Giriş
(9)

Burun Kıllarını Nasıl Alıyorsunuz?

Er kişisi olarak dardayım. Berberim koca tıraş makinesini burnuma sokup adeta saç kesercesine alıyor. Ben evde bu olayı nasıl halledebilirim? Philips'in küçük bir tıraş aletini almıştım, içinde -sözde- burun kıllarını almak için de bir uç var ancak işe yaramıyor.danke
Er kişisi olarak dardayım. Berberim koca tıraş makinesini burnuma sokup adeta saç kesercesine alıyor. Ben evde bu olayı nasıl halledebilirim? Philips'in küçük bir tıraş aletini almıştım, içinde -sözde- burun kıllarını almak için de bir uç var ancak işe yaramıyor.

danke
giovanne
(3 saat)
Alma aldırma


sirahmet
(3 saat)
@sirahmet hocam hoş görünmüyor ya dışarıya çıkma falan. hele sakal falan da olmayınca ben bile rahatsız oluyorum kendimden


giovanne
(3 saat)
küçük makasla alabilirsin. yalnız dikkat et ilk zamanlar kıl yerine burnunun derisine - kemiğine makas sallarsan acıtır. el alışkanlığı oturunca öyle problemler olmuyor zaten.


Neill
(3 saat)
ufak traş makinaları var.

iki tane ucu olan, bi tanesi favori ve tüy almak için

ötekisi burun kulak içine sokmak için

www.hepsiburada.com


killerbee
(3 saat)
Hocam berberlerde buruna ve kulağa ağda yapıyorlar. Geleneksel berberlerde sorarlar zaten. Benim berberde ek ücret de alınmıyor saçları kestirdikten sonra burunu ve kulağı ağdayla temizliyor.


barbarbaris
(2 saat)
berberde aldırıyorum.


pangea
(2 saat)
Ben bununla alıyorum da pek güçlü bi alet değil encrypted-tbn2.gstatic.com

Ucu düz yuvarlak olanlardan almayı düşünüyorum. Bu uğraştırıyo çünkü


Delay Fuze
(2 saat)
Cımbızla. En dışta olanları da olabildiğince iple.. İpin ulaşabildiği yere kadar.


(4)

Odadaki Havayı Nasıl Nemlendirebilirim?

Merhabalar, kış gelmesi ile telaş başladı. Ankara'da hava biraz kuru oluyor maalesef. Odadamda hava kuru olduğu için hem solun problemleri yaşıyorum (faranjit gibi) hem de gözlerim rahatsız oluyor. göz için doktora gittim teşhis oradan. Odayı biraz nemlendirmek için neler yapabilirim?
Merhabalar, kış gelmesi ile telaş başladı. Ankara'da hava biraz kuru oluyor maalesef. Odadamda hava kuru olduğu için hem solun problemleri yaşıyorum (faranjit gibi) hem de gözlerim rahatsız oluyor. göz için doktora gittim teşhis oradan. Odayı biraz nemlendirmek için neler yapabilirim?
giovanne
(21 saat)
Nemlendirme cihazları var. Ben gece boyu yüzüme doğru buharlaştırıyorum çok iyi geliyor. 100 lira civarı fiyatları.


peteğin üstüne ıslak havlu koyuyoryum ben. cihaza gerek yok.


-Ev kaloriferliyse Şundan kullan
www.google.com.tr

-Çamaşırları bulunduğun odada kurut.

- Şundan da kullanabilirsin
www.google.com.tr


oguz altun
(21 saat)
Çamaşırları değil odanda evde asarak kurutman bile solunum problemlerini arttırır.çamaşır kurutma makinası kullan. Peteğin üzerine bi sürahi su koy.


(17)

İş Kazalarında İşçilerin Payı

Merhabalar. Ne yazık ki ülkemizde iş kazaları ve canını kaybeden -çoğu da gariban- binlerce insan var. Babam da kontrolör, yüksek gerilim hatlarında çalışıyorlar. Babam sürekli işçilerle kavga halinde, eve her gelişinde aynı şeylerden yakınıyor.Birçok işçinin kask/baret takmadığını, yalıtkan ayakkab
Merhabalar. Ne yazık ki ülkemizde iş kazaları ve canını kaybeden -çoğu da gariban- binlerce insan var. Babam da kontrolör, yüksek gerilim hatlarında çalışıyorlar. Babam sürekli işçilerle kavga halinde, eve her gelişinde aynı şeylerden yakınıyor.

Birçok işçinin kask/baret takmadığını, yalıtkan ayakkabı, eldiven, gözlük gibi koruyucu elbiseleri giymediğini, giymemekte ısrar ettiklerini söylüyor. Artık son çare bu şekilde resimlerini çekip yevmiyelerinden vs. kesiyorlar. E buna da vicdanları el vermiyormuş, işçilerin eşleri falan gelip kötü durumdan bahsedip yevmiyelerini istiyorlarmış vs. vs.

Nasıl olacak bu iş? işçilerin de bu işte payı yok mu? bu durum nasıl düzelecek?
giovanne
(21.09.18)
Peder bey sonuna kadar haklı. Ya adam gibi kurallara uyarak çalışsınlar ya da cezasına katlansınlar.


Delay Fuze
(21.09.18)
@delay fuze abi öyle garip bir durum ki, baretler rahat çalışamıyorlarmış, cezayı alınca da karılarını falan yolluyorlar şantiyeye evde ekmek yok muhabbeti çekiyorlar insanları zor durumda bırakıyorlar.


giovanne
(21.09.18)
o işçilerden biri kafasını yarsa, direkt sorumlu olarak baban olacak.

vicdan falan yapmasın boşuna, kessin yevmiyeden.


tchuck
(21.09.18)
Neden kullanmayi reddediyorlar bu tip seyleri hic sormus mu baban?
Tamam ben isciler hakli demiyorum fakat cogu yerde guvenlik tertibatlari bokum gibi, en kotusu, en ucuzu, en konforsuzu, pis vs.

Ceza degil direkt guvenlik tertibati kullanmayani uyarirsin, reddediyorsa cikisini verir gonderirsin. Duzgun parasi odenen, duzgun mesaisi olan, duzgun malzeme kullanilan bir is yerinde isci halen bokum gibi davraniyorsa yerine yenisi bulunur elbet.


Rahat çalışmak istiyolarsa masabaşı iş baksınlar madem. Orada ne işleri varmış? Ya deveyi güdeceksin ya diyardan gideceksin. Ondan sonra boku bokuna gitti niyazi.


Delay Fuze
(21.09.18)
baban haklı en mantıklı yolu izliyor sakın vicdan falan yapmasın


basond
(21.09.18)
Merhametten maraz doğar demişler. Babanızın tavrı dogru. Yarın birisi akıma kapılsa sakat kalsa, ölse o yevmiye istemeyebgelen hanımlar ne yapar acaba.
İşçilerin sorumsuzluklarını kaydetmesi iyi olmus, mumkunse tutanak da tutsun.


battal gemalmaz
(21.09.18)
ben iş kazasında ölen insana eldiven, baret, gözlük giydirdiklerini gördüm.

halbuki giyseydi ölmeyecekti.

niye giydirdiler biliyormusun? iş kazasında ölürsen ve güvenlik malzemelerin eksik olursa tazminat dahi alamıyorsun. bari çoluğu çocuğu biraz para alsın dediler.


killerbee
(21.09.18)
santiyede surusuyle sifir-kaliteli kask yelek ivir zivir kosede duruyor. is guvenligi uzmanindan tut santiye sefine kadar bi allahin kulu giydiremedi. adamlar arkasini doner donmez cikarip bi koseye firlatiyorlar. yevmiyeden kesme olayi yalan oluyor. gercekten kessen calisacak adam bulamazsin.


brkylmz
(21.09.18)
Brkylmz
Sizin bu söylediğiniz eve tesisatçı çağırıp parasını verip işi yaptıramamak gibi bir şey.

Kardeşim işin tanımında o kıyafeti, eldiveni vs giymek de varsa giyecek. Giymeyeni işini yapmayı reddettiği için çıkartırsın. Kurallara riayet edeni işe alır çalıştırırsın. Öbürü de işsiz kalır sürünür. Bu kadar basit yahu.

Asker de üniformanın altına yds bot değil de kinetix spor ayakkabı giysin oldu olacak, olmuyor dimi? Bu da olmuyor işte.


valla okulda oyle ogretiyorlardir illa ki de benim gordugum kadariyla sahada pek oyle yurumuyor isler.


brkylmz
(21.09.18)
İş kazasında ölen birini ibret olsun diye gösterin. Ben gördüm. Yüksek gerilim hattından düşmüş. Akım ayak parmaklarını yakıp patlatmıştı. Acayip bir yanık kokusu. Üzerine yüksekten düştüğü için çoklu travma ekle. Maalesef kurtaramadık. Belki ayakları terli olduğu için, belki yalıtımlı bot giymediği için, belki malzeme dandik olduğu için öldü ama sonuçta öldü. Arkasında bir sürü çocuk bıraktı.


Lim5
(21.09.18)
@ bos gezenin bos ustasi +1

bazilari ne soylersen soyle anlamiyor. eski tas eski hamam devam ediyor. arkadasi gozlerinin onunde is kazasi sonucu feci bir sekilde hayatini kaybediyor, yine de ders almiyor. bu gozler gordu cunku.
kurallara uymayanlari kesinlikle isten cikartmak gerekiyor. yevmiye kesilmesi de caydirici degil. uyarmak da.


Maalesef iş kazalarının çoğundan işçiler sorumlu, hem kazanın oluşundan hem de önlem almadıklarından.

Bizim işte en risklisi cephe iskelesi kurup, sıva mantolama ve boya yapma aşamasıdır. İskele sökülüp iş bitene kadar uykularım kaçıyor.

İskele kuruyorlar standarttan daha az dubel saplama atıyorlar, "lan şunu daha sık yapsanıza, bakın bol bol tij var" diyorum ama ipleyen yok.

"abi yeter ya biz hep böyle yapıyoruz" lan olm ciddi bir fırtına çıkar, siz iskeledeyken deprem olur. Standarda uysanıza, canınızı hiç mi düşünmüyorsunuz?

İskeleyi kuruyorlar ama bağlantı çubuklarını eksik atıyorlar, kalası eksik koyuyolar.

İskele bitiyor emniyet kemeri takmıyorlar, sabah zorla taktırıyorum küsüyolar. Öğlen geliyorum çıkarmışlar, daha ne herzeler.

Ayrıca takmayanı, kurala uymayanı işten çıkar yenisini al ile olmuyor. Hepsi aynı maalesef.


John Bloor
(22.09.18)
alışmamış g*tte don durmadığı gibi işciler. isg ekipman ve aletlerine alışmadığı için kullanırken kendilerine yük olarak görüyorlar.

al hocam örnek video: www.youtube.com


qobel
(22.09.18)
Olmaz olur mu? Is cinayeti muhabbeti yapildigina bakma sen ulkede, cogu is intihari onlarin cinayet degil. O kadar cok denk geldim ki boyle seylere. Yani oyle seyler var ki isverenin zerre gunahi yok, tamamen iscinin malligi ama yine de isverenin basi agriyor.

Adamlar oldursen koruyucu ekipmani giymiyor arkadas adamlar icin tabu yani bu.
Sevgi pitirciklari is cinayeti diyor baska bir sey demiyor, bunlari anlatamazsin mesela onlara. Cihangir solculari cikardi bu is cinayeti muhabbetini.
Ulkede is cinayeti fazla yok, is intihari cok var.


stavro
(22.09.18)
eldiven, kulaklık, gözlük, önlük ve iş ayakkabısı dağıttım. Ayakkabı dışında kullanılan olmadı. Aylarca uğraştım. Internetten buldugum fotoları gosterdim. İşe yaramadı. En sonunda pes ettim.


nhtzmc
(22.09.18)
(4)

Apple Neden iPhone X satmıyor?

sitesinde daha eski modeller olmasına rağmen iPhone x yok, neden acaba?
sitesinde daha eski modeller olmasına rağmen iPhone x yok, neden acaba?
giovanne
(17.09.18)
aynı modeli xs ismiyle daha pahalıya çıkardılar xdxdxd

herkes daha ucuz diye iphone x alır diye de kaldırdılar satıştan xdxdxd


9gag.com


killerbee
(17.09.18)
Fiyatlandırma meselesi. Xs değil Xr çıktığı için bence. Sonuçta bundan önce 6s yerine 7 çıktı çok bir farkları yoktu 6s satışta kaldı, 7 yerine 8 çıktı çok fark yoktu 7 yine satışta kaldı. Neden X yerine Xs çıkınca X satıştan kalksın ki?

Apple her fiyat segmentine bir ürün yerleştirmek istiyor. X 1000 dolardı, Xs de 1000 dolar oldu, Xs max 1100 dolar. Bunlar güncel lüks segment ürünleri. Bir de Xr çıkardı, güncel default iphone diyebiliriz. Tam da 750 dolardan çıkardı. Şimdi X'i burada nereye koyacaksın? Olması gereken yer 800-850 dolar civarı. Xr ile karşılaştırıldığında çift kamera ve amoled ekran avantajı varken işlemci ve pil ömrü dezavantajı var. Aynı fiyat segmentinde iki farklı seçenek olmasını ve bunun son kullanıcının kafasını karıştırmasını istemediler bana kalırsa.

Şu da olabilir, X çok maliyetli bir üründü ve 800 dolara satmak karlı olmayacaktı apple için. Birçok sebebi olabilir.


signore
(17.09.18)
Sorunun cevabı verilmiş. X gerçekten çok maliyetli bir ürün, artı Xr'ın pazarından yiyecekti.


roket adam
(17.09.18)
(6)

Arabadaki Şu Sorun Düzeltilebilir mi?

Altını kötü vurmuşuz bir yerde... bunu düzelttirebilmek mümkün müdür efendim sanayi de?
Altını kötü vurmuşuz bir yerde... bunu düzelttirebilmek mümkün müdür efendim sanayi de?
giovanne
(16.09.18)
Sıcak suyla-havayla bir şeyler yapılıyordur muhakkak. Tampon tamircilerine sormak lazım, İzmir'deyseniz bana önerilmiş birini önerebilirim size, ama kendim görmedim kefil olamam. Bana kalırsa hiç kötü bir görüntüsü yok. Benim arabam da 1 yıldan fazla süredir aynı şekilde, kaldırıma vurmuştum. Geçmiş olsun.


farabi
(16.09.18)
Punta atıp çektiriyorlar genelde ama boyasız yapılır mı bilmiyorum.


reactionic
(16.09.18)
kaportacıya götüreceksin. bazen marşbiyelin tamamını bazen bi kısmını değiştiriyolar. büyük bi sorun değil, canını sıkma. her kaldırıma park etmeye çalışanda veya dar sokaklarda babalara sürtünlerde mevcut sorunlardan.


johnnie w lker
(16.09.18)
ben aracımı aldığımda daha kötü durumdaydı. kaportacı akrabamdı ben düzelmez herhalde dedim o da biz neleri düzeltiyoruz bu çok kolay demişti. yani değişim olmadan düzelir tahminimce.


Defalarca aynı mallığı yaptım ben de, çok kolayca düzelttiriyorlar. Yırtık olanını bile yaptırmışlığım var.


roket adam
(17.09.18)
Çektirme ile düzelir, de ne gerek var? Yine vurulacak :)


John Bloor
(17.09.18)
(4)

Taze Fasulye... Düdüklüde mi yoksa Tencerede mi?

1 saatim var. Yani saat 7 de yemek hazır olsun istiyorum. Düdüklüde çok dağıldığı ve yumuşadığı için pişirmek istemiyorum. Ama tencerede de ne kadar sürer bilemedim.Siz ne dersiniz? düdüklü mü yoksa tencere mi? tüyolarınız da iyi olur hani.
1 saatim var. Yani saat 7 de yemek hazır olsun istiyorum. Düdüklüde çok dağıldığı ve yumuşadığı için pişirmek istemiyorum. Ama tencerede de ne kadar sürer bilemedim.

Siz ne dersiniz? düdüklü mü yoksa tencere mi? tüyolarınız da iyi olur hani.
giovanne
(16.09.18)
Bence düdüklüde yapmayin ezilir. Fasulyenin ne kadar taze olduğuna göre değisiyor normal tenceredeki süresi. Çok tazeyse yarim saatte pişer ama kartlaşmışsa 45 dk- 1 saate kadar yolu var.


Amaranta ursula
(16.09.18)
bi aile dostumuz neredeyse bütün yemeklerini düdüklüde yapıyor. onmdan duyduğuma göre taze fasulye gibi yemekler 20 dakikada oluyormuş. evimde düdüklüm var ama hiç kullanmadım. deneme yanılma yoluyla yapılabilir ama o gün bugün değil snaki.


dedim ben sana
(16.09.18)
Ben 15 dakika duduklude sonra bir 10 dakika da dudukluyu normal tencere gibi kullanip cok kisik ateste pisirmeye devam ediyorum.


65 derece
(16.09.18)
tencere


silver apple
(16.09.18)
(2)

Akrilik Kazak Alınır mı?

Nereye baksam kazaklarda %50 akrilik. Yün falan hikaye olmuş, olanlar da 400 lira. Sizce akrilik kazak alınır mı?
Nereye baksam kazaklarda %50 akrilik. Yün falan hikaye olmuş, olanlar da 400 lira. Sizce akrilik kazak alınır mı?
giovanne
(15.09.18)
Hiç sevmiyorum. Alınmaz


038576
(15.09.18)
akrilik kazak güya yüne en benzeyen kumaş türü ama alakası yok. böyle tüy gibi, köpük gibi bi şey, hiç sıcak tutmaz, üstüne bir de yünden daha çabuk yıpranır, tüylenme yapar.

%100 yünler çok pahalı oluyo:(
geçen ilkbaharda(sezon sonu olduğu için) mudo'da %50 yün kazağı 40 tl'ye almıştım.


scheherazade
(15.09.18)
(8)

Ankara Kahvaltı Mekanı

Var mıdır efendim tavsiyeniz? Mekan çoluk çocuk dolu olmasın, verdikleri şeyler lezzetli olsun yeter. Lokasyon farketmez.Teşekkürler
Var mıdır efendim tavsiyeniz? Mekan çoluk çocuk dolu olmasın, verdikleri şeyler lezzetli olsun yeter. Lokasyon farketmez.

