Giriş
(4)

Öğrenme Yetilerimizi Nasıl Güçlendirebiliriz?

SB
SB
grobet
(14 saat)
Öğrenmeyi Öğrenmek, bu konuyu araştır biraz.


aslinda sana ne
(13 saat)
Ogrendikce ogrenme yetisi de gelisiyor.


stavro
(12 saat)
Böyle düşünerek güçlenmiyor o kesin, zorlayacaksın kendini mesela anlamadığın bir konuyu anlayana kadar beyinden dumanlar çıkana kadar okuyacaksın anlamaya kasacaksın ve bunu bir gün üç gün on gün falan da yapmayacaksın, düzenli olarak zorlayacaksın, o zaman güçlenir. Kesin bilgi bu arada yüzde yüz çalışıyor, işe yaramazsa buradayım.


fırt
(12 saat)
(1)

Sinema Yasası

Merhabalar, Hepinize iyi haftalar. Sinema yasası gündemde miydi son yaşananlardan sonra ivedi bir şekilde mi gündeme alındı? Kimin kuyruğuna bastılar böyle kırmızı alarm konu haline geldi? Süreç tesadüfi mi böyle oldu sizce?
Merhabalar,
Hepinize iyi haftalar. Sinema yasası gündemde miydi son yaşananlardan sonra ivedi bir şekilde mi gündeme alındı? Kimin kuyruğuna bastılar böyle kırmızı alarm konu haline geldi? Süreç tesadüfi mi böyle oldu sizce?
grobet
(21.01.19)
Devlet eskisi kadar köhne ve yavaş çalışmıyor, kamuoyunda öne çıkan problemler için hızlı çözüm bulabiliyor.


John Bloor
(21.01.19)
(1)

Google ve Mamulleri

Merhabalar, Hepimize iyi haftasonlari.. İnterneti Google oturumunzu açıp mi kullanıyorsunuz? Buradaki amac/kolaylıklar vs hee neyse nedir? Senkronizasyon harici bi esprisi var mı? Teşekkürler.
Merhabalar,
Hepimize iyi haftasonlari..
İnterneti Google oturumunzu açıp mi kullanıyorsunuz? Buradaki amac/kolaylıklar vs hee neyse nedir? Senkronizasyon harici bi esprisi var mı? Teşekkürler.
grobet
(19.01.19)
İnterneti açmak derken? Bahsettiğiniz krom mu?


boray eris
(19.01.19)
(6)

Hangisi? Ama Hangisi? v2

Merhabalar,Size aşağıda belirtilenlerden hangisinin gerçekleşmesini istersiniz? Hepsi limitsiz. 1) Gideceğiniz tüm mekanlarda rezerve yeriniz olacak. Yer bulamama gibi bir probleminiz olmayacak. 2) Sosyal medyadaki tüm hesaplar size görünür olacak. Bu hesap gizlidir uyarısıyla karşılaşmayacaksınız.
Merhabalar,
Size aşağıda belirtilenlerden hangisinin gerçekleşmesini istersiniz? Hepsi limitsiz.

1) Gideceğiniz tüm mekanlarda rezerve yeriniz olacak. Yer bulamama gibi bir probleminiz olmayacak.

2) Sosyal medyadaki tüm hesaplar size görünür olacak. Bu hesap gizlidir uyarısıyla karşılaşmayacaksınız.

3) Çekindiğiniz tüm fotoğraflarda(poz vermedikleriniz dahil) fotojenik çıkacaksınız.

Tek seçim hakkı var. Nedeni de belirtebilirseniz güzel olur. Teşekkürler.

Not: HaH v1'i merak edenler için: eksiduyu.ru
grobet
(17.01.19)
hiçbiri umurumda değil ama 3 diyeyim. belki %1 falan daha iyi hissederim. diğer ikisini okurken boş boş ekrana baktım.


sir gawain
(17.01.19)
hiçbiri umurumda değil +1


kablelvuku
(17.01.19)
2'yi seçer yolumu bulurum. gizli hesaplara bakmak için para verecek bi sürü ezik stalker var. yoksa hiç biri umurumda değil seçeneklerin.


hasmetizm 2046
(17.01.19)
1 ve 2 çok lüzumsuz olur benim için.
Geriye sadece 3 kalıyor.
Zaten hiç fotojenik olmadığım için işime de yarar.


mutekebbir
(17.01.19)
hiçbiri gerçektenden umrumda değil.
ama maksat işin görülsün, 1 diyorum.


teritori
(17.01.19)
1. Hiç öyle dışarda oturma adetim yok. Varsa da boş yer olmayan yeri beklemediğim için boş bu seçenek benim için.
2. Evli barklı adamım, lisede yapıyorduk bunu. Geç.
3. Foto çekilmekten hoşlanmam bunu da geç.


(6)

Milli Kütüphanedeki Uzadıkça Uzayan Sıra

Merhabalar, MK bugün nispeten sakin olsa da son günlerde sabah 10 civarı doluyor. Dolduktan sonra aksam 5'e kadar sıra oluyor.İnsanlar 1 saat kadar erken gelse rahatlıkla yer bulabilecekken geç geliyor ve sıraya mahkum oluyor. Sırada az buz değil neredeyse 50'den fazla kişi bekliyor. Ondekiler tamam
Merhabalar,
MK bugün nispeten sakin olsa da son günlerde sabah 10 civarı doluyor. Dolduktan sonra aksam 5'e kadar sıra oluyor.İnsanlar 1 saat kadar erken gelse rahatlıkla yer bulabilecekken geç geliyor ve sıraya mahkum oluyor. Sırada az buz değil neredeyse 50'den fazla kişi bekliyor. Ondekiler tamam ama arkadakiler neredeyse minimum 3-4 saat bekliyor hem de ayakta.
Derdimi seveyim evet ama merak ettim harbiden.

Erken gel(ebil)mek varken geç gelip sıra beklemek niye hem de saatlerce? Sizin MK'da sıra anılarınız varsa onları da dinlemek isterim. Teşekkürler..
grobet
(07.01.19)
her gün sırada gördüğün insanlar bir önceki insanlardan farklı insanlardır ve sıra olduğu bilmiyorlardır. ertesi gün onlar da erken giderler.


teritori
(07.01.19)
Nasıl yani? Kütüphaneye gelen kişi sayısı sabitken kişilerin hepsi erken gelse, değişecek tek şey sıranın oluşma saati olur.


İsin kotu tarafi sirada insanlar beklerken icerde ders calismak yerine arkadaslariyla takilan goy goy yapan bircok kisinin olmasi.


milli kütüphane'nin dinamikleri çok farklı, yerin ne zaman dolacağını kestirmek için birçok parametreyi hesaba katmak gerekiyor. mesela geçen cumartesi hakimlik sınavı vardı ve geç doldu, bunu bilerek geç gittim direkt girdim. ama muhtemelen ondan önceki cumartesi 10'da gitseydim yer bulamazdım. neyse bazen hesap hatası olabiliyor. ya da uyanamıyor millet gittiğinde sıra oluyor. b planı olmuyor, okuldaki kütüphaneler de dolu oluyor ve bekliyorlar. ben bir kere bekledim onda da 10 15 kişi vardı önümde, 1 saatte falan gelmişti ama gerçekten 3-4 saat beklemek mantıklı değil.


signore
(07.01.19)
Arkadaşımın kızı sabah 7de gidiyordu sıra beklememek için. Yine de kapı önünde bi 15-20 kişinin çantası falan oluyordu. Erken gelip kütüphane açılana kadar oralarda geziniyorlar.erken gitsen açılmasını bekliyorsun, 8 de gitsen sıra bekliyorsun. İlginç bir yer.


curukturpkokusu
(07.01.19)
Buraya niye gidiyo ki insanlar. İnternetin icadından haberleri mi yok. O kadar insanın olduğu yerde ders de çalışılmaz. Tuhaf


Delay Fuze
(07.01.19)
(2)

Sistem

Merhabalar, Sistem kelime olarak son çeyrek yüzyıla damgasını vurmadı mi sizce? İşin içinde biraz bilgi teknolojisi varsa yapisitiyoruz hemen sistem kelimesini. Böyle binbir surat özne şey var ikincisi bu galiba :) siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Merhabalar,
Sistem kelime olarak son çeyrek yüzyıla damgasını vurmadı mi sizce? İşin içinde biraz bilgi teknolojisi varsa yapisitiyoruz hemen sistem kelimesini. Böyle binbir surat özne şey var ikincisi bu galiba :) siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
grobet
(02.01.19)
Kimse demeden ben diyeyim fuck the system.

Valla her yere cuk diye oturuyor, girdiği konsepti adam ediyor. Sistem candır o nedenle, daha çok kullanalım.


En gıcık olduğum kelime.
Sistem yok.
Sistem arızalı.
Sisteme gir.
Sistemde görünmüyor.
vs vs


sumuklurakun
(02.01.19)
(10)

Servisi takip etmek ama nasıl?

Merhabalar, Malum Ankara'da hava ayaz olunca servisi beklemek çok kolay olmuyor. Servisin içine rfid taksak bunu mobilden nasil takip edebiliriz? Başka formül önerisi olan var mı? Teşekkürler.
Merhabalar,
Malum Ankara'da hava ayaz olunca servisi beklemek çok kolay olmuyor. Servisin içine rfid taksak bunu mobilden nasil takip edebiliriz? Başka formül önerisi olan var mı? Teşekkürler.
grobet
(02.01.19)
servis whatsap grubunuz yok mu oradan haberleşin


rentts
(02.01.19)
Rfid konusunda ciddi olmadığını farz ediyorum.

