Giriş
(7)

Kaliteli viski bulabileceğim yer

Selam.Jack Daniels, Chivas Regal gibi standart viskiler dışında İstanbul'da The Macallan 18 falan gibi premium viskiler bulabileceğim bir yer var mı? Tekel, mağaza vs. Ne olursa. Metro falan denmişti önceden ama maalesef onların da bu konudaki envanteri oldukça sınırlı. Gerçekten Amerika'da, Avrupa'
Selam.

Jack Daniels, Chivas Regal gibi standart viskiler dışında İstanbul'da The Macallan 18 falan gibi premium viskiler bulabileceğim bir yer var mı? Tekel, mağaza vs. Ne olursa. Metro falan denmişti önceden ama maalesef onların da bu konudaki envanteri oldukça sınırlı. Gerçekten Amerika'da, Avrupa'da kolayca bulunan viskileri bulmakta zorluk yaşıyorum.
hitokiri kenshin
(25.03.19)
Kısmet tekel. Şişli Marriott karşısı.


habarbey
(25.03.19)
Kadikoy’de Rind isimli bir mekan var. Yillar oldu gitmeyeli ama single malt konusunda guzel cesitlilik vardi.


mononoke
(25.03.19)
Zorlu center da eataly markette bir sürü alkol vardı. Viski var mı fikrim yok.


sutlu nescafe
(26.03.19)
macro centerlarda da bir şeyler oluyor bazen


argent dawn
(26.03.19)
Dragon tekel var Bostancı tarafında. Orada epey çeşit bulabilirsin.


sckxyss
(26.03.19)
kızıltoprak'tan sahil yolundan caddebostan istikametine doğru devam et. macro center'a gelmeden sağda bir dükkan var. eylül tobacco gibi bir şeydi sanırım ismi. ne istersen bulursun.


(7)

Kilometresi yüksek araçlardan niye kaçılıyor?

Öncelikle arabadan çok anlamadığımı belirteyim. Örneğin 70-80 bin kilometre bile çok olarak görülüyor. 150 bin falansa araba ölmüş kabul ediyor millet zaten. İkinci el fiyatları dip oluyor. Fakat taksilere falan bindiğimde bakıyorum, 300 bin, 400 bin gösteriyor çoğu. Araba gidiyor işte. Arıza konusu
Öncelikle arabadan çok anlamadığımı belirteyim. Örneğin 70-80 bin kilometre bile çok olarak görülüyor. 150 bin falansa araba ölmüş kabul ediyor millet zaten. İkinci el fiyatları dip oluyor. Fakat taksilere falan bindiğimde bakıyorum, 300 bin, 400 bin gösteriyor çoğu. Araba gidiyor işte. Arıza konusundaysa o kadar abartı derecede arıza çıkarsa taksiciler nasıl kâr ediyor?

Sanki bu konu biraz abartılıyor mu?
hitokiri kenshin
(22.03.19)
Bence abartılıyor. Bakımları tamsa, bakımlarını belgeleyebiliyorsa gayet de alınası bir arabadır. Millet kmsi düşük diye 10 senelik araba alıyor bana saçma geliyor.

Ayrıca kaporta hasarı/değişenine olan tepkileri de aşırı buluyorum. Arabanın tamponu değişmiş ama taklalı muamelesi yapıyorlar. Çok saçma.


denizgonen
(22.03.19)
yüksek kilometreli araç en olmadık yerde sürpriz arıza çıkarır. benim kilometresi yüksek araba beşiktaş çarşının orda su kaynatmıştı. binlerce aracın ve insanın içinde düzeltmeye çalışmıştım.
bu gibi şeyler..


heidi'nin dedesi
(22.03.19)
70 80 e laf edenler işten anlamıyormuş. Ben de yüksek km almam ama benim kriterim 200 üzeri araçtır. Yüksek km li araçların bakımları daha masraflı olduğu için tercih edilmiyor. Bizim milletimiz abartmayı sever. Parçası değişmiş boyanan araç gibi


karayel
(22.03.19)
Kritik konu bakim. Arabasina bakim yaptiran yok, ya da ustalar yalan yanlis yaglar koyuyorlar. 300bini gorecekken 100bini goremiyor araba.
Bana yanlis hava filtresi satmislardi, kenarinda 2 cm bosluk vardi.

Taksiciler bizden daha duzgun bakiyor


acemi
(22.03.19)
karayel +1
benim için de 200 bin sınırdır, piyasada güvenilir olan ortalama modeller 200 bine kadar gayet güzel kullanılıyor. tabii acemi'nin dediği gibi bakım da önemli, o yüzden tanıdıktan almak avantaj.

buna takmıştım bir ara, istanbul'da bindiğim taksicilere soruyordum. linea'yı milyon km kullandığını, sonra rektifiye yaptırdığını söyleyen 2 taksiciye denk geldim mesela.


Jux
(22.03.19)
Aslında hiçbiri mesela ben bir araç aldim 84k km bu araci 1 yildir kullaniyorum ve şuan 100 k km oldu olacak.
seneye 125k km olacak 3. yıl 150k km yüksek km li sınıfında olacak ve düşük fiyattan alıcı olacak.
Şimdiki aklım olsa 30-40k km de araç alır 80k-100k km de düşük km grubunda satardım.
arabayı alinca 2-3 sene binip güzel fiyattan satıp yenilemek istiyoruz aslinda


graywolf
(22.03.19)
bizim ülkemiz için geçerli bi durum bu.

çünkü insanların parası yok. adam arabasına bakım yaptırmıyor. günü kurtarıyor. zaten etrafta genelde araç alıp 50 60 bine gelince satarak araç değiştiren bi çok insan var. satıp gidip başka 0 araç alıyorlar. bunlar araca bakım yapmayıp 60000 km binip direkt satıp başka araca binmeyi daha uygun buluyorlar.

işte bu adamlar bakım yapmadan satıyor alan adam da alıp bi o kadar da o biniyor ama araca bakım yapan yok. o da satıyor derken insanlar 100000de bi araç aldığında bakımı umursanmamış bi araç aldığını biliyor.

halbu ki mesela ben subaru nun yurtdışı forumlarına bakıyorum adamlar 1000000km yi devirmiş.

bunlar mekanik aletler sonuçta gerektiği zaman gerekli bakımı yapıp gerektiğinde gerekli parçaları değiştirirseniz özellikle japon araçlarında 1000000kmler hayal değil.

ülkemizde yedek parça pahalı. kimse belli kmde değişmesi gereken parçaları bozulmadan değiştirmiyor. o parça bozulana kadar da başka parçalara zarar veriyor. olay bu.


ergenpezeveng
(22.03.19)
(12)

Sizce doğru olanı mı yapmışım?

