Giriş
(1)

Pendik-İstanbul Havalimanı(havaist)

Pendik’teki durağı ido iett durağında yazıyor. Bunun dışında başka durak var mı bildiğiniz?Benim uçağım 11 de. Sabah 05.45 de otobüs gözüküyor. Sizce çok dolu olur mu? O saatte trafik vs nasıl olur? (İzmit’te yaşıyorum)
Pendik’teki durağı ido iett durağında yazıyor. Bunun dışında başka durak var mı bildiğiniz?
Benim uçağım 11 de. Sabah 05.45 de otobüs gözüküyor. Sizce çok dolu olur mu? O saatte trafik vs nasıl olur? (İzmit’te yaşıyorum)
hede hodo
(17.06.19)
Cevap verecek YOk mu yahu? Strese girdim:/


hede hodo
(17.06.19)
(13)

Oral-b şarjlı diş fırçası memnuniyeti?

Memnun musunuz? Aldıktan sonra çöp mü oldu?
Memnun musunuz? Aldıktan sonra çöp mü oldu?
hede hodo
(13.06.19)
3 senedir kullaniyorum, cok memnunum.


felismalafatus
(13.06.19)
memnunum, gerçekten fark ediyor.


cursor
(13.06.19)
Ben de çok memnunum. Almadan önce mekanik temizlik konusunda sıkıntı yaşayabileceğimi ifade etmişlerdi fakat sonuçta bu da bir fırça ve iyi kullanırsan kendinden dönen bir başlığı var.Usüle uygun fırçalarsan diğerinden daha iyi bile.


reyals
(13.06.19)
Performans olarak çok memnunum ancak 4. yılda bozuldu ve yenisini aldım.
Ucuz modellerinden almanızı öneririm. Hepsi aynı şeyi yapıyor sonuçta.
Dişçiye gittiğimde de dişlerimin durumunu gayet iyi buldu.


chavezding
(14.06.19)
2006-2007 gibi denedim. aldiktan sonra cop oldu.


Hiç sorun yaşamadım. Çok memnunum


twelfth
(14.06.19)
Ben de çok memnunum.


datnet
(14.06.19)
4 yıldır kullandığım model bozuldu, manuel fırçaya geçeyim dedim yapamadım. çok farklıymış. yani oldukça memnunum.


giovanne
(14.06.19)
15 gün önce şunu aldım
www.hepsiburada.com
çok memnunum


superb
(14.06.19)
10 yılı aşkındır kullanıyorum. Birkaç model değiştirdim. Bütçenize uygunsa piyasadaki en üst modeli almanızı öneririm. Teknolojisi değişyor çünkü. Son modeller sadece dönmüyor, tık tık vurma hareketi de yapıyor dişe. Manuel fırçadan çok daha başarılıdır. Ancak... Fark etmeden dişetlerine bastırırsanız dişeti çekilmesi yapma riski var. Siz hareket ettirmeyeceksiniz elinizi, o kendi kendine dönecek.
Qxy-jet de kullanıyorum ben, bunu sevip düzenli kullanırsanız onu da öneririm. Ağızlarda bahar ferahlığı... ^_^


benyazarsamolur
(14.06.19)
memnunum. bunla fircalamak daha keyifli oldugu icin duzenli dis fircalama aliskanligi olustu. ama dis hekimi ablam dis etlerinde zamanla cekilme yaratacagi icin tavsiye etmiyor.


jimicik
(14.06.19)
Memnunum. Pahalı olanların gerekli olduğunu düşünmüyorum.


Abdurrahman
(14.06.19)
çok iyi ben kullanıyorum 5-6 aydır


alaimisema
(14.06.19)
(8)

En iyi kedi maması

N&d diyebilir miyiz? Siz ne kullanıyorsunuz?
N&d diyebilir miyiz? Siz ne kullanıyorsunuz?
hede hodo
(13.06.19)
Diyemeyiz. Çünkü en iyi mama diye bir şey yok. Benim kedime iyi gelen mama var, senin kendine iyi gelen mama var.

Ben sürekli aynı mamayı kullanmıyorum. Şu an brit care kullanıyorum ama.


Fusha
(13.06.19)
Bu soruya hep aynı şeyi yazıyorum, N&D ev kedileri için pek faydalı değil. Bizim kedide cilt/mantar problemi oldu ve veteriner direkt mamaya bağladı, N&D gibi yüksek protein içerikli mamaların bizimki gibi evden çıkmayan, sıcak iklimde göt büyüten kedilerin karaciğerine fazla yüklendiğini söyledi. Pro Plan, Hills ya da Royal Canin kullanın dedi. Şimdi somonlu Pro Plan yiyor, arada değiştiriyoruz.


kobuzchu kiz
(13.06.19)
pro plan kullanıyordum kedim varken, tavsiye ederim.


re noreno
(13.06.19)
N&D düşük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorum 2 kedim içinde, kullandığımdan beri genelde yayılıp yatan 6 yaşındaki göbekli kedim fitleşmeye ve oyun oynamaya başladı, ayrıca iki kedimde de tüylerinde farkedilir bir iyileşme oldu, yumuşacık parlak parlak oldular.


Tam1Hi0n3
(13.06.19)
N&D'nin düşük tahıllı ve tahılsız diye seçenekleri var. Düşük tahıllı olanı baya iyi bence.

Ben eskiden royal canin ve pro plan alıyordum değiştirerek. 8-9 yıl falan bunları verdim, bir sorun da yoktu. Sonra kedilerden birinde egzama oldu. (2 kedim var, büyük olan kedimde egzama oldu) Derisinde yaralar çıktı. Veteriner mamadan olduğunu ve yaşlandıkça hassasiyeti arttığı için egzama olduğunu söyledi. Birkaç farklı mama denedik o dönem veterinerle, çünkü mamanın içeriğindeki hangi maddenin bizim kediye iyi gelmediğini denemeden bilemezmişiz. birkaç ay kadar sürdü bu egzamaları ve bir türlü doğru mamayı bulamadık. En sonunda "ND Düşük tahıllı balıklı ve portakallı" olan mamasını aldığımda kedimin egzamaları geçti. O günden beri de hep onu alıyorum.

Fusha'nın da dediği gibi her kediye iyi gelen mama başka oluyor.

Hiç yapmadım ama sanırım genel kanı kedinin yemeğini evde hazırlamanın en iyisi olduğu. Şuraya bir göz atabilirsin güzel yazmış.
www.suzionline.com


Diyemeyiz, acana ile orjen var pratikte. Ama teoride her kediye iyi gelen mama farklı, üstte de anlatılmış zaten.

Biz N&D düşük tahıllı kısırlaştırılmış mama kullanıyoruz, tüy sağlığı dahil her şey sorunsuz.


Benim sıkıntı göbeğindeki yağlanma. Günde 50 gr filan veriyorum. 3 yaşında sayılır. Kısır, dişi. Hareket de ettirmeye çalışıyoruz ama acaba eksik bi şey mi yapıyorum diye ben kendimi sorguluyorum. Mama değişikliğine gitsem hangisine geçeceğim bilmiyorum. Veteriner hekim proplan önermişti ama nasıl bi içeriği olduğu da araştırıldığında maalesef çok iyi olmadığı da ortaya çıkıyor. Bilmiyorum.


hede hodo
(13.06.19)
Kediden kediye değişiyor o.
Bizim Pençe,(adı budur kendisinin) Whiskas seviyor çoğu zaman mesela.


pangea
(13.06.19)
(4)

Havaalanı kontrollerinde kutuda pırlanta

Arkadaşım internetten alacak bana gelecek, ben de yurtdışına ona götüreceğim. Kontrolde filan sıkıntı yaratır mı? Açıp bakarlar mı kutuya?Ona göre alacak ya da almayacak.
Arkadaşım internetten alacak bana gelecek, ben de yurtdışına ona götüreceğim. Kontrolde filan sıkıntı yaratır mı? Açıp bakarlar mı kutuya?
Ona göre alacak ya da almayacak.
hede hodo
(11.06.19)
değeri yüksekse gümrük deklarasyonu ısteyebilirler. Tabi mesela schipolde soruyorlar, deklare edeceginiz degerli bir sey var mı diye. no? du yu want passport? diyince geri oldukları yere gidiyorlar.


Techsavvy
(11.06.19)
bir sey olmaz. hele de avrupa'ya gidiyorsaniz degeri 10000 euro'dan fazla degilse hic bir sey olmaz. insanlar ne altinlar takilar tasiyor her gidis geliste, en basitinden evlilik yuzugu 10000 eurodan fazla olan bir suru insan var ucak kullanan. bu insanlar gidis gelisinde deklarasyon fln varmiyor. eger kilolarca altin tasirsaniz (bazi turkler dugunde takilan takilarinin tamamini goturuyor vs.) o zaman sorun olabilir. sevgilime evlenme teklif edecegim diyin.


kassiopeia
(11.06.19)
En fazla bu ne için diyorlar. Ben kendi şahsi takılarımı seyahat ederken taşıyorum. Geçen çevirdiler beni mesela. “Hayırdır satacak mısınız bunları?” Şeklinde. Bir 5 dakika falan açıkladım. Sonra ikna oldu satmayacağıma.
Kassiopeia’nın bakış açısı güzel ama. Ben de öyle düşünüyorum.


irene
(11.06.19)
israil'e gitmiyorsan çok sorun olmaz


eurhka
(11.06.19)
(3)

Atasunda yaptırdığımız gözlük camı

Annem için yaptırmıştık. Annem fazla buğu yapmasından şikayetçi. Önceki camı mahallede olan bir gözlükçüye yaptırmıştı. Böyle sıkıntı yaşamadım diyor.Havalar sıcak, klima arasa açılıyor kapanıyor filan belki ondandır dedim. Dediği gibi öncekiyle kıyaslayınca abartı diyor.Bence şikayetlik durum yok g
Annem için yaptırmıştık. Annem fazla buğu yapmasından şikayetçi. Önceki camı mahallede olan bir gözlükçüye yaptırmıştı. Böyle sıkıntı yaşamadım diyor.
Havalar sıcak, klima arasa açılıyor kapanıyor filan belki ondandır dedim. Dediği gibi öncekiyle kıyaslayınca abartı diyor.
Bence şikayetlik durum yok gibi ama yine de normal mi değil mi gözlük kullanan arkadaşlara sorayım dedim.
hede hodo
(09.06.19)
Bence gidip atasun’a durumu belirtin, ilgileniyorlar.


cemallamec
(09.06.19)
Atasuna durumu anlatın. Yardımcı olacaklardır. Belki gerçekten üretimsel bir hata vardır.


gözlük camında buğu önleme, yansıma yapmama, güneş geçirmeme gibi özelliklerin her biri için ekstra para alıyor atasun optik. eğer hiçbiri olmasın en ucuzu en özelliksizi olsun dediyseniz alırken, olabilecek en düşük kaliteli camı kullanıyorlar ve başta saydığım her şey yaşanıyor gözlükte. mahalledeki amca düşük kalite yerine ortalama/normal bir şey kullandıysa onda o kadar yaşanmaz, anne haklı olabilir yani. umarım para almadan yardımcı olurlar diyeyim ama ben sanmıyorum zira dediğim gibi ekstra olarak sattıkları şeyler bunlar. ha yok zaten bunlar için ekstra ödediyseniz ve yine de sorun olduysa o zaman tam gaz bastırın. atasun sevmeyen biri olarak her halükarda sonucu merak ettim.


ckorkmaz
(09.06.19)
(4)

Duty free’den alınan parfüm

Gayet de sağlam para verip aldım. Ama duty free olması sonrasında canımı sıktı. Sahte olma olasılığı var mı? Aldığım yer İstanbul havalimanı
Gayet de sağlam para verip aldım. Ama duty free olması sonrasında canımı sıktı. Sahte olma olasılığı var mı? Aldığım yer İstanbul havalimanı
hede hodo
(04.06.19)
Duty free olmasi niye caninizi sikti? Anlamadim bir sey.
Ama hayir, havalimani duty free magazasindan alindiysa sahte olmaz.


kuehles blondes
(04.06.19)
Yok


all girls dream
(04.06.19)
sıkma canını, orijinaldir. ben kefilim.