Servis whatsapp grubu +1


kablelvuku
(02.01.19)
servis whatsap yapıyordu eşimin servisindekiler. herkes bindim yazıyor. olay bitiyor.


tukenmez adam
(02.01.19)
whatsapp grubu +1
her binen gruba bindim yazsa yeter. sizden öncekinin bindiği yeri biliyorsanız hesap yapılır.
bir de içlik giyin :)


exquake
(02.01.19)
Ben direkt servisçinin telefonunu alır arardım. 10 dk oradayım veya biraz önce oradan geçtik vs. Beklerken de stres olmuyorsun.


rakidabalikolsa
(02.01.19)
valla bizim serviste var o uygulama. telefona da mobil uygulamasını indirdim, her gün bakıyorum, ona göre çıkıyorum evden.


contavolta
(02.01.19)
Şöyle bir şey var
play.google.com

Ben kullanmadım ama zannedersem anlık görebiliyorsunuz arkadaşları. Serviste sizden 2 3 önce binen birkaç kişiyi takip etseniz yeterli olur herhalde.


senolll
(02.01.19)
servis şöförü veya servise ilk binen kişi whatsapptan konum paylaşssın bir saat için


superb
(02.01.19)
Benim arkadaşım sağolsun her sabah "yaklasiyoruz sizin caddeye hadi çık" anlamında telimi bir kez çaldırıyor. Çünkü boğaz burasi ve acayip esiyor. Erken çıkarsam heykel olurum.


old possum
(02.01.19)
servis şöfürüne internet hattı olan bir telefon verin, her sabah gruptaki herkesle whatsapp üzerinden konumunu paylaşsın, yakınlaştıkça görürsünüz. herkesin de tek tek yazmasına gerek kalmaz.


benaslinda
(02.01.19)
(2)

Kindle Touch için Kılıf

Merhabalar, Kindle Touch için Ankara'da kılıf nereden bulabiliriz? Denemeden alınır mı bu?
Merhabalar,
Kindle Touch için Ankara'da kılıf nereden bulabiliriz? Denemeden alınır mı bu?
grobet
(30.12.18)
denemeden alinabilir. ben n11'den almistim. dukkanlarda bulabilecegini pek sanmiyorum, kindle'in turkiyede satisi yok. internetten alabilirsin.


fakyoras
(30.12.18)
Eğer aceleniz yoksa aliexpress’ten alın. 20-30 gün içinde gelir. Buradakinin 3te 1i fiyata daha şık modeller var.


shotcrete
(30.12.18)
(3)

Milli Kütüphane Müdavimleri

Merhabalar, Yemek işini nerede hallediyorsunuz? Tavsiyelerinizi almak isterim.
Merhabalar,
Yemek işini nerede hallediyorsunuz? Tavsiyelerinizi almak isterim.
grobet
(28.12.18)
Okurken milli kütüphaneye yakında oturuyordum, 7. Caddede. Sabah gidip öğlen eve geldiğim, akşamüstü tekrar gittiğim oluyordu.
Bazen kütüphanenin kantininde yiyordum kalitesiz şeyleri (şimdi nasıldır bilemem).
Çoğu zaman evden sandviç tarzı atıştırmalık götürüyordum, özellikle zaman kaybı olmasın diye de basit şeyleri yiyip hemen derse geçeyim diye düşünüyordum.


mor bembombom
(28.12.18)
Kutuphanenin kantini hakkinda hicbir bilgim yok. Gokkusagindan cay-simit alip ogleden sonraya kadar araliksiz calisiyordum. Yemegi ise 7. Cadde üzerindeki pizzacilarin salata acik bufesinde yiyordum, vegan bir secenek bulmak zor oldugundan. Bir de 7. Cadde´nin direkt basinda solda ev yemekleri yapan temiz duzgun bir yer vardi, hala da vardir.


buf-e kür
(28.12.18)
Kantinde güzel şeyler var, seçenek çok ödeyeceğiniz ortamala yemek için 15 atıştırmalık için 5 lira

7 ye çıkınca hamburger için burger king, mc ,gobitte ve big burger var maks 20 lira harcarsin

Paran yoksa hosta ama bi süre sonra bayar ya da metronun yanında halk ekmekten börek elma suyu al 5 10 lira

Cuma günleri izin 2 saat olduğu için hostanin yanında ki aspavaya ya da 3. Caddedeki pizzaciya gidebilirsin maks 20liran cikar

7 bin girişindeki ev yemekleri hala duruyor ama ben sevemedim bide kebo var tadı güzel fiyat 10 15 lira

2 yıl harcadim milliye kpss ye çalışıyor olma pls tşk.


spadæs
(28.12.18)
(3)

Kızılay Biyometrik Fotograf (Acil)

Merhabalar, Son güne kaldı bu iş maalesef :/ Nüfus müdürlüğü yakınında ucuz bir şekilde bu işi halledebileceğimiz fotografçı var mıdır? Nereyi tavsiye edersiniz? Teşekkürler.
Merhabalar,
Son güne kaldı bu iş maalesef :/ Nüfus müdürlüğü yakınında ucuz bir şekilde bu işi halledebileceğimiz fotografçı var mıdır? Nereyi tavsiye edersiniz? Teşekkürler.
grobet
(27.12.18)
Teo color.
Gözde fotoğrafçılık
Fırat Color

en ucuzu metro altındaki abidir.


kablelvuku
(27.12.18)
nüfus müdürlüğünün karşısında fotografçı var.


sarlatan
(27.12.18)
Selanik’te ankara color var.


battal gemalmaz
(27.12.18)
(2)

F/P Çiçekçi Tavsiyesi

Merhabalar, Ankara'da sürekli alışveriş yaptiginiz çiçekçi var mı? Belli periyotlarla çiçek alınacak. Çiçekleri kaliteli fiyatları ise uygun olsun yeter konumu önemli değil. Teşekkürler. Not: İnternet seçenekleri devre dışı.
Merhabalar,
Ankara'da sürekli alışveriş yaptiginiz çiçekçi var mı? Belli periyotlarla çiçek alınacak. Çiçekleri kaliteli fiyatları ise uygun olsun yeter konumu önemli değil. Teşekkürler.

Not: İnternet seçenekleri devre dışı.
grobet
(22.12.18)
Ben fujer çiçekçi ile gönderiyorum. Çiçeksepeptindeki linki gönderiyorum onlar da daha güzelini uygun fiyatla yapıyor.


tolgan
(22.12.18)
Begonya Çi̇çekçi̇li̇k

Aziziye Mahallesi, Portakal Çiçeği Sk. No:4, 06540 Çankaya/Ankara
(0312) 440 93 01 g.co


nax
(22.12.18)
(17)

Hangi Yöne?

Merhabalar, Kemerinizi giyerken soldan sağa mi takmaya basliyorsunuz yoksa sağdan sola mi? Cinsiyet belirtebilirseniz güzel olur. Teşekkürler, mutlu günler.
Merhabalar,
Kemerinizi giyerken soldan sağa mi takmaya basliyorsunuz yoksa sağdan sola mi? Cinsiyet belirtebilirseniz güzel olur. Teşekkürler, mutlu günler.
grobet
(19.12.18)
erkek toka solda


killerbee
(19.12.18)
Soldan sağa. Kadın.


ms brownstone
(19.12.18)
Erkek toka solda.


kablelvuku
(19.12.18)
toka solda.

e


datnet
(19.12.18)
Toka sağda. Solak kadın.


glutamin
(19.12.18)
toka solda

k


elorelia
(19.12.18)
Toka solda. Erkek.


kibritsuyu
(19.12.18)
toka sağda. solak erkek.


spirit crusher
(19.12.18)
erkek toka solda olur benim bildiğim


cokokurcokyazar
(19.12.18)
Elime nasil gelirse hic dikat etmem. Erkek cinsiyetine sahibim


Toka sağda. Kadın.


puxavida
(19.12.18)
toka sol , erkek


Sichelangelo
(19.12.18)
bunu daha önce hiç düşünmemiştim, hep toka sağda takıyorum. sola takabileceğimin bile farkında değildim, soruyu görünce "sola da takılıyor muymuş ki" dedim. fiziki olarak mümkün olamayacağını düşünecek kadar uçuk bir fikirdi soruyu görene kadar.


Bruce
(19.12.18)
Toka sol erkek


karayel
(19.12.18)
toka sol, sağlak erkek


barankovan
(19.12.18)
Kadınım, toka yönünü değiştirerek kullanıyorum, çünkü bir süre sonra deri deforme olmaya başlıyor.


SiyamkedisiZorro
(19.12.18)
soldan sağa, kadın.


tabirimekruh
(19.12.18)
(1)

Ankara'da en kolay sağlık raporu nereden alınır?

Merhabalar, sb aslında ama bir arkadaşım adına soruyorum bu soruyu. Bir günlük rapora ihtiyacı var işyerine takdim edecek. Nereden nasıl kolay bir şekilde halledebiliriz? Teşekkürler..
Merhabalar,
sb aslında ama bir arkadaşım adına soruyorum bu soruyu. Bir günlük rapora ihtiyacı var işyerine takdim edecek. Nereden nasıl kolay bir şekilde halledebiliriz? Teşekkürler..
grobet
(17.12.18)
aile hekimine kibarca izah ederse sanirim sorun olmaz.


elbar
(17.12.18)
(2)

Ayakkabı Tamircisi - Ankara

Merhabalar, Ankara içinde memnun kaldığınız işini iyi yapan usta bir lostra var mı? Ankara içi her yer olabilir yeterki elinden iyi iş çıksın. Teşekkürler.
Merhabalar,
Ankara içinde memnun kaldığınız işini iyi yapan usta bir lostra var mı? Ankara içi her yer olabilir yeterki elinden iyi iş çıksın. Teşekkürler.
grobet
(16.12.18)
aktim girisinde soldaki ayakkabiciyi tavsiye edebilirim. aktim icersinde ki ayakkabicilarda iyidir. aktim nerede diyecek olursan , istanbul yolunda yenimahhale koprusunu gectikten sonra ankamall'e gelmeden sagda arac plakacilari var onlarin yaninda.

www.google.com!4m5!3m4!1s0x14d34ebbe433d7eb:0x7c46b422529aa965!8m2!3d39.9546313!4d32.824374


1917
(16.12.18)
Süet ayakkabılarımı temizlemişti. İyi iş çıkarmıştı. Bi görüş istersen

prnt.sc


Delay Fuze
(16.12.18)
(1)

odtü iys / metu epe

merhabalar, yarın sınav var. sınav kurallarında şu şekilde bir madde var. "sınava girecek adayların sınav salonuna aşağıdaki gereçler ile girmesi ve bu tür gereçleri sınav süresince verilecek aralarda kullanmaları yasaktır: her türden çanta (el çantası, sırt çantası vs.); herhangi bir elektronik c
merhabalar,
yarın sınav var. sınav kurallarında şu şekilde bir madde var.

