Giriş

X-mobil

Demin aradigim bir arkadasin isminin altinda “x-mobil” yaziyordu. Normalde cep, turkiye, telefon gibi şeyler yazıyor numaralarin altinda. Nedir bu x-mobil?
Demin aradigim bir arkadasin isminin altinda “x-mobil” yaziyordu. Normalde cep, turkiye, telefon gibi şeyler yazıyor numaralarin altinda. Nedir bu x-mobil?
(4)

Karşınızdaki insanların halini hatrını soruyor musunuz?

Bazen iyi hissetmediğini düşündüğüm arkadaşlara nasıl olduklarını sorup, yanlarında olmak için bir şeyler yaptığımda karşı tarafın bunun dahi farkında olmadığını farkediyorum. Önemli de değil, zaten bunu karşılık bekleyerek yapmıyor insan o sırada. Ama insan yine de bazen düşününce, sizin yanında ol
Bazen iyi hissetmediğini düşündüğüm arkadaşlara nasıl olduklarını sorup, yanlarında olmak için bir şeyler yaptığımda karşı tarafın bunun dahi farkında olmadığını farkediyorum. Önemli de değil, zaten bunu karşılık bekleyerek yapmıyor insan o sırada. Ama insan yine de bazen düşününce, sizin yanında olduğunuz insanın en azından empati kurmasını falan bekliyor. Mesela sizin tadınız olmadığında bunu sormasını ya da farketmesini bekliyor insan (sanırım)

Bunları düşünürken aklıma geldi ama sorum daha genel aslında.

Çevrenizdekileri, size özen gösteren arkadaşlarınızı, sevenlerinizi ya da akrabalarınızı; her kimse artık, salt basit bir “nasılsın” da olsa sorup, hatırladığınızı hissettiriyor musunuz?

Ya da bu soruyu okuyup “ulan hakkaten ya, bak beni 50 kez sordu, zor günümde moralimi iyi etmek için yanımda oldu ama ben hiç hatrını sormadım” diye düşünen oldu mu şu an?
Ne kadar karşılık beklersen o kadar mutsuz olursun. Ne kadar karşılıksız iyi olursan o kadar mutlu olursun.


JohnOakley
(03.03.19)
@johnoakley
Evet de ben iyilik yapan olarak değil, yapılan olarak bakış açısını sordum(adına iyilik yapmak demek de doğru değil de,,)


hep öyleydim, hep sordum ve aynı zamanda içten sordum. gerçekten merak ettiğimden, yardımcı olmak istediğimden sordum. sonrasında zaten aynı içtenliği bulamadığım insanlardan, ben mutsuzken yanımda olmayanlardan ben de uzaklaştım zaman içinde. insanlar genel olarak benciller. nerede çokluk orada bokluk demişler affedersiniz. değerinizi bilen az sayıda insan iyidir. böyle kafaya takacaksanız siz de sizi önemsemeyen insanlara sormayın bence, işleri düşerse onlar arar sorar zaten.


QweAsdZxc
(03.03.19)
Valla karşındakinden kastın yanımda olan ve yüzü düşen kişiler vs ise sorarım. Hatta üstüne de giderim söylemesi için sıkıntısını. Yok öyle düzenli aralıklarla arayıp sormak ise onu pek yapmıyorum çünkü unutulup gidiyor normal hayatın koşturmacası içinde.

Haa ancak yakın arkadaşlarımın ya da bana iyiliği çok dokunmuş kişilerin zorda olduğunu bişekilde öğrendiysem de destek olmak için elimden geleni yaparım.


(5)

Neden dolara daha cok faiz

Veriliyor?Vadeli oranlarina bakiyorum euro icin %1 faiz varsa dolar icin %3-4 var.Bunun nedeni nedir?
Veriliyor?

Vadeli oranlarina bakiyorum euro icin %1 faiz varsa dolar icin %3-4 var.

Bunun nedeni nedir?
ABD MB'nin faizi 2.50
Avrupa MB'nin 0.00


507
(02.03.19)
Çünkü dolar kıtlığı var ve bankalar dolaşımdaki dolarları çekerek dolar talebini düşürmek istiyorlar.


Pertev nail
(02.03.19)
Öyleyse faizden bagimsiz olarak, uzun vadede hangisini almak daha mantikli seklinde yorumlamaliyiz?


o farklı bi mesele onun için dxy ve eurusd'ye uzun vadeli teknik analiz yapıp hangisinin yatırıma daha uygun olduğunu seçmen gerekiyor hatta bunun da üzerinde araştırmalar yapman gerekiyor örneğin avrupa ekonomisindeki durgunluk meselesi, brexit meselesi bunları takip etmen gerekiyor malesef. atilla yeşiladanın görüşüyle bitireyim, sen yine izlersin aklımda kalan şu: ilerleyen yıllarda euro dolar endeksinde avrupanın durgunluğunun artışı sonucu parite görülebilir diyor yani 1$ = 1€ demek bu. dolayısıyla euronun güç kaybetmesi demek.


Dolar faizi çok daha mantıklı


dieselsingle2
(02.03.19)

wordpress eklentisi

siteme hakkımızda çıkan haberleri ekleyebileceğim, üzerine tıklayınca aynı sayfada pop up şeklinde metin olarak açılabilecek, mümkünse pinterest gibi gayrinizami olarak resimlerden oluşan bir akış şeklinde "ücretsiz" bir eklenti arıyorum. var mıdır tavsiyeniz?
siteme hakkımızda çıkan haberleri ekleyebileceğim, üzerine tıklayınca aynı sayfada pop up şeklinde metin olarak açılabilecek, mümkünse pinterest gibi gayrinizami olarak resimlerden oluşan bir akış şeklinde "ücretsiz" bir eklenti arıyorum. var mıdır tavsiyeniz?

time machine'den eski şifrelere erişim

macbook'un şifreleri nedense birden sıfırlandı. eski yedeği komple kurmaksızın sadece şifreleri alabilir miyiz? ya da yeni verileri kaybetmeden o kısmı tekrar yüklemek falan olanaklı mıdır?time machine'den geriye gidip seçim yaptığımda şifreler görünmüyor ve anahtar zincirini geri yükle dediğimde y
macbook'un şifreleri nedense birden sıfırlandı. eski yedeği komple kurmaksızın sadece şifreleri alabilir miyiz? ya da yeni verileri kaybetmeden o kısmı tekrar yüklemek falan olanaklı mıdır?

time machine'den geriye gidip seçim yaptığımda şifreler görünmüyor ve anahtar zincirini geri yükle dediğimde yüklemiyor...
(1)

araba otomatik anahtarından yedek yaptırmak

otomatik anahtar kaybolduğu için yenisini yaptırmaya karar verdim. yenisi sipariş verildi, gelecek. bu sırada kayıp anahtarı bulsam, her iki otomatik anahtar birden çalışmaya devam eder mi? yoksa yeni anahtar için kapıyı açan sistem kodu falan değiştirilir mi?
otomatik anahtar kaybolduğu için yenisini yaptırmaya karar verdim. yenisi sipariş verildi, gelecek.
bu sırada kayıp anahtarı bulsam, her iki otomatik anahtar birden çalışmaya devam eder mi? yoksa yeni anahtar için kapıyı açan sistem kodu falan değiştirilir mi?
ikisini ayni anda kullanabilirsin bulursan


tahtakafa
(13.02.19)
(2)

İphone için pencil

Makul fiyatlı bir kalem tavsiyeniz var midir? Çizim falan yapmak için(Model x)
Makul fiyatlı bir kalem tavsiyeniz var midir? Çizim falan yapmak için
(Model x)
O tür styluslarl çizim yapılmaz. Ancak bi şeyler not alabilirsiniz.


Mcfly
(09.02.19)
Valla instagram’da procreate i oldukca rahat kullandiklarini gördüm. O nedenle şimdi aramaya basladim zaten..


(4)

Kendini dinlemek

Bunu nasıl yapıyorduk?Normalde çok yoğun çalıştığım için kendimi dinlemek, bazı şeylere özenip yön vermek için oturup düşünmeye, neler isteyip istemediğimi keşfetmeye zaman bulamıyorum.Kendime zaman ayırdığımda da kapsamlı bir muhasebe yapamıyorum. Sıkılıyorum.Ne yapmak lazım kendini dinlemek, gerçe
Bunu nasıl yapıyorduk?

Normalde çok yoğun çalıştığım için kendimi dinlemek, bazı şeylere özenip yön vermek için oturup düşünmeye, neler isteyip istemediğimi keşfetmeye zaman bulamıyorum.

Kendime zaman ayırdığımda da kapsamlı bir muhasebe yapamıyorum. Sıkılıyorum.

Ne yapmak lazım kendini dinlemek, gerçek istediklerini keşfetmek, bi şeylere yön verecek kararlar alabilecek bir düşünsel yoğunlaşma vs için?

Çok mu matematiksel baktım olaya, bilemedim. Siz ne yapıyorsunuz sormak istedim.
yazmak veya konuşmak


hasmetizm 2046
(05.02.19)
İşten eve dönerken yapıyorum ben 2 saat sürüyor yol malum


nodrama
(05.02.19)
Yazmak+1
Bir de bütün elektronik şeylerden uzaklaşıp (ışıkları kapamak dahil) hiçbir şey yapmıyorum; ama gerçekten hiçbir şey yapmıyorum.
Önce bir huzursuzlaşıp sanki o akan sosyal medyada ya da dünyada bir şey kaçırıyormuşsunuz gibi oluyor, şöyle bir bakasınız geliyor. O aşamayı geçtikten sonra içinizde kendinize olan öfke biraz diniyor ve "fena insan değilmişim" düşüncesi oluyor ve kendinizle eşşek gibi anlaşmaya başlıyorsunuz.


mor bembombom
(05.02.19)
en radikal kararımı tek başıma bisiklet sürerken aldım. ilçe değiştirmişim,eve geldiğimde bacaklarım tutmuyordu. aynı dönem her akşam üzeri uzun yürüyüşler yapıyordum.(bilenler için mavişehirden tersaneye gidip geri dönüyordum) keşke bunu rutin haline getirebilsem diye düşünüyorum hala, hem zihnini hem bedenini rahatlatmak için muazzam. yazmak,yüzmek,koşmak vs yalnızca kendin için yapacağın bir rutinin olsun ama bu aynı zamanda zihnini de meşgul etmeyen bir şey olsun ki kendini dinlemeye fırsatın olsun.


denef
(05.02.19)
(11)

Günaydın

Biraz sıkıldım, anlık manzaranızın ya da şu an bulunduğunuz yerin, yaptığınız şeyin fotoğrafını atsanıza, size bir saniyelik misafir olayım..Caps atmaya erinenlerden dinledikleri müziğin linki de kabulümdürHepinize güneşli güzel bir gün olsun!
Biraz sıkıldım,

anlık manzaranızın ya da şu an bulunduğunuz yerin, yaptığınız şeyin fotoğrafını atsanıza, size bir saniyelik misafir olayım..