(s)AINT
(04.06.19)
yok tabii ki de sahte olma olasılığı.


maq
(04.06.19)
(3)

Powerbeats pro alsam?

Pişman olur muyum? (Bisiklet sürüyorum.) Bi de tipi filan hoşuma gidiyor.Ona o kadar para verilmez al şunu daha iyi diyebileceğiniz kulaklık tavsiyelerine de açığım.
Pişman olur muyum? (Bisiklet sürüyorum.) Bi de tipi filan hoşuma gidiyor.
Ona o kadar para verilmez al şunu daha iyi diyebileceğiniz kulaklık tavsiyelerine de açığım.
hede hodo
(01.06.19)
Bisiklet sürerken kulaklık takma. 2 kere ölümden döndüm.


dismainpula
(01.06.19)
Dismain +1 2 kere de ben ölümden döndüm.


karsiyakaliyiz
(01.06.19)
Bisiklet nazarında değerlendirmezseniz sevinirim:) yani bi kulaklık ihtiyacım var iyi bi şey alayım diyorum. Dediğim ürün 2000 civarı. Aynı kalitede daha uygun bir ürün de olabilir aslında.


hede hodo
(02.06.19)
(4)

Gündelik eşofman altı

Şantiyedeyim. O yüzden rahat güzel gündelik bir eşofman altı arıyorum.Tavsiyeniz ne olur?
Şantiyedeyim. O yüzden rahat güzel gündelik bir eşofman altı arıyorum.
Tavsiyeniz ne olur?
hede hodo
(28.05.19)
www.lcwaikiki.com

şantiyede giyecekseniz aşşırı pahalı bir eşofman almanıza gerek yok diye düşündüm açıkçası.


dunga
(28.05.19)
Şantiyedeysem, sosyal hayat içerinde giyinmek için dedim :) yani o eşofman ile iş yapmayacağım :)
Biraz iyi bir şeyler olabilir :)


hede hodo
(28.05.19)
adidas olabilir pamuk olanlarından

Hm'den de olabilir


cedex
(28.05.19)
Adidas beckenbauer tp
Puma iconic t7

Özel günlerde bile giyilir bunlar. Öyle tarzlar.


eazy
(28.05.19)
(2)

bedelli askerlik sevk (acil!)

(bir arkadasimin acil bekledigi cevap)8 Haziran 2019 sevk bitis tarihli bedelli askerlik doneminde e-devlet'de sevk kagidi henuz goruntulenemiyor, en yakin askerlik subesine gitmeyi tavsiye ediyor.simdi yurt disinda oldugum icin, yakinim olan birisi alabilir mi?
(bir arkadasimin acil bekledigi cevap)
8 Haziran 2019 sevk bitis tarihli bedelli askerlik doneminde e-devlet'de sevk kagidi henuz goruntulenemiyor, en yakin askerlik subesine gitmeyi tavsiye ediyor.
simdi yurt disinda oldugum icin, yakinim olan birisi alabilir mi?
hede hodo
(23.05.19)
alamaz.


ben de ayni durumdaydim, sabahtan beri bakiyodum ayni hatayo veriyodu. az once benimkisi duzeldi. sisteme girilmemis olabilir, pazartesi saliya kadar beklesin bence, panige gerek yok


wagner love
(24.05.19)
(4)

Dyson a alternatif şarjlı süpürge

Anneme anneler günü hediyesi almak istiyorum. Evde kedi de var. Hapşırık eksik olmuyor. Sizce neye bakayım?
Anneme anneler günü hediyesi almak istiyorum. Evde kedi de var. Hapşırık eksik olmuyor. Sizce neye bakayım?
hede hodo
(08.05.19)
paran varsa bu www.hepsiburada.com

annen kafayı yiyecektir.


black decker


jimicik
(08.05.19)
Legalize +1
Ben kullaniyorum, kendisiyle ask yasiyorum. Kediniz kimbilir nasil bayilir :)


(3)

Yeni havaalanından esenler otogarı

Haftasonu yıllık izin için geleceğim. Esenler otogarına geçme işini nasıl yapacağım? En mantıklısı hangisi sizce?
Haftasonu yıllık izin için geleceğim. Esenler otogarına geçme işini nasıl yapacağım? En mantıklısı hangisi sizce?
hede hodo
(23.04.19)
havaist denen otobusler var, yarim saatte bir falan, direk otogara gidiyor sanirim, havaist.com dan bak, -2. kattan kalkiyor, 20 tl civari akbil lazim, para gecmiyor


alttaraf
(23.04.19)
İst-3 iett hattı var. Havaalanından otogara gidiyor. 16TL.


Barbaros59
(23.04.19)
(4)

Kızkardeşime takı alma düşüncesi

İçimden geldi. Şöyle güzel bi kolye alayım diyorum. Gümüş. Sürekli kullanabileceği vs. SoSo chick diye bi site var. Epey ürünler var. Ama alternatif nereden bakabilirim sizce? Mesela 250 300 lira aralığı iyi midir?
İçimden geldi. Şöyle güzel bi kolye alayım diyorum. Gümüş. Sürekli kullanabileceği vs. So
So chick diye bi site var. Epey ürünler var. Ama alternatif nereden bakabilirim sizce?
Mesela 250 300 lira aralığı iyi midir?
hede hodo
(17.04.19)
Altin al da paraya sikisirsa bozdurup harcayabilsin :D


hot potato
(17.04.19)
Instagram'da misshappiness diye bir sayfa var Türkiye'nin en iyilerinden biridir.


gurur
(17.04.19)
Biraz daha ekleyip ince zarif altin bir kolye alabilirsiniz. sizden bir hatira olarak hep saklar. Gumus kararir, eskir. Verdiginiz para da hic olur.


Çok haklısınız:) güzel bi altın alayım. Teşekkürler :)


hede hodo
(17.04.19)
(2)

Hava temizleyici

Evde kedi var. Bir de alerjik olan ben var. Biraz araştırdıktan sonra kıla tüye, toza kokuya faydalı diye duydum.Büyük bir fiyat aralığı var yalnız. Özellikle toz ve kıl tüy konusunda benim işimi hangi ürün görür sizce? 1500 lira bütçe iyi midir?
Evde kedi var. Bir de alerjik olan ben var. Biraz araştırdıktan sonra kıla tüye, toza kokuya faydalı diye duydum.
Büyük bir fiyat aralığı var yalnız. Özellikle toz ve kıl tüy konusunda benim işimi hangi ürün görür sizce?
1500 lira bütçe iyi midir?
hede hodo
(26.02.19)
ben de zamanında baya araştırmış biri olarak şunlara dikkat etmeni tavsiye ederim. geceleri ne kadar ses yapıyor ve filtre fiyatları nedir. havasını temizlemek istediğin oda için boyutları uygun mu. mesela salon gibi büyük mekanlarda pek iş görmezken yatak odasında genelde işe yarıyorlar. evcil hayvanı yatak odasından uzak tutmak da allerjik bünyeler için işe yarayan bir yöntem.


orpheus
(26.02.19)
Bizim bir akraba aldı rainbow’un. Evdeki her zerre tozu içine çeken bir kara delik. Çok iyi. Ama o bütçenizin 5 katı falandı sanırım fiyatı:(


rakidabalikolsa
(26.02.19)
(5)

Telefon bildirimlerini sonradan görmek

Tam olarak şöyle demek istedim. Mesela whatsapp bildirimi gelmiş, ben telefonda whatsappa girdiğimde görüyorum. Bu internetin bokluğuyla mı alakalı yoksa telefonda mı sıkıntı var, bilemedim.Tel: 6s
Tam olarak şöyle demek istedim. Mesela whatsapp bildirimi gelmiş, ben telefonda whatsappa girdiğimde görüyorum. Bu internetin bokluğuyla mı alakalı yoksa telefonda mı sıkıntı var, bilemedim.
Tel: 6s
hede hodo
(12.02.19)
WhatsApp açtığında üstte bildirim düşmüyorsa arka planda veri kullanımını kapatmış olabilirsin


Baktım açık..


hede hodo
(12.02.19)
- WhatsApp notificationları kapalı olabilir.
- WhatsApp sürümü güncellenmemiş olabilir.
- IOS'in update edilmesi gerekiyor olabilir.
- Arkaplan veri kullanımı kapalı olabilir. (Söylenmiş)


monogram
(12.02.19)
söylenenlerin hiçbiri ile ilgili değilse o zaman operatörünüzden engellenmiş de olabilir. geçen benzer bir şey yaşadı bir tanıdığım kurcalarken farkettim, turkcell'de aile koruması gibi bir şey var, onu aktif etmişler whatsapp bildirimleri gelmiyordu. kapattım düzeldi.


veritaslibertas
(12.02.19)
Whatsappı ek uygulama ile uyku moduna almış olabilirsin


kablelvuku
(12.02.19)
(6)

Hangi duş jelini almalı

Valla parası marası önemli değil. Sabun kurutuyor. Hangisinden almalı?
Valla parası marası önemli değil. Sabun kurutuyor. Hangisinden almalı?
hede hodo
(07.02.19)
Ben la petit marseilliais alıyom, şetalilisi çok hoşuma gidiyor. Yves Rocher'in jelleri de güzel.


Mossy
(07.02.19)
Dalinin bebe şampuanını kullanıyorum duş jeli niyetine. Memnunum.


Amaranta ursula
(07.02.19)
Ya da dove deeply nourising


red g
(07.02.19)
duş jeli diye ayrı bir şeyin olması bana saçma geliyor. duru'nun pirina sabunununu banyo yaparken kullanıyorum ve oldukça memnunum


Bioderma Atoderm serisinin duş jeli.
Tam olarak şu : www.bioderma.com.tr


anthemis nobilis
(08.02.19)
erkekler için nivea duş jelini tek geçerim, parfüm gibi mübarek.


