Giriş
(7)

Anneannem için kitap önerisi

Anneannem 72 yaşında ve kitap okumayı seven bir kadın. Yabancı yazarların yazdığı kitapları okumuyor. Yabancı isimler falan olduğu zaman aklında tutamıyormuş. Ben de Türk Edebiyatına gerçekten çok yabancıyım.Anneannemin okuyabileceği aşırı ağır olmayan, Türk yazarlarca yazılmış kitap önerisi olan va
Anneannem 72 yaşında ve kitap okumayı seven bir kadın. Yabancı yazarların yazdığı kitapları okumuyor. Yabancı isimler falan olduğu zaman aklında tutamıyormuş. Ben de Türk Edebiyatına gerçekten çok yabancıyım.

Anneannemin okuyabileceği aşırı ağır olmayan, Türk yazarlarca yazılmış kitap önerisi olan var mı? Tabii fantastik, aksiyon falan gibi kitapları okumaz. Dram kitabı vb. şeyler olacak. Mesela son okuduğu kitaplar Samipaşazade Sezai'nin Sergüzeşt'i ile Orhan Kemal'in Cemile'si.

Çok teşekkürler.
hitokiri kenshin
(17.11.18)
Orhan Kemal'den Hanımın Çiftliği, Müfettişler Müfettişi, Üçkağıtçı diye devam edebilirsin. Behzat Ay - Sürgün, Cengiz Tuncer - Kerkenez


oguz altun
(17.11.18)
Vedat Türkali de tam anneannenize göre duruyor.


farabi
(17.11.18)
Ahmet Hamdi Tanpınar - Huzur


bruce mclaren
(17.11.18)
www.iskultur.com.tr

halid ziya uşaklıgil, reşat nuri güntekin, memduh şevket esendal, abdülhak şinasi hisar, sabahattin ali de okuyabilir kafasına göre herhangi bir kitabını.


Canan Tan ve Ayşe Kulin de sevebilir.


sacrilegious
(17.11.18)
muzaffer izgü
aziz nesin
latife tekin


balik kraker
(17.11.18)
Çok tatlıymış yahu! Benimki de eski okur, fakat gözler gitti ne yazık ki.

Hüseyin Rahmi demek istiyorum. Sevgiler.


hikmet iv
(18.11.18)
(5)

Karpal Tünel için

Merhaba.Çevirmenim. Bundan dolayı sürekli klavye kullanıyorum. Mouse kullandığım değil de, sürekli klavye kullandığım elimde artık dayanılmaz bir ağrı olmaya başladı. Çok büyük ihtimalle karpal tünel. Ortopedi doktoruna da görüneceğim ama bunu azaltmak için neler yapıyorsunuz?Özel eldivenler falan g
Merhaba.

Çevirmenim. Bundan dolayı sürekli klavye kullanıyorum. Mouse kullandığım değil de, sürekli klavye kullandığım elimde artık dayanılmaz bir ağrı olmaya başladı. Çok büyük ihtimalle karpal tünel. Ortopedi doktoruna da görüneceğim ama bunu azaltmak için neler yapıyorsunuz?

Özel eldivenler falan geçiriyor mu?
hitokiri kenshin
(08.11.18)
Klavyeyi kullanirken bileklerini sikistirmaman lazim. Altina destek koymalisin, ergonomik klavyeler var www.amazon.com

Bu serinin yeni modelleri de var.


acemi
(08.11.18)
Soguk pres ve yuzmek iyi geliyormus, duzenli ara vermek de sartmis. Dun doktorum soyledi. Maalesef kesin bir cozumu yok. Ozel eldiveni duymadim, acemi´nin dedigi destekli klavyeyi degil de, klavye onune konulen ek destegi aldim ben, artik ise yaramiyor, yine de agriyor/sizliyor.


buf-e kür
(08.11.18)
Bilek atelleri faydalı oluyor. Genelde uyurken kullanılması öneriliyor, gün içinde kısıtlı kullanım sağlıyor çünkü.


bulunsun kenarda
(08.11.18)
Bilek ateli +1


curukturpkokusu
(09.11.18)
www.youtube.com
videonun sonlarına doğru paket lastiği ile yapılabilecek basit bir egzersizden bahsediyor, aklıma geldikçe yapmaya çalışıyorum ben


ruz
(09.11.18)
(5)

Rolex saatler kaç para?

