Giriş
(4)

molotow sprey boya ve kumaş

merhaba!sprey boya ile siyah kumaş üzerine desenler yapacağız. bunun için molotow marka sprey boya aldık, grafiticilerin duvarlara grafiti yaptıkları iyi markalardan biriymiş. bir de kumaş alacağız. alacağımız kumaşın boyayı iyi tutması, boyama sonrası solmaması, yıkandığında boyanın akmaması ve kat
merhaba!

sprey boya ile siyah kumaş üzerine desenler yapacağız. bunun için molotow marka sprey boya aldık, grafiticilerin duvarlara grafiti yaptıkları iyi markalardan biriymiş. bir de kumaş alacağız. alacağımız kumaşın boyayı iyi tutması, boyama sonrası solmaması, yıkandığında boyanın akmaması ve katladığımızda kumaşın diğer yerlerine boya bulaşmaması gerek.

spreyimizle kumaşçılara gidip ufak parçalarda denemeyi düşünüyoruz. ama bu ya da benzeri bir şeyler yapmış olan varsa belki fikir vermek ister diye sorayım dedim. bu iş için nasıl bir sprey ve kumaş seçmeliyiz?

bir de istanbul'da kumaşçı nerede bulunur?

teşekkürler, sevgiler!
keşke standart sprey boya almasaydınız tişörtü giyince rahatsız edecek.

boya akmaması için boya işlemi tamamlanınca tersten desenli kısmı ütüleyin. bir alta da geçmemesi için araya karton koyun.

cadence sprey boya alabilirsiniz kumaşa uygulama için.


kablelvuku
(29.08.19)
tersten ütüleyin denmiş ama ütülerken boya eriyip ütüye yapışmaz mı?


sttc
(29.08.19)
Zaten o yüzden tersten ütüleyecek. Boyanın ısıyla iz bırakmaması için de araya karton konulacak.


balik kraker
(29.08.19)
@kabelvuku

tişört üzerine uygulama yapmayacağız. yaklaşık kapı ebatı kadar bir kumaş üzerine desen çizeceğiz, duvarda dekor amaçlı olacak.
cadence'nin sprey boyalarına baktım ama istediğimiz renkler yok. biz neon renkler istiyoruz. artdeco ve polisan gibi markaların da neon spreylerini bulduk ama molotow daha pahalıydı, daha kaliteli olacağnı düşündük. gerçi henüz boyaya karar vermiş değiliz. bu molotow'u deneme amaçlı aldık.

ütüleme işlemi hiç aklıma gelmemişti, onu da yapacağım mutlaka. teşekkürler!


(12)

meteor yağmurunu izleyen var mı

bu gece meteor yağmurunun en çok görülebileceği gece olacak diyorlardı. yazlıktayım, şehirden nispeten uzak ve az ışıklı bir yer olduğunu düşünüyorum. 11’den beri gökyüzüne bakıyorum ama 4-5 tane gördüm. çok da tatmin edici sayılmazlardı. izleyen var mı, görebiliyor musunuz?
bu gece meteor yağmurunun en çok görülebileceği gece olacak diyorlardı. yazlıktayım, şehirden nispeten uzak ve az ışıklı bir yer olduğunu düşünüyorum. 11’den beri gökyüzüne bakıyorum ama 4-5 tane gördüm. çok da tatmin edici sayılmazlardı.

izleyen var mı, görebiliyor musunuz?
Ben rasathaneye gittim izleyemedim. Millet de aynı şekilde 3 4 bir şey görmüş ama ben göremedim hiçbir şey.


amugochi
(12.08.19)
3.30 da yoğun olacak diyorlar


burchak
(12.08.19)
Ay dolunaya yakın olduğu için normalden daha az görülecek bu yıl. Ayın ışığı bir miktar engelliyor çünkü. Ve sabah 3'ten sonra daha net ve çok görülmeye başlanacak meteorlar.


ma ya
(12.08.19)
11'den sonrabaya gördüm ben. Şimdi hareket yok.


datnet
(12.08.19)
1 tane gördüm kafamı ilk kaldırdığım anda. Bi daha da göremedim. Çok güzeldi...


megalomaniac
(12.08.19)
Benim hiç haberim yoktu. Saat 1 gibi gökyüzünde yıldız kaydı zannettim; çok çok büyüktü. Meğer meteor yağmuru varmış, bilseydim daha fazla bakardım gökyüzüne.


Işık kirliliğinin düşük olduğu bir şehirdeyim ama henüz bereketli geçmiyor, dolunayın da etkisi var tabii. Ay batmaya başladıkça daha çok görürsün.


Bruce
(12.08.19)
çok ışık var bi halt görünmüyor.


ergenpezeveng
(12.08.19)
Sehirdeyim Allah belasini versin ki.
:'(


dont eat me
(12.08.19)
ankara gölbaşı'nda saat 11'den beri bakıyorum, 15-20 tane gördüm.


@hayley williams şansa bak ya biz de “gölbaşında olsak kesin bir sürü görürdük” diye konuşuyorduk :) demek çok da fark etmiyormuş.

şu an sanki daha sık olmaya başladı, son yarım saatte 3 tane gördüm fena değillerdi. ama uykum da geldi. izleyemeyeceğim daha fazla. yarın gece 3e doğru izlemeye başlayayım bari.


yarım saat kadar baktım, boynum ağrıyor şu an. 10 tane falan görmüşümdür fakat bir tanesi özellikle çok parlaktı, resmen şimşek çakar gibi gökyüzünü aydınlattı.


night train
(12.08.19)
(3)

ayata festivali

giden var mı :)
giden var mı :)
Çevremde hiç giden duymadım ya


gereksiz bahalı.


brkylmz
(07.08.19)
İzmir den katılım sağlayacağım :)


tesla01
(08.08.19)
(6)

hayallerine ulaşan kişiler

çevrenizde hayallerini gerçekleştirip huzurlu ve mutlu bir yaşam süren, hayatta başarılı bulduğunuz kişiler var mı? başarı derken; sadece çok iyi üniversitelere giden, çok iyi pozisyonlarda çalışan vs kişileri kastetmiyorum. hayattan istediğini almış ve huzuru yakalamış olan herkes olabilir. bu kişi
çevrenizde hayallerini gerçekleştirip huzurlu ve mutlu bir yaşam süren, hayatta başarılı bulduğunuz kişiler var mı?

başarı derken; sadece çok iyi üniversitelere giden, çok iyi pozisyonlarda çalışan vs kişileri kastetmiyorum. hayattan istediğini almış ve huzuru yakalamış olan herkes olabilir.

bu kişiler neyi/neleri gerçekleştirdikleri için mutlu ve huzurlular sizce?
- Kendini çok iyi tanımak
- Neyi sevip, neyi sevmediğini bilmek
- Sevmediklerinden uzaklaşıp, sevdiklerine yaklaşma cesareti gösterebilmek (sevmediğin işi/kişileri bırakmak, sevdiğin şehre yerleşmek vb)

Temel olarak bunlar.


Var. Şarkıcı oldu kendisi. Hem sevdiği işi yapıyor hem de bol bol para kazanıyor. Ben bunda en büyük payın şans olduğunu düşünüyorum.


contraparal
(25.07.19)
@su olsam ates olsam

böyle genel değil, yani “bizim ali vardı, tek hayali marangoz olmaktı. çok iyi bir marangoz oldu ve şimdi çok mutlu” gibi bir örnek verebilir misin mesela? ya da her şeyi bırakıp sevdiği şehire yerleşip orada aradığı huzuru mutluluğu yakalayan birine örnek?


Bir arkadaşımın eşi ODTÜ'de doktora yapıp akademiden tiksinince atölye açmış, araba tamirciliği yapıyor ve hayatından çok memnundu. (Gerçi ben sadece eşinden dinledim ama huzurlu bir çift gibi gözüküyorlar.)

Ben de okuduğum okullardan çok alakasız bir sektörde inanılmaz keyif aldığım bir iş yapıyorum, az kazanıyorum ama keyfim yerinde. Çünkü hayatımda hiç hırs sahibi olmadım, çok para kazanmak, büyük kariyer yapmak, terfi almak falan umurumda değil. Hırs olmayınca huzur daha kolay.


kobuzchu kiz
(25.07.19)
@istanbul kanatlarımın altında;

Bizzat ben varım kardeş.. aslında kendi durumumu anlatmak istedim..
İstanbul un trafiğinden de, saçmasapan kasıntı beyaz yaka insanından da, kurumsal hayatın kısıtlamalarından da, sabahın 6 sında uyanıp 7 sinde yollara düşmekten de, dev egolu patron ve yöneticilere hizmet etmekten de, nefret ettiğimi ve bunun bana zarar verdiğini anladım.
Hiçbir zaman hehe diye kafa sallayan yalaka tip olamayacağımı anladım.
Terfi almanın, zam almanın, birilerinin bana ... hanım diye hürmet etmesinin, ay sonunda maaşı çantaya ayakkabıya yatırmanın, benim için hiçbir şey ifade etmediğini gördüm.

Kurumsal hayat ve İstanbul'da çile çekmekten istifa ettim. Bayaa hayal ettiğim bir Ege sahil beldesine taşındım eşimle. Ufak tefek kendi işimizi yapıyoruz home office. İstanbul da yaptığımız iş, bildiğimiz şey zaten.. Belki daha az kazanıyoruzdur ama eskiye oranla binkat mutluyuz:)

Yani dediğim gibi kendinizi analiz edip nasıl bir hayat istiyorsan onu yapmaktan bahsediyorum. Az biraz cesaret..

İstanbul dan kaçıp gelen o kadar çok eğitimli insan var ki burada.. hepsi ayrı hikaye.. yemek okulundan eğitim alıp mesela artisan ekmek dükkanı ya da cafe vs açanlar.. ya da mimar, eczacı, öğretmen olup aynı işi sabah akşam denize girme lüksüyle birlikte burada yapanlar.. yazılımcı, grafiker olup zaten bilgisayar başında dünyanın her yerinden iş yapabilme şansı olanlar..

Herkese her yerde ekmek var, kimse günün sonunda aç açık kalmıyor, bir şekilde su akıp yolunu buluyor işte..


iş bulamayacağımı bile bile istediğim bölümü okudum. hiç pişman değilim. şimdi bölümümle ilgisi olmayan hayalimdeki mesleği yapıyorum. henüz çok para kazanmıyorum ama, bir süredir hoş vakit geçirmek için çalışmaktan başka bir şey yapmama gerek kalmıyor.


joker hakki
(25.07.19)
(6)

spotify indirdiğim şarkıları çalmıyor

uzun yıllardır spotify premium üyesiyim. indirdiğim şarkıları çevrimdışı dinliyorum genellikle. yani spotify için hücresel veriyi kapattım, wifi'den şarkıları indirip wifi yokken çevrimdışı dinliyorum indirdiklerimi.ancak son bir aydır falan indirdiğim şarkıların bazılarını çalmamaya başladı. örneği
uzun yıllardır spotify premium üyesiyim. indirdiğim şarkıları çevrimdışı dinliyorum genellikle. yani spotify için hücresel veriyi kapattım, wifi'den şarkıları indirip wifi yokken çevrimdışı dinliyorum indirdiklerimi.

ancak son bir aydır falan indirdiğim şarkıların bazılarını çalmamaya başladı. örneğin bütün bir listeyi indirmişim, yanında yeşil ok da var tüm şarkıların. ama basınca çalmıyor. sanki indirilmemiş gibi. sıradaki şarkıya geçince ya da birkaç şarkı daha geçince çalıyor.

sizde de var mı bu sorun?

acaba bazı şarkıları çevrimdışı dinlemeye mi kapatmışlar?
vpn'e yada baska bir aga baglanip oyle dene. o sekilde caliyorsa firewall problemi var demektir.


mayeskuel
(16.07.19)
@mayeskuel bir ağa bağlanıp çalmak istemiyorum ama. zaten hücresel veri açıkken normal çalıyor her şeyi. ya da wifi'ye bağlıyken de çalıyor. ama hücresel kapalıyken -ör.metroda ya da çekmeyen yerlerde falan- dinlemek istiyorum. çevrimdışı olarak.

gene de firewall sorunu olabilir mi? iphone'da bu işi pek bilmiyorum.


Premium olunsa bile belli aralıklarla bir defa online olmak gerekiyor sanırım. 60 gün gibi bir şeydi. 60 gündür online hiç olmamış olunabilir mi? Ofline modu, ayarlardan açıyor musunuz?

Ek olarak cihazda yer kalmamış olabilir mi? Bazıları aslında gerçekten inmemiştir.

Yine ek olarak Apple, Spotify'a tam düşman olduğundan, bilerek yavaşlatma yapıyor. Sorun çıkartıyor. Daha önce böyle haberler çıktı. Öyle bir şeye takılmış olabilir misiniz?


@windows yok sık sık online oluyorum.
ayarlar - depolama bölümünden baktım, 15 gb boş alanın var diyor.

"offline modu ayarlardan açmak" dediğin; ayarlar - çalma - çevrimdışı'yı mı açmam lazım? şimdiye kadar hiç o ayara dokunmamıştım ve sorunsuz çalıyordu. şimdi baktım, evet o kapalı. ama sonuçta o kapalıyken bile bazı şarkıları çevrimdışı çalıp bazılarını çalmıyor. hiçbirini çalmaması gerekmez miydi?

bu arada şimdi açtım o çevrimdışı ayarını. spotify'ı da kapatıp açtım. sorun devam ediyor.


Sen miydin, ben hiç isme bakmadan cevap yazmışım. Neyse.

Evet o çevrimdışı modundan bahsetmiştim. Evet çalar normalde de, bazen işte bir şekilde ön bellekte duran bir bilgi ona engel olabilir diye düşündüm.

Bir kez telefonu kapatıp açmayı denesene. Ön bellek tamamen boşalsın. Boş alanın da varmış. Ben Android kullanıyorum. Ayarlar kısmında, önbelleği sil diye bir şey var. Hiçbiri olmazsa bir de onu dene. Bakalım bir değişiklik olacak mı? O şarkıları silip tekrar yüklemeyi dene sonra. Gerçi apple'da böyle bir kısım var mı bilmiyorum.


"önbelleği sil" var evet. ara sıra siliyordum, gene sildim. kapatıp açtım telefonu. aynı gene.

spotify'ı silip yeniden indirmeyi planlıyorum, listeleri de silip günceller böylece. kafası karıştı herhal.

teşekkürler!

edit. güncelleme: dün akşam spotify'ı silip tekrar yükledim. tüm indirdiğim listeler de silinmişti. onları da tekrar baştan indirdim. sorun çözüldü.


