Giriş

çilekli magnolia yapacağım öneriniz var mı?

püf noktası, ince dokunuş vb.teşekkürler, iyi pazarlar.bonus: https://open.spotify.com/track/29VCBGUAAU8sFTdjdUQ1wA?si=awG8psTvQveJTkApp4fAfA
püf noktası, ince dokunuş vb.

teşekkürler, iyi pazarlar.

bonus: open.spotify.com
hasmetizm 2046
(26.01.20)
(4)

konak'ta çıtır çıtır hamurlu pide yapan yer var mı? (lahmacun da olabilir)

yumuşak hamurlu pideleri sevmiyorum hiç, yerken ses çıkacak, varsa böyle bir yer gidip yiyeyim akşam. teşekkürler
yumuşak hamurlu pideleri sevmiyorum hiç, yerken ses çıkacak, varsa böyle bir yer gidip yiyeyim akşam. teşekkürler
hasmetizm 2046
(30.10.19)
Konak sanirim degil mi?


balpolen
(30.10.19)
Müdavim pide. Yalnız tam konak mı oluyor bilmiyorum. İzmirliler aynı yere hem konak hem alsancak hem kültür falan diyorlar. Ben izmirli değilim, sorumluluk kabul etmiyorum.


irene
(30.10.19)
pide değil ama çorbacı ismetin lahmacunu çıtır oluyor


aquarium
(30.10.19)
@irene, konak ilce, alsancak semt, kultur mahalle seklinde dusunebilirsiniz.


the end of time
(30.10.19)
(4)

yazılı basında komedi değilde mizah denilme sebebi nedir?

sb
sb
hasmetizm 2046
(10.10.19)
komedi diyince, gülünç duruma düşme utanılacak bir şey var sanki. Mizah deyince ince, zeka dolu olduğundan herhal.


tsubasa
(10.10.19)
komedi "performansla ilgili" cagrisimi yapiyor. "dun izledigim standup iyi bir mizah performansiydi" demezsin mesela. "mizahi bir yazi"daki mizah yerine komedi de kullanamazsin.


grv
(10.10.19)
aslında bugünkü anlamıyla ikisi de mizah.
peformans sanatlarında komedi "comedia" dan geliyor. öyle yerleşmiş.güldürü öğesi olan comedia, diğerleri dram oluyor.

bir de mizah illa güldürmek zorunda değil; tiye almak, sarkasm ve ironi de yer yer mizahi olabilir. mizah daha kapsamlı bişey bu farkı yazılı kaynaklarda daha iyi görebiliyoruz ondan.


jimjim
(10.10.19)
comedy ve humour : komedi ve mizah böyle bir ayrım var çünkü.


illegalstar
(10.10.19)
(17)

Kitapçıdaki diyalog

Konak Pierde jokeri izledim. güzel film. Çıkışta remzi kitapçısına girdim, kasada 3 kız var, güzel olana gittim komedi kitabı okumak istiyorum ne önerirsiniz diye sordum. Bakakaldi, eğlenceli biseyler okumak istiyorum dedim. arkadaşlarına sordu, resimli kitaplar var dediler. Kız ben size mizah rafı
Konak Pierde jokeri izledim. güzel film. Çıkışta remzi kitapçısına girdim, kasada 3 kız var, güzel olana gittim komedi kitabı okumak istiyorum ne önerirsiniz diye sordum. Bakakaldi, eğlenceli biseyler okumak istiyorum dedim. arkadaşlarına sordu, resimli kitaplar var dediler. Kız ben size mizah rafını göstereyim dedi. Gittik birlikte rafa kadar. Kusura bakmayın, normalde erkek çalışanlar ilgileniyor bu tarz kitaplarla dedi ve gitti. Baktım death note vb çizgi romanlar falan var, hakketten hepsi resimli kitaplardı.
Benim isteğim komik bir roman okumaktı, soruyu yanlış mı sormuştum yoksa çalışanlar mı sıkıntılı yoksa kitapçıda çalışanlar zaten böyle mi?
hasmetizm 2046
(09.10.19)
onlarin cogu kitap sevdikleri icin degil ise ihtiyaci olduklari icin orada. tabii ki gonul isterdi ki tavsiye sorunca mantikli bir cevap alinabilsin ama ulkede hicbir sey olmasi gerektigi gibi olmadigi icin :/


in vino veritas
(09.10.19)
yanlış anlamayın ama siz kendinizi ifade edememişsiniz. "komedi kitabı okumak istiyorum" diyen birine ben olsam ben de bakakalırım. komedi kitabı nedir? kaldı ki görevli arkadaşın çizgi roman olarak algılamasını hiç yadırgamadım. bence sorunuz sıkıntılı ve kitapçıya yanlışlıkla yolunuz düşmüş gibi görünmüşsünüz.


1286
(09.10.19)
Sen de biraz saçmlamışsın ama orda çalışan herkes kitap okumak zorunda değil ki. O zaman sinemada bilet kesenden de tavsiye istememiz gerekmez mi?

Haa kıza yürüyeceksinizdir o ayrı gayet güzel soru :)


respect
(09.10.19)
mizah rafıysa doğru yönlendirmişler bence. beklediğiniz hugh grant'in kitapçıdaki rolünün kız olanı gibi bişiyse çok zor diyorum.
sadece işe ihtiyacı olduğu için çalışıyorlar her gün o kadar kitabın içinde olup çoğu bir kitabı bile açmadan günleri bitiyor. ki ben olsam her gün bir kitap okurum o ortamda.
bu kısmı salladım tabi çalışırken kitap oku da bir yerinden - baş parmağından misal- kan alsınlar.


ozdek
(09.10.19)
Üzüm yemek istiyorum ama bağcıyı dövsem de iyi olur gibi bir şey olmuş. Kasadaki 3 kızdan güzel olana gitmeniz hayatta her şeyin mizah olmadığını gösteriyor. Kasadaki kızın size komedi kitabı önermek gibi bir görevi olduğunu sanmıyorum.
Mizah rafı ne tarafta derseniz göstermek zorunda o ayrı.

Orada ne oldu diye merak ediyorsanız, kız kendisine yürüdüğünüzü ve kitap olayının bahane olduğunu düşünüp sizi müsait bir yerde bırakıp işine dönmüş. Ben bunu anladım.


belli başlı kitapçılar dışında büyük zincirlerde çalışanlar orada iş sahibi olmak amacı ile bulunuyor. yani gerçekten kitap kurdu olup da tecrübe üzerinden yönlendirme yapabilecek kişileri bulmak zor zanaattır. Bu konularda ise en iyileri şu anda yok olmaya yüz tutmuş sahaflardır. reklama girmeyecekse birini önerebilirim, beyoğlu sahafı idi ama artık İzmir'e taşındı, kendisi ile kontağa geçersen ne arıyorsan bulur, ilgine göre tavsiyeler verir, bir de muhabbet adamdır.
www.facebook.com


Lanovaromana
(09.10.19)
hayatım boyunca komedi kitabı tabirini hiç duymamış olabilirim. sen ona mizah diyecektin. görevli de seni karikatürlerin olduğu yere yönlendirecekti. oradan benim de söyleyeceklerim var'ı alıp ayrılacaktın. problem sende.


sinek kral
(09.10.19)
Saglam sacmalamissiniz. Kizin bakakalmasi normal. Komedi kitabi nedir alllasen


oscar
(09.10.19)
derdini düzgün ifade edememişsin. "yeni çıkan romanlardan komedi türünde bişeyler bakıyorum" filan deseydin biliyorsa gösterirdi.

bir de işi sadece kasada durmak olabilir, bilmiyor olabilir.

en son ihtimal de yürüdüğünü düşünmüş olabilir. erkek çalışanlar falan dediğine göre...


babilbaligi
(10.10.19)
Birkaç sene önce bir kitabevinde çalıştım. Sahaf vb bir yer değilse günümüzdeki kitabevleri aslında birer kitap markettir. Orada çalışanları da market çalışanı olarak görebilirsiniz. Görevleri kitapları dizmek ve kasa almaktır. Kitapların içeriğini bilmek, tavsiye vermek gibi görevleri yoktur. Bir markete gittiğinizde kasiyere hangi bulaşık deterjanının daha iyi olduğunu sormak ne kadar anlamsızsa bu da öyledir.


e
(10.10.19)
kusura bakmayin ama, kitapcida calisiyor olsam, biri gelip komedi kitabi okumak istiyorum, eglenceli kitap okumak istiyorum dese, ben de size roman yerine okumasi kolay olacak cizgiroman bolumunu gosterirdim. soruyu sorus sekliniz kitaplarla normalde cok isi olmayan, tesadufen oraya yolu dusmus biri izlenimi uyandiriyor. ya da bir muzaffer izgu kitabi verir yollardim.


jimicik
(10.10.19)
Kusura bakmayın erkek personel ilgileniyor da ne demek. Ben kadınım ve mizah kitaplarına bayılırım özellikle de ince mizah ise.

Max Aub- Örnek Suçlar. Tam senin aradığın kitap hocam. Baskısı yoktur belki ama Nadir kitaptan bak.


old possum
(10.10.19)
Sen kendini eksik ifade etmişsin. Ne istediğini tam olarak ifade etmemişsin. Personelde bilememiş senin ne istediğini.


all girls dream
(10.10.19)
Kusura bakmayın erkek personel ilgileniyor da ne demek. --->

@oldpossum yazilandan anladigim kadariyla gorevli kiz cizgi roman okuyucusu degil. cizgi roman meraklisi bir musteri geldiginde o sirada orada olmayan bir/birkac erkek calisan var, o/onlar ilgileniyor genellikle.

kadinlar cizgi roman okuyamaz, hicbir kadin mizah kitabi sevmez, sevemez falan demiyor.


jimicik
(10.10.19)
Bir dahaki sefere kasadaki en güzel kadin yerine en komik kadina sorarsin soruyu :D

Okuma yazmayi söktügümden beri kitap kurdu bir insan olarak bilinirim, ilk defa "komedi kitabi", "komik roman" ifadelerini bu entry'de okudum.
Calisanlarda bir sorun yok. Zaten biz de elimizde kitap listesiyle gidip kitabi bulamazsak adamlara "Pardon su yazarin bu kitabini nerede bulabilirim?" diye yardim istiyoruz. Yeni birseylerden haberdar olmak icin de ilgimizin oldugu alanlarda raf karistiriyoruz.

