Giriş

#tercih uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı

arkadaşlar merhabadaha önce bir soru sormuştum ancak şimdi fikrimi güncelledim çünkü uzaktan eğitim programlarından haberim yoktu. şimdi programlama öğrenmek bir yana bir sonraki adımım bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmak. 1- şimdi marmara, ankara ve dokuz eylül var ama bunların birbirinden farkı
arkadaşlar merhaba
daha önce bir soru sormuştum ancak şimdi fikrimi güncelledim çünkü uzaktan eğitim programlarından haberim yoktu. şimdi programlama öğrenmek bir yana bir sonraki adımım bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmak.

1- şimdi marmara, ankara ve dokuz eylül var ama bunların birbirinden farkı var mı?

2- özellikle programlamayı öğretmek açısından içerik olarak şunun iyi bunun idare eder olduğuna dair bir fikriniz var mı?

3- ücretler açısından bir farkı var mı?

4- olay sadece diploma vermek/almak mı?

teşekkürler
hoot
(27.07.19)
(1)

tercih: Devrek bilgisayar programcılığı mı ereğli bilg. teknolojileri mi

arkadaşlar merhaba, Zonguldak'ta oturuyorum ve devrek ilçesindeki bilgisayar programlama bölümü ile Ereğli ilçesindeki bilgisayar teknolojileri arasında kalmış bulunmaktayım. iki program arasında kesin bir ayrım olmamakla birlikte öncelikle bu bölümlerde okumuş olanların tavsiyelerine ihtiyacım var
arkadaşlar merhaba, Zonguldak'ta oturuyorum ve devrek ilçesindeki bilgisayar programlama bölümü ile Ereğli ilçesindeki bilgisayar teknolojileri arasında kalmış bulunmaktayım. iki program arasında kesin bir ayrım olmamakla birlikte öncelikle bu bölümlerde okumuş olanların tavsiyelerine ihtiyacım var. hedefim buradan bilgisayar mühendisliğine geçmek. ama iki yıllık eğitimimin boş geçmemesini istiyorum.

özellikle hangisinin kadrosunun daha iyi olduğu hakkında bir fikri olan var mı?

amacım bilgisayar mühendisliği olduğunda hangi programı okumak bana daha çok şey katar?

ders programları
ereğli: cdn2.beun.edu.tr

devrek: cdn2.beun.edu.tr

teşekkürler
hoot
(27.07.19)
ders programlarina bakinca eregli daha dolu geldi gozume. kadrolar hakkinda malesef ki bir bilgim yok ancak tahminimce eregli devrek'ten daha gelismistir, bu da ogretim kadrosuna yansimis olabilir.

hakkinda hayirlisi olsun :)


fakyoras
(27.07.19)
(1)

yeni başlayan için yüzme malzemeleri

Merhaba arkadaşlar yüzmeyi bilmeme olayını tarihe gömmek istiyorum. bu nedenle bir yüzme kursuna yazılacağım ama daha hocanın gelmesine 3 gün var. ondan sonra da takvimine bakıcaz. o gelmeden ben şortumu bonemi gözlüğümü lazım olursa kulak tıkacını sipariş edeyim diyorum. hangi marka ve nereden alay
Merhaba arkadaşlar yüzmeyi bilmeme olayını tarihe gömmek istiyorum. bu nedenle bir yüzme kursuna yazılacağım ama daha hocanın gelmesine 3 gün var. ondan sonra da takvimine bakıcaz. o gelmeden ben şortumu bonemi gözlüğümü lazım olursa kulak tıkacını sipariş edeyim diyorum. hangi marka ve nereden alayım.
bir de şort mu alayım yoksayüzücülerin giydiği gibi mayo mu olsun?
başka ne ihtiyacım olur bilmiyorum.

bunlar ve diğer her türlü öneriler için teşekürler
hoot
(01.07.19)
Bunlar gayet yeterli görünüyor. Mayo, havlu, terlik, gözlük (mutlaka deneyerek almaya çalışın, burnunuza otursun.), bone, duş malzemeleri yeterli. İsterseniz burun tıkacı da alabilirsiniz ama ilk aşamada gerek olacağını sanmıyorum.


jacque
(01.07.19)
(1)

torrente seeder'a bağlanamama sorunu

soruyu geçen hafta sormuştum ancak aradığım cevabı bulamadım. asıl sormak istediğim birinci resimde 0(0) görülüyor. oysa aşağıda tracker listesinde seeder sayıları resimdekinden daha farklı olarak daha yüksek sayılar oluyor. ancak bunlara bağlanıp indirme yapmıyor. sorunu nasıl çözerim port açmna il
soruyu geçen hafta sormuştum ancak aradığım cevabı bulamadım. asıl sormak istediğim birinci resimde 0(0) görülüyor. oysa aşağıda tracker listesinde seeder sayıları resimdekinden daha farklı olarak daha yüksek sayılar oluyor. ancak bunlara bağlanıp indirme yapmıyor. sorunu nasıl çözerim port açmna ile ilgili şeyleri yaptım.
teşekkürler
hoot
(24.06.19)
Başka bir torrent bulun. Sitedeki güncel değil demek ki. O dosyadan hayır gelmez.


neymis
(25.06.19)
(4)

Torrentte port açmak

arkadaşlar merhaba, internete bununla ilgili bir çok vbideo var biliyorum ve bunları yaptım ancak yine de anladığım kadarıyla benim kullandığım programlar özellikle tixati dht üzerinden eş buluyorsa buluyor yoksa indirme filan yapmıyor. kablonet kullandığım için mi oluyor bilmiyorum. kimi video çeke
arkadaşlar merhaba, internete bununla ilgili bir çok vbideo var biliyorum ve bunları yaptım ancak yine de anladığım kadarıyla benim kullandığım programlar özellikle tixati dht üzerinden eş buluyorsa buluyor yoksa indirme filan yapmıyor. kablonet kullandığım için mi oluyor bilmiyorum. kimi video çekenler sabit ip sahibi olmadığınız için diyor
bunun çözümünü biliyor musunuz? indirme hızı kötü olmasa da ilk başlama hızı gerçekten yavaş olabiliyor.
hoot
(14.06.19)
sabit ip ile alakası yok.
başlama hızı yavaş olması normal anında bütün seeder ve lecehher lere bağlanmıyor
kablonette de ben canavar gibi torrent kullandım.


hitsumo
(14.06.19)
bazen trackerlarda seeder olmasına rağmen parantez içerisinde 0 gösteriyor peki neden mevcut tackerlarda seeder olmasına rağmen bağlanmak şöyle dursun bağlanabilecekler arasında bile gözükmüyor?


hoot
(14.06.19)
kablonet müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiniz mi?
bazı IP bantlarında başarısız olduğum oldu port yönlendirmede, verdikleri IP'den dolayı olduğunu söyleyip düzeltmeye yardımcı olmuştu temsilci arkadaşlar.


gkhncnzdgn
(14.06.19)
Başlarken yavaş olması problem değil, ki indirme sırasında da eşlere bağlı olarak download/upload hızları ciddi manada değişiklik gösterebilir.

Kablonet+Tixati kombinasyonuyla statik IP, port yönlendirme vb herhangi bir ayar yapmadan yağ gibi akıyor normalde. Tüm olay kullandığınız trackerlar ve aktif güncel seeder/leecher varlığında bitiyor.

Çoğu zaman sitede yazan seeder sayısı eskiden kalmış oluyor anlık mevcut sayıyı göstermiyor.


038576
(14.06.19)
(3)

TV tavsiyesi

arkadaşlar merhabaeve bir tv almak istiyorum şimdiye kadar 22" monitor ile idare ettik aslında biraz daha etmeye devam edeceğiz ama şimdiden kampanya filan takip etmek için bakmaya bşladım. aldığım monitorü bile 2010 yılında aldım ve şimdiye kadar kullanıyorum. uydu cihazı filan bağlayarak bir şekil
arkadaşlar merhaba
eve bir tv almak istiyorum şimdiye kadar 22" monitor ile idare ettik aslında biraz daha etmeye devam edeceğiz ama şimdiden kampanya filan takip etmek için bakmaya bşladım.
aldığım monitorü bile 2010 yılında aldım ve şimdiye kadar kullanıyorum. uydu cihazı filan bağlayarak bir şekilde işimi görüyor. açıkçası paneli iyi olduktan sonra sunny gibi dandik bir marka alabilirim
merak ettiğim konular şunlar:
1- bir tv'nin panelinin 100Hz olduğunu nasıl anlarız? çünkü şuan ortada 1000'li rakamlar dolaşıyor. ve bunlar gerçek değil deniyor

2- 10bit meselesi: tv'yi genel olarak indirdiğim film ve diziler için kullanıyorum. özellikle amerikan yapımlarının hepsini zaten 10bit indiriyorum. bu adamlar tv'lere sadece hdr ya da hdr+ yazıyorlar kafam karıştı

3- bu akıllı tv'lere kodi kurup bütün film dizi arşivini bilgisayara bağladığımız hdd içinden alledebiliyor muyuz? mesela akıllı tv de yüklediğimiz kodi torrent ile filmi bu hdd'nin içine indirip oynatabiliyor mu?

