatlı fatura ödemenin olayı ne şimdi tam olarak bilale anlatır gibi? faturanın son ödeme tarihine kadar ödemeler yapılmıyor mu? banka hesabında para yoksa ne oluyor? kartta bakiye yoksa ne oluyor? kafa rahat etsin diye talimat vermiş bulunduk, sapık gibi her gün kontrol ediceksek olayı ne ki bunun. biz bir kolaylığını göremedik çünkü çıkalım mı bu talimatlardan napalım.
dedigin seylerden oturu ben de kullanmiyorum :)

benim yontem su: tum faturalari hizli islemlere ekliyorum, haftada bir 15 gunde bir de acip bakiyorum. faturasi cikmis olanlarin yaninda fatura isareti oluyor. ona gore ister kk ister vadesiz hesaptan manuel olarak oduyorum.


brkylmz
(01.10.19)
Sürekli bakiye ve hareket olan hesaıma tanımlı benim faturalarım da, 15-20 fatura vardır.

Hareket karışıklığı sıkıntı çıkarsaydı sırf faturalar için bir hesap açar ve her ay düzenli bir para aktarırdım bu hesaba.

Siz de böyle yapabilirsiniz, bir hesap açın ve sadece fatura ödensin. Atıyorum her ay bin lira aktarın bu hesaba mesela.

Otomatik ödeme seçeneklerinden 2. ödeme yöntemi olarak kredi akrtını seçebilirsiniz, böylece hesapta para olmazsa 2. yönteme yönelir.

Kredi kartı olan otomatik ödemeleri iptal edin bence, çünkü işlem ücreti alıyorlar karttan.


John Bloor
(01.10.19)
yapabileceğiniz en mantıklı şey otomatik ödemeler için ayrı bir hesap açmanız. tahsilatları oraya tanımlarsanız eğer hesap hareketlerinizde de sadece fatura vb. ödemeleri görürsünüz


silah taciri
(01.10.19)
otomatik ödeme şöyle çalışıyor; son ödeme günü geldiğinde hesaptan ödüyor.

ayrı hesap en güzeli. ben sırf bunun için cepteteb açtım. her ay bir miktar para yatırıp tıkır tıkır ödüyorum.

bundan önce hızlı işlemlere ekleyip her ayın belli bir günü tıkır tıkır ödüyordum, o da iyi bir çözüm oluyordu.


babilbaligi
(01.10.19)
Faturalar için kmh'lı başka bir hesap var.
O kendi kendine takılıyor.
Hesap kesim gününde ödüyorum.
Bu arada tüm faturalar son gün ödenir.


(3)

bir ay içerisinde iki kere elektrik faturası gelir mi? neden :/

soru başlıkta. teşekkürler.
soru başlıkta. teşekkürler.
Bir önceki okuma geç yapılmıştır, şimdiki normal zamanda yapılmıştır. Arada 20 günlük fark filan vardır, fatura içerikleri önemli.


John Bloor
(24.09.19)
olur normaldir
john +1


basond
(24.09.19)
sayaç sökümleri oluyor. söküm sırasında son endeksi tekrar faturalıyorlar.


argent dawn
(24.09.19)
(2)

şanlıurfa'da akşam yemeği

nerde ne yenir? güzel önerilerizi bekliyoruz! danke.
nerde ne yenir? güzel önerilerizi bekliyoruz! danke.
Cevahirde borani tavsiye ederim, sonra ortaya kebap söyleyebilirsiniz. Güzel kebap bulunuyor ama boraniyi bulmak zor, porsiyon olarak da tel başına çok doyurucu o yüzden kebabı ortaya alsanız yeter.


curukturpkokusu
(02.09.19)
dostum samimi söylüyorum, sokak arasındaki dandik görünümlü kebapçıda bile leziz şeyler yiyebilirsin. öyle bir memleket...


duster
(02.09.19)
(2)

crocs terlikle yürünür mü?

soru başlıkta, yürünecek mesafe günlük 20.000 adıma denk geliyor. danke!
soru başlıkta, yürünecek mesafe günlük 20.000 adıma denk geliyor.
danke!
Yürünür rahat terlik.


angelus
(30.08.19)
yürünmez o kadar terletiyor.


carabelli
(30.08.19)
(5)

potansiyel müşteriye ne götürülür sorusu.

yeni açılan bir startup firma var diyelim, bu firma potansiyel müşterilerine ziyarete giderken ne götürsün? pazarlama, ikram, şaka ve komiklik ekseninde atış serbest. danke.edit: sektör bilişim & danışmanlık diyebiliriz cevapları etkileyecekse.
yeni açılan bir startup firma var diyelim, bu firma potansiyel müşterilerine ziyarete giderken ne götürsün? pazarlama, ikram, şaka ve komiklik ekseninde atış serbest. danke.

edit: sektör bilişim & danışmanlık diyebiliriz cevapları etkileyecekse.
lokum, turkish delight. biz yurtdışında firma ziyaret ederken götürüyoruz genellikle. hatta baklava da götürüyoruz. bayılıyorlar.


emfuzi
(16.08.19)
bence sektör bilgisi olmadan yanıt anlamsız olur. çünkü her sektörün bir profili ve normları var ve bunlar farklı olabilir


r evolution
(16.08.19)
Yurtdisinda sarap cok hediye ediliyor.


VIPCH
(16.08.19)
usb bellek, powerbank, teknolojik ıvır zıvır üzerinde onların şirkete veya sizin şirkete dair bir logo vs olan
potansiyel müşterilerin çok olduğunu var saydım, yoksa tatlı şaşmaz


yeni önerilere açığım, durum biraz acil sayılır.


(9)

bazı insanlarla asla anlaşamamak ve bunun neden olması

genel olarak insanlarla kolay anlaşabilen birisiniz diyelim, sosyal tuhaflıklara gebe tanışlıklar sıklıkla yaşansa bile üstesinden gelip hayatınıza ve o insanla ilişkinize devam ettiğinizi varsayalım. normal ve sıradan birisiniz, bu eksende iletişiminiz de sürprizli değil ve olağan.bazen sizin de ba
genel olarak insanlarla kolay anlaşabilen birisiniz diyelim, sosyal tuhaflıklara gebe tanışlıklar sıklıkla yaşansa bile üstesinden gelip hayatınıza ve o insanla ilişkinize devam ettiğinizi varsayalım. normal ve sıradan birisiniz, bu eksende iletişiminiz de sürprizli değil ve olağan.

bazen sizin de başınıza şey geliyor mu ve buna benim kadar takılıyor musunuz merak ediyorum, aşağıda örnekliyorum:
biriyle aynı ortamda farklı zamanlarda bir araya geliyorsunuz, bu biri insanlarla düzgün iletişim kuran işinde gücünde normal biri olsun. siz de öylesiniz ama hiç aynı dili konuşamıyorsunuz, asla aynı frekansta değilsiniz fakat o ortamda bulunmaya, beraber konuşmaya, ortak bir dil bulmaya zorunlusunuz. üstelik normal iletişim kurma yolunda çabalarınız da durumu olduğundan daha tuhaf ve içinden çıkılamaz bir durum haline getiriyor.

bu neden oluyor ya? gerçekten bunun bilimsel bir açıklaması varsa aydınlatır mısınız beni, çıldıracak gibi oluyorum. biliyorum karşımdaki insan da normal biri, ben de normal biriyim, normal bir iletişim kurabiliyor olmamız gerekiyor ama kuramıyoruz. konuşmalar sürekli tuhaf yanlış anlaşılmalarla bölünüyor, ifadesizlikle parçalanıyor falan. hakikatten bu durum beni çok yıldırıyor. artık saçmasapan ulan herhalde aura diye bir şey var ve aynı ortamda bulunmaya uygun değil auralarımız demeye başladım. ekseriyetle iş dünyasında karşıma çıkan ve bir şekilde iletişim kurma zorunluluğum olan insanlar oluyor bunlar. ve ben bezip o işten ayrılıyorum hep. tahmin edebileceğiniz gibi bunun bana bir faydası yok.

bu durumu nasıl aşabilirim, kendimle ve bu yaşadığım durumla ilgili nasıl bir farkındalık edinebilirim. bana biraz yardımcı olun lütfen. teşekkürler.
Bana da oluyor.. Mecbursam aynı ortamda olmaya, iş arkadaşımdır diye düşünüyorum. Muhabbeti işle sınırlı tutuyorum. Duyguları katmıyorum işin içine. Sadece robot gibi iş konusuyorum. Sorun olmuyor böylece.


twelfth
(19.07.19)
İki tane iş arkadaşımla olmuştum ben de böyle. Biri kadın, diğeri erkekti. İkisi de fazlasıyla girişken ve konuşkan insanlardı, keza ben de öyleyim. Bir şeyler konuşmaya çalışıyorduk ama sürekli bölünüyordu cümleler ve bir türlü birbirimizin dediğini anlamıyorduk, saçma sapan bir duruma girmiştik. En sonunda sadece kısa cümlelerle cevap vermeye ve gerek olmadıkça muhabbet etmemeye karar verdim, çözüm olarak sadece bunu bulabildim.


vergara
(19.07.19)
biraz fazla büyütüyorsun sanki. herkes herkesle anlaşmak zorunda değil ki.

kişilikleri gruplara ayırıyorlar, sarı, kırmızı, yeşil falan. bazıları birbiri ile anlaşırken bazıları anlaşamaz. aynısı burçlarda da var. bir yengeç ile yay zor anlaşır mesela


dafuq
(19.07.19)
herkes herkesle anlaşmak zorunda tabi ki değil ve bu çok barışık olduğum bir konu. benim bahsettiğim durum genellikle iş ortamında yaşanan bir durum. şimdi işyerinde herkes birbiriyle anlaşmak zorunda değil diyebilirsiniz, ama bu yaptığınız işin niteliğine göre değişir.

bir işi 1 birim yorularak yapmak varken, anlaşamadığınız kişiyle beraber yapmak zorundaysanız 5 birim yorularak yaparsınız. birbirinizi anlamazsanız o iş 1 birim zamanda bitecekken, 10 birim zamanda biter. bazen de sizi başladığınız noktadan daha geriye götürür, o iş bitmek bilmez. bu anlaşabilme, ortak zeminde buluşabilme çabası bu yüzden önemli ve takıldığım bir nokta.


evet haklısın, o yüzden başarılı bir ikcı veya yönetici ekip kurarken bir arada çalışabilecek insanları seçmelidirler. yukarıda bahsettiğim kişilik gruplarına dikkat etmek, tüm firmada aynı tarz insanları buluşturmak, üst-ast ilişkilerinde kişiliklere dikkat etmek, ekip içerisinde birbiri ile anlaşabilecek insanları işe almak önemli. bunu yapmak zor elbette ama bir ikcının uzmanlık alanı olmalı.

iş hayatında nabza göre şerbet vermek en doğrusu. adamına göre muamele yapılmalı bana göre. bazı insanlar fazla dominant oluyor mesela, sürekli pohpohlanma ihtiyacı duyuyor. bu adamı pohpohlamazsan senin onu sevmediğini düşünüp sana karşı tavır oluyor. ben bazen aynı cümleyi tekrarladığım yöneticimin hayır öyle değil dediğini bilirim, çünkü adamda ben hepinizden zekiyim düşüncesi hakimdi mesela.


dafuq
(19.07.19)
Evet bu bana da oluyor. Ne kadar normal davranirsan davran bir sekilde itici geliyorsunuz birbirinize.

