Giriş
(5)

Taksiciyi Şikayet

Merhabalar, Bu vatandaşları şikayet edebileceğimiz ve sonuç alabileceğimiz bir yer var mı? Vukuatı daha kısa güzergahlar varken dolaştırmak ve taksimetreyi açmayı unuttum diye fazla ücret almak. Şehir: AnkaraDüzenleme: İmla
Merhabalar,
Bu vatandaşları şikayet edebileceğimiz ve sonuç alabileceğimiz bir yer var mı? Vukuatı daha kısa güzergahlar varken dolaştırmak ve taksimetreyi açmayı unuttum diye fazla ücret almak.

Şehir: Ankara

Düzenleme: İmla
grobet
(16.11.18)
taksimetreyi acmayi unutmak diye birsey yapamaz ki cek karakola zabit tutturucam derim ben olsam, yani bu ankaranin taksileri de tam bisiy bisiy.
sinirden cevap yazmamisim, bence kendi odasi yerine buyuksehir'e sikayet ozellikle bu donemde daha etkili olurmsu gibi geliyor, ne de olsa yerel secimler yaklasiyor ;)


mavicorap
(16.11.18)
ben ibb beyaz masaya yapmistim ama bu istanbul icindir. sonucta uyardik dedikler bir ceza filan almadi. konu ayni cok gezdirip iki kat para almasiydi.
bir kere de bir otobus soforunu sikayet etmistik o adam para cezasi almisti.


kaputt
(16.11.18)
Öyle bi yer olsa böyle olurlar mı?


daha önce de yazmıştım buraya. İstanbul dışında üniversitede eğitim görüyordum ama ayda bir kez gelirdim İstanbul'a ailemin yanına. Her zaman taksiye bindiğim yerden yine taksiye bindim, belli bir süre sonra taksimetreye baktım ki bizim çakal taksici gece tarifesi(o vakitler gece gündüz tarifesi vardı) açmış. Bir de taksimetrede gece/gündüz tarifesi kısmının tam üstüne nazar boncuğu yapıştırmış belli olmasın diye. Sonra dayıya dedim, "hayırdır bu ne?". O da "kusura bakma yanlışlık olmuş" dedi. Tabi ben bunu farkedene kadar sağlam yazmıştı taksimetre :) Neyse, eleman taksimetreyi sıfırladı, yolumuza devam ettik. Eve geldim, ödemeyi yapacağım ama içimden de geçiriyorum "bakalım çakal ne kadar isteyecek?" diye. Neyse bu benden taksimetreyi sıfırlayana kadar gece tarifesiyle yazan tutarla gündüz tarifesi tutarının toplamını istedi. Şark kurnazı tabi eleman. Ben de sürekli aynı yerden taksi kullandığım için biliyorum ne kadar tuttuğunu. "yok öyle bi dünya" dedim, suratına attım olması gereken parayı. "Şikayet ederim seni" dedim, ık mık dedi ama bi şey yapamadı. Diyeceğim şu ki asla geri vites yapmayın. Taksim'de taksiciler çok çakallık yapıyor(muş). Hususi olarak ordan taksiye binmek lazım bakalım ne ayaklar..


silah taciri
(16.11.18)
İstanbul için Beyaz Masa işe yarıyor ama Ankara'yı bilmiyorum. EGM Online İhbar'dan ihbar edebilirsiniz belki.


monogram
(16.11.18)
(6)

Entelektüel birikim nedir? Nasıl geliştirilir?

Sb
Sb
grobet
(14.11.18)
Zor bir soru sordun. Cevabı uzun. Eksiseyler okuyarak işe başlayabilirsin ama.


birikimle gelişir bir anda zor. genel dünya tarihi ülkeler ile başlayabilirsin.


mikahakkinen
(14.11.18)
Oncelikle eksiseyler okumani onermem. Cok yanlis bilgiler de icerebiliyor cunku reklam amaciyla dogrulari insanlarin istedigi sekilde manipule edebiliyorlar.


Traveller
(14.11.18)
Dünya tarihi oku. Güvenilir, özet geçen kitaplarla işe başla. Önce İlk Çağ, Orta Çağ diye kronolojik olarak bugüne gel. Dünyanın bugünkü durumuna nasıl geldiğini bir öğren. Zaten okurken ilgini çekecek, bilmediğin bir sürü şeyle karşılacaksın. Bunları araştırıp öğren. Biraz temel felsefe kitapları oku. Biraz edebiyat klasikleri. Ülkeler coğrafyası. Ekonomik sistemler, solculuk, sağcılık, monarşi, demokrasi, otokrasi, dinler tarihi falan filan... Yabancı diller de lazım. Biraz fen bilimlerine de merak sarabilirsin. Fizik, matematik, biyoloji astronomi gibi. Okuduklarını zorlanmadan anlayacak derecede İngilizce de öğren böylece Türkçe kaynaklarla sınırlamak zorunda kalmazsın kendini.


sapiens oku


japon askeri
(14.11.18)
Entelektüel birikim bir arkadaş grubunda konuşurken çok farklı alanlarda sohbete dahil olabilmek, en azından söylenenlere fransız kalmamaktır. Bu nedenle sinemadan edebiyata, tarihten ekonomiye farklı alanlarda okumanız, merak etmeniz gerekir.


ovungec zeus
(14.11.18)
(5)

Hızlı karar verebilme yeteneği nasıl geliştirilir?

Sb
Sb
grobet
(01.11.18)
Duet diye bir oyun var ios ve android'de. O geliştirir.


Bu tarz oyunlar oynayarak.
Günlük hayatta ise en ufak karara bile fikir atmak. Yani ortamda nerede yemek yesek diye bir laf duyar duymaz köfteciye gidelim demek gibi.
Ayrıca fark etmez lafını hayatından silmen gerek.


musmus
(01.11.18)
Doğru soruları sormaya başlayarak. Gerçek yanıtı bulup, o yönde çok düşünmeden hareket ederek.


denef
(01.11.18)
Üniversitede hızlı karar verebilme konusunda sıkıntı yaşadığım bir dönem, danışmanım hakemlik kursuna yazdıracağım seni diye takılıyordu. Şimdi düşününce çok mantıklı geldi. Hakemler çok hızlı karar veriyor.


sudoku


kablelvuku
(02.11.18)
(2)

Inditex Grubu Ürün İadesi

Merhabalar, Bershka'dan aldığımız bir ürünü iade etmek istiyoruz. Kredi kartıyla taksitle almıştık. İade tutarını aynı grubun markası başka bir mağazada(Örneğin Zara) değerlendirebilir miyiz? Teşekkürler
Merhabalar,
Bershka'dan aldığımız bir ürünü iade etmek istiyoruz. Kredi kartıyla taksitle almıştık. İade tutarını aynı grubun markası başka bir mağazada(Örneğin Zara) değerlendirebilir miyiz? Teşekkürler
grobet
(31.10.18)
Hayır değerlendiremezsiniz yani alışveriş çeki tercih ederseniz bershka'dan, onu zara'da kullanamazsınız. Ama bershka ya da zara, ürünü satın aldığınız kredi kartını yanınızda götürdüğünüz takdirde karta iade yapıyor. Onu da benzin alırken bile değerlendirebilirsiniz çünkü size nakit iadesi yapmaktan farklı değil.


ekaterina
(31.10.18)
hayır. mesela, zara'nın hediye çekini zara home'da kullanamıyorsunuz.


naksidil
(31.10.18)
(3)

Şehirlerarası Yatak Taşımak Ama Nasıl?

Merhabalar, Bir arkadaşım adına soruyorum. Çift kişilik yatağını yenilediği için eski yatağı yazlığa götürme niyeti var(Eski yatak hala işgörür durumda). En uygun ve en pratik şekilde Ankara'dan Adana'ya (Evden eve) nasıl götürebiliriz?
Merhabalar,
Bir arkadaşım adına soruyorum. Çift kişilik yatağını yenilediği için eski yatağı yazlığa götürme niyeti var(Eski yatak hala işgörür durumda). En uygun ve en pratik şekilde Ankara'dan Adana'ya (Evden eve) nasıl götürebiliriz?
grobet
(22.10.18)
onlar katlanabiliyor bildigim kadariyla. bi otobusun bagajina vermek en makulu olur.


fakyoras
(22.10.18)
Katlansa da verilmez otobüse. Eğer çok kıymetli falan filansa koyarsın kamyonete götürürsün. Nakliye yapanlar var böyle ama çok tutar.


halihazırda o güzergahta gidecek olan bi nakliyeci bulman lazım, en uygun öyle olur heralde.


elorelia
(22.10.18)
(2)

Yenikapı Metro - AHL

Merhabalar, Yenikapidan metro ile Atatürk Havalimanı ne kadar sürer? Bir diğer alternatif tramway ile Zeytinburnu oradan metro? 18'deki uçak için kaçta hareket edelim? Not: İç Hatlar
Merhabalar,
Yenikapidan metro ile Atatürk Havalimanı ne kadar sürer? Bir diğer alternatif tramway ile Zeytinburnu oradan metro? 18'deki uçak için kaçta hareket edelim?

