Giriş
(4)

Davulcuya Gitar Önerisi

Selam dostlar,Davulcuyum, az buçuk piyano öğrenmişliğim de var dolayısıyla belirli bir müzik altyapım var ancak bu zamana kadar davul ve diğer perküsif enstrümanlar dışında çok bir müzik aletiyle haşır neşir olmadım. Bir ara prodüksiyona bulaştım ama özenli çalışamadığım için bıraktım; temel gitar e
Selam dostlar,

Davulcuyum, az buçuk piyano öğrenmişliğim de var dolayısıyla belirli bir müzik altyapım var ancak bu zamana kadar davul ve diğer perküsif enstrümanlar dışında çok bir müzik aletiyle haşır neşir olmadım. Bir ara prodüksiyona bulaştım ama özenli çalışamadığım için bıraktım; temel gitar efektlerini ve mantığını biliyorum, etraftan göre duya değişik tonlar ve manyetikler hakkında da bilgi sahibi oldum.

Çok sert ve hastalıklı bir John Frusciante hayranıyım. Johnny Marr'ın tarzını seviyorum, Guthrie Govan allahsızını severim.

Çok sağlam bir hocadan ders alacağım birkaç ay sonra kendim akarım YouTube'dan. Elektro gitar ve kulaklık amfisi önerisi istiyorum sizden. İkinci el alacağım gitarı, gönül ister alalım bir American Standart uğraşmayalım ama o kadar para yok.

Aslında yapmak istediğim şey kendi stüdyomu kurup Mac DeMarco kafasında takılabilmek, her şeyi kendim çalayım kendi bestelerimi yapıp kaydedeyim zevkine.

Önerilerinizi bekliyorum.
fırt
(09.12.18)
geniş ton imkanı ve fruşante sevgisi için strat kasa bir gitar, ikinci el bir meksika strat olabilir. yine hem geniş ton hem guthrie govan gibi modern tonlar ve fruşante stiline uygun klasik sıcak strat tonlarının benzerini alabileceğin prs se 24 custom lardan ikinci el bulabilirsen güzel olur.

ek olarak kulaklık amfisi yerine insanlar sıfırının çok altında fiyatlara ikinci el stüdyo ses kartları satıyorlar, böylece gitarı bilgisayarına bağlayarak guitar rig, amplitube gibi programlarla bir sürü pedal, amfi, kabin modellemesi deneyebilirsin, kayıt yapabilirsin, kulaklığını da takarak etrafı rahatsız etmeden çalışabilirsin


freebird5406_2
(09.12.18)
Freebird'e yüzde yüz katılıyorum. Başlangıç gitarı için olmazsa olmaz özellik versatil olması, çok yönlü olması. Kulaklık amfisi yerine harici ses kartı da çok yerinde tavsiye fakat halihazırda yeterli işlemciye sahip bir bilgisayarınız varsa.

Bilgisayar yoksa voxun kulaklık amfilerine ya da amfili kulaklıklarına bakabilirsiniz.


joker hakki
(09.12.18)
harici ses kartları modelleme için çok yüksek işlemci gücüne ihtiyaç duymuyor, 10 sene önceki intel core 2 duo e4600 sorunsuz gecikmesiz işini yapıyordu, 1. nesil i3 i5 işlemciler bile yeter diye düşünüyorum


bir de şunu ekleyeyim başlangıç için çok yönlü gitara ve önünde programlarla onlarca amfi pedal ton seçeneği enstrumanı öğrenmekten alıkoyabiliyor, öğrenmeyi bırakıp seçenekleri denemekten öğrenmeye odaklanamıyorsun başlarda, halbuki tuşenin temiz olması için efektsiz pedalsız sadece clean ton ile oturup saatlerce pratik yapmak gerek

açıkçası ben prs yi ikinci gitar olarak isterdim ama tek gitarım olacaksa elimin altında bi meksika strat olsun :)

aslında bütçeni de yazarsan ona göre şeyler önerilebilir


freebird5406_2
(09.12.18)
Saatlerce pratik yapma kısmında sorun yok, çok alışık olduğum bir durum zira minnacık padde stick control çalışırım hala :) Konu müzik olduğu zaman çalışkanlıktan ödün vermiyorum. Bilgisayarım 7. nesil i5, 16 gb ram ve 256 ssd var, sorun yaşamam harici ses kartı ile bence. Bu vesileyle Ableton'a da geri dönmüş olacağım sanırım tekrardan.

