Giriş
(2)

Avrupa yakasinda deniz manzarali kahvaltilik yer?

Selam arkadaslar, istanbul avrupa yakasinda deniz kenarinda bebek ortakoy besiktas vs. Bolgelerde kahvalti yapilacak manzarali yer onerileriniz nerelerdir ? Pazar kahvaltisina serpme vs. olsa guzel olur
Selam arkadaslar, istanbul avrupa yakasinda deniz kenarinda bebek ortakoy besiktas vs. Bolgelerde kahvalti yapilacak manzarali yer onerileriniz nerelerdir ? Pazar kahvaltisina serpme vs. olsa guzel olur
formalite
(25.01.20)
midpoint istiklal'in manzarası güzel.
big chef kireçburnu denizin içinde, ama kahvaltısı vasat


gochebe
(25.01.20)
rumeli hisari kale restaurant, yeni bina en ust kat


crucio
(25.01.20)

Psikolog onerisi??

Iyi gunler arkadaslar,Istanbul sisli yakinlarinda ikamet eden birine yakin olarak uygun fiyatli psikolog oneriniz var midir?
Iyi gunler arkadaslar,
Istanbul sisli yakinlarinda ikamet eden birine yakin olarak uygun fiyatli psikolog oneriniz var midir?
formalite
(20.01.20)
(3)

Sümer dinleri ile ilgili kitap önerisi?

Selam arkadaslar,Sümer mitolojisinin ilahi dinler ile karsilastirmasini yapan okuduğunuz bir ya da bir kac kitap oneriniz var midir, varsa nelerdir yazabilir misiniz?
Selam arkadaslar,
Sümer mitolojisinin ilahi dinler ile karsilastirmasini yapan okuduğunuz bir ya da bir kac kitap oneriniz var midir, varsa nelerdir yazabilir misiniz?
formalite
(05.09.19)
kitap değil de şurada 2-3 yazı var:

polseko.com


Kur'an, İncil ve Tevrat'ın Sumer'deki Kökeni


000000
(05.09.19)
Gönül Tekin'in Teke Tek ve/veya Tarihin Arka Odası programı konuşmalarını izleyebilirsin. Onda bu tür şeylerde üstü kapalı da olsa bahsettiğini hatırlıyorum.


nhk ni youkosu
(05.09.19)
(4)

Dinlenilesi radyo programlari?

Selamlar arkadaslar guncel guzel radyo programlari var mi takip ettiginiz. Ozellikle is saatleri sonrasinda ya da haftasonlari olabilirse cok guzel olur.Onerilerinizi bekliyorum
Selamlar arkadaslar guncel guzel radyo programlari var mi takip ettiginiz. Ozellikle is saatleri sonrasinda ya da haftasonlari olabilirse cok guzel olur.
Onerilerinizi bekliyorum
formalite
(04.08.19)
program degil ama arka planda dinlenilesi radyovoyage.com

okurken, araba kullanirken, uyurken, dinlenirken arka planda calsin hep yumusak yumusak


exlibris
(04.08.19)
Kanalları hatırlamıyorum ama kadir çöpdemir ve nihat sırdari tavsiye ederim


all girls dream
(04.08.19)
akşam 18 den sonra virgin radyo rabarba. çok güzel ve eğlenceli geyik çeviriyorlar.


Rabarba dan sonra sardim hocam radyoya zaten:) gazimi alamayip mesut surenin iliski testini youtubedan takipteyim. Aksam saatlerine de oyle kaliteli program arayislarindayim


formalite
(06.08.19)
(1)

Big burn muzik festivaline kampli bilet

Selamlar elimde bir adet big burn sile deki bu haftasonu yapilacak olan festivale kombine bilet mevcut ilgilenen arkadaslar yazabilir mi? sa-tı-yo-rum ..
Selamlar elimde bir adet big burn sile deki bu haftasonu yapilacak olan festivale kombine bilet mevcut ilgilenen arkadaslar yazabilir mi? sa-tı-yo-rum ..
formalite
(23.07.19)
merhabalar ben ilgileniyorum mesaj kutunuza bakabilir misinz


Ranchoddas
(24.07.19)
(1)

Sisli yakinlarinda mobilyacilar

Arkadaslar Sisli merkeze yakin nerelerde uygun fiyat mobilyacilar bulunabilir?Kagithaneyi duydum fakat kagithanenin neresine gitmek gerekir?Fikirlerinizi bekliyorum..
Arkadaslar Sisli merkeze yakin nerelerde uygun fiyat mobilyacilar bulunabilir?
Kagithaneyi duydum fakat kagithanenin neresine gitmek gerekir?

Fikirlerinizi bekliyorum..
formalite
(15.07.19)
Up


formalite
(15.07.19)
(8)

Zevk neden lanetlidir?

Selamlar,Gece gece aklıma şu soru takıldı internet üzerinden konu ile ilgili bir araştırma yapayım dedim fakat çok istediğim sonuca ulaşamadım.Soru şu; zevk neden asırlar boyu ayıplanmış, kötü görülmüştür. Zevk derken beyninizdeki nöronlara hücum eden dürtüleri hesaba almanızı istiyorum. En basit ör
Selamlar,
Gece gece aklıma şu soru takıldı internet üzerinden konu ile ilgili bir araştırma yapayım dedim fakat çok istediğim sonuca ulaşamadım.
Soru şu; zevk neden asırlar boyu ayıplanmış, kötü görülmüştür. Zevk derken beyninizdeki nöronlara hücum eden dürtüleri hesaba almanızı istiyorum. En basit örnekle başlarsak; çikolata bir zevk ürünüdür. sizi bir an için mutlu yapar devamını getirdiğinizde ise bağımlı hale getirir:keza şeker de. Devam edersek sigara! sonuç olarak içmeye başladığınızda beyninize anlık mutluluk hormonlarını veriyor mu veriyor. Dahası alkol,seks,uyuşturucu,bilgisayar oyunu,sosyal medya,alışveriş ne ararsan. Yani ne sana zevk veriyorsa sürekli olarak tekrar etmen seni bir şekilde zarara sokuyor. Ve neden hayatta zevk veren şey lanetiyle birlikte gönderilmiş dünyaya. Yani bir şey zevk vermesi ve kendine bağlamasının sonu neden hep hüsran. Oysaki başlarda ne kadar da masum ve güzeldi sonunun böyle bitmesi neden?

Neden böyle bir kafadayım dersek bu ara bir arınma süreci yaşıyorum hayatımda bana zevk veren fakat zararını görmeye başladığımı düşündüğüm bazı alışkanlıklarımı terk etme eğilimindeyim ve her konuda olduğu gibi bu konunun da felsefesini merak ettim bir nevi. Bana bu konu ile ilgili güzide fikirlerinizi beyan edebilir misiniz gece gece beyin mıncıklayalım biraz.
Yahut gece gece yorma beni al şu adamdan şunu oku, izle vs. Diyebileceğiniz esetleri de serebilirseniz acayip hayra geçersiniz.

Bir de siz herhangi birşey bulabildiniz mi size zevk veren fakat zarar vermeyen?
formalite
(07.06.19)
Hayata karşı her bağımlılık bir acının başlangıcıdır. Buddha ve felsefesine yönelebilirsiniz.


Ortada zevk veren bir şey var fakat seni zararlı duruma getiren bu şey değil. Çikolata masumdur, keza bilgisayar oyunu da. (Sigara,uyuşturucu tipi vücuda zarar verenleri saymıyorum tabii.)

Onları zararlı duruma düşüren şey senin onlara duyduğun zafiyet.

Yiyeceklere zaaf gösterirsen obez olursun ama onları yaşamını idame ettirmek için aracı görürsen sana zararı olmaz.

Karşı cinsi hayatının merkezine koyup mutluluğunun yegane temeli sayarsan seni içten içe yok eder.

Tüm her şey böyle.
X'ten zevk alıyorsun, peki neden devamını getirmek istiyorsun?
Çünkü aldığın zevk seni mutlu ediyor ve iyi hissetmek istiyorsun. Senin zaafın bu. Fakat mantıken bu şeyler seni kısır döngüye sokup iyi hissetmekten iyice uzaklaştırıp acı çektirecek.

Öyleyse zafiyet göstermemelisin.


dont eat me
(07.06.19)
Zevkin kendisi lanetli veya zararlı olmak zorunda değil ama insanlar zevke ulaşmak için normalde yapmamaları gereken şeyleri yaparlar, suç işlerler, o yüzden tarihsel olarak kötü görülür. Dolayısıyla burada çok abur cubur yiyip obez olarak kendi sağlığına zarar vermekle, zevkin her türlüsü için daha çok para kazanmak uğruna yanlış eylemlerde bulunmak (mesela taksinin müşteriyi uzun yoldan götürmesi) birbirinden ayrı incelenmeli.

Son soruya örnek ben hamburger severim ve bence gayet sağlıklı ve zararsız bir yiyecek çünkü ayda en çok bir veya birkaç kez yiyorum. Bağımlılık kaçınılmaz değil, herkes bağımlı olmuyor.


mikro patlama
(07.06.19)
Zevk otoriteye bağımlılığı ortadan kaldırır bi yerde, asırlarca lanetlenmiş olması bundandır.yaptığın eylemden bir suçluluk hissine varman bu adını koyamadığın kural tanımazlıkla ilgili olabilir. Ve bence bu da toplumsal bilinçaltıyla alakalı. Zevkten kaçış yoktur. Kişi eninde sonunda o arzusunu tatmine ulaştıracaktır. Bunu en iyi lacan açıklar. Arzunun o belirsiz nesnesi. İnsanoğlu arzuyla nesne arasinda sıkışıp kalmıştır. Kendisini tatmin eden nesne değildir nesneye giden yoldur.Ve nesneyi elde edince de bir boşluk oluşur dolayısıyla mutsuzluk çıkar ortaya. Bu döngü ömrümüz boyunca devam eder, ev alırız araba alırız yetmez daha iyisini isteriz sürekli bir kovalamaca. Hayatımızın sonunda fark ederiz aslında hepsi bir boşluktur(lanet).


olaylar olaylar
(07.06.19)
Bağımlılık yapmaya müsait olduğu için, bence kökünde her şeyin fazlası zarar felsefesi var.
Bu arada herşeyin fazlasının zarar olduğuna kanaat getirenlerdenim.


bagcivan
(07.06.19)
Bence zevk başta haz duygusunu artırsa da sonra sonra o zevk aldığın şeyi sırf yapmak için yapmaya başlıyorsun ve acı çekmeye başlıyorsun.