Teşekkürler
giovanne
(15.09.18)
MadNut’ı deneyebilirsiniz.


sacrilegious
(15.09.18)
Konut 2 de bulunan simitçi


ao12
(15.09.18)
Loophole
Cafe del mundo
Bikavanoz(aşırı pahalı)
Mujgan bestekar(aşırı pahalı)


kablelvuku
(15.09.18)
Bikavonoz’da geçen sene iki kişi için 75 lira ödemiştik, güzeldi ama değer mi siz karar verin. Bir de rez. gerekebiliyor gitmeden arayın derim.


sacrilegious
(15.09.18)
Mülkiyeliler birliği


Barış Manço parkı.

adından emin değilim, kahvaltıcı kadri olabilir. Yıldız'Da


jadle
(15.09.18)
GMO Simitçii, Konutkent
Çalgan, Alacaatlı.


heritage
(15.09.18)
www.zomato.com

şurası fena değildi diye hatırlıyorum. kişi başı 27.5tu sınırsız çay ile birlikte. şu anda ne kadardır bilmiyorum 30 olmuştur


glamdr1ng
(15.09.18)
(7)

Hastayken İçki İçmek

Nedir bu işin adabı? Birazcık hastayım, burun tıkanıklığı+arada hapşırma+hafiften baş ağrısı falan. Akşam da GS maçı var, acaba dedim Birka. kadeh bir şey mi içsem maç ile?ya bira içeceğim ya da vodka bazlı hafif bir kokteyl. haa bir şey olmazsa küçük bir rakı sofrası da kurarım hani. hangisi daha m
Nedir bu işin adabı? Birazcık hastayım, burun tıkanıklığı+arada hapşırma+hafiften baş ağrısı falan. Akşam da GS maçı var, acaba dedim Birka. kadeh bir şey mi içsem maç ile?

ya bira içeceğim ya da vodka bazlı hafif bir kokteyl. haa bir şey olmazsa küçük bir rakı sofrası da kurarım hani. hangisi daha makbuldur bu durumda?
giovanne
(14.09.18)
+ abi bugün ben çok hastayım gelemiycem akşam
- sen gel ilacın bende.
kablelvuku gider ortaya ballı muz ve bir kadeh rakı gelir ertesi gün turp gibi uyanır.

edit: greyfurt suyu ile votka karıştırsan çok güzel olur


kablelvuku
(14.09.18)
Biberli vodka içersen sabahına at tepmiş gibi kalkarsın yataktan. Ya da direkt bloody mary iç zaten domates çorbası gibi bir şey, şifadır.

Bira da ben bizzat test ettim, çok güzel oluyor. Yani hastalığa bir yararı değil zararı oluyor tabii ama çok güzel oluyor. O da makul.


İç tabi. Ama bira değil de vodka ya da rakı daha iyi olur. Şifadır +1.


pati
(14.09.18)
Vodka şifadır artı 1. Burun tıkanıklığını falan kurutur söker atar :)


eazy
(14.09.18)
Hem alkol mikrobu da kırar ;)


pati
(14.09.18)
Birkac shot jager at biseyin kalmaz.


astrid
(14.09.18)
antibiyotik almıyorsan kararında içki iyidir :)


false pretension
(14.09.18)
(10)

Hangi Zeytinyağı?

Merhabalar,Zeytinyağı alacağız fakat hangisini alalım bilemedik. N11 gibi sitelerde Avilo, Nily gibi markalar var öte taraftan Migros'ta Yudum Egem'den, Tariş gibi markalar var. Hepsi Naturel, hepsi sızma hepsi soğuk sıkım yazmış ve hepsinin de fiyatı çok yakın. 5 lt alacağımızdan bilemedik. Hem yem
Merhabalar,

Zeytinyağı alacağız fakat hangisini alalım bilemedik. N11 gibi sitelerde Avilo, Nily gibi markalar var öte taraftan Migros'ta Yudum Egem'den, Tariş gibi markalar var. Hepsi Naturel, hepsi sızma hepsi soğuk sıkım yazmış ve hepsinin de fiyatı çok yakın. 5 lt alacağımızdan bilemedik. Hem yemeklerde hem de salatada kullanıyoruz zeytinyağını.
giovanne
(11.09.18)
sabriden.com
a bakın. çok memnunum.


kisa
(11.09.18)
zeytinyağı butik olmadığı sürece her firmanın kalitesi aynıdır. tadı da.


mikahakkinen
(11.09.18)
riviera tipi zeytinyağlar sıcak yemekler için kullanılır. sızma zeytinyağlar ise salatalar, soğuk yemekler için kullanılır. aralarında keskin bir fark yoktur ama durum böyle. bir de tavsiyem akdeniz olmasın. ege zeytinlerinden üretilmiş olsun. komili iyidir, yudum iyidir.. bence fiyatı uygun olanı alın


silah taciri
(11.09.18)
Remzi Bey diye bir markanın kullanıyoruz yıllardır. Ailecek ketojenik besleniyoruz. Çok memnunuz. İnternetten bulabilirsiniz.


charlie francis
(11.09.18)
istanbul içindeyseniz yardımcı olabilirim. beğenmezseniz ürünü geri alırım sorun yok. kendi üretimimiz ayvalık zeytinyağı. piyasa fiyatlarını görmek için ayvalık logolu ürünler yada tariş kuzey ege sızma zeytinyağı olarak aratabilirsiniz.

lt fiyatı 30


prezarlatif
(11.09.18)
özem zeytintağı kullanıyoruz biz ailecek. asiditesi 0.2 olanı içiyoruz. 0.5'i salatalara vs ekliyoruz. zaten özemin bir sürü ödülü var.

riviera zeytinyağı değil bildiğin çöp.

edit: zeytinyağında önemli şey asidite ve üretim şekli. asidite max 0.8 olmalı. market zeytinyağlarında genelde asidite falan yazmaz. bu da muhtemelen asitliklerinin yüksek olduğu anlamına gelir.

zeytinyağında butik işletme +1


ruh i tibbiye
(11.09.18)
Asidite yazmaz cunku gerek yok, naturel sizma vs.. zaten onun asit oranini ifade eder.

www.resmigazete.gov.tr

Taris alabilirsin, bu zeytinyagi olayi cok abartiliyor. Uzerinde riviera cer cop yazmiyorsa al gitsin.


acemi
(11.09.18)
Zeytin iskelesi organik natürel sızma zeytinyağı kullanıyorum, çok memnunum.


n11'den pirgion diye bi markadan almıştık, hakkaten baya iyiydi. tadı, aroması diğer zeytinyağlarından farklıydı, ödüllü falan diyolar zaten(ne kadar doğru bilmiyorum tabi). ama en son baktığımda zam geldiğini gördüm, bana pahalı geldiği için nily aldım. pirgion kadar iyi değil ama fiyat/performans iyi bence.


contavolta
(11.09.18)
şiddetle öneririm, yıllardır yazlığa her gittiğimde zeytinli'ye gider alır gelirim. edremit yöresinde çok meşhurdur.

www.halilesen.com


novotni
(11.09.18)
(3)

Djokovic-Porto Maçı kaçta?

23.00 deniyordu ama hala bir şey yok. Ecnebi memleketlerin saatine göre mi o? Öyle ise, bizimkine göre kaçta?
23.00 deniyordu ama hala bir şey yok. Ecnebi memleketlerin saatine göre mi o? Öyle ise, bizimkine göre kaçta?
giovanne
(09.09.18)
Şimdi dmax te.


brad pitt
(09.09.18)
ben de aval aval eurosport ta takılıyorum ya :/


giovanne
(09.09.18)
aynı anda eurosportta.


mikahakkinen
(09.09.18)
(2)

Telefon İçin Cüzdan Kılıf Almak Mantıklı?

Selam fellas. Genelde bir kredi kartı kimlik ve nakitle dolaşıyorum. Şimdi cüzdan şeklinde kılıflar gördüm resimdeki gibi bunlar kullanışlı mı sizce? Yoksa cepte falan inanılmaz yer kaplayan bir şeyler mi?
Selam fellas. Genelde bir kredi kartı kimlik ve nakitle dolaşıyorum. Şimdi cüzdan şeklinde kılıflar gördüm resimdeki gibi bunlar kullanışlı mı sizce? Yoksa cepte falan inanılmaz yer kaplayan bir şeyler mi?
giovanne
(08.09.18)
Hangi telefonu kullanıyorsun bilmiyorum ama çok kalın oluyorlar. Elde taşıyacaksan neyse de cebe koyarsan hayvan gibi duruyor.


lana del rey
(08.09.18)
Telefonlar çok büyüdü artık zaten cebe sığmıyor. Bir de öyle kılıfla kartlarla hiçbir yere sığmıyor elde taşıyorsun. Yine de kullanan çok. Bana pek uymuyor. Telefonu açacam önce kapağı çevir sonra telefonu aç falan çok iş.


(6)

Teniste Şu Skor Tablosu Ne Anlama Geliyor?

6-2 ve 4-6 lık kısımlar ne? 4 ve 2 neden bold gibi yazılmış acaba?danke.
6-2 ve 4-6 lık kısımlar ne? 4 ve 2 neden bold gibi yazılmış acaba?

danke.
giovanne
(05.09.18)
ilk seti cilic almış, 2. seti nishikori almış. 3. sette cilic önde. 6 ya geldiğinde en az 2 farkla önde olan kazanır. 6-6 olursa tie-break oynanıyor 7 yapan kazanır. setler altıda bitiyor.


koseli cember
(05.09.18)
kac oyun aldıgı onlar. bold olanlar kazanan tarafın sayıları


imnotsureabout
(05.09.18)
set sayıları.


paudi
(05.09.18)
ilk seti cilic almış ama nishikori nin sayısı bold, bu neden?


giovanne
(05.09.18)
nasıl nişikori'nin sayısı bold? ilk seti cilic aldığı için onun sayısı bold. ikinci seti de nişikori almış, o yüzden onunki bold. üçüncü set bitmediği için ikisi de aynı.


der meister
(05.09.18)
tamam ya bold kavramım yanlışmış :) teşekkür ederim


giovanne
(05.09.18)
(5)

Midem Acıyı Tolere Edebilir mi?

Acı yemeyi seviyorum ama malum hem gastrit hem de çıkarması sıkıntılı oluyor biraz. yalnız ben acı olayına yeni girdim, yıllardır pul biber bile tüketmezdim. şimdi merak ediyorum ben böyle sık sık acı yesem, bir süre sonra midem buna alışıp "ver baba" diyip durumu tolere edebilir mi? yoksa elimde mi
Acı yemeyi seviyorum ama malum hem gastrit hem de çıkarması sıkıntılı oluyor biraz. yalnız ben acı olayına yeni girdim, yıllardır pul biber bile tüketmezdim. şimdi merak ediyorum ben böyle sık sık acı yesem, bir süre sonra midem buna alışıp "ver baba" diyip durumu tolere edebilir mi? yoksa elimde mi kalır?
giovanne
(05.09.18)
Elinde kalır


güzel acı biber bulursan ne mideni yakıyor ne de çıkışta sıkıntı yapıyor. sık sık acı değil de güzel acıyı bulman lazım.


sutlu nescafe
(05.09.18)
akıl vermek gibi olmasın da reflü ve peptik ülser teşhisleri sırasıyla ben 16 yaşındayken koyuldu. üzerinden 8 yıl geçti. hayvan evladı gibi acı yiyorum. midem şu an iyi gayet. çıkarırken de sorun olmuyor.

abartmadan ara sıra yemek çok sorun olmaz sanki. oluyorsa bırakırsın. acı olayına yeni girdim diyorsun zaten, baktın rahatsız ediyor yine bırakırsın. niye sık sık acı tüketesin halihazırda alışık değilsen?

ben ortaokulda falan boş ekmeği bile pulbiber döküp yiyordum. ülser de zaten ondan ziyade çok fazla asitli içecek tüketmekten oldu diye düşünüyorum. onları kesince midem kendine geldi, baharat sorun çıkarmıyor.


der meister
(05.09.18)
iskenderunluyum,az aci koydum denen bir yemekte bir avuc pul biber konulan ortamda buyudum,evdeki biber salcasini ekmege surup yiyen arkadasimin kafasindan buhar ciktigini gordum.

Tibbi yonunu bilmem ama bizim cevrede aciya sifa gozuyle bakilir.genel tanidiklarin ve buyuk ailenin hic bir ferdinde mideyle alakali bir rahatsizlik,gastrit,ulser vb bir duruma rastlamadim.


duptıs
(05.09.18)
herkesin gastriti farklı. doktorlar genel olarak şunları bunları yemeyin diye liste veriyor ama senin mide o listenin içindeki her şeye kızacak değil.

bir iki kere acı yediğinde mide ne oluyor lan derse ve sen daha fazla acı gönderirsen bana göre sonuç daha kötü olur yani elinde kalır evet. :p


tuzumkuru
(05.09.18)
(3)

Zeytin Tavsiyesi

merhabalar, marketlerde bulabileceğimiz etli be lezzetli zeytin tavsiyeleriniz nelerdir?
merhabalar, marketlerde bulabileceğimiz etli be lezzetli zeytin tavsiyeleriniz nelerdir?
giovanne
(05.09.18)
marmarabirlik az tuzlu zeytin seviyorum ben


kamile necaset
(05.09.18)
Marmarabirlik'in beni sinir eden bi özelligi var. Zeytin aliyorsun cok guzel ama illa nadir de olsa arada çürük gibiler çıkıp insanı sinir ediyor.


Migros Akhisar zeytin


karabela
(05.09.18)
(5)

kolumdaki bu beyazlık ne ola?

2-3 aydır var, gitmedi. bir kaşıntı vs. yok öylece duruyor. benzeri bir leke de diğer kolumda var. nedir bu acep?danke.
2-3 aydır var, gitmedi. bir kaşıntı vs. yok öylece duruyor. benzeri bir leke de diğer kolumda var. nedir bu acep?

danke.
giovanne
(04.09.18)
gunes lekesi


cairo
(04.09.18)
orda daha önce yara var mıydı, yara iyileştikten sonra da böyle beyazlık kalıyor.


for day to break
(04.09.18)
vitiligo olabilir, cilt doktoruna gorunun


Crymeariver
(04.09.18)
renk pigmenti kaybı olabilir. bi dermatologa görünmekte fayda var.


B12 ye de baktır.


(6)

Sakalları Yumuşatmak mümkün mü?

Merhabalar,Yüzümde adeta bozkır'ın küçük dikenli otlarını taşıyorum. Sakallarım çok sert, tıraş olurken bazen kanıyor bazen de fazlası ile tahriş oluyor. Bu kılları yumuşatmak, yumuşak çıkmasını sağlamak mümkün müdür?Danke.
Merhabalar,

Yüzümde adeta bozkır'ın küçük dikenli otlarını taşıyorum. Sakallarım çok sert, tıraş olurken bazen kanıyor bazen de fazlası ile tahriş oluyor. Bu kılları yumuşatmak, yumuşak çıkmasını sağlamak mümkün müdür?

Danke.
giovanne
(01.09.18)
benim de çok sert. saç kremi aldım hergün duşta sürüp yıkıyorum ama fayda etmedi, bi kaç saat sonra yine sertleşiyor. argan saçı gün boyu güzel yumuşatıyor ama sakala sürmem çünkü çok parlıyor. eğer sakal kullanmıyorsan sadece kirli sakalı yumuşatmak için ise arganı bi dene derim.


plastic_angel
(01.09.18)
Sakal yaglari satiliyor, onlari kullan derim. Yumus yumus oluyordu eski sevgilimin sakallari. Dus alirken kullanilanlardan kullaniyodu.


kuehles blondes
(01.09.18)
Aynı sorun bende de var. Gratisten miydi neydi sakal yağı aldım bir işe yaramadı bende. Argan yağı fayda edebilir bence de.


Preshave denilen kremler var traş öncesi sürüp ragat traş olmak için. Proaso markasını kullanıyorum memnunum.


Rahat tiras için soruyorsaniz öncesinde sıcak bir duş sakallari yumuşatır


all girls dream
(02.09.18)
Tıraş konusunda öncelikle sıcak su ardından sabun ile sakaldaki yağ ve kiri giderin ardından sıcak su ile tekrar tıraş köpüğü sürün ve traş olun. Yıllardır öyle yaparım yoksa yüzüm hep kesik oluyor duş da traş olmaktan başka çarem yok.


Fritz-X
(02.09.18)
(1)

şu böceğin/sineğin türü ne?

saatlerdir duvarda duruyor öyle, değişik bir şeye benziyor, ne ola ki?
saatlerdir duvarda duruyor öyle, değişik bir şeye benziyor, ne ola ki?
giovanne
(01.09.18)
helikopter böceği.


pangea
(01.09.18)
(12)

Dünyada da araç servisleri kazık mı?

ülkemizde malum, servise araç götürmek demek pantolonu sıyırmak demek. dışarıda aynı parça ve işçilik ile x tl'ye mal edilecek bir için mütemadiyen 2x tl istiyorlar. birçok markada durum böyle. hani adam 2 tane balata için 400 tl istiyor. 200 tl balata 200 tl işçilik diyor. ya da periyodik bakım içi
ülkemizde malum, servise araç götürmek demek pantolonu sıyırmak demek. dışarıda aynı parça ve işçilik ile x tl'ye mal edilecek bir için mütemadiyen 2x tl istiyorlar. birçok markada durum böyle. hani adam 2 tane balata için 400 tl istiyor. 200 tl balata 200 tl işçilik diyor. ya da periyodik bakım için, aynı marka malzemelerle 400 tl'ye yapılan iş için 800 tl istiyor.

merak ettiğim, dünyanın her yerinde mi böyle? servis=kazık mı?
giovanne
(31.08.18)
iscilik pahali, parcalar ucuz ve servis sureleri uzun. bizdeki gibi arabanin basinda bekleyip hadi degistir balatalari alip gideyim pek olmuyor.


YouTube da japonic diye bir eleman var. Onun servis videosu var.
Ben baya şaşırmıştım


Avrupa icin parcanin fiyatini 7'ye bol. 210 lira oduyorsan 30 euro ode, zaten 3000 euro maasin varsa seni bu zorlamaz ama 200 euro da iscilige verirsin yine. Bu nedenle Avrupa ve ABD'de cogu kisinin kendi muslugunu, arabasini tamir ettigini gorursun. Home Depot gibi yerlerden tum tamir gereclerini alirlar ve iscilige para vermemeye calisirlar.


Traveller
(31.08.18)
Orta üst segmentte bir aracın varsa yetkili servise gitmen daha mantıklı, elimi bulaştırmam dersen devamlı gideceğin bir özel servis bulursan işçilikten de malzemeden de sıkıntı kolay kolay yaşamazsın.

Bunun dışında yağ, filtreler, silecekler ve balata değişimi (fren balatası) evde yapılabilecek şeyler. Arabayı tanımak gerekiyor, internet sağolsun artık adım adım balata nasıl değiştirilir, filtre nasıl değiştirilir gösteriyorlar.

Yalnız evde yaptığın değişimden sonra aracın beynindeki servis uyarısını da silmen gerekir, bunun için de moldelden modele değişen ufak hileler var. (atıyorum ses açma tuşuna basılı tutup sileceği çalıştır gibi) Böyle bir şey bulamazsan da gidip bir yerde uyarıyı sildirebilirsin.

Arabadan anlayan bir adamın bile kolay kolay yapamayacağı işler var, baskı balata, triger kayışı değişimi vs. Bunlarda kaçış yok servise gidilmesi lazım, kritik müdahaleler.


kimlanbu
(31.08.18)
Reddit’te bir video görmüştüm önce bir mekanik arabayı kontrol ediyor sonra servise getiriyorlar nasıl astronomik kazıklar atıldığını ifşa ediyorlar. Hiç değişmemesi gereken parçaları bile değişim zamanı geldi diye satış paketine ekleyip bilgisiz müşterileri kazıklıyorlar. Yani çok da farklı değil.


catch the arrow
(31.08.18)
parça fiyatları buradan ucuz ama işçilik daha çok. adamın servisindeki cingılbört amca senin topkapıdaki memik emmi gibi 3 paraya kolunu oynatmıyor. çoğu servis işçiliği saatlik ücret üzerinden alıyormuş. pazarlık söz konusu değil...


Tears of Devil
(31.08.18)
Ohooo. Avrupa'da gel sana 2000 euro'ya 7-8 yaşında Audiler, Mercedesler alalım. Sebep? Bir arıza veriyor tutarı 8000-10000 euro.