İlk gitarım Fender Strat olsun şımarıklığını asla yapmıyorum elbette. Fakat, birincisi o kadar para verdikten sonra hakkını veririm ben onun, bir iki ay çalışıp vazgeçecek bir klasik kullanıcı olarak düşünmeyin. İkincisi uzun vadeli stüdyo kurma planım için bir yatırım olarak görüyorum alacağım gitarı; böyle bir planım olmasa direkt Squier almak en mantıklısı olurdu sanırım.

Bütçem 2.500 lira. Maalesef biraz kısıtlı ama elimden gelen bu kadar. Birkaç seneye eli yüzü düzgün bir gitar alabilme durumum olur, o zamana kadar acemiliği atarım ben de :)


fırt
(09.12.18)

İnternete Otomatik Bağlanma Problemi

Selamlar herkese iyi pazarlar,Ben bilgisayarı açtığım an otomatik olarak direkt ağa bağlanmak istiyorum. Her seferinde kendi Wi-Fi ağımı bulup manuel olarak giriş yapıyorum ondan sonra internete giriş yapıyorum, gına geldi artık. Otomatik olarak bağlan butonuna tıklamış olmama rağmen bağlanmıyor. So
Selamlar herkese iyi pazarlar,

Ben bilgisayarı açtığım an otomatik olarak direkt ağa bağlanmak istiyorum. Her seferinde kendi Wi-Fi ağımı bulup manuel olarak giriş yapıyorum ondan sonra internete giriş yapıyorum, gına geldi artık. Otomatik olarak bağlan butonuna tıklamış olmama rağmen bağlanmıyor. Sorun nedir acaba, nasıl çözebilirim?
fırt
(09.12.18)
(5)

Üç Seçenekli İş Seçim Sorusu

Selam,Yüz milyon kez benzeri sorulmuştur muhtemelen, o yüzden tırı vırı yapıp kafa ütülemeden direkt soruyorum.Hukuk okudum, avukatlık stajımı başlatıyorum. İstanbul'da çok ünlü bir avukatlık bürosuyla görüştüm geçenlerde, az önce aradılar olumlu sonuçlandı diye. Burada başlarsam birçok farklı dosya
Selam,

Yüz milyon kez benzeri sorulmuştur muhtemelen, o yüzden tırı vırı yapıp kafa ütülemeden direkt soruyorum.

Hukuk okudum, avukatlık stajımı başlatıyorum. İstanbul'da çok ünlü bir avukatlık bürosuyla görüştüm geçenlerde, az önce aradılar olumlu sonuçlandı diye. Burada başlarsam birçok farklı dosya türü göreceğim. Petrol ve doğalgaz hukuku, imar ve gayrimenkul, birleşmeler ve devralmalar, beyaz yaka suçları, deniz ticareti sözleşmeleri, vergi uyuşmazlıkları vs var oğlu var. Yerli ve yabancı müvekkillerle birlikte çalışacağım, çok sıcak bir ortam mevcut, çalışma saatleri biraz sert ama sorun değil benim için ikinci okul olacak zira orası. Ücret tatminkar. Bu birinci seçenek.

Diğeri bir otomotiv şirketi, burası da olumlu döndü. Burada rekabet hukuku var sözleşme çevirisi revizesi ıvır zıvır var, üstteki seçenek kadar bir şey öğrenemem ama yine de kendime birçok şey katarım. En azından kurumsal şirkette işler nasıl yürüyor, beyaz yaka hayatı nasılmış bunları tecrübe ederim. Ücret dolgun. Bu ikinci seçenek.

Diğeri bir sigorta şirketi. Rücu dosyaları var, tahkimde dosyalar var, maddi ve bedeni tazminatlar üzerine çalışıyor doğal olarak. Burada da tek bir alanda uzmanlaşırım diğer alanlarda dosya göremem. Ücret ikisinin arası. Bu da üçüncü seçenek.

Benim 5-6 yıl içinde hukuk bürosu kurma amacım var, başka bir yol düşünmüyorum. O yüzden ilk seçenek bana çok mantıklı geliyor ancak uzmanlaşmak da şart. Diyorum ki stajda çeşitlilik olması benim açımdan daha iyi olur, tecrübe sonuçta en önemlisi. Hangi alanı sevdiğimi görürüm en azından. Siz ne diyorsunuz?

Tikler birkaç saat içinde gelecek, şimdi bir iş görüşmesine daha gidiyorum :D
fırt
(16.11.18)
size mesaj attim.


kassiopeia
(16.11.18)
Kendi hukuk büronuzu kurma amacınız olduğunu yazana kadar 2. seçenek diyordum. Ama böyle bir istek varsa o zaman zaten 1.
Sadece büronuzu kurmak için gerekli nakit birikimi düşündürüyor. Onu zaten planladıysanız hayırlı olsun.