Caps atmaya erinenlerden dinledikleri müziğin linki de kabulümdür

Hepinize güneşli güzel bir gün olsun!
günaydın.manzaram pek iç açıcı değil. müzikle kurtarmaya çalışıyoruz işte.
www.youtube.com


baharat
(01.02.19)
günaydın. manzara atamam şimdi ama öğlen arası belki.

www.youtube.com


datnet
(01.02.19)
burası güneşli güzel bir gün.

[IMG]resmim.net [/IMG]

resmim.net


denklemci
(01.02.19)
O kitapla o duvari paylasmaya da varım:)


ibb.co

radyo dinliyorum :)


prasinos
(01.02.19)
i.hizliresim.com

selamlar


oncrossfire
(01.02.19)
güneşli gün neyime, ofisteyim. isyanlardayım.
open.spotify.com


kronik
(01.02.19)
güneşli,güzel günlere inançla

www.youtube.com


biravekahve
(01.02.19)
Çekmeye üşendiğim için eski bir foto, güzel günler dilerim. => eksiup.com


i.hizliresim.com

Kahvaltı yapacağım. Sıcak su yok duş da almam gerek denize gireceğim sanırım.


denizgonen
(01.02.19)
Al kardeş memleketinin kıymetini anlarsın.
photos.app.goo.gl


(6)

Bu bi çakallık mı

Bugün trafikte öndeki arabanın arka camında normal plakadan daha küçük boyutta “başka” bir plakanın yapıştırılmış olduğunu gördüm. Ne bu, plaka tanımlama sistemini yanıltmak amaçlı mı? Pek anlam veremedim de..
Bugün trafikte öndeki arabanın arka camında normal plakadan daha küçük boyutta “başka” bir plakanın yapıştırılmış olduğunu gördüm.

Ne bu, plaka tanımlama sistemini yanıltmak amaçlı mı?
Pek anlam veremedim de..
souvenir olabilir.


@harvey Bildigin mavi tr ile başlayan rastgele harf ve sayilardan oluşan sıradan bir plakaydı.


Genelde takım kısaltması olan 34FB1907 vs olur


sekerse tehlike
(22.01.19)
Tik verdim ama o tarz anlamli bir sey değildi. Kişinin kendi icin anlamli bile olsa bunu özel yaptirmasi gerekir..


Cezalar on plakadan geliyor.


acemi
(22.01.19)
Hiz ön ama kirmizi ışık arkadan degil mi?
Belki öne de yapistirmistir bakmadim :)


(3)

Duyuru açıp cevabına bakmayan insanlar

Hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hakkında ne düşünüyorsunuz?
Unutmuşlardır duyuru açtıklarını.


olur öyle arada. işi mişi çıkmıştır, bakar müsait olduğunda diye düşünüyorum.


tik koymayi unutan yeni uyeler var, hatirlatinca donuyorlar.


e haliyle
(13.01.19)
(7)

Kombi bacasının ucu

Ndaki beyaz filtremsi şey gece düşmüş, kombi kapanmış. Şu an bacanın uç kısmında siyah bir çıkıntı kaldı. Şimdi tekrar çalıştırdım, kombi çalışıyor. Acaba o uç kısımdaki daha dar filtremsi şeyin ayrı bir işlevi var midir? Yeniden gidip o parçayı almak elzem midir?
Ndaki beyaz filtremsi şey gece düşmüş, kombi kapanmış. Şu an bacanın uç kısmında siyah bir çıkıntı kaldı. Şimdi tekrar çalıştırdım, kombi çalışıyor.

Acaba o uç kısımdaki daha dar filtremsi şeyin ayrı bir işlevi var midir? Yeniden gidip o parçayı almak elzem midir?
foto var mı?


sutlu nescafe
(13.01.19)
Kuşlar icin degil mi o parca?
m.n11.com

Ben oyle diye biliyorum ama uzman falan degilim.


acemi
(13.01.19)
hermetik kombi bacası iç içe ayrı iki bölümdür. dış tarafından yakacağı havayı alır, iç tarafından yanmış gazı verir. o parça dıştaki hava alacağı kısma filtre görevi görüyor. havayı çekerken içeri kuş falan kaçmasın diye. çalışmasında sıkıntı olmaz, çalışır. ama oraya kuş muş girerse hem hayvana yazık olur, hem kombi hava alamadığı için yanamaz.


kibritsuyu
(13.01.19)
onun kuşluk olduğunu ilk defa duydum. ucuz birşeyse al gitsin.


sutlu nescafe
(13.01.19)
şuan olmayan parçanın adı zaten “kuşluk”
bence al ve tak.
aklın kalmasın.


otopsicocugu
(13.01.19)
Yarin bi hirdavatciya gidecegim, kuslar icin:)


(2)

İnstagram repost hesaplari

Nasıl ayakta kalıyorlar?Tek olayı başkalarının içeriklerini repost etmek olan bu hesaplar gerek instagram gerekse hukuken bir problemle karşılaşmıyorlar mı yoksa diğer hesapların da işine geldiği için falan mı bu böyle devam edebiliyor?
Nasıl ayakta kalıyorlar?

Tek olayı başkalarının içeriklerini repost etmek olan bu hesaplar gerek instagram gerekse hukuken bir problemle karşılaşmıyorlar mı yoksa diğer hesapların da işine geldiği için falan mı bu böyle devam edebiliyor?
hem o hesapların işine geliyor hem bunlar da takipçi topluyorlar. hukuken herhangi bir sıkıntısı tabiiki yok çünkü instagram hukuken repost etmeye izin veriyor zaten.

insanlar da benzer şeylerin bir araya toplanmış hallerini izlemeyi sevdikleri için bu hesapları takip ediyor. win-win.

instagram tarafı ise tabiiki takipçisi bol olan bir hesabı seviyor çünkü bu hesaplar sayesinde insanlar instagram'ı daha uzun süre kullanıyor. win-win-win.

Sen niçin problemle karşılaşması gerektiğini düşünmüştün ki daha derin düşündüğünde?


alliswell
(21.12.18)
@alliswell bazı hesaplar hiçbir şey üretmiyor ve sadece bu sayede çılgın takipçiye ulaşıyor. Bu durumun ilgili videoyu çekenleri rahatsız edebileceğini düşündüm...


(22)

Geceleri whatsapp grubuna yazanlar

Amacınız ne lan sizin. Herkes grupları sessize almak zorunda mı? Sabaha yetişmeyecek bir konu mu yazdığınız şeyler. Nedir sizi gece yarısı yazdıklarınızı merak ederiz sanmaya iten şey?(Bir nevi de iç dökme postudur)
Amacınız ne lan sizin. Herkes grupları sessize almak zorunda mı?
Sabaha yetişmeyecek bir konu mu yazdığınız şeyler. Nedir sizi gece yarısı yazdıklarınızı merak ederiz sanmaya iten şey?

(Bir nevi de iç dökme postudur)
bence grupları sessize almayanlarda daha büyük problem var.


grubu sessize almamakla gece olması arasında ne bağlantı var? Whatsappte içinde bulunduğum hemen hiçbir grubu sessize almam ama gelen bir bildirimden de rahatsız olmuyorum çünkü telefon zaten sessizde, sadece led ışığı yanıyor mesaj gelince. Gece uyurken telefonu sessize alabilirsin bildirimler için mesela?

Ayrıca gece uyanık olan adam şimdi yazayım sabah gören cevaplasın diye yazar yahu ne saçma bi mantık kurdunuz hiç anlamadım neye istinaden dediğinizi?

@diffarentiationation

saçma sapan sınıf grupları dışında grupları sessize alanda problem var bence de :)


nundu
(19.12.18)
Aga sessize alsan da uygulama simgesinde 1 mesaj imgesi çıkıyor ve bunun gruptan mı başka birinden mi geldiğini bilemiyorsun...


@nundu bağlantı şu, gece 2’de mesaj sesi gelmesini istemezsin değil mi?


E gelmiyor işte onu diyorum, uygulamayı sessize alırsanız bildirim gelir ama sessiz şekilde gelir sadece led yanar ya da notification bar'a düşer bildirim, ses ya da titreşim çıkarmaz. Gece uyurken aramalar hariç sessize alıp uyanınca açabilirsiniz, hatta bunu otomatik yapan uygulamalar var ya da samsung telefonlarda kendinde ayar var rahatsız etmeyin modu diye.

12 yıldır telefon kullanıyorum, daha şu ana kadar herhangi bir mesaj/bildirim için ses ya da titreşim ayarlamadım. Aramalar titreşimde sadece.

İnsanlar o an aklına gelen bir şeyi yazmak için sabahı mı beklesin yani? Bence baya bencilce bu isteğiniz.


nundu
(19.12.18)
@nundu
Abi ben de diyorum ki sessize almak zorunda miyim
Zorunda miyim yani alakasiz şeyleri gece yarısı yazan 3-5 denyo yüzünden, sözüm meclisten dışarı :)


Gelen mesajdan rahatsız oluyorsanız bence zorundasınız :)

Çünkü uygulamanın primer amacı haberleşmek ve orda saat sınırlaması olmadığı için isteyen istediği saatte mesaj atabilir. Sessize almak kadar kolay bir çözümü de varken bunun aksini istemek bence uygulamanın mantığına aykırı olduğu için burda haklı tarafı mesaj atan olarak görüyorum.

Yani gece ben son ses müzik açıp eğlenebilirim demiyor adam, uygulama içinde o an aklıma gelen bir şeyi yazabilirim diyor. Atla deve değil, bu kadar abartılacak bir şey de değil.


nundu
(19.12.18)
Hak vermedim ama tik’ini verdim. Numarani özelden yazarsan empati kurmanı sağlarım karşim:))


Whatsapp'ı silin kurtulun. Yüzde yüz garantili huzur.


p133mmx
(19.12.18)
ciddi meseleyse ben de sinir olurum ama arkadaşlarımın olduğu bir grupta geyik dönerse takmam kafaya sessizce izlerim çok uykum varsa da rahatsız etme modu mu ne var bildirimleri kapatıyor onu açar uyurum.


Bir aciklama yapayim; başlığı açmama sebep olan bu grup tamamen iş amacli ve mesleki dayanışma amaciyla kurulmuş bir grup. Paylaşılan şeyler de örneğin resmi gazetede ya da bir gazetede yayınlanmış şeyler gibi, normalde o günün sabahında üretilmiş içerikler. Ama bazıları gece yaşadığı için sanırım...