"sınava girecek adayların sınav salonuna aşağıdaki gereçler ile girmesi ve bu tür gereçleri sınav süresince verilecek aralarda kullanmaları yasaktır:

her türden çanta (el çantası, sırt çantası vs.);

herhangi bir elektronik cihaz (çağrı cihazı, telefon, cep telefonu, avuçiçi bilgisayar, elektronik tercüme cihazı, kronometre, alarmlı saat, fotoğraf makinası, veri depolama ve aktarımında kullanılabilecek her türden cihaz);

kitap, broşür, ders notu, sözlük gibi, sınav sorularının yanıtlanmasında yararlanılabilecek her tür basılı yayın.

yukarıdaki kurallardan herhangi birisine aykırı hareket edildiğinin rapor edilmesi durumunda, adayın sınav sonucu iptal edilir."

resmi kural bu şekilde ama esneklik söz konusu olur mu? yakın zamanda tecrübe edenimiz var mı? teşekkürler.

ekleme: asıl merak ettiğim nokta cep telefonu konusunda. en ön sıraya bırakın vs derler mi?
grobet
(11.12.18)
Çantanız vs varsa köşeye koyduruyorlar telefonu ise yanınızda varsa camın önüne koyabilirsiniz sıkıntı olmaz


(1)

Telefon kapandı yardım!!

Merhabalar, Bir arkadaşım adına bu soruyu soruyorum. Yanıtları o da okuyacak. Yurtdışindan gelen bir telefon için sadece telefon harcı yatırıldı(bankaya). Telefon pasaporta işletilmediği için kapandi ve biz bunu telefon kapanınca öğrendik. Cunku telefonu pasaporta kaydetmeyi unutmuşuz malesef :/
Merhabalar,
Bir arkadaşım adına bu soruyu soruyorum. Yanıtları o da okuyacak.

Yurtdışindan gelen bir telefon için sadece telefon harcı yatırıldı(bankaya). Telefon pasaporta işletilmediği için kapandi ve biz bunu telefon kapanınca öğrendik. Cunku telefonu pasaporta kaydetmeyi unutmuşuz malesef :/
Bankaya harç arkadaşım adına yatırıldı. Şimdi yeni pasaport bulduğumuzda isimlerin aynı olmaması problem teşkil eder mi? ( Harcı yatıran & Pasaport sahibi)
Ucuz yollu pasaport hakkını nereden bulabiliriz? Teşekkürler.

Ekleme;
Şehir:Ankara
grobet
(10.12.18)
Harcı pasaport sahibinin kimlik numarasına yatırmak zorundasınız. Yeniden harç yatırıp eskisini almak için vergi dairesine başvuracaksınız.


nrmnm
(10.12.18)
(3)

Sürücü Sağlık Raporu

Merhabalar, Ehliyetinizi yenilediniz mi? Ehliyet yenileme işlemleri için sürücü sağlık raporunu, en kolay ve en uygun bir şekilde Ankara'da nereden alabiliriz? Teşekkürler.
Merhabalar,

Ehliyetinizi yenilediniz mi? Ehliyet yenileme işlemleri için sürücü sağlık raporunu, en kolay ve en uygun bir şekilde Ankara'da nereden alabiliriz? Teşekkürler.
grobet
(10.12.18)
aile hekiminiz.


elorelia
(10.12.18)
eğer kronik bir rahatsızlığınız yoksa aile hekiminin vereceği rapor yeterli. Aksi takdirde hastaneden almanız gerekmekte. Motelden bozma özel hastanelerde ehliyet için sağlık raporu almak istediğinizde 1-2 saat içinde çok rahat alabilirsiniz.


silah taciri
(10.12.18)
Ben aile hekiminden alamadım. Gözden uzman hekime gönderdi. Aslında göz testini okuyabiliyorum ama doktor hanım çok uzak bir yerden okutmaya çalıştı yazıları, haliyle okuyamadım biraz da sürtüştük. Ben bilkent atatürk eğitim araştırmada para vermeden aldım ama normalde 50 lira alıyorlar.


battal gemalmaz
(10.12.18)
(2)

Şirinevler - Merter

Merhabalar, Şirinevlerden Merter Polisevine en kolay nasıl gidilir? Teşekkürler, iyi haftasonlari.
Merhabalar,
Şirinevlerden Merter Polisevine en kolay nasıl gidilir? Teşekkürler, iyi haftasonlari.
grobet
(08.12.18)
google haritalara göre en iyi seçenek otobüs. şirinevler'den geçen taksim, eminönü veya beyazıt otobüslerine binip nakliyeciler sitesi durağında inmek ve köprüden karşıya geçmek gerekiyor. ondan sonra da 15-20 dk yürüme mesafesi var gibi.


metroyla merter'e ordan da bi 7-8 dk yurume.


brkylmz
(08.12.18)
(1)

WhatsApp

Merhabalar, WhatsAppta duruma konulan videolar, sohbeteki ses kayıtları nerde yer işgal ediyor? Bunları nasıl temizleyebiliriz? Teşekkürler.
Merhabalar,
WhatsAppta duruma konulan videolar, sohbeteki ses kayıtları nerde yer işgal ediyor? Bunları nasıl temizleyebiliriz? Teşekkürler.
grobet
(06.12.18)
Iphone'u bilmiyorum ama Android'e dosyalarım kısmına giriyorsun. Whatsapp klasörü var. Orada gönderdiğin fotoğraflar falan depolanıyor, mesaj kayıtları vs. Oradan silip temizliyorsun.

Pc'ye bağlayarak bilgisayardan girerek de temizleyebilirsin, file commander programı indirerek de.


Cesario
(06.12.18)
(49)

Efsane İfadeler

# Artiz ne arar la bazarda?# Beyin bedava!# Ne zaman didim hacı? # Laiklik elden gidiyah! # Lan bağırmayın hanımefendi! Merhabalar, Yukarıda belirttiklerime benzer efsane repliklerin en eskisi hangisi sizce? İlave etmek istediklerinizi linkle beraber yapabilirseniz güzel olur. Bu arada halkın ve hay
# Artiz ne arar la bazarda?
# Beyin bedava!
# Ne zaman didim hacı?
# Laiklik elden gidiyah!
# Lan bağırmayın hanımefendi!

Merhabalar,
Yukarıda belirttiklerime benzer efsane repliklerin en eskisi hangisi sizce? İlave etmek istediklerinizi linkle beraber yapabilirseniz güzel olur. Bu arada halkın ve hayatın içinden olanlar aradıklarımız sinema, dizi vb.dekiler değil. Teşekkürler.
grobet
(30.11.18)
bana nutella attılar
laylaylaylay loom spidi mustafa

spidi mustafa yazınca çıkıyor link verirsem olmaz çünkü çok küfürlü.


killerbee
(30.11.18)
#okuyom ben yaa

senin yazdıklarının en eskisi artiz galiba.


datnet
(30.11.18)
"Kimse kimseye karışamaz" var o da eskidi bayağı.

Favorim ise "Ama kafamız nasıl güzel"


chicha
(30.11.18)
herkesin hayatına kimse garışamaz
herkesin popisi kendine
hastasıyız dedee


dedim ben sana
(30.11.18)
killerbee +1

speedy mustafanın tüm sözleri sizin sorunuzun cevabı olabilir


mayday
(30.11.18)
bi elamet geldi, vuuuu <3


dedeciiiiiiiiiiiiim.
gomşumuz oluyo da bizim.

Jamiryo


mumdan çıkmış yangın.


matilda
(30.11.18)
Al kırdın kırdın.


dedeye sahip çıkalım


yemrem
(30.11.18)
nereye sıçacaklar


garaser
(30.11.18)
oğlum bak git!!


matilda
(30.11.18)
damar benim kan benim


garaser
(30.11.18)
aaaaa kikiki aaaaa
(bkz: yaşın kaç sincap)


monsieur turti
(30.11.18)
benim favorim.
-yaptım diye bağırıııııır


Piston aşağı indi.
... goruk Bülent Başkan
Barbara, Barbara herhalde manken olan.


auroraaurora
(30.11.18)
"aha dayıya sor"


kibritsuyu
(30.11.18)
"Seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım"dan efsanesi yok bence. Zaten en eskisi de bu malum. Ama başında "Mahmut sen haksızsın ibne" de olmalı asdxsdx.


ms brownstone
(30.11.18)
"ama kafamız nası iyi"


neynep
(30.11.18)
selale - goruyorsunuz
cibili cibili sak sak


jimicik
(30.11.18)
Hepsini yazmışsınız ya.

Oysa yoğurdun içimi ferahlaması gerekiyordu.

