Giriş

Climax’te Geçen Söz

Selam dostlar,“Hayat müşterek bir imkansızlıktır” sözü geçiyordu filmin bir noktasında, bu sözün orijinalini ve kime ait olduğunu ya da birine ait olup olmadığını bilen var mı? Nedense aklımda Emerson’a ait bir söz olarak yer etmiş ama bulamıyorum kafayı yiyeceğim.
Selam dostlar,

“Hayat müşterek bir imkansızlıktır” sözü geçiyordu filmin bir noktasında, bu sözün orijinalini ve kime ait olduğunu ya da birine ait olup olmadığını bilen var mı? Nedense aklımda Emerson’a ait bir söz olarak yer etmiş ama bulamıyorum kafayı yiyeceğim.
fırt
(10.10.18)
(15)

Tinder Meseleleri

Selam fellas,Biriyle tanıştım Tinder üzerinden. Buluştuk işte bir şeyler içtik sohbet ettik sonra birlikte keyifli zaman geçirdiğimiz için akşam bizim arkadaşların konsere çağırdım onu. Beklerken içmeye devam ettik (bayağı içtik) sonra yürürken koluna girebilir miyim başım dönüyor dedi, elbette dedi
Selam fellas,

Biriyle tanıştım Tinder üzerinden. Buluştuk işte bir şeyler içtik sohbet ettik sonra birlikte keyifli zaman geçirdiğimiz için akşam bizim arkadaşların konsere çağırdım onu. Beklerken içmeye devam ettik (bayağı içtik) sonra yürürken koluna girebilir miyim başım dönüyor dedi, elbette dedim ben de öyle yürüdük bir süre. Gideceğimiz mekanın sokağına doğru dönerken elimi tuttu, ben de gülümsedim. Konserde dans ettik yakınlaştık akşam da birlikteydik. Seni tanıdığım için çok mutluyum, sanki seni uzun süredir tanıyor gibiyim, her şeyi berbat etmekten korkuyorum gibi şeyler söyledi.

Kız aşırı güzel ve zeki, hayattaki zevklerimiz beklentilerimiz hatta hobilerimiz bile uyumlu. Donanımlı, kendini geliştirmiş biri olduğunu konuşmalarımızın arasındaki satır aralarından sezdim. One night stand veya benzeri türden bir şey değil aramızdaki şey bunu anladık. Ben de etkilendim yalan yok ama çok erken değil mi ya "her şeyi berbat etmekten korkuyorum" demek için? Atlı mı kovalıyor anlamadım. Elimi tutarak acaba bir mesaj mı vermek istedi yoksa sarhoşluktan dolayı mı tuttu bunu çözemedim hala zira çok yakın bir arkadaşım var (aramızda arkadaşlık dışında hiçbir münasebet yok) ve ağzımız yüzümüz kayacak kadar içtiğimizde el ele kol kola yürüyoruz çoğunlukla, cidden iyi hissediyor insan. Neyse, elimi bu yüzden de tutmuş olabilir yani diye düşünüyorum.

Kendimi lönk diye bir ilişkinin içinde de bulmak istemiyorum, oraya çok uzak bir noktadayım psikolojik olarak. Normalde bu tip şeylerde çok temkinli davranırım ama frekanslar aşırı tutunca ve kız heykel gibi olunca benim pusula kaydı. Bu akşam tekrar buluşacağız ama çok ortadayım, salmak mı lazım acaba? Durumlar böyle arkadaşlar.
fırt
(10.09.18)
akışına bırak ve net ol kızın kafasında gerçekten ne olduğunu bilmen imkansıza yakın.


basond
(10.09.18)
"her şeyi berbat etmekten korkuyorum" bu zaten erkenden akla gelecek dusunce.
Go with the flow knk.
Fazla dusunup uzatma, acemi +1


stavro
(10.09.18)
akışına bırak +1, kızın davranışlarına göre sen de şekillendirirsin. rahat ol ve istediğin gibi davran. akşamı merak ettim nasıl geçecek


karjalainen
(10.09.18)
"Kız aşırı güzel ve zeki" sularına girdin ve tehlike çanları senin için çalmaya başladı. :D

Bu akşam bi şeyler yapman lazım knk.


datnet
(10.09.18)
Akisina birak, üzerinde düsünme bu kadar.


chitosan
(10.09.18)
acemi +1 Tinder'dan ilişki düşünme, üzüleceksin. ben ilişki yaşadım üzüldüm bilgin olsun.


mysql34
(10.09.18)
yakinda biz neyiz simdi diye de sorar. ya evlenelim ya da ayrilalim diye de son darbeyi vurur.


baldur2
(10.09.18)
@herkes,

Ben zaten ilişki düşünmüyorum da, düşüneceksem de Tinder'dan olmasının nasıl bir mahsuru olabilir ki? Ben de Tinder'ı belirli sebeplerle kullanıyorum sonuçta, çok beyinsiz tiplere de denk geldim ama çok kafa insanlarla da tanıştım.

Yani öyle ergen gibi engelleyecek veya evlenelim ya da ayrılalım kafasında biri hiç değil bu arada. Öyle biri olsa buluşmazdım zaten.

Akışına nasıl bırakayım? Zaten her şey akışında şu anda ama insan ister istemez düşünüyor yani, uzun süredir ilişki işlerinden uzağım belki ondandır.