Zorundasınız.


bakin siz de bu mesaji gecenin/sabahin 0100 inde atmissiniz.. zorunda misiniz?
demek ki imkan ve zaman varken internetin 24/7 nimetlerinde yararlanmak isteyen insanlar var. ALicinizi ayari ile oynamak cok da zor olmasa gerek.

Bana da sitem/sikayet eden oluyor sabah 0300 de e-mail attim diye. so what? bana o zaman uygundu o zaman yazdim. seni uykudan uyandirmiyor ki e-mail. Uyaninca okursun iste. (whatsapp da bunun gibi birseydi sanirim. Allahtan Blackberryi desteklemeyi kesti de kullanmayi biraktim :)


parcxerox
(19.12.18)
dünya senin etrafında dönmüyor. rahatsız oluyorsan sessize alırsın bu kadar basit. evet zorundasın yani.


saurid
(19.12.18)
@parcxerox
sözlüğe yazmakla telefondan mesaj atmak aynı şey değil sanıyorum:) benim rahatsızlığım “bu saatte yaşanır mı, gece uyuyun sabah yazın” gibi bir şey değil ki; gecenin bir yarısı telefona saçmasapan bir sebeple bildirim gelmesi..

bir de herkes kendi cephesinden bakıyor da, iş için kullanilan grubu sessize aldığınızda gün icinde konuşulan önemli bir konudan saatler sonra haberdar olabiliyorsunuz. Salt kanka gruplarını emsal almayın (hala ikna olmadim bakın zorunda olduğuma hshdhd)


Komple interneti kapatıyorum ben tam uykuya dalacakken gelen bildirim yüzünden uykusuz kalmaktansa.

Sessize almak zorunda değilsin ama milletin elini/ağzını da bağlayamazsın. E kendini bildirim rahatsızlığından korumak için de ya bildirimleri sessize alacak ya komple grubu sessize alacak ve kurtulacaksın.

Verdiğin cevaplara bakınca KHK çıksın falan mı istiyorsun anlamadım ki? :)


chicha
(20.12.18)
Zorundasın evet


kablelvuku
(20.12.18)
interneti kapatıyorum +1.

Gecenin bir körü internetten acil bir şey beklemiyorsanız kapatmanız sağlık açısından da faydalı. Yok benim gece yarısı beklediğim bir şeyler var ve bunu duymak zorundayım diyorsanız o zaman uygulamayı sessize almanız gerekiyor. İnsanların tamamı sizinle aynı yaşam düzenine sahip değil. Karşıda sorun yok.


desdenova34
(20.12.18)
ben yatarken mutlaka interneti kapatırım, hiç böyle dertlerim olmaz. var öyle saate bakmadan yazan, tek tek anlatılmaz da. sesi kapatmak en güzeli.


ofelia
(20.12.18)
@chicha abi ‘zorundasin’ diyenlere bile tik veriyorum, töbe de ne khk’sı:)


Ben bırak grupları sık konustugum ınsanları bıle sessize alyorum.
Sen de sessize al ya da bildirimleri kapat kurtul.

Tel.in sesini acik birakirsin, acil bir durum olursa insanlar mesaj atmaz ararlar zaten.


chitosan
(20.12.18)
zorundasın, ya da o gruptan çıkacaksın.


xdenizx
(20.12.18)
(5)

Ulus’taki oteller

Kac lira?Yani bir evsiz örneğin en az kac lirası olursa başını sokacak bir yer bulabilir?
Kac lira?

Yani bir evsiz örneğin en az kac lirası olursa başını sokacak bir yer bulabilir?
500 tl


seljax
(15.12.18)
Homeless da ulusta kalmayıversin.


sekerse tehlike
(15.12.18)
Kimse de sormamis ki hangi Ulus? İst mi Ank mi?


beetlejuice
(15.12.18)
Bundan bir sene önce sanıyorum duyuruda okumuştum. Hamamyoluna yakın bir yerde 80 TL'ye kız arkadaşı ile birlikte konakladigini yazmıştı biri. 80-100 arasıdır bence.


elorelia
(16.12.18)
Ankara ulus arkadaslar. Aslinda sorduktan sonra editlemek aklima geldi ancak neresi olduğu önemli değil. Merak ettiğim şey ikinci soru...


(4)

Bir şeyi yaparken hep aynı şeyi hatırlamak

Ütü yaparken devamli olarak bir müzeyi gezdiğim o gün aklıma geliyor. Sebebini, bağlantısını tam bilmiyorum ama devamli müzeyi ve hatta müzeye gittiğimi söylediğim bir konusma vs yi hatırlıyorum.Aşırı saçma evet:)Var mi buna benzer şeyler yaşayan?Napılsa bu takıntıdan kurtulunabilinir?
Ütü yaparken devamli olarak bir müzeyi gezdiğim o gün aklıma geliyor. Sebebini, bağlantısını tam bilmiyorum ama devamli müzeyi ve hatta müzeye gittiğimi söylediğim bir konusma vs yi hatırlıyorum.

Aşırı saçma evet:)

Var mi buna benzer şeyler yaşayan?
Napılsa bu takıntıdan kurtulunabilinir?
Dişimi fırçalarken hep ilkokul öğretmenimin fırçayı sağa sola sıçratmayın deyişi geliyor içime işlemiş :D


pastörizesüt
(07.12.18)
zihnin senin farkında olmadığın bir bağlantı kurmuştur mutlaka. hayatını etkilemiyorsa önemsenecek bir şey değil.

neden ben bunu düşünüp duruyorum diye kafana takmazsan kurtulabilirsin. şu an bunu neden bunu düşünüyorum diye taktığın için daha çok aklına geliyor muhtemelen.


şubatsonrası
(07.12.18)
Sosisli yerken direkt dershane günlerime dönüyorum ki aradan 150 sene falan geçti.


angelus
(07.12.18)
Kırk yılda bir değil de düzenli şekilde ütü yaparsan kalmaz bence


(5)

Parasal konularla ilgili bir soru

Bugün 200.000tl olan bir alacak 2 yil sonra mevduat faiziyla birlikte ödenecek diyelim.1-Bu paradan ne kadar indirim yapılırsa paranın peşin ödenmesi borçlu için cazip olur? Bunun teknik/ bilimsel bir hesaplamasi var midir?2-(Bu soruda tamamen sizin fikrinizi merak ediyorum) bu paradan ne kadar indi
Bugün 200.000tl olan bir alacak 2 yil sonra mevduat faiziyla birlikte ödenecek diyelim.

1-Bu paradan ne kadar indirim yapılırsa paranın peşin ödenmesi borçlu için cazip olur? Bunun teknik/ bilimsel bir hesaplamasi var midir?

2-(Bu soruda tamamen sizin fikrinizi merak ediyorum) bu paradan ne kadar indirim yapılırsa alacaklı için tatmin edici olur?
Faizi aylık hesaplarsın ve diyelim 16. ayda geri ödemesini yapcaksın, 16 aylık faizi ile birlikte ödersin. Fakat banka faizleri artar veya azalır. Onu alacaklı ile konuşur ve o şekilde aylık faiz işleyecek diye anlaşırsan, her iki taraf için de adil olur.


malheiros
(02.12.18)
Evet teknik / bilimsel bir hesaplama yöntemi var. Anahtar kelimele şu : Net Present Value (Paranın bugünkü değeri). Ancak bu hesabı yapabilek için bir indirim oranına (discount rate) ihtiyacınız var. Bu da sizin o parayla normal şartlarda ne yaptığınıza bağlı olarak seçeceğiniz bir oran.


talasas
(02.12.18)
@talasas bu indirim oranini mevcut mevduat faizleri ya da dovize gore düşünemez miyiz?
Yani örneğin ben masaya alacakli olarak otursam, acil para ihtiyacimiz yok ama borcluya ne kdr indirim yaparsam borclu trink para çıkmayı karlı bulur ve ayni zamanda ben de zarar ettigimi düşünmem


Bir çok farklı şekilde düşünebilirsin. Ama aynı şekilde karşı taraf da bir çok farklı şekilde düşünecek.

Bir kaç senaryoya bakalım;

1) Senin 200.000 TL'ye ihtiyacın var ama henüz vadesi gelmemiş 200.000 TL'de alacağın var. Bugün borçlanma maliyeti %35-%40 arasında yaklaşık olarak. Sen 200.000 TL'yi borçlanarak temin etsen 2 sene sonra yaklaşık rakamsal olarak 365.000 TL ödeyeceksin. Ancak karşı taraf aynı parayı vadeye yatırdığında, vade getirsini %25'ten hesaplarsak eğer 112.500 TL gibi bir gelir elde edecek ve sana 312.500 TL olarak ödeyecek. Bu durumda 312 alıp 365 vereceğin için aslında sen 53.000 TL zarardasın (Bugünün parasıyla yaklaşık 33.000). O yüzden 200.000 yerine bugün 167.000 TL üzerinde aldığın her miktar senin için karlı demektir. (Hesabın içinde yoksaydığım bir çok detay var o yüzden gerçekte rakamlar biraz daha değişik çıkar fakat yaklaşık bu.)

2) Senin paraya ihtiyacın yok. Ancak karşı taraf bu parayla yıllık %30 getirili bir iş yapıyor, haliyle parayı sana verirse yapamayacak. Bu durumda karşı taraf normalde parayı sana vermeyip işletmeye devam etse, 2 senenin sonunda bu parayı rakamsal olarak 338.000 TL'ye çıkartmış olacak. Ancak parayı sana vade üzerinden ödeyeceği için (Net yüzde 25 varsayarak) o günün parasıyla 312.500 TL Ödeyecek.Yani parayı sana vermezse eğer finansal olarak o günün parasıyla 25.500 TL kar ediyor (Bu günün parasıyla 16.000 TL gibi birşeye denk gelir). Bu durumda sen en az 16.000 TL indirim yapmalısın ki, adam aynı karı edebilsin.

Yani sözün özü 2 tarafın durumlarını bilmeden bu matematik yapılmaz :)


talasas
(02.12.18)
Ama illa da genel geçer bir oran istiyorsan, 4 büyük bankanın mevcut borçlanma faizi ile mevcut mevduat faizi arasındaki farkın ortalamasını kullanabilirsin. Yıllık %10 gibi bir değer çıkar, o da 165.000 TL yapar.


talasas
(02.12.18)
(5)

Vodafone a geçilir mi

Red kampanyasinda istenilen 3 uygulama internetten yemiyormuş buraya gecersek. Youtube, instagram fln; yıkarlar orayı diye hissettirdi... peki bu vodafone’a geçilir mi?Edit: amaca daha uygun bir başlık koydum
Red kampanyasinda istenilen 3 uygulama internetten yemiyormuş buraya gecersek. Youtube, instagram fln; yıkarlar orayı diye hissettirdi...

peki bu vodafone’a geçilir mi?