(1)

klavye numaratöründeki (numpad) virgül vs nokta

selamlar,şirkette kullandığım programda sayıları klavyedeki numaratörden (numpad) giriyorum. program eskiden virgülle çalışıyordu. örneğin 6,5 bar yazabiliyordum. şimdi programı güncellemişler, bir şeyler olmuş ve artık virgüller noktaya dönmüş. el alışkanlığıyla numeratörden virgül yazınca görmüyor
selamlar,

şirkette kullandığım programda sayıları klavyedeki numaratörden (numpad) giriyorum. program eskiden virgülle çalışıyordu. örneğin 6,5 bar yazabiliyordum. şimdi programı güncellemişler, bir şeyler olmuş ve artık virgüller noktaya dönmüş. el alışkanlığıyla numeratörden virgül yazınca görmüyor. 6,5 bar basıncı 65 bar olarak hesaplıyor. illa 6.5 yazmam lazım.

klavye dilini ingilizce yapınca sorun çözülüyor ama o zaman da ç, ş falan türkçe karakterler gidiyor.

şirketteki it'ye de sordum, olmuyor dediler. nasıl olmuyor ya. bir yolu yok mu gerçekten?

bu arada benim numeratörümde del tuşunun altında virgül simgesi görünüyor. ama şu linktekinde nokta olarak görünüyor. cdn2.avansas.com
bundan alsak del'e basınca nokta çıkar mı?

tenkyu.
windows kullanıyorsanız söyleyin it ye sizin makinanın bölgesel ayarlarında ondalık ayracı tanımını "." olarak yapsınlar.


(11)

araç kiralama

merhabalar, uzun bir aradan sonra hepinize.bir süredir uğramıyordum ama işim düşünce huzurunuza geldim. al işte, gene imdadıma duyuru yetişti. müthiş platform. sen ekşide takılırsın ama cenazene duyuru gelir, bu işler böyle. soruma gelirsek; mayıs sonunda şanlıurfa havaalanından 3 günlük bir araç ki
merhabalar, uzun bir aradan sonra hepinize.

bir süredir uğramıyordum ama işim düşünce huzurunuza geldim. al işte, gene imdadıma duyuru yetişti. müthiş platform. sen ekşide takılırsın ama cenazene duyuru gelir, bu işler böyle.

soruma gelirsek; mayıs sonunda şanlıurfa havaalanından 3 günlük bir araç kiralamak istiyorum. en ucuz segmentten :) gelin ve de görün ki bu işlerde pek tecrübem yok. internetteki büyük küçük tüm firmalara baktım ve 3 gün için fiyatlar şöyle.

eurocars 370
urfa otokiralama 375
ascar rental 390
zeplin car 425
carwingo 430
avro rent acar 444
rigorent 482
avis 485
enterprise 492
europcar 503
assist 507

ilk üçü yerel şanlıurfa firmaları. diğerleri daha bilindik firmalar.
sizce en ucuzundan kiralayıp geçsem mi, bir sorun yaşar mıyım? yoksa bilindik bir firmaya mı yönelsem?

bonus soru: şanlı şehrimiz urfa'yı bilen, araç kiralama şirketi tavsiyesi verebilecek olan var mıdır?

teşekkürler.
urfa hakkında bilgim yok ama kurumsal firmalardan araç kiralamak gerekiyor. türk telekom vb firmaların kampanya kodlarıyla normal fiyatın altında kiralama yapılabiliyor. ayrıca avis gibi firmalarda online ödeme seçeneğinde de indirimler oluyor.


scudman1
(10.05.19)
avis enterprise europcar gibi kurumsaldan şaşma yoksa başına iş alma ihtimalin yüksek


basond
(10.05.19)
teşekkür ederim. peki neden kurumsal firmalardan araç kiralamak gerekiyor? yerelden kiralasak ne gibi bir sorunla karşılaşırız? araç arızalı ya da eski mi olur?

örneğin en uygun fiyatlı olan eurocars'ı aradım, yerel bir firma. 2018 model renault symbol verebileceklerini söylediler.


zeplin iyidir.


since1907
(10.05.19)
şöyle örnek vereyim bir arkadaşım bu işi yapıyor merdivenaltı tabirli kurumsal olmayan araba kiralama hatta arabaları da güzel arabalar.

kendisine sordum nasıl oluyor diye boş senete imza attırıyoruz abi kredi kartı yok dedi.
olum ben hayatta yapmam nasıl insanlar size güvenip imza atıyor dedim, kredi kartı olmayanlar vs geliyor dedi.
e araba çalınsa vs dedim gps var hepsinde takip ediyoruz dedi.
peki ben aldım arabayı düz yolda giderken şanzıman dağıldı nolacak dedim abi ihale sana kalır dedi. senete yazarız ödersin ödemezsen zorla alırız dedi.
yani arabanın her türlü pisliğinin ihalesi sana kalabilir. Pislik adamlardan oluşur bu tarz işletmeler bulaşmaya gelmez.

edit: düzgünü var pisliği var kurumsalın pislik yapanı da çıkar mutlaka dikkat et. son zamanlarda arabada sigara içtin 400 tl temizlik ücreti kestik benzeri cezalar yazdıklarını da duydum kurumsal şirketlerde aman arabanın içini vs kontrol et.


basond
(10.05.19)
@basond allah razı olsun tüm soru işaretleri gitti kafamdan. ben de saf saf "yerel firmaların arabaları eski oluyor herhalde ondan önermiyorlar" falan diye düşünüyordum.
çok teşekkür ederim.


kurumsal +1. avis ve sixt pahali oluyor genelde. tecrubelerime dayanarak en uygun araclar enterprise, hertz, budget ve bazen europcar da olur diyorum. rentalcars.com'dan butun firmalari karsilastirip en uygununu kiraliyabilirsin.


crucio
(10.05.19)
Erkek arkadaşım araç kiralama ve al-sat işi yapıyor. Asla Urfalılarla iş yapmaz ve oradaki otomotiv sektöründen uzak durur çoğu dolandırıcı olduğu için. O yüzden paraya kıyın ve kurumsal bir firmadan kiralayın.


jacque
(10.05.19)
@crucio garenta, sixt ve hertz'in urfa 'da ofisi yok, budget'da ise araç kalmamış.

@jacque haydaa o kadar şanlı şehrimiz urfa dedik, sen neler dedin, oldu mu şimdi :) canımızın içi urfa halkını tenzih edelim, çoğu dolandırıcıdır demeyelim, aralarından çıkar tek tük diyelim :p

tabi ben bunca yorumun üstüne pintiliği bırakıp avis'ten kiralamaya karar verdim. (zeplin'de ekonomi sınıfı araç kalmamış.) hem işbankası kartı indirimiyle uyguna geliyor. alt tarafı 100 lira fark ödeyeceğim. her ne kadar normalde küçük esnaftan alışveriş yapmayı tercih etsem de, bu araba kiralama işlerinde fazla romantiklik yapmamak lazım anladığım kadarıyla.

sizlere de teşekkürler :)


Mutlaka kurumsaldan kiralanmalı + mümkün olduğunca ek sigortalar da yapılmalı. Kimden ne kazık geleceği hiç belli olmuyor.


roket adam
(10.05.19)
@istanbul kanatlarimin altinda Hahah evet ya hiç hoş olmamış gerçekten. İşinde gücünde dürüst Urfalıları tenzih ederim elbette ^^


jacque
(10.05.19)
(5)

pasta fiyatları

miriba!aramaya inandım, ekşi duyuru'da daha önce önerilen ve Kadıköy yakınlarındaki pastacıları araştırdım. by ivan, kukis, pelit, baylan, görgülü, beyaz fırın gibi yerler söylenmiş. buralardaki yaş pasta fiyatları nasıldır acaba? en fazla 100 lira vermek istiyorum. çikolatalı ve orta boy (yaklaşık
miriba!

aramaya inandım, ekşi duyuru'da daha önce önerilen ve Kadıköy yakınlarındaki pastacıları araştırdım. by ivan, kukis, pelit, baylan, görgülü, beyaz fırın gibi yerler söylenmiş.

buralardaki yaş pasta fiyatları nasıldır acaba? en fazla 100 lira vermek istiyorum. çikolatalı ve orta boy (yaklaşık 10 kişilik) bir pasta olacak.

cevaplar için şimdiden teşekkürler, tatlı günler!
karafırının pastaları çok güzel. pelit 100ün üstünde gelir


blacksky
(02.02.18)
Baylan'da 10 kişilik çikolata trüf pasta 70 ya da 80 lira, bugün alıcam oradan biliyorum. (75 mi dediler telefonda, öyle bir şey.)


kobuzchu kiz
(02.02.18)
kukis'in köstebek adlı pastası çok güzel. 8-10 kişilik olanı 90 lira mı neydi.


kosteklisaat
(02.02.18)
gorgulunun en buyuk pastasi 120 lira idi 3-4 ay once (kiziltoprak)


manolya pastanelerinin de pastaları güzel ve uygundur.


since1907
(02.02.18)
(4)

plakası bilinen taksiyi bulmak

dün gece takside kot ceketimi unuttum. plakasını biliyorum. bulabilir miyim taksiyi?
dün gece takside kot ceketimi unuttum. plakasını biliyorum. bulabilir miyim taksiyi?
bence bulursun. bol şans


teknikekip
(29.12.17)
Bulunduğunuz bölgenin Şoförler Cemiyeti gibi bir birimi olması lazım. Orayı arayıp takside unuttuğunuz şeyi tarif etmeniz ve plakayı vermeniz işe yarayacaktır. Bu yolla durağa da ulaşabilirsiniz belki.


olanlaolunmaz
(29.12.17)
@teknikekip sağol ya :D kiminin parası kiminin duası.

@olanlaolunmaz teşekkür ederim. İstanbul şoförler odası'nı aradım, dedim böyle böyle. adam bir sürü soru sordu; "nereden bindin, nereye gittin, saat kaçta bindin, ceketi arka koltukta mı yoksa bagajda mı unuttun" falan. sonra adımı ve telefonumu aldı, biz sizi ararız dedi. dev hizmet :D


Onların aramasını beklemeyin; yarın, üç gün sonra ve bir hafta sonra tekrar arayın siz. Bazen de dediğim gibi taksinin çalıştığı durağı öğrenmek daha etkili olabiliyor çünkü taksici bu şoförler odasının kayıp eşya birimine bırakmak yerine durağa bırakabiliyor insanlar önce durağı arar diye.

Kamu spotu: taksinin plakası yanında bağlı olduğu durağa da bakalım binerken inerken.

İnşallah bulursunuz nereye bırakılmışsa. Kolay gelsin!


olanlaolunmaz
(29.12.17)
(21)

hayat kalitenizi yükseltecek bir şey önereyim mi?

önerdim bile: scottybilmeyenler için özet geçeyim, über'in motorsikletli olanı. uygulamadan çağırıyorsun, motorcu geliyor, sana kaskını ve hijyen açısından kaskın içine giymen için boneni veriyor, alıyor nereye istersen götürüyor.az önce ilk defa kullandım. kadıköy'den Levent'e 18 dakikada geldim ve
önerdim bile: scotty

bilmeyenler için özet geçeyim, über'in motorsikletli olanı. uygulamadan çağırıyorsun, motorcu geliyor, sana kaskını ve hijyen açısından kaskın içine giymen için boneni veriyor, alıyor nereye istersen götürüyor.

az önce ilk defa kullandım. kadıköy'den Levent'e 18 dakikada geldim ve sadece 5 (beş) tl ödedim. çünkü bu aralar kampanya varmış. normalde ise 26 lira tuttu.

en zevkli kısmı ise elbette boğaziçi köprüsünden geçmekti.

reklam yapmıyorum, referans kodumu da paylaşmıyorum. sadece İstanbul'daki en aşağılık şey olan trafik sorununa çok güzel bir çözüm olduğunu düşündüm. belki siz de kullanırsınız dedim.

kullanın. kullandırın. sevgiler.

bu arada, soru başlıkta ;)
beni öldürseler motora binmem canımı sokakta bulmadım.


sta
(28.12.17)
sadece istanbul gibi duruyor ama iyiymiş..


redeath
(28.12.17)
scotty'yi haftada ortalama 3-4 defa kullanıyorum. gerçekten çok ucuz. ve çok fazla promosyon oluyor. sürücüler çok kibar.


Rudy Baylor
(28.12.17)
@redeath şu an İstanbul ve İzmir'de kullanılabiliyormuş


Ya bu Scotty'yi hep okuyorum ama tanımadığım bir sürücünün artçısı olmak fikri rahatsız ediyor.

Ben bir soru sorayım, koruma olarak sadece kask mı var? (Düzenli kullanıcı sayılacak motosiklet artçısıyım, en kısa yolda bile kask, ceket, eldiven, yol uzunca ise ayrıca dizlik kullanıyorum. Pantolon ve motor botu da eklenecek hatta bunlara.) Kask bile doğru büyüklükte değilse sıkıntılı çünkü, ikna olamadım hiç.


kobuzchu kiz
(28.12.17)
@kobuzchu kiz sürücü bana kask ve içine giymem için bone verdi. istersen dizlik de var dedi ama istemedim. üşüyor musun diye sordu 2-3 kere. üşüsem bana mont verir miydi, yoksa öylesine mi sordu bilmiyorum.

verdiği kaskın üstünde gözlük ve ağızlık gibi bir şey vardı. motorcular buna ne diyor bilmiyorum. köprüde çok rüzgar olunca ağzım yüzüm yamuldu, onları taktım.

kask ebatını bilmiyorum. bana oldu gibi ama belki de büyüktür.

en çok motoru beğendim. kocaman bir motordu scooter değildi.

valla yüzde yüz güvenli diyemem. sürücü kim bilir kim yani. sapık olabilir, hızlı sürebilir, dikkatsiz olabilir, başkası gelip çarpabilir. ama bu riskler karşılığında aldığım hizmet mükemmeldi, bence değdi. hayatta böyle adrenelinler lazım :D scotty'nin arabalı versiyonu olan blabla car'ı da çok severim mesela ve çok kullanırım. başıma hiçbir şey gelmedi bu güne kadar.


Motora binmek çok riskli. Az geç giderim arabayla ya da toplu taşımayla giderim. Hiç sevmedim fikri.


mor oje
(28.12.17)
Yükseltmedi:)


benaslindayohum
(28.12.17)
motora binmem +1


qazwsx
(28.12.17)
istanbulda 10+ yıldır motosiklet kullanan biri olarak ben ne kendim tanımadığım adamın motoruna binerim ne de sevdiğim insanı bindiririm.

gerçekten teklikenin ve risklerin hiç farkında değilsiniz.


orpheus
(28.12.17)
Ben de inanılmaz tehlikeli buluyorum, tanımadığım birinin motoruna binme ihtimalim %0 isterse bedava olsun.


roket adam
(28.12.17)
istanbulda motora binilmez.
hele başkasının motorunahiç binilmez.


ay ne de tatlı canınız varmış ya :D nerde o eski çılgın gençlik. pii.

bu arada bu sabah da kullandım, gene gayet keyifli bir yolculuktu.


istanbul kanatlarimin altinda ve adrenalin dolu hayatı ya... :)
benim yaşam kalitemi sadece düşürmekle kalmaz bu öneri, sona erdirebilir. dolayısıyla yo dostum yoo.


içinizde bir tane mi yobaz olmaz arkadaş.
herkes mi ölüm tehlikesi olarak değerlendirmiş.

bunu tercih eden erkekse sıkıntı, kadınsa yine sıkıntı.
öyle bir mevzuymuş ki kadın erkek ayrımı bile yapamadım.

kız arkadaşın buluşmaya gelicek, önünde başkasının motorundan inecek.
hayali bile kabul edilemez.

tek yobaz olarak geldim ve geldiğim dünyaya gidiyorum.
tik'in de canı cehenneme.


güneyli çocuk
(29.12.17)
adamin hayat kalitesini arttirmaktan kasti bizi oldurmekmis :D


baldur2
(29.12.17)
@evde liyakat kalmamis hehe ya ne güzel bunu duymak ^^

@güneyli çocuk senin fikrin de böyle olabilir yahu niye tik atmayayım. sen kız arkadaşını bindirmezsin madem, gerçi o zaman buna binmek için senden izin alacak bir kız arkadaşın olması gerekir tabi. diğer yandan ben boğaz köprüsünden geçerken motorcuyla video çekip erkek arkadaşıma gönderdim, oha süper dedi. hem yani ne olabilir ki. 3 senedir aynı yastığa baş koyduğum, el üstünde tuttuğum, her şeyden çok sevdiğim sevgilimi 3 dakikadır tanıdığım motorcuyla mı aldatıcam :D saçma.