Ps: Konak Pier'de Jokeri'i izlemenle soru arasinda bir bag kuramadim ben :D


chitosan
(10.10.19)
kitapçılarda kafelerde dükkanlarda o güzel kızlar satış yapsın diye varlar. ne bilcek ne aradığını. insan bir sorar daha önce ne okumuştunuz, hangi dönemden arıyorsunuz, vs diye.. pehhh!


'
(10.10.19)
Film çok dramatik etki yarattı, sinemanın hemen karşısında kitapçı, o yüzden alıp komik bir roman okuyayım demiştim. Mizah romanı istesem yardımcı olurlardı belki, sonraki gidişimde soracağım bu şekilde.


hasmetizm 2046
(10.10.19)
(6)

Joker'i IMAX izlemek daha mı iyi olur?

Sb
Sb
hasmetizm 2046
(08.10.19)
güzel film falan da imax da izlenmese de olur. thor ragnarok desen imaxda izle derdim.


charlotte blanc
(08.10.19)
ben imax de izledim. öneririm kesinlikle daha iyi.


hatta gold class 4d gibi sinema salonları yerine her zaaman mümkün oldukça imax tercih ederim. her zaman daha iyi


Aksiyon filmi falan olsa anlarım da joker gibi bir filmi imax izlemek gördüğüm en gereksiz tercih. Oldu olacak 3D izleyin.


catch the arrow
(08.10.19)
The dark knight’ı imax de izlemiştim öyle aman aman bir artısı yoktu.


goodman
(08.10.19)
İmax iyi ama hocam çok da farkı olmaz bence.


bbb_1
(08.10.19)
hayir hic farketmez. paran cebinde kalsin. sorarlarsa gene imax'ta izledim dersin her turlu.


hot potato
(08.10.19)
(2)

Telefon guvenimi kaybetti, masa saati (alarmlı) önerilerinizi alırım

Sabah telefonun gazabına uğradım, güvenemem artık ona.Dijital analog varsa beğendiğiniz yakın zamanda öneri alırım.
Sabah telefonun gazabına uğradım, güvenemem artık ona.
Dijital analog varsa beğendiğiniz yakın zamanda öneri alırım.
hasmetizm 2046
(03.10.19)
bugun A101e termometreli alarmlı bi masa saati geldi. kendime aldım. fiyatı 20lira. sanırım iş görür.


dedim ben sana
(03.10.19)
analog saate nasil güveneceksiniz ki? ben hic bir alete güvenmem mesela. ondan dolayi analog filan seyler yerine en az 2 telefonu kuruyorum, önemli bir olay varsa sabah yetismeme gereken 3-4 farkli alete alarm kurarim.


duygusuzromantik
(03.10.19)
(3)

yusufta et yediğimde göğsüm sıkışıyor.

300 gr et yiyorum, soslarına zyağı döküp kızarmış ekmeği banıyorum. bol tuz atıyorum. son iki hafta 4-5 kez gittim. son 3 seferdir yapıyor. kalbimin üstü sıkışıyor biraz. tansiyon falan mı bu? beynim de zonkluyor hatta bu ara, kafama bıçak sokuyor sanki biri ağrı değil acı var.edit: kahvaltı ve öğle
300 gr et yiyorum, soslarına zyağı döküp kızarmış ekmeği banıyorum. bol tuz atıyorum. son iki hafta 4-5 kez gittim. son 3 seferdir yapıyor. kalbimin üstü sıkışıyor biraz. tansiyon falan mı bu? beynim de zonkluyor hatta bu ara, kafama bıçak sokuyor sanki biri ağrı değil acı var.

edit: kahvaltı ve öğle yemeğimi evden götürüyorum normalde, yıllardır sağlıklı beslenirim. spor yapıyorum. arada arkadaşlara takıldım, f/p kuzu eti yiyelim diye.
hasmetizm 2046
(02.10.19)
Yusuf'ta yemeyin, bir de başka bir yerde yiyin, yine aynısı gibi oluyorsa kontrole gelin.


malheiros
(02.10.19)
sen direkt kontrole git bir yerde bi şey yeme. böyle yedikçe en kötü karaciğerin yağlanmıştır.


kablelvuku
(02.10.19)
yüksek tansiyon


sizofren06
(02.10.19)
(5)

iş yeri servis araçlarında müzik açıyorlar mı?

Beni çok rahatsız ediyor bu şoförlerin kafasına göre boktan müzikler dinlemesi, kıstırıyorum hep sesi.
Beni çok rahatsız ediyor bu şoförlerin kafasına göre boktan müzikler dinlemesi, kıstırıyorum hep sesi.
hasmetizm 2046
(01.10.19)
Evet açıyorlar.


kablelvuku
(01.10.19)
Yazin camları da kapattiriyor musunuz?


all girls dream
(01.10.19)
Bizde bir süredir yasak. Zaten çoğunluk kulaklık kullanıyor, gereksiz tartışma olmaması için böyle yaptılar. Zaten servis şoförü dediğin tipler bir şey anlatabileceğin tipler değil, o yüzden sorunsuz oldu böyle.


Bruce
(01.10.19)
sadece klasik dinliyoruz. ya da jazz havaya bağlı biraz. ama blues asla..


ozdek
(01.10.19)
Hayir actirmiyorum, en basta uyardim soforu bu piknik gezisi degil diye. Bildigim kadari ile diger servislerdede acilmiyor, kurumsal kimlik servistede devam etmeli.
Malesef insanlarimiz o kadar kultursuz ki, topluca bulunan yerlerde olmasi gereken sozsuz kurallardan bir haber.

Ofiste serviste yuksek sesle muzik acilmaz, kendi muzigini dinlersin, ha insanlarla beraber dinlemek istiyorsan alir arkadaslarini konsere gidersin. Topluluk icinde telefonla konusulmaz, cikarsin disarda konusursun.
Yazin cami kapatir klima acarsin.


eja
(01.10.19)
(3)

www.guvenbisiklet.com güvenilir mi?

https://www.guvenbisiklet.com/iletisimsb.
hasmetizm 2046
(28.09.19)
Yorumları okumanuz yeterli bence, bildiğin küçük esnaf


g.co


masseter
(28.09.19)
dış lastik aldım sorunsuz geldi. bilgi olarak kalsın.


hasmetizm 2046
(02.10.19)
ankara'da DOĞA BİSİKLET var pırıl pırıl çalışır..
yine ankara'da ERDOĞANLAR BİSİKLET var o da temiz çalışır..
izmir'de SEDA BİSİKLET var o da iyidir..
ama izmir'de PARKUR bisikleti kesinlikle tavsiye etmem..
diğerleri 15-20liraya yaparken PARKUR tek jant ayarı için 30lira ister hiç çekinmez..


strobist
(02.10.19)
(2)

Dövme çok hoşuma gitti

Ne demek bu?
Ne demek bu?
hasmetizm 2046
(20.09.19)
sanırım "this is how it looks" yazıyor. son kısmı tam belli belirsiz ama anlamı

"işte bu şekilde görünüyor"
"görünen bu"
tarzında birşey


bugisme
(20.09.19)
zamanında arapça bişey yaptırmak çok istedim, dövmeciye gittim dedim ki bana bişey yaz arapça, dedi ne yazılmasını istiyosan git getir ben onu yaparım dedi, çıktım az ötedeki internet kafeye girip google görsellere "arapça" yazıp arattım, ilk çıkan resimlerden birinin hemen çıktısını alıp geldim dedim aha bunu bana yaz, neyse yazdı iyi hoş da oldu
bir gün bizim dayı getir bakim ne yazdın olum o koluna dedi bi baktı "arabiyet" yani türkçesi arapçaymış yazdırdığım şeyin, az gülmedi ondan sonra
aklıma o geldi


(7)

Suç ve ceza 12 cilt mi?

https://www.dr.com.tr/Kitap/Suc-Ve-Ceza-Hasan-Ali-Yucel-Klasikleri/Edebiyat/Roman/Dunya-Klasik/urunno=0000000222780?gclid=Cj0KCQjw5MLrBRClARIsAPG0WGyOjIo-nvc-oqUEk9CWe6-LNZg2BY17NawNHYGXjtRKqPsIwA4As4QaAhASEALw_wcBBunu okuyorum. özetini almışsın o 12 cilt dedi şimdi birisi. Tdk dan bak falan dedi. N
www.dr.com.tr

Bunu okuyorum. özetini almışsın o 12 cilt dedi şimdi birisi. Tdk dan bak falan dedi. Nedir olay?
hasmetizm 2046
(05.09.19)
hukukçu esprisi yapmış


phoarbix
(05.09.19)
Espri yapılmış da 2 cilt olması lazım


hedda gabler
(05.09.19)
2 cilt, 12 değil.


megalomaniac
(05.09.19)
Bu özeti değil.


influx
(05.09.19)
Okuduğunuz versiyon tam metindir.


ludmilla
(05.09.19)
Tam metin gösterdiğiniz kitap.


noluyo yaa
(05.09.19)
ne 12si ya :)))


adivar
(06.09.19)
(3)

Çamaşır makinesi önerir misiniz?