Edit: amaca daha uygun bir başlık koydum
turkcell'den gelmiş ve iş gereği yoğun internet kullanan biri olarak şahsi fikrim geçilmez. o red tariflerden birindeyim. fiyatlar iyi ama internet hızı bence kötü. konuşmada ses kalitesi daha da kötü. konum: ankara. bir ay sonra sözleşme bitince turkcelle geri döneceğim.


helenart
(23.11.18)
yakınım red kullanıyor baya memnun. yanlış hatırlamıyorsam youtube, spotify, instagram ve vodadone tv mi ne var kotadan yemiyor. ama çekim kalitesi, hizmet vs. turkcell kadar iyi değil.


ben vodafone kullanıyorum yıllardır. bir ara turkcell kullandım ama pahalı olduğu için tekrar vodafone'a döndüm (o zamanlar öğrenciydim)

vodafone'dan memnun(d)um geçen haftaya dek.

geçen hafta en zirve devlet üniversitelerinin birinde bir workshop'a katıldım. kalabalık olduğu için okulun internet bağlantısını kullanmak sorun çıkardı biz de mobil bağlantı kullanmak zorunda kaldık. turkcell'ler cayır cayır kullanırken vodafone'lular bir dakikada yüklenen sayfalara bakmak zorunda kaldı.

çoğu kez problem yaşamasam da, turkcell'in çekip vodafone'un çekmediği bir çok yer var hala.


biseysorcaktim
(23.11.18)
Vodafone eskisi gibi değil kendilerini çok geliştirdiler..


thor
(23.11.18)
karadeniz'de dağlarda yaylalarda her yerde çekiyor vodafone. memnunum


dieselsingle2
(24.11.18)
(2)

Bu nasil oluyor

https://www.instagram.com/p/Bpz9Yn_Hcpk/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=gfx74nk382gj
Teşekkürler. Ama sormak istediğim gözün nasıl algıladığı değil, görüntünün yukarıya nasıl aktarıldığı


(7)

f/p micro sd kart

en az class 10 olsun dediler, ne kadar büyük olursa o kadar iyi. 300TL'yi geçmeden en büyük boyutlu micro sd card hangi markadadır/nerdedir/ne yapmak istemektedir?link verenleri ekstra şukuluyorum.
en az class 10 olsun dediler, ne kadar büyük olursa o kadar iyi.

300TL'yi geçmeden en büyük boyutlu micro sd card hangi markadadır/nerdedir/ne yapmak istemektedir?

link verenleri ekstra şukuluyorum.
samsung evo plus'lar iyidir.


walter hoyt
(05.11.18)
bizim it'ci şunu önerdi geçende:

www.yukko.com

www.hepsiburada.com

class 10 mu bilmiyorum.


sir gawain
(05.11.18)
@sir gawain dostum benim sorduğum bu minik, telefonlara falan takilandan, micro sd kart diye geçiyor


aa evet ben ssd anlamışım pardon :)


sir gawain
(05.11.18)
telefonda kullanacaksan samsung al işte. çok özel bir şey aramana gerek yok.


@i dont know
nintendo switch'te kullanacağım, işe yarar bir şey lazım


www.nintendolife.com

Bundan var bende, sorunsuz kullaniyorum
www.amazon.com


buzzlightyear
(20.12.18)
(4)

prizden gelen koku

ofiste masanın yanında duvarda bulunan priz ve prizle yanyana olan telefon/internet çıkışlarından keskin bir koku geliyor. kablo yanığına benzer değişik bir koku. acaba aşağıdaki katlarda ufak çaplı yangın vb bir şey olabilir mi? bu koku ne olabilir ve nereden geliyor olabilir sizce?
ofiste masanın yanında duvarda bulunan priz ve prizle yanyana olan telefon/internet çıkışlarından keskin bir koku geliyor. kablo yanığına benzer değişik bir koku.

acaba aşağıdaki katlarda ufak çaplı yangın vb bir şey olabilir mi? bu koku ne olabilir ve nereden geliyor olabilir sizce?
prizin içinde kablo yanıyor olabilir mi?


dento
(15.10.18)
cok yuklenmisseniz kablo ısınmıstır
teknik bir personel cikarip baksın


kingcyrax
(15.10.18)
Prizi de diger data girislerini de kullanmiyorum su an ama


kullanman gerekmiyor. bağlantı noktaları zamanla gevşer ısı vb şeylerden dolayı, ark yapıp yakabilir ortalığı. elektrik kontağından yangın çıkıyor dedikleri öyle bi şey. anlayan biri 2 dakikada yapar. gerekirse prizi değiştirir.


hasmetizm 2046
(15.10.18)
(4)

telefon önerisi

merhabalar, anneme telefon hediye etmeyi düşünüyorum. piyasayı takip etmiyorum, fikir verir misini?mesela xiaomi mi max 2,bir kısım eksikleri var ama iyi gibi, ne dersiniz?annemin özellikle aradığı şeyler:+kamera(bol bol çekiyor)+radyo (spotify varken arar mı bilmiyorum ama olsa iyidir)+büyük ekran.
merhabalar, anneme telefon hediye etmeyi düşünüyorum. piyasayı takip etmiyorum, fikir verir misini?

mesela xiaomi mi max 2,
bir kısım eksikleri var ama iyi gibi, ne dersiniz?

annemin özellikle aradığı şeyler:
+kamera(bol bol çekiyor)
+radyo (spotify varken arar mı bilmiyorum ama olsa iyidir)
+büyük ekran.

benim olsa iyi olur dediğim şeyler:
-sürekli bu nolcak bu bozuldu bu kırıldı demeyeceği bir telefon olsun
-hızlı olsun (anneler de telefonu baya efektif kullanıyor:)
-güzel olsun (anne diye eski dandik görünmesin)
-mümkünse 1.500TL civarında olsun. mümkünse.
mi max 2 süper telefondur, fiyat performans oranı çook yüksektir. iyi seçim olabilir.


binder dandet
(10.10.18)
Asus zenfone 3


petekpare
(10.10.18)
@petek
asus önceki telefonuydu, pek memnun kalamadık:/


asus zenfone 3 demeye geldim. Kocaman ekranı var.


lesemajeste
(10.10.18)
(5)

Kısırlaştırılmış kedinin kızgınlığa girmesi

İkisi de kısır olan 1 yas civarinda kedilerden biri diğerine(güçsüz olana) tecavuz girisiminde bulunuyor saniyoruz. Bu problemin önüne nasil geçebiliriz? Normal mi bu?
İkisi de kısır olan 1 yas civarinda kedilerden biri diğerine(güçsüz olana) tecavuz girisiminde bulunuyor saniyoruz. Bu problemin önüne nasil geçebiliriz? Normal mi bu?
takipteyim. veterinerleri konuya bekliyoruz benzer sorun bizim kedide de var.


benim kedim kısırlaştırıldıktan yaklaşık bir yıl sonra kızgınlığa girdi. hormon testi yaptırdık öyle anladık. doktor kist olup patlamış olabileceğini söylemişti. bir daha olmadı henüz.


talemon
(06.10.18)
@talemon ne yapildi?


normal.
eğer kısırlaştırılmadan önce kızgınlık dönemi geçirdiyse daha da normal.
çünkü davranışsal olarak bunu yaşamaya devam edebiliyorlar.

önemli olan talemon'unki gibi bir durumun olmaması.
ki buna da çok nadir rastlanır.


blatta hiberna
(06.10.18)
gözleyin bir daha olursa dediler, başka bir şey yapmadık, geçti normal estrus döngüsü gibi.


talemon
(07.10.18)
(1)

spotify aile'ye geçmek

aile üyeliği için önce parayı çekiyor. adres nereden kaydediliyor bulamadım.facebook'a bağlı hesapla aile paketi satın aldığımızda bir sonraki adımda adres bilgisi girilebiliyor mu? yoksa tüm bilgiler facebook'tan çekildiği için bazı bilgileri değiştirme konusunda sıkıntı çıkabilir mi?
aile üyeliği için önce parayı çekiyor. adres nereden kaydediliyor bulamadım.

facebook'a bağlı hesapla aile paketi satın aldığımızda bir sonraki adımda adres bilgisi girilebiliyor mu? yoksa tüm bilgiler facebook'tan çekildiği için bazı bilgileri değiştirme konusunda sıkıntı çıkabilir mi?
facebook bağlı hesapla girdiğinizde bir sonraki adımda adres bilgisi isteyecek. adresi son adımda istiyor zaten.


belkider
(01.10.18)
(8)

Promosyon ucak biletini degistirmek

Elimde bir bilet var ataturk havaalanindan thy bilegi, fiyati 160tl. Thy’ye diyorum ki bunu sabihadan ayni saatteki fiyati 80tl olan ucusla ya da anadolujetin 10 dakika sonraki ucusuyla degistirelim, fiyat farki da senin olsun. Olmaz diyorlarNeden olmuyor? Talep goren bir yeri bosaltiyorum ve parami
Elimde bir bilet var ataturk havaalanindan thy bilegi, fiyati 160tl. Thy’ye diyorum ki bunu sabihadan ayni saatteki fiyati 80tl olan ucusla ya da anadolujetin 10 dakika sonraki ucusuyla degistirelim, fiyat farki da senin olsun. Olmaz diyorlar

Neden olmuyor? Talep goren bir yeri bosaltiyorum ve parami hibe ediyorum. Bu, musteri hizmetlerinin inisiyatif almamasindan ki kaynakli?
Çünkü promosyon bileti iade edilemez/değiştirilemez diyerek satıyor. Sana ucuzdan satıyor ve diyor ki "eğer illa değiştiricem diyorsan başka bilet al. böylece ben 1 yeni bilet satarım" Zaten uçağı da overbook ettiği için, sen gelmediğinde başkasına yerini satmış oluyor çoktan.


lcha
(10.09.18)
adamlar zaten promosyon bilet alıp binmeyenden ya da değişiklik yapandan para kazanıyor. sen para kazanmalarının önüne geçip neden böyle yapıyorlar diye soruyorsun.


nrmnm
(10.09.18)
yapabilceğin en fazla havaalanına erken gidersen bir ya da iki önceki uçağa binmek, o kadar.

onun dışında değişiklik yapılmaz. Bunun için esnek bilet alman gerekirdi.


babilbaligi
(10.09.18)
Eger o bileti yakacaksan. Senden ricam online check in yapman. Böylelikle bileti başkasına satamazlar.


paudi
(10.09.18)
Selam, babilbaligi'nın dediği yöntem m&s elite kartınız falan yoksa genelde işe yaramıyor. Bi de online check in yapmış olsan bile bilet satabiliyorlar.


roket adam
(10.09.18)
@roket adam: hocam ben düzenli olarak bunu yapıyorum. öyle kartlarım falan yok. havayolu açısından da mantıklı, satılması ihtimali olan yeri olmayan ile değiştiriyor.


babilbaligi
(10.09.18)
Erken gidince baska biletle degisme olayina ben de denk geldim ama erkenden sabihaya gidip bunu riske etme olanagim yok maalesef. Olmadiginda ataturke gecmek epey zaman alir


değiştirmezler işin dinamiği sizin düşündüğünüz gibi işlemiyor.
@paudi uçak dolu ise o koltuk her türlü dolar.


basond
(10.09.18)
(1)

Decathlon indirim

İcin belli bir donem ya da yontem var mi?
İcin belli bir donem ya da yontem var mi?
hiç dönemsel olarak indirime girdiğini görmedim. belli ürünlerde indirim yapıyorlar ama bu da tamamen tesadüfi gibi. bir de seri sonu ürün satışı yapıyorlar bazen mağaza ve internet sitelerinde. takip etmek lazım.