SiyamkedisiZorro
(16.11.18)
Hukukçu değilim, ben olsam en çok iş alanını göreceğim yer olan birinci seçeneği tercih ederdim.


kobuzchu kiz
(16.11.18)
Kendi büronuzu kurmak istiyorsanız 1 derim. Çünkü böyle "cici bürolar"dan çıkıp ofis açanların daha iyi ilerlediğini gördüm. Kendi büronuz olacaksa her daldan biraz anlamanız gerekecek. Davayı kazanıp sonra ben bu kararı nasıl icra ettireceğim diye bakakalmak acı olur. Adliye tozu yutmaya da bakın. Şiir gibi dilekçe yazıp müvekkile mail atmayacaksınız; o dilekçe ile nasıl dava açılacağını da bilin. Avukat olup tevzi bürosunun ne olduğunu bilmeyen arkadaşlarım vardı :) Bir de o çeşit çeşit dosyayı hemen göstermiyorlar, önce sözleşme çevirmek gibi stajyer avukat çilelerini çekmeniz gerekebilir.

3'ü direkt eleyin; dön dolaş birkaç aya çevirip çevirip aynı işi yaptığınızı fark edip, bunu yapmak için hukuk okumama gerek yoktu ki diye düşünmeye başlarsınız. Beyaz yaka hayatı da eksik kalsın.


Avukatım, ilk seçenek diyorum. 3’ü kafadan eleyin bu arada.


sacrilegious
(17.11.18)
(1)

Basketbol Ayakkabı Önerisi

Selam dostlar,Haftada 2 ya da 3 kere baskete çıkıyorum. Bendeki ayakkabı 5-6 yıllık ve eskidi iyice, dün de ayak serçe parmaklarımı haşat etmesi sonucunda yeni ayakkabı almaya karar verdim ancak çok da anlamıyorum. Bana orta kesim yumuşak malzemeli dışarda oynamaya müsait bir ayakkabı önerecek olanı
Selam dostlar,

Haftada 2 ya da 3 kere baskete çıkıyorum. Bendeki ayakkabı 5-6 yıllık ve eskidi iyice, dün de ayak serçe parmaklarımı haşat etmesi sonucunda yeni ayakkabı almaya karar verdim ancak çok da anlamıyorum. Bana orta kesim yumuşak malzemeli dışarda oynamaya müsait bir ayakkabı önerecek olanınız var mı?

Bütçe: 400₺.
fırt
(12.11.18)
fiyatlarını şu an bilmiyorum ama adidasın hardenları aldım geçen sene footlockerdan bir indirimden. 250'ye denk gelmişti yüzde 50 indirime. ben baya memnunum. denk gelirsen öneririm.

fyi; dış sahada iç sahadan daha memnunum.


the coolest dude
(12.11.18)
(1)

Climax’te Geçen Söz

Selam dostlar,“Hayat müşterek bir imkansızlıktır” sözü geçiyordu filmin bir noktasında, bu sözün orijinalini ve kime ait olduğunu ya da birine ait olup olmadığını bilen var mı? Nedense aklımda Emerson’a ait bir söz olarak yer etmiş ama bulamıyorum kafayı yiyeceğim.
Selam dostlar,

“Hayat müşterek bir imkansızlıktır” sözü geçiyordu filmin bir noktasında, bu sözün orijinalini ve kime ait olduğunu ya da birine ait olup olmadığını bilen var mı? Nedense aklımda Emerson’a ait bir söz olarak yer etmiş ama bulamıyorum kafayı yiyeceğim.
fırt
(10.10.18)
Ben de "Life is a collective impossibility." yazip aradim ama sadece Climax roportajlari ve film kritikleriyle karsilastim. Anladigim kadariyla birine ait degil bu soz.


kukimonstır
(14.11.18)
(15)

Tinder Meseleleri

Selam fellas,Biriyle tanıştım Tinder üzerinden. Buluştuk işte bir şeyler içtik sohbet ettik sonra birlikte keyifli zaman geçirdiğimiz için akşam bizim arkadaşların konsere çağırdım onu. Beklerken içmeye devam ettik (bayağı içtik) sonra yürürken koluna girebilir miyim başım dönüyor dedi, elbette dedi
Selam fellas,

Biriyle tanıştım Tinder üzerinden. Buluştuk işte bir şeyler içtik sohbet ettik sonra birlikte keyifli zaman geçirdiğimiz için akşam bizim arkadaşların konsere çağırdım onu. Beklerken içmeye devam ettik (bayağı içtik) sonra yürürken koluna girebilir miyim başım dönüyor dedi, elbette dedim ben de öyle yürüdük bir süre. Gideceğimiz mekanın sokağına doğru dönerken elimi tuttu, ben de gülümsedim. Konserde dans ettik yakınlaştık akşam da birlikteydik. Seni tanıdığım için çok mutluyum, sanki seni uzun süredir tanıyor gibiyim, her şeyi berbat etmekten korkuyorum gibi şeyler söyledi.