Bu nedenle çoğu insan leasing denen aylık kiralamaya veya peşinat ödenip yarı sahiplik olaylarına giriyor. Yani 3-5 sene arabayı kiralık gibi kullanıyorsun sonra senin oluyor(o zaman da satıyorlar zaten).

Garantisiz araba kullanmak baya masraflı. Genelde ağır arıza verince(dsg kırıldı diyelim) arabayı hurdacıya satıyorlar.


Hatta geçende iş arkadaşımın dizel Kia'sı bozuldu. Turbo arızasına 50000 kron dediler(5000 euro) yetkili serviste. Bu paraya 6-7 yaşında full Passat alırsın.


1000 euro'ya araba alıyorsun, kliması bozuluyor 500 euro veriyorsun.
gurbetciler buraya gelince arabayı full boyatıp gidiyorlar.


acemi
(31.08.18)
kuzey amerika'da bayiler saatine $120-$150 arasi alirlar. orta halli bir arabanin komple disk ve balata degisimi parcalar dahil $1000'i bulabilir. o yuzden arabalar eskidikce cok deger kaybeder, 10 senelik kilometre yapmis bir aracin degeri neredeyse sifirlanir. su anda 2007-2008 cayenneleri mesela $10.000 civarina alabilirsin.


cooperr
(31.08.18)
avrupa da pahalı diye biliyorum. parçadan çok işçilik pahalı. ülkemizde de parça pahalı.
orjinal servis yerine özel servislere git.


mikahakkinen
(31.08.18)
Parça da pahalı değil Türkiye'de. Döviz cinsinden aynı para sonuçta. Hatta yan sanayi parçaların çoğu ucuz bile.

Yani motor bloğu, turbo, şanzıman, enjektör, tampon falan değil de sarf malzemesi parça(balata, disk, amortisör, radyatör, termostat, far vs) alacaksan Türkiye daha bile uygun.


(10)

Pirinç Tavsiyesi

Bu aralar aldığım 2-3 pirinç de hiç hoş çıkmadı. Pilavlık iyi bir pirinç arıyorum. Ne tavsiye edersiniz?
Bu aralar aldığım 2-3 pirinç de hiç hoş çıkmadı. Pilavlık iyi bir pirinç arıyorum. Ne tavsiye edersiniz?
giovanne
(29.08.18)
bayramdan önce yaylanın baldo pirincini aldım. inanılmaz güzeldi.Pilavın, bu güzel tada ulaşmasında bir diğer etken, haşlanmış kuzu etinin suyuyla yapılmasıydı.


ssssserkannnnn
(29.08.18)
Migros baldo
Reis baldo


nax
(29.08.18)
Annem eakiden yasmin diye bi pirinç alırdı guzeldi valla senelerdir yemedim alayım da hanım yapsın


condom kurşunu
(29.08.18)
gönen baldo pirinç güzeldir.


asya pazari'nin kendi pirincinden aliyorum, paketli. memnunum


Crymeariver
(29.08.18)
Migros baldo +1


kobuzchu kiz
(29.08.18)
(bkz: basmati rice)


veritaslibertas
(29.08.18)
yayla basmati süper üzerinde hindistan haritası olan


cedex
(29.08.18)
Migros baldo +1


puc
(29.08.18)
BİM'deki yasmin türü pirinç.


inawen
(30.08.18)
(3)

bosch car service kullanan var mıdır?

Selam fellas. Hem periyodik bakım için hem de birkaç iş için aracı servise götürecektik ama -afedersiniz- kol gibi bir rakam çıkardılar. Bosch Car Service'e sordum, servisten daha makul bir fiyat verdiler. Tabii ki bu adamların birçok şubesi var, kesin bilemeyiz ama kurumsallık anlamında nasıllar? d
Selam fellas. Hem periyodik bakım için hem de birkaç iş için aracı servise götürecektik ama -afedersiniz- kol gibi bir rakam çıkardılar. Bosch Car Service'e sordum, servisten daha makul bir fiyat verdiler. Tabii ki bu adamların birçok şubesi var, kesin bilemeyiz ama kurumsallık anlamında nasıllar? düzgün iş yaparlar mı?
giovanne
(29.08.18)
Yapacağı iş filtre ve yağ değişimi, her yerde yaptırabilirsiniz ama filtrelerin bosch olması bir artı sağlar.

Çözülemeyen bir arıza ya da yazılım desteği hariç yetkili servise gitmek mantıklı değil, çünkü bizim ülkemizde yetkili servis demek adam öpmek demektir.


John Bloor
(29.08.18)
Ben hiç gitmedim ama gidenlerden hep methini duydum.


himmet dayi
(29.08.18)
Selamlar,

Ben de yetkili servis yerine Bosch servisi denemek istemiştim daha uygun olur diye, araştırmalarım sonucunda İstanbul / Avrupa için tavsiye edilen bir tanesine denk gelmedim.

Öncelikle bu servisler Bosch'un değil. Aslında kendi başlarına özel servisler, belli koşullarla beraber Bosch servisleri olarak çalışıyorlar. Benim okuduğum genel olarak insanların memnun kalmadığıydı (yapılan iş, fiyat, hız vs.). Genellikle söylenen şey bu servislerin "Bosch service" olmadan da kötü olduğu , Bosch olduktan sonra bir şeyin değişmediği.
Başka bir şikayet standartlarla ilgili. Yeterince denetlenmediğini düşünenler var. Bosch yerine daha ucuz malzemeleri kullananlar olduğu yazılmış. Yani Bosch servis diye insan yalnızca Bosch ürünleri kullanacağını düşünüyor, ama bu malzemenin Bosch karşılığı olsa bile size sormadan daha ucuzlarının kullanıldığını söyleyenler vardı.

Özetle internettiği 2-3 günlük bakınmam sonucunda benim kafamda kurduğum gibi bir servis sistemi olmadığını öğrendim. Tavsiye edilen servisler varsa da benim yakınımda yoktu, o yüzden vazgeçtim.

Tavsiyem genel olarak Bosch servis diye araştırmadan önce spesifik olarak aracı götürmeyi düşündüğünüz Bosch servisini araştırın "Bosch" yazısından bağımsız olarak.

Sizlerin var mı İstanbul/Avrupa tarafında memnun kaldığınız Bosch servisi?


burfak
(29.08.18)
(12)

Aracınızın Bakımı İçin Ne Kadar Ödüyorsunuz?

Araç pejo, dizel. Geçen yıl yakıt filtresi dahil 400 tl ödemiştim özel bir serviste. Bu yıl aynı yer için 485 tl gibi bir rakam çıktı. Sizde durumlar nasıl? Bana çok geliyor bu tutar açıkcası.
Araç pejo, dizel. Geçen yıl yakıt filtresi dahil 400 tl ödemiştim özel bir serviste. Bu yıl aynı yer için 485 tl gibi bir rakam çıktı. Sizde durumlar nasıl? Bana çok geliyor bu tutar açıkcası.
giovanne
(29.08.18)
Her 15bin km de 1000-1200 civari
Yag
Filtreler vs.
Baya uygun bence


skyangel
(29.08.18)
Yıllık bakım 820 TL VW.


Lethe
(29.08.18)
2012 benzinli astra, 70 bin bakımına 500, 80 bin bakımına 740 lira verdim. 740 lira verdiğimde balatalar da değişmişti (ikisi de özel servis).

Sizin rakam da dizel için uygun bence.


Abdurrahman
(29.08.18)
dizel araçların yakıt filtreleri için biraz ekstraları var hava yapmaması için bleed falan yapıyorlar diyen biliyorum bu sebeple işçilik ücretleri bi tık fazla filtre fiyatı ne kadar bilgim yok.

aracım km ne göre değişiyor standart filtre yağ falan olursa 400-500 arasına çıkıyor kolayca


basond
(29.08.18)
2016 Fiat, yetkili serviste rutin bakım 1200 lira civarı.


orient blue
(29.08.18)
Fiesta 2001 500 tl falan


kablelvuku
(29.08.18)
yetkili serviste klima temizligi ıvır zıvırı cıkarttırıyorum 1500 den 800 gibi bir rakama iniyor.ıvır zıvır isleri baska yerde ya da kendim yapıyorum. borusan


imnotsureabout
(29.08.18)
geçen ay 1250 tl verdim.
turbo filtresi, ot filtresi, bok filtresi her bi şey değişti.

edit: 2011 c4 picasso.


teritori
(29.08.18)
citroen 2009 c4 1.6 benzin, filtreler, yağ ıvır zıvır 400 tl


mirty
(29.08.18)
830 verdim en son


hyundai getz 2011 dizel 300 tl 6 ay önce


xdenizx
(29.08.18)
2016 a4 dizel. 100 bin km için bugün bıraktım. 3200 dediler. 120 binde de kayış filan değişecekmiş. 7-8 bin tutar dediler. %40 civarı zamlanmış.


xephyr
(29.08.18)
(11)

Alaçatı/Bodrum Israrı Neden??

Her gün haberlerde başka bir olay. Yok hem küver hem servis ücreti, yok çay 15 tl yok kahve 60 tl... ben de 2 sene evvel iki yere de gittim. gittiğim her mekanda her şeyin fiyatını sordum, hatta pazarlık yapıp öyle oturdum.imdi, aklıma 2 ihtimal geliyor;ya bu paraları veren adamlar para babası veya
Her gün haberlerde başka bir olay. Yok hem küver hem servis ücreti, yok çay 15 tl yok kahve 60 tl... ben de 2 sene evvel iki yere de gittim. gittiğim her mekanda her şeyin fiyatını sordum, hatta pazarlık yapıp öyle oturdum.

imdi, aklıma 2 ihtimal geliyor;

ya bu paraları veren adamlar para babası veya ödedikleri ücret onlar için dert değil, ancak millete iyi malzeme çıkıyor.

ya da bu insanlar ahmak, dünyadan haberleri yok. düdükleneceklerini bile bile mal gibi para bayılıyorlar.

nedir bu ısrar?
giovanne
(28.08.18)
Millette para çok. Sen fakirsin

Adamın umrunda olsa o fiyat gitmez zaten oraya


Çoğu insan ben de oradaydım demek için gidiyor. Instagram'a nasıl story atsam diye düşünmekten, ödedikleri hesapları düşünmeye fırsatları da olmuyor olabilir.


rockdriller
(28.08.18)
talep çok.

güzel kadınlar ve zengin erkekler oraya gidiyor. herkesin amacı belli.


false pretension
(28.08.18)
Yüksek para bir çeşit güvenlik duvarıdır da. Çaya 20 lira veremeyen insanın giremeyeceği mekan arzulayan kişiler de aradığı yeri bulmuş oluyor. (Onayladığım bir tutum değil)


hedep
(28.08.18)
Urlada çay 20 lahmacun 50 tl'ye satılsaydı orası da popüler olurdu hocam. Statü gösterme yeri oldu alaçatı bodrum çeşme.


false pretension
(28.08.18)
15 liraya çay ya da 60 liraya kahve içmek sana fazla gelebilir ancak bazı insanlar için çay ya da kahve parası. Aynı lahvede oturan dayının lan mallara bak starbaksta 10 liraya çay içiyor maliyeti 20 kuruş demesi gibi bir şey. Garip olan parası olmayan insanların ısrarla bu iki beldeye gitmesi, özellikle alaçatı'da parası olmayan insanın gerçekten hiç bir işi yok, parasız yapılabilecek bir şey olmadığı gibi, parayla yapılabilecek şeylerin de güzelliği gerçekten çok sınırlı. Özentilik işte başka bir şey değil.


roket adam
(28.08.18)
para harcamak keyifli, adamların da vizyonları kıt belki bilemeyiz. istediği kadar zengin olsun, türk ise aklı fikri düdüklü makarnada oluyor, kitap okuyan entel kızlarımız da mercedes içinde sevişmeyi seviyor napsınlar. tek kapı spor mercedesi olan arkadaşım var, çapkınlık ile övünürken dövesim geliyor adamı. easy modda yaşıyor herif ama kendini jön falan sanıyor kekolayzır.


hasmetizm 2046
(28.08.18)
Enayilik. Zar zor kazandığını havaya saçıyorsun. Hiçbir zevkte yok.


Cruyff
(28.08.18)
Bodrum da nerde o paraya satılıyor çay ya. Bodrum merkez bira 13 tl idi. Uydurmayın yalan dolan gazete haberlerini. Türkbükü denen leş yere gitme olsun bitsin


dramadi
(28.08.18)
yav kardeşim. anlaşıldı ki siz biraz işi anlamamışsınız.

kimse o çayı içmiyor.

çaya 20tl diyen mekan şunu diyor: "buraya gelip 3 liralık çay içip, 4 saat masamı dolduramazsın. bu masanın bana 1 saatte en az 150 lira getirmesi lazım, yoksa batarım. sen de bir zahmet 20tl'ye çay içme, 60 liraya hamburger patates kola ye."

çoğu mekan da böyle yani. türkbükünü falan ayrı tutarak söylüyorum.
çay parasıyla mekan kıyaslayamazsınız.

kaşta kalkan'da standart bir beachte hamburger 40tl. sadece hamburger. bu çayın 20tl olduğu mekanda taş çatlasın 50tl'dir düz hamburger. anlatabiliyor muyum olayı?


tchuck
(28.08.18)
Adam geliyor ısrarla parası olmayan adam bu iki beldeye gidiyor neden diyor. Ulan dalyarak benim memleketim bodrum, param yok diye memleketimi mi terk edeceğim. Adama bak ya inanılmaz bir şey ya.


denizgonen
(29.08.18)
(6)

Denizin dibinde rakım nasıl 20 olur?

Nasıl olur yani? Denizin dibindeki yerlerde 20 oluyor 33 oluyor falan?
Nasıl olur yani? Denizin dibindeki yerlerde 20 oluyor 33 oluyor falan?
giovanne
(25.08.18)
Şehrin ortalaması alınıyor bildiğim kadarıyla.en yüksek yerleri fln da hesaplanıyor.


lapris
(25.08.18)
deniz dibi derken, haritada yazilan derinligi mi kastediyorsunuz? yoksa baske bir sekilde olcum mu yapiyorsunuz?


parcxerox
(25.08.18)
dibi derken aslınds denizin hemen ybitişiğindeki yerleşm yerinden bahsediyorum


giovanne
(25.08.18)
rakım hükümet konağının olduğu yerden hesaplanıyor diye biliyorum. yani yerleşim deniz kıyısında diye rakım da illa kıyıda ölçülmüyor.

ayrıca topografyanın ne kadar dik olduğuyla da alakalı. ardeşende kumsalda rakım 0 (merkez için 5 demiş wiki) ama kuş uçuşu 70-80 km içerdeki kaçkarlarda rakım yaklaşık 4000.

edit: lut gölü de kıyıdan yaklaşık 80 km içeride onun rakıma da -350 imiş.


halanne
(25.08.18)
denizin dibinde, kumsalda mı ölçtünüz yoksa referansa mı baktınız? mesela su an denizin dibindeyim, rakım 38 metre cünkü falezler var. antalya.


izmir'de rakım 2 mesela. Bu durumda hükümet konağı olması olası çünkü şehirde tepeler de çok var ortalama olsa yüksek çıkardı.


nundu
(25.08.18)
(13)

Sarhoş Olmayacak Kadar İçmenin Mantığı?

Sarhoş olmak veya çakırkeyf olmak da diyebiliriz. Yani örn. 2 duble rakı ile veya 2 bira ile 2 bardak su arasında bir fark yok benim için ‘kafa’ açısından. E o zaman 2 duble içmek saçma bir şey değil mi?
Sarhoş olmak veya çakırkeyf olmak da diyebiliriz. Yani örn. 2 duble rakı ile veya 2 bira ile 2 bardak su arasında bir fark yok benim için ‘kafa’ açısından. E o zaman 2 duble içmek saçma bir şey değil mi?
giovanne
(19.08.18)
Nasil yok yahu 200 kilo falan misin? Hani tamam acik havada yavas yavas cerezle yyince beni de carpmaz ama o kadar da bos gecmez iki bira


Ha ben her turlu icerim biranin tadini seviyorum ama kafa yapma olayi olmasa o parayi da vermem her turlu


Senin için bir fark yok ama benim için var. Saçma mı hala sence?


fırt
(19.08.18)
Fark olmayan için diyiyorum tabii ki.


giovanne
(19.08.18)
illa sarhoşluk hissi versin diye mi alkol almak lazım? belki içen kişi kontrolü kaybetmek istemeyen biridir? sarhoş olup milletin beni taşımasını hiç istemem mesela. yine evime dönüp uyumak isterim, o yüzden sınırımı bilirim.


gebere jackson
(19.08.18)
valla ben de sana katılıyorum. zil zurna değil tabi ama, sarhoş olmadıktan sonra içmenin bi anlamı yok.

4 bira içip mide yanması ile yatakta kıvranacağıma 10 içer sızarım.


Ben 3 birayla çok rahat çakır oluyorum o noktadan sonrası da bana saçma gelyor. zaten o kafaya geldik niye daha fazla içip güzel noktayı geçiyor ertesi günün içine ediyoruz diyorum ben :)


sarhoş olmayacak kadar içmek demek, birazcık gevşemek demek. ben mesela bir bardak biradan fazlasını içmiyorum veya birazcık kırmızı şarap. canımı sıkan bir durum varsa mesela, biraz umursamazlık katıyor insana.

neden dengemi kaybedecek, algılarımı yavaşlatacak, halsizleştirip mayıştıracak kadar içeyim? böyle bir içmeyi anca bir kutlamada, düğün vs. bir şeyde yaparım.


tabudeviren
(19.08.18)
Alkol tükettiğim zamanların yüzde 10 u çakırkeyf olmak içindir, kalan yüzde 90 da kültürdür.

Genellikle kafası olmasın isterim.

Kafayı bulmak için alkol tüketmek çok anlamlı değil ona bakarsan, daha efektif ve sonrasında hayatı daha az etkileyen maddeler var.


Bu devlet haklı bizim insana fahiş fiyata alkol vermekte. Ucuzlatsan milleti amatemden toplarsın. Alkolü bu kadar abartmayın yahu. Sarhoş olmak için götü başı dağıtmak için içilmez alkol. Yani içilir de bunu yapana kimse iyi gözle bakmaz.

İçersin adabıyla, gevşersin, eğlenirsin, yatar uyursun biter. Yek kafa yapmıyor, yek bana bişe olmaz. Hadi lan ordan.


kontrolü kaybedecek kadar içmem, kontrolü kaybedecek kadar içenle de içmem. o da 2-3 işte.


Değil. Memlekette alkol artık ulaşılabilir olmaktan çıktığından, her bulduğunda açlık psikolojisine girip abartan çok, olay bu.

İyi bir şarap, yerel bir bira ya da üst düzey bir kokteyl söz konusuysa aklıma gelecek son şey sarhoş olma ''amacı''dır. Aynı mantıkla, kusana kadar, mide full dolana kadar yemek yememek de mantıksız.

Bir de, zevk diye bir şey var, umarım tanış olursunuz.


buf-e kür
(20.08.18)
katılıyorum kesinlikle. beni mesela çok yavaş içmediğim sürece 2 bira hafiften çakırkeyf moduna sokar en azından 2 bira içemiyceğim bi ortamdaysam hiç bira almam gazoz, churchill falan alırım bunların tadını daha çok sevdiğim için. yalnız kokteyller için geçerli değil bu rakı, bira, şarap için geçerli daha çok. mekanda rahat rahat kokteyl içebilicek kadar varlıklı olsam kokteyl alırdım lezzet, içim keyfi olarak çok sevdiğim kokteyller var çünkü. arada bir yapabiliyorum ama bunu saçma fiyatlarından ötürü.


