Giriş
(6)

superonline - yeni modem isteme

2013'den beri aynı modemi kullanıyorum. yeni modem verin dedim tamam verelim dediler fakat "yeni modemlerimizi tercih eden müşterilerimiz sonradan eski modemlerini istiyor, sıkıntı yaşıyorlar" gibisinden birşeyler söyledi. adamlar evime kadar geldi sonra vazgeçtim dedim. 6 senede bir modem değil 3 m
2013'den beri aynı modemi kullanıyorum. yeni modem verin dedim tamam verelim dediler fakat "yeni modemlerimizi tercih eden müşterilerimiz sonradan eski modemlerini istiyor, sıkıntı yaşıyorlar" gibisinden birşeyler söyledi. adamlar evime kadar geldi sonra vazgeçtim dedim. 6 senede bir modem değil 3 modemin parasını benden çıkarmışlardır heralde :)

neyse sorum şu; son zamanlarda superonline fibere üye olup ya da yeni modem isteyenler modemlerinden memnunlar mı? hangi modemi kullanıyorlar? şuan huawei modem kullanıyorum.
false pretension
(14.02.20)
Ben de 7-8 senedir superonline fiber kullaniyorum. Huawei modem. Simdiye kadar hic sorun yasamadim. Donem donem kisa surelerle de olsa 500mbit 1gbit gibi hizlar da kullandim, o hizlarda da gayet stabildi. Siz tam olarak niye degistirmek istiyorsunuz modemi?


battal gemalmaz
(14.02.20)
@battal

bazen wirelesstan atıyor. ethernetten bağlanan bilgisayarı arada sırada görmüyor vb.


false pretension
(14.02.20)
Ben hiç yaşamadım bu tip sıkıntılar.
O zaman sizin modemi mutlaka değiştirmeleri lazım. Benimkinin modeli HG253s. Bir sorun isterseniz, ellerinde varsa. Madem yenilerinden memnun değilmiş müşterileri..
Gerçi müşteri temsilcisi sizi caydırmak için de öyle demiş olabilir, her türlü itlik beklenir çünkü.


battal gemalmaz
(14.02.20)
Yeni modemler Huawei olduğu için öyle söylüyorlar. Eskiden Airties, TP-Link falan olurdu. Ben fiber değil VDSL kullanıyorum. VDSL'e geçtiğimde Huawei getirdiler. İlk başta şüpheyle yaklaştım ama iki yıldır kullanıyorum bir yamuğunu görmedim.


zombi
(15.02.20)
benim modem de hg253s. neyse vazgectim :D


false pretension
(15.02.20)
Bizim modemi iki yıldır inatla değiştirmiyorlar mesela. Modem salonda, odalardan internet asla doğru düzgün çekmiyor. Hatta salonda bile kopuyor bazen. Kaç defa aradık değişmediler, en son teknik servis geldi, o da değiştiremeyiz dedi. Hiçbir şey yapmadan 75 lira aldılar. Siz böyle isteyince nasıl değiştiriyorlar ya?

Son iki yıldır nefret ettim superonline'dan. Evin içinde mobil ağ kullanmaktan 10 gb harcıyorum ayda telefondan. Wifi asla bağlanmıyor. Eylülde sanırım sözleşme bitince başka servise geçerim muhtemelen.


nundu
(15.02.20)
(2)

windows 10 üzerinden macbook'a dosya paylaşımı yapamamak.

evde ağ kurdum.windows 10 üzerinden film ve dizi klasörümü paylaşıma açtım. ağda ayrıca roku aleti de görünüyor.android telefonum üzerinden bu film ve dizi klasörlerine ulaşabiliyorum. dosyalar açılıyor ve android üzerinden izleyebiliyorum.fakat macbook üzerinden bağlandığım zaman sorun çıkıyor ve b
evde ağ kurdum.

windows 10 üzerinden film ve dizi klasörümü paylaşıma açtım. ağda ayrıca roku aleti de görünüyor.

android telefonum üzerinden bu film ve dizi klasörlerine ulaşabiliyorum. dosyalar açılıyor ve android üzerinden izleyebiliyorum.

fakat macbook üzerinden bağlandığım zaman sorun çıkıyor ve bağlanmıyor. windows 10 üzerindeki portlar ve gelen-giden kuralları doğru ayarlı. güvenlik duvarını ve antivirüsü iptal ettim yine de bağlanmıyor.

macbookumda el capitan yüklü bu arada. neyi yanlış yapıyorum?
false pretension
(23.11.19)
samba ile baglaniyorsun değil mi? mac finder da network sekmesinde windows gozukmesi lazım. tıkla ustune gir şifreni.


Jeckson
(23.11.19)
evet görüyor ama girmiyor sorun çıkarıyor


false pretension
(23.11.19)
(11)

ptt Taahhütlü mektup getirmiş ama evde yoktum

bana Taahhütlü yollanmış 3 gün önce. eve yazı bırakılmış ptt'den alın diye. bugün de gidemedim. ne olabilir bu ya? dava dilekçesi falan olsa diye düşünüyorum ama böyle birşey olsa ptt kargo ile neden yollasınlar dimi? işin komik kısmı mektubu yollayan kişi oturduğum ilçedeki ptt'ye bırakıp başka bir
bana Taahhütlü yollanmış 3 gün önce. eve yazı bırakılmış ptt'den alın diye. bugün de gidemedim. ne olabilir bu ya? dava dilekçesi falan olsa diye düşünüyorum ama böyle birşey olsa ptt kargo ile neden yollasınlar dimi? işin komik kısmı mektubu yollayan kişi oturduğum ilçedeki ptt'ye bırakıp başka bir ilçeye gidip tekrar oturduğum ilçedeki ptt'ye gelmiş. beni de evde bulamayınca kağıt bırakmışlar.

takip kodu var ama kim ne yollamış görünmüyor. öğrenmenin bir yolu var mı?

ayrıca şüphelendiğim bir olay var. bi ara bir elektrik firmasını sosyal medyadan darlamıştım haksız yere elektriğimi kestiler diye. onların işi olabilir mi? :))
false pretension
(20.09.19)
dava, icra vs edevlet uyaptan görünür.


scudman1
(20.09.19)
Dava dilekçesini PTT ile yollarlar, başka neyle yollayacaklar ki?
Pttden alınmazsa gönderene gotururler tekrar.


elorelia
(20.09.19)
edevlet uyap üzerinden baktım. bişey görünmüyor.


false pretension
(20.09.19)
bıraktıkları kağıdın capsini koyarsanız yorum yapabilirim.


Takip kodundan çıkmıyor mu gönderici ?


infernalcadre
(20.09.19)
googlea ptt haber kağıdı yazınca çıkan ilk resimdeki gibi kağıt.

takip kodunda kimin gönderdiği yazmıyor.


false pretension
(20.09.19)
beyaz bir kağıt mı, yoksa sarı bir kağıt mı? barkod RR ile mi başlıyor yoksa TB ile mi?


vergi dairesi ile ilgili yazı olabilir.
bize ptt ile taahhütlü olarak gönderilen ve ne hikmetse hiçbirinde evde olup alamadığımız hep şubeye gitmek zorunda kaldıklarımız şunlardı:
- trafik cezası
- internet bankacılığında yatırım amaçlı hesap ile ilgili banka sözleşmesi
- gelir vergisi ödemesi hk bilgilendirme x2
- kyk borcu hk bilgilendirme


ludmilla
(20.09.19)
@benim de soyleyeceklerim var

sarı bir kağıt.

herhangi bir harf yok. sadece sayı.


false pretension
(20.09.19)
o zaman muhtemelen çok önemli bir şey değildir diye düşünüyorum. bankadan gelen önemsiz bir bilgilendirme olabilir. ama kesinlikle ceza mahkeme vs ile ilgili bir şey değil, ondan emin olabilirsin, zaten öyle gönderileri evde bulunmadığın zaman PTT'ye değil muhtara bırakırlar (tebliğ edilmesi gereken evrakları)


@benim de soyleyeceklerim var

ben de öyle düşünüyorum. önemli birşey olsa muhtara bırakıyorlar genelde. bakalım yarın açık olursa ptt gidip alırım, burayı da güncellerim :) teşekkürler.


false pretension
(20.09.19)
(3)

istanbulda hangi ikea'ya gitmeli?

s.b.park sıkıntısı olmayan, herşeyi bulabileceğimiz ikea hangisi?bayrampaşadakini çok övdüler ama bi de size sorayım dedim.
s.b.

park sıkıntısı olmayan, herşeyi bulabileceğimiz ikea hangisi?

bayrampaşadakini çok övdüler ama bi de size sorayım dedim.
false pretension
(19.08.19)
bayrampaşa iyidir. hafta içi giderseniz daha da rahat edersiniz park v.b. açısından. bir de forum istanbul'la içiçe olduklarından hem kendi park alanı hem de forum'un park alanı var, sıkıntı olmaz.


Thredith
(19.08.19)
ümraniye'deki ilk açılan ikea, oldukça büyük ve park yeri sorunu yok. mesele nereden geleceğin, anadolu yakasındaysan bayrampaşa'ya niye gidesin ya da tam tersi.


hosein
(19.08.19)
kartalda e5 in ustunde kapali otoparkli falan guzel bir ikea var yemek icin de guzel.


turbo sadık
(19.08.19)
(12)

bugün benim doğum günüm

öncelikle 17 agustos depreminde yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. son 20 senedir hafif bir buruklukla doğum günümü kutluyorum. bu yaşın özel olduğuna inanıyorum ve duyuruyu açmış bulundum. istediğinizi yazabilirsiniz.dinozorlar kulubüne giriş yaptım artık. 30.zorunlu edit: dinozor kulubünü l
öncelikle 17 agustos depreminde yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum.

son 20 senedir hafif bir buruklukla doğum günümü kutluyorum. bu yaşın özel olduğuna inanıyorum ve duyuruyu açmış bulundum. istediğinizi yazabilirsiniz.

dinozorlar kulubüne giriş yaptım artık.

30.

zorunlu edit: dinozor kulubünü latife olsun diye şeyettiydim.
false pretension
(16.08.19)
30lar kulübüne hoş geldin.
Umarın hayatının bundan sonraki kısmında hep güzel anılar biriktirir güzel günler yaşarsın


doğum günü kutlu olsun


dafuq
(16.08.19)
doğum günün kutlu olsun. da 1. dinOzor, 2. yav niye 30 yaş üstüne dinozor dedin yaaa? (acaba seni düzeltmek ukalalığında bulunduğum için olabilir mi? :D ) neyse, sen bana aldırma, yeni yaşını gönlünce yaşa. hayatta olmayanlar için tabi ki buruk olunur ve üzülünür, ama emin ol, hiçbir ölü kendisi yüzünden üzülünmesini istemez. en azından ben istemezdim. zaten sırf o yüzden intihar etmiyorum XD yoksa 34'üme yaklaşırken çok sebebim var intihar için. neyse yav, rakıyı çıkarayım şuradan ;))


pasp
(16.08.19)
dinazoru geç. insan yaşlandığı için değil, ömrü boşa geçtiği için üzülür. yaşlanmak sıkıntı değil. ömrün içi boş mu dolu mu o önemli.


luluki
(16.08.19)
Dinozorlar kulübü demesen iyiydi :/
İyi ki doğdun nice mutlu yaşlara :)


benbirbenibulup
(17.08.19)
su sicak mi?
umarim cok guzel zamanlar gecirirsin yeni yaslarinda.


sparkle kiddle
(17.08.19)
tebrikler, 30lara girdiğim sene zordu benim için. umarım senin için kolay olur.
dinazor falan olmuyorsun bu arada; saçmalama


sameidiot solo
(17.08.19)
kutlu mutlu olsun! dinazor falan olunmuyor, harika yaşlar bence :)


saveur
(17.08.19)
mutlu yıllar :)
çok yaşlanmışsın, neredeyse yolun yarısına yaklaşmışsın :/


pati
(17.08.19)
dogum gununu kutluyorum. huzurlu, mutlu, bol kazancli ve saglikli yillar diliyorum.

iyi ki dogdun:)


Doğumgünün kutlu mutlu olsun ey sevgili aslan burcu @false pretension.

