Giriş
(7)

Tez danışmanının etik ihlâller yapan öğrencisini uyarması gerekmiyor mu?

Bölümümüzde bi' hanımefendi vardı. Uzun süredir tezini bitirememişti. Bir başka şehirde öğretmenlik yaparak hayatını kazanıyordu. Okula pek uğramazdı; hocasının da sinirini bozuyordu bu durum. Geçenlerde tezi yayımlanmış. Merak edip baktım: kaleme aldığı ilk sayfanın yarısı anonimleştirmelerle doluy
Bölümümüzde bi' hanımefendi vardı. Uzun süredir tezini bitirememişti. Bir başka şehirde öğretmenlik yaparak hayatını kazanıyordu. Okula pek uğramazdı; hocasının da sinirini bozuyordu bu durum. Geçenlerde tezi yayımlanmış. Merak edip baktım: kaleme aldığı ilk sayfanın yarısı anonimleştirmelerle doluydu. Bu durumu hocasının fark etmemesi mümkün değil.

Hocanın "Zaten yıllardır beni meşgul ediyor, onaylayıverelim gitsin." deme hakkı var mı böyle bir çalışmaya? Danışmanlığını üstlendiğı tezdeki etik ihlâller, hocayı da alâkadar etmiyor mu? Görüşlerinizi merak ediyorum.
gregor melehov
(03.02.20)
Hocaların çoğu master öğrencisiyle uğraşmak istemiyor. Eğer üniversitede çalışmıyorsa bu kişi bitirsin gitsin diyebiliyorlar.

öğrenci zor konu seçtiyse, hoca da yardım etmiyorsa bu şekilde sonuçlar ortaya çıkıyor. masterda olması gereken basit ve temiz bir çalışma.

Hatalar için uyarması gerekiyor mu? - Evet. Dediğiniz gibi bir çalışmayı onaylamaması gerekir


OrangeYellow
(03.02.20)
Alakadar ediyor tabii ki. Kanıtlanan bi' intihal'de hocanın da başı belaya girer.


Hocanın onaylamadığı tez jüriye çıkamaz bile. Hoca bahsettiğiniz durumda görevini yapmamış.


cosmicstring
(03.02.20)
Size göre öyledir. Son dönem tezlerde intihal programları vasıtasıyla tarama yapılıyor. Limitleri asmıyorsa sorun olmuyor.


fempusay
(03.02.20)
@fempusay: Ne yazık ki o programları kandırmak mümkün. İş, konunun uzmanı hoca ve jüride bitiyor.


cosmicstring
(04.02.20)
Cosmic programı da kandiriyosa intihal yapsın ya :D
Ama birçok hoca literatüre gereken özeni göstermiyor bu yanlış olsa da.


fempusay
(04.02.20)
Tezin ilk paragrafını aratınca cümlelerin çalındığı yerler tek tek ortaya çıkıyor, bana göresi ona göresi yok bu işin. :)

Ayrıca intihalin azı çoğu olmaz. Yapılmışsa, yapılmıştır. :)

Cümleleri değiştirerek o programları aldatmak mümkün ama bu arkadaş ona bile gerek duymamış. :D


gregor melehov
(04.02.20)
(2)

Matematik Problemler konusunu hangi youtube kanalından dinleyeyim?

ALES'e ve KPSS'ye hazırlanıyorum. Anlayabildiğim bir kanaldan diğer tüm Matematik konularını bitirdim ama ne yazık ki problemleri anlatmamış o hoca. Kimi dinlememi tavsiye edersiniz?Not: Hayatımda ilk defa problemler konusuna çalışacağım. :)
ALES'e ve KPSS'ye hazırlanıyorum. Anlayabildiğim bir kanaldan diğer tüm Matematik konularını bitirdim ama ne yazık ki problemleri anlatmamış o hoca. Kimi dinlememi tavsiye edersiniz?

Not: Hayatımda ilk defa problemler konusuna çalışacağım. :)
gregor melehov
(02.02.20)
ilyas güneş
yahya hoca vardı adını hatırlayamadım.