Max 2,5k verebilirim. Yüksek kg yıkamasa da olur. Teşekkürler
Max 2,5k verebilirim. Yüksek kg yıkamasa da olur. Teşekkürler
hasmetizm 2046
(29.08.19)
camasir makinesi 2500 lira verilecek bir urun degil bence. hepsi ayni isi yapiyor ve 2-3 program disindaki teknolojiler tamamen para tuzagi.


hot potato
(29.08.19)
arçelik al.az programlı modelleri uzun süre kullanırsın. servis yedek parça durumlarından hem ulaşılabilir hem de rakiplerine göre ucuz.


hemsta
(29.08.19)
(7)

psikoloğu neye göre seçeceğiz?

arkadaş vasıtasıyla bulmuştum, gitmeden bakayım dedim, internetten baktım gazi'de eğitim teknolojileri okumuş, sonra dandik yabancı üniden psikoloji okumuş birini önermişler. gitmekten vazgeçtim. kendim bakıyorum şimdi ama yaşı büyük, okuduğu okul belli olan birisini mi seçmeliyim, yoksa gençlere mi
arkadaş vasıtasıyla bulmuştum, gitmeden bakayım dedim, internetten baktım gazi'de eğitim teknolojileri okumuş, sonra dandik yabancı üniden psikoloji okumuş birini önermişler. gitmekten vazgeçtim.

kendim bakıyorum şimdi ama yaşı büyük, okuduğu okul belli olan birisini mi seçmeliyim, yoksa gençlere mi güvenmek lazım? siz nasıl seçtiniz?
hasmetizm 2046
(23.07.19)
Kesinlikle okulu iyi olsun (tirt bir psikoloji bolumu olmasin) maddi anlamda zorlamayacaksa cok genc birine gitmeyin zaten. 35+ daha iyi olur. Onjn disinda klinik yuksek lisansi olsun ve terapi egitimlerini abuk subuk yerlerden almis olmasin. Bu biraz uzman bilgisi gerektiriyor ama yazdiklari yerleri googleayinca bile tirtliklari anlasilabiliyor. Yani kisaca lisansi iyi bir uni, deneyim, iyi egitimler. Bunlar yoksa gidip bosuna zaman tuketmeyin.


red g
(23.07.19)
Ama gencler icin de soyle olabilir ankaradaki iyi egitim veren klinik yuksek lisanslarinda ucretsiz ya da dusuk ucretle terapi yapan master ogrencileru vardır onlar bir yandan supervizyon aldiklari icin nitelikli bir hizmet vereceklerdir. Onlar da tercih edilebilir.


red g
(23.07.19)
Lisansı devlet üniversitesinden olsun.

Yüksek lisansı klinik psikoloji alanında olmalı. Yüksek lisansı özel üniversite olabilir çünkü devlette klinik kontenjanı çok az.

Abartılı reklamları ve internet yorumları olan kimseyi tercih etmeyin.

Şu an doktora yapan bir klinik psikolog olarak piyasada güvenilir çok az psikolog var diyebilirim.


integrative
(23.07.19)
@integrative +1 2 sertifika alan ben uzmanım diye ortalıkta geziyor bu sektörde.


mikahakkinen
(23.07.19)
Lisans Psikoloji, yüksek klinik olsun mutlaka. Ha ama ben yine de psikoterapi de alacak olsam psikiyatra gitmeyi tercih ederim, çok daha fazla hasta gördükleri için daha tecrübeli ve işin ehli oluyorlar.


Iyi anlasabilecegin biri lazim. En iyi okullari bitirmistir ama kafa uyusmaz, anlasamazsiniz, guven olusmaz.. o zaman o terapiler/randevular hicbi ise yaramaz.


kuehles blondes
(23.07.19)
bence nereden mezun olduğunun çok da bir önemi yok. orta yaşlı 40-55 yaş aralığındaki bir psikoloğa giderseniz zaten yaşı gereği ortalama üstü bir okulda okumuştur. çünkü son 10 yılda sikko üniversiteler ve bunların beraberinde psikoloji bölümleri türedi. bu yaş aralığındakiler bu yeni nesil sikko okullar daha kurulmadan mezun olmuştur.

haliyle pskolojide alınan eğitimin niteliği kadar bu eğitimi kişi kendisine ne kadar işlemiş önemli olan burası bence. bir çok kişi tamamiyle hollywood effect denilen dizilerde filmlerde gördükleri çerçeve üzerinde psikoloji okuyor. halen daha puanı yetiyor yetmiyor üzerinden tercihler yapılıyor bu memlekette.
kişi bu meslek benim karakterime ve kişiliğime uygun mu değil mi diye sorgulamadan etraftan bir yerden duyduğu bir paket program çerçevesinde hareket ediyor.

psikolojide konuşmayı dinlemeyi analiz etmeyi bilmeyen mezunlar türüyor özetle. asıl mesele bu.
bu yetileri salt herhangi bir okul sağlayamaz. okulun etkisi kişinin yaptığı doğru tercih sonucunda varlığını gösterebilir ancak. yoksa verilen diploma ve yazan isim sadece bir kağıt parçası ve zaman israfı olmaktan öte gidemez.


ezkaza
(23.07.19)
(11)

evin salon vitrininde muska buldum!

eski bardakları falan atıyordum, aradan bi yerden çıktı, üçgen sarmışlardı. ne yazıyor ne büyüsü bu? cüzdanda taşıyorum, başıma bir iş gelir mi?https://i.hizliresim.com/Z5dEWV.jpg üst kısımhttps://i.hizliresim.com/od7k29.jpg alt kısım
eski bardakları falan atıyordum, aradan bi yerden çıktı, üçgen sarmışlardı. ne yazıyor ne büyüsü bu? cüzdanda taşıyorum, başıma bir iş gelir mi?

i.hizliresim.com üst kısım

i.hizliresim.com alt kısım
hasmetizm 2046
(16.07.19)
hacı sırf meraktan google translate ile çevirdim yazıyı, hikaye gibi bir şey ama anlamadım.

bir ara biri öbürü gibi şey sormuştu, çarpım tablosu çıkmıştı.

dur bakalım ben de merak ettim ne çıkacak.


Yani ne yazdığını bilmiyorum. Bir bilen mutlaka çıkar buradan. Ama başınıza bir şey gelmeyeceğini garanti edebilirim, ne yazdığını bilmediğim halde.


ikinci tablo tamamen rakamlardan olusuyor. su tabloya bakarak cok rahat cevirebilirsiniz. belki oyle daha kolay bulunur internette alakali seyler. www.mumsema.org

ama yani buyu muyu, sikmayin caninizi harry potter gercek degil


captainobvious
(16.07.19)
Cin çağırma duası. Salon cin doludur şimdi, cin kovma muskası yaptırmak lazım.


inancım Yok, çarpsa da işlemez. Yok mu bilen? Mescitteki hocaya sorayım bilen çıkmazsa


hasmetizm 2046
(16.07.19)
Tek parça kağıt bu arada, uzun olduğu için katladım foto çekerken.


hasmetizm 2046
(16.07.19)
bi arkadaş imam tanıdığına sordu,
normal okunan dualardan var 2 tane demiş, sayıların olduğu kısım doğum tarihi içinmiş, yıldız da yıldızname içinmiş.


hasmetizm 2046
(16.07.19)
Badeci hoca seni ne üfler var ya. Bi üfletmen lazım.


[GODDARD]
(16.07.19)
Olm kağıdı boşa harcamam ben rahat ol xd


hasmetizm 2046
(16.07.19)
Arapça bilen birine sordum. Sırasıyla Ayetel kürsü, Haşr suresinin 18. ayeti ve sonrasındaki ayetleri yazılıyor. Son olarak da şifa olması dileğiyle biten bir dua var. 2. resmin ise yıldızname olduğunu düşünüyor.


Amaranta ursula
(16.07.19)
Bi camiye gidip hocaya okut yazı çok kötü yazılmış.


Bartebly
(17.07.19)
(5)

Evdeki bir odayı ses geçirmez/çıkarmaz yapsak?

Mümkün mü, kendimiz yapabilir miyiz? Var mı uğraşan? Müzik dinlemek için kullanacağım. Belki bateri alırım.
Mümkün mü, kendimiz yapabilir miyiz? Var mı uğraşan? Müzik dinlemek için kullanacağım. Belki bateri alırım.
hasmetizm 2046
(10.07.19)
burada komşusuyla ilgili sorun yaşayan arkadaşın derdini çözmeye çalışırken biraz araştırıp işin profesyonelleriyle görüşmüştüm. öncelikle ne manada akustik onu tespit etmek gerekiyor.

1. üst katta yayılan ses içinse üst kat döşemesinin alt kısmında akustik şilte olması gerekiyor.

2. üst katta yer alan cihaz vs.den yalıtım içinse yine aynı cihazın izolatörleri ve neoprenli kaide detayı olması gerekiyor.

3. yan oda içinse yan oda ile aranızda ayrı bir duvar, tercihen tek kat alçıpan tek kat silentboard, ve mevcut duvarla arasında taş yünü olması gerekiyor.


4. sizin oda içi çınlama süresini düşürme niyetiniz varsa akustik yumurta panel, akustik delikli ahşap panel, akustik halı vs. ile duvar kaplamanız, tavanı akustik ahşap ya da muadil malzeme, zemini halı vs. yapmanız gerekiyor.


same idiot
(10.07.19)
Mümkün. Ev parasına gelebilir ama odanın büyüklüğüne göre.


kendin yapamazsın. üç boyutta da odan en az 20'şer santim küçülecek. havalandırma yaptırman lazım ki her havalandırma da olmaz. sessiz sistem kurman lazım.

paran varsa konuşalım.


alperz
(10.07.19)
Yumurta kolileri ile denenebilir.


neymis
(10.07.19)
Yüzen oda yapılması gerekiyor. Yumurta kolisi falan hikaye.


joker hakki
(12.07.19)
(1)

dans etmeyi ne kadar seviyorsunuz?

ve dans müziği tercihiniz hangi tarzdan yana? teşekkürler.https://www.youtube.com/watch?v=W0PmSUd22Ng
ve dans müziği tercihiniz hangi tarzdan yana?

teşekkürler.

www.youtube.com
hasmetizm 2046
(27.06.19)
Pek sevdiğim ve becerebildiğim söylenemez ama bende dans isteği daha çok bazı yabancı elektro pop şarkılarda oluyor. Misal:
www.youtube.com


Amaranta ursula
(27.06.19)
(3)

Lava döküm tava izmir'de nereden görüp alabiliriz?

Sb.
Sb.
hasmetizm 2046
(22.06.19)
Internetten soyleyin, 2 gunde kapinizda


balpolen
(22.06.19)
metro grossmarket


sutlu nescafe
(22.06.19)
avmlerdeki zuccaciyelerde oluyor.


crucio
(22.06.19)
(7)

"x sayıda takipçisi var, boş değildir o zaman"

bu sayı sizin için kaç? yüzbinler mi milyonlar mı? platformlardan bağımsız düşünürseniz, oradaki sayı size ne zaman bir şey ifade ediyor ve ifade ettiği şey nedir?
bu sayı sizin için kaç? yüzbinler mi milyonlar mı?

platformlardan bağımsız düşünürseniz, oradaki sayı size ne zaman bir şey ifade ediyor ve ifade ettiği şey nedir?
hasmetizm 2046
(17.06.19)
hiç bir zaman bir şey ifade etmiyor


kisa
(17.06.19)
Valla boştur değildir olayı şeklinde düşünmüyorum çünkü milyonlarca takipçisi olan çok boş insanlar var. Daha çok "x sayıda takipçisi var, iyi kazanıyordur o zaman" şeklinde düşünüyorum. Ordaki x de genelde milyon oluyor.


takipçisi umrumda değil


respect
(17.06.19)
400-800 arası.

