Giriş
(6)

Bugünün Film Önerisi

Get Out'u izledim birkaç saat önce, bayağı güzeldi. Yine ona benzer psikolojik gerilim film önerisi alabilir miyim dostlar? Böyle gerim gerim gerileyim, gece tuvalete kalkarken canlar sıkılsın, koridordan hızlı hızlı yürütsün, damacanadan su doldururken arkamı göremiyor olmanın huzursuzluğuyla birli
Get Out'u izledim birkaç saat önce, bayağı güzeldi. Yine ona benzer psikolojik gerilim film önerisi alabilir miyim dostlar?

Böyle gerim gerim gerileyim, gece tuvalete kalkarken canlar sıkılsın, koridordan hızlı hızlı yürütsün, damacanadan su doldururken arkamı göremiyor olmanın huzursuzluğuyla birlikte aynalara bakmak dert olsun...

Bunun haricinde içinde vıcık vıcık aşk hikayesi geçen filmler hariç her türden öneriye açığım.
fırt
(12 saat)
Sybil.
m.imdb.com

Size pek gerilim türünde gelmeyebilir, ben biraz ödlek olduğumdan gerilmistim. Yine de çok iyi bir filmdir.


Amaranta ursula
(12 saat)
A perfect murder
Derailed
Diabouluqe
A history of violence
Arlington road
Breakdown


gurur
(12 saat)
ben bu gece ikinci kez plemya'yı izleyeceğim. tavsiye ederim. muazzam bir film. oyuncuların tamamı işitme engelli. bu yüzden diyalog yok. sadece işaret diliyle iletişim kuruluyor. bilmene gerek yok... en fazla 10 dakika sürer kendini kaptırman. film bittikten sonra "ben burayı anlayamadım" ya da "buraya kendimi veremedim" diyebileceğin hiçbir yer olmadığını fark edeceksin.

insanın ciğerini söken tarzda pis bir film. ukrayna'ya gidince yine aklıma düştü, özledim. oy anam.


der meister
(12 saat)
get out'tan aldığım tadı skeleton key'den de almıştım. yalnız biraz korkulu söyleyeyim.
aynalara bakmak dert olsun yazmışsın ya hah, al sana film.


ben searching'i tavsiye ederim. get outla benzer değil ama bence seveceksiniz.


kljgslsdkjsd
(12 saat)
a cure for wellness


not dark yet
(11 saat)
(1)

Etli Çiğ Köfteye Dair Birtakım Mülahazalar

Cümleten aloha sevgili Hawaiililer,Hepimiz biliyoruz ki etli çiğ köfte satmak ve pazarlamak yasak, neredeyse tüm haber sitelerinde ise bu yasağın Sağlık Bakanlığı tarafından konulduğu yazıyor. Fakat ne kadar arasam da bulamadım bu yasağın kaynağını, CİMER'e yazdım cevap şu: https://eksiup.com/d23ad6
Cümleten aloha sevgili Hawaiililer,


Hepimiz biliyoruz ki etli çiğ köfte satmak ve pazarlamak yasak, neredeyse tüm haber sitelerinde ise bu yasağın Sağlık Bakanlığı tarafından konulduğu yazıyor. Fakat ne kadar arasam da bulamadım bu yasağın kaynağını, CİMER'e yazdım cevap şu: eksiup.com

Yapılan haberciliğe tüküreyim ayrı mesele, ama bir düzenleme var ve ben bu düzenlemenin kaynağına ulaşamıyorum. Abi madem bir yasak var, ben bunu görmek istiyorum. Hani gerekçesini falan da geçtim (hastalık riski yüksek vs onları biliyorum ama yasağı koyanın gerekçesi ne acaba), yasağın metnini göreyim yeter ya taktım kafayı iki üç gündür zamanımın bir kısmını etli çiğ köfte düşünerek geçiriyorum.

Bunun haricinde yaşadığım yerde ufak çaplı bir araştırma yaptım. Bir tane çiğ köfteci etli çiğ köfte satıyor. Sipariş ettim, bildiğin etli çiğ köfte yani. Bir de kendi çapında şubeleri olan bir çiğ köfteci bu. Zincir çiğ köfteciler gibi olmasa da 4-5 şubesi var bildiğim kadarıyla.