Not: İç Hatlar
grobet
(21.10.18)
En geç 15:30 diyorum.


yandex metro uygulaması var orda iki durak arası süreleri falan yazıyor.


sanquis
(21.10.18)
(3)

Genel Kimya Laboratuvarı Alınacaklar Listesi

Merhabalar, Kimya lab dersi için 13 maddelik alınacaklar listesi var. Önlük, cam kalemi, spatul, pens, deney tüpü, tüp fırçası vs.. Bunları Ankara'da uygun fiyata nereden alabiliriz? Teşekkürler..
Merhabalar,
Kimya lab dersi için 13 maddelik alınacaklar listesi var. Önlük, cam kalemi, spatul, pens, deney tüpü, tüp fırçası vs..
Bunları Ankara'da uygun fiyata nereden alabiliriz? Teşekkürler..
grobet
(05.10.18)
sıhhıyeden alırsın.. daha doğrusu hacettepe tıpın falan karşısında sadece bunları satan medikalciler var.. üni ismini yaz belki bişiler veririm sana. bende kalmisti önceki yıllardan.


lata
(05.10.18)
Bunlar galiba asil ulusda bi pasajda bi yerde satiliyordu. Bir suru lab malzemesi satan dukkanlarin olduğu bi yer var. Okulda asistanlardan birine sorsaniz aslinda yardimci olurlar. Orada daha uygun fiyata bulabilirsiniz.


a perfect lie
(05.10.18)
Eskiden ulus modern çarşıdan alırdık ama yandı orası. Konya sokak civarında lab malzemeleri satanlar var.


curukturpkokusu
(05.10.18)
(4)

Whatsapp Durum Hk

Merhabalar, Whatsapp durumuna koyulan bir videoyu kaydedebilir miyiz? Uygulama mı yuklemek gerekir? Teşekkürler.
Merhabalar,
Whatsapp durumuna koyulan bir videoyu kaydedebilir miyiz? Uygulama mı yuklemek gerekir? Teşekkürler.
grobet
(04.10.18)
telefon iphonesa, ekran kayıt özelliği kullanılarak kaydedebilirsiniz.


karjalainen
(04.10.18)
android ise; depolama - whatsapp - media - (gizli dosyaları göster) .statues yolunu takip edip durum paylaşımlarına ulaşıp kaydedebilirsiniz.


g7mor
(04.10.18)
whatsapp web den idm yardımı ile indirebilirsiniz.


belkider
(04.10.18)
storysaver


ryhmer
(04.10.18)
(3)

Mavi Kapak

Merhabalar, İşyerinde baya birikmiş plastik kapaklarımız var. Bunları nereye vermeli? Gelip alanlar var mı biz mi götürüyoruz? Teşekkürler. Şehir:Ankara
Merhabalar,
İşyerinde baya birikmiş plastik kapaklarımız var. Bunları nereye vermeli? Gelip alanlar var mı biz mi götürüyoruz? Teşekkürler.

Şehir:Ankara
grobet
(02.10.18)
devlet kurumlarinda toplandigi kutulardan var diye hatirliyorum


seljax
(02.10.18)
İşyerinde biriktiriyorsanız sadece kapakları değil, pet şişeleri, kâğıt atıkları falan da biriktirseniz keşke. Hatta bağlı olduğunuz belediyeden geri dönüşüm kutusu isterseniz getirirler, doldukça çağırırsınız, gelip alırlar. Ya da sokaktan geçen, kağıt-plastik toplayan çocuklara verirsiniz, onlar hem geri dönüşüme götürür hem biraz para kazanırlar.

Çünkü şöyle: www.birgun.net


kobuzchu kiz
(02.10.18)
Sadece kapak olduğuna göre sanırım omuriliği felçlilerine tekerlekli sandalye yardımı amacıyla topladınız.

Aşağıya eklediğim linkte yer alan kargo koduyla gönderim yapabilirsiniz.

www.tofd.org.tr


bokmuhendisi
(02.10.18)
(3)

Araba Kiralama - Ankara

Merhabalar, Haftasonu için tek günlük araba kiralama fikrimiz var. 1) Havaalanindaki kurumsal yerlerin Kızılay civarı yerleri var mı? Arabayı Kızılay'dan alip oraya bırakmak tercihimiz.2) Bu işin bürokrasisi çok mu? Bir arkadaş ehliyet yeterli demişti. Onun haricinde ihtiyacımız ya da dikkat etmem
Merhabalar,
Haftasonu için tek günlük araba kiralama fikrimiz var.

1) Havaalanindaki kurumsal yerlerin Kızılay civarı yerleri var mı? Arabayı Kızılay'dan alip oraya bırakmak tercihimiz.

2) Bu işin bürokrasisi çok mu? Bir arkadaş ehliyet yeterli demişti. Onun haricinde ihtiyacımız ya da dikkat etmemiz gereken bir husus(sözleşmeyle alakalı vs) var mı?

3) Hangi firmayı tavsiye edersiniz?

4) Hangi aracı tavsiye edersiniz f/p oranı iyi olan? şehiriçinde kullanılacak belki şehir dışı 1-2 saatlik yola gidilecek.

Çok teşekkürler, keyifli sürüşler..
grobet
(27.09.18)
1 - Kızılay değil de Tunalı ve Ankara Tren Garı içerisinde kiralama ofisleri var. Ankara Tren Garı'nı tavsiye ederim, Tunalı tarafında araç model, park, trafik olayı sıkıntılı.

2 - Ehliyet yeterli. Arabayı alırken sizinle birlikte birisi arabayı dolaşır sizde dikkate edin, çizik vs tampon, jantlarda ezik vs var mı diye. Arabanın içine de üstünkörü bakın. Sözleşmeye müdehale olmaz pek. Ek sigortayı tercihinize göre yaptırırsınız.

3 - Garenta iyiydi, fiyat performans olarak. Kredi kartı yada Türkcell kampanyalarına bakabilirsiniz.

4 - Para konuşur burada. Ben olsam 1 günlük B sınıfı küçük bir şey alır geçerim. Ama yok şehir dışına da çıkıcam rahat olsun dersem en az C sınıfı bir şey alırım. Para dert değilse D sınıfı, C-D- SUV vs.


FAtE
(27.09.18)
2- arabayı kim kiralayacaksa ona ait kredi kartı şart. belli bir provizyon çekecekleri için içinde bakiye de olmalı.


elorelia
(27.09.18)
1- havaalanından alıp merkez ofisine bırakırsan extra ödersin. budget ve avis'in koç kulelerinde ofisi, garenta ve sixt yeni gar'ın içinde.
2- kredi kartı şart. araba vermezler kartsız.
3- fiyat karşılaştır. ben garenta veya budget tercih ediyorum.
4- en ucuzu neyse onu al. budget bi ara 80 liraya linea veriyordu. şimdi 301 falan var en uygun, işini görür.


prasinos
(27.09.18)
(1)

Lostra Tavsiyesi - Kızılay

Merhabalar, Kızılay'da veya yakınında bildiğiniz iyi bir lostra var mı?? Kahverengi bi botun boyama işi var. Teşekkürler..
Merhabalar,
Kızılay'da veya yakınında bildiğiniz iyi bir lostra var mı?? Kahverengi bi botun boyama işi var. Teşekkürler..
grobet
(24.09.18)
kızılayda sakarya caddesine giren tarafta var. düveroğlunun oradaydı eğer kaldırmadıysalar


mukon
(24.09.18)
(5)

Sinemada Film Tavsiyesi

Merhabalar, Bu hafta vizyonda olan veya bu haftasonu izleyebileceğimiz vizyona girecek güzel film önerilerinizi alabilir miyiz? Tür farketmez. Şehir Ankara.Teşekkürler şimdiden.
Merhabalar,
Bu hafta vizyonda olan veya bu haftasonu izleyebileceğimiz vizyona girecek güzel film önerilerinizi alabilir miyiz?

Tür farketmez. Şehir Ankara.

Teşekkürler şimdiden.
grobet
(10.09.18)
meg'e gitme. ben hiç beğenmedim. klişenin dibi.
bu da bi çeşit tavsiyedir diye düşünüyorum.


baharat
(10.09.18)
Adalet 2 güzeldi...


tociess
(10.09.18)
A prayer before dawn'a gitme.

Transit'i izlemek istiyorum ben.


lcha
(10.09.18)
upgrade çok güzel. Yapay zekayı seviyorsanız öneririm.


nuevo
(10.09.18)
14'ünde predator geliyor, ben onu bekliyorum mesela. beklemem ya da sarmaz diyorsan daha "sanatlı" filmlerden transit +1 veya twarz(mug).


Bruce
(10.09.18)
(1)

SPSS

Merhabalar, SPSS'i sure kısıtlı olarak kullanabiliyor muyuz? Lisansı 3 ay, 6 ay, 1 yıl gibi belli donemler icin satın alabilir miyiz? Önemli Not: Korsan, crack vs ihtimal dışı.
Merhabalar,
SPSS'i sure kısıtlı olarak kullanabiliyor muyuz? Lisansı 3 ay, 6 ay, 1 yıl gibi belli donemler icin satın alabilir miyiz?