@istanbul...
benden izin alacak, kendi ayakları üzerinde bile duramayan bir kız arkadaş değil,
bunu kendine yakıştıramayıp, tenezzül etmeyecek bir kız arkadaş olması gerekir.

benim kimseyi yargıladığım yok. adamların fotoğrafları internette. hepsi temiz yüzlü insanlar zaten belli oluyor. bir girişim bu. e sizin niyetiniz de ortada. erkek arkadaşınızın güveni de ortada. tüm taraflar halinden memnunsa bana ok yemek düşer yani.
i.pinimg.com

have fun.


güneyli çocuk
(29.12.17)
bu soğukta nasıl yükseliyor yav o standart. montun içine gazete mi sokacağız?


bruceandwayne
(29.12.17)
O paraya iddaa kuponu yaparım risksiz ,kafam raad,hayat kalitem yükselmese de olur


sl78
(29.12.17)
@bruceandwayne ben de çok üşürüm diye düşünmüştüm ama üşümedim. bir de columbia marka eldiven, bacaklara koruyucu tozluk falan veriyorlar. bunlar baya tutuyor. özellikle tozluk hiç beklemediğim kadar iyi geldi.


(5)

indirim dönemi

selam! önümüzdeki indirim dönemi ne zaman? indirimde hangi mağazalara bakmamı tavsiye edersiniz? geçen sene özellikle çok ucuza güzel ürünler bulduğunuz bir mağaza oldu mu?özellikle h&m ayarındaki giyim mağazaları için soruyorum. bir de ben internetten almayı seviyorum, internette de aynı indirimler
selam!

önümüzdeki indirim dönemi ne zaman? indirimde hangi mağazalara bakmamı tavsiye edersiniz? geçen sene özellikle çok ucuza güzel ürünler bulduğunuz bir mağaza oldu mu?

özellikle h&m ayarındaki giyim mağazaları için soruyorum.

bir de ben internetten almayı seviyorum, internette de aynı indirimler oluyor mu yoksa mağazada daha mı iyi indirim olur?

tenkyu.
H&M'de şu an Onlina siparişlere özel indirim var bazı ürünlerde. Sık sık da oluyor.


nopnog
(27.12.17)
@nopnog şu anki indirim sözde indirim değil mi ya. göz boyamalık. baktım hm'e gene her şey pahalı. asıl indirim dönemini soruyorum ben. oluyor ya böyle, sezon sonu oluyor tüm ürünler indirime giriyor falan.


Zara Ocak başında indirime girer. Online mağazası bir gece önceden indirime giriyor. Takip etmenizi öneririm.


agluna
(27.12.17)
Su an avm deyim ve her hamgi bi indirim yok.

Tahminen ocak sonu gibi olur.


bir3iki7
(27.12.17)
Zara, Bershka, Pull&Bear (İnditex grubu) Ocağın ilk haftası dediler.


lana del rey
(27.12.17)
(17)

kıyafet seçmeme yardım eder misiniz

merhaba!bir sürü şey hakında saatlerce konuşabilirim ama konu giyim kuşam olunca hep susmuşumdur çünkü asla anlamadığım bir şey. kot-tişört giyiyorum sürekli. o nedenle kombinlerden anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.çalıştığım şirket yılbaşında ünlü bir gece kulübünde yılbaşı partisi veri
merhaba!

bir sürü şey hakında saatlerce konuşabilirim ama konu giyim kuşam olunca hep susmuşumdur çünkü asla anlamadığım bir şey. kot-tişört giyiyorum sürekli. o nedenle kombinlerden anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

çalıştığım şirket yılbaşında ünlü bir gece kulübünde yılbaşı partisi veriyor. gece kulübü olduğu için nispeten rahat bir şeyler giymek gerektiğini düşündüm. örneğin sivri topuklu ayakkabıyla daha yürümeyi bilmiyorken bir de dans etmem zor. ya da uzun düğün elbisesi giyilmez. diğer yandan şirket düzenlediği için ve ciddili ortam olduğu için şık da olmak gerekiyor tabi.

sırf bunun için normalde hiç giymeyeceğim bir kıyafet almak istemiyorum. şu aşağıdaki linkteki gibi bir kıyafetim var. renkler farklı ama. etek siyah, ayakkabıları kırmızı olarak düşünün.
s3cdn-test-lookbooknu.netdna-ssl.com

üstüne de bir bluz ayarlarım dedim. mesela şöyle bir şey. images.beautifulhalo.com

sizce bu kıyafetle gece kulübüne gidilir mi? reina'da böyle bir kız görseniz "ne biçim giyinmiş" mi dersiniz yoksa beğenir misiniz?

not: ayakkabılarımı daha yeni aldım, şirkette hiç giymedim. bir de üzerlerinde nike logosu var. bu logo konusundan dolayı biraz çekinmeli miyim? çok mu spor kaçacak?

not2: seçimlerim çok kötüyse fazla vurmayın olur mu :D

teşekkürler!
Ne bicim giyinmis derim ben muhtemelen. Ayakkabilar kesinlikle olmaz. Etek de resmen penye gibi bir sey. Kumasindan dolayi falso, farkli bir kumasla guzel bir etek olabilirmis bence.


yuzır
(15.12.17)
öncelikle şirketin verdiği yılbaşı partisine kesinlikle linklediğin üstü giymezdim. arkandan bizim kız sütyen giydiydi kekeke diye konuşurlar, hiç gerek yok. ayakkabı konusunda rahat ol, eğer gideceğiniz yerde dress code uygulaması yoksa hiç takılacağın bir mevzu değil, ki dress code bile olsa pijamayla gitmediğin sürece sorun çıkacağını zannetmiyorum.

daha düz bir elbise yapıştır gitsin ya uğraştığına değmez, yok mu biraz daha smart casual şeyler dolabında?


ayakkabı bence de olmaz. etek siyahsa o bluzle birlikte olabilir geldi bana ama daha kibar bir ayakkabı şart. nasıl bir ayakkabı olması gerektiğini kestiremedim ama bu olmaz kesinlikle.


dedimmidemedimmi
(15.12.17)
Siyah mini elbise al, (little black dress tabir edilenlerden) kafan rahat etsin. Her yere giyersin basin sikistiginda

Ayakkabi igrenc ayrica :/ topuklu giymek zorunda degilsin ama bir suru guzel kis ayakkabisi var. ya da pump tabir edilen, 2-4 cm yukseltisi olan ayakkabilar var.
guzel deri cizme olur vs. ama o ayakkabilar gozumu kanatti.


kuehles blondes
(15.12.17)
giyim kuşamdan anlamam diyen biri için fazla zorlama seçimler. neden daha basit, mümkünse tek parça bir elbise giyip gitmiyorsun ki ? ayakkabı çok kötü. bluzla etek de biraz basit görünüyor.


aquarium
(15.12.17)
@evde liyakat kalmamış hahaha okadar açık olmamalı sen de haklısın :D

malesef başka giyecek bir şeyim yok ya. yani şirketin bundan önceki yılbaşı partileri için alınmış düz siyah bir elbise ve düz kırmızı bir elbisem var. başka da bir şey yok. onları da tekrar giyemem sanırım di mi?

peki tamam düz bir elbise alsam altına nasıl bir ayakkabı ayarlamalıyım? bu ayakkabımı da çok seviyordum oysa üff. ayrıca beğenmeyenlere teesüf ederim, aslında bunlar gibi değil çok tatlı ayakkabılarım :) diğer ayakkabılarım da hep sipor.


normalde kot tisortle göründüğün insanların karşısına bi an o bluz ile çıktığını hayal ettim de :) sanki garip kaçar.

ayakkabı zaten olmaz.

senin yapma gereken kombin bence şu;
mcdn01.gittigidiyor.net

her ne kadar tarzını bilmesem de kurtarıcı ve basit. yani pile kısa etek, üzerine dar bi bluz. kollar uzun olmayabilir tabi seçim senin. biraz daha renkli ya da simli vs olursa daha iyi olabilir gece için.

ayakkabı olarak da maksimum 5 cm kalın topuklu kısa bot diyorum. çok rahat olmasa da o hayvani topuklular gibi eziyet etmiyor.
i.hizliresim.com şunun gibi.


elorelia
(15.12.17)
sana puanım dohuz kanka,

büyüyün artık.


firemanjonny
(15.12.17)
Bence bot olarak soyle bir sey bulundurabilirsin;

www.hotic.com.tr
www.hotic.com.tr
www.hotic.com.tr

hem de butun klasik kiyafetlerle giyebilecegin bir bot.


yuzır
(15.12.17)
dolabinda varsa kisa siyah bi elbise olmadi siyah bluz ve siyah etek, altina 2-3 cm topuklu bir bootie giy git iste.
dolabinda da bir little black dress bulunsun. yerine üstüne kot ceket + sneaker ile de kullanirsin, daha resmi yerlerde blazer ceket + sivri topuklularla da.


pilav
(15.12.17)
cevaplar için çok teşekkürler. illa bana bir şeyler aldıracaksınız galiba.

çoğunuzun önermiş olduğu o bootie denilen ayakkabı tipinden hiç hoşlanmıyorum, öyle bir şey giymem baştan söyliyim.

peki madem herkes ayakkabıları kötülemiş, ayakkabılarla ilgili bir sorum olacak o zaman. konuyla alakasız bir soru ama yeni soru açmak istemedim.
i.pinimg.com
bu ayakkabılar kötü mü sizce? günlük giyim için yani.


@ika bence bayagi kotu. Bu ayakkabilarin ustune aklima saclarini platine boyatmis, kendi saci cok kisa olan, kaynak taktirmis ve masa yapmis bir kiz geliyor.


yuzır
(15.12.17)
ya bu topuklu spor ayakkabılar 2000 başlarında mı ne çıktı. bence o dönemde kalmalıydı. gerçekten kötü ya. neden bunun topuklusu, topuksuz hali bence gayet şık.


elorelia
(15.12.17)
@yuzır hahah tanımlaman çok iyi, direk gözümde canlandı. ama dediklerinin hiçbiriyle alakam yok neyse ki :)
@elorelia deme ya :/ ama topuklu olunca bacaklarımı incecik gösteriyor, hem de spor diye :D


Yav sen plazada çalışan makine mühendisi değil misin? Bi ağırlığın olsun. Bunlar ne böyle müptezel gibi. Töbe est. Biraz daha ciddi giyin. Gece kulübü demek rengarenk giyinmek demek değil.


dissendium
(15.12.17)
Of attığın her şey çok çok kötü. Siyah dar mini elbise al. 5 cm blok topuk topuklu ayakkabı al ve geç. O nike ayakkabıları nolur iade et.


jazzabel
(15.12.17)
@maleficient bu fotoğraftaki gibi bir fiziğim asla yok tabiki :D ama gene de yakıştırıyorum kendime. bende bi çift daha var bunlardan, 3 yıldır neredeyse her allahın günü onları giyiyorum. boyum zaten uzun ama daha da uzun oluyor, bedenimi de daha ince gösteriyor. modası geçtiyse geçti bena na.
@jaazzabel bu kadar kişinin sevmediğini bilmiyordum. bi iki arkadaşıma daha sorucam, onlar da aynı şeyi söylerse bu son aldıklarımı iade edebilirim :(

@disssendium haha evet plazadaki en salaş şeyleri ben giyiyorum. insanlar alıştı artık. mesela fosforlu turuncu, üstünde çizgifilm karakteri olan sırt çantamla gidiyorum işe her gün. açıkçası bundan çok mutluyum çünkü giydiklerim tamamen benim kendi zevkim. plazada çakılıyorum diye oradaki herkes gibi tek tip giyinmedim hiçbir zaman. plaza kıyafeti almadım bile. kot tişört :) neden ciddi olacakmışım ki, daha yaşım 27 ve açıkçası yukarıda önerilen kıyafetler bana göre çok koca kadın kıyafeti. ben hala müzik festivallerinde dağıtıyorum, yoga yapıyorum, kampa gidiyorum. biraz hippiyim :p bundan da memnunum. herkesin kendi tarzı tabi ama sırf plazada çalışan makina mühendisiyim diye tarzımı değiştirecek değilim.

neyse, müjdeler olsun ki ablama sormak aklıma geldi. bana kıyafet yollayacak.

ya ben karşıyım böyle normalde giymeyeceğim bir şeyi sırf “orada öyle giyinilir” denildiği için almaya ve bir kez giyip kenara koymaya. birinin düğünü olsa anlarım, düğün sahibine saygıdan düzgün giyinilir ama parti bu yani, kurallara ve kısıtlamalara takılmadan canım ne isterse giyebiliyor olmalıydım. dünya daha istediğim kadar rahat bir yer değil :(

yalnız derdim de gerçekten silkilecek kadar varmış. neyse zaman ayrıdığınız için tekrardan çok teşekkürler. siz olmasanız rezil olacakmışım :)


(22)

bitcoin duyuruları

selam! bitcoin ile ilgili bir sürü duyuru açılır oldu. sözlükte de bundan yakınanlar olmuş, "sözlüğü donanımhaber'e çevirdiniz" demişler. bence çok haklılar. burası da öyle oldu ve ben 5 duyurudan birinin bu konuyla ilgili olmasından rahatsızım açıkçası. hayır, sormakla da bitecek gibi değil ki. kim
selam!

bitcoin ile ilgili bir sürü duyuru açılır oldu. sözlükte de bundan yakınanlar olmuş, "sözlüğü donanımhaber'e çevirdiniz" demişler. bence çok haklılar. burası da öyle oldu ve ben 5 duyurudan birinin bu konuyla ilgili olmasından rahatsızım açıkçası. hayır, sormakla da bitecek gibi değil ki. kimse her şeyi tam olarak bilmiyor. herkesin kafasında soru işaretleri. bu sorular artarak devam edecek belli ki.

keşke bir düzenleme yapılsa. örneğin bu tarz duyurular modlar tarafından en altta bir yerlere taşınabilirler? veya en üstte tek bir "kripto paralar" başlığı açılır, sorusu olan oraya yazar?

başka önerisi olan? bu duyurulardan rahatsız olan? olmayan?

not. bitcoin ile ilgili sorunuz varsa burada değil bitcointalk.org 'ta sorun bence. yani ben öyle yapıyorum. bitcointalk; bitcoin'in uluslararası kabul görmüş forumu. türkçe bölümü de var. kullanıcıları genelde biraz ukala tipler olsa da bu işleri biliyorlar ve en basitten en zor sorunuza kadar yardımcı olmaya çalışıyorlar. inanın orada sorarsanız daha çabuk cevap alırsınız ve daha kesin bilgilere ulaşırsınız.

sevgiler ^^
Bunaltı gelmeye geldi de buradan sormayacak da nereden soracak? Teknik bir konu soracak tabiki


sl78
(13.12.17)
Eksi duyuru kurallari arasinda bitcoin sorusu sormayin yok ki? Insanlar istedigini sorar. Sabah gelip napiyosunuz diye soran insanla bitcoin sorusu soran arasinda bi fark yok.