(4)

yapi krediden tebe doviz transferi

tebe havale yapacagim sirada sadece yapi kredi hesabina ait iban girmelisiniz diye uyari aldim.nasil cozerim sizce?
tebe havale yapacagim sirada sadece yapi kredi hesabina ait iban girmelisiniz diye uyari aldim.
nasil cozerim sizce?
hede hodo
(12.12.18)
swift secenegi ile gonder


Havale aynı bankadaki bir başka hesaba para aktarım işlemi çünkü.


orient blue
(12.12.18)
TEB’den Akbank’a başka bankaya havale yap dediğimde yapabiliyorum ama :) belki döviz olmasından ötürü farklılık olabilir :)


hede hodo
(12.12.18)
bankadan bankaya swiftle gidiyor. amerikaya dolar göndermekle aynı parayı alıyorlar. ona göre tedbirinizi alın


argent dawn
(12.12.18)
(8)

Y.kredi mi TEB mi?

İş değiştirdim yeni hesabım y. Kredi oldu. Eski çalıştığım yerde ise TEB idi.Tüm tl ve döviz hesabım tebde haliyle.Sizce param yattığında tebe havale edip öyle mi devam edeyim? Yoksa gere diyerek tüm hesabımı y. Kredi ye mi geçireyim?Siz olsanız ne yapardınız? Bana çok farketmez gibime geliyor ama
İş değiştirdim yeni hesabım y. Kredi oldu. Eski çalıştığım yerde ise TEB idi.
Tüm tl ve döviz hesabım tebde haliyle.
Sizce param yattığında tebe havale edip öyle mi devam edeyim? Yoksa gere diyerek tüm hesabımı y. Kredi ye mi geçireyim?
Siz olsanız ne yapardınız? Bana çok farketmez gibime geliyor ama bilemedim.
TEB in de yamuğunu görmedim bu arada.
hede hodo
(31.10.18)
Cepteteb hesabı açar devam ederdim.


zxcd
(31.10.18)
Cepteteb +1


efreet sultan
(31.10.18)
öncelikle hayırlı olsun yeni işiniz.

ben yapı krediciyim. zaten maaş müşterisi olduğunuz için kredi kartı aidatı, hesap işletim ücreti ve havale&eft ücreti ödemiyorsunuz.

bu bizim kuruma özgü olabilir tüm bankların atmlerinden sınırsız para çekmek de ücretsiz.

internet bankacılığı ve cep bankacılığı daha başarılı.

en önemlisi de atm'leri TEB'e göre daha yaygın.


patates
(01.11.18)
her durumda cepteteb kullanıyorum memnunum.


kureseltikinma
(01.11.18)
ben olsam TEB'e dokunmazdım, ikisini kullanmaya devam ederim.


contavolta
(01.11.18)
Ykb'ye allah dusurmesin. Web arayuzu rezalet, subelerde yetkin personel yok. Bi kere imza sikintisi yasadim 2 hafta cozemediler. Banka kartini teslim almaya gittim sirf o islem 1 saat surdu, hesap acmaya gittim 1 saat.


acemi
(01.11.18)
teb bundan böyle yaptığın işlemlerden para alacağı için yapı kredi diyorum. yapı kredinin de mobil ve internet bankacılığı çok iyi pişman etmez.


naksidil
(01.11.18)
cepteteb her turlu. ikisini de kullanan biri olarak.


(3)

İzmit’ten balmumcuya 17 18 kg lık çanta ile geliş

En pratik, en az yoran yöntem ne olur sizce?Bi arkadaş İzmit’ten 200 numara->Pendik metrosu->uzunçayır metrobüs->zincirlikuyu->taksi ile 5 dk.Ama elimde yük olacağı için biraz zorlar mı acaba diyorum. Siz nasıl yapardınız?
En pratik, en az yoran yöntem ne olur sizce?
Bi arkadaş İzmit’ten 200 numara->Pendik metrosu->uzunçayır metrobüs->zincirlikuyu->taksi ile 5 dk.

Ama elimde yük olacağı için biraz zorlar mı acaba diyorum. Siz nasıl yapardınız?
hede hodo
(27.10.18)
200 ile içmelerde inin, 500t'ye geçin. 4. leventte inip beşiktaş otobüslerine binin. saatine göre daha uzun sürebilir ama daha az aktarmalı.


neverlose
(27.10.18)
Uzunçayır metrosu gereksiz uzun o yüzden onu tercih etmeyin


fasulyek
(27.10.18)
pamukkale harem-üsküdar bjk vapur-5 dk taksi


(7)

trafik sigortası yineleme

aracı aldığım gün hızlıca, hıc arastırmadan yapmıstım sigortayı. 1 senedir cok sukur sıkıntı yasamadık.4 5 gun sonra suresı doluyor. tekrar yaptırmak ıcın teklıfler alıyorum.aralarında 15 20 lira fark oynuyor genelde.sizce en ucuz fiyatlı olana yaptırmam sıkıntı yaratır mı?sozlukte bakıyorum her sıg
aracı aldığım gün hızlıca, hıc arastırmadan yapmıstım sigortayı. 1 senedir cok sukur sıkıntı yasamadık.
4 5 gun sonra suresı doluyor. tekrar yaptırmak ıcın teklıfler alıyorum.
aralarında 15 20 lira fark oynuyor genelde.
sizce en ucuz fiyatlı olana yaptırmam sıkıntı yaratır mı?
sozlukte bakıyorum her sıgorta fırması ıcın bı rezalet baslıgı var.
kafam karıstı desem yerıdır:)
hede hodo
(24.10.18)
ben dün yaptırdım. aksigortadan yapıyoruz dedi. diğerleri de aynı fiyat dedi.


sutlu nescafe
(24.10.18)
nisanda aracım pert oldu ak sigorta 15 günde ödeme yaptı. bu durumlarda iyi firmalar daha az sıkıntı yaratıyor. alianz-axa-ak sigorta


mikahakkinen
(24.10.18)
Trafik sigortasının size bir faydası yok, karşı taraf için olan zorunlu bir sigorta.

Şu adresten bütün fiyat veren şirketlerin fiyatlarını görebilirsiniz;

www.sbm.org.tr

En ucuzunu yaptırın, zaten hepsi devlet güvencesinde.


John Bloor
(24.10.18)
trafik sigortasını en uygun verenden yaptırabilirsiniz. kapsamları arasında fark yoktur.


ozdek
(24.10.18)
Trafik sigortası sorumluluk sigortasıdır. 3. Şahıslara verdiğin hasarı belli limitler dahilinde karşılar. Trafikte en ucuz, kaskoda en iyi firmayı bulmak gerek


Delay Fuze
(24.10.18)
İndirim hakkınız sigorta firmasını değiştirseniz de kaybolmaz.


John Bloor
(25.10.18)
yorumlarda cevap verilmiş ama yardımcı olabilirim baska kafanıza takılan birşey olursa.(sigortacıyım)


gunbatimi
(25.10.18)
(7)

masaj bla bla

açıkçası masaj kültürüm yok:) 5 yıldızlı güzel bi otele gitmeyi düşünüyorum.öncelikle saunası havuzu ve masaj dahil 180 dedi. sizce nasıl?en merak ettiğim ve cekindiğim konu ise iç çamaşır olayı. cıbıl olup havluyu çekip masörü mü bekleyeceğim?yoksa donun kalsın ne münasebet mi diyorsunuz.şimdiden t
açıkçası masaj kültürüm yok:)
5 yıldızlı güzel bi otele gitmeyi düşünüyorum.
öncelikle saunası havuzu ve masaj dahil 180 dedi. sizce nasıl?
en merak ettiğim ve cekindiğim konu ise iç çamaşır olayı.
cıbıl olup havluyu çekip masörü mü bekleyeceğim?
yoksa donun kalsın ne münasebet mi diyorsunuz.
şimdiden tesekkurler.
hede hodo
(13.10.18)
5 Yıldızlı da olsa 150 ye bağlamaya çalış.

Donla olmaz , duştan çıkıp gireceksin , peştemal ya da havluyu sarıp, direk masaya yatacaksın , gerekirse yönlendirme yapılıyor merak etme.


expansion pack
(13.10.18)
Ben bikiniyle gidiyorum masaja


sta
(13.10.18)
Donla da girebilirsin tamamen tercih meselesi.


stavro
(13.10.18)
bu masaj olayı 5 yıldızlı tatil otellerindeki gibi yalandan hafif dokunarak mı yapılıyor yoksa kemik kıran tarzı daha agresif masaj yapan yerler de mevcut mu?


turkuaz
(13.10.18)
tatil otellerindeki gibi yalandan hafif dokunarak.


stavro
(13.10.18)
Thai masajindan hic masaj yaptirmadiysaniz uzak durun, adam dovuyorlar. Oyle paket teklif eden yerlerde, duzgun masör bulunuyor mu acaba, hotel, spa hotel degilse cok yanasmazdim ben acikcasi.

Yuzucu mayosu ile giriyordum ben spa hotele. Sadece masaj icin gittigim yerde sadece sutyen, tshirt vs. cikarttiriliyor. Sadece ic camasari birakiliyor, hem alt hem ust tarafa da genisce havlu geliyor.


buf-e kür
(13.10.18)
@buf-e kür
Burası termal otel diye geçiyor. Bizim firmamızın da anlaşmasının olduğu kurumsal bir yer yani. Bi arkadaşım düzenli gidiyor, oldukça memnunmuş.
Ben de gidip kendimi şımartayım dedim açıkçası. Sırt ağrım da cabası..


hede hodo
(13.10.18)
(1)

Enka’da çalışmış olan/çalışan

Tr, yurtdışı şantiyesi olması farketmez. Nerde olduğunuzu ve de memnun olup olmadığınızı merak ediyorum. Ayrıca hangi açılardan memnuniyet verdi bunu da yazarsanız mutlu olurum.
Tr, yurtdışı şantiyesi olması farketmez. Nerde olduğunuzu ve de memnun olup olmadığınızı merak ediyorum. Ayrıca hangi açılardan memnuniyet verdi bunu da yazarsanız mutlu olurum.
hede hodo
(11.10.18)
enka'da çalışan arkadaşlar memnundu en son. ödemeler düzenli, şantiye hayatı düzenli imiş. son kriz ortamında durumu bilmiyorum.


hosein
(12.10.18)
(1)

İş ayakkabısı önerisi

fabrikaların verdikleri çok dandik. yds vs.yakın zamanda şantiyeye gideceğim. orda da pek iyi vermediklerini duydum.gerçi atölye kısmında olacağım ama çok yürümesem bile yine de gün boyu ayağımda kalacak.hangi markaya bakayım?
fabrikaların verdikleri çok dandik. yds vs.
yakın zamanda şantiyeye gideceğim. orda da pek iyi vermediklerini duydum.
gerçi atölye kısmında olacağım ama çok yürümesem bile yine de gün boyu ayağımda kalacak.
hangi markaya bakayım?
hede hodo
(10.10.18)
ema tavsiye ederim yds cidden çok rahatsız


archery
(10.10.18)
(5)

sokaktaki kediler için hangi kuru mama?

karfurdan aldıgım 1 liralıklar yetmıyor artık. baska bı sey bulmak gerek. hem ıyı hem de hesaplı olursa cok ıyı olur.
karfurdan aldıgım 1 liralıklar yetmıyor artık. baska bı sey bulmak gerek. hem ıyı hem de hesaplı olursa cok ıyı olur.
hede hodo
(08.10.18)
econature


veritaslibertas
(08.10.18)
Ben açık mama alıyorum, bonnie tavuklu çok seviyorlar, kilosu şimdi 12 lira oldu. Migros’ta indirimden 3-4 kilo aldım.


