Giriş
(3)

erasmus alttan ders sorusu

3.sınıfta olan birinin 4.sınıfta ilk dönem için erasmusa gittiğini varsayalım.ama 3.sınıftan ilk dönem için alttan dersi var.yani bu kişi erasmusa gittiği için kesin olarak mezun olamıyor değil mi? çünkü alttan dersi var onu da yurtdışında olduğu için 4.sene veremiyor yıl uzuyor.
3.sınıfta olan birinin 4.sınıfta ilk dönem için erasmusa gittiğini varsayalım.

ama 3.sınıftan ilk dönem için alttan dersi var.

yani bu kişi erasmusa gittiği için kesin olarak mezun olamıyor değil mi? çünkü alttan dersi var onu da yurtdışında olduğu için 4.sene veremiyor yıl uzuyor.
ighe
(12.01.19)
fakültenin mevzuatına falan bakmak lazım. tek ders sınavı varsa (başka kalan ders olmadığını varsayıyorum tabi) orada verip mezun olunabilir mesela.


hadsafhada
(12.01.19)
Bildiğim kadarıyla alabiliyorsunuz ama okuldan okula değişir mi bilmiyorum. Benzer durumda bir arkadaşım 4.sınıf olmasına rağmen 4.sınıftan sadece 2 ders aldı, diğer 3 dersi 3.sınıftandı. Bölümünüzün erasmus koordinatörüne sorun bence.


Rh Negatif
(12.01.19)
Dersi yazın kendi okulunuzdan yada başka okuldan alma imkanı varsa o şekilde de verebilirsiniz yada Erasmus'a gittiğiniz okulda o derse eşdeğer bir ders varsa orda da verilebilir.


beyaztenlikiz
(12.01.19)
(5)

hangi sınava çalışayım?

bir tane zor, 4 tane nispeten kolay dersler var bütünlemeye bıraktığım. zor olanı ezber yapmam 3 günümü alır. bütünlemeler haftaya pazartesi başlıyor.ilk önce zor olanı mı ezberleyip kolaylara geçeyim yoksa ilk kolayları ezberleyip zor dersi sona bırakayım? zor dediğim ders avrupa birliği. bölüm ul
bir tane zor, 4 tane nispeten kolay dersler var bütünlemeye bıraktığım. zor olanı ezber yapmam 3 günümü alır. bütünlemeler haftaya pazartesi başlıyor.

ilk önce zor olanı mı ezberleyip kolaylara geçeyim yoksa ilk kolayları ezberleyip zor dersi sona bırakayım? zor dediğim ders avrupa birliği. bölüm uluslararası ilişkiler.

son not: uluslararası iktisat dersinde grafiklerin allah belasını vermesin
ighe
(12.01.19)
önce zor sonra kolay. zoru kafanda netleştirmen zaman alacak. o sırada kolayları halledersin.


lata
(12.01.19)
Bölerek çalış bence.
Zor olan derse başla bir bölümünü bitir sonra kolay derslerden birine çalış.
Zor olan dersin diğer kısımlarına bak sonra yine kolay derslerden birine bak.


Rh Negatif
(12.01.19)
ben olsam önce kolay olanları çok detaya inmeden bi geçerdim. sonra zor olana vakit harcar, kolayları sınavdan bi gün önce tekrar detaylı çalışırdım.

ama kolay dersler hakkında hali hazırda biraz bilgin varsa, direkt zor olandan da başlayabilirsin.


bxgx
(12.01.19)
Zor olandan başla, diğer türlü hep kafan onda kalacak.


Zor olanı hallet önce. Aklın hep onda kalacak çünkü. Ama önceden plan yap. Hangisini hangi gün bitirecegini kararlastir. Yoksa kolay olanları zaten yaparım ya deyip son gün üçüne birden çalışmaya kalkarsan içinden çıkamazsın.


Murtazaaylak
(13.01.19)
(5)

ucuz ama güzel kokan erkek parfümü

davil walker'dan hugo boss boss aldım ama 3 gün sonra artık koku gelmemeye başladı. 50 tl yi geçmeyecek güzel bir parfüm söyler misiniz
davil walker'dan hugo boss boss aldım ama 3 gün sonra artık koku gelmemeye başladı. 50 tl yi geçmeyecek güzel bir parfüm söyler misiniz
ighe
(11.01.19)
Bilindik markaların orj. parfümleri imkansız gibi. Koku gerçekten çok göreceli bir şey yakında varsa bir zara'dakilere bakın derim.


bisorumolacaktı
(11.01.19)
50-100 bandında parfüm bakıyorsan zara'ya gideceksin. neredeyse bütün parfümleri pahalı başka parfümlerin klonudur. bana kokuları biraz senstetik geliyor ama 50 liraya kolonya veya çakma parfüm almaktan iyidir.


orpheus
(11.01.19)
Mavi'nin erkek parfümleri çok güzel.


landho
(11.01.19)
O fiyata guzel kokan Zara'da Lisboa var.


stavro
(12.01.19)
Koton parfümleri fena değil. Açık parfüm lütfen alma. alkolün içine daldırılmış gibi kokuyor herkes.


teknikekip
(12.01.19)
(1)

ingilizce bilenler yardım

https://i.hizliresim.com/jgnrOn.jpgbu resimde 5,6 ve 7. soruların cevaplarını nasıl buluyoruz? mesela 7de nerden anlıyoruz elect, electing, to be elected geleceğini. https://i.hizliresim.com/DYJWgO.jpgbu resimde de aynı şekilde 7. ve 8.sorular öyle. https://i.hizliresim.com/16daRj.jpgburda da mesela
i.hizliresim.com

bu resimde 5,6 ve 7. soruların cevaplarını nasıl buluyoruz? mesela 7de nerden anlıyoruz elect, electing, to be elected geleceğini.

i.hizliresim.com

bu resimde de aynı şekilde 7. ve 8.sorular öyle.

i.hizliresim.com

burda da mesela 14. soru aynı şekilde.

cevaplayıp nedenlerini söylerseniz çok makbule geçer allah tuttuğunuzu altın etsin swh
ighe
(07.01.19)
5. dandik bir soru. genel bir şeyden bahsediyor. present simple. olumsuz için don't ya da doesn't gerekir. e.

6. 1914. geçmiş. a.

7. "the first ... to" diye bir yapı var.

diğer 7. soru. özne clashes, fiil report. çatışmalar kendi kendini bildiremeyeceğine göre passive olması lazım. have been reported.

8. uzaklaşmaya varmak. passive yapı gereksiz. active olacak. zaman geçmiş çünkü last sunday. reached.

14. if conditionals. type 3. unreal past. bu konuya bakmanız lazım. şöyle şöyle olmuş olmasaydı, böyle böyle olurdu... e.


sanat guresi
(07.01.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.