Mesela alkol kullananları düşünelim. Başta verdiği kafa boşluğu hissi seni sorunlarından uzaklaştırır gibi hissettirse de vücut buna sürekli maruz kaldıkça daha fazlasını isteyecek. Sen dozajı arttırdıkça vücudun ağır hareket edecek, zihnin flulaşacak, yaşamıyor gibi olacaksın vs. Üstüne fiziksel verdiği acıyı da es geçmemek gerek, vücut aşırı susuz kalıcak, uyku düzenin bozulcak, mideni eline alcaksın, pek çok daha acı yaşatcaksın vücuduna. Ama insanlık olarak acı çekmekten hoşlanıyoruz sanırım obsesif şekilde. Hiç bi hayvanın acı çekmekten zevk alıp daha çok acı çekmeye yöneldiğine tanıklık etmedim :D

İnsanın zihni çok karmaşık ya, düşündükçe daha komplike oluyor özellikle duygular, olayların daha önce bize ne hissettirdikleri devreye girince...

Belki ot gelip ot gitsek bu kadar hırpalanmamış olurduk.


superfluid
(08.06.19)
Ya evet hepiniz haklisiniz bir seyin devami geldikce zarar vermeye baslar haklisiniz. Bunu biliyorum inkar da etmiyorum ancak kafami karistiran neden zarar vermeye baslamasi. Yani neden birseyden zevk almaya baslamamizla birlikte onu tuketimimiz arttikca zarar veriyor ve paralelinde mutsuzlugu getiriyor. Neden yani zevk veren sey neden sonsuza dek varolanla uyum icerisinde yuruyemiyor. Beyin kendini mutlu eden etkenle sonunu mutlu bitiremiyor sonuc olarak.
Yani guzel arkasinda neden mutsuzlugu barindirmak zorunda?

Ve sahi siz yalniz kaldiginizda ya da bos oldugunuzda sizi mutlu edecek ne yapiyorsunuz? Ya da bir seyler yapma hissi duyuyor musunuz? Yoksa ot gibi eldekilerle gunu mu geciriyorsunuz?


formalite
(08.06.19)
@formalite Çünkü insan hayatının bir amacı var ve zevkler hayatın asıl amacı değil, hareket etmeni sağlayan araçlar sadece. Eğer zevki tek başına amaç haline getirmeye çalışır, diğer herşeyle ilgili kesmeye kalkarsan, hayatın asıl amacının arkasındaki güç seni bir şekilde denge noktasına çeker. Bu gücün mantığı bilimsel, felsefi ya da dinsel olarak tanımlanabilir ama sonuç değişmez. Eğer denge noktasına kendi isteğinle gelmezsen bu acı verici bir deneyim olur. Kısaca zevkleri amaç haline getirme seçeneğine sahip değiliz, sebeplerini felsefede veya dinlerde araştırabilirsiniz.


mikro patlama
(08.06.19)
(5)

GOT son sezonu nereden izleyebilirim?

Sadece digiturkten diildir saniyorum. Link atar misiniz arkidisler.(*game of thrones)
Sadece digiturkten diildir saniyorum. Link atar misiniz arkidisler.
(*game of thrones)
formalite
(02.06.19)
yandex uzerinden aratirsaniz gelir birkac site


The_Lollok
(04.06.19)
Setfilm


=)
(07.06.19)
torrent

1337


Elduinnnn
(07.06.19)
Torrent icin site de onerseniz mukemmel olucak kanimca. Cunku ben torrentz'de kick ass'de falan kaldim en son hala islev gorurmu yeni biseyler var mi bir guncelleyin beni anacim.


formalite
(10.06.19)
torrentz2.eu

Hangi kalitede izleyeceğinizi seçin, sonra indirebileceğiniz sitelerin listesine yönlendirileceksiniz.


marjory
(10.06.19)
(3)

Bilgi universitesi mor ve otesi bahar senligi

Arkadaslar selam 3 mayista gerceklesecek olan Bilgi universitesinin mor ve otesi konseri icin bilet almamiz gerekir mi oyle ise nereden temin edebiliriz yoksa bu bahar festivaline sadece okul icinden ogrenciler mi girebiliyor?Ayrintilar hakkinda bilgisi olan bir yesillendirebilir mi pls. Bir de su v
Arkadaslar selam 3 mayista gerceklesecek olan Bilgi universitesinin mor ve otesi konseri icin bilet almamiz gerekir mi oyle ise nereden temin edebiliriz yoksa bu bahar festivaline sadece okul icinden ogrenciler mi girebiliyor?
Ayrintilar hakkinda bilgisi olan bir yesillendirebilir mi pls.
Bir de su var konser alani santral istanbul konseri olarak geciyor. Bu bildigimiz eski fabrika olan santral istanbul degil mi baska bir alternatifi olamaz diye dusunuyorum..
formalite
(01.05.19)
Merhaba, sahneyi kampüse kuruyorlar. Ziyaretçi girişi de yapılabiliyor. Iyi eglenceler :)


Ogrenci arkadasinin olmasi falan zorunlumu peki?


formalite
(03.05.19)
Etmis kadar saydim sevgili cortado :D


formalite
(03.05.19)
(6)

Armonika ogrenmeye sifirdan baslamak?

Arkadaslar selam. Yillardir suren ek bir enstruman calma istegim ile beraber evde karsima cikan unutulmus armonikamla nasil bir yol haritasi cizebiliriz diye karsinizdayim.Armonika ogrenmek ve guzel bir blues jazz calabilmem icin aklimdan gecen biraz internetten yardim almak ve sonrasinda istanbulda
Arkadaslar selam.
Yillardir suren ek bir enstruman calma istegim ile beraber evde karsima cikan unutulmus armonikamla nasil bir yol haritasi cizebiliriz diye karsinizdayim.
Armonika ogrenmek ve guzel bir blues jazz calabilmem icin aklimdan gecen biraz internetten yardim almak ve sonrasinda istanbulda bir egitim almak olabilir diye dusundum fakat sizleri de dinlemek isterim. Misal guzel olmaz miydi armonikamla harikalar estiriyorum ve sonrasinda gazimi alamayip yan flute yandan yandan daliyorum falan. Ama bunlar tabi hep hikaye. Neyse durun guzel bir kivamdayim suan bozmayalim en az bir blues sarkisi calana kadar devam ettirmek simdilik hedefim. Ne dersiniz ne yapmali?
Sevgiler, saygilar.
formalite
(23.04.19)
tek basina belli bir yere kadar ogrenebilirsin. LearnTheHarmonica.com diye bir abi var yutup'ta oneririm.

ben internetten biraz bakindiktan sonra kursa gitmistim. facebook'ta turkiye mizika platformu diye bir sayfa var, oranin sahibi veriyordu ama kanada'ya tasindi sanirim gecenlerde. oldukca guzeldi. sesleri dogru cikartip cikartamadigini anca biriyle calisarak ogrenebiliyorsun.


fakyoras
(23.04.19)
Peki nasil ilerleme kaydedebildin mi dostum. Yani hayatin ortasindayken elimize aldigimizda 1-0 geri kalmis olmayiz diil mi?


formalite
(23.04.19)
baya ilerleyebiliyorsun, hicbir sey icin gec degil :) bol bol calisman gerekecek, ses konusunu cozup yeterince calisabilirsen istedigin noktaya gelebilirsin.


fakyoras
(23.04.19)
Peki sevgili fakyoras bir isim ya da muzik merkezi gibi oneriler cikar mi?


formalite
(23.04.19)
www.facebook.com surda ara sira kurslar goruyorum hala.

isim olarak ben Tayfun Sözer'den ders almistim ama yurt disinda sanirim artik.


fakyoras
(23.04.19)
Mesajım bulunsun da, bakacağım yakın zamanda ben de.


birdenbire
(23.04.19)
(8)

Telefon onerisi?

Yeni telefon almayi dusunuyorum kronik bir samsung kullanicisi olarak yine samsung almak niyetindeyim fakat farkli onerileriniz varsa dinliyorum.Fiyat olarak max 3000 verebilirim.
Yeni telefon almayi dusunuyorum kronik bir samsung kullanicisi olarak yine samsung almak niyetindeyim fakat farkli onerileriniz varsa dinliyorum.
Fiyat olarak max 3000 verebilirim.
formalite
(14.04.19)
(bkz: xiaomi)


amortisman
(14.04.19)
3000tl amiral gemisi telefonlar için turkiye'deki kur ve enflasyon yüzünden artık iyi bir meblâğ değil. Şurada yazmıştım önerileri:
www.eksiduyuru.com


huawei mate grubunu öneririm.


mikahakkinen
(15.04.19)
o bütçe ile amiral gemisi zor +1

xiaomi pocophone f1 olabilir. veya daha makul bir fiyata redmi note 7 öneririm.


efreet sultan
(15.04.19)
@karacigerim vur kadehlere linkte birsey gorunmuyor dostum. Peki arkadaslar diyorsunuz ki meblagyi kucuk tutmussun biraz çık. Hadi 4000 verdik yine mi piyasada guzel bir telefon bulamayiz. Bir telefondan beklentin nedir diye sorarsaniz sosyal medya kullanicisi degilim belki arada fotograf cekmek icin cunku elimdeki samsung a7 ve duse kalka kirilmadik yerini birakmadik sukur. Telefon da artik 3 senenin sonunda 'sal beni' diyor. Telefondan cok fazla bir beklentim yok netflix youtube vs. takiliyorum en fazla onun haricinde gereklerini yerine getirse yeterli benim icin.


formalite
(15.04.19)
3300 civarına taş gibi oneplus bir cihaz alınabilir. Bu devirde 5500-6000 aşağısına üst sınıf, uzun yıllar sorunsuz götürecek bir telefon almak 1-2 Çinli alternatif dışında pek mümkün değil maalesef.