mslny
(08.10.18)
Temizmama.com dan mito alıyorum 15 kiloluk


tavuklu açık mama + 1


Ben tavuk cigeri alıyorum. En gerkcekci gida kediye.
Kilosu da 7-8lira bir sey galiba. Ucuza geldigi icin fiyatina bakmadim.


stavro
(08.10.18)
(1)

yapı kredi ve akbank hesap kartları

merhaba. geçen haftaya kadar maaşımız teb üzerinden yattığı için para yönetimini vs tebin uygulamasından yapıyordum. bi de cepteb vadeli olanı seçtiğim için günlük faizler yansıyor.şimdi çalıştığım yer teb'le çalışmayı bırakıp akbank ile anlastılar. yeni bi akbank hesabım var.fakat önümüzdeki ay da
merhaba. geçen haftaya kadar maaşımız teb üzerinden yattığı için para yönetimini vs tebin uygulamasından yapıyordum. bi de cepteb vadeli olanı seçtiğim için günlük faizler yansıyor.
şimdi çalıştığım yer teb'le çalışmayı bırakıp akbank ile anlastılar. yeni bi akbank hesabım var.
fakat önümüzdeki ay da bu çalıştığım yerden çıkıp yurtıdısında şantiyede calısmaya baslayacagım. onların açtırmış olduğu hesap ise yapı kredi dolar hesabı.

soruma gelince;
dediğim gibi teb'den memnunum fakat resmen banka cahiliyim. mesela yapıkredı hesabıma dolar yattığında, o parayı yapıkredi'de değerlendirmek için hangi hesap var?
yoksa sen teb'le devam et, yatan paranı da teb'e eft mi yap dersiniz?
hede hodo
(03.10.18)
döviz için vadeli hesaplar da var. orada değerlendirirsin


silah taciri
(03.10.18)
(3)

kedi aşıları (ev kedisi)

her sene tekrarı gelen aşıları yaptırıyor musunuz? karma, kuduz vs.yaptırmıyorsanız neye dayanarak yaptırmıyorsunuz?
her sene tekrarı gelen aşıları yaptırıyor musunuz? karma, kuduz vs.
yaptırmıyorsanız neye dayanarak yaptırmıyorsunuz?
hede hodo
(29.09.18)
yaptırıyorum. kuduz yasal zorunluluk diye, karma ise bulaşma olasılığı en yüksek hastalıklara karşı koruma sağladığı için.


huleyn
(29.09.18)
Yaptirmayanlar yanlış düşünüyor. İmkânınız varsa yaptırın.Türkiye'de hala kuduz görülüyor, risk almaya değmez.


Telcontarin
(29.09.18)
kuduz soyle. evden kedil hic cikmiyor diye dusunuyoruz ama eve yarasa girip isirabiliyor. bunlae ilginc ama olan seyler ve kuduzun tedavisi de yok. 5 dk lik 50 tl lik yilda bir asi isin riske gerek yok. su da var kuduz tr de yilda bir yaptiriliyor, avrupada 2 yilda bir. aslinda 1 yil sonra etkisi de gecmiyor.

karma cok onemli bence, onu mutlaka yaptirmalk her yil. parazitleri aksatiyorum ben sadece


oscar
(29.09.18)
(2)

kedi aşısını geciktirmek

bunun bi toleransı var mıdır? atıyorum karma aşısının zamanı gelmesi ardından 10 gün sonra vurdurmak problem mi? (iş guc sebebiyle goturememeden dolayı)
bunun bi toleransı var mıdır? atıyorum karma aşısının zamanı gelmesi ardından 10 gün sonra vurdurmak problem mi? (iş guc sebebiyle goturememeden dolayı)
hede hodo
(24.09.18)
bizim köpeklerin rutin aşıları için maksimum 2-3 gün gecikebilir diyordu veteriner.


elorelia
(24.09.18)
Bizim kedinin 8 senedir aşısı bile yok. Abartmayın.


(2)

Valiz/bavul önerisi

öyle bir valiz arıyorum ki, içine rahat rahat kışlıkları (kalın kaban, mont, polar, kazak, esofman, bot, ayakkabı vs vs) alabilsin.hangi modele bakmalıyım sizce? link de paylaşırsanız cok mutlu olurum.
öyle bir valiz arıyorum ki, içine rahat rahat kışlıkları (kalın kaban, mont, polar, kazak, esofman, bot, ayakkabı vs vs) alabilsin.
hangi modele bakmalıyım sizce? link de paylaşırsanız cok mutlu olurum.
hede hodo
(20.09.18)
valiz onerisi degil ama vakumlu plastiklere de bakabilirsiniz. bana cok yardimci olmustu evi toplarken.


tanaka
(20.09.18)
bu işi hurçla çözdük. hem küp küp oluyor yerleştirmesi kolay dolaba. (hatta arabayla seyahate çıkarken bile bunu kullanıyoruz)


kisa
(20.09.18)
(1)

itunes'tan güncelleme yapaMama(iphone7)

ilk kez bi güncellemenin övüldüğünü duyunca itunes'tan yapayım dedim. dedim lakin sürekli itunes ağ bağlantısı zaman aşımı uyarısı alıyorum.bu benim internet bağlantımın bokluğu onu biliyorum da, kardesım yanımda direkt telefondan guncelledi. pat diye de bitti.öneri tavsiye olur mu bununla alakalı?d
ilk kez bi güncellemenin övüldüğünü duyunca itunes'tan yapayım dedim.
dedim lakin sürekli itunes ağ bağlantısı zaman aşımı uyarısı alıyorum.
bu benim internet bağlantımın bokluğu onu biliyorum da, kardesım yanımda direkt telefondan guncelledi. pat diye de bitti.
öneri tavsiye olur mu bununla alakalı?
dns'yi değiştirsem mesela hangisini yazayım?
hede hodo
(19.09.18)
ipsw dosyasını manuel olarak indir. sonra itunes'a o dosyayı göstererek güncelleyebilirsin.

biraz google'la anlatım vs de bulursun


washe
(19.09.18)
(23)

bu montla -20 de üşür müyüm?

yer: kazakistan. bol rüzgar ve aşırı soğuk oluyormuş. yağış da cabası.https://www.1v1y.com/urun/columbia-54-wm0817eaglescallinsulatedjacket-kahve-14110162
yer: kazakistan. bol rüzgar ve aşırı soğuk oluyormuş. yağış da cabası.

www.1v1y.com
hede hodo
(13.09.18)
evet usursun.


marka dışında, model olarak ne öneriyorsunuz? bi mont alamadım arkadaş:)


hede hodo
(13.09.18)
-20'de -30'da her montla üşürsün. Montun fayda edeceği bir soğuk değil kazakistan soğuğu. Alabildiğin en kalın kürklü mürklü montu al işte.


www.avfoni.comırmızı?gclid=CjwKCAjwlejcBRAdEiwAAbj6Kd4wAN_mx45XV9xmIFVkXBDVIwUz-3Is4rAdLvJxsvT1gVdIV_IHFxoC6JsQAvD_BwE

bunu al. -30larda dahi koruyor.


babilbaligi
(13.09.18)
Gayet guzel usursun. Bu seni sadece ruzgardan korur, saglam giyinmen lazim altina.
Soguktan korunmak istiyorsan uzun ve kapsonlu, bogaz korumali neli kaz tuyu bir sey alacaksin.
Ya da bu linkteki gibi bir montun altina saglam giyinip boyunluk vs. ve kulak korumali ruzgar falan gecirmeyen iyi bir bereyle birlikte kullanacaksin.


stavro
(13.09.18)
hocam
1 -en ice atlet ve tisort ya da gomlek
artı iclik
2 - alta pantolon bot
3- tisortun ustune kapsonlu
kapsonlunun ustune elyaflı/polarlı mont

problem solved


kingcyrax
(13.09.18)
Rambo atlet üstüne kalın tişörtler var asker polis için. Onun üstüne termal içlik üstüne fleece jacket üstüne herhangi bir mont


Yukarıdakiler +1

Öyle gömlek/kazak üstüne en iyi montu giyeyim üşümeyeyim diyorsan öyle bir şey yok, donarsın.

Kat kat giyineceksin, en alta termal, hafif bir içlik, üstüne de hava alabilen gömlek/kazak üstüne de bu mont gibi sağlam rüzgar geçirmeyen bir mont + atkı, bere ve eldiven.


chicha
(13.09.18)
@chicha
bu monttan kasıt benım koyduğum link mi, babilbaligi'nin mi?:)
fiyatı 3000 liralarda, aşırı pahalı.


hede hodo
(13.09.18)
Montun büyük önemi yok. Altındakiler önemli. Mont sadece rüzgarı tutacak.


İmkanınız varsa oradan alın. Burada o kadar soğuğa dayanıklı montu bulmak zor.


burfak
(13.09.18)
Biraz daha uzun olmali bence mont. Bacak üstü islandiginda bittiniz cunku.

Bunun disinda kat kat giyinmek lazim, herkes yazmis zaten.


buf-e kür
(13.09.18)
@burfak
merkezi bir yerine gitmiyorum. tengiz diye bi şehrine gidiyorum. oralar biraz sıkıntılı yerlermiş. ondan dolayı buradan halletmem gerekiyor.
artık mağaza mağaza bakacağız bakalım.


hede hodo
(13.09.18)
Ben okyanus ortasinda bir petrol rafinerisinde calisirken Canada Goose snow mantra montlarindan giyiyorduk. Kirmizi olanindan. Ayni montu Alaska'daki insanlarin uzerinde de cok gordum. Eger disarida uzun sure kalip, acik havada uzun sure kalacaksaniz bu en iyisi. Daha ucuz alternatifleri de vardir. Disarida uzun sure kalmayacaksaniz linkteki mont + thermal iclik+ 1 layer yeterli olur.


Nasıl bir mont tam anlayamdım, içinde başka katman var mı yok mu, yoksa sadece ceket mi. Columbia mağazasına gidip bilgi alın derim. Zaten bu kadar pahalı ürünleri denemeden almayın bence, fotoğraflar yanıltıcı olabiliyor.

Çok soğuklar için ceket değil de direkt "parka" diye satılanlardan almanı öneririm, biraz daha uzun ve kalın oluyorlar.
Misal:
www.hepsiburada.com


peggy
(13.09.18)
Kayak montu olarak adlandırılanlar su geçirmez ve windstopper özellikli olduğu için işinizi görür. Öncelik su ve rüzgar geçirmezlik olmalı.


hurt
(13.09.18)
@PEGGY
Aynı ürünü morhipodan aldım. small olanı large gibi durunca daha dün geri yollamak durumunda kaldım:) ilk kez bi ürün olmayınca üzüldüm:) alabilen kesin alsın derim o montu. her yerinden kalite akıyordu.


hede hodo
(13.09.18)
kayakçılar için satış yapan mağazalardan al bir tane. ama sonuçta ne olursa olsun üşüyeceksin.


Neill
(13.09.18)
Olmadığına üzüldüm. İmkan varsa tnf mağazalarına uğrayabilirsin, başka modelleri de vardır mutlaka. Vey akaraköy'deki outdoor mağazalarını gezmeni öneririm.