Bilen var mı bu yasağın kaynağını arkadaşlar? AB Direktifleri Uyum Yasaları falan deniyor bazı haber(!) sitelerinde ama ben kimden sorayım bu bilgiyi, o metni görmek istiyorum yav. Eğer yasak varsa nasıl etli çiğ köfte satışı yapılabiliyor, istisnası ne acaba, ne tür izinler almak gerekiyor?
fırt
(13 saat)
yasagin maddesini vs bilmiyorum ama ben lisedeyken boyle bir yasak yoktu. biz hep etli yerdik. daha sonra izmirde bir cemaat cig kofte partisinde trisin vakasi oldu. onlarca kisi hastanalik oldu. bu olaydan sonra sagliksiz/tehlikeli diye etli satis yasaklandi diye hatirliyorum. yil 2005-2008 arasi olmasi lazim ama tam yili hatirlamiyorum.

edit: 2004 yiliymis eksisozluk.com


crucio
(13 saat)
(1)

Güncel Hukuk Benzeri Yayınlar

Selam, Güncel Hukuk dergisi 15 yılın ardından yayın hayatına son verdi, çok üzücü bir durum oldu benim için. Onun yerini dolduracak benzer kaliteli yayın arayışındayım. Tavsiyesi olan varsa alabilirim. Sevgiler
Selam,

Güncel Hukuk dergisi 15 yılın ardından yayın hayatına son verdi, çok üzücü bir durum oldu benim için. Onun yerini dolduracak benzer kaliteli yayın arayışındayım. Tavsiyesi olan varsa alabilirim. Sevgiler
fırt
(17.02.19)
Çok alakasız bişi sorucam gazili misiniz :)
Cübbe
Terazi
Hukuk gündemi olabilir


photo85
(18.02.19)
(1)

İş Görüşmesinde Nasıl Davranmalı

Merhaba,Yabancı sermayedarlı büyük bir şirketin genel müdürlüğüne stajyer avukatlık pozisyonu için başvuru yaptım ve hiç beklemediğim bir şekilde mülakata çağırıldım. Gittim, şirketteki bir avukatla görüşme gerçekleşti, bana kendimle ilgili daha önceki iş tecrübelerimle ilgili sorular sordu cevaplad
Merhaba,

Yabancı sermayedarlı büyük bir şirketin genel müdürlüğüne stajyer avukatlık pozisyonu için başvuru yaptım ve hiç beklemediğim bir şekilde mülakata çağırıldım. Gittim, şirketteki bir avukatla görüşme gerçekleşti, bana kendimle ilgili daha önceki iş tecrübelerimle ilgili sorular sordu cevapladım vs. Görüşmenin sonunda ne zaman geri dönüş yaparsınız tahmini dedim, o da şirketteki stajyerin yurt dışına mastera gideceği ama tam ne zaman ayrılacağı belli olmadığı için(?) kesin bir süre veremiyoruz dedi peki dedim. 3 saat sonra mail geldi cuma günü baş hukuk müşavirimiz sizinle görüşmek istemektedir şu saat uygun mu diye, yarın ikinci mülakata gideceğim.

Şimdi biraz gerginim çünkü beklemiyordum, ne sorarlar sizce? İlk mülakattaki türden sorular mı olur, bambaşka şeyler mi? Aslında özgeçmişim okul zamanı iş tecrübelerim dışında pek parlak değil, not ortalaması falan yerlerde hatta ve ilk görüşmede okulu neden 2 sene uzattığımı ve ortalamamı sormuşlardı ben de kesin elendik diye düşündüm. Yarın neye dikkat etmeliyim sizce?
fırt
(14.02.19)
ilk görüştüğünüz kişi size muallak bir cevap vermiş, çünkü görüşme sonuçlarını sunduğu yöneticisi belki sallayacak, belki başkasını seçecek. sonrasında yönetici sizi de seçmiş görüşme için.
stajyer avukat olacağınız için ders notları ve deneyim şu aşamada önemli değil. sempatik ama duruşunun sınırlarını bilen, özgüvenli, işini seven biri olmanız yeter. ister okulu uzatın, ister bölüm beşincisi olun, özgüvenli ve sempatik duruş yanında lafı olmaz. bol bol gülümseyin. iş görüşmelerinde stres ve heyecandan çoğu kişi asık suratlı durur.