(7)

Bir sayfa kağıdı en ucuz nasıl kargolarım?

Bir sayfa/yaprak (A4) kağıdım var, bunu kargo ile başka bir şehre göndereceğim. MNG'ye sordum az önce 22 tl istedi. Sadece 1 sayfacık kağıt için. Ankara-İstanbul üstelik.Acelem de yok ama PTT ile göndermeyi düşünmüyorum zira yarım saat sıra bekliyorum kesin. Bunu en uygun nasıl gönderirim? Yoksa 22
Bir sayfa/yaprak (A4) kağıdım var, bunu kargo ile başka bir şehre göndereceğim. MNG'ye sordum az önce 22 tl istedi. Sadece 1 sayfacık kağıt için. Ankara-İstanbul üstelik.

Acelem de yok ama PTT ile göndermeyi düşünmüyorum zira yarım saat sıra bekliyorum kesin. Bunu en uygun nasıl gönderirim? Yoksa 22 tl normal mi?
giovanne
(15.08.18)
Hangi PTT o?
Fındıkzade PTT'de 3 dakika sürmez.


oguz altun
(15.08.18)
PTT'de posta mektup işlerine bakan memur pek yoğun olmaz, diğer işler için çok sıra olur ama kaç kişi mektup gönderiyor ki?

Ben böyle şeyleri zarfa koyup önceden aldığım pulu yapıştırıp ptt nin mektup toplama kutularına atıyorum.


John Bloor
(15.08.18)
turktelekom'un avantaj diye bi uygulamasi var, onu yukleyip mng'den kod alin. (13,5'ye geliyor kodla yollayinca)

herhangi bir turk telekomlu yuklese de olur. kargocuya cep no ve sifre vereceksin.

(bir de sms ihbar vs varsa kaldirsin onlari)


brkylmz
(15.08.18)
pttkargo ile gönderebilirsin, sıra pek olmaz. takip no da olduğu için en geç iki günde elinde olur.


hosein
(15.08.18)
koliyi 25 e aldım geçen gün, 22 neyin nesiymiş?

ptt en iyisi boşver, kaptırma paranı.


binder dandet
(15.08.18)
iadeli taahhütlü posta ile.


naksidil
(15.08.18)
(27)

Düğün Yapmak İsteyen Kız Arkadaşı ve Ailesini Nasıl Durduracağız?

Memleketin hali ortada... Evimiz yok, bir tane iyi kötü arabamız var, kredisini ödüyoruz. Üç kuruş maaşımız var ancak geçiniyoruz. Bedelli yapacağım 15 bin ona gidecek, lisanstan kalma kredi borçları falan da var. Anlayacağınız var da var.Hal böyle iken, hatun ve ailesi tutturmuş düğün yapacaz diye.
Memleketin hali ortada... Evimiz yok, bir tane iyi kötü arabamız var, kredisini ödüyoruz. Üç kuruş maaşımız var ancak geçiniyoruz. Bedelli yapacağım 15 bin ona gidecek, lisanstan kalma kredi borçları falan da var. Anlayacağınız var da var.

Hal böyle iken, hatun ve ailesi tutturmuş düğün yapacaz diye. Hani ısrarla da "biz ödeyecez canım ne var"a geliyor konu ama onların da para yok, kredi falan çekecekler. Sadece salonun maliyeti en az 20 bin lira. O da seneye için. 10 bin de hava parası olsa kafadan 30 bin lira 200 kişilik bir düğün için. Daha yeni düğün yaptık kardeşime 450 kişi geldi düğüne takılan takı çok komik. Millet paso 100 lira takıp geçmiş. E seneye bir çeyrek olur 400 lira nerden baksan, kimse çeyrek falan da takmaz. Yani demem o ki takı da eskisi gibi bir umut değil.

E şimdi 200 kişi yiyip içip eğlensin diye biz neden havadan 30 bin tl harcıyoruz onu anlamıyorum bir türlü? Nasıl vazgeçireceğim bundan?
giovanne
(13.08.18)
Trolluk degil de bu kadar onemli bir konuda bile anlasamiyorsaniz neden evleniyorsunuz? Yanlis kadin degil mi o simdi?

Annesine bir sey diyemiyorum, onlar dugun-baskalari ne der-geleneklerimiz ucgeni arasinda buyumusler, ancak senin evlenecegin 20lerin sonu 30larin basindaki kadin degil. Onemli olanin gosteris yapmak olmadigini anlamiyor mu?


Traveller
(13.08.18)
Hayatta iyi günde kötü günde birlikte olmayi sectigin kisiyi bu devirde ve bu sartlarda böyle bir yükün altına girmemeye ikna edemiyorsan evliliğini ciddi sorgulamani oneririm.


orion
(13.08.18)
Aslında onu ikna ediyorum da omda bir süre sonra “ailem çok istiyor” moduna bağlıyor.


giovanne
(13.08.18)
Benim de annem benden mantiksiz seyler istiyor ama ben kabul etmiyorum. Ona kalsa bekar oldugum icin onlarin sehrinde onlarin evinde yasamam gerekli. Bunu cok ister ama mantikli degil. O nedenle annemin her dedigini yapmiyorum. Onun dusunce sekli farkli yillarda, 70'lerde 80'lerde sekillenmis. 2018 yilinda yok dugun yok su bu yapmak zorunda degilsiniz.


Traveller
(13.08.18)
İlişkini gözden geçir. Ben bekar olsam ve sevgilim düğün istese hiçbişe söylemeden kalkar giderim bir daha görüşmem o derece kırmızı çizgi bende düğün.


Ben de düğüne karşıyım. Yapmam diyorum ama karşıma çıkan kişi illa düğün diye tutturursa kına gecesi + nikah ile orta yolu bulmayı planlıyorum.

Şu düğüne yapılan fuzuli masraflara acıyorum. Git evini daha güzel diz o parayla, ne bileyim fakire dağıt daha iyi.


efreet sultan
(13.08.18)
Böyle konularda sağduyulu olmayan ve aynı gözlüklerle bakmadığın kişilerle evlenme bence.


Bu arada düğün salonu nasıl 20 bin lira yav? Kuzenim evlendi mahalledeki düğün salonunda 4bin lira verdiler. Madem seni zorluyorlar senin bulduğun salona da razı olacaklar. Bul ucuz yollu bir yer yap düğünü madem.


dougsampson
(13.08.18)
her ailenin her çiftin kendine göre koşulları olabilir
parası olmayan bir ailenin kredi çekip düğün yapcam demesi gerçekten falsoymuş ama

mesela memleketler uzak olabilir, ailenin gelecek kişisi çok olabilir, ilk evlenecek çocuk olabilir, hatta tek çocuk olabilir..hiçbir şeyinizi bilmiyoruz ?

bakın, kendi kardeşim düğün filan istemiyordu ama her iki taraf da ilk evlenen kişiydi iki aile de düğün yapacağız dedi. o zaman buyrun yapın dedi çift de. iki aile de kendi gerekleri doğrultusunda yaptı. iki aile de kendi ödedi (yapcam diyen öder, bence çok mantıklı)
biz yemeksiz ama ikramlı, salonda düğün + kına (ki acaip saçma bence önce düğün sonra kına, neyse) şeklinde yaptık 15 bin lira verdik bu sene 17 filan, burası şık bir salon. edit: 500 kişi
onlar küçük bir anadolu şehrinde yemekli 500 kişiye 15 bin verdiler

sizin nasıl salonlar nasıl düğünler ki 200 kişiye 20 bin? türlü türlü salon var, biraz gezin, bi araştırın.

takılan takı çok komik demişsiniz de demek anne-babanız gidip takmamış kimseye...%90 bu işler karşılıklı oluyor. belki karşı taraf takmıştır onu da bilemezsiniz ki.


niye ama
(13.08.18)
Düğün saçma bişey, hemen ayrılın vs. diyen birsürü insan olucak lütfen dinleme, zaten dinlemezsin mantıklı bi insan gibi görünüyosun.
Aynen bu yaptığın hesabı efendice evlerine gidip sen yap. Beni yanlış anlamayın sizi yakın gördüğüm için, birlikte konuşmak için bunu yapmam gerekiyor dersin. Anlat bakalım ne diyecekler. Ama bunlardan bahsederken, eğer kızı seviyor ve gerçekten evlenmek istiyorsan mutlaka bunu da uzunca anlatmalısın.


megalomaniac
(13.08.18)
dugunlere gitmiyorum, taki da takmiyorum. ha dugunde bize taki takildi ha bankadan kredi cekildi. ikisi de borc. hatta takiya gelen faiz daha fazla. farki yok benim icin. taki gelenegine karsiyim. bu sebeple senin yakinmana katilmiyorum.

dugun yapmak istemiyorsan, buraya yazmis olduklarini muhataplarina soyle. gec arsilarina konus. dugun yapmamaya ikna et.


evliliğin ne kadar saçma bir şey olduğunu tekrar hatırladım. bence yol yakınken dönün.


coder6006
(14.08.18)
Benim tek bir takıldığım nokta var, kardeşine düğünü ailen mi yaptı kendisi mi yaptı? Bence kız buna takılıyor olabilir e ona yapmışlar bize niye yapmıyolar vs diye.


pastörizesüt
(14.08.18)
Dugun yapip yapmama konusunda anlasilamadi diye "yanlis kadin" olmaz o. Insanlar her konuda mutlak anlasamazlar zaten. Ben dugun yapmayalim diyorum o yapalim diyor, olmaz oyle sey ayrilalim. Oyuncak mi bu?


Soruya cevap; sen kizi ikna etmeye bak. Kizi ikna edersen aileyi o ikna eder.
Bir de bu daha baslangic, bir suru sorun cikacak muhtemelen daha. Hazirlikli ol. Ceveremden biliyorum cok gordum bu ornekleri.


stavro
(14.08.18)
eşimin babası müthiş bir ısrarla düğün yapmak istedi, bi tane oğlum var ben onun düğününde bir oynayamayacak mıyım modundaydı, biz ama hiç istemiyorduk. o zaman da aynı şeyi konuşmuştuk: kredi çekip düğün yapmak nedir yahu?
bir gecede 30 bin harcamanın sorun olmayacağı bir gelir/tasarruf olur ortada o zaman yapılabilir, ama bu devirde borçlanıp düğün yapmak akıl karı değil..
kız arkadaşınız ama ailem çok istiyor diyor fakat kendi istemiyor olsa yedi cihan düğün yap dese yapmaz (kendimden biliyorum), en iyisi makul sebeplerle açıklama yapmak. düğün iyi hoş ama para meselesi var demek. para yok ondan yapamıyoruz, sizi de bu devirde borçlandırmak istemiyoruz demek ayıp değil.


@niye ama, kesinlikle durum öyle değil. babam en kötü zamanında bir muhakkak hemen her davete bir çeyrek takmıştır, kendisi bunların hesabını tutmaz ama annem tutar. zaten annem diyordu "senin çeyrek, yarım taktığın insanlar 100 tl taktı" diye. İnsanlar da haklı bir çeyrek neredeyse 400 lira, napsınlar?

düğün yemekli ve dışarıda (açık havada) olacağı için kişi başı 100 tl. 1 ay önce 70 lira idi, şimdi 100 oldu. benim ailem de düğün istiyor ama ben onları ikna ettim düğün yapmamaya. yani düşünsenize 2 düğün olsa sırf 500 kişi yiyip içip eğlensin diye 50-60 bin tl para gidecek.

kızın ailesi -maalesef- tamamen gösteriş için yapıyor. kız diyor ki "çok pahalı değil mi?", ailesinin verdiği cevap- herkes yapıyor, biz de yapacaz. asıl koyan da bu bana.


giovanne
(14.08.18)
kız arkadaş, ailesi ve kendi ailenizi güzel bi akşam yemeğinden sonra evin salonunda toplayın. kız tarafından 3 yakın akrabayı, erkek tarafından 3 yakın akrabayı sırayla arayıp telefonun sesini dışarı verin. anneler sırayla soracak; ''aramızda konuşurken hatırlayamadık da falancanın düğününde giriş şarkısı neydi hatırlıyor musun?''. bu soruya 6 akrabadan 1'i bile cevap verirse düğün yapılacak, ama hiçbiri bilemezse bu işin devasa paralar saçılan ve düğünden 1 gün sonra herkesin normal hayatına dönüp hiç bir şey hatırlamadığı devasa bir israf olduğu buradaki gibi uzun ve yorucu cümlelerle değil de kısa ve net şekilde anlatılacak. sonra o parayla siz dünyayı gezerken yurtdışından ücreti mukabilinde bi tane parfüm istiycem sizden, Türkiye'de bulunmuyor.


onemoremile
(14.08.18)
Benim ailem de herkese çeyrek takmıştı ama geri dönüşünü en yakın akrabalardan bile görmedik:)) Durumu iyi olmayanlara sözüm yok ama aylık geliri 10.000 olan akrabalarımız bile bir şey takmadı. İçinizden ne geliyorsa onu yapın.


kızın arkadaşlarını tanıyorsan rica et bence konussunlar. onlar bu işin gereksizliğinden bahsederse, hele evlenmiş tecrübeli biri varsa kafasına iyice yatar. düğünü savunan arkadaşları konuşmasın ama. kafası daha da bulanır.


Neill
(14.08.18)
hocam
acilin evli geldi
1- low cost - yemeksiz - basit bir ikramlı dugun salonu bul ve tut
her seyi low cost yap ama dj bile arkadasiniz olsun
istanbuldaysanız tekne de yapabilirsiniz
ikramı bile kendini yaparsınız
2- yapmazsan hayat boyu kafan s*kilecek
ailesi trip atacak
hatun trip atacak
o yüzden sen de 20 k lık salon degil 4-5 k ya cikaracaksın bu dugunu

he, bence evlenme hocam ama
sen bilirsin :) yapılacaksa böyle bir şey yap low cost git


kingcyrax
(14.08.18)
ikna etmeyeceksiniz. yuz yıllık kkız arkadasın degilse ayrılmalısın. cunku evlilige en azından maddi açıdan hazır değil gibi görünüyorsun. yani esasında hazırsın, evlenmek nedir, aynı eve oturmak. ama düğünlü bilmem neli şekilde evlenicem diyorsa karsı taraf illa, buna hazır degilsin. ortak gireceginiz bu psikolojik külfet altında yalnız hissediyor ve karşı tarafı goremiyorsan, hazır degilsin.


%100 geri dönüş beklemez kimse zaten ama bizde genelde takana karşılık takılır, düğüne gelemeyen takısını gönderir. olmadı sonra eve ziyarete gelir, bırakır. 1. derece yakın olanlar hem kız düğününe hem erkek düğününe geldi bizde mesela (gerçi mesafeler çok uzak değildi ama birer hafta arayla ikisine de geldiler yani) ha anne-babam kadar önemseyen az tabi ama yine de genel bir önemseme durumu vardır. elinden geleni yapar insanlar...
ayrıca kimin giriş parçasını sorsan söyler herkes, gelinliğini, kaynananın kıyafetini, pastanın rengini, menüyü vs. sorsanız onu da söylerler. hoş ben de 25 sene önceki olayları unutmam, genel bir hafıza durumu var bizde.
ya sizde akrabalık/aile dostu ilişkileri bir tuhaf ya bizde, bilmiyorum.

--
vazgeçirmek, ikna etmek filan değil, bu işlerde beceri orta yolu bulmak. bir de tabi öncelikler var. ben olsam illa düğün yapacam diye saçma sapan yerde kuru pasta meyve suyu yapmam (hiç yapmam daha iyi) Ama aile vardır millet yapmadı demesin diye öyle de olsa yapalım diyebilir. ucuz yollu salona fit olabilir, bakacaksınız hepsine.

mesela bir de şu var ,siz nerede oturacaksınız, eşya, mobilya, gelinlik vs. aldınız mı?
bir bütçe çıkardınız mı?
bazı insanların hakikaten matematiği epic fail
atıyorum k.validenizi alın bir gezin şöyle -almayın, bakın sadece
sonra alt alta koyun bir hesaplayın
kız tarafının alacağı standart şeyler vardır (örn. en asgari olarak yatak odası ve mutfak hemen her yörede kız tarafı alır) bunları almışlar mı? atıyorum bir 20 bin bunlara vermeleri gerekeceğinin filan farkındalar mı acaba?

yani; orada daha hiçbir şey yoksa ve daha bismillah düğünü krediyle yapacaklara biraz ayakları yere bassın.

ha yok belli bir hazırlık varsa olay sadece düğün salonu ise o zaman siz biraz feragat edin.
gibi.


niye ama
(14.08.18)
havadan 30bin tl harcamıyosun. düğün hesabın yanlış.


elorelia
(14.08.18)
ben ayrıl demedim asla.. ciddi gözden geçir dedim..:)


orion
(14.08.18)
elorelia+1

ben de yeni evlendim, millet yiyip içip eğlenecek biz de düğün töreni sıkıcılığı ve gerginliğini çekeceğiz, onun yerine düğünü, salonu en uygun maliyetli şekilde yapalım kendi gezmemize veya ihtiyaçlarımıza diye kararlaştırıp, sıradan, mahalle düğün salonunda yaptık. (büyüklerinde kalbi kırılmamış oldu düğün yapıldı mı yapıldı sonuçta)

taraflar arasında (aileler) gerçekten iyi niyet veya çözüm bulma amacı varsa böyle birşeyler yapılabilir. ama yok gösteriş merakı filan varsa, illa sıkıntı çıkar salon, düğün töreni vs çözülür başka bir şey çıkar.


wilhelmwasmuss
(14.08.18)
Kimindi çıkaramadım ama bir din adamı ya da vaiz olabilir, çok güzel bir lafı var bu konularla ilgili. Tam doğrusu olmasa da mealen şöyle ;

"Saçma masraflar ve israflarla damadı büyük borçlar altına sokup, sonra da o evlilikten huzur bekliyolar"

Evliliğiniz ve masrafları sizi mutsuz ve huzursuz edekcese hiç bir şeye boyun eğmeyin.


John Bloor
(15.08.18)
Eşim de ben de düğün istemiyorduk, bana kalsa nikah dairesinde evlenip geçecektim. Ancak iki tarafın da ailesi çok istiyordu ve çok ısrar ediyordu.

En son ailelerimize; "Yapacaksanız siz kendi aranızda gelin-damatsız düğün yapın, biz gelmeyeceğiz" diye resti çektik, en sonunda ciddiyetimizi anladılar. Bu süreç kolay olmadı, yıprandık tabii ki, ağlamalar, duygu sömürüleri, dramalar vs vs...
En son annem "dul kadınlar gibi nikahla mı gideceksin?" diye ağlamalara başlamıştı yani o derece saçmalık. Neyse en sonunda kabul ettiler.
Ha "Evlenmeyiz o zaman, birlikte yaşarız" kozunu da kullanmıştık.

Neyse yine de gönüllerini almak için ufak bir kına gecesi yaptık, kızlı erkekli. Halay çekmek, göbek atmak isteyenler orada hallettiler. 4-5 bin gibi bir maliyeti olduç

2 gün sonra da nikah ve ufak bir kokteyl yaptık. Bunun da aynı şekilde 4-5 maliyeti oldu.
Takılar nikah sonrası takıldı, hem takıları toplamış olduk. Akşamına da arkadaşlarda toplanıp eğlenmeye gittik.

