Giriş
(3)

facebook ta son günlerde sürekli arkadaşlık isteği gönderilmesi

yaklaşık 10 yıldır hesabım var, ilk dönemler hariç yoğun olarak pek kullandığım söylenemez. son 2-3 yıldır hiç açıp bakmıyorum, sadece hesabım kendi halinde duruyor, genel olarak dışarı kapalı, fotoğraflarım bilgilerim vs görünmüyor. son 1 haftadır her gün en az 3-4 kişi eklemeye başladı, ekleyen p
yaklaşık 10 yıldır hesabım var, ilk dönemler hariç yoğun olarak pek kullandığım söylenemez. son 2-3 yıldır hiç açıp bakmıyorum, sadece hesabım kendi halinde duruyor, genel olarak dışarı kapalı, fotoğraflarım bilgilerim vs görünmüyor.

son 1 haftadır her gün en az 3-4 kişi eklemeye başladı, ekleyen profiller de enteresan, evli barklı çocuklu olanlar, ya da 60-70 yaşında olanlar, ya da ilgi alanları vs tamamen alakasız olanlar gibi. (hiçbiri ile ortak arkadaş vs yok) hiçbiri mesaj vs göndermiyor da, yani hiçbirinin yürüme, tanışma amaçlı olduğunu düşünmüyorum. ancak hiçbibr anlam veremedim. açıkçası tedirgin de oldum birden böyle saçma bir arkadaşlık isteği akını olmasına.

siz de benzer şeyler yaşıyor musunuz? ya da bu neden kaynaklanıyor olabilir.
hypathia
(16.09.19)
Ben de aynı şeyi sorguladım. Facebook & Instagram'da saçma sapan profiller takip etmeye çalışıyorlar, sanki bi yerde ismim/kullanıcı adım yayılmış da birileri görmüş eklemeye çalışıyor gibi oluyor.


lcha
(16.09.19)
@lcha hayır biri bi yerde saçma sapan bi şekilde paylaşmış olsa bile en azından mesaj atarlar böyle ekleyip ekleyip kabul etmeyince kaybolmazlar gibi geliyor, işin içinden çıkamadım.


hypathia
(16.09.19)
Bu aralar benim de öyle. Sürekli ekleyen var hesap bir yerlerde dağıldı önlerine düşüyor muhtemelen.


(1)

Geyve Merkez Sinanbey Cami- kadıköy 'den ulaşım

adres: Geyve Merkez Sinanbey CamiCamikebir Mahallesi, Şht. Serhat Emre Sk. No:24 D:24, 54700 Geyve/Sakaryayarın öğlen orada olmam gerekiyor, istanbul kadıköyden mümkün olduğu kadar toplu taşıma kullanarak bu adrese en kolay nasıl ulaşabilirim? sakarya 'dan sonra uzaklık açısından taksi kullanımı vs
adres: Geyve Merkez Sinanbey Cami
Camikebir Mahallesi, Şht. Serhat Emre Sk. No:24 D:24, 54700 Geyve/Sakarya

yarın öğlen orada olmam gerekiyor, istanbul kadıköyden mümkün olduğu kadar toplu taşıma kullanarak bu adrese en kolay nasıl ulaşabilirim? sakarya 'dan sonra uzaklık açısından taksi kullanımı vs nasıl olur? şimdiden teşekkürler.
hypathia
(13.06.19)
toplu taşıma derken ?
kadıköy rıhtımda sakarya vib var ona binip adapazarında inip ordan geyveye giden minibüse binebilirsiniz. sakarya merkezden geyve 30 km taksi saçma olur


kitik
(13.06.19)
(2)

gmail doğrulama kodu

google hesabımda hem şifre hem sms doğrulama kodu kullanıyorum, kendi şifremle başka bir pc ya da tarayıcıdan bile hesabıma ulaşmaya çalışsam sms girmeden ulaşamıyorum. ancak bu aralar haftada 2-3 kez istemediğim halde doğrulama kodu mesajları geliyor, biri sürekli hesabıma ulaşmaya çalışıyor sanırı
google hesabımda hem şifre hem sms doğrulama kodu kullanıyorum, kendi şifremle başka bir pc ya da tarayıcıdan bile hesabıma ulaşmaya çalışsam sms girmeden ulaşamıyorum.

ancak bu aralar haftada 2-3 kez istemediğim halde doğrulama kodu mesajları geliyor, biri sürekli hesabıma ulaşmaya çalışıyor sanırım. ilk bir kaç kez pek önemsememiştim de bu kadar sık olunca endişe etmeye başladım. herhangi bir sms girmeden hesabıma ulaşabilirler mi?
hypathia
(20.01.19)
sms girmeden hesabina ulasamaz ama sms ile 2FA guvenli degildir. operatorun musteri hizmetleri ile yapilacak guzel bir social engineering ile seni hattina yeni bir sim kart cikarttirabilir. Google Authenticator kullan.


crucio
(20.01.19)
Bu ay içinde çok büyük ölçekli mail/şifre bilgileri ele eçirildi (773 milyon adet!)
www.troyhunt.com

Alakalı olabilir. Şifrenizi değiştirin.


taurina
(20.01.19)
(13)

kalorifer/ kombi yanıyor mu? istanbul

merkezi sistem bir apartmana taşındık 2 ay önce. 2 günden beri harıl harıl petekler yakılıyor hayır hava da bana göre soğuk değil. daha önce de merkezi sistem apartmanlarda oturdum ancak abartı soğuk olmadan kasım ayından önce yakılanı ilk kez görüyorum? sizde durumlar nedir?
merkezi sistem bir apartmana taşındık 2 ay önce. 2 günden beri harıl harıl petekler yakılıyor hayır hava da bana göre soğuk değil. daha önce de merkezi sistem apartmanlarda oturdum ancak abartı soğuk olmadan kasım ayından önce yakılanı ilk kez görüyorum? sizde durumlar nedir?
hypathia
(14.10.18)
bizde durumlar içler acısı
40 haneli apartmanda 13000 tl yakıt borcu var ödenmemiş.

inatla ve inatla yakıt ödemeyen ya da ödeyemeyen insanlar var.

her sene yaz kış yakıt parası ödememize rağmen(kışın toplansın diye), toplanan para yetmiyor, yetmeyince 1000 1500 ek yakıt parası çıkartıyolar.

havalar çok iyi gidiyor ama cuma gününden beri yakıyolar, cam kapı pencere çift taraflı açık, sıcaktan gebermek üzereyim o derece.

yaktığın kadar öde sistemi de yok bu arada.

bu sefer yine yakıt parası yetmedi diyecekler, ben de o meşhur hareketi çekip gideceğim.


killerbee
(14.10.18)
bizim de merkezi sistem fakat peteklerin üzerinde ölçerler var. o vasıta ile her daireye kendine özgü fiyat çıkarılıyor, eğer eksik kalırsa bütün dairelere ortak bölünüp ekleniyor.

Biz, minimum olan 15 dereceye getiriyoruz, eğer altına düşerse otomatiken yanıyor, kapatma şansı yok. fakat bu mevsimde 15 derecenin altına düşmeyeceğine göre, genelde yanmıyor. biz sadece ortak pay olan 20 25 tlyi ödüyoruz.


biravekahve
(14.10.18)
Kombi/henüz yakmadık


kisa
(14.10.18)
kombi/yakmadık yakmayız da geçen sene bıraktım ben o işi,yeni gelen zamlardan sonraa hele hiç yakılmaz. minik bir elektirikli sobam var onla tek oda takılmaç


nymphe
(14.10.18)
benim kendi evimde daha yanmıyor. zira yandığı zaman 600 den aşağı fatura geldiği görülmüş değil. bu sene zamlardan dolayı hiç yakmamayı düşünüyorum. kuzine aldım balkona onu kurucam, üşüyen gitsin yaksın.