İstanbul'da bir tane orijinal Rolex satın almak istiyorum. Nişantaşı'nda yetkili bir mağazaları var. Ama İnternet sitelerinde fiyat yazmıyor. En düşük kaçtan başlıyorlar, 15 bin TL civarında Rolex bulabilir miyim?
İstanbul'da bir tane orijinal Rolex satın almak istiyorum. Nişantaşı'nda yetkili bir mağazaları var. Ama İnternet sitelerinde fiyat yazmıyor. En düşük kaçtan başlıyorlar, 15 bin TL civarında Rolex bulabilir miyim?
hitokiri kenshin
(07.11.18)
15000’e imkansız gibi bir şey , oyster airking türü bir şey belki.
türkiye fiyatları en iyi ihtimalle abd x 1.5.


cedex
(07.11.18)
ikinci el submariner bulabilirsin ama yanında bu işlerden anlayan biri olsun.


medievalman
(07.11.18)
Rhodium'u diyorsunuz sanırım. Öncelikle bilginiz olsun, her model her an, her mağazada olmuyor. Bazı modeller için adınızı listeye yazdırmanız gerekiyor ki 1 yıla yakın bekleme süreleri olabiliyor.

Fiyatlar konusunda fikir verir: www.jomashop.com&sort=score&mpp=20


crown
(07.11.18)
Ikıncı el bulunabilir


all girls dream
(07.11.18)
Merhaba

Konuyla ilgili size bir mesaj attım.


burka
(07.11.18)
(2)

Yabancı dil bilen avukat

Selam.İstanbul'da büyük, uluslararası bürolarda çalışan ve yabancı dil bilen avukatların yeni mezunken ve ileride tecrübe kazandıktan sonra aldığı maaşlar hakkında bilgisi olan var mı? Tahmini değil de gerçekten bilen varsa ve bilgi verirse çok sevinirim. Bu tür bürolarda yeni mezunların 3 bin dolar
Selam.

İstanbul'da büyük, uluslararası bürolarda çalışan ve yabancı dil bilen avukatların yeni mezunken ve ileride tecrübe kazandıktan sonra aldığı maaşlar hakkında bilgisi olan var mı? Tahmini değil de gerçekten bilen varsa ve bilgi verirse çok sevinirim. Bu tür bürolarda yeni mezunların 3 bin dolarla başladığını iddia eden ve çok ısrarcı olan bir hocamız var. Ne kadar doğru merak ediyorum.
hitokiri kenshin
(29.10.18)
Hoca dogru soyluyor.

Gerci kur birden cok artinca kuru sabitlediler bi rakama.

ekleme: benim arkadaslarim akaretlerde filan eve ciktilar, öyle diyeyim. yani güzel kazaniyorlar.


kuehles blondes
(29.10.18)
benim iki arkadaşım var avukat ikisi de İstanbul'da yabancı firmaların bürosunda çalışıyor. ikisinin de ev kirasını aileleri ödüyor, anca kendilerini geçindiriyorlar


mirty
(30.10.18)
(1)

Bilgisayarımı kaça satabilirim?

Selam.3,5 yıl önce topladığım bir kasa var. Monitörüyle birlikte satmak istiyorum. Sizden de fikir alayım istedim.1- 21 inç asus vs229 monitör. şu yani: http://www.vatanbilgisayar.com/asus-215-vs229na-full-hd-va-monitor.html2- i5 4460 işlemci3- asus gtx 960 2gb ekran kartı4- 8gb hyperx ram5- 1 tb hd
Selam.