Şimdi iyi ki de nikah+kokteyl yapmışız diyorlar, sonradan bize hak verdiler:)


peggy
(15.08.18)
(3)

Esenler Otogarı'ndan Bahçelievler'e??

Sabah 9 gibi Bahçelievler'de olmam gerek. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde. Otobüsle geleceğim Ankara'dan. Sizce Alibeyköy'de mi ineyim? Yoksa Esenler'den rahat gider miyim oraya? Nasıl giderim mesela?Teşekkürler.
Sabah 9 gibi Bahçelievler'de olmam gerek. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde. Otobüsle geleceğim Ankara'dan. Sizce Alibeyköy'de mi ineyim? Yoksa Esenler'den rahat gider miyim oraya? Nasıl giderim mesela?

Teşekkürler.
giovanne
(13.08.18)
Otogardan Metro.
Yenibosna Durağına yürüme mesafesinde okul.


mutekebbir
(13.08.18)
esenler otogardan metroya binin, havalimanı yönüne. yenibosna durağında inin. 5-10 dk yürüdükten sonra okula varıyorsunuz.


tabirimekruh
(13.08.18)
sakın alibeyköyde inme esenler otogarda in metroya havalimanına gider gibi bin yenibosna da in 5 dk yürüme mesafesinde


basond
(13.08.18)
(13)

RTE tehditle aslında iyi bir şey yapmadı mı?

Yani adam dedi ki "eyyamcı kodaman patronlar, dolar alıp piyasayı mahvetmeyin yoksa elinizde patlar o dolarlar", haa evet yabancı yatırımcı vs. açısından kötü ama aslında daha kötü bir şeyin önüne geçmedi mi bu şekilde?yoksa?
Yani adam dedi ki "eyyamcı kodaman patronlar, dolar alıp piyasayı mahvetmeyin yoksa elinizde patlar o dolarlar", haa evet yabancı yatırımcı vs. açısından kötü ama aslında daha kötü bir şeyin önüne geçmedi mi bu şekilde?

yoksa?
giovanne
(12.08.18)
o kodamanlar döviz cinsinden borçları ile yabancı yatırımcının yanında hiçbir şey.


ahkam keserek ülke ve ülke ekonomisi yürümez. bu çok basit bir mantık, gerisinin ise pek bir önemi yok.


biravekahve
(12.08.18)
Sanayici dinler mi sence?
Dun biri hissesi borsada olanlarin dovizlerini koymustu. Sirf sabancida 4milyar vardi.


acemi
(12.08.18)
şimdi;

o kodamanlar başka ülkelerde de dövizle çalışabilir, türkiye onlar için sadece onlarca ülkeden birisi.

bizdeki yabancı yatırımcı da öyle apple intel qualcomm samsung bilmem ne değil ki(ford otosan hariç), bundan daha küçük çapta.

eğer apple'a üretim yapan bir fabrikamız olsaydı, intel mikroişlemcilerini türkiyede üretseydi, samsung'un telefon fabrikası olsaydı o zaman bu dediğinin sağlam bir temeli olurdu.

hoş, bu fabrikalar olsaydı zaten bu halde olmazdık ta, neyse.


pianist
(12.08.18)
fabrikayla üretimle falan alakası yok bu işin. Ülkede üretim var. Bu ülkede yılda 2 milyon otomobil üretiliyor, 6.000 tane Alman şirketi faaliyet gösteriyor hala üretim yok diyorsunuz. Şu anda yaşadığımız krizin gerçek nedeni ölçüsüz tüketim, ithalat, yüksek özel sektör borcu ve yüksek kamu harcamalarıdır.


redskull
(12.08.18)
@redskull katma değeri yüksek şeyler üretmiyoruz. o saydıklarında asıl pay kendi memleketlerine gidiyor.


giovanne
(12.08.18)
kodamanlar "peki abi tlde kalip zarar edelim mi" diyecekler ?
Ya yurtdışı hesaplarina aktaracaklar ya da ulker gibi kacacaklar. Sonuçta ülke fakirlesecek.


@giovanne tam da ben söyleyecektim ağzına sağlık.

peki bana şunu söyleyebilir misin, ülkemizdeki 6.000 alman şirketinin sektörlere göre dağılımını, ve ülkeye kattıkları değer?(bir bakıma yıllık bazda ne kadar nakit girişini sağlıyorlar, ve de ülkemizin toplam gelirinin % kaçı bu 6000 firma sayesinde?


pianist
(12.08.18)
çoğu dedigini dinleyecek çünkü it gibi korkuyorlar. ayrıca rte öyle güçlü ki o koca koca holdinglere kafayı takarsa bitirir hepsini.


Neill
(12.08.18)
Serbest piyasada bir numarali kuraldir, piyasa ile dalasmazsin. Cunku kolektif bir kaosun davranisini kontrol edemezsin. Piyasanin serbestligi kaldirilabilir, yani guc buna yetebilir fakat serbest piyasada bu demecler ile sonuc alinamaz. Boyle de ilginc bir gercek bu.


dunal
(12.08.18)
İçinde bulunduğumuz koşullarda serbest piyasa mantığıyla çelişirsen adamlar gerçekten serbest olan bir piyasa bulur oraya gider. Gitmezse aptaldır. Halk dışında kimse parasıyla rezil olmaz.

Ceremesini tabi ki çekeceğiz. Böyle giderse yakında zeytini çok yemeyin derler, tüpü fazla kullanmayın derler, elektriğe, internete kesinti vs. getirirler...

Soruna yanıt hayır yaptığı şeyin amiyane tabirle karşılığı 'sıvamak' oluyor.


idexo
(12.08.18)
Resmen piyasaya “doları ya siz düşürürsünüz ya da ben düşürmesini bilirim” dedi.


sekerse tehlike
(12.08.18)
yapmadı.

herkes elinde doları frenleyecek bir şey olmadığını biliyor. kuru sıkı salladığı belli. çarşambadan beri dolar bozdurun çağrısı yapıyor, tık yok.


babilbaligi
(13.08.18)
(5)

Budweiser Budvar ve Budweiser farklı biralar mı?

ikisi de aynı çek birası değil mi?
ikisi de aynı çek birası değil mi?
giovanne
(10.08.18)
Budweiser'in Amerikan versiyonu biri. Türkiye'de satılan markası da Bud. Efes grubu üretiyor.


himmet dayi
(10.08.18)
@hinmet dayi daha az önce budweiser burvar ve bud içtim ard arda alakası bile yok. Bud tam anlamı ile çöp.


giovanne
(10.08.18)
yeni meta tuborg frederik serisi, tavsiye ederim.


archmage mahmut
(10.08.18)
bud amerikanın leş biralarından. bir de bud light var. daha da leş. maç izlerken tıkır tıkır açıp içiyor redneckler. budvar ile karşılaştırılabilecek bir bira değil. ikisi farklı şirketler. bud'ı satan adamlar dev bir brewery korporasyonu.

(bkz: anheuser-busch inbev)


rosencruz
(10.08.18)
bud ve bud light amerika'nın en çok satan 3 bira markasından ikisi (1- light, 3- bud) ama leş. evet.


himmet dayi
(12.08.18)
(7)

Krize girdik mi tam olarak?

Hala resmi olarak bir "kriz" havası yok ne yazık ki. Götümüzde ayı bağırıyor ama yöneticiler hala "ekonomi çok iyi" açıklamaları yapıyor.Gerçekten böyle bir ışık var mı? Yani bu kura rağmen kurtarılabilir bir şeyler olabilir mi ülke ekonomisi adına? yoksa krizde miyiz?
Hala resmi olarak bir "kriz" havası yok ne yazık ki. Götümüzde ayı bağırıyor ama yöneticiler hala "ekonomi çok iyi" açıklamaları yapıyor.

Gerçekten böyle bir ışık var mı? Yani bu kura rağmen kurtarılabilir bir şeyler olabilir mi ülke ekonomisi adına? yoksa krizde miyiz?
giovanne
(10.08.18)
girdik girdik.

bu saatten sonra geri dönüşü çok zordan da öte. yazar kasa krizi bunun yanında devede kulak kalır.


ekonomik krizin tanımı farklı ve değişebilir. belki siyasi vs. denebilir bilemiyorum.

en çok kabul edileni iki dönem arka arkaya resesyon.


sözde haber sitelerinde tek bir haber yok, yayın yasağı gelmiş gibi.2001 ve 2008 senaryoları tekrar yaşanıyor.


Girmiştik zaten, dün ve bugün iyice perçinlendi bence.

Devlete uzun zamandır güvenmiyordum, bugün itibarıyla bankalara da güvenmiyorum.


chicha
(10.08.18)
Açıkcası ben durumdan gerçekten korkuyorum. Çünkü resmi olarak ilan edilmediği her dakika kan kaybederiz. Asıl kötüsü, medyanın yaptığı algı nedeniyle her şey iyi gidiyormuş gibi düşünülür ancak halk tecrübe ederek anlar. Onun da travması çok ağır olur. Sadece ekonomik değil sosyal bir krizin çıkmaması için neden kalmadı. Olaylar da öyle işsiz kaldım, ailemin yanıma gittim vs. ile kalmaz. Baya şiddet olaylarının sayısı artar. Kaçacak huzurlu yer kalmaz kısacası.


filmlovepenguin
(10.08.18)
Krize aksi iddia edilemeyecek sekilde girdik kardesim. Hatta birkac ay oldu.


dunal
(10.08.18)
İsp'de çalışıyorum, projelendirdigimiz servislerin %80 i durduruldu...


mirty
(10.08.18)
(4)

Deneyip de beğendiğiniz bir hazır döner var mı?

Eyvallah bir Erzurum döneri aramıyoruz ama bu arkadaşların yiyilebilirlik derecesi nedir acaba tam olarak? Sizin deneyip de beğendiğiniz paketli bir et döner var mı?Danke.
Eyvallah bir Erzurum döneri aramıyoruz ama bu arkadaşların yiyilebilirlik derecesi nedir acaba tam olarak? Sizin deneyip de beğendiğiniz paketli bir et döner var mı?

Danke.
giovanne
(09.08.18)
Metrocity'de Amasya Et Ürünleri mağazasından almıştık, beğendik. Ötekiler gibi plastik gibi değildi.


chicha
(09.08.18)
şoktan beşler aldık. tadı güzel ama içinden kemik parçaları çıkıyor. önermiyorum.


tukenmez adam
(09.08.18)
bim'de 500 gramlık et döner var. teflon tavada tereyağ ile 5 10 dakika arası kadar çevire çevire kızartırım. güzel pişince çok lezzetli olur. yanına pilav da yaparsın oh mis.


burty
(09.08.18)
Bim'deki igrenc. Et tadi kesinlikle gelmiyor.


stavro
(09.08.18)
(5)

Aracın Yakıt Filtresini Ne Zaman Değişmek Gerekir?

Selam fellas,araç pejo 208 dizel. kitapçıkta "vaktinde değiştirin" yazmışlar ama vakti söylememişler. Sanayide ustaya sordum 30 binde bir değiştir dedi ama güvenmedim çünkü çok da önemli değil falan dedi, oysa ki dizel araçta oldukça önemli.Şimdi ben bunu ne zaman değiştireyim? sağlıklı bilgiye nası
Selam fellas,

araç pejo 208 dizel. kitapçıkta "vaktinde değiştirin" yazmışlar ama vakti söylememişler. Sanayide ustaya sordum 30 binde bir değiştir dedi ama güvenmedim çünkü çok da önemli değil falan dedi, oysa ki dizel araçta oldukça önemli.

Şimdi ben bunu ne zaman değiştireyim? sağlıklı bilgiye nasıl ulaşırım?

danke
giovanne
(07.08.18)
Yag degisimini 10binde yaptiginizi varsayarsak 2 seferde 1 kere normaldir. Ama 3 kez de olur yani 30binde olursa cok bi numarasi yok ama filitrenin orijinal oldugunu varsayarsak. Ama kişa girerken muhakkak degistirin.


ykyt
(07.08.18)
dizel ilk bakım da servis değiştirir.senede bir değilştirmek iyidir. ancak senede 10 binden fazla yapmıyorsanız gerk yok.


mikahakkinen
(07.08.18)
Eski bir 208 dizel sahibi olarak benim araçta 30bin km de değiştirmişti servis . Yılda 20bin km yapıyordum o zaman çoğu ankara şehir içi


06460
(08.08.18)
Ne idüğü belirsiz yerlerden ya da kaçak mazot almıyorsanız çok sık değiştimenin anlamı yok. ortalama 3 yağ değişiminde bir iyidir.


John Bloor
(08.08.18)
yağ değişimi 15 binde bir, yakıt filtresi 30 binde bir.


babilbaligi
(08.08.18)
(5)

Minik Kuzene Hediye?

Selam fellas. Henüz 8 yaşında, koleje giden bir kuzenim var. Yaz tatili olması sebebi ile de vaktinin çoğunu havuzda ve denizde geçiriyor. Nasıl bir hediye alsam acaba?Danke
Selam fellas. Henüz 8 yaşında, koleje giden bir kuzenim var. Yaz tatili olması sebebi ile de vaktinin çoğunu havuzda ve denizde geçiriyor. Nasıl bir hediye alsam acaba?

Danke
giovanne
(07.08.18)
O yaşlarda kızım var. Elektronikten mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışıyorum. Örnek hediyeler:
* tchibo'da plaj atış oyunu görmüştüm
* El becerilerini geliştirmek için polymer kil alabilirsin
* Çocuklar için kolay çizim teknilkeri kitabı var, yanyana oturup çiziyoruz. Benim çizgilerim onunkilerden daha acemice oluyor çoğunlukla, çok eğleniyor bu duruma.
* bir de her devrin Lego'su var tabii


SiyamkedisiZorro
(07.08.18)
kitap + lego

bu ikisi ne kadar da olsa hep azdır :)


burfak
(07.08.18)
Tatlış bir deniz havlusu? Ben o yaştayken üzerinde karakterler olan deniz havlularına bayılırdım.


biohazardous
(07.08.18)
Yasina uygun kitap.


chitosan
(07.08.18)
cok gelismis su tabancalari var. bizde 500tane var mesela. 501. yi alsam teyze vardi ya evde almasaydin demez.


jimicik
(07.08.18)
(3)

Tatile gidiş ve kayıp bagaj, napmalıyız?

Kardeşim balayına gitti Antalya’ya aktarmalı ve bagajı kayboldu çocuğun. Otel rezervasyonu galan her şeyleri tamdı ve şimdi havalimanında ne bok yesek diye düşünüyorlar. Anadolujet’i aramışlar onlar da kayıt oluşturmuş, Şimdi napsınlsr sizce?Ben dedim ki merkezden bir üst baş bir şey alıp tatile bak
Kardeşim balayına gitti Antalya’ya aktarmalı ve bagajı kayboldu çocuğun. Otel rezervasyonu galan her şeyleri tamdı ve şimdi havalimanında ne bok yesek diye düşünüyorlar. Anadolujet’i aramışlar onlar da kayıt oluşturmuş, Şimdi napsınlsr sizce?

Ben dedim ki merkezden bir üst baş bir şey alıp tatile bakın, artık geri dönmek ya da beklemek saçma
giovanne
(05.08.18)
Erkek olan güzel bir mayo alsın (dize kadar olanlardan) otelde falan onunla takılır. Bayan olan kişi 1-2 yazlık elbise ve mayo alsın o da o şekilde takılır. İkisi için de 10 liralık parmak arası terlik iş görür. Şarj cihazı vs. otelden temin edebilirler diye düşünüyorum. Başka bir şeye de ihtiyaçları yok zaten tatilde. Full pansiyonsa ekmek elden su gölden :) Güzel bir anı olmuştur. Bagaj bulunur elbet ama gelmesi 1 haftayı falan bulur. Kargoyla falan gönderiyorlar sanırım


mr.goodcat
(05.08.18)
3er-5er parça eşya alıp devam etsinler tatile. beklemenin zaten bir anlamı yok, dönmek de gereksiz olur bence. ayrıca alacakları eşyaları da havayolu karşılıyor gibi bir bilgi kalmış aklımda onu da bir sorsunlar. hayır deseler bile fişleri saklasınlar. bulunursa havayolu bulundukları yere götürüp teslim ediyor.


nrmnm
(05.08.18)
bi şekilde bulup ertesi gün teslim ediyorlar. edemezlerse zaten belli bir tazminat bedeli var 300-400 euro gibi olması lazım.


orpheus
(05.08.18)
(2)

Antalya Havalimanı-Göynük Transfer

Efendim hayırlı haftasonları diliyorum.Bugün 13.00 de ayarlamak üzere bu transferi kişibaşı 50 tl yi geçmeyecek şekilde nasıl ayarlayabiliriz?
Efendim hayırlı haftasonları diliyorum.

Bugün 13.00 de ayarlamak üzere bu transferi kişibaşı 50 tl yi geçmeyecek şekilde nasıl ayarlayabiliriz?
giovanne
(05.08.18)
havalimanından otobüs ile otogar
otogardan finike,kumluca, kemer arabalarıan binmek

üstlerinde yazıyor zaten göynük falan diye.

25-30 tl dir herhalde toplam


liriamer
(05.08.18)
HAVALİMANI OTOGAR ARASI OTOBÜS VE TRAMVAY VAR OTOGARDAN GÖYNÜK OTOBÜSLERİNE BİNERSİN UCUZ OLUR AMA BİRAZ UZUN SÜRER


amizbey
(05.08.18)
(2)

Aktarnali Ucusta Yolcu Kesin Bekleniyor mu?

Selam fellas. Yarin pederin aktarnali ucusu var. Once yurtico sonra yurtdisi ucacak. Ne var ki az once mesaj geldi ucak saati degismis ve aralarinda sadece yarim saat var. e bu adamin pasaport kuyrugundan gecmesi zaten 1 saat.Simdi digee ucus icin ucagi kesin bekletecekler mi? Yoksa nasil bir yol iz
Selam fellas. Yarin pederin aktarnali ucusu var. Once yurtico sonra yurtdisi ucacak. Ne var ki az once mesaj geldi ucak saati degismis ve aralarinda sadece yarim saat var. e bu adamin pasaport kuyrugundan gecmesi zaten 1 saat.

Simdi digee ucus icin ucagi kesin bekletecekler mi? Yoksa nasil bir yol izliyorlar?
giovanne
(04.08.18)
1-2 kişi için bekletmiyorlar. Tabi o uçakta rötar yapmaz ise.

Bağlantılı uçuş ise bir sonraki uçağa kaydırırlar. O gün başka uçak yok ise otele yerleştirirler bir sonraki uçağa kadar.


eğerler biletleri bağlantılı olarak aldıysanız bekletiyorlar ya da sizi ücretsiz olarak sonraki ilk uçuşa aktarıyorlar.
ama biletleri ayrı ayrı aldıysanız ya da farklı firmalarsa geç kalınan uçuş beklemiyor.


halanne
(04.08.18)
(6)

Yapımları Desteklemek için "Blutv" Alınır mı?