Kız aşırı güzel ve zeki, hayattaki zevklerimiz beklentilerimiz hatta hobilerimiz bile uyumlu. Donanımlı, kendini geliştirmiş biri olduğunu konuşmalarımızın arasındaki satır aralarından sezdim. One night stand veya benzeri türden bir şey değil aramızdaki şey bunu anladık. Ben de etkilendim yalan yok ama çok erken değil mi ya "her şeyi berbat etmekten korkuyorum" demek için? Atlı mı kovalıyor anlamadım. Elimi tutarak acaba bir mesaj mı vermek istedi yoksa sarhoşluktan dolayı mı tuttu bunu çözemedim hala zira çok yakın bir arkadaşım var (aramızda arkadaşlık dışında hiçbir münasebet yok) ve ağzımız yüzümüz kayacak kadar içtiğimizde el ele kol kola yürüyoruz çoğunlukla, cidden iyi hissediyor insan. Neyse, elimi bu yüzden de tutmuş olabilir yani diye düşünüyorum.

Kendimi lönk diye bir ilişkinin içinde de bulmak istemiyorum, oraya çok uzak bir noktadayım psikolojik olarak. Normalde bu tip şeylerde çok temkinli davranırım ama frekanslar aşırı tutunca ve kız heykel gibi olunca benim pusula kaydı. Bu akşam tekrar buluşacağız ama çok ortadayım, salmak mı lazım acaba? Durumlar böyle arkadaşlar.
fırt
(10.09.18)
akışına bırak ve net ol kızın kafasında gerçekten ne olduğunu bilmen imkansıza yakın.


basond
(10.09.18)
"her şeyi berbat etmekten korkuyorum" bu zaten erkenden akla gelecek dusunce.
Go with the flow knk.
Fazla dusunup uzatma, acemi +1


stavro
(10.09.18)
akışına bırak +1, kızın davranışlarına göre sen de şekillendirirsin. rahat ol ve istediğin gibi davran. akşamı merak ettim nasıl geçecek


karjalainen
(10.09.18)
"Kız aşırı güzel ve zeki" sularına girdin ve tehlike çanları senin için çalmaya başladı. :D

Bu akşam bi şeyler yapman lazım knk.


datnet
(10.09.18)
Akisina birak, üzerinde düsünme bu kadar.


chitosan
(10.09.18)
acemi +1 Tinder'dan ilişki düşünme, üzüleceksin. ben ilişki yaşadım üzüldüm bilgin olsun.


mysql34
(10.09.18)
yakinda biz neyiz simdi diye de sorar. ya evlenelim ya da ayrilalim diye de son darbeyi vurur.


baldur2
(10.09.18)
@herkes,

Ben zaten ilişki düşünmüyorum da, düşüneceksem de Tinder'dan olmasının nasıl bir mahsuru olabilir ki? Ben de Tinder'ı belirli sebeplerle kullanıyorum sonuçta, çok beyinsiz tiplere de denk geldim ama çok kafa insanlarla da tanıştım.

Yani öyle ergen gibi engelleyecek veya evlenelim ya da ayrılalım kafasında biri hiç değil bu arada. Öyle biri olsa buluşmazdım zaten.

Akışına nasıl bırakayım? Zaten her şey akışında şu anda ama insan ister istemez düşünüyor yani, uzun süredir ilişki işlerinden uzağım belki ondandır.

Bu akşam bir şeyler yapmaktan kasıt seks mi? Konser sonrası yaptık onu eğer kast ettiğiniz şey oysa :D


fırt
(10.09.18)
@fırt, bi daha yap o zaman knk.:D


datnet
(10.09.18)
Ciddi bir ilişkiye hazır olmadığınızı belirtin, kız beklentiye girmesin boşuna.


inawen
(10.09.18)
Nereden nasıl insanların çıkacağı belli olmaz. Evet, tinder'ı sadece amacı doğrultusunda kullananlar var ama çok yakın bir arkadaşım da tinder'dan tanıştığı kişiyle önümüzdeki sene evlenecek. Böyleleri de var.

Yani ben de oyumu akışına bırakmaktan yana kullanıyorum.


desdenova34
(10.09.18)
Benim cok yakin bir arkadasim Tinder'dan birisiyle tanisti, 4 senedir cikiyorlar. Son iki senedir de beraber yasiyorlar. Önümüzdeki yaz dügünleri var.