Yok ebenin .mı ali sami
Bi alex değil
Bu böcek muzun içinde geldi
Neler dönmüş serhat


curukturpkokusu
(30.11.18)
"mükemmel bir atlayış"


neynep
(30.11.18)
kırarım bu interneti.

ahmet abi cok güzel adamdi rahmetli.

alkislarlayasiyorum.com

eksisozluk.com


proteus
(30.11.18)
önceki cevabım silindi:

(bkz: çılgın atmak)


silah taciri
(30.11.18)
Muhtemelen bu sayılmaz ama benim aklıma her defasında gelen "erkek arkadaşımın birasını döktün ve o şimdi gelecek."


sopiro
(30.11.18)
allah olmak istiyorsa, toplanak allah diyek.


yilmazi mesene'den sileceksin


lifeframe
(30.11.18)
ala geyuk küçuktum ufacuktum.

www.youtube.com


killerbee
(30.11.18)
seni öpeceğim öpeceğim

rüştü seni her yerinden öpüyorum


yemrem
(30.11.18)
gitme nagihan!


jimicik
(30.11.18)
arkadaslar bu bir virus olabilir mi
ne diyem mahmut mu diyem
gotume kim elledi
bok da cikabilir


baldur2
(30.11.18)
gavga hatalı sollamadan

kargalar akıllı bi insan (arkadas arasinda cok geyigini yaptigimiz game of thrones turkiye roportajindan bu, siradaki de oradan ndjdkdks)

kavga no, zihinsel ve kalem


der meister
(30.11.18)
"komplo bunlar buba" var yine eskilerden.


re noreno
(30.11.18)
Konya 10 kilo yorganin altinda uyuyordu


mazotçi var, birden fazla efsane ifade var; bu da baya eski.
www.youtube.com

erkan enahtarlar goltuğun altında galık var.
www.youtube.com

bi de fog reyiz var tabii ki.
www.youtube.com


Bruce
(30.11.18)
Diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık.


Amaranta ursula
(30.11.18)
en eskisi sanırım "mına kodumun pokemonu"dur.


teritori
(30.11.18)
bunlar kadar eski değil belki ama bir de çipetpetpet vardı:

www.youtube.com


the end of time
(30.11.18)
1. kırmızı şortli
2. bence gelmiş geçmiş en iyisi: polis imdat bülent


superb
(30.11.18)
"ağzı olan konuşuyor"
"seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım"


naksidil
(30.11.18)
@teritori

en eskisinin "beynamaz çocuklarınıza para verisunuz gidiğler langırt oynailer" olma olasılığı daha yüksek


calucifer
(30.11.18)
seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım


Coyote
(30.11.18)
Sanırım msbrownstone +1.
Ama Hugo'da küfreden çocuk olayı gerçekse bence o olabilir.


simderun
(30.11.18)
40 yapar!


tlg
(30.11.18)
Hocaaaaa bence en eskisi.


[GODDARD]
(30.11.18)
Olm senden aldığım dividi kırılmaş lan sorun olmaz dimi


[GODDARD]
(30.11.18)
www.youtube.com

üniversalinden müzük yapmışlar


neynep
(07.12.18)
Mış. Ee Mışşş.


tlg
(21.12.18)
(8)

Hangisi? Ama hangisi?

Merhabalar, Size aşağıda belirtilen haklardan hangisinin tanımlanmasını istersiniz? Hepsi limitsiz ve ömür boyu geçerli olacak. 1) Lokasyon fark etmeksizin çift yön(gidiş dönüş) uçuşlarınızın dönüşü her zaman Business Class gerçekleşecek.2) Dünyanın neresinde olursanız olun hiçbir alışverişinizde k
Merhabalar,
Size aşağıda belirtilen haklardan hangisinin tanımlanmasını istersiniz? Hepsi limitsiz ve ömür boyu geçerli olacak.

1) Lokasyon fark etmeksizin çift yön(gidiş dönüş) uçuşlarınızın dönüşü her zaman Business Class gerçekleşecek.

2) Dünyanın neresinde olursanız olun hiçbir alışverişinizde kasada sıra beklemeyeceksiniz.

3) Dünyadaki tüm üniversite kampuslerine ve kütüphanelerine sorunsuz bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

Nedenleriyle belirtebilirseniz müteşekkir olurum. Teşekkürler.
grobet
(29.11.18)
Bir an gözlerim parladı, 3 diyecektim ama kaa sırası beklemekten aşırı nefret ettiğim için 2 diyorum. Nadide eserler dışındaki tüm kitaplara nasıl olsa internetten de erişirim bir şekilde.


kobuzchu kiz
(29.11.18)
3 diyorum. İlk ikisi çok önemli değil benim için.


şubatsonrası
(29.11.18)
3.
Bilgi benim için sanıyorum ki en değerli nitelik.


simderun
(29.11.18)
1 derim
2 çok saçma sıra beklesem ne olacak?
3 uçak bileti olmadıktan sonra kütüphane hakkını ne yapayım. gezerek görmek okumaktan daha güzel benim için.


prasinos
(29.11.18)
Prasinos + 1


1 derim.
2 alışveriş çok yapmadığım, yapsam da sıra beklemek hiçbir zaman üstünde kafa yormam gereken bir sorunum olmadığı için hiç önem taşımıyor benim için.
3 ise bir çok üniversitenin çeşitli şekillerde kütüphanesine online access de sağlanabiliyor. Yani binanın mimarisi değilse kastedilen şey, o kaynaklara ulaşmanın bir yolu bulunur. Misal ben bir ivy league okulunda birkaç yıllık online bir program yapıyorum şu anda ve okulun amerikadaki kütüphanesine erişimim var.


sopiro
(29.11.18)
1 ve 3 arasında çok gittim geldim ama sanırım 3 diyeceğim.

Tüm kütüphaneler dediğine göre Vatikandaki gizli arşivleri falan da kurcalayabilirim herhalde :):)


mutekebbir
(17.01.19)
2'yi seçer yolumu bulurum. sıra beklemenin meslek olduğu yerler zamanlar var. gerisi umurumda değil.


hasmetizm 2046
(17.01.19)
(7)

Sabiha Gökçen Havalimanina Ulaşım

Merhabalar, Saat 22:00 deki uçak için en geç kaçta hareket edelim? Taksim ya da Kadıköy'den. Not: İç Hatlar
Merhabalar,
Saat 22:00 deki uçak için en geç kaçta hareket edelim? Taksim ya da Kadıköy'den.

Not: İç Hatlar
grobet
(27.11.18)
20'de. kadıköyden.


Yanılmıyorsam doğrudan Sabiha Gökçen Havalimanı'na giden seferler var. IETT olursa bir basışta 3 bilet parası oluyordu, Havaş olursa elden nakit 15 lira alıyordu diye anımsıyorum. Ama Türk Telekom Prime kullanıyorsanız Havaş ücretsiz.


eksi was here
(28.11.18)
taksimden en geç 19'da binin havaşa. köprü trafiğinin sağı solu belli olmaz.
kadıköyden ise 20'de makul.


teritori
(28.11.18)
kadıköyden e-10 ve e-11 var; biri ekspress.
ayrıca 20 dk da bir havabus var.
express ya da havabus ile yaklaşık bi saat sürüyor.
ikisi de aynı noktadan kalkıyor.
saat 20 normal şartlarda uygun ama trafikti kazaydı önden bilemeyeceğiniz için belki 19.40 ı da deneyebilirsiniz.


barankovan
(28.11.18)
online check-in yapmayacaksanız ya da bagaj verecekseniz 30 dakika ekleyin. özellikle pegasus'ta çok sıra oluyor.


stanley weber
(28.11.18)
taksim için de kadıköy için de 19:00da yola çıkın derim. tam trafiğin yopun olduğu saatler, gecilebilirsiniz.


melodiaa
(28.11.18)
Ben de 19 diyorum ve muhakkak daha önce online checkin yapın. 45 dakika kala geldiğimde kalakalmıştım, uçağa bindirmediler.


SiyamkedisiZorro
(28.11.18)
(4)

AVM'lerde durum nasıl? Çok kalabalık var mı?

Sb
Sb
grobet
(23.11.18)
Var, tatil günü 3 kat otoparkta yer bulamıyorsunuz. Hafta içi de otoparkta hemen yer bulamıyorum, haftada 3 gün gidiyorum.


John Bloor
(23.11.18)
Kalabalık. Ekonomi ne durumda olursa olsun popüler AVM'ler hala oldukça kalabalık.

Gerçi İstinyePark gibi istisnalar dışında popüler AVM'lerden birine gidip, milletin elindeki torbalara şöyle bir bakıyorum da bol bol LC Waikiki torbası var. Yani bu giden kalabalık da low-cost giyim mağazalarını, restoranları (yemek katını), belki elektronik mağazalarını ve sinemaları tercih edip, zaman geçirip, dönüyor. Eh, AVM'ler ekseriyetle orta direk zümrenin yegane aktivite merkezi haline geldi. Durum bu.


şu an bir avm'de oturuyorum. içerisi inanılmaz kalabalık. ama kimsenin elinde poşet falan yok.


babilbaligi
(23.11.18)
avm kalabalık ama eller boş.


silver apple
(23.11.18)
(4)

Taksiciyi Şikayet

Merhabalar, Bu vatandaşları şikayet edebileceğimiz ve sonuç alabileceğimiz bir yer var mı? Vukuatı daha kısa güzergahlar varken dolaştırmak ve taksimetreyi açmayı unuttum diye fazla ücret almak. Şehir: AnkaraDüzenleme: İmla
Merhabalar,
Bu vatandaşları şikayet edebileceğimiz ve sonuç alabileceğimiz bir yer var mı? Vukuatı daha kısa güzergahlar varken dolaştırmak ve taksimetreyi açmayı unuttum diye fazla ücret almak.