Ama dikkat et yaşını Casio (çakma Cadio değil) hesap makinasıyla bir daha hesapla. Hatta kesin sonuç içün excel'de gün gün hesapla. Cidden 30 musun yoksa 29 bitti 30 dan gün mü almaya başladın? Ehehehe


Doğum günün kutlu olsun :)
Dinozorlar kulübüne ayakbastı parası olarak bize birşeyler ısmarlaman lazım :)


ismira007
(17.08.19)
(1)

sosyal medyada kitap eleştirmeni var mı?

twitter ve youtube'da bolca sinema eleştirmeni var. peki bunun kitaplar için olanı var mı? kimler var? bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.not: twitter'da varsa güzel olur.
twitter ve youtube'da bolca sinema eleştirmeni var. peki bunun kitaplar için olanı var mı? kimler var? bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

not: twitter'da varsa güzel olur.
false pretension
(12.08.19)
Bookstagram diye geçen hesaplara bakabilirsiniz, kendi hallerinde eleştiri/yorun yapıyorlar.


ma ya
(12.08.19)
(2)

karbonhidratlı beslenmeden sonra ayaklarda ağrı

selamlar. bayramdayız malum baklavalar börekler havalarda uçuşuyor. ben de nasibimi alanlardanım. dün biraz fazla kaçırdım. bugün ise ayak tabanımda ve tarak kemiklerinde ağrı hissediyorum, üstüne basamıyorum fazla. ben ne zaman şekerli yada karbonhidratlı birşeyler yesem ayağımda bu ağrıları çekiyo
selamlar.

bayramdayız malum baklavalar börekler havalarda uçuşuyor. ben de nasibimi alanlardanım. dün biraz fazla kaçırdım. bugün ise ayak tabanımda ve tarak kemiklerinde ağrı hissediyorum, üstüne basamıyorum fazla.

ben ne zaman şekerli yada karbonhidratlı birşeyler yesem ayağımda bu ağrıları çekiyorum, yürürken zorluk çekiyorum. bunun sebebi ne olabilir?

teşekkürler.
false pretension
(12.08.19)
Ürik asit seviyesinin artmasıyla ilgili olabilir.


angelus
(12.08.19)
Karbonhidrat değil de glutenden olabilir. Gluten hassasiyetini bir araştırabilirsiniz. Fibromiyalji nedir bi de ona kısaca göz atın derim.


(1)

tom ford noir extreme kullanan bir erkek için parfüm önerisi

4-5 senedir bu kokuyu kullanıyorum sanırım. değiştireyim dedim. ne tavsiye edersiniz? fiyatı 3 aşağı 5 yukarı oynayabilir.
4-5 senedir bu kokuyu kullanıyorum sanırım. değiştireyim dedim. ne tavsiye edersiniz?

fiyatı 3 aşağı 5 yukarı oynayabilir.
false pretension
(17.07.19)
Versace eros.


belki lazim olur
(17.07.19)
(4)

powerbank ilk kullanım

20000'lik xiaomi powerbank aldım. yarı dolu halde şu anda. şarjı bitirip mi şarja koyayım yoksa direk şarjı fulliyeyim mi?
20000'lik xiaomi powerbank aldım. yarı dolu halde şu anda. şarjı bitirip mi şarja koyayım yoksa direk şarjı fulliyeyim mi?
false pretension
(03.07.19)
Fark etmez. "Contrary to popular belief, you don't need to prime a new lithium-ion battery. This means you don't have to fully discharge and charge the first cycle of the battery. Lithium-ion batteries have maximum capacity available from the beginning and the 1st charge is no different to the 10th charge."


malheiros
(03.07.19)
Kafana göre takıl.


westblack
(03.07.19)
Bu bataryalarda ana fikir telefonla aynı. sıfıra düşmeden şarj etmek. Sarjdayken kullanmamak. Bunların bir dolum ömrü var. Onu geçmeye başladıkça ömrü kısalıyor.


fulleyin. bir zarari yok.

evde sürekli full halde bir powerbank olsun. ne olacagi belli olmuyor, cok acil durumlarda hayat kurtarici olabiliyorlar. iste bir saglik sorunu olur acil cikilmasi gerekir evden, afet olur gibi.

bizzat 3 ay önce cok önemli bir anda isime cok yaradi, bir gün öncesinde sarj edip etmem konusunda kararsizdim. iyi ki etmisim, yoksa göt gibi kalacaktim hastanede.


(2)

Belirli parametreler arasındaki tweetleri indirmek

böyle birşey var mı? mesela 25 haziran ile 30 haziran arasında "beşiktaş" hakkında atılan tweetleri yada tweet içersinde "beşiktaş" içeren tweetleri indirebileceğim bir hizmet var mı?github'ta mutlaka böyle birşey vardır ama bulamadım.
böyle birşey var mı? mesela 25 haziran ile 30 haziran arasında "beşiktaş" hakkında atılan tweetleri yada tweet içersinde "beşiktaş" içeren tweetleri indirebileceğim bir hizmet var mı?

github'ta mutlaka böyle birşey vardır ama bulamadım.
false pretension
(29.06.19)
Sununla indirebilirsiniz: github.com


evrim halkasi
(29.06.19)
(1)

apple'in kayıp telefonlar için böyle bir sitesi var mı?

arkadaşın telefonu kaybolmuş. böyle bir mesaj gelmiş.UYARIYORUM NE OLUR NE OLMAZ LİNKE GİRMEYİNBana site ismi fake gibi geldi ama arkadaşım böyle bir site var diyor garip geldi...
arkadaşın telefonu kaybolmuş. böyle bir mesaj gelmiş.

UYARIYORUM NE OLUR NE OLMAZ LİNKE GİRMEYİN

Bana site ismi fake gibi geldi ama arkadaşım böyle bir site var diyor garip geldi...
false pretension
(24.06.19)
hayir yok. dildolar'in dedigi gibi apple kimliginizi alip kayip modundan cikarmak icin bir deneme.


crucio
(24.06.19)
(12)

duvara kafa atasım var

twitterdan bir hatunla ekleştim. 1 ay hiç konuşmadık. sadece birbirimizi stalkladık. o tweet attı beğendim, ayıp olmasın diye geri döndü. instagramdan takipleştik. yine aynı şeyler. hikaye atarım izler, o atar ben izler. böyle bir ay tanışma adına birşey söylemeden geçti. instagram fotolarına bakark
twitterdan bir hatunla ekleştim. 1 ay hiç konuşmadık. sadece birbirimizi stalkladık. o tweet attı beğendim, ayıp olmasın diye geri döndü. instagramdan takipleştik. yine aynı şeyler. hikaye atarım izler, o atar ben izler. böyle bir ay tanışma adına birşey söylemeden geçti.

instagram fotolarına bakarken yaptığı bir çizimi gördüm, çizimin çok hoşmuş diye bir giriş yapayım dedim. bırak cevap vermeyi, görüldü bile yapmadı bir süre. kaç gün görüldü yapmadı bilmiyorum ama işin ilginç kısmı o sırada sürekli hikayelerime bakıyordu.

neyse dedim heralde gönlü yok. hikaye atmaya devam ettim. birgün onun doğduğu ve bildiği bir şehirde bir hikaye attım. bana mesaj attı, oradan muhabbet etmeye başladık. bir süre konuştuk. sonra 1 hafta geçti. ben bi hikayesine mesaj attım. 1-2 saat aralıksız konuştuk. çoğu konuda ortak yönlerimiz çıktı. bana çalıştığı yere kadar çoğu şeyi söyledi. konu burçlara geldi. ikimizde aslan burcu çıktık. bana "koşarak uzaklaşsak mı asdfds" dedi. bende "deli deliyi gördümü sopasını saklar" diye esprili yaklaşayım dedim ama belki de bok ettim. bana "aynen" diye cevap verdi. sonra kafamda ışıklar yandı. şurdaki george gibisalak ve pişman hissettim kendimi. belki orda deli esprisi yapmak yerine "bunu bir kahve içmeden öğrenemeyiz" gibisinden birşey söyleseydim durumlar daha farklı olurdu. durumu çevirmeye çalışıp "oraya döndüğümde kahve içelim bakalım nolcak" gibisinden salak birşeyler söyledim. 1 gün boyunca görüldü yapmadı.

birkaç gün geçsin, hikaye atsın diye bekliyorum ama pek hikaye atmıyor. fazla ısrarcı olmadan ne yapabilirim? böyle konularda ben de akıl veririm ama hiçbirşey düşünemiyorum :(

not: yazım hataları, cümle düşüklükleri olabilir. şimdiden özür.
false pretension
(22.06.19)
Biraz etkilendiğiniz için yaptığınız espri geri tepmiş gibi gelmiş.

Ama eğer gönlü varsa o espriden bir şey olmamıştır. Eğer gönlü varsa. Sonraki mesaj da garip bir mesaj olmuş ama o da bir problem değil.

İlla bir hikaye atar bir iki gün içinde o zaman yazarsınız bir mesaj yine muhabbet başlatırsınız. Sonra bir kahve içsek mi artık falan der buluşursunuz işte. Ama gönlü yoksa da yapacak bir şey yok.

İki defa kahve teklifine cevap vermiyorsa gönlü yok demektir.


levpontryagin
(22.06.19)
Saçma bir espri olmuş ama gönlü olsaydı bunu tolere ederdi diye düşünüyorum, abartılacak bir şey değil esasında. Bence gönlü yok.


Espride bi şey yok ki.
O anlık sıkılmıştır belki. Sonraki storyde devam


hacim senin dediginde hic yanlis birsey yok ki be ameke. bu ota boka nem kapma da iyice moda oldu millette hee.

gönlü yok +1


bushido77
(22.06.19)
fal muhabbeti yapan kızdan hayır gelmez, senin için hayırlısı uzak dur.


nahtoderfahrung
(22.06.19)
söylediğinde bir şey yok, kız kezban.


Kanka bırak ya götünü kaldırma böyle kezbanların.. Sanki ondan başka kimsede kuku yok. Egosunu şişirme daha fazla. Engelleme ama iletişimi kopar, bırak peşinden koşsun.


'
(22.06.19)
kız isteseydi çoktan olmuştu, gönlü yok +1


anais
(22.06.19)
Salla gönlü yok. Espririnin de kotu bir tarafi yok. Bir şey yapma bence. Ben olsam daha yazmazdim hatta o yazsa bile cevap vermezdim.