Yeni bir internet sağlayıcıya geçiş yapmıştım. Modem kurulumunda sorun yaşadığım için internet sağlayıcıyı arayıp teknik desteğe bağlandım. "Merhaba, şu şu konuda sorun yaşıyorum da yardımcı olabilir misiniz?" dedim. Muhtemelen sesin gitmeyeceğini düşünerek "Yok olamam amk, ne s.ke duruyoruz burada.
Yeni bir internet sağlayıcıya geçiş yapmıştım. Modem kurulumunda sorun yaşadığım için internet sağlayıcıyı arayıp teknik desteğe bağlandım. "Merhaba, şu şu konuda sorun yaşıyorum da yardımcı olabilir misiniz?" dedim. Muhtemelen sesin gitmeyeceğini düşünerek "Yok olamam amk, ne s.ke duruyoruz burada." dedi ve bunu duydum. Benim duymadığımı düşünerek "Tabii ki beyefendi hemen yardımcı oluyorum." dedi.

İnternet bağlantısı acil lazım olduğu için bir şey demedim ama konuşmamız bittikten sonra kendisini şikâyet ettim. Sizce etmese miydim? Sonradan biraz vicdan yaptım ama telefonda da yepyeni müşteriye küfredilmez ki yahu. Ne bileyim.
hitokiri kenshin
(20.03.19)
Doğru olanı yapmışsınız, ben olsam yüzüne de vururdum.


crown
(20.03.19)
güldüm buna ben :))))))))
ya o an ne düşünürdüm bilemiyorum ama şikayet etmezdim sanırım.

size karşı direkt bir düşünce ile söylememiş, genel olarak belli ki bunalmış eleman.

bence siz de sonradan düşününce güldünüz ki gelip burada "acaba yapmasa mıydım" diye sormuşsunuz :)


teritori
(20.03.19)
Doğru olanı yapmışsın. Dünden beri gördüğüm 2. sabır olayı(1. imamoğlu). Ben olsam "olacaksın tabi amına koyayım" der, öyle şikayet ederdim. Vicdan yapmayınız ag.


datnet
(20.03.19)
Et tabii ki, sikayet de etmesen ne yapacaksin.


chitosan
(20.03.19)
Bence de dogru olani yapmissiniz; siz kibarca yardimci olmasi icin rica etmissiniz, karsidakinin tavrina bakin. Pisman olmayin bence, siz yine iyi niyetli dusunuyorsunuz ama hak etmis.


rabbititus
(20.03.19)
Ben sikayet etmezdim, ama size kalmis bir durum. Sikayet etme hakkiniz var kufurden rahatsız olup.
Ben sahsen ortaya soylenen amk lafina takilmam. Bu o adami sucsuz yapmiyor.

Ne dedigini duymdum amk derdim adama ama sikayet etmezdim.


stavro
(20.03.19)
Şikayet ederdim, bu cürette ve terbiyesizlikte insanlardan iyilikten çok kötülük geldiğini düşünürüm.

Doğru olanı yapmışsınız.


monogram
(20.03.19)
Valla ben de şikayet etmezdim ancak yüzüne vururdum.


ben yuzune soyleyip muhabbete baglardim :D
şikayet etmezdim


The_Lollok
(20.03.19)
sonuna kadar haklısın. işten geçerli nedenle çıkarılabilir. ama o artık profesyonel bir çalışan, sen şikayet etmesen başkalarına da küfredecekti. markanın adını zedeliyor direkt. ben olsam ben de şikayet ederim.


Doğru olanı yaptığınızı düşünüyorum. Küfür herhangi bir koşul altında aklanamaz. Bu kabalığın da ötesinde artık.

Zaten oradaki cümle bir soru da belirtmiyor. İstek cümlesi aslen. Bunu anlayamayıp bir de üstüne küfür etmesi gerçekten hoş değil.

Benim başıma gelse ben de şikayet ederdim. Fakat duymamış gibi yapmazdım. Duyduğumu ve bu konuda şikayet edeceğimi açıkça söylerdim.


ben olsam şikayet etmezdim ama telefonda duyduğumu belli ederdim kendisine, duyduğumu anlayınca daha dikkatli olacaktır muhtemelen sonrakilerde. zaten sizin duymadığınızı var saymış, muhtemelen yanındaki arkadaşına filan demiş. müşteriye küfür etmek değil bence bu, ama doğru da değil tabi ki. günlük hayatta milyon tane şeye benzer tepkiler veriliyor malesef, çevre ve alışkanlık meselesi biraz, ama düzeltilemeyecek bir şey değil.

benim şikayetimle bu sebepten dolayı işten çıkarılsa üzülürdüm.


taurina
(20.03.19)
(5)

Köpek kovucular işe yarıyor mu?

Merhaba arkadaşlar.Annem sabah çok erken saatlerde işe gidiyor. 5-6 gibi. Mahallede de gruplaşmış hâlde bulunan köpekler olabiliyor bazen. Henüz havlamak ve arabalara saldırmak dışında bir insana saldırmışlıkları olmasa da annem işe giderken epey korkuyor. köpek sayısı 15 civarında olduğu için korkm
Merhaba arkadaşlar.

Annem sabah çok erken saatlerde işe gidiyor. 5-6 gibi. Mahallede de gruplaşmış hâlde bulunan köpekler olabiliyor bazen. Henüz havlamak ve arabalara saldırmak dışında bir insana saldırmışlıkları olmasa da annem işe giderken epey korkuyor. köpek sayısı 15 civarında olduğu için korkması da doğal diye düşünüyorum.

benden köpek kovucu satın almamı rica etti ama bunlar gerçekten işe yarıyor mu bilmiyorum.

www.hepsiburada.com
www.hepsiburada.com

bu ikisi arasındaki fiyat farkı niye onu da bilmiyorum.

daha önce kullanan veya bilgi sahibi olan var mı acaba?

teşekkürler.
hitokiri kenshin
(19.02.19)
1. yarar.
2. hepsine her sabah selam verirse konuşursa 1-2 haftada hepsi arkadaş olur ve en fazla eşlik eder ona.


Köpek sağırsa yaramaz


filipis
(19.02.19)
Yarıyor. Arkadaşımda var tespit ettiğimiz kadarıyla sadece sokak köpeklerinde işe yarıyor. Sahipli köpek kaçmıyor


goodman
(19.02.19)
filipis +1

özellikle yaşlı sokak köpekleri sağır oluyor. yaramadığı çok durum var.


wang
(20.02.19)
Şapka değil de bizim mahalledekiler sırt çantası sevmiyor. Üstümüze atlıyorlar. Sayılır mı?