Kayak ve bazı outdoor montları yoğun aktiviteye göre tasarlandıkları için nispeten ince ve koltukaltı gibi bölümlerinde terlemeye karşı ekstra havalandırma için fermuarlı veya direkt açıklıklar falan olabiliyor, bu da şehir kullanımında gereksiz ısı kaybı yaratıyor. Bunlara dikkat etmek lazım.

Ayrıca bol yağışlı bir bölgede kaz tüyü alacaksan aynı zamanda su geçirmez olmasına dikkat etmek lazım, kaz tüyü suyu gördüğü anda çöp olur.

Bu montta mesela kaz tüyü üzerine su geçirmezlik için dış katman kullanmış ama kaztüyü dolgusu yetersiz geldi, 550 yerine 900 fill olsa alınabilirdi:
urun.n11.com

Bir de bence tnf'nin thermoball özellikli montları da çok iyi. Kaz tüyü kadar sıcak tutmasına rağmen ıslandığında özelliğini yitirmiyor. Ben 2 senedir hem dağda bayırda hem İstanbul soğuğunda kullanıyorum, altına tişört giyip çıktığım çok oldu, ama orası için yeterli olur mu bilmiyorum. İçine polar vs giyerek yeterli olabilir belki.


peggy
(13.09.18)
Kazakistan'dan alin. Turkiye'den aldiginiz her montla usursunuz. Yillardir Rusya'da yasayan biri olarak tum kiyafet alisverisimi Turkiye'den yapmama ragmen kislik paltoydu kabandi filan uzun zamandir Rusya'dan alirim. Daha evvel Turkiye'den aldiklarim olmustu, pisman olmustum.


kartonpiyer
(13.09.18)
kartonpiyer+1


cooperr
(13.09.18)
@kartonpiyer
Dediğiniz çok mantıklı da, gittiğim yer şantiye. Ve kamptan çıkış sınırlı diye söylüyorlar. Ondan dolayı burada halleriyor olmam gerekli maalesef:/


hede hodo
(13.09.18)
Kamptan cikis imkaniniz olur en azindan 2 haftada 1 kere. Cok sikinti yapmayin. Zaten insaat firmalari staff-isci farketmez o iklime uygun kislik dis giyim verirler, en kotusu carsiya gidene kadar onlarla idare edersiniz. Yoksa Turkiye'den aldiginiz kiyafet zaten isinize yaramayacak emin olun.


kartonpiyer
(21.09.18)
(3)

Decathlon & north face, Columbia ... vs

Bir mont almam gerekiyor. Kazakistan aşırı soğuk ve rüzgarlı oluyormuş öğrendiğim kadarıyla.Decathlonun sitesine baktığımda dağcılık sporu için montlar var. En pahalısı 600 civarında. Bi de diğer markalar var. En ucuzu 1000 lira olan montlar.Sizce nasıl bi tercih yapayım? Bu markalar dışında da mont
Bir mont almam gerekiyor. Kazakistan aşırı soğuk ve rüzgarlı oluyormuş öğrendiğim kadarıyla.
Decathlonun sitesine baktığımda dağcılık sporu için montlar var. En pahalısı 600 civarında. Bi de diğer markalar var. En ucuzu 1000 lira olan montlar.
Sizce nasıl bi tercih yapayım?
Bu markalar dışında da mont önerirseniz mutlu olurum.
1000 lira kadar verebilirim bi Monta..
hede hodo
(08.09.18)
colombia dan vazgeçme kıy paraya


jamswety
(08.09.18)
bence de paraya kıy. uzun yıllar kullanırsın.


silver apple
(08.09.18)
Uzun montların kötü hava koşullarından çok daha iyi koruduğunu farkettim. Ben dize yakın gelecek kadar uzun alırdım.


karabasun
(08.09.18)
(2)

Kulağımda olan takır tukurtu

Dün uçak iniş anında bi tıkandı. Hatta inene kadar sağlam baş ağrısı da yaptı. Sonra bilinen yöntemlerle biraz kulağım açıldı. Ancak şimdi yutkunurken filan tıkır tıkır ses geliyor sağ kulağımda. Yaşamış olan var mı böyle bi şey? Yoksa bana kbb yolu mu gözüküyor?
Dün uçak iniş anında bi tıkandı. Hatta inene kadar sağlam baş ağrısı da yaptı. Sonra bilinen yöntemlerle biraz kulağım açıldı. Ancak şimdi yutkunurken filan tıkır tıkır ses geliyor sağ kulağımda.
Yaşamış olan var mı böyle bi şey? Yoksa bana kbb yolu mu gözüküyor?
hede hodo
(07.09.18)
nezle yada grip başlangıcı varsa yapar normaldir.


basond
(07.09.18)
oksibor alıp kullan, her uçak yolculuğu öncesi mutlaka kullanırım yoksa acılar içinde kulak ağrısı çekiyorum.


karjalainen
(08.09.18)
(1)

Furminatör tavsiyesi ve artan kilomuz(kedi)

Merhaba. Kedimi ilk sahiplendiğimde 25 30 liralık bi tarak almıştım. Ucu Çelik türünde. Orjinal furminatörler daha farklı oluyor mu acaba? Mesela 100 lira verilir mi? Kıyaslama şansınız olduysa bilgilendirin lütfen.Bunun dışında Kedim kilolu maalesef. Kısırlaştırışmış kedi maması veriyorum. Ayrıca h
Merhaba. Kedimi ilk sahiplendiğimde 25 30 liralık bi tarak almıştım. Ucu Çelik türünde. Orjinal furminatörler daha farklı oluyor mu acaba? Mesela 100 lira verilir mi?
Kıyaslama şansınız olduysa bilgilendirin lütfen.
Bunun dışında Kedim kilolu maalesef. Kısırlaştırışmış kedi maması veriyorum. Ayrıca hassas tartı aldım. Önceden düzensiz mama verirken şimdi hassas tartı ile 50 gr civarında veriyorum. Paketin arkasında 6 kg civarı için 50-85 aralığını vermişti sanırım. İyi ettiğimi düşünüyorum ama tavsiyeniz varsa dinlerim. Oyuncak vb.
Not: dişi kısır kedim. Maması N&d tavuklu narlı kısırlaştırılmış kedi maması. 2 yaşında.
hede hodo
(30.08.18)
bence serbest beslemeden geçiş döneminde ilk başta o aralığın en alt sınırından vermeyin mamayı. örneğin 60-70 gram gibi verin kilo vermiyorsa yavaş yavaş azaltın. biz serbestten ölçülü beslemeye geçtiğimizde hayvan yemeyi takıntı haline getirdi, en son kusmaya başladı geceleri.doktor ölçülü mama verilen bazı kedilerde safra sıvısı aşırı artıyor midesi boş olunca ondan dedi (psikolojik sanırım, kilosu normal ve sabitti bunlar olurken). serbest beslemeye geçince düzeldi, şimdi yavaş yavaş azaltıyorum mamasını tekrar.


slow like honey
(30.08.18)
(2)

döviz alım satımındaki makaslar-hsbc

merhaba. malum dengesizlik vs bankalar makaslarını açtılar.ama aralarında en makul seviyede olan hsbc gibi gözüküyor.sizce hesabımı oraya çeksem mı? bankadan memnun olan var mı?
merhaba. malum dengesizlik vs bankalar makaslarını açtılar.
ama aralarında en makul seviyede olan hsbc gibi gözüküyor.
sizce hesabımı oraya çeksem mı? bankadan memnun olan var mı?
hede hodo
(29.08.18)
İnternet bankacılığı ve telefon app işleri çok teferruatlı.
Yıllarca kullandım alışamadım.
Yapı Kredi'ye geçtik, dünya varmış.

Kendince aşırı güvenli, kredi kartını internette filan istesen de kullanamıyorsun, kimsenin anlayamadığı sebeplerle ödemeyi reddediyorlar.

Bunun dışında puan olarak neredeyse hiçbir şey kazandırmıyor.

Şu an bir tek dediğin gibi döviz olaylarında daha iyi.


burfak
(29.08.18)
makas icin banka mi degistirilir ya? eger cok fazla al say yapiyorsan banka ile ugrasma zaten. guzelce bir brokerda yatirim hesabi ac. hem makasi duzgun olur, hem 24 saat islem yapabilirsin hem de limit order, stop loss order'lari verebilirsin


crucio
(29.08.18)
(8)

3 gün evde yalnız kalacak kedimiz

Komşumuz mamasını suyunu verecek. Önerileriniz olur mu? Bi arkadaşım tv yi açık bırak dedi. Bunun gibi önerileriniz olursa mutlu olurum.
Komşumuz mamasını suyunu verecek. Önerileriniz olur mu? Bi arkadaşım tv yi açık bırak dedi. Bunun gibi önerileriniz olursa mutlu olurum.
hede hodo
(21.08.18)
Onerim komsunuzla ilgili.
Sadece su mama vermesin. 1-2 saat oynasin vakit gecirsin onla en az.


la traviata
(21.08.18)
lokasyonunu soyleyip 3 gun bakabilecek biri var mi diye de sorabilirsin.


egokalp
(21.08.18)
Komşumuz gayet kedisever birisi o açıdan sorun yok, aklım da kalmaz. Ama sürekli kedim ile olamayacağı için kafamda soru işaretleri vardı. Biraz ilgili olup ve oyun oynaması, sanırım çok sorun yaşamayacağımızı gösterir gibi duruyor.


hede hodo
(21.08.18)
Biz iki kedimizi maksimum 3, bazen 3 bucuk gun olmak uzere yalniz birakiyoruz. Bu surede kimse gelip bakmiyor ama yedekli ve bol mama + su birakip cift kum kabi yapiyoruz. Ayrica bazen bir lambayi acik birakiyoruz komple karanlikta kalmasinlar diye. Cunku evden cikarken storlari falan cektigimizden nispeten az isikli bir ortam oluyor. Kedilerin cok isiga ihtiyaci olmasa da nedense icimiz el vermiyor oyle birakmayi onlari.


Thredith
(21.08.18)
ışıkları açık bırakabilirsiniz, yalnız hissetmesin. birkaç camı açık bırakın mümkünse, hava alsın ev, hayvancağız sıcaktan kafayı yemesin.


gebere jackson
(21.08.18)
Vantilatör varsa aç sabitle bir yere koy ki hayvan önüne falan yatsın ölmesin sıcaktan.


3 gun cok uzun bir sure degil.
yedekli mama su ve havalandirma yeterli olur. kedi zaten biraz kafasini dinler. komsuya gerek bile yok. bir pencere onu yeter, disariyi izler.


cedex
(22.08.18)
8 gün yalnız kaldı evde gecen hafta. 2kez biri gelip mama su yenileyip evi havalandırdı. Girişteki ışığı açık bıraktık sadece. Şu an yeni bir seyahatte yanımızda, yolda, arka koltukta miyavlamakla meşgul :)


mavibalık
(22.08.18)
(3)

Outdoor ayakkabı numaraları

Genelde nasıl oluyor? 1 numara büyük/küçük?
Genelde nasıl oluyor? 1 numara büyük/küçük?
hede hodo
(20.08.18)
Böyle genelleme mi olur. Markadan markaya değişir o. Ben Lumberjack almıştım spor ayakkabım ile aynı numara.


himmet dayi
(20.08.18)
Haklısınız :) North Face tshirt almıştım, genelde m giyerken onda xs daha bi iyi durmuştu:) bunu düşünerek bi sorayım dedim. Haklısınız saçma olmuş :)


hede hodo
(20.08.18)
Genelde aynı oluyor. Ecco, Salomon falan hep aynı normal ayakkabılarımla. Ama Adidas ve Nike her zaman 1 numara büyük alırım kalıbı ufak oluyor.