Amaranta ursula
(22.06.19)
Espri gayet normal. Kızın gönlü yokmuş öyle 2-3 saatliğine kafa dağıtmak istemiş. GÖnlü olsa en boktan esprinle bile kaçmazdı


KaraSakall
(22.06.19)
kadın isterse oluyor patron, sen en doğrusunu yapmışsın zaten şimdiye kadar. boşver de geç.


thesomberlain
(22.06.19)
gonlu olsa o lafina 4 tane gulmekten gozunden yas gelen bebe emojisiyle cevap verirdi.


brkylmz
(22.06.19)
(9)

yazlık için 1 aylık internet

turkcell superbox alayım dedim, 24 ay Taahhütlü diyorlar. Elimde Turkcell ve Turk telekom hattı var. Turk telekom çok az çekiyor. Turkcell çok iyi. Turkcellden İnternet paylaşsam da ek ücret istiyorlar.yok mu bir çözüm?
turkcell superbox alayım dedim, 24 ay Taahhütlü diyorlar.

Elimde Turkcell ve Turk telekom hattı var. Turk telekom çok az çekiyor. Turkcell çok iyi. Turkcellden İnternet paylaşsam da ek ücret istiyorlar.

yok mu bir çözüm?
false pretension
(08.05.19)
Hocam bimcell hat alıp 39 liraya 10 gb paket tanımlıyorsun. her ekstra 10 gb 34 tl.

Bulabildiğim en ultra sistem bu zira ben de aynı yolun yolcusuyum.


not: bimcell turk telekom altyapısı kullanır. 3g ye değiştirmen gerekebilir teli.

not2: bimcell hat 35 ti en son


Techsavvy
(08.05.19)
turk telekom malesef çok az çekiyor. Turkcell tek çare :(


false pretension
(08.05.19)
bak nickinle uygun olarak false'lardasın.

turk telekom 4g cekmeyebilir ama 3g de aslan kesilebilir denedin mi?


Techsavvy
(08.05.19)
telefonun kendisi çekmiyor sayın kullanıcı


false pretension
(08.05.19)
turkcell ücretli olarak internet paylaşma olayından vaz geçmişti en son. ocak ayında böyleydi. son durumu bilmiyorum. mh dan öğrenin önce. ücretsizse paketlerinden birini alırsınız.


mr.goodcat
(08.05.19)
turkcell'de mevcut paket paylaşımı ücretsiz. paketiniz yetmezse paylaşım için ilave GB alabiliyorsunuz o ücretli.


helenart
(08.05.19)
Turknet


westblack
(08.05.19)
1 ay için 100-150 lirayı gözden çıkaracaksın bol gb için.

www.turkcell.com.tr


adsl altyapısı varsa evdeki modemi alın götürün 1 ay turknet aboneliği yapın. sonra iptal edersiniz.


shotcrete
(09.05.19)
(4)

instagram storylerime garip hesaplar bakmaya başladı

valla arkadaşlarım dışında fake ve çok takipçili hesaplar sürekli hikayelerime bakıyor. yakın zamanda böyle birşey yaşayan var mı? hikayelerin hiç birinde konum yada etiket yok.
valla arkadaşlarım dışında fake ve çok takipçili hesaplar sürekli hikayelerime bakıyor. yakın zamanda böyle birşey yaşayan var mı? hikayelerin hiç birinde konum yada etiket yok.
false pretension
(04.05.19)
Hesabınız gizli değilse bir iki kez bakmislardir sonra son bakılanlar çıkıyor ya orada dikkatlerini çekmiştir ya da ilginç şeylerse attiklariniz merak etmişlerdir.
Aklıma bunlar geldi, bilemedim.


aynısı bana da oluyor. ya bazen yazdığım şeylerden buluyorlardır diyeceğim ama bazı durumlarda sadece fotoğraf veya video oluyor, başka hiçbir şey yok. yine bakıyorlar. herhangi bir sayfada yorum da yapmıyorum, hani oradan görüp baksınlar. anlamadım.


der meister
(04.05.19)
bunlardan biri benim. eğer hesabınız gizli değilse keşfet kısmında paylaştığınız fotoğraflar çıkabiliyor. fotoğrafa bakan doğal olarak hikayenize de bakıyor. eğer ilgisini çektiyse ya da ne bileyim beğenmiş de olabilir o yüzden bakıyordur. bir de bi defa baktı mı keşfet kısmından gördüğü paylaşıma, siz tekrar fotoğraf paylaşınca tekrar keşfet kısmında önüne düşüyor daha önce baktığı için. ve tabi ki yine fotoğrafa bakan hikayeye de bakıyor :) durum bundan ibaret.


rahat ya
(05.05.19)
Kim olduğunu çaktırmadan story takibi için uygulamalar/siteler var.
Birisinin kullanıcı adını giriyorsunuz ortada instagram'in i'si bile olmadan şak karşınıza geliyor. Sistemin kullandığı bir hesap random olarak sizin story'yi kendi sistemine aktarıyor. Size görüldü olarak düşüyor.
Sonrasında paylaşımınız başka ortamlarda geziniyor.


(1)

2. araçta kasko hasarsızlık indirimi

aracıma 6 yıldır kasko yaptırıyorum. çok şükür bir kere bile kaza yapmadım.%50'den fazla hasarsızlık indirimim var. ben şimdi 2. araç alsam, diğer kaskodaki hasarsızlık, yeni aldığım 2. araca da geçiyor mu? yoksa yeni araç olduğu için onun kaskosu sıfırdan mı başlıyor?
aracıma 6 yıldır kasko yaptırıyorum. çok şükür bir kere bile kaza yapmadım.
%50'den fazla hasarsızlık indirimim var.

ben şimdi 2. araç alsam, diğer kaskodaki hasarsızlık, yeni aldığım 2. araca da geçiyor mu? yoksa yeni araç olduğu için onun kaskosu sıfırdan mı başlıyor?
false pretension
(03.04.19)
sıfırdan başlıyor.


surprise
(04.04.19)
(3)

sağlıklı bir insanın kilosunun yüzde kaçı kastır?

s.b.internette net bir cevap alamadım.
s.b.

internette net bir cevap alamadım.
false pretension
(23.02.19)
Yaşa göre değişir, 18-40 yaş aralığındaki bir erkekte %33–39 arası kas bulunur; aynı yaş aralığındaki bir kadında %24–30.


angelus
(23.02.19)
bunun ölçülebildiğini sanmam. var mı öyle aletler acaba?


for day to break
(23.02.19)
Approximate body weight distribution for a lean adult:
Bone: men 15%; women 10%
Muscle: men 45%; women 37%
Organs: men and women: 25%
Fat: men 15%; women 28%

www.quora.com


crucio
(23.02.19)
(2)

papua yeni gineden arandım.

whatsapp'dan arkadaşlarla konuşuyorduk. şu 21 şubat depremiyle ilgili birşeyler konuşuyorduk. tahmini yapan adamın papua yeni gine ile ilgili tahminler de yapmış dedim.yarım saat sonra oradan cevapsız arama aldım. whatsapp ile alakası olabilir mi? ilk defa böyle birşey yaşadım.
whatsapp'dan arkadaşlarla konuşuyorduk. şu 21 şubat depremiyle ilgili birşeyler konuşuyorduk. tahmini yapan adamın papua yeni gine ile ilgili tahminler de yapmış dedim.

yarım saat sonra oradan cevapsız arama aldım.

whatsapp ile alakası olabilir mi? ilk defa böyle birşey yaşadım.
false pretension
(20.02.19)
papua yeni gine, şili falan arıyor birileri. daha önce de böyle bir başlık vardı.
en yeni bunu buldum:

eksisozluk.com


dont eat me
(20.02.19)
aha başlık bu:

eksisozluk.com


dont eat me
(20.02.19)
(4)

izmirli suserlere ve duyuruculara

2-3 sene önce mayıs ayından itibaren çimlerde oturup, toplaşırdık. mini zirve gibi düşünebiliriz. orginizasyonu düzenleyen arkadaş uçurulduğu için elini kolunu çekti ve zirve dışında hiçbir zaman toplanamadık. diyorum ki hep birlikte toplanıp pub story oynasak diyorum. illaki oynamış olanlar vardır.
2-3 sene önce mayıs ayından itibaren çimlerde oturup, toplaşırdık. mini zirve gibi düşünebiliriz. orginizasyonu düzenleyen arkadaş uçurulduğu için elini kolunu çekti ve zirve dışında hiçbir zaman toplanamadık.

diyorum ki hep birlikte toplanıp pub story oynasak diyorum. illaki oynamış olanlar vardır. pub story dışında çeşitli oyunlar da kabulümüzdür. tabu, jenga, frp, masa üstü oyunlar vb.

aklımda mekanlar mevcut ama mekan önerilerinizi de bekliyorum. her hafta gelenek haline getirebilirsek güzel olabilir.

not: bu bir nabız yoklamasıdır :p
false pretension
(15.02.19)
Müthiş sosyal bir tip değilim ama en azından sosyalleşmeyi deneyebilirim. Varım diyorum


tmm
(15.02.19)
tmm'nin dediğinin aynısından +1


edaddy
(15.02.19)
Olabilir.


Ben de varım.


tesla01
(16.02.19)
(2)

terleme (sauna) eşofmanı

kullanan ve memnun olan var mı? nerden almalı? hangi marka almalı? sadece üst için kullanılsa yeterli mi?decathlondan alıp memnun olduğunuz terleme eşofmanı var mı?
kullanan ve memnun olan var mı?

nerden almalı? hangi marka almalı? sadece üst için kullanılsa yeterli mi?

decathlondan alıp memnun olduğunuz terleme eşofmanı var mı?
false pretension
(01.02.19)
Hep yasaklanması gereken bir icat olduğunu düşünmüşümdür.


Mirket
(01.02.19)
ben de acayip sagliksiz oldugunu dusunuyorum, bir anda inanilmaz su kaybedersiniz. onun yerine yine decathlon'da terleten taytlar var, onlardan alin ya da sadece ust icin olanindan alin. ya da cirtcirtli bel bantlari var yine terleten, onlardan da alabilirsiniz. bu urunlerden bir tanesini kullanmak bile biraz hareket ettiginizde acayip terletiyor zaten. bence yeterli olur.


kassiopeia
(01.02.19)
(1)

kadın köşe yazarı vardı ismini unuttum

uzun süre vatanda yazdı. takma isim ve sahte bir resim kullanıyordu. sonra kimliğini açıkladı. kimdi o aklıma takıldı?
uzun süre vatanda yazdı. takma isim ve sahte bir resim kullanıyordu. sonra kimliğini açıkladı. kimdi o aklıma takıldı?
false pretension
(20.12.18)
tuğçe baran / mutlu tönbekici


freebird5406_2
(20.12.18)
(3)

amazon yurtdışından alışveriş.

benim kendi hesabım var. almanyadaki yakınımın adresini verip, kendi hesabımdan satın alacağım.fakat satın alırken amazon.de üzerinden mi alayım yoksa amazon.com üzerinden mi? o ürünün almanyada satın alınabilir olduğunu nasıl anlarım? tşkrlr.
benim kendi hesabım var. almanyadaki yakınımın adresini verip, kendi hesabımdan satın alacağım.

fakat satın alırken amazon.de üzerinden mi alayım yoksa amazon.com üzerinden mi? o ürünün almanyada satın alınabilir olduğunu nasıl anlarım? tşkrlr.
false pretension
(11.12.18)
amazon de den ararsanız ve varsa almanya da satılıyordur. amazon com da da olabilir ama oradsn sip verirseniz almanyaha kargo parssı ve gümrğk vergisi ile karşılaşırsınız


oscar
(11.12.18)
İki sitede de ayrı ayrı aratıp hangisi daha ucuza geliyor bakın. Öncesinde bilgilerinize adresi ekleyip seçin, gönderim yapmayacaksa ürünün sayfasında yazıyor zaten gönderilmiyor diye. Yazmasa bile almaya çalışırken uyarı veriyor.


shangrilla
(11.12.18)
amazon.com üzerinden alırsanız büyük ihtimal usa'dan gönderilir, o zaman da ha Almanya'ya gitmiş ha TR'ye gelmiş.