4- Oled alacak param yok ama ips panel almanın dezavantajı var mı?

yazılan yazıların çoğu birkaç yıl öncesinin bu yüzden tekrar soruyorum kusura bakmayın, teşekkürler
hoot
(15.05.19)
bunları boşver,kaç paran var?


panel olayı tercih meselesi.

va panel karanlık sahnelerde daha iyidir.

ips panel de yan açılardan görüntü kaybı çok az olur.


almak istedigin tv'nin modelini www.displayspecifications.com bu sitede aratirsan gercek yenileme hizini, panel ozelliklerini renk derinligini vs butun teknik ozelliklerini bulabilirsin.


crucio
(15.05.19)
(6)

Düğün müziği

Arkadaşlar merhaba,Ben damat adayınız, geçen gün de kınada oynama için soru sormuştum. Şimdi gelin ve damat olarak oynama özürlü olduğumuz için düğünümüz oyunsuz ve danssız olacak Öyle olunca ne orkestra ne de dj var. Bir dinlenme tesisinde (aslında yol kenarında kavurmacı) düğün yapıyoruz. Kır düğü
Arkadaşlar merhaba,
Ben damat adayınız, geçen gün de kınada oynama için soru sormuştum.
Şimdi gelin ve damat olarak oynama özürlü olduğumuz için düğünümüz oyunsuz ve danssız olacak
Öyle olunca ne orkestra ne de dj var. Bir dinlenme tesisinde (aslında yol kenarında kavurmacı) düğün yapıyoruz. Kır düğünü diyelim. Nikah var, yemek var takı var pasta var.
Şimdi milletin önerdiği düğün müzikleri maşallah sanki fetih marşı. Biz olabildiğince sakiniz ve milletin yaptığı bu tiyatral şeylere oldukça uzağız


Benim ailem muhafazakar ama ben çalmak istedikleri müzikleri marş vari şeylerden kaçıyorum. İstiyorum ki ludovico einaudi, Chopin filan çalsın.
Millet sevdiği müzikleri yüksek sesle dinlemek istiyor yemin ediyorum. Tavsiyelerinin altında bu düşünce yatıyor.
Eski pop müzikler Barış Manço, sezen aksu, Sertap Erener filan olsun.
Ben de isterim Amy Winehouse çalsın ama dediğim gibi malatya nın ilçesinde düğün yapıyoruz
Darısı size olsun, yarın kınam var dua edin kimse beni videoya almasın
hoot
(24.04.19)
bana mesaj at. gecen bi arkadasa iki uc tane liste yaptim sana link atayim.


alperz
(24.04.19)
insanlar 'yunan mı? ouğv, direkt düşman' kafasında değillerse en azından giriş slow dans şarkımız bu olsun, geri kalanı siz seçin diye 'kandırabilirsiniz'.

www.youtube.com

(15.saniyede giriyor)

ortamlarda videoya bakarken giriş dansınızı izletirsiniz, sonra amaan, babaanne gibi düğün mü izliycez allasen deyip hemen kapatırsınız, film falan açarsınız, kim bilecek.


onemoremile
(24.04.19)
giriş müziği olarak bundan daha güzel bir şey düşünemiyorum. kendi düğünümde çalmadığım için çok pişmanım.

youtu.be


temasettin
(24.04.19)
Bize yemek sırasında çalacak müzik de lazım arkadaşlar


hoot
(24.04.19)
(11)

3 günde düğünde oynamayı nasıl beceririm?

Arkadaşlar merhaba soru önemli. Hızlı bir düğün kararı aldık. Kına gecesi filan istiyorlar. Hiçbir oyun ve dans bilmiyorum suda kendimi kastığım için batan birisiyim. Nasıl oynamayı öğrenirim. Haftaya perşembe günü kına var. Allahtan düğün çalgılı değil. Var mı bir tarifi?Durum ciddi, teşekkürler
Arkadaşlar merhaba soru önemli. Hızlı bir düğün kararı aldık. Kına gecesi filan istiyorlar. Hiçbir oyun ve dans bilmiyorum suda kendimi kastığım için batan birisiyim. Nasıl oynamayı öğrenirim. Haftaya perşembe günü kına var. Allahtan düğün çalgılı değil. Var mı bir tarifi?
Durum ciddi, teşekkürler
hoot
(18.04.19)
Pratik yap, aç videoları falan izle oyna.


Eğer belli bir yörenin kurallı, adımlı filan bir oyunu değilse çok zor değil. Bence en çok bilmen gereken şey diğer insanların da bu işin gizli ilmine filan vakıf olmadıklarıdır. Herkes kafasına göre takılıyor. Müziğin ritmine uyup kasılmazsan olur o iş. Bir de gerçekten eğlenen insanlar daha iyi görünüyor oynarken. Eğlenmeye ve mutlu olmaya çalış. İnsanlar ne der, beğenirler mi filan diye düşünme. Gerçekten berbat oynayan gelin ve damatlar gördüm. Mutlu bir evlilik yaptığında bunlar hoş bir detay olarak kalıyor. Kimse de üzerinde durmuyor bence. Hatta kimileri bana sevimli bile gelmiştir.

Mutluluklar dilerim.


puyule
(18.04.19)
Tek çare (bkz: alkol)


gmzo
(18.04.19)
Yanına oynayacak birilerini bul göze batmazsin. Piste gelinle birlikte tek çıkmamaya çalış. Oyun olarak videoları aç izle ama dansöz gibi kiviran yada odun gibi olan olmasın. Bazıları çok iğreti duruyor zaten düğünde. Dans dersen hızlı bi dans dersi alabilirsiniz 2 3 günde öğretiyorlar beş dakikalık bir oyunu eşli gideceksiniz tabiki.


Topalordek
(18.04.19)
Alkol moruk, başka çaresi yok. Ben de aynı dertten müzdaripim. 5 Ay sonra düğünüm var şimdiden açıp videoları izliyorum. Düğün öncesi 3 kadeh viski atıp öyle çıkmayı düşünüyorum.


Arthur Dayne
(18.04.19)
İlla oynamalı mı olacak? Slow müzikte dans edin


sekerse tehlike
(18.04.19)
Aynanın karşısına geçip yapacaksınız bunları. Küçük ama önemli bir detay


rakidabalikolsa
(18.04.19)
Pavyona git.


ekrem abiniz
(18.04.19)
Hemen bir dans kursu bul. İyi bi hocaya denk gelirsen 2-3 günde kaskatılıktan kurtulur, pistte sıradan bi insan gibi oynayabilirsin. Hatta mümkünse eşinle git, mümkün değilse yalnız da olur.


megalomaniac
(18.04.19)
hiç halay vs bilmem. düğünümde de oynamadım. eşimin karşısında alkış tuttum sonra herkes kendi keyfine oynuyor, kendini gösteriyor; seni unutuyorlar. arada gelip kalksana diyenler var "dizim ağrıyor" de. oldu bitti.


jenasinans
(19.04.19)
alkol her şeyin ilacı, nasıl gevşiyor insan anlatamam.


emfuzi
(19.04.19)
(3)

Maaşı dolar yapıp bozdura bozdura harcamak

Arkadaşlar merhaba, yarından itibaren maaşın tamamını dolar alıp bozdura bozdura harcamayı düşünüyorum. Bunun için en uygun banka hangisi olur? Teşekkürler
Arkadaşlar merhaba, yarından itibaren maaşın tamamını dolar alıp bozdura bozdura harcamayı düşünüyorum. Bunun için en uygun banka hangisi olur?
Teşekkürler
hoot
(14.02.19)
Ben makas en az hangisinde piyasaya en yakın an az zararla nerden alırım diye soruyorum


hoot
(14.02.19)
mesai saatleri dışında bozdurma yeter. Maaşın hangi bankaya yatıyorsa bence onda usd hesabı aç, rahat olur.


nhk ni youkosu
(14.02.19)
Dolara günlük faiz veren bankalar var ama çok az faizi olur istediğiniz gün gidip alabilirsiniz.


bartholomew87
(14.02.19)
(2)

Fransa da kendi kreşlerini yöneten veliler

Arkadaşlar merhaba, geçen günlerde Fransa da düşük bütçeli velilerin Kolektif şekilde kendi kreşlerini yönettiği, devlet destekli bir kreşten bahsedildiğini hatırlıyorum. Başlığı bulamadım. Zannedersem ekşi şeyler de karşıma çıkmıştı ilk. El atıp Buldurursanız sevinirim
Arkadaşlar merhaba, geçen günlerde Fransa da düşük bütçeli velilerin Kolektif şekilde kendi kreşlerini yönettiği, devlet destekli bir kreşten bahsedildiğini hatırlıyorum. Başlığı bulamadım. Zannedersem ekşi şeyler de karşıma çıkmıştı ilk. El atıp Buldurursanız sevinirim
hoot
(20.01.19)
Ayni sey mi bilemedim ama soyle bisi okumustum bi kac gun once www.gazeteduvar.com.tr


euteamo
(20.01.19)
Çok teşekkürler, aynen dediğim yazı bu. Ekşi şeyler de okuduğumu sanıyormuşum.


hoot
(14.02.19)
(5)

Tıraş makinesi

Arkadaşlar merhaba, kafamı düzenli olarak kazımak istiyorum, zaten saçlarım hızlı çıkar. Wahl Color 1395 modelini internetten sipariş ettim ve arızalı çıktı iade ettim.Bu marka hakkında yazılanları okudum yine aynı markadan almak istiyorum ama diğer markalara da açığım, Bu markayı güvenilir olarak n
Arkadaşlar merhaba, kafamı düzenli olarak kazımak istiyorum, zaten saçlarım hızlı çıkar. Wahl Color 1395 modelini internetten sipariş ettim ve arızalı çıktı iade ettim.
Bu marka hakkında yazılanları okudum yine aynı markadan almak istiyorum ama diğer markalara da açığım,

Bu markayı güvenilir olarak nereden satın alabilirim?
hoot
(11.01.19)
Moser kullanıyorum, tavsiye ederim.


dalekcaan
(11.01.19)
(bkz: moser)


veritaslibertas
(11.01.19)
Moser +1


mithrilfender
(11.01.19)
moser diyecektim ama 3 moser ile uğurlamışlar zaten.


eeb
(11.01.19)
ya zaten moser ile wahl aynıymış ancak moser in çok fazla çakması oluyormuş tabi bir de ben berber olmadığım için 200 liradan fazla vermek istemiyorum


hoot
(11.01.19)
(3)

writing çalışmak

merhaba millet, 3-4 aydır düzenli yabancı dil çalışıyorum. en büyük eksiklerimden bitanesi writing yapmak. bunu yapmayınca öğrendiğim yeni şeyler de uçup gidiyor gibi. bunu nasıl aşaım? bir türlü elime kağıt kalem alıp yazmaya kalkışmıyorum. bunun yerine ikame edilebilecek bir çalışma var mı? bir ar
merhaba millet, 3-4 aydır düzenli yabancı dil çalışıyorum. en büyük eksiklerimden bitanesi writing yapmak. bunu yapmayınca öğrendiğim yeni şeyler de uçup gidiyor gibi. bunu nasıl aşaım? bir türlü elime kağıt kalem alıp yazmaya kalkışmıyorum. bunun yerine ikame edilebilecek bir çalışma var mı? bir arkadaşım ses kaydetmemi söyledi o da ilginç bir çalışma şekli. siz ne tavsiye edersiniz?
hoot
(28.12.18)
essay yazmak her derde devadır.