Bu durumda yaptigim sey , o kisi yokmus gibi davranmak, sadece isle ilgili bir konu oldugunda konusmak. Sonrasinda muhattap olmam.


ben de yaşıyorum. anlaşmam gereken biri var, aile içinde üstelik yaşıtım ve hemcinsim, ne kadar zor olabilir yani? ama ne kadar çabaladıysam da olmadı. bazı insanlarla anlaşamazsın, frekans işte. diyalog kurulmuyor, yüz ifadeleri karşılıklı ??? oluyor. verdiği tepkileri anlamıyorsun, ben anlamıyorum. değişik değişik bakıyoruz birbirimize. ben üstüne bi zaman sonra çok uyuz olmaya başladım kıza. kendi halinde bırakınca hiç değilse normal gittiğini fark ettim, uyuşmazlığı fark edince hiç ekstra denememek gerekiyor bence.


xvyz
(19.07.19)
Bir taraf veya iki taraf sizin tabirinizle normal olmayabilir. Fazla alınganlık veya herşeyi çok bildiğini iddia eden ahkam kesen taraf diğerine muhalif olma içgüdüsüyne yenik düşüyor olabilir


neysene
(19.07.19)
Ben profesyonel davranıp, duygulardan arınıp özellikle meseleyi kişiselleştirmeden aşıyorum. Karşı taraf benim için bir kağıt kalem veya klavyeden başka bir şey değilmiş gibi düşünüyorum. Ona ihtiyacım olduğunda başvuruyorum, yoksa da uzak duruyorum. Laf atarsa ‘he hı’ ile geçiştirip takmıyorum. Genelde rahat biri olduğumdan insanları da rahatlatırım dolayısıyla böyle problemli kimselerle nadiren karşılaşıyorum.

Kalender meşrebim


marsargo
(19.07.19)
(1)

telefonda sadece internet kullanma

merhaba, bir süreliğine telefonumun (ve hattımın) sadece internet özelliğini kullanmak istiyorum. wifi bulunmayan bir yerde olacağım. telefonu sadece aramalara kapamak mümkün mü ve nasıl? çünkü keşke mümkün olsa.
merhaba, bir süreliğine telefonumun (ve hattımın) sadece internet özelliğini kullanmak istiyorum. wifi bulunmayan bir yerde olacağım. telefonu sadece aramalara kapamak mümkün mü ve nasıl? çünkü keşke mümkün olsa.
Telefonunu kapalı bir telefona yönlendireceksin


karayel
(17.07.19)
(2)

güneydoğu anadolu kültür turu rotası

merhaba, eylül ayında diyarbakır'da gerçekleşecek bir düğünü bahane ederek bari araba da kiralayıp 1 hafta etrafı görelim dedik. gezinin son iki günü diyarbakır'da olmamız icap ediyor fakat önceki 5 gün boşuz. mantıklı olan ne olur, önce mardin'e gidip oradan urfa yapmak mı; yoksa önce urfa'ya gidip
merhaba, eylül ayında diyarbakır'da gerçekleşecek bir düğünü bahane ederek bari araba da kiralayıp 1 hafta etrafı görelim dedik.

gezinin son iki günü diyarbakır'da olmamız icap ediyor fakat önceki 5 gün boşuz. mantıklı olan ne olur, önce mardin'e gidip oradan urfa yapmak mı; yoksa önce urfa'ya gidip mardin'den diyarbakır'a gitmek mi?

oralara kadar gitmişken nemrut dağı'nı da görmeyi çok istiyoruz. o yüzden sanki önce mardin'e gidip, sonra urfa'ya geçmek, oradan da diyarbakır'a geçerken nemrut dağı'na uğramak mantıklı gibi geldi (fikirsiziz) fakat güvenli midir, saçma mıdır kimse bilmiyor. bilgi paylaşabilecek birileri varsa şahane olur.

kardeş sen uğraşma şurda bir rota var diyorsanız onu da alırız :)
Adıyamanda veka tur var, instagram sayfasına bir bakın. Uyarsa onlarla çıkın tura, ki zaten nemruta onlar tur yapıyorlar sadece. Daha büyük turlardan ziyade vekayı önermemin sebebi fiyatının çok uygun olması.


curukturpkokusu
(05.07.19)
Antep e de gidin


(2)

full stack php developer ortalama ne kadar kazanıyordur?

elimizde bir adet full stack php developer var, 7 yıl da tecrübeli. dünya çapında oldukça prestijli bir projenin (facebook google falan değil, ama ülkeler bazında ilgi alanına göre herkesin kullandığı bir portal diyebiliriz) son 4 yıldır 4-5 kişilik kemik kadrosunda. sizce bu adam kaç para kazanıyor
elimizde bir adet full stack php developer var, 7 yıl da tecrübeli. dünya çapında oldukça prestijli bir projenin (facebook google falan değil, ama ülkeler bazında ilgi alanına göre herkesin kullandığı bir portal diyebiliriz) son 4 yıldır 4-5 kişilik kemik kadrosunda. sizce bu adam kaç para kazanıyordur? ne kadar kazanmalıdır?
full stack php developer yazılım dünyasının itilmiş çocuğu mudur? hor görüleni midir? discuss.
10K civarı alıyordur tahminen.


hmpf
(24.06.19)
10kdan fazla kazanmalı bence.
Yaşı da önemli tabi ama artık developerlık dışında danışmanlık vs yapmaya yönelebilir. Ya da ekip lideri vs olaylarına yaklaşmalı sanki.


ayin yazari
(24.06.19)
(2)

yine bir klima sorusu...

tek motora 2-3 farklı klima bağlamak için ne tip klimalara bakmamız gerekiyor? o özelliğin adı nedir?
tek motora 2-3 farklı klima bağlamak için ne tip klimalara bakmamız gerekiyor? o özelliğin adı nedir?
multi split klima?


sutlu nescafe
(14.06.19)
Vrf


(s)AINT
(14.06.19)
(8)

klimayı kapatmamak

süper zihnisinir bir soru geliyor: klimayı bir hafta boyunca hiç kapatmadan çalıştırırsak ne olur? sağlığımıza ya da cihaza zarar gelmesi söz konusu mudur?
süper zihnisinir bir soru geliyor: klimayı bir hafta boyunca hiç kapatmadan çalıştırırsak ne olur? sağlığımıza ya da cihaza zarar gelmesi söz konusu mudur?
saplık kısmı kısmet
cihaza etki etmemesi lazım
bütçeye etki olacaktır.

bu arada, bir hafta boyunca sürekli çalışmayacak tabi değil mi? belli süre çalışıp ortam ısısı düşünce duracaktır. yoksa çok sıcak bir yerde sürekli çalışacaksa kuvvetle mutemel bozulur.


kisa
(11.06.19)
Bahsettiğiniz inverter klima ise 23 dereceye ayarlayıp arkamıza yaslanıyoruz, bir şey olmaz, ortam soğuyunca duracak, harıl harıl çalışmayacak böylece.


Beherit
(11.06.19)
@kisa cevap için teşekkürler, ortam ısısı sabitlenince sanırım üflemeyi bırakıyor dikkat etmedim. ben cihazı açıp bir hafta boyunca hiç kapatmamanın bir zararı olur mu onu öğrenmek istemiştim.


yaz boyu kapanmiyor bizim inverter klimalar, sadece temizlik veya sehir disi gezilerinde kapatiliyor. Zaten asil yuku / elektrigi ilk sogutmada harcar, dolayisi ile konforlu bir sicakliga ayarlayip unutmak cok daha tasarruflu olacaktir. Tecrube ile sabit.


@evde liyakat kalmamis sorun olmaz :) ben ekstrem koşul için söylemiştim. normal kullanım için endişeniz olmasın.


kisa
(11.06.19)
demek ki klimaya da kombi gibi muamele etmek lazım. klima yok bende ama kombiyi hiç kapatmam kış boyunca.


sutlu nescafe
(11.06.19)
bilgi işlem sistem odalarında klima kapatılmadan çalışır. 7/24 yaz-kış bir şey olmaz. arada filtreleri temizlemek gerekiyor. tabi elektrik masrafını bilemeyeceğim :)


helenart
(11.06.19)
Ortamlarda bulunan klimaların eğer hijyeni ve temizliği iyi yapılmazsa, “lejyonella” adı verilen bir bakteri üremektedir. Akarsu, nehir, göl, sauna, hamam, jakuzi, fıskiye, havuz, duş başlığı gibi sulu ve nemli ortamlarda ya da klimalarda üreyen bu bakteri, solunum yoluyla bulaşmaktadır. Aslında her gün karşılaşılan bu bakteri, bağışıklık sistemi güçlü olmayan kişilerde, ilk olarak üst solunum yolu hastalığı olarak kendini gösterir, tedavi edilmediğinde de akciğere yerleşerek zatürreye sebep olabilir. Bu durum, kişiyi komaya kadar götürebilecek bir sürece yol açabilir.


jamswety
(11.06.19)
(6)

ozalitçi pdf dosyayı düzeltir mi

elimde kartvizit tasarımı var, fakat dosya pdf lanet olsun. kendim düzeltmeye çalıştım bir kısmı resim, bir kısmı yazı olduğu için düzeltmeye çalışırken hizaları kaydı, bokum gibi bir şey oldu dolayısıyla bulduğum gibi bıraktım.şimdi ben bu kartvizit örneğiyle ozalitçiye gitsem, abi sen isimleri şu
elimde kartvizit tasarımı var, fakat dosya pdf lanet olsun. kendim düzeltmeye çalıştım bir kısmı resim, bir kısmı yazı olduğu için düzeltmeye çalışırken hizaları kaydı, bokum gibi bir şey oldu dolayısıyla bulduğum gibi bıraktım.

şimdi ben bu kartvizit örneğiyle ozalitçiye gitsem, abi sen isimleri şu şu yapıcan; adres şu olacak, font bu sonra da hop baskıya falan desem düzgün bir şekilde yapar mı yoksa benim pdfte düzelttiğim gibi dandik mi yapar? alternatif olarak bidolubaskı gibi sitelerde şöyle düzeltilecek notu yazsam ciddiye alırlar mı? ne yapayım ben bi yardım edin?
bir el atar canım o kadar da değil


natallica
(13.05.19)
Nerede düzenledin, eğer tasarımı stok foto vb. satan siteden aldıysan düzenlenebilir bir halde olmalı.