Amazon.de tek çözüm sizin için, ama .uk'ye filan da bakabilirsiniz eğer yoksa.


John Bloor
(12.12.18)
(3)

cenk ve erdem'in son radyo yayını

gece gece aklıma takıldı. en son yaptıkları radyo yayını nerde ve ne zaman oldu?
gece gece aklıma takıldı. en son yaptıkları radyo yayını nerde ve ne zaman oldu?
false pretension
(04.12.18)
Radyonom'da idi. Kısa sürdü. Geçen yıl idi diye hatırlıyorum. Ya da bu yılın başında. Emin değilim.


rahip janick
(04.12.18)
radyonomdaydı galiba. şu an youtube kanallarında takılıyorlar.


mikahakkinen
(05.12.18)
en son yayınlarını karnaval'da yaptılar. her gün 15 dk'lık podcast'leri yayınlanırdı. kısa sürdü ve bitti.


execlusive
(05.12.18)
(3)

tableti akılsız lcd televizyona (hdmi) bağlamak

lenovo tab 4 10" sahibiyim. bunu tv'ye bağlamam için hangi aparatı almam gerekiyor? internette bir sürü şey okudum. kimisi o aparat olmuyor, şu kablo oluyor gibisinden şeyler yazmış. emin olamadım.teşekkürler :)
lenovo tab 4 10" sahibiyim. bunu tv'ye bağlamam için hangi aparatı almam gerekiyor? internette bir sürü şey okudum. kimisi o aparat olmuyor, şu kablo oluyor gibisinden şeyler yazmış. emin olamadım.

teşekkürler :)
false pretension
(10.11.18)
www.hepsiburada.com

Bunla destekliyorsa olur. Daha önce Ipad'i projektöre dönüştürücü ile bağlıyorduk çok basit biçimde tak çıkart çalışıyordu ama Android cihaz denemedim.

Daha garanti yöntem Chromecast ama pahalıdır.


chromecast +1. hem kablosuz hem garanti cozum. ayrica istersen bilgisayarini da baglarsin. vs vs. chromecast iyidir. akilsiz tv'yi akilli yapar. netflix, youtube, spotify, vs hepsini kullanirsin.


crucio
(10.11.18)
elimde chromecast yok ama roku var. screen mirroring yapabiliyormuşum şimdi öğrendim. teşekkürler :D

ek soru : wifi'den screen mirroring yapınca evdeki internetin kotasından yiyor mu? yoksa ağ bağlantısı olarak mı görüyor?


false pretension
(10.11.18)
(6)

[pc] ne oynasam?

ayıptır söylemesi güzel bir ekran kartı aldım, wowdur pubgdir girip çıkıyorum ama bayıyor. şöyle güzel grafikli, atmosferi efsane, hikayesi güzel son 2 senede çıkmış, oynadığınız oyunları tavsiye edin bakalım. her türlü oyuna açığım.(the witcher 3 harici. kesin tavsiye edilecek biliyorum.)
ayıptır söylemesi güzel bir ekran kartı aldım, wowdur pubgdir girip çıkıyorum ama bayıyor.

şöyle güzel grafikli, atmosferi efsane, hikayesi güzel son 2 senede çıkmış, oynadığınız oyunları tavsiye edin bakalım. her türlü oyuna açığım.

(the witcher 3 harici. kesin tavsiye edilecek biliyorum.)
false pretension
(17.10.18)
Witcher 3, çünkü o bizim canımız :PP

Dishonored 1-2

The Evil Within 1-2

Prey

Nier: Automata (diğer bir canımız)

Fallout 4

Ac: Origins


eazy
(17.10.18)
Witcher 3 tabi ki haha

Ac odyssey ps’de baya iyi pcde de oyledir herhalde.


Hellblade


glamdr1ng
(17.10.18)
soma
wolfestein serisi
tomb raider serisi


hasmetizm 2046
(18.10.18)
Battlfield 1

Böyle bir atmosfer yok. He oynayışımda etkileniyorum.


himmet dayi
(18.10.18)
euro truck simulator 2...

X'ler nakliyat daima hizmetinizde!

Bankadan kredini çekersin, Volvo marka çekicini alırsın.. Ver elini Avrupa, İstanbul, diğer illerimiz.


silah taciri
(18.10.18)
(5)

gönül işleriyle uğraşmayı istememek

bir süredir yalnızım. son sevgilimi her ne kadar çok sevsem de travmatik birkaç olay sonucunda ilişki azalarak bitti. ek olarak uzak mesafeydi. yaşadığım bu ilişkiden sonra kendimi hiçbir insana karşı yakın bulamıyorum. kimseyle tanışmak istemiyorum. içimden her zaman "kim uğraşacak" diyorum ama yal
bir süredir yalnızım. son sevgilimi her ne kadar çok sevsem de travmatik birkaç olay sonucunda ilişki azalarak bitti. ek olarak uzak mesafeydi. yaşadığım bu ilişkiden sonra kendimi hiçbir insana karşı yakın bulamıyorum. kimseyle tanışmak istemiyorum. içimden her zaman "kim uğraşacak" diyorum ama yalnızlık da bazen çok can sıkıcı olabiliyor. birşeyler yapmalıyım diyorum.

hayatımın büyük bölümünde kimseye bağlı olarak yaşamadım. hayatımda birisi olsun diye birilerini sokmadım. yeni insanlarla tanışıyorum ama anlık oluyor, içimden ilerletmek gelmiyor. bu konu canımı sıkıyor ve hafiften korkutuyor. eminim benim gibi insanlar vardır yada hayatının bir bölümünde böyle birşeyi tecrübe etmiştir.

bir insanın beni mutlu edebileceğine inanmıyorum, çok zor geliyor. zaten bu aralarda çok mutlu olduğum söylenemez. bu olay nasıl geçer? depresyon olabilir mi?

not: 29e
false pretension
(15.10.18)
eğer mesele "kim uğraşacak" ise ve bu durum canını sıkıyorsa çözüm basit, sen uğraşacaksın. uğraşmama seçimini yapıp sonra da bundan sıkılmak çok çocukça. ikisinden birini seç, ya çok motive olmasan bile uğraşacaksın ya da bu kararınla barışıp dikkatini hayatında biri olmaması dışındaki noktalara kaydıracaksın.

nasıl geçer, uğraşarak geçer. hayata senin gibi bakan, motivasyonsuz ilişki arayan insanlar orada bir yerde varlar, onları bulmaya çalışacaksın. insanlarla sevgili olmak ya da sadece seks yapmak amaçlı değil, iki lafın belini kırıp güzel vakit geçirdiğin için takılacaksın; elbet bir tanesiyle bir şeyler olacaktır. buna paralel şekilde "olmuyor, ne yanlış, ne eksik" diye sormayıp güzel vakit geçirmeye odaklanacaksın.(sadece seks için takılmakta bir sorun yok ama istediğin bu değil gibi anlaşılıyor)

benzer yoldan geçiyorum uzun ilişki sonrası ve ben yukarıdaki yolu seçmedim çünkü bu durumla başa çıkabiliyorum. çok uzun süre yalnız kalmamışken ayrılık sonrası yalnızlığa adapte olabildim ve birinin eksikliğini hissetmiyorum. kaybolan alışkanlıklardan dolayı insan kendini boşlukta hissedebiliyor ama belirli bir noktayı aştıktan sonra herkesin the one'ı bulmak zorunda olmadığı düşüncesini benimseyince, bu gerçeği kabullenince ortada sorun kalmıyor. hatta bu noktaya eriştikten sonra eskisinden daha çok insan beliriyor etrafında çünkü bir şeyleri zorlamıyor oluyorsun, rahat oluyorsun, kendin oluyorsun ve bu da elbet birilerinin dikkatini çekiyor.

ikisinden birini seç ve ona göre davran, şu halinin sana faydası yok zararı var.

edit: datnet +1 ayrıca, "kendin ol" diyerek anlatmak istediklerimi güzel açıklamış.


Bruce
(15.10.18)
Kardeş bir insan seni mutlu edemez. Her şey istemekle alakalı. Sen bunu istiyor musun istemiyor musun? Bir kadın gelecek seni pışpışlayıp mutlu edecek, söylemesi bile komik mk. Depresyon falan değil ya, can sıkıntısı. Mutlu olmak isteyen her şeyle mutlu olur. Orta-üst düzeyde bir bilgisayar, bedelli askerlik parasını kredisiz ödemek, canının istediğini yiyip-giyebilmek vs. Seçenekler çoğaltılabilir. Hiç sevmediğim şekilde ciddi yazdım haberin olsun.


datnet
(15.10.18)
düzeltme yapayım yanlış anlaşılmış. bir insanın beni mutlu etmesinden kasıtım birlikte mutlu olamayacağıma inanıyorum. sanki içimde aksi nalet bir insan var ve bunu atamıyorum.


false pretension
(15.10.18)
düzeltme yapayım: mutlu olacağına inanmıyorsan birlikte olmazsın hocam. geceleri kendine zehir etme. :D


datnet
(15.10.18)
2018'in başından beri benzer hisler içindeyim. şu aralar azalmaya başladı. zaman sanırım..


twelfth
(16.10.18)
(6)

[Bedelli Askerlik] İskenderun Deniz Er Alayı toplansın

evet... bilgi alışverişi açısından iyi olabileceğini düşündüm ve duyuruyu açtım. tertipler toplansın. burada acemilik yapmış olan arkadaşların da tavsiyelerini bekliyoruz.duyduğum tavsiyeleri paylaşayım.-çok sıcak olduğu için 21 tane boxer almamı söyleyen bir arkadaşım var. (boxer satılıyormuş.)-Tra
evet... bilgi alışverişi açısından iyi olabileceğini düşündüm ve duyuruyu açtım. tertipler toplansın. burada acemilik yapmış olan arkadaşların da tavsiyelerini bekliyoruz.

duyduğum tavsiyeleri paylaşayım.

-çok sıcak olduğu için 21 tane boxer almamı söyleyen bir arkadaşım var. (boxer satılıyormuş.)
-Traş bıçağını kendin getir denildi. (makineye izin yok)
-Antakya havalimanından iskenduruna giden havaş var. Yol üstünde indiriyorlarmış.

not: lütfen trollük yapacak yada kırıcı konuşacaklar buraya uğramasın. sevgiler.

rica: üste sabitlenirse, askere gidecek olan arkadaşlara yardımcı olacaktır.
false pretension
(28.08.18)
duyuru şeklinde açmışım. düzelttim.


false pretension
(28.08.18)
öncelikle
komando
kolay gelsin

ayakkabı boyası
tras bıcagi 2-3 tane al - tras kopugu
dis fircası dis macunu
sen 2 -3 tane boxer al ortamda askeri don bile giyilecekse goturur seni bir iki gun
yine aynı 2-3 tane atlet
kıyafeti verecekler esofman da dahil onları giyersin
yine de bir alt esofman / sort al dursun
terlik de verecekler yine de bir tane al dursun
corap al asker corabı 2-3 tane yünlü olmasın
ayagin ful botta olacak egitim olacak ayagin su toplayacak alısacaksın cok kotu oldugu yerlerde bir atleti feda et ondan parca kopar sabah giyerken sıkıstır


kingcyrax
(28.08.18)
Öncelikle hayırlı olsun askerlik yeriniz. Ben de acemiliğimi İskenderun'da yaptım yakın bir zamanda. Yardımcı olmaya çalışayım.