Techsavvy
(28.12.18)
yazıp yazıp şuradakilere kontrol ettir (bkz: lang-8.com)


ingilizce okumak epey işe yarıyor. 4 yıl arayla toefl'dan writing bölümünde 21-27 aldım. sanıyorum ki kısa sürede çok gelişecek bir şey değil.


bohr atom modeli
(28.12.18)
(5)

bir hava yolu şirketinde uçak sahibi olmak vs taksi plakası sahibi olmak

merhaba millet merak ettiğim birşey varTürkiye de bir havayolu şirketinde bir uçak sahibi olmak ya da 20 uçaklık bir filoda %5 hisse sahibi olmak istanbulda kaç taksi plakasına denk gelir?böyle bir kıyaslama yapmanın pek mümkün olmadığını biliyorum ancak taksi plakası sahipleri arasında bu güçte ola
merhaba millet merak ettiğim birşey var
Türkiye de bir havayolu şirketinde bir uçak sahibi olmak ya da 20 uçaklık bir filoda %5 hisse sahibi olmak istanbulda kaç taksi plakasına denk gelir?
böyle bir kıyaslama yapmanın pek mümkün olmadığını biliyorum ancak taksi plakası sahipleri arasında bu güçte olan var mıdır? mesela 100 plakası olan biri?

kaba olarak hesap yapılabilir mi?
hoot
(28.12.18)
taksi plakası gibi gayri mesrunun bol oldugu bı ortamda defter kayıtları pek bısey ıfade etmeyecektır. brırılerı adına gorunen plakalar baska bırılerınındır. o nedenle de 100 ne ki diyebiliriz.


bryan fury
(28.12.18)
uçağın ne olduğuna göre değişir. yeni kasa boeing 737 veya airbus a320'nin aylık kirası 400 bin dolar civarında. yani taksi plakasına verdiğin parayı 1 ayda kazanıyorsun. uçak eskiyse fiyat düşüyor ama o kadar da değil. 20 yıllık uçağı da 150 bin dolara kiralarsın. jumbo jetlerin kirası aylık 1,5 milyon dolar civarında.

business jet diye tabir edilen küçük uçaklar genelde saatlik kiralanıyor. saati 2 bin dolardan başlar 20 bin dolara kadar gider. taksi maksi hikaye yani.


prasinos
(28.12.18)
işte demek istediğim iki cevapla çıkıyor. adamın belki de 100 den fazla taksi plakası var. yani bu kadar zengin bir insan uçak sahibi olabilir. havayolu şirketi sahibi olabilir. boing 737 sahibi olabilir ancak bu kişi bunlar yerine taksi plakası sahibi oluyor. mafya oluyor. kar marjı mı yoksa küçük yerlerin kıralı mı olmak istiyor? ve neden taksiler iğrenç?


hoot
(28.12.18)
çünkü vizyonu o kadar. çünkü kendi bildiği çöplükte horoz olmak istiyor. mesela başaran holdingin sahibisindir, kızın -nur içinde yatsın- jetinle dubai'ye gider. ağaoğlusundur ortanca hanım gibi avam bir cümle kurarsın.


prasinos
(29.12.18)
bu tur hacmi buyuk işleri siyasetten bagımsız da dusunmek cok dogru degil. 1 kişi 100 plakayı siyasetten bagımsız toplayabilir mi?

bunun yanında tabi, ulkenın serbes piyasa olması gumrugun kalkması gelişmeleri de o kadar uzun boylu degil. thy dısında nasıl ucak alabiliyorsun, alıyorsun bi de baska yer ekiraya verip para kazanıyorsun? bunu yapabilecegin yasa bile yoktu, bunun vergisini hesaplayack maliye yoktu gibi gibi.


bryan fury
(02.01.19)
(5)

kamp alanında tatil yapmak

arkadaşlar merhaba 30 yaşındayım ve şimdiye kadar hiç böyle bir aktivite yapmadım. haftaya 7 günlük iznim var ve çadır mat tulum alıp böyle bir şey yapalım diyoruz. iki kişiyiz ve sevgilimin tek güvencesi benim tek güvencem sizlersiniz.nereye gidilir? (sıcak bir yer olmasa da olur denize giren biris
arkadaşlar merhaba 30 yaşındayım ve şimdiye kadar hiç böyle bir aktivite yapmadım. haftaya 7 günlük iznim var ve çadır mat tulum alıp böyle bir şey yapalım diyoruz. iki kişiyiz ve sevgilimin tek güvencesi benim tek güvencem sizlersiniz.

nereye gidilir? (sıcak bir yer olmasa da olur denize giren birisi değilim benim tatil anlayışım karadeniz turu pamukkale turu nevşehir gezisi gibi şeyler)

ne almalıyız? sadece elimde bir tane uyku tulumu var çadır filan yok bulabilirsek arkadaşlardan bulamazsak alacaz bi tane

bu kamp alanlarında yeme içme işleri nasıl oluyor?

arabamız yok sizce bu kendimize eziyet mi olur? yoksa kamp alanlarına rahat ulaşım var mı?

diğer her türlü önerilere açığız
hoot
(07.10.18)
çoğu kamp alanında işletmeler gecelik çadır kiralayabiliyor ama önceden arayıp sormakta fayda var. uyku tulumu ve mat edinin mutlaka her ikiniz için de. sinek böcek kovucu amonyak vs. ihmal etmeyin.

en yakın köyde migros vardı biz yeme içmeyi oradan hallediyorduk, 45 dk yürüme mesafesiyle. haritalardan bakın gitmeden önce market bakkal vs.

öyle yerlerde cok rahat otostop çekebilirsiniz arabasızlığı dert edinmeyin. (yaz tatili icin konustum, su mevsimde pek fikrim yok)

ortak duş, tuvalet ve priz olur mutlaka kamp alanlarında ama hijyeninizden biraz feragat edeceksiniz.

ben antalyanın batısını tercih etmistim ama daha güzel yerler vardır elbette yer konusunda pek önerim yok.


öncelike şahsi fikrim 7 günlük iznin hepsini kamp olarak kullanırsan dinlenemezsin ve bence süreyi kısa tut ya da otel seçeneği koy aralara. çanakkale assos, kaz dağları,akyaka orman kamp alanı, kaş seçenekleri olabilir. yemek içmek olayları sabah akşam yemek veren de var sadece konaklama şeklinde olan da. sizin neyi seçeceğiniz önemli. aracınızın olmaması çok önemli değil büyükşehir dışında nerede otostop yaparsanız sizi alan insanlar olacaktır(kız arkadaşınızın yanınızda olması otostop için sizi alacak adama güven veriyor).


ampirikukumil
(07.10.18)
İlk çadır kampı için 7 gün çok, belki de 2 gün bile dayanamayacaksınız. Herkes sevmiyor bu çadır işini, hele ki kadınlar genelde daha zor uyum sağlıyorlar.

Derecesi yüksek bir tulum alın mutlaka, mat standart da olsa yeterli. Çadır da 4 mevsin olsun, yağmura dayanıklı olsun.


John Bloor
(08.10.18)
son 3-5 yıldır her fırsatta kamp yapan birisi olarak şunları sçyleyebilirim;

araç olmadan olur mu olur ama özellikle sevgilinizle beraberken çok zor olur. öncelikle bu fikri aşılayın sevgilinize. ve yürüme konusunu da.

ben muğla civarındaki yerleri çok seviyorum öncelikle ama mevsim itibariyle çoğu işletme kapanmış olabilir.

akyaka orman kampını deneyebilirsiniz. mevsim itibariyle yer bulmanız kolaydır. hem oraya ulaşım kolaydır hem de ordan çevre yerlere gider gezersiniz. azmak nehrine gidersiniz, akyaka'ya gidersiniz, marmaris vs. de çok uzak değildir günübirlik gidip gelinebilir. gezilecek baya yer var marmaris ve çevresinde.

ben olsam 7 günü akyaka kampını merkez belirleyip günübirlik gezilerle çevreyi gezerek güzel değerlendirirdim. ancak bu mevsim deniz soğuktur biraz burda.

bir ikinci öneri de adrasan- çıralı tarafı. özellikle çıralı. birçok kamping mevcut çadır da içerde veriyorlar. bu mevsimde bile deniz hala sıcaktır. türkiye'nin en güzel denizi buralardır. çevre'de de kemer, tekirova pahaselis, olimpos'u ve antalya diğer tarafta kaş vs. yine aynı taktikle gezilebilir. kamp yerlerine yakın marketler ve kasaplar var çıralıda. yemek yiyeceğiniz restoran vs yerler de mevcut. burda aç kalmanız pek mümkün değil.

kaş camping var kaş'ta. burası da oldukça başarılıdır.kaş'ta da çok çok güzel plajlar mevcut.

fethiye tarafında da aktaş kamping var. burası da sessiz sakin bir yerdir. denize karşı çardaklar var çok keyifli bir yer. 15-20 dk mesafede market vardı. buranın da açık olup olmadığını teyitleyin.

buraları google maps üzerinden görebilirsin tüm işletmelerin fotoğrafları ve iletişim bilgileri vardır. fotoğraflardan nasıl bir yer olduğunu anlayabilirsin.

son olarak nerde kalcaksanız kalın, 3'lü üzatma priziniz 5mt, fener ışıldak vs. birer kamp sandalyeniz mutlaka olsun.


jugador
(08.10.18)
Bu mevsimde arabasız çok zor olur. Eziyet çekersiniz ikiniz de. Muhakkak tanıdıklarınızdan bir araba ayarlamaya çalışın olmazsa da kiralayın. Çakı, çakmak, fener, bol bol ıslak mendil, krem, ilkyardım seti,vs alın mutlaka. Yeme-içmeyi arkadaşlar yazmış.

Duyuruda @blacksky var. Devamlı, ayda 1 kampa gider. Ona aklına takılan soruları sorabilirsin.

www.eksiduyuru.com


blue serenity
(08.10.18)
(4)

Yabancı dili geliştirmek için Bir yerlerde çalışmak

Merhaba arkadaşlarŞuan geçici bir işte çalışıyorum ve ben bu dönemde eksiğimi tamamlamak için ingilizce çalışıyorum. Kursa filan yazıldım. Mayıs ayından sonra işsizim. Ancak bundan malum turist sezonu acaba ben kendime yabancı dilimi geliştireceğim bir işe girebilir miyim?Hep anlatırlar ya yaz tatil
Merhaba arkadaşlar
Şuan geçici bir işte çalışıyorum ve ben bu dönemde eksiğimi tamamlamak için ingilizce çalışıyorum. Kursa filan yazıldım. Mayıs ayından sonra işsizim. Ancak bundan malum turist sezonu acaba ben kendime yabancı dilimi geliştireceğim bir işe girebilir miyim?
Hep anlatırlar ya yaz tatilinde turistik yerlerde çalıştım. İngilizceyi öğrendim diye.

Bu nasıl olur? Nerelere gitmek/başvurmak lazım?
Yurtdışı olmaz maalesef
hoot
(30.09.18)
Tam olarak ingilizcen seviyen nedir? Bu turistik yerlerde çok ingilizce kasamazsın. Sadece speaking için pratik olmuş olur.


hz emreyiz
(30.09.18)
Zaten speaking için istiyorum.
Kursa göre konuşmam A2 testler için B1 dediler. Ben konuşma istediğim için A2 den başlayacağız. 6 ay kurs sürecek


hoot
(30.09.18)
Valla gidip turistik yerlerin otellerine falan başvurabilirsin.