O köpek kovucuları Youtubeda izlemiştim biri deniyordu ve işe yaramamıştı. Ben biber gazı taşıyorum, umarım kullanmak zorunda kalmam.


windows95
(20.02.19)
(4)

Restoranda sipariş edilenden daha ucuz içki verilmesi

Kuzenim İstanbul'da büyük bir otelin restoranında çalışıyor. Bana tat farkının anlaşılmasının kolay olmadığı içkilerde her zaman sipariş edilenden daha ucuzunun servis edildiğini, bu şekilde çok kâr edildiğini söyledi. Örneğin Lagavulin veya Macallan istediyseniz, sizden kadeh başına 60-70 lira alın
Kuzenim İstanbul'da büyük bir otelin restoranında çalışıyor. Bana tat farkının anlaşılmasının kolay olmadığı içkilerde her zaman sipariş edilenden daha ucuzunun servis edildiğini, bu şekilde çok kâr edildiğini söyledi. Örneğin Lagavulin veya Macallan istediyseniz, sizden kadeh başına 60-70 lira alınıyor ama size Ballantine's veya Jim Beam gibi kadehi 30-40 lira olan daha ucuz viski getiriyorlarmış. Bunun tek istisnası sizin farkı anlayabilecek biri olduğunuzu düşünmeleri. Ancak böyle bir izlenim verirseniz siparişiniz doğru geliyormuş. E dedim adam farkı anladı diyelim, ne olacak. Sonuna kadar inkâr ediyoruz diyor. Votkalı bir kokteyl istediyseniz sorsanız size Absolut veya Smirnoff votka koyduklarını söylemelerine rağmen aslında İstanblue, Bazooka falan gibi uygun fiyatlı votkalardan koyuyorlarmış. Bu hemen hemen bütün içkilerde de geçerliymiş.

Bunu daha önce duyan var mı? Sadece onun çalıştığı otelin bireysel bir çakallığı mı yoksa genelde sektörde bu iş böyle mi yürüyor?
hitokiri kenshin
(27.01.19)
hiç lagavulin veya macallan içmemiş biriyse, hatta hiç içkiden anlamayan biriyse ve yanındakilere hava atmak için en pahahlıları sipariş ediyorsa belki kandırırsınız. yoksa hadi ballantines'ı geçtim de, lagavulin diye jim beam vermek nedir yahu?

olay şu: otellerde içkide bahsettiğin çakallıkları yapmalarına gerek yok çünkü zaten aldığı fiyatın üzerine misli misli koyup satıyor.


malheiros
(27.01.19)
Bizim Kıbrıs'taki barda aynı boku yiyorduk.

Galibu var bilen bilir Kıbrıs malı. Bu bokun tadı Malibu ile aynı. Hele hele kokteyl istendiyse hayatta anlayamazlar. Masadan sipariş geldiyse direkt Galibu'dan iteliyorduk patronun emriydi.

Adam Finland falan vodka istiyordu biz Imperial Kıbrıs malı 8 tl idi şişesi ondan gönderiyorduk kokteyl olunca.

Sipariş veriyorsan böyle barda oturcan veya hiç öyle atraksiyonlara girmeden dümdüz kola rum falan isticen.


Kadikoy'de alkollu bir mekaninda ayni seyi yaptigini gormustum. Ben firsati olan herkesin yaptigini dusunuyor cok az mekan yapmiyordur. Ahlakli insan mi kaldi ulkede.


tahtakafa
(27.01.19)
Maalesef yapıyorlar, dışarıda içki içerken çok atraksiyona girmemek lazım.


shangrilla
(27.01.19)
(6)

Hediye kurabiyeye gümrük vergisi kesilmesi

Letonyalı bir arkadaşım var. Kendisi tutturdu bizim ülkenin bisküvilerini falan göndereceğim diye. Neyse, ufak bir karton yapıp 6-7 tane şey göndermiş. İşte şekerler, halley gibi çikolatalar, kurabiyeler falan var. Gümrükte buna 38 TL vergi kesmişler. PTT kapıma getirdiğinde alabilmek için bunu öded
Letonyalı bir arkadaşım var. Kendisi tutturdu bizim ülkenin bisküvilerini falan göndereceğim diye. Neyse, ufak bir karton yapıp 6-7 tane şey göndermiş. İşte şekerler, halley gibi çikolatalar, kurabiyeler falan var. Gümrükte buna 38 TL vergi kesmişler. PTT kapıma getirdiğinde alabilmek için bunu ödedim.

Sonra paketi açtım. Bir baktım bütün çikolata paketleri, bütün bisküviler, her şey açılmış. Açıp tek tek içlerini kontrol etmişler. E tabi hâliyle hepsi yolda bozulmuş. Islanmış.

Normal prosedür de bu mu? Çikolata pakedinin içinde Letonya'dan bomba gönderilmiyor herhâlde. Biraz bokunu çıkarmamışlar mı? Millet neler gönderip alıyor. Sinirlendirdiler sahiden.
hitokiri kenshin
(20.01.19)
Yiyecek malzemesi zaten riskli. Bir de aslında usulen her kutunun açılıp bakılması lazım. Nereden geldiğinin bir önemi yok, bisküvi kutusunda uyuşturucu da göndermiş olabilirdi. Ki bu basit bir örnek. Ülkenize sokulması yasak olan uyuşturucu dışında bir sürü mal var. Gümrük işini yapmış anlayacağınız.


Tears of Devil
(20.01.19)
bokunu cikartmislar, bok yesinler.


jedilance
(20.01.19)
National Geographic - sınır polisi ve Peru havaalanı programları var onları izleyebilirsin işleyişi görmek için

Olanı söyleyeyim gümrük şüphelenmiş sizin paketten yada örneğin 4 paketi geçirmiş rastgele 5. Paketi olan sizinkini kontrol etmiş olabilir. Yapılan normal bir işlem ama senin ki şanssızlık

Şöyle de olabilir kimse taaaa oralardan bisküvi göndermez deyip özellikle bakmış olabilirler. Bak mesela ben gümrükçü olsaydım bakacakmışım.


infernalcadre
(20.01.19)
@tears of devil
hocam millet ülkeye yasaklı ürün sokuyor rahat rahat. yöntemleri donanımhaber'de bile mevcut. hiçbirini kontrol etmiyorlar. paketi bile açmıyorlar, açsalar görürler. benimkinde bırakın paketi açmayı tek tek bütün çikolataların ambalajları bile sökülmüş. e yeselermiş bari yani. bana abartı gelen bu. kâğıttan ambalaj zaten çoğu. elle kontrol edildiğinde içinde ne olduğu anlaşılıyor.

