Giriş
(2)

Mobil oyun

Son dönem bağımlısı olduğunuz oyunlar hangileri?
Son dönem bağımlısı olduğunuz oyunlar hangileri?
ios
(12.10.18)
Pubg Mobile


cespi53
(12.10.18)
pubg mobile +1


cliff lee burton
(12.10.18)
(3)

avrupada kaçak çalışmak

1 yıllık schengen'i fransadan aldım. niyetim tatil değil süresiz kalmak çalışmak. yasal oturma çalışma statüsüne kadar hangi ülkede kalmalı çalışmalı? aileme bakmak için göçüyorum. evli değilim. yaş 30. geçerli bir mesleğim yok. istanbulda ticaretle uğraştım ama malum olmuyor artık bitti. ciddi cid
1 yıllık schengen'i fransadan aldım. niyetim tatil değil süresiz kalmak çalışmak. yasal oturma çalışma statüsüne kadar hangi ülkede kalmalı çalışmalı? aileme bakmak için göçüyorum. evli değilim. yaş 30. geçerli bir mesleğim yok. istanbulda ticaretle uğraştım ama malum olmuyor artık bitti. ciddi ciddi tavsiyelere ihtiyacım var. iyi geceler.

not: ingilizce seviyem avrupa ortalamasında.
ios
(01.10.18)
Bu kadar gozu kararttiysan gemi adami olmayi goz onunde bulundurabilirsin. Yasal sekilde parani kazanir ailene destek olursun ne de olsa yatak ve yemek icin para vermez, bir suru seyi dusunmek zorunda olmazsin. Kacak calisarak somurulursun ailene destek olamazsin.


Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yurtdışında yaşayan biri olarak öyle kolay değil. Bak Abd belki olurdu geçmişte(şu an sanırım Trump sınırdışı ettiriyor herkesi) ama Avrupa'da şu an yapılacak şey değil.

Evvela Avrupa'da öyle işçi amele kalmadı pek. Çalışacağın işler çok kısıtlı. İnşaat ameleliği, garsonluk, temizlikçilik gibi.

Bu işlerde çalışarak öyle iyi paralar kazanıp, biriktirip yolunu bulamazsın. Kaldı ki Avrupa'da iyi para kazandığın ülkelerde kalacak yer büyük sıkıntı. Adamlar yeni bina dikmediği için artan nüfusa karşılık paranla bile ev bulamıyorsun. Hele immigrant olarak, hele kaçak, siksen vermezler.

Anca bi dayının pizzacısı olacak orda çalışacan, dayında yatıp kalkacan falan öyle olur.

Bir de nakit para kullanmama durumu var. Kaçaksan banka hesabı açamazsın. Turist olarak gidip atıyorum Fransa'da banka hesabı açamıyorsun. E banka hesabın yoksa o ülkede sana maaşı nasıl verecekler?

Kaçak yaşayan nasıl yaşıyor?
1. Ya dediğim gibi dayın olacak.
2. Ya da geçmişte oturumun olacak, düzenini kurmuş olacaksın, oturumun dolmuş olsa bile kalırsın bir şekilde.
3. Fetocu pkklı falan olacaksın vatanını satacaksın buna karşılık sana sığınma izni vercekler ilticacı olacaksın. Ki bu da kaçak kalma değil aslında ama Türkiye'den kaçak olma durumu.

Türkiye'de yapamıyorum diyorsan ekonomik açıdan, buralarda hiç yapamazsın. Neden? Dil bilmiyorsun birinci sebep. Geçerli bir mesleğin yok ikinci sebep. Meslekten kastım sıvacı ustası, marangoz, terzi bile olsan meslek meslektir. Burda iş bilen adam değerlidir.


bos gezenin bos ustası gayet güzel açıklamış. kelimenin tam anlamıyla bir kaç ay sürünüp kötü anılarla sınır dışı edilmen garanti.
ingilizce biliyor olman ana dili ingilizce olan ülkeler dışında sana çok bir şey kazandırmaz. ingilizce konuşulan uluslarası şirketler kaçak işçi çalıştırmaz.
fransada çalışacaksan tanıdığın yoksa iş bulma şansın yok gibi. tanıdığın olsa bile bulacağın işler pek hoş şeyler olmayacaktır. kaldı ki şu kadar kaçak kaldıktan sonra oturumu iznini alacaksın diye bir durum yok. istersen 10 yıl kal düzenini kur kaçakken yakalandığında sınır dışı edileceksin.
bilmiyorum yüklü bir birikimle mi geleceksin ama emin ol suyunu çekecektir burada kaldığın sürede. kalacak yer yeme içme derken. bir de dil konusu tekrar gerçekten çok büyük sıkıntı olacak.
ha bir tanıdığın varsa ilk zamanlar yanında kalacak sana ufak tefek kayıt dışı, dil bilmemenim sorun olmayacağı (temizlikçilik bahçıvanlık, vs.) tr deki ailene çok yardım edemesen de kendi geçimini ucu ucuna sağlaman mümkün.
yazacak çok şey var ama ne yazık ki büyük çoğunluğu kötü ihtimaller.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.