bir de servis vs durumlarını yöneticiye sormayın. maaş da konuşmayın. size muhtemelen "sizin aklınızda soru var mı" diyecektir görüşme sonunda. samimî görüntüden cesaret alıp da bir şey sormayın. bu durumda "gayet güzel anlattınız (hafiften yalakalığa giriş), aklımda hiçbir soru kalmadı (yalakalığa devam), benim tek isteğim mesleğe bir an önce başlamak (çok çalışırım modu), vaktinizi daha fazla almayayım (yalakalıkta kapanışa doğru)" deyip ayaklan.

bir de, "bir şey içer misin" dediklerinde teşekkürler, de, alma. "ben alıyorum, sana da söyleyeyim" gibi bir ikinci hamlede bulunursa "pekala, çay alayım" de. görüşme odasında kahve ısmarlayan biri muhtemelen itici görünür. yöneticiyi ürkütür.

kolay gelsin.


lovemyself
(14.02.19)
(4)

Ünvan Kısaltmaları

Av. Prof. Dr diye bir kısaltma doğru mudur gençler? Şimdi hem profesörsün, hem avukatlık yapıyorsun, sana da iş getiren kişi açıp bakıyor internet siteni aa koskoca profesörmüş bu çok iyi avukattır kesin diye düşünüyor ünvanına bakarak. Ama mesela profesörlük ünvanını hukuktan değil başka alandan da
Av. Prof. Dr diye bir kısaltma doğru mudur gençler? Şimdi hem profesörsün, hem avukatlık yapıyorsun, sana da iş getiren kişi açıp bakıyor internet siteni aa koskoca profesörmüş bu çok iyi avukattır kesin diye düşünüyor ünvanına bakarak. Ama mesela profesörlük ünvanını hukuktan değil başka alandan da almış olabilir, yani adam mesela iktisat profesörüdür sonra girip hukuk okumuş avukatlık yapıyordur, bu noktada Av. Prof. Dr. şeklindeki ifade sana dosyasını getirecek kişinin algısıyla oynamak değil mi? Yapılan şey bir nevi kandırmacaya girmez mi? Etik mi? Av. Dr. olarak kısaltmak daha doğru değil mi illa yazılacaksa?
fırt
(15.12.18)
Ayri ayri yazmak lazim bence. Iktisat profesoru ve avukat bilmem kim diye.


nax
(15.12.18)
o kişinin kayıtlı olduğu baroya şikayet edebilirsiniz. Onlar reklam yasağı kapsamına girip girmediğini değerlendirirler.


lunaa
(15.12.18)
Bu olasılıkta doktora da hukuk alanında olmayacağı için Av. Dr. da olmaz bence. Bir hukuk alanında alınan akademik unvan yoksa hiç karıştırmamak daha doğru olur.

Av. Dr. deyince aklıma şu geldi: Çok sayıda tıp üzerine hukuk okuyan kişi var. Bunlar Av. Dr. unvanı kullanıyor mu acaba?


Peki doktora hukuk alanında olsa sizce Av. Prof. Dr doğru sayılır mı? Çünkü avukatlıkta uzmanlığın herhangi bir kanuni dayanağı yok Türkiye’de, dolayısıyla herkes her davaya bakabiliyor bu yetkiye haiz herkes ve reklam yasağı var. Şimdi iş hukuku profesörü ve avukat olan bir kişi düşünelim, bu kişi vekalet alırken av ünvanının yanına prof koyamıyor elbette avukat diye geçiyor başka bir sıfat yok o vekalet ilişkisinde ama işi almazdan evvel av prof şeklinde tanıtınca kendisini diğer avukatlardan çok daha farklı bir pozisyona sokmuyor mu? Hani doğal olarak av mı av prof mu diye düşününce ikinciyi seçiyor insan. Bu da reklam yasağında değerlendirilebilir mi acaba?