Atc yayınları kanalı


yeliz adeley
(02.02.20)
(9)

Hanımlar sorum size

En samimi olduğunuz kız arkadaşınızla takıldığınız bi' mekânda birini gördünüz ve arkadaşınız onu çok beğendi diyelim. Arkadaşınız sık sık size onunla tanışmak istediğini, ilgisini çekmek için uğraştığını söylüyor... Ancak kısa zaman sonra, çocuğun arkadaşınızla değil sizinle ilgilendiğini fark edip
En samimi olduğunuz kız arkadaşınızla takıldığınız bi' mekânda birini gördünüz ve arkadaşınız onu çok beğendi diyelim. Arkadaşınız sık sık size onunla tanışmak istediğini, ilgisini çekmek için uğraştığını söylüyor... Ancak kısa zaman sonra, çocuğun arkadaşınızla değil sizinle ilgilendiğini fark edip ondan hoşlanmaya başladığınızı hissediyorsunuz.

Bu durumdayken o erkek, arkadaşınızın yanında sizden hoşlandığını, sizi tanımak istediğini belirttiğinde bu isteğini kabul mü ret mi ederdiniz?

Yaşlarınızı belirterek cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
gregor melehov
(23.01.20)
Başıma gelmedi sanırım ama hemen kabul edemezdim. Biraz zaman geçmesini ve konunun sogumasjni bekler sonra akışına bırakırdım. "Ay asla olmaz" gibi bir şey düşünmüyorum, bana yapılsa da kızmam

Yaş:29


üğpoıuy
(23.01.20)
Çok değişken...kabul ederdim, arkadaşıma da takılırdım...30 yaş üstüyüm


gadlemler
(23.01.20)
böyle bir şey başıma gelmez. çünkü çirkinim, en yakın arkadaşım da çok güzel. tam tersi olabilir ancak djjdjs

ama olsaydı reddederdim kesinlikle. yaş 23.


tabirimekruh
(23.01.20)
Redderdim. Yaş: 25.


Amaranta ursula
(23.01.20)
Oradaki bahtsız kız benim, çok sefer oldu. Arkadaşlarımın ilk benim hoşlandığım
kişilerle takılmasını izledim. Aşkımı kalbime gömdüm bağrıma taş bastım kadar dramatik olmasa da biraz üzülüp yoluma devam ettim. Sorunuza cevabım: kabul ederdim çünkü arkadaşım takıntılı bir aşık değilse unutacak zaten o hislerini, kendimden biliyorum :) ama arkadaşımın yanında bana ilanı aşk etmesi gibi bir durum olmamalı biraz özelden gitmeli. y-24


glutamin
(23.01.20)
Kabul etmezdim çünkü benim başım bağlı. Beyim kızar :D y,27.


blue serenity
(23.01.20)
Daha önce başıma geldi ve kabul ettim. Yine gelse yine ederim. Bu tarz “sahiplenme”leri çocukça buluyorum. Loser hareketi tam.

Yaş 23


tabirimekruh +1

olur da dünya tersine döner ve ona değil bana bakmışsa reddederim büyük ihtimalle. en yakın arkadaşım büyüktür 5 dakika önce gördüğüm adamdan. yaş 22


rusalka
(23.01.20)
En samimi olduğum arkadaşımın göz süzdüğü erkek bile bacımdır. En samimi kaç arkadaşımız var ki onu değişelim.
35 yaş.


(2)

P90x gibi hoplamalı zıplamalı olmayan bir kas geliştirme programı var mı?

Kürdan gibi kollarımı ve ince bacaklarımı kaslandırmak istiyorum ama spor salonuna gidecek vaktim yok. Evim eski olduğundan p90x'e de devam edemiyorum. Alt komşum rahatsız oluyor. Özellikle kollarıma hacim kazandırabileceğim bir program arayışındayım. Yok mu bana uygun bir şeyler?
Kürdan gibi kollarımı ve ince bacaklarımı kaslandırmak istiyorum ama spor salonuna gidecek vaktim yok. Evim eski olduğundan p90x'e de devam edemiyorum. Alt komşum rahatsız oluyor. Özellikle kollarıma hacim kazandırabileceğim bir program arayışındayım. Yok mu bana uygun bir şeyler?
gregor melehov
(31.12.19)
Youtube dan Savaç Cebeci videoları izlemen lazım