Burada ne soralım mesela? Ne istersiniz? Herkes istediği soruyu sorar, burası tek bir şeye bağlı bir site değil.

Soruya cevap rahatsız olmuyorum.


arockm
(13.12.17)
sorulmasın demedim, düzenlensin dedim.

@sl78 nereden sorabileceğini de yazdım zaten :)


neden bitcoin kullanan insanları sansürlemye çalışıyorsun? dolar sorunca iyi bitcoin sorunca auuuw!


eindaclub
(13.12.17)
@eindaclub dolar sorularından hiç rahatsız olmadım şimdiye kadar ama btc sorularından oluyorum, o yüzden auw.


Çok haklısın kardeşim. İnsanlar istiyor ki herkes linkleri ayağıma getirsin tıklayıp para kazanalım. 2 satır okumaz. Aynı şey e sigara için de geçerli. Bunun forumları var sayfalarca belge bilgi yazmış insanlar ama bakıyorsun, eleman 2 tık yapıp okumaktan eriniyor. Belki bende böyleyapmışım dır doğru mu değil. Beni de kınamak gerek.


Mükerrer duyuru olmadıkça insanların soru sormasını engelleyemeyiz duyuru kuralları dahilinde.

Evet bu sıralar çok fazla altcoin sorusu soruluyor. Bazıları cidden saçma..Öyle olunca insan bir "e yine mi?" tepkisi veriyor. Yalnız, arkadaşlar yeni bir şeyler duydu, öğrendi sonuçta heyecanlı vs. bu şu an bir trend yani. Azalarak biter yakında ya da bitmese de insanlar öğrenir, tecrübelenir bu kadar fazla duyuru sıklığı olmaz.

Yani bir trend uğruna yeni bir düzenlemeye gerek olduğunu düşünmüyorum.


AlsterWasser
(13.12.17)
Ahahah adam cevaplari tiklemiyor.cunku kendine karsi geldigimiz icin. Ilgilenmesem bile inadina bitcoin sorusu sorucam


burasının her hype'a tepki verebilecek güncellikte bir site olduğunu düşünmüyorum, adı üstünde hype olduğu için geçip gidecek zaten, gerek olduğunu da düşünmüyorum.


Bruce
(13.12.17)
@kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili
öncelikle; adam değil, kadın.
acaba cevabın soruma cevap olmadığı için tiklememiş olabilir miyim? bir düşün bakalım bunu biraz :)
tekar edicem çünkü bir kere söyleyince anlaşılmadı galiba. "sorulmasın" demedim, "düzenlensin" dedim.

sanırım @AlsterWasser ve @burce'un dediğinde haklılık payı var. belki de bu sorular zamanla artmayacaktır, aksine azalacaktır.


Sonuçta güzel bir öneri
Ayrıca duyurunun zenginlerini de topluca görğrüz
Ama şu an çok popüler zamanla azalacaktır


benaslindayohum
(13.12.17)
Düzenlense daha iyi olur


all girls dream
(13.12.17)
keyfi sebeplerle (görmöktön boktom) belli soru içeriklerinin sansürlenmesine, sınıflandırılmasına karşıyım.


zgrydn
(13.12.17)
İfşa değil ki bu, şu ara bir furya ve burası da bir soru-cevap sitesi olduğundan trendler değişiyor.

Seçim zamanı herkes seçimle ilgili soru soruyor, duyuru açıyor, uzun tartışmalar yapıyor. Konu Bitcoin olunca neden rahatsız ediyor ve düzenlemeye gidilmesi ihtiyacı duyuyorsunuz ki anlamadım. O zaman standart bir forum gibi /genel/spor/sağlık/konu dışı/gezi ve eğlence şeklinde kategoriler oluşturulsun compu gelip konu kilitlesin adsgfad


chicha
(13.12.17)
Tiklenip tiklenmemek umarımda değil de tikleme olayını anlamamış olman garip. Ben gördüm bir site ismini yazmissin oradan baksın demişsin. İnsanlar buradan anlık hemen cevap almada belki burayı daha başarılı buluyor. Adres de sormasinlar gps,harita herşey güzel


sl78
(13.12.17)
@sl78 ben mi anlatamıyorum? oysa üçüncü tekrar edişim ama, hay allah.

arkadaşım,
SORMASINLAR DEMİYORUM :D

bitcointalk'ı da öneri olarak yazdım. belki bilmeyen vardır diye. çünkü orada, burada olduğundan çok daha hızlı ve daha güvenilir cevaplar alacaklardır. ha istemeyen orada sormasın, burada sorsun, gitsin kızlarsoruyor'da sorsun, bana ne. benim derdim burada sorulduğu zaman gruplanması falandı ama ona da gerek olmadığını düşünüyorum artık. zamanla bu sorular azalacak muhtemelen birkaç arkadaşın dediği gibi.

ayrıca, eğer günde 98 adet adres sourusu soruluyor olsaydı emin ol benden önce başkaları derdi "bu ne yav" diye.

tik vermiş olmam ya da olmamam sizi sevdiğimle, sevmediğimle ya da fikirlerime karşı olup olmamanızla alakalı değil. tik vermediklerimin bana karşı cephe almasını istemem ama görüyorum ki öyle olmuş. neyse. soruma cevap olacak her türlü cevabı tikliyorum, kimi cevaplar gereksiz aşağılayıcı da olsa. bildiğim kadarıyla kural böyle.

dalga geçmeden, laf sokmadan, uğur gürsoy replikleriyle komik olmaya çalışmadan cevap verenlere gönülden teşekkürler :)


ben rahatsız olmuyorum ama düzenlenirse de fena olmaz. yakında azalarak biter diyenler olmuş ama kripto para meselesi bundan sonra hayatımızda azalmayacak, aksine her yerde duymaya başlayacağız. tam da bu yüzden öyle bir ayrı sekme açılabilir duyuruda. insanlar buna moda gözüyle falan bakıyor herhalde, öyle azalarak bitecek bir şey değil bu arkadaşlar şlkfkfsdfkl

yalnız her yerde bilal'e anlatır gibi nasıl altcoin alınacağını anlatan yazılar var. bu yazılara rağmen hala sürekli "x coin'ini nasıl alırım?" diye duyuru açıyorlar. iki satır okumayıp buradan hazır cevap bekleyen coincilere ben de biraz kırgınım.


dedimmidemedimmi
(13.12.17)
Çok saçma bitcoin soruları gerçekten can sıkıyor. Mesela, bitcoin nedir, nereden alınır gibi sorular. Bir google'lık işi var ama tabii yine de çok kızamıyorum çünkü bu insanların büyük çoğunluğu buradan alacağı bilgiyi daha güvenilir olacağını düşündüğü için her şeyi buradan soruyor olmalı.

Ama en azından "ara" butonunu bir kullanın aynı soruyu milyonuncu defa sormadan önce.

Bu kadar basit sorular için google var. Böyle detaylı bir konuyu tek bir kişinin bir cevabıyla öğrenebilmenin ne kadar saçma olduğunu bir düşünmek gerek.

Sorular, "blockchain ile ilgili basit anlatımlı makale söyler misiniz?" tarzı olsa ya da tek tek sormak yerine "bilgiye nereden erişebilirim?" şeklinde olsa o da olumlu. Gerçi bunlar da ekşi de bitcoin başlığında yazılmış.

Sormasınlar demiyorum, ama önce bir arama yapılsa zaten 10 sorunun 7'si sorulmayacak.


skooma
(13.12.17)
son dönemde duyuruya girdiğimde şu ikisi arasında gidip gelirken buluyorum kendimi
i.hizliresim.com

i.hizliresim.com


khiron
(13.12.17)
Sorulan soruların hiçbir teknik tarafı yok ki, bomboş sorular soruluyor.Oturup bir saat araştıran adam sormaz o soruları. Adam siteye girip duyuru açacağına soracağı soruyu googleda arasa cevabını bulacak.


Depik
(13.12.17)
insanların özgürce duyuru açabildiklerini sanıyordum, gündeme göre şekillenmesinde neden bir mahsur olsun. okumayın efenim.


firemanjonny
(13.12.17)
(8)

et suyu yapmak

merhaba cici bir ev hanımı olmaya karar verdiğim için ve bulyonlar hep kimyasal olduğu için evde et suyu yapacağım. hem çok faydalıymış. öyle bir yazmışlar ki sanırsın içen ölümsüz oluyor. bakalım göreceğiz.internette okuduğuma göre; önce kasaba gidip 1 kilo dana kemiği vermesini istiyorum. sonra b
merhaba

cici bir ev hanımı olmaya karar verdiğim için ve bulyonlar hep kimyasal olduğu için evde et suyu yapacağım. hem çok faydalıymış. öyle bir yazmışlar ki sanırsın içen ölümsüz oluyor. bakalım göreceğiz.

internette okuduğuma göre; önce kasaba gidip 1 kilo dana kemiği vermesini istiyorum.
sonra bu kemikleri tencereye koyup üstüne oda sıcaklığında 2,5 litre içme suyu ekliyorum.
içine soğan, havuç, pırasa, kereviz, sarımsak doğrayıp tuz koyup 4-5 saat kısık ateşte kaynatıyorum.

1- bunlar doğru mudur? sizin püf noktanız var mı?
2- düdüklü tencerem de var. düdüklüde mi yapsam?
3- kaynama süresi 4-5 saat yeterli mi? bazı yerlerde 12 saat kaynat demiş, bazı yerlerde 24 saat demiş, ben anlamadım. 24 saat ocak açık tutulur mu?
1- benim annem de böyle yapar ama soğan havuç vs koymuyor.
2- düdüklüde yapıyor.
3- 24 saat nedir ya. düdüklüye göre ayarlamalısın bence


kablelvuku
(05.12.17)
Ne kadar kaynatırsanız o kadar iyi ama 24 saat falan genelde endüstriyel mutfaklarda yapılandır. Kasaplarda her gün kemik olmayabilir, belli günlerde geliyor olabilir, onu öğrenin önceden derim.

İçine bir şey koymak zorunda değilsiniz ama işte saydıklarınız gibi kafanıza göre bir şeyler de ekleyebilirsiniz, ben tane karabiber ve önceki yemek yapışlarımdan kalan ve buzlukta biriktirdiğim sebze artıklarını kullanıyorum mesela. Soğutup süzüp plastik çay bardaklarında buzluğa atıyorum, donunca çıkarıp poşetliyorum üçer beşer. Çok küçük buz kalıplarına koymayın, yetmiyor, bin tane kullanmak gerekiyor. Düdüklüde yapmıyorum ben, evde olduğum bir gün ağır ağır kaynatıyorum.


whoosie
(05.12.17)
kemiğin dışındakiler tamamen tat katması için. sana kalmış. ama soğan, sarımsak, baharat katarsan ayrı bir tadı oluyor. hele ki kemik suyu olduktan sonra en son sarımsağı kıyıp atarsan kelle-paçamsı bir tad oluyor enfes...

2/3 saate biz ocaktan alıyoruz. düdüklüde belki o kadar bile sürmüyor.

o kadar uğraştıktan sonra evde beyran yapmayı deneyebilirsin.

kemikleri kırdırmayı, tencereye sığacak şekilde almayı unutma.


qobel
(05.12.17)
bence burdaki tarife göre yapmalısınız. zira yararlı bişey yapayım derken bütün malzemeyi çöp edebilirsiniz. pinoeatshealthy.blogspot.com.tr


dedim ben sana
(05.12.17)
Dana kemiğini alırken kırdır.
Önce 200 derecede fırında pişir. Kemikler kahverengi olana kadar dursun.
Sonra kemikleri tencereye al. Tepside kalanları da suyla çalkalatıp tencereye al. Yağı, iliği atma.
Et suyuna sebze de ekleyebilirsin ama esası buke garni ile yapılır. Limon veya sirke eklersen kalsiyum da suya geçer.
Et suyu fokur fokur kaynatılmaz, yavaş ateşte tıkır tıkır pişirilr. 4-5 saat pişsin. Fazlası zarar etmez, daha fazla da tutabilirsin. Ben o kadar uzatmıyorum.
Pişerken kefeke olursa delikli kepçeyle kefekeyi alıp at.
Düdüklüde de olabilir ama tencerede has et suyu olur. Düdüklü bu iş için pek uygun değil bence.


24 saat, yemeğe koymalık et suyu için değil, kemik kırığı, menüsküs gibi rahatsızlıklarda içilsin diye kaynatılıyor bildiğim kadarıyla. sığır jelatini denilen şey elde ediliyor olabilir o kadar uzun kaynayınca.


Aman Sen de
(05.12.17)
Önce fırınlamak +1


inawen
(05.12.17)
biz de düdüklüde kaynatıyoruz 2 saate yakın. tane karabiber defne yaprağı ekliyorum ben.


balik kraker
(05.12.17)
(5)

buket çikolatalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

şirketteki müdürün bebeği oldu. biz de departman olarak hastaneye buket çikolatalardan gönderdik. aslında ben başka bir şey yapalım dedim ama kimsenin de aklına orjinal bir fikir gelmeyince gene o buket çikolatalara kaldık.ya ben bu buket çikolata sektörünü hiç sevmiyorum. o sektörde olan arkadaşlar
şirketteki müdürün bebeği oldu. biz de departman olarak hastaneye buket çikolatalardan gönderdik. aslında ben başka bir şey yapalım dedim ama kimsenin de aklına orjinal bir fikir gelmeyince gene o buket çikolatalara kaldık.

ya ben bu buket çikolata sektörünü hiç sevmiyorum. o sektörde olan arkadaşları tenzih ederim, eminim tatlı insanlardır ama artık çok klişe olmadı mı? üstelik tatları da normal çikolatalara göre çok kötü. ama yeni işe girene, sevgiliye, bebeğe, anneye, ona buna hep bunlardan yollanıyor çünkü adet biraz böyle oldu artık.

soru1: bu işler eskiden nasıldı? tebrik/kutlama olarak bir şey gönderiliyor muydu? pek emin değilim ama sanki gönderilmiyordu?

soru2: sizce tebrik/kutlama adına başka ne yollanabilir? (buket çiçek demeyin, onu çok daha saçma buluyorum. çikolata en azından yeniyor :D) siz buket çikolata sever misiniz? yollar mısınız? size hiç yolladılar mı? sizce tadı güzel mi?
doğum günümde bir arkadaşım yolladı. ilk defa aldım. tadı öyle ahım şahım değil ama görüntüsü güzel. şahsen ben mutlu oldum. onu yolladığı için değil de hatırlandığım için daha çok. başkasına yollamadım ama yollamayı düşünürüm seveceğini düşünürsem. valla ben altıncıyım. hele ki toplu olarak bir hediye alınacaksa altın bana çok daha makul ve anlamlı bir hediye geliyor.


dedim ben sana
(04.12.17)
Çöp bence. İlla çikolata alacaksam (ki alınabilir güzel bir hediye) Vakko'dan Godiva'dan falan alırım. Hatta artık Godiva'dan da almam Şok'ta çikolata satıyorlar asfasdfa.