Thredith
(28.08.18)
(4)

Android’de misafir hesabi

Bilgisayardaki gibi cep telefonunda da misafir hesabindan giris yapmak gibi bir imkan var mi?Telefonu odunc vereceksiniz diyelim ki ve icindeki bilgilere erismeden temel ozelliklerini kullansin istiyorsunuz kişinin...
Bilgisayardaki gibi cep telefonunda da misafir hesabindan giris yapmak gibi bir imkan var mi?
Telefonu odunc vereceksiniz diyelim ki ve icindeki bilgilere erismeden temel ozelliklerini kullansin istiyorsunuz kişinin...
Var, üstteki barı aşağı çekince profil işareti var ona bas


owaki
(15.08.18)
yapıyorsunuz, ayarlar - kullanıcılar kısmından ekleyebilirsiniz.
eski bi telefonsa telefonu biraz yavaşlatma ihtimali var ama.


aydogank
(15.08.18)
Samsungda dediginiz olmuyor ama yine de tik verdim..


eger telefon cok eski degilse Samsungda da olur. bu ozellik android Lollipop ile geldi. yaklasik 4 yil once yani. menusu farklidir.


crucio
(15.08.18)
(3)

Tavsiye nakliye sirketi - ankara

Var mi?Esyalari guzelce saran, yoldan buldugu adamlarla gunubirlik is yapmayan, iki tane battaniyeden cimrilik etmeyen, efendi bir firma tavsiyesi?
Var mi?
Esyalari guzelce saran, yoldan buldugu adamlarla gunubirlik is yapmayan, iki tane battaniyeden cimrilik etmeyen, efendi bir firma tavsiyesi?
biz birkaç taşınmamızı, çoğu lojmandaki tanıdıklarımız vs esentur ile hallettik.
detay istersen mesaj atabilirsin.


tolgan
(11.08.18)
Doğançay


kablelvuku
(11.08.18)
Kolcuoğlu ile sakın çalışmayın. Bir yere ilan verdiyseniz arayıp teklif sunuyorlar. Aman diyim.


curukturpkokusu
(11.08.18)
(2)

Pendik yht’den Bakirköy adliyesi’ne

En hizli ve pratik sekilde nasil gidebilirim?
En hizli ve pratik sekilde nasil gidebilirim?
yht'den yürüyerek ya da dolmuş, otobüsle falan metroya geç. ayrılıkçeşmesi'nde marmaray'a aktarıp yenikapı'ya git. orada da havalimanı metrosuna binip bakırköy-incirli istasyonunda in. çıkınca yürüme mesafesinde.


nrmnm
(07.08.18)
Pendik yht duragindan taksi, tuzla pendik minibusu, otobuslerle ve hatta yurume mesafesinde olan pendik koprusune gideceksiniz. Pendik koprusunde zaten metroyu gorursunuz. Ayrilik cesmesi duraginda inip marmaray hattina bineceksiniz. Yenikapi duraginda inip bu sefer M1A metrosuna binip bakirkoy duraginda ininiz.


noeldayın
(07.08.18)
(2)

Lastik sorusu

http://i.hizliresim.com/VD0LrP.jpgArabanin lastiginde boyle bir sey farkettim, havasi inmedi bir gundur yatiyordu. Lastikciye gosterecegim ama, olay nedir? neye dikkat etmek neyi talep etmek iyidir? Gecistirsinler istemiyorum:/
i.hizliresim.com

Arabanin lastiginde boyle bir sey farkettim, havasi inmedi bir gundur yatiyordu. Lastikciye gosterecegim ama, olay nedir? neye dikkat etmek neyi talep etmek iyidir? Gecistirsinler istemiyorum:/
lastikten parça koptuğunda geri dönüşü yoktur. her ne kadar içteki teller bir süre daha koruyacak olsa da hıza ve darbeye bağlı olarak o noktadan lastiğin bombe yapması veya yırtılıp patlaması olası. değişim.


Huan8
(15.07.18)
Kaldırıma sürtmüşsünüz, yırtıp atmış. Fotoda derin gözüküyor ama gerçekte o kadar da derin olmayabilir, bir lastikçiye gösterin. Tamiri olmaz ama lastiği değiştirecek kadar ciddi mi bakılsın.


John Bloor
(16.07.18)
(4)

Umutlu bir şarki birak

Gune guzel baslayalim olmami?https://open.spotify.com/track/4DcJxTf3hXEaJIN06xKFb8?si=tocLywxgREOAClZfkP54mg
Gune guzel baslayalim olmami?

open.spotify.com
www.youtube.com

and you say this ain't living
you say you can't go on
only take as you're given
now your hope is all but gone

though you lost your way (now it's gone forever)
but i know your pain

we all fall sometimes you're not the first
but i know it hurts
yeah i know it hurts
in the end you'll find what you deserve
still i know it hurts
yeah i know it hurts
ohhhh...

and the tide's only rising
the storm is on it's way yeah
but you can't keep on fighting
so bitter worn and so afraid
though it's sad and wrong
i hope you will remember
you must carry on


rahip janick
(08.07.18)
www.youtube.com First day of my life

www.youtube.com Senede birkac gun

www.youtube.com Tek gecelik mavi ipek gecelik


yuzır
(08.07.18)
Orfeas peridis- fotovolida

youtu.be


Amaranta ursula
(08.07.18)
youtu.be


denef
(08.07.18)
(3)

Diş sorununun vucuda etkisi

Dis çürüklerinin bunyeye zararli oldugu hep söylenir. Acaba diş çürüğü diger seyleri de etkiler mi? Mesela terin kötü kokmasi, sindirim problemi yasanmasi vs...
Dis çürüklerinin bunyeye zararli oldugu hep söylenir. Acaba diş çürüğü diger seyleri de etkiler mi? Mesela terin kötü kokmasi, sindirim problemi yasanmasi vs...
dis sorunlarının tedavi edilmezse kalbe etkisi olabilecegini okumustum bir yerde ama kaynak hatırlayamıyorum.


imnotsureabout
(29.06.18)
Diş çürükleri etkilemez. sorun diş eti hastalıklarında. özellikle Periodontitis dediğimiz ileri diş eti hastalığı ciddi problemlere yol açabiliyor. bunu kan dolaşımına bakteri sokarak yapıyor. kalpte eğer önceden bir defekt de varsa enfektif endokardit'e yol açabilir. ayrıca (nasıl yaptığı bilinmiyor) periodontitis erkeklerde erektil disfonksiyona, hamilelerde düşüklere ve erken doğumlara yol açabiliyor.

bunlar tabii ki nadir komplikasyonlar. ama yol açtığı kanıtlanan şeyler.


neverlose
(29.06.18)
diş problemi vücutta romatizmadan saçkıran'a kadar birçok hastalığın temel nedeni olabilir.

www.healingteethnaturally.com

buradakiler sadece gömülü yirmilik diş probleminin ortaya çıkardığı hastalıklar. ve burada yazılanların hepsi geniş bir (ispanyol) bilimsel araştırmaya dayanıyor. o araştırmada diğer diş rahatsızlıklarının sebep olduğu birçok hastalıktan da bahsediyordu, onlarca sayfaydı.


ssiradanbirigibi
(29.06.18)
(7)

Cocuk sahibi olmak istediniz mi

Bir insanı görünce bu duyguyu hissetmekten bahsediyorum. Yoksa kafanizda muhtemelen bu konuda bir fikir vardir. Ama “işte bu kadin/erkek’ten çocuk yapmaliyim” diye bir hisse kapilmak, bu genel bir durum mu acaba. Belki evrimsel bir çekim oluyordur, insan hissediyordur, düşünüyorum.Cocuk yapma hissin
Bir insanı görünce bu duyguyu hissetmekten bahsediyorum. Yoksa kafanizda muhtemelen bu konuda bir fikir vardir. Ama “işte bu kadin/erkek’ten çocuk yapmaliyim” diye bir hisse kapilmak, bu genel bir durum mu acaba. Belki evrimsel bir çekim oluyordur, insan hissediyordur, düşünüyorum.

Cocuk yapma hissini hissetmenize neden olan kişinin özel olduğunu düşünüyor musunuz? Cocuk yaptiysaniz, durumlar böyle mi gelişti?
hayır hissetmedim. çocuk istememe sebebim onu yapmama eşlik edecek insanı bulamıyor oluşumdan değil zaten. "çocuk yapılacak kadın" sevgilim bir tane vardı mesela, hani ileride ben ölsem evladımı ona teslim ederim ama çocuk yapalım hissi yaratmadı bende.


Bruce
(10.06.18)
Genelde deli gibi aşık olduğum kızlardan değil de, iyi bir arkadaş gibi anlaştığım, tatlı tatlı flörtleştiğim kızlardan çocuğum olsun istedim. Bana daha saf ve olgun geldiler.


dissendium
(10.06.18)
Ben deli gibi aşık oldum ama hiç aklıma bile gelmedi. Bağdaştıramıyorum.


liseye giderken "ileride çocuğumun adı x olsun" dediğim dönemler vardı, sonraki yıllarda bu düşünceden tamamen sıyrıldım. hayatımın herhangi bir döneminde çocuk istemiyorum artık.


nice tnetennba
(10.06.18)
Bu ulkede cok zor. Helsinki'de ya da ABD'de Santa Barbara'da falan yasiyor olsaydim belki.