Bu mevsimde İskenderun çok sıcak ve nemli olduğu için maalesef şanssızsın. Ben Aralık'ta gitmiştim ve sıcaklık 18-20 derecelere ulaşıyordu gündüz. Şu sıralar oldukça kötü olacaktır.

-Boxer olarak değiştirme sıklığına bağlı ancak çok sıcak ve nemli olduğu için her gün değiştirmek zorunda kalacaksın. O yüzden her güne bir tane boxer götürmen mantıklı. Normalde giydiğin boxerları götürebilirsin bu konuda bir kısıtlama yok. İstediğin boxerı giymen serbest. Bu arada orada kendi çamaşırını yıkama şansın da yok. Sadece bir kere iş başıları yıkamaya atarlar onda da iç çamaşırı atmak yasak olur.

-Tıraş bıçağı olarak Blue 3 kullan at ve bir tane jel alabilirsin. 21 gün boyunca yetecektir.

-Deniz Er Alayı'nın kılayefetleri diğer birliklere göre olduça değişiktir. İşbaşı adı verilen, kumaş pantolon gömlek ikilisini giyeceksiniz. Eğer izin verilirse üstünüz t-shirt de olabilir. Normalde askeriyeden verilen t-shirt'ler yeşil haki renginde değil beyaz renkte. Deniz birliklerinde bu şekilde giyim kuşam. Bu yüzden iç çamaşırı haricinde yanına düz beyaz kollu atlet tarzı t-shirt alırsan iyi olur. Sayısı sana bağlı, dediğim gibi sıcak ve nemli olacağını göz önüne almak gerekiyor.

-Başka giysi ve kıyafet yok. Zaten acemi olarak askerlik yapıyorsunuz. Çarşı izniniz vs. yok. Orada giyeceğin iş başı, ayakkabı, eşofman ve spor ayakkabısı verilecek zaten.

-Gece yatarken giymek için şort ve t-shirt al yanına.

-Çorap olarak her güne bir tane olacak şekilde ince terletmeyecek bir çorap al.

-Yukarıdaki arkadaşın yazdığının aksine bot giymeyeceksin bu yüzden şanslısın. Kundura ayakkabı giyeceksiniz Deniz Er Alayı'nda. Bu ayakkabılar markasına göre çok değişiklik gösteriyor, o sene ihaleyi kim aldıysa artık. O yüzden vurabilir de vurmayabilir de. Ben rahat olman açısında ince ortopedik bir tabanlık almanı öneririm.

-Ayakkabı boyası götürmene gerek yok. Ben acemilik boyunca hiç boyamadım. Bir adet boyalı sünger götür her sabah silersin onunla.

-Terlik verecekler ekstradan götürmene gerek yok.

-Cüzdan için boyuna asılan tarzda ufak bir cüzdan alırsan kolaylık olacaktır.

-Kilit götürmeyin, girişte alırlar. İçeride kullanmak yasak. Zaten kimse kimsenin bir şeyini çalmıyor orada.

Aklıma gelenler bu kadar sormak istediğin başka şeyler olursa eklerim. Ayrıca tüm ihtiyaçlarını ilgilendirdiği için ekleyeyim. Evet kantin var birlik içerisinde ancak çok yetersiz. Sürekli malzeme biter 100 kişilik sıralar oluşur. O yüzden zaten size verecekler 20-30 dklık dinlenme fırsatında orada sürünmek istemezsin. O yüzden boxer, atlet, çorap falan varmış, alırım deme sakın. Gidersin olmaz, çok sıra olur vs., sıkıntı çekmemek için hazırlıklı gitmek gerek.


Sabah normal kalkıştan 5 dakika erken kalkıp traş ol.


kafadanbacakli
(28.08.18)
Güzel yer, insanları diğer bölgelere göre modern (hoş pek alakan olmaz zaten) ve rahat ama dünyanın en nemli yeri. Ben böyle sıcak yer görmedim nemden dolayı.

Hoş eylülden sonta düşer artık sıcaklar.


Gerekli olabilecek eşyalar:

-iç çamaşırı
-yastık kılıfı
-terlik
-banyo çantası
-traş bıçağı, köpüğü, kolonyası
-sabun
-şampuan
-diş macunu ve fırçası
-tırnak makası
-kulak çubuğu
-kulak tıkacı
-göz bandı
-pudra
-pişik kremi
-güneş kremi (cildi hassas olanlar için)
-ıslak mendil
-birkaç tane tuvalet kağıdı
-silikon taban
-bot yada kundura için vatka
-ayakkabı boyası
-iğne iplik seti
-bot ve dolap kilidi
-askılık
-boyun askılı cüzdan
-kol saati
-kamerasız telefon (askercell ile kullanılacak)
-not defteri ve kalem


false pretension
(04.09.18)
(6)

bugün yada yarın izmir ve çevresinde neler yapıyorsunuz

baydım ya... sorayım dedim.
baydım ya... sorayım dedim.
false pretension
(25.08.18)
sahilde yuruyus, sonrasi brunch. sonra da p.tesi sunumuna hazirlik. yarin benim bildigim bi etkinlik yok. varsa takipteyim.


superfluid
(25.08.18)
aliağada bugün cem adrian yarın derya uluğ konseri var. bu aralar aliağada hemen her gün konser ya da tiyatro var, takip edin. fuara da az kaldı dişinizi sıkın, çim konserleri nazan öncel ile başlıyor.


halanne
(25.08.18)
Varıyorum anca


kush
(25.08.18)
bu gece çeşme'de beachlerin birinde teknolu partilerden var. sabaha kadar sürecekmiş, 70 lira mıydı neydi biletler. o civarlarda dj'li etkinlikler oluyor. ben tabii evimde oturup takılmayı tercih edenlerdenim. yani hiçbir şey yapmayacağım özetle.


gebere jackson
(25.08.18)
@gebere jackson

ya valla benim arkadaşlar onlara gidiyorlar. fakat benim de hiç gidesim yok. çeşme yada alaçatıya birşeyler yemek içmek için giderim en kötü. o taraflarda partilere katılıp eğlenmek bana göre değil gibi hissediyorum :))


false pretension
(25.08.18)
etkinlik insanı değilim hiç o yüzden bilmiyorum ama bi şey yapacak olsam arkadaşlarla gider alsancakta kordon çimlerde ya da pub gibi bi yerde sohbet muhabbet, bira vs yapardım. Daha iyi bi etkinlik bence yok..


nundu
(25.08.18)
(1)

sözlükteki bug

https://eksisozluk.com/biri/aydurbigorenolicekbu kullanıcının nickinin altına neden entry giremiyoruz? nick altına girilen ilk entry önceden silindiği için mi?
eksisozluk.com

bu kullanıcının nickinin altına neden entry giremiyoruz? nick altına girilen ilk entry önceden silindiği için mi?
false pretension
(19.08.18)
bug değil, başlığı açan arkadaş direkt bir entry'ye bakınız vermiş, otomatik yönlendirme oluyor ve link verdiği entry silindiği için bir şey görünmüyor. bu yüzden.

şuradan bakabilir & yazabilirsiniz:
eksisozluk.com


tabudeviren
(19.08.18)
(1)

bedelli askerlik yapacakların muayenesi ne zaman olacak?

internette veya verilen belgede kesin birşey yazmıyor. 30 ekime kadar askerlik yönünde sıkıntı yok görünüyor. bu tarihten sonra yani kasım ayında mı muayeneye çağıracaklar?
internette veya verilen belgede kesin birşey yazmıyor. 30 ekime kadar askerlik yönünde sıkıntı yok görünüyor. bu tarihten sonra yani kasım ayında mı muayeneye çağıracaklar?
false pretension
(17.08.18)
Yerler açıklandıktan sonra muayene tarihiniz belli olacak dedi bana askerlik şubesindeki memur.


10032007
(17.08.18)
(5)

el üstündeki kıllar

ellerim genelde çok beğenilir. twitterda gezinirken gördüm. dedim ki benim bu ellerden neyim eksik. eksiğim yok fazlam varmış. kıl. beyaz tenliyim. kıllar çok kalın değil ama sanki o elin güzelliğini örtüyormuş gibi geliyor. parmaklarda da mevcut. kollarda da var ama çok kalın değil. el üstündekiler
ellerim genelde çok beğenilir. twitterda gezinirken gördüm. dedim ki benim bu ellerden neyim eksik. eksiğim yok fazlam varmış. kıl. beyaz tenliyim. kıllar çok kalın değil ama sanki o elin güzelliğini örtüyormuş gibi geliyor. parmaklarda da mevcut. kollarda da var ama çok kalın değil. el üstündekileri alsam kolları da almak zorunda kalacağım sanırım. ne dersiniz? kılları alayım mı yoksa orjinal mi kalsın? :D

edit: erkek
false pretension
(10.08.18)
Kadin: evet.
Erkek: fark etmez


kisa
(10.08.18)
kadinsan al erkeksen alma


hot potato
(10.08.18)
Benc her ikintürlü de alma, en fazla bronzlaşıp sarartabilirsin, yoksa çekilir çile değil.


mavicorap
(10.08.18)
Bence cinsiyetin ne olursa olsun, rahatsız olduysan lazer falan yaptır. Rahatlarsın. Çok da rahatsız değilsen kalsın uğraşma. Kimse kendi keyfi hariç hiçbir yerindeki kılı aldırmak zorunda değil <3


mezzosprite
(10.08.18)
Erkeksen alma, ama görsek daha iyi karar verirdik


(3)

spor salonundaki dumbellin ağırlığının doğru olmama ihtimail (daha hafif)

saçma bir soru olabilir. böyle birşey yaşayan var mı?bir süredir aklımı karıştırıyor ama bilemedim.dumbell bench pressi genelde 20-20 kg'lık ağırlıkla yapıyorum. çok zor gelmiyor. alıp kaldırırken de çok zorlanmıyorum. evde krom ağırlıklar var. bar üzerine en fazla 15 kg koyabiliyorum. barla beraber
saçma bir soru olabilir. böyle birşey yaşayan var mı?

bir süredir aklımı karıştırıyor ama bilemedim.

dumbell bench pressi genelde 20-20 kg'lık ağırlıkla yapıyorum. çok zor gelmiyor. alıp kaldırırken de çok zorlanmıyorum. evde krom ağırlıklar var. bar üzerine en fazla 15 kg koyabiliyorum. barla beraber 16 17.5 kg civarı oluyor. tartıyla çıkıp baktım. 20 kg değil yani. ama nedense kaldırması daha zor geliyor. evde olduğum için psikolojik bir etkisi falan mı var yoksa spor salonundaki ağırlık gerçekten hafif olabilir mi?
false pretension
(09.08.18)
Salonda daha ısınmış, daha konsantre oluyor insan.


oguz altun
(09.08.18)
Muhtemelen yanılmıyorsunuzdur ama bazen ağırlıklar Lbs yami pound olarak yazıyor. Genelde böyle olumca kg olarak da yazıyor. Bu seçeneğin pek olabileceğini sanmıyorum ama.

Öte yandan ağırlıklar her zaman doğru olmayabiliyor, ufak sapmalar olabiliyor. 5 kilo yerine 4800 gr 4900 gr gibi. Dumbell böyle denk gelmiş olabilir.