Şimdi malumunuz bu Blutv'nin olayı uzun. İrfan Değirmenci olayı ve dahası. O yüzden hiç abone olmadım. Şimdi bir deneme üyeliği aldım, "sıfır bir adana" diye bir dizi için, diziyi de beğendim, masum diye bir dizi daha var o da güzel. bir tarafım diyor ki "böyle yapımları desteklemek için blutv abone
Şimdi malumunuz bu Blutv'nin olayı uzun. İrfan Değirmenci olayı ve dahası. O yüzden hiç abone olmadım. Şimdi bir deneme üyeliği aldım, "sıfır bir adana" diye bir dizi için, diziyi de beğendim, masum diye bir dizi daha var o da güzel. bir tarafım diyor ki "böyle yapımları desteklemek için blutv abonesi ol", bir tarafım da diyor ki "ne abone olacan olum, kanalın sahibinin duruşu ortada."

napıyoruz?
giovanne
(30.07.18)
Ben de aynı sebepten üye olmadım.
Masum için üyelik açıp deneme süresinde Blutv nin iki dizisini (Masum, Sahipli) izleyip devam etmedim.
Sonra 7 yüz'ü merak ettim ama aynı tereddütler yüzünden üyelik açmak istemedim.
Arkadaşımın hesabına girip izliyorum :)
Farkı var mı diye soracak olursan bence yok ama olsun benim yapabildiğim boykot da bu kadar oluyor işte.
Blutv nin içeriklerini beğeniyorum ama şu an için istediğim zaman arkadaşımın hesabına girebildiğim için üye olmayı düşünmüyorum.
Bu imkanımı kaybedersem üye olur muyum bilmem, şu sıra tasarrufa girdiğim için kendi Netflix üyeliğimi bile dondurma kararı almak üzereyim.

Başka hesaptan girme imkanım olmasaydı üye olur muydum?
Kararsızım ama olurdum herhalde.
Netlix, Blutv, Puhutv gibi platformlar beni öyle alıştırdı ki başka yerden bir şeyler izlemek inanılmaz zor geliyor.
Resmen üşeniyorum.


mutekebbir
(30.07.18)
Ben aynı refleksle üye olmuştum ilk zamanları, masum yayınlanırken. Sonra benzer kaygılarla iptal ettim. Bu adamlara para yedirmeyin benim midem kaldırmaz.


doxanikee
(30.07.18)
yedirmeyin olmuş, "yedirmeyi midem kaldırmaz" yazacaktım bu arada. emir cümlesi gibi olmuş bu hali.


doxanikee
(30.07.18)
Ben destek için üyeyim, patron kim görüşü ne bakmadım ama güzel diziler yaptırıp destek oluyorlar e tabii para da kazanıyorlar. Ben bu tür şeylere kapitalist bakıyorum, patron kim olursa olsun sonuçta iyi işler çıkıyor mu çıkıyor. Çıkmaya devam etmesi için de para kazanmaya devam etmeliler. 10 lira da beni bozmaz, soo...


nhk ni youkosu
(30.07.18)
blu tv, puhu tv gibi yapımlar tv deki sansürden doğan ihtiyaçla bir şekilde hayat buldular. güzel de işler yaptılar. bu işlerin devamlılığı için ben abone oldum, oluyorum.

bu hareketler, yapımcıya, şirket sahibine kazandırdığı kadar çalışana da kazandırır. yapımcı dediğiniz adam iş sahibi, teknikten ne anlayacak? haftalk bir dizi demek en az 400 kişinin para kazanması demek.


bruceandwayne
(30.07.18)
ben sırf 140journos parayı bulanlar için oldum.daha önce üyeydim gerçi yeniledim kısaca üyeliği.çok aman aman bir meblag değil üstelik oratada gerçekten güzel bir emek var hakediyor ücretini.


niteliklitokatci
(31.07.18)
(5)

Avrupa Yakası'nı Kaçıncı Bölümden İtibaren?

İzlemeliyiz? 14 üncü bölüme geldim ama o kadar övülen dizi bu olmamalı diyorum. Uzun bir sıçrayış da yaparsam bir şey kaybetmem gibi duruyor. Ne dersiniz?
İzlemeliyiz? 14 üncü bölüme geldim ama o kadar övülen dizi bu olmamalı diyorum. Uzun bir sıçrayış da yaparsam bir şey kaybetmem gibi duruyor. Ne dersiniz?
giovanne
(29.07.18)
Karakterleri tanidiktan sonra youtube’dan komik kesitleri izleyebilirsin.

Bastan sona izleyim dersen sikilirsin. Sonucta 2 saat siren tv’ye cekilmis bi is.


brkylmz
(29.07.18)
ya zamanına göre iyidi ki kaldı ki zaten ilk bölümler güzeldi sonrasında bozuldu bence.çok abartılı oyuncuğa döndürdü gülse birsel olayı sonradan.durum komedisini yerini minik,şive vb şeylere bıraktı yani şu ana kadar sevmediysen bence zaten zorlama.


İlk 58 bölümü kesinlikle izlemeliyiz. 59-93 aralığında da 79'u bitirecek kadar yine izlemeliyiz. Beğenirsek 80'den 93'e kadar devam edebiliriz. 93'ten sonrasını izlemesek de olur. En azından anılarda "gerçek" Avrupa Yakası olarak kalır.


ms brownstone
(29.07.18)
Volkan'ın askere gittiği kısma kadar efsane bir dizi iken sonra yavanlaşmaya başlıyor.


ovungec zeus
(29.07.18)
biraz spoiler olabilir ama kronolojik olarak bakarsak ;

ilk evre kardeşlerin çatışması, volkan'ın meşhur olma, aslı'nın evlenip yuva kurma meseleleri. çok güzeldir bence bu bölümler.

sonra 59 da burhan giriyor. sesu ile kapismalarï süper.

sonraki sezon gaffur karakteri giriyor. gaffur - burhan uyumu harika.

bir sezon sonra gaffur karakteri veda ediyor. bence bundan sonra izlenmese de olur. bu noktadan sonra dizi tamamen burhan karakterinin komik olaylarına dayanıyor ve biraz zorlama oluyor bence.

yani 2004 - 2007 arası tüm bölümler izlenmeli bence. ondan sonrası beğeniye göre artık.


Neill
(29.07.18)
(7)

Şu fırında hangi çizgi kaç derece oluyor? SS'li

mesela 100 derece o iki çizginin ortası mı?ya da 180 derece tam 150 ile 200 arasındaki çizgi mi?ibre taaa max. çizgisinin altına (a harfine) kadar geliyor, bu durumda max. sıcaklık 240'dan daha mı büyük?
mesela 100 derece o iki çizginin ortası mı?
ya da 180 derece tam 150 ile 200 arasındaki çizgi mi?

ibre taaa max. çizgisinin altına (a harfine) kadar geliyor, bu durumda max. sıcaklık 240'dan daha mı büyük?
giovanne
(28.07.18)
ne garip bir fırınmış, niye muğlak bırakmışlar acaba bunları bu kadar. belki doğrudan bilen vardır bunların neye denk geldiğini, ama saçma da olsa bir sorum var, yani kesin bakmışsınızdır ama, kullanım kılavuzunda yazmıyor mu hiç birşey? elinizde kılavuz yoksa da markasını yazarsanız belki internetten bulabilen olur, sadece bir öneri.


nimberjack
(28.07.18)
cizgiler 25 katları oluyor sanırım. 150 - 200 arası 175'e denk geliyor sanırım. hakikaten çok saçma bir skala koymuşlar.


bence 100-150 arasındaki çizgi 125 oluyor,
150-200 arasındaki çizgi de 175,
200-240 arasındaki de 220 oluyor.
sayılar da neredeyse orası tam o değer oluyor.


sanal uyku
(28.07.18)
yok ya, kılavuzda da yok. mal gibi bir şey cidden.


giovanne
(28.07.18)
sayıyla gösterilenler tam olduğu yer işte. ilk çizgi saçma bir yerde, o 75 muhtemelen. diğer çizgiler ortalarında bulundukları derecenin tam ortası işte 125, 175 ve 220 olarak. max değer de 240'tan fazla evet. her fırında max değeri o şekildedir zaten. yaklaşık 300 derece herhalde en yükseği de.


nrmnm
(28.07.18)
aynen cizgiler sayilarin ortasi oluyor muhtemelen yani 75,100,125,150,175,200,220,240,260 sanirsam. garip mis hakikaten


crucio
(28.07.18)
bence o sadece bir grafik, ne kadar isitabilirse maksimum o kadar isiniyor, gerisi de kisma, grafigi oylesine koymuslar. yani 200 uzerine getirince 200 derece isitacagini dusunme, oraya ne denk geliyorsa o icinde. o yuzden bu firinda neyin nasil pistigini deneme yanilma ile ogrenebilirsin ancak. veya mutfak termometresi falan alip olcebilirsin sana referans olur.


robokot
(28.07.18)
(10)

Esnafımız Neden Bu Kadar Ahlaksız?

Özellikle "stokçulardan" bahsediyorum. Bir malı stok yapıp da fiyatını artıranlardan. Bu bazen hayvan oluyor, bazen patates bazen Antep fıstığı ve şu anda da susam. Simitçilerin başkanına göre susamcılar stoklayıp fiyatı artırıyorlarmış. Böyle haberleri sık sık duyar olduk.Bu ahlaksızlık değil de ne
Özellikle "stokçulardan" bahsediyorum. Bir malı stok yapıp da fiyatını artıranlardan. Bu bazen hayvan oluyor, bazen patates bazen Antep fıstığı ve şu anda da susam. Simitçilerin başkanına göre susamcılar stoklayıp fiyatı artırıyorlarmış. Böyle haberleri sık sık duyar olduk.

Bu ahlaksızlık değil de nedir? Devlet neden buna göz yumuyor ya da müsaade ediyor?
giovanne
(27.07.18)
Esnaflara özel bi durum değil. Herkes yalnızca kendi çıkarlarını düşünür oldu. dolu yağdığı sırada adamlar köprü altına denk getirmiş ilerlemiyorlar arkalarında bi sürü araba aldığı hasarı boşver yol bulup da gidemediler. Örnekler çoğaltılabilir. Tiksinç manzaralar. “Bana bişey olmasın, kendimi kurtarayım veya durumumu iyileştireyim de diğerleri nolursa olsun” diye düşünüyor herkes.


sekerse tehlike
(27.07.18)
Denetleyen bir devlet olmadığından


Esnaflara has bir durum değil. Biz ahlaksızız.


amortisman
(27.07.18)
Soru yanlışlarla dolu.

Öncelikle esnaf bir malın fiyatını artıracak kadarını piyasadan alıp stok yapamaz, stok yapmak büyük maliyettir ve risktir. Esnaf getirir satar. Çok satıp kâr etmeye bakar.

Mal stoklayanlar hep aracılardır. Tarladan alır stoklar, sonra piyasası yükselirse piyasaya sürerler, ama tekrar edeyim bu aynı zamanda bir maliyet ve risktir.

Bu aracılar çoğunlukla hükümet yandaşı kimseler olduğu için medya bunlara toz kondurmaz ya da açık açık söylemez.

Patates konusuna gelirsen önceki sene zarar eden, geçen sene ancak zararıyla başa baş gelen çiftçi bu sene de üretti sattı. Patates çiftçinin elinden çıktıktan birkaç gün sonraysa haberler çıkmaya başladı. Fiyat arttı dendi, bir şeyler oldu. Hop! 'Patates ithal ederiz haaa!' dendi. 3 gün içinde patates savaş alanı olan Suriye'den ithal edildi.

Şimdi
Patates 3 günde yetişen bir şey değil.
İthalat da 3 günde yapılabilecek bir iş değil.

Danışıklı dövüş... Bunu yapıp birilerine para kazandırdılar.

'Savaş nedeniyle sağlıklı verilerin alınamadığı Suriye, dünyada patates üreten ülkeler arasında değil. Fakat, Türkiye'nin bu ülkeye patates ihraç ettiği biliniyor. Ekonomi Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'den Suriye'ye 2015'te 127 bin dolarlık patates ihraç edilirken, 2016'da ihracat 12 milyon 975 bin dolara ulaştı. 2017'de ise 9 milyon 105 bin dolarlık patates ihracatı yapıldı. Türkiye'nin kontrolündeki Afrin ve El Bab bölgesinde Tarım Kredi Kooperatifleri'nin çabaları ile iki yıldan bu yana patates üretimi yapıldığı söyleniyor. Sözleşmeli olarak üretilen patates orada ki halkın geçimini sağlamak amacıyla başlatılan bir çalışma. Türkiye'de fiyat yükselince buradaki patatesin piyasaya verilmesi gündeme geldi. Sektör temsilcilerinden bazıları buradan sadece 20 Tır patates geldiğini söylerken, bazıları 400 ton, hükümet yetkilileri ise 4 bin ton ithalat yapıldığını söylüyor.'

kaynak: www.dunya.com

Hayvan konusu da öyle stok yapılamaz. Canlı hayvan beslemek maliyetlidir. Bekletirsen hem yetişmiş hayvana boş yere masrafın artar hem de hayvan kartlaşır...

Özet:
Üreticiler de tüketiciler de akılsız, komisyoncular ve hükümet kurnaz.
Devlet buna müsade etmiyor, hükümet buna çanak tutuyor. Çünkü yandaşların cebine para giriyor.


idexo
(27.07.18)
esnafımız değil insanımız okuyanı okumayanı kültürlüsü cahili tam bir şerefsiz ve ahlaksız hatta bence istanbulda dahada bariz bu herkes biribirinin kuyusunu kazıyor herkes kendi çıkarını düşünüyor kimsenin kimseye hiç bir konuda saygısı yok hiç bir yerde hukuk yok diz boyu b.k batmışız kimsenin umrumda değil nasılsa devran dönüyor ama dur sen kendi pisliğimizde yok olacağız göreceksiniz belki hemen değil ama çok yakın bir zamanda kendi kendimizi yok edeceğiz yavaş yavaş
türk insanı artik özünde kötü bir varlıktır uygun koşullar sağlandığında hatta bence sağlanmasa bile birbirini hiç gözü kırpmadan öldürür


baknedicem
(27.07.18)
çünkü adam kendi ekonomik faydasını gerçekleştirmeye çalıyşıyor. bugün satsa 1 liradan satacağı şeyi yarın 2 liradan satabilme ihtimali varsa satmıyor haklı olarak. ünkü bugün 1 liraya sattığı şeyi yarın toptancıdan kendisi en az 2 liraya alacak da 3 liraya satacak. adamların yaptığı gayet mantıklı bir davranış. devlet de bunlara tek kelime edemiyor. nasıl etsin? dükkanına girip zorla mal sattıracak hali yok ya. serbest piyasa ekonomisi bu şekilde işliyor. devlet daha büyük mekanizmalarla fiyat istikrarı sağlayacak ki esnaf da malını satmaya ikna olacak. burada manipulasyon yapanları hariç tutuyorum tabi. ama adamlar en köto ihtimal kendi sermayelerini korumak için bu yöntemi izliyor. şimdi esnafları savunuyor gibiyim ama en iyi esnafın ben taaa ...... Günahım kadar sevmem hiç birini. sadece ekonomik faaliyetleri açısından yazdım.


karlmarx
(27.07.18)
baknedicem +1

ayrica biraksan amerikali da ahlaksiz olur belki ama hukuk saat gibi isliyor, yasalar affetmez. bu isler iyi niyetle degil hukuk sisteminin adam gibi isletilmesi ile olur.


cedex
(27.07.18)
baknedicem +2.

türk toplumunun çoğunluğu artık kötü insanlardan oluşuyor. bu kötü insanların oluşturduğu çoğunluk kontrolü ele geçirip tüm denetim mekanizmalarını işlevsiz hale getirdiğinden artık h erkes her istediğini yapabiliyor. bunun için tepki de görmüyor üstelik.
hukuksuz, liyakatsiz, adaletsiz toplumlar mahvolmaya mahkum ki biz de öyle olacağız yakında. toplumu bir arada tutan herhangi bir ortak değer kalmadı çünkü.


n62
(28.07.18)
welcome to ortadoğu.


allah istanbul'da yaşayanın yardımcısı olsun. ne illet bir şehirdir.


(18)

Bir şişmanı kilo vermeye nasıl ikna ederiz?

Kardeşim şişman. Kadın ve daha 16 yaşında. Kendisine defalarca şişmanlığın kötü bir şey olduğunu, sağlığını ve fiziksel görünümü kötü etkilediğini anlattım, kısa bir süre diyet yapıyor sonra hoop başa dönüyoruz. Dizlerinde rahatsızlık var, bağlardan dolayı ameliyat oldu hatta. Bütün tıp dünyası düşü
Kardeşim şişman. Kadın ve daha 16 yaşında. Kendisine defalarca şişmanlığın kötü bir şey olduğunu, sağlığını ve fiziksel görünümü kötü etkilediğini anlattım, kısa bir süre diyet yapıyor sonra hoop başa dönüyoruz. Dizlerinde rahatsızlık var, bağlardan dolayı ameliyat oldu hatta. Bütün tıp dünyası düşük kiloya sahip olmanın dizler için iyi olduğu konusunda hemfikir. Dahası fazla kilonun insan sağlığı için zararlı olduğu aşikar. Ben ve babamda da fazla kilolar vardı, babam bu yüzden sağlık sorunları yaşıyordu, her gün yürüyüş yaptı, ben yememi içmemi düzenledim ve çok şükür kurtulduk. Şimdi babam daha sağlıklı, bu da örnek teşkil etmiyor.

Acaba diyorum kadın olduğu için fiziksel olarak mı konuya girsem? Sizce ne yapmam lazım?
giovanne
(27.07.18)
yapabileceğiniz maalesef bir şey yok. başlangıç sebepleri çeşitli olsa da sonuç olarak obezite bir çeşit yemek yeme bağımlılığıdır. dediğim gibi bir hastalıktan dahi başlasa bile sonrasında bağımlılığa da evrilen bir süreçten bahsediyoruz. bağımlılık ile mücadele eder gibi mücadele etmek gerekiyor ve uzman yardımı almalısınız.

obezite ile ilgili söyleyebileceğiniz her şeyin muhtemelen kendisi de bilincindedir ancak dediğim gibi bu bir bağımlılık ve tıbbi yardım alması gerekiyor. sizin ya da çevrenizin yapabileceği tek şey bu süreçte ona destek olmak.

geçmiş olsun.


özellikle bu yaşlarda bu konular hassas konulardır. şimdiye kadar defalarca denemişsinizdir. bence artık profesyonel bir yardım alması fayda sağlar. hem karşısında akraba, arkadaş, öğretmen değil de bu işi profesyonel olarak yapan bir insan olması daha ikna edici olabilir.


golgi aygıtı
(27.07.18)
kendi istemediği müddetçe ikna edemezsiniz, büyük ihtimalle birkaç seneye kendisi dert edinir zaten, görünüş bakımından. yine de hem sağlık hem de görünüş açısından uygun bir dille olabildiğince uyarın.

edit: liseye kadar kilolu olan tüm arkadaşlarım üniversitede bu durumu kendilerine dert edinip kilo verdiler.


tabirimekruh
(27.07.18)
Ne kadar zorlarsanız o kadar geri teper. Bırakın kendi kararını kendi versin. Arada iğneleyin gerekirse ama zorla şunu yap demek doğru değil bence.


filmlovepenguin
(27.07.18)
Önce biraz araştırma yap, bilgilen, birkaç uzmana danış ve kardeşini gözlemle.

Yeme alışkanlıkları nereden geliyor? Aileniz, arkadaşları... çevresi de mi kötü besleniyor?

Psikolojik sorunları var mı? Yoksa sadece kötü diyet, kan şekeri problemleri, nefsine hakim olamamaktan mı kaynaklı?

Sonra bir şekilde özendirme ve tiksindirme taktikleri de işe yarayabilir.