Edit: Oneplus için bu fiyat da yurtdışından getirip satan yerler için böyle. Malum yöntemle kaydını yapıp satıyorlar. Garanti falan yok yani yurtdışı ürünlerde olduğu gibi. Zaten Oneplus burada resmi olarak da satılmıyor galiba. Öbür türlü bu da 5 bine dayanırdı çok rahat.


skooma
(15.04.19)
4100 tlye s9plus sizi uzun süre götürür, kamerası gayet muazzam. Yeni cikacak mi9 ve p20 pro da 4-5kya alınabilir.
Link de gayet açık.
www.eksiduyuru.com

3000e en iyi makine s8 ve mi8.


(2)

1001 direk sarnici monolik konseri bilet

Arkadaslar bu hafta sonu 6 nisan da 1001 direk sarnicinda gerceklesecek olan monolink konserine 1 adet biletim bulunmakta. Gidemeyecegim icin uygun fiyata satilir ilgilenen arkadaslar lutfen irtibata gecsin.
Arkadaslar bu hafta sonu 6 nisan da 1001 direk sarnicinda gerceklesecek olan monolink konserine 1 adet biletim bulunmakta. Gidemeyecegim icin uygun fiyata satilir ilgilenen arkadaslar lutfen irtibata gecsin.
formalite
(02.04.19)
5354325983 kardeşim mesaj atarsan biletinle ilgileniyorum hala satılmadıysa sattıysan da info verirsen sevinirim


tolgabati
(03.04.19)
Satildi tesekkurler.


formalite
(03.04.19)
(3)

Hgs-ogs kacak gecis cezasi

Arkadaslar gecislerde karti okumadiginda hgs ne kadar ceza yazar bi bilen var midir?
Arkadaslar gecislerde karti okumadiginda hgs ne kadar ceza yazar bi bilen var midir?
formalite
(29.03.19)
4 kat.
eğer hali hazırda hgs veya ogs varsa oradan düşüyor.


sutlu nescafe
(29.03.19)
girişinizi okumadıysa en uzun mesafenin 10 katıydı eskiden. değişmiş olabilir bilmiyorum.


argent dawn
(29.03.19)
hgs/ogs'de para olsun yeterli. hiç bir ceza gelmez.
sistem önce karttan, kart okunamadıysa da plakadan çalışıyor. ben arabama hgs bandını yapıştırmadım bile, bir senedir de böyle kullanıyorum. hiç bir cezası yok, plakayı okuyup otomatik düşüyor.

hattaşöyle bir şey var, hgs gişesi doluysa ogs'den geçiyorum. yine cezası yok, otomatik olarak hgs'ye aktarılıyor.


artci sarsinti
(30.03.19)
(4)

Hdmi ile tvye bagliyken tv ekranini karartma

Arkadaslar pc yi tv ye bagladik arkadan muzik calsin ama ekran goruntusunu istemiyoruz kisa yolu neydi bunun bi yardim?
Arkadaslar pc yi tv ye bagladik arkadan muzik calsin ama ekran goruntusunu istemiyoruz kisa yolu neydi bunun bi yardim?
formalite
(01.03.19)
Tv ayarlarından enerji tasarrufu en yüksek seçeneğini seçersen istediğin olur.


guardiands
(01.03.19)
bende lg televizyon var. televizyonun enerji tasarrufu ayarından video sessiz yapınca televizyon ekranını kapatıp sadece ses veriyor.


inheritance
(01.03.19)
Bilgisayardan kisayol tuslari gibi birsey yok muydu yanlis mi hatirliyorum. Yani mantiken bilgisayari ekarde eden bir kisa yol varsa tv ye de ayni sey yapabilmek gerekmez mi o kisayol neydi?


formalite
(01.03.19)
Pc klavyenin üzerindeki işaretlerden biriyle oluyor. Fotosunu çekip atarsan söyleriz


efruz
(01.03.19)
(6)

Sisli 19 mayis mah. Yakin yuzme havuzu.

Arkadaslar 19 mayis mah. Turk kalp vakfina yakin evim var yakinlarda is cikisi gidebilecegim kapali yuzme havuzu onerilerinizi alabilir miyim?Thanks in advance opuldunuz.
Arkadaslar 19 mayis mah. Turk kalp vakfina yakin evim var yakinlarda is cikisi gidebilecegim kapali yuzme havuzu onerilerinizi alabilir miyim?
Thanks in advance opuldunuz.
formalite
(04.02.19)
fulya'da şişli belediyesinin şişlide oturanların kayıt yaptırabilirdiği, bildiğim kadarıyla ücretsiz bir havuzu var.

havuzun önünden hafta için ve hafta sonu cevahirin oraya giden ring otobüsler de mevcut. kalp vakfının oradan yürüyerek gidip gelebilirsin sanırım. çok da uzak olmayacaktır.

www.yuzmehavuzu.org


bazenuyur
(04.02.19)
Peki baska onerileriniz var midir


formalite
(04.02.19)
istanbul'da sizin oturduğunuz bölgede ben de uzun süre yüzme havuzu aradım ancak tatmin edici bir havuz bulamadım. en son yine bahsettiğim bölgede bulunana acıbadem spor salonuna giderek, yüzme ihtiyacını, spor ile takas etmeye karar verdim. genel olarak şehir içindeki havuzlar otel ve spor salonlarına ait oluyor. iyi havuzların bedeli de iyi oluyor, makul olanlar ise ya küçük ya da belediye tesisleri oluyor. şişhane deki, kapalı yüzme havuzunu tavsiye edebilirim, belediyenin olmasına rağmen çok büyük ve her zaman temiz. onun dışındaki tavsiyem acıbadem spor salonu olabilir. 15 aylık ücreti 1900 tl olması gerekiyor. aşırı temiz ve yeterince büyük olduğunu söyleyebilirim. acıbadem de yüzme havuzu yok, eğer yüzmek yerine spor yapmayı tercih ederseniz diye ekledim.


bazenuyur
(04.02.19)
evine göre değil işyerine yakın havuz aramalısın bence, ben bomonti sports club spor salonuna gidiyorum, fena değil. sports international fulyada, giden arkadaşım var, memnundu sanırım.


15 aya 1900 is iyiymis hacim ama 15 ay gidecek dirayetli adammisin de meeeh yanar o para ona acirim.


formalite
(04.02.19)
ucuz yollu (bkz: njoy )var. ama amatörü eğlendirir


renegade
(04.02.19)
(4)

British kahvaltilik fasulye?

Istanbulda yasiyorum britiş tarzi tatli kahvaltilik fasulyelerden nerede bulabilirim? Heinz and beanz vardi hatirladigim marka macrocenter da falan olurmu ki acep?
Istanbulda yasiyorum britiş tarzi tatli kahvaltilik fasulyelerden nerede bulabilirim? Heinz and beanz vardi hatirladigim marka macrocenter da falan olurmu ki acep?
formalite
(30.12.18)
MAcro’da var evet. Ayrıca yuh diyorum, daha bu sabah aynı şeyi konuştuk :)


orient blue
(30.12.18)
Macro'dan daha kolaydadır Migros'ta da mevcut.


koskoca kirpi
(30.12.18)
metro grossmarketlerde bir kaç markanın var. çoğu migrosta da bulunuyor.
aslını bakarsan yandaş yahut yeşil sermayeye ait zincir marketler dışında çoğu büyük markette var


barankovan
(31.12.18)
Bugun besiktasta evlendirme dairesinin oradaki migrosa baktim fakat yoktu heinz in red kidney olani var di fakat kahvaltilik icin olani bulamadim maalesef sansimi macrocenter da deneyecegim.


formalite
(31.12.18)
(10)

Maxipuan kullanimi

Arkadaslar kredi kartina ait maxipuanlari nerelerde kullanabilirim internetten baktim ancak net bir bilgi yok varsa da dogrulugundan pek emin olamadim. Reklama girmemesi acisindan msjla cevap verebilirseniz cok sevinirim.Thanks in advance. Sevgiler
Arkadaslar kredi kartina ait maxipuanlari nerelerde kullanabilirim internetten baktim ancak net bir bilgi yok varsa da dogrulugundan pek emin olamadim. Reklama girmemesi acisindan msjla cevap verebilirseniz cok sevinirim.
Thanks in advance. Sevgiler
formalite
(13.12.18)
Puanim 500 olunca ve 31 araliga kadar olunca onu bitirebilmem cin mahalleyi doyurmam gerekir ki hic gerek yok litfen daha guzel oneriler veriniz


formalite
(13.12.18)
akaryakıt PO
Hepsiburada
Gittigidiyor gibi alışveriş siteleri


gonulcelen87
(13.12.18)
turna.com


apdulera
(13.12.18)
Tutarın hepsinin puandan karşılanması şartıyla n11 puan kullanımına izin veriyor.


shangrilla
(13.12.18)
migros ve teknosa'da kullanmisligim var


pide
(13.12.18)
Simdi bi sorum su is bankasi pos cihazi kullanilan her yerde kullanilabilir gibi birsey var midir ne dersiniz canlar?


formalite
(13.12.18)
Migros


brkylmz
(14.12.18)
www.altungold.com
www.gramaltinal.com
www.koctas.com.tr
www.markafoni.com
www.turna.com
www.yemeksepeti.com
param.com.tr

Migros
Kipa
Özdilek
Carrefoursa
A101
Koton
İkea
Metro
Deicman

tavsiyem;

altungold'dan hesaba havale gram altın alıp paraya çevirebilirsin.

turna.com'dan uçuş puana çevirmek de bi alternatif.


spirit crusher
(14.12.18)
En güzeli turna.com ama ben bunu nakte çevirmek istiyorum derseniz bir miktar düşüğüne nakit verebilirim ben.


tss
(14.12.18)
Arkadaslar iyi guzel hos bahsetmissiniz de ben bu sitelerde puan kullan gibi birsey goremedim nasil oluyor biraz acarmisiniz?


formalite
(14.12.18)
(3)

Bilgisayar onerisi?