1600-1700 oldu mu takipçi kasıyor gibi geliyor. 400-800gerçek insan takipçisi oldu mu demek ki sevilen birisi diyorum.

ama şöyle bişey de var. bazısı var mesela 60-70 takipçisi var ama bi tivit atıyor 8-10 beğeni alıyor. o da çok samimi geliyor.

edit: ünlüleri örneklem dışı bıraktım. adam ünlü bi diyetisyen. 40 bin takipçisi var. belki boktan bi herif ama işi gereği takipçi kazandıysa bunu çok fazla sosyal güç olarak yorumlamamak lazım.


error522
(17.06.19)
ne kadar yüksekse o kadar boş gibi düşünüyorum ben de.

kendim de kullanıyorum instagramda 300 falan takipçim var heralde, twitter 100 değildir.


ayin yazari
(17.06.19)
Hiç


Mossy
(17.06.19)
takipçilerle kafayı bozmuş insanların cevap vermemesi üzücü. bu duyuru "x'in 1.7m takipçisi var :)) normal yaaani" şeklinde bir cevabı görünce açmıştım oysaki.


hasmetizm 2046
(18.06.19)
(7)

kitap kapağının rengi ile kıyafet uyumu

buna dikkat eden var mıdır acaba? şimdi çantaya koyarken, çantam ile okuduğum kitabın aynı tonda sarı rengi olduğunu fark ettim. kesin vardır bence.
buna dikkat eden var mıdır acaba?
şimdi çantaya koyarken, çantam ile okuduğum kitabın aynı tonda sarı rengi olduğunu fark ettim. kesin vardır bence.
hasmetizm 2046
(03.05.19)
İlk kez duydum böyle bir şey. Çok saçmaymış valla.


Amaranta ursula
(03.05.19)
Ben defterlerimde ediyorum.

İşle alakalı biryerlere gideceksem böyle kısa görüşmelere-kısa kontrollere ya da ofis dışındaki toplantılara. Yanıma aldığım defterlerin üzerindeki figürlere ve renklerine dikkat ediyorum.

Kırtasiye malzemesi sevdiğim için çalıştığım firma adına fazlaca defter kalem alırım. Allah affetsin, ya da patron; artık hangisi bu konuylailgileniyorsa


mete kudur
(03.05.19)
Carli is basinda diye carli'nin devam dizisini cekmislerdi. Orada ailelenin reisi kitapcida calisiyordu. Bir musteri de aynen sizin gibi kitanin daha acik renklisini ariyordu


Yok artık, böyle saçma şey duymadım.


battal gemalmaz
(03.05.19)
Hayatta aklıma gelmezdi böyle bir şey.


ms brownstone
(03.05.19)
Hayır dikkat etmiyorum. Ama arada sırada bir uyum denk geldiğinde de çokcuklar gibi seviniyorum.


bookstagram hesabı olan insanlar falan dikkat ediyordur bence. sonuçta olay kitap okumak değil kitabı fotoğraflamak. bir sürü aynı renk objeyle fotogrf çekiyorlar. niye kucağına koyup fotoğraflamasın mesela ?


(3)

doğal yaşam parkına bisikletle giriliyor mu?

sb.
sb.
hasmetizm 2046
(30.04.19)
2 sene önce giriliyordu, içerisi bisimlerle doluydu.


denef
(30.04.19)
Sitesine bakarsanız içeri bisikletle girişin yasak olduğunu göreceksiniz. Dışarı park edebiliyorsunuz.


mikro patlama
(30.04.19)
giden arkadaşlarımdan seyrek tarafında başıboş köpekler nedeniyle sorun yaşadıklarını işittim birden fazla defa. bilmek istersiniz belki dedim.


Phoebe
(30.04.19)
(13)

açık peynir önerisi? (acil) migros gürmar pehlivanoğlu

günaydın yakinda bunlar var. bim ve a101 de var gerçi.beğendiğiniz güzel açık peynir varsa deneyelim.tür fark etmez f/p olsun ya da parasını hak etsin.teşekkürler
günaydın
yakinda bunlar var. bim ve a101 de var gerçi.
beğendiğiniz güzel açık peynir varsa deneyelim.
tür fark etmez f/p olsun ya da parasını hak etsin.
teşekkürler
hasmetizm 2046
(27.04.19)
Ekici lokum kıvamında. Açık olanı da oluyordu Karfurdan alıyordum ben.


westblack
(27.04.19)
bim ve a101 de açık peynir olmaz.

açık peynirden kasıt işte şundan bi kalıp alayım bundan yarım kilo tart tarzında tadına bakıp alacağınız sistem.


killerbee
(27.04.19)
ivit marka soruyorum işte. a101 ve bimde olmadığını biliyorum. belki oradan da öneri gelir diye belirttim


hasmetizm 2046
(27.04.19)
migrosun 600 gramlık paketli peyniri var 16.40TLye, güzel bence. a101in peynirlerini beğenmiyorum.


inheritance
(27.04.19)
migrosta ariste veya buna benzer isimli bir peynir vardı. güzeldi tadı.


sutlu nescafe
(27.04.19)
tahsildaroğlu ezine


halanne
(27.04.19)
tahsildaroğlu ezine +1


teknikekip
(27.04.19)
Gürmar varsa kendi peynirleri Gürsüt olması lazım markası gayet iyi oluyordu. Tadarak alabiliyordun en son.


Northern Mariner
(27.04.19)
Migros 600'lük +1

Ofise hep ondan alıyorum, oldukça iyi.


chicha
(27.04.19)
tahsildaroğlu ezine demeye gelmistim. inek olandan.


veritaslibertas
(27.04.19)
Gürmar'ın kendi peynirleri önemli ölçüde lezzetli.


Phoebe
(27.04.19)
Migros'ta acik satilan kervan kasar loru var, lor peyniri olarak baya lezzetli, kivam olarak paketli olanlara benzemiyor. Her migrosta olmayabiliyor ama.

Bir de bahcivan gurme beyaz peynir var, tadi cok guzel ama paketli. Yine de soylemis olayim.


logic
(27.04.19)
şokta satılan mis marka izmir tulum peyniri var 300 gr lık paketlerde 10 lira filan. Gayet başarılı


pislick0
(28.04.19)
(2)

sariyildizspor.com güvenilir mi?

yeri nazilli'deymiş, ayakkabı alacağım var mı mağazayı bilen, sağlam mıdır? teşekkürler.
yeri nazilli'deymiş, ayakkabı alacağım var mı mağazayı bilen, sağlam mıdır? teşekkürler.
hasmetizm 2046
(09.04.19)
mağazayı biliyorum, nazilliliyim önermiyorum alternatiflere bakınız.


buyrun. nazilli firması büyük şehirlerde de satış yerleri var güvenilirdir.
ancak fiyatları aşırı pahalı. korayspor, barçın, yalısporu öneririm.


mikahakkinen
(09.04.19)
(1)

açık/markasız vb yulaf ezmesi var mı güzel bildiğiniz, denediğiniz?

lifalif çok zamlandı uygun fiyatlı bir şeye yönelmek lazım. el blender'ında shake yapıyorum zaten, best olmasa da olur.
lifalif çok zamlandı uygun fiyatlı bir şeye yönelmek lazım. el blender'ında shake yapıyorum zaten, best olmasa da olur.
hasmetizm 2046
(01.04.19)
metro markette 2 - 3 kglık paketler oluyordu. kg başı fiyatı lifaliften daha uyguna geliyordu. uzun zamandır gitmedim şimdi nasıl bilmiyorum.


inheritance
(01.04.19)
(3)

evde fitness yaparken çıplak ayak mı ayakkabı mı?

tek ve çift ayak ile yapılan, bolca zıplama içeren çalışmalarda hangisi daha sağlıklıdır eklemlerim için? yumuşak tabanlı koşu ayakkabılarımı giyip fitness matı üzerinde mi spor yapayım yoksa çıplak ayak ile tatami minderi üzerinde falan mı antrenman yapayım?teşekkürler.*komşuyu dert etmeyin, ses gi
tek ve çift ayak ile yapılan, bolca zıplama içeren çalışmalarda hangisi daha sağlıklıdır eklemlerim için?
yumuşak tabanlı koşu ayakkabılarımı giyip fitness matı üzerinde mi spor yapayım yoksa çıplak ayak ile tatami minderi üzerinde falan mı antrenman yapayım?

teşekkürler.

*komşuyu dert etmeyin, ses gitmiyor, gitmeyecek.
hasmetizm 2046
(14.03.19)
ayakkabıyla


füt
(14.03.19)
Tatamiyi serin ve ayakkabıyı giyin. Darbe ne kadar emilirse eklemlere o kadar az basınç olur.


antihero
(14.03.19)
Patilerin iyiliği için ayakkabı şart


photo85
(14.03.19)
(6)

vücut geliştirmeyi bırakmak ve kaslarin küçüleceği düşüncesi

salona gitmeyi, ağırlık çalışmayı tamamen bırakmak istiyorum. spora evde vücut ağırlığı ile çalışarak, dışarıda koşarak ve bisiklet sürerek devam edeceğim fakat bu küçülme düşüncesi çok rahatsız edici. daha önce iki kez ağırlık çalışmasına geri döndüm bu yüzden. 1 sene vücut ağırlığı ile çalışıyorum
salona gitmeyi, ağırlık çalışmayı tamamen bırakmak istiyorum. spora evde vücut ağırlığı ile çalışarak, dışarıda koşarak ve bisiklet sürerek devam edeceğim fakat bu küçülme düşüncesi çok rahatsız edici. daha önce iki kez ağırlık çalışmasına geri döndüm bu yüzden. 1 sene vücut ağırlığı ile çalışıyorum atletik performansı yakalıyorum sonra ince olma düşüncesi geliyor. vg yapıp kasları boş boş şişiriyorum sonra gene sıkılıyorum. bu kafadan nasıl kurtulurum? derdimi anlayıp öneri veren olursa sevinirim. teşekkürler
hasmetizm 2046
(07.03.19)
Bu bana ne istediğini bilmemek gibi geldi.
Basit çıkarımla; yüksek ağırlık eşittir büyük hacimli kas, düşük ağırlık eşittir düşük hacimli kas.