3,5 yıl önce topladığım bir kasa var. Monitörüyle birlikte satmak istiyorum. Sizden de fikir alayım istedim.

1- 21 inç asus vs229 monitör. şu yani: www.vatanbilgisayar.com

2- i5 4460 işlemci

3- asus gtx 960 2gb ekran kartı

4- 8gb hyperx ram

5- 1 tb hdd. ssd yok.

6- kasaya takılı kablosuz internete bağlanma aparatı.

7- everest gaming mouse + keyboard.

üstünden çok zaman geçmesine rağmen hepsinin tanıtım belgeleri, garanti belgeleri falan da duruyor. saklamışım öyle. gerçi artık garantileri kalmadı ama olsun.

bunu satıp, peşinden rtx 2080'li bir sistem toplamak istiyorum da bu bilgisayardan da en azından bir 3,000 tl kadar bütçeme katabilirsem çok sevineceğim. o kadar eder mi sizce?
hitokiri kenshin
(29.10.18)
bu saydıklarınızın sıfır fiyatları yaklaşık 3,5-4 bin arası olmalı. 3,5 yıldır kullandığınızı söylüyorsunuz yani o işlemci ve ekran kartı şuan yüzde yüz verim ile çalışmıyor. Ben alacak olsam 2500 vereceğim maksimum fiyat olurdu.


belkider
(29.10.18)
(1)

TTnet geceleri İnternet yavaşlığı

Merhaba arkadaşlar evde 24 Mbps hızında TTnet internetim var. Fakat her gece 12 ile 2:30 arası internet hızı 1 mbps civarına iniyor. videolar 144p zor açılıyor. google açılmıyor. komple gidip geliyor vs. gün içinde asla böyle sorunlar olmuyor.Bu problem yalnızca bende mi var? gece 2'den sonra akn'yi
Merhaba arkadaşlar evde 24 Mbps hızında TTnet internetim var. Fakat her gece 12 ile 2:30 arası internet hızı 1 mbps civarına iniyor. videolar 144p zor açılıyor. google açılmıyor. komple gidip geliyor vs. gün içinde asla böyle sorunlar olmuyor.

Bu problem yalnızca bende mi var? gece 2'den sonra akn'yi kaldırmaları gerekiyor diye biliyorum. bende gece 2'den sonra ekstra yavaşlıyor. acaba sistemli bir yavaşlatma mı söz konusu diye merak ettim.
hitokiri kenshin
(12.10.18)
kısa süreliğine olduysa bu olay, bakım çalışması vesaire olabilir o saatlerde geçici olarak.


avianthem
(13.10.18)
(6)

Restoranda şarap içme adabı?

Başlığı da nasıl yapacağımı bilemedim. Durumu şöyle özetleyeyim.Geçenlerde bir arkadaşımla bir restoranda oturduk ve garsonun önerdiği bir şişe şarabı istedik. garson şarabı getirdi. sadece benim önüme bir kadeh koydu, kadehi biraz doldurdu ve elinde şişeyle beklemeye başladı. sanırım tatmamı istiyo
Başlığı da nasıl yapacağımı bilemedim. Durumu şöyle özetleyeyim.

Geçenlerde bir arkadaşımla bir restoranda oturduk ve garsonun önerdiği bir şişe şarabı istedik. garson şarabı getirdi. sadece benim önüme bir kadeh koydu, kadehi biraz doldurdu ve elinde şişeyle beklemeye başladı. sanırım tatmamı istiyor diye düşündüm. tattım ve yüzümle beğendiğimi belirtecek şekilde başımı salladım. garson bana bakmaya devam etti. ben de ona. abartmıyorum böyle 30 saniye falan bakıştık. en sonunda dayanamadım ve güldüm. o da gülümsedi, arkadaşıma da şarabı doldurdu, şarabı masaya bıraktı ve gitti.

