Giriş

duyuruda avukat var mı? acil

sb
sb
ikcı
(13.01.19)
(6)

işverenin maaşın hepsini elden vermesi

bu yasal değil anladık. ama sadece 6 ay çalıştım ve bilirsiniz ki sgk da düşük primden yatmış. ayrıca deneme süresi adı altında sigorta 1 ay geç başlamış. ne yapmalı?
bu yasal değil anladık. ama sadece 6 ay çalıştım ve bilirsiniz ki sgk da düşük primden yatmış. ayrıca deneme süresi adı altında sigorta 1 ay geç başlamış. ne yapmalı?
ikcı
(13.01.19)
Sigorta geç başlaması aynı gün başlar
Elden veriyorsa tamamını şikayet edebilirsin ayrılırken

Tez zamanda kaç oradan


seyyar satıcı
(13.01.19)
Maliyeye kanıtlarıyla beraber yapıştır. Maaşı elden aldığının kanıtı nasıl olur bilemem ama soruşturma açsalar dahi başlarına dert olur en azından. Böyle garabetleri 2019 yılında halen yapan firmalar batsın bir zahmet.


şu sorunuza yanıt vereyim; "deneme süresi adı altında sigorta 1 ay geç başlamış. ne yapmalı?"

deneme süresi olarak adlandırılan bu kazulet şeyin kanuni bir karşılığı bulunmamaktadır, işveren işe başladığınız gün bunun bildirimini yapmakla mükelleftir ve yapmalıdır aksi halde cezası vardır. Bahsettiğiniz süre zarfında ilgili kuruma girdiğinizi kanıtlayacak veriler varsa (kamera kayıtları, bilgisayar kullanım logları vb) bunlarla birlikte şikayetçi olmanız durumunda ilgili kurumun başı ağrıyacaktır.

o 1 aylık süreç içerisinde orada olduğunuzu kanıtlayacak fiziki delilleriniz veya şahitleriniz varsa hiç durmadan şikayetçi olabilirsiniz. (cimer'e yazmanız bile yeterli)

İlgili kurum için görevlendirilecek idealist bir iş müfettişine denk gelirse o kurumun anasından emdiği sütü burnundan getirir.


avarel dalton
(13.01.19)
bunu yapan şirket zaten aile şirketi kıvamında bir yerdir.
kaç kendini kurtar, uğraşmaya değmez.
emekliliğini de etkilemez.
ceza alamalarını istiyorsan uğraş, onun dışında sana bir faydası olmaz.


otopsicocugu
(13.01.19)
kaç kurtar +1

maaşın elden verilmesi, illegal. ihbar edilebilir.
deneme süresi diye bir şey yok, illegal. 1 ay sigortasız çalıştırıldın, kanıtlayabileceksen ihbar edilebilir.


İşletmede 5 kişiden fazla çalışıyorsa işveren ücretleri banka kanalıyla yapmak zorunda.

Deneme süresi diye birşey yoktur sgk mevzuatında. 1 aylık geç sgk bildirimizi istaplıyabilecekseniz(beyan hariç her türlü delil) şikayet edin sgk'ya


caletti
(13.01.19)
(4)

PB, BB ve lost seven biri olarak ilk bölümden başlayarak saracak dizi

arıyoruz. sizce?
arıyoruz. sizce?
ikcı
(09.01.19)
Dark


baknedicem
(09.01.19)
(bkz: knightfall)
mini dizi tadında.


İyileştin mi canım? Geçmiş olsun ^^ Sherlock ve Got izleyebilirsin.


blue serenity
(09.01.19)
Pb'de hapishane konsepti hoşuna gittiyse oz izlersen tillahını bulursun. Sert bir dizidir ama sarar. Ağır ilerler ama merak da ettirir.

Breaking Bad sevdiğine göre zaten better call saul kesinlikle izle.

Ayrıca pb ye hapishane dizisi dedik ama ben pb yi daha çok la casa de Papel ile özdeşleștiriyorum. Ana düşünce paralel ilerliyor.

Lost gibisini bulamazsın ne yazık ki :(


materyalist imam
(10.01.19)
(9)

Moralim çok bozuk ne izleyeyim? (film)

aksiyon suç drama vs olmasın lütfen.sb
aksiyon suç drama vs olmasın lütfen.

sb
ikcı
(06.01.19)
Hababam sınıfı izle.


Stranger than fiction.
Uzgun kiz filmi

Edit: bana gareziniz ne olm, beni de sevin kufur edicem az kaldi.


acemi
(06.01.19)
tam big fish diyecektim ben de.