Selamlar bilgisayar almayi dusunuyorum macbook un garage band uygulamasi icin dusunuyorum ama bi dolu eksi yani da var diye biliyorum. Muzik yapmak istiyorum lenovo bu ara cok iyi diyorlar ne dersiniz? Fiyat olarak da max 5000 veririm diye dusunuyorum. Onerileri alayim canlar. Ses goruntu vs. Islemc
Selamlar bilgisayar almayi dusunuyorum macbook un garage band uygulamasi icin dusunuyorum ama bi dolu eksi yani da var diye biliyorum. Muzik yapmak istiyorum lenovo bu ara cok iyi diyorlar ne dersiniz? Fiyat olarak da max 5000 veririm diye dusunuyorum. Onerileri alayim canlar. Ses goruntu vs. Islemci saglamlik falanlar filanlar cok anlamiyorum bilale anlatir gibi anlatirsaniz sevinirim sevgiler.
formalite
(08.12.18)
Ben desktop öneririm.

iyi bir configle 5000 liraya alacağın laptopa karşılık 6500 liralık performansa sahip masaüstü alırsın. İlerde upgrade de edebilirsin. Laptopta o şans yok.

İllaki laptop dersen hepsi toplama ama benim icin lenovo bir tık öndedir.


insert coin
(08.12.18)
Lenovo T series


baldan kaymak
(08.12.18)
İnşaat sektöründe autocad, rhino, sketchup vs varken paintle çalışmak neyse, müzik işlerinde protools, studio one, ableton, logic, cubase, fl, reason vs. varken garage bandle çalışmak da o.

Teknik ayrıntıları, teknik işlerden daha çok anlayan arkadaşlara bırakalım. Ancak Garage Band "Müzik prodüksiyonu için endüstrinin standardı haline gelmiş programları öğrenmeye uğraşamayacağım, burada daha kısıtlı ancak arayüzü daha kullanıcı dostu Garage Band var ben bunla takılırım, ürettiklerim kısıtlı olur ama kendimi sıkmamış olurum." diyen kullanıcının programı.

Gerçekten müzik prodüksiyonu yapmak istiyorsanız canavar gibi daw'lar var. Garage Band gibi oyuncaklarla vakit kaybetmeyin, sahici daw'lara vaktinizi ayırın. Emeğinizin karşılığını alırsınız.

Bilgisayar işine gelirsek; mobil çalışmayacaksanız ben de masaüstü öneririm. Ufak tefek yükseltmelerle uzun süreler kullanırsınız. Laptoplar ömrü, performansı kısıtlı cihazlar.


joker hakki
(08.12.18)
(5)

Besiktasta havuz?

Besiktasta gidebilecegim cok uzaklasmayacagim gunluk veya aylik abonelik gidebilecegim bi yer onwriniz var midir? Evim carsiya yakin ortakoye fulyaya atmayiniz.
Besiktasta gidebilecegim cok uzaklasmayacagim gunluk veya aylik abonelik gidebilecegim bi yer onwriniz var midir? Evim carsiya yakin ortakoye fulyaya atmayiniz.
formalite
(04.11.18)
fulyayi istememissin ama orada var galiba belediyenin havuzu. bir de yukarida ronesans otel'in spor salonu aboneligine havuz da dahil ama epey pahali oluyor orasi da. besiktas merkezde oyle bos alan yok ki havuz olsun.


in vino veritas
(04.11.18)
Meeh. Fulyaninkini bi deneyelim o zaman belediye havuzu mu dedin.
Simdi pahali olana abonelik yaptirsam dahi gitmem ben, para da bosa gitmesin.


formalite
(04.11.18)
Ben point otelinkine gidiyorum, mercury hotelde de var ama o küçük, pek havuz zevki vermiyor.

Merkezde yok zaten maalesef.


chicha
(04.11.18)
Conrad
Sangria da da var olması gerek aylık abonelik


fasulyek
(04.11.18)
Bunlar hep guzel oneriler arkadaslar elinize saglik ayrintili bilgiler icin yesillendirirmisiniz ben mobilden direkt nasil msj atiliyor pek bilmiyorum atilabiliyor mu onun icin de ayri baslik acmak isterdim fakat bosuna yer kaplamasin..


formalite
(04.11.18)
(1)

Bahcelievler tarafinda ev arkadasi arayan

Evini kiraya verecek olan ev arkadasi arayan yok mudur bahcelievler civari calisan bir bagyanim bi de sansimizi buradan deneyelim. Ne kaybederiz..Sorunsuz calismaktayim herhangi bir sikintim yoktur.
Evini kiraya verecek olan ev arkadasi arayan yok mudur bahcelievler civari calisan bir bagyanim bi de sansimizi buradan deneyelim. Ne kaybederiz..

Sorunsuz calismaktayim herhangi bir sikintim yoktur.
formalite
(29.10.18)
Mesaj attım.


xdenizx
(30.10.18)
(5)

Gece gece akla takilan garip bir soru..

Selamlar. Gece gece aynaya bakarken su soru aklima takildi ve derin kafalara daldirdi. Arkadaslar sizce de insanin kendi yuzunu gorememesi garip bir sey degil mi?Eller ayaklar bacaklar tamam, döndür kafayi sirt, popo, arka bacaklar tamam enseyi saf disi tutuyorum onu gormeseniz de olur, ayir kol ba
Selamlar.
Gece gece aynaya bakarken su soru aklima takildi ve derin kafalara daldirdi.
Arkadaslar sizce de insanin kendi yuzunu gorememesi garip bir sey degil mi?
Eller ayaklar bacaklar tamam, döndür kafayi sirt, popo, arka bacaklar tamam enseyi saf disi tutuyorum onu gormeseniz de olur, ayir kol bacak koltukalti genital o da tamam ama abi ne yaparsan yap burnunun ucundan otesini goremiyorsun ancak gel gor ki hergun birileri seni goruyor. Yoldan gecen elin adami dahi.
Sen de merak ediyorsun ne var lan bende diye aynadan, selfie kameradan ya da ne bileyim bir yansimadan 2 boyutlu halin orada.
Gece gece pis kilitlendim bu duruma. Umarim siz de kitlenirsiniz.
Hani ruh ve beden kavrami varya beni o kavramlara goturdu. Siz de bi gezin gelin.

Aslinda enseye siktir cektim ama bununla ilgili de varsa ilginc teorileriniz dinlerim. Yahut lan bu soru soruldu yillar oncesi bilmem ne filozofu bilmem ne din alimi ya da eksi yazari tarafindan9 derseniz onu da dokturebilirsiniz.
formalite
(27.10.18)
belki kendimize yabancılaşmamızı engelliyordur bu olay. sürekli kendimi görsem beynimde onun için de bir şema yaratırdım ama görmediğim için benlik kavramı benim için bir fenotiple değil daha soyut ve daha geçerli şeylerle oluşuyor.

öyle işte.


ya ben lan neyse
(27.10.18)
Hayvanlar kendilerini aynada görünce tanımıyor, aynaya kafa atıyorlar. Yani canlı yaşamı var olduğundan beri süregelen mekanik bir olay. Keşke arkasında bir anlamı olsa da heyecan katsa yaşama, ama yok...


siyah giyen adam
(27.10.18)
Aynada kendi göz bebeklerimin içine bakmaktan çekinirim. Uzun bakınca tırsıyorum. Alakalı gibi geldi. @ya ben lan neyse güzel düşünmüş.


diyanet takvimi
(27.10.18)
@siyah giyen adam

Aynadaki görüntünün kendi olduğunu anlayan hayvanlar var: yunus, fil, kuyruksuz maymunlar vs.


038576
(28.10.18)
Aslinda soyle ki aynada zaman zaman kendime baktigimda yabancilasiyorum ellerim yuzum bedenime karsi bir anda yabancilasmis hissediyorum ama kimi zaman bir insani kendimden daha cok taniyormusum gibi gelir arkadas aile sevgili evlat ne derseniz. Sanirim kendimizi gorememizin nedeni 'ben' kavraminin onune gecebilmek. ki aynada zaman zaman ayni gorevi gormuyor mu cok mantikli begendim bu kafayi..


formalite
(29.10.18)
(1)

Besiktas yakinlarinda uygun fiyatli mobilyalar

Selamlar.Besiktasta kaliyorum yakinlarda sifir mobilya alabilecegim mobilyacilar carsisi gibi bir yer olarak nereyi onerebilirsiniz?Uygun fiyatta olmasi onemli arkidisler.
Selamlar.
Besiktasta kaliyorum yakinlarda sifir mobilya alabilecegim mobilyacilar carsisi gibi bir yer olarak nereyi onerebilirsiniz?
Uygun fiyatta olmasi onemli arkidisler.
formalite
(26.09.18)
En ucuz mobilyayı hepsiburada gibi internet sitelerinden bulursunuz. Mağaza tarzı yerlerde her türlü daha pahalı.


artvandelay
(26.09.18)
(8)

Evdeki tahtakurularindan nasil kurtulunur.

Arkadaslar kac gundur kolum bacagim yendi bitilirildi bu namussuzlar tarafindan. Ben sivridir diyip ustune dusmedim ama yatagin ustunde gorunce bir kiyamet koptu. Aldim yatagi attim disari evi sirkeli camasir suyuyla temizledim. Lavanta okaliptus ve cam agaci yaglarini suyla karistirip onlarida bi g
Arkadaslar kac gundur kolum bacagim yendi bitilirildi bu namussuzlar tarafindan. Ben sivridir diyip ustune dusmedim ama yatagin ustunde gorunce bir kiyamet koptu. Aldim yatagi attim disari evi sirkeli camasir suyuyla temizledim. Lavanta okaliptus ve cam agaci yaglarini suyla karistirip onlarida bi guzel sıktım. Bi ilaclama firmasini aradim fiyat biraz yuksek olunca ilac bakinmaya basladim.
Ama almadan once bir danisayim sizlere be yapmak gerekir bu yaratiklar icin kesin cozum nedir. Allasen bi akil verin pşikolojim bozuldu.
Fenalardayam.
formalite
(13.09.18)
Zirai ilaçlama dükkanına gidin böcek ilacı olacak sprey şeklinde onunla hayvanın çıkabileceği tüm noktalara sprey sıkın o sprey onların hepsini öldürüyor.


murtiii
(13.09.18)
gecmis olsun oncelikle.

bir kere bana da musallat oldular. mumkunse ta$in ordan zira kurtulmasi kolay degil. eger tasinma imkanin varsa sadece kiyafetlerini al cik, yatak ile falan ugrasma cunku yatagin/mobilyalarin icine yuva yapmaya bayiliyorlar, seninle tasindigin yere gelmesi olasi. yatagi ozellikle mutlaka cope at, esyalarini cok sicak su ile yika cikmadan ve posetlere sar.