orada yapmam gereken bir şey mi vardı? bunun adabı nedir yani? yanımdakiyle sadece arkadaş olduğum için önemsemedim ama sevgiliyle falan gitmeye kalkarsam rezil olmak istemem.
hitokiri kenshin
(30.09.18)
Doğrusunu yapmışsın. Heralde garson senden daha belirgin bir tepki bekledi ve sen de emin olamadığın için ne yapman gerektiğinden, aranızda iletişimsizlik oldu.
Sıkıntı yok yani yapman gerekeni yapmışsın :)


helena
(30.09.18)
bundan devam edelim desen yeterliydi, beğenmiş olman illa onu içecek olmanı göstermiyor aslında, başka bir şişe de denemek isteyebilirdin. yine de öyle rezil olunacak bir şey değil, çok da kasmaya gerek yok.


Bruce
(30.09.18)
sen doğrusunu yapmışsın,
zaten şarabın tadını beğenip beğenmediğine bakman için değil, bozuk olup olmadığını onaylaman için tadıyorsun.


michael_knight
(30.09.18)
kafa sallama hareketini görmemiş olabilir. sözlü olarak evet doldurabilirsiniz beğendik demeniz yeterli.

genelde ilk olarak, şarabı tattırmak için gelirler, bunu her mekan da yapmaz ayrıca. sonra biraz tadar beğendim ya da beğenmedim diyerek yanıt verilir. ona göre de şarap kalır ya da gider.


buiret
(30.09.18)
Doğru yapmışsın. O senin tepkinden emin olamamış +1 Evet, devam edebilirsiniz +1


Lim5
(30.09.18)
Garson işini doğru ve düzgün yapmış. Riske atmamış işini. Tebrik ederim.
Sizde kararında bir tepki vermişsiniz. Farklı bir deneyim olmuş. Afiyet olsun.


cliquot
(01.10.18)
(4)

Seçim öncesi kimliğin yıpranması

Selam arkadaşlar.Eski kimliklerden kullanıyorum. Zaten epey yıpranmıştı. Bir de dün gömleğimin cebinde unutmuşum, makinede öyle yıkanmış. Kimliğin içindeki fotoğraf bile hafifçe kaymış. elimle oynayarak düzelttim ama kimlik çok yıpranmış görünüyor. görevli eline alıp iyice eğip bükerse fotoğraf sağa
Selam arkadaşlar.

Eski kimliklerden kullanıyorum. Zaten epey yıpranmıştı. Bir de dün gömleğimin cebinde unutmuşum, makinede öyle yıkanmış. Kimliğin içindeki fotoğraf bile hafifçe kaymış. elimle oynayarak düzelttim ama kimlik çok yıpranmış görünüyor. görevli eline alıp iyice eğip bükerse fotoğraf sağa sola kayabilir, o derece.

Yanımda öğrenci kimliğim ve seçmen kâğıdım da olacak. Sizce sandık başında sorun yaşar mıyım? Bu saatten sonra yeniletemem de maalesef. sahte kimlik olabilir diye oy kullanmamın engellenmemesi için yapabileceğim bir şey var mı?

teşekkürler.
hitokiri kenshin
(23.06.18)
Ehliyet, pasaport falan yok mu hiç? Çok kötü durumdaysa haklı olarak kullandırmazlar. Öğrenci kimliğinde soğuk damga varsa onu kullanabilirsin.


nrmnm
(23.06.18)
@nrmnm

Maalesef öğrenci kimliğimde soğuk damga yok. Hem öğrenci kimliği, hem istanbulkart. Yani arkasında İBB'nin logosu var. Önünde de okulun logosu. İsmim, TC No'm falan. Tek kartta birleşmiş hâli.

Pasaportum veya ehliyetim yok maalesef.