Belki zamanında verilen emeğin devamsızlığı sonucu kayıp in üzülme olur fakat bu hemen hemen her spor dalında böyle. Mesela teniste daha beterdir.

İsteğiniz nedir? Büyük hacim mi yoksa yetecek kadar hacim mi, önce buna karar verin ona göre hareket edin.

Ayrıca boş boş şişirmek bence saçma bir düşünce zira sadece şekil olarak bir kazanımdan ziyade ben buna hep güç-kuvvet gözüyle baktım. Bi erkeğin zeka yanında mutlaka güçlü de olması gerektiğini düşünüyorum. Ortam şartları gereği kavga için olmasa bile bir tehdit unsurunu vazgeçirmek amacıyla gayet işe yarayabilmekte.


filipis
(07.03.19)
@filipin

fit yağsız halimi seviyorum. daha önce iki kere bastan yaptım. 10 dk plank, 100 şınav 20 barfiks yapar haldeyken stronglifte başlamıştım. sanırım geçişleri çok sert yapıyorum. hem iri yarı kaslı hem atletik hem de kardiyo performansı yüksek olmak beni aşıyor demek ki. son iki ile takılayım.


hasmetizm 2046
(07.03.19)
Üstad başka sporlara yönelsen olmaz mı? Judo, yüzme v.b. falan.


siyah-beyaz düşünmek zorunda değilsin bence, bazı günler koşu, bisiklet bazı günler ağırlık çalışabilirsin, bu şekilde hem kaslı hem de atletik bir vücuda sahip olabilirsin, hatta örnek de verebilirim, mesela mehmet çetin.


saglik icin spor yapin. saglikli beslenin. boyle bir amacla spor yaparsaniz sisirme gibi bir derdiniz de olmaz. surdurulebilir bir spor hobisi edinmis olursunuz.


Ben vg yaparken aklımda sürekli bu işin sürdürülebilir olmadığı vardı. Eğer bu işi hakkıyla yapacaksan hayatını ona göre düzenlemen gerekiyor. Bıraktığın zamanda formunu kaybediyorsun sanki yaptığın şeyler boşa gidiyor diye düşünüyordum. Vgye 82 kilo başlayıp 95 kiloda bırakmıştım. Sonraları boksa başladım. Haftada 3 gün antrenmana gidip işimi bitiyorum. Ne beslenmeme çok dikkat ediyorum ne uykuma. 76 kiloya kadar düştüm. Boks yapmak vgden çok daha keyifli. Geçen uzun bir aradan sonra salona gittim. O kadar sıkıcı ve anlamsız geldi ki kendime şaşırdım nasıl yaptım bu sporu diye.


Depik
(07.03.19)
(1)

rippetoe deadlift öğretirken (videolu)

neden kalçayı yukarida dizleri geride istiyor bu kadar? https://youtu.be/3XhpD5NG-7E
neden kalçayı yukarida dizleri geride istiyor bu kadar?

youtu.be
hasmetizm 2046
(18.01.19)
Normalde conv. deadlift yaparken klasik setupta kalça ne çok dipte durur ne de dik tutulur, ikisinin arasında bir noktada durur fakat deadlift yaparken kalça ve bar tek bir düzlemde hareket etmelidir. Yani kalça arkadan öne tek bir düzlemde, bar da ayaküstü diz ve omuz hizasında tek bir düzlemde hareket etmelidir, işte, klasik setupa kalça bir miktar aşağıdan başladığı için kalçanın tek bir düzlemde hareket etmesi yerine önce aşağıdan yukarıya, sonra arkadan öne hareket etmesine neden oluyor, o da haliyle lumbara çok fazla yük bindirdiği sakatlık çıkarıyor. Bu model setupta ise dikkat edersen kalça sadece arkadan öne doğru, yani %100 kalça aktivasyonuyla hareket ediyor tüm yük bacaklarda ve kalçada absorbe oluyor, o nedenle lumbara daha az yük biniyor.


angelus
(18.01.19)
(2)

şarkıların küfürlü versiyonunu uyduran kimse yok mu?

(bkz: şarkıların sözlerini küfürlü sözlerle değiştirmek)http://eksiduyu.ru/1333361 bunu yapmamın sebebi sanırım normal takılırken küfürlü şarkı sözü üretmekten de kaynaklı. bence çok keyifli bir olay. bari bunda yalnız olmayayım. soru başlıkta!
(bkz: şarkıların sözlerini küfürlü sözlerle değiştirmek)

eksiduyu.ru bunu yapmamın sebebi sanırım normal takılırken küfürlü şarkı sözü üretmekten de kaynaklı. bence çok keyifli bir olay. bari bunda yalnız olmayayım.

soru başlıkta!
hasmetizm 2046
(17.01.19)
ben varım. ingilizce türkçe hiç fark etmiyor ama genelde ingilizce takılıyorum. dance of death'i baştan sona küfürlerle değiştirmişliğim var(iron maiden)


o işleri tribüncüler hallediyorlar yok mu etrafında birileri?


jactantia
(17.01.19)
(3)

hani birisi çok komik bir hikaye anlatırken

iki taraf da deli gibi gülüyordur, hikaye anlatan kişi, olayın en önemli noktasını anlatırken konuşamaz ya kahkaha atmaktan :) , kesik kesik söyleyebilir kelimeleri zorla, tabi bu da daha komik gelir dinleyene. şişman insanlara, özellikle zenciler efso komik oluyor öyle. ne dersiniz? https://www.you
iki taraf da deli gibi gülüyordur, hikaye anlatan kişi, olayın en önemli noktasını anlatırken konuşamaz ya kahkaha atmaktan :) , kesik kesik söyleyebilir kelimeleri zorla, tabi bu da daha komik gelir dinleyene. şişman insanlara, özellikle zenciler efso komik oluyor öyle. ne dersiniz?

www.youtube.com
hasmetizm 2046
(04.01.19)
videodaki eleman gibi nefessiz kalanlar ile çok eğleniyorum ben :) onlar böyle oldukça daha da gülüyorum.


denhia
(04.01.19)
Evet bana da öyle geliyor. Anlatılandan konudan çok karşıdakini izlemekten keyif alıyorum.


Amaranta ursula
(04.01.19)
hahahah harika


(2)

mızıka yanına hangi ufak boyutlu enstruman?

kuzenimde mızıka var. çalmayı bilmiyor ama çalmayı seviyor bisiklet gezilerimizde, dağlarda falan. şarkı söylüyoruz eğleniyoruz. ben de çok büyük olmayan bisiklette taşıyabileceğim bi müzik aleti alayım diyorum. vurmalı olur, üflemeli olur, sallamalı olur. maksat eğlence. teşekkürler.
kuzenimde mızıka var. çalmayı bilmiyor ama çalmayı seviyor bisiklet gezilerimizde, dağlarda falan. şarkı söylüyoruz eğleniyoruz. ben de çok büyük olmayan bisiklette taşıyabileceğim bi müzik aleti alayım diyorum. vurmalı olur, üflemeli olur, sallamalı olur. maksat eğlence. teşekkürler.
hasmetizm 2046
(28.12.18)
bongo ile ritim yapabilirsin, yanına egg shaker da olabilir (cajon önerirdim de boyutu büyük o yüzden bongo)


freebird5406_2
(28.12.18)
egg shaker tam bize uygun.


hasmetizm 2046
(28.12.18)
(1)

kütahya frig yolu mtb ile gezilecek yer?

günaydın. kutahyada işimiz vardi, bisikletleri de getirdik gelirken. gezmeyi önereceğiniz yer var mı? teşekkürler
günaydın. kutahyada işimiz vardi, bisikletleri de getirdik gelirken. gezmeyi önereceğiniz yer var mı? teşekkürler
hasmetizm 2046
(22.12.18)
öneri değil ama metod.
"wikiloc" indirin. orada arama yapın. zaten sizin bulunduğunuz yere göre rota da önerir.
pc varsa pcden kurmadan da bakabiliyorsunuz sanırım (wikiloc.com)


(9)

müziğin aslında duyguları manipüle eden ilkel bir büyü olması?

ne diyosunuz? eski büyücüler keşfetmiştir?
ne diyosunuz? eski büyücüler keşfetmiştir?
hasmetizm 2046
(30.11.18)
Olabilir.


angelus
(30.11.18)
katılırım. yaşadığımız dünyanın bir parçası olan ses dalgalarını belirli amaç için manipüle etmek işte, büyü olmasa bile bir çeşit simya bence. etkisinin büyüleyici olduğuna ise kesinlikle katılırım.


Bruce
(30.11.18)
Mantikli


veritaslibertas
(30.11.18)
zeki müren’in dile getirdiği şeyi ben inkar edemem, çarpılırım. doğrudur.


meyal
(30.11.18)
hayır


Oha iyi tespit bence.


yok oyle bir sey.

buyuculer okulundan mezunum, diplomam var.

burada ince detaylar var, yazmaya usendigim detaylar.. duz bakisla dedigin gibi gorunebilir ama oyle degil. ancak sen muzigi boyle tanimliyorsan, bir sey demem. senin tanimin, senin hayatin. bence oyle degil ama.


Harry Potter
(30.11.18)
Buyu oldugu kesin, ilkel kismina katilmiyorum.


bruceandwayne
(30.11.18)
ilkel derken ilk büyücüler tarafindan keşfedilmiş anlamında. tanım yapmadım dün kuzenle sohbet edrrken çıktı bu cümle ağzımdan. sizinle paylaştım sadece.


hasmetizm 2046
(01.12.18)
(4)

mikrodalga fırın uzmanları

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-mg23f301tcr-tr-23-lt-mikrodalga-1180537.htmlbunu alayım mi? izgara özelliği işe yarar bir sey mi yoksa daha uygun modellere mi bakayım?
www.mediamarkt.com.tr

bunu alayım mi? izgara özelliği işe yarar bir sey mi yoksa daha uygun modellere mi bakayım?
hasmetizm 2046
(14.11.18)
yıllardır mikrodalga kullanırım, bir kere bile IZGARA özelliğine gerek duymadım..
zaten bu mikrodalganın amacı daha önce pişirilmiş ve dolapta saklanmış soğuk gıdaları 2dakikada hızlıca ısıtıp tüketime hazır hale getirmek..
öyle tepside çiğ tavuk atayım da güzelce kızarsın diye birşey yok.. olsa da saatler sürer ve deli gibi elektrik faturası gelir..