Hakan1980
(31.12.19)
ayarlanabilir dumbbell ve halter falan varsa Body Beast deneyebilirsin, tam bir bro tarzı ev için tasarlanmış hoplaması zıplaması olmayan bir program.


candanag
(31.12.19)
(11)

sosyal medya hesabım için profil fotoğrafı çektirmeye

fotoğrafçıya gitsem abes kaçar mı? :)) fotoğraf çekme özürlüyüm, dahası, fotoğrafımı çekecek kimsem yok. gitsem derdimi anlatsam, "ne diyor bu manyak?" derler mi :(
fotoğrafçıya gitsem abes kaçar mı? :)) fotoğraf çekme özürlüyüm, dahası, fotoğrafımı çekecek kimsem yok. gitsem derdimi anlatsam, "ne diyor bu manyak?" derler mi :(
gregor melehov
(24.12.19)
Demez :)


prole
(24.12.19)
dış çekim yapabilirsin, normal.


jelly bear
(24.12.19)
Bu kadar ciddiye almayın sosyal medyayı yahu.


wmeh
(24.12.19)
parasıyla değil mi kardeşim. adamın işi bu. ücreti mukabilinde kabul eder.


kelepir
(24.12.19)
Komik ama özellikle sosyal medya fotoğrafçığı yapan fotoğrafcılar haberi görmüştüm.

Bu işe hevesli ve yeni başlayan biriyle dış çekim yapabilirsiniz, ucuza da gelir.


John Bloor
(25.12.19)
Böyle bir iş kolu var. Demezler. LinkedIn'e koymalık, iş için profil fotosu çektirmeyi planlıyorum mesela ben de.


synesthesia
(25.12.19)
Istanbul’daysan ben cekeyim sevabina


pietro
(25.12.19)
selfie çeksen daha iyi olur bence ya :)

veya ben de çekerim sevabına sana şık bir foto :))


dafuq
(25.12.19)
vesikalık çekinmeye bile gitsen abi şimdi şöyle bir çalışma yapacağım, şu açı şöyle, bu ışık böyle diye coşuyorlar.

onlara mutlu anlar yaşatacağın kesin.


onemoremile
(25.12.19)
1- kallavi fotografciya gitmeyin, harcligina bu isi yapan fotografcilik bolumu ogrencisi vs bulun.

2- fotograflarin dogal olmasina ozen gosterin. siz baska yere bakiyorken ya da gulerken vs ceksin. poz verilmis profesyonel fotolar cok ezikce duruyor.

3- dis cekim olsun.

4- yaninizda farkli kiyafetler goturun. tek kot uzerine iki farkli renk kazak veya once kazak sonra altindaki gomlekle cekilin. hepsi ayni kiyafet olmasin.

5- ayni cekimden ayni kiyafetle ayni pozda 4509853 fotograf paylasmayin.


Araba varsa arabadan selfie çek en temizi o gibi.


mr. crowley
(26.12.19)
(2)

The Wire hakkında okuduğunuz ilginç yazıları benimle paylaşır mısınız?

Diziyi dün gece bitirdim. Dostoyevski gibi Şolohov gibi Shakespeare, John Fowles, Christopher Marlowe gibi yazarları okurken ne hissettiysem aynısını hissettim. Daha önce izlediğim dizilerde başıma böyle bir şey gelmemişti. Şaşkınım. :)Küçük çaplı bir arşiv oluşturmak istiyorum bu diziyle alâkalı. Z
Diziyi dün gece bitirdim. Dostoyevski gibi Şolohov gibi Shakespeare, John Fowles, Christopher Marlowe gibi yazarları okurken ne hissettiysem aynısını hissettim. Daha önce izlediğim dizilerde başıma böyle bir şey gelmemişti. Şaşkınım. :)