Photoshop layerlarıyla gelen pdf'ler var, öyleyse direkt bozulmadan düzenlenebilir aslında.(Photoshopta açıp bir bakmak lazım)


nhk ni youkosu
(13.05.19)
ozalitçiler bu olaylarda baya yetenekliler. işin hakimi olmuşlar. bence hallederler.


kitik
(13.05.19)
@nhk ni youkusu bana dosya düzenlenmiş halde geldi, tasarımcıya sorduğumda pdf işte düzenlenebilir bilgisi aldım(tasarımcıyla irtibatımız olmadığını buradan anlayabiliyoruz)

pdfte bir yere kadar düzenleyebildim. isimlerin bir kısmı img, bir kısmı text box çünkü. umarım dediğin gibi photoshop layerlıdır. photoshop programı kullanmadan anlamanın bir yolu var mı?


senin elinde olmasa dahi tasarım yapan ozalitçiler var. hallederler yani.


elorelia
(13.05.19)
Ozalitçi pdf'i editleyip düzenlemek yerine onu yapacağının yarısı zamanda oturur baştan dizer o tasarımı.


kibritsuyu
(13.05.19)
(3)

çok alerjik bünye için güneş kremi

her güneşe çıktığında alerjik reaksiyon gösteren ve tatilin ikinci gününden itibaren sahilde tişörtle takılmak zorunda kalan biri için hangi marka güneş kremi önerirsiniz? her yerde bulunan çok bilindik markaların alerjik/hassas bünyeler için özel olarak üretilmiş ürünleri işe yaramıyor. benzer soru
her güneşe çıktığında alerjik reaksiyon gösteren ve tatilin ikinci gününden itibaren sahilde tişörtle takılmak zorunda kalan biri için hangi marka güneş kremi önerirsiniz? her yerde bulunan çok bilindik markaların alerjik/hassas bünyeler için özel olarak üretilmiş ürünleri işe yaramıyor. benzer sorun yaşayan arkadaşlardan önerileri bekliyorum. teşekkürler ^^
Badger a bakabilirsiniz, cok temiz icerigi


taurina
(03.05.19)
bebekler icin uretilenlerden almayi denediniz mi?


turkuaz
(03.05.19)
Daylong fena degildi sanki ama bir dermatologa gidip ondan tavsiye alsaniz?


kuehles blondes
(03.05.19)
(1)

OTP SMS Paketleri Hakkında Bilgi Sahibi Duyurucu Aranıyor

OTP sms paketleri hakkında bilgi sahibi olan var mıdır aramızda? keşke olsa çünkü.
OTP sms paketleri hakkında bilgi sahibi olan var mıdır aramızda? keşke olsa çünkü.
soru nedir ? ücretlendirme mi , bedava olan mı, entegrasyon mu ?


akiskan
(01.04.19)
(3)

Zorunlu BES nereye yaptıralım

selam, çalışan olarak 5 kişiyi aştığımız için zorunlu BES yaptırmamız gerekiyor ve fakat nereye yaptırsak kolayca ayrılabiliriz bilmiyoruz. bu piyango bana kaldı fakat hiç bilgi sahibi değilim. sistemi bilen, önerisi olan var mı? teşekkürler!
selam, çalışan olarak 5 kişiyi aştığımız için zorunlu BES yaptırmamız gerekiyor ve fakat nereye yaptırsak kolayca ayrılabiliriz bilmiyoruz. bu piyango bana kaldı fakat hiç bilgi sahibi değilim. sistemi bilen, önerisi olan var mı?
teşekkürler!
anadolu hayat bu süreçte süründürüyor oraya yapmayın. paranın geçmesi bir ay, ayrılma talebinde bulunup paranızın size dönmesi bir ay sürüyor.


kablelvuku
(29.03.19)
ziraatten yaptırdı bizim iş yeri. süresi içinde online işlemlerden iptal ettirdim. bikaç gün içinde iade edildi param.


elorelia
(29.03.19)
Maas hesabi olarak hangi bankayla calisiyorsan ordan al cok ugrasmak istemiyorsan ana mantik ayni zaten , cogu personel de cikiyor zamanla


Diskirminant
(29.03.19)
(5)

spor ayakkabı önerisi

çalışma saatlerim çok uzun, genel olarak masa başı iş yapsam da eve gittiğimde ayaklarımı kesip çöpe atmak istediğim oluyor. her gün farklı ayakkabı giymeye özen gösteriyorum fakat sanırım benim ayakkabılar hava alan tarz ayakkabılar olmadığından bir süre sonra rahatsızlık veriyor. bana hava alan, t
çalışma saatlerim çok uzun, genel olarak masa başı iş yapsam da eve gittiğimde ayaklarımı kesip çöpe atmak istediğim oluyor. her gün farklı ayakkabı giymeye özen gösteriyorum fakat sanırım benim ayakkabılar hava alan tarz ayakkabılar olmadığından bir süre sonra rahatsızlık veriyor. bana hava alan, tipi de çok çirkin olmayan bir spor ayakkabı önerir misiniz? bütçem 500tl gibi düşünebilirsiniz.
new balance alma da ne alırsan al.


kablelvuku
(21.03.19)
nike pegasus modelleri.


mikahakkinen
(21.03.19)
skechers'tan aşırı memnunum.


adidas ultraboost, nmd. hem tüm kriterlere uyuyorlar, hem de dünyanın en rahat ayakkabıları.


skechers +1 , bundan var bende www.google.com
aşırı rahat. ayakkabının içi slime'lı gibi aşırı yumuşak.
bir de hava alıyor etraftan yolda yürürken otururken falan baya ferahlatıyo ayakları.


kitik
(21.03.19)
(3)

uber sorusu

uber hala tam gaz çalışıyor mu? hava alanına gitmiyoruz, taksiye binemeyecek durumda birini kısa mesafeli taşıyacağız, yolda çevirme gibi bir sorun yaşar mıyız?
uber hala tam gaz çalışıyor mu? hava alanına gitmiyoruz, taksiye binemeyecek durumda birini kısa mesafeli taşıyacağız, yolda çevirme gibi bir sorun yaşar mıyız?
hala çalışıyor, yolda çevirme çok sık değil artık, düşük ihtimal.


bazenuyur
(05.03.19)
geçenlerde biraz korkarakta olsa kullandım. başıma bişey gelmedi. araç bulmak zorlaşmış gibi. zaman varsa farklı alternatiflere de bakmalı.


scudman1
(05.03.19)
Fiyatlar taksinin neredeyse iki katına çıkmış. Türkiye'ye giren marka şark kurnazı oluyor. Taksiyi tercih ediyorum artık.


aynabugusu
(05.03.19)
(3)

taze limonotu (lemongrass)

istanbul'da taze limonotu satılan bir yer var mı? geçen gün taze bitki çayı paketinde migros'ta satıldığını gördüm, ama onun da içinde 2 dal var hiçyeterli değil. bulan haber verebilirse çok tatlı olur, teşekkürler.
istanbul'da taze limonotu satılan bir yer var mı? geçen gün taze bitki çayı paketinde migros'ta satıldığını gördüm, ama onun da içinde 2 dal var hiçyeterli değil. bulan haber verebilirse çok tatlı olur, teşekkürler.
metroya baktın mı?


sutlu nescafe
(04.03.19)
metroya bakmadım hayır, yolum düşerse bakayım teşekkürler. yalnız biraz önce bir başka malzeme için tazedirekt'e baktım. orada varmış <3


akasya avmdeki macrocenterda görmüştüm, biraz oldu. diğer macro'larda da oluyor mu bilmiyorum ama.


slow like honey
(04.03.19)
(1)

haftalık market masrafı

selamlar sevgili ekşiduyuru ailesi. haftalık market giderleriniz son zamanlarda ne kadar? gıda+temizlik ihtiyaçlarını ortalayarak miktar belirtir misiniz?
selamlar sevgili ekşiduyuru ailesi.
haftalık market giderleriniz son zamanlarda ne kadar? gıda+temizlik ihtiyaçlarını ortalayarak miktar belirtir misiniz?
aylık 700-1000 arası gidiyor.


retiredcolonel
(26.02.19)
(2)

metro süpermarket

toptan satın alımlarda adrese teslim yapıyor mu biliyor musunuz?
toptan satın alımlarda adrese teslim yapıyor mu biliyor musunuz?
www.metro-tr.com

evet, elbette.


babilbaligi
(12.02.19)
işletme değilseniz (horeca diye geçer) yapmıyor. işletmeyseniz parasını ödeyip getirtebiliyorsunuz bunu belirtmemişim.


(3)

bazı gıdaları tüketince oluşan vücut reflekslerini isimlendirme?

örneksiz açıklamam mümkün olmadığı için mayonez yiyen birinin kusması, fıstık yiyen birinin boğazının kaşınması gibi örnekler verebilirim. bunun adı alerji değil sanıyorum, intölerans olabilir fakat emin olamadım. ne bu? belirli bir sebeple x gıdadan kaçınmanın ismi nedir?
örneksiz açıklamam mümkün olmadığı için mayonez yiyen birinin kusması, fıstık yiyen birinin boğazının kaşınması gibi örnekler verebilirim. bunun adı alerji değil sanıyorum, intölerans olabilir fakat emin olamadım. ne bu? belirli bir sebeple x gıdadan kaçınmanın ismi nedir?
Intolerans diye biliyorum ben de.


stavro
(03.01.19)
Reaksiyon?


archmage mahmut
(03.01.19)
intolerans olmasi lazim, mesela laktoz intoleransi.


cooperr
(03.01.19)
(4)

kedimiz çiş kaçırıyor

annemlerdeki kedimiz dünden beri biraz keyifsizmiş bir kenarda oturup hiç kalkmıyormuş. kucağa alınınca çiş kaçırmış, azıcık da ishalmiş iki gündür, ıslak mamadan oldu sanmışlar. annemle konuştuğumda iştahı pek yok ama yemek yiyor az bişiy dedi. kedimiz 19 yaşında, şu an veterinere gidiyor. annem ço
annemlerdeki kedimiz dünden beri biraz keyifsizmiş bir kenarda oturup hiç kalkmıyormuş. kucağa alınınca çiş kaçırmış, azıcık da ishalmiş iki gündür, ıslak mamadan oldu sanmışlar. annemle konuştuğumda iştahı pek yok ama yemek yiyor az bişiy dedi. kedimiz 19 yaşında, şu an veterinere gidiyor. annem çok üzgün, ben de işteyim elim kolum bağlı çok da üzüldüm. ne olmuş olabilir?
98 yaşındaki anneannem de çiş kaçırmaya başlamıştı, halsizleşmesi de normal. kediniz yaşlanmış maalesef. 19 ciddi bir yaş.


habarbey
(26.12.18)
hayvancağız çok yaşlı yav, normal bence artık. :/


nice tnetennba
(26.12.18)
güncelleme: veteriner yaşlılık dolayısıyla kasların zayıflamasıyla alakalı böyle münferit olaylar yaşayabilirsiniz demiş, fiziksel bir rahatsızlığı görünmüyormuş. maşallah diyin teyzeye <3


Maşallah :)

Kediniz insan olsaydı 94 yaşında olacaktı, yani diğer arkadaşların da dediği gibi normal bir durum.