Şehir: Ankara

Düzenleme: İmla
grobet
(16.11.18)
taksimetreyi acmayi unutmak diye birsey yapamaz ki cek karakola zabit tutturucam derim ben olsam, yani bu ankaranin taksileri de tam bisiy bisiy.
sinirden cevap yazmamisim, bence kendi odasi yerine buyuksehir'e sikayet ozellikle bu donemde daha etkili olurmsu gibi geliyor, ne de olsa yerel secimler yaklasiyor ;)


mavicorap
(16.11.18)
Öyle bi yer olsa böyle olurlar mı?


daha önce de yazmıştım buraya. İstanbul dışında üniversitede eğitim görüyordum ama ayda bir kez gelirdim İstanbul'a ailemin yanına. Her zaman taksiye bindiğim yerden yine taksiye bindim, belli bir süre sonra taksimetreye baktım ki bizim çakal taksici gece tarifesi(o vakitler gece gündüz tarifesi vardı) açmış. Bir de taksimetrede gece/gündüz tarifesi kısmının tam üstüne nazar boncuğu yapıştırmış belli olmasın diye. Sonra dayıya dedim, "hayırdır bu ne?". O da "kusura bakma yanlışlık olmuş" dedi. Tabi ben bunu farkedene kadar sağlam yazmıştı taksimetre :) Neyse, eleman taksimetreyi sıfırladı, yolumuza devam ettik. Eve geldim, ödemeyi yapacağım ama içimden de geçiriyorum "bakalım çakal ne kadar isteyecek?" diye. Neyse bu benden taksimetreyi sıfırlayana kadar gece tarifesiyle yazan tutarla gündüz tarifesi tutarının toplamını istedi. Şark kurnazı tabi eleman. Ben de sürekli aynı yerden taksi kullandığım için biliyorum ne kadar tuttuğunu. "yok öyle bi dünya" dedim, suratına attım olması gereken parayı. "Şikayet ederim seni" dedim, ık mık dedi ama bi şey yapamadı. Diyeceğim şu ki asla geri vites yapmayın. Taksim'de taksiciler çok çakallık yapıyor(muş). Hususi olarak ordan taksiye binmek lazım bakalım ne ayaklar..


silah taciri
(16.11.18)
İstanbul için Beyaz Masa işe yarıyor ama Ankara'yı bilmiyorum. EGM Online İhbar'dan ihbar edebilirsiniz belki.


monogram
(16.11.18)
(6)

Entelektüel birikim nedir? Nasıl geliştirilir?

Sb
Sb
grobet
(14.11.18)
Zor bir soru sordun. Cevabı uzun. Eksiseyler okuyarak işe başlayabilirsin ama.


birikimle gelişir bir anda zor. genel dünya tarihi ülkeler ile başlayabilirsin.


mikahakkinen
(14.11.18)
Oncelikle eksiseyler okumani onermem. Cok yanlis bilgiler de icerebiliyor cunku reklam amaciyla dogrulari insanlarin istedigi sekilde manipule edebiliyorlar.


Traveller
(14.11.18)
Dünya tarihi oku. Güvenilir, özet geçen kitaplarla işe başla. Önce İlk Çağ, Orta Çağ diye kronolojik olarak bugüne gel. Dünyanın bugünkü durumuna nasıl geldiğini bir öğren. Zaten okurken ilgini çekecek, bilmediğin bir sürü şeyle karşılacaksın. Bunları araştırıp öğren. Biraz temel felsefe kitapları oku. Biraz edebiyat klasikleri. Ülkeler coğrafyası. Ekonomik sistemler, solculuk, sağcılık, monarşi, demokrasi, otokrasi, dinler tarihi falan filan... Yabancı diller de lazım. Biraz fen bilimlerine de merak sarabilirsin. Fizik, matematik, biyoloji astronomi gibi. Okuduklarını zorlanmadan anlayacak derecede İngilizce de öğren böylece Türkçe kaynaklarla sınırlamak zorunda kalmazsın kendini.


sapiens oku


japon askeri
(14.11.18)
Entelektüel birikim bir arkadaş grubunda konuşurken çok farklı alanlarda sohbete dahil olabilmek, en azından söylenenlere fransız kalmamaktır. Bu nedenle sinemadan edebiyata, tarihten ekonomiye farklı alanlarda okumanız, merak etmeniz gerekir.


ovungec zeus
(14.11.18)
(5)

Hızlı karar verebilme yeteneği nasıl geliştirilir?

Sb
Sb
grobet
(01.11.18)
Duet diye bir oyun var ios ve android'de. O geliştirir.


Bu tarz oyunlar oynayarak.
Günlük hayatta ise en ufak karara bile fikir atmak. Yani ortamda nerede yemek yesek diye bir laf duyar duymaz köfteciye gidelim demek gibi.
Ayrıca fark etmez lafını hayatından silmen gerek.


musmus
(01.11.18)
Doğru soruları sormaya başlayarak. Gerçek yanıtı bulup, o yönde çok düşünmeden hareket ederek.


denef
(01.11.18)
Üniversitede hızlı karar verebilme konusunda sıkıntı yaşadığım bir dönem, danışmanım hakemlik kursuna yazdıracağım seni diye takılıyordu. Şimdi düşününce çok mantıklı geldi. Hakemler çok hızlı karar veriyor.


sudoku


kablelvuku
(02.11.18)
(2)

Inditex Grubu Ürün İadesi

Merhabalar, Bershka'dan aldığımız bir ürünü iade etmek istiyoruz. Kredi kartıyla taksitle almıştık. İade tutarını aynı grubun markası başka bir mağazada(Örneğin Zara) değerlendirebilir miyiz? Teşekkürler
Merhabalar,
Bershka'dan aldığımız bir ürünü iade etmek istiyoruz. Kredi kartıyla taksitle almıştık. İade tutarını aynı grubun markası başka bir mağazada(Örneğin Zara) değerlendirebilir miyiz? Teşekkürler
grobet
(31.10.18)
Hayır değerlendiremezsiniz yani alışveriş çeki tercih ederseniz bershka'dan, onu zara'da kullanamazsınız. Ama bershka ya da zara, ürünü satın aldığınız kredi kartını yanınızda götürdüğünüz takdirde karta iade yapıyor. Onu da benzin alırken bile değerlendirebilirsiniz çünkü size nakit iadesi yapmaktan farklı değil.


ekaterina
(31.10.18)
hayır. mesela, zara'nın hediye çekini zara home'da kullanamıyorsunuz.


naksidil
(31.10.18)
(3)

Şehirlerarası Yatak Taşımak Ama Nasıl?

Merhabalar, Bir arkadaşım adına soruyorum. Çift kişilik yatağını yenilediği için eski yatağı yazlığa götürme niyeti var(Eski yatak hala işgörür durumda). En uygun ve en pratik şekilde Ankara'dan Adana'ya (Evden eve) nasıl götürebiliriz?
Merhabalar,
Bir arkadaşım adına soruyorum. Çift kişilik yatağını yenilediği için eski yatağı yazlığa götürme niyeti var(Eski yatak hala işgörür durumda). En uygun ve en pratik şekilde Ankara'dan Adana'ya (Evden eve) nasıl götürebiliriz?
grobet
(22.10.18)
onlar katlanabiliyor bildigim kadariyla. bi otobusun bagajina vermek en makulu olur.


fakyoras
(22.10.18)
Katlansa da verilmez otobüse. Eğer çok kıymetli falan filansa koyarsın kamyonete götürürsün. Nakliye yapanlar var böyle ama çok tutar.


halihazırda o güzergahta gidecek olan bi nakliyeci bulman lazım, en uygun öyle olur heralde.


elorelia
(22.10.18)
(2)

Yenikapı Metro - AHL

Merhabalar, Yenikapidan metro ile Atatürk Havalimanı ne kadar sürer? Bir diğer alternatif tramway ile Zeytinburnu oradan metro? 18'deki uçak için kaçta hareket edelim? Not: İç Hatlar
Merhabalar,
Yenikapidan metro ile Atatürk Havalimanı ne kadar sürer? Bir diğer alternatif tramway ile Zeytinburnu oradan metro? 18'deki uçak için kaçta hareket edelim?

Not: İç Hatlar
grobet
(21.10.18)
En geç 15:30 diyorum.


yandex metro uygulaması var orda iki durak arası süreleri falan yazıyor.


sanquis
(21.10.18)
(3)

Genel Kimya Laboratuvarı Alınacaklar Listesi

Merhabalar, Kimya lab dersi için 13 maddelik alınacaklar listesi var. Önlük, cam kalemi, spatul, pens, deney tüpü, tüp fırçası vs.. Bunları Ankara'da uygun fiyata nereden alabiliriz? Teşekkürler..
Merhabalar,
Kimya lab dersi için 13 maddelik alınacaklar listesi var. Önlük, cam kalemi, spatul, pens, deney tüpü, tüp fırçası vs..
Bunları Ankara'da uygun fiyata nereden alabiliriz? Teşekkürler..
grobet
(05.10.18)
sıhhıyeden alırsın.. daha doğrusu hacettepe tıpın falan karşısında sadece bunları satan medikalciler var.. üni ismini yaz belki bişiler veririm sana. bende kalmisti önceki yıllardan.


lata
(05.10.18)
Bunlar galiba asil ulusda bi pasajda bi yerde satiliyordu. Bir suru lab malzemesi satan dukkanlarin olduğu bi yer var. Okulda asistanlardan birine sorsaniz aslinda yardimci olurlar. Orada daha uygun fiyata bulabilirsiniz.


a perfect lie
(05.10.18)
Eskiden ulus modern çarşıdan alırdık ama yandı orası. Konya sokak civarında lab malzemeleri satanlar var.


curukturpkokusu
(05.10.18)
(4)

Whatsapp Durum Hk

Merhabalar, Whatsapp durumuna koyulan bir videoyu kaydedebilir miyiz? Uygulama mı yuklemek gerekir? Teşekkürler.
Merhabalar,
Whatsapp durumuna koyulan bir videoyu kaydedebilir miyiz? Uygulama mı yuklemek gerekir? Teşekkürler.
grobet
(04.10.18)
telefon iphonesa, ekran kayıt özelliği kullanılarak kaydedebilirsiniz.


karjalainen
(04.10.18)
android ise; depolama - whatsapp - media - (gizli dosyaları göster) .statues yolunu takip edip durum paylaşımlarına ulaşıp kaydedebilirsiniz.


g7mor
(04.10.18)
whatsapp web den idm yardımı ile indirebilirsiniz.


belkider
(04.10.18)
storysaver


ryhmer
(04.10.18)
(3)

Mavi Kapak

Merhabalar, İşyerinde baya birikmiş plastik kapaklarımız var. Bunları nereye vermeli? Gelip alanlar var mı biz mi götürüyoruz? Teşekkürler. Şehir:Ankara
Merhabalar,
İşyerinde baya birikmiş plastik kapaklarımız var. Bunları nereye vermeli? Gelip alanlar var mı biz mi götürüyoruz? Teşekkürler.