Tears of Devil
(14.10.18)
Biz de başladık akşamları yakmaya


purplee
(14.10.18)
Henüz yakmadım.


datnet
(14.10.18)
kombi kapalı. açarsam büyük ihtimalle terlerim. hatta cam açık şu an.


sutlu nescafe
(14.10.18)
Sütlü artı bir


fasulyek
(14.10.18)
cumartesi gunu yurtdisindan donduk. bebegin odasi 21 derece olunca kombiyi biraz actik ama 24 derecelere gelince kapattik. dun hic acilmadi. sanirim en azindan 10 gun kadar daha kombiyi acmaya gerek kalmaz gibi. sonrasi icin allah herkese yardimci olsun.


a340
(15.10.18)
Kombi / hic yakmadik henuz.


stavro
(15.10.18)
evde henüz açmadık hiç. ofiste telefondan 23 dereceye sabitledik termostatı. seyrek de olsa yanıyor.


zgrydn
(15.10.18)
hayır


archery
(15.10.18)
(1)

bir milyonuncu spor salonu sorusu- göztepe/kadıköy

daha önce oturduğum sitenin spor salonunda grup dersleri vs vardı ve gayet keyifliydi, iki sene boyunca düzenli şekilde katıldım ve sosyalleştim, eğlendim. şimdi kadıköy - göztepe civarında benzer birşey arıyorum. macfiti sözlükte çok gömmüşler, bir sürü şikayet var, emin olamadım. aradığım şey bu b
daha önce oturduğum sitenin spor salonunda grup dersleri vs vardı ve gayet keyifliydi, iki sene boyunca düzenli şekilde katıldım ve sosyalleştim, eğlendim. şimdi kadıköy - göztepe civarında benzer birşey arıyorum. macfiti sözlükte çok gömmüşler, bir sürü şikayet var, emin olamadım. aradığım şey bu bölgede antreman ve spor programı yapacağım yerden ziyade düzenli grup dersleri ve ve bu derslere katılan iyi eğitmenleri olan bir salon. fiyat olarak da macfit ayarında olursa muhteşem olur tabi. öyle pt olsun, yağ ölçümü yaptırayım, program yazdırayım niyetim yok.
hypathia
(12.10.18)
ne kadar gömsek de şu an macfit dışında düzgün salon kalmadı. devam etmesini istiyorsanız macfit'e sahip çıkın.

yoksa yine 1987'de tüy siklet istanbul boks şampiyonu olmuş ertuğrul abinin leş gibi ter kokan ve havalandırması olamayan mekanında tai-bo kursuna devam edersiniz.


ozdek
(13.10.18)
(7)

izmir ve bu kasırga -fırtına olayı?

İzmir ' e uzun yıllardır gitmiyorum kış gelmeden gideyim diye önceden bu haftasonu için uçak bileti almıştım, sabah uyandığımda bu kasırga mı fırtına mı nedir onun başlığını gördüm. çok fazla entry ve başlık var hepsini okuyup analiz edemedim açıkçası, konuya hakim olan var ise cumartesi sabah istan
İzmir ' e uzun yıllardır gitmiyorum kış gelmeden gideyim diye önceden bu haftasonu için uçak bileti almıştım, sabah uyandığımda bu kasırga mı fırtına mı nedir onun başlığını gördüm. çok fazla entry ve başlık var hepsini okuyup analiz edemedim açıkçası, konuya hakim olan var ise cumartesi sabah istanbul'dan izmir'e gelecek ve pazar akşamı geri dönecek beni bu olay ne kadar etkiler, bilgi verebilir mi? teşekkürler şimdiden.
hypathia
(27.09.18)
asıl olay pazar günü olacak gibi görünüyor.


pazar günü için ciddi uyarılar yapılıyor.. cmt sabah sorunsuz izmir'e gitsen de, pazar akşamı hava durumuna göre uçaklar havalanmayabilir.. pzt iş güç varsa bu riske girmeye değmez.. iş güç yoksa havalimanında yatar kalkarsın en kötü ihtimalle pzt sabah istanbul'a dönersin..


strobist
(27.09.18)
pazar günü dönemeyebilirsiniz, ben olsam gelmezdim.


nice tnetennba
(27.09.18)
biletleri iptal edemiyorum yani gitmezsem yanacak biletler. çalışmıyorum pazar dönememe kısmı sorun değil ama ekstra bir gün otel vs masrafı da çıkacak öyle bir durumda ayrıca çok da keyifli olmayacak gibi.


hypathia
(27.09.18)
Valla erteleme şansım varsa -ki yok gözüyor- ertelerdim yoksa da çok vermediysem gitmezdim.


saatte 100km hıza çıkacak olan tropik bir fırtına bekleniyor.. bu cmt pazar izmirde yağmur fırtına olacaksa doğru düzgün gezemeyeceksin, geldiğine de değmeyecek.. senin yerinde olsaydım ben de bu riske girmezdim..


strobist
(27.09.18)
Pazar gununden ziyade aksami icin uyarilar yapiliyor diye biliyorum. Sen de gunduz gezip tozuver aksam otur kasirgayi izle, ben sahsen oyle yapmayi planliyorum :D


superfluid
(27.09.18)
(3)

Elazığ akgun otel den havaalanina ulaşım?

Günaydın, bu kez akgun otelden havaalanina ulasmam gerekiyor. burada havabus benzeri bi olay var midir, varsa nereden binebiliyorum? yoksa taksi ile kac km ve yaklasik ne kadar tutar? tesekkurler.
Günaydın, bu kez akgun otelden havaalanina ulasmam gerekiyor. burada havabus benzeri bi olay var midir, varsa nereden binebiliyorum? yoksa taksi ile kac km ve yaklasik ne kadar tutar? tesekkurler.
hypathia
(20.09.18)
akgün'ün karşısından belediye otobüslerine binip öğretmenevinin orda inersen - havaşlar zaten ordan kalkıyor- havaalanına gidebilirsin.
otelden ise mesafe olarak 15-20 km civarında olması lazım. taksiler de 50-60 tan aşağı tutmaz diye tahmin ediyorum.


joooper
(20.09.18)
Taksi 60'dan da çok tutar gerek yok. Arkadaşın dediği gibi öğretmenevine minibüsle gidin. Sık sık geçiyor zaten. Oradan da havaalanı servisine binin daha iyi.


akatreil
(20.09.18)
ya joooper'ın dediği gibi otobüs-havaş (elazığdaki otobüslerin tamamı kartlı ödemeye geçecekti, geçti mi bilmiyorum, geçtiyse nakit olarak ödeme kabul etmeyeceklerinden sıkıntı olabilir. eğer otobüse binemezseniz çarşıya giden minibüslere binin havaşın kalktığı yerin arka sokağından geçiyor. şoföre söylerseniz indirir sizi orda) yapın.

veyahut internetten bahçelievler taksi veya çaydaçıra taksi diye aratın. çıkan numaraları arayıp akgünden havalimanına kaça götürürsünüz diye sorun. fiyatlar kafanıza uyarsa en uygun olanını çağırın. geçen sene 35-40 civarına götürüyorlardı.

elazığda taksimetereyi pek açmazlar, mesafeye göre kafalarında ortalama bir fiyat vardır. onu alırlar. o yüzden binmeden sorun, pazarlık edin


yemrem
(20.09.18)
(4)

kadıköyden sabiha gökçene ulaşım?

selamlar, kadıköy den hava alanına gitmek için en rahat ve hızlı yol havabüs mü yoksa e-10 ya da e-11 hattı mı? bir de 18,50 uçağına binmek için hangi saatte binilmeli? bagaj yok online check in yapıldı, teşekkürler.
selamlar, kadıköy den hava alanına gitmek için en rahat ve hızlı yol havabüs mü yoksa e-10 ya da e-11 hattı mı? bir de 18,50 uçağına binmek için hangi saatte binilmeli? bagaj yok online check in yapıldı, teşekkürler.
hypathia
(19.09.18)
En rahatı havaş tabii ki. 4:45 ya da en kötü 5:15 aracına bin.


E-10 değil E-11 hızlı gidiyor. Havabus de hızlı ve rahat. Her ikisini de tercih edebilirsiniz.