@infernalcadre

Sadece 1 adet bisküvi değildi dediğim gibi. Çeşitli bisküviler, şekerler falan vardı. Burada her üründe tarçın kullanıyorlar galiba, her şeyden tarçın tadı alıyorum, çikolatalarda bile diyerek tatmam için göndermişti aslında :) Geyik muhabbeti yani anlayacağınız.


hitokiri kenshin
(20.01.19)
Benim arkadaş da kendi kullandığı bir eşyayı ebay üzerinden yurt dışına satmıştı. Aldığı kişi de beğenmeyip iade talep etmişti, arkadaş da parayı iade etmişti. Ürün iade için geri dönünce gümrükte kendilerine göre paha biçip neredeyse satış değeri kadar vergi çıkarmışlardı. Arkadaşın sattığı fiyat x, gümrüğün biçtiği değer 5x çıkardığı vergi x gibi. Gel de çıldırma.


goodz
(20.01.19)
Gözümün önüne vergi kesmek için Letonya'da çikolata bisküvi fiyatlarına bakan bir memur geldi :) Geçmiş olsun; gümrükte kolileri genelde bir açıp ne var diye içine bakıyorlar genelde, özellikle de biraz büyükse. Ama ticari gönderi olmadığı belli olan bir pakete vergi kesmeleri tuhaf olmuş. Ayrıca bisküvi paketlerini açan memur da ekstra vicdansızmış, üzüldüm.


(4)

Saat garanti kapsamı

Selam arkadaşlar.Konyalisaat'ten geçen yıl Tissot marka saat satın almıştım. Pili bitti. Götürdüm, garanti kapsamına girmediği söylendi. Pil ücreti olarak 40 TL ödedim. Saatin kayışının derisi soyuldu. Çirkin görünüyor. Onun değişimi için de 500 TL istendi. O da garantiye girmiyormuş.Ciddi merak ede
Selam arkadaşlar.

Konyalisaat'ten geçen yıl Tissot marka saat satın almıştım. Pili bitti. Götürdüm, garanti kapsamına girmediği söylendi. Pil ücreti olarak 40 TL ödedim. Saatin kayışının derisi soyuldu. Çirkin görünüyor. Onun değişimi için de 500 TL istendi. O da garantiye girmiyormuş.

Ciddi merak ederek soruyorum, bir saatin neyi garantiye giriyor? Camını kırsak o da garanti kapsamında değildir zaten. E ne garanti kapsamında?
hitokiri kenshin
(16.12.18)
Konyalı saat aracı olduğu için sömürebildiği kadar sömürüyor.Swatch'ın saatleri için çok kaliteli diyemem ama en azından bi' pil için de para-fiş-fatura istemiyorlar.


bikimoyoz
(16.12.18)
Komole bozulursa o giriyor, ha komple bozuldugunda da sokmadiklari oldu. Bi keresinde 2 kere kasa degistirdiler yine de bozuldu.

Turk saatcilerinden saat falan alinmaz. Orijinal olduklarina bile inanmiyorum.


acemi
(16.12.18)
Benim casio analog saatimin camı buğu yapmıştı ersa saat ücretsiz bakımını yapıp geri göndermişti.


pil ve kayış doğal olarak garanti dışı tabi ama; acemi+1 orjinallikleri tartışmalı çoğunun


Big bada bum bum
(17.12.18)
(6)

Alkol çeşidi bulunabilecek yer

Selam.İstanbul Avrupa yakasındayım. Uzun süredir burada değilim yani çevreyi pek bilmiyorum. Bulunduğum semtteki tekellerde hep belli başlı içkiler var. Buradaki Migros ve Carrefour'da da alkol satışı yok maalesef.Özellikle The Macallan çeşitleri vb. gibi bulmanın kolay olmadığı viskileri nerede bul
Selam.

İstanbul Avrupa yakasındayım. Uzun süredir burada değilim yani çevreyi pek bilmiyorum. Bulunduğum semtteki tekellerde hep belli başlı içkiler var. Buradaki Migros ve Carrefour'da da alkol satışı yok maalesef.

Özellikle The Macallan çeşitleri vb. gibi bulmanın kolay olmadığı viskileri nerede bulabilirim? Gitmişken viski için taş, düzgün bardak çeşitleri falan da olsa iyi olur tabii.

Teşekkürler.
hitokiri kenshin
(12.12.18)
dikilitaş'taki maça tekel benim gördüğüm en çeşitli alkollü içecek satıcısı; özellikle nadir markalar açısından. yakında bir yılbaşı indirimi olacak, onu da takip et derim.
www.instagram.com


Bruce
(12.12.18)
Metro grossmarket tabii ki. Macallan bile gördüm, cam fanusun içindeydi.


shangrilla
(12.12.18)
Nispetiyede Doğa Şarküteri var.


talasas
(12.12.18)
metro


mikahakkinen
(12.12.18)
macrocenter


sanquis
(12.12.18)
zorlu center'da eataly var. bir sürü alkol vardı.


sutlu nescafe
(12.12.18)
(1)

İnternet yavaşlık sorunu

24 mbps internetimiz var. Kuzenimle birlikte kalıyoruz. Kendisi evde yokken internette 4k bile görüntü açabiliyorum. ama adam bilgisayarını açıp 480p film bile açtığında benim internetim tamamen kilitleniyor. 720p falan açmaya kalkarsa google'a giremiyorum, geç yükleniyor manasında değil hani bayağı
24 mbps internetimiz var. Kuzenimle birlikte kalıyoruz. Kendisi evde yokken internette 4k bile görüntü açabiliyorum. ama adam bilgisayarını açıp 480p film bile açtığında benim internetim tamamen kilitleniyor. 720p falan açmaya kalkarsa google'a giremiyorum, geç yükleniyor manasında değil hani bayağı açılmıyor google bile. o noktaya geliyor. bunun sebebi ne olabilir?

bilgisayarına baktım, windows update falan da açık değil. çok enteresan değil mi?
hitokiri kenshin
(27.11.18)
modemde olabilir sıkıntı


calucifer
(28.11.18)
(12)

Nazara inanır mısınız?