Girdiği ortamlarda diğerleri de kötü besleniyorsa ortamın değişmesi de şart.

Spor yapılan bir ortama girip, orada desteklenirse bir şekilde kendine hedefler belirleyebilir, adımlar atabilir.


idexo
(27.07.18)
endokrinolog bir hocamız zamnanında kilolu insanlara sayıp sövdüğünü, ama şimdilerde onların neden iştahlarının fazla olduğunu anladığından bahsetti. onları anlamak lazım öncelikle. meğer bu arkadaşlarda insülin salgısı geç oluyor, böylece kan şekeri zamansız bir şekilde düşebiliyormuş. bu durum vücutta doymamak olarak algılanıyor ve sürekli yemek yeme ihtiyacı duyuluyor. ve bu durum bir kısır döngü haline geliyor.

sonuçta bu arkadaş halen çocuk. bir endokrin uzmanına (dahiliye) randevu alın arkadaşı götürün. fazla rıza aramanıza gerek yok bence. halen çocuk çünkü ileride size teşekkür eder. doktor güzelce konuşup bu durumları arkadaşa açıklar ve diyet, egzersiz duruma göre ilaç tavsiyeleri verir.

kendisine örnek olun, kendiniz de sağlıklı beslenin, dengeli beslenin. spor yapın.

çocuklarda ödül ceza sistemi her zaman işe yarar. ona bir oyun gibi verdiği her kilo için bir sürpriz hediye alabilirsiniz mesela, kendiniz de yaratıcı şeyler bulabilirsiniz. böylece ilgisini çekmiş ve bir otorite sağlamış olursunuz.

hepimiz yanlış şeyler yapıyoruz ta ki gerçekten bir doğrunun ne olduğunu anlayana kadar. sporun, iyi beslenmenin, iyi dinlenmenin vs. önemini kendi hayatında tecrübe ederek anlayabilen her insan da benzer şekilde doğru davranacaktır. umarım en kısa zamanda her şey yoluna girer.


mrsnpr
(27.07.18)
Bu tarz bir yaklaşımla başarı sağlamanız oldukça zor. Durumu daha kötü bile etkileyebilir.
Yapılacak en iyi şey kendi iç motivasyonunu sağlaması için bir psikolog veya psikolojik danışmandan yardım almanız


Öyle girmeyin sakın konuya, güzellik vs. açısından. Tam beden algısının sekillenecegi dönemde çünkü. Ailedeki yeme alışkanlıkları ve biçimleri de bir etken, anne veya varsa abla onlar nasıl bu açıdan o da bir etken. Söylenilmiş, hormonların yapısı bir etken ki ergenlik o açıdan dengesiz bir dönem. Bu kadar etkenin sorumluluğunu salt ona yuklemeyin bir zahmet altında ezilmesin.

Endokrinolog söylenilmiş, bu alanda çalışan bir psikolog, psikolojik danışman ya da terapist bulabilirseniz (bu alan derken ergenlik ve yeme bozuklukları) danışmak zarar getirmez, hiç olmazsa bir seans ücretini gözden cikariverin. Zaten sonra gidip gitmeyeceği kardesinizde. 18 yaş altı için bilgilendirme amaçlı bir görüşme sizinle de yapılır muhtemelen, abisi olarak siz de gidersiniz, ne yapmanız ne demeniz uygun düşer danismanliginizi alırsınız.


dafaisss
(27.07.18)
spora yönlendirin. yaşıtlarının zayıf olduğunu görüp bu şekilde bi karara varabilir. bu spor yüzmek olabilir mesela.


buiret
(27.07.18)
Açılın ergenliğini şişko olarak yapan ve hâlâ kendini balık etlilikle kandıran kadın geldi.
Biyolojik kısmı bilemem ama psikolojik kısımda benim de bir çift lafım var:

1) Zaten o yaşıtlğarının ve özellikle medyanın zayıflama baskılarını görüp kendini kötü hissediyordur, siz de aileden biri olarak yaparsanız sadece kardeşinizi yaralamış olursunuz.
Vücudunu sevmeyip değişmesi değil, sevdiği için değişmesi amacınız olsun.
Bana da herkes "yeme, bak yüzün güzel(!)" deyip duruyordu, kırıldığımı hissetmekle birlikte ağzımdaki caramio'yla "size ne be!?" diye çıkışıyordum. Yani "yeme" demek kolay, hele ki söyleyen kişinin kilosu yoksa oo süper.
Şey gibi düşünün; temizlik kompülsiyonu olan birine "elini bu kadar yıkama" derseniz "aa hiç aklıma gelmemişti, hemen bırakıyorum" demez, diyemez.
Bu da insanların suçlanacağı, dışlanacağı bir durum değil. Eminim kardeşiniz kendi kendini fazlasıyla dışlıyordur.

2) Yemek yemesi dışında bir aktivite, sadece spor değil, olursa yemek yemeye zamanı azalır ve illa önündekine yoğunlaşır diye düşünüyorum. Tabii ki hoşuna giden, ilgi alanlarına uygun etkinlikler.
Sosyal alanda ayrıca bir kaygısı var mı, ona da bakın derim.

Bu aktivitelere bakış açısı nedir? Ben kendim de dahil olmak üzere kilolu ergenlerin hemen hepsinde özyeterlikte bir eksiklik gördüm ve görüyorum. Hani kiloluysan günde beş km koşmak sıkıntı olabilir ama sırf şişman olduğu için müzik aleti çalamayacağını zanneden insan gördü bu gözler.
Olay, kardeşinizin yemek dışında bir şeye tutunacak duruma gelmesi. Siz en fazla bunun için destek verebilirsiniz ve bu desteği verirken de "zayıflaman için" şeklinde değil de "bak insan çok yönlü olmalı" diye verirseniz daha iyi olur.

Diyetin olayı, motivasyon. Ben de lisede onlarca diyet yaptım ve hayatımda hiç 70 kilodan aşağısını gördüğümü hatırlamıyorum. Yani kardeşinizinki şımarıklığın ötesinde bir durum diye düşünüyorum.


mor bembombom
(27.07.18)
Birlikte spora gidin


Traveller
(27.07.18)
gerçek bir şişman kilo veremez. mide operasyonu geçirmedikçe


goodz
(27.07.18)
Yapmayın. Babam ergenliğim boyunca kiloma taktı, sürekli kilo vermeye kendince teşvik etmeye çalıştı, ama üstüme bindirdiği sorumluluk ve stres bana daha çok kilo aldırdı zira stresle başa çıkmak için yemek yemeyi savunma mekanizması olarak kullanıyordum. Belki kendi halime bırakılsam tüp mide ameliyatı olacak noktaya gelmezdim. Kendisi rahatsız olursa, kendisi çözmek isterse zaten elinden geleni yapacaktır, sizin ikna etme çabanız muhtemelen ters tepiyor.


açılın ben obezim ve cevap veriyorum hiç bir şekilde. TLC'de ağır yaşamları çoğu kez çikolata kahve ile izlediğimi bilirim.
her zaman ortalamanın üstünde bir kilom oldu 10 yıldır da obezim. dışardan her hangi birinin söylediği hiç bir şeyin hiç bir faydası olmadığını çok net söyleyebilirim. ailenin tatlı sert söylemleri, dışarda insanların dışlaması kadın erkek kiloyla ilgili laf atmaları, kılık kıyafet için mağazalardan alışveriş yapmayıp birkaç internet sitesine bağlı kalmak, hoşlandığın kişilerden ya çok tatlısın keşke biraz da kilona dikkat etsen gibi şeyler duyup anlık olarak dokunsa da yarım saat bir saate unutup gidiyorsun.

bir süre dikkat edip sonra bozuyorsa basit bir motivasyon eksikliği de olabilir. o yediklerine dikkat etmek zorundayken ev pasta börek pilav makarna dolup taşmasın mesela.

yemek için yaşayanlar kendi kafasında bitirmeden bu iş olmaz. üzüldüğünde sevindiğinde kendini dolabın karşında bulanlardansa isterse psikolojik destek alabilir. yaşamak için yiyenlerden olmak lazım da nerde o irade. (ayrıca nette cv'sinde obezite psikolojisi yazan her psikiyatr ve/veya psikologa da inanmayın kısaca aman neden yiyorsun ki yeme canım diyip yolluyorlar)

şişman diyorsunuz da ne kadar şişman? kilolu mu obez mi morbid obez mi o da önemli?

ha ama 30unda obez bir kadın olarak söyleyebilirim ki yiyip içmek onun için bir alışkanlıksa bunu bağımlılığa dönüştürmesin.


kilo almanın temeli psikolojiktir, bunun üzerine gidin bence. bir şeyler yolunda gitmediği için basit haz olarak yemeyi seçiyor insanlar.


İstanbul daysanız bir diyetisyen önerebilirim. Çevremde kim gittiyse istediği kilolara geldi. Kendisinin facebooktaki hastalarının diyet öncesi sonrası fotolarını görüp acayip gaza gelebilir:) Benim 3 kilo fazlam var ben bile görünce motive oluyorum:)

Ki tam da gaza gelip kilo vermek isteme yaşı aslında, fiziği çok güzelleşecek, kendisi de bunu istiyordur zaten ama kararlı azimli bi diyetisyenin motive etmesine ihtiyacı var bence..


diger yorumlari okumadim benzer seyler denmistir ama okuyunca da tutamadim. kadin oldugu icin konuya girmek ne alaka abi? ergen kiz zaten ne diye orseleme ihtimali olan bi yerden harekete gecirmeye calisasin. motive et, eslik et, beraber spor yap,kilo verdikce gordugu faydayi gazla. kimseyi ite kaka bisi yaptirilamiyor 140 kilo abimden biliyorum. okul bile okutamiyoruz aq. neyse. ponciklik kazansin.


haykorsamdunyaya
(28.07.18)
Sunun gibi bir sekilde:
www.youtube.com
Simdilerde sismanlar icin "kendiyle barisik" olma akimi almis basini gidiyor. Siz tam tersini yapin. Igrenc gorundugunu, hicbir kiyafetin yakismadigini falan dusunup kilo versin.


stavro
(28.07.18)
(6)

Bedelli yapacakların "tripleri" yersiz değil mi?

Ankara'da iyi sayılacak bir üniversitede okudum. Kısmetse ben de bedelli yapacağım.Yemekler pisti, iyi değildi. Buna rağmen herkes uzun kuyrukları bekliyordu.Derslikler pistiTuvalet desen sabun bile yoktu zaman zaman. Kağıt zaten rüya.Dolmuş/metro olaylarına, otostop kuyrukları falan filan hiç girmi
Ankara'da iyi sayılacak bir üniversitede okudum. Kısmetse ben de bedelli yapacağım.

Yemekler pisti, iyi değildi. Buna rağmen herkes uzun kuyrukları bekliyordu.
Derslikler pisti
Tuvalet desen sabun bile yoktu zaman zaman. Kağıt zaten rüya.
Dolmuş/metro olaylarına, otostop kuyrukları falan filan hiç girmiyorum.

Şimdi herkes Bilkent'te okumuş, özel aracı ile takılmış gibi davranıyor? Yok yağlı yemek yiyemezmiş, yok o elbisede terlermiş, yok daha bilmem neler. Bu tripleri biraz yersiz buluyorum.

Tamam zor şartlardan geldik diye hayvanca müdahaleye maruz kalacak değiliz ama bu tripleri duyunca da "Hayırdır İngiltere Prensi ile mi konuşuyoruz?" demeden de kendimi alamıyorum. Yersiz değil mi biraz bu tripler?
giovanne
(26.07.18)
Yetiskin insanlarin belli bir hayat kalitesi tutturmus insanlarin, tercihleri, zevkleri oturmus olabilir. Durduk yere tepeden inme bir seyle de sacma sapan bir sey ugruna bedel odeyerek buna katlanmak istememesi gayet normal. En azindan katlanmamasi gerekebilecek bir durum olusma sansiv varsa. Yoksa tabii elden bir sey gelmez.

ancak insan hayatta her seyi secemiyor. askerlikle ilgili her turlu seye karsi olunabilir. 1 gun bile gitmek istenmeyebilir. Bunlar dogal seyler. Insan gercekten hayat kalitesini ustune bir de bedel odeyerek 1 gun bile dusurmek istemeyebilir. Bilmem kac yasina gelmis biraz duzen kurmus ugrasmis cabalamis bir de boyle bir sans varken sacma bir durumun ortaya cikmasindan dolayi bu isyanlar.

Bir de 18 yasinda oss sonucunda zorunlu olarak girilmis 4 sene gecirilecek devlet universitesinde tuvalette sabun olmamasi ile 35 yasinda evli, isli, duzeni belli bir hayat gorusu oturduktan sonra uzerine para verip bedelli sifati altinda iken bir de durduk yere bu tarz bir seyi cekmek istememek biraz da olsa farkli.

bir de @acemi hakli. bunlar dile getirildikce bir seyler koprariliyor. Lakin dedigim gibi bazi seyler elde olmuyor yani Turkiye vatandasi olup askerlik mevzunda oldugu gibi. Bir yerden sonra da gercekleri kabul edip ona adapte olup ona gore planlamak yasamak gerekiyor.
---

@tchuck , sakin.

:..D

''bir anda'' anlaminda tepeden inme degil, ''kisinin isteginden bagimsiz gitmek zorunda olmasi'' durumundan bahsediyorum.yani sanirim biraz da o yuzden oluyor. hani bedelli iken gitmeyeceklerdi simdi nerden cikti diye dusunuluyor olabilir.


AlsterWasser
(26.07.18)
yav durduk yere ne demek amk?

100 yıldır askerlik var bu ülkede. sanki adamlar 35 yaşına geldiğinde bir anda "artık sizi askere alıyoruz" diyorlar.
ben gittim 22 yaşımda, hayatımı düzenimi de ona göre oturttum. 35 yaşına kadar eteleyip duran, ailesiyle ağzının tadıyla otelde tatil yapmaya bile korkan adamlar da düzen oturtmadan önce aradan çıkarsaymış. 15 yaşımdan beri biliyordum öyle veya böyle askere gideceğimi.

tepeden falan bir anda inmedi yani bu.
keşke 21 günü 40 güne çıkarsalar da zırlamalarını izlesek şunların. kabak tadı verdi çünkü gerçekten.

her şeyden önce 12 ay orda askerlik yapan adamlara saygısızlık bu kadar ağlamak.


tchuck
(26.07.18)
Kendilerini değerli görüyorlar başka bir şey değil, herhalde "o kadar para veriyoruz ama..." kısmı da vardır. Aynı sikayetlenmeler uzun donem, kısa dönem, yedek subay olarak askerlik yapanlardan da çıkıyor. Başlarına full metal jacket filmindeki gibi bir eğitim çavuşu denk gelirse duzelirler. İlacı o kısacası.


dafaisss
(26.07.18)
bizim patron bedelliyi de beğenmiyor. bugün babasıyla konuşuyordu,parayı ödeyelim sonra bana artık rapor aldırırsın; gitmem diye...

hem bedelli yapacak hem o 21 gün bile zulüm geliyor. ustelik kendisi off road, kamp, av vb yapan zor şartlarda yaşamaya alışkın bir tip.

bu yaştan sonra (daha 30 olmadi) zor geliyormuş gitmek.


balik kraker
(26.07.18)
Yazilanlarin bazilari gercekten bos ama karsi argumanlar da bir o kadar sacma. Esas olay su ki: zorunlu askerlik gercekten sacma bir olay ve Turkiye'de askerlik yapmak istememek cok normal ve mantikli bir sey. Benim oy vermedigim ve beni surekli asagilayan, hicbir sekilde 16 yildir kendi kitlesi haric kimseye kulak asmayan hukumet gitsin Suriye savasina maydanoz olsun, gitsin askerin, polisin fetoculer tarafindan ele gecirilmesine goz yumsun, sonra ben onlar icin askerlik yapayim? Nah yaparim.

Ben dovizli askerlikten yararlandim. Eger boyle bir imkan olmasa vatandasliktan cikmaya kadar yolu vardi.


fortisvita
(26.07.18)
Ben askerliğimi yapmis biri olarak kendimi şu an bedelli bekleyenlerin pozisyonunda düşünüyorum. yemekler bilmemne 3 hafta cekilmeyecek bir şey değil, ama got kadar vedetten çok kalk vs emir alıp azar yemek koyuyor. 15 bin para verip bir de bunları yaşayacağımı bilsem ben de rahatsız olurdum.


chavezding
(27.07.18)
(7)

Ekşiciler Bekçilerden Neden Rahatsız?/ Siz ?

Bekçi başlıklarında bayağı bir giydirmişler. Ben nedenini tam olarak anlayamadım. 2 gün evvel apartmanda bir olay oldu, adamın biri elinde bıçakla birine seni öldürecem falan diyordu, bekçi geldi apartmana olaya müdahale etti, adamı aldı götürdü. Bildiğin polis gibi. Hani özel güvenlik falan olsa il
Bekçi başlıklarında bayağı bir giydirmişler. Ben nedenini tam olarak anlayamadım. 2 gün evvel apartmanda bir olay oldu, adamın biri elinde bıçakla birine seni öldürecem falan diyordu, bekçi geldi apartmana olaya müdahale etti, adamı aldı götürdü. Bildiğin polis gibi. Hani özel güvenlik falan olsa ilk o kaçardı o yüzden belirtiyorum bunu.

Adamlar paso geziyor sokaklarda, daha güvenli olmaz mı bu şekilde? Veya siz de rahatsız mısınız?
giovanne
(25.07.18)
Rahatsız değilim. Anlamsız buluyorum sadece. Denildiği gibi ha bekçi ha polis ne fark ediyor?

Gerçi bazıları da sırf muhalif olmak için eleştiriyor bazı şeyleri. Eksiciler bu kategoride. Ben ilgilenmiyorum.

Edit: yani şöyle. Hükümet iyi yönde bir karar da alsa illa bir şey buluyorlar. Kim olursa olsun benim karşı olduğum bir davranış bu. İnsanlarin yaptığı her iş kötü olamaz. Kötü işlerini yereceksin, iyi bir şey yaptı mı da bukemeyecegin eli öpeceksin. Bunlarda o yok.


dont eat me
(25.07.18)
@acemi polis sokakta gezmiyor. mahalle mahalle dolaşmıyor.


giovanne
(25.07.18)
Çünkü bekçi olabilmenin ilk şartı x parti üyesi olmak + özel güvenlik bile olamayacak adamlara polis gibi yetki vermek.


isimdeyim gücümdeyim +1

bizzat tanıdıiğım biri var. pazarlama myo okudu, bi baltaya sap olamadı. babasının gitmediği ilçe teşkilatı kalmadı. sonra bekçi oldu. birçok memurdan da fazla maaş alıyor.

o senin dediğin bekçiler eskidendi hocam. şimdi giriş kattaki balkonunda otur rakı iç bakalım, önünden de bekçi geçsin. o bekçi seni mimler mi mimlemez mi? bu bir.

ikincisi, polis imdat yani 155 ciddi anlamda fail bi şey. geçen bi olay oldum sadece 4-5 dk sıra bekledim. ondan sonra bağlanabildim 155'e. devletin tüm imkanları elinde olan bi kurum bu. ölüyorum desem cenazemi almaya gelirler ancak. bekçiler bu açıdan aslında bi lütuf değik polisin eksik olan noktasını kapatıyor. yani senin başına bi iş gelse 155'i arasan 5 dk bekleme lüksün olmamalı ama burası türkiye işte.

bi de çok pardon hocam nerede yaşıyorsunuz?
ayrıca bekçi olayının iyi niyetle yapıldığını düşünmüyorum kusura bakmayın. sizin kadar iyi niyetli bakamıyorum. siz iyi olduğunu düşünebilirsiniz ben de aksine muhalif avlamak/fişlemek için mikro ölçekte kurulan bi organizasyon olarak görüyorum.@ acemi çarpışma sesine bile geldiklerine göre epey bi aylaklar sanırım. gelin sizi esenyurt'a bağcılar'a alalım bi polis bazı sokaklara girmiyor bile. bekçi zaten şu ana kadar hiç görmedim.


rahat ya
(25.07.18)
Bekçiler gayet iyi oldu bence çok memnunum. Bizim mahallede etkileri görüldü.


thewhitewolf
(25.07.18)
Bekçinin polisten tek farkı(yenisi çıkmadan önce eskileri yani) daha az maaş almasıydı.