Traveller
(10.06.18)
Cocuk yapmak isteyen biri degilimm, cocuk istemedim simdiye dek. Bekarim da.
ama bundan cocuk yapsam guzel olur diye dusundugum biri oldu. MUhtemelen cok guzel oldugu icin oyle dusunmusumdur. Cocuk da guzel olur mantigiyla. Cocuk yapma hissini hissetmemize neden olan kisilerin ozel oldugunu dusunuyorum yine de. Yoksa hayatimda ilk defa guzel kizla tanismamistim zaten. Cocuk yapmayi istedim diyemem ama bundan cocugum bile olabilir aslinda diye gecirdim aklimdan ara ara. Hala da cocuk isteyen biri degilim ama o kisi istisnaydi.


stavro
(10.06.18)
çocuğum olsun istedim ancak bu çok sevimli çocukları görünce oluyordu.
ancak kimseye bakıp bundan çocuğum olmalı demedim kimseyi o kadar etkileyici bulmuyorum. böyle muhabbet yapan hemcinslerim samimi gelmiyor.


(1)

nefroloji alanında doktor

ankara'da, sıkıntı yaşayan bir yakınımız için nefroloji alanında iyi, mümkünse selamınızla biraz daha özenle ilgilenebilecek bir doktor tavsiyeniz olur mu?şimdiden teşekkürler
ankara'da, sıkıntı yaşayan bir yakınımız için nefroloji alanında iyi, mümkünse selamınızla biraz daha özenle ilgilenebilecek bir doktor tavsiyeniz olur mu?

şimdiden teşekkürler
Merhaba, Hacettepe'de Mustafa Arıcı var, her hastasıyla özenle ilgilenen, güleryüzlü, yarı psikolog gibi bir doktor. Ama hastanede değil, muayenehanesinde hasta bakıyor, tahliller için hastaneye gidiyorsunuz. Muayenehane Bestekar'da, en son 500 TL idi ücreti yanlış hatırlamıyorsam. Randevuyu bir ay sonraya falan ancak alabiliyorsunuz.


opucuk baligi
(03.06.18)
(2)

kabin bagajında çadır taşınabilir mi

Malum çadır demiri ve kaziklar var, kaziklari valize koysak bile diger demirler sorun olur mu?
Malum çadır demiri ve kaziklar var, kaziklari valize koysak bile diger demirler sorun olur mu?
Almadılar daha önce bizimkini.


Alınmaz


Uncle Sam
(16.05.18)
(1)

ingilizce fiyat teklifi örneği

Profesyonel bir fiyat teklifi örneği arıyorum, daha çok terimlere bakmak için, farklı şekil veya formatlarda olabilir, nereden bulunabilir?
Profesyonel bir fiyat teklifi örneği arıyorum, daha çok terimlere bakmak için, farklı şekil veya formatlarda olabilir, nereden bulunabilir?
Mail adresi ver gondereyim.


japon askeri
(08.04.18)
(7)

Her seyi paylasmak

Duyuruda sıklıkla yazılan bu şeyi anlamak istiyorum:“Sevgiliyle her şeyi paylaşmak her zaman doğru olmayabilir”Dediğiniz şeyler neler?
Duyuruda sıklıkla yazılan bu şeyi anlamak istiyorum:

“Sevgiliyle her şeyi paylaşmak her zaman doğru olmayabilir”

Dediğiniz şeyler neler?
aile içi özel meseleler, sevgiliyi uzaktan yakından ilgilendirmeyen özel meseleler, kişiye kendini kötü hissettirecek şeyler. bunlar kişiden kişiye göre değişir ama benimkiler bu şekilde. her şeyin paylaşılmasını doğru bulmuyorum. rapor vermeye giriyor bir süre sonra


oekuklu
(18.03.18)
@oekuklu senin cumleni aynen yapıştırmıştım:)

Nedir kisiye kendini kotu hissettiren? Daha netlestirir misin?


aile meseleleri +1, eski sevgiliye dair herhangi bir şey, geçmişte yaşanan cinsel ilişkiler vs.


farkettim zaten :)

maddi meseleler olabilir öteki duyurudaki gibi. genel olarak konuşursam, eğer sıkıntımı sevgilim biliyorsa o sıkıntı üzerine daha çok konuşmak istemem. kendi üzerimden örnek vereyim, şu sıralar iş kaygısı yaşıyorum, mezun olacağımdan dolayı. bu konu üzerine konuşmaktan kaçınıyorum kız arkadaşımla. konuşmak bana tekrar hatırlatıyor çünkü kaygılarımı


oekuklu
(18.03.18)
ben 'aşk'ın ve 'sevgili' olmanın çok çok değerli bir şey olduğunu düşünüyorum, yani öyle takılalım olursa olur, olmazsa olmaz gibi değil. dolayısıyla doğrudan bütün bir hayatımı paylaşacağım insan olduğuna inandığımda her şeyini paylaşmasını isterim ve her şeyimi de paylaşırım. ben-sen kavramını ortadan atıp biz kavramına inananlardanım. bundan sonra ne yaşayacaksak, ne olursa olsun birlikte olacak iki insan olarak her şeyi paylaşmamız gerekir diye düşünüyorum.

ama evet, geçmiş ilişkilerde yaşananlar bilmem neler karşı tarafın hoşuna gitmeyebilir. ben dinlemek istemezdim. kişiye rahatsızlık veren önemsiz konular hariç olabildiğince her şey diyorum.


mehmed resad
(18.03.18)
geçmiş :)


Sevgiliyle paylaşılmaması gereken şeyler:

sorumlulukların kişisel olanları,
arkadaşla yapılması gereken hobi ve geyik muhabbetleri,
lezzetsiz yemekler(özellikle kendi yaptıysa),
aşırı fetişler,
kıskançlıklar ve sevgilinin ayarlarını bozacak yorumlar,
kişisel elektroniklerin ve sosyal medya hesaplarının parolaları
özellikle erkekler için kendi iş hayatlarındaki önemsiz veya az önemli sorunlar,
sürpriz olması gereken hazırlıklar,
en küçük detaylar,
gizemi ortadan kaldıracak çözümlemeler,
eski ilişkiler,
naiflikler,
zayıflıklar,
... diye giden bir liste.

Sevgiliyle paylaşılması gereken şeyler:

anlayış,
kaliteli zaman,
ıslak fanteziler,
lezzetli yemekler(özellikle kendi yapmışsa),
ilgi,
sevgilinin anlattıkları hakkında duygular,
yatak,
müzik zevki,
cinsel haz(özellikle yeni tanışıldığında neredeyse bir oryantasyon eğitimi gibi olmalı. pozisyon, teknik yeri geldiğinde açıkça belirtilmeli),
genel manada hayat görüşleri,
pozitif başarılar,
... diye giden bir liste


idexo
(18.03.18)
(11)

kimselere söyleyememek

hiç, sizi tanıyanlara söyleyemediğiniz, içinizi dökemediğiniz, fikirlerini alamadığınız vs. ama her an aklınızda olan bir derdiniz oldu mu?yani bu, bir şeye üzülmek de olabilir. bir sebepten sizi tanıyanlarla paylaşmıyor ya da paylaşamıyor olduğunuz...olduysa ne yapıyorsunuz? ya da ne yapmıştınız?
hiç, sizi tanıyanlara söyleyemediğiniz, içinizi dökemediğiniz, fikirlerini alamadığınız vs. ama her an aklınızda olan bir derdiniz oldu mu?

yani bu, bir şeye üzülmek de olabilir. bir sebepten sizi tanıyanlarla paylaşmıyor ya da paylaşamıyor olduğunuz...

olduysa ne yapıyorsunuz? ya da ne yapmıştınız?
Böyle durumlarda kimseye etmem şikayet dinleyip sakinleşiyoruz. Cuk oturuyor da kendileri.


onemoremile
(01.03.18)
kağıda yazmak sonra da yırtıp atmak çok etkili oluyor. :) ayrıca yarın yeni bir gün olacak diye içinizden düşününce motivasyonu arttrıyor. her şey geçiyor çok da şaapmamak lazım.


burchak
(01.03.18)
Benim 3 tane derdim var o şekilde kimselere söyleyemediğim. Ne yapıyorum peki? Hiçbir şey.


Duyuruya yazarım. Kablelvukuya anlatmam ama o anlamaz ne anlatacam.


kablelvuku
(01.03.18)
Çok var öyle düşüncelerim. Ama öyle ya da böyle bir yerde fazla vakit geçirince, örneğin burada, yine anlatamadığım dertlerim, düşüncelerim oluyor çünkü yine etiketlemelerden, yargılardan kaçamıyorsun. Anlatmaya karar versen bile kırpıp anlatıyorsun, bu sefer de tam anlamıyla içini açmamış oluyorsun. Mesele de kafanda hala tam açıklığa kavuşmamış ya da bir noktadan kafanda yer etmiş oluyor. Sadece dert konusunda değil, hayatta genel olarak hepimizi rahatlatacak bir alıntı vardı Peyami Safa'nın Fatih-Harbiye romanında. Kaba taslak olarak da şöyleydi:
-Halbuki karşı tarafı tam anlamıyla dinlesek, ama kendi düşüncelerimizi, yargılarımızı ve eleştirilerimizi bir yana bırakarak dinlesek her şey ne güzel olacak.


m e b
(01.03.18)
Şu an var öyle bisıkıntım. Kimseye söyleyemiyorum. Hatunla ilgili.


[GODDARD]
(01.03.18)
öncelikle: Jay-z 99 problems : youtu.be

Sıkı bir yumruk gibi içimde tutuyorum.

Hatun problemleri? güldürmeyin.


binder dandet
(01.03.18)
Olay hatunla ilgili. Kendi de bilmiyor.


[GODDARD]
(01.03.18)
Var anlatmıyorum kimseye.


Amaranta ursula
(01.03.18)
evet. söylemem. çekiyorum derdimi napayım...


runagain
(01.03.18)
valla anlattığın zaman genelde arkadaş kısmıysa yüzüne farklı konuşup arkandan dedikodu yapabiliyor. o yuzden çok yakının değilse güvenme. ailene anlatabilirsin kardeşine falan ona da anlatamıyorsan sürekli böyleyse ve kafana takıyorsan bence psikologa git büyümeden çöz derdini


kveldulv
(01.03.18)
(1)

Royal Mail ne zaman gelir

Birleşik Krallık'tan royal mail ile takip kodu olmaksızın gönderilen bir şey ülkeye tahminen ne zaman girer?
Birleşik Krallık'tan royal mail ile takip kodu olmaksızın gönderilen bir şey ülkeye tahminen ne zaman girer?
Ben tıraş makinesi almıştım, 2 hafta gibi bi sürede ulaşmıştı.


lazor
(25.02.18)
(4)

amazon'dan alışveriş hakkında

birden çok kitap almak istiyorum. listeme eklediğim bu kitapların aynı satıcılarda olanlarını gruplamak ve böylece kargo ücretinden kar etmek istiyorum.birden fazla ürünün aynı satıcıda olup olmadığı bilgisini tek tek kontrol etmeden çekmenin bir yolu var mı?
birden çok kitap almak istiyorum. listeme eklediğim bu kitapların aynı satıcılarda olanlarını gruplamak ve böylece kargo ücretinden kar etmek istiyorum.

birden fazla ürünün aynı satıcıda olup olmadığı bilgisini tek tek kontrol etmeden çekmenin bir yolu var mı?
o dediğini yapamıyorsun.