Önemli Not: Korsan, crack vs ihtimal dışı.
grobet
(05.09.18)
Öğrenci tanıdığınız var ise öğrenci emaili ile 6-12 ay arası lisansı ücretsiz alabilirsiniz.


Lucidream
(06.09.18)
(10)

İşe Servisle Gidip Gelenler

Günaydın yaka rengi belli olmayanlar, Güzel bir gün olsun hepinize.. 1) Servis WhatsApp grubunuz var mı? 2) Serviste muhabbet/ortam nasıl? 3) Şoförünüz güzel sürüyor mu? Eski servisimde mesaiden önce servisi sağa çekip parkta kahvaltı yapmışlığımz var.. Arada simit alır dağıtırlardi.. Muhabbetle
Günaydın yaka rengi belli olmayanlar,
Güzel bir gün olsun hepinize..

1) Servis WhatsApp grubunuz var mı?
2) Serviste muhabbet/ortam nasıl?
3) Şoförünüz güzel sürüyor mu?

Eski servisimde mesaiden önce servisi sağa çekip parkta kahvaltı yapmışlığımz var.. Arada simit alır dağıtırlardi.. Muhabbetler iyiydi baya.. Size de böyle güzel insanlar denk geldi mi?
grobet
(05.09.18)
Güncel olan servisime göre yanıtlıyorum:

1) WhatsApp grubumuz yok.
2) Serviste sabahları herkes uyuduğu için gidişte muhabbet yok. Dönüşte de birbirlerini tanıyanlar bazen sohbet edip uyuyorlar tekrar.
3) Şimdiki şoför iyi gibi duruyor. Henüz çok tecrübe etmedim.


monogram
(05.09.18)
Su an servisten bildirmekteyim. WC olarak:

Sirayla:
-Yok.
-Yok. Gidis donus farketmiyor.
-Evet cok iyi.

Keske bize de oyle biri gelse dedigimdir. Nerde o tayfa..


baldan kaymak
(05.09.18)
Günaydın,

İş yerinin servisini bazen kullanıyorum ama durum şöyle;

1) Var
2) Yok, ama şirketin diğer servislerinde var bir kaç kez denk gelmiştim.
3 2-3 ayda bir değişiyor genel olarak iyi şoförler vardı fakat şu an olan kötü sürüyor.


xdenizx
(05.09.18)
1- yok.
2. yok sayılır. en azından benim kimseyle yok.
3. iyi kullanıyor.


contavolta
(05.09.18)
1) whatsapp grupsuz olur mu yaw.
2) şimdiki işyerinde merhaba merhaba ötesinde birşey yok ama önceki işyerimde bir servis şoförü ilginç bir tipti. kendi başına darbe yapıp güzergah değiştirtmişti firma aylarca beceremeyince. muhabbeti falan iyiydi ama simit çay moduna girmedik hiç.
3) hemen hepsi güzel sürüyor. genç biri vardı daha önceki işyerinde, onu hariç tutuyorum. o baya deli kullanırdı. sürekli sıyırırdı biryerlerden.


hosein
(05.09.18)
eskiden servis kullanıyorum.

1. yok.
2. herkes uyurdu.
3. çiçek gibi sürerdi.

şoför izne köyüne giderdi. döndüğünde incir filan getirirdi bize :)


teritori
(05.09.18)
Günaydınlar, servis şoförleriyle genel olarak mesafeli olma taraftarıyım. Bir önceki benden yaşça büyük diye bir iki kere abi dedim. Adam ondan sonra kardeşim kardeşim kafamı sikti. Seni şurada bıraksam diyerek 10 dk yürüme mesafesinde bırakmalar falan... Hiç gerek yok bence o kadarına.

Muhabbeti iyi olanına denk gelmedim, gelsem ben de samimi olurum yani. Sen şanslıymışsın.

1- Evet var. Yokum, tüm gün yokum, biraz bekleyebilir misiniz asansördeyim mesajları var çoğunlukla.
2- Sıfıra yakınsıyor. Her hafta düzenli toplantı yaptığım adam günaydına bile yarım ağızla karşılık veriyor. Başta ilginç geliyordu şu an ben de telefonda takılıyor/uyuyorum.
3- Eh işte. Eskisi manyaktı, 15 dk yolda içimizi dışımıza çıkarırdı da şu anki iyi bence.


chicha
(05.09.18)
@kalte sterne: benim kıstasım efendi gibi araba sürmesi. itliğe gelemem hiç.


teritori
(05.09.18)
1 var
2 sabah akşam ayrı şöför var. sabah yok akşam var. eski şöförle tüm servis ekibi yarım saat erken çıkıp, çorba içme geleneğimiz var. belirli aralıklarla gidilirdi. çok güzeldi.
3 hayır, hayır ve hayır. akşam servisinin şöförünü severim ancak ikaz etmekten yoruluyorum. bir kaza oldu onun suçu değildi. hepimize travma gibi oldu, kemer takıyoruz serviste. kazada kemer takmayan herkes yaralandı.


cliquot
(05.09.18)
1) servis WhatsApp grubumuz yok. Allah korusun.
2) yol uzun olduğu için hemen hemen herkes uyuyor. sohbet edene de iyi gözle bakmıyoruz açıkçası :D
3) ani frenler dışında fena değil


hushhush
(05.09.18)
(1)

Eksisozluk - Videolar

Merhabalar, Videolar sekmesi de gitmiş başlık içerisinde yer alan alakalı alakasiz videolar da. Neyi kaçırdık biz? Siz fark ettiniz mi, ne zamandan beri böyle? Mutlu haftasonlari..
Merhabalar,
Videolar sekmesi de gitmiş başlık içerisinde yer alan alakalı alakasiz videolar da. Neyi kaçırdık biz? Siz fark ettiniz mi, ne zamandan beri böyle?
Mutlu haftasonlari..
grobet
(01.09.18)
Pena sekmesi geldikten sonra kalktı sanırım o videolar.


angelus
(01.09.18)
(6)

Ankaradakiler aman dikkat

Merhabalar, Kızılay nolmus öyle :/ aman diyeyim işiniz varsa erteleyin olmadı yürüyerek ya da metro ile gelin.. trafik felç.. sizin bölgeyi de etkiledi mi bu trafik?
Merhabalar,
Kızılay nolmus öyle :/ aman diyeyim işiniz varsa erteleyin olmadı yürüyerek ya da metro ile gelin.. trafik felç.. sizin bölgeyi de etkiledi mi bu trafik?
grobet
(31.08.18)
Şu an metrodayım metro bile kilit. Bir süre zaruri olmadıkça kızılaya gelmeyin abiler.


kablelvuku
(31.08.18)
Ankara'da yaşanmaz abi, gezmeye gideceksin sadece. :D


datnet
(31.08.18)
kızılay'a sabah gideceksin abi gün doğumunu izlemeye asıl o zaman güzel deniz böyle çarşaf gibiyken


angaralının trafik dediğine biz akıyor diyoruz. sallamayın gençler :)


hosein
(31.08.18)
Ankara bitmiş, gelmeyin sakın.


skooma
(31.08.18)
Olay şundan ötürü: ego.gov.tr

Bir süre böyle olacak.


zwiegesprach
(31.08.18)
(5)

Egzoz Muayenesi

Merhabalar, Ankara için bu işi gerçekleştirileceğim yer tavsiyeniz var mı? Bu arada ilk defa yaptırıcam pek bilmiyorum açıkcasi dikkat etmem gereken bir husus var mıdır?
Merhabalar,
Ankara için bu işi gerçekleştirileceğim yer tavsiyeniz var mı? Bu arada ilk defa yaptırıcam pek bilmiyorum açıkcasi dikkat etmem gereken bir husus var mıdır?
grobet
(28.08.18)
egsozunuzda herhangi bir oynama yaptınız mı? kat iptali, warex takmak gibi.

bunun dışında birşey yoksa, muayeninizi olup çıkarsınız. (egzosunuzda çatlak patlak yoksa tabi.)

tüvtürk merkezlerine gidebilirsiniz.


false pretension
(28.08.18)
peugeot, honda bilimum oto servisleri de yapıyor.


redskull
(28.08.18)
Herhangi bir yere yaptır çok formalite bir işlem


özel yerler tüvtürk'e göre daha sallamasyon yapıyo, araba eski falansa risk almamak açısından özel bi yere götürmek daha mantıklı, yoksa subap ayarı falan kaymışsa yüskek çıkabilir emisyon bi ihtimal.


yuto
(28.08.18)
Tüvtürk istasyonlarına gitmeyin. Bazı özel ve yetkili servisler yapabiliyor. Sanayide bazı yerler yapıyor. Tüvtürkte egzoz muayenesinden kalırsa sorun düzelene kadar uğraşırsınız.