yok eger tasinma imkanin yoksa, o zaman profesyonel ilaclama yaptiracaksin ama garantisi yok soyliyim ve tek ilaclama da genelde cozulmuyor. bir kere isirinca 1 sene yasayan, mikroskobik bocekler bunlar. karafatma falan bunlarin yaninda evcil hayvan kalir, oyle boktan, lanet bisey. 2-3 kere ilaclatman gerekecektir. yuvalarini bulmasi zor.


cooperr
(13.09.18)
K-othrine haşere için şimdiye kadar kullandığım en etkili ilaç. Suyla silmediğin sürece kalıcılığı devam ediyor. Tahtakurusu için kullanmadım ama faydalı olabiliceğini düşünüyorum.
environmentalscience.bayer.com.tr


bunlara ek olarak tahtakurusu metale yuva yapar ilaçlarken bunu da göz önünde bulundur.


basond
(14.09.18)
K-othrine denemelisin bence de.


harekatamiri
(14.09.18)
ilaç kısa vadeli çözüm tahtakurularına. böcekler ölüyor ancak yumurtalarına bir şey olmuyor, bir süre sonra onlardan yeni böcekler çıkıyor. çıkanlar da siz onları görüp önlem alana kadar yine yumurtluyorlar.

size tavsiyem öncelikle ilaçlayıp yürüyenlerini halletmeniz. sonrasında tüm koltukların, yastıkların, örtülerin, perdelerin, mobilyaların, halıların, tabloların vs. her yerine bakıp ( ama her yeri olmalı çünkü en kuytusuna yumurtluyorlar, mesela kanepelerin dikiş birleşim köşelerini çok seviyorlar, elinle ayırmadan göremezsin) gördüğünüz yumurtaların üzerine kolonya dökün. yumurtaları inci gibi zerrecikler oluyor, anlarsınız hemen.

yumurtalarına bir tek alkolün (burda evi rakıyla yıkayamayacağınıza göre en ucuz olarak kolonya devreye giriyor) etki ettiğini gördüm.

sonra 1-2 hafta sonra tekrar ilaçlatıp yine dip köşe yumurta arayın.

yada en kolayı evi yakın gitsin, yoksa kurtulunmuyor:)


yemrem
(14.09.18)
Arkadaslar bu hayvandan kurtulus yok mu dediklerinizi tek tek yaptim bugun bayerden toz bir ilac aldim sulandirip kullanilabilen cinsten ama onun oncesinde yarin ilaclama sirketi gelicek onlardan sonra dediginiz gibi bi 10 gun arayla kendi ilacimizi kullanmayi dusunuyorum. Hadi onu da yaptim kurtulamama sansimiz cok mu yuksek illet bisey kac gundur odaya giremiyorum bi akil verin kurban olim.


formalite
(17.09.18)
Ve onlar kazanir mutsuz son:(


formalite
(29.10.18)
(2)

Kadikoy besiktas dolmus hatti

Kadikoyden gece en son kaca kadar dolmus var. Bilgilendirir misiniz?
Kadikoyden gece en son kaca kadar dolmus var. Bilgilendirir misiniz?
formalite
(25.08.18)
Sabah 5 de bile bindiğim oldu hep var ama dolunca kalkıyor


fasulyek
(25.08.18)
beşiktaş için taksim'e binmen gerek. kadıköy-taksim 24 saat var.


sir gawain
(25.08.18)
(2)

Blender onerisi.

Arkadaslar iki secenek arasinda kaldim vestel mix&go ya da tefal on the go. Urunlerin ozelligi siseleriyle birlikte olmasi bu tarzda baska onerileriniz varsa buyrunuz. Sayfa reklama donmemesi acisindan ozelden yazabilirsiniz.
Arkadaslar iki secenek arasinda kaldim vestel mix&go ya da tefal on the go. Urunlerin ozelligi siseleriyle birlikte olmasi bu tarzda baska onerileriniz varsa buyrunuz.
Sayfa reklama donmemesi acisindan ozelden yazabilirsiniz.
formalite
(25.08.18)
arzum shake and take var bende, çok memnunum. vestelin şişelerini ve renklerini biraz dandik bulmuştum karar aşamasında. tefali bilmiyorum.


turk kizi
(25.08.18)
Arzum ile ilgili plastik kokusu tadi var sikayeti duydum nedir durum?


formalite
(25.08.18)
(1)

Rose wine & prosecco

Selamlar.Alkol uzerine iki sorum olacak; ilki piyasadaki en iyi mide yakmayan su gibi akip giden ve kolay ulasabilecegim rose wine önerileriniz,Ikincisi ise prosecco -köpüklü şarap- diye bilinen alkole duty free ler harici nereden bulabilirim?
Selamlar.
Alkol uzerine iki sorum olacak; ilki piyasadaki en iyi mide yakmayan su gibi akip giden ve kolay ulasabilecegim rose wine önerileriniz,
Ikincisi ise prosecco -köpüklü şarap- diye bilinen alkole duty free ler harici nereden bulabilirim?
formalite
(22.08.18)
Kavaklıdere Egeo Roze gayet iyidir. Tavsiye ederim.

Prosecco için de yalnızca şarap satan butiklere bakabilirsiniz. Şuradaki yazıda bahsediliyor: adimadimgurme.com


loras
(23.08.18)
(2)

Besiktas civarlarinda yan flut kursu

Besiktas civarinda kaliyorum is cikisi gidebilecegim uygun fiyatta -toplu halde de olur- gidebilecegim muzik atolyesi var midir?Sifirdan baslayanlar icin yan flüt.
Besiktas civarinda kaliyorum is cikisi gidebilecegim uygun fiyatta -toplu halde de olur- gidebilecegim muzik atolyesi var midir?
Sifirdan baslayanlar icin yan flüt.
formalite
(20.08.18)
Boşa başlarsin


dramadi
(20.08.18)
Burda vardır mutlaka. Bir sorun. Şişli'de yerleri. www.evrenselsanatlar.com


old possum
(20.08.18)
(2)

Marmaris terminalden orhaniye ulasim?

Nasildir alternatifleriyle beraber yazabilir misiniz bi de kac dk surer yol?
Nasildir alternatifleriyle beraber yazabilir misiniz bi de kac dk surer yol?
formalite
(19.08.18)
Terminalde her yere giden araçlar var. Orhaniye'yi de gördüm ama gitmedim ne kadar sürdürdüğünü bilemiyorum.


Eyv hallettim dedigin gibiymis saat basi var donup bakan olursa diye.


formalite
(20.08.18)
(3)

Besiktasta iyi kahve satan yer?

Filtre ve esspresso icin onerileriniz nelerdir? Uzaga gondermeyiniz besiktasta tchibo haric nerelerden almami onerirsiniz?
Filtre ve esspresso icin onerileriniz nelerdir? Uzaga gondermeyiniz besiktasta tchibo haric nerelerden almami onerirsiniz?
formalite
(22.07.18)
Kanyon'da ve Gayrettepe'de Petra var. Online da alabilirsiniz. Fiyatı biraz pahalı gibi ama kahveleri çok lezzetli.


himmet dayi
(22.07.18)
Aroma olarak da bir oneri alirsam super olacak.


formalite
(22.07.18)
Ben Brezilya Santa Rosa olanı seviyorum. Çok sert olmayan kahveleri severim. Az kavrulmuş olacak yani. Bunun hem sertliği hem de tadı muazzam.

Canım çekti şu an yapıyorum. Teşekkürler.


himmet dayi
(22.07.18)
(1)

Eminonu sultanahmet arasi tramvay hatti

Selamlar. Dun eminonu sultanahmet tramvayi arasi yol calismasi oldugu icin kullanilamiyordu. Bugun durum nedir yol acildimi arkadaslar bilgisi olan ya da nereden bilgi alinabilir?
Selamlar. Dun eminonu sultanahmet tramvayi arasi yol calismasi oldugu icin kullanilamiyordu. Bugun durum nedir yol acildimi arkadaslar bilgisi olan ya da nereden bilgi alinabilir?
formalite
(04.07.18)
153 Beyaz Masa'yı arayıp bilgi alabilirsiniz sanıyorum.


monogram
(04.07.18)
(3)

Yuksek lisans ogrencisi istanbulkart sorusu

Merhaba arkadaslar yukseklisans ogrencisiyim ayni zamanda sigortali calisanim indirimli istanbul kart kullanabilir miyim?
Merhaba arkadaslar yukseklisans ogrencisiyim ayni zamanda sigortali calisanim indirimli istanbul kart kullanabilir miyim?
formalite
(31.05.18)
kullanırsın


basond
(31.05.18)
evet oluyor


jedilance
(31.05.18)
edevletten alacagin ogrenci belgesi ve kimliginle istanbul kart burosuna basvuruyorsun hemen veriyorlar.


in vino veritas
(31.05.18)
(2)

Muzisyen onerisi..

Merhabalar arkadaslar, aziza mustafa zadeh diye bir muzisyen var bilenler bilir, bilmeyenlere de gec de olsa dinlemesini oneririm. Sorum su onun tarzinda guclu ses, sağlam muzik yapabilen kisilere dair onerilerinizi alabilir miyim?Kulagimizin pasi silinsin buralarda hep yesillensin di mi ama.
Merhabalar arkadaslar, aziza mustafa zadeh diye bir muzisyen var bilenler bilir, bilmeyenlere de gec de olsa dinlemesini oneririm. Sorum su onun tarzinda guclu ses, sağlam muzik yapabilen kisilere dair onerilerinizi alabilir miyim?
Kulagimizin pasi silinsin buralarda hep yesillensin di mi ama.
formalite
(16.05.18)
Sara qadimova - girdim yarin bahcasina

Ghalia benali- ya msafer

Derya dadvar’in sarkilari vs vs

Genel olarak da suraya goz atabilirsin hocam: www.yesmuzik.com


brkylmz
(16.05.18)
çocukluğumdan beri müzikle uğraşıyorum, koloratür sopranoyum. son 2 senedir kendi bestelerimi yapıyorum ve onları tanıtmak için uğraşıyorum. şu aralar yerel radyolarda çalmaya başladı.

eğer beğenirseniz belki ekleyebilirsiniz. bu bana gerçekten çok destek olur ama daha önemlisi beğenilmiş ve benimsenmiş olmanı beni mutlu eder.