Şehir:Ankara
grobet
(02.10.18)
devlet kurumlarinda toplandigi kutulardan var diye hatirliyorum


seljax
(02.10.18)
İşyerinde biriktiriyorsanız sadece kapakları değil, pet şişeleri, kâğıt atıkları falan da biriktirseniz keşke. Hatta bağlı olduğunuz belediyeden geri dönüşüm kutusu isterseniz getirirler, doldukça çağırırsınız, gelip alırlar. Ya da sokaktan geçen, kağıt-plastik toplayan çocuklara verirsiniz, onlar hem geri dönüşüme götürür hem biraz para kazanırlar.

Çünkü şöyle: www.birgun.net


kobuzchu kiz
(02.10.18)
Sadece kapak olduğuna göre sanırım omuriliği felçlilerine tekerlekli sandalye yardımı amacıyla topladınız.

Aşağıya eklediğim linkte yer alan kargo koduyla gönderim yapabilirsiniz.

www.tofd.org.tr


bokmuhendisi
(02.10.18)
(3)

Araba Kiralama - Ankara

Merhabalar, Haftasonu için tek günlük araba kiralama fikrimiz var. 1) Havaalanindaki kurumsal yerlerin Kızılay civarı yerleri var mı? Arabayı Kızılay'dan alip oraya bırakmak tercihimiz.2) Bu işin bürokrasisi çok mu? Bir arkadaş ehliyet yeterli demişti. Onun haricinde ihtiyacımız ya da dikkat etmem
Merhabalar,
Haftasonu için tek günlük araba kiralama fikrimiz var.

1) Havaalanindaki kurumsal yerlerin Kızılay civarı yerleri var mı? Arabayı Kızılay'dan alip oraya bırakmak tercihimiz.

2) Bu işin bürokrasisi çok mu? Bir arkadaş ehliyet yeterli demişti. Onun haricinde ihtiyacımız ya da dikkat etmemiz gereken bir husus(sözleşmeyle alakalı vs) var mı?

3) Hangi firmayı tavsiye edersiniz?

4) Hangi aracı tavsiye edersiniz f/p oranı iyi olan? şehiriçinde kullanılacak belki şehir dışı 1-2 saatlik yola gidilecek.

Çok teşekkürler, keyifli sürüşler..
grobet
(27.09.18)
1 - Kızılay değil de Tunalı ve Ankara Tren Garı içerisinde kiralama ofisleri var. Ankara Tren Garı'nı tavsiye ederim, Tunalı tarafında araç model, park, trafik olayı sıkıntılı.

2 - Ehliyet yeterli. Arabayı alırken sizinle birlikte birisi arabayı dolaşır sizde dikkate edin, çizik vs tampon, jantlarda ezik vs var mı diye. Arabanın içine de üstünkörü bakın. Sözleşmeye müdehale olmaz pek. Ek sigortayı tercihinize göre yaptırırsınız.

3 - Garenta iyiydi, fiyat performans olarak. Kredi kartı yada Türkcell kampanyalarına bakabilirsiniz.

4 - Para konuşur burada. Ben olsam 1 günlük B sınıfı küçük bir şey alır geçerim. Ama yok şehir dışına da çıkıcam rahat olsun dersem en az C sınıfı bir şey alırım. Para dert değilse D sınıfı, C-D- SUV vs.


FAtE
(27.09.18)
2- arabayı kim kiralayacaksa ona ait kredi kartı şart. belli bir provizyon çekecekleri için içinde bakiye de olmalı.


elorelia
(27.09.18)
1- havaalanından alıp merkez ofisine bırakırsan extra ödersin. budget ve avis'in koç kulelerinde ofisi, garenta ve sixt yeni gar'ın içinde.
2- kredi kartı şart. araba vermezler kartsız.
3- fiyat karşılaştır. ben garenta veya budget tercih ediyorum.
4- en ucuzu neyse onu al. budget bi ara 80 liraya linea veriyordu. şimdi 301 falan var en uygun, işini görür.


prasinos
(27.09.18)
(1)

Lostra Tavsiyesi - Kızılay

Merhabalar, Kızılay'da veya yakınında bildiğiniz iyi bir lostra var mı?? Kahverengi bi botun boyama işi var. Teşekkürler..
Merhabalar,
Kızılay'da veya yakınında bildiğiniz iyi bir lostra var mı?? Kahverengi bi botun boyama işi var. Teşekkürler..
grobet
(24.09.18)
kızılayda sakarya caddesine giren tarafta var. düveroğlunun oradaydı eğer kaldırmadıysalar


mukon
(24.09.18)
(5)

Sinemada Film Tavsiyesi

Merhabalar, Bu hafta vizyonda olan veya bu haftasonu izleyebileceğimiz vizyona girecek güzel film önerilerinizi alabilir miyiz? Tür farketmez. Şehir Ankara.Teşekkürler şimdiden.
Merhabalar,
Bu hafta vizyonda olan veya bu haftasonu izleyebileceğimiz vizyona girecek güzel film önerilerinizi alabilir miyiz?

Tür farketmez. Şehir Ankara.

Teşekkürler şimdiden.
grobet
(10.09.18)
meg'e gitme. ben hiç beğenmedim. klişenin dibi.
bu da bi çeşit tavsiyedir diye düşünüyorum.


baharat
(10.09.18)
Adalet 2 güzeldi...


tociess
(10.09.18)
A prayer before dawn'a gitme.

Transit'i izlemek istiyorum ben.


lcha
(10.09.18)
upgrade çok güzel. Yapay zekayı seviyorsanız öneririm.


nuevo
(10.09.18)
14'ünde predator geliyor, ben onu bekliyorum mesela. beklemem ya da sarmaz diyorsan daha "sanatlı" filmlerden transit +1 veya twarz(mug).


Bruce
(10.09.18)
(1)

SPSS

Merhabalar, SPSS'i sure kısıtlı olarak kullanabiliyor muyuz? Lisansı 3 ay, 6 ay, 1 yıl gibi belli donemler icin satın alabilir miyiz? Önemli Not: Korsan, crack vs ihtimal dışı.
Merhabalar,
SPSS'i sure kısıtlı olarak kullanabiliyor muyuz? Lisansı 3 ay, 6 ay, 1 yıl gibi belli donemler icin satın alabilir miyiz?

Önemli Not: Korsan, crack vs ihtimal dışı.
grobet
(05.09.18)
Öğrenci tanıdığınız var ise öğrenci emaili ile 6-12 ay arası lisansı ücretsiz alabilirsiniz.


Lucidream
(06.09.18)
(10)

İşe Servisle Gidip Gelenler

Günaydın yaka rengi belli olmayanlar, Güzel bir gün olsun hepinize.. 1) Servis WhatsApp grubunuz var mı? 2) Serviste muhabbet/ortam nasıl? 3) Şoförünüz güzel sürüyor mu? Eski servisimde mesaiden önce servisi sağa çekip parkta kahvaltı yapmışlığımz var.. Arada simit alır dağıtırlardi.. Muhabbetle
Günaydın yaka rengi belli olmayanlar,
Güzel bir gün olsun hepinize..

1) Servis WhatsApp grubunuz var mı?
2) Serviste muhabbet/ortam nasıl?
3) Şoförünüz güzel sürüyor mu?

Eski servisimde mesaiden önce servisi sağa çekip parkta kahvaltı yapmışlığımz var.. Arada simit alır dağıtırlardi.. Muhabbetler iyiydi baya.. Size de böyle güzel insanlar denk geldi mi?
grobet
(05.09.18)
Güncel olan servisime göre yanıtlıyorum:

1) WhatsApp grubumuz yok.
2) Serviste sabahları herkes uyuduğu için gidişte muhabbet yok. Dönüşte de birbirlerini tanıyanlar bazen sohbet edip uyuyorlar tekrar.
3) Şimdiki şoför iyi gibi duruyor. Henüz çok tecrübe etmedim.


monogram
(05.09.18)
Su an servisten bildirmekteyim. WC olarak:

Sirayla:
-Yok.
-Yok. Gidis donus farketmiyor.
-Evet cok iyi.

Keske bize de oyle biri gelse dedigimdir. Nerde o tayfa..


baldan kaymak
(05.09.18)
Günaydın,

İş yerinin servisini bazen kullanıyorum ama durum şöyle;

1) Var
2) Yok, ama şirketin diğer servislerinde var bir kaç kez denk gelmiştim.
3 2-3 ayda bir değişiyor genel olarak iyi şoförler vardı fakat şu an olan kötü sürüyor.


xdenizx
(05.09.18)
1- yok.
2. yok sayılır. en azından benim kimseyle yok.
3. iyi kullanıyor.


contavolta
(05.09.18)
1) whatsapp grupsuz olur mu yaw.
2) şimdiki işyerinde merhaba merhaba ötesinde birşey yok ama önceki işyerimde bir servis şoförü ilginç bir tipti. kendi başına darbe yapıp güzergah değiştirtmişti firma aylarca beceremeyince. muhabbeti falan iyiydi ama simit çay moduna girmedik hiç.
3) hemen hepsi güzel sürüyor. genç biri vardı daha önceki işyerinde, onu hariç tutuyorum. o baya deli kullanırdı. sürekli sıyırırdı biryerlerden.


hosein
(05.09.18)
eskiden servis kullanıyorum.

1. yok.
2. herkes uyurdu.
3. çiçek gibi sürerdi.

şoför izne köyüne giderdi. döndüğünde incir filan getirirdi bize :)


teritori
(05.09.18)
Günaydınlar, servis şoförleriyle genel olarak mesafeli olma taraftarıyım. Bir önceki benden yaşça büyük diye bir iki kere abi dedim. Adam ondan sonra kardeşim kardeşim kafamı sikti. Seni şurada bıraksam diyerek 10 dk yürüme mesafesinde bırakmalar falan... Hiç gerek yok bence o kadarına.