Otellerde infoculuk işine gireceksin. Hedef kitle turistler olduğundan sabahtan akşama kadar konuşmak, ikna etmek zorunda kalacağın bir iş.


heidi'nin dedesi
(01.10.18)
(1)

Spor yapmak

Merhaba millet,Sözlükte bir başlık vardı esasen günde 20 km koşmak yerine şu egzersizleri yapın aynı etki gibi Yoga değil ama yine uzak doğu tekniği olabilir Pilates başlığına baktım o da değilNasıl bir şeydi şimdi yapayım diyorum ama aklıma gelmiyor bir türlü Teşekkürler
Merhaba millet,
Sözlükte bir başlık vardı esasen günde 20 km koşmak yerine şu egzersizleri yapın aynı etki gibi
Yoga değil ama yine uzak doğu tekniği olabilir
Pilates başlığına baktım o da değil
Nasıl bir şeydi şimdi yapayım diyorum ama aklıma gelmiyor bir türlü
Teşekkürler
hoot
(18.01.18)
HIIT mi?


(7)

Yeni toplanan bilgisayarın açılmaması

Merhaba milletYaklaşık 10. Yılını dolduran bilgisayarımı kökten yenileyeyim dedim.Kısaca Kingston 2x8 GB ddr4 ram AMD ryzen 1200 işlemciasus b350m-a anakart aldımeldeki ekran kartı ve SSD yi taktımdüğmeye basıyorum fanlar dönmeye başlıyor ama sonuç maalesef ekrana hiçbir görüntü gelmiyorsorun ne ola
Merhaba millet
Yaklaşık 10. Yılını dolduran bilgisayarımı kökten yenileyeyim dedim.
Kısaca Kingston 2x8 GB ddr4 ram
AMD ryzen 1200 işlemci
asus b350m-a anakart aldım
eldeki ekran kartı ve SSD yi taktım
düğmeye basıyorum fanlar dönmeye başlıyor ama sonuç maalesef ekrana hiçbir görüntü gelmiyor
sorun ne olabilir?
Parçaları internetteki sitelerden aldım
Ram'in kutusu açılmıştı ram arızalı olabilir mi
şimdiye kadar eşe dosta sistemi hep ben topladım hiçbirinde arıza çıkmadı
Yaşadığım şehirde hiç bir tanıdığım bilgisayarcı yok
sorunu nasıl çözebilirim?
anakart Bios update istiyor olabilir mi?
ram hatalıysa nasıl hallolur?
Ya da siz ne dersiniz?
Teşekkürler
hoot
(16.11.17)
Güç kaynağından olabilir mi.? Açılışta sinyal vermiyor mu? ( Bip sesleri)


sl78
(16.11.17)
ramleri tek tek takip calistirmayi deneyin oncelikle. ramleri de dogru slotlara taktiginizdan emin olun. ramler defective ise garantiden degisir. kingston omur boyu garanti veriyor ramlere


bollocks44
(16.11.17)
test yapmak gerekir. test yapacak parçalar var mı ki? farklı ram değişerek başla örneğin. bios update olduğunu sanmam. ekran diye düşündüm ama onda da bişey yoktur. ram gibi duruyor en yakın.


freetakilir
(16.11.17)
anakartın üzerinde iki digit lik ekran var mı? ordaki numara arızayı belirtir.
ekranın çalıştığından emin misin?


sttc
(16.11.17)
Ekran kartı da olabilir doğru taktığından emin ol.


güç kaynağının watt'ı yetersiz geliyor olabilir.


guc kaynagi yetersiz cevabi mantikli.

ekran karti tam oturmamis olabilir.

eskiden hdd'nin seslerinden bilgisayar acildi mi yoksa sadece anakarta guc mu gitti analayabiliyorduk. ssd'lerde olmuyor.

anakarti tam bilmiyorum ama ben bazen anakarta giden guc kaynaklarindan 4+4 pin olani takmayi unutuyorum. 20ligi takip calistiriyorum fanlar bir donuyor ama bilgisayar acilmiyor.


tanaka
(17.11.17)
(1)

e-reader tavsiyesi

merhaba millet, zamanında epey kimseyi kindle sahibi yaptım ancak şimdi malum gümrük vergisi ödemeden kindle sahibi olmak mümkün değil. aliexpress ile gümrüğe vergisi filan ödemeden azından yaz tatili hediyesi olarak alınabilecek 35 avroluk bir ürün alabilmek mümkün mü?teşekkürler
merhaba millet, zamanında epey kimseyi kindle sahibi yaptım ancak şimdi malum gümrük vergisi ödemeden kindle sahibi olmak mümkün değil. aliexpress ile gümrüğe vergisi filan ödemeden azından yaz tatili hediyesi olarak alınabilecek 35 avroluk bir ürün alabilmek mümkün mü?

teşekkürler
hoot
(06.06.17)
Kindle varken başka bir şey bulmak bana zor geliyor. Gümrük vergisi kötüymüş yalnız


compumaster
(06.06.17)
(1)

Ankara laptop tamiri

Melaba millet, Çok acil olarak ankarada bir gün içinde Laptop ekranı değiştirip verecek ve ücreti kredi kartı ile alacak biryer biliyor musunuz? Pazartesi akşama yetişmesi gerekiyor Çok teşekkür ederim
Melaba millet,
Çok acil olarak ankarada bir gün içinde Laptop ekranı değiştirip verecek ve ücreti kredi kartı ile alacak biryer biliyor musunuz? Pazartesi akşama yetişmesi gerekiyor
Çok teşekkür ederim
hoot
(17.12.16)
yer önerisi olarak değilde başımdan geçtiği için fikir önerisi olarak söylüyorum.

benim laptobun ekranı kırıldığında eve en yakın bilgisayarcıya gittim. 2-3 saat'e gel al dedi. kredi kartı ile ödesim diye sordum. fiyata %18 eklerim kabul edersen çekerim dedi.

bunlar ışığında halledebilirsin gibime geliyor. fakat yarın pazar her yer kapalıdır. p.tesi erken kalkıp işini halletmelisin.


belkider
(17.12.16)
(3)

Ankara'dan mobilya almak

Merhaba millet, şimdi herkes gelip sitelerden mobilya alır ev dizer bir günde ama biz bu işi beceremedik. Bu sitelerde avangart dedikleri dışında mobilya yapan yer yok mu? Yine beğendiğimiz mobilya alfemo enza ve doğtaş ta var. Onlar da dandik gibi geldi. Şöyle kafamıza göre bir gardırop bulamadık.
Merhaba millet, şimdi herkes gelip sitelerden mobilya alır ev dizer bir günde ama biz bu işi beceremedik.
Bu sitelerde avangart dedikleri dışında mobilya yapan yer yok mu?
Yine beğendiğimiz mobilya alfemo enza ve doğtaş ta var. Onlar da dandik gibi geldi. Şöyle kafamıza göre bir gardırop bulamadık. Zaten bir oturma grubu bir gardırop çekmece filan alacağız. Fiyatlar direk 3.000 TL yok mu sitelerde kaliteli avangart olmayan modern kullanışlı mobilya üreten bir yer?
hoot
(17.11.16)
sitelerde ozel imalat yapan yerler var, istediğin dolabı yapıyor. moda life var, dolapları ucuz ve fena değil.

koltuk için carden mobilya ya da tercihen ikea güzel.


babilbaligi
(18.11.16)
isor mobilyaya bak şaşmazda yol üstünde, modern tarz da var. fiyatlar uygun hizmet iyi 2 ayda hazırlamıslardı mobilyaları sonra bi günde kurulumu yapmışlardı. bakabilirsin bence. enzaya dandik dedin -_-


suwat
(18.11.16)
Kahraman Mobilya. Gözübüyük ler gönderdi de modern tarzda çalışır. Karacakaya Caddesi üzerinde.


(1)

1.44 faizli kredi için ne yapılabilir

Merhaba millet, Geçen sene acil bir durum sonrası 36 ay vadeli kredi kullandım yapı Kredi bankasından. Bu yapılandırma olayları ile oranda indirim yapıp vadeyi azaltabilir miyim? Teşekkürler
Merhaba millet,
Geçen sene acil bir durum sonrası 36 ay vadeli kredi kullandım yapı Kredi bankasından. Bu yapılandırma olayları ile oranda indirim yapıp vadeyi azaltabilir miyim? Teşekkürler
hoot
(01.11.16)
icbc bank a git 1,15 lerden falan yeni kredi al ve o 1,44 luk krediyi kapat


primetime
(01.11.16)
(4)

40" (102 ekran) TV tavsiyesi

Merhaba millet, şimdi bu boyutta bir tv almak istesek ve çok paramız olmasa sadece dahili uydu alıcı ve kaliteli görüntü için hangi tv yi alalım? Yani şu vestel arçelik beko gibi markalardan da olur Şu fakir gönlümüzü şenlendiriverin
Merhaba millet, şimdi bu boyutta bir tv almak istesek ve çok paramız olmasa sadece dahili uydu alıcı ve kaliteli görüntü için hangi tv yi alalım? Yani şu vestel arçelik beko gibi markalardan da olur
Şu fakir gönlümüzü şenlendiriverin
hoot
(23.10.16)
axen full hd 106 ekran bir tv aldım gayet tatmin ediyor beni kendi odamda kullanıyorum iyi yani ben memnunum 800 liraya aldım geçen ay vatan dan


axen full hd 106 tv sunny markasının ürünü. fiyatı 800-900 arası değişiyor. fiyat/performans açısından süper ürün. dahili uydu alıcısı yok. iyi bir alıcı 60-70 tlye alınabilir. duvar montajı için ayak ve montaj için servis ücreti de talep edilebiliyor. bu da, ayaklar dahil, yaklaşık 60-100 tl arasında değişiyor.


elestirman
(23.10.16)
Teşekkürler yani görüntü çok parlak değil öyle mi? Bu ucuz ürünlerin değişik bi parlaklığı var
Bir de çok zorlarsam vestek 43fb5000 var hem 43" hem uydu alıcılı bu nasıl olur? Görüntü olarak?


hoot
(23.10.16)
hocam bakın bende
40fa5050 var vestel
950 liraya almistim maximum kampanyasi ile
www.akakce.com

full hd
hd dahili uydu alıcısı var
smart tv yok
iki tane hdmi var yani bir pc bir ps baglayabilirsin
flashtan film oynatma var
tavsiye ederim.