(3)

hangi vitamin?

halihazırda solgar omega 3 kullanıyorum. gerçi uzun zamandır omega3 alıyorum. fakat ben daha vücudumda enerji olsun, yorgun uyanmayım filan istiyorum.supradyn all day ile solgar vm2000 epey övülmüş. kararsız kaldım. sizce hangisini alayım? ve neden? ikisini boşver sunu al dersenız onu da dusunurum..
halihazırda solgar omega 3 kullanıyorum. gerçi uzun zamandır omega3 alıyorum. fakat ben daha vücudumda enerji olsun, yorgun uyanmayım filan istiyorum.
supradyn all day ile solgar vm2000 epey övülmüş. kararsız kaldım. sizce hangisini alayım? ve neden? ikisini boşver sunu al dersenız onu da dusunurum..
hede hodo
(13.08.18)
Solgar'ı uzun süre kullandım, bi numarası yok.


buff
(13.08.18)
Sebze meyve bakliyat kuruyemiş. Paranı çöpe atıyorsun bu şekilde.


vitamin hapları çare değil. uyku, yemek, su ve yürüyüş/egzersiz. şeker, ekmek yeme. bunları düzgün yapmana rağmen bir sorun oluyorsa tiroid ya da kalp gibi bir sorunun olabilir. omega 3 ün de abartılacak bir yanı yok. kuruyemişler çok daha faydalı.


silver apple
(13.08.18)
(2)

Kediye yaş mama vermemek

yaklaşık 2 yıldır bizimle olan dişi kısırlaştırılmış kedimiz var. cok küçükken 1 2 kez vermemiz dışında, yaş mama vermedik. şu an ise n&d tavuklu düşük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması veriyorum.kuru mama yanında ara sıra zeytin, tavuk vs veriyorum.hiç yaş mama vermemek sıkıntı mı?
yaklaşık 2 yıldır bizimle olan dişi kısırlaştırılmış kedimiz var. cok küçükken 1 2 kez vermemiz dışında, yaş mama vermedik. şu an ise n&d tavuklu düşük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması veriyorum.
kuru mama yanında ara sıra zeytin, tavuk vs veriyorum.
hiç yaş mama vermemek sıkıntı mı?
hede hodo
(10.08.18)
bence hem çeşit olması açısından hem de vücuduna yeterince su aldığından emin olmak için haftada birkaç kez yaş mama verilmeli. bizde pek yaygın değil (ki ekonomik olarak pek mümkün de değil) ama amerikada, ingilterede vs. sırf yaş mamayla kedi beslemek oldukça yaygın, diğer türlü çöl hayvanı olan kediler yeterince su içmediği için ve kuru mama midede şişip mide rahatsızlıklarına yol açabildiği için. hatta sanırım böbrek sorunlara yol açanın da kuru mama olduğunu düşünüyorlar. ben konservenin kanserojen olduğunu duyduğum için bozita marka mama alıyorum, 400 ml lik tetrapakta oluyor bunlar. dörde bölüp dondurucuya atıyorum. haftada iki kez birer parçasını çözüp veriyorum.


slow like honey
(10.08.18)
veterinerler kuru ve yaş mamayla besleyin diyorlar. yaş mama, vücudun su eksiğini kapatıyor. kuru mama, tek başına çok faydalı değil.


nice tnetennba
(10.08.18)
(5)

arabanızda kullandığınız koku türü zımbırtılar

hangi marka ve model? glade vs var. sanki cok secenek de yok. siz hangisinden alıyorsunuz?
hangi marka ve model? glade vs var. sanki cok secenek de yok. siz hangisinden alıyorsunuz?
hede hodo
(04.08.18)
Şu çam ağacı şeklinde olanlardan new car scent olanı.


goodman
(04.08.18)
Zararlı olduğunu düşündüğüm için kullanmıyorum ben. Gerçi kimyasaldan kaçmak pek mümkün değil. Araç yıkandığı zaman da plastik/deri/kumaş parçalara çeşitli kimyasallar sürülüyor. Bu koku bana hoş geldiği için (sıfır araç kokusu gibi) başka bir şey kullanmıyorum.


orient blue
(04.08.18)
Airwick mango kullaniyorum ben. Tanesi 25-30tl civari. Ama bazen bazi marketlerde kampanya oldugunda ikisini bu fiyata satiyorlar, o zaman aliyorum, yoksa almam. :) kokusu etkili oldukca. Kavun kokusunu andiriyor daha cok. Genelde ben kokuyu hic duymuyorum araci surekli kullandigim icin. ama benim disimda binenler hemen farkediyor.

Bir de, arabama ne zaman kucuk cocuk binse uyuyor hemen, kokudan kaynakli olabilecegini dusunuyorum.


aksiyom
(04.08.18)
Zararlı olduğu için kullanmıyorum ama bazen parfümümden sıkarım.


aychovsky
(04.08.18)
Würth


Lim5
(04.08.18)
(2)

Kedinizin çok sevdiği oyuncaklar

Bizim kedi biraz kilo almaya meyil etti. Sürekli uyumaca. Geceleri bi enerjisi yerine geliyor :) Hareketli oyuncak filan alsam nasıl olur diyorum?
Bizim kedi biraz kilo almaya meyil etti. Sürekli uyumaca. Geceleri bi enerjisi yerine geliyor :)
Hareketli oyuncak filan alsam nasıl olur diyorum?
hede hodo
(22.07.18)
kedi topu al. benimki bir yıldır bıkmadan peşinden koşturuyor. ama mümkünse içinde bir şey olmasın ve biraz yumuşak olsun. sabahın köründe lambur lumbur kafa ütülüyor bazen :)


himmet dayi
(22.07.18)
Ya bizimki boule sopanin ucunda tuy olan seylere cildiriyo. Sizin sopayla onu kosturmaniz lazim. Inanilmaz eglenceli oluyor. Hatta befes nefese kaliyo pesinden koscam diye. Dili disarda soluyo sonra. Ahhahaha


(2)

-20 -40 arası için bot eldiven mont önerisi

Kışın muhtemelen Kazakistan’da olacağım. Aşırı soğuk oluyormuş :)Mesela North face eldivenleri var hepsi burada da, en pahalısı 200 lira. Softshell. Şimdi bu özellik eldiven için iyi midir? Ellerimiz donmasın:)Kısa kısa bu özellikle şu monta bota eldivene bak gibi önerileriniz olursa mutlu olurum. M
Kışın muhtemelen Kazakistan’da olacağım. Aşırı soğuk oluyormuş :)
Mesela North face eldivenleri var hepsi burada da, en pahalısı 200 lira. Softshell. Şimdi bu özellik eldiven için iyi midir? Ellerimiz donmasın:)
Kısa kısa bu özellikle şu monta bota eldivene bak gibi önerileriniz olursa mutlu olurum. Marka da önemli tabii.
hede hodo
(16.07.18)
north face iyidir. columbia yi da tavsiye etmislerdi bana ama ben hic memnun kalmadim.

sorun su ki tek bi kaban alayim sicak tutsun diye bi olay yok :) kat kat giyeceksin ve termal kiyafetler alacaksin.

bot icin kar botlari var -30C a kadar sicak tutan.


superfluid
(16.07.18)
Eldiven bot falan hikaye. İçliği giydikten sonra Adana'da kullandığın kışlık mont bile sıcak tutuyor.


(14)

iş karşılaştırması. Neresi?

Kocaeli’de 3000 lira mı, Kazakistan’ın çölünde 3000$ mı?Hangisini tercih ederdiniz? İkisi de büyük firma bu arada.
Kocaeli’de 3000 lira mı, Kazakistan’ın çölünde 3000$ mı?
Hangisini tercih ederdiniz? İkisi de büyük firma bu arada.
hede hodo
(14.07.18)
ben sırf merakımdan dolayı kazakistan çölüne giderdim.

orası hakkında en ufak bir bilgim yok, deli gibi fotoğraf çekebileceğm bir yermiş gibi geldi. sırf bu yüzden.

bir de 30-35 ülke gördüm oradan alışkınım.


killerbee
(14.07.18)
mühhendisliği bırakmayı.


her gece aç
(14.07.18)
Kocaeli' nde kurulu bir düzenim, eğlence olayım yoksa ve yurtdışında çalışmak o tecrübeyi kazanmak istiyorsam Kazakistan derdim. Bu tamamen size bağlı bence.


Amaranta ursula
(14.07.18)
Kazakistan

Yasin da gencse what is stopping you


Traveller
(14.07.18)
Şöyle en azından bir 6 ay 1 seneliğine Kazakistan. Homesick gibi olaylar bir 3 4 ay gibi vuruyor öncesindeki yeni ülke yeni kültür olayından çok hissedilmez. O arada iyi para kazanmış olursun, az değil fark 5 katı neredeyse 15bin tl. Baktın olmuyor dönersin. Zaten kıyaslanan da Kocaeli, İstanbul gibi sosyal hayati çok zengin bir yer değil.


senolll
(14.07.18)
meslek,yaş ve iki işin sektörüne bakmadan cevap vermek hatalı.


turkuaz
(14.07.18)
bu soru çok ciddi bir soru. çeşitli etkenler düşünülmeli. ailenizden ya da sosyal hayatınızdan uzakta yaşayabilir misiniz? mesela askere giden bir çok kişi daha önce ailesinden ayrılmadığı için psikolojsi bozuluyor. ülke içinde hem de.

siz çöle gittiğinizde bir çok şeyden uzak kalacaksınız. aile, sosyal çevre, sevdikleriniz. mesela kendinizi çok iyi işe verebiliyorsanız rahat edersiniz. çalışmak unutturur.

onun için önünüze kartlarınızı alın. mesela ben bu sorudan maddiyatın sizin için önemli olduğunu anladım. eğer öyle ise kazakistan'a gidip mutlu olmaya bakacaksınız. o şekilde yaşayacaksınız. kartlarınızı iyi tartın ve hamlenizi yapın.

not: genel cevap şudur: yaşınız gençse bir iki yıl - bıkana kadar- para biriktirin ve ülkenize dönün. ama gençliğin kaldıramayacağı şeyler de olabilir.

bahsedecek çok şey var da neyse. kolay gelsin.


iddaaci
(14.07.18)
Tabiki Kazakistan
Sorman hata dostum


Düşünmeden Kazakistan +1.

Karşılaştırdığın yer de Kocaeli, hadi Amsterdam falan olsa insan ancak biraz düşünür.