Gadjo dilo veya walter mitty


six packsiz
(06.01.19)
Şekerpare izle.

www.youtube.com

Her derde deva.


eazy
(06.01.19)
the grand budapest hotel.


scudman1
(06.01.19)
Salaklar sofrası (Fransızca orijinal versiyonu).


orient blue
(06.01.19)
zaman makinesi 1973


(4)

Karakoydeki outdoor cular pazar günleri açık mı?

sb
sb
ikcı
(05.01.19)
kapali


x daemon
(05.01.19)
genelde kapalılar


synesthesia
(05.01.19)
Tek tük açık olanlar var. Yarın arayıp açık mısınız bugün diye sorup gidebilirsin. Ben öyle yapmıştım, 3-4 tane açık yer buldum.


Nature Works
(05.01.19)
Kapali oluyorlar.
Karakoy'deki hemen hemen butun dukkanlar pazar kapalidir sadece outdoorcular değil.


stavro
(05.01.19)
(3)

üsküdar marmaraydan ümraniye canpark avm metro ile nasil

gidilir? avm çakmak ya da yamanevler metro durağına yakınmış ama nerede aktarma yapacağım? bir de hat çalışıyor mu?
gidilir? avm çakmak ya da yamanevler metro durağına yakınmış ama nerede aktarma yapacağım? bir de hat çalışıyor mu?
ikcı
(02.01.19)
Çalışma saatlerini bilmiyorum ama Marmaray'ın az ilerisinde Metro var (belki Marmamaray'dan da geçiliyordur dışarı çıkmaya gerek kalmadan bilmiyorum) bindiğin zaman Yamanevler durağında in zaten dışarı çıktığın zaman göreceksin AVM'yi.

Edit: Üsküdar - Çekmeköy arası çalışıyor. Önceden Üsküdar - Yamanevler arasıydı sadece diğer kısmı da açtılar.

06.00 - 24.00 arası çalışıyormuş.


lana del rey
(02.01.19)
Marmarayın üsküdar durağından metroya geçiyorsunuz. Yamanevler durağında iniyorsunuz.


filipis
(02.01.19)
Yuzeye cikmadan, Marmaray’dan metroya gecis var.


fever
(03.01.19)
(6)

zor zamanlar atlatıyorum ve canım ciddi sıkkın

hayat ne ilginç... bizi bazen hep yıkımlar karşılıyor bizi. iş, güç, evlilik, aşk hayatı, sağlık, her şey ama her şey üzerime geliyor. yıkım üstüne yıkım geliyor. altında çok ezildim artık ve depresyon ilacı kullanmaya başladım tekrardan. 29 yaşındayım ama iş hayatında yaşadığım sıkıntılar artık ben
hayat ne ilginç... bizi bazen hep yıkımlar karşılıyor bizi. iş, güç, evlilik, aşk hayatı, sağlık, her şey ama her şey üzerime geliyor. yıkım üstüne yıkım geliyor. altında çok ezildim artık ve depresyon ilacı kullanmaya başladım tekrardan. 29 yaşındayım ama iş hayatında yaşadığım sıkıntılar artık beni çok mutsuz etmeye başladı. evet bende de hata vardır belki ya da -hayır- diyemediğim için bu noktaya gelmiş olabilirim ama artık ne -ne istediğimi biliyorum (çünkü bir beklentim kalmadı hayattan ve özellikle de iş hayatından)- ne de güvenim kaldı patronların ikiyüzlü, çıkarcı dünyasına... dertliyim bu konuda, üzgünüm, mutsuzum. fikirleriniz, tecrübeleriniz nedir bu konularda?
ikcı
(01.01.19)
son bir buçuk sene de başıma gelmeyen kalmadı. "anlatsam roman olur". ama karamsarlığa kaptırmadım kendimi hiç bir zaman. polyannacılık değil sadece bişeylerin iyi olacağını biliyorum. ilaç falan hikaye.


scudman1
(01.01.19)
Cok battim cok tukendim cok yildim yikildim ama sunu net soyluyorum; belki birseyler duzelmiyor ama geçiyor. Hayat dedigimiz sey geriye donup baktigimizda gorduklerimiz, anilarimiz. Ne olursa olsun sadece var olmak bile buyuk bir mucize. Dedigim gibi kotu durumlar belki duzelmiyor ama emin ol duzeliyor. Eger kendini cok yalniz hissedersen ozelden yaz numarami vereyim. İstediğin zaman arayabilirsin. Bu dunyada hicbirsey senin varligindan daha onemli degil dostum. Daha onunde yasanacak birsuru guzel anilar var. Emin ol. Merak etme. Oluruna birak.


hayat bir seyden sonra baska bir sey cikariyor karsisina insanin. bu bir sey her daim istemedigin sey olmuyor, bazen yapmayi istedigin seyler de cikiyor. her birini sirasiyla tek tek yapiyoruz. duyguya ve muslum babaya fazla baglamiyoruz.