Yurtiçi uçuşu mu yurtdışı mı olduğuna bağlı olarak saat değişir. Haftasonu mu haftaiçi mi yine değişir. Saat için bir şey diyemiyorum. Daha net söyleyebilen arkadaşlar çıkacaktır.


monogram
(19.09.18)
uçağın yurtiçi ise en geç 16.30'da hareket eden bir araca bin. ama bu kesinlikle E-10 olmasın. E-10 çok fazla durakları olan ve dolanan bir hat. E-11 veya diğer servis araçları olsun.

uçak yurtdışı ise daha erken çıkman lazım.


tabudeviren
(19.09.18)
Ben olsam 5 gibi binerdim. Ne olur ne olmaz

Havabüs iyi


Delay Fuze
(19.09.18)
(3)

planet earth ii - alt yazı

alt yazıları kaldırılmış galiba, aradım ama bulamadım, benim beceriksizliğim de olabilir bilemiyorum. yardımcı olabilecek olan var mıdır? şimdiden teşekkürler.
alt yazıları kaldırılmış galiba, aradım ama bulamadım, benim beceriksizliğim de olabilir bilemiyorum. yardımcı olabilecek olan var mıdır? şimdiden teşekkürler.
hypathia
(05.01.18)
@simderun bu ilk sezonun alt yazıları galiba?


hypathia
(05.01.18)
Özür dilerim :) Şuna bir bakın isterseniz.


simderun
(05.01.18)
(7)

asker uğurlamaları ne zaman bitecek?

demokrasi nöbeti yetmiyordu tabi bi de bu çıktı kafayı yemek üzereyim. ne zaman bitecek bu uğurlama olayları? hiç ilgim / bilgim olmadığı için soruyorum, bunların en son teslim olma günü ya da süresi filan var mı? kaç gün sürecek daha? ona göre sabretmeye çalışayım gerçi sabretmesem ne olacaksa.
demokrasi nöbeti yetmiyordu tabi bi de bu çıktı kafayı yemek üzereyim. ne zaman bitecek bu uğurlama olayları? hiç ilgim / bilgim olmadığı için soruyorum, bunların en son teslim olma günü ya da süresi filan var mı? kaç gün sürecek daha? ona göre sabretmeye çalışayım gerçi sabretmesem ne olacaksa.
hypathia
(03.08.16)
bölgenizden giden asker sayısına göre değişir, bir asker bir gün demek öyle hesap edebilirsiniz :)


gilbeys
(03.08.16)
istanbul'da yaşayan bi insan olarak hiç bitmeyeceği sonucunu mu çıkarmalıyım yani :s tamam da bunların senede 3-4 kez bi dönemleri olmuyor mu? o dönemde gidenlerin belli bir teslim olma süresi yok mu? 365 gün değil de sadece bazı haftalarda bu coşku olduğuna göre belli bir süresi de olmalı mantığıyla yaklaşıyorum. yanlış olabilirim.

@rm bunun için de taşınmayayım ya. zaten yeni taşındım sayılır, pek kolay olmuyor. seviyorum da evimi.


hypathia
(03.08.16)
@hypathia bölgenizde dedim yahu şehrinizde demedim naptınız allahtan türkiye demediniz :)))


gilbeys
(03.08.16)
Ha asker ugurlamasi mi varmis, hayret bu aksam ustu calan kornalar ne alaka diyordum ben de..

Ayin onikisi ya da onucu gibi teslim olunuyordu birlige yanlis hatirlamiyorsam..


mirandaiam
(03.08.16)
senin için hiç bitmeyecek :))))


gilbeys
(03.08.16)
@gilbeys evet onu açıklığa kavuşturduğumuz iyi oldu :)


hypathia
(03.08.16)
1 hafta falan sürer herhalde.


(6)

sivrisinekler

bir iki gündür bunlarda ciddi bir artış mı söz konusu? normalde en fazla evin içinde 1-2 tane görürdüm bugün rahat 15 tane saydım, bi de bunlar evrim filan mı geçirmiş? hayvani büyüklükte hepsi. tabi onlar beni yemeden ben farketmediğim için her tarafım ısırılmış durumda. hemen şu spreylerden sürdüm
bir iki gündür bunlarda ciddi bir artış mı söz konusu? normalde en fazla evin içinde 1-2 tane görürdüm bugün rahat 15 tane saydım, bi de bunlar evrim filan mı geçirmiş? hayvani büyüklükte hepsi. tabi onlar beni yemeden ben farketmediğim için her tarafım ısırılmış durumda. hemen şu spreylerden sürdüm saatte bir tekrarlıyorum da bunlar evden çıkmazsa napıcam ben? tablet vs. gibi şeyler pek işe yaramıyor yine ısırıyor. bi de bunların 23. katta olması çok saçma değil mi ya? ısıya geldiklerini okudum, ışıkları kapattım pencereyi kapatamıyorum dışarı çıkabilsinler diye. sitedeki market kapalı öldürmek için herhangi bi sprey alamıyorum. google daki sivrisineklere karşı çözüm önerilerini evde bi şey olmadığı için uygulayamıyorum. çaresizim.
hypathia
(02.08.16)
burda her türden böcek var. ama sıfır sivrisinek.


cok joleli ozgur
(02.08.16)
orası neresiymiş öyle ya? benim konum istanbul alibeyköy tarafı.


hypathia
(02.08.16)
ankara etimesgut civarı. 10 km ilerde bi yerde kalıyodum. tüm vücudum şişene kadar sokuyolardı. enteresan durumlar.


cok joleli ozgur
(02.08.16)
ısıya değil karbondioksit izine geliyor sinekler aslında daha çok. o yüzden sinekleri bir yere çekmek istiyorsan sinekleri çekeceğin odada çok fazla karbondioksit üreteceğin faaliyetler yapmanı tavsiye ederim. artış olmaması için oturduğun yerde ilaçlama yapılmasını sağlayacaksın. kendin değil dışarda yapılanları kastediyorum. çok etkiliyor.


duyurunun bug'ı
(02.08.16)
ya normalde ilaçlama yapılıyor da son 1 haftadır görmedim herhalde atladılar. hem sprey hem tablet hem de şu prize takılan likitleri kullanıyorum hepsi olduğu yerde duruyor. bunlar ben salondan gittikten sonra canları sıkılıp yeter bu kadar deyip pencereden çıkıp giderler mi sabaha kadar acaba? yoksa artık benimle mi yaşayacaklar :s


hypathia
(02.08.16)
evde hamur mayası varsa sinek kapanı yapabilirsiniz


basond
(02.08.16)
(2)

avizede durduk yere patlayan ampül

elimizde koçtaştan 1 ay önce alınmış linkteki avize mevcuthttp://i65.tinypic.com/2h2no5f.jpgözellikleri de şurada http://www.koctas.com.tr/lucea-mido-avize-krom/22370-31442/bu avizeye elektrikçinin taktığı ampül de fujikanın şeffaf mum ampülü 60 watt mış. bu avizelerden 2 tane var salonda. 2 hafta ö
elimizde koçtaştan 1 ay önce alınmış linkteki avize mevcut
i65.tinypic.com

özellikleri de şurada
www.koctas.com.tr

bu avizeye elektrikçinin taktığı ampül de fujikanın şeffaf mum ampülü 60 watt mış. bu avizelerden 2 tane var salonda. 2 hafta önce bi avizedeki 2 ampül birden yanmamaya başladı. uğraşmak istemedim sadece diğer avizeyi kullanmaya başladım. az önce birden pat diye ses geldi ve diğer avizede söndü. ampül patlamış ve patlamakla kalmayıp kendini yere atmış o derece. şimdi tabi ki görmeden bişey söylemek zor ancak buradaki muhtemel sorun avizenin yanlış bağlantısından mı kaynaklanmaktadır, yoksa ampülün dandik olmasından mı? tesisatla ilgili bi sorun olduğunu sanmıyorum, yeni bina. ilk aşamada elektrikçi çağırana kadar sorunu nasıl çözebilirim? fikri olan? teşekkürler,
hypathia
(28.07.16)
40*2 demişler. büyük ihtimalle 60wluk ampul fazla gelmiş olabilir.


sutlu nescafe
(28.07.16)
e14 duylu bir avize, standart ince duylu ampül yani. 60w ın yüksek gelmesi gibi bir durum olmaz, istediğiniz vatajda ampül takın farketmez. Avize içinde herhangi bir trafo vb. ampülü patlatacak birşey yok. Sadece gelen şebeke hattını duya ileten kablolar var. Sorun çok büyük ihtimal ampüllerin kalitesizliği.