(4)

Golf & Passat

Merhabalar, Vw Golfe passatin hatchback modeli diyebilir miyiz? Diyemiyorsak nedenlerini belirtebilir misiniz?
Merhabalar,
Vw Golfe passatin hatchback modeli diyebilir miyiz? Diyemiyorsak nedenlerini belirtebilir misiniz?
grobet
(26.08.18)
hatchback passatlar da var. türkiyede yok galiba ama avrupada var.

demek istediğini anladım da, sen yine de golf de, ne gerek var : )


retiredcolonel
(26.08.18)
Diyemeyiz. Golf C segmenti, Passat D segmenti bir araç. Kasası daha büyük Passat'ın.

Ancak Jetta'ya Golf'ün Sedan'ı diyebiliriz. Bu arada ikisi farklı ülkelerde üretiliyor. Golf Almanya'da, Jetta Meksika'da üretiliyor. Kalite bakımından da fark var azıcık.

Passat'ın hatchback modeli yok. Bahsedilen model Station Wagon. Türkiye'de de var.


himmet dayi
(26.08.18)
jetta’nın golfün sedanıyla uzaktan yakından alakası yok. arada dağlar taşlar kadar kalite farkı var biraz değil.


Uzun yol şehir içi ikisini de uzun süre kullandım güncel kasaları. Sürüş için Passat çok daha oturaklı bir araba. Viraja giriş yol tutuş golften daha oturaklı.


(2)

Sözlükten Yazara Mesaj

Merhabalar, Eloisee 'ye mesaj atabilir misiniz? Teşekkürler
Merhabalar,
Eloisee 'ye mesaj atabilir misiniz? Teşekkürler
grobet
(16.08.18)
yazıyorum, duyuruyu silmeyiniz.


Buyrun??


eloisee
(16.08.18)
(12)

Kumsalda Eşyalarınızın Emniyeti

Merhabalar, Kumsalda telefon, cüzdan, saat, oda anahtarı vb güvenliğini nasıl sağlıyoruz? Güzel taktikleri öğrenmek isterim.
Merhabalar,
Kumsalda telefon, cüzdan, saat, oda anahtarı vb güvenliğini nasıl sağlıyoruz? Güzel taktikleri öğrenmek isterim.
grobet
(13.08.18)
Buruşturulmuş bebek bezinin içine koy, kimse cesaret edip kurcalamaz.


angelus
(13.08.18)
boş temiz güneş kremi şişesinin içine nakit para vs.


celeron 300a
(13.08.18)
Telefon disindakileri kasaya koyarak plaja gidip telefonu da sessize alip cantanin icine. Cantaya da uzaktan goz kulak olmak seklinde..


Hepsi arabada. Arabanın kartı da streçe sarılı şekilde fermuarlı cepte. Öyle giriyorum denize. Ne olur ne olmaz...


Evocati
(13.08.18)
Telefon almıyorum. Çalınsa bile pek etkisi olmayacak miktarda, plaj ihtiyacımı karşılayacak kadar para alıyorum yanıma.


pike
(13.08.18)
taktikler icin sagol beyler. ilk icraatimda bunlara bakicam.

saka len laks beni taniyanalar bilor.


mayeskuel
(13.08.18)
Yok mu sunun sahtesini, yerlisini yapacak?: indigo-voyage.ru

Biz "Wickelfisch"lerin icine koyup beraber yuzuyoruz iste, en temizi, hic aklimiz kalmiyor sahilde.


buf-e kür
(13.08.18)
üzerine t-shirt örtüyorum.


Biz plaj çantasının içinde bırakıp gidiyoduk ya, bişey de olmadi senelerdir. Bizimki de fazla rahatlık sanırım bilemedim :/


mabesa
(13.08.18)
Geçen Yunanistan'da bir sistem gördük tam ihtiyaç.
Bileklik veriyorlar su geçirmez. Bileklikle şemsiyede bulunan bir kasa var onu açıyorsunuz.

Her şeyi kasaya koyup bileklikle denize...


burfak
(14.08.18)
palve ve mabesa +1, üzerine tişört atmaktan başka bir şey yapmıyorum; hiç sıkıntı yaşamadım. o kadar insan içinde çoğu kişinin götü yemez bence zaten, hiç tanık olmadım gittiğim yerlerde hırsızlığa.


Bruce
(14.08.18)
Türkiye dahil birçok ülkede hiçbir önlem almadan çantamda bırakıp yüzdüm hırsızlık falan da görmedim.


catch the arrow
(14.08.18)
(1)

Network - LinkedIn

Merhabalar, Hepinize iyi haftalar. İş hayatında bağlantıların önemi malum. Başlıkta ingilizce kelime kullandığım icin kusura bakmayın. Geleyim soruma. LinkedIn baglantı kurma/geliştirme/koruma vs amacına hizmet ediyor mu? Yoksa iş dünyasının facebook'u gibi takip ettiginiz, takip edilenlerin mevcut
Merhabalar,
Hepinize iyi haftalar. İş hayatında bağlantıların önemi malum. Başlıkta ingilizce kelime kullandığım icin kusura bakmayın. Geleyim soruma. LinkedIn baglantı kurma/geliştirme/koruma vs amacına hizmet ediyor mu? Yoksa iş dünyasının facebook'u gibi takip ettiginiz, takip edilenlerin mevcut olduğu sosyal bir platform mu? Yurtdışında belki daha aktif amacına hizmet eder bir şekilde kullanılıyordur ama ülkemizde durum nasıl? Teşekkürler.
grobet
(06.08.18)
gerçekte tanımadığın birini linkedin'de takip ediyorsun diye network oluşturmuş olmuyorsun, gerçek anlamda bahsettiğin amaca hizmet ettiğini sanmıyorum. ancak işçi bulma sitelerindeki enflasyon ve verimsizlikten ötürü sektör içinden kalifiye işçi bulma konusunda bir etkisi var. işçi gözünden bakarsak; a firmasının aradığı satış yöneticisi pozisyonunu linkedin'de yayınlayan aynı firmanın muhasebecisiyle bağlantın varsa o ilana o muhasebeci vasıtasıyla başvurmuş olman cv'nin gereken merciye iletilmesi konusunda seni bir adım öne geçirebiliyor. genelde gerçek hayatta tanınan ama çok samimi olunmamış, ayaküstü sohbet edilmiş biri olduğunda bu durum avantaj sağlıyor denebilir.

bir de hiç görmediği insanları ekleyip network oluşturmaya çalışanlar var, onlar için bu kadar avantajlı değil. sırf linkedin bağlantın diye tanımadığın bir insana öncelik verecek değilsin neticede. hem bağlantı sayım çok görünsün hem de belki bir şey çıkar diye tanımadığı, sektörde öne çıkmamış kişileri bağlantı ekleyenler az değil; bu ihtimalden bu yüzden bahsettim.


Bruce
(06.08.18)
(1)

Ankara YHT Gara Metro ile Ulaşım

Merhabalar, Hızlı tren için Maltepe istasyonu mu yoksa Ulus istasyonu mu daha uygun?
Merhabalar,
Hızlı tren için Maltepe istasyonu mu yoksa Ulus istasyonu mu daha uygun?
grobet
(04.08.18)
tandogan'da yakin sayilir bence


jedilance
(04.08.18)
(3)

İyi Uykular Çocuklar!

Merhabalar, Saat 21:30 civarında her akşam ekranda beliren sonra uyuyan tek gözlü bir TV size de denk geliyor mu? Esprisi nedir bu işin?
Merhabalar,
Saat 21:30 civarında her akşam ekranda beliren sonra uyuyan tek gözlü bir TV size de denk geliyor mu? Esprisi nedir bu işin?
grobet
(02.08.18)
esprisi yok. çocuklar için uyku vakti anlamında.


datnet
(02.08.18)
İlluminati sizi uyutuyoruz diyor ;)


Ufuk
(02.08.18)
(6)

Eski kartvizitlerinizi ne yapıyorsunuz?