fırt
(16.12.18)
(4)

Davulcuya Gitar Önerisi

Selam dostlar,Davulcuyum, az buçuk piyano öğrenmişliğim de var dolayısıyla belirli bir müzik altyapım var ancak bu zamana kadar davul ve diğer perküsif enstrümanlar dışında çok bir müzik aletiyle haşır neşir olmadım. Bir ara prodüksiyona bulaştım ama özenli çalışamadığım için bıraktım; temel gitar e
Selam dostlar,

Davulcuyum, az buçuk piyano öğrenmişliğim de var dolayısıyla belirli bir müzik altyapım var ancak bu zamana kadar davul ve diğer perküsif enstrümanlar dışında çok bir müzik aletiyle haşır neşir olmadım. Bir ara prodüksiyona bulaştım ama özenli çalışamadığım için bıraktım; temel gitar efektlerini ve mantığını biliyorum, etraftan göre duya değişik tonlar ve manyetikler hakkında da bilgi sahibi oldum.

Çok sert ve hastalıklı bir John Frusciante hayranıyım. Johnny Marr'ın tarzını seviyorum, Guthrie Govan allahsızını severim.

Çok sağlam bir hocadan ders alacağım birkaç ay sonra kendim akarım YouTube'dan. Elektro gitar ve kulaklık amfisi önerisi istiyorum sizden. İkinci el alacağım gitarı, gönül ister alalım bir American Standart uğraşmayalım ama o kadar para yok.

Aslında yapmak istediğim şey kendi stüdyomu kurup Mac DeMarco kafasında takılabilmek, her şeyi kendim çalayım kendi bestelerimi yapıp kaydedeyim zevkine.

Önerilerinizi bekliyorum.
fırt
(09.12.18)
geniş ton imkanı ve fruşante sevgisi için strat kasa bir gitar, ikinci el bir meksika strat olabilir. yine hem geniş ton hem guthrie govan gibi modern tonlar ve fruşante stiline uygun klasik sıcak strat tonlarının benzerini alabileceğin prs se 24 custom lardan ikinci el bulabilirsen güzel olur.

ek olarak kulaklık amfisi yerine insanlar sıfırının çok altında fiyatlara ikinci el stüdyo ses kartları satıyorlar, böylece gitarı bilgisayarına bağlayarak guitar rig, amplitube gibi programlarla bir sürü pedal, amfi, kabin modellemesi deneyebilirsin, kayıt yapabilirsin, kulaklığını da takarak etrafı rahatsız etmeden çalışabilirsin


freebird5406_2
(09.12.18)
Freebird'e yüzde yüz katılıyorum. Başlangıç gitarı için olmazsa olmaz özellik versatil olması, çok yönlü olması. Kulaklık amfisi yerine harici ses kartı da çok yerinde tavsiye fakat halihazırda yeterli işlemciye sahip bir bilgisayarınız varsa.

Bilgisayar yoksa voxun kulaklık amfilerine ya da amfili kulaklıklarına bakabilirsiniz.


joker hakki
(09.12.18)
harici ses kartları modelleme için çok yüksek işlemci gücüne ihtiyaç duymuyor, 10 sene önceki intel core 2 duo e4600 sorunsuz gecikmesiz işini yapıyordu, 1. nesil i3 i5 işlemciler bile yeter diye düşünüyorum


bir de şunu ekleyeyim başlangıç için çok yönlü gitara ve önünde programlarla onlarca amfi pedal ton seçeneği enstrumanı öğrenmekten alıkoyabiliyor, öğrenmeyi bırakıp seçenekleri denemekten öğrenmeye odaklanamıyorsun başlarda, halbuki tuşenin temiz olması için efektsiz pedalsız sadece clean ton ile oturup saatlerce pratik yapmak gerek

açıkçası ben prs yi ikinci gitar olarak isterdim ama tek gitarım olacaksa elimin altında bi meksika strat olsun :)

aslında bütçeni de yazarsan ona göre şeyler önerilebilir


freebird5406_2
(09.12.18)
Saatlerce pratik yapma kısmında sorun yok, çok alışık olduğum bir durum zira minnacık padde stick control çalışırım hala :) Konu müzik olduğu zaman çalışkanlıktan ödün vermiyorum. Bilgisayarım 7. nesil i5, 16 gb ram ve 256 ssd var, sorun yaşamam harici ses kartı ile bence. Bu vesileyle Ableton'a da geri dönmüş olacağım sanırım tekrardan.