Sorum net. Nazara, gözü kaldı vb. gibi söylemlere inanır mısınız? Birkaç aydır sorunsuz ve güzel şekilde ilerleyen bir işim vardı. Sadece 2-3 kişi biliyordu. Bu sayıyı 6-7'ye çıkarır çıkarmaz işlerim ters gitmeye başladı. Ben hâlâ inanmak istemiyorum buna, saçma geliyor ama sizin düşüncelerinizi de
Sorum net. Nazara, gözü kaldı vb. gibi söylemlere inanır mısınız? Birkaç aydır sorunsuz ve güzel şekilde ilerleyen bir işim vardı. Sadece 2-3 kişi biliyordu. Bu sayıyı 6-7'ye çıkarır çıkarmaz işlerim ters gitmeye başladı. Ben hâlâ inanmak istemiyorum buna, saçma geliyor ama sizin düşüncelerinizi de merak ettim.
hitokiri kenshin
(24.11.18)
Batıl inanç, mantıksal bir temele dayanmayan inanç ve davranışlara denir. Gerçek bir sonucu olmayan, tepkisi kanıtlanamayan davranışlarda bulunmak, sözler söylemek, veya inançlara inanmaktır. - VIKIPEDI

2-3 kişinin bildiği işini 6-7 kişi öğrenmese de zaten ters gitmeye başlayacaktı..
6-7 kişinin olaya dahil olması tamamen tesadüf..


strobist
(24.11.18)
saçma


elorelia
(24.11.18)
İnanmam. Benim calisip didinerek sahip oldugum seye ya benim aptalligim ya da sanssizligim zarar verir.

İsin kotusu bizim dinimizde de bunun olduğuna inanilmasi. Ben omrumu vakfedip bir sey sahibi olacağım. Sirf haset birisi istemiyor ya da kiskaniyor diye Allah benim elimden alacak. Hasa, Allah adaletsiz mi demeye calisiyorlar yani?

Nazara falan inanmam. Sans ve sanssizliga inanirim.


inamırım.


sutlu nescafe
(24.11.18)
İnanırım ama enerji olduğuna inanırım.


caletti
(24.11.18)
İnanmam.


inanmayan insan bu devir böyle safsatalara inanılır mı ya der. önüne örnek koyarsan ya yalancı, ya psikolojik sorunları olan insan damgası yersin, gözüyle görürse tesadüf der.

bana gelirsek nazarının çok değdiği söylenen birinin perdelerin ne güzelmiş dedikten 10 dakka sonra perdenin kornişle aşağı indiğini ve başka bir zaman da evin içinde 2 senedir problemsiz uçup duran muhabbet kuşuna ne güzel insan gibi dolanıyor evin içinde dedikten 5 dakka sonra kuşun duvara bodoslama dalıp boynunu kırıp öldüğünü gördüm.

ama sorsan, tesadüf işte


yemrem
(24.11.18)
bayaa inanıyorum.


lata
(24.11.18)
nazar denilen şey enerjidir.onun bir ismi var unuttum. bazı insanlarda bu enerji yüksektir. ilk bakışta etki eder. zamanında bizim mahallede bir adamda bu varmış. bakışı ile tavukları öldürüyordu. köyde dedemin amacası taş çatlatabiliyormuş. yani nazar batıl inanç değil.
nazar boncuğu ilk bakışta dikkati üzerine çektiğinden o enerji insana direk yöenlmiyor böylece nazardan yani o enerjiden korunmuş olunuyor.

nazar sarışınlarda, renkli gözlülerde ve çocuklarda fazla olur çünkü dikkat çekerler.


inanmıyorum, çoğu örnek şehir efsanesi. gözüyle gördüğünü söyleyenler de algıda seçicilik yapıyor. 100 kişi tişörtün ne kadar güzelmiş diyor, 101. kişi de aynı şeyi söyledikten sonra tişörtü yırtılıyor nazar değdi ondan diyor. enerji muhabbetlerine de inanmıyorum. nazara inanan insan ve inanmayanın tartışması da yersiz aslında bakarsan. ben gördüğüm ve analiz edebileceğim şeyleri yorumlamaya çalışıyorum ama o göremediğimiz şeylerin fiziksel dünyaya etki edebileceğini söylüyor. metodoloji farklı.


necron
(24.11.18)
Nein


Delay Fuze
(24.11.18)
Inanirim.


c1b2k3
(24.11.18)
(7)

Anneannem için kitap önerisi

Anneannem 72 yaşında ve kitap okumayı seven bir kadın. Yabancı yazarların yazdığı kitapları okumuyor. Yabancı isimler falan olduğu zaman aklında tutamıyormuş. Ben de Türk Edebiyatına gerçekten çok yabancıyım.Anneannemin okuyabileceği aşırı ağır olmayan, Türk yazarlarca yazılmış kitap önerisi olan va
Anneannem 72 yaşında ve kitap okumayı seven bir kadın. Yabancı yazarların yazdığı kitapları okumuyor. Yabancı isimler falan olduğu zaman aklında tutamıyormuş. Ben de Türk Edebiyatına gerçekten çok yabancıyım.

Anneannemin okuyabileceği aşırı ağır olmayan, Türk yazarlarca yazılmış kitap önerisi olan var mı? Tabii fantastik, aksiyon falan gibi kitapları okumaz. Dram kitabı vb. şeyler olacak. Mesela son okuduğu kitaplar Samipaşazade Sezai'nin Sergüzeşt'i ile Orhan Kemal'in Cemile'si.

Çok teşekkürler.
hitokiri kenshin
(17.11.18)
Orhan Kemal'den Hanımın Çiftliği, Müfettişler Müfettişi, Üçkağıtçı diye devam edebilirsin. Behzat Ay - Sürgün, Cengiz Tuncer - Kerkenez


oguz altun
(17.11.18)
Vedat Türkali de tam anneannenize göre duruyor.


farabi
(17.11.18)
Ahmet Hamdi Tanpınar - Huzur


bruce mclaren
(17.11.18)
www.iskultur.com.tr

halid ziya uşaklıgil, reşat nuri güntekin, memduh şevket esendal, abdülhak şinasi hisar, sabahattin ali de okuyabilir kafasına göre herhangi bir kitabını.


Canan Tan ve Ayşe Kulin de sevebilir.


sacrilegious
(17.11.18)
muzaffer izgü
aziz nesin
latife tekin


balik kraker
(17.11.18)
Çok tatlıymış yahu! Benimki de eski okur, fakat gözler gitti ne yazık ki.

Hüseyin Rahmi demek istiyorum. Sevgiler.


hikmet iv
(18.11.18)
(4)

Karpal Tünel için

Merhaba.Çevirmenim. Bundan dolayı sürekli klavye kullanıyorum. Mouse kullandığım değil de, sürekli klavye kullandığım elimde artık dayanılmaz bir ağrı olmaya başladı. Çok büyük ihtimalle karpal tünel. Ortopedi doktoruna da görüneceğim ama bunu azaltmak için neler yapıyorsunuz?Özel eldivenler falan g
Merhaba.

Çevirmenim. Bundan dolayı sürekli klavye kullanıyorum. Mouse kullandığım değil de, sürekli klavye kullandığım elimde artık dayanılmaz bir ağrı olmaya başladı. Çok büyük ihtimalle karpal tünel. Ortopedi doktoruna da görüneceğim ama bunu azaltmak için neler yapıyorsunuz?