TÜR: ALTERNATİF/CAZ ve ALTERNATİF/INDIE POP

Arin -(git: youtu.be)
Uzak - (git: youtu.be)


mirror of erised
(23.07.19)
(5)

Istanbul Ataturk havalimanindan Besiktaş'a ulaşım

En ucuz ve en kolay hangi sekilde ulasabilirim? Ayrica sitesinden baktigim kadariyla havaşın kaldirildigini gordum. Dogru mudur? Isin asli nedir?
En ucuz ve en kolay hangi sekilde ulasabilirim? Ayrica sitesinden baktigim kadariyla havaşın kaldirildigini gordum. Dogru mudur? Isin asli nedir?
formalite
(15.05.18)
Havaalanindan metro var, metro ile zeytinburnu na ordan t1 yani tramvay aktarmasi ile Kabataş a, ordan da azicik yürüyünce besiktas.
Seceneklerden biri bu olabilir ancak tramvay biraz yavas. Zaman sikintisi var ise goz onunde bulundurmak faydali.


a perfect lie
(15.05.18)
Havas yok artik havatas (havabus) var. Taksim son duraklari, orda in. Bin taksiye hop besiktas.


balpolen
(15.05.18)
havaalanindan metroya, metrodan metrobuse binip (hangi durak unuttum, incirli veya zeytinli) zincirlikuyuda inip besiktas'a dolmusla inmek de mumkun.


jimicik
(15.05.18)
Havaalanından metroya binin, zeytinburnu durağında tramvaya aktarma yapın. Tramvaydan da son durak kabataşta inin. Biraz yürüyünce beşiktaş zaten.


tabirimekruh
(15.05.18)
metro ile devam et, yenikapı'da hacıosman metrosuna aktarma yapıp taksim'e geç. 1-1.5 saat sürer ortalama.

bir diğer yol havabus ile taksim'e gitmek. taksim'den de beşiktaşa sarı dolmuşla vs. ile geçebilirsin.


hosein
(15.05.18)
(6)

Sisli de isyerine yakin uygun fiyatli semtler.

Sislide ise baslamak uzereyim ancak kalacak yer bulmam lazim etraf semtlerden uygun fiyatli olan ya da ev arkadasi arayan bulabilecegim yerler, siteler, oneriler varsa yardimci olabilir nisiniz?
Sislide ise baslamak uzereyim ancak kalacak yer bulmam lazim etraf semtlerden uygun fiyatli olan ya da ev arkadasi arayan bulabilecegim yerler, siteler, oneriler varsa yardimci olabilir nisiniz?
formalite
(13.05.18)
gülbağ olabilir, mecidiyeköy olabilir


inekadam
(13.05.18)
Halide Edip. Gürsel(kağıthaneye baglı olabilir)


unalub
(13.05.18)
şişli'ye yakın, fulya adında, anlamsız bir semt olduğunu öğrendim geçenlerde. Yokuşta ve çok saçma bir yer, ama gayet kalabalık, yaşanıyor, yaşanacak yer olarak görülmüş. Bu kadar saçma bi yerin bu kadar kalabalık olması, fiyatların uygun olduğunu düşündürdü, bi bakın isterseniz.


neynep
(13.05.18)
Gülbağ, kuştepe, gürsel


Cok tesekkurler arkadaslar ben arastirmalara baslayim. Suradan basla arastirmalarina derseniz de onerilere acigim..


formalite
(13.05.18)
feriköy ucuz. evler de yeni genelde, ama bazı bölgelerinde eşek osurtan yokuşlar var

bölge şu
www.google.com


yuto
(13.05.18)
(4)

Kendi basina ingilizce konusma pratigi yapmak mumkun mu

Londrada ingilizce egitimi aldim yaklasik 4 ay once vatana geri dondum ancak korkum ogrendigim ilerletmis oldug ingilizceyi unutmak. Dinleme okuma tamam peki konusma pratigimi nasil devam ettirebilirim. Kendi basima yapabilecegim onerileriniz var midir?
Londrada ingilizce egitimi aldim yaklasik 4 ay once vatana geri dondum ancak korkum ogrendigim ilerletmis oldug ingilizceyi unutmak. Dinleme okuma tamam peki konusma pratigimi nasil devam ettirebilirim. Kendi basima yapabilecegim onerileriniz var midir?
formalite
(09.05.18)
Ben kendi kendime çok konuşan bi insanim, son birkaç yildir ingilizce konuşuyorum ya da düşündüğüm şeyleri İngilizce tekrarlıyorum. Mesela yeni bi kalıp kullanmam lazımsa önce kendim kurmaya çalışıp sonra doğrusuna bakiyodum ve baya işe yariyodu


nundu
(09.05.18)
Ingilizce bir tiyatro oyununu alin, once youtubedan filan nasil oynadiklarini izleyin (vurgu ve telaffuz icin) sonra da kendiniz sesli sesli calisin.


kuehles blondes
(10.05.18)
elimde bilimsel bir veri yok elbette ama ben sürekli kendi kafasında konuşan biri olarak bunun çok faydasını gördüm. cidden çok. ingilizce ve rusça için yapıyorum. banyoya gireceksem mesela sanki birine bunu söylüyormuş gibi, işte "ben banyoya giriyorum 15 dakikaya çıkmış olurum, bu arada siz de buzdolabına falan bakın yiyecek bir şey yoksa çıkınca markete gidelim birlikte" gibi manyak manyak konuşuyorum. görenler "bu şerefsizin evladı bir ay yurtdışında kalıp da nasıl akıcı konuşabiliyor" diye soruyorlar. halbuki ben kendi kafamda da olsa günde 6-7 saat falan sapık gibi kendi kendime konuşuyorum. diller arası geçişi hızlı yapabilmek, beynin bilgileri hızlıca işlemesini sağlayabilmek adına inanılmaz faydalı olduğunu düşünüyorum.

bunu sesli konuşmayla da desteklemek gerekiyor tabii - kendi kendine konuştuğunda dili daha çabuk ve rahat sindirebilirsin ama telaffuzun sorunluysa ister istemez gerçekten konuşurken ağır kalırsın. o nedenle diğer önerilere katılıyorum: tiyatro oyunu izlenebilir, ayna karşısına geçilip konuşulabilir, hatta sesli olarak metin dahi okunabilir. nasıl ki beyne "bak şimdi ingilizce konuşacaksın, ona göre hızlı ve çabuk ol, kendini o moda al" diyorsan aynı şeyi ağza da yapmak lazım.

tüm bunları yine de skype'tan falan gerçek bir insanla konuşarak test etmek en iyisi. yani kendi kendine konuşmak iyi güzel de gerçek insanla konuşmadıktan sonra bu yaptıklarının ne kadar etkili oduğunu ölçme şansın olmuyor.


der meister
(10.05.18)
İstanbul'daysanız yabancı-türk karışık arkadaşların olduğu konuşma kulüpleri var, beşiktaş'ta ücretsiz bir tanesine katılıyorum faydalı oluyor


haykorsamdunyaya
(10.05.18)
(1)

Smmm staj baslatma sinavi

Sinavi nasil kazandiniz taktikleriniz nedir? Ayrica staji baslatinca denetimde staj yapmak istiyorum yeteneklerimi nasil daha fazla guclendirebilirim?
Sinavi nasil kazandiniz taktikleriniz nedir? Ayrica staji baslatinca denetimde staj yapmak istiyorum yeteneklerimi nasil daha fazla guclendirebilirim?
formalite
(09.05.18)
Her geçen gün sınav zorlaşıyor. 2.girişimde kazanmıştım ben. İlkinde 59 ikincide 69 almıştım. Kursa gittim ben ama mesela ben okuyarak çalışmayı sevmiyorum. İşitselim. O yüzden biri anlatınca daha iyi anlıyorum. Siz görselseniz belki kendi çalışmanızla kazanabilirsiniz. Ama normalin 10 katı çalışmalısınız.

Aslında sınavı kazanmak eğer çalışmıyorsanız staj yeri bulmaktan daha kolay. Öyle gönlünüze göre bir yer bulmanız çok zor.

Allah kolaylık versin.


naksidil
(09.05.18)
(1)

Is gorusmesi tuyolari

Muhasebe elemani olarak basvurdum saha once deneyimim oldu mulakatlarim da oldu ama bu sefer ayri bi ciddiye aliyorum nasil daha etkili bir mulakat sureci olusturabilirim. Nelere dikkat etmem gerekir tuyo verir misiniz arkadaslar?
Muhasebe elemani olarak basvurdum saha once deneyimim oldu mulakatlarim da oldu ama bu sefer ayri bi ciddiye aliyorum nasil daha etkili bir mulakat sureci olusturabilirim. Nelere dikkat etmem gerekir tuyo verir misiniz arkadaslar?
formalite
(09.05.18)
çok fazla döküman var nette. ingilizce varsa hele enfes.

klasik sorular var işte, onlara hazırlık ol.

eski işinden niye ayrılıyorsun, niye burası, kendini 5 yıl sonra nerede görüyorsun falan. evet halen var bu sorular. iş veren olarak mantıklı da.

ek olarak, süslü kelimelerle konuşmayı delip geçme, her soruya dik bir duruş göster. iş görüşmelerinde cv de yazanlar ya da 5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun soruları genelde sormak için, konu açmak içindir.

kendinden emin olduğunu kanıtlaman lazım.

yoksa 5 tane doktora yap, bir cümlede 20 farklı kelime kullan hepsi boş.

kapıdan girdikten sonra o şirkette çalışacağını düşün. sana ne içersiniz diye soran asistan kıza bile cevabın hazır olsun, ne istediğini bil.

şirket hakkında araştırma yap biraz, ortaklarını sor, gelecek dönem planlarını sor. kariyer planını kesinlikle sor. bir şeyler bildiğin gözüksün.


liriamer
(09.05.18)
(2)

Beylikduzunden bursaya nasil gidilir?

En hizli sekilde nasil ulasabilirim 11 de bursada is gorusmem var kac gibi cikmam gerekir evden ve hangi araçlari kullanmam gerekir?
En hizli sekilde nasil ulasabilirim 11 de bursada is gorusmem var kac gibi cikmam gerekir evden ve hangi araçlari kullanmam gerekir?
formalite
(09.05.18)
Ben sizin yerinizde olsam 7.30 daki yenikapı bursa feribotuna binerim 09.05 te varıyor artık oradan iş görüşmeniz neredeyse 11 e kadar yetişirsiniz diye düşünüyorum


esmeralda
(09.05.18)
büyükçekmeceden budo çalışıyor. saatlerine bakıp onu tercih edebilirsiniz.