kingcyrax
(23.10.16)
(3)

SQL server hakkında

Merhaba arkadalar, yandaki resimdeki yazan kadar bildiğim SQL server kullanan bir programımız var. Ancak bu server da arama yapmak gerçekten yavaş. Biz bunu nasıl hızlandırabiliriz?
Merhaba arkadalar, yandaki resimdeki yazan kadar bildiğim SQL server kullanan bir programımız var. Ancak bu server da arama yapmak gerçekten yavaş. Biz bunu nasıl hızlandırabiliriz?
hoot
(06.05.16)
Ssd disk alip sql database'ini ona alin


yons
(06.05.16)
ben programsal bazda diyorum mesela daha yeni bir sürüm sql ile çalıştırabilir miyiz? illa programı satan kişinin verdiği sql i kullanmak zorunda mıyız?
zaten çift kanal bellek ve ssd kullanılıyor ama yine yavaş hatta bunların gözle görülür bir artısı olmadı diyebiliriz.


hoot
(06.05.16)
@acemi
sadece sorgular yavaş


hoot
(14.05.16)
(7)

Uzaktan bağlantı işleri

Merhaba millet, şimdi hatırlamıyorum bundan yıllaaar önce chip dergisinde bir haber vardı. Haberde diyordu ki artık ağ oyunlarını internet üzerinden arkadaşlarınızla sanki ağdaymış gibi oynayacaksınız. Mesela need for speed 2 oyununu iki bilgisayar bir program kuracak ve sanki aynı ethernet içinde g
Merhaba millet, şimdi hatırlamıyorum bundan yıllaaar önce chip dergisinde bir haber vardı. Haberde diyordu ki artık ağ oyunlarını internet üzerinden arkadaşlarınızla sanki ağdaymış gibi oynayacaksınız. Mesela need for speed 2 oyununu iki bilgisayar bir program kuracak ve sanki aynı ethernet içinde gibi oyun kurabileceksiniz. Şimdi ben bu programın ismini hatırlamıyorun.
Benim amacım sql Database kullanan programımıza heryerden erişmek. Yani sql Database bilgisayarda kurulu, biz ağdaki diğer bilgisayarlara programı kuruyoruz sonra kayıt defterinde Server\bilgisayar adı gibi birşey yapıp Database kullanıyoruz. Şimdi ben bu Database e dışarıdan nasıl erişebilirim.
Teşekkürler
hoot
(25.12.15)
Oyun için kullanılan program "hamachi" ama veritabanı için işe yarar mı bilmiyorum.


EkimBebesi
(25.12.15)
ben de hamachi diye biliyorum.


arcass
(25.12.15)
Yapmak istediğiniz şey için programdan çok bir vpn'e ihtiyacınız var.
Bunun dışında sql'e dışarıdan erişmek için bir port açıp ip numarası ile bağlanabilirsiniz kolayca. Network kurmanıza gerek yok. Anladığım kadarı ile bir yerde kullandığınız local bir program var başka yerden aynı programı kullanmak istiyorsunuz ama yazılımda sql için ip girilecek bir yer yok ise; en basit çözüm uzaktan oradaki bir bilgisayara bağlanıp kullanmak.


creepy
(25.12.15)
benim bir arkadaşım gameranger kullanıyor. dediğin değil ama aynı işlevi görebilir sanırım. kullanmadığım için tam olarak bilmiyorum.


latsc
(26.12.15)
online oyunların temelinde bu var. sunucu bunlardan verileri alıyor. tek noktada birleştiriyor. en babaları, hamachi, wepla, garena gibi gibi.


cetoxim
(26.12.15)
öncelikle teamviewer ve türevleri kesinlikle olmaz çünkü 3g modem üzerinde bağlanıyoruz.
çok yavaş olacak
biz istemci bilgisayarın database adresini kayıt defterinden
"ServerName"="BİLGİSAYAR ADI\\ICRANET" YAPARAK BAĞLANIYORUZ.
bu bilgisayara aynı ağda olmadan bağlanmak istiyoruz


hoot
(26.12.15)
ana bilgisayarda mssql server zaten var? buna nasıl bağlanırız?


hoot
(26.12.15)
(5)

hoparlör tavsiyesi

merhaba milletşu hoparlörü gördüm ve resmen canım çekti ağzım ekşidi yeşil rengini görünce erik yemiş gibi oldum. http://amzn.com/B00KVEIY4Eben böyle bir hoparlörü bilgisayarda müzik dinlerken başım ağrımadan cızırtı olmadan müzik dinlemek için kullanabilir miyim?almaya değer mi? yoksa Creative Giga
merhaba millet
şu hoparlörü gördüm ve resmen canım çekti ağzım ekşidi yeşil rengini görünce erik yemiş gibi oldum. amzn.com
ben böyle bir hoparlörü bilgisayarda müzik dinlerken başım ağrımadan cızırtı olmadan müzik dinlemek için kullanabilir miyim?
almaya değer mi? yoksa Creative GigaWorks T20 al geç mi dersiniz?
hoot
(19.12.15)
Alma. Dinledim cacık olmaz.


alperz
(20.12.15)
ikisini de almayın derim. t20 araştırıyordum, kullanıcısı bass eksikliği çok hissediliyor dedi. o yüzden satmıştı bir tanesi.


simbolmina
(20.12.15)
bas istemiyorum ben zaten yoksa logitech x540 var bende


hoot
(20.12.15)
Hoparlör deyince edifier.


ursa major
(20.12.15)
edifier'ın türkiye'de servisi yok. var mı?


alperz
(20.12.15)
(3)

Klavye rafı/Çekmecesi

Merhaba arkadaşlar masam için resimdeki gibi klavye çekmecesi arıyorum ankarada nerede bulabilirim ?linkteki ürünün fare çekmecesi olmayanını ankara barosunun kütüphanesine gördüm. tam aradığım bir şey. nerede bulabilirim ya da bu şekilde yukarı monte edebileceğim (slider mı deniyor bilmiyorum) onda
Merhaba arkadaşlar masam için resimdeki gibi klavye çekmecesi arıyorum ankarada nerede bulabilirim ?
linkteki ürünün fare çekmecesi olmayanını ankara barosunun kütüphanesine gördüm. tam aradığım bir şey. nerede bulabilirim ya da bu şekilde yukarı monte edebileceğim (slider mı deniyor bilmiyorum) ondan bulup ortasına mdf mi yaptırayım?
turkish.alibaba.com

teşekkrler.
hoot
(22.11.15)
selam, masada daha fazla kullanım alanı olsun diye düşünüyorsan masaya kat da çıkabilirsin. ben bauhaus'tan 40 liraya hallettim monitör daha kafa hizasına geldiği için ergonomik açıdan daha iyi oluyor bence.

imgur.com

şu şekilde


yuto
(23.11.15)
@yuto, tabi asıl maaçlarımdan biri de masada yer açmak ama masa üzerine dosya koyup yazı yazdığım zaman hem klavye hem dosyayı aynı yere kaoyamıyorum.


hoot
(25.11.15)
bu şekilde yaparsan daha çok arkada ıvır zıvır için yer kalıyor, veya mouse/klavyeyi itmen gerekiyor.

şöyle bir şey varmış bi de
www.simelelektrik.com

bir de şunlar var yalnız 30 dolara geliyor
www.aliexpress.com


yuto
(26.11.15)
(3)

Turkcell Superonline taahhütname

Merhaba millet, fiberden dolayı Turkcell superonline kullanıyorduk ve taahhütlü aboneyiz. Taşındık ve sokakta fiber yok haliyle adsle geçildi. Ne var ki binada telefon altyapısı yok, dışarıdan kablo ile geliyor ve bağlantımız stabil değil sürekli arıza... Biz fiber için taahhüt verdik telefon altyap
Merhaba millet, fiberden dolayı Turkcell superonline kullanıyorduk ve taahhütlü aboneyiz. Taşındık ve sokakta fiber yok haliyle adsle geçildi. Ne var ki binada telefon altyapısı yok, dışarıdan kablo ile geliyor ve bağlantımız stabil değil sürekli arıza...
Biz fiber için taahhüt verdik telefon altyapısı da düzgün değil. Hazır uydunet varken uydunet kullanmak istiyoruz. Taahhütü iptal ettirmek için geçerli nedenimiz olduğunu düşünüyorum. Başına gelen var mı acaba?
Teşekkürler
hoot
(27.10.15)
bunu uydunet için sormuştum, ikemetgah ile gelin, eğer o adreste uydunet yoksa taahütnamenizi para almadan iptal ederiz dediler.

belki superonline içinde böyle bir şey vardır.


morcivert
(28.10.15)
superonline adsl kullanıyordum ve taahütümün bitmesine 3 ay kala internetim durduk yere kesildi. 1 ay sorunu gideremediler, iptal ettirdim. kol gibi cayma bedeli kestiler. davamız hala sürüyor.

yani özetle derim ki sıkı durun.


uuth
(28.10.15)
Dün gece yaptığım görüşmeler sonrası anladım ki binada sorun var. Ev sahibi ile görüşüp sorunu çözmeye çalışacağız.


hoot
(28.10.15)
(2)

usb bracket veya disket yerine takılacak usb çoklayıcı

merhaba millet, ofisteki bilgisayarlara resimdeki ürünlerden (birinci resimdeki disket yerine takılan aparatın usb 2.0 olanını) almak istiyorum lakin ikinci ürünü hangi siteden sipariş etmek istesem sadece bir tane stoklarında olduğunu söylüyorlar ve ben beş tane almak istiyorum. ikinci ürün ise tür
merhaba millet, ofisteki bilgisayarlara resimdeki ürünlerden (birinci resimdeki disket yerine takılan aparatın usb 2.0 olanını) almak istiyorum lakin ikinci ürünü hangi siteden sipariş etmek istesem sadece bir tane stoklarında olduğunu söylüyorlar ve ben beş tane almak istiyorum. ikinci ürün ise türkiyede yok galiba. bunları en kolay ve ucuz şekilde nereden alabilirim?

yarışmaya anakradan katılıyorum. teşekkür ederim.
hoot
(26.10.15)
aliexpress'e baktınız mı?


www.ebay.com
usb çoklayıcı değil bir de bu... anakarttaki pinlere takıyorsun boşta varsa. yani var olan ama kullanımda olmayan portları kullanılır hale getiriyor sadece.