Çok iyi bakılmış kedinize size(daha doğrusu annenize) de maşallah :) bir ara nasıl beslendiğine vs değinirseniz iyi olur, bizlere de faydanız dokunur.


Fusha
(26.12.18)
(21)

mine ismini seviyor musunuz?

dev anket, soru başlıkta. bonus soru da şu, sizde nasıl hisler çağrıştırıyor?
dev anket, soru başlıkta. bonus soru da şu, sizde nasıl hisler çağrıştırıyor?
sevmiyorum. fazla saf salak, vur ensesine al ekmeğini biri geliyor aklıma.


sevmiyorum. sıkıcı, tıknaz, ortayaşlı bi kadın geliyor aklıma.


kronik
(19.12.18)
senin ismin ne? ona göre cevap verelim.


mikahakkinen
(19.12.18)
tanıdığım tüm mineler aşırı sinsi o yüzden hiç sevmiyorum.


ladybird
(19.12.18)
Çok az duyduğum isim


tolgame
(19.12.18)
mine diye arkadaşım var çok şenşakrak ama uzaktan gıcık biri sanıyor herkes. güzel :)


xdenizx
(19.12.18)
seviyorum. hem yurtdışında da kullanışlı. herkese göre "benimki"siniz.


seviyorum.


datnet
(19.12.18)
ben sevmiyorum. uyuz, saf-salak bir tip canlanıyor gözümde.


prasinos
(19.12.18)
seviyorum şirin tatlı duruyor ama demode bir isim.
1.eski moda birşeyler,
2.seimlilik (miniklik, minyonluk)
3.mine koşan' ve klibini çağrıştırıyor.


jimjim
(19.12.18)
nope. ezik ve eski moda biraz


fragile lady
(19.12.18)
Nötr. Bi tane koreli kız vardı bizim okulda kendine türkçe isim olarak mine seçmişti o aklıma geliyor. Böyle bıcır bıcır sevimli bi şeydi.


Sevmiyorum. Diş minesini çağrıştırıyor.


sopiro
(19.12.18)
Nüfus kağıdında ismi Emine olup da "adın ne?" diyince "Mine" diyenler geliyor aklıma.

"L" looooser.

Kemal Sunal, davaro falan geliyor.

E'mine?
Ohhş, hayvan!


Jesus Christ
(19.12.18)
İsimden çok ingilizce kelime olarak algılıyorum. Bu kelimeyi de anlamını da hiç sevmem.


Güzel isim. Minyon tip ismi


Delay Fuze
(19.12.18)
Valla herhangi bişey hissetmiyorum açıkçası.


Sevom


Minyon, kumral, kaküllü, hanım hanımcık kız ismi.

İsmini de severiz kendisini de.


dont eat me
(19.12.18)
guzelse severim


sevmiyorum.


clownarmy
(19.12.18)
(2)

güncel alkollü içecek fiyatlarını

görebileceğimiz bir site var mı? varsa yönlendirir misiniz? internet aramalarında ilk çıkan siteler güncel değil. teşekkürler.edit: aramızda tekel sahibi olan bir arkadaş varsa ve yardımcı olabilirse çok şahane olur. teşekkürler.
görebileceğimiz bir site var mı? varsa yönlendirir misiniz? internet aramalarında ilk çıkan siteler güncel değil. teşekkürler.

edit: aramızda tekel sahibi olan bir arkadaş varsa ve yardımcı olabilirse çok şahane olur. teşekkürler.
Fiyat ilanı alkol tanıtımı olarak sayılabileceğinden dolayı yasak, herkese açık bir yerde sağlıklı bilgi bulmanız o yüzden zor.

Ama kapalı Facebook gruplarında fiyat listeleri arada paylaşılıyor.


crown
(12.12.18)
@crown teşekkürler. sorumu aramızda tekel sahibi olan var mı olarak güncelledim.


(23)

günde 3 saatiniz yolda geçse

işe giderken ve dönerken 2 kere aktarma yaptığınızı ve bir miktar da yürüdüğünüzü hesaba katarak düşünün. taşınmanız ya da iş değiştirmeniz mevzu bahis değil. bu moral bozukluğu ve motivasyon eksikliğiyle nasıl başa çıkardınız? kafayı nasıl 3 saatim yolda geçiyor fikrinden uzaklaştırırdınız?bir arka
işe giderken ve dönerken 2 kere aktarma yaptığınızı ve bir miktar da yürüdüğünüzü hesaba katarak düşünün. taşınmanız ya da iş değiştirmeniz mevzu bahis değil. bu moral bozukluğu ve motivasyon eksikliğiyle nasıl başa çıkardınız? kafayı nasıl 3 saatim yolda geçiyor fikrinden uzaklaştırırdınız?

bir arkadaş soruyor, cevapları görüyor. tenkyü.
Valla çıkardım değil, çıktım.
Zorunlu olarak 1.5 yıl bu şekilde yaşadım.
Yolda müzik dinledim, yemek yedim. Hele bir de araç sürmem gerekiyordu, iyice yoruyordu. Eve gidince harika olacak diye hayal kurdum hep. TV izlerim, pc de oyun oynarım, karımla yemek yerim ohoo harika falan diye düşündüm.
Böyle böyle atlattım.


quaker
(21.11.18)
Benim her gün 2,5 saatim yolda geçiyor. Yer altından gitmezsem birer aktarma, gidersem ikişer aktarma, bir miktar da yürüme. Normal geliyor maalesef bir yerden sonra. Yani İstanbul'un laneti artık bu. Moralin yükselmesi için şu ortamda iş sahibi olunduğundan mutlu olmak üzerine yoğunlaşıyorum çünkü diğer türlü hepimiz zombiyiz.

edit: ayrıca Kindle süper bişi.


whoosie
(21.11.18)
Değiştiremeyeceği durumları kafaya takmamayı öğrensin o zaman. Örneğin niçin kuş değilim ben diye üzülüyor mu?


re noreno
(21.11.18)
üniversite zamanı günde toplam 4 saat yol gidiyordum. müzik dinliyordum ama son yarım saatte o da bayıyordu artık. kitap okumasını veya ekitap almasını tavsiye ederim. ya da büyük ekranlı, iyi pilli bir telefon alıp dizi film izlesin yolda.


mattiadestro
(21.11.18)
yarısı öğrencilik hayatımda, yarısı iş hayatımda olmak üzere 20 yıldır her gün anadolu-avrupa arasında gidip geliyorum. öğrenciyken mecburiyettendi, anamız babamız evi toplayıp taşımadığı sürece bununla alakalı yapılabilecek bir şey olmuyor tabii. şimdiyse hem evimden hem işimden neredeyse yüzde 100 oranında memnun olduğum için arkadaşınızla aynı durumda olmaktan (benim yolum da birer buçuk saat) herhangi bir şikayetim yok.


bir garip melek
(21.11.18)
3buçuk yıldır 2 saat git 2 saat gel 4 saatim yolda geçiyor. 2 aktarma yapıyorum ben de. ekmek parası.


nodrap
(21.11.18)
Benim daha fazla geciyor, bazen servis bazen de arabayla gidiyorum. Aksam uyuyorum ya da film izliyorum.
Pek koymuyor ya, bence yol suresiyle isin motivasyonu cok alakali degil.

Ben bayagi mutlu gidip geliyorum, isin kotuyse evin yakinda olsa bile etkilemiyor.


acemi
(21.11.18)
2 saat 15 dakika harciyorum ben yolda/ingiltere'ye tasindigimdan bu yana. simdiye kadar 40'in uzerinde kitap okudum, belki hayatim boyunca okudugumdan cok (sadece 6 ayda). bana inanilmaz motivasyon oldu hic kafama takmiyorum ustelik bu surenin hem gidis hem geliste tamami ayakta geciyor.


Yoldaki zamanı en verimli nasıl geçireceğimi düşünürüm. Dinlemek istediğim albümler, okumak istediğim kitaplar, telefonda oynayabileceğim oyunlar vs

Moral bozucu evet, şu an toplamda iki saat yol gidip gelip yirmi dakika kadar da yürüyüş yapan biri olarak söylüyorum. Hayata uyum kısmı zaten elimizdeki şartları nasıl değerlendireceğimizle ilgili.
Bunların yanında uyku düzenini iyi tutturmak da gerekiyor diye düşünüyorum.


mor bembombom
(21.11.18)
herkese uygun bir tavsiye olmasa da bisiklet. küçükçekmece-karaköy arasını beş yıl bisikletle gidip geldim. artıları sayılamayacak kadar fazla


lazpalle
(21.11.18)
Deli kitap okudum o yollarda. Okuma alışkanlığini yollarda kazandım ve yol nasıl geçiyor anlasilmiyor

Yaş ilerledikçe ayaklar.zorlandigi için 300gr katlanabilir tabure aldım çantaya at taşı müsait yerde çıkar otur kimseye yer verme derdi de yok


seyyar satıcı
(21.11.18)
aynı şekilde işe gidiyorum motivasyon kaynağım kitap okumak yolda telefondan daha pratik oluyor. hatta bazen keşke akşam olsa da yolda şunun devamını okusam diyorum


eja
(21.11.18)
durumu kabullenecek o arkadaş. yol sürecini ve dinlenme kısmını verimli kullanacak. uykusuna, yemesine - içmesine dikkat edecek.

imza: 2.5 saat (2 aktarma + tophane'den cihangir'e tırmanış)


zgrydn
(21.11.18)
ev-iş 5 dk ama iş siktiriboktan. yolum 3 saat olsa da ayaklarım geri geri gitmeden işe gitsem.


dieselsingle2
(21.11.18)
benim de bir donemim boyle gecti. sabahlari uyurdum genelde. aksamlari bazen dizi izleterek, bazen kitap okuyarak, bazense uyuyarak gecirirdim.


in vino veritas
(21.11.18)
bu kadar takıyorsa tekrardan bir düşünsün iş değiştirmeyi ya da taşınmayı. bir iki ay önce istifa ettim ölmedim. yine de devam etmek zorunda olsam yolda faydalı bir şeyler dinleyerek zamanımı değerlendirirdim. sesli kitap, ilgisini çeken belgeseller, kendisini geliştirmek istediği alanlarda (dil mesela) ses kayıtlarını atıp dinleyerek gidebilir.


cosmicgadin
(21.11.18)
"mevzu bahis" yaptırmayan her neyse motivasyonu da o sağlayabilir bence.