Son seçenek de evet psikolojik.
İhtimaller
%15-%15-%70

Bir de son ihtimal farklı bir düzeniniz olabilir. Spor salonuna daha dinç, evde çalışmaya başlamadan iyi dinlenmiş, spor öncesi iyi yemiş... Gibi


senolll
(09.08.18)
Kimse yokken çaktırmadan dumbell ile tartılın. Sonra da dumbellsız :p


farabi
(09.08.18)
(8)

şu duruma birşey deniyordu ama aklıma gelmiyor

mesela sözlükte bir başlık var. adam borç takıp yurtdışına kaçmış. ben de adamın yaptığının yanlış olduğunu savunuyorum, cimere şikayet edilmelidir gibisinden birşey yazdım.sonra birisi mesaj attı: "büyük hırsızlıklar için de aynısını yaptın mı?" bu mesaj atan kişinin yaptığı şeye ne deniyordu? yaba
mesela sözlükte bir başlık var.

adam borç takıp yurtdışına kaçmış. ben de adamın yaptığının yanlış olduğunu savunuyorum, cimere şikayet edilmelidir gibisinden birşey yazdım.

sonra birisi mesaj attı: "büyük hırsızlıklar için de aynısını yaptın mı?"

bu mesaj atan kişinin yaptığı şeye ne deniyordu? yabancı bir kelimeydi. (cümle de olabilir)

gece gece aklıma takıldı
false pretension
(03.08.18)
Sizinkine işgüzarlık onunkine whataboutism deniyor.


Ufuk
(03.08.18)
Konudan bağımsız kredi çekip, kredi kartlarından para çekip yurtdışına giden birisini cimer'e neden şikayet ediyorsunuz? Bu suç mu? Hayır değil.

Zamanı gediğinde bu paraları ödemez ise zaten kanuni olarak alacaklı olanlar gereğini yaparlar.


yurtdışına giden değil göçme (kaçma) olacak o :)


false pretension
(03.08.18)
inglizcesi "whataboutism"


idonthaveatvset
(04.08.18)
'ad hominem' var bir de, bu deyim de bahsettiğiniz olayı karşılıyor.


biseysorcaktim
(04.08.18)
Şu herifin yaptığı şeyi savunanlar var şaka lan yemin ediyorum şu ülkeye karşı umudum kalmadı. Bir yerden borcu takip hırsızlığı haklı gören kendini bilmez cahil ve kansız bir kesim var.


false pretension
(04.08.18)
aradigin sey whataboutism, ad hominem karsilamaz.

bir tarafi savundugum icin falan demiyorum ama dusunen biri olarak farkli fikirlerin nereden ciktigini da en azindan kafanda eglendirmekte fayda var.

mesela mahalledeki her eve girip butun daireleri soyan butun hayat birikimlerini calan adamin evine hirsiz girip bir ekmek calsa ilk hirsiz icin uzulur musun? ekmek calana kizar misin? o da hirsizlik sonucta. kizabilirsin tabii... kizmayabilirsin de, bilmiyorum.

bazi kisiler bankalari ve genel olarak bankacilik sistemini, kredi uzerinden donen dunya ekonomik sistemini, ultra zengin kisilerin dunyanin geri kalan kismini somurmesi olarak goruyor. yani her eve giren hirsiz olarak goruyor. bir bankadan uc bes binlira tirtiklamak, ekmek calmak bile degil onlar icin. o yuzden boyle bir davranisi destekleyecek kisiler bulabilirsin.

ben destekliyorum veya desteklemiyorum demiyorum, sadece bunu destekleyenlerin bir kisminin boyle bir dusunce yapisi var ve kendi perspektiflerinden tutarli bir durus. sen desteklersin desteklemezsin tabii - hirsizligin her turlusunun, kime yapilirsa yapilsin ve ne sebeple yapilirsa yapilsin yanlis oldugunu dusunen insanlar da var ve onlar da kendi ahlak / moral cercevelerinden bakildiginda tutarlilar.


robokot
(04.08.18)
(1)

kanlı ayı izleyebileceğimiz yerleri gösteren bir site vardı?

s.b.harita üzerinden gösteriyordu sanki. tam hatırlayamadım.
s.b.

harita üzerinden gösteriyordu sanki. tam hatırlayamadım.
false pretension
(25.07.18)
Sözlüğe şunu attılar da siteyi bilmiyorum: eksiup.com


apdulera
(25.07.18)
(1)

şu parçada çalan hangi enstrüman?

piyano değilde diğerini soruyorum. üflemeli sanki.https://www.youtube.com/watch?v=BZVOIxcSxY8&t=klarnet mi?saksafon mu?
piyano değilde diğerini soruyorum. üflemeli sanki.

www.youtube.com

klarnet mi?

saksafon mu?
false pretension
(24.07.18)
klarnet evet ama canli calim degil sample yani bilgisayarda yapilmis.


robokot
(24.07.18)
(3)

hangi sitelerden iş arıyorsunuz?

linkedin, kariyer.net ve secretcv dışında kullandığınız ve site aracılığıyla is görüşmesine çağrıldığınız siteler hangileri? teşekkürler.
linkedin, kariyer.net ve secretcv dışında kullandığınız ve site aracılığıyla is görüşmesine çağrıldığınız siteler hangileri? teşekkürler.
false pretension
(15.07.18)
Kariyer en çok LinkedIn onlar buluyor
İndeed farklı siteleri topluyor

Bunlar benim kullandıklarım

Aradığınız pozisyona göre Facebook sevretcv Yenibiriş olabilir

İş ararken ibadet eder gibi her gün bir iki saat kariyerde geniş bir alanda.is başvurusu yapiyordum


seyyar satıcı
(15.07.18)
Holdinglerin kendi kariyer siteleri var. Oralara da bakabilirsin.


İzmir'deyseniz.

Yeniasır iş ilanları etkili oluyor.


(9)

sebebi bilinmeyen mutluluk

birden kendimi mutlu hissettim. sizinle paylaşmak istedim. sizde mutlu olun :D flört ve ilişkilerim de iyi değil bu aralar. nerden gelmiş olabilir ki bu mutluluk şimdi? iç huzur ve mutluluğu bulmuş olabilir miyim?
birden kendimi mutlu hissettim. sizinle paylaşmak istedim. sizde mutlu olun :D flört ve ilişkilerim de iyi değil bu aralar. nerden gelmiş olabilir ki bu mutluluk şimdi? iç huzur ve mutluluğu bulmuş olabilir miyim?
false pretension
(01.07.18)
Bana sık sık oluyor böyle bulunduğum ortamdan uzaklaşma hissi gibi dejavu gibi enteresan bir şey. Sanki bir çağrışımla zihnimde bir şey canlanıyor ve mutlu oluyorum gibi ama ne çağrıştıranı ne çağrıştırdığını bulamıyorum çok enteresan.


pastörizesüt
(01.07.18)
Kurcalama+1 bende de dunden beri sebepsiz bi mutluluk var.biraz olsun kafayi bosaltmanin ve pek dusunmemeye calismanin etkisi oluyo sanirim.


astrid
(01.07.18)
Valla öyle anlamsız bir mutluluk sonraki gün yemeğin güzel olduğu zamanlarda geliyor bana.


3 vakte kadar g.t. girecek kazığa delalettir.


killerbee
(02.07.18)
bazen beyin fonksiyonları bozulup gereğinden fazla serotonin salgılayabiliyor


dieselsingle2
(02.07.18)
Kahve mi ictin?


stavro
(02.07.18)
Hasta mısın, ateşin falan yok dimi


rakicandir
(02.07.18)
Ermişsin pampa.


valla birkaç saat öncesinde kahve içmiştim. bide çukulata yedim üzerinize afiyet. ama onların sunduğu bir mutluluk değildi. böyle iç rahatlaması gibi birşey. ilginç.


false pretension
(02.07.18)
(1)

izmir çeşme otoyol gişeleri

narlıdere gişeleri kaldırılmıştı bildiğiniz üzere. narlıdere gişelerinin olduğu yerden sonra çeşme yolu üzerinde seferihisar sapağını geçtikten sonra shell gelmeden önceki kameralar hız koridoru için ilk giriş gişesidir değil mi? eğer öyleyse o girişin ismi ne diye geçiyor? teşekkürler.ek soru: sefe
narlıdere gişeleri kaldırılmıştı bildiğiniz üzere. narlıdere gişelerinin olduğu yerden sonra çeşme yolu üzerinde seferihisar sapağını geçtikten sonra shell gelmeden önceki kameralar hız koridoru için ilk giriş gişesidir değil mi? eğer öyleyse o girişin ismi ne diye geçiyor? teşekkürler.

ek soru: seferihisara gelmeden önceki kameralara kadar narlıdereden itibaren hız koridoru var mı ?
false pretension
(30.06.18)
Urla gişeleri diye hatırlıyorum. Koridor yok ama hareketli radar oluyor bazen. Yakalanmışlığım var.


(7)

dün şöyle birşey denedik - instagram insanların reklam alanı mı?

derdini sikeyimciler okumasın. kendi çapımızda küçük bir analiz yaptık. zamanı değerli olan lütfen okumasın :),,,,,,,bir kahvecide arkadaşla oturuyorduk. yan çaprazımızda bir kız grubu oturuyordu.masaya oturmadan önce arkadaşım kızlardan sandalye istedi. aldı sırtı dönük oturdu.ben ise tam çaprazlar
derdini sikeyimciler okumasın. kendi çapımızda küçük bir analiz yaptık. zamanı değerli olan lütfen okumasın :)
,
,
,
,
,
,
,


bir kahvecide arkadaşla oturuyorduk. yan çaprazımızda bir kız grubu oturuyordu.

masaya oturmadan önce arkadaşım kızlardan sandalye istedi. aldı sırtı dönük oturdu.

ben ise tam çaprazlarında kaldım, yüzüm onlara dönüktü diyebilirim.

arkadaşla anlaştık. ordaki kızlardan birinin adını biliyormuş. ikimiz ekleyelim instagramdan bakalım kimi kabul edecek dedi. ikimiz de ekledik.

benim instagram profilim şöyle. profilde kendi resmim var. kocaman bir kafa ve güneş gözlüğü :d bioda birşey yazmıyor. takip edilen takipcimden fazla. gizli profil.

arkadaşımın iste profilinde internet sitesi ve yaptığı işle alakalı şeyler yazıyor. şekilli şukullu fotolar. takipci sayısı takip edilenden oldukça fazla.

tiplerimiz ortalamanın biraz üstüdür.

arkadaşım sürekli instagram üzerinden tanışıyor. mesaj atıyor, takipleşiyor vs. ben ise tam tersi.

bu konuyu irdeledik biraz. senin güzel resmin yok neredeyse dedi. güzel resimler çekmek lazımmış. ben çekerim sana dedi. kabaca söylemek gerekirse kendi reklamını yapamıyorsun bu yüzden kısır bir döngüye giriyorsun dedi. seni sadece etrafındaki kızlar tanıyor ve ilişkilerin onlarla iyi oluyor ama etrafa açılamıyorsun gibisinden konuştu.

geçende bununla ilgili bir anket yapmıştım ama insanlar gerçekten instagram üzerinden konuşuyor tanışıyor buluşuyor. evlilik hikayelerine girmiyorum bile.

kızlar, hani o "takip et" ve "mesajı kabul et" butonuna bastırmak için insanın kendisini içerdiği fotoğraflar yeterli mi?
false pretension
(08.06.18)
Herhangi bir bağlantıyla tanımadığım kişilerse eklemiyorum ben. Şu anda Instagram’da duyurudan bildiğim üç kişi falan var sanırım, onun dışında herkesi gerçek hayatımdan tanıyorum. O yüzden resmi ne olursa olsun fark etmezdi benim için herhalde.