Muhabbeti iyi olanına denk gelmedim, gelsem ben de samimi olurum yani. Sen şanslıymışsın.

1- Evet var. Yokum, tüm gün yokum, biraz bekleyebilir misiniz asansördeyim mesajları var çoğunlukla.
2- Sıfıra yakınsıyor. Her hafta düzenli toplantı yaptığım adam günaydına bile yarım ağızla karşılık veriyor. Başta ilginç geliyordu şu an ben de telefonda takılıyor/uyuyorum.
3- Eh işte. Eskisi manyaktı, 15 dk yolda içimizi dışımıza çıkarırdı da şu anki iyi bence.


chicha
(05.09.18)
@kalte sterne: benim kıstasım efendi gibi araba sürmesi. itliğe gelemem hiç.


teritori
(05.09.18)
1 var
2 sabah akşam ayrı şöför var. sabah yok akşam var. eski şöförle tüm servis ekibi yarım saat erken çıkıp, çorba içme geleneğimiz var. belirli aralıklarla gidilirdi. çok güzeldi.
3 hayır, hayır ve hayır. akşam servisinin şöförünü severim ancak ikaz etmekten yoruluyorum. bir kaza oldu onun suçu değildi. hepimize travma gibi oldu, kemer takıyoruz serviste. kazada kemer takmayan herkes yaralandı.


cliquot
(05.09.18)
1) servis WhatsApp grubumuz yok. Allah korusun.
2) yol uzun olduğu için hemen hemen herkes uyuyor. sohbet edene de iyi gözle bakmıyoruz açıkçası :D
3) ani frenler dışında fena değil


hushhush
(05.09.18)
(1)

Eksisozluk - Videolar

Merhabalar, Videolar sekmesi de gitmiş başlık içerisinde yer alan alakalı alakasiz videolar da. Neyi kaçırdık biz? Siz fark ettiniz mi, ne zamandan beri böyle? Mutlu haftasonlari..
Merhabalar,
Videolar sekmesi de gitmiş başlık içerisinde yer alan alakalı alakasiz videolar da. Neyi kaçırdık biz? Siz fark ettiniz mi, ne zamandan beri böyle?
Mutlu haftasonlari..
grobet
(01.09.18)
Pena sekmesi geldikten sonra kalktı sanırım o videolar.


angelus
(01.09.18)
(6)

Ankaradakiler aman dikkat

Merhabalar, Kızılay nolmus öyle :/ aman diyeyim işiniz varsa erteleyin olmadı yürüyerek ya da metro ile gelin.. trafik felç.. sizin bölgeyi de etkiledi mi bu trafik?
Merhabalar,
Kızılay nolmus öyle :/ aman diyeyim işiniz varsa erteleyin olmadı yürüyerek ya da metro ile gelin.. trafik felç.. sizin bölgeyi de etkiledi mi bu trafik?
grobet
(31.08.18)
Şu an metrodayım metro bile kilit. Bir süre zaruri olmadıkça kızılaya gelmeyin abiler.


kablelvuku
(31.08.18)
Ankara'da yaşanmaz abi, gezmeye gideceksin sadece. :D


datnet
(31.08.18)
kızılay'a sabah gideceksin abi gün doğumunu izlemeye asıl o zaman güzel deniz böyle çarşaf gibiyken


angaralının trafik dediğine biz akıyor diyoruz. sallamayın gençler :)


hosein
(31.08.18)
Ankara bitmiş, gelmeyin sakın.


skooma
(31.08.18)
Olay şundan ötürü: ego.gov.tr

Bir süre böyle olacak.


zwiegesprach
(31.08.18)
(5)

Egzoz Muayenesi

Merhabalar, Ankara için bu işi gerçekleştirileceğim yer tavsiyeniz var mı? Bu arada ilk defa yaptırıcam pek bilmiyorum açıkcasi dikkat etmem gereken bir husus var mıdır?
Merhabalar,
Ankara için bu işi gerçekleştirileceğim yer tavsiyeniz var mı? Bu arada ilk defa yaptırıcam pek bilmiyorum açıkcasi dikkat etmem gereken bir husus var mıdır?
grobet
(28.08.18)
egsozunuzda herhangi bir oynama yaptınız mı? kat iptali, warex takmak gibi.

bunun dışında birşey yoksa, muayeninizi olup çıkarsınız. (egzosunuzda çatlak patlak yoksa tabi.)

tüvtürk merkezlerine gidebilirsiniz.


false pretension
(28.08.18)
peugeot, honda bilimum oto servisleri de yapıyor.


redskull
(28.08.18)
Herhangi bir yere yaptır çok formalite bir işlem


özel yerler tüvtürk'e göre daha sallamasyon yapıyo, araba eski falansa risk almamak açısından özel bi yere götürmek daha mantıklı, yoksa subap ayarı falan kaymışsa yüskek çıkabilir emisyon bi ihtimal.


yuto
(28.08.18)
Tüvtürk istasyonlarına gitmeyin. Bazı özel ve yetkili servisler yapabiliyor. Sanayide bazı yerler yapıyor. Tüvtürkte egzoz muayenesinden kalırsa sorun düzelene kadar uğraşırsınız.


(4)

Golf & Passat

Merhabalar, Vw Golfe passatin hatchback modeli diyebilir miyiz? Diyemiyorsak nedenlerini belirtebilir misiniz?
Merhabalar,
Vw Golfe passatin hatchback modeli diyebilir miyiz? Diyemiyorsak nedenlerini belirtebilir misiniz?
grobet
(26.08.18)
hatchback passatlar da var. türkiyede yok galiba ama avrupada var.

demek istediğini anladım da, sen yine de golf de, ne gerek var : )


retiredcolonel
(26.08.18)
Diyemeyiz. Golf C segmenti, Passat D segmenti bir araç. Kasası daha büyük Passat'ın.

Ancak Jetta'ya Golf'ün Sedan'ı diyebiliriz. Bu arada ikisi farklı ülkelerde üretiliyor. Golf Almanya'da, Jetta Meksika'da üretiliyor. Kalite bakımından da fark var azıcık.

Passat'ın hatchback modeli yok. Bahsedilen model Station Wagon. Türkiye'de de var.


himmet dayi
(26.08.18)
jetta’nın golfün sedanıyla uzaktan yakından alakası yok. arada dağlar taşlar kadar kalite farkı var biraz değil.


Uzun yol şehir içi ikisini de uzun süre kullandım güncel kasaları. Sürüş için Passat çok daha oturaklı bir araba. Viraja giriş yol tutuş golften daha oturaklı.


(2)

Sözlükten Yazara Mesaj

Merhabalar, Eloisee 'ye mesaj atabilir misiniz? Teşekkürler
Merhabalar,
Eloisee 'ye mesaj atabilir misiniz? Teşekkürler
grobet
(16.08.18)
yazıyorum, duyuruyu silmeyiniz.


Buyrun??


eloisee
(16.08.18)
(12)

Kumsalda Eşyalarınızın Emniyeti

Merhabalar, Kumsalda telefon, cüzdan, saat, oda anahtarı vb güvenliğini nasıl sağlıyoruz? Güzel taktikleri öğrenmek isterim.
Merhabalar,
Kumsalda telefon, cüzdan, saat, oda anahtarı vb güvenliğini nasıl sağlıyoruz? Güzel taktikleri öğrenmek isterim.
grobet
(13.08.18)
Buruşturulmuş bebek bezinin içine koy, kimse cesaret edip kurcalamaz.


angelus
(13.08.18)
boş temiz güneş kremi şişesinin içine nakit para vs.


celeron 300a
(13.08.18)
Telefon disindakileri kasaya koyarak plaja gidip telefonu da sessize alip cantanin icine. Cantaya da uzaktan goz kulak olmak seklinde..


Hepsi arabada. Arabanın kartı da streçe sarılı şekilde fermuarlı cepte. Öyle giriyorum denize. Ne olur ne olmaz...


Evocati
(13.08.18)
Telefon almıyorum. Çalınsa bile pek etkisi olmayacak miktarda, plaj ihtiyacımı karşılayacak kadar para alıyorum yanıma.


pike
(13.08.18)
taktikler icin sagol beyler. ilk icraatimda bunlara bakicam.

saka len laks beni taniyanalar bilor.


mayeskuel
(13.08.18)
Yok mu sunun sahtesini, yerlisini yapacak?: indigo-voyage.ru

Biz "Wickelfisch"lerin icine koyup beraber yuzuyoruz iste, en temizi, hic aklimiz kalmiyor sahilde.


buf-e kür
(13.08.18)
üzerine t-shirt örtüyorum.


Biz plaj çantasının içinde bırakıp gidiyoduk ya, bişey de olmadi senelerdir. Bizimki de fazla rahatlık sanırım bilemedim :/


mabesa
(13.08.18)
Geçen Yunanistan'da bir sistem gördük tam ihtiyaç.
Bileklik veriyorlar su geçirmez. Bileklikle şemsiyede bulunan bir kasa var onu açıyorsunuz.

Her şeyi kasaya koyup bileklikle denize...


burfak
(14.08.18)
palve ve mabesa +1, üzerine tişört atmaktan başka bir şey yapmıyorum; hiç sıkıntı yaşamadım. o kadar insan içinde çoğu kişinin götü yemez bence zaten, hiç tanık olmadım gittiğim yerlerde hırsızlığa.