Özel eldivenler falan geçiriyor mu?
hitokiri kenshin
(08.11.18)
Klavyeyi kullanirken bileklerini sikistirmaman lazim. Altina destek koymalisin, ergonomik klavyeler var www.amazon.com

Bu serinin yeni modelleri de var.


acemi
(08.11.18)
Soguk pres ve yuzmek iyi geliyormus, duzenli ara vermek de sartmis. Dun doktorum soyledi. Maalesef kesin bir cozumu yok. Ozel eldiveni duymadim, acemi´nin dedigi destekli klavyeyi degil de, klavye onune konulen ek destegi aldim ben, artik ise yaramiyor, yine de agriyor/sizliyor.


buf-e kür
(08.11.18)
Bilek ateli +1


curukturpkokusu
(09.11.18)
www.youtube.com
videonun sonlarına doğru paket lastiği ile yapılabilecek basit bir egzersizden bahsediyor, aklıma geldikçe yapmaya çalışıyorum ben


ruz
(09.11.18)
(5)

Rolex saatler kaç para?

İstanbul'da bir tane orijinal Rolex satın almak istiyorum. Nişantaşı'nda yetkili bir mağazaları var. Ama İnternet sitelerinde fiyat yazmıyor. En düşük kaçtan başlıyorlar, 15 bin TL civarında Rolex bulabilir miyim?
İstanbul'da bir tane orijinal Rolex satın almak istiyorum. Nişantaşı'nda yetkili bir mağazaları var. Ama İnternet sitelerinde fiyat yazmıyor. En düşük kaçtan başlıyorlar, 15 bin TL civarında Rolex bulabilir miyim?
hitokiri kenshin
(07.11.18)
15000’e imkansız gibi bir şey , oyster airking türü bir şey belki.
türkiye fiyatları en iyi ihtimalle abd x 1.5.


cedex
(07.11.18)
ikinci el submariner bulabilirsin ama yanında bu işlerden anlayan biri olsun.


medievalman
(07.11.18)
Rhodium'u diyorsunuz sanırım. Öncelikle bilginiz olsun, her model her an, her mağazada olmuyor. Bazı modeller için adınızı listeye yazdırmanız gerekiyor ki 1 yıla yakın bekleme süreleri olabiliyor.

Fiyatlar konusunda fikir verir: www.jomashop.com&sort=score&mpp=20


crown
(07.11.18)
Ikıncı el bulunabilir


all girls dream
(07.11.18)
Merhaba

Konuyla ilgili size bir mesaj attım.


burka
(07.11.18)
(2)

Yabancı dil bilen avukat

Selam.İstanbul'da büyük, uluslararası bürolarda çalışan ve yabancı dil bilen avukatların yeni mezunken ve ileride tecrübe kazandıktan sonra aldığı maaşlar hakkında bilgisi olan var mı? Tahmini değil de gerçekten bilen varsa ve bilgi verirse çok sevinirim. Bu tür bürolarda yeni mezunların 3 bin dolar
Selam.

İstanbul'da büyük, uluslararası bürolarda çalışan ve yabancı dil bilen avukatların yeni mezunken ve ileride tecrübe kazandıktan sonra aldığı maaşlar hakkında bilgisi olan var mı? Tahmini değil de gerçekten bilen varsa ve bilgi verirse çok sevinirim. Bu tür bürolarda yeni mezunların 3 bin dolarla başladığını iddia eden ve çok ısrarcı olan bir hocamız var. Ne kadar doğru merak ediyorum.
hitokiri kenshin
(29.10.18)
Hoca dogru soyluyor.

Gerci kur birden cok artinca kuru sabitlediler bi rakama.

ekleme: benim arkadaslarim akaretlerde filan eve ciktilar, öyle diyeyim. yani güzel kazaniyorlar.


kuehles blondes
(29.10.18)
benim iki arkadaşım var avukat ikisi de İstanbul'da yabancı firmaların bürosunda çalışıyor. ikisinin de ev kirasını aileleri ödüyor, anca kendilerini geçindiriyorlar


mirty
(30.10.18)
(1)

Bilgisayarımı kaça satabilirim?

Selam.3,5 yıl önce topladığım bir kasa var. Monitörüyle birlikte satmak istiyorum. Sizden de fikir alayım istedim.1- 21 inç asus vs229 monitör. şu yani: http://www.vatanbilgisayar.com/asus-215-vs229na-full-hd-va-monitor.html2- i5 4460 işlemci3- asus gtx 960 2gb ekran kartı4- 8gb hyperx ram5- 1 tb hd
Selam.

3,5 yıl önce topladığım bir kasa var. Monitörüyle birlikte satmak istiyorum. Sizden de fikir alayım istedim.

1- 21 inç asus vs229 monitör. şu yani: www.vatanbilgisayar.com

2- i5 4460 işlemci

3- asus gtx 960 2gb ekran kartı

4- 8gb hyperx ram

5- 1 tb hdd. ssd yok.

6- kasaya takılı kablosuz internete bağlanma aparatı.

7- everest gaming mouse + keyboard.

üstünden çok zaman geçmesine rağmen hepsinin tanıtım belgeleri, garanti belgeleri falan da duruyor. saklamışım öyle. gerçi artık garantileri kalmadı ama olsun.

bunu satıp, peşinden rtx 2080'li bir sistem toplamak istiyorum da bu bilgisayardan da en azından bir 3,000 tl kadar bütçeme katabilirsem çok sevineceğim. o kadar eder mi sizce?
hitokiri kenshin
(29.10.18)
bu saydıklarınızın sıfır fiyatları yaklaşık 3,5-4 bin arası olmalı. 3,5 yıldır kullandığınızı söylüyorsunuz yani o işlemci ve ekran kartı şuan yüzde yüz verim ile çalışmıyor. Ben alacak olsam 2500 vereceğim maksimum fiyat olurdu.


belkider
(29.10.18)
(1)

TTnet geceleri İnternet yavaşlığı

Merhaba arkadaşlar evde 24 Mbps hızında TTnet internetim var. Fakat her gece 12 ile 2:30 arası internet hızı 1 mbps civarına iniyor. videolar 144p zor açılıyor. google açılmıyor. komple gidip geliyor vs. gün içinde asla böyle sorunlar olmuyor.Bu problem yalnızca bende mi var? gece 2'den sonra akn'yi
Merhaba arkadaşlar evde 24 Mbps hızında TTnet internetim var. Fakat her gece 12 ile 2:30 arası internet hızı 1 mbps civarına iniyor. videolar 144p zor açılıyor. google açılmıyor. komple gidip geliyor vs. gün içinde asla böyle sorunlar olmuyor.