şu modeli tavsiye ederim -> www.hepsiburada.com


strobist
(14.11.18)
mikroda ızgara yapılmaz yapılır dense bile.


jamswety
(14.11.18)
benzeri bir şey var bende. ızgarası çok yetersiz kalıyor. ızgaralı bir fırın almaya bence gerek yok.


orpheus
(14.11.18)
Izgara özelliği olan Samsung GE83X/AND modelini kullanıyoruz.
Izgarasını kumpir yaparken patatesin dışı biraz daha sertleşsin diye kullanıyorum. Ama ızgarası olmasa da olur çok kullanılmıyor.


gonulcelen87
(14.11.18)
(6)

eski savaşlarda tarafların birbirine koşarak gelmesi

yakın dövüşe hazırlıkta ısınmak için mi? hani ertesi gün uyandiginda "ulan savaştan çıktık zaten yorgunuz, bi de kulunclarim tutulmuş üstüne, keske koşsaydım arkadan sigara icerek yürümek yerine" falan dememek icin mi?
yakın dövüşe hazırlıkta ısınmak için mi? hani ertesi gün uyandiginda "ulan savaştan çıktık zaten yorgunuz, bi de kulunclarim tutulmuş üstüne, keske koşsaydım arkadan sigara icerek yürümek yerine" falan dememek icin mi?
hasmetizm 2046
(13.11.18)
düşmanı psikolojik olarak korkutmak yıkmak için. tabi koşmanın verdiği momentum ile fiziksel üstünlük de var.


basond
(13.11.18)
Roma lejyonlarinin koştuğunu düşünmüyorum. Kalkan ve uzun mızraklarla kutu gibi diziliyorlar mesela ve bu şekilde düsmani bekliyorlar. Arkalarında da okçular var muhtemelen.

Şimdi sen düşman olsan arkada okçular varken yürüyerek açık hedef olarak mı saldirirsin yoksa koşarak ve bunun momentumuyla ivmeli bir şekilde daha güçlü vurarak mı?(tepe aşağı saldirmak daha etkili bu yüzden).

Asıl sebep okçulardan olabildiğince az hasar almak


nundu
(13.11.18)
adam savaşa gelmiş napsın abi, zaten ölüm korkusu sarmış bünyeyi komutan veriyor bunlara gazı bunlar da yardırıyor.


eksimeksi
(13.11.18)
isinmakla alakasi yok, olayin zaten kendisi bunu tetikliyo. karsida senin gibi olmeyi ve oldurmeyi bekleyen adam var yuruyerek mi karsilacaksiniz yavas yavas? zaten adrenalin had safhada. yani sallana sallana yurursen seni oldururler :D


baldur2
(13.11.18)
Quora’a konu hakkinda boyle bir baslik var. Belki ilginizi cekebilir. Cok farkli yorumlar var. sanirim atli birliklerin olaya dahil olup olmamasi, arazinin egiminin kimden yana oldugu, okcular vb belirleyici olabiliyor. Ayrica roma gibi cok sistemli ordularda sanirim dusmana dogru cok planli ve sistematik bir ilerleme sekli var.
ama son 100-200 metreye gelince momentum kazanmak icin cokca uygulandigini dusunuyorum ben.
Cok guzel soru bu arada :)

www.quora.com


mononoke
(13.11.18)
Yeni savaşlarda da koşman lazım, koşan adamı vurmak zordur. Okla olsun tüfekle olsun.


John Bloor
(14.11.18)
(6)

arzum kişisel el blender'ı ile filtre kahve öğütebilir miyim?

https://www.arzum.com.tr/urun/el-blender-setleri-ar1032-shake-n-take-kisisel-blender/2471/2711yoksa illa öğütücü mü almak lazım.
www.arzum.com.tr

yoksa illa öğütücü mü almak lazım.
hasmetizm 2046
(12.11.18)
yapmak istedigin kahve turune uygun olarak cekebilecek bir ogutucu lazim.


acetaminophen
(12.11.18)
Cekebilirsiniz ama oguttugunuz kahve granulleri homojen olmaz. Biri buyuk digeri kucuk our. Ote yandan blenderin bicaklarini da asindirabilir. Ona gore dusunun.


superfluid
(12.11.18)
hem kahveyi hem de blender bıçaklarınız mahvolur.
kahve değirmenlerinin çalışma mantığı çok farklı.


teritori
(12.11.18)
hayır ama fakir'in kişisel blenderı ile yapabilirsin.


www.hepsiburada.com

Ben bunu kullanıyorum çok iyi, kahve değirmeninin ideal olarak bıçak değil öğütücü değirmen sistemi kullanması gerekiyor. Piyasada bu özelliğe sahip en ucuz ürün bu.

Daha ucuz istiyorsan el değirmenlerine yönelebilirsin.


yakuza123
(12.11.18)
aleti bozacagina, ki bir sure sonra motoru yanar, havanda dov daha iyi, diger turlu el degirmeni veya kahve cekecegi uygun, bir olasilik da kahveyi alirken cektirtmek.


mavicorap
(12.11.18)
(2)

keçi yoğurdu yapmanın besinsel artısı var mi?

inek sütünden çok daha pahalı. yaptım tadı güzel ama haftada 4 kg yiyorum yoğurt. aylık 100 tl yoğurt masrafına değer mi yoksa inek sütü ile aynı mi bu meret?
inek sütünden çok daha pahalı. yaptım tadı güzel ama haftada 4 kg yiyorum yoğurt. aylık 100 tl yoğurt masrafına değer mi yoksa inek sütü ile aynı mi bu meret?
hasmetizm 2046
(30.10.18)
bence artısı varsa bile değmez.
o kadar yoğurdu neden yiyorsunuz?


keçi sütünün değerleri inek sütünden daha yüksektir. üstelik evet daha lezzetlidir ancak buradaki fiyat farkı ticari amaçla kullanımının az olmasından kaynaklı.

bence değmez.


kljgslsdkjsd
(30.10.18)
(13)

anne sütünden yapılan yoğurdu yer misiniz?

yapan karınız, anneniz, kızınız vb, fazla sütü var ve yoğurt yapmış. soru https://eksisozluk.com/entry/82718817 bu entryi okuyunca geldi.
yapan karınız, anneniz, kızınız vb, fazla sütü var ve yoğurt yapmış.

soru eksisozluk.com bu entryi okuyunca geldi.
hasmetizm 2046
(27.10.18)
Değişik bir durum.
Yerdim sanırım çünkü ben yoğurt severim. Denerdim en azından da o kadar sütü nasıl çıkarmış merak ettim. İlginç.


zxcd
(27.10.18)
anne sütünün tadını unuttum ama normal yoğurttan çok farklı olmayacaksa tabii ki yerim. niye yenmeyeceğini sor bence, ne gibi bir sebeple yenmesin ki?


Bruce
(27.10.18)
kendi annemin sütündense eski günlerin hatrına yerim:D


theseachange
(27.10.18)
Midem bulandı ya. Tadına bakarım bi ama yemem.


beyaztenlikiz
(27.10.18)
değişik tatlar denemeyi severim, tadına bakardım en azından ama youtube'da anne sütü içme videoları var tadının kötü olduğunu söylüyo çoğunluk yoğurdu nasıl olur bilemedim. her türlü en azından tadına bakarım yine de.


Sutunun tadini merak ediyorum.

Denerdim.


bir3iki7
(27.10.18)
Esim yapsa denerdim, yerdim. Ama bunu habersizce yapsa ve ben farkında olmadan yedirse kızardım sanırım.


biseysorcaktim
(27.10.18)
Eşim ne yaparsa yerim. Nedense eşimin hiçbişeyinden iğrenmiyorum, tiksinmiyorum. Bana aşırı doğal geliyor onun her şeyi.

Annem yapsa yemem mesela.

Karıcııııııım seni çok seviyorum :)


Yemem


stavro
(27.10.18)
hayır.


ö o nedir abi, ilk defa okumakla midemi karıştıran bişey buldum.


killerbee
(27.10.18)
İğrenç yemem asla.


Ben tutmuyor diye biliyorum. Tutturmak mesele. internette de araştırmıştım. Tutmadığını söylüyorlardı diye hatırlıyorum.


(9)

tişörtü kot pantolon içine sokmak neden beğenilmiyor?

ben hep öyle yapıyorum, kemer de takmıyorum. belim sıcacık kalıyor oh mis. belim ince, karnım da dümdüz, beton gibiyim, kaslıyım falan ama bi acaip geliyor insanlara. neden?
ben hep öyle yapıyorum, kemer de takmıyorum. belim sıcacık kalıyor oh mis. belim ince, karnım da dümdüz, beton gibiyim, kaslıyım falan ama bi acaip geliyor insanlara. neden?
hasmetizm 2046
(18.10.18)
Yaşlı adam işi. Belin sıcak kalsın istersen atlet giy :)


himmet dayi
(18.10.18)
Caps yok mu kemersiz içe sokma nasıl oluyor gözümde canlanmadı


pastörizesüt
(18.10.18)
zara modeli gibiysen soksan da sokmasan da güzel durur :) yok gobeen varsa hiç sokma iğrenç duruyor.


naksidil
(18.10.18)
kadınım, ben yapıyorum bunu. kadınlarda hoş duruyor da erkekte bilemedim.


elorelia
(18.10.18)
duruşun/postürün bozuktur belki. dik duran, fişşek gibi insanlarda kadın/erkek güzel duruyor zira.


piremses
(18.10.18)
erkekte gömlek dışında hiçbir şeyi içe sokmak hoş değil. bırak tişörtleri sadece kadınlar soksun içine. onlarda güzel duruyor.


kablelvuku
(18.10.18)
Moda algısı. Bence kötü durmuyor ama artık çoğu insan yapmadığı için yadırganabiliyo.

Eskiden futbolcular da formayı şortun içine sokardı. Biraz da bol kuyafetler üretilmiyo artık. Ondan da dışarı çıkartılabiliyo gömlek tişört


Delay Fuze
(18.10.18)
Can direkli var blogger lorealde calisiyor moda sektoruyle icli disli bi arkadasimiz. O sokuyor mesela, cok da yakisiyor tarz meselesi. Tarziniz onunkine yakinsa sokmaya devam edin. Bi bakin instagramdan falan, ha yok degilse ve 60 yas ustu emekli degilseniz sosyal iliskilerinizi kurtarmak icin birakin. O kadar kasi olan adam usumez bi kere sagliklidir herhalde?