Öncelikle yaş 32. Teknik ressamım. 7 sene boyunca kurumsal büyük bi firmada teknik ressamlık yaptım. Geçen sene ise Azerbaycan da iş yapan bi firmadan güzel bi teklif gelince orayı değerlendirdim. Orda imalat sorumluluğu verildi. İş bitti. 5.5 aydır filan işsizim. Bu sefer Kazakistan’dan güzel teklif geldi. Hem sıkıldığımdan hem de yurt dışı şantiyesi istediğimden olumlu olarak konuştum. Daha imzayı atmadım ama işin olma durumu %98. Geçen gün yine bi duyuru açmıştım. Tengiz ile alakalıydı bu. Tengizi araştırdıkça acabalarım oldu. Değer mi gibisinden. Bu arada 15 ay gabarda hiç sıkıntısız bi askerlik yaptığım için de, açıkçası yerin durumu çok koymaz diyerek kendimi kandırmayı da deniyorum. Aslında %100 gideceğim gibi ama insan biraz güzel şeyler duymak istiyor filan. Böyle durumlar işte :)


hede hodo
(14.07.18)
kazakistan. ayrıca 2. türki cumhuriyette çalışacağınız bu işle daha sonraki teklifler için hem tecrübeli hem de aranan biri olacaksınız. bunu değerlendirirdim ben.


naksidil
(14.07.18)
kazakistan'da bulunmadım ama rus dili ve edebiyatı öğrencisiyim, hocalarımdan biri kazak, kişisel olarak da orta asya'ya ilgi duyuyorum, oralarda yaşamış-yaşayan tanıdıklarım oldu vs. o nedenle beylik laflar edemeyecek olsam da biraz çemkirebilirim diye düşünüyorum.

şimdi benim anladığım kadarıyla kazakistan'da nereye gidileceği çok önemli. bazı yerlerine 10 bin dolar maaş verseler gitmeyi tercih etmem şahsen fakat astana'da iki sene çalışacak olsam sanırım giderdim, hatta koşa koşa. kazakistan'ın neresine gideceksin, bu önemli.

onun dışında ben kendi adıma kazakistan'ı tercih ederdim şehir çok sakat olmadığı sürece. yurtdışı tecrübesini şahsen her zaman güzel ve olumlu buluyorum. kocaeli'yi çok gömmüşler ama gölcük-değirmendere tarafı bence türkiye'nin en sevimli, en yaşanabilir yerlerinden. öyle bir yerde 3000 lira fena da değil. öte yandan kazak çölünde 3-4 yıl yaşasan deli gibi para biriktirme şansın olabilir veya burada ailen, sevdiklerin vs. için çok sağlam destek çıkarabilirsin. istiyorsan yatırım yaparsın, ev alırsın falan.

ben kazakistan diyorum ama dediğim gibi nereye gideceğin, kişisel tercihlerin, isteklerin vs. çok çok önemli. beni kazakistan'a yollasalar ilk işim bulunduğum yerin astana'ya uzaklığını kontrol etmek, sonra da barys astana'nın fikstürüne ve iş takvimime bakıp "ne kadar fazla hokey maçına gidebilirim" diye düşünerek buna uygun plan yapmak olurdu mesela. 3 bin dolar maaş verecek olsalar gtüm ata ata mutlulukla giderdim. orada seni çeken, sana samimi gelen bir şey olacak mı? kazakistan hakkında ne düşünüyorsun, kendi hayallerin/fikirlerin nasıl vs. hepsi önemli.

bitirmeden tekrar kocaeli'ye çamur atanlara da kızmış olayım. yahu adam kocaeli mi kazakistan mı demiş, almanya veya norveç dememiş. kocaeli cennet değil tamam da sanki kazakistan çok matah ülke.


der meister
(14.07.18)
@der meister
Dediğiniz gibi :) kocaeliyi sevmeyenleri ben de pek anlamam ama bu yıllar yılı yaşayışımla alakalı muhtemelen:) pis havasına da grisine de alışmışız:) seviyorum çok:)
Tengiz tam sınırda ve o dediğiniz merkezlere filan çok uzak bi yer. O yüzden çöl olarak niteledim. Hayat Yok sadece iş var:) ama hayatın olmadığı yerlerde de bulunduğum için kaldırabilirim diye düşünüyorum. En kötüsü geri dönerim diye de kendi içimi ferahlatıyorum:) sağlam mühendis arkadaşlar var bildiğim kadarıyla orda. Herkes bi şekilde para için çıkıyor buralara. Büyük ihtimal karartıp gideceğim.
Herkese yorumlar için teşekkür ederim..


hede hodo
(14.07.18)
ben de Kazakistan diyorum. Kocaeli kötü bir şehir değil ben baya seviyordum ancak Kazakistan fırsatı tekrar eline geçmeyebilir. Çölde de yaşarım diyorsun, git paranı kazan sonra dönersin. Kocaeli bir yere gitmiyor :)


şubatsonrası
(14.07.18)
(10)

Kazakistan’da bulunmuş/çalışmış

Kazakistan’da hayat nasıl? Muhtemelen çalışmaya gideceğim. Önceden Türkleri sevmiyorlar gibi yorumlar okudum, hala öyle şeyler var mı? Neler söylersiniz Kazakistan ve kazaklar hakkında?
Kazakistan’da hayat nasıl? Muhtemelen çalışmaya gideceğim. Önceden Türkleri sevmiyorlar gibi yorumlar okudum, hala öyle şeyler var mı? Neler söylersiniz Kazakistan ve kazaklar hakkında?
hede hodo
(12.07.18)
anti muhafazakar bir ülke bulacaksınız. muhafazakar olmayan türk yurdu yani. yetmez mi?


iddaaci
(12.07.18)
bölge bölge değişiyor, geneli barbar. milliyetçisi de var herhangi bi artniyet gütmeyen de türklere.


astana başlığına yazdıklarım var yıllar önce. okuyun.


ozdek
(12.07.18)
Bulunacağım yer Tengiz olacak sanıyorjm.


hede hodo
(12.07.18)
tengiz hakkında yazacak bir şey yok ne yazık ki. enka şantiyesi mi?


ozdek
(12.07.18)
Evet :)


hede hodo
(12.07.18)
Almatı'nın Doğu Avrupa'dan farkı yok da Tengiz'i hiç bilmiyorum. Kazaklar iyidir hoştur ama sonuç olarak Eski Sovyetlerdir.


10 sene önce Almaty2deydim.buna ragmen 6 ay dayandım.kazaklardan nefret ediyorum.


sl78
(12.07.18)
beklentini minimuma indir. babam 10 sene tengiz bölgesinde çalıştı gençse 2 ay dayananaz diyor. içini karartmak gibi olmasın :/


Yaş 32. Valla para için gidiyorum :) orda güzel bi ekip olursa her şey güzel olur düşüncesindeyim, bakalım :)


hede hodo
(12.07.18)
(1)

Kartal/Kadıköy’de tavsiye veteriner

Kartal civarı öncelikli olmakla birlikte, Kadıköy de olur. Arkadaşım dişi kedisini kısırlaştıracak. İyi bi yerde olsun istiyor. Önerileriniz nereler olur? Fiyat konusunda da hatrınız olan bi yer olursa daha mutlu oluruz. Şimdiden teşekkürler..
Kartal civarı öncelikli olmakla birlikte, Kadıköy de olur. Arkadaşım dişi kedisini kısırlaştıracak. İyi bi yerde olsun istiyor. Önerileriniz nereler olur? Fiyat konusunda da hatrınız olan bi yer olursa daha mutlu oluruz. Şimdiden teşekkürler..
hede hodo
(10.07.18)
Yahu hiç Yok mu tavsiye edecek :)


hede hodo
(11.07.18)
(2)

Nasıl mail atsam?

Şöyle ki;Tanıdığım birisi, baya bilindik bi inşaat firmasının yurtdışında olan şantiyesinde proje müdürü.Ben bayram tebriği sırasında onun bana başka bi şantiye başlayacağını eğer düşünürsen cv'mi iletmemi istediğini söylemişti.ben de yolladım cv'mi. o mailden sonra 2 3 kere daha mail attım. mailleş
Şöyle ki;
Tanıdığım birisi, baya bilindik bi inşaat firmasının yurtdışında olan şantiyesinde proje müdürü.
Ben bayram tebriği sırasında onun bana başka bi şantiye başlayacağını eğer düşünürsen cv'mi iletmemi istediğini söylemişti.
ben de yolladım cv'mi. o mailden sonra 2 3 kere daha mail attım. mailleştik.
en son mail attığımda; bir gelişme var mı gibisinden, henüz cevap alamadım.
şimdi o baya saydığım birisi. mail atıp atıp itici olmak da istemiyorum.
ama baya da merak ediyorum ne olacak ne bitecek gibisinden. 5 aydır işsizim artık sıkıldım. son mail attığımdan beri 10 gün geçmiş. sizce nasıl bi üslup kullanıp yazsam? başka işler de önüme çıktı falan deyip oyle mi sorsam etsem?
bilemedim..
hede hodo
(06.07.18)
bu tarz adamlar çok yoğundur, büyük ihtimal iş yoğunluğundan bakamamıştır. başka bir iletişim kaynağı varsa oradan irtibata geçin. yoksa beklemekten başka çareniz yok. ısrarcı olmak sizi aciz gösterir.


bence mail atmayın. arayın sizi de rahatsız etmrk istemiyorum ama plan yapmak durumundayım net bir bilgi var mı dyin. belki de cv niz masasinda bekliyordur. arada sıkıştırmak iyidir. ama kibarca. olmuyorsa da olmadigini bildirmesi gerek.


tukenmez adam
(06.07.18)
(2)

Kedinin kuyruğu

Kapımızın önünde baktığımız, bize deli olan bi sokak kedimiz var.Kafama tüküreyim ki, arabanın üstüne battaniye sererken bu da ayağımın dibine gelmiş. Kuyruğu da uzatmış kapıya doğru. Ben de battaniyeyi sıkıştırayım derken kapıyı açtım ve kapadım. Yani kuyruğu sıkıştı. Koşa koşa gitti.Elime mama ald
Kapımızın önünde baktığımız, bize deli olan bi sokak kedimiz var.
Kafama tüküreyim ki, arabanın üstüne battaniye sererken bu da ayağımın dibine gelmiş. Kuyruğu da uzatmış kapıya doğru. Ben de battaniyeyi sıkıştırayım derken kapıyı açtım ve kapadım. Yani kuyruğu sıkıştı. Koşa koşa gitti.
Elime mama aldım. Yanaştı. Ama bi korkaklığı ya da ürkekliği var gibi.
1 saat sonra filan babam gelirken baktım önünde yuvarlanıyor, acısı da Yok gibi.
Ama benim canım cidden yandı.
Şimdi bu oyunbaz olması, acı çekmediğine işaret midir?
Biraz içimi rahatlatın ya..
hede hodo
(26.06.18)
bisey olmaz ya coktan unutmustur o.. gecmistir takmayın kafanıza :)


imnotsureabout
(26.06.18)
kedilerin derileri zor acır. kuyruk/kemik kısmında bir şey (kan vs) yoksa sorun yok. ki oynamışsınız yanınıza gelmiş vs. bişey yok. dert etme (3 kedi babası)


(5)

Sandıklardan ayrılmayın demek ne demek?