sopiro
(08.06.18)
24 yaşındayım. 12 yaşımdan beri interneti aktif olarak kullanıyorum. boklamadığım ortam, tanışmadığım adam kalmamıştır. instagram'a birkaç ay önce arkadaşlarımın ısrarıyla "dank memes"ten mahrum kalmamak için girdim. rahatlıkla söyleyebilirim ki gördüğüm en aptal, en toksik, en beyinsiz ortam. aynı düşüncelerim instagram'da "takipçi kasan" ve "kendini pazarlayan" insanlar için de geçerli.

ha işle alakalı bi' durumdur (profesyonel bir işten söz ediyorum burada) ona lafım yok da gayet sıradan ve vasat insanların kendini yıldız gibi hissetmesi için çıkarılmış bi' uygulama işte, bunun gazına gelip de fenomen olmakla uğraşan veya gününün yarısını insta'da geçiren adam gözümde gerzeğin önde gidenidir.

hayır amaç ne onu da anlamıyorum. evet herkes iyi hissetmek ister de ben bunun için mesela insta'da takipçim olsun değil de çok düzgün vücudum olsun, iyi yaptığım birkaç spor olsun, kendi alanımda/işimde iyi olayım, etrafım beni sevip sayan ve benim sevip saydığım insanlarla çevrili olsun, enstrüman çalabileyim falan isterim. abi "fenomen olmak artık çok kolay!" diye parayla takipçi satan sayfa gördüm. bu nasıl bir manyaklık benim aklım almıyor. 3 kişiyi takip edip 3 bin kişi tarafından takip edildiğinde ne oluyor yani?

ben mesela komikli sayfaları takip ediyorum. en başta arkadaşıma sordum, "bu ne saçmalık ya, 1 milyon takipçisi var ama gizli sayfa. niye gizliyorlar bunları?" diye. "onu bilmiyorum da x (başka bir arkadaşımız) gizli olmayan sayfalara takip atmıyor mesela" dedi. JASFAJSFSAKAFA. bu ne lan?


der meister
(08.06.18)
Ortalama kızlar için gözlemim evet yönünde. Profilin public olması, bio'da afilli bir şeylerin yazması, fotoğraflar (bu işe kafa yorup fotoğraf çektiren arkadaşlarım var) kızların kararını etkiliyor.

Ha böyle şeylerden etkilenen kızlarla tanışıp takılıyorlar o kadar. Hiç sevgili olan, evlenen duymadım.


crown
(08.06.18)
Sadece ego kasayim, kizlar begensin az biraz dm den yuruyim diyorsan evet onemli. Cunku bu tarz insanlar bunlara bakar. Ne kadar havali kendini begenmis yaptiklarini goze sokarsan bircok kiz dedigin butonlara basar.

He ben yapar miyim, yapmam. Tanimadiklarimi takip etmiyorum.


ee kız kimi ekledi? (gıybet taym)

soruna gelecek olursak: bu konuda karşındaki de önemli
kendisi de kişisel fotoğrafını koyan biri değilse umursayacağını sanmam fotoğrafların olup olmamasını ve takip et-mesajı kabul et kısmına rahatlıkla basar.
bağzıları da aman takipçim artsın da feyk hesap bile olur kafasında, onlar zaten hemmen ekler diye düşünüyorum
sonuç olarak bence etkisi olmaz fotoğrafın


sen birine mesaj atıyorsun, yani kendini pazarlıyorsun bir yönde, bir ürün gibi düşün, taleple geliyorsun değerlendiriliyorsun. tabi ki reklam önemli, iş hayatında da aşk hayatında da hatta arkadaşlıklarında bile.

kıza mesaj gelmiş, senin iç dünyanı, karakterini nerden bilsin ordaki resme bioya bakıcak tabi, cool resimler her zaman artıda

evlilik mevlilik onlar sonraki iş sen önce tanışmaya odaklan.


hopp
(08.06.18)
birşey yanlış anlaşılmış sanırım. evlenmek gibi bir niyetim yok sadece uç bir örnek olarak sundum.


false pretension
(08.06.18)
(3)

sizde de böyle oluyor mu? bu nasıl açıklanabilir?

bu gece pek uyuyamadım. 1-2 saat uyumuşumdur belki. her neyse uykusuz olduğum vakit konuşmamın daha akıcı ve net olduğunu anladım. tekleme bile olmuyor diyebilirim. uykumu tam anlamıyla aldığımda ise konuşmamda biraz zorlanma olduğunu hissediyorum. beynim bir kelimeyi seçerken bin tane şey düşünüyor
bu gece pek uyuyamadım. 1-2 saat uyumuşumdur belki.

her neyse uykusuz olduğum vakit konuşmamın daha akıcı ve net olduğunu anladım. tekleme bile olmuyor diyebilirim.

uykumu tam anlamıyla aldığımda ise konuşmamda biraz zorlanma olduğunu hissediyorum. beynim bir kelimeyi seçerken bin tane şey düşünüyor. cümle kuramayacak hale geliyorum. Beyinim sanki uyuşmuş gibi oluyor. Fakat uykusuz olduğum vakit bu konularda daha rahat olduğumu hissettim.

şu an tam anlatamamış olabilirim belki ama bu konuda ne düşünüyorsunuz? Nörolojik bir konu olabilir mi?
false pretension
(08.05.18)
sarhoşken de aynı. düşünmeden konuşunca öyle oluyor.


kesinlşkle bende de çok fazla oluyor bu. hatta uykusuzluktan gözlerim patlama noktasına gelirken yolda vs. gidiyorsam genelde siyaset üzerine kendi kendime konuşuyorum. böyle sanki ayrı bi özgüven gelmiş, laf ağızdan bi kere çıkar modundaymışım gibi hissettiriyor.

senin de dediğin gibi büyük ihtimalle beyin yorgun olduğu için o anda alternatif ilk kelimeyle, cümleyle vs. işini bitirmeye çalıştığı için bu oluyor.


everythingok
(08.05.18)
evet, beyin yorgunken "filtresi" daha etkisiz olur. bu yuzden daha az anksiyeteyle daha tartmadan daha korkusuz konusabilirsin. ben uykusuzken hem daha komik hem daha yaratici hem de daha akici oluyorum. en iyi fikirler ya uykusuzken ya da sabah kalkar kalkmaz uykuluyken gelir.


robokot
(08.05.18)
(3)

ücretsiz cv yaratma sitesi

var mıdır bildiğiniz güzel siteler? grafik eklemeli, renkli vb.
var mıdır bildiğiniz güzel siteler? grafik eklemeli, renkli vb.
false pretension
(07.05.18)
grafik eklemeli bilmiyorum ama nispeten ciddi, sade ve okunaklı birşeyler yapmak istersen europass diye arat gugıldan.


boyle buyurdum
(07.05.18)
mac kullanıcısıysanız pages'da çok temiz şablonlar var.


brakgn
(07.05.18)
(3)

kulakiçi kulaklık önerisi vol 6753

eski duyurulara baktım, sözlük'e baktım, forumlara baktım fakat herkesten ayrı bir ses çıkıyor. (android telefonumda ve flac dosyalar dinlemek için kullanacağım.)300 tl'ye kadar önerebileceğiniz kulakiçi kulaklık ne önerirsiniz? bass da önemli tiz de. sennheiser'ın nispeten ucuz ve orta fiyatlı mod
eski duyurulara baktım, sözlük'e baktım, forumlara baktım fakat herkesten ayrı bir ses çıkıyor. (android telefonumda ve flac dosyalar dinlemek için kullanacağım.)

300 tl'ye kadar önerebileceğiniz kulakiçi kulaklık ne önerirsiniz? bass da önemli tiz de. sennheiser'ın nispeten ucuz ve orta fiyatlı modellerinde neredeyse herkes bass konusunda iyi değil diyor.
false pretension
(06.05.18)
Anker


ırene adler
(07.05.18)
telefonun ne marka? flac dinleyeceksin de, özel bi dac a sahip bi telefon olmadıktan sonra çok detaylı ses alamayabilirsin.


baharat
(07.05.18)
lenovo p2


false pretension
(07.05.18)
(4)

film önerisi

konusu saplantılı aşk hikayesi olan filmler arıyorum. izlediğiniz ve beğendiniz film önerilerinize açığım.
konusu saplantılı aşk hikayesi olan filmler arıyorum. izlediğiniz ve beğendiniz film önerilerinize açığım.
false pretension
(02.05.18)
Masumiyet, kader (zeki demirkubuz)


ovungec zeus
(02.05.18)
He loves me, he loves me not.


(bkz: shi gan)


brkylmz
(02.05.18)
(bkz: wicker park) on numara filmdir.


amour fou
(02.05.18)
(1)

izmir optimum avm otoparkı

optimum 22'de kapanıyor fakat otopark kaçta kapanıyor? Yarın filme gitcem ve 23.30 gibi bitecek.
optimum 22'de kapanıyor fakat otopark kaçta kapanıyor? Yarın filme gitcem ve 23.30 gibi bitecek.
false pretension
(26.04.18)
Sorun olmuyor, çıkış yapabilirsiniz.


(15)

200 bin tl'ye hangi aracı alırdınız?

ÖTV muafiyetinden yararlanacağız ve araba almayı düşünüyoruz. 1.6 lt ve 200000 (ötv dahil) tl'ye kadar önerilerinize açığım.not: sıfır olması şart muafiyetten yararlanabilmemiz için.
ÖTV muafiyetinden yararlanacağız ve araba almayı düşünüyoruz. 1.6 lt ve 200000 (ötv dahil) tl'ye kadar önerilerinize açığım.

not: sıfır olması şart muafiyetten yararlanabilmemiz için.
false pretension
(21.04.18)
skoda.
subaru levorg da güzelmiş bu arada.


sutlu nescafe
(21.04.18)
audi a6 veya mercedes c serisi diyorum ben.


robernarkha
(21.04.18)
Merso C +1


gonion
(21.04.18)
mercedes c serisi 230binden başlıyor. o olmuyor :/


false pretension
(21.04.18)
skoda superb.


caletti
(21.04.18)
ötv muafiyetli hali mi 200bin olacak yoksa ötv muafiyetsiz hali mi?


sutlu nescafe
(21.04.18)
ben olsam tucson alırdım. gayet konforlu ve keyifli bir araba.


denizgonen
(21.04.18)
alman arabalarından biri. bence audi veya bmv.


iddaaci
(21.04.18)
zaten bmw aracımız var o yüzden düşünmüyoruz ve fiyatlar oldukça uçmuş. 1 ve 2 serisi dışında 3 ve üstü 200 bin tl üstü fiyata çıkıyor.

@sütlü nescafe

ötvli fiyatı 200 bin tl olacak. sınır 200bin tl.


false pretension
(21.04.18)
Hiç bir bilgi yok.

-Ne için kullanilacak?
-Ne kadar kullanilicak, yilda kaç km yapilacak ortalama?
-Kaç kişi binilecek genelde, uzun yol yapilacak mi?
-Dizel tercih edilebilir mi, yoksa benzinli mi?