@dedim ben sana doğru demiş , bebeğe altın alırız biz
buket çikolata bana da birkaç defa geldi çok sevmedim ama işyeri kalabalık olduğu için herkes bir dal aldı bitti 5 dk sonra.
bence tadı güzel değil sadece ilk geldiği an görüntüsü hoş . yine de gereksiz bir şey ve pahallı.
tebrik kutlama için yeni iş yeri açılışlarına saksı çiçek yollamayı tercih ediyorum .
düğün bebek gibi durumlarda altın tek seçenek .


devilone
(04.12.17)
Onun yerine iyi bir markadan pasta ya da çikolata yollansa çok daha güzel olur bence.

Çoğu insanın hoşuna gidiyor ama ne bileyim o kadar şekilli, kalpli falan şeyler bana çok saçma geliyor. Mesela bizim hastanede birine sevgilisinden gelmişti böyle çiçekli böcekli bir şey. Hediye gelen taraf erkek tarafıydı. Bana komik gelmişti biraz.


ms brownstone
(04.12.17)
Bunlar bana samimiyetsiz geliyor, ne bileyim. Yine de beni en ifrit eden şey işe yeni başlayan kadına orkide alınması. Orkide alacaklarına buket çiko/kek alsınlar, yeniyor bari diye düşünmeye başladım. Bence normal çikolata alınsa daha iyi, kaliteli ve lezzetli çikolatalar ne güne duruyor? İşyeri açılışıysa sanki saksılı bitki de olabilir gibime geliyor.

O değil de, bebek kıyafetlerinden buket yapıldığını duymuştum ben. Hatta bebek bezi buketi falan varmış, tövbeler tövbesi. Çikolatadan buket yine masum kaldı yahu. Çok orijinal olmak istiyorsanız bir dahakine bunları deneyin.


(7)

kapşonlu sweatshirt

en sevdiğiniz sweatshirt'ünüzü nereden aldınız?%100 pamuklu, fermuarsız, kapşonlu ve bol kesim olması tercih sebebi. erkeğe alınacak ama genelde bunlar unisex olduğu için her cinsiyetten cevap bekliyorum. bütçe belirtmek gerekir mi bilmem ama 50-100 tl civarı diyelim.teşekkürler, sevgiler, saygılar!
en sevdiğiniz sweatshirt'ünüzü nereden aldınız?

%100 pamuklu, fermuarsız, kapşonlu ve bol kesim olması tercih sebebi.

erkeğe alınacak ama genelde bunlar unisex olduğu için her cinsiyetten cevap bekliyorum. bütçe belirtmek gerekir mi bilmem ama 50-100 tl civarı diyelim.

teşekkürler, sevgiler, saygılar!
kaft'ın modellerine bakın, gerçi artık herkes giymeye başladı ama bazı modelleri güzel.


dedimmidemedimmi
(29.11.17)
adidas'tan 5 sene önce filan almıştım.
halen ilk günkü gibi.
ama sizin bütçeyi geçer muhtemelen.

o yüzden h&m, zara gibi mağazalara yönlenebilirsiniz.


teritori
(29.11.17)
Bakırköy pazarı 35tl :D


Nature Works
(29.11.17)
adidas. outlete bakarsan dediğin fiyat aralığında denk gelebilirsin belki.


tosunpasa
(29.11.17)
bana lise arkadaşım vermişti bundan 8 yıl önce çok sevdiğim bir tişörtüme karşılık. markası maviydi. son 2 yıldır da zaten kolları solmuştu bu sene de inşaatta çalışurken giymeye başladım.


mavi, iyidir.


decathlon


my pink
(29.11.17)
Jack&jones


doxanikee
(29.11.17)
(9)

çift kişilik kamp sandalyesi yapmışlar!!!

selam!az önce hayalimdeki ürünü buldum, sizinle de paylaşmak istedim. isteyen varsa beraber alalım.kamplara, festivallere ya da sahilde takılmaya gittiğimizde kamp sandalyelerinde oturuyoruz. ama tek kişilik oldukları için erkek arkadaşımla sarılamıyoruz, uzak kalıyoruz, soğuk kamp gecelerinde sarıl
selam!

az önce hayalimdeki ürünü buldum, sizinle de paylaşmak istedim. isteyen varsa beraber alalım.

kamplara, festivallere ya da sahilde takılmaya gittiğimizde kamp sandalyelerinde oturuyoruz. ama tek kişilik oldukları için erkek arkadaşımla sarılamıyoruz, uzak kalıyoruz, soğuk kamp gecelerinde sarılmadan ısınamıyoruz :) "çift kişilik katlanabilir kamp sandalyesi yapsalar keşke" derken bunu buldum. www.amazon.com
adamlar yapmış. satın alanlar çok kaliteli diyorlar yorumlarda. katlanınca da normal kamp sandalyesi kadar kalıyor, taşıması falan kolay. burada detaylı resimleri de var. www.kelty.com

ben kendime alacağım. size de sorayım dedim. isteyen olursa daha fazla alayım, hem kargoyu bölüşmüş oluruz.

bir tane alırsam her şey dahil 352 liraya geliyor, 2 tane alırsak tanesi 314 lira, 3 tane alırsak tanesi 305 lira...

ne dersiniz?
ben de 3 kişiliğini arıyorum bunun ya. ben, sevgilim ve sevgilimin kocası için. 3 kişiliğini bulursan ona ortak olabilirim.


Bence ortadaki metal bölüm batar, düşündüğünüz kadar kullanışlı olmayabilir.
Bunun yerine 2 tane softshell mont alırım. Sevgili gidebilir ama montun gitmesi zor.


kayranin kedisi
(24.11.17)
iflah olmaz bir romantiksin istanbul kanatlarimin altinda


Olm ne kiymetli erkek arkadaslar var lan hayatta,insan hayret ediyor.arazide bile konfor yaratiyorlar adama.

Yazin festivaldesin ole takiliyorsunuz sandalyelerinizde,abi su sandalyenin iki kisilik olani olacak ne yaslanirim abi boyle bisi olsa diye hayal kurmanin konformistligini hayal bile edemedim,biz genelde kis geliyor ayakkabi su almasini tartisiyorduk burada,olayi ayri bir boyuta tasidin,gonulden tebrikler.


duptıs
(24.11.17)
@proletarier 3 kişiliği de var istiyorsan ama ben bunu alacağım.

@kayranın kedisi hahah sevgili nereye gidiyormuş. boşuna mı bu sandalyeyi alıyoruz, otursun işte yamacımda ^^ ortasının batabileceği aklıma geldi ama amazondaki yorumları tek tek okudum, herkes çok rahat demiş. batmıyor herhalde.
sabaha kadar softshell montlarda oturmak da düşündüğün kadar rahat değil ve yerden soğk yiyorsun her türlü.

@evde liyakat kalmamış ya çok seviyorum ne yapayım :)

@acemi ay herkesin ortasında ayıp değil mi o.0

@duptıs tatil anlayışımız kamp yapmak olduğu için ve tatil dışında da sürekli sahilde falan takıldığımız için zamanımız genelde bir kamp sandalyesinin tepesinde geçiyor. evde sevgilinle ayrı ayrı koltuklarda oturup film izler misin, hayır. bir kanepede sarılıp oturursun. kampta da bunu istersin, hatta daha çok istersin çünkü sarılınca ısıtır en azından.

ya şımarıklık gibi duruyor ama cidden düşündüğünüz gibi önemsiz bir detay değil bu. kamp yapanlar beni anlayacaktır bence.


Ya efsaneymis, engebeli yerlerde tek basima sabit durmam cok zor oluyordu, saka degil. Bi de ayri ayri tasimak da dert.
Keske bugun tum alisveris parami bitirmeseymisim dedim su an. Pii.


muti
(24.11.17)
Baltalı ilah'lık olacak ama ürünün taşınabilir hâli detay resminde adamın elindeki gibiyse battal boy valiz gibi bişey oluyor. normalde katlanabilir sandalyeyi pratik yapan şey ufacık rulo olarak taşınabilmesi.


onemoremile
(24.11.17)
@onemoremile adamın elinde iki tane çift kişilik sandalye var. bir tanesi katlanınca 4. resimde de görebileceğin gibi şöyle oluyor
cdn3.bigcommerce.com


O zaman iyiymiş, alınır.


onemoremile
(24.11.17)
(2)

iyilik mi yapmak istemiş?

merhaba gene ben. bu aralar da ne çok soru sordum. (git: 1238163) bu duyurum üzerine şöyle bi mesaj aldım:x-“hangi marka istiyorsaniz uygun fiyatli bulabiliriz size (kendimiz degil, amazon dan)”ben- “teşekkür ederim. amazon’dan ben da bakabiliyorum. siz faklı olarak ne yapacaksınız? bu işten çıkarın
merhaba gene ben. bu aralar da ne çok soru sordum.

(git: 1238163)
bu duyurum üzerine şöyle bi mesaj aldım:

x-“hangi marka istiyorsaniz uygun fiyatli bulabiliriz size (kendimiz degil, amazon dan)”
ben- “teşekkür ederim. amazon’dan ben da bakabiliyorum. siz faklı olarak ne yapacaksınız? bu işten çıkarınız ne olacak? :)”
x- “çıkar meselesi değil. sizi fiyat karşılaştırması yapan sitelere yönlendirecektik. çıkarımız olsa link yönlendirmesinden anlardınız. ama madem çok biliyorsanız kendiniz bakın.”
demiş ve sonra da beni engellemiş. cevap da atamıyorum şimdi.

nedir bu? bana çok da karşılıksız iyilik yapacaklarmış gibi gelmedi. bir kere birkaç kişi olduklarından bahsetmiş. iş olarak yapıyorlar sanki bunu.
bir de karşılıksız iyilikse eğer, bahsettiği fiyat karşılaştırması yapan siteyi yazabilirdi direk. ayakkabının modelini duyuruda yazmışım, “bak burada daha ucuzu var” diyebilirdi. ama diğer yandan kötü bir amacı da yok gibi yani ne olabilir ki.

siz ne düşünüyorsunuz?

buraları okuyorsa eğer, beni engellemesine bozuldum, iletişimle her şeyi çözebilirdik oysa :)
direkt çıkarınız ne bundan demen hoş olmamış sanki. bi sonraki hamleyi görüp öyle tepki verseydin.


elorelia
(08.11.17)
amaaan. mesajda gülen yüz koyarak aslında “senin bundan çıkarın ne olm dökül bakayım” havası vermeye çalışmıştım, arkadaşça bir geyik muhabbet yani. çıkarı olmasıyla da bi sıkıntım yoktu ki zaten. ama tabi yazıyla yazınca böyle yanlış anlaşılmalar olabiliyor sanırım.


(8)

kışlık ayakkabı, amazon ve black friday

miriba!biraz karışık bir soru olacak. cevaplayanlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.kışlık ayakkabı ya da bot alacağım. kriterlerim; gore-tex'li, hafif ve sağlam olması, şöyle torunumun toununa kadar dayansın mesela :p bundan önceki 6 senede tabanı düşen lafuma botlarım gibi hüsrana uğramak istemiy
miriba!

biraz karışık bir soru olacak. cevaplayanlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

kışlık ayakkabı ya da bot alacağım. kriterlerim; gore-tex'li, hafif ve sağlam olması, şöyle torunumun toununa kadar dayansın mesela :p bundan önceki 6 senede tabanı düşen lafuma botlarım gibi hüsrana uğramak istemiyorum. genellikle şehirde giyeceğim, arada bir de kampa gidiyorum orada da giyeceğim. ama kamp derken öyle dumanlı dağlarda kaybolmaca kampları değil, keyif kampları. ayağımı sıcak tutsun, terletmesin ve su almasın yeter.

başta asolo istiyordum ama onlar çok dağcı ayakkabısı. o yüzden biraz daha kibar olan salomonda karar verdim.

soru 1: salomon iyi midir? aşağıdaki modelini almayı düşünüyorum. fiyatı inanılmaz ucuz değil mi? ya da başka marka/model önerisi olan var mı?

www.amazon.com

2: amazon kullanmayı bilmiyorum :D normal internet alışverişinden bir farkı var mı? internette araştırdığım kadarıyla hep amazon.de sitesinin kullanımı anlatılmış. amazon.com'dan mı, amazon.de'den mi almamız lazım, yoksa bir şey fark etmiyor mu?

3: şu gümrük olayı nasıl oluyor? almayı düşündüğüm bot 100 dolar olduğu için gümrüğe mi takılacak?

4: black friday'de fiyatlar daha da düşer mi? ne kadar düşer, beklememe değer mi?

sevgiler, saygılar ve iyi çarşambalar.
4. Fiyatlar düşer kesin.


dedimmidemedimmi
(08.11.17)
1- Bu tarz sorularda ben hep Columbia'nın botlarını öneriyorum çok memnun olduğum için. Senelerdir kullanıyorum, hem sıcak hem hala yepyeni duruyor.(6. sene olcak) Ayaykları üşüyen biri olarak senenin yarısında kullanıyorum neredeyse.
salomon kullanmadım ama benzer markalar ve ondan da memnun olan var çokça.
2-bilmiyorum.
3-3o euro üstü gümrüğe takılıyor ve fiyat üstünden %18-20 bir fark ödüyorsunuz.
4-hem yurtdısında hem de burada indirim olur o dönemde ama bence zaten o ürüne + shipping + vergi ile vereceğiniz paraya burada da indirimde bulursunuz istediğiniz ayakkabıyı.
Hatta indirim sitelerine bakın su an bile daha uygun fiyatlarda var.

edit:altta yazılınca ben de ekleyeyim deidm , columbia için de aynı şekilde, 1 ya da 2 numara büyük almak gerekiyor.denemeden riskli tabii.


demoniclewinsky
(08.11.17)
1- Markayı bilmiyorum ama yorumlarda kalıpları büyük denmiş, ona dikkat.
2- Bir fark yok.
3- Takılmayacak, amazon sipariş sırasında gümrük+kargo ücretini de çekecek. 38 dolar bu ürün için.
4- Düşer.

Görünüşe gelirsek, Asolo'ya baktım şimdi. O ne kadar dağcı ayakkabısıysa bu da o kadar dağcı ayakkabısı, adında da trekking var zaten. Şehirde böyle bir ayakkabı giymenin anlamı yok bence, hepsi birbirinden çirkin ve kaba. Deri botlar çok daha estetikler.