Sanırım sorun etmemelerini ummaktan başka şansım yok.


hitokiri kenshin
(23.06.18)
en azında randevu alıp yarın kullandırtmasalarda ikinci tura yetiştirmiş olursunuz yeni kimliği.


hasarlı da olsa nüfus cüzdanını diğer kimliğin ile götürüp şansını deneyeceksin artık. dediğin gibi adamların keyfine kalıyor iş.


nrmnm
(23.06.18)
(4)

Ping düşürmek

Merhaba.Kasaya taktığım aparatla kablosuz bağlantı sağlıyorum ve İnternet'e böyle bağlanıyorum. Maalesef kabloyla bağlanmak şu aşamada benim için mümkün değil. Modem yan odada. Online oyunları oynarken pingim 70-80 civarında geziyor. Bunu düşürmek, bağlantıyı güçlendirmek için yapabileceğim bir şey
Merhaba.

Kasaya taktığım aparatla kablosuz bağlantı sağlıyorum ve İnternet'e böyle bağlanıyorum. Maalesef kabloyla bağlanmak şu aşamada benim için mümkün değil. Modem yan odada. Online oyunları oynarken pingim 70-80 civarında geziyor. Bunu düşürmek, bağlantıyı güçlendirmek için yapabileceğim bir şey var mı? Sinyali daha iyi çeken, pingi düşük veren aparatlar falan varmış diye duydum ama ne kadar doğrudur, hangisi gerçekten işe yarar hiç bilmiyorum.
hitokiri kenshin
(06.05.18)
Oynadığın oyunun serverı ülkemizde değilse bu ping neredeyse normal. Düşse bile ancak 60'a falan düşer. Sinyali daha iyi çeken aparatlar var ama onlara vereceğin parayı elektrikçiye versen ve kablo çektirsen fiyat/performans açısından çko çok daha mantıklı olur. Benim modem de 2 oda yanda ama kablo çektirmeden oyun oynamam ve kablo ile bağlıyım şu an.


Nocturne
(06.05.18)
çare kablo ben 60metre çektim imkansız diye bir şey yok :D


wireless bağlantı kaliteliyse pingi fazla etkilemez. yani modeme yakınsanız bağlantı kesilmiyorsa pek problem olmaz. sıkıntı iss ve oyun serverı arasındaki iletişimdendir büyük ihtimalle. en azından kabloyla deneyip ping düşüyor mu bakın. eğer kablo ile deneyince düşüyorsa o zaman alternatif çözümleri denersiniz.


tukenmez adam
(06.05.18)
eğer internet bağlantınız türk telekom adsl ilse ve oynadığınız oyunun server'ları türkiye'de yoksa (örn: CS GO) Bu ping normal. "düşse bile 60'a falan düşer" yorumu çok doğru.

Ben fiber internetle bağlanıyorum. 50 MBit bağlantı var. CS GO'da 50 ping var.


himmet dayi
(07.05.18)
(2)

Uygun fiyatlı yazıcı/tarayıcı tavsiyesi

Arkadaşlar son dönemde yazıcı ve tarayıcıyla ilgili çok işim oluyor (çok dediğim ayda bir). Bugün bir kırtasiyede 10 sayfalık sözleşmenin çıktısına ve imzaladığım hâlinin tarayıcıdan geçirilip bana mail atılmasına 30 tl verince uygun fiyatlı bir yazıcı almaya karar verdim.Ev kullanımı için uygun ama
Arkadaşlar son dönemde yazıcı ve tarayıcıyla ilgili çok işim oluyor (çok dediğim ayda bir). Bugün bir kırtasiyede 10 sayfalık sözleşmenin çıktısına ve imzaladığım hâlinin tarayıcıdan geçirilip bana mail atılmasına 30 tl verince uygun fiyatlı bir yazıcı almaya karar verdim.