Ben de birisiyle tanisip cok yakin arkadas oldum. Aramizda hicbir sey olmadi ama en güvendigim insanlardan birisidir. Insanin nerede ve nasil, kimlerle tanisacagi cok belli olmuyor.

Önyargili olmamak lazim.


chitosan
(10.09.18)
ayıkken düşünülmemiş hiçbir şey sarhoşken gün yüzüne çıkmaz der susarım.


baharat
(10.09.18)
Öncelikli bu tip duyurularda acemi'nin dediklerini asla dinlememek lazım. :)

Siz de zaman geçirmekten hoşlandıysanız görüşün bence. Ne olabilir ki? Baktınız istemediğin şekilde gidiyor, görüşmezsiniz. Herhangi biri Tinder üzerinden tanıştığı birine anında güvenmez zaten. Ya da hemen bel bağlayıp yıllar sonrasının planını yapmaz. E siz bir de çok zeki biri falan diyorsunuz. O yüzden o da "lönk diye bir ilişki" içine girmez. Aksi bir durum olursa da diyalog kuracaktır. Böyle bir durumda da siz aklınızdan geçeni söyler, durumu istediğiniz yöne çevirirsiniz.


Sen sevgililik istemiyorsun, seks istiyorsun.
Kadın seks istiyor ama bunu sevgili olmadan yaparsa, hele ki tinder'dan bulduğu bir adamla yaparsa kendini ucuz, bayağı, hafif hissedecek. Bu yüzden sevgililik kisvesi altında seks yapıp suçluluk duymamayı amaçlıyor.

Açıkçası onun böyle davranmasına sen sebep olmuşsun. Buradan bakınca, sen de ne istediğini bilmiyor gibisin. Evet şu an karar verdim, bilmiyorsun.

Birlikte keyifli vakit geçireceğin arkadaş mı arıyorsun, yatacak birini mi arıyorsun?

İkiniz de dengesizsiniz. Kaybolun gözüm görmesin.


yirmisantim
(10.09.18)
(4)

TC Kimlik Kartı Kişiye Özel Şifre

Selamlar,Nüfus cüzdanımı yenilemek için ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ettim, işlemler tamamlandıktan sonra bana bir adet PIN iki adet PUK bir adet Kişisel Mesaj verdiler. Sabit TC Kimlik Numarası var her vatandaşın zaten, neye derman olduklarını anlayamadım bu şifrelerin. Ne işe yarıyor bu şifrele
Selamlar,

Nüfus cüzdanımı yenilemek için ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ettim, işlemler tamamlandıktan sonra bana bir adet PIN iki adet PUK bir adet Kişisel Mesaj verdiler. Sabit TC Kimlik Numarası var her vatandaşın zaten, neye derman olduklarını anlayamadım bu şifrelerin.

Ne işe yarıyor bu şifreler bilen/kullanan var mı, ne gibi işlevleri var?
fırt
(16.08.18)
O şifreler ileride kartınızın çipini okutarak login olmanızın gerekeceği bilgi işlem sistemleri devreye alındığında kullanılacak.


monogram
(16.08.18)
atm gibi makineler var onlarda işe yarıyo sanırım. nüfus müdürlüğünde vardı mesela. ordan işlemleri kendin yapıyorsun herhalde.

fakat ben yeni kimlik aldığımda öyle bi'şey vermediler hiç?!


Nüfus müdürlüğündeki ATM tarzı makineler sadece şifrenizi değiştirmeye yarar. Bildiğim kadarıyla henüz çip kullanılarak işlem yapılabilecek bir sistem yok devlet kurumlarında.

@cemiyet

Posta ile ayrıca ulaşmış olması gerek şifrenizin.


monogram
(16.08.18)
Ben memura sormuştum bu ne diye, “bi işine yaramayacak kullanmayacaksın ama dursun evde” demişti :/


(1)

Vişneli Turta

Selam dostlar,İstanbul sınırları içerisinde yiyebileceğimiz en iyi vişneli turta nerededir acaba? Kadıköy civarında olursa harika olur bu arada, olmazsa da canlar sağ olsun.
Selam dostlar,

İstanbul sınırları içerisinde yiyebileceğimiz en iyi vişneli turta nerededir acaba? Kadıköy civarında olursa harika olur bu arada, olmazsa da canlar sağ olsun.
fırt
(31.07.18)
kesinlikle ve kesinlikle Boyaciköyde,
www.facebook.com
bu da detaylari. Bu arkadaslarin turtalari gercekten cok cok iyi.


urthoalvar
(31.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.