İlk gitarım Fender Strat olsun şımarıklığını asla yapmıyorum elbette. Fakat, birincisi o kadar para verdikten sonra hakkını veririm ben onun, bir iki ay çalışıp vazgeçecek bir klasik kullanıcı olarak düşünmeyin. İkincisi uzun vadeli stüdyo kurma planım için bir yatırım olarak görüyorum alacağım gitarı; böyle bir planım olmasa direkt Squier almak en mantıklısı olurdu sanırım.

Bütçem 2.500 lira. Maalesef biraz kısıtlı ama elimden gelen bu kadar. Birkaç seneye eli yüzü düzgün bir gitar alabilme durumum olur, o zamana kadar acemiliği atarım ben de :)


fırt
(09.12.18)
(1)

Climax’te Geçen Söz

Selam dostlar,“Hayat müşterek bir imkansızlıktır” sözü geçiyordu filmin bir noktasında, bu sözün orijinalini ve kime ait olduğunu ya da birine ait olup olmadığını bilen var mı? Nedense aklımda Emerson’a ait bir söz olarak yer etmiş ama bulamıyorum kafayı yiyeceğim.
Selam dostlar,

“Hayat müşterek bir imkansızlıktır” sözü geçiyordu filmin bir noktasında, bu sözün orijinalini ve kime ait olduğunu ya da birine ait olup olmadığını bilen var mı? Nedense aklımda Emerson’a ait bir söz olarak yer etmiş ama bulamıyorum kafayı yiyeceğim.
fırt
(10.10.18)
Ben de "Life is a collective impossibility." yazip aradim ama sadece Climax roportajlari ve film kritikleriyle karsilastim. Anladigim kadariyla birine ait degil bu soz.


kukimonstır
(14.11.18)
(15)

Tinder Meseleleri

Selam fellas,Biriyle tanıştım Tinder üzerinden. Buluştuk işte bir şeyler içtik sohbet ettik sonra birlikte keyifli zaman geçirdiğimiz için akşam bizim arkadaşların konsere çağırdım onu. Beklerken içmeye devam ettik (bayağı içtik) sonra yürürken koluna girebilir miyim başım dönüyor dedi, elbette dedi
Selam fellas,

Biriyle tanıştım Tinder üzerinden. Buluştuk işte bir şeyler içtik sohbet ettik sonra birlikte keyifli zaman geçirdiğimiz için akşam bizim arkadaşların konsere çağırdım onu. Beklerken içmeye devam ettik (bayağı içtik) sonra yürürken koluna girebilir miyim başım dönüyor dedi, elbette dedim ben de öyle yürüdük bir süre. Gideceğimiz mekanın sokağına doğru dönerken elimi tuttu, ben de gülümsedim. Konserde dans ettik yakınlaştık akşam da birlikteydik. Seni tanıdığım için çok mutluyum, sanki seni uzun süredir tanıyor gibiyim, her şeyi berbat etmekten korkuyorum gibi şeyler söyledi.

Kız aşırı güzel ve zeki, hayattaki zevklerimiz beklentilerimiz hatta hobilerimiz bile uyumlu. Donanımlı, kendini geliştirmiş biri olduğunu konuşmalarımızın arasındaki satır aralarından sezdim. One night stand veya benzeri türden bir şey değil aramızdaki şey bunu anladık. Ben de etkilendim yalan yok ama çok erken değil mi ya "her şeyi berbat etmekten korkuyorum" demek için? Atlı mı kovalıyor anlamadım. Elimi tutarak acaba bir mesaj mı vermek istedi yoksa sarhoşluktan dolayı mı tuttu bunu çözemedim hala zira çok yakın bir arkadaşım var (aramızda arkadaşlık dışında hiçbir münasebet yok) ve ağzımız yüzümüz kayacak kadar içtiğimizde el ele kol kola yürüyoruz çoğunlukla, cidden iyi hissediyor insan. Neyse, elimi bu yüzden de tutmuş olabilir yani diye düşünüyorum.