İş değiştiremem -> seviyorum (mis), geleceği güzel (sabret) çok iyi işler öğreniyorum (e daha ne)
taşınamam -> seviyorum, aileyleyim(oh kira cebime kalıyor) hanımın işi yakın (ohh evliyim) gibi gibi..


lcha
(21.11.18)
Ben olsam gözlerimi kapatıp bol bol sesli kitap dinlerdim. Devamlı dizi, film izlemek veya kitap okumak gözleri ve bünyeyi oldukça yorar. Gözleri kapatıp sesli kitap dinlemek en iyisi.


Netflix alsin, indirsin dizileri filmleri yolda izlesin. Okumka istediklerime zaman buluyorum diye dusunsun, uyuma imkani varsa uyusun. Benim de her gun 3 saatim is icin yolda. Ustune bir de ekstralarla bu sure haftada 3 gun 5 saate cikiyor. Oturabiliyorsaj benden mutlusu yok. Cunku o zaman saydiklarimi yapabiliyorum, yoksa uzucu oluyor.


red g
(21.11.18)
İçki, kumar ve sekse verirdim kendimi.

Benim de duruma göre 2-2,5 saatim yolda geçiyo. Tek vasıta ama. Üstüne spor yapıyorum. O da başlayabilir yakınlarda salon varsa. PlayStation oynuyorum spora gitmediğim zamanlarda. Ya da youtube’dan video izliyorum. Benzin tv, savaş cebeci, arzu film kanalındaki türk filmleri favorim.


Delay Fuze
(21.11.18)
istanbul'da yaşayıp günde 3 saati yolda geçmeyen var mı?

şöyle diyeyim, elbette daha kısa zamanlarda gidip gelenler vardır ama mutlaka hayatlarının bir bölümü en az 3 saatlik yolu tatmışlardır. ve şehir ortalaması 3 saate eminim çok yakındır.

2 saat olması için işin eve 1 saat mesafede olması gerekiyor ki istanbul için bu çok ekstrem bir durum olur, evin kapısını kapatıp işin kapısından girmek arasında sadece 1 saat geçmesi.


laptu
(21.11.18)
Toplamda 3 olarak degil de 1.5+1.5 oldugunu dusunsun.
Sayi kuculunce beyin onu farkli alilar bence


nax
(21.11.18)
1.5 yıldır; gidiş 1.5 dönüş 1.5 olmak üzere toplam 3 saatim hafta içi her gün yolda geçiyor. işe gidip gelirken, netflix veya kitaba sığınıyorum. e tabi bir süre sonra her ikisininde sıkması söz konusu. bu durum benim de acayip canımı sıkıyor.

istanbul'da yaşıyorsan bu normal yorumları görüyorum. arkadaşlar normal değil, siz her şeyi normalleştirdiniz. sonuç olarak herkes işi evine yakın olsun ister. kimse sabah 1 saat erken kalkmak istemez.

bu yol davası hayli canımı sıktığından geçen gün bir hesap yaptım. günde 3 saatten haftada 5 gün 15 saat, ayda 60 saat, yılda 720 saat. yani 1 ay. koskoca 1 ayım yolda geçiyor. işte hiçbir şey yapmadığım günler oluyor ama eve geldiğimde köpek gibi yorgun olmuş oluyorum. neyse daha fazla kafa şişirmeye lüzum yok.

bizde de durumlar böyle.

(kendime not) mayış yükselmedikçe, işe yakın eve çıkılamadıkça bu aylar daha çok gider.


life is not fair
(22.11.18)
(12)

haklı mıyım haksız mı? gereksiz edinilen dert içerir.

dün akşam minibüse binerken yaşadığım tartışmadan bahsedicem.ön bilgi: söğütlüçeşme'de metrobüsten inince maltepe yönündeki minibüse binmek için bir sıra olur, bir de genelde insanlar on dakka sonra inecekleri için sırayı baypas edip direkt ayakta binerler; yoğun saatlerde bu baypasçılar ikinci bir
dün akşam minibüse binerken yaşadığım tartışmadan bahsedicem.

ön bilgi: söğütlüçeşme'de metrobüsten inince maltepe yönündeki minibüse binmek için bir sıra olur, bir de genelde insanlar on dakka sonra inecekleri için sırayı baypas edip direkt ayakta binerler; yoğun saatlerde bu baypasçılar ikinci bir sıra oluşturur. gözlemlerim sonucu bunu yazılı olmayan bir kural kabul edip ayakta binerimcilerden biri oldum ve iki aydır bunu sorunsuz biçimde uyguluyorum.

ama dün akşam şöyle bir olay yaşandı. sırada bir kişi vardı ve sigara içiyordu, minibüse bindim para uzatıcakken arkamdan binip sıra var yalnız dikkat ederseniz diye kibarca çemkirdi. ben de afalladım, ama buyrun geçebilirsiniz ben binerken sıra yoktu dedim. arkamda beyefendi vardı en azından saygı gösterebilirsiniz diyerek uzattı ve cıkcıkladı beni. ben de ilk defa böyle bir şey duyuyorum zaten oturmayacağım dedim ve bayağı bozuldum. ardından binen adam da beyefendi haklı diye söylendi, kendimi milletin hakkını gasp eden barzo biri gibi hissedip üzüldüm. sonuçta minibüs 5 oturma yeri boş olarak yola çıktı ve ben yol boyunca kafamın içinden adamla kavga ettim. adam haklıydı, çünkü sonuçta sıra diye bir şey vardı. ama aslında minibüs boştu ve sıraya gerek var mıydı? bu insanlar neden bu kadar pratik olmaktan uzaktı? herhalde kötü bir gün geçiriyorlardı ve patlayacak yer arıyorlardı. ben haklı olmalıydım.

haklı mıyım, haksız mıyım söyleyin bana ya.
bu derin düşüncelerle sen cok yaşamazsın hocu.


datnet
(04.10.18)
haksızsın. bunun pratiklikle de alakası yok. amaç düzen sağlamak, o an boş olabilir ancak yoğun bir bölgede herkes kendi kafasına göre pratik olmaya kalkarsa ortalık karışır.


Hakkı yendi sanıp uyarma ihtiyacı hissetmiş ama öyle bi durum olmadığı için ortada senlik 1 problem yok


ssiradanbirigibi
(04.10.18)
adam "sıra var yalnız dikkat ederseniz" deyince karşılık olarak
kendinden emin bir şekilde "ben ayaktacıyım" gibi bir şey denebilirdi.

siz yaptığınız hareketi bir mantığa oturtmuşsunuz ama kendinizi savunma aşamasında "buyrun geçebilirsiniz ben binerken sıra yoktu" gibi bir şey demişsiniz. sizin sebebiniz o değil.

ayakta giderim dediğinizde de çok geç. ilk cevap önemli.

eyyorlamam sona erdi. teşekkürler.


güneyli çocuk
(04.10.18)
bosversene adamim. kafani boyle ufak tefek seylerle mesgul etme.


bence haksızsın. ben de "sıra var yalnız dikkat ederseniz"cilerdenim. 1 kişi de olsa sıra sıradır. şöyle örnek vereyim. bursa'da taksi dolmuşlar var. sıradaki ilk kişi öne oturur diğerleri arkaya. sizin durumunuzda da ilk sıradaki istediği yere oturmak isteyebilir siz atılınca öne bozulmuş olabilir. mevzu boş yerlerin olması değil yani.

ayrıca ön bilgide yaptığınız açıklama sonrasında anlıyorum ki uyanıklık eden sensin. netçe itibariyle haksızsın.


naksidil
(04.10.18)
Ne üzüyonuz la çocuğu?

Haklısın amk nolmuş yani iki cıkcıklandıysa ölmezler ya. Sanki bana hepsi Mevlana bi sen coni sins.


benibenim
(04.10.18)
@naksidil yalnız sıra oturmak isteyenler için, o kısmı atlıyorsunuz. yaptığımı uyanıklık tabir etmeniz şık değil çünkü ben ayakta gidiyorum.
ayrıca bir kişi de olsa sıra sıradır nasıl oluyor, zaten ben ayakta gidicem. adamın sigarasını bitirmesini beklemek zorunda mıyım soğukta?
ayakta gidiceğimi söylemiş miydim? sürekli tekrarlıyorum ajdkaskdjk.


adam sigara içmek için minibüse binmiyorsa tabii ki de sanane. sadece kendi problemi. o yüzden kendinle kavga edecek bir durum yok ortada, hasstir diyip geçeydin.


ninotevtidze
(04.10.18)
ayakta da gidecek olsan senin niyetini sıradakiler bilemez. işte ondan sırada olan kişinin uyanıklık ettiğini düşünmesi kadar doğal bir şey olamaz. kimse kimsenin niyetini/aklından geçeni bilmez/okuyamaz.

boşuna dememişler insanlar konuşa konuşa diye.


naksidil
(04.10.18)
Sıra ona gelince binmeyip sigarasını içmeye devam etmeyi seçtiyse soro vor borodo demesin piç.

Yağmur olsun güneş olsun ne bekleyeceksin adamın keyfini. Bence bu şekliyle sen haklısın. Ama normalde iki kişi olsanız yine beklemek gerekir, nezaket ve görgü bunu gerektirir. Sen ayakta mı gittin boş 5 koltuğun olduğu minibüste peki?


chicha
(04.10.18)
Valla öyle bir olay varsa onu belirtsen daha iyi olurdu adam sırayı bozup girdin diye demiş gibi ancak onun da sıra geldiğinde sigara içmesi saçma. Netice itibariyle hiç yaşanmamış gibi devam et.


(17)

aşure getiren komşunun tabağı boş gitmez!

gelen kaseleri boş geri vermek ayıp olur, fakat evde bir şey yapmak için çok vaktimiz olmuyor. ne koyup versek ayıp olmaz? meyve düşündük, komik mi olur?
gelen kaseleri boş geri vermek ayıp olur, fakat evde bir şey yapmak için çok vaktimiz olmuyor. ne koyup versek ayıp olmaz? meyve düşündük, komik mi olur?
kuruyemiş


elorelia
(25.09.18)
karisik kuruyemis olabilir evet


cedex
(25.09.18)
Paketli çikolata filan da koyuyorlar.


inawen
(25.09.18)
ben tabakları bile vermiyorum.

bi defa getiren tabağı zor aldığı için bir daha getirmiyor ve böyle gereksiz şeylerle uğraşmamış oluyorum. tavsiye ederim.


killerbee
(25.09.18)
Meyve veya kuruyemiş koyuyorum ben.


fotrsapka
(25.09.18)
İç Anadolu'da küp şeker bile koyarlar, hani kıymetli bir şey gibisinden. Niyet önemli, ne varsa uygun, onu koyabilirsiniz.