@demoniclewinsky columbia'ya da bakacağım, doğru diyorsun o da güzel marka. fiyat konusunda da, istediğim bot türkiye'de 700 lira civarında satılıyor. daha ucuzunu nerede buldun?

@i was made for you ne yaptın ya, deri botla bunlar kıyaslanır mı :) deri bot su geçirir, ayağını üşütür, tabanı kayar vs. bir de deri botu kampta giyemem tabi. diğer yandan bunların görünüşleri benim hoşuma gidiyor. pek kibar bir giyim tarzım yok zaten. kombinlerime bu tarz botları daha çok yakıştırıyorum :p


Columbia genelde Boyner ve boyner grubundan morhipo'da indirimde oluyor.
www.morhipo.com

Trendyol'da columbia bulamadım ama salomon var fakat numaraları sınırlı muhtemelen.
www.trendyol.com

Bu fiyatlar black friday geyiğine düşer muhtemelen bir de boyner'de indirim çekleri de oluyor belirli miktar üzerine dönem dönem.

edit: sonradan şunları da buldum, north face vs de var.

www.1v1y.com
www.1v1y.com


demoniclewinsky
(08.11.17)
Deri botların su geçirdiği ve üşüttüğü yanlış bir genelleme. Mesela şu klasik model waterproof, su geçirmiyor.

www.timberland.com

Daha şık ve değişik tasarımlara örnek vermek gerekirse.

www.timberland.com
www.timberland.com

Benim birkaç sene önce aldığım bir Timberland var, onda waterproof özelliği dahi yok ve su geçirmiyor.

Nike'ın şöyle bir modeline sahibim bir de, su geçirmiyor ama kayıyor bu mesela, Nike ne anlar bottan.

sneakerbardetroit.com

Neyse bunları su geçirmemenin gore-tex denen şeye özgü olmadığını anlatmak için yazdım, beğeniyorsan al tabii ki.


1- Salomonu bot olarak kullanmadım ama sağlamlık bakımından Asolo çok daha iyidir.
Bir de Merrel şehir kullanımına çok uygun bir model çıkardı bu sene. Trekking botlarının şehirde kullanımda en büyük dezavantajı tabanlarının vıjt vıjt kaymaları. Hele ki vibram taban çok fena. Merrel'in modelinde ise tabanda farklı yapılar kullanmışlar şehirde kaymaması için. Mağazada da denedim çok rahat.
Çok pahalı olduğu için ve tipini sevmediğim için ben almadım, model şu:
www.spx.com.tr

2. Amazon hiç kullanmadım, zamanında birçok şey almak istemiştim deli gibi kargo parası çıkmıştı onu hatırlıyorum. Ve çok uzun sürüyor gelmesi.

3. 107 dolarlık bir bot aldım, henüz ulaşmadı ama gümrükten geçti, PTT'nin sitesinden baktım 76 TL vergi çıkmış. Aldığım site: trekkinn.com
Vergili ve kargo ücretli hali bile burada satılanlardan 200 TL daha ucuza geldi.

4. Bilmiyorum.

Ama %90 oranda şehirde kullanım için treking botu almak gereksiz bence.


peggy
(08.11.17)
araya giriyorum biraz ama (glazed ginger diye geçen Timberland de çok şıkmış gerçekten) bende klasik sarı olanından var ve belki ben fazla üşüyorumdur bilmiyorum, kesinlikle kar botları kadar sıcak tutmuyor.

bende şu var;
www.morhipo.com
o kadar güzel ve sıcak ki kış gelsin de giyeyim diye bekliyorum :D ♥


demoniclewinsky
(08.11.17)
(2)

kötü olayları hemen unutuyorum

aslında tam olarak başlıktaki durum geçerli. mesela lisede en yakın arkadaşımla kavga etmiştik. o günden sonra bir daha barışmadık ve konuşmadık. günlerce ağlamıştım. ne olmuştu da kavga etmiştik acaba? kim suçluydu? ben mi bişey dedim o mu bişey yaptı? hiçbir şey hatırlamıyorum. oysa kızı hatırlıyo
aslında tam olarak başlıktaki durum geçerli. mesela lisede en yakın arkadaşımla kavga etmiştik. o günden sonra bir daha barışmadık ve konuşmadık. günlerce ağlamıştım. ne olmuştu da kavga etmiştik acaba? kim suçluydu? ben mi bişey dedim o mu bişey yaptı? hiçbir şey hatırlamıyorum. oysa kızı hatırlıyorum. bir sürü anımızı, evlerine gidip kaldığımı, gizli gizli içip sarhoş olduğumuzu falan.

sonra üniversitede bi çocuk yüzünden çok üzülmüştüm. bu daha 4 sene önceki olay olduğu için biraz daha net hatırlıyorum. çocukla dışarıda içtik ettik, sonra bize gittik işte sevişecektik sözde ama sonra evdeyken ben ona bir sebepten dolayı çok kızdım. oysa onunla olmayı baya istiyordum. tam olarak ne olmuştu? böyle basit bi olay da değil, tam bir sene ağladım ben sonra bu çocukla niye olmadı diye. ama sebebi neydi?

şirkette müdürümle yaşadığım bi tartışma var sonra. şimdi adamla çok yakınız aramızdan su sızmıyor. bazen aklıma geliyor ne diye tartışmıştık acaba diye, o olayı hatırlayamıyorum bir türlü.

buna benzer bir sürü örnek anlatabilirim. oldukları zamanda beni çok mutsuz ettiklerini hatırlıyorum, hayatımı çok etkilediklerini, nasıl da üzüldüğümü, ağladığımı, depresyona girdiğimi, bir daha hiç mutlu olamayacakmışım gibi hissettiğimi falan çok net hatırlıyorum. ama olayların detayları silinmiş.

acaba insanın kendini koruma mekanizması mı bu? ya da bir bende mi oluyor?
Bende de oluyor. Geçmişte aramın bozulduğu kişilerle ne geçti aramda hatırlamıyorum, bazen hissettiğim duyguları hatırlayabiliyorum, incindiysem kırıldıysam. Ama üstünden zaman geçince anlamsız ve önemsiz geliyor. Kin tutamayan bi insanım zaten. Bugün mesela ben herşeyi unutmuşken o kişi hala kin güdüyorsa saçma buluyorum. Belki de öyle olmak lazım ama kötü olayları geviş getirir gibi hatırlayıp hatırlayıp kendime eziyet etmeyi yersiz buluyorum.


curukturpkokusu
(07.11.17)
birine/birilerine yoğun anlatmadıysanız; daha doğrusu sadece anlatmak da değil de; etkileşim ve bunun yoğunluğuyla alakalı bir şey. o ne kadar yoğunsa kopmak o denli zor oluyo, nasıl diyeyim yapışık ikiz gibiyseniz ve rutine de bağlamadıysanız. bana da oluyo.


dafaisss
(07.11.17)
(2)

5 aydır gelmeyen sipariş

merhaba. amerika'dan https://opulentshopping.com/ adlı siteden 19 haziran tarihinde kargo da dahil 20 dolarlık bir ürün sipariş etmiştim. hala gelmedi! tabi birkaç aydır adamları baya taciz etmekteyim, onlarca mail attım. sadece bir kere cevap attılar, "kusura bakmayın şirketimiz bu aralar bazı oper
merhaba.

amerika'dan opulentshopping.com adlı siteden 19 haziran tarihinde kargo da dahil 20 dolarlık bir ürün sipariş etmiştim. hala gelmedi!

tabi birkaç aydır adamları baya taciz etmekteyim, onlarca mail attım. sadece bir kere cevap attılar, "kusura bakmayın şirketimiz bu aralar bazı operasyonel değişiklikler yaşıyor, siparişler gecikebiliyor ama halledicez" falan dediler. bunu 2 ağustos'ta yazmışlar bu arada. sonra gene ses seda yok.

ne yapılabilir? amerika'nın ekşi sözlüğü falan var mı birilerini bulsam yazdırsam. quora'da bahsetsem ya da bir işe yarar mı?
reddit olabilir gibi geldi bana.


dedimmidemedimmi
(07.11.17)
chargeback işlemlerine başlayın bence geç olmadan.


inheritance
(07.11.17)
(5)

şubat'ta nereye gidilir?

şubat ayı başında erkek arkadaşımla birlikte yurtiçinde bir tatil planlayasım var. aslında aklımda istanbul yakınlarında; mesela abant'ta, yedigöller'de falan bir dağ evi ya da butik bir otel falan vardı ama onlar saçma pahalı (geceliği 500 lira.) bari uçakla değişik bir yerlere gidelim orada kalalı
şubat ayı başında erkek arkadaşımla birlikte yurtiçinde bir tatil planlayasım var. aslında aklımda istanbul yakınlarında; mesela abant'ta, yedigöller'de falan bir dağ evi ya da butik bir otel falan vardı ama onlar saçma pahalı (geceliği 500 lira.) bari uçakla değişik bir yerlere gidelim orada kalalım dedim. malum istanbul'dan uzaklaştıkça bu saçma pahalılık azalıyor. hem istanbul beyaz yakalısından da uzaklaşmış oluruz.

"o tarihlerde şurası çok iyi olur" diyebileceğiniz sakin sessiz bir yer var mı?

bu arada, genel olarak kamp insanıyız. yani rahatlık, modernlik, popülerlik ve lüksü kesinlikle aramıyoruz. böyle şehir gürültüsünden uzak, doğanın içinde, huzurlu falan bir yer olsun. çok da kalabalık olmasın.

teşekkürler!
Kapadokya.
Konya'da bir halt yok.


stavro
(25.10.17)
vize alabiliyorsanız o tarihlerde avrupa’ya uçak bileti çok uygun oluyor, otel falan da.


explorateur
(25.10.17)
kapadokya +1


freakme
(25.10.17)
şehir gürültüsünden uzak demişsiniz ama antep'ten yana oyumu kullanacağım. hem gözünüz hem de mideniz doyar.


dedim ben sana
(25.10.17)
Kıbrıs a gidin hem hava güzel olur genelde güneş oluyor montsuz geziyorum oraya her ay gidiyorum .


devilone
(25.10.17)
(3)

kulaklık tamiri

sevgili kulaklığım aylar önce bozuldu. sorun büyük ihtimalle kabloda temassızlık.soru: istanbul'da bunu yaptırabileceğim bir yer var mı? kadıköy'deki yazıcıoğlu'nda falan mesela? ya da başka bir yer önerisi olan? alternatif soru: yeni kablo alıp kendim de yapabilirim sanırım. laptop kablosunu bu şek
sevgili kulaklığım aylar önce bozuldu. sorun büyük ihtimalle kabloda temassızlık.

soru: istanbul'da bunu yaptırabileceğim bir yer var mı? kadıköy'deki yazıcıoğlu'nda falan mesela? ya da başka bir yer önerisi olan?

alternatif soru: yeni kablo alıp kendim de yapabilirim sanırım. laptop kablosunu bu şekilde tamir etmiştim daha önce. ama kulaklık kablosu çok ince olduğu için kendime güvenemedim. daha önce yapan var mı, oluru var mı bu işin?
Deneyim ve el becerisi ister. Lisedeyken mp3 çalar alabilmek için torba torba internet kafe kulaklığı tamir etmiştim, tanesi 1,5 liraya. :) %95 jakın bağlantı yerinden, %5 hoparlörün bağlantı yerinden kopmuştur. Aslında çok kolay.


yirmisantim
(23.10.17)
@yirmisantim çok teşekkürler. nasıl yapacağım? yeni kablo almam gerekiyor mu, yoksa kablonun kendisini mi kesip birleştireceğim?

bir de sanırım uçlarda değil de ortasında bir yerlerde kopukluk var, çünkü ortasını hareket ettirdikçe sol kulaklıktaki ses gelip gidiyor. sağ kulaklık zaten sorunsuz çalışıyor. neresinin bozulduğunu nasıl anlarım?


Yazıcıoğlu emes elektronik. Merdivenden çıkınca sağda. 15 liraya hallediyorlar.


wrench
(23.10.17)
(42)

sevgilinizin babasının evinize erzak göndermesini nasıl karşılardınız?

Erkek arkadaşımla 2 senedir birlikte yaşıyoruz. Onun ailesi de bize 15 dakika uzaklıkta oturuyor. Arada bir ailesinin evine gidiyor onları görmeye, bazen ben de gidiyorum. Özellikle babasıyla uzun süredir tanışıyoruz. Çok tatlı adam, muhabbeti süper. Birkaç kere beraber rakı içmişliğimiz falan var.
Erkek arkadaşımla 2 senedir birlikte yaşıyoruz. Onun ailesi de bize 15 dakika uzaklıkta oturuyor. Arada bir ailesinin evine gidiyor onları görmeye, bazen ben de gidiyorum. Özellikle babasıyla uzun süredir tanışıyoruz. Çok tatlı adam, muhabbeti süper. Birkaç kere beraber rakı içmişliğimiz falan var.

Geçenlerde gene onlara gittiğimde görüştük. Babasıyla ayaküstü konuşurken bana "Siz akşamları ne yiyorsunuz?" dedi. "Kahvaltı ya da tost yapıyoruz." dedim. Bunun üzerine erkek arkadaşımı göstererek, "Bu çocuk eve erzak almayı bilmez hiç, ben size et falan alayım getireyim onları pişirin yiyin." dedi. Ben şaka yapıyor sandım.

Sonra bugün erkek arkadaşım mesaj attı. "Akşam babamla buluşabilir misin, bize et almış, biraz da erzak falan, onları verecek." dedi. Ben de kızdım. Yani ben istesem alamıyor muyum kendi etimi sütümü diye düşündüm. Ha buluşmuşuz babası bana para vermiş, ha et vermiş; ne farkı var. Mesela benim annem de bize hep peynir, zeytinyağı falan yolluyor çünkü onların yaşadığı ilçede o ürünler çok güzel ve istesem gidip alamam. Ama burada babası kasaptan et alıp bana verecek, istesem gider ben de alırım oysa.

Bu arada şöyle detaylar vereyim. Babası yemek yapmayı ve yemeyi çok seven bir adam. Bazen yemek yaptığında bize de yolluyor. Bir keresinde kendisi getirdi hatta. Çok da güzel yapıyor. Erkek arkadaşımı besleyemediğimi, ya da bizim paramız yetmediği için erzak alamadığımızı :p falan düşündüğünü hiç sanmıyorum. Tek derdi "Çocuklar güzel şeyler yesin" dir eminim. Ama üslup da biraz garip değil mi yani et ve erzak alıp eve göndermeler falan?

Sonra düşününce kızmam yersiz mi oldu ki acaba dedim. Ama gene de garip değil mi?