Küçük çaplı bir arşiv oluşturmak istiyorum bu diziyle alâkalı. Zamanında okuyup beğendiğiniz Türkçe/İngilizce yazılar varsa benimle paylaşabilir misiniz?
gregor melehov
(09.12.19)
Benim de en sevdiğim diziler arasındadır. Hala bile yerli yersiz Avon Barksdale adını söyleyip duruyorum sırf fonetiğini sevdiğimden:) Ben zamanında ekşideki başlığında yazan tüm entryleri okumuştum neredeyse buralara da bakabilirsiniz:
listelist.com
kayiprihtim.com

Ek olarak The wire i sevene OZ' u şiddetle tavsiye ediyorum. Suç, birey, güç, otorite, psikoloji, narko, iktidar ne ararsanız var.

Şu şarkıyı paylaşmadan edemeyeceğim The wire deyince aklıma geldi:
www.youtube.com


Amaranta ursula
(09.12.19)
The Wire gelmiş geçmiş en iyi dizi bence. Avon'un hastasıyım.


redskull
(09.12.19)
(2)

Sorum Siyaset Bilimi öğrencilerine/mezunlarına

Sokrates'ten Jakoben'lere Batı'da Siyasal Düşünceler'i nasıl bilirsiniz? Daha önce bu alanda herhangi bir eser okumadım. Giriş seviyesi için uygun, itimat edilir bir eser midir? Konuyla alâkalı bir başka tavsiyeniz var mı?https://www.kitapyurdu.com/kitap/sokratesten-jakobenlere-batida-siyasal-dusunc
Sokrates'ten Jakoben'lere Batı'da Siyasal Düşünceler'i nasıl bilirsiniz? Daha önce bu alanda herhangi bir eser okumadım. Giriş seviyesi için uygun, itimat edilir bir eser midir? Konuyla alâkalı bir başka tavsiyeniz var mı?

www.kitapyurdu.com
gregor melehov
(30.11.19)
Giriş düzeyindeki en iyi kitaplardan biridir Ağaoğullarının kitabı. Ancak yoğun bir kitaptır. Bu kitaba başlamadan önce Ömer Çahanın da giriş düzeyinde çok kısa bir siyasete giriş kitabı var. O da keyif verecektir.


opium
(01.12.19)
Güzel ve bayağı hacimli bir kitaptır.,tavsiye ederim. Bu ağır gelirse Alaaddin Şenel' in Siyasal Düşünceler Tarihi adlı kitabı da okunabilir.


(8)

8000 liraya başlangıç motoru tavsiyesi?

Selam arkadaşlar, 1.75 boyunda, 69 kiloda er kişisiyim. Daha önce hiç motosiklet kullanmadım. Yakın bir zamanda ehliyet almayı ve kursa yazılmayı planlıyorum. Ekipmanlar haricinde sadece 8000 TL'lik bütçem var. Biraz araştırdım, herkes Honda msx125 tavsiye etmiş ama bütçem ona yetmiyor ne yazık ki.
Selam arkadaşlar, 1.75 boyunda, 69 kiloda er kişisiyim. Daha önce hiç motosiklet kullanmadım. Yakın bir zamanda ehliyet almayı ve kursa yazılmayı planlıyorum. Ekipmanlar haricinde sadece 8000 TL'lik bütçem var.

Biraz araştırdım, herkes Honda msx125 tavsiye etmiş ama bütçem ona yetmiyor ne yazık ki. Genellikle şehir içinde kullanacağım. Günde yaklaşık 20 km gideceğim. En büyük isteğim: yakışıklı olması, görkemli, ağır ve çok hızlı bir motor aramıyorum.

Hangi motosikleti tercih etmeliyim?

Etrafımda ne yazık ki motosiklet kültürü olan biri yok. O yüzden yardımlarınıza ihtıyacım var.

Teşekkürler. :)
gregor melehov
(20.11.19)
kuba superlight 200 olabilir


oldz
(20.11.19)
Motorcu değilim.
Şehir içi kullanım için bir çok kişiden vespa tarzı cihazlarin tavsiyesini duydum.
Hatta geçen gün YouTube flutv kanalında. Bununla ilgili güzel bir viduoya denk geldim (zaten motorla ilgili iki vidyosu var sanırım) onu izleyin derim.


kisa
(20.11.19)
kuba olmaz.

scooter alıp 10k kilometre deneyin.