Bu problem yalnızca bende mi var? gece 2'den sonra akn'yi kaldırmaları gerekiyor diye biliyorum. bende gece 2'den sonra ekstra yavaşlıyor. acaba sistemli bir yavaşlatma mı söz konusu diye merak ettim.
hitokiri kenshin
(12.10.18)
kısa süreliğine olduysa bu olay, bakım çalışması vesaire olabilir o saatlerde geçici olarak.


avianthem
(13.10.18)
(6)

Restoranda şarap içme adabı?

Başlığı da nasıl yapacağımı bilemedim. Durumu şöyle özetleyeyim.Geçenlerde bir arkadaşımla bir restoranda oturduk ve garsonun önerdiği bir şişe şarabı istedik. garson şarabı getirdi. sadece benim önüme bir kadeh koydu, kadehi biraz doldurdu ve elinde şişeyle beklemeye başladı. sanırım tatmamı istiyo
Başlığı da nasıl yapacağımı bilemedim. Durumu şöyle özetleyeyim.

Geçenlerde bir arkadaşımla bir restoranda oturduk ve garsonun önerdiği bir şişe şarabı istedik. garson şarabı getirdi. sadece benim önüme bir kadeh koydu, kadehi biraz doldurdu ve elinde şişeyle beklemeye başladı. sanırım tatmamı istiyor diye düşündüm. tattım ve yüzümle beğendiğimi belirtecek şekilde başımı salladım. garson bana bakmaya devam etti. ben de ona. abartmıyorum böyle 30 saniye falan bakıştık. en sonunda dayanamadım ve güldüm. o da gülümsedi, arkadaşıma da şarabı doldurdu, şarabı masaya bıraktı ve gitti.

orada yapmam gereken bir şey mi vardı? bunun adabı nedir yani? yanımdakiyle sadece arkadaş olduğum için önemsemedim ama sevgiliyle falan gitmeye kalkarsam rezil olmak istemem.
hitokiri kenshin
(30.09.18)
Doğrusunu yapmışsın. Heralde garson senden daha belirgin bir tepki bekledi ve sen de emin olamadığın için ne yapman gerektiğinden, aranızda iletişimsizlik oldu.
Sıkıntı yok yani yapman gerekeni yapmışsın :)


helena
(30.09.18)
bundan devam edelim desen yeterliydi, beğenmiş olman illa onu içecek olmanı göstermiyor aslında, başka bir şişe de denemek isteyebilirdin. yine de öyle rezil olunacak bir şey değil, çok da kasmaya gerek yok.


Bruce
(30.09.18)
sen doğrusunu yapmışsın,
zaten şarabın tadını beğenip beğenmediğine bakman için değil, bozuk olup olmadığını onaylaman için tadıyorsun.


michael_knight
(30.09.18)
kafa sallama hareketini görmemiş olabilir. sözlü olarak evet doldurabilirsiniz beğendik demeniz yeterli.

genelde ilk olarak, şarabı tattırmak için gelirler, bunu her mekan da yapmaz ayrıca. sonra biraz tadar beğendim ya da beğenmedim diyerek yanıt verilir. ona göre de şarap kalır ya da gider.


buiret
(30.09.18)
Doğru yapmışsın. O senin tepkinden emin olamamış +1 Evet, devam edebilirsiniz +1


Lim5
(30.09.18)
Garson işini doğru ve düzgün yapmış. Riske atmamış işini. Tebrik ederim.
Sizde kararında bir tepki vermişsiniz. Farklı bir deneyim olmuş. Afiyet olsun.


cliquot
(01.10.18)
(4)

Seçim öncesi kimliğin yıpranması

Selam arkadaşlar.Eski kimliklerden kullanıyorum. Zaten epey yıpranmıştı. Bir de dün gömleğimin cebinde unutmuşum, makinede öyle yıkanmış. Kimliğin içindeki fotoğraf bile hafifçe kaymış. elimle oynayarak düzelttim ama kimlik çok yıpranmış görünüyor. görevli eline alıp iyice eğip bükerse fotoğraf sağa
Selam arkadaşlar.

Eski kimliklerden kullanıyorum. Zaten epey yıpranmıştı. Bir de dün gömleğimin cebinde unutmuşum, makinede öyle yıkanmış. Kimliğin içindeki fotoğraf bile hafifçe kaymış. elimle oynayarak düzelttim ama kimlik çok yıpranmış görünüyor. görevli eline alıp iyice eğip bükerse fotoğraf sağa sola kayabilir, o derece.

Yanımda öğrenci kimliğim ve seçmen kâğıdım da olacak. Sizce sandık başında sorun yaşar mıyım? Bu saatten sonra yeniletemem de maalesef. sahte kimlik olabilir diye oy kullanmamın engellenmemesi için yapabileceğim bir şey var mı?

teşekkürler.
hitokiri kenshin
(23.06.18)
Ehliyet, pasaport falan yok mu hiç? Çok kötü durumdaysa haklı olarak kullandırmazlar. Öğrenci kimliğinde soğuk damga varsa onu kullanabilirsin.


nrmnm
(23.06.18)
@nrmnm

Maalesef öğrenci kimliğimde soğuk damga yok. Hem öğrenci kimliği, hem istanbulkart. Yani arkasında İBB'nin logosu var. Önünde de okulun logosu. İsmim, TC No'm falan. Tek kartta birleşmiş hâli.

Pasaportum veya ehliyetim yok maalesef.

Sanırım sorun etmemelerini ummaktan başka şansım yok.


hitokiri kenshin
(23.06.18)
en azında randevu alıp yarın kullandırtmasalarda ikinci tura yetiştirmiş olursunuz yeni kimliği.


hasarlı da olsa nüfus cüzdanını diğer kimliğin ile götürüp şansını deneyeceksin artık. dediğin gibi adamların keyfine kalıyor iş.


nrmnm
(23.06.18)
(4)

Ping düşürmek

Merhaba.Kasaya taktığım aparatla kablosuz bağlantı sağlıyorum ve İnternet'e böyle bağlanıyorum. Maalesef kabloyla bağlanmak şu aşamada benim için mümkün değil. Modem yan odada. Online oyunları oynarken pingim 70-80 civarında geziyor. Bunu düşürmek, bağlantıyı güçlendirmek için yapabileceğim bir şey
Merhaba.