*edit.genel istek üzerine başlıktaki "başkası" kısmını "sevgilinizin babası" olarak değiştirdim :)
ebeveyn hareketi normaldir. dünya kadar maaş alsan ve hesap bilgilerin küsüratına kadar bilinse yine de yapılır bu yani. afiyet olsun :)


euphrat
(05.10.17)
"Ama üslup da biraz garip değil mi yani et ve erzak alıp eve göndermeler falan?"
Hayır değil. ana babalar yapar öyle şeyler.
uzun uzun yazamıcam şuan ama kızman da yersiz, hatta saçma.


veritaslibertas
(05.10.17)
Aslında garip, ama adamın niyetinin kötü olduğunu düşünmüyorum. Bence bir defalık git, sonrasında kırmadan, incitmeden ben alıyorum zaten, hallediyoruz bir şekilde diye ikna et. Kızılacak kadar ciddi bir durum değil, konuşularak halledilebilir bence.


elikası
(05.10.17)
aa ben seni erkek sanıyordum, şaşırdım. bence adamın niyeti kötü değil. ben olsam sevinirdim. muhtemelen "markete gitmeye üşeniyorlar, alayım da yesin yavrucaklar" diye düşünmüştür. ben garipsemedim.

edit: bir de başlığa "bir başkasının evinize erzak göndermesi" yazmışsın ama burada söz konusu erkek arkadaşın babası. bir başkası değil yani. yabancı biri gönderse kabul etmezdim tabii ki durumum varsa.


dedimmidemedimmi
(05.10.17)
Böyle bir müstakbel 2. babaya sahip olduğun için sevineceğin yerde bunları düşünebilmen asıl garip olan. Afiyet olsun :)


Babaların çocuklarına et yedirme uğraşı oluyor hep bendede aynı mevzu var babam bana otobüsle kebap yollamak bile istiyor 3 saatlik yol biraz garip olur babalar


alp9900
(05.10.17)
Garip olanın senin akşam yemeğinde tost ve kahvaltı yapıyoruz demen. Birlikte yaşıyorsunuz ve hala akşam yemeği için tost ve kahvaltı. Yazık o babaya.


nickfury
(05.10.17)
kızman yersiz.


elorelia
(05.10.17)
e sen tost yapıyoruz dersen baba da et yollayım yesin garipler der tabi
ne güzel adam sizi düşünüyor daha ne istiyorsun?
"istesem ben alamaz mıyım" nedir? demek istemiyorsun ki almıyorsun. ama beceriksizsin ama düşüncesizsin ama sağlıklı yemek filan umrunda değil ama vaktin yok...bilemeyiz. adam da sana bak al yap dememiş. kendi el atmış. daha ne?
dayak istiyorsun.


niye ama
(05.10.17)
Kızma bozma aranızı böyle basit şeylerden, gıcık da tutma adama.


Adramelekhh
(05.10.17)
yani ben diğerlerine katılmayacağım ama kızman versiz
lokum gibi aile bulmuşsun dır dır ediyorsun. dikkat et yakında kapının önüne koymasınlar seni. sonra bonfileler, antrikotlar, ciğerler, kavurmalar diye aplarsın :)


kesinlikle kızmanız yersiz.


duyond
(05.10.17)
@jimmy derdimi sikmeyin arkadaşlar, herkesin derdi "depresyondayım, mutsuzum, iş bulamıyorum, çok yalnızım" vs olsaydı topluca cinnetler geçirirdik. ben de biliyorum bu önemsiz bir şey ama bazen böyle şeyler de oluyor. samimiyetinize güvendim sordum sormasa mıydım.

evet kızmamın yersiz olduğunu hissetmiştim zaten ama bir de buraya danışayım dedim. cidden yersizmiş onu anladım. teşekkür ederim herkese. babasını da çok seviyorum zaten koca adama böyle şey için laf söyleyebilir miyim hiç. saygısızlık olur en başta. sadece bana garip geldi hepsi o.

@nickfurry merak ettim de nesi varmış kahvaltı etmenin ya da tost yemenin? akşamları başbaşa ya da arkadaşlarla vakit geçirmeyi seven bir çiftiz. zaten haftada bikaç akşam o spora gidiyor ben de yogaya. e yemek yapmaya kalksak 2 saat sürüyor, dışarıdan söylesek de çok pahalı ve yağlı. ikimiz de işyerimizde öğlenleri ev yemeği yiyoruz zaten. o yüzden akşamları yemek yemeyi tercih etmiyoruz.


benim mottom hep “yemek varsa yerim. yol varsa giderim. is varsa yaparim” oldugundan cok normal geldi bana.


alperz
(05.10.17)
"evde kedin aç" demek istemiş.


ağır saçmalamışsın, için kötü fesat bence sana yaranılmaz:)


oscar
(05.10.17)
Anne baba başkası değil, babalar yapar öyle şeyler+
Emrivaki yapmamış, önceden söylemiş. Sen şaka sandığın için istemediğini söylememişsin, olay bu yönde gelişmiş. Senin annen de yolluyormuş. adamın yaşadığı yerde çok güzel ve istesen gidip alamayacağı şeyler olmaması bu şekil yapmayı düşündürmüş de olabilir.
Hem evlatlar güzel şeyler yiyorlar der mutlu olur hem (öyle düşünmüşse) annenlerin yolluyor olması durumuna karşı kendini eksikli hissetmemiş olur.


@oscar ya yuh ne alaka. hangi noktada ağır saçmalamışım? "kızdım" dedim, böyle diyince herkes kavgalar koptu sandı galiba. o kızma kısmını da açayım madem. babasının bize erzak getireceğini öğrenince erkek arkadaşıma dedim ki "valla teşekkürler ama ne gerek vardı. biz istesek kendimiz alamıyor muyuz etimizi sütümüzü sanki"


kimse dememiş garip
kızman yersiz


basond
(05.10.17)
iyilik yapmış bence altında bir şey arama. üstelik gayet güzel bir dille demiş.. benim annem duysa abimin evde akşamları tost falan yediğini derdinden ince hastalığa tutulur. sizinkiler yine sadece alış veriş yapmış..


ablama gideceğim zaman annem evden bazlama ve toz şeker gönderiyor bazen. ablam da geçen anneme yoğurt kabı göndermeye çalışıyodu benle beraber. bildiğin boş yoğurt kabı, anneme lazım oluyomuş. evlilik kafası, anne baba kafası başka. ayrıca yeri gelir çıkarır para da verir. babası sonuçta.

bi de tost yapana kadar hazır çorba yapmak daha pratik. o cevap bana da garip geldi.


elorelia
(05.10.17)
babanın suçu yok. sen de fazla hassas davranmışsın.

ama sevgilin seni bu pozisyona sokmasa daha iyi olurdu.

seni göndermek yerine akşama babasından kendisi alsa daha hoş olurdu sanki.

onun haricinde bunda takılacak bir şey yok ki adamla samimiyetiniz de oldukça var gibi.


eeb
(05.10.17)
@elorelia belki ablan bazlamayı başka yerden alamıyorsa annen o yüzden gönderiyordur. benim annem de memleketten zeytinyağı ve peynir gönderiyor dediğim gibi. ama toz şeker değişikmiş mesela. ya ne bileyim bana garip geldi işte, neyse garip değilmiş demek.

hazır çorba mı, öğk. çok ama çok zararlı, içmeyin öyle katkılı şeyler çocum :/ normal çorba yapıyoruz aslında ama şimdi daha çorba havaları gelmedi tam. kışın yaparız.

allahaşkına kahvaltının nesi var ya. mis gibi yumurtalı peynirli. çok takıldım o kısma. dur bunu ayrı soru olarak sorayım :D


Valla kusura bakma ama zorlasan bu kadae kötü niyetli düşünemezdin.


aquarium
(05.10.17)
Her aksam kahvalti ya da tost yapiyorsaniz ben de garipsedim.Her aksam kahvalti ya da tost yapmiyorsaniz, biraz yanlis lanse etmissiniz, sizde de hata var. Adam alamadiginizi dusunduyse hakli yani.

Bence gayet normal ya. Kendi annem, babam bile erzak yollamiyor, keske yollasalar. Kendi erzagimi kendim yapiyorum. Anca anneannem yolluyor arada. Nasil seviniyorum. Yani, yaranilmiyor +1 Kizmaniz cidden yersiz, yani bu erzak yollamanin neresi kotu olabilir ki? Hani sunda nasil bir artniyet olabilir?

Basliga cevap, hos karsilardim.


yuzır
(05.10.17)
tam evlenilecek sevgili babası bence kızmayı bırak mutlu olmalısın. çok tatlı bir hareket.


@sadakatsiz @aquarium

babasına kötü bir şey demedim elbette. hakkında kötü de düşünmedim. okumadan etmeden cevap yazıyorsunuz. babasının tatlı bir adam olduğunu ve niyetinin kötü olmadığını da biliyorum bunu soruda da yazdım. "kızdım" dediğim nokta yukarıda bir cevapta da yazdığım gibi erkek arkadaşıma "ne gerek vardı, biz alamıyor muyduk" dememden ibaret. gün içinde de ara ara aklıma geldi, o yüzden sorayım dedim. şu soruyu sormasaydım hala bu konuyu garipsemekle garipsememek arasında gidip gelecektim ama artık eminim ki babasının davranışında bir gariplik yok.

peki itici ve kötü niyetli diyenler o kısımları biraz açabilirler mi? itici ya da kötü bir insan olduğumu düşünmüyorum çünkü, hatta tam aksi bir insanım bence. bu sorudan bu yorumların nasıl yapabildiğini merak ettim.


bi de baba dediğin adam sonuç olarak erkek, bir kadın kadar ince düşünceli olmasını beklememek lazım. biraz daha dobra olur gayet normaldir, alır eti verir elinize hadi alın yiyin sıpalar der o da onun sevgisini ve ilgisini gösterme şeklidir.


Garip degil. Kahvalti ve tost ile duzgun beslenme olmayacagini bilen sorumluluk sahibi ve yardimsever bir kisiymis.
Bu arada yemek yapmak iki saat surmuyor. Ama yemeyi tercih etmiyoruz aksamlari diyorsaniz keske kendisine boyle belirtseymissiniz.


muti
(05.10.17)
Anne baba yapiyor öyle seyler. Ben eve gittigimde (yurtdisinda yasiyorm normalde) annem ceviz, üzüm falan bile koymaya kalkiyor valizime. Sanki burada yok :D


chitosan
(05.10.17)
Düşüncen yersiz, olayda bişey yok.


Kötüsün demedik. Çok tatli bir davranisin uzerine Kötü düşünmüşsün, art niyet aramissin bu da kotu niyettir dedik. "Ne gerek vardi biz alamiyor muyduk" "ha para vermis ha et vermis" "üslup da garip" yani şu cümlelere bakınca şeker gibi adamcagizin yaptigi iyilik icin bi ton gereksiz ve art niyetli şey geçirmişsin aklından. boyle dusunmek icin zorlasan düşünemezdin dedim yani ben de. Anlattigin kadarina bakinca genel olarak bu dusuncede bir insansan memnuniyetsiz ve sorun cikarmaya meyilli bir insan cikiyor ortaya. Tabi bu bu olay icin boyle. normalde nasil biri oldugunu yorumlamadık.


aquarium
(05.10.17)
okudukça cidden şok oldum. Babaya teşkkür edeceğinize birde kurmuşsunuz zavallı adam o kadar ince düşünemez yani sizin minnak kalbiniz kırılmasın diye. Elinize para vermekle kendinize hiç iyi bakmıyorsunuz biraz et yollayayım yemek yapın yiyin demesi çok farklı şeyler. Kendi annenize de yollatmayın o zaman ben arada bir fark göremedim. Ayrıca benimle aynı muhabbeti yapıyor olsaydınız ben de size et yollardım her gün tost mu yenir allah aşkına patates gibi olucaksınız, adam doğru olanı yapmış.

Ne güzel sizi kızı olarak görmüş bazen cidden hayret ediyorum iyilik yapsan bir dert yapmasan bir dert.


powerpufgirl
(05.10.17)
yersiz ve abartılı bi tepki olmus bence kızmak. ben olsam nazikce tesekkur ederdim dusundugu icin. boyle bi sey sizi rahatsiz ettiyse bile tekrarlanmamasi icin yapmaniz gereken kizmak ya da tepki gostermek degil.


theworldismine
(05.10.17)
yersiz kızman


binder dandet
(05.10.17)
Ben adamda kötü niyet görmüyorum.
Kızılacak bir şey yok bence.


kayranin kedisi
(05.10.17)
Bana da et alan olsa da yesem +1

Şu aşamada kızılacak bir şey yok +14278


skooma
(05.10.17)
seni sanirim bir tek ben anladim. ayni sey benim basima gelse ben de garip karsilarim ama bunu kizmak olarak nitelendirmem.
ilk önce bi cok mahcup olurum. sonra da senin gibi ne gerek vardi diye aklimdan gecer. ögrenci falan olsam belki bunu hic dert etmeyebilirim ama ikimiz de calisiyoruz demenden yasini basini almis yetiskin ve kendi ayaklari üzeürnde durabilen insanlar oldugunuzu anliyorum.

ailenin ccouklarina pismis yemek ya da memleketten/köyden yiyecek getirmesini ayri kefeye koyuyorum, o benim icin baska bir konu. ama böyle market alisverisini yapmak bence de garip. kayinpederim elinde iki migros posetiyle gelse garipserim valla.


pilav
(05.10.17)
@want2die

yarım saattir gülüyorum hacı.

"keşke bana da et alsalar." ne demektir ya qwueqwhequwehqweıu


öff pöfff, daha ne istiyosunuz bilmem ki :/


maksi güncelleme! - isteyenler çizgi çektiğim bölümden sonrasına devam edebilir. babasının asıl derdi meğer neymiş, orada anlattım.

hepinize teşekkür ederim. sağlığıma benden çok dikkat etmişsiniz, böyle yemeye devam edersem sağlıksız olacağımı falan söylemişsiniz ama buna pek katılamayacağım. burada yazan çoğu insandan çok daha sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum. işlenmiş şekeri, çikolata-cips tarzı marketten alınan herhangi bir abur cuburu, kızartmaları yemiyorum. kola içerdim geçen seneye kadar, onu da bu duyurudakilerin gazıyla bıraktım (eksiduyu.ru) aylardır aklıma bile gelmiyor. zaten dışarıdan da yemek söylemem. hamburger-pizza tarzı şeyler de böylece eleniyor. işyerinde ev yemeği yiyorum, eh işten gelince bir tost yemişim ya da 2 dilim ekmek, peynir, domates, tereyağı gömmüşüm ne zararı var ki? çoğu akşam yemeğinden çok daha hafif ve sağlıklı bence.

tamam, akşamları sebzeli kıymalı yemekler yesek bu kahvaltıya göre daha sağlıklı olabilir ama biz boş vaktimizi başka şekillerde değerlendirmeyi seviyoruz. "akşamları işten eve gelirsin, yemek yapıp yersin, dizi izleyip yatarsın." gibi bir evli hayatımız yok yani. sosyal hayatımız yoğun. sahile iniyoruz, spora/yogaya gidiyoruz, arkadaşlarla buluşuyoruz, erkek arkadaşım ukulele çalmayı öğreniyor her akşam bir süre ona çalışıyor ^^ yemek yapmak ise bunların yanında sıkıcı kalıyor tabi. işe gitmiyor olsak yapardık ama şu hayat tarzımızla buna vakit yok. kahvaltı o yüzden bana ideal geliyor. hem maliyetli değil, hem kızartmalı, şekerli, kalorili falan değil, hem de çok kısa sürüyor.

ama gelin görün ki şimdi eve erzaklar da gelecek, mecburen bozulmasınlar diye oturup yemek yapacağız. çoğu insan bu yazdıklarımı şımarıklık olarak algılamış, nankörlük ediyorsun, bana da alsalar ben pişirsem falan denilmiş de, herkesin boş zamanlarını değerlendirme tarzı bir olmak zorunda değil ki. benim bir düzenim var ve yıllardır böyle beslenmişim. canım yemek yemek isterse zaten gidip kendime kadar kıyma, sebze alıp yapıyorum (ayda yılda bir) ama babası getirdi diye şimdi bir süre evde yemek yapacağız. zamanımızı bu sevmediğimiz işe ayıracağız. oysa başka hobilerimiz var. onlara daha az zaman ayıracağız. canımı asıl sıkan bu aslında.