(1)

volkswagen arena yol tarifi?

çıkış yeri olarak maslak giz 2000 plaza ya da mudo bahçe ya da maslak metro plazalar çıkışı düşündüğümüzde biri bana acilen volkswagen arena 'ya en mantıklı yürüyüş ya da araçla ulaşım yolunu tarif edebilir mi en ayrıntılı şekilde iyice kafam karıştı herkes farklı bişey söylüyor :(
çıkış yeri olarak maslak giz 2000 plaza ya da mudo bahçe ya da maslak metro plazalar çıkışı düşündüğümüzde biri bana acilen volkswagen arena 'ya en mantıklı yürüyüş ya da araçla ulaşım yolunu tarif edebilir mi en ayrıntılı şekilde iyice kafam karıştı herkes farklı bişey söylüyor :(
hypathia
(05.11.15)
itu ayazaga duraginda inip, plazalar cikisindan cik. ringler var orda 10 dakikada bir. olmadi yuru, zaten 10 15 dakika surer surmez.


brkylmz
(05.11.15)
(2)

digitürk dilediğin yerde / diziler

torrentle, alt yazı bulmakla, bir şeyler arayıp indirmekle uğraşmamak için dizi kanallarını açtırdım. true detective 'e başlayayım dedim ilk sezonu yok, havawaii five-o yu açayım dedim 5. sezondan başlıyor, e bu çok saçma değil mi? ben bunların ilk sezonlarını netten izleyeceksem dizi paketine neden
torrentle, alt yazı bulmakla, bir şeyler arayıp indirmekle uğraşmamak için dizi kanallarını açtırdım. true detective 'e başlayayım dedim ilk sezonu yok, havawaii five-o yu açayım dedim 5. sezondan başlıyor, e bu çok saçma değil mi? ben bunların ilk sezonlarını netten izleyeceksem dizi paketine neden ihtiyacım olsun? digitürk'ten eş zamanlı izleyebilmek içinse dizilerin tvde yayınlanma saatini mi bekleyeceğim? bu ilk sezonlarının olmamasının özel bir sebebi var mı?
hypathia
(19.08.15)
soruna cevap olmayacak ama popcorn kursan daha iyi olur gibi


Ozel bi sebebi yok bence. Friends mesela 1. Sezondan itibaren var. Bazilarinin var bazilarinin yok yani. Maalesef bastan yayinladiklari dizilerin saatlerini takip edeceksin. Digiturk plus aldiysan kaydedip sonra izleyebilirsin. Ben oyle yapiyorum.


duma duma dum
(20.08.15)
(1)

beşiktaştan çengelköye ulaşım

akşam çengelköy'e geçmem gerekiyor, internette 19,10 da beşiktaştan çengelköye geçen bir vapur görüyorum, bu iskele beşiktaşta nerededir? kadıköy vapurlarının kalktığı iskele mi yoksa sol tarafta eskiden üsküdar vapurlarının kalktığı bi iskele vardı orası mı?
akşam çengelköy'e geçmem gerekiyor, internette 19,10 da beşiktaştan çengelköye geçen bir vapur görüyorum, bu iskele beşiktaşta nerededir? kadıköy vapurlarının kalktığı iskele mi yoksa sol tarafta eskiden üsküdar vapurlarının kalktığı bi iskele vardı orası mı?
hypathia
(14.08.15)
Uskudar iskelesi.


elmayra
(14.08.15)
(3)

çekirdek kahveyi öğüterek istediğimiz forma getirmek

elimde daha yeni aldığım bir adet http://www.delonghi.com/tr_tr/products/kg79/ 'dan var, bununla birlikte deneme yapabilmek için tchibo 'dan edindiğim çekirdek türk kahvesi ve çekirdek filtre kahve mevcut. makinenin kullanma kılavuzunda bişeyler yazıyor elbette, ama daha önce bu makineyi kullanmış o
elimde daha yeni aldığım bir adet www.delonghi.com 'dan var,

bununla birlikte deneme yapabilmek için tchibo 'dan edindiğim çekirdek türk kahvesi ve çekirdek filtre kahve mevcut.

makinenin kullanma kılavuzunda bişeyler yazıyor elbette, ama daha önce bu makineyi kullanmış olan ya da makine kullanımı hakkında fikri olan tecrübeli arkadaşlardan, 1 den 8 e kadar olan öğütme derecelerinden, ideal türk kahvesi için hangi rakamı seçmem gerektiği, filtre kahve -french press ve filtre kahve - makine kağıt filtre için hangi ayarı seçmem gerektiği konusunda yardım bekliyorum, bununla birlikte espresso için de kaçı seçip öğütmeliyim bilen varsa çok mutlu olmayı planlıyorum,

ayrıca makineden bağımsız olarak, "kendi kahveni kendin öğüt ve taze taze tüket" sloganıyla daha yeni adım attığım koskocaman kahve dünyası ve birbirinden leziz kahve çekirdekleri edinme konusunda (nerden alınır, nerden alınmaz, hangi marka hangi ürün kaçırılmamalı vb gibi - ancak şuruplar konusuna hakimim)tavsiye verebilecek arkadaşlara da minnetar olurum,

her ikisi için de şimdiden teşekkürler.
hypathia
(28.03.13)
tchibodaki kasiyere sorabilirsin, emin olmamakla berabe rtürk kahvesi 1, french press 3, makine de 5 numara diye biliyorum.


yakuza123
(28.03.13)
sözlükten kahvedelisi'nin kahve ve markalar ile ilgili entrylerini oku, bayağı bilgi alırsın.


whoosie
(28.03.13)
makineleri bilmiyorum, ben el değirmeni kullanıyorum ama türk kahvesi için en incesidir, espresso bir yükseğidir, french press en kalınlarından biridir. deneyerek de görebilirsin bunu. internette de resimlerden karşılaştırabilirsin öğüttüklerini. ancak ben olsam bu tip ucuz fiyatlı öğütücüler yerine çok daha ucuz ama kullanışı makinelere göre zahmetli olsa da, daha etkili ve pahalı makinelerle aynı işlevi gören sözen el değirmenlerinden kullanırdım. sadece french press ve filtre kahve için makineyi kullanmak daha akıllıca olabilir.

taze kahveler internet dışında ne yazık ki pek bulunamıyor. hele ki tchibo'nun çekirdekleri rezil durumda. onun dışında starbucks ve türevlerinin de kahveleri genelde bayattır. bu yüzden taze kahve için tek seçenek internet. bu konuda kahvefabrikası, baristasepeti gibi yerler siparişin üzerine çekirdikleri kavurup ertesi gün yolluyor. son zamanlarda sadece kahvefabrikası'ndan sipariş veriyorum ben, rahatlıkla alabilirsin, oldukça hızlılar da. ayrıca bir ara ingiltere'de hasbean.co.uk sitesinden de çekirdek almalısın, oldukça iyiler.

ayrıca kahve yapmak için ne kullanıyorsun bilmiyorum ama aeropress denilen muhteşem icadı denemelisin. fiyatı makinelere göre çok uygun, ancak lezzet olarak çoğu makineyi tokatlayıp yere serebilecek potansiyelde. bunu da yine internetten sipariş verebilirsin.