Phoebe
(25.09.18)
kurupasta alıp koymustum


imnotsureabout
(25.09.18)
www.facebook.com

peynir koy


ben leblebi kurabiyesi koyup verdim dün,
kurupasta olabilir


basond
(25.09.18)
@scheherazade+1


tabağa tabak koyup geri gönderin.
çok nasreddin görünürsünüz.


rhan
(25.09.18)
@scheherazade +1 işin düsturu budur.

meyve veya küçük çokolatlardan koyabilirsiniz.


nice tnetennba
(25.09.18)
aşure tabağı boş bir şekilde hatta ve hatta yıkanmadan anında geri verilir.


naksidil
(25.09.18)
@naksidil Yıkanmadan mı? İçine tükürüp bi de muz kabuğu falan da atalım mı? :)


sekerse tehlike
(25.09.18)
aşure tabağı hemen geri verilir +1


teritori
(25.09.18)
tabağı hemen yıkar (yikama derken, suyla çalkalar), "allah kabul etsin" diyerek verirsin. içine bir şey koyulmaz. hiç görmedim.

edit: gecekondu mahallesinde buyudum. evlerinin bahcesinde kazanla asure pisiren alevi akrabalarimiz/komsularimiz dahil kimsede gormedim boyle bir sey.

bunun tek istisnasi eger sen de gelen eve asure gotureceksen, hazir kapina gelmisken kaba doldurup verirsin. ama onlar da evi yakin olanlar icin.


tabudeviren
(25.09.18)
aşure tabağı hemen ve yıkamadan geri verilir. Ama son dönemlerde öyle tablo gibi süslüyorlar ki "ben bunu bozmayayım diyorum". Bir de ben de yapanlardan olduğum için pratik oluyor herkese kendi kabında göderiyorum.
Göndemeyenlere de tek kullanımlı aluminyum kaplarda gönderiyorum ki hem şekli bozulmasın hem de tabak peşinde koşmayayım.


SiyamkedisiZorro
(25.09.18)
(3)

kasım ayında kaş nasıl oluyor?

sb. teşekkürler
sb. teşekkürler
29 Ekim'de sezon kapanır, Kasım'da açık dükkan zor bulunur.


lcha
(04.09.18)
sessiz sakin olur, dalış yapılır eğer meraklıysanız.


mysql34
(04.09.18)
Bok gibi olur. Sikintidan patlarsin.


stavro
(04.09.18)
(2)

Doktora anket ricası

bir arkadaşımın ricasıdır, üste sabitleyebilirsek müthiş olur."Arkadaşlar doktora tezimin anket çalışması için destek rica ediyorum. 3000 kişiye ulaşmamız gerek ancak pazar araştırması şirketleri uçuk fiyatlar talep ediyor. Bu sebeple yardımınıza ihtiyacım var. Anket linkine mobil cihazlardan da eri
bir arkadaşımın ricasıdır, üste sabitleyebilirsek müthiş olur.

"Arkadaşlar doktora tezimin anket çalışması için destek rica ediyorum. 3000 kişiye ulaşmamız gerek ancak pazar araştırması şirketleri uçuk fiyatlar talep ediyor. Bu sebeple yardımınıza ihtiyacım var. Anket linkine mobil cihazlardan da erişilebiliyor. Ayrıca sosyal medya, e-posta ve whatsapp yoluyla da bağlantı paylaşılabiliyor. Katkı sağlayacak olanlara şimdiden teşekkür ederim."

researchy.typeform.com
O kadar soruyu cevapladım sona geldim bir cevabınız eksik diyip duruyor. Başa döndüm kontrol ettim ama zamanım kısıtlıydı malesef bulamadım.


curukturpkokusu
(13.08.18)
'Gözden geçir'deyince cevaplanmamış soruyu getiriyor.


(8)

ülkemizde ve dünyada kutlanan fantastik günler neler?

resmi kutlamalar ve bayramlardan bahsetmiyorum, atıyorum dünya ruj sürme günü falan gibi günlerden bahsediyorum. var mı bildiğiniz, takip ettiğiniz günler? paylaşır mısınız? teşekkürler.
resmi kutlamalar ve bayramlardan bahsetmiyorum, atıyorum dünya ruj sürme günü falan gibi günlerden bahsediyorum. var mı bildiğiniz, takip ettiğiniz günler? paylaşır mısınız?
teşekkürler.
bugün dünya kedi günüymüş. geçen gün dünya karpuz günüydü mesela, 3 ağustos.


Öğretmenler günü baya kutlanır bizde. Diğer ülkelerde pek kutlanmıyor sanırım.
Not: kutlansın tabii.


burfak
(08.08.18)
13 şubat - yeni isim kullanma günü
22 temmuz - hamak günü
6 mayıs - ödev yapmama günü
10 mart - super mario günü
11 şubat - yeni arkadaş edinme günü
5 eylül - bilerek geç kalma günü


tabirimekruh
(08.08.18)
25 mayıs - havlu günü


inheritance
(08.08.18)
hug your kid day

boyle bi sey duydum gecen.


orange coffee
(08.08.18)
Dünya pi sayısı günü, 3. ayın 14'ü.
14 Mart


burka
(08.08.18)
8 Ocak Dünya Köpüklü Banyo Günü :/


blue serenity
(08.08.18)
tek gun degil de italyanlarin isim gunu diye bir seyleri var. dogum gunu gibi her sene ayni gunde isim gununu kutluyorlar.

bi de 4 mayis - star wars gunu var epey fantastik :) may the fourth be with you!


in vino veritas
(08.08.18)
(2)

kedisi diş operasyonu geçiren var mı?

kedimin dişlerinin çekilmesi gerekiyormuş, kedim üç yaşını biraz geçiyor ama çocukluğunda aşırı sağlık problemi yaşadığımız için biraz endişeleniyorum açıkçası. görünürde hiçbir sıkıntısı yokken durduk yere hayvanı rahatsız edicem gibi geliyor, üzülüyorum. kedisinin dişlerini çektiren birileri varsa
kedimin dişlerinin çekilmesi gerekiyormuş, kedim üç yaşını biraz geçiyor ama çocukluğunda aşırı sağlık problemi yaşadığımız için biraz endişeleniyorum açıkçası. görünürde hiçbir sıkıntısı yokken durduk yere hayvanı rahatsız edicem gibi geliyor, üzülüyorum.
kedisinin dişlerini çektiren birileri varsa ve operasyon sonrası tecrübelerini yazıp içimi rahatlatırsa çok sevinirim. teşekkürler.
veterinerdismerkezi.com

kesinlikle buraya götürün. veteriner illa kedimin dişinin çekilmesini söyledi, buraya götürdük gerek yok dedi. 5 yıldır sorun çıkmadı hiç.


oscar
(31.07.18)
bizdeki kedilerden biri mamayı çiğnemeden yuduyuduveriyo. o sebeple de dişleri problemli, ağzı kokuyordu. sadece vampir dişlerini bırakarak çektirdik rahat etti epey süre. şimdilerde vampir dişleri de sıkıntılı büyük ihtimal bayram sonrası çektireceğiz.

bir problem yaşamadık sadece yaş ilerledikçe narkoz korkutuyor. bu arada bizimki 11 yaşında.


hosein
(31.07.18)
(7)

kedisi olan duyurucular.. evinizde risk barındıran bitki besliyor musunuz?

soru başlıkta. hangi bitkilere bakıyorsunuz; bu da bonus soru? kediler için zehirli olan bitkiler diye aratınca yer yüzündeki bütün bitkiler çıkıyor neredeyse, biraz hüzünlendim. bişiy olmazlarınızı bekliyorum. tenkyu.
soru başlıkta. hangi bitkilere bakıyorsunuz; bu da bonus soru?
kediler için zehirli olan bitkiler diye aratınca yer yüzündeki bütün bitkiler çıkıyor neredeyse, biraz hüzünlendim. bişiy olmazlarınızı bekliyorum. tenkyu.
Bizde bitki yok, çimen ektik kedi arada yer belki diye, bir de nane ve sarımsak var ama hepsi camın önünde açık havada duruyor. Küçük bi aloe vardı, ona da kapısını kapalı tuttuğumuz mutfakta bakıyorduk.

Bir arkadaşımın annesi kedili evde kocaman kauçuklar besliyordu, bi şey olmuyordu galiba. Ama zehirli olmasa bile toprağı tuvalet niyetine kullanıp baya uğraştırabiliyorlar.


kobuzchu kiz
(29.06.18)
kedi&cicek, yok boyle bir sey. en azindan benim icin olmadi :( simdi kedi yok, her yer cicek.

kediye gore degismekle beraber benimkiler ya deviriyordu, ya icine isemeye calisiyorlardu, ya yapraklari cigniyorlardi.

bu savasin kaybedeni hep bitkiler.


jimicik
(29.06.18)
aleo vera, menekşe, orkide, barış çiçeği, bazı sukulentler


rn
(29.06.18)
Ben bırkı bulundurmuyorum. Kedimin kendisi gelmeden önce babası bi hafta kadar bizde kalmıştı, domates ekmistik tam o zamanlar. Bir gece 3-4 yaprak yemiş, sonrasında hep kustu. O gün çok korktuğum için bizimki gelince evdeki tüm bitkileri verdim.

Ha doğum gunumde filan gelen çiçeklere bir şey yapmıyor ama,vazonun yanına gelip koklayıp gidiyor. Ben güvenmiyorum tabii yine de.


fraise
(29.06.18)
biz bitkileri balkona attık. kedi de balkona çıkmıyor.


slow like honey
(29.06.18)
valla bizde çeşitli süs bitkileri (menekşe, sardunya vb.) ve aloe veralar var ama götünü dönüp de bakmıyo bile hiçbirine.


theseachange
(29.06.18)
Kendileri için yetiştirdiğim çim dışında bitki yok.


inawen
(29.06.18)
(14)

beyaz eşya soruları, sorularımız...

1 - samsung beyaz eşyanız var mı? memnun musunuz?2 - özellikle önereceğiniz ya da uzak dur dediğiniz marka ve ürünler var mı?3 - teknik servisinden memnun olduğunuz, ya da illallah ettiğiniz markalar hangileri?bonus soru: kurutmalı çamaşır makinesi gerçeklerini açıklayın arkadaşlar. iyi midir kötü m
1 - samsung beyaz eşyanız var mı? memnun musunuz?
2 - özellikle önereceğiniz ya da uzak dur dediğiniz marka ve ürünler var mı?
3 - teknik servisinden memnun olduğunuz, ya da illallah ettiğiniz markalar hangileri?

bonus soru: kurutmalı çamaşır makinesi gerçeklerini açıklayın arkadaşlar. iyi midir kötü müdür? alma diyen neden alma diyor bu gizemi çözmek istiyorum :(
Bosch aldım hepsini 3.yıl sorun yok. Az yakıyorlar. Öneririm.


1)samsung buzdolaplarını bosch a ürettiriyor diye duymuştum biraz araştırın derim.
2) Uzak dur dediğim marka yok
3) Vestelin teknik servisi gerçekten çok ama çok iyi,

İki işi bir arada yapan makinalarda ister istemez performans kaybı oluyor. Çünkü yıkama için ayrı kurutma için ayrı bir sistem var ama kullandıkları alan aynı. Yani her ikisinden de biraz olsun derseniz kurutmalı makina tercih edin ama yeriniz müsaitse ikisini birden alın. Yeriniz yoksa sadece çamaşır makinası alın.