Ya hepsini bir satıcıdan alacaksın ya da ...baska çözüm yok.

bide kindle diye bir alet varken why so sad?


binder dandet
(16.02.18)
hepsi paperback:(


Dediğini yapamıyorsun ama hepsini aynı satıcıdan almak zorunda değilsin eğer fulfilled by amazon seçeneğine sahip satıcılar bulursan. Amazon toplar hepsini gönderir.

Onun dışında evet bir Kindle almak daha mantıklı, aradığın kitaplar da çok cins şeyler değilse bedavaya bulursun. Tabii ki korsana hayır vs. vs.


Eğer doğrudan amazonun kendisinden alsaydınız pandoradan ısmarlayın derdim. Sadece etiket fiyatı ödersiniz. Yine de aklınızda bulunsun diye yazıyorum.


EasyTiger
(16.02.18)
(3)

almanya'da para cekme

almanya'da vakifbank karti olan ancak euro hesabi olmayan birisinin en az masrafla euro edinmesi nasil mumkun olur? yaninda alman vatandasi kisiler de var...dogrudan debit kartiyla turk lirasi hesabindan ve herhangi bir bankamatikten euro olarak çekse masraf nasil oluyor?almanya'da hesabi olan birin
almanya'da vakifbank karti olan ancak euro hesabi olmayan birisinin en az masrafla euro edinmesi nasil mumkun olur? yaninda alman vatandasi kisiler de var...

dogrudan debit kartiyla turk lirasi hesabindan ve herhangi bir bankamatikten euro olarak çekse masraf nasil oluyor?

almanya'da hesabi olan birine iban ile euro transfer etsek, ayni gün hesaba gecmiyor denildi, bu doru mu?

bir yol ariyoruz...
almanyada iban para transferi bankadan bankaya degisir sekilde 1-2 suruyor, aninda transfer olmuyor. para transferindne masraf almak yerine birkac gun parayi isletiyorlar. ama eger ozellikle "eilige Überweisungen" olarak belirtirsen bankaya biraz masraf alip hemen transfer edebiliyorlar.


emrahday
(07.02.18)
oyleyse transfer secenegi disinda bi seyler aramak lazim. cunku buradaki bankalarda oyle bir secenek yok...


Ziraat varsa 1/2 gun icinde hesabiniz olmasa dahi cekebiliyorsunuz. Ama 2500 euro limit var. Ustu olursa elden vermiyor alman banka hesabi ac baska bankadan ona gonderelim diyorlar. Baska bankadan hesap acinca da randevu veriyor is uzuyor da uzuyor. Limitlere dikkat edin.


ykyt
(07.02.18)
(4)

bir programı ayni anda birden fazla çalıştırmak

android bir telefonda bir programı ayni anda iki kez acabikir miyiz?ornegin iki ayri whatsapp'i ayni anda acmak gibi. ama sorum sadece whatsapp icin degil
android bir telefonda bir programı ayni anda iki kez acabikir miyiz?

ornegin iki ayri whatsapp'i ayni anda acmak gibi. ama sorum sadece whatsapp icin degil
Ayarlar > Cift uygulamalar diye bisey var, sanirim bunun icin.


imelih
(14.12.17)
Parallel Space diye uygulama yapıyor bunu.


m e b
(14.12.17)
Xiaomi marka telefonlar yapıyor bunu. - Çift uygulamalar - özelliğiyle


1adam
(14.12.17)
xiaomi <3

canım, cananım benim.


(3)

telefonun ışığı neden yanip sönüyor

samsung telefonu kullanirken, alt sag ve solda yer alan menu tuslarinin isiklari arada bir yanip sönüyor. normalde bu, bi mesaj vs gelince olmali..acaba arka planda casus program mi calisiyor. nasil anlarim?
samsung telefonu kullanirken, alt sag ve solda yer alan menu tuslarinin isiklari arada bir yanip sönüyor. normalde bu, bi mesaj vs gelince olmali..

acaba arka planda casus program mi calisiyor. nasil anlarim?
acaba biri çaldırıp kapatıyor mu? Eskiden nokia 3310 zamanında teleonla ararsın ama hemen kapatınca sadece ışıkları yanardı. Bildirim veya cevapsız çağrı yazmadı. Başka bir ihtimalde acaba telefonunda arka planda çalışan uygulama mı var?


@ceyhan hayır kimse aramıyor ve mesaj da atmıyor. zaten bu yüzden şüphelendim. arka planda izleyen vs. bir program olabilir mi nedir nasıl anlaşılır diye araştırıyorum


Aynı durum(samsung) bende de oluyor. Mesaj geldi sanıp bakıyorum mesaj da yok, anlamadım neden. Başlığı takip ediyorum.


gunbatimi
(10.12.17)
(15)

az parayla zengin olmak isteyen bitcoinciler

abi ben anlamıyorum. şurda soru soran bitcoin meraklılarının bir çoğunun parası 1 bitcoin bile etmiyor. örneğin başlık var diyor ki 5000TL param var. abicim sen 5000TLden nasıl bir kar bekliyorsun. zaten az olan paranı rizikosu yüksek bir işe yatırıyorsun. bak senin paran az, bu parayı köşeye ataca
abi ben anlamıyorum. şurda soru soran bitcoin meraklılarının bir çoğunun parası 1 bitcoin bile etmiyor. örneğin başlık var diyor ki 5000TL param var. abicim sen 5000TLden nasıl bir kar bekliyorsun. zaten az olan paranı rizikosu yüksek bir işe yatırıyorsun. bak senin paran az, bu parayı köşeye atacak kadar zengin değilsin, uyan.

insanlar bu kadar gerçeklikten kopuk mu ya? vallahi anlamıyorum...
Anlamadığın belli.


@kusursuz açıklasan ya keşke, soru bu zaten


insanlar bu kadar gerçeklikten kopuk, öncelikle bu çok doğru bir yaklaşım.


2.durum ise; bazen rant olayları ortaya çıkıyor. Bu bitcoin işinde de öyle bir durum ortaya çıktı. O yüzden bu yüzyılın olayı şeklinde yaklaşıyorlar olaya. yoksa varlık alışverişi zaten teknik olarak bütün çerçeveleri belirlenmiş bir kavram.


Onun dışında söylediklerinde çok haklısın. Bu beklenmedik bir durum, zaten anca o şekilde bu kadar gelir getirebilir.


mete kudur
(07.12.17)
Geçen yıl bu zamanlar 766 dolarmış. Şu an 15637 dolar. Bu beklentiyle riske atıyorlar. Kolay yoldan zengin olmaya çalışan insanları hoş karşılamıyorum. Ben alacağım zaman 1 btc 100 liraydı. Almadım. Buna bu kadar parayı kim gömer ki ileride değerlensin diye düşündüm. Herkes kolay yoldan zengin olma hayaliyle birbirini sürüklemiş. Tanesi 60 bin liradan bitcoin alıyorlar. Ben bu parayı o zaman versem bitcoin alsam şu anda sanal olarak 9 milyon dolarım vardı. Bu miktarda para çekebilen var mı? Herkes çekmek istediğinde ne olacak? 5 yılda 150 kat değer kazanmış. Bir 5 yıl sonra daha da büyük miktarları çekebilecekler mi? Bir gün dükkanı kapatıp gitmelerini beklemiyor değilim o yüzden.


Lim5
(07.12.17)
@lim5 ben de o zamanlar bakınmıştım. ki o zaman bile "bu parayı 5 yıl unutsam da koymaz" demediğin sürece büyük bir vurguna tekabül etmiyor, göründüğü üzere...


Kredi cekip grmeyi dusunuyordu birisi,asagilarda bir yerlerde olmasi lazim duyurusu.birde bilgi soranlara yanlis bilgide veriliyor.dun birisi istedigim an satip cikabiliyormuyum diye soruyordu,mantiken oyle olmasi lazim ama dogrusuda senin sattigin coini birisinin almasi lazim.olasi bir dusus basladiginda elindeki coini satamama durumun var,yaniliyorsam birisi bunu duzeltsin lutfen.

Burada gordugum,eski duyurularindan da bildigim bir kac kisi hem imkanlari var hem de derslerini guzel calismislar,firsati guzel sekilde degerlendiriyorlar.olmasi gerekende tam bu.evi satip yatirayim mi diye sorana ,tatava yapma bas gec diyende var.umarim kazanirlar.

Birde coin sorularini gonul islerine alsalar ne guzel olur:)


duptıs
(07.12.17)
Siz de şunu anlamadiniz-siz derken syni dusunceye sahip kisiler-, bitcoin almak bir yatirimdir. Sadece yeni bir şey oldugundan buna para yatirmayanlar yatiranlara tuhaf bakmaya basladi. Bu borsada kağıt almak gibi, dolar almak gibi, altin almak gibi. Bir külçe altin alamiyoruz diye ceyrek altin da mi almayalim? Söylediğiniz bunun gibi bir şey. Volatilite fazla sadece, o da yatırımcının aldigi risk.
Bu yapilan sey yeni bir sey de degil. Daha gecen millet en tepeden aselsan kağıdı alip silkelendi. Bunlar herzaman olacaktir.


veritaslibertas
(07.12.17)
O aşağıdaki duyurunun sahibi geldi :) @veritaslibertas güzel açıklamış. Bu bir yatırımdır. Bu bir teknolojiye yatırımdır. Binlerce blogda tekrar tekrar anlatılanı burada bir kez daha yazmanın anlamı yok. Anlat o zaman diyene, merak edene kaynak çok. Özetle bunu kolay yoldan para kazanma yolu olarak görmek yanlış. Ben tıpkı bir şirkete ortak oluyormuş gibi btc alıyorum. Son bir yıldır takip ediyorum ve "artık" bu şirketin yükseleceğine inancım var. Çektiğim kredi tıpkı cafe açarken gireceğiniz risk gibi girdiğim bir risk. Ponzilere binlerce lirasını kaptıranlarla btc alanları aynı kefeye koymak yüzeysellikten de öte cahillik. Bu söylediklerim btc almayan kerizdir gibi algılanmasın. Her şeyin başı eğitim. Araştırmasını yapan, bütçesini/riskini göze alanın girebileceği bir yatırım.