Ev kullanımı için uygun ama elimde kalacak kadar da dandik olmayan bir öneriniz varsa bekliyorum. Bu yazıcı olaylarına tamamen yabancıyım dolayısıyla bilgimi sıfır varsayabilirsiniz.
hitokiri kenshin
(08.02.18)
www.hepsiburada.com

Bizim dükkanda var bundan gayet işimizi görüyor, istersen 100 TL fark verip wifi bağlantılı alablirsin.


ayda bir işiniz oluyorsa şu size yeter

www.hepsiburada.com


babilbaligi
(08.02.18)
(1)

Kitapçılarda black friday indirimi olur mu?

D&R, İdefix gibi yerler ayın 24'ünde black friday indirimi yapacak mı? Bilgisi olan var mı acaba?
D&R, İdefix gibi yerler ayın 24'ünde black friday indirimi yapacak mı? Bilgisi olan var mı acaba?
hitokiri kenshin
(19.11.17)
sanmıyorum.

kitapyurdunda teb kampanyası var %50 indirim.

enpara %50 indirim kampanyası vardı ama o bitti sanırım.


(3)

Saç seyrelmesi için saç mezoterapisi ve prp tedavisi yaptıran oldu mu?

Doktorum saçlarımın dökülmediğini ama seyreldiğini, korumak ve güçlendirmek için de saç mezoterapisi ve prp yaptırmam gerektiğini söyledi (4'er seans). mucize beklemediğim sürece kesin sonuç veren işlemler olduğunu da belirtti.daha önce yaptırmış olan var mı acaba? işe yaradı mı?
Doktorum saçlarımın dökülmediğini ama seyreldiğini, korumak ve güçlendirmek için de saç mezoterapisi ve prp yaptırmam gerektiğini söyledi (4'er seans). mucize beklemediğim sürece kesin sonuç veren işlemler olduğunu da belirtti.

daha önce yaptırmış olan var mı acaba? işe yaradı mı?
hitokiri kenshin
(31.10.17)
Prp yaptırdım ama malesef faydasını görmedim


Güzellik ve estetik salonu olan bir plastik cerrah prp tedavisinin faydasız olduğunu söyledi.


Pleiades
(01.11.17)
Dökülme genetikse ve önceliyici bir ilaç alınmıyorsa pek işe yaramıyorlar, yani bende öyle oldu.


reactionic
(01.11.17)
(1)

İngilizce - Türkçe hukuk sözlüğü

Elimde Emre Marlalı ve Yasemin Yaşa'nın İngilizce - Türkçe hukuk sözlükleri var. Ama içerik olarak kendilerini yetersiz buluyorum. Bildiğiniz gerçekten ayrıntılı sözlükler varsa önerirseniz memnun olurum.Teşekkürler.
Elimde Emre Marlalı ve Yasemin Yaşa'nın İngilizce - Türkçe hukuk sözlükleri var. Ama içerik olarak kendilerini yetersiz buluyorum. Bildiğiniz gerçekten ayrıntılı sözlükler varsa önerirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.
hitokiri kenshin
(20.10.17)
Orhan Şener'in kitabını incelediniz mi? www.idefix.com


candanag
(20.10.17)
(3)

Saat tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar, kendime bir kol saati almak istiyorum. Erkeğim. Yaklaşık 300-400 lira bütçem var. Eğer bu konuda bilginiz ya da öneriniz varsa söyleyebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar, kendime bir kol saati almak istiyorum. Erkeğim. Yaklaşık 300-400 lira bütçem var. Eğer bu konuda bilginiz ya da öneriniz varsa söyleyebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
hitokiri kenshin
(14.07.17)
@madafaka

Açıkçası sebebi hiçbir kriterimin olmaması :) Beğeni eşiğim biraz düşük, göze berbat gelmeyen her şey bana güzelmiş gibi geliyor :))


hitokiri kenshin
(14.07.17)
Casio'nun Edifice adlı serisi içerisinde bu fiyat düzeyinde güzel saatler bulabilirisiniz.


praetor
(14.07.17)
Skagen bakabilirsin


zidan
(15.07.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.