Buzdolabını yaklaşık iki sene önce aldık gayet memnunuz. Ama evdeki diğer beyaz eşya onlarca senedir Siemens, onlardan da gayet memnunum. Neden buzdolabını da Siemens almadım - gardrop tipi buzdolabının o boyutta olanını Siemens TR'ye getirmiyordu.
Samsung servisiyle ilgili bir deneyimim olmadı (çok şükür). Önceki buzdolabım ve çamaşır (Siemens) için birer defa servis gelmişti. Bir sorun yaşamadık. Çamaşır makinam 16 senelik, buzdolabını değiştirdiğimizde 20 senelikti.


SiyamkedisiZorro
(19.06.18)
samsung bulaşık makinemden memnun değilim. bosch, lg candır.
arçelik'in teknik servisi çok yaygın.

kurutmalı lg 8-5 çamaşır makinem var. uzun sürede kurutuyor. ayrıca genel olarak kurutmanın verdiği yan etkiler (küçülme, pamuklanma) söz konusu. tüm 8 kiloyu aynı anda kurutamazsın, durdurup 5 kiloya indirmen lazım, o 5 kilo da 5-6 saatte kurur falan o yüzden alma diyorlardır. Ben azıcık azıcık 1 saatte kurutarak gayet randıman alıyorum, memnunum.


kenarortay
(19.06.18)
teka'dan uzak dur. şikayetvar'ı inceleyebilirsin.


prezarlatif
(19.06.18)
Bende samsung buzdolabı ve kurutmalı çamaşır makinası var. Buzdolabından ben cok memnunum. Elektrik sarfiyatı düşük. Çamaşır makinasını ise ben hic kullanmadım ama esim memnun. Kurutma kismini ise hic kullanmadı. Ev zaten fazlasiyla gunes aliyor. Bosa almış olduk. 2013 yilindan beri kullanıyoruz.


nhtzmc
(19.06.18)
Samsung buzdolabımız var. Gardrop tipi. 6 sene oldu. Bi sıkıntı olmadı. Sessiz sakin çalışıyor.
Siemens bulaşık makinemizin durduk yere motoru bozuldu. 1 gün evvel çalışırken 1 gün sonra tak diye gitti. Yani öyle çalışırken sıkıntı oldu, voltaj sorunu vs. gibi bi durumda yok.
Servis geldi makineyi dahi açmadan bunlarda motor arızası oluyor dedi. Mecburen değiştik motoru. Almanya üretimi üstelik makine. İnternetten baktım bosch grubunda herkes aynı arızadan şikayetçi.
Beyaz eşyaları artık bilerek kalitesiz yapıyorlar.


shotcrete
(19.06.18)
7 senedir bosch kullanıyoruz maşallah çok memnunuz servisi de gayet başarılı


basond
(19.06.18)
açılın ben beyaz eşyacıyım:
-türkiye'de de üretim yapan markaları tercih etmeniz, ilerde yaşayacağınız teknik servis ihtiyaçlarınızda kolaylık sağlar. yurtdışından parça bekliyoruz vs. gibi muhabbetlere girmezsiniz.
- nedir bu markalar: bosch, siemens, profilo, arçelik, vestel, vb.
-vestel'i ürün performansı açısından tavsiye etmem. özellikle; buzdolabı ve çamaşır makineleri gerçekten kötü. tavsiye edenler, genelde diğer markalardan bihaberler.
-samsung ve lg'yi ilk maddeden dolayı tavsiye etmiyorum. servis ağları da çok yaygın değil.
- kurutmalı çamaşır makinelerinin bazı handikapları yazılmış. bu ürün grubu henüz geliştirilmeye çok açık. çok fazla teknik eksikliği var, 8 kilo yıkayıp; 5 kg kurutmak gibi. ayrıca hem yıkama hem de kurutma performansları standart makinelerden daha düşük.
-benim evde kullandığım çamaşır makinem ve buzdolabım profilo. gayet memnunum. zaten siemens ve bosch'u ürüten bsh tarafından üretildiği için özellikleri aynı; kozmetik farklar dışında da bosch'tan bir farkı yok. aynı motorlar kullanılıyor.
- ocak ve fırın siemens. çünkü gerçekten ankastre ürün konusunda çok iyi. muadilleri de profilo markasında mevcut değildi benim aldığım modellerin.
-bulaşık makinesi da siemens ama o hediye geldi. kendim alsam yine profilo alırdım.
- bunları yazdıktan sonra: eğer bütçeniz uygunsa; bütün ürün gruplarında sorun yaşamadan seneler geçirebileceğiniz iki marka var: 1.miele 2.v-zug
ama çok tuzlular.
başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.


Bosch aldik, cok memnunuz.


x daemon
(19.06.18)
Çamaşır Mak. Bosch Serie 6.
Buzdolabı Arçelik, Ocak ve m.dalga Beko.
Nakitte alabileceğim en iyi fiyatlarla aldım. Bir pişmanlığım yok.
Beko Arçelik servis aynı gün içinde geliyor ve ekonomik.
Bosch çamaşır makinesi, Arçelik vs.deb gerçekten farklı iyi yıkıyor programlar filan çok kullanışlı.uygun olursam üstüne yine Bosch kurutma alıp koyacağım.


1.yok. bence alma. alanları beyaz eşya değil.
2. beyaz eşya şans işidir. tv gibi hepsi genelde aynıdır. bosch ve siemensin made in germany üretimleri iyidir ancak made in turkeylere göre pahalıdır.
3. siemens bosch servisleri, arçelik servisleri ortalamadır.


mikahakkinen
(19.06.18)
Vestelden uzak dur demeye geldim


moderniko
(19.06.18)
Tum beyaz esyalarimiz Bosch. Cok memnunum.
Kurutma makinesi yenilikte aldik, Beko. Simdilik iyi gidiyor.
Klima Samsung bu arada. Vestel'den uzak duruyoruz.
Klima haricinde de Samsung'a yanasmadik.


muti
(19.06.18)
(7)

iki ayrı ev sahibi olması kiracı açısından sorun yaratır mı?

bir evi çok beğendik, arada emlakçı var şu fiyata yaparız olur bilmem ne derken bayağı da içimize sindi yarın gidip artık anlaşıcaz falan her şey çok yolunda sanıyoruz. sen bugün emlakçı tut de ki iki ayrı ev sahibi var, kirayı ikiye bölerek iki ayrı ev sahibine ödeyeceksiniz her ay. daha önce hiç d
bir evi çok beğendik, arada emlakçı var şu fiyata yaparız olur bilmem ne derken bayağı da içimize sindi yarın gidip artık anlaşıcaz falan her şey çok yolunda sanıyoruz. sen bugün emlakçı tut de ki iki ayrı ev sahibi var, kirayı ikiye bölerek iki ayrı ev sahibine ödeyeceksiniz her ay.

daha önce hiç duymadık etmedik, bizi aldı bi düşünce. ne gibi aksilikler yaşayabiliriz, dikkat etmemiz gereken neler var böyle bir durumda? bu işin oluru var mıdır? ev işlerinde tecrübeli arkadaşların yorumlarını beklerim.
ikisine de bir kişi muhatap istediğinizi söyleyin yani birisi ile iletişimde olun sadece iban ile kiraları kolayca yollarsınız zaten


basond
(01.06.18)
Tapuyu görün mutlaka. Muhtemelen miras kalmıştır ve paylaşılmamıştır.

Tapuda gördüğünüz kirayı hisselerine gore yatırırsanız sıkıntı olmaz.


fever
(01.06.18)
@basond çok teşekkür ederim, dikkate alıyorum. sadece sözleşme imzalarken iki ev sahibinin de orada olması yeterli olur değil mi?
@fever çok teşekkür ederim. iki arkadaş eve girmişler esasen, bu durumda yine de tapuyu görmeyi isteyip 50/50 olduğundan emin olmak mı gerekir?


Tapunun ek yapıldığı kira sözleşmesinde iki ev sahibinin de "kiralayan" şeklinde taraf olarak düzenlenmesi halinde sorun çıkmayacaktır.


pişman olacaksınız. benden söylemesi.

ortak mala köpekler işemez diye bir laf var.
sizin bir sorununuz çıktığında, tamir, bakım vs gibi ikisi de topu birbirine atacak. çok net konuşuyorum çünkü; anlaşabilen insanlar olsalardı; biri diğerine hakkını satardı; beraber evi satarlardı; o da olmadı kirayı bir sene biri, bir sene diğeri alırdı; en olmadı kirayı alacak bir kişi belirlenir, diğeri de her ay ona yollardı.

arkanıza bakmadan kaçın.


feel the blanks
(01.06.18)
feel the blanks +1. Çok sıkıntılı bence de. Başınıza iş alabilirsiniz.


Tutma o evi.


retiredcolonel
(02.06.18)
(18)

size gelen hediyeyi başkalarına veriyor musunuz?

size gelen çiçek, çikolata, kolonya gibi kalıcı olmayan hediyeleri başkalarına veriyor musunuz? ben hep başkalarına veriyorum, çünkü mesela çikolata sevmiyorum X arkadaşım çok seviyor diye ona veriyorum. çiçek almaktan oldum olası utanırım, gelince hemen etrafımda çiçek seven birilerini bulup veriyo
size gelen çiçek, çikolata, kolonya gibi kalıcı olmayan hediyeleri başkalarına veriyor musunuz? ben hep başkalarına veriyorum, çünkü mesela çikolata sevmiyorum X arkadaşım çok seviyor diye ona veriyorum. çiçek almaktan oldum olası utanırım, gelince hemen etrafımda çiçek seven birilerini bulup veriyorum. çok ayıp mı bişey yapıyorum?
konuyu hediyeyi gönderen, hediyeyi alan, ve hediyeden faydalanan üçüncü şahıs açısından irdeler misiniz?
sevmediğim birinden almışsam evet. evimde dursun istemiyorum.


rakicandir
(17.05.18)
Bence ayıp. Seinfeld'in bir bölümünde işlenmişti hatta bu konu.

Gelen hediyeyi başkasına asla vermem, kendine gelen hediyeyi bana vermeyi teklif eden biri olsa utanırım ve asla kabul etmem, birine verdiğim hediyeyi o kişinin başkasına verdiğini duysam üzülürüm. Her üç kişi açısından da olumsuz bir eylem bende yani.


devilred
(17.05.18)
Çiçek, çikolata değil de çerçevedir, ev eşyasıdır vs. o tarz hediyeleri beğenmemişsem saklayıp çok da önemli görmediğim birine doğum günü, ev hediyesi falan olarak götürüyorum. Bence bundan bi sıkıntı yok, alınan her hediyeyi sevmek ve saklamak zorunda değiliz. Ev kalabalığı olmasındansa el değiştirmesi daha iyi.


buff
(17.05.18)
Gönderen kişi olarak; Çiçek ya da çikolata gibi bir hediyeyse başkasına verilmesine bozulmam, kullanılacak bir şeyse içime sinerek aldıysam beğeneceğini düşündüysem ve başkasına verilirse bir daha o kişiye bir şişe su bile almam.