Sokulduğunda tişört sağdan soldan kırışmıyor, bele dümdüz oturuyorsa çirkin durmaz. Aksi halde hafif de göbek varsa görüntü çirkin oluyor.

concealed carry nedenyle six packli de olsa tişörtü içine sokamayan adamlar var, ayıplamayın lütfen. Gömleği tişörtü her şeyi pantolondan dışarıda tutuyorum . Six packli değilim :)


John Bloor
(19.10.18)
(14)

duyurunun hanımefendileri şemsiye güzel mi ?

https://www.tchibo.com.tr/siyah-semsiye-p400123493.html?source=SUGGEST_SEARCHyağmurda renkleniyormuş kalpler yıldızlar. hediye gelse beğenir misiniz? ona göre alıcam hedaye.*şemsiyenin kalitesini biliyorum çok sağlam. bende de var düz siyah tiçibo.
www.tchibo.com.tr

yağmurda renkleniyormuş kalpler yıldızlar. hediye gelse beğenir misiniz? ona göre alıcam hedaye.

*şemsiyenin kalitesini biliyorum çok sağlam. bende de var düz siyah tiçibo.
hasmetizm 2046
(18.10.18)
ya 100 lira çok bence. hoş bişey aslında ama yani kim şemsiye sever ki? bilemedim. devamlı hediye aldığınız bi kadın ise, para da çok sorun değilse alınabilir.


elorelia
(18.10.18)
Ben kalpli şeyleri hiç beğenmiyorum.


sopiro
(18.10.18)
eskort şemsiyesi gibi asdfg. :D


datnet
(18.10.18)
Kalpli, pembeli, cicili bicili minnoş şeyleri seven birine alınsa beğenir sanırım. Bence sopiro +1


kobuzchu kiz
(18.10.18)
şemsiyenin beğenilecek bir aksesuar olması için çok kullanılması lazım, beğenilecek kadar hayatında var mı alacağın kişinin o da önemli. ingiltere için hayatın bir parçası mesela ama o kadar yağmur almayan bir yerde yaşıyor ya da aracı vs. varsa pek de hayatına dokunan bir hediye olmayacaktır.

bi de süsü püsü çok sevmeyen kadınlar var(yukarıda da görüldüğü üzere), bunu da dikkate alarak hareket et bence.


Bruce
(18.10.18)
10 yaşında olsam sevebilirdim.


nice tnetennba
(18.10.18)
Bana şemsiye hediye etmişti bir arkadaşım normalde bordo düz bir şemsiye ıslanınca aynı renkte çiçekler çıkıyor üzerinde ilk gördüğümde o kadar sevindim ki :D bence güzel bir hediye ama bu şemsiye pek güzel değil bence

www.google.com.tr Benimki bu görsellerdeki gibi


pastörizesüt
(18.10.18)
ben de beğenmedim


aquarium
(18.10.18)
Beğenmem.


buf-e kür
(18.10.18)
tamam vurmayın şemsiye öldü, almıyorum.


hasmetizm 2046
(18.10.18)
çok kötü.


Kırmızı şemsiye al. Tchibo’da satılıyordu o da.


Lim5
(18.10.18)
Aynısını geçen yıl 69 a aldım ama benimkinde puanriye var kalp vs yok. Ben çok seviyorum.


tuborg yesili
(18.10.18)
süperrr.


eksimeksi
(18.10.18)
(1)

banyo için sarmaşık/çiçek önerisi

dolaylı gün ışığı giriyor ufak pencereden. burada çiçek veya sarmaşık ne yetiştirebilirim?
dolaylı gün ışığı giriyor ufak pencereden. burada çiçek veya sarmaşık ne yetiştirebilirim?
hasmetizm 2046
(04.10.18)
Aloe Vera ve bambu olabilir.


whoosie
(04.10.18)
(8)

turşu zararlı değil mi ya o kadar tuzlu falan bişey

midesi bağırsakları hasta olan yiyemiyor, tansiyonu var ayrı. sabahtan beri turşuluk salatalık muhabbeti ile kafam şişti. 20 ser kilo falan aldılar tarladan. bu nedir arkadaş
midesi bağırsakları hasta olan yiyemiyor, tansiyonu var ayrı. sabahtan beri turşuluk salatalık muhabbeti ile kafam şişti. 20 ser kilo falan aldılar tarladan. bu nedir arkadaş
hasmetizm 2046
(03.10.18)
zararlı. öyle ki abartırsan safra keseni bile alırlar


silah taciri
(03.10.18)
"organik", ev yapımı her şeyi zararsız sanıyoruz; tabii ki fazlası zararlı.


Bruce
(03.10.18)
valla hacı bu japon köylüler her gün yiyor. bir cacık olmuyor. gerçi koreliler de çok yiyor kimchi falan. habire mide kanseri oluyorlardı sanki. olay çeşitli şeyleri az az yemekte bence


glamdr1ng
(03.10.18)
Dogal probiyotik. Bagisiklik sistemi icin cok faydali


goodman
(03.10.18)
Tuz yerine sirkesi fazla olunca hiçbir şey olmaz. Çok tuzlu olanlar sebzeleri eritir zaten, dirilik olmaz


Fazlası zarar tabi. Yalnız genellikle insanlar midesine barsaklarına zararlı diğer yiyeceklerle tükettikleri için oluyor o problemler. Öte yandan doğal probiyotik doğru. Bu da sindirime yardımcı, bir çok vitamin sentezi yine bu bakteriler vasıtasıyla oluyor.

Çoğu insan bende laktoz gluten vs alerjisi var diyor halbuki probiyotik eksikliği var sadece.


doğal probiyotik. her şey gibi fazlası zarar ama.


naksidil
(03.10.18)
gunde uc ogun 1'er kilo tursu yemiyorsan zararli degil.


crucio
(03.10.18)
(3)

banyoya mdf tablo asılır mı?

boyası falan akar mı kışın buhar oluyor haliyle. koca duvar boş, oraya asacak bişey bakınıyorum.https://www.evidea.com/evinemoda-dekor-012-mdf-tablo-90x60-cm-ONT3087/p/1375738
boyası falan akar mı kışın buhar oluyor haliyle. koca duvar boş, oraya asacak bişey bakınıyorum.

www.evidea.com
hasmetizm 2046
(25.09.18)
Boya akmaz da, iyi bir astar ve boya yoksa mdf buhar/su alıp şişebilir.

Banyo çok mu küçük? Çok mu buhar oluyor?

Banyo büyükse hiç dert olmaz bence, banyo dolapları da mdf zaten.


John Bloor
(25.09.18)
denemeden bilemezsin, sonuçta hem ucuz
hem de printer ile basılmışa benziyor.

yoksa banyo dolaplarının falan alayı mdf.


killerbee
(25.09.18)
Akmaz


kablelvuku
(25.09.18)
(4)

hangi marka yeşil mercimek?

a101-bim-migros-gürmar var yakinda
a101-bim-migros-gürmar var yakinda
hasmetizm 2046
(18.09.18)
Türkiye'deki mercimeklerin büyük bir kısmı Kanada'dan geliyor, onlarda da sanırım glifosat tespit edilmiş, o nedenle yeşil mercimek biraz riskli bir ürün, özellikle Kanada ve Rusya menşeili ürünlerde bu madde çok var, bu nedenle Türkiye orijinli mercimeklere yönelmekte asgari fayda var diyorum ama onlar da çok az, ben en son Duru markasını görmüştüm Türkiye menşeili olarak.


angelus
(18.09.18)
@angelus reis yenilmesini "tavsiye" etmediğin ürünlerin bir listesini yapman lazım hala yapmadıysan.


hasmetizm 2046
(18.09.18)
Haşmet; Şöyle A'dan Z'ye "Yenilebilir, içilebilir ürünler nelerdir; Yenilemez, içilemez ürünler nelerdir" şeklinde 25 fasiküllük bir külliyat oluşturabiliriz. Gerçi bu isim de daha çok "Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?" gibi oldu ama olsun sonra hallederiz onu.


angelus
(18.09.18)
reis marka aldım türk mensei yazıyor gerisi hep kanadaymış hakket.


hasmetizm 2046
(18.09.18)
(5)

ilk defa kordonda koşacağım

koşu çantası takacağım mecbur eşya falan için, müzik alayım mı yanıma kablosuz kulaklık var. yoksa gereksiz mi. moralim bozuk stress atmaya ihtiyacım var. kondisyonum fena değil koşarım rahat.
koşu çantası takacağım mecbur eşya falan için, müzik alayım mı yanıma kablosuz kulaklık var. yoksa gereksiz mi. moralim bozuk stress atmaya ihtiyacım var. kondisyonum fena değil koşarım rahat.
hasmetizm 2046
(17.09.18)
kordonda birkaç defa denedim ama yayıla yayıla yürüyüş yolunda gezen yayalardan, aniden koşuveren çocuklardan falan rahat edemedim ben. fuar alanı diyorum, naçizane. bayılıyorum orda yürümeye, ağaçlar, serinlik, bir sürü spor yapan insan. ben müzikle yürüyünce daha rahat stres atıyorum, müziğe odaklandığım için diğer konuları daha kolay çıkarabiliyorum zihnimden.


Phoebe
(17.09.18)
Havalar serinlemeden kordon tatsızlıktan ibaret, bisiklet yolu da koşulacak yol da hatta toprak yol da saatte 3 km ile yürüyen yayalar tarafından işgal edilmiş vaziyette. Fuar için +1 diyorum.


hedep
(17.09.18)
fuar +1


veritaslibertas
(17.09.18)
Fuardayız +1


oguz altun
(17.09.18)
Kesinlikle fuar orada koşan biri olarak akşamları tam koşmalık/


murtiii
(17.09.18)
(7)

sinemada hangi filme gidelim?

hemen hemen her çarşamba gidiyoruz, bu hafta neyi izleyelim?alfa a prayer before downthe equalizer
hemen hemen her çarşamba gidiyoruz, bu hafta neyi izleyelim?

alfa

a prayer before down

the equalizer
hasmetizm 2046
(11.09.18)
İlk iki filmi bilmiyorum, Equalizer'ın ilk filmini izlemiştim hoşuma gitmişti, gidecek olsam ona giderdim muhtemelen.


angelus
(11.09.18)
a prayer before dawn'ı izledim. Gerçek hayat hikayesi & boks filmi olması dışında bence çok artısı yok. Karanlık film sevmeme rağmen sert geldi.