50 cc alın. hoşunuza giderse karar verin.


baldan kaymak
(20.11.19)
Seninle aynı durumda olup yakın bir zamanda Küba superlight almayı düşünüyorum.


Dediğin motor oyuncak gibi birşey.
İlla vitesli alacaksan bu bütçeye en iyi seçenek bajaj pulsar 150ns ya da 200ns.
Scooter alacaksan ki daha gösterişsiz ama daha pratiktir, sym modellerine bak.


japonlardan birinin 250'lik cruiserları başlangıç için ideal, bakımlı olduktan sonra modelin eski olması önemli değil. Benim ilk motorum 16 yaşında 250'lik virago idi ve Türkiye'nin yarısını gezmiştim. Şimdiki motorum da 20 yaşında (xrv750).


mirty
(21.11.19)
O fiyata yakışıklı motor zor, ama başlangıç için commuter modellerden şaşmayın.


John Bloor
(21.11.19)
8000e alacağın japon veya italyan sıfır motor yok. çin uzakdoğu motorları ise gerçekten sorunlu. kore malı SYM iş görür.


ikinci el pcx125-150, sym gts250 evo veya yamaha xcity 250 olabilir.


orpheus
(21.11.19)
(6)

Kolay bir Basit Eşitsizlik sorusu

Eşitsizliğin karesi 0<xkare<4 oluyordu sanırım. Küpünü nasıl alıyorduk unutmuşum, anlatarak çözebilir misiniz?
Eşitsizliğin karesi 0<xkare<4 oluyordu sanırım. Küpünü nasıl alıyorduk unutmuşum, anlatarak çözebilir misiniz?
gregor melehov
(10.11.19)
her tarafın küpünü alıyorsun.

yani -8<y^3<1


lancelot du lac
(10.11.19)
Teşekkür ederim ama verdiğiniz bilgiyle yine çözemedim. :)


gregor melehov
(10.11.19)
cevap 6 mı?


reactionic
(10.11.19)
Evet, 6.


gregor melehov
(10.11.19)
0<esit x kare < 4 her zaman 0 veya pozitif degerler. carpimlarinin dogal sayi olmasi icin y de 0 veya pozitif olmali. yani 0<esit y < 1 taraf tarafa hem de caprazlama carpip en genis araligi aliyoruz carpimlarin esitsizliginde. o zaman 0 <esit xkare * y kup < 4. 1 2 ve 3 bu aralikta oldugundan toplamlari 6.


pide
(10.11.19)
i.postimg.cc

pide de açıklamış.


reactionic
(10.11.19)
(2)

Adıma PTT Kart geldi (Bilgim Dışında)

Askerlikle ilgili bir durum mu var? Yüksek lisans yapıyorum ama bu dönem ders kaydı yaptırmadım. Onunla mı ilgili acaba?
Askerlikle ilgili bir durum mu var? Yüksek lisans yapıyorum ama bu dönem ders kaydı yaptırmadım. Onunla mı ilgili acaba?
gregor melehov
(02.11.19)
Askerlik, yol harcırahını alabilmen için gönderiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.


Diskirminant
(02.11.19)
Bizim uni bu sene ptt ile anlasmis herkesin uni kimlik karti ptt kart seklinde degisti ama ustunde fotografimiz kimlik bilgilerimiz vs var tabii. Sizin okulla da alakali boyle bir durum olabilir mi?


glutamin
(02.11.19)
(3)

Şu soruyu çözebilir misiniz? (Köklü Sayılar)

sb
sb
gregor melehov
(19.10.19)
4
Ustteki x uzeri 4/3 demek.
Kare koku alirsan 1/2 ile carparsin, 2/3 yapar. Oda alttaki.
16 uzeri 1/2 de 4


güneyli çocuk
(19.10.19)
16 = 2 x 8
8 = 2 x 2 x 2 yani küp kökünde 2

8^2 = 64, küp kökü de 4


heritage
(19.10.19)
sketchtoy.com


pide
(19.10.19)
(2)