Karakolda kapı nöbeti en çok bunlara kitlenir, çay servisini bunlar yapar. En eskileri oldukları halde en alt devre polis gibi muamele görürler.

Asıl kaldırılma sebebi tek dolaşmanın, araçsız olmanın güvenlik mensubu olarak güvenli olmamasından kaynaklanır. Çok bekçi şehit edildi geçmişte. Özellikle anarşi döneminde(12 Eylül öncesi)

Polis kadar çok mermi yakmıyorlar eğitimde. Ama aslında polisten daha fazla tecrübe gerektiriyor. Çünkü direkt karakolcu/asayişçi işi yapıyorlar. Polis ise çevik olarak başlayıp tecrübe kazanıyor.

Bu bağlamda yanlıştır eğitimsiz ve tecrübesiz personelin sokağa salınması belinde silahla. Birini yanlışlıkla öldürmek bir yana silahını kaptırıp başkalarının da ölümüne sebep olabilir.

Zaten halk nezdinde bekçinin statüsü de düşük.

8000 tane polisi çevik yapana kadar İstanbul'da, bir o kadarını tecrübe kazanınca doğuya göndermek yerine bir kısmını(2-3 yıllık olanları) asayiş devriye ya da güven timi yapsalar daha mantıklı.


(bkz: )haber.sol.org.tr


old possum
(26.07.18)
(5)

Ankara’nın Güzel Çorbacıları

Özellikle kelle paça ve işkembede başarılı nereyi tavsiye edersiniz efendim?
Özellikle kelle paça ve işkembede başarılı nereyi tavsiye edersiniz efendim?
giovanne
(24.07.18)
Batıkent bi çorba


kablelvuku
(24.07.18)
Meshur Corbaci Hasan Usta

Adres: Tunus caddesi: no: 65 Kavaklıdere Çankaya/Ankara

Hepsi iyi ama ozellikle kendilerinin 'meshur corba''si fantastik...bagimlilik yapar.


bonus: Esat Mutlu Lokantasi'nin da kelle pacasi iyi diye duydum ama henuz ben denemedim orayi.


AlsterWasser
(24.07.18)
rumeli işkembecisi.


lata
(24.07.18)
Küçük ev Çayyolu köyü girişinde opetin karşısı


mirty
(24.07.18)
Köroğlu işkembecisi


kedili madam
(25.07.18)
(10)

Esenler Otogar'dan Beşiktaş'a nasıl gidilir?

Evet efendim bir bok yiyip burada indik, nasıl gideriz? servis yokmuş.
Evet efendim bir bok yiyip burada indik, nasıl gideriz? servis yokmuş.
giovanne
(24.07.18)
75O - Mecidiyeköy sonra 30M - Beşiktaş


oekuklu
(24.07.18)
baska firmalarin servislerini sorun, muhakkak vardir. (tatli dille binilir) en olmadi esenler metro->z.kuyu->otobusle besiktas


ateistanbul
(24.07.18)
@ hep mutlu olmak istedim

adam "buradan ters olur, gel tekrar otobüse bin, alibeyköy'e git oradan servise bin" dedi. neyin atarını yapıyorsun? velev ki keyfimden sordum, problem nedir? sanırsın ki kasaba, bir tek yok var, gördüğün gibi yukarıda bile iki alternatif var.


giovanne
(24.07.18)
83o var taksim otobüsü oradan geçersiniz.


datnet
(24.07.18)
Edit: 83o'nun seferleri azaltılmış ya önceden böyle değildi.

Metroyla Merter> mrtrobusle Mecidiyeköy> otobüsle Beşiktaş


datnet
(24.07.18)
bence de mümkün mertebe raydan çıkma.
metroyla zincirlikuyu en mantıklısı gibi.


fatihkkk
(24.07.18)
83 O ile Taksime, oradan dolmuşla Beşiktaş'a
veya
83 O ile Çapa'ya Çapa'da 28 T ye geçip Beşiktaş'a
veya
Metroyla Yenikapı, Odadan metroyla Taksim, Oradan dolmuşla Beşiktaş


oguz altun
(24.07.18)
olm cok basit niye soylemiyorsunuz
metroya bin
aksaray ya da yenikapıda in
besiktas a tramvay var


kingcyrax
(24.07.18)
besiktas'a tramvay yok, kabatas'a var.


ateistanbul
(25.07.18)
(15)

Neden Devlet Memurluğuna çok talep var (özel sektör/iyi maaştan)

Arada denk geliyorum, bazı kişiler yüksek maaşla çalışmalarına rağmen özel sektörü bırakıp devlet işine girmeye çalışıyor. Sebebi nedir bunun? Yani bu kişiler özelde ağır şartlarda falan da çalışmıyorlar hani.
Arada denk geliyorum, bazı kişiler yüksek maaşla çalışmalarına rağmen özel sektörü bırakıp devlet işine girmeye çalışıyor. Sebebi nedir bunun? Yani bu kişiler özelde ağır şartlarda falan da çalışmıyorlar hani.
giovanne
(20.07.18)
izin süresi, rahat çalışma, iş garantililiği. daha ne olsun?
ayrıca devlette maaşlarda hiç fena değil. örnek bir öğretmen aylık 5 bine yakın para alır. 3 ayda tatilini yapar.


sizofren06
(20.07.18)
arkadaşlar özelde yüksek ücretle çalışan biri zaten işi biliyordur. yani ona bsg'de deseler, iş garantisi de vermeseler umrunda olmamalı zira adam rahat rahat iş bulur.


giovanne
(20.07.18)
5.30dan sora kralı gelse tanımazsın. 657 güvencesi var, şak diye işten çıkaramazlar. müdürü sevmezsen tayin yazarsın, torpilin varsa rahat edersin, devlet memurluğunun yüzde 90nı yatmaktır. yatıp maaş almak istersen en ideal meslek olur.izin vermeme gibi bir sıkıntı yok.


mikahakkinen
(20.07.18)
Çok yüksek değilde arada maaş alan kişiler 2-7 bin bandı Devlet memurluğunun güvenli limanını istiyorlar. bsg hikayesi ve tatil sebebiyle.
Öte yandan işini bilen işten çıkartılsa kolayca iş bulur önermeniz maalesef pek doğru değil. Özellikle yüksek mevkiilerde işten çıkartılan adam piyasada o düzeyde iş bulabilmek için bazen 1 sene bekliyor. Çok yakın tanıdığım adam bizim şirkette sektör sorumlusu (direktör seviyesinde) idi. Sektörleri birleştirdiler, buna bir paket verdiler, alıp çıktı. Şimdi yine bir başka gayet kurumsal şirketin CEO'su ama bir sene açıkta bekledi.


SiyamkedisiZorro
(20.07.18)
kendi isim, deli gibi calisiyorum! devlette olan arkadaslarim var, inanilmaz rahatlar her anlamda... is yok, bos zaman cok, keyifleri yerinde... daha ne olsun :)


kamyonsans
(20.07.18)
Benimle aynı işi yapan devletteki arkadaşlarım Anadolu'nun bir kasabasında 4000 maaşla çalışıyorlar. Güzel bir evleri var, tabi sıkıntıdan hemen evlenip çocuk yaptılar, kendini geliştirme falan diye bir olay akıllarında yok,rahat bir hayat yaşayıp ölecekler işte.


Traveller
(20.07.18)
Çalışmadan para kazanmak varken neden çalışarak para kazanayım ki.


paudi
(20.07.18)
devlet memurlarının hepsi yatmıyorlar arkadaşlar. bizim götümüzden rakı çıkıyor burda, hepsi diye genellemeyin bari gözünüzü seveyim.

iş güvencesi, izin, hafta sonu çalışmamak vb çok daha cazip özel sektöre göre.


baharat
(20.07.18)
Bu talep hep vardi zaten? Saglam kapi(?) her ne kadar KYK ile tam tersi bir gorunum cizse de son senelerde; duzenli maas; yaslilikta ac-acikta birakmayacak emekli maasi; is yeri sartlarinin gorece insani duzeyde tutulmasi...

Yuksek maas alsa da, sosyal devlet yapisi olmayan bir ulkede herkes gelecegini dusunmek zorunda, dolayisiyla duzenli maas geliri cok onemli.


buf-e kür
(20.07.18)
Son çıkan KHK'lar ve önümüzdeki günlerde memuriyetten ihraçlarla ilgili çıkması çok muhtemel CB Kararnameleri sebebiyle artık devlet memurluğunun da garantisi kalmadı. Kurunun yanında yaş da gidiyor, şu eleman solcu buna da fetöcü diyerek çıkaralım derlerse bunu yapamamaları için hiçbir sebep yok şu anda. Ne garantisinden bahsediyor millet anlamadım, bu ülkede hiçbir şeyin garantisi yok.


fırt
(20.07.18)
rahat çalışma belki ama bütün devlet memurları yatmıyor arkadaşlar. Dışişleri, güvenlik bürokrasisi, ekonomi bürokrasisi falan bunlar tam gaz çalışmaya devam ediyorlar. Özel sektör kadar olmasa da ciddi kararlar alan ve uygulayan yapılar var merkezde. Sizin gördüğünüz genelde Ankara dışındaki atıl teşkilatlardaki veya yerel yönetimlerdeki memurlar olabilir.


redskull
(20.07.18)
10 yıldan sonra 30 gün izin yeşil pasaport. Kolay işten çıkarılma. Amirinle Aran iyiyse gündelik işlerde izinden düşmeden izin almak. Köpek gibi hastayken şimdi tuhaf olur diye ise gitmek yerine raporunuzu alıp insan gibi evde dinlenmek, kadınlar için daha doğum izni, süt izni, ücretsiz izinler sonrası ise dönmeden sıkıntı olmaması da gosterilebilir. Ayrıca patrona para kazandırmaktan sıkılabilir insan.


red g
(20.07.18)
devlet memurluğu özel sektörden çok daha iyidir.
1. az mesai. mesai saatinden yarım saat önce çantayı toplayıp gidiyorlar. mesai saatleri zaten çok kısa
2. az mesai saatlerinde az çalısıyorlar. özel sektör daha yoğun oluyor
3. özel sektörde işler biraz kötü giderse, ya da en basitinden patron/müdür sana kıl olursa anında kapının önüne koyar. devlette böyle bir şey yok, tayin ister gidersin en kötü
4. "arkadaşlar özelde yüksek ücretle çalışan biri zaten işi biliyordur. yani ona bsg'de deseler, iş garantisi de vermeseler umrunda olmamalı zira adam rahat rahat iş bulur."
bu yazdığın doğru değil, tam aksine aksi doğru. özel sektörde yaşlanırsan iş bulamazsın. uzun yıllar çalışan adamı tazminatı birikmesin diye şutlamaya bahane ararlar, şutlanınca da iş bulamazsın hiç bir yerde. o kadar çok genç varken neden 35-40 yaş üstünü alsınlar. işi bilen adam dediğin ne? atom mu parçalıyor? herkes iş biliyor
5. memurluğun başka imkanları da var. haklarını bi tamam alıyosun :) özel sektörde yabancı şirketler bile türkiyedeki çakallıkları öğrendi, gıdım gıdım hak veriyor. memura avantaj sağlayan kampanyalar ve yasalar ile dolu ortalık.

@redskul bahsettiğin bakanlıkları da biliyorum. eve çok önemli kararlar alıyorlar ama özel sektörde 3 kişilik ekip orada 15 kişiden oluşuyor. işleri o kadar az ki hepsi sürekli yüksek lisans ve doktora yapıyor bir yandan, yurt içi ve yurt dışı eğitimlere gidiyorlar.özel sektörde bunları yapmak daha zor. ekonomi bakanlığında 2 sene ankaradasın, sonra yurtdışında ticaret ataşeliğindesin. bu şartlar hangi özel şirkette var.


dafuq
(20.07.18)
is-ozel yasam dengesi.

Cok kariyer odakli olmak bir sey getirmiyor... Sonucta emekli olup rahmetli oluyorsun.

a muduru, b koordinatoru, xyz sorumlusu, falan filan amiri olmanin cok da onemli olmadigini farkediyor insanlar zamanla.

Hayati seciyorlar yani.

Tr'de ozel sektor insanin gencligini, emegini, yasamini somuruyor.


(9)

Digiturk Alsam mı (Maçlar İçin)

3 yıldır üyeyim ama son 2 yıldır TFF ve kulüplerden nefretimden ötürü sadece film paketi alıyordum. Bu arada da kahveye mahveye gidiyordum maç için. Şimdi Aziz gitti, Dursun gitti derken kontratın da bitmesine yakın aramaya başladı Digiturk, muhtemelen pazarlıkla iyi bir fiyat alacağım.Sizce alayım
3 yıldır üyeyim ama son 2 yıldır TFF ve kulüplerden nefretimden ötürü sadece film paketi alıyordum. Bu arada da kahveye mahveye gidiyordum maç için. Şimdi Aziz gitti, Dursun gitti derken kontratın da bitmesine yakın aramaya başladı Digiturk, muhtemelen pazarlıkla iyi bir fiyat alacağım.

Sizce alayım mı, yoksa?
giovanne
(19.07.18)
maçları her türlü izliyorsan al gitsin tabi ki. evde rahat rahat izlemek varken kahvede falan milletin mal mal yorumlarını dinlemek hoşuma gitmiyor benim.


nrmnm
(19.07.18)
Almayın. Kabul edilebilir düzeyde bir fiyat politikası yok çünkü. Sezonun tüm maçlarını izlemek aylık en az 100 liradan başlıyor. Sadece süper lig maçlarını izlemek için yıllık 1200+- lira vermek için zengin olmak veya deli olmak lazım.


veys zimmer
(19.07.18)
tek tek maç satınalmak daha mantıklı eğer tüm maçları izlemiyorsanız.
Derbiler bile 40-50 TL gibi bir şey oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.


burfak
(19.07.18)
akıllı tv varsa ip tv hizmeti alırsın. senelik 120-150TL ye her platform açık.


kimlanbu
(19.07.18)
Marsbahis ve selcuksport HD olduğu sürece Digitürk e gerek yok artık. Full HD veriyor adamlar. Ne gerek var para ödemeye


westblack
(19.07.18)
Abi ne iptv ne de diğerleri kaliteli değil. iptv denedim, güvenilir satıcı bulmak çok zor hatta imkansız. E diğerlerinde de yayın donuyor sık sık.


giovanne
(19.07.18)
Digiturk e ve TFF gicik oldugumdan senelerdir IP TV kullaniyorum ve cok memnunum.
4 ayri firmayla ugracagima 60 $ ödeyip 1 sene boyunca tüm maclara bakabiliyorum.
Digiturk gibi igrenc bir firmayla muhatap olmadigim icinde cok mutluyum, bir kez daha belirtiyim istedim:)


VIPCH
(19.07.18)
Yaşasın sportv.me


lunatic1
(19.07.18)
şampiyonlar ligini aldılar. italya ligini aldılar. premier lig var nba var f1 de var. en mantıklısı.


mikahakkinen
(19.07.18)
(10)

KKTC Vatandaşı Olmanın Bir Artısı Var mı?

Diyelim ki böyle bir imkanınız var, sizce bir artısı var mı? Yoksa orası bizden beter mi?
Diyelim ki böyle bir imkanınız var, sizce bir artısı var mı? Yoksa orası bizden beter mi?
giovanne
(18.07.18)
Olmaz mı? AB vatandaşısın.


KKTC diyor, çoğunun tanımadığı ülke nasıl AB vatandaşı olsun?


cokponcik
(18.07.18)
Olabilir de bilemedim, emin değilim şu an. Ama olsa şaşırırım yani ne bileyim :)


cokponcik
(18.07.18)
yeni vatandaş olacakları bilmiyorum ama hali hazırda kktc de yaşayanlar zaten g.kıbrıs pasaportuna sahip oldukları için ab vatandaşı.


eskiduyuru
(18.07.18)
@eskiduyuru hayır, birçoğu değil.


giovanne
(18.07.18)
Sadece 74 öncesi de adada yaşayanları ve onların altsoyların ab/ kıbrıs cumhuriyeti vatandaşlıkları var.


yatagants
(18.07.18)
Yalnızca Kıbrıs'ta dogarsan ve annen baban da orada doğmuşsa vatandaşsin. Yoksa Türkiye'nin yarısı çoktan KKTC'ye taşınmıştı.

Bence artisi olur. Örneğin maaşlar orada daha yüksek değil mi?


Traveller
(18.07.18)
Yatagants doğru söylemiş.

Traveller, maaş yüksek de gider de yüksek. Kira, elektrik su falan pahalı


Delay Fuze
(18.07.18)
İlerde kibrisin birleşme ihtimalinde ab pasaportu gelebilir. Bu şekilde bi avantaji olabilir yani


nundu
(18.07.18)
ileride kıbrıs birleşirse ab vatandaşlığı olur direkt, gerçi türkiye'nin schengen'e girme ihtimali ile kıbrıs'ın birleşme ihitmali yakındır, aynı sürede TR vatandaşlığından da imtiyaz gelebilir;

yalnız dezavanataj yunanistan'a girmek mümkün olur mu bilemedim, pasaporttaki kıbrıs girişinden bile red veriyor adamlar.


(3)

Dubai mi Şarm El Şeyh mi?

Selam fellas.Pegasus kampanya yapmış, fiyatlar çok iyi olmasa da fena değil gibi. Kış olduğu için Avrupa'yı eledik. Dubai'ye mi gitsek, Şarm El Şeyh'e mi bilemedik, siz ne önerirsiniz? Sadece Dubai veya Şarm el Şeyh' gittiyseniz o tecrübeleriniz de değerlidir.
Selam fellas.

Pegasus kampanya yapmış, fiyatlar çok iyi olmasa da fena değil gibi. Kış olduğu için Avrupa'yı eledik. Dubai'ye mi gitsek, Şarm El Şeyh'e mi bilemedik, siz ne önerirsiniz? Sadece Dubai veya Şarm el Şeyh' gittiyseniz o tecrübeleriniz de değerlidir.
giovanne
(18.07.18)
sadece sarm'a gittim. Sarm derim cunku deniz muhtesem.


65 derece
(18.07.18)
Dubai'ye gittimi, Mısır'a önceden gitmiştim. Sadece şunu söyleyeceğim, denize ve dalışa meraklıysan Sharm El Sheikh inanılmaz bir yer. Onun dışında Dubai'ye gitmeni öneririm.


roket adam
(18.07.18)
Tabii ki Şarm'a gidip dalış yapın.


peggy
(18.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.