Kendimi lönk diye bir ilişkinin içinde de bulmak istemiyorum, oraya çok uzak bir noktadayım psikolojik olarak. Normalde bu tip şeylerde çok temkinli davranırım ama frekanslar aşırı tutunca ve kız heykel gibi olunca benim pusula kaydı. Bu akşam tekrar buluşacağız ama çok ortadayım, salmak mı lazım acaba? Durumlar böyle arkadaşlar.
fırt
(10.09.18)
akışına bırak ve net ol kızın kafasında gerçekten ne olduğunu bilmen imkansıza yakın.


basond
(10.09.18)
"her şeyi berbat etmekten korkuyorum" bu zaten erkenden akla gelecek dusunce.
Go with the flow knk.
Fazla dusunup uzatma, acemi +1


stavro
(10.09.18)
akışına bırak +1, kızın davranışlarına göre sen de şekillendirirsin. rahat ol ve istediğin gibi davran. akşamı merak ettim nasıl geçecek


karjalainen
(10.09.18)
"Kız aşırı güzel ve zeki" sularına girdin ve tehlike çanları senin için çalmaya başladı. :D

Bu akşam bi şeyler yapman lazım knk.


datnet
(10.09.18)
Akisina birak, üzerinde düsünme bu kadar.


chitosan
(10.09.18)
acemi +1 Tinder'dan ilişki düşünme, üzüleceksin. ben ilişki yaşadım üzüldüm bilgin olsun.


mysql34
(10.09.18)
yakinda biz neyiz simdi diye de sorar. ya evlenelim ya da ayrilalim diye de son darbeyi vurur.


baldur2
(10.09.18)
@herkes,

Ben zaten ilişki düşünmüyorum da, düşüneceksem de Tinder'dan olmasının nasıl bir mahsuru olabilir ki? Ben de Tinder'ı belirli sebeplerle kullanıyorum sonuçta, çok beyinsiz tiplere de denk geldim ama çok kafa insanlarla da tanıştım.

Yani öyle ergen gibi engelleyecek veya evlenelim ya da ayrılalım kafasında biri hiç değil bu arada. Öyle biri olsa buluşmazdım zaten.

Akışına nasıl bırakayım? Zaten her şey akışında şu anda ama insan ister istemez düşünüyor yani, uzun süredir ilişki işlerinden uzağım belki ondandır.

Bu akşam bir şeyler yapmaktan kasıt seks mi? Konser sonrası yaptık onu eğer kast ettiğiniz şey oysa :D


fırt
(10.09.18)
@fırt, bi daha yap o zaman knk.:D


datnet
(10.09.18)
Ciddi bir ilişkiye hazır olmadığınızı belirtin, kız beklentiye girmesin boşuna.


inawen
(10.09.18)
Nereden nasıl insanların çıkacağı belli olmaz. Evet, tinder'ı sadece amacı doğrultusunda kullananlar var ama çok yakın bir arkadaşım da tinder'dan tanıştığı kişiyle önümüzdeki sene evlenecek. Böyleleri de var.

Yani ben de oyumu akışına bırakmaktan yana kullanıyorum.


desdenova34
(10.09.18)
Benim cok yakin bir arkadasim Tinder'dan birisiyle tanisti, 4 senedir cikiyorlar. Son iki senedir de beraber yasiyorlar. Önümüzdeki yaz dügünleri var.

Ben de birisiyle tanisip cok yakin arkadas oldum. Aramizda hicbir sey olmadi ama en güvendigim insanlardan birisidir. Insanin nerede ve nasil, kimlerle tanisacagi cok belli olmuyor.