soso
(28.03.13)
(2)

digi digi digi digiturk

geçtiğimiz sene 24 ay taahhüt ile digiturk kullanmaya başladım, 3 hafta önce aldığım yeni tv sebebiyle digiturk hd kutuya geçtim, ancak bir kaç gün önce farkettiğim üzere daha önce kapalı olan, 9-16 arasında yer alan MMX kanalları açık, dün gelen faturamda herhangi bir ekstra ücret yok, neden olabil
geçtiğimiz sene 24 ay taahhüt ile digiturk kullanmaya başladım, 3 hafta önce aldığım yeni tv sebebiyle digiturk hd kutuya geçtim, ancak bir kaç gün önce farkettiğim üzere daha önce kapalı olan, 9-16 arasında yer alan MMX kanalları açık, dün gelen faturamda herhangi bir ekstra ücret yok, neden olabileceği konusunda bir fikri olan var mıdır? hd kutuya geçerken herhangi bir taahhütle herhangi bir paket ya da kampanyaya katılmadım. hayır bi de ne güzel filmler filan yayınlıyorlar :)

bu arada aynı anda aynı taahhütle digiturk kullanmaya başladığımız ve 1 hafta arayla eş zamanlı digiturk hd ye geçen ablamda bu kanallar hala kapalı görünmekte? sonradan başıma beklenmeyen bir fatura veya ödeme çıkmasın, endişe ettim.
hypathia
(10.11.12)
hd kutuya geçenlere 6 ay süreyle hediye veriyorlar diye biliyorum. 6 aydan emin değilim ama verdikleri kesin.


spesifikasyon
(10.11.12)
ilk ay o kanalları ücretsiz veriyorlar bildiğim kadarıyla beğenirsen alırsın şeklinde siz müşteri hizmetlerini arayıp bi sorun bence


sirena
(10.11.12)
(1)

ekşisözlük ve duyurunun hata vermesi

chrome kullanıyorum, sözlük ve duyuru aynı anda açık olduğunda saatlerce hiç sorun yaşamadan girebiliyorum, hatta diğer sitelerde de hiç sorun olmuyor, ancak bazen (her akşam en az 1-2 kez)ekşi sözlükte mesajlaşırken birden; "HATAbu web sayfası görüntülenirken birşeyler yanlış gitti, devam etmek içi
chrome kullanıyorum, sözlük ve duyuru aynı anda açık olduğunda saatlerce hiç sorun yaşamadan girebiliyorum, hatta diğer sitelerde de hiç sorun olmuyor, ancak bazen (her akşam en az 1-2 kez)ekşi sözlükte mesajlaşırken birden;

"HATA
bu web sayfası görüntülenirken birşeyler yanlış gitti, devam etmek için sayfayı yeniden yükleyin veya başka bir sayfaya gidin" uyarısı alıyorum. aynı anda duyuru sayfasında da bu uyarı çıkıyor sözlükle birlikte, başka hiçbir sitede ya da sayfada böyle bir sorun yaşamıyorum, acaba nedendir?
hypathia
(15.10.12)
java'yı sil tekrar yükle.


ben smyrna
(15.10.12)
(1)

şu an kanal d de yayınlanan film

(bkz: das experiment)' in hollywood versiyonu mudur? digiturk bilgi kısmı boşta konusunu göremiyorum. tamamen alakasız bişey mi?
(bkz: das experiment)' in hollywood versiyonu mudur? digiturk bilgi kısmı boşta konusunu göremiyorum. tamamen alakasız bişey mi?
hypathia
(22.09.12)
Değil. Das Experiment'in Hollywood versiyonunda Adrien Brody oynuyor.

Biraz izledim de, alakasıza benziyor.

www.imdb.com


otonom
(22.09.12)
(14)

ütü yapmayı sevmenin yolu nereden geçer?

normalde de en büyük kabusum olan bu ütü yapmayı bu sıcaklarda nasıl sevebiliriz? sevmeyi başaramıyorsak bile nasıl kolaylaştırabiliriz? nedir bunun püf noktası?elimizde olanlar: bir adet ütü, ütü masası, bolca yeni yıkanmış kırışık kıyafet ve ben.
normalde de en büyük kabusum olan bu ütü yapmayı bu sıcaklarda nasıl sevebiliriz? sevmeyi başaramıyorsak bile nasıl kolaylaştırabiliriz? nedir bunun püf noktası?

elimizde olanlar: bir adet ütü, ütü masası, bolca yeni yıkanmış kırışık kıyafet ve ben.
hypathia
(15.07.12)
Bir yandan tv izleyerek ya da müzik dinleyerek, vantilatörün karşısında yaparsan. Bir ihtimal.


tanterosa
(15.07.12)
o kırışık kıyafetlerin yapılan işe anında cevap veriyor olması kadar tatmin edici bir duygu yok. anında karşılık alıyorsun ve bu, sadece bir ütü sayesinde oluyor :)


devilred
(15.07.12)
müzik, alkol.


bu ikiliyle sevmediğiniz herşeyi sevebilirsiniz.


@devilred sanırım ütü yapmaktan bu kadar muteşem bişeymiş gibi bahseden ilk kişisin karşılaştığım, ben bile düşündüm hakkaten çok mu zevkli acaba diye :)

@tanterosa vantilatör iyi fikir ama bu havada o da sıcak sıcak üflüyor.

@charlesbukowskiineksi müzik tamam da alkol ve ütü hımmm garip bi bileşim ama neden olmasın.


hypathia
(15.07.12)
tv bence dalgınlık yaratıp kıyafet yaktırabilir. müzik olur ama. bitince kendinize ödül vereceğinizi kurgulayın kafanızda =)


infernal majesty
(15.07.12)
içten gelir. anneme yalvarırdım küçükken ben de yapayım diye. o zamanlardan beri yapmadım ama şimdi olsa zevkle yapardım.


take me rufee2
(15.07.12)
gece yapacaksın. nispeten serinken. televizyon açık olacak. başka püfü yok.


african rain
(15.07.12)
ödül sistemini en son köpeğimi eğitirken kullanmıştım :) işe yaramıştı evet mantıklı.


hypathia
(15.07.12)
ütü yapacak insan tut kendine. sadece bu işi yapsın, küçük bi misafirlik gibi düşünsün, birkaç saatte de 50 lira kazansın mesela. sen de birkaç saatlik sıkıntıdan kurtulmak için 50 lira verirsin bence :)

herkes mutlu!


mccormick
(15.07.12)
@mccormick yalnız yaşayan bi insan olarak öyle lükslerim yok maalesef :)


hypathia
(15.07.12)
ben severim ütü yapmasını hiç bir ödül sistemim püf noktam da yok salt seviyorum


niye ama
(15.07.12)
gömleğini ütülediğin adama aşık olmaktan geçer.


LORDS
(15.07.12)
devilred+1

inanmazsaniz, (bkz: gömlek ütülemek/@compadrito)


compadrito
(15.07.12)
devilred +1.
buruş buruş bir kumaşın elinizin altından pürüzsüzce çıktığını bir düşünün.mesela temizlik yaparsınız, evi b.k götürmüyorsa temizlik yaptığınız anlaşılmayabilir.ama ütü öyle mi, buruş buruş perdeyi bi perdeyi ütüleyin, asın sonra da geçin karşısına seyredin. missss:)
böyle motive edin kendinizi.


karamell
(16.07.12)
(7)

iphone 3g wi fi sorunu

emektar telefonum 3-4 senedir sorunsuz bi şekilde kablosuz ağlara bağlanırken birden hiçbir ağı görmemeye başladı. ayarları sıfırladım yetmedi restore ettim değişen bişey yok, sadece hattımdan internet kullanabiliyorum, yalnızca evdeki değil hiçbi yerdeki ağı görmüyor,bi fikri ya da çözümü olan??
emektar telefonum 3-4 senedir sorunsuz bi şekilde kablosuz ağlara bağlanırken birden hiçbir ağı görmemeye başladı. ayarları sıfırladım yetmedi restore ettim değişen bişey yok, sadece hattımdan internet kullanabiliyorum, yalnızca evdeki değil hiçbi yerdeki ağı görmüyor,bi fikri ya da çözümü olan??
hypathia
(06.07.12)
içindeki wifi ileten kısmında sorun olmuştur. telefoncuya götür ama fena fiyat kitleme olasılıkları yüksek.


barky
(06.07.12)
telefon jb ise ultrsn0w ile unlock etmen ve bazı düzenlemeler gerekiyormuş.nette Ultrasn0w diye aratırsan var bişeyler.bende iphone olmadığından yapamıyorum.yaşasın zamzuuung :))


keller
(06.07.12)
@keller jb değil maalesef nette aradığımda da forumlarda servise götürmek dışında çözülmediği yazıyodu, şansımı denemek istedim