(7)

Ingiltere Ankara antlasmasi icin oturum izninin kalkmis olmasi

Bu konu hakkinda gecenlerde gazetede bir haber okudum oturum izni artik Turklere verilmeyecek diye asli var midir yoksa asparagas haverden ibaret midir bilgisi olan lutfen yesillendirin yorumlayin bi ses edin.
Bu konu hakkinda gecenlerde gazetede bir haber okudum oturum izni artik Turklere verilmeyecek diye asli var midir yoksa asparagas haverden ibaret midir bilgisi olan lutfen yesillendirin yorumlayin bi ses edin.
formalite
(04.04.18)
Süresiz oturum verilmeyecek diyordu sanırım.


evet, doğru uygulama başladı. süresiz oturum yerine artık 3'er yıllık oturum uzatma verilecek.


ada meltemi
(04.04.18)
Bu sadece Birlesik Krallik'in bir uygulamasi degil. Almanya ve Avusturya da artik suresiz oturum vermiyor. 5'er yillik oturum izni veriyorlar.


bollocks44
(04.04.18)
Peki vatandaslik kac yil oturumdan sonra basvurulabiliyor 5ten 10 a cikmis midir?


formalite
(04.04.18)
Vatandaşlık başvurusu için süresiz oturum şartı var diye biliyorum ben. Yanılıyorsam düzeltin.


Yani bu durumda british ruyalari suya dustu mu? Ankara antlasmasi haricinde baska ne gibi yollar vardir yoksa teker teker hepsi kapandi mi?


formalite
(04.04.18)
vatandaşlık için değişiklik yok yine 5 yıl süre gerekiyor ancak bos gezenin bos ustasi'nın dediği gibi süresiz oturumdan 5 yıl sonra başvuru yapılabiliyordu şimdi süreç nasıl işliyor benim de bilgim yok, ankara antlaşması iptal edildikten sonra göz ucuyla google'da bakmıştım ancak net bir bilgi yoktu.


ada meltemi
(04.04.18)
(1)

Gardens of babylon turkiye

Amsterdam menseili meditasyonla muzigin karisimi bir event imiş gardens of babylon ve 21 nisan da istanbul kleine geliyormuş. Elektronik muzikle ilgilenen arkadaslar line up a bakip donermisiniz fena gelmedi bana bi beyin firtinasi yapalim. Ne dersiniz?
Amsterdam menseili meditasyonla muzigin karisimi bir event imiş gardens of babylon ve 21 nisan da istanbul kleine geliyormuş. Elektronik muzikle ilgilenen arkadaslar line up a bakip donermisiniz fena gelmedi bana bi beyin firtinasi yapalim. Ne dersiniz?
formalite
(04.04.18)
www.residentadvisor.net

çalanlara tek tek tıklayıp soundcloud hesaplarından tarzları hakkında fikir sahibi olabilirsin. kendin karar ver bence, herkesin zevki ayrıdır. bana sorsan bu tarz sevmediğim için gitmem.


philus
(04.04.18)
(2)

Stranger things icin ingilizce altyazili site

Nereden bulabilirim link site onerisi olan var mi?
Nereden bulabilirim link site onerisi olan var mi?
formalite
(13.12.17)
netflix


yuto
(13.12.17)
popcorn time


sibrizzio
(14.12.17)
(3)

Ingiltere ile ankara antlasmasi yapip kalanlar

Aramizda ankara antlasmasi ile ingilterede kalan saygi deger guzel insanlar,Hangi is alaninda nasil kaldiniz, nasil bir surec izlediniz, ankara antlasmasi kabul olunca neler yasadiniz, artilari eksileri nelerdir? bu guzel kardesinize biraz fikir verir misiniz?
Aramizda ankara antlasmasi ile ingilterede kalan saygi deger guzel insanlar,
Hangi is alaninda nasil kaldiniz, nasil bir surec izlediniz, ankara antlasmasi kabul olunca neler yasadiniz, artilari eksileri nelerdir? bu guzel kardesinize biraz fikir verir misiniz?
formalite
(04.10.17)
benim kankam security olarak başvurdu kaldı. diğer kankam temizlikçi firması açtı kaldı. iyi bir avukat bul londrada er geç hallederler.


Alaturkalondra diye bir forum var orada en güncel haliyle kim ne üzerine başvurdu ne evraklar verdi kaç günde ne sonuç geldi herşeyi bulabilirsiniz


limonlufiruze
(04.10.17)
Diğerlerinin ne yaptığı çok önemli değil aslında. Sizin ne üzerine eğitim aldığınız, tecrübenizin ve uzmanlığınızın hangi alanda olduğuyla beraber ingilterenin o alandaki eleman ihtiyacı daha etkili. Ben mesela endüstri mühendisiyim ama bilişim teknolojilerine yöneldim. Ankara anlaşması vizesini de öyle aldım. Süreç şöyle oldu: turist vizesiyle gelip vize bitiminde evrakları toparlayıp ankara anlaşmasına başvurdum. Vizem geldiğinde hayatımda bikaç ek evrak işi dışında bişey değişmedi. Zira hala garsonluk yapıyorum. Maalesef kendi işimle ilgili geçici işlerden henüz dönüş alamadım. Artıları eksileri klasik. yurtdışında yaşıyosun, insan olduğunu daha bi hissediyosun (en basitinden garsona davranış), türkiyede kalsan edinemeyeceğin kadar tecrübe edinip tanıyamayacağın kadar çok milletten insan tanıyosun. E eksileri de özlem, arkadaşsızlık, sevdiklerinin üzüntüsünde sevincinde yanlarında olamama vs.


(2)

Yurtdisinda turktelekom hattina mesaj gelmemesi

Merhabalar arkadaslar 3 aydir londradayim buraya gelmeden turktelekom hattimi yurtdisina actirmistim cunku telefondan bankacilik islemlerimi yapmam gerekiyor o yuzden kayitli numaraya gelen sifremi kullaniyordum. 3 aydır bir sıkıntı çikmadi ama bugün tekrar tt hattımı taktığımda hiç bir mesaji alama
Merhabalar arkadaslar 3 aydir londradayim buraya gelmeden turktelekom hattimi yurtdisina actirmistim cunku telefondan bankacilik islemlerimi yapmam gerekiyor o yuzden kayitli numaraya gelen sifremi kullaniyordum. 3 aydır bir sıkıntı çikmadi ama bugün tekrar tt hattımı taktığımda hiç bir mesaji alamadim. Ne yapmam gerekir problem nedir?

turktelekomu buradan aramak cok pahali olacagi icin yapabilecegim alternatif bir oneriniz var midir?
formalite
(16.08.17)
Faturasız hat ise tl yüklemen gerekiyor sanırım.


www.hurriyet.com.tr

bankanızın internet subesini kurcalayın belki internet onayını verme internet subesinden yapılabiliniyordur


(3)

Ingilizce altyazili izleyebilecegim dizi siteleri

Dil ingilizce, altyazi ingilizce izleyebilecegim dizi siteleri onerir misiniz?
Dil ingilizce, altyazi ingilizce izleyebilecegim dizi siteleri onerir misiniz?
formalite
(24.07.17)
ororo.tv
sezonlukdizi.net


fragile lady
(24.07.17)
Site değil ama, netflix


ororo.tv +1


ontheroad
(24.07.17)
(6)

İngilterede hesap kartı kullanımı.

Merhaba arkadaşlar. 7-8 ay yurtdışında olacağım. orada halkbank hesap kartımı nasıl kullanabilirim? Elimdeki tl yi pound'a çevirmem gerekir mi, yoksa tl 'yi kura çevirerek mi verir atm? İkinci olarak; orada internet bankacılığını kullanmaya çalıştığımda telefonuma gelen onaylama msjı oradayken gelme
Merhaba arkadaşlar. 7-8 ay yurtdışında olacağım. orada halkbank hesap kartımı nasıl kullanabilirim? Elimdeki tl yi pound'a çevirmem gerekir mi, yoksa tl 'yi kura çevirerek mi verir atm?

İkinci olarak; orada internet bankacılığını kullanmaya çalıştığımda telefonuma gelen onaylama msjı oradayken gelmesinde bir sıkıntı olur mu?

Ve üç; orada hesap açtırmak mantıklı mı, kesim ücretlerinden dolayı öyle birşey yapılabilir mi?

Nasıl hallettiniz ya da hallediyorsunuz para işlemlerinizi?
Bi yardım be canlar.
formalite
(15.05.17)
2 - olmaz. geliyo yine de


allanpoe
(15.05.17)
türkiye'den halkbank hesabınıza para yatırılacağını tahmin ediyorum anlattıklarınızdan,
bana sorarsanız turkishbank'ın ön ödemeli döviz kartları var onlardan bir tane edinin, türkiye'de direk ona pound olarak yatırırsınız ve yurt dışında da komisyon, kur farkı v.b ödemeden direk bakiyenizden pound olarak harcarsınız. sadece türkiye'de kartınıza yatan miktar ne olursa olsun her para yatırışınızda 4 pound gibi bir meblağ ödemeniz gerekiyor.


luchetti
(15.05.17)
@luchetti
Ben çarşamba günü yola çıkıyorum. turkish bank hesabını oradayken açtırabilir miyim? Ayrıca para hesabıma gönderilmeyecek, halihazırda şu an kullanacağım para halkbank hesabımda.

Diyelim turkishbank'tan hesap açtırdım. İnternet üzerinden halkbank üzerinden eft yaptım sanırım oradan kesilecek miktar yine pound olacak. Doğru muyum?

Bir de hiç bu işlere girmesem sıkıntıya düşer miyim? İnternetten bi kaç arama yaptım. Her çekimde %2 komisyon diyor. Bu belimi büker mi dersiniz?