KPSS Matematiği Hakkında (Yayın tavsiyesi, çalışma metodu)

Merhabalar,Matematikle arası hiçbir zaman iyi olmamış bir sözelciyim. 1 aydır her gün çalışıyorum. Temel Kavramlar, Üslü Sayılar, Köklü Sayılar, Mutlak Değer ve Basit Eşitsizlikler konularını güya hâllettim. Konuyu çalıştıktan sonra 345 yayınevinin soru bankasına yoğunlaşıyorum. Gelgelelim yanlış gi
Merhabalar,

Matematikle arası hiçbir zaman iyi olmamış bir sözelciyim. 1 aydır her gün çalışıyorum. Temel Kavramlar, Üslü Sayılar, Köklü Sayılar, Mutlak Değer ve Basit Eşitsizlikler konularını güya hâllettim. Konuyu çalıştıktan sonra 345 yayınevinin soru bankasına yoğunlaşıyorum. Gelgelelim yanlış giden bir şeyler var...

Geçen hafta Köklü Sayılar çalışmıştım. Bahsettiğim yayınevinin soru bankasında 100'e yakın soru soru vardı. Tamamını hiç takılmadan çözdüm. 5 boşum ve 5 de yanlışım çıktı. "Oh be, hâllettim bu sefer!" diye sevinirken bir başka yayınevinden (Fem KÖSB) de bakayım dedim: ilk iki testten sonra sonuç hüsran. Toplam 9 test vardı ve moralim çok bozuldu. 345 soru bankası TYT için hazırlanmış ama danıştığım kişiler piyasadaki en iyi soru bankalarından biri olduğunu, tamamını anlayarak çözersem faydasını ziyadesiyle göreceğimi söylediler. İçerisinde bulunduğum durum, konuyu tam olarak kavrayamadığımdan mı, yoksa kitapların zorluk seviyesinin farklılığından dolayı mı ortaya çıkmış olabilir? İki kitaba da göz atmış olanlarınız varsa özellikle onların fikirlerini merak ediyorum.

Hedefim KPSS Matematik'ten +21 net yapmak. 1 ay önceki hâlimle dağlar kadar fark var. Gerçekten verimli çalışıyor ve çok şey öğreniyor, işlem hızımı artırıyorum. Sizce gelişme hızım nasıl? (Buradan buna karar vermenizin zor olduğunun farkındayım.) Matematik geçmişi 1 ay olan biri için fazla mı aceleciyim? Konuların oturması için çok fazla soru türü görmem ve notlar çıkarak eksiklerimi devamlı gidermem mi gerekiyor? Nasıl bir metot uygulamalıyım? Ocak'a kadar tüm konuları bitirip denemelerde 15 net yapacak seviyeye çıkmak istiyorum.

Fırsattan istifade kitap tavsiyesi de isteyeyim: KPSS Matematik için hangi soru bankası isabetli bir seçim olur? Benim seviyemde, soruları görünce ağzı açık kalmaktan yeni yeni kalem oynatmaya başlayan biri için kaç ay içerisinde, düzenli bir çalışmayla bahsettiğim hedeflere ulaşacak seviyeye gelmek mümkün?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
gregor melehov
(19.10.19)
karekök 0 matematik


jackyr
(19.10.19)
cebir kolay. öyle çok zorlamıyorlar artık. olay problemlerde bitiyor. problemlerin en babaları da ales ve üniversite sınavında çıkıyor.
cebir bitirilir. problemler 657 den halledilir.
sonra her gün kahvaltıdan sonra bir doz problemler bir doz geometri çözülür.
345, çözüm 3d, 657 ales, karekök problemler artık nasıl istersen.
denemede de hangi konuda yanlış yapıyorsun ya da zaman harcıyorsun tespit et.
sınav süresinin %85 inde bitirmeye çalış denemeyi.
imkanın varsa yapılacak her ösym sınavına gir bu süreçte. faydası inanılmaz.


denek hayatım
(19.10.19)
(3)

Duş başlığı hortumunu musluğa bağlayan parçanın adı ne?