@barky bu kadar eski bi telefon için o kadar masraf yapmaya değer mi yenisi mi alınmalı çıkmazındayım :)


hypathia
(06.07.12)
değmez, yenisini al bence.


barky
(06.07.12)
restore sonrasinda da olmadiysa ve eger mumkun olan son surum yuklu degilse iOS'i upgrade et.. yine cozulmezse de donanimsal bi problemdir ki masrafi aletin kendisinden pahali olur diye tahmin ediyorum..

bende de 3g var ve mesela, donanimsal oldugunu sandigim, sarj olmama problemi vardi bi ara.. sonra iOS'i upgrade ettigimde cozulmustu..

upgrade cozum olmazsa tamirle falan ugrasma, yeni telefon al derim ben..


buzzlightyear
(06.07.12)
@buzzlightyear son sürüm yüklü ve evet maalesef restore ile de olmadı ,iOS'u nasıl upgrade edeceğim peki uzun bi işlemse netten aratayım bilemedim

bonus soru da şu: eğer hiçbişekilde halledemezsem güncelleştirmeleri gelen application ları itunes üzerinden güncelleştirebiliyo muyum?


hypathia
(06.07.12)
upgrade'den kastim guncellemekti iste.. eger son surum(4.2.1 var sanirim 3g icin en son) yuklu ise o da gecerli bi cozum degil haliyle..

itunes'tan guncelleyip atabilirsin telefona evet.. apps kismina girdikten sonra sag altta xx update available yaziyor..


buzzlightyear
(06.07.12)
(2)

hindistan cevizi

yarısı yenilmiş şekilde buz dolabında duran hindistan cevizi,tadı bozulmadan ne kadar süreyle yenilebilir özelliğini korur?
yarısı yenilmiş şekilde buz dolabında duran hindistan cevizi,tadı bozulmadan ne kadar süreyle yenilebilir özelliğini korur?
hypathia
(04.07.12)
deneyimlerim 24 ile 36 saat diyor ama folyo ile filan sarılmadan kendi halinde bırakınca.


joepiscopo
(04.07.12)
buzdolabı poşetinde bıraktığım için 2 günlük olmasına rağmen tadı aynıydı, folyo, kap uğraşmadan deneyelim bakalım poşette ne kadar durabiliyomuş


hypathia
(04.07.12)
(3)

gmail

gmail de şu saatlerde mail gönderirken saçma bi yavaşlık ya da sorun mu var yoksa bizim işyerinin internet bağlantısında saçma bi yavaşlık ya da sorun mu var??
gmail de şu saatlerde mail gönderirken saçma bi yavaşlık ya da sorun mu var yoksa bizim işyerinin internet bağlantısında saçma bi yavaşlık ya da sorun mu var??
hypathia
(03.07.12)
Ben de şirketten kullanıyorum, herhangi bir sorun yok gibi..


pitcheuse
(03.07.12)
var:) sorunu internet baglantimi yenileyerek astim:)


aaaaa
(03.07.12)
yok


mahnita
(03.07.12)
(6)

kokteyl ya da kokteyller yapalım

elimizde tekila, votka, kırmızı şarap, bacardi, sangria ve maden suyu var (meyve suyu , nane gibi şeyler menüye eklenebilir) google da içeriğine göre kokteyl yapımı aramaya üşendim öyle bişey var mı bilmiyorum da ama tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum, fazla tatlı olmasın, hafif ya da sert olma
elimizde tekila, votka, kırmızı şarap, bacardi, sangria ve maden suyu var (meyve suyu , nane gibi şeyler menüye eklenebilir) google da içeriğine göre kokteyl yapımı aramaya üşendim öyle bişey var mı bilmiyorum da ama tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum, fazla tatlı olmasın, hafif ya da sert olması farketmez. hafta sonu hepsini deneyip en güzelini ödüllendireceğim :)önerileri bekliyorum?
hypathia
(27.06.12)
mojito yap mojito yap diye sırıtıyor ordan, bacardi, maden suyu ve nane :)


ekaterina
(27.06.12)
mojito hariç diye yazmayı unutmuşum :) daha şekersiz kokteyller arıyorum aslında ama o da listemde tabi teşekkürler


hypathia
(27.06.12)
android'de drink master diye bi uygulama var. içine koymak istediklerini seçiyosun, seçenekleri sunuyo.


njtbcrn
(27.06.12)
elinde na içkiler var hep, tamamlayıcılar da olsa güzel şeyler yapabilrdin aslında baya :)

cin de olsaydı long island ice tea yapardın, çakma olur ama cinsiz de yaparsın ama olsun.
yarım shot vodka
ys tekila
ys rom
ys portakal likörü olmadığı için portakal suyu denenebilir bence, yarım shot limon suyu, buz ve kolayla tamamla.


daiquri yapabilrsin çok tatlı değil.

1 shot rom, yarım shottan az fazla şekerli limon suyu ve buzu shakerla iyice çalkala. buzsuz servis ediyosun bunu, bir dilim limon veya lime ile.


april12th
(27.06.12)
teşekkürler ama android kullanmyanlardanım


hypathia
(27.06.12)
tamamlayıcıları temin edebilirim, tarifleri özellikle de daiquri yi deneyeceğim, tekila sunrise için en ideal tarif nedir bi de onu da alsam mutlu olurum :)


hypathia
(27.06.12)
(2)

havuz problemi

ama matematik sorularındakinden değil, malum havalar nefes alınmayacak derecede sıcak, kavrulmaktan kurtulup bi kaç saatliğine de olsa serinlemek, rahatlamak için şişli, mecidiyekoye ulaşımı kolay olan, güzel ama tıklım tıkışık olmayan (ve tabi fiyatı da uçmuş olmasın)havuz tavsiyeleriniz nelerdir?
ama matematik sorularındakinden değil, malum havalar nefes alınmayacak derecede sıcak, kavrulmaktan kurtulup bi kaç saatliğine de olsa serinlemek, rahatlamak için şişli, mecidiyekoye ulaşımı kolay olan, güzel ama tıklım tıkışık olmayan (ve tabi fiyatı da uçmuş olmasın)havuz tavsiyeleriniz nelerdir?
hypathia
(26.06.12)
cemal kamacı spor komplexinde c.tesi pazar saat 19.00 20.30 arası 80 liramıydı ne
ben baya bi sordum burada ama hiç bilen yok sanırım cevap gelmemişti


SemihCebrail
(26.06.12)
www.ituspor.itu.edu.tr
Vardır illa ki bizim okuldan bir tanıdığın.


(1)

digiturk -show tv ve farkedemediğim bi kaç kanal daha kaybolmuş?

sorun benim digiturk' umde mi yoksa genel bi sorun mu var? bilen duyan fikir olan?
sorun benim digiturk' umde mi yoksa genel bi sorun mu var? bilen duyan fikir olan?
hypathia
(02.11.11)
3 aydır bi sorun yoktu ama bu akşam eve eldiğimde açınca gittiğini gördüm, uydu yeni kutunun da eski olduğunu sanmıyorum, ilgisi var mı bilmem ama 3 aylık kullancıyım. yarına kadar düzelmezse ararım artık, teşekkürler.


hypathia
(02.11.11)
(2)

bedaş faturası

telefonla bedaşa ulaşmaya çalışıyorum ama bi türlü telefonu açmadılar, belki bi fikri olan vardır. sorum ve sorunum şudur: 2 ay önce taşındım taşındıktan sonra 1 fatura geldi 22 ağustos son tarihli, şimdi online fatura sorgulamadan baktığımda eski kiracının 20 tane ödenmemiş faturası görünüyo(1500tl
telefonla bedaşa ulaşmaya çalışıyorum ama bi türlü telefonu açmadılar, belki bi fikri olan vardır. sorum ve sorunum şudur:

2 ay önce taşındım taşındıktan sonra 1 fatura geldi 22 ağustos son tarihli, şimdi online fatura sorgulamadan baktığımda eski kiracının 20 tane ödenmemiş faturası görünüyo(1500tl lik) yanında davalı yazıyor, 1-benim bunu aynı tesisat numarasını kullanmamıza rağmen görüyor olmam normal mi?
2-40 gündür benim faturamın kesilmemesi normal mi?
3-her ikisi normalse benim faturam kesildiğinde bu 20 faturanın altında ayrı bir fatura şeklinde mi görülür?

onun borcu yüzünden bi karışıklık olmasından korkuyorum, çat diye kesmesinler elektriğimi, endişe ettim
hypathia
(28.09.11)
Taşınırken elektriği üzerinize almış olmanız gerekiyor?