Bu akşam bir şeyler yapmaktan kasıt seks mi? Konser sonrası yaptık onu eğer kast ettiğiniz şey oysa :D


fırt
(10.09.18)
@fırt, bi daha yap o zaman knk.:D


datnet
(10.09.18)
Ciddi bir ilişkiye hazır olmadığınızı belirtin, kız beklentiye girmesin boşuna.


inawen
(10.09.18)
Nereden nasıl insanların çıkacağı belli olmaz. Evet, tinder'ı sadece amacı doğrultusunda kullananlar var ama çok yakın bir arkadaşım da tinder'dan tanıştığı kişiyle önümüzdeki sene evlenecek. Böyleleri de var.

Yani ben de oyumu akışına bırakmaktan yana kullanıyorum.


desdenova34
(10.09.18)
Benim cok yakin bir arkadasim Tinder'dan birisiyle tanisti, 4 senedir cikiyorlar. Son iki senedir de beraber yasiyorlar. Önümüzdeki yaz dügünleri var.

Ben de birisiyle tanisip cok yakin arkadas oldum. Aramizda hicbir sey olmadi ama en güvendigim insanlardan birisidir. Insanin nerede ve nasil, kimlerle tanisacagi cok belli olmuyor.

Önyargili olmamak lazim.


chitosan
(10.09.18)
ayıkken düşünülmemiş hiçbir şey sarhoşken gün yüzüne çıkmaz der susarım.


baharat
(10.09.18)
Öncelikli bu tip duyurularda acemi'nin dediklerini asla dinlememek lazım. :)

Siz de zaman geçirmekten hoşlandıysanız görüşün bence. Ne olabilir ki? Baktınız istemediğin şekilde gidiyor, görüşmezsiniz. Herhangi biri Tinder üzerinden tanıştığı birine anında güvenmez zaten. Ya da hemen bel bağlayıp yıllar sonrasının planını yapmaz. E siz bir de çok zeki biri falan diyorsunuz. O yüzden o da "lönk diye bir ilişki" içine girmez. Aksi bir durum olursa da diyalog kuracaktır. Böyle bir durumda da siz aklınızdan geçeni söyler, durumu istediğiniz yöne çevirirsiniz.


Sen sevgililik istemiyorsun, seks istiyorsun.
Kadın seks istiyor ama bunu sevgili olmadan yaparsa, hele ki tinder'dan bulduğu bir adamla yaparsa kendini ucuz, bayağı, hafif hissedecek. Bu yüzden sevgililik kisvesi altında seks yapıp suçluluk duymamayı amaçlıyor.

Açıkçası onun böyle davranmasına sen sebep olmuşsun. Buradan bakınca, sen de ne istediğini bilmiyor gibisin. Evet şu an karar verdim, bilmiyorsun.

Birlikte keyifli vakit geçireceğin arkadaş mı arıyorsun, yatacak birini mi arıyorsun?

İkiniz de dengesizsiniz. Kaybolun gözüm görmesin.


yirmisantim
(10.09.18)
(4)

TC Kimlik Kartı Kişiye Özel Şifre

Selamlar,Nüfus cüzdanımı yenilemek için ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ettim, işlemler tamamlandıktan sonra bana bir adet PIN iki adet PUK bir adet Kişisel Mesaj verdiler. Sabit TC Kimlik Numarası var her vatandaşın zaten, neye derman olduklarını anlayamadım bu şifrelerin. Ne işe yarıyor bu şifrele
Selamlar,

Nüfus cüzdanımı yenilemek için ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ettim, işlemler tamamlandıktan sonra bana bir adet PIN iki adet PUK bir adet Kişisel Mesaj verdiler. Sabit TC Kimlik Numarası var her vatandaşın zaten, neye derman olduklarını anlayamadım bu şifrelerin.

Ne işe yarıyor bu şifreler bilen/kullanan var mı, ne gibi işlevleri var?
fırt
(16.08.18)
O şifreler ileride kartınızın çipini okutarak login olmanızın gerekeceği bilgi işlem sistemleri devreye alındığında kullanılacak.


monogram
(16.08.18)
atm gibi makineler var onlarda işe yarıyo sanırım. nüfus müdürlüğünde vardı mesela. ordan işlemleri kendin yapıyorsun herhalde.

fakat ben yeni kimlik aldığımda öyle bi'şey vermediler hiç?!


Nüfus müdürlüğündeki ATM tarzı makineler sadece şifrenizi değiştirmeye yarar. Bildiğim kadarıyla henüz çip kullanılarak işlem yapılabilecek bir sistem yok devlet kurumlarında.

@cemiyet

Posta ile ayrıca ulaşmış olması gerek şifrenizin.


monogram
(16.08.18)
Ben memura sormuştum bu ne diye, “bi işine yaramayacak kullanmayacaksın ama dursun evde” demişti :/


(1)

Vişneli Turta

Selam dostlar,İstanbul sınırları içerisinde yiyebileceğimiz en iyi vişneli turta nerededir acaba? Kadıköy civarında olursa harika olur bu arada, olmazsa da canlar sağ olsun.
Selam dostlar,

İstanbul sınırları içerisinde yiyebileceğimiz en iyi vişneli turta nerededir acaba? Kadıköy civarında olursa harika olur bu arada, olmazsa da canlar sağ olsun.
fırt
(31.07.18)
kesinlikle ve kesinlikle Boyaciköyde,
www.facebook.com
bu da detaylari. Bu arkadaslarin turtalari gercekten cok cok iyi.


urthoalvar
(31.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.