(1)

cep telefonunun ahize ve mikrofonunu temizlemek

merhaba millet, telefonu hor kullandığım için olsa gerek artık mikrofon deliği belli olmuyor aynı şey hoparlör için de bariz. hem konuşanın sesini az duyuyorum hem de karşı taraf benim sesimi işitmediğini söylüyor. kolonya filan fayda etmedi. hatta ön kamerası biraz içeride olduğu için bir gün selfi
merhaba millet, telefonu hor kullandığım için olsa gerek artık mikrofon deliği belli olmuyor aynı şey hoparlör için de bariz. hem konuşanın sesini az duyuyorum hem de karşı taraf benim sesimi işitmediğini söylüyor. kolonya filan fayda etmedi. hatta ön kamerası biraz içeride olduğu için bir gün selfie çekelim derken çamur rengiyle karşılaştık. sağlam bir temizlik için ne önerirsiniz? silah temizleme sprayleri gibi bir şeyler var mı?
hoot
(26.10.15)
www.youtube.com
melissa maker'ın clean my space kanalını takip etmeni tavsiye ederim.


margi kleinjan
(26.10.15)
(1)

alan adı

iyi geceler millet, hemen şimdi bir tane adıma kayıtlı alan adı almak istesem ne yapmam lazım?
iyi geceler millet, hemen şimdi bir tane adıma kayıtlı alan adı almak istesem ne yapmam lazım?
hoot
(30.08.15)
Alan adı satan bi sireye girip satın alman lazım, boş ise tabi. Misal godaddy.com


skayas
(30.08.15)
(11)

on yedi yaş genci için filmler

merhaba millet, on yedi yaşında bir kardeşimiz var ve haliyle bir sürü problemle uğraşmak zorunda. yaşadaığı bu problemleri görecek ve kendisine çıkış yolu görebilecek filmler arıyorum birlikte izleyip konuşabileceğimiz.teşekkürler.
merhaba millet, on yedi yaşında bir kardeşimiz var ve haliyle bir sürü problemle uğraşmak zorunda. yaşadaığı bu problemleri görecek ve kendisine çıkış yolu görebilecek filmler arıyorum birlikte izleyip konuşabileceğimiz.
teşekkürler.
hoot
(30.07.15)
ben bugün Doubt(2008) filmini izleyeceğim, sanki galiba ona göre ama henüz izlemedim


michael_knight
(30.07.15)
Boyhood


kablelvuku
(30.07.15)
Fault in Our Stars

Keith (2008)

kendi problemlerinin ne kadar da sıradan olduğunu ve aşılamaz olmadığını anlayacaktır.


oddyseus
(30.07.15)
Doubt'ın konuyla alakası yok onu söyleyebilirim.


Doubt bayağı yetişkin filmi ve de konuyla alakası yok. @scent of a pastrami +1

Boyhood'da çıkış yolu yok. :(

Fault in Our Stars fazla romantik gelebilir ama @oddyseus'un bakış açısı çok anlamlı. +1. Keith'i izlemedim.

The Perks of Being a Wallflower +1

Benim önereceğim film: The Breakfast Club. Bu film bence çok uygun o yaş grubuna ve filmdeki karakterler birbirlerine zıt ama hepsinin ayrı problemi üzerinde duruluyor. Karanlık bir film de değil, çok güzel işleniyor konu. 17 yaşımda izlemiş olmayı çok isterdim. The Perks of Being a Wallflower'ın yazarının da esin kaynağıdır.


whimsical
(30.07.15)
dead poets society
october sky
flipped


vacigok
(30.07.15)
Dead Poets Society izlemesin. O çok acıklı bitiyor. İçine oturuyor insanın. Çıkış yolu yok...

october sky, flipped de öyle değildir umarım. Onları da izlemedim.

Ota boka yorum yapıyorum, özür dilerim de çocuğun psikolojisi daha çok bozulsun istemediğimden.


whimsical
(30.07.15)
they live
where is the friend's home
on the waterfront
the straight story
buffalo 66


lesmiserables
(30.07.15)
pump up the volume


shyz0re
(30.07.15)
teşekkürler, bolca izleyeceğimiz film oldu.


hoot
(30.07.15)
(1)

ykseklisans ve askerlik

merhaba millet, 88 li olmam dolayısıyla bedelli askerlikten yararlanamadım. 2015 sonuna kadar tecilliyim, acilen bir yüksek lisans programına başlamam gerekiyor. 7 bin liraya kadar bütcem var ne yapayım?
merhaba millet, 88 li olmam dolayısıyla bedelli askerlikten yararlanamadım. 2015 sonuna kadar tecilliyim, acilen bir yüksek lisans programına başlamam gerekiyor. 7 bin liraya kadar bütcem var ne yapayım?
hoot
(12.07.15)
ahmet yesevi dönemlik 2100 lira, uzaktan posta yolu ile de kayıt alıyor


sekox
(12.07.15)
(2)

Evrak çantası nereden alınır?

Merhaba millet, en son aldığım çantadan nefret etmeye başladım. http://amzn.com/B00FP5VKY0 linkteki gibi ya da altta benzerleri gibi çanta almak istiyorum. Öncelikle ankarada bu çantalardan nereden alabilirim? olmazsa Amazon dan sipariş versek kaç dolares kargo tutar?
Merhaba millet, en son aldığım çantadan nefret etmeye başladım. amzn.com linkteki gibi ya da altta benzerleri gibi çanta almak istiyorum.
Öncelikle ankarada bu çantalardan nereden alabilirim?
olmazsa
Amazon dan sipariş versek kaç dolares kargo tutar?
hoot
(18.06.15)
bu gösterdiğin çantayı abdden almaya kalkarsan en az 150 tl konşimento ödersin. çötoş bi taytçı eskiden her gönderisine 50 dolar yazarken son seferinde bunu yapmadığı için eşek yüküyle para ödemiştim.

ankarayı bilmiyorum da oralarda deri satan büyük pazarlar yok mu? yan yana sıralı zibilyon tane deri çantacı?


neira
(19.06.15)
amazondan sipariş edin son ana kadar ödeme yapmıyorsunuz zaten ne çıkacağını görürsünüz.


argent dawn
(19.06.15)
(1)

macbook enuygun nerede ne zaman alınır?

merhaba millet, ne zamandır kafamda var ama bir türlü alamadım. yurtdışıyla işim yok. bu mereti hangi firma ucuza uygun fiyata satıyor? vatan mı mediamarkt mı hangisi takip edilir? ya da güvenilir bir gittigidiyor satıcısı var mı?
merhaba millet, ne zamandır kafamda var ama bir türlü alamadım. yurtdışıyla işim yok. bu mereti hangi firma ucuza uygun fiyata satıyor? vatan mı mediamarkt mı hangisi takip edilir? ya da güvenilir bir gittigidiyor satıcısı var mı?
hoot
(17.05.15)
ben troy'dan almıştım.
öğretmen indirimi vardı %10du galiba


facebook
(17.05.15)
(3)

baz istasyonları mı yoksa telefonlar mı daha zararlı

merhaba millet, birkaç yıl önce bir şeyler konuşulmuştu mühendisler arasında. türkiyede baz istasyonları tepkilerden dolayı gücü o kadar aşağı çekiliyor ki bu nedenle telefonlar çok daha fazla güç harcıyor, çok daha fazla radyasyon yayıyor ve bataryalar da daha kısa sürede bitiyor diye. bununla ilgi
merhaba millet, birkaç yıl önce bir şeyler konuşulmuştu mühendisler arasında. türkiyede baz istasyonları tepkilerden dolayı gücü o kadar aşağı çekiliyor ki bu nedenle telefonlar çok daha fazla güç harcıyor, çok daha fazla radyasyon yayıyor ve bataryalar da daha kısa sürede bitiyor diye. bununla ilgili bir yazı makale gerçeklik payı var mı?
hoot
(15.05.15)
Baz istasyonu binlerce telefon sinyalinin birleştiği bir yer, sen sadece birkaç telefonun yaydığı sinyalleri alırsın. O yüzden daha tehlikeli olabilir. Telefonun güç harcadığı gerçektir ama tehlike düzeyi olarak telefon çok daha azdır.

Zaten bi baz istasyonu gibi binadan, bir de naz istasyonu gibi hatundan uzak duracaksın.


bigbadabum
(16.05.15)
Bu konu öyle bir şey ki bilen bilmeyen herkes yorum yapıyor. Hatta zamanında baz istasyonları kaldırılsın (goo.gl), iptal olsun diye imza toplayanlar vardı. Baz istasyonları şehir dışına taşınsın diyen dangalaklar bile vardı (goo.gl) Bu adamlar için ne desen boş.

Telefon gibi kablosuz sistemlerin hiç biri o radyo frekans yayının yapan sistem olmadan çalışmaz. Gerek uydu, gerek baz istasyonu mutlaka bişey olmalı. Ya da eskisi gibi kablolu sistemlere geri dönmeli.


Bu noktada herkes bişeyler uydurunca insanların korkması normal. Önüne gelen baz istasyonu kanser yapar diyor.

Bakın; Avrupa ve Amerika'da baz istasyonun yayabileceği maksimum güç 40-50mW/cm^2'dir. Bu değer kurallar ve yasalar ile sabit. Peki Türkye'de bu değer kaç 20mW/cm^2

Hal böyle olunca senin telefonun daha fazla güç basıyor. Ya da ben bir tane baz istasyonu kuracağım aralığa iki tane baz istasyonu kurmak zorunda kalıyorum.

Elbette bunun araştırmaları devam ediyordur. Ancak baz istasyonu kanser yapıyor derken, koskoca Türksat koskoca uyduları (goo.gl) ile Türkiye'nin tamamına sinyal basıp tivi yayını yaparken kimsenin ses çıkarmaması bi garip geliyor bana.


gkn
(16.05.15)
@gkn tam olarak bahsettiğim mesele bu "Bakın; Avrupa ve Amerika'da baz istasyonun yayabileceği maksimum güç 40-50mW/cm^2'dir. Bu değer kurallar ve yasalar ile sabit. Peki Türkye'de bu değer kaç 20mW/cm^2" bu nedenle baz istasyonları çok daha az güç kullanıp az radyasyon yaparken insanlar çok daha fazla radyasyona mağruz kalıyor. bu tam bizlik bir durum. mesela gelir vergisi toplanmayıp vergiyi kdv ötv ile toplamak gibi. görünürde bize batmıyor ama çok daa fazla zararı oluyor.


hoot
(16.05.15)
(12)

japon ve uzakdoğu kültürüyle ilgili birine ne hediye edilir?

ben bi bok yedim ve bu kültürlere ilgisiyle öne çıkan bir arkadaşımın kalbini kırdım. kalbini kazanmak ve af dilemek için bir hediye vereceğim. bu konularda cahilim ama siz olsanız ne alır ya da yapardınız?
ben bi bok yedim ve bu kültürlere ilgisiyle öne çıkan bir arkadaşımın kalbini kırdım. kalbini kazanmak ve af dilemek için bir hediye vereceğim. bu konularda cahilim ama siz olsanız ne alır ya da yapardınız?
hoot
(24.04.15)
haiku (japon şiiri) kitabı

www.idefix.com

www.idefix.com < sahaflardan bulabilirsen


freebird5406_2
(24.04.15)
japonların çay seramonileri meşhur onlara özel çay seti alablirsin küçük demlikleri var hoş değişik olabilir. tabi japon çayı da al. hoş o çaydan sonra japon kültüründen soğuyabilir.


kuzey li
(24.04.15)
Şemsiye


skayas
(24.04.15)
Çay seri +1000
Haiku olayı da güzelmiş, hatta bi set var böyle ahşap boggle gibi karıştırınca haiku oluyodu. Link bulursam eklerim.