3 filmin 2si aksiyon olduğundan söylemek isterim. bu film aksiyon filmi değil. O nedenle de alanına girmeyebilir.


lcha
(11.09.18)
Equlizer fena sayilmaz. Ama klasik senaryo.


stavro
(11.09.18)
equlizer guzel, birde komplo diye bir film var ben ona gidecegim bugun, bi bak derim


alttaraf
(11.09.18)
equalizer derim hiç birini izlemedim sadece equalizer ın ilki hoştu


basond
(11.09.18)
turktorrent.im 'den 1080p indirin. (ortalama 15-20 gb film boyutu)
büyük ekranda evde izleyin.
sinemaya 2 ayda bir ancak gitmeye değer film geliyor.


a prayer before down'da sıkılmadım ama öyle çok bir olayı da yok. transit var ben onu gitmeyi düşünüyorum.


contavolta
(11.09.18)
(10)

hayaliniz evereste çıkmak olsaydı

evereste ulaştığınızda anda canınız en çok neyi çekerdi?viski, sigara, seks, gün batımı, aşağı atlamak veya benzeri?
evereste ulaştığınızda anda canınız en çok neyi çekerdi?

viski, sigara, seks, gün batımı, aşağı atlamak veya benzeri?
hasmetizm 2046
(01.09.18)
Seks varsa alırım bi dal ne yalan söyleyeyim :P Alkol sigara falan çok lüzumsuz olur bana kalırsa.


fırt
(01.09.18)
Bu hayalim vardi zaten ama zamanla vazgectim. Bir porsche parasi gerektiriyor olmasindan bagimsiz olarak, Everest'e cikmak isteemekten vazgectim.

Canim bir sey cekmezdi, zirvenin tadini cikarir sonra inerdim.


stavro
(01.09.18)
Yanımda aynı manzaraya bakan birini. Güzellikler paylaşınca güzel bence.


Lim5
(01.09.18)
Bence çok istediğin bir şeyi elde edince anlamsızlaşıyo başarıya giden yol başarıdan daha güzel


pastörizesüt
(01.09.18)
Ulaşılması çok zor görünen şeyleri haliyle gözümüzde büyütüyoruz, sonra elde edince biraz boşluk oluyor. İrili ufaklı örnekleri olabilir bunun ve mutlaka herkesin başına gelmiştir.
Net bir nokta olan hayaller o yüzden bence kesinlikle hayal kırıklığıyla sonuçlanır. İşte ne biliyim evereste çıkmak, x arabayı almak, y semtinde oturabilmek neyse ne işte. Onun yerine daha ucu açık şeyler hedeflemek, hem hayalin hem de ona ulaşmak için olan maksat bilincinin sürdürülebilirliği demek. Atıyorum "çocuklarıma iyi bir gelecek bırakıcam" gibi bir hayal uzun vadede evereste çıkmaktan daha iyi.

Ben çay içmek isterdim. Soğukta mis olur.


Çay +1


En sevdiğim şarkılardan birini dinleyerek manzaranın tadını çıkarmak.


m e b
(01.09.18)
Sigara çay yapardım. Yüksek yerlerde içilen alkol sadece ağzın tadını değiştiriyor ya. Gevşetme olsun, kafa olsun sıfır katkı yapıyor.


eazy
(01.09.18)
puro ve biraz belvedere ve jazz.


lata
(01.09.18)
oturup manzarayı kafama kazınana kadar izlerdim bunun dışında bir sıcak kahve iyi olabilirdi.


basond
(07.09.18)
(6)

kulaklık uzmanları, bu bt kulaklığı alayım mı?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_ph%C4%B1l%C4%B1ps-shb4385-bt-kulak-i%C3%A7i-kulakl%C4%B1k-siyah-1179801.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=CjwKCAjwkYDbBRB6EiwAR0T_-jM_HhXZ4fOZiE0uNOItQXeNkG8f5Otd0XlK82_SoExpr9jQ0mZ3tBoCat8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CI7R7bjFydwCFdAx0wodq34Cdw arkadaş için
www.mediamarkt.com.tr

arkadaş için beğendim, indirimdeyken alalım diyorum.
hasmetizm 2046
(31.07.18)
Ses kalitesi ne seviyede önemli? Genelde bu tür kulaklıklar ses kalitesi sınırlı oluyor, veya kalite için ciddi para ödemek gerekiyor gibi.

Bence fiyat uygun, bu fiyata daha iyisi alınamayacaktır sanırım.


buna benzer çin malı kulaklıkla müzik dinlemiştim, ses seviyesi benim kablolu kulaklığıma göre çok düşük gelmişti, hadi onu geçtim ama canımı sıkan tarafı lag oluyordu kaç ms vardı bilmiyorum ama misal dizi izlerken ses hep geriden geliyordu.

bu kulaklığı denemek lazım bunda da aynı durum mevcut ise gözümde çöptür. işe yaramaz der geçerim.


guneyk
(31.07.18)
Anker daha sağlam hem de aynı fiyat. Philipsten daha iyi bence.


www.hepsiburada.com


ırene adler
(31.07.18)
Anker +1


Son Müzakereci
(31.07.18)
Airpods


redskull
(31.07.18)
anker oynatma süresi 3 saat diğeri 6.
airpods 1000 tl.
verdim siparişi gelsin bakalım iyi mi kötü mü.


hasmetizm 2046
(31.07.18)
(2)

sözlükteki kitap okumuyorum ve eksikliğini hissetmiyorum başlığı hakkında.

sozlukte oldukca popi olan bi yazarin entrysinden bi cımbız aldım. okumadığı anlaşılıyor zaten xd xd şeklinde aklına gelen ilk cümle ile başlığa laf sokmaya gelen kitap sever ve kitap okudugu icin cahillikten uzaklaşmış kişiler dışında böyle entryler de var arada. önce bilgi vereyim ki aşağılamaya y
sozlukte oldukca popi olan bi yazarin entrysinden bi cımbız aldım. okumadığı anlaşılıyor zaten xd xd şeklinde aklına gelen ilk cümle ile başlığa laf sokmaya gelen kitap sever ve kitap okudugu icin cahillikten uzaklaşmış kişiler dışında böyle entryler de var arada. önce bilgi vereyim ki aşağılamaya yüzüm olsun tadında döşenmiş, kendi dediği gibi entellikle bir tutulmuş okuma sevdalı bir entry.

"demek istedigim imkani oldugu halde ogrenmek istemeyen, merak etmeyen, edenleri de hor goren bu cahillerden nefret etmek gerekmez, lakin bu sizden daha assagi varliklar olmadiklari anlamina da gelmez. nasil ki bir sempanzenin hayati bir tapirinkinden, onunki de bir karincaninkinden daha degerlidir, sizinki de bunlarinkinden daha degerlidir. tabii kitap okumayip cesitli yetenekleri olanlari tenzih etmek lazim ama burada ihtimallerden bahsediyoruz zaten, genelleme yapmiyoruz. yoksa her okuyan da adam olur diye bir kaide yok. ama kitap okuyan birinin, okumayan ve okuyana da anlam veremeyen birine kiyasla, entelektuel acidan daha degerli olma ihtimalinin daha yuksek oldugu asikar. ve eger ki biz insansak, entelektuel degerimiz hersey demektir."

tamamı eksisozluk.com

okumak cahilliği tam olarak nasil alıyor ve neden her şeyin sonucu cahilliğe bağlanıyor başka kavramlar yokmuş gibi? Teşekkürler.
hasmetizm 2046
(26.07.18)
Valla tamamını okuyasım gelmedi. Mal mal konuşmuş. Milletin tek derdi kendini övmek. Bunu da direkt olarak yapamadığından yaptığı şeyi övme yoluna gidiyor çoğu kişi. Yani o bahsettiği değerli kişi okuyanlar değil aslında sadece o kişi.


Kitap sadece bir arac, insanligin bilgi birikiminin aktarilmasina olanak sagliyor. Hatta son belki 20 yili falan saymazsak rakibi yok, yazili tarihin basindan beri tek ve en onemli. Bu acidan belli bir bilimi, konuyu, kavrami anlamak isteyen insan icin okumamak gibi bir sey soz konusu degil ya da en azindan cok yakin zamana kadar degildi. Diger yandan tabi ki her kitap ayni degil, insanligin en karanlik, en cirkin ya da en dandik fikirleri de kitaplarla gelecege aktarildi, aktariliyor; dolayisiyla senede 100 tane kitap okuyan insan bir sene oncesinden daha cahil, daha kotu bir insan olabilir... Okumak cehaleti alir konusu bence bu acidan biraz yanlis; bunun olmasi icin kisinin once bilmedigini kabullenmesi, ogrenmek icin istah duymasi, kaliteli bilgi kaynagina ulasacak imkan ve dirayetinin olmasi, okuduklarini anlayabilecek ve gerekirse yanlislarini kabul edebilecek kadar da acik fikirli olmasi lazim; bunlar olunca kitap, video, sozlu iletisim, multimedya... Hepsi ayni kapiya cikar zaten.


salihdt
(26.07.18)
(2)

izmir tramvayda bisiklet serbest mi?

sitesinde yazmıyor.
sitesinde yazmıyor.
hasmetizm 2046
(24.07.18)
ben bikac defa en on ve en arka kapilardan binen gordum ama resmi bi kaynaga ben de rastlamadim.


superfluid
(24.07.18)
(1)

eargasm spotify listeniz var mı?

herhangi bir enstrüman olur, vokal olur, sololar, korolar vb kriterleri tek tek veya hep beraber, türden bağımsız, sadece güzel olduğu için listeleyen varsa talibim efenim. teşekkürler.
herhangi bir enstrüman olur, vokal olur, sololar, korolar vb kriterleri tek tek veya hep beraber, türden bağımsız, sadece güzel olduğu için listeleyen varsa talibim efenim. teşekkürler.
hasmetizm 2046
(19.07.18)
spotify degil
www.youtube.com


bollocks44
(19.07.18)
(2)

hurma sağlıksız bir meyve mi?

https://www.diyetkolik.com/kac-kalori/hurma/sıfır saglik puani vermişler?
www.diyetkolik.com

sıfır saglik puani vermişler?
hasmetizm 2046
(04.07.18)
Hayinler, mübarek bir meyve o.


neymis
(04.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.