Ben de senden 1 yas buyugum, su zamana kadarki en stresli donemlerimi yasiyorum. Gittigi yere kadar, kendimizi mi oldurelim:)


stavro
(01.01.19)
Aynı durum, hatta belki daha kötüsü bende de var. İnsanlar bir şeyler yazmış, çoğuna katılıyorum ama sanki benim dışımda herkesin bir şekilde yoluna giriyor da bir ben beceremiyorum gibi. Hiçbir becerim yokmuş gibi, hayatta kalmakta bile zorlanacak hissediyorum. Tecrübe ya da tavsiye olmadı ama belki böyle hissetmekte yalnız olmadığını bilmek de bir nebze rahatlatır.


Tekerikirikbavul
(01.01.19)
Aynı yaşlardayız, aynı şekilde başıma ne zaman bi zorluk gelse diğer her şey de onunla birlikte üstüme yıkılmaya başlıyor. Hiçbir zaman tek 1 zorlukla mücadele ettiğimi hatırlamıyorum. Maddi-manevi tüm güçlükler aynı anda aşağıya çekmeye çalışıyor hep. Bunlar olup biterken senin tek yapman gereken sağlığına ve güzelliğine dikkat etmen. Komik gelebilir ama bence insanı en iyi ayakta tutan şey aynada gördüğü yüz, saçlar-kıyafetlerin duruşu ve dik yürüyüş. Hasta olup dermansız kalıp kendi işini güçlükle halletmek de çok sinir bozucu bu yüzden sağlığına dikkat et. Bunları kaybetme, diğer her şey senin altında eziliyor ozaman.


megalomaniac
(01.01.19)
(5)

Geçen yatarken sağlıklı ne yiyip içiyorsunuz

Sb
Sb
ikcı
(06.08.17)
yoğurt


basond
(06.08.17)
Kefir su anda da salgam ictim


all girls dream
(06.08.17)
Su


fıytfıyt
(06.08.17)
yaklaşık bir aydır her gece yaklaşık 100 gr tavuk döner ve iki haşlanmış yumurta yiyorum.


filteria
(06.08.17)
casein


orpheus
(06.08.17)
(8)

Düzensiz uyuyanlar uykunuzu nasıl düzenlediniz?

Sb.
Sb.
ikcı
(20.06.16)
düzenli uykudan kastın ne? mesela yazın 10 da yatılmaz ama kışın 10 da yatılabilir.


Normalde sabah 6-7 arasi yatip oglen 2-3 arasi kalkan insandim. Bikac haftadir catir catir 5bucukta kalkiyorum. Gerektigi zaman uyku duzenini degistirmek cok basit. Soyle oluyor,
Bir gece sabahliyosun. Sonra sabahladigin gunun aksami maksimum uyuma suren ne kadarsa onu yeni duzeninde uyanmak istedigin saatten iki saat oncesine denk getirecek sekilde ayarlayip uyuyosun. Ornekle aciklayayim
Sabah 8de kalkmak istiyoruz artik diyelim. Tas catlasin da 12 saat uyuyabiliyoruz. Sabahliyoruz ve aksam geldiginde 6da yatip uyuyoruz, sabah 6da kalkiyoruz. Normalde uyanmak istedigimiz saatten 2 saat onceye kendimizi ayarlamamizin sebebi de sabahlama uzeri uykumuz insanlik disi olacagindan, gece uykumuzun tekrar gelecegi saati etkileyecek olmasi. Bu etkileme payini da 2 saat kabul ediyoruz. Evet sabah 6da uyandik, 18 saat falan sonra gece 12-1 gibi yatiyoruz ve siradan bir insan gibi 7-8 saatlik uykunun ardindan, istedigimiz saat olan 8de gozlerimizi aciyoruz.


naberabi
(20.06.16)
çalışmaya başlayınca kendiliğinden düzene girdi.


silmesene bu duyuruyu, takipteyim, güzel soru.


pompeininkulleri
(20.06.16)
alarmy uygulamasi ile düzenledm


Lola90
(20.06.16)
Yorgunluk şart. Yorgunluk bi önceki gece alınmamış uykuyla birleşirse de sağlam combo olur. Sonraki günlerde de yorarsan kendini vücut alışır, hatta sonra yormasan bile olur.


Sleepbot.


babilbaligi
(20.06.16)
Düzenleyemiyorum. Gündüz uyandıracak gece uyutacak ilaç kullanıyorum. Uykusuzluktan sızana kadar uyuyamıyorum. Sabah okul varsa 2-3 saatlik uykuyla kalkıp gidiyorum. Yoksa uyanana kadar.


Lim5
(20.06.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.