Bir de yeşil çaya sarılmıs yasemin cicegi cayi var blooming jasmine miydi jasmine pearls müydü, öyle bi şey. O da ilginç bir çay.


mushtopus
(24.04.15)
fanus ve japon balığı al (trolleme amaçlıdır)


selam
(24.04.15)
Bir cümle kullan bi daha onu kırmayacağın üzerine inandırıcı.hediye o tespiti yaptırmaz.


tulaywitch
(24.04.15)
@tulay bunu japonca söylersem olabilir.
kendisi japonca biliyor ve döğüş sanatlarıyla ayrıca ilgili


hoot
(24.04.15)
ninja yıldızları yad ninjaların kullandığı zamazingolardan (meraklı olduğu için dedim troll amaçlı değilim bu sefer)


selam
(24.04.15)
yanina da bir ozur karti koy o zaman

ごめんなさい (gomennasai) yaz en altina da.


mushtopus
(24.04.15)
manga alabilirsin (okuyordur büyük ihtimalle)


Eccentric
(25.04.15)
peki; ne aldınız ?


tulaywitch
(27.04.15)
(4)

Şehir bisikleti

merhaba millet, haftasonları binmek için yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum. bundan önce 2009 model bir kron'um vardı ama memlekette kaldığı için getirmeyi düşünmüyorum. hem kendisi de ağır bir bisiletti. şimdi daha hafif ve şehir bisikleti tarzı bir bisiklet istiyorum. trek 7 serisi aklıman geçiy
merhaba millet, haftasonları binmek için yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum. bundan önce 2009 model bir kron'um vardı ama memlekette kaldığı için getirmeyi düşünmüyorum. hem kendisi de ağır bir bisiletti. şimdi daha hafif ve şehir bisikleti tarzı bir bisiklet istiyorum. trek 7 serisi aklıman geçiyor. bir de ankara da hangi mağazaya gitsem az kazıklanırım? toplama yapmaya zamanım yok. bisiklet ve dükkan tavsiyelerinizi bekliyorum.
hoot
(05.04.15)
ankara'da trek satan güngörler var bildiğim kadarı ile. erdoğanlar bisiklet ve delta bisiklet var bir de, ikisi de iyidir. farklı markaları satarlar zaten.


n62
(05.04.15)
Erdoganlar bisiklet bu sene specialized getirmeye basladi.

Fiyat/performans olarak alacagin en iyi sehir bisikleti specialized sirrus derim. 1500 tlden basliyor fiyatlari 10 bine kadar cikiyor. Butcene gore herhangi birini alabilirsin, pisman olmazsin. Hafif saglam ve ataktir.


halitkin
(05.04.15)
sirrus +1


sarap dumani
(05.04.15)
Carraro bisikletimi Güngörler'den almıştım, hizmetten de oldukça memnun kalmıştım. Oldukça ilgililer, tavsiye ederim.


(3)

ankara'da mağara ayarınnda ev bakıyoruz

merhaba millet, acil olarak eve çıkmayı düşünüyorum. ancak henüz stajyer olduğum için ücretim yüksek değil. işe tek vasıta ile gidip gelebileceğim için 317 güzergahına yürüme mesafesinde yerler lazım. üst limitim 450 TL olduğu için emlakçılardan bulunmuyor. ancak Türközü bağcılar civarında da birçok
merhaba millet, acil olarak eve çıkmayı düşünüyorum. ancak henüz stajyer olduğum için ücretim yüksek değil. işe tek vasıta ile gidip gelebileceğim için 317 güzergahına yürüme mesafesinde yerler lazım. üst limitim 450 TL olduğu için emlakçılardan bulunmuyor. ancak Türközü bağcılar civarında da birçok kiracı daha aza oturuyormuş. varsa bildiğiniz haber verebilir misini?
hoot
(22.03.15)
akdere tarafindan sorun hocam. oguzhan meslek lisesi var oralarda bi dolanin tavsiyem. 317 guzergahinda dediginiz gibi. seyran tarafinda 500 e kadar bulabilirsiniz bence ama bi arastirmaniz lazim


aydınlıkevler olur mu


omonia
(23.03.15)
hassas bölge karakolu nun yukarısına bakın. durağa 5 dakika kadar yürüme mesafesinde giriş katlar bulabilirsiniz.


sahte bonus kafa
(26.03.15)
(1)

Arkadaşın ismini tadelle biçimiyle yazmak

merhaba millet, şimdi bir arkadaşım var ve tadelleye bayılıyor. nasıl coco cola ve nutella paketlerin ismini kişi isimlerini yazıyorsa ben de bir paketi bu şekilde yazamasam da arkadaşın ismini tadelle fontu ve renkleriyle yazmak istiyorum. fotoşop bilmiyorum var mı kolayı?
merhaba millet, şimdi bir arkadaşım var ve tadelleye bayılıyor. nasıl coco cola ve nutella paketlerin ismini kişi isimlerini yazıyorsa ben de bir paketi bu şekilde yazamasam da arkadaşın ismini tadelle fontu ve renkleriyle yazmak istiyorum.
fotoşop bilmiyorum var mı kolayı?
hoot
(26.01.15)
www.myfonts.com

Bu fontlar benzer dedi.
Bence en çok benzeyen bu.

www.myfonts.com

Word'de çevresine altın rengi çerçeve ekleyip italik yaparak benzetebilirsiniz. Parlama, Yansıma, Gölge diye seçenek var. Anahat da olabilir.


Lim5
(26.01.15)
(4)

uzaktan bağlantı

merhaba millet, şimdi ofiste kullandığımız programı ofis dışında da kullanmak istiyoruz.bu icra programı, ana bilgisayarda database var ve ağda olan bilgisasayalar kayıt defterine //server gibi birşey yazarak bağlanabiliyor. ben team viewer gibi bir şey kullanmadan 3g ile bu database e bağlanmak ist
merhaba millet, şimdi ofiste kullandığımız programı ofis dışında da kullanmak istiyoruz.
bu icra programı, ana bilgisayarda database var ve ağda olan bilgisasayalar kayıt defterine //server gibi birşey yazarak bağlanabiliyor.
ben team viewer gibi bir şey kullanmadan 3g ile bu database e bağlanmak istiyorum. ağdaki bilgisayarda bu kolay ancak arada internet olunca nasıl yaparız?
edit: sabit ip gibi bir şey yeterli olur mu? yoksa vpn gibi bir şey mi kurmak gerekir?
hoot
(22.01.15)
dışarıdan public erişim için dmz açılıyor diye biliyorum
ama erişecek sınırlı bir ip aralığı var ise buna firewall yetkisi verilirse db sunucunun çıkış ip'sinden erişilir


probiyotik
(22.01.15)
@probiyotik
bir şey anlamadım


hoot
(23.01.15)
Google'ın Chrome eklentisi olarak uzaktan bağlantı uygulaması var.
Bağlanmak için bağlanan bilgisayar ve bağlanılan bilgisayarda -veya mobil alette- Google'da oturum açmış olmak ve aletlerin açık olması yetiyor sadece.

Ama sizin bahsettiğiniz direkt olarak Server'a bağlanmak sanırım. Bunu zaten yapabiliyor olsalardı yapıp verirlerdi. Yasal sorunlar olur diye tahmin ediyorum.


plutonunuydusu
(23.01.15)
ssl vpn


(1)

iişlemci anakart uyumu

merhaba millet aşağıda verdiğim parçalar birbiri ile çalışır mı?AMD A8 5600K Soket FM2 3.6GHz 4MB Cache 32nm İşlemci + HD7560D GPUASUS A55BM-A/USB3 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 VGA&DVI ve AMD A6 6400K Soket FM2 3.9GHz 1MB Cache 65W 32nm İşlemci + HD8470D GPUMSI FM2-A55M-E33 AMD FM2
merhaba millet aşağıda verdiğim parçalar birbiri ile çalışır mı?
AMD A8 5600K Soket FM2 3.6GHz 4MB Cache 32nm İşlemci + HD7560D GPU
ASUS A55BM-A/USB3 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 VGA&DVI

ve

AMD A6 6400K Soket FM2 3.9GHz 1MB Cache 65W 32nm İşlemci + HD8470D GPU
MSI FM2-A55M-E33 AMD FM2 A55 DDR3 2133MHz (O.C.) VGA&DVI Anakart
hoot
(28.10.14)
asus anakartın desteklediği cpu listesi aşağıdaki gibidir.

www.asus.com


fallthepieces
(28.10.14)
(1)

amazon firehd 6

Arkadaşlar bu 99$ lık tablet alınır mı? Ne artısı ne eksisi olur. Yoksa asus Nexus 7 mi alınır. Amazon almanın farkı olur mu?
Arkadaşlar bu 99$ lık tablet alınır mı? Ne artısı ne eksisi olur. Yoksa asus Nexus 7 mi alınır. Amazon almanın farkı olur mu?
hoot
(02.10.14)
fıre os bıraz sıkıntılı bır arayüz


wiillii
(02.10.14)
(3)

Pendikten rasathaneye

Arkadaşlar cumartesi günü istanbula gideceğim. hızlı trenden bilet aldım ancak pendik diye bir yere gidiyormuş. ben oradan rasathaneye gideceğim. hiç değilse üsküdar ya da kadıköy e nasıl gidebilirim acaba?
Arkadaşlar cumartesi günü istanbula gideceğim. hızlı trenden bilet aldım ancak pendik diye bir yere gidiyormuş. ben oradan rasathaneye gideceğim. hiç değilse üsküdar ya da kadıköy e nasıl gidebilirim acaba?
hoot
(30.09.14)
kartala geçip metroya binerek.


naberabi
(30.09.14)
trenden indikten sonra belediye otobüsleri var. Üsküdar ve Kadıköy'e otobüs ile ulaşabilirsin. kartal metroya da otobüs var


naturelist
(30.09.14)
akıllı telefonun varsa iett'nin nasıl giderim uygulamasını indir mutlaka.

pendik'ten üsküdar arabalarına bin. 16a üsküdar'a götürür. ordan da 15R ye bin. rasathaneye götürür.

www.iett.gov.tr
burdan hat arama kısmından saatlerine de bi göz at.