Eğer Aldıysanız herhangi bir endişeye gerek yok. Borç sizin borcunuz değil. Almadıysanız eski ve sizin kullandığınız elektrik de sizin borcunuz değil.

Ancak almadıysanız elektriğinizi kesebilirler.

Yani dert etmeyin siz kendi adınıza çıkan faturaları ödeyin gerisi sizi ilgilendirmez. Fatura hala eski daire sahibi adına geliyorsa bir an önce gidip üstünüze alın.


halilibo
(28.09.11)
kendi üzerime aldım daha ilk gun ama 40 gundur fatura gelmeyince endişe ettim, teşekkürler rahat edeyim o zaman


hypathia
(28.09.11)
(7)

köpek sahibi biri olarak kiralık ev bulmak ne kadar zor olabilir?

hemen soruyorum; 1 yaşında golden oğlum var bir adet, taşınmayı düşünüyorum bu dönem, yalnız daha önce ev ararken hiç köpeğim olmamıştı, maslakta çalıştığım için şişli, beşiktaş, osmanbey gibi merkezi olan yerlerde oturmayı tercih ediyorum, 1. sorum; genel olarak köpekli birine evini kiraya vermeyi
hemen soruyorum; 1 yaşında golden oğlum var bir adet, taşınmayı düşünüyorum bu dönem, yalnız daha önce ev ararken hiç köpeğim olmamıştı, maslakta çalıştığım için şişli, beşiktaş, osmanbey gibi merkezi olan yerlerde oturmayı tercih ediyorum,

1. sorum; genel olarak köpekli birine evini kiraya vermeyi ev sahipleri sorun eder mi etmez mi?

2. sorum; bir bölümü sorun eder bir bölümü sorun etmezse sorun etmeyenlerin sahip olduğu evleri nerede bulabilirim nette, böyle özel hazırlanmış kiralık evlerin bulunduğu bir sayfa var mı? ben google da araştırdım ama pek bir sonuca varamadım

3. eğer böyle bi safya yoksa bulan insanlar ev bulmayı nasıl başarıyor? benim neyim eksik?

dip not: sahibinden com üzerindeki ilanlardan beğendiğim evleri elbette tek tek arayıp sorabilirim, daha kolay ve pratik bir yolu olup olmadığını merak ettim.
hypathia
(02.06.11)
köpekli ev bulmak genelde sorun olabiliyor benim chihuahua'm bile sıkıntı yarattı ev ararken. Ev sahibi birşey demese bile köpek sevmeyen apartman komşuları rahatsızlık yaratabiliyor. Eğer arabanız varsa göksu evleri sitesini araştırmanızı tavsiye ederim. Köpek severin bol olduğu aynı zamanda da gezdirebileğiniz ortamın bulunduğu güzel bir site..


gitti gelecek
(02.06.11)
teşekkürler ama maalesef arabam yok bu yüzden şehir merkezinde tıkanıp kaldım tek tesellim özellikle şişli civarında her evde bir evcil hayvan bulunması bu yüzden şansım daha yüksek olur diye düşünüyorum


hypathia
(02.06.11)
dediğin gibi şişli merkez ve bomonti tarafları gayet uygun.


silver apple
(02.06.11)
hayvansever bir mahalle olması lazım. listeye Kurtuluş'u da ekleyebilirsiniz.


çağlayan uyar mı?
bizim apartmanda 2 kedi var, apartman arkadaşımın dedesine ait. daha yeni bir daire boşaldı. kedilerden biri benim, diğeri de arkadaşımın. arkadaşım ve ailesi sokak hayvanlarını da asla ihmal etmeyen hayvansever insanlar. köpeğe karşı çıkacaklarını sanmam.

arkadaşım da yakında maslağa gidip gelecek. düşünürseniz bir teklif ederim.


teşekkür ederim yardımın için ama çağlayan metroya biraz uzak bütün gün evde yalnız kalıak oğlum bu yüzden eve daha çabuk ulaşabileceğim yerlere bakıyorum önce,


hypathia
(02.06.11)
eski evim de nişantaşı-osmanbey arasındaydı. eski ev sahibim kediye bişi dememişti, aksine seviyordu, köpeğe ne der bilemem ama isterseniz oraya da yönlendirebilirim sizi.


(6)

köpek eğitimi

Daha önce de eğitim konusunda danıştığım dünyalar tatlısı 11 aylık Tekila ‘mın (golden olur kendisi) bir türlü eğitimini tamamlayamadık. Bir kaç hafta önce görüşme yaptığımız hocamızın eğitim hususunda ücretini ertesi gün ödememize rağmen kendisini pek göremedik ve anlaşmamızı iptal etmek zorunda ka
Daha önce de eğitim konusunda danıştığım dünyalar tatlısı 11 aylık Tekila ‘mın (golden olur kendisi) bir türlü eğitimini tamamlayamadık. Bir kaç hafta önce görüşme yaptığımız hocamızın eğitim hususunda ücretini ertesi gün ödememize rağmen kendisini pek göremedik ve anlaşmamızı iptal etmek zorunda kaldık. Ancak aşırı derecede ürkek ve kendini güvensiz hisseden oğlumla artık sokakta yürümek iyice işkence haline geldi, sürekli koşarak çekiştirerek istediği yerlere ulaşıyor, bir kaç ufak sakatlık ve bir kaç çok büyük sakatlık tehlikesi atlattık.

Bu sebeple bana acilen köpeğime ürkmeden, korkmadan yürümesini sağlayabilecek, insanların onu yemeye çalışan vahşi canavarlar, arabaların da onu kaçırmaya gelen uzaylılar olmadığını anlatabilecek eğitmen aramaktayım, internetteki evde eğitim veren insanları ben zaten arıyorum ama karar vermeden önce tanıdık bildik biri var mıdır etrafınızda diye danışmak istedim, tek istediğim her komutu harfiyen dinleyen, asker gibi bir köpek sahibi olmak değil, sokakta mutlu mesut yürüyebileceğim bi köpek sahibi olmak, yardımlarını bekliyorum, teşekkürler şimdiden,

Ps: bilgi verirken ücretler konusunda da bilgi verirseniz sevinirim,
hypathia
(26.04.11)
Vermek istediğiniz eğitim, köpek eğitiminin ilk konularından. Yani, çok kompleks karmaşık birşey değil. Otur, kalk, yat, yürü, dur gibi komutlar için illa ki bir eğitmene ihtiyacınız yok. En önemlisi köpeğiniz golden zaten. Çok zeki hayvanlar. Doğru eğitim şekliyle bu tarz ufak tefek eğitimleri, bir eğitmen olmadan verebilirsiniz.

Kolay demiyorum, her köpek eğitiminde olduğu gibi uzun bir süreç. Ve en önemlisi, bu eğitim asla bitmeyecek. Her gün defalarca tekrarlamanız gerekecek. Örneğin köpeğinize otur komutunu öğrettikten sonra, günde bir kere tekrarlamaya kalkarsanız başarısız olursunuz. Unutuyorlar çünkü.