Günaydın çalışma hayatının neferleri, Kurum, unvan, adres, telefon, e-posta her sey degismis bir tek isminiz dogru :) bu kartvizitleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Günaydın çalışma hayatının neferleri,
Kurum, unvan, adres, telefon, e-posta her sey degismis bir tek isminiz dogru :) bu kartvizitleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
grobet
(01.08.18)
Kağıt geri dönüşüme gönderiyorum.


orient blue
(01.08.18)
(bkz: zivana)


çocuğa veriyorum, gemi yapıyor.


babilbaligi
(01.08.18)
zivana +1


jimicik
(01.08.18)
çöp


naksidil
(01.08.18)
Diger kagit atiklarla beraber geri donusume


battal gemalmaz
(01.08.18)
(2)

Mobilde Gönül İşleri Duyurularinin Gozukmemesi

Merhabalar Günaydın, Başlıktaki problemle karşılaştığınız oluyor mu? Yenilemek gerekiyor sayfayı kimi zaman görebilmek için. Ek soru: bugünkü planınız nasıl? İyi günler, iyi çalışmalar diliyorum.
Merhabalar Günaydın,
Başlıktaki problemle karşılaştığınız oluyor mu? Yenilemek gerekiyor sayfayı kimi zaman görebilmek için.
Ek soru: bugünkü planınız nasıl? İyi günler, iyi çalışmalar diliyorum.
grobet
(26.07.18)
Gönül işleri duyuruları ana sayfada yer almıyor. Eğer “bugün” değil de “her bir şey” i seçerseniz sayfanın en üstünden, o zaman görebilirsiniz.
Edit: Şimdi baktım da mobilde doğrudan “bugün” açılıyor ve değiştirme seçeneği yok gibi. Neden sayfanın el altına inip mobil görünümden çıkmıyorsunuz?


pike
(26.07.18)
Sayfanin en ustunde eksiduyuru yazisina tiklayin, yenilenen sayfada gonul islerini de gorursunuz.


güneyli çocuk
(26.07.18)
(8)

Kot Pantolon Altına Spor Ayakkabı

Merhabalar, Kotun altına spor ayakkabı ofsayt mi?? Eğer öyleyse ofsaytı bozan ayakkabı önerilerinizi alabilir miyim? Guzel, gunesli ama bunaltıcı olmayan bir gün diliyorum ^^
Merhabalar,
Kotun altına spor ayakkabı ofsayt mi?? Eğer öyleyse ofsaytı bozan ayakkabı önerilerinizi alabilir miyim? Guzel, gunesli ama bunaltıcı olmayan bir gün diliyorum ^^
grobet
(20.07.18)
yok değil, kumaş altına spor ofsayfttır.


firemanjonny
(20.07.18)
Bin yıldır günlerimi tişört, kot, spor ayakkabı üçlüsüyle geçiriyorum. Ofsaytsa ama şimdiye kadar kimse bana söylemediyse çok kızacağım. :(


kobuzchu kiz
(20.07.18)
Değil, Stan Smith'lerimi giyiyorum on numara oluyor.


lana del rey
(20.07.18)
Değil sadece paça boyu v çeşitlerine uygun ayakkabı tercih etmek lazım. Bu konuda trendler değişiyor bazen


red g
(20.07.18)
değil kotun, kumaşın altına bile giyilir/giyiyorum. lacivert bilek paça kumaş pantolon altına pembe veya mor spor ayakkabısı acayip severim/giyerim.


dedim ben sana
(20.07.18)
ben anlamadım, kot pantolon zaten spor bir giyecek değil mi, siz altına rugan mı giyiyordunuz?


Bruce
(20.07.18)
@Bruce
Dexter tarzı ayakkabıları tercih ediyorlar.


grobet
(20.07.18)
dünyanın %80'i kot altına spor ayakkabıyla geziyor. niye ofsayt olsun?


sir gawain
(20.07.18)
(5)

Araç Kiralama - Navigasyon

Merhabalar, Gunubirlik ya da iki gunluk araç kiralama durumumuz var. Şehirlerarası kullanılacak. Simdi gelsin sorular.1) Meshur kurumsal firmaların araclarında navigasyon oluyor mu? Aracın kendi navigasyonu islevsel mi?2) F/p oranı iyi hangi aracı tavsiye edersiniz? Yaklaşık bin km yapılacak. Teşekk
Merhabalar,
Gunubirlik ya da iki gunluk araç kiralama durumumuz var. Şehirlerarası kullanılacak. Simdi gelsin sorular.

1) Meshur kurumsal firmaların araclarında navigasyon oluyor mu? Aracın kendi navigasyonu islevsel mi?
2) F/p oranı iyi hangi aracı tavsiye edersiniz? Yaklaşık bin km yapılacak.


Teşekkürler simdiden.. Hepinize iyi yolculuklar :)
grobet
(18.07.18)
1- Navigasyonu bazı firmalarda ekstra olarak talep edebiliyorsunuz diye hatırlıyorum, ücret alıyorlar. Amat tavsiye etmem ne gerek var ki? Açın telefonunuzdan, usb'ye de şarja takın. Telefonlardaki navigasyonlar daha güncel hem. Güncel olmayan navigasyon verirler daha sıkıntı.

2- Bin km az değil. Ben olsam konforlu da bir şey alırım. Golf ya da astra olabilir.
Zeplin ve budget'dan f/p olarak da memnun kaldım ben hep.


veritaslibertas
(18.07.18)
Navigasyona gerek yok +1

Akıllı telefonunuza Google Haritalar'ı indirin. Hem trafik bilgisi de oluyor. Trafiğe göre sizi en kısa sürede varacağınız yoldan götürür. İnternetimi harcamak istemiyorum derseniz Yandex.Navi'yi indirin. Türkiye haritasını komple wi-fi bağlantısıyla telefona indirin. Sadece trafik verilerini aktarır ki o da çok çok küçük veri transferi demek.


himmet dayi
(18.07.18)
kilometre sınırına da dikkat edin kiralama firmasının sözleşmesinde, belirli bir kilometreden fazla yapınca ekstra ücrete tabi oluyorsunuz kurumsal firmalarda, sonra kötü bir sürprizle karşılaşmayın.


gkhncnzdgn
(18.07.18)
navigasyonu extra odeme ile verirler genelde, hic geregi yok
konfor derdin yoksa reno symbol gercekten muazzam, benzinligi unutursun


alttaraf
(18.07.18)
eger aracin paketi yuksekse icinde bile olabilir gps ekrani bu durumda para odemezsiniz. eger degilse ayri satilan gps'lerden veriyorlar ek ucret ile.
akilli telefonunuza yukleyebilirsiniz, eger yurtdisi/internet problemi varsa maps.me'nin offline haritalari guzel.


jedilance
(18.07.18)
(7)

Yeni Kabine

Merhabalar, Yeni kabineyi nasıl buldunuz? Değerlendirmelerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler
Merhabalar,
Yeni kabineyi nasıl buldunuz? Değerlendirmelerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler
grobet
(09.07.18)
bazı isimler iyi gibi bazıları saçma ötesi...
kötü bence.
meb i begendim galiba.


benaslindayohum
(09.07.18)
Kabinenin ne önemi var, hangi dönemde hangi bakan hangi derde çare olmuş da bundan sonrakiler olsun? Hepsi tayyibin piyonu işte, ne fark eder; tayyip ne isterse o olacak, hiçbiri de ağırlık koyacak insan değil.


Bruce
(09.07.18)
Kabine hikaye. Her şeye kim karar verecek biliyoruz.


ben ekonomi ve ic isleri bakanlarini begenmedim. digerlerini pek tanimiyorum.

ekonomi bakanini(yeni ismi maliye ve hazine bakani) begenmedim cunku, kendisi piyasalarda pek taninan biri degil ve erdogan ile de akrabaliklari var. bu da ekonominin dune nazaran daha kotu seyredeceginin gostergesidir. disardan hos bir tablo degil, ekonomi kabinesi.
ic isleri bakanini begenmedim cunku, kendisinin gecmiste yaptigi konusmalar 81 milyona hitap edecek konusmalar degildi. ic isleri bakani, daha sakin ve akillica konusmali, mahalle kabadayisi misali konusmalar yapmaktan kacinmalidir.

bakalim neler olacak, neler gorecegiz...


tomcruise
(09.07.18)
Degerlendirecek bir sey yok, onemli olan sistem ve saglama mekanizmalari. Kime karsi sorumlu mesela bu kabine, hangi sorumluluklari nerede kim tarafindan yazili, kim tarafindan nasil denetlenecekler bunlari degerlendirmek lazim.


dunal
(09.07.18)
bu kabinede en önemli olan nokta ekonomi bakanlığıydı. ona da damadını getirerek herşeyi mahvetti; sabah 4.50 lira civarında seyreden dolar, damadın ekonomi bakanı olması karşısında geçirdiği şokla 4.80 seviyelerine tırmanmış durumda. türk lirası, tüm ekonomik göstergeler karşısında değer kaybediyor. bundan sonraki süreçte halimiz harap görünüyor. zaten markete her gittiğimizde fiyatlar 2 katına çıkıyor, bundan sonra sürünmeyiz inşallah.


sfteses
(09.07.18)
turizm kültür bakanı ets tur sahibi.
sağlık bakanı medipol hastaneleri sahibi.
meb bakanı iyi bir adam diyorlar.
hazine bakanı damat.
içişleri bakanı düşman başına.

a.ş gibi yönetilir.


mikahakkinen
(10.07.18)
(10)

Kartlık/Kart Cüzdanı kullanıyor musunuz?

Sb Ek soru: Kullandığınız materyalin RFID koruma özelliği var mı?
Sb

Ek soru: Kullandığınız materyalin RFID koruma özelliği var mı?
grobet
(05.07.18)
yok, doğal olarak o da yok.

bir ara pos cihazıyla otobüslere binip milleti dolandırmışlardı bu mevzu yüzünden, başka bir olay duymadım.


Kartlık var. Öyle bir şey sanırım yok. Geçen bir esnaf söyledi Temassiza şifre konabiliyormus ama nasıl oluyor bilmiyorum.


westblack
(05.07.18)
Normal cüzdan yerine karrlığa geçtim çok rahat ettim, çok ince ve küçük, ön cebime koyuyorum harika oluyor.