Faydalanan kişi olarak; Çiçekten ben de hoşlanmam çikolata vs ise hediyeyi alan kişi sevmiyorsa alabilirim, diğer türlü bir hediyeyse kabul etmem ve bu kişiye hediye almam.

Hediye gelen kişi olarak; Çiçek çikolata gibi kalıcı olmayan hediyeleri sevmiyorsam birilerine vermekte sakınca görmem ama diğer türlü hediyelerimi asla kimseye vermem. Hediyeler benim için çok kıymetlidir.


mutekebbir
(17.05.18)
Hediyeyi vermem baskasina. Cikolata kolonyta gibi tuketilebilir bir seyse verebilirim. Bence sakincasi yok. Cikolata ben de sevmem mesela, hediye gelse isyerindekilere dagitirdim muhtemelen.


stavro
(17.05.18)
Hediye niyetiyle alınmışsa vermem ama benim kullanamayacağım fakat bir tanıdığımın benden daha çok işine yarayacaksa ve anısı kalsın vs diye düşünmediğim birindense veririm. Mesela örgü şal falan hediye eden çok oluyor ama yün bana alerji yapıyor onları dağıtıyorum ihtiyacı olanlara.


curukturpkokusu
(17.05.18)
Kullanamayacagim birseyse bundan gocunmayaak birilerine veririm, aileden veya yakin arkadaslarimdan birine.


chitosan
(17.05.18)
Ben vermem ya. Cikolata falan verilir de cicegi vermek biraz degisik geldi. Bir de hediye olarak evde bulunan,daha onceden hediye olarak gelmis seyleri vermek, hediyeyi önceki verenden ziyade sonradan verilen kisiye daha ayip bence. Hediye kisiye ozel alinmali. Evde duran, baskasinin hediye ettigi bir esyami baskasina hediye diye vermem acikcasi. Oylesine al kullan diye verilir de ozel gunde paketleyip goturmem yani.


aquarium
(17.05.18)
Veririm. Cikolata yemeyeceksem sevdigim veya yiyecek birine veririm. Bir ayip goremiyorum bunda.


baldur2
(17.05.18)
Hediye verenin gormeyecegi sekilde kullanmiyorsam/kullanmayacaksam veririm.


dedim ben sana
(17.05.18)
veriyorum. eskiden bir arkadasim vardi, surekli hediye aliyordu. sonra kizla kusunce , kizin bana hediye ettigi bir takim seyleri baska arkadaslarima verdim. mesela nine westten hic kullanmadigim cok hos bir cuzdani yakin bir arkadasima verdim. kiz o kadar sevdi ki dedim keske onceden verseymisim :))


omonia
(17.05.18)
Veriyorum. Aninda paket, yallah.

En son 5 farkli hediye geldi evime yeni gelen kisilerden, direkt dagitacagim saga sola bunlari da.


muti
(17.05.18)
Edit atamadim, yeni hediyeymis gibi vermiyorum ama. Ben kullanmayacagim istersen sen al seklinde veriyorum.


muti
(17.05.18)
Yemiyorsam - ki cikolata yemiyorum - veya sevmediysem işime yaramıyorsa veririm. Diğer hediyeler için ise veren kişiyle bir bağım yoksa hic düşünmeden veririm. Nesnelere anlam yüklemeye gerek yok.


Hediyeyi başkasına vermek bana nezaketsizlik gibi geliyor, o yüzden vermem. Hediyeyi alan kişi uğraşıp sizi mutlu edecek bir şeyler almaya çalışıyor, 'sevmedim ben bunu al' der gibi başkasına vermek hoş degil. Hele sizin gibi çiçek sevmiyorum diye hemen o an başka birini bulup vermek daha da hoş değil. Çiçeği gönderen ben olsam çok üzülürdüm. Çiçek bu zaten, eve götürüp bir vazoya koysanız bir hafta sonra solmaya başlıyor.

Ha giysi gelmiştir bedeni bana uymamistir, değiştirecek vaktim de olmamıştır. Aylardır evde duruyordur, o zaman ayri. Ya da çikolata gibi yenilecek bir şey ise ikram ederim başkalarına.


fraise
(17.05.18)
hediyeyi hediye etmek sünnettir. her hediye edileni değil ama bana geleni hediye ettiğim oluyor.

normalde de hediye vermeyi severim. daha dün aldığım tableti, kendim de kullanabilecekken, kardeşime hediye edeceğim.

hediyeleşmek güzeldir.


runagain
(17.05.18)
Borcamları, havluları falan gittiklerime götürüyorum.. Böyle böyle ondan ona ondan ona derken hediyenin ilk sahibine dönmesinden ve anlaşılmasından korkmuyor değilim.


eja
(17.05.18)
(4)

yağmurluk nerden alalım?

hanım arkadaşlar yakın zamanda kapüşonu cücük gibi olmayan fiyatı cep yakmayan yağmurluk aldınız mı, aldıysanız nereden aldınız? tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum.
hanım arkadaşlar yakın zamanda kapüşonu cücük gibi olmayan fiyatı cep yakmayan yağmurluk aldınız mı, aldıysanız nereden aldınız? tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum.
Zarada var


veritaslibertas
(26.03.18)
Decathlon'da yüz lira bandında kaliteli yağmurluklar var. Ama yazın çok iyi değil terletiyor. Fakat soğuk ve yağmurlu havalarda birebir.


Ben de Zaradan almıştım çok sevdiğim bir yağmurluk, gözüm gibi bakıyorum.
Geçenlerde başka bir şey ararken dikkatimi çekti birçok yağmurluk çeşidi vardı aynı mağazada bakabilirsiniz.


mutekebbir
(26.03.18)
hanım değilim ama şunlar gayet kullanışlı:

www.decathlon.com.tr


(14)

son 20 yılda hayatımıza giren...

ve yine bu yıllar içerisinde hayatımızdan çıkan marka ve ürünleri sayabilir misiniz? örnek olarak discman'i ben veriyorum, buna benzer bir dönem çok satılmış ve sonra artık kullanılmamaya başlanmış herhangi bir ürün örnekleyebilirsiniz.
ve yine bu yıllar içerisinde hayatımızdan çıkan marka ve ürünleri sayabilir misiniz?

örnek olarak discman'i ben veriyorum, buna benzer bir dönem çok satılmış ve sonra artık kullanılmamaya başlanmış herhangi bir ürün örnekleyebilirsiniz.
sanal bebek.


ırene adler
(29.12.17)
bifa diye bi bisküvi markası vardı, artık yok sanırım.


barabas
(29.12.17)
myspace.

ustteki liste girenleri gosteriyor ama cikanlari gostermiyor (oyunlar populerligini yitirdilerse bilemem).


common of demons
(29.12.17)
Nafnaf


all girls dream
(29.12.17)
Oil company


naksidil
(29.12.17)
Panço cips....
Hasretle arıyorum o lezzeti.


Amaranta ursula
(29.12.17)
13 yasinda cocuga walkman gosterdim iki sene once, ne oldugunu anlamadi.

mis sut ve fanta yok herhalde artik.


e haliyle
(29.12.17)
Son 20 yilda hem giren, hem cikan... Hmm...
Shubuo, ixir, chivi, kahkaha.com, itiraf.com, gibi internet hedeleri geliyor aklima. Eriksson chatboard. Md kamera. Cok sey vardir da aklima gelmiyor su an.


Kodak


Delay Fuze
(29.12.17)
bhr/hazır giyim.


telsim, aria, avea...

şu batıp giden tüm o bankalar. ben pamukbank ve imar bankası'nı seviyordum. esbank ve egs bank da iyiydi.

itiraf.com vay be... mucidi iyi para kazanmıştı o dönem.

@e haliyle, mis markası şok market bünyesinde yaşıyor.


runagain
(29.12.17)
Yonja


mp3 player. (kullanan kaldı mi?)
tiffany tomato club
el tetrisleri
bakkallarda şeffaf poşetlerde satılan patates cipsleri(şimdiki lays klasik benzeri)
mekap spor ayakkabı. eskiden en meshur spor ayakkabısı olarak kullanılırdı. sanırım şimdilerde teröristler kullanıyormuş dağda :(


atari (son 20 yıl degil ama...)

aklima gelenler bunlar.


balik kraker
(30.12.17)
tombi,
okul önündeki bakkallarda satılan meyveli buzlar
lee cooper ve loft kotlar.hala var mi bilmem?


balik kraker
(30.12.17)
(3)

dünya bişey bişey merkezi?

90ların sonu milenyumun başında sanki dünya bişey bişey merkezi diye bi yer vardı, içinde çeşit çeşit kırtasiye bulunurdu. neresiydi orası ve neden kapandı bilen var mı? :(
90ların sonu milenyumun başında sanki dünya bişey bişey merkezi diye bi yer vardı, içinde çeşit çeşit kırtasiye bulunurdu. neresiydi orası ve neden kapandı bilen var mı? :(
(bkz: dünya gençlik merkezi)

Nişantaşı'ndaydı. şimdki D&R'ın yerindeydi.. İçinde akülü arabalar, patenler bile vardı.. Dibim düşerdi oraya gidince


silah taciri
(14.12.17)
haha antalya'da, antalya 2000 binasındaydı haha,
tammamen unutmuşum bu değerimizi lol


tavukbanalop
(14.12.17)
ya ne güzeldi orası.Ankara'da migros avm'deydi. ama çok pahalı gelirdi fiyatları. cocukluk yıllarıma denk geliyor sayılır, tüm ürünleri tek tek incelerdim, kendimi kaybederek. keşke tekrar açılsa:/


gunbatimi
(14.12.17)
(5)

ankara'da şık bir akşam yemeği nerede yenir?

70 kişilik bir yemek organizasyonu yapmak istesek merkeze yakın nereye gidebiliriz? sınır yok, atış serbest ama kebapçı atıp adamı güldürmeyin :(
70 kişilik bir yemek organizasyonu yapmak istesek merkeze yakın nereye gidebiliriz? sınır yok, atış serbest ama kebapçı atıp adamı güldürmeyin :(
Holiday Inn Çukurambar'ın salonu ve yemekleri fena değil, toplu yemek için iyi oluyor. Fakat alkol yok.

Alkol istiyorsanız Bilkent Otel veya Salus Restoran güzel olabilir. Salus için 70 kişi fazla olabilir yalnız.

Ben yerinizde olsam merkeze yakın düşünmem, Gölbaşı'na gider içkili bir akşam yemeği organize ederim. Daha etkili oluyor.


babilbaligi
(12.12.17)
Burası çok güzel yemekleri olan keyifli bir mekan. Test edildi, onaylandı. Bence buraya gidin: kuplusehirmeyhanesi.com


No:4 restorant yeri de sogutozunde


Karaf restoran


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.