Bir duş başlığı sipariş ettim ama hortumla musluğu bağlayan parça gelmemiş.Adının ne olduğunu ve nereden tedarik edebileceğimi bilen var mı?
Bir duş başlığı sipariş ettim ama hortumla musluğu bağlayan parça gelmemiş.Adının ne olduğunu ve nereden tedarik edebileceğimi bilen var mı?
gregor melehov
(10.10.19)
Rekor.
Ayrıca gelmez ki, spiral hortuma monte edilmiş olmalı.


Mirket
(10.10.19)
Resimle anlatsan daha guzel olacak.muslugun resminide hatta.


duptıs
(10.10.19)
Duş başlıklarının paketinde bunun için dönüştürücü raker olur mutlaka, yani spiral hortumu bataryya ya direkt takarsınız ya da bu aparatı kullanırsınız.

Gümüş renkte plastik bir parçadır, paketten çıkmadığına eminsenin herhangi bir nalbur veya bir milyoncuda rahatca bulursunuz.

Şu arkadaş;

yapimerkez.com


John Bloor
(11.10.19)
(5)

Hangi sweatshirt daha şık?

1) https://www.zara.com/tr/tr/kapi%CC%87tone-kap%C3%BC%C5%9Fonlu-sweatshirt-p04087342.html?v1=25614066&v2=1283021#selectedColor=802&origin=shopcart2) https://www.zara.com/tr/tr/essence-kap%C3%BC%C5%9Fonlu-sweatshirt-p00761313.html?v1=23414207&v2=1283180#selectedColor=818&origin=shopcart
gregor melehov
(02.10.19)
kesinlikle 1 diyorum

edit: konudan alakasız dikkatimi çekti ve sitedeki birçok erkek modelin bazı ürünlerine baktım. Hepsinde boy 189 cm, hepsinde. Bunlar sadece 189 cm olan modellerle mi çalışıyor nedir anlayamadım. Tam dikkat etmedim ama bütün bedenler de L idi sanırım.


senolll
(02.10.19)
1


elorelia
(02.10.19)
bir


tabirimekruh
(02.10.19)
başka seçeneğimiz yok mu? (._.)
Sweatshirt'te şıklık aranmaz.
Kazak gibi olmayıp sweatshirt gibi sweatshirt olan 2.


velvetmorning
(02.10.19)
Pek şık değil ikisi de. Gerçi sonuçta sweatshirt. Ne şıklık beklenebilir de, yine de bazı detaylar daha şık gösterebiliyor.
Īkisi de birbirine benziyor.


pro9it9is9
(02.10.19)
(2)

Mail adresini unuttuğum ergenlik dönemi Twitter hesabımı nasıl kapattırırım

Twitter'a kimlik bilgilerimi göndererek durumu izah ettim. Kullanıcı koşullarını ihlâl etmediği için hesabı kapatamayacaklarını belirttiler. Twitter kullanan sadece birkaç arkadaşım var. Onlarla beraber şikâyet ettik yine olmadı. Nasıl hâllederim bu işi?Hesaba en son 2011 yılında girilmiş. O tarihte
Twitter'a kimlik bilgilerimi göndererek durumu izah ettim. Kullanıcı koşullarını ihlâl etmediği için hesabı kapatamayacaklarını belirttiler. Twitter kullanan sadece birkaç arkadaşım var. Onlarla beraber şikâyet ettik yine olmadı. Nasıl hâllederim bu işi?

Hesaba en son 2011 yılında girilmiş. O tarihten bu yana hiçbir hareketlilik yok. Belki etki eder diye not düşeyim istedim.
gregor melehov
(29.09.19)
Birkaç hesaptan seri spam bildir kapatırlar herhalde benim de var üşendim kapatmaya


olaylar olaylar
(29.09.19)
kapattıramazsınız


(1)