Bruce
(14.08.18)
Türkiye dahil birçok ülkede hiçbir önlem almadan çantamda bırakıp yüzdüm hırsızlık falan da görmedim.


catch the arrow
(14.08.18)
(1)

Network - LinkedIn

Merhabalar, Hepinize iyi haftalar. İş hayatında bağlantıların önemi malum. Başlıkta ingilizce kelime kullandığım icin kusura bakmayın. Geleyim soruma. LinkedIn baglantı kurma/geliştirme/koruma vs amacına hizmet ediyor mu? Yoksa iş dünyasının facebook'u gibi takip ettiginiz, takip edilenlerin mevcut
Merhabalar,
Hepinize iyi haftalar. İş hayatında bağlantıların önemi malum. Başlıkta ingilizce kelime kullandığım icin kusura bakmayın. Geleyim soruma. LinkedIn baglantı kurma/geliştirme/koruma vs amacına hizmet ediyor mu? Yoksa iş dünyasının facebook'u gibi takip ettiginiz, takip edilenlerin mevcut olduğu sosyal bir platform mu? Yurtdışında belki daha aktif amacına hizmet eder bir şekilde kullanılıyordur ama ülkemizde durum nasıl? Teşekkürler.
grobet
(06.08.18)
gerçekte tanımadığın birini linkedin'de takip ediyorsun diye network oluşturmuş olmuyorsun, gerçek anlamda bahsettiğin amaca hizmet ettiğini sanmıyorum. ancak işçi bulma sitelerindeki enflasyon ve verimsizlikten ötürü sektör içinden kalifiye işçi bulma konusunda bir etkisi var. işçi gözünden bakarsak; a firmasının aradığı satış yöneticisi pozisyonunu linkedin'de yayınlayan aynı firmanın muhasebecisiyle bağlantın varsa o ilana o muhasebeci vasıtasıyla başvurmuş olman cv'nin gereken merciye iletilmesi konusunda seni bir adım öne geçirebiliyor. genelde gerçek hayatta tanınan ama çok samimi olunmamış, ayaküstü sohbet edilmiş biri olduğunda bu durum avantaj sağlıyor denebilir.

bir de hiç görmediği insanları ekleyip network oluşturmaya çalışanlar var, onlar için bu kadar avantajlı değil. sırf linkedin bağlantın diye tanımadığın bir insana öncelik verecek değilsin neticede. hem bağlantı sayım çok görünsün hem de belki bir şey çıkar diye tanımadığı, sektörde öne çıkmamış kişileri bağlantı ekleyenler az değil; bu ihtimalden bu yüzden bahsettim.


Bruce
(06.08.18)
(1)

Ankara YHT Gara Metro ile Ulaşım

Merhabalar, Hızlı tren için Maltepe istasyonu mu yoksa Ulus istasyonu mu daha uygun?
Merhabalar,
Hızlı tren için Maltepe istasyonu mu yoksa Ulus istasyonu mu daha uygun?
grobet
(04.08.18)
tandogan'da yakin sayilir bence


jedilance
(04.08.18)
(3)

İyi Uykular Çocuklar!

Merhabalar, Saat 21:30 civarında her akşam ekranda beliren sonra uyuyan tek gözlü bir TV size de denk geliyor mu? Esprisi nedir bu işin?
Merhabalar,
Saat 21:30 civarında her akşam ekranda beliren sonra uyuyan tek gözlü bir TV size de denk geliyor mu? Esprisi nedir bu işin?
grobet
(02.08.18)
esprisi yok. çocuklar için uyku vakti anlamında.


datnet
(02.08.18)
İlluminati sizi uyutuyoruz diyor ;)


Ufuk
(02.08.18)
(6)

Eski kartvizitlerinizi ne yapıyorsunuz?

Günaydın çalışma hayatının neferleri, Kurum, unvan, adres, telefon, e-posta her sey degismis bir tek isminiz dogru :) bu kartvizitleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Günaydın çalışma hayatının neferleri,
Kurum, unvan, adres, telefon, e-posta her sey degismis bir tek isminiz dogru :) bu kartvizitleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
grobet
(01.08.18)
Kağıt geri dönüşüme gönderiyorum.


orient blue
(01.08.18)
(bkz: zivana)


çocuğa veriyorum, gemi yapıyor.


babilbaligi
(01.08.18)
zivana +1


jimicik
(01.08.18)
çöp


naksidil
(01.08.18)
Diger kagit atiklarla beraber geri donusume


battal gemalmaz
(01.08.18)
(2)

Mobilde Gönül İşleri Duyurularinin Gozukmemesi

Merhabalar Günaydın, Başlıktaki problemle karşılaştığınız oluyor mu? Yenilemek gerekiyor sayfayı kimi zaman görebilmek için. Ek soru: bugünkü planınız nasıl? İyi günler, iyi çalışmalar diliyorum.
Merhabalar Günaydın,
Başlıktaki problemle karşılaştığınız oluyor mu? Yenilemek gerekiyor sayfayı kimi zaman görebilmek için.
Ek soru: bugünkü planınız nasıl? İyi günler, iyi çalışmalar diliyorum.
grobet
(26.07.18)
Gönül işleri duyuruları ana sayfada yer almıyor. Eğer “bugün” değil de “her bir şey” i seçerseniz sayfanın en üstünden, o zaman görebilirsiniz.
Edit: Şimdi baktım da mobilde doğrudan “bugün” açılıyor ve değiştirme seçeneği yok gibi. Neden sayfanın el altına inip mobil görünümden çıkmıyorsunuz?


pike
(26.07.18)
Sayfanin en ustunde eksiduyuru yazisina tiklayin, yenilenen sayfada gonul islerini de gorursunuz.


güneyli çocuk
(26.07.18)
(8)

Kot Pantolon Altına Spor Ayakkabı

Merhabalar, Kotun altına spor ayakkabı ofsayt mi?? Eğer öyleyse ofsaytı bozan ayakkabı önerilerinizi alabilir miyim? Guzel, gunesli ama bunaltıcı olmayan bir gün diliyorum ^^
Merhabalar,
Kotun altına spor ayakkabı ofsayt mi?? Eğer öyleyse ofsaytı bozan ayakkabı önerilerinizi alabilir miyim? Guzel, gunesli ama bunaltıcı olmayan bir gün diliyorum ^^
grobet
(20.07.18)
yok değil, kumaş altına spor ofsayfttır.


firemanjonny
(20.07.18)
Bin yıldır günlerimi tişört, kot, spor ayakkabı üçlüsüyle geçiriyorum. Ofsaytsa ama şimdiye kadar kimse bana söylemediyse çok kızacağım. :(


kobuzchu kiz
(20.07.18)
Değil, Stan Smith'lerimi giyiyorum on numara oluyor.


lana del rey
(20.07.18)
Değil sadece paça boyu v çeşitlerine uygun ayakkabı tercih etmek lazım. Bu konuda trendler değişiyor bazen


red g
(20.07.18)
değil kotun, kumaşın altına bile giyilir/giyiyorum. lacivert bilek paça kumaş pantolon altına pembe veya mor spor ayakkabısı acayip severim/giyerim.


dedim ben sana
(20.07.18)
ben anlamadım, kot pantolon zaten spor bir giyecek değil mi, siz altına rugan mı giyiyordunuz?


Bruce
(20.07.18)
@Bruce
Dexter tarzı ayakkabıları tercih ediyorlar.


grobet
(20.07.18)
dünyanın %80'i kot altına spor ayakkabıyla geziyor. niye ofsayt olsun?


sir gawain
(20.07.18)
(5)

Araç Kiralama - Navigasyon

Merhabalar, Gunubirlik ya da iki gunluk araç kiralama durumumuz var. Şehirlerarası kullanılacak. Simdi gelsin sorular.1) Meshur kurumsal firmaların araclarında navigasyon oluyor mu? Aracın kendi navigasyonu islevsel mi?2) F/p oranı iyi hangi aracı tavsiye edersiniz? Yaklaşık bin km yapılacak. Teşekk
Merhabalar,
Gunubirlik ya da iki gunluk araç kiralama durumumuz var. Şehirlerarası kullanılacak. Simdi gelsin sorular.

1) Meshur kurumsal firmaların araclarında navigasyon oluyor mu? Aracın kendi navigasyonu islevsel mi?
2) F/p oranı iyi hangi aracı tavsiye edersiniz? Yaklaşık bin km yapılacak.


Teşekkürler simdiden.. Hepinize iyi yolculuklar :)
grobet
(18.07.18)
1- Navigasyonu bazı firmalarda ekstra olarak talep edebiliyorsunuz diye hatırlıyorum, ücret alıyorlar. Amat tavsiye etmem ne gerek var ki? Açın telefonunuzdan, usb'ye de şarja takın. Telefonlardaki navigasyonlar daha güncel hem. Güncel olmayan navigasyon verirler daha sıkıntı.

2- Bin km az değil. Ben olsam konforlu da bir şey alırım. Golf ya da astra olabilir.
Zeplin ve budget'dan f/p olarak da memnun kaldım ben hep.


veritaslibertas
(18.07.18)
Navigasyona gerek yok +1

Akıllı telefonunuza Google Haritalar'ı indirin. Hem trafik bilgisi de oluyor. Trafiğe göre sizi en kısa sürede varacağınız yoldan götürür. İnternetimi harcamak istemiyorum derseniz Yandex.Navi'yi indirin. Türkiye haritasını komple wi-fi bağlantısıyla telefona indirin. Sadece trafik verilerini aktarır ki o da çok çok küçük veri transferi demek.


himmet dayi
(18.07.18)
kilometre sınırına da dikkat edin kiralama firmasının sözleşmesinde, belirli bir kilometreden fazla yapınca ekstra ücrete tabi oluyorsunuz kurumsal firmalarda, sonra kötü bir sürprizle karşılaşmayın.


gkhncnzdgn
(18.07.18)
navigasyonu extra odeme ile verirler genelde, hic geregi yok
konfor derdin yoksa reno symbol gercekten muazzam, benzinligi unutursun


alttaraf
(18.07.18)
eger aracin paketi yuksekse icinde bile olabilir gps ekrani bu durumda para odemezsiniz. eger degilse ayri satilan gps'lerden veriyorlar ek ucret ile.
akilli telefonunuza yukleyebilirsiniz, eger yurtdisi/internet problemi varsa maps.me'nin offline haritalari guzel.


jedilance
(18.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.