Önyargili olmamak lazim.


chitosan
(10.09.18)
ayıkken düşünülmemiş hiçbir şey sarhoşken gün yüzüne çıkmaz der susarım.


baharat
(10.09.18)
Öncelikli bu tip duyurularda acemi'nin dediklerini asla dinlememek lazım. :)

Siz de zaman geçirmekten hoşlandıysanız görüşün bence. Ne olabilir ki? Baktınız istemediğin şekilde gidiyor, görüşmezsiniz. Herhangi biri Tinder üzerinden tanıştığı birine anında güvenmez zaten. Ya da hemen bel bağlayıp yıllar sonrasının planını yapmaz. E siz bir de çok zeki biri falan diyorsunuz. O yüzden o da "lönk diye bir ilişki" içine girmez. Aksi bir durum olursa da diyalog kuracaktır. Böyle bir durumda da siz aklınızdan geçeni söyler, durumu istediğiniz yöne çevirirsiniz.


Sen sevgililik istemiyorsun, seks istiyorsun.
Kadın seks istiyor ama bunu sevgili olmadan yaparsa, hele ki tinder'dan bulduğu bir adamla yaparsa kendini ucuz, bayağı, hafif hissedecek. Bu yüzden sevgililik kisvesi altında seks yapıp suçluluk duymamayı amaçlıyor.

Açıkçası onun böyle davranmasına sen sebep olmuşsun. Buradan bakınca, sen de ne istediğini bilmiyor gibisin. Evet şu an karar verdim, bilmiyorsun.

Birlikte keyifli vakit geçireceğin arkadaş mı arıyorsun, yatacak birini mi arıyorsun?

İkiniz de dengesizsiniz. Kaybolun gözüm görmesin.


yirmisantim
(10.09.18)
(4)

TC Kimlik Kartı Kişiye Özel Şifre

Selamlar,Nüfus cüzdanımı yenilemek için ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ettim, işlemler tamamlandıktan sonra bana bir adet PIN iki adet PUK bir adet Kişisel Mesaj verdiler. Sabit TC Kimlik Numarası var her vatandaşın zaten, neye derman olduklarını anlayamadım bu şifrelerin. Ne işe yarıyor bu şifrele
Selamlar,

Nüfus cüzdanımı yenilemek için ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ettim, işlemler tamamlandıktan sonra bana bir adet PIN iki adet PUK bir adet Kişisel Mesaj verdiler. Sabit TC Kimlik Numarası var her vatandaşın zaten, neye derman olduklarını anlayamadım bu şifrelerin.

Ne işe yarıyor bu şifreler bilen/kullanan var mı, ne gibi işlevleri var?
fırt
(16.08.18)
O şifreler ileride kartınızın çipini okutarak login olmanızın gerekeceği bilgi işlem sistemleri devreye alındığında kullanılacak.


monogram
(16.08.18)
atm gibi makineler var onlarda işe yarıyo sanırım. nüfus müdürlüğünde vardı mesela. ordan işlemleri kendin yapıyorsun herhalde.

fakat ben yeni kimlik aldığımda öyle bi'şey vermediler hiç?!


Nüfus müdürlüğündeki ATM tarzı makineler sadece şifrenizi değiştirmeye yarar. Bildiğim kadarıyla henüz çip kullanılarak işlem yapılabilecek bir sistem yok devlet kurumlarında.

@cemiyet

Posta ile ayrıca ulaşmış olması gerek şifrenizin.


monogram
(16.08.18)
Ben memura sormuştum bu ne diye, “bi işine yaramayacak kullanmayacaksın ama dursun evde” demişti :/


(1)

Vişneli Turta

Selam dostlar,İstanbul sınırları içerisinde yiyebileceğimiz en iyi vişneli turta nerededir acaba? Kadıköy civarında olursa harika olur bu arada, olmazsa da canlar sağ olsun.
Selam dostlar,

İstanbul sınırları içerisinde yiyebileceğimiz en iyi vişneli turta nerededir acaba? Kadıköy civarında olursa harika olur bu arada, olmazsa da canlar sağ olsun.
fırt
(31.07.18)
kesinlikle ve kesinlikle Boyaciköyde,
www.facebook.com
bu da detaylari. Bu arkadaslarin turtalari gercekten cok cok iyi.


urthoalvar
(31.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.