Özellikle şunun cevabını arıyorum. Kartımdaki parayı pounda otomatik olarak çevirerek o parayı alabilir miyim?


formalite
(15.05.17)
@terliks

çok pardon bu monzo nedir? yani interetten bi bakınayım dedim karşıma çıkan video oyun verileri. Ayrıca 2015 te kurulmuş pek güvenilir gelmedi açıkçası. Biraz daha açabilir misin? Link falan var mı ayrıntılı bi bakınayım olmadı?


formalite
(15.05.17)
oradan açtıramazsınız, turkishbank şubesine gidip kartınızı almanız lazım,
yarım saatlik filan bir işlem, hemen kartınızı verip açıyorlar.

internet üzerinden eft yaptığınızda süreç nasıl işliyor bilmiyorum, ben nakit olarak götürüp kartıma yükletiyordum.


luchetti
(15.05.17)
@terliks çok sağol ayrıntılı bilgi için gidince peşinden koşturayım biraz. Eline sağlık.


formalite
(15.05.17)
(5)

Hangi konser videolarını izliyorsunuz?

Ya da setleri dinliyorsunuz sc'dan? Hadi paylaşalım..
Ya da setleri dinliyorsunuz sc'dan?
Hadi paylaşalım..
formalite
(11.05.17)
pentagram konseri bostancı gösteri merkezi - 2007


nax
(11.05.17)
Coldplay tokyo
Muse wembley


Tori Amos-Live At Montreux 91/92

www.youtube.com

Dream Theater - Live At Budokan
www.youtube.com


fakyoras
(11.05.17)
Sleater Kinney www.youtube.com


kaset
(11.05.17)
sayılır mı bilmem ama floor jansen için şunu izleyip duruyom sürekli,

www.youtube.com


der meister
(11.05.17)
(4)

İngiltereye giderken valiz

Hazirandan itibaren yaz ve sonbaharı aylarını orada geçireceğim. Sorum şu; ne şekilde bir valiz hazırlamam gerekir? muhtemelen bir 3 ay sonra geri gelip gidebilirim fakat yaz için nasıl kıyafetler götürmem gerekir acaba? Havası suyu nasıldır? Son olarakta neler eksik kalmamalı, uzun süreli yurtdışı
Hazirandan itibaren yaz ve sonbaharı aylarını orada geçireceğim.
Sorum şu; ne şekilde bir valiz hazırlamam gerekir?
muhtemelen bir 3 ay sonra geri gelip gidebilirim fakat yaz için nasıl kıyafetler götürmem gerekir acaba?
Havası suyu nasıldır?
Son olarakta neler eksik kalmamalı, uzun süreli yurtdışı çıkışlarınızda nelere dikkat ediyorsunuz?
formalite
(11.05.17)
Neresine gideceğinize göre değişir tabii ama ben yazın büyük kısmını yine kazakla falan geçiriyorum.
Bir trençkot veya ceket iyi olur, ama sonbahar için kabanımsı bir şey giyersiniz yine.
Canınız ne isterse onu götürün, ingiltere yaz kış bir yanda şortlu ve parmak arası terlikli boynuna atkı sarmış kişinin, askılı tişört üstüne kürk giymiş biriyle yan yana yürüdüğü bir memleket.

Özellikle bir şeyin eksikliğini aramazsınız herhalde, her şeyi orada da bulursunuz. adaptör götürürsünüz onların fişlerine uyan. oradan da alabilirsiniz tabii.

koşuyorsanız falan, koşu ayakkabılarınızı götürürsünüz. Bir sürü yerde park, koşu alanı veya koşan insan görürsünüz zira.


sopiro
(11.05.17)
Çantada surekli tasiyabilecegin ebatlarda bir yağmurluk tavsiye ederim. Ve su gecirmez aykkabi/bot.

Ufak tefek ihtiyaçların olursa Primark da o tip şeyler çok hesaplı. Oxford streette vardı bir tane.

Uzun süreli yurtdisinda bulunacaksam sağlık sigortası yaptırırdım.


betsy
(11.05.17)
nereye gidersen git yanında onlarca çorap ve çamaşır götür. Avrupada çorap çok pahalı. Ben "yeaaa ordan alırım çorap taşınır mı" diye 4 çift çorapla gittim, en uyduruk çorabın tanesinin 4 euro olduğunu gördüğümde oturup ağlayacaktım. Hayır bi de çorap yer kaplayan bir şey değil, niye almadım yanıma bilmiyorum. Avrupada geçen 8 ayın sonunda calzedonia'yı zengin etmiştim.

Kadınsan sürekli kullandığın ufak kozmetik ürünlerini de depolayabilirsin. Bizim burada tırt bulduğumuz beğenmediğimiz markalar bile avrupa'da aşırı pahalı.

Küçük ve kaliteli bir şemsiye ve kışlık kaban götürmeyi unutma. Sonbaharda baya soğuk olabilir tek trençkot kesmez.
Bot götür. Genel olarak layering yapabileceğin kıyafetlere yönel, hava bok gibi değişken olucak çünkü. Gündüz fırtına koparken akşamüstü terleyebilirsin. Ve birbiriyle kombinlenebilen şeyleri götür. Geçen sene giymediğin hiçbir şeyi boşuna "ya belki orada giyerim" diye yanında taşıma, giymezsin.


duru arsnova
(11.05.17)
Birbiriyle kombin yapabileceğin şeyler götür. Valize koyduğun ayakkabı, ceket vs. en az birkaç şeyle uyumlu olsun.
Çorap-çamaşır +1


chitosan
(11.05.17)
(8)

Thy bagaj hakkı

Biletimde 20 kg yazıyor tanıdık birisi 30 a kadar çıkabilirsin dedi yanlış mı acaba? Eğer 20 yi geçersem kilo başına ne kadar öderim?Not.yurtdışı uçuş için..
Biletimde 20 kg yazıyor tanıdık birisi 30 a kadar çıkabilirsin dedi yanlış mı acaba? Eğer 20 yi geçersem kilo başına ne kadar öderim?
Not.yurtdışı uçuş için..
formalite
(08.05.17)
genelde çok fazla aşmadıkça ses çıkartmıyorlar.


basond
(08.05.17)
müşteri hizmetlerinden doğrulatın ama yurtdışı uçuşta 30 kg olması lazım bagajın. ancak mayıs ayından sonra alındıysa bilet 23 kg mı ne oldu. daha önce alınan biletler 30 kg yük hakkı veriyor


burya
(08.05.17)
Yapmayın bi kaç gün önce aldım bileti 17 mayıs için. Ben 30 kilo götürmüş olsam sıkıntı yapacaklar mı dersiniz? Peki kilo başına aldıkları farkla ilgili bir bilginiz var mı?


formalite
(08.05.17)
Kilo basina 10€ diye hatirliyorum.

30 kilo eskidendi, artik 23 oldu galiba. 30a laf ederler de 23 ise sinir, 25-26ya bisey demezler.

20 ise 23-24e bisey demezler.


kuehles blondes
(08.05.17)
THY, 1 Mayıs'tan itibaren yapılan bilet satışı ile 1 Temmuz itibariyle gerçekleştirilen dış hat seferlerinde parça bagaj uygulamasının geçerli olacağını bildirdi.

Açıklamada, ücretsiz bagaj hakkının parça başına 23 kilogram (kg) olduğu seyahatlerde, parça başına fazla ağırlık (overweight) ücreti ödenerek, o parçanın ağırlık hakkı 32 kg çıkarılabileceği....


burya
(08.05.17)
ben geçen hafta thy ile yurtdışı uçuş yaptım, 30kg idi bagaj hakkı, ne ara değiştirmişler ki?
33 kiloya kadar 90% ihtimalle sorun çıkarmazlar bu arada check-in'de, daha üstü kilolar için tarife değişiyor, fransa kilo başına 7 euro mesela.


luchetti
(08.05.17)
Yeni karar diyorlar.. yani benim anladığım 23 24 kg yapsam ses etmezler ama 30 gibi bir hakkım yok.
Hay ben şansıma tüküreyim ne diin..


formalite
(08.05.17)
@luchetti

1 mayistan sonra alinan biletlerde gecerli yeni duzenleme.


kuehles blondes
(08.05.17)
(1)

Türk telekom telefon hattını taahhüt dondurma

3-6 ay kadar internet tivibu hizmeti dondurulabiliyor. Peki faturalı mobil hat taahhütü dondurulabiliyor mu?
3-6 ay kadar internet tivibu hizmeti dondurulabiliyor. Peki faturalı mobil hat taahhütü dondurulabiliyor mu?
formalite
(06.05.17)
Galiba evet ama google'layınca türk telekom adından dolayı konular karışıyor.
Eğer hat dondurulursa yine de düşük miktarda fatura çıkar sanırım vergiler sebepli.

Müşteri hizmetlerini arayıp sorun, faturalarımı ödeyemeyeceğim falan diyebilirsiniz :/


(6)

bu ayakkabı neden bu kadar pahalı?

https://www.boyner.com.tr/vans-spor-ayakkabi-86020?gclid=Cj0KEQjwxbDIBRCL99Wls-nLicoBEiQAWroh6vwkf0iFr1wLYL_mSrFQ8x4Lnh5Tf1qR4d8hVIusvYUaAkSk8P8HAQ*vans-old skool bana 250 çok geldi. değil mi?
www.boyner.com.tr

*vans-old skool
bana 250 çok geldi. değil mi?
formalite
(05.05.17)
herkes giyiyor bundan su aralar, ' popüler bir ayakkabı' . bu yüzdendir


Igrenc bi de ustelik


baldur2
(06.05.17)
pahalı bence de. beyaz converse hala 100 lira mesela, o da pahalı.


elorelia
(06.05.17)
"Vans" olduğu için


kismisolungac
(06.05.17)
Uzun zamandir ayakkabici dolasmadiniz sanirim. Ben de bi ara şok olmuştum. Ciddi ciddi 250den asagi ayakkabi yok artik. Buyuk markalardan bahsediyorum tabi.


veritaslibertas
(06.05.17)
Hayır şaşırmamın nedeni new balance bence çok güzel rahat bi ayakkabı sağlam da. o 250-300 arası fakat vans eski popülaritesini yitirmesine ve bez bir ayakkabı olmasından dolayı 250yi fazla gördüm. Demek ki yitirmemiş.
Bazen markaların yaptığı fiyatı yüksek tutup marka değerini düşürmemek için yaptıkları bir politika gibi durum olabilir mi diye merak ettim.


formalite
(06.05.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.