Sağda solda satılan ucuz kartlıklardan öyle teknolojik şeyleri yok.


senolll
(05.07.18)
Kullanmıyorum.


Amaranta ursula
(05.07.18)
Hayir hic gerek duymadim.


stavro
(05.07.18)
Hiç kullanmadım. Normal kullandığım cüzdanlarım zaten küçük ebatlarda yanımda taşıdığım kartlara yetiyor.


battal gemalmaz
(05.07.18)
- Çok uzun zamandır sadece kartlık şeklinde cüzdan kullanıyorum.
- Belirttiğin koruma özelliği var mı bilmiyorum, muhtemelen yoktur.

Bu arada o belirttiğiniz dolandırıcılık şekli biraz şehir efsanesi. Geçenlerde Bloomberg HT'ye İş Bankası'nın kart teknolojisinden sorumlu bir yöneticisi çıktı, bize şimdiye kadar gelen böyle bir şikayet olmadı dedi. Onu da geçiyorum, POS cihazı almak için kayıtlı firma olmak gerekiyor, para çekilse bile o cihazın sorumlusu, sahibi vb. herşeyi belli. Böyle bir hırsızlık yapacak kişi aslında kendini ihbar etmiş oluyor :)

Edit: medium.com


Lethe
(05.07.18)
Cüzdanı bıraktım kartlık kullanıyorum. Paramı kartlığın içine sıkıştırıyorum veya çantamın içine atıyorum.
O koruyucu şeylerden yok, bilgim de yok. Ama Lethe'nin dediği gibi, kayıtlı firma olması gerekiyor. Mesela pos cihazından çekiyor, tekrar bi postan daha çekiyor sizi dolandırmak için.(örnek olay: www.yenimeram.com.tr )

Bu gibi küçük yerlerde nakit kullanırım mesela.


megalomaniac
(05.07.18)
RFID yok. Cüzdan kullanıyorum. Normalde kartlık kullanmak isterdim ama cüzdanın fermuarlı cebinde 1 adet apranax 1 adet telefon sim kart çıkarma iğnesi taşıyorum.


twelfth
(05.07.18)
Evet kullanıyorum. RFID ne bilmiyorum. Aramaya da inanamadım su an


(3)

Öğrenci İstanbulkart

Merhabalar, İstanbulda öğrenci olmayan biri istanbulkart alabilir mi?
Merhabalar,
İstanbulda öğrenci olmayan biri istanbulkart alabilir mi?
grobet
(02.07.18)
alabilir internetten başvuru yapıp buradaki teslim noktalarından birinden kendisi alacak.


basond
(02.07.18)
Öğrenci kartı da alabilir. Öğrenci belgesi, 1 fotoğraf, nüfus cüzdanı ile kart satış noktasına gidince anında çıkartıp veriyorlar. 20 tl'ydi en son.

Ek: nüfus cüzdanında fotoğraf varsa öğrenci belgesi istemiyorlarmış. Sistemde görünüyor muhtemelen aktif öğrenci olduğun.


glutamin
(02.07.18)
kimlik, 10 tl ve 1 fotoğraf ile şu adresteki www.istanbulkart.istanbul merkezlerden birine gitmen yeterli.


nrmnm
(02.07.18)
(3)

2 Orta boy pizza mı yoksa 3 küçük boy pizza mı?

Sb
Sb
grobet
(26.06.18)
12*12*3,14*3 =? 15*15*3,14*2

edit: küçük boy pizza genelde 24 cm olur, orta boy da 30.


bence 1 büyük.


binder dandet
(26.06.18)
Küçük ve büyük boy pizzanın ayrı ayrı, hem çap hem de fiyat bilgisi olmadan bu topa girmem. Ölücü damarım müsade etmiyor.


(2)

Sözlükten Yazara Mesaj

Merhaba, Sozlukten zirkarmen 'e mesaj atabilir misiniz? Tesekkürler.
Merhaba,
Sozlukten zirkarmen 'e mesaj atabilir misiniz? Tesekkürler.
grobet
(25.06.18)
Attım


lorne malvo
(25.06.18)
atıldı, geldim. buyur.


zirkarmen
(26.06.18)
(3)

Kiev

Merhabalar, Ukrayna - Kiev için, 1) Yandex Haritalar offline çalışıyor galiba. Yeter mi? 2) Uber mutlaka yükleyin ve kullanın diyorlar. Toplu taşıma işimizi görmez mi?3) Kullanıma hazır GSM hatlari oluyormuş( internet paketi yüklü) tavsiye eder misiniz? 4) Dolar mı yoksa euro mu daha avantajlı olur
Merhabalar,
Ukrayna - Kiev için,
1) Yandex Haritalar offline çalışıyor galiba. Yeter mi?
2) Uber mutlaka yükleyin ve kullanın diyorlar. Toplu taşıma işimizi görmez mi?
3) Kullanıma hazır GSM hatlari oluyormuş( internet paketi yüklü) tavsiye eder misiniz?
4) Dolar mı yoksa euro mu daha avantajlı olur?
5) Genel tavsiyeleriniz varsa almak isterim.

Teşekkürler şimdiden..
grobet
(18.06.18)
3. sorudan baslarsak, Evet mutlka hat alin. Lifecell'in içinde 15 Gb internet olan. paketi 60 uah, bununla. hem. istediginiz. harita uygulamasını kullanabilirsiniz hem de taxi çağırabilirsiniz.

Genel olarak toplu tasima isinizi görür, ama gece mutlaka taksiye ihtiyaciniz olacak. Dolar veya euro çok farketmez ama gene de dola bir adim önde.

Rahat bir terlik. veya ayakkabıyla. gelin cok yuruyeceksiniz.


zaxurani
(18.06.18)
yandex’in yanı sıra here maps indirin. tüm ukrayna haritasını indirebiliyorsunuz telefonunuza here ile.

dolar.

toplu taşıma hakkında pek bir bilgim yok, ben pek kullanmamıştım (yürümüştük hep) ama uber uygun bir seçenek gibi geliyor kulağa. ihtiyacım olsa über kullanırdım herhalde ben de.


avianthem
(19.06.18)
dolar ve grivna bulundurun.


(2)

Midnight in Paris

Merhabalar, Bu film gibi güzel hatta arşivlik film önerileriniz var mı? Almak isterim :)
Merhabalar,
Bu film gibi güzel hatta arşivlik film önerileriniz var mı? Almak isterim :)
grobet
(14.06.18)
çok severim o filmi. annie hall olabilir yine woody allen'dan.

when harry met sally de olabilir.


biravekahve
(14.06.18)
before sunrise sunset midnight üçlemesini de seversin


denef
(14.06.18)
(2)

Yabancı Firma ile Yurtdışına Uçuş

Merhabalar, Acenta isim isim soyisim yerine isim soyisim olarak bileti kesmis ilk ismimi atlamış. Problem olur mu? Bir diğer sorum ise "Flight Meal: Food for purchase" burada ne ifade edilmek isteniyor? Teşekkürler.
Merhabalar,
Acenta isim isim soyisim yerine isim soyisim olarak bileti kesmis ilk ismimi atlamış. Problem olur mu?
Bir diğer sorum ise "Flight Meal: Food for purchase" burada ne ifade edilmek isteniyor? Teşekkürler.
grobet
(13.06.18)
Benim de 2 ismim var ve birini uçak bileti alırken genelde unutup yazmıyorum bile. Problem olmadı bugüne kadar.

Edit ihtiyacı hissettim: Bugüne kadar olmadı ama yine de yazmak lazım tabi ki, ben genelde unutuyorum çünkü hiç kullanmıyorum o ismimi, yatırım tavsiyesi değildir :)


archery
(13.06.18)
Ödeyerek yemek yiyeceksin diyor. Yani ücretli yemek.


(6)

Akademik Camiadaki Kongreler, Sempozyumlar

Duyurunun emektar, fedakar Akademi İnsanları hepinize merhaba, Fahiş! düzeydeki katılım ücreti, bildiri gönderim ücreti, konaklama ücreti, ... nedir birisi açıklayabilir mi? Biraz iç dökme, dert yanma gibi oldu ama herkes faturalandıramıyor anladıgım kadarıyla. Farklı kategorideki sponsorlar hangi
Duyurunun emektar, fedakar Akademi İnsanları hepinize merhaba,
Fahiş! düzeydeki katılım ücreti, bildiri gönderim ücreti, konaklama ücreti, ... nedir birisi açıklayabilir mi? Biraz iç dökme, dert yanma gibi oldu ama herkes faturalandıramıyor anladıgım kadarıyla. Farklı kategorideki sponsorlar hangi konuda destek oluyor bu konuda olmayacaksa. Her neyse nasıl gidiyor çalışmalarınız?
grobet
(11.06.18)
İyi gidiyor çalışmalar. Kongrelerin çok büyük bir çoğunluğu luzümsuz. Çünkü akademik yükseltmede çok küçük katkısı var. Otur makale yap derim.


piotr
(11.06.18)
Katkisi az demeyin, sartlardan biri bildiri sunmak.
Bunlar isin ticareti hacım, ben paralilara katilmiyorum, imkani olan katilmasin. Ne diyelim, insanlari buna mecbur birakan, sistemi de buna endeksleyen kriterlere selam olsun


Parali olanlar zaten bu konu icin bursu, akademik destegi olanlarin katildigi etkinlikler zaten. Siz de daha az bütceli olanlara katilabilirsiniz.