Bildiğim kadarıyla her partinin temsilcileri var. Şimdi sandıkların başından ayrılmayın diyorlar, tamam ayrılmayalım da, tam olarak ne yapabilirim orda? Biraz aydınlatırsanız beni sevinirim..
Bildiğim kadarıyla her partinin temsilcileri var. Şimdi sandıkların başından ayrılmayın diyorlar, tamam ayrılmayalım da, tam olarak ne yapabilirim orda? Biraz aydınlatırsanız beni sevinirim..
hede hodo
(23.06.18)
oy kullandığın sandıkta sayımı izleme hakkımız yasal olarak var. Sandıkları terk etme demek bu demek. Git sayıma müdahil ol demek. aynı zaman da İlçe sçim kurulunun önüne gel de demek. bu iki yerde ne olursa oluyor çünkü ilçe seçim kurullarında da var olduğumuzu gösterirsek çalmak için bir kaç kere düşüneceklerdir.


nymphe
(23.06.18)
Biz gecen sene referandumda muhursuz oylari sinifa sayimi izlemeye gelenler sayesinde saymamistik. Herhangi bir anlasmazlik ya da saibe durumunda sandik gorevlilerin yalniz ve ciliz bir ses olmamasi adina ne kadar cok insan o kadar iyi


unionall
(23.06.18)
Yanlış biliyorsun. Her partinin temsilcileri yok tabii ki. Sırf akp'nin görevlilerinden oluşan sandıkları biliyorum ben. Hem de öyle doğuda filan değil yani. İstanbul Gaziosmanpaşa'da. Dolayısıyla ayrılmayın bir zahmet.


cezzar dede
(23.06.18)
Tam olarak şerhi : biz çalamıyoruz onlar da çalabilir demek. dağdaki çobanın oyu bile kıymetli artık :)


1adam
(23.06.18)
Oy ve ötesinin online eğitimlerinin sayımla ilgili kısımlarını izleyin. Müşahitleri dışarı çıkarıp, kapıları kapatıp sayım yapmak için yaygara/kavga çıkaran sandık başkanları gördü bu gözler. Yanınızda kağıt kalem olsun, sayılan oyları not düşün. Hatta başkana rica edilip 50 oyda bir teyidleşilebilir. Hatalı sayımın önüne geçebilirsiniz böylece. Kapıya asılan tutanağı cep telefonunuz ile t3 sistemine gonderebilirsiniz. Tutanaklarda yapılan toplama hatalarını görseniz bu insanlar mı sandık kurulunu oluşturdu dersiniz. Sade vatandaş olarak sayımı izleme hakkına sahipsiniz, kullanın bu hakkınızı.

İlla 1adam'ın dediği gibi bir anlamı olması gerekmez. Sandık kurulu üyelerinin bilgisizliğini görseniz aklınızı kaçırırsınız. Sabah neye nasıl başlayacağını hiç bilmeyen, kanun maddelerini burnunun önüne koyduğunuzda allah allah hiç bilmiyordum diyen tiplerle dolu sandık kurulları. Ayrıca bilgili bile olsalar android değiller, yorgunluktan da hata yapabiliyorlar. Art niyet şart değil.


Phoebe
(24.06.18)
(3)

Seçim sonrası döviz durumu

Düşer mi? Bu şekilde devam eder mi? Ya da Tayyip in veya Muharrem ince nin seçilmesine göre farklılık gösterir mi? Nasıl ön görüyorsunuz?
Düşer mi? Bu şekilde devam eder mi? Ya da Tayyip in veya Muharrem ince nin seçilmesine göre farklılık gösterir mi? Nasıl ön görüyorsunuz?
hede hodo
(21.06.18)
Tayyip secilirse kisa süreligine bir düsüs gözükecektir ama devaminda yükselmeye devam eder.

Muharrem Ince secilirse durum belirsiz :)


VIPCH
(21.06.18)
döviz sorularının altı dolu olurdu. o kadar belirsiz bir konu ki kimse yazmamış. tam bir soru işareti. büyük ihtimalle yükselecek.


garaser
(21.06.18)
yabancı bir yatırım şirketi, adını hatırlamıyorum. usd tl için 4,28 olan kısa pozisyonunu gerçekleşmeyeceğine inandıkları için zarar yazarak kapattılar. yani, pozisyonu açarken usd 4,28 tl olur dediler, sonra olmayacağını anladılar ve zarar yazıp kapattılar.


karlmarx
(21.06.18)
(7)

Facebook instagram Twitter vs vs

Artık midem kaldırmıyor gördüğüm vahşetlere. Facebook'u az önce kapadım. Ama Twitter'ı kapatırsam önemli haberleri alamam göremezmişim gibi geliyor. İnstagramda da takibi azaltır biraz daha filtrelemiş olurum.Siz nasıl kullanıyorsunuz bu zımbırtıları? Hiçbirini kullanmayanlar nerelerden sağlıyorsunu
Artık midem kaldırmıyor gördüğüm vahşetlere. Facebook'u az önce kapadım. Ama Twitter'ı kapatırsam önemli haberleri alamam göremezmişim gibi geliyor. İnstagramda da takibi azaltır biraz daha filtrelemiş olurum.
Siz nasıl kullanıyorsunuz bu zımbırtıları? Hiçbirini kullanmayanlar nerelerden sağlıyorsunuz haberleri filan?
Not: bisiklet haberleri, ekonomi vs için tutuyorum aslında Twitter'ı. Alternatif önerileriniz varsa dinlerim..
hede hodo
(18.06.18)
facebook bozdu, instada arkadaşlarını ve fenomenleri, twitter'da ilgini çeken konuları takip edebilirsin.


facebook
(18.06.18)
Facebook'ta sadece yabancı basını takip ediyorum. İstanbul'a gök taşı düşse bunu Hürriyet'in sayfasından değil, New York Post'un sayfasından öğrenirim. Instagram'da sadece popo ve yemek videoları var bence. Haber okuduğumu hiç hatırlamıyorum. Twitter'ı bırakalı çok oldu.


dissendium
(18.06.18)
Facebook, instagram ve twitter'i kapattım.

Twitter'da yeni bir hesap açtım (yumurta hesap denilen türden) Bu hesabı da sadece gündemi takip etmek için kullanıyorum. Çok az kişiyi takip ediyorum zaten. Güvendiğim 3-5 gazeteci, 3-5 haber platformu vs.

İlk günler boşluğa düşmüş gibi hissettim ama sonra alıştım. Rahatım şu an. Hem gereksiz enformasyondan kurtuldum hem de gündemi gerektiği ölçüde takip edebiliyorum. Twitter'da hassas davranmak gerek, her önüme geldiği kişiyi takip etmiyorum.

Tavsiye ederim. Uzun vadede faydasını siz de göreceksinizdir bunu.


amortisman
(18.06.18)
nabız app var. onu dene.


false pretension
(18.06.18)
Facebook hiç girmiyorum sayılır. Hiçbi zaman çok sevmedim zaten kendisini ama hesabımı da hiç kapamadım, 10 yılı aşkın zamandır duruyor. İki yılda bir falan profil fotosu değiştiriyorumdur.

Instagrama düzenli girip storyleri izliyorum postlara bakıyorum ama çok nadir foto paylaşıyorum. Foto paylaşacak ilginç bi şey yaşamıyorum çünkü genelde tekdüze hayatım var. Ama takip etmeyi seviyorum, çünkü takip ettiğim arkadaşlarım ve hesaplar saçma sapan içerik paylaşmıyor. Ya samimi arkadaşlarımın günlük hayatını görüyorum ya da gezi blogları ya da bilgi paylaşan sayfaları görüyorum.

Twitter'sız yaşayamam muhtemelen. Çok seviyorum ve gün içinde baya zaman harcıyorum. Mizah, saniyelik gündem takibi, boş muhabbet, bilgi paylaşımı, kaliteli içerik vs hepsi var. Twitter <3 ben yani.

Bunlar dışında YouTube'da da genelde bilgi paylaşan kanalları takip ediyorum çoğu yurtdışından olacak şekilde.

Haberleri twitterda takip ettiğim gazetelerden ve gazetecilerden öğreniyorum. T24, BBC Türkçe, BirGün takip ediyorum sanırım şu sırada gazete olarak. 140Journos da baya iyi. Diken Sputnik falan da takip edilebilir.


nundu
(18.06.18)
ben de kapattım facebook ve instagram’ı, epey oluyor. twitter’la devam ediyorum.

senin işini görebilecek bundle uygulaması var. önemli haberler bildirim olarak geliyor. nabız milliyet’in sanırım, uzak duruyorum ben. onun haricinde ekşi sözlük de haber takibi için yeterli.


avianthem
(19.06.18)
gundemi twitter ve eksiden takip ediyorum. takip ettiklerime bakmak istersen twitter.com/tabudeviren

facebook ölmüş durumda. kimse bir sey paylasmiyor, paylassan begenilmiyor. (kedi, cicek fotografi bile olsa).. ingilizce sayfalari takip ediyorum faydali oluyor.

instagram ego tatmin mekani. instagram hesabi hayat destek unitesine dönmus arkadaslari kaldirdim. yabancilari ve yerli kultur sanat sayfalarini takip ediyorum.


tabudeviren
(19.06.18)
(1)

25 bin ile yatırım ya da iş sahası olarak ne yapılır?

Oylece bankada dövizde olan bi param var. Yatırımı başka nerde değerlendirebilirim sizce? Ya da şu işe girip paranı büyültebilirsin gibi tavsiyeleriniz olabilir mi?Bu aralar işsizim bi seyler yapabilirim belki tavsiyelere göre.Şimdiden teşekkür ettim..
Oylece bankada dövizde olan bi param var. Yatırımı başka nerde değerlendirebilirim sizce? Ya da şu işe girip paranı büyültebilirsin gibi tavsiyeleriniz olabilir mi?
Bu aralar işsizim bi seyler yapabilirim belki tavsiyelere göre.
Şimdiden teşekkür ettim..
hede hodo
(09.06.18)
Paranı ing turuncu hesaba yatır, hoşgeldin faizi %15 veriyorlar.


(3)

En sağlıklı mama kabı hangisi

Çelik bi kap kullanıyorum ama bazen burnunda siyahlık oluşuyor kedimin. Porselen filan mı almalıyım?
Çelik bi kap kullanıyorum ama bazen burnunda siyahlık oluşuyor kedimin. Porselen filan mı almalıyım?
hede hodo
(08.06.18)
paslanmaz çelik kullanıyorsan en sağlıklısı o.

porselen kırılırsa eğer neşterden farksız derecede keskindir.

kedinin burnunda siyalık deyince, sanırım kullandığın çelik kabı kaynak sularla yıkamışsındır, sonuçta hidrolik preste basılıyor, makina yağı kalıntısı falan oluyor. sağlam bi sıcak su süngerle yıkayınca çıkar.

www.kurumama.com

bunun dışında pas falan yapıyorsa at zaten. kromu az gelmiştir.


Photographer
(08.06.18)
Siyahlık dediğiniz burun deliklerinin altında oluşan kir gibi şeyler mi?


bruce mclaren
(09.06.18)
o siyahlar akintidan oluyor, su kabiyla alakasi yok


oscar
(09.06.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.