Ayrıca yatırım için 100 TL'si olan adam için 10 TL lik kazanç ne ise 100k TL si olan adam için de 10k TL aynı paradır. Küçük girişimle büyük kazançları kıyaslamak konudan ne kadar bihaber olunduğunu gösteriyor. Soruda "İnsanlar nasıl bu kadar keriz olabiliyor"u sorup sonra da üff neyse...


erci
(07.12.17)
haklısın fakat bu durum bitcoin için geçerli değil bence ya.

bak dün bitcoin 47 bin tl idi bugün 67 bini gördü. 47binden 5 bin liralık bitcoin alsan bugün 7.125tlen vardı. 1 günde 2.125 tl kazanmış oluyordun. bu inanılmaz bir şey. o yüzden küçük paralar bitcoinde mantıklı olabiliyor.


freetakilir
(07.12.17)
Herkesin ayni anda zengin oldugu bir sistem olsa dunyada fakirlik kalmazdi.


baldur2
(07.12.17)
İnsanlar gerçekten kafayı yemiş durumda. Özellikle türkiye'deki bu çılgınlığın hiç bir açıklaması yok, btcturk, paribu ve bi iki borsa daha gitse milyonlarca dolar resmen heba olup gidecek. Bu kadar büyük bi risk ciddi toplumsal infial yaratır gibi geliyor. Hakikaten merakla izliyorum. Bu borsaların hiç birinin yeterli güvenlik altyapısı olduğuna da kesinlikle inanmıyorum (finansal güvenlik çok çok ciddi bir iş, koskoca bankalar hackleniyor, bu üç beş kişilik adamlar azıcık yatırımları ile nasıl dayanacaklar bilemem)


roket adam
(07.12.17)
Yatırım araçlarının ayni zamanda belli bir likiditesi ve kabulü vardır. belki saçma şekilde belirlenmiştir ama durum bu.

çok merak eden mortgage krizi öncesi türev ürünlerin fiyat grafiğine bakabilir ama ben yoruldum. birileri kazanacak ama kaybedenler ne diyecek merak ediyorum. millet iyice koptu dünyadan para peşinde.


"bir çoğunun parası 1 bitcoin bile etmiyor. örneğin başlık var diyor ki 5000TL param var. abicim sen 5000TLden nasıl bir kar bekliyorsun"

abi bilmediğin anlamadığın konuda bu şekilde konuşacağına de ki "bitcoin mevzusu artık sıktı böyle başlıklar görmek istiyorum" seni anlarım. ben de aynı düşüncedeyim. gidip internette araştırsa 15 saniyede alacak sorusunun cevabını.


İzlenemiyor. trdeki paramla bitcoin alıyoeum sonra maltaya gidiyorum bozduruyorum orda.


Cursed Chico
(07.12.17)
bak dün bitcoin 47 bin tl idi bugün 67 bini gördü. 47binden 5 bin liralık bitcoin alsan bugün 7.125tlen vardı. 1 günde 2.125 tl kazanmış oluyordun. bu inanılmaz bir şey. o yüzden küçük paralar bitcoinde mantıklı olabiliyor.

bir günde 2.125 tl kazandik diye zengin mi olduk?


(7)

bilincaltina yönelik muzikler

böyle bir sey vardi. istenilen mood'a göre, anlamsiz seslerden oluşan ancak bilincaltina hitap eden muzikler. uyurken falan da dinleniyordu.neydi onlar ya da o program?
böyle bir sey vardi. istenilen mood'a göre, anlamsiz seslerden oluşan ancak bilincaltina hitap eden muzikler. uyurken falan da dinleniyordu.

neydi onlar ya da o program?
asmr


sta
(23.11.17)
432 hz


jimicik
(23.11.17)
bunun mood mood seçilebildiği bir program da vardı sanki?


İ dose :/


freebird5406_2
(23.11.17)
@freebird işte bu, çok teşekkürler


bir mood seciyorsunuz, dissal herhangi bir etki olmaksizin sadece o sesleri dinleyerek o duyguya gecebiliyorsunuz(iddiasi bu tabi)

sozlukte orneklerinden bahsediyorlar
(bkz: i-dose)


ben istedigim mood'lari nereden bulabilirim onu ariyorum su an, nasil olacak bilmiyorum zira artik oyle yaygin degil saniri.


(5)

fazladan kalorifer peteği ekletmek

mümkün mü? kalorifer tesisatı laminantın altından geliyor, salonda bir petek var ancak yeterince ısıtmıyor. ikinci bir petek ekletmek mümkün mü?
mümkün mü?
kalorifer tesisatı laminantın altından geliyor, salonda bir petek var ancak yeterince ısıtmıyor. ikinci bir petek ekletmek mümkün mü?
mümkün, ekletebilirsiniz.


Biz kapattığımız balkona eklettik. Merkezi ısıtma olduğu için faturaya da yansımadı.


teşekkürler, peki aynı borudan mı alıyorlar ikinci peteğin suyunu da? ayrı bir hat mı gelmeli?


Merkezi sistemde diğer dairelerden habersizce bunu yapmak hem hiç hoş değil, hem de farkedilirse yüklü cezası var.


benaaymi
(19.11.17)
@benaaymi merkezi değil


(6)

pasaport başvurusu

eski pasaportu da teslim ediyormuşuz. eski pasaport daha sonra mutlaka geri veriliyor mu?
eski pasaportu da teslim ediyormuşuz.
eski pasaport daha sonra mutlaka geri veriliyor mu?
pasaportu delip geri veriyorlar sana.


cekilmis gayfe
(03.01.17)
Bordolar eskidi mi ya :/


condom kurşunu
(03.01.17)
eskidi valla, çipli olmasina ragmen uzatilmiyor ustelik...


çipli pasaportlar zaten uzatılmıyor ki


burya
(03.01.17)
evet delip kesip geri veriyolar. pasaportlar hala bordo. gecen ay yenilettim, 6 sene once aldigim pasaportun aynisindan verdiler. eskisinin defteri delip kestiler sadece.


robokot
(03.01.17)
@burya uzatilmiyor ama eski vizeler işe yarayabiliyor


(4)

kotadan yemeyecek şekilde youtube'dan şarkı dinlemek

mümkün müdür?yani örneğin bir çok şarkı spotify'da yok. ben istiyorum ki youtube'da bulduklarımla listemi yapayım ama video yüklemesi olmadan makul boyutlarda kotamı zorlamadan şarkı dinleyeyim.var mı böyle bir şey?
mümkün müdür?

yani örneğin bir çok şarkı spotify'da yok. ben istiyorum ki youtube'da bulduklarımla listemi yapayım ama video yüklemesi olmadan makul boyutlarda kotamı zorlamadan şarkı dinleyeyim.

var mı böyle bir şey?
youtube dan indirip mp3 yapın.


kurnaz
(26.09.16)
ios için nettube var, küçük boyutta indirip dinleme, playlist oluşturma vs. gibi işlevleri var.

android kullanıyorsanız da benzer uygulamalar vardır.


jugador
(26.09.16)
google'a "youtube to mp3" yaz çıkan ilk siteye gir istediğin youtube linkini yapıştır ve şarkıyı indir


kaya1453
(26.09.16)
144p modunda izleyebilirsiniz. minimum kota bu şekilde yer.


golgi aygıtı
(26.09.16)
(10)

laptop sorusu

1) dahili ekran kartlı 1920x1080 çözünürlükte laptop2) harici 2gb ama oyun oynatmaya yetmeyecek güçte (hemen hemen ötekiyle aynı sıralamada) bir ekran kartlı 1366x768 çözünürlükte laptophangisini tercih ederdiniz?neden? aynı bataryaya sahip alette çözünürlük şarj süresini etkiler mi?
1) dahili ekran kartlı 1920x1080 çözünürlükte laptop
2) harici 2gb ama oyun oynatmaya yetmeyecek güçte (hemen hemen ötekiyle aynı sıralamada) bir ekran kartlı 1366x768 çözünürlükte laptop

hangisini tercih ederdiniz?
neden?
aynı bataryaya sahip alette çözünürlük şarj süresini etkiler mi?
2. küçücük ekranda yüksek çözünürlüğün hele de düşük performanslı bi ekran kartıyla anlamı yok. şarj süresini ekran çözünürlüğü tabii ki etkiler.


washe
(18.09.16)
@washe a katılmayarak 1.
küçücük ekran dediğiniz laptop demiş arkadaş cep telefonu değil ya.
ben laptopumda bazen hd'den bile rahatsız olup full hd kalitesine çeviriyorum görüntüleri.


senolll
(18.09.16)
oyun oynamaya yetmeyecek güçte bir ekran kartı için düşük çözünürlük tercih edilmez. 1080p ile 1366x768 arasında ciddi fark var. 1'i tercih ederdim.


himmet dayi
(18.09.16)
daha yüksek çözünürlük demek daha çok işlem gücü gerektirmek gerek ve elimizde de vasat civarı bi alet var. ssd si olmayan bilgisayarlardan dahi uzak durmaya çalışan bi insan olarak ben 2 diyorum hala. herkesin kendi tercihi tabiikisi de.


washe
(18.09.16)
@washe ssd ve ram konusunda gayet iyi aletler. sadece ekran farkı var


1. Seçenek


thunderlips
(18.09.16)
e ikinci ile birincinin ekran kartı farklı değilse full hd al o zaman neden düşünüyorsun ki?

dahili ekran kartları genelde çok tırt olduğu için tercih etmezdim ama ikincisi de çok kötüyse al full hd gitsin.


bohr atom modeli
(18.09.16)
@bohr aslında aklımı karıştıran şey, ikisi arasında görüntü olarak çok fark hissedemezsiniz diyen satıcılar. bir de tabi harici ekran kartı olmayınca ram'den çok yer mi, şarj, fiyat aynıyken ekran kartsız alınır mı gibi sorular var


belki ekran kartı slotu vardır. bir bak ona. ama ramden yeme gibi bir durum olur mu bilmiyorum en kötü ram eklersin ya.


bohr atom modeli
(18.09.16)
@bohr bugün sordum ekran kartı slotu yokmuş

kararsız kaldım ya, ekran kartı mı full hd mi :/


(2)

laptop kutusunun daha önce açılıp açılmadığı nasıl anlaşılır

internette gayet uygun fiyata bir laptop buldum, toshiba marka. bana geldiğinde sıfır olup olmadığından, refurbished ya da açılıp kapanmış ürün olup olmadığından emin olabilir miyim?
internette gayet uygun fiyata bir laptop buldum, toshiba marka.

bana geldiğinde sıfır olup olmadığından, refurbished ya da açılıp kapanmış ürün olup olmadığından emin olabilir miyim?
teknik servise ulaşıp seri numarasını sorgulatabilir, garanti koşullarını, süresini öğrenmek bahanesiyle refurbished olup olmadığını da sorgulatabilirsiniz. gizli bir bilgi değil.


sttc
(24.07.16)
bu tarz bir sahtekarlığı yapan servis kaydı açmaz zannediyorum.. o nedenle sıfır olup olmadığını anlamanın başka bir yolu olup olmadığını merak ettim...


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.