Benim size tavsiyem, eğitim kitapları, videoları gibi kaynaklara ulaşmaya çalışın. Özellikle internette gerçekten köpek eğitimi için inanılmaz kaynaklar var. Çok rahat bir şekilde uygulayacağınıza inanıyorum.


liriamer
(26.04.11)
eğitim kitapları aldım, dog whisperer 'ın her bölümünü izledim ama neticede çalışan insanlarız, bütün gün yalnız kalıyor köpek ve bu sebeple sürekli pratik yapma imkanımız olmuyor, bir de bizim asıl sorunumuz tekilanın inanılmaz ürkek ve kendine güvensiz bir köpek olması, zaten bu sorunu aşabilirsek yürüme sorununu da aşabiliriz, bu yüzden köpeğe otur kalk yat komutlarını öğretebilecek bir hocadan ziyade köpek psikolojisinden anlayabilen ve bunu düzeltebilen bir hoca daha yararlı olacak sanıyorum, daha önceki hocada yaşadığımız ciddi sorunlar ve sorumsuzluğu sebebiyle netten arayıp bulmak yerine öncelikle tanıdığı bildiği, referansı olan birileri belki olur diye buradan arıyorum,


hypathia
(26.04.11)
sanirim ben size yardimci olabilirim. ama iste her zamanki gibi sehir farkliligi durumu var. hep bu duvara tosluyoruz :)
istanbulda olsam ucretsiz halledebilirdim.
(bkz: luca tj) kendisi benim dostum olur, sokak kopegiydi, 10 gunluktu tanistigimizda.
videolari da var :)


numbernine
(26.04.11)
bayıldımmmm :) rengi ve bakışları tekilaya benziyor, çok kıskandım başlığı okuduğumda ben senin köpeğinin yaptıklarının onda birini belki de sadece yüzde birini istiyorum , bana bu kadarcığı bile yeter , çok üzüldüm istanbulda olmadığına :)


hypathia
(26.04.11)
istersen telefonla da yardim edebilirim.


numbernine
(26.04.11)
mesaj gönderdim hem burdan hem sözlükten


hypathia
(26.04.11)
(3)

matine 216 'ya ulaşım

benim gibi istanbul cahili birine en basit şekliyle şişli 'den matine 216 'ya gidiş yolunu tarif edebilir misiniz? çok sade ve akılda kalıcı şekilde olursa sevinirim, bir de 22,00 da başlayacak olan konsere vaktinde gidebilmek için şişli 'den kaçta yola çıkılsa daha bi güzel olur?son bir şey, matine
benim gibi istanbul cahili birine en basit şekliyle şişli 'den matine 216 'ya gidiş yolunu tarif edebilir misiniz? çok sade ve akılda kalıcı şekilde olursa sevinirim, bir de 22,00 da başlayacak olan konsere vaktinde gidebilmek için şişli 'den kaçta yola çıkılsa daha bi güzel olur?

son bir şey, matine 216 nasıldır, mfö keyif verir mi? sözlükten okuduklarımdan sonra biraz önyargılıyım mekana karşı..
hypathia
(08.04.11)
matine 216 öyle ahım şahım bir olayı yok, vasat bir yer. aralık ayında mfö için gitmiştim. sıcaktan patlamıştık havalandırma sistemleri çok kötüydü. ayrıca içeride salak bir marka sistemi var. eğer içecek/içki almak istiyorsan, tek tek marka satmıyorlar 5'erli paketler halinde almak zorundasın markaları, aklında olsun. iade de almıyorlar. değişmiştir umarım bu.

sahilden giden taksim-bostancı dolmuşuna bin (minibüs yolundan gideni vardır bir de) kalamış yelken klubine gideceğini söyle (marina da diyebilirsin) ona göre uygun bir yerde indirmesini iste şoförden. fenerbahçe'de diyebilirsin. hatta bazı şoförler biliyorlardır 216 diye biliniyor mekanın adı, sadece numarayı söylemek de iş görür. dolmuşa atlamadan oradaki şoförlere de sorarsan kesin bir şoför duymuştur, daha yardımcı olur.

başka bir alternatif olarak, kadıköy'e gel. kadıköyde bostancı (sarı) dolmuşları var yine sahilden giden. dolmuşların kalkış yeri sırtını beşiktaş iskelesinin giriş kapısına verdiğinde sağ çapraz diyebilirim. öyle de gelebilirsin.

zamanlama konusunda bir şey söyleyemek zor. 1 saat önceden çıksan yetişirsin.

eğlenmiştik. bis yapmışlardı ve iyiydi mfö.

iyi eğlenceler. :)


lejant
(08.04.11)
dolmuşlar kapısında indirmiyor, indiğin yerden yürümen gerekiyor 10-15 dk sürebilir.

sitesine baktım orada da tarif var;

www.matine216.com

telefon edip bilgi de alabilirsin.


lejant
(08.04.11)
teşekkürler, ben de mfö için kasıyorum bu akşam ama mekan yüzünden kararsız kaldım, sanırım joker'de üfül üfül esen havayı hissederek mfö dinlemek daha bi keyifli , düşünmek ve karar vermek için bi kaç saatim daha var,


hypathia
(08.04.11)
(7)

evcil hayvanla toplu taşıma vasıtası ile şehirlerarası yolculuk olur mu?

daha yavru sayılabilecek ancak türü gereği pek minik olmayan oğlum ile -ki kendisi bir köpek olur- nasıl şehirler arası yolculuk yapabilirim? yolculuk istanbul-balıkesir arasında gidiş dönüş olacaktır. hava yolu seçeneğini pas geçiyorum çünkü körfez hava alanı balıkesir merkeze uzak, tren ya da otob
daha yavru sayılabilecek ancak türü gereği pek minik olmayan oğlum ile -ki kendisi bir köpek olur- nasıl şehirler arası yolculuk yapabilirim? yolculuk istanbul-balıkesir arasında gidiş dönüş olacaktır. hava yolu seçeneğini pas geçiyorum çünkü körfez hava alanı balıkesir merkeze uzak, tren ya da otobüs yolculuğu konusunda yardımcı olabilir misiniz? (internetten araştırdığım kadarıyla zaten istanbul balıkesir arası tren yolculuğu da yapılamıyo) özellikle evcil hayvan kabul eden otobüs firmaları nelerdir?
hypathia
(23.09.10)
ahah seçenekler azalarak bitmiş.
ben metro turizm'de kutuda kedi ile binen birini görmüştüm. kutu derken var ya kedilerin 7 tarafı kapalı 1 tarafı telli kutusu.

ama metro'ya binme.


jameskeenan
(23.09.10)
yalnızca bagajda (ve o da malesef bunu kabul eden firmalarda) mümkün.

karayolları taşıma yönetmeliği, 4. kısım, 1. bölüm, 40. madde 6. bent ;)
Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde yolcularla birlikte canlı hayvan taşınamaz. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel sefer ve servisler düzenlenebilir.
www.mevzuat.gov.tr


muppet
(23.09.10)
deniz otobüsüyle bandırma'ya gityseniz önce, oradan balıkesir'e geçseniz. deniz otobüsü için şöyle bir şey var:

www.ido.com.tr

yanılmıyorsam bandırma-balıkesir arası da tren mevcut.


deniz otobüsüne bilet almadan önce muhakkak sorun,geçenlerde bakırköy/kadıköy hattında taşıma kutusu içindeki kediyi yolcuları rahatsız eder bahanesiyle tüm çabalamamıza rağmen almadılar,sahibi kediyle beraber dışarda (bildiğin güvertede) tamamladı yolu.evet saatlerin yazdığı o küçük broşürlerinde bununla ilgili bir satır var ama almam kardeşim!diyip kestirip atıyorlar ne yazıkki


jai ho
(23.09.10)
teşekkürler yardımlar için, bi elimde köpek bi elimde çanta önce feribot ardından tren yolculuğu çok ama çok zor olacak, yavruyu burada pansiyona bırakma düşüncesi de kötü, zor bi seçim olacak benim için


hypathia
(23.09.10)
yolcuların oturduğu kısma almanız mümkün değil. onun boyu büyükse bir kaba da girmiyorsa,otobüste hiç taşıyamazsınız. ama küçük olsa taşıma kabı olsa,bagaja atarlar.


lord randal
(23.09.10)
pansiyon düşünürseniz, kavacık civarında topaz kennel çok iyidir. sahipleri, kendi hayvanları gibi bakarlar, hayvanların hem açık hava hem kapalı alan bölmeleri vardır, benim 2 köpeğim var ve zamam zaman bırakmak zorunda kalıyorum, hiç aklım geride kalmıyor, ihtiyacınız olursa aklınızın bir köşesinde bulunsun.


cedilla
(23.09.10)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.