Kasaya taktığım aparatla kablosuz bağlantı sağlıyorum ve İnternet'e böyle bağlanıyorum. Maalesef kabloyla bağlanmak şu aşamada benim için mümkün değil. Modem yan odada. Online oyunları oynarken pingim 70-80 civarında geziyor. Bunu düşürmek, bağlantıyı güçlendirmek için yapabileceğim bir şey var mı? Sinyali daha iyi çeken, pingi düşük veren aparatlar falan varmış diye duydum ama ne kadar doğrudur, hangisi gerçekten işe yarar hiç bilmiyorum.
hitokiri kenshin
(06.05.18)
Oynadığın oyunun serverı ülkemizde değilse bu ping neredeyse normal. Düşse bile ancak 60'a falan düşer. Sinyali daha iyi çeken aparatlar var ama onlara vereceğin parayı elektrikçiye versen ve kablo çektirsen fiyat/performans açısından çko çok daha mantıklı olur. Benim modem de 2 oda yanda ama kablo çektirmeden oyun oynamam ve kablo ile bağlıyım şu an.


Nocturne
(06.05.18)
çare kablo ben 60metre çektim imkansız diye bir şey yok :D


wireless bağlantı kaliteliyse pingi fazla etkilemez. yani modeme yakınsanız bağlantı kesilmiyorsa pek problem olmaz. sıkıntı iss ve oyun serverı arasındaki iletişimdendir büyük ihtimalle. en azından kabloyla deneyip ping düşüyor mu bakın. eğer kablo ile deneyince düşüyorsa o zaman alternatif çözümleri denersiniz.


tukenmez adam
(06.05.18)
eğer internet bağlantınız türk telekom adsl ilse ve oynadığınız oyunun server'ları türkiye'de yoksa (örn: CS GO) Bu ping normal. "düşse bile 60'a falan düşer" yorumu çok doğru.

Ben fiber internetle bağlanıyorum. 50 MBit bağlantı var. CS GO'da 50 ping var.


himmet dayi
(07.05.18)
(2)

Uygun fiyatlı yazıcı/tarayıcı tavsiyesi

Arkadaşlar son dönemde yazıcı ve tarayıcıyla ilgili çok işim oluyor (çok dediğim ayda bir). Bugün bir kırtasiyede 10 sayfalık sözleşmenin çıktısına ve imzaladığım hâlinin tarayıcıdan geçirilip bana mail atılmasına 30 tl verince uygun fiyatlı bir yazıcı almaya karar verdim.Ev kullanımı için uygun ama
Arkadaşlar son dönemde yazıcı ve tarayıcıyla ilgili çok işim oluyor (çok dediğim ayda bir). Bugün bir kırtasiyede 10 sayfalık sözleşmenin çıktısına ve imzaladığım hâlinin tarayıcıdan geçirilip bana mail atılmasına 30 tl verince uygun fiyatlı bir yazıcı almaya karar verdim.

Ev kullanımı için uygun ama elimde kalacak kadar da dandik olmayan bir öneriniz varsa bekliyorum. Bu yazıcı olaylarına tamamen yabancıyım dolayısıyla bilgimi sıfır varsayabilirsiniz.
hitokiri kenshin
(08.02.18)
www.hepsiburada.com

Bizim dükkanda var bundan gayet işimizi görüyor, istersen 100 TL fark verip wifi bağlantılı alablirsin.


ayda bir işiniz oluyorsa şu size yeter

www.hepsiburada.com


babilbaligi
(08.02.18)
(1)

Kitapçılarda black friday indirimi olur mu?

D&R, İdefix gibi yerler ayın 24'ünde black friday indirimi yapacak mı? Bilgisi olan var mı acaba?
D&R, İdefix gibi yerler ayın 24'ünde black friday indirimi yapacak mı? Bilgisi olan var mı acaba?
hitokiri kenshin
(19.11.17)
sanmıyorum.

kitapyurdunda teb kampanyası var %50 indirim.

enpara %50 indirim kampanyası vardı ama o bitti sanırım.


(3)

Saç seyrelmesi için saç mezoterapisi ve prp tedavisi yaptıran oldu mu?

Doktorum saçlarımın dökülmediğini ama seyreldiğini, korumak ve güçlendirmek için de saç mezoterapisi ve prp yaptırmam gerektiğini söyledi (4'er seans). mucize beklemediğim sürece kesin sonuç veren işlemler olduğunu da belirtti.daha önce yaptırmış olan var mı acaba? işe yaradı mı?
Doktorum saçlarımın dökülmediğini ama seyreldiğini, korumak ve güçlendirmek için de saç mezoterapisi ve prp yaptırmam gerektiğini söyledi (4'er seans). mucize beklemediğim sürece kesin sonuç veren işlemler olduğunu da belirtti.

daha önce yaptırmış olan var mı acaba? işe yaradı mı?
hitokiri kenshin
(31.10.17)
Prp yaptırdım ama malesef faydasını görmedim


Güzellik ve estetik salonu olan bir plastik cerrah prp tedavisinin faydasız olduğunu söyledi.


Pleiades
(01.11.17)
Dökülme genetikse ve önceliyici bir ilaç alınmıyorsa pek işe yaramıyorlar, yani bende öyle oldu.


reactionic
(01.11.17)
(1)

İngilizce - Türkçe hukuk sözlüğü

Elimde Emre Marlalı ve Yasemin Yaşa'nın İngilizce - Türkçe hukuk sözlükleri var. Ama içerik olarak kendilerini yetersiz buluyorum. Bildiğiniz gerçekten ayrıntılı sözlükler varsa önerirseniz memnun olurum.Teşekkürler.
Elimde Emre Marlalı ve Yasemin Yaşa'nın İngilizce - Türkçe hukuk sözlükleri var. Ama içerik olarak kendilerini yetersiz buluyorum. Bildiğiniz gerçekten ayrıntılı sözlükler varsa önerirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.
hitokiri kenshin
(20.10.17)
Orhan Şener'in kitabını incelediniz mi? www.idefix.com


candanag
(20.10.17)
(3)

Saat tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar, kendime bir kol saati almak istiyorum. Erkeğim. Yaklaşık 300-400 lira bütçem var. Eğer bu konuda bilginiz ya da öneriniz varsa söyleyebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar, kendime bir kol saati almak istiyorum. Erkeğim. Yaklaşık 300-400 lira bütçem var. Eğer bu konuda bilginiz ya da öneriniz varsa söyleyebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
hitokiri kenshin
(14.07.17)
@madafaka

Açıkçası sebebi hiçbir kriterimin olmaması :) Beğeni eşiğim biraz düşük, göze berbat gelmeyen her şey bana güzelmiş gibi geliyor :))


hitokiri kenshin
(14.07.17)
Casio'nun Edifice adlı serisi içerisinde bu fiyat düzeyinde güzel saatler bulabilirisiniz.


praetor
(14.07.17)
Skagen bakabilirsin


zidan
(15.07.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.