Networking icin önemli etkinlikler bence bunlar.


chitosan
(11.06.18)
Kongrelerin çoğu çöp. Kar amaçlı şirketler ve üniversiteler işbirliği ile hallediliyor. Özellikle akademik teşvik sonrası iş tamamen ticarete dökülmüş vaziyette. Düzgün dergilerde makale basmaya bakın


rosencruz
(11.06.18)
Kongrelere aakademik yukselme icin degil, alanimdaki uzman insanlarla tanismak ve guncel calismalari taakip etmek icin katiliyorum. Alandaki society'lerin duzenledigi kongreler onemli oluyor ve henuz yayinlanmamis calismalar sunulabiliyor. Benim okul eger sunum yapiyorsam odeme yapiyor, o durumda butce de zorlanmamis oluyor.


evrim halkasi
(11.06.18)
Çok iyi insanlar tanıdım. Seninle aynı süreci yaşayan başka üniversitelerdeki kişileri tanımak güzel oluyor. Herkesin sıkıntısı derdi tasası yüzde doksan aynı. İyi hocalar tanıdım iyi çalışma teklifleri aldım. Bilimsel olarak pek fazla katkısı olduğunu söyleyemem. Bütçe meselesi ise; bölüm sponsorluğunda ya da kendi cebimden karşılayarak gidiyorum. Kendimde kongre düzenleme ekibinde yer aldım çoğu işi tek başıma hallettim. Kongre düzenlemek zor iş :)


(3)

Converse Ayakkabı

Merhaba, Converse ayakkabı modası bitti mi? Efsaneler arasındaki yerini aldı diyebilir miyiz?
Merhaba,
Converse ayakkabı modası bitti mi? Efsaneler arasındaki yerini aldı diyebilir miyiz?
grobet
(09.06.18)
Tekrar moda oldu. Türkiye'de pek giyen yok ama yabancılar patır patır giyiyor.


eazy
(09.06.18)
vans moda bir süredir. ben de converse giyen insan görmüyorum doğru düzgün.


nice tnetennba
(09.06.18)
evet modası geçti ve geçtiğine göre ben alabilirim artık


ssiradanbirigibi
(09.06.18)
(3)

Cep Telefonu Kırılmaz Cam

Merhaba, Cep telefonu ekranında koruyucu film yerine kırılmaz cam diye tabir edilen nesne takılı. Sürekli parmak izi, leke vs oluyor. Sizinkiler de böyle mi yoksa bu durum kalitesiyle mi alakalı? Yenilemenin haricinde bir öneriniz var mı?
Merhaba,
Cep telefonu ekranında koruyucu film yerine kırılmaz cam diye tabir edilen nesne takılı. Sürekli parmak izi, leke vs oluyor. Sizinkiler de böyle mi yoksa bu durum kalitesiyle mi alakalı? Yenilemenin haricinde bir öneriniz var mı?
grobet
(08.06.18)
Benimki oyle degil. Markayla alakali olmali.

Elleme.

Sil.

Nasil oneri olabilir merak ettim.


kullanma.


Improbable
(08.06.18)
sürekli yeni bir şey çıkıyor.
eskiden plastikti. sonra parmak izi bırakmayan plastik oldu.
sonra cam oldu. cemların ardından nano çıktı. cam gibi ama esnek.
şimdi nanoların parmak izi bırakmayanı çıktı.


cliquot
(08.06.18)
(1)

İftar Mekanı Tavsiyesi

Merhabalar, İftar için Çukurağa mı Yıldız Aspava Emek mi? Sebebiyle belirtebilirseniz cok güzel olur. Ayrıca bu civarda başka öneriniz varsa dinlemek isterim. Teşekkürler.
Merhabalar,
İftar için Çukurağa mı Yıldız Aspava Emek mi? Sebebiyle belirtebilirseniz cok güzel olur. Ayrıca bu civarda başka öneriniz varsa dinlemek isterim. Teşekkürler.
grobet
(04.06.18)
çukurağa. fix menü yok, ne yersen onu ödüyorsun (geçen 2 yıl böyle idi). yemekleri yıldız aspava'nın bi tık üzerinde.


giovanne
(04.06.18)
(1)

Windows 10 Arayüz

Merhabalar, Hali hazırda HP 2in1 kullanıcısıyım. İsletim sistemi windows 10 ve yıllardır alışkın olduğumuz klasik arayüze sahip değil. Özellikle masaüstünde, başlat ve dosya menülerinde kullanırken zorlanıyorum. Klasik windows arayüzüne dönmenin bir formülü var mıdır?
Merhabalar,
Hali hazırda HP 2in1 kullanıcısıyım. İsletim sistemi windows 10 ve yıllardır alışkın olduğumuz klasik arayüze sahip değil. Özellikle masaüstünde, başlat ve dosya menülerinde kullanırken zorlanıyorum. Klasik windows arayüzüne dönmenin bir formülü var mıdır?
grobet
(02.06.18)
önümüzdeki temmuz ayında windows 10, 3 senesini doldurmuş olacak. yani yeni bir şey değil windows 10.

masaüstünde 7'ye göre nasıl bi fark var düşündüm bulamadım. şahsen kendi pc'imde masaüstünde hiçbir simge yok evet hiç yok.

prntscr.com

başlat menüsü, windows 7'den kat kat daha kullanışlı. menüde olmasını istediğin şeyi başlat'a basıp arayıp bul sonra sağ tıkla "başlangıça sabitle" de oldu bitti. ya da herhangi bir şeyi başlata basıp aradığında zaten sana buluyor. işine yarar widgetleri ekleyip yaramayanları da kaldırabilirsin ordan. boyutlarıyla oynayabilirsin vs vs.

windows 7'i artık hatırlamıyorum bile ama windows 10'un dosya menülerinde daha çok seçenek var sanırım. 1 hafta hadi bilemedim 1 ay kullandıktan sonra bunlara da alışırsın.

yani özetle, windows 10'da yapmak istediğiniz şeyi birkaç "harfle" başlat'a yazdığınızda dahi size onunla ilgili ayarları zaten bulur.


washe
(02.06.18)
(1)

Yeni Kimlik Başvurusu

Merhabalar, Yeni kimlik basvurusu icin randevusuz gitsek işlemlerimizi gerçekleştirebilir miyiz? Başvurudan ne kadar süre sonra yenisi bize teslim ediliyor? Not: Çankaya / Ankara
Merhabalar,
Yeni kimlik basvurusu icin randevusuz gitsek işlemlerimizi gerçekleştirebilir miyiz?
Başvurudan ne kadar süre sonra yenisi bize teslim ediliyor?

Not: Çankaya / Ankara
grobet
(28.05.18)
randevuya gelmeyen olursa alıyorlar çok kalabalık olmuyor. ikinci sorunun cevabını bilmiyorum


(2)

Lastik Değişimi

Merhaba ileri sürüş uzmanları, Kışlık lastikler değişecek ve ayar yapılacak. Ankara için var mı memnun kaldığınız tavsiye edebileceğiniz f/p oranı iyi bir yer? Teşekkürler.
Merhaba ileri sürüş uzmanları,
Kışlık lastikler değişecek ve ayar yapılacak. Ankara için var mı memnun kaldığınız tavsiye edebileceğiniz f/p oranı iyi bir yer? Teşekkürler.
grobet
(25.05.18)
podium avm'nin arkasındaki michelin bayisinde değiştiriyorum ben, memnunum bayağı. otel ücreti ve işçilikle birlikte 100 lira verdim en son. otele bırakmayacaksanız daha uygun olur fiyatı muhtemelen.


theseachange
(25.05.18)
Ivedik osb girişinde (anadolu bulvarından) Michelin bayisinden de ben memnunum. 50 lira gibi bişeydi galiba.


babilbaligi
(25.05.18)
(4)

Sosyal Fobi

Merhabalar, Tanımadığınız bireylerin aksine biraz tanıdığınız, tanıdığınız ama aranızın çokta iyi olamadığı bireylerin arasında yaşadığınız gerilim de sosyal fobi kategorisine mi giriyor? Teşekkürler.
Merhabalar,
Tanımadığınız bireylerin aksine biraz tanıdığınız, tanıdığınız ama aranızın çokta iyi olamadığı bireylerin arasında yaşadığınız gerilim de sosyal fobi kategorisine mi giriyor? Teşekkürler.
grobet
(17.05.18)
evet giriyor. ben gerilim yaşamıyorum da gördüğüm zaman selam verip vermeme arasında kalıp görmemiş gibi yapıyorum. çok pişman oluyorum, bir ömür yüzüne bakmaya utanıyorum ama sonuç olarak karşılıklı yaşıyoruz bu durumu. bu da bir sosyal fobidir.


burty
(17.05.18)
biraz tanıdığım insanlar beni daha çok geriyor :/


shezo
(17.05.18)
arabada üç kişiyken, samimi olan arkadaşı bıraktıktan sonra daha yeni yeni tanışılan bir insanla baş başa kalınca ben de geriliyorum. ne konuşayım, ne edeyim gibisinden. o yüzden genelde samimi olunan arkadaşı en son bırakmaya çalışırım.


skid row
(17.05.18)
Hayır buna anksiyete denir. Fobi bu durumun belli bir seviyeye gelmesi halidir. Bunun bir sürü kriteri var. Köpekten korkmak nasıl otomatik olarak köpek fobisi olmuyorsa bu da öyle.