Garanti EFT/Havale İşlemi

MediaMarkt'tan bir laptop sipariş ettim. Kartımın e-ticaret limiti yetersiz olduğu için havale/eft (kartsız işlem yaptım) yöntemiyle ücreti yatırdım. Bu işlemleri sabah 9.30'da gerçekleştirdim. 10.30'da firmayı arayıp havale işlemimi teyit ettirmek istedim. Paranın henüz hesaplarına geçmediğini beli
MediaMarkt'tan bir laptop sipariş ettim. Kartımın e-ticaret limiti yetersiz olduğu için havale/eft (kartsız işlem yaptım) yöntemiyle ücreti yatırdım. Bu işlemleri sabah 9.30'da gerçekleştirdim. 10.30'da firmayı arayıp havale işlemimi teyit ettirmek istedim. Paranın henüz hesaplarına geçmediğini belirttiler. Saat 22.00'ye kadar para yatmazsa siparişim iptal olacak ve iade için epey uğraşmam gerecek sanırım.

Makbuzumda "Kartsız Para Yatırma" yazıyor ve herhangi bir referans numarası mevcut değil. Para bugün geçer mi karşı tarafın hesabına? İlk defa böyle bir işlem yaptığım için huzursuzum biraz. Ne yapmalıyım?
gregor melehov
(24.09.19)
Para siz yatırdığınız anda geçti karşı tarafın hesabına ama onu inceleyip sizin satın alma işleminize işlemeleri gerekiyor. Kartsız yatırdığınız için isim vs.. görünmüyor olabilir, bir e-mail adresi isteyip elinizdeki makbuzun görüntüsünü paylaşın.


talasas
(24.09.19)
(3)

Şu laptop işimi görür mü?

Tez yazmak ve film izlemek için kullanacağım. Şarjı 4-5 saat gitsin ve sessiz çalışsın istiyorum:https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_swift-3-sf315-52g-i5-8250u-4gb-256gb-ssd-mx150-2gb-vga-15-6-fhd-w10-ultrabook-1187089.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=CjwKCAjw2qHsBRAGEiwAMbPoDOEQc7ayzWTOMuS
Tez yazmak ve film izlemek için kullanacağım. Şarjı 4-5 saat gitsin ve sessiz çalışsın istiyorum:

www.mediamarkt.com.tr

Ayrıca, şununla arasında bir fark var mı?:www.hepsiburada.com
gregor melehov
(23.09.19)
Işinizi bir hayli görür, 3700tlye mx150 ekran kartlı makine hakikaten iyi. Gtx 1050'ye yakın performans verir.
İki laptop da aynı bu arada.
Sadece 4 ya da 8 gb ram alın takın.


sadece word kullanacaksan fazla bile


ashleybon
(23.09.19)
tez için istiyorsanız ben netbookumu satıyorum . 256 mb ekran kartı ,8 gb ram, 120gb hdd var.

modeli aspire one 725 . araştırın işinizi görecek birşeyse mesaj atın. fiyatı 700 lira.


50promil
(24.09.19)
(2)

Laptop + Film İzlemek İçin Monitör

Herkese selam.Sürekli elimin altında olmasını istediğim, şarjı mimimum 4-5 saat gidecek, sessiz çalışan, ağırlıklı olarak tez yazmak ve film izlemek için kullanacağım bir laptop arıyorum. Bütçem yaklaşık 4000 lira. 15.6 inç ekran film zevkimi düşürdüğü için bir de monitör alacağım.Şöyle bir laptop v
Herkese selam.

Sürekli elimin altında olmasını istediğim, şarjı mimimum 4-5 saat gidecek, sessiz çalışan, ağırlıklı olarak tez yazmak ve film izlemek için kullanacağım bir laptop arıyorum. Bütçem yaklaşık 4000 lira. 15.6 inç ekran film zevkimi düşürdüğü için bir de monitör alacağım.

Şöyle bir laptop ve monitör alsam işimi görür mü? Mantıklı mı böyle bir yol izlemek*

www.hepsiburada.com

www.hepsiburada.com
gregor melehov
(22.09.19)
75hz monitor yerine 60hz ve bi tık daha büyük monitor bakabilirsin tabi eğer amacın sadece film izlemekse


nahtoderfahrung
(22.09.19)
Amaç film izlemekse 27"-30" monitor yerine biraz daha büyük düz bir televizyon ve chromecast/android tv box (kodi ile) daha konforlu olabilir


nop
(22.09.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.