(8)

yeni açılacak büro için hediye önerisi

Merhaba millet, arkadaşım avukatlık bürosu açıyor. çöp kutusuna dahi ihtiyacı var biliyoruz. bir kaç kişi toplanıp hediye alalım diyoruz. benim aklımdan yazıcı geçiyor. genelde bürolarda samsung scx 4x21 tipi bir yazıcı var. iyi mi bilmiyorum. masrafsız temiz toner dolumu kolay bir şey mi bu? ikinci
Merhaba millet, arkadaşım avukatlık bürosu açıyor. çöp kutusuna dahi ihtiyacı var biliyoruz. bir kaç kişi toplanıp hediye alalım diyoruz. benim aklımdan yazıcı geçiyor. genelde bürolarda samsung scx 4x21 tipi bir yazıcı var. iyi mi bilmiyorum.
masrafsız temiz toner dolumu kolay bir şey mi bu?

ikinci olarak diğer her türlü öneriyi alabilirim.
hoot
(04.09.14)
Hediye çeki alın, ne ihtiyacı var kendisi bütçesine göre giderir.


cakabo
(04.09.14)
Alacaginiz seyi ya zaten almissa?


delifaruk
(04.09.14)
İş hanının girişine (genelde zilin yanına) yapıştırılan a4 büyüklüğünde olan tabelalardan yaptır.


buzdagi
(04.09.14)
Hediye çeki +1 yanına da çiçek çikolata tarzı şekilli bişeyle gidersiniz .lakin önemli olan çöp kutusu dahi olsa bürosunda her şey kendi zevkine göre olsun.


zxcv
(04.09.14)
çöp kutusuna dahi ihtiyacı var diyorum -yani henüz hiçbir şey almış değil- alacağınız şeyi zaten almışsa diyorsunuz.
para vermek pek hediye gibi olmuyor.direk para da veririz. bence daha yaratıcı fikirler olmalı.


hoot
(04.09.14)
bir de ne alacak olursa olsun koşturacak mağazaya bakacak.


hoot
(04.09.14)
www.google.com.tr

bunu alın bir kere.

onun dışında faks makinesi, semaver veya güzel bir çaydanlık, sağlam bir askılık. akla gelmeyecek ama çok işlevsel şeyler bunlar.


yazıcı konusu şöyle, arkadaşınız alıp vergiden düşebilecek. Yani siz alacaksanız bile faturasını arkadaşınız adına kestirin ki vergi iadesinden düşebilsin.

makineyi faskta çeken fonksiyonlu bir cihaz alın. faks her zaman gerekli hukuk bürolarında.

bilgisayarı yoksa alınabilir. en azından elinizde kullanılmayan internete giren ofis uygulamalarını çalıştıran bir kasa ve yeni ekran olabilir.

yukarıda belirtildiği gibi askılık, semaver bunların dışında mantar pano, ofis koltuğu, themis figürü, dilsiz uşak www.candarogullari.com.tr
aklıma öncelikli gelenler.


emininsel
(05.09.14)
(2)

dualarla ilgli bir entry vardı

merhaba millethttps://pbs.twimg.com/media/BrTrMxJCYAAnSbA.jpg resmiyle bir entry aklıma takıldı ancak artık bir başlık elli şekil değiştirdiğinden bulamadım. entry de diyordu ki ahmet leyla ile evlenmek için dua ediyor ley la mecnun a aşık mecnun şirin'e... bir yandan da mehmet ahmet için dua ediyor
merhaba millet
pbs.twimg.com resmiyle bir entry aklıma takıldı ancak artık bir başlık elli şekil değiştirdiğinden bulamadım. entry de diyordu ki ahmet leyla ile evlenmek için dua ediyor ley la mecnun a aşık mecnun şirin'e... bir yandan da mehmet ahmet için dua ediyor filan.
var mı bu entry yi favorilrerine ekleyen?
hoot
(29.06.14)
hayır, zaten onu görünce aklıma gelen bir başlığın ilk entrysini soruyorum. bir ara çokça bkz verilen bir başlıktı.


hoot
(02.07.14)
(2)

Röportajı metne aktarmak

merhaba millet, tek başıma yapmam gereken bu işi en basit şekilde nasıl halledebilirim özellikle elimi klavyeden kaldırmadan? mesela bu iş için uzmanlaşmış çünkü yazınca elimi kalvyeden kaldırırsam dikkatim dağılır.başka ne tavsiyeniz olur çünkü toplamda üç saat röportaj var.teşekkürler.
merhaba millet, tek başıma yapmam gereken bu işi en basit şekilde nasıl halledebilirim özellikle elimi klavyeden kaldırmadan? mesela bu iş için uzmanlaşmış çünkü yazınca elimi kalvyeden kaldırırsam dikkatim dağılır.
başka ne tavsiyeniz olur çünkü toplamda üç saat röportaj var.

teşekkürler.
hoot
(27.05.14)
iphone da speech to text programi var ismi dragon. genelde iyi calisiyor. denenebilir.


exlibris
(27.05.14)
@exlibris iphone yok ama ipad mini var çalışır mı? onu da emanet alacağım için oluyorsa istiyeyim.


hoot
(27.05.14)
(4)

amazon kindle pw ile cloud kullanımı

merhaba millet, sorudan yeterince anlaşıldı mı bilmiyorum. beni elimdeki kitapları cloud a yüklemek ve lazım olunca idirip okumak istiyorum. eski kindle'ım da bulunan kitaplar bu cloud a bir şekilde aktarılmış ve ben yenisine geliince baktım heps duruyor, okuyacaklarımı indirdim okumayacaklarım clou
merhaba millet, sorudan yeterince anlaşıldı mı bilmiyorum. beni elimdeki kitapları cloud a yüklemek ve lazım olunca idirip okumak istiyorum. eski kindle'ım da bulunan kitaplar bu cloud a bir şekilde aktarılmış ve ben yenisine geliince baktım heps duruyor, okuyacaklarımı indirdim okumayacaklarım cloud da bekliyor. nsıl yaparız bunu?
bilgisayara amazon cloud kurdum kitapalrı attım olmadı. tarayıcıdan attım olmadı. kindle da gözüksün istiyorum.

teşekkürler.
hoot
(17.05.14)
calibre progrmaı ile kütüphanenizdeki kitapları, kindle e-posta adresinize gönderdiğiniz zaman
amazon içindeki personal documents kısmına alıyor
yani cloud'a
ondan sonra internet bağlantısı ile buradan dokümanı cihazınıza indirebiliyorsunuz
send to kindle programını da kullanabilirsiniz


şimdi buradaki kitaplar cihazın içine otomatik iniyor. diyorum ki inmesin cloud da beklesin? bunu nasıl yaparız?


hoot
(21.05.14)
normalde siz kindle üzerinden sync and check items demediğiniz sürece cihaza indirmemesi lazım ama bilemedim şimdi


galiba ben o dediğinizi yaptığım için geliyor.


hoot
(30.05.14)
(3)

Ankara Kütüphane

merhaba millet,ders çalışmak için kütüphane, etüd salonu gibi bir yere ihtiyacım var.cebeciye yakın, ulaşımı kolay ve varsa 24 saat açık bir yer arıyorum. var mı böyle bir yer?
merhaba millet,
ders çalışmak için kütüphane, etüd salonu gibi bir yere ihtiyacım var.
cebeciye yakın, ulaşımı kolay ve varsa 24 saat açık bir yer arıyorum. var mı böyle bir yer?
hoot
(18.04.14)
Hacettepe Üniversitesi Merkez Kütüphane var.


yatagants
(18.04.14)
morfoloji kampüsüne bi bak yerinde duruyosa oralarda da olacaktı bi tane çalışma salonu


vfgerty
(18.04.14)
ankara hukuk'ta okuyorum, cebeci kampüsü'nde. mahzen var bizim kütüphane gibi bir yer, genelde 24 saat açık oluyor. arkadaşa sordum şimdi 24 saat açık mı diye, "bilmiyorum ama açık heralde geçen 10'a kadar kalmıştım, çıkarken bile çalışan çoktu" dedi. büyük ihtimalle açıktır, cebeci'de hem. bir bak soruştur açık mı diye, çalışılır orda yani.

yerini tarif edeyim, hukuk kapısı kapalıdır şimdi. cebeci kampüsü girişinden gir, sağa dön, 6 kolonlu bina var ya malum bina oraya gir, sol tarafta bir koridor var orada bilgisayar odasını geçince solda.


signore
(18.04.14)
(1)

Ankara Restoran tavsiyesi

evet aşağıdaki soruyu görünce benim de aklıma geldi. ancak bizimki en az 20 kişilik grupla gidip oturup konuşmaya uygun ve ulaşım açısından da rahat olacak gelenlerin çoğunun özel aracı yok. teşekkürler ankara
evet aşağıdaki soruyu görünce benim de aklıma geldi. ancak bizimki en az 20 kişilik grupla gidip oturup konuşmaya uygun ve ulaşım açısından da rahat olacak gelenlerin çoğunun özel aracı yok. teşekkürler ankara
hoot
(15.04.14)
Çukurağa sofrası emek te bence gayet hoş ve uygun Bi Antepli olarak etlerini beğendim


besirzade
(15.04.14)
(3)

borderlinx sorunu

merhaba millet amazon dan 3 siparişim vardı. ve amazon ayrı ayrı olan bu siparişleri birleştirip yollamış tabi toplamı 100$ ı geçiyor. borderlinx bunları ayırmam diyor. daha önce başına bu tür şeyler gelen oldu mu? ne yapmamı öneririsiniz.
merhaba millet amazon dan 3 siparişim vardı. ve amazon ayrı ayrı olan bu siparişleri birleştirip yollamış tabi toplamı 100$ ı geçiyor. borderlinx bunları ayırmam diyor. daha önce başına bu tür şeyler gelen oldu mu? ne yapmamı öneririsiniz.
hoot
(10.03.14)
bişi olmaz. göndersinler.


ben smyrna
(10.03.14)
kargo 28$ tutuyor gümrük ve vergilerle 114$ oluyor. arada çok fark var.


hoot
(11.03.14)
olmaz bişşiii. kargo çok dersin.


ben smyrna
(11.03.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.