Anksiyetenin de tonla çeşidi ve sebebi var. Bu sosyal anksiyete. Birçok sebebi olabilir. Biraz kendini gözlemleyebilen biriysen küçük küçük altında yatan şeyleri görebilirsin ama çoğu zaman bu yetmez. Kendi kendine geçmesini ummayacaksan bir uzmana görünürsen yenebilirsin.

Öte yandan bunu hastalık olarak görmeyebilirsin bile. Ben böyleyim dersin, öyle durumlara daha az girersin. Bu ancak öyle durumlara girmek isteyip de engelle karşılaşıp zorluk çektiğinde veya günlük hayatını zorlaştırmaya başladığında tedavi gerektiriyor olarak görülmesi gereken bir şey de olabilir insan için.


Adramelekhh
(17.05.18)
(1)

Seçim Tarihi

Merhabalar, Seçim tarihi olarak neden 15 Temmuz 2018 belirlenmedi sizce? Resmi tatillerde seçim yapılamıyor mu?
Merhabalar,
Seçim tarihi olarak neden 15 Temmuz 2018 belirlenmedi sizce? Resmi tatillerde seçim yapılamıyor mu?
grobet
(04.05.18)
İkinci turu 15 temmuz'a bırakmak için.
İşin ikinci tura kalacağının farkına varan akp'li kurmaylar, "bari 2. turu, 15 temmuz tantanasıyla toparlayalım." diye düşünüp, ilk turu 24 Haziran'a almış olabilirler.


agluna
(04.05.18)
(1)

Watsons Puan

Merhabalar, Vakti zamanında Watsons kart çıkarmıştık bayadır kullanmıyorduk mesaj gelmiş "Seni özledik kartına 1K puan yükledik şu tarihe kadar su mağazamızda kullanabilirsin vs vs" 1K puan ise yarar mi ne kadarlık bir alışveriş olur? Not: Sehir Ankara ihtiyac duyan varsa yesillendirebilir.
Merhabalar,
Vakti zamanında Watsons kart çıkarmıştık bayadır kullanmıyorduk mesaj gelmiş "Seni özledik kartına 1K puan yükledik şu tarihe kadar su mağazamızda kullanabilirsin vs vs"
1K puan ise yarar mi ne kadarlık bir alışveriş olur?

Not: Sehir Ankara ihtiyac duyan varsa yesillendirebilir.
grobet
(21.04.18)
her 100 puan 1TL'ye eşit ordan hesapla.


rayde
(21.04.18)
(1)

Sözlükten yazara mesaj

Merhaba, Sözlükten frenchvanilla nickli yazara ulaşabilmem için mesaj atabilir misiniz? Teşekkürler.
Merhaba,
Sözlükten frenchvanilla nickli yazara ulaşabilmem için mesaj atabilir misiniz? Teşekkürler.
grobet
(19.04.18)
mesaj attım duyuruyu silmeyin. yalnız bu yazar en son 1 ay önce entry girmiş.


lazpalle
(19.04.18)
(3)

Dolar mı Avro mu?

Merhabalar, Bugün tasarruf amaçlı bir miktar döviz alacağız. Hangisini tercih edelim? 1 hafta daha bekleyebiliriz bu opsiyonu da göz önünde bulundurarak yanitlayabilirsiniz.Teşekkürler.
Merhabalar,
Bugün tasarruf amaçlı bir miktar döviz alacağız. Hangisini tercih edelim? 1 hafta daha bekleyebiliriz bu opsiyonu da göz önünde bulundurarak yanitlayabilirsiniz.

Teşekkürler.
grobet
(19.04.18)
ben dolar alıyodum. sonra dedim ki ilerde doları kullanma ihtimalim düşük. yani amerikaya gitme ihtimalim avrupaya gitme ihtimalimden düşük. bu yüzden yurt dışına çıkarsam kullanırım diye doları satıp euroya geçtim.


error522
(19.04.18)
secimlere kadar dövizi baskılayacaklar muhtemelen.
ayrıca sepet iyidir.


gram altın > euro > dolar şeklinde üçünden de alıyorum ben elime para geçtikçe.


sir gawain
(19.04.18)
(10)

Ton Balığı / Yoğurt

Birlikte yenir mi? Problem doğurur mu?
Birlikte yenir mi? Problem doğurur mu?
grobet
(17.04.18)
göm


bohr atom modeli
(17.04.18)
ikisi de tazeyse hiçbir şey olmaz.


sir gawain
(17.04.18)
balık yoğurt zehirler olayı türkiye'deki en büyük şehir efsanesi. Hala nasıl inanan var bilmiyorum ama bi şey olmaz göm gitsin.

Not: olayın çıkış noktası eskiden balıklar bayat olarak ulaştığı için şehirlere, bayat balıkla yoğurt yersen kusuyodun. Yani yoğurt zehirlemiyodu ama zehirden kurtarıyodu


nundu
(17.04.18)
Tabiki problem olur. Karın ağrısı yapar


E.
(17.04.18)
yapıştır


pgup
(17.04.18)
ton balikla yogurt yenir mi ya nasil bir zevk arkadas bu


dem10
(17.04.18)
yıllardır ton balıklı, yoğurtlu ve mayonezli (üçü birlikte, bazen turşu da var) makarna yerim. şu zamana kadar bir şey olmadı.


der meister
(17.04.18)
mide varsa yenir hocam neden olmasin


jedilance
(17.04.18)
sabahları tonbalıklı sandviç harcı için mayonez yerine yoğurt koyuyorum arada, sorun olmuyo.


yuto
(17.04.18)
zehirlenmezsin ama her sey de her seyle uyumlu degil kanka. ben yemem.


baldur2
(17.04.18)
(1)

Ben aslında yoğum lan?!

Gunaydın, Duyuru kullanıcısı sözlük yazarının üzerine tıkladığımızda başlıktaki uyarıyı veriyor. Bu ne anlama geliyor? İlave olarak sözlük hesabı aktif durumda gözüküyor.
Gunaydın,
Duyuru kullanıcısı sözlük yazarının üzerine tıkladığımızda başlıktaki uyarıyı veriyor. Bu ne anlama geliyor? İlave olarak sözlük hesabı aktif durumda gözüküyor.
grobet
(16.04.18)
duyurudan banlanmış ya da duyuru hesabını silmiş olabilir.


elorelia
(16.04.18)
(3)

Bahçeli 7 Yemek Tavsiyesi

Merhabalar, Yemek için Bahçeli 7de hangi mekanı önerirsiniz? Ek soru: Big Bang Burger nasıldır? Teşekkürler, mutlu günler. .
Merhabalar,
Yemek için Bahçeli 7de hangi mekanı önerirsiniz?
Ek soru: Big Bang Burger nasıldır?
Teşekkürler, mutlu günler. .
grobet
(15.04.18)
illa bahçeli 7 olması şart mı? bahçeli 7 ve çevresi olmaz mı 5-10 dk yürüme mesafesi falan?

bahçeli'deki big bang çok rezil. 1 defa gittim kalabalık bir saatti ve berbattı. belki sakinken düzgün olur da kalabalıksa kesinlikle gitmeyin. başka şubeleri iyi yoksa big bang'in.

pizza için pizza house diye bir yer var ki harika. ankara'da yediğim en iyi pizzalardan hatta belki en iyisi çünkü odun ateşinde pizza yapan pek bir yer yok. oturup yeme mekanı öyle çok şekil havalı değil ama rahat huzurlu çalışanlar iyi.

böyle çorba ve makarna yapan nouvo mod diye bir yer var. makarnalarını kendileri yapıyorlar farklı aromalı makarnaları var makarnanın sosunu da sen seçiyorsun çorbaları da güzel o tarz bir şey istersen orası var ufak bir yer ama fiyatları uygun.

nevzat usta var kebap konusunda iyi yani kebap yiyecekseniz başka bir yere gidilmez.

ilk aklıma gelen yerler buralar şu tarz bir yer istiyorum dersen düşünürüm daha.


ot cafe var, pizza için the italian cut diye bir yer var. Bahçelide çok güzel yerler yok artık.


hayrayor
(16.04.18)
la vita belle'de meşede tavuk. aç gidin. baya aç gidin.


kablelvuku
(16.04.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.