Acilisi subaru levorg ile yapasim geldi nedense.


bir3iki7
(21.04.18)
işe gidip gelmelik. tahmini yılda 10000 15000 km yapar. dizel olursa iyi olmazsa sıkıntı yok. aslında kriterleri bilerek söylemedim çünkü insanların aklına gelen ilk arabayı görmek istiyorum.


false pretension
(21.04.18)
octavia veya superb derim. az yakıyor hem.


sutlu nescafe
(21.04.18)
Alman değilse Ford Mondeo Titanium


mhm
(21.04.18)
Tiguan


rentts
(22.04.18)
V40


owaki
(22.04.18)
(1)

Alaçatıda pazar ne zaman kuruluyor?

Normal ve sosyete pazarı?not: internette yazılanlara güvenemedim. sorayım dedim.
Normal ve sosyete pazarı?

not: internette yazılanlara güvenemedim. sorayım dedim.
false pretension
(11.04.18)
Cumartesi. kesin bilgi


aquarium
(11.04.18)
(1)

python sorusu

a = 20b = 30c = 40d = a * b * cprint("A x B x C =", d)print(d,sep = "/")d sonucu 24000 çıkıyor. ben bu değerler arasına / işareti koymak istiyorum.böyle gözükmesi lazım = 2/4/0/0/0 neyi yanlış yapıyorum?
a = 20
b = 30
c = 40
d = a * b * c
print("A x B x C =", d)
print(d,sep = "/")

d sonucu 24000 çıkıyor. ben bu değerler arasına / işareti koymak istiyorum.

böyle gözükmesi lazım = 2/4/0/0/0

neyi yanlış yapıyorum?
false pretension
(08.04.18)
Son satir soyle olacak:

print('/'.join(str(d)))

colab.research.google.com


evrim halkasi
(08.04.18)
(9)

belli saatler arasında laptopu wireless erişimine kapatma

ablam sağolsun uyumadan önce netflixi açıp uyuduğu için kota mota kalmıyor. Kullandığı laptopu belli saatler arasında ağdan çıkarmak istiyorum. mesela gece 00 ile 6 arasında o laptopu modeme bağlantısını kesmek istiyorum. modeme bağlanmak için beyazliste kullanıyorum. Modeme eklediğim MAC adresleri
ablam sağolsun uyumadan önce netflixi açıp uyuduğu için kota mota kalmıyor. Kullandığı laptopu belli saatler arasında ağdan çıkarmak istiyorum. mesela gece 00 ile 6 arasında o laptopu modeme bağlantısını kesmek istiyorum.

modeme bağlanmak için beyazliste kullanıyorum. Modeme eklediğim MAC adresleri bağlanabiliyor.

Modem ayarlarını kurcaladım fakat ip kiralama süresi dışında başka birşey yok. Bende ip kiralama süresi kapalı bu arada.

Googledan arattım fakat tam anlamıyla birşey bulamadım. Ne yapmalıyım?
false pretension
(01.04.18)
direk modem üzerinden halletmek istiyorum...


false pretension
(01.04.18)
ebeveyn kontrolü diye bişey varsa oradan yaparsın. onun mac adresine erişimi istediğin vakit kapatırsın.


sutlu nescafe
(01.04.18)
gece saatlerinde zaten akn'den gitmiyor diyorlardı?


@sutlu

modem arayüzünden mac adresini çıkarıp ekleyebiliyorum ama bunu otomatik yapan bir program varmıdır merak içersindeyim.

@blue

saatleri farazi verdim. aslında 2'den 18'e kadar ayarlamak istiyorum.


false pretension
(01.04.18)
programa gerek yok ki işte. ebeveyn kontrolünde bir kere ayarlayacaksın. istediğin saatlerde internet erişimi olmayacak o bilgisayarda.


sutlu nescafe
(01.04.18)
Ancak QOS ayarları bol seçenekli olan ve misafir ağı özelliği bir modemle yapılır bu istediklerin.

Mesela benim modemde misafir ağı için erişim zamanı ve hız sınırı ayarları yapılabiliyor. Sadece ablanızın bilgisayarı bağlı olursa o ağa istediğinizi yapmış olursunuz.

edit: ebeveyn denetimi de varmış benim modemde, tam istediğin gibi bir şey. Asus modemlere bakabilirsni


modem çok çok eski değilse mutlaka ebeveyn ayarı vardır. kablonetin dandik modemlerinde bile var.


sutlu nescafe
(01.04.18)
ebeveyn ayarı olsa bu soruyu sormam zaten :)

modemi değiştirmek lazım o zaman teşekkürler :)


false pretension
(01.04.18)
netflix’te otomatik sonraki bölüme geçme özelliği kapatılabiliyor. bu sayede ablan bir bölümde uyuyakalırsa sonraki bölüm kendiliğinden başlamaz. tam olarak sorunun cevabı değil ama belki iş görecek bir çözüm olur.


typhoon r
(02.04.18)
(4)

Omuzda yırtık olabilir mi?

Ortopediye gittim. Doktor omuzu mu kontrol etti. Kolumu ve omuzu tuttu. Hareketler yaptı. Böyle ağrıyor mu gibisinde. Söyledim. Kolumu tutarken sen spor mu yapıyorsun diye sordu evet dedim. Bench press ve bazı ağırlık çalışmalarında sağ omzuma batmalar oluyor dedim. Voltaren krem ve voltaren hap ver
Ortopediye gittim. Doktor omuzu mu kontrol etti. Kolumu ve omuzu tuttu. Hareketler yaptı. Böyle ağrıyor mu gibisinde. Söyledim. Kolumu tutarken sen spor mu yapıyorsun diye sordu evet dedim. Bench press ve bazı ağırlık çalışmalarında sağ omzuma batmalar oluyor dedim. Voltaren krem ve voltaren hap verip bunu kullan dedi. Birşeyin yok bunları kullan geçer dedi. Geçmiyor.

Bir gün koltuktan kalkarken sağ kolumdan kuvvet alarak kalkmaya çalıştım ve omuzda ağır bi acı hissetiğimi hatırlıyorum. Bundan dolayı travma yaşamış olabilir omuzum.

Hareketleri ne kadar nizami yapsam da bu acı geçmiyor. Bazen çok hissettiriyor bazen az. Gece sağ omzumun üzerine yatarken bile acıyor.

Kolumu yukarı kaldırabiliyorum güç kaybım yok. Fakat sol omzuma dokunmak isterken acı hissediyorum bazen. Kolumu arkaya attığım vakit de aynı acıyı hissediyorum.

Bu bir yırtık mıdır yoksa geçici mi?
false pretension
(08.03.18)
Rotator yırtığı olsa kolunu omuz hizasında kaldırman, o seviyede öne arkaya hareket ettirmen mümkün olmazdı, en belirgin belirtiler bunlar ama bunlara göre illa yırtılmış ya da yırtılmamış dememiz de zor. Yırtılmış-hasar görmüş de olabilir basit bi kas zedelenmesi de.


angelus
(08.03.18)
Tamamen geçmesi aylar sürebilir, acıyorsa zorlama.


Donuk omuz başlangıcı olabilir. Bir fizik uzmanına görünmenizi tavsiye ederim.


agluna
(08.03.18)
güncelleme yapayım.

duyuruyu açtıktan sonra hafifte olsa omuz hareketlerine devam ettim. fazla acı hissetmeden çalışmalarıma devam ettim. tam hatırlamıyorum ama 3 yada 6 ay sonra tamamiyle ağrılarım geçti. artık ağrı yada batma hissetmiyorum.


false pretension
(15.08.19)
(8)

annem tabletin ekranını kırmış, çalışmıyor

Kadının tek eğlencesi akşamları pinterestten örgü modellerine bakıp, zaman geçirmekti ama dün elinden düşürmüş. ekran çatlak, dokunmatik çalışmıyor.internetten ekranı alsam, üflemeli havya olmadan ekranı söküp, yenisini takabilir miyim? Evde kendi imkanlarıyla ekran değiştiren var mı?
Kadının tek eğlencesi akşamları pinterestten örgü modellerine bakıp, zaman geçirmekti ama dün elinden düşürmüş. ekran çatlak, dokunmatik çalışmıyor.

internetten ekranı alsam, üflemeli havya olmadan ekranı söküp, yenisini takabilir miyim? Evde kendi imkanlarıyla ekran değiştiren var mı?
false pretension
(06.02.18)
modeli nedir? tam modelini yaz.

ucuza manşon tabancası alabilirsin(sıcak hava tabancası olarak geçiyor, saç kurutma makinesinin psikopat versiyonu.)


Photographer
(06.02.18)
muhtemelen havyasiz da yaparsiniz internetten alirsaniz, youtube'da tabletin modeli + 'screen change/repair' diye ararsaniz cikar bir seyler.


lanc
(06.02.18)
youtubedan baktım gayet basit ama yanlardaki yapıştırıcıyı çıkarmak sorun oluyormuş havyasız o yüzden bu sorun aklımı çeliyor.

tablet asus k012_2


false pretension
(06.02.18)
sıcak hava tabancası iş görür heralde.


false pretension
(06.02.18)
hatta al malzemeleri, git bi tesisatçıya rica et 5 10 lria atarsın adam ısıtır sökersin, en mantıklısı bu.

en ucuz tabancayı alsan 50 lira, ondanda hayır gelmez 1 defa kullanır atarsın. bu dediğim çok mantıklı.

bu sıcak hava tabancaları, saç kurutma makinasına benzemez, fena ısıtır, aleti eritmeyin, kendinizi de yakmayın.


Photographer
(06.02.18)
Eski ekranı sökerken kesici ve sert metaller kullanmayın, bir film şerite denk gelip yırtabilirsiniz.

Saç kurutma makinesi ile de uzun süre ısıtarak yavaş yavaş yapabilirsiniz.

Bu işi ilk defa yapıyorsanız sabırlı olun, ısındıkça ekranın yapışkanı yumuşayacak.

Ekran ile kasanın arasını ayırmak için iskambil kağıdı yada kartvizit kullanın.

Yutibiden video izleyip modelinizin sökülmesine bakın, nereden film ile bağlı olduğunu görüp orayı sona bırakın.

Sadece dokunmatik bozuksa kolay, ama ekran da kırıksa masraflı olur.

Ekran ayrı, dokunmatik ekran ayrı. Biliyorsunuz di mi?


John Bloor
(06.02.18)
ekranı alıp bilgisayarcıya taktır, bir yerleri yanlış yapıp pişman oluacaksın sonra. takma parası max 20-25 alır.


güncelleme ihtiyacı duydum.

internetten videoları izledim. gerekli yedek parçayı ve sıcak hava tabancısını sipariş ettim ve yaptım. kolay işmiş. teşekkürler :)


false pretension
(01.03.18)
(5)

kuşadasından şirinceye

yolları nasıl? kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum. Yollar kötü diyorlardı en son...
yolları nasıl? kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum. Yollar kötü diyorlardı en son...
false pretension
(31.01.18)
zaten selçuk'a kadar standart yol bi sorun yok, esas sıkıntı şirinceye çıkarken tepeye sardıran yol kalitesiz asfalt ama gidilmeyecek kadar değil. belki aşırı yağmur yaş olursa çukur oluşabilir bilmiyorum. yazın gittik.


bundan yaklaşık 2 sene önce gittik. yollar yokuş ve sert virajlı. hatta bazen karşıdan araç gelse yola sığmayacakmış hissine kapılıyorsunuz. ancak ilginçtir asfalt o zaman yeni dökülmüştü ve gayet iyiydi. sert virajlar dışında bir problemi yok.


hiç sorun olmaz. mis gibi yol.


westblack
(31.01.18)
virajlı ama düzgün yollar


sta
(31.01.18)
Sıkıntısız.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.