----

sadede geleyim.

erkek arkadaşım dün babasını aramış, "sen bize alacaklarını al, yarın gelir evden alırız poşetleri" demiş. babası da "neden istanbul kanatlarımın altında (ben) gelmiyor, ben onunla birlikte alışverişe çıkacaktım" demiş. erkek arkadaşım da iş güç vs bahaneler söylemiş ben alışverişe çıkmayı istemem nasıl olsa diye.

ben de "niye özellikle benimle birlikte alışverişe çıkmak istiyor ki?" diye sordum. o da "babam işte, şimdi seni alışverişe çıkaracak; soğanın nasıl seçileceğini, eti ne kadar süre ateşte tutacağını, neyin yanına hangi yemeğin yakışacağını, püf noktalarını falan anlatacak uzun uzun. çünkü seviyor adam onun da hobisi o. eskiden benimle çıkardı, bana çok anlattı hepsini. şimdi de sana anlatacaktı işte." dedi. o öyle diyince de ben tabi çok üzüldüm. kaç yaşında adamın bir keyfi var onu da kaçırdık diye. bugün arayıp "akşam geleyim alışveriş yapalım" diyeceğim. hem düşününce mantıklı da geldi, vedat milor gibi adam babası baya bir şey öğrenebilirim :D

benim babam da böyle; bu yaşlardaki insanlar bildiklerini anlatmayı ve onları dinleyecek birilerinin olmasını seviyorlar. adamın gönlü olsun.

neyse. anlayacağınız babasının derdi biz habire tost yiyoruz diye bize sağlıklı şeyler yedirmek değilmiş, sadece yemekler hakkındaki bildiklerini anlatası gelmiş.

herkese teşekkürler. en çılgın sorular bile bu kadar uzamamıştı herhalde :p


Ne oldugunu merak edip baktim, mesela beni bu alisverise cikma olayi asil rahatsiz ederdi acikcasi. Isim mi var, istiyor muyum, gitsen bi turlu gitmesen bi turlu ööf diye. Ama simdi buna da aa negzel alisveris ne varki ayir 1 saatini diyenler cikar. Ama ben resmen istemedim. Insan iliskileri cok zor yav.


muti
(06.10.17)
(1)

bu nevresimin fiyatı iyi mi?

merhaba,h&m'de %100 pamuklu, çift kişilik nevresim takımı var. sadece nevresim ve 2 yastık kılıfı yani. alt çarşaf yok.fiyatı 76 lira.iyi mi sizce? bana biraz çok geldi ama piyasasından da hiç haberim yok.nevresime fazla para vermek istemiyorum. daha ucuza gene böyle 100% pamuklu kumaştan nevresim b
merhaba,

h&m'de %100 pamuklu, çift kişilik nevresim takımı var. sadece nevresim ve 2 yastık kılıfı yani. alt çarşaf yok.
fiyatı 76 lira.
iyi mi sizce? bana biraz çok geldi ama piyasasından da hiç haberim yok.
nevresime fazla para vermek istemiyorum. daha ucuza gene böyle 100% pamuklu kumaştan nevresim bulabileceğim bir yer bulabilir miyim? yoksa bunu alacağım.
fiyati iyi çok değil, english home ve madame coconunda nevresimleri %100 pamuk, indirim döneminde 40 50 liraya geliyo takımı, ama çarşaf hariç tabi.


benaslinda
(29.09.17)
(5)

son anda uçak bileti

merhaba zamanında internette bir yerlerde okumuştum, "uçakların kalkmasına yakın saatlerde dolmayan koltukları ucuza satıyorlar" diye.var mı böyle bir şey? varsa nereden ve nasıl yapıyoruz?
merhaba

zamanında internette bir yerlerde okumuştum, "uçakların kalkmasına yakın saatlerde dolmayan koltukları ucuza satıyorlar" diye.

var mı böyle bir şey? varsa nereden ve nasıl yapıyoruz?
2 kez son dkda aldim bileti, havalimaninda.
Hic de oyle bir sey yok.
Daha dogrsuu tarifeli seferlerde yok, charterlarda olabilir.


kuehles blondes
(18.09.17)
Eskiden vardı ama artık hikaye.


cakabo
(18.09.17)
Öyle bir şey olsa herkes son anı bekler normal bilet alan olmaz.


yillardir hep duyarim, ama hic birinci elden yasayanla tanismadim, anlatilanlar hep arkadasin arkadasi, hikaye geliyor bana.

kisisel tecrübe ve tanidiklardan gördügüm son dakika bilet alan herkes standart fiyatlarda ya da yüksegini ödedi hep.


kurnaz
(18.09.17)
Bazi guzergahlar son ana kadar pahalanmiyor. Ucuzlaya gormedim ben hic. OYle bir sey yok bana sorarsan.
Mesela Berghain'e gitmek icin son anda Berlin'e bilet aldim cok ucuza:D Ama zaten ucuzdu, son anda ucuzlamadi.


stavro
(18.09.17)
(7)

ingilizcesi iyi jinekolog

merhaba. bir arkadaşım var kendisi avustralya'lı ve istanbul'da yaşıyor. jinekoloğa gidecek ama türkçesi pek iyi olmadığı için ingilizce anlatacak. onu anlayıp konuşabilecek bir doktor arıyor.ben zaten ingilizce bilir çoğu doktor falan dedim ama günlük ingilizce yeter mi, tıbbi ingilizce mi bilmek g
merhaba.
bir arkadaşım var kendisi avustralya'lı ve istanbul'da yaşıyor. jinekoloğa gidecek ama türkçesi pek iyi olmadığı için ingilizce anlatacak. onu anlayıp konuşabilecek bir doktor arıyor.
ben zaten ingilizce bilir çoğu doktor falan dedim ama günlük ingilizce yeter mi, tıbbi ingilizce mi bilmek gerekir çok da emin olamadım.
istanbul anadolu yakasında ssk ile anlaşmalı bir yerde ingilizce bilen jinekolog soracağım.
teşekkürler.
bunu yapmak mümkün mü bilmiyorum ama öneri veren biri çıkmazsa şu yapılabilir:

bildiğiniz gibi bazı okulların ingilizce tıp bölümü var, örneğin hacettepe. doktorların diploma nosundan ya da başka bir şekilde ingilizce tıp okuduğuna emin olduktan sonra şans denenebilir.


ron dennis
(17.09.17)
Büyük fakültelerde hocalar bilir.


038576
(17.09.17)
@0385 +1 illa ki öğrencilerden filan anlayan biri çıkar. Kimseyi bulamazsa bana mesaj atabilirsiniz.


fallopian
(17.09.17)
ssk ve anadolu yakası demişsiniz ama ben ibrahim hocayı önereceğim. 8 yıl amerikada çalıştığındsn kendisini en iyi o anlayacsktır

kendisine gidemese de mail stsın, ssk geçmediğinden size gelemiyorum ing bilen kimi tavsiye edersiniz diye sorsun devlet hastanesinde fln

www.acibadem.com.tr


oscar
(17.09.17)
bisey bulamadiysa, yahut aklinda sorular varsa filan, sydney'deki epey meshur bir turk jinekologla (dr. cimenbicer) gorusebilir:
www.australianplanet.com

au ve tr sistemlerine hakim olmali, sorulara yanit verebilir mezkur dr.


viva paulista
(21.09.17)
@viva paulista
arkadaşım avustralya'lı ve istanbul'da yaşıyor. bize o dediğin doktorun tam tersi lazım :D


@istanbul kanatlarimin altinda
durumu anlamistim, eger baska bir cozum bulunamiyorsa, yahut hala kafada sorular varsa diye seyettim.
dr. cimenbicer genel kaniya gore oldukca yardimseverdir, ve niteliklidir.
gecmis olsun simdiden.


viva paulista
(21.09.17)
(5)

360 derece fotoğraf

miriba hani telefonun ekranını döndürdükçe, ya da yukarı aşağı çevirdikçe fotoğrafın çekildiği alanın her yerini 360 derece görebildiğimiz fotoğraflar var ya. onlar nasıl çekiliyor? uygulaması var sanırım ama bulduğum uygulamalar iphone 6s te çalışmıyordu.
miriba

hani telefonun ekranını döndürdükçe, ya da yukarı aşağı çevirdikçe fotoğrafın çekildiği alanın her yerini 360 derece görebildiğimiz fotoğraflar var ya. onlar nasıl çekiliyor? uygulaması var sanırım ama bulduğum uygulamalar iphone 6s te çalışmıyordu.
panoramik değil. mesela sen böyle anlattığım gibi bir fotoğraf çektin, paylaştın. ben kendi telefonumda bu fotoğrafa bakarken ekranımı yukarı aşağı sağa sola çevirdikçe fotoğraf da hareket ediyor.

örnek fotoğraf da bulamadım :/


www.amazon.com

şunun gibi şeylerle çekiyorlar

gerçi bu daha çok video için, sanki birileri öyle her açı döndürerek falan da çekiyordu da appi hatırlamadım
zaten pano bile zor çekiliyorken 360 ohoo


Pano fotografi fb a yukleyince 360 muhabbeti cikiyor, onla karistiriyor olmayasjn?


kuehles blondes
(30.08.17)
@kuheles haa panoramik fotoğrafı facebook'a koyunca böyle dediğim gibi mi oluyor? ben bunu bilmiyordum.
herkese teşekkürler.


Samsung Galaxy s7 telefonumun direkt kendi kamera uygulamasında var, çekip sonra dediğin gibi izleyebiliyorum. Ama internete yüklesem nasıl izlenir emin değilim.

iOS için adı 360'lı bi uygulama vardı ipod'da çekip denediğimi hatırlıyorum.

Ha Microsoft un "photosynth" uygulaması vardı Windows phoneda da onu denemiştim belki iOS için vardır bi bak. O güzeldi upload edip bilgisayardan falan browserdan da bakabiliyordun.

Edit: photosynth bitmiş kapatılmış, ulan Microsoft bi tane güzel şeyi de bırak geleceğe kalsın. Gayet güzeldi çalışırken.


rodriguez2
(30.08.17)
(1)

twitter'da

bir x kişisini @ yaparak twite ekledim. mention'ladım yani. x kişisine bildirim gitti. sonra benim twiti başkaları da retweet yaptı. her retweet'te gene bildirim gidiyor mu x kişisine?
bir x kişisini @ yaparak twite ekledim. mention'ladım yani. x kişisine bildirim gitti.
sonra benim twiti başkaları da retweet yaptı. her retweet'te gene bildirim gidiyor mu x kişisine?
ilk 2-3 tanesinde tek tek bildirim geliyor ondan sonrasında gruplamaya başlıyor "x and 5 others retweeted a tweet you are mentioned in" şeklinde.


10032007
(17.08.17)
(15)

sinirlenmek ve verilen tepkiler

Merhabalar,Erkeklere sorum: Sevgiliniz/eşiniz size sinirlendiğinde ne yapıyorsunuz?Olay büyümesin ve kavga çıkmasın diye sessizce sinirinin geçmesini mi bekliyorsunuz, yoksa konuşmaya devam ederek sorun her neyse çözümünü bulmaya mı çalışıyorsunuz?Yoksa başka bir şey mi?Kadınlara sorum: Sevgilinize/
Merhabalar,

Erkeklere sorum: Sevgiliniz/eşiniz size sinirlendiğinde ne yapıyorsunuz?
Olay büyümesin ve kavga çıkmasın diye sessizce sinirinin geçmesini mi bekliyorsunuz, yoksa konuşmaya devam ederek sorun her neyse çözümünü bulmaya mı çalışıyorsunuz?
Yoksa başka bir şey mi?

Kadınlara sorum: Sevgilinize/eşinize sinirlendiğinizde ondan nasıl bir davranış sergilesin isterdiniz?

Not: Sinirlenilen konu baya önemsiz bir şey. Örneğin "o bardağı niye oraya koydun da buraya koymadın" gibi bir şey. Ama o bardağın oraya konulmaması gerektiği kadın tarafından daha önce birkaç kere erkeğe söylenmiş, sebebi de açıklanmış, erkek de "tamam" demiş.
Olay büyümesin diye susarsın, niye susuyorsun diye çemkirir. Konuşarak çözüm aramayı denersin bu sefer o takmaz, böyle bir döngü içindeydik.


reactionic
(24.07.17)
sergilenmesini istediğim davranış&söylem: evet haklısın sinirlenmekte, ama ben şu şu şu sebeplerden bu şekilde davrandım, senin kırılabileceğini düşünemedim, afedersin eşeklik ettim (çeşitli şaklabanlıklar sarılmalar)

gerçekte sergilenen davranış&söylem: ayakkabını sakladım gidemezsin ki HEHEHEHEH (kapının önünde durmak, hıyar gibi sırıtmak)
sonuç: beraber gülüp neye kızdığını unutmak.

duyuruya ek olarak büyütme bence, önemsiz bir şey için sidik yarıştırmanın lüzumu yok. sevgilin sana inat koymuyor o bardağı oraya muhtemelen, unutuyor. sen de benim dediğimin hiç önemi yok mu, niye benim dediğim olmuyor diye gereksiz yere kaprisleniyorsun. böyle.


Tamam dediğim bir şeyi tekrar etmem. Unutup ettiysem de sebebini açıklarım.


ben bi şeye tepki verdiğimde, o bu tepkime tepki verirse ifrit oluyorum.

beklediğim davranış: sakince bunun normal bir şey olduğunu, aklından çıktığını vs vs belirtmesi. o zaman ben de "aa hakikaten lan buna mı kızdım" diye düşünüyorum.

ama aynı şekilde karşılık görürsem olaylar büyüyor.
böyle bi manyağım, elimde değil, sorun olsun diye yapmıyorum.

neyse ki %99 oranında beklediğim gibi davranan olgun bir minnoşla beraberim.


piremses
(24.07.17)
'aklımdan çıkmış canım, bir dahakine daha dikkatli olurum' dese olay büyümeden kapanır ama erkekler alttan alıp olayı tatlıya bağlamak yerine savunma mekanizmalarını devreye sokup karşı atağa geçiyorlar.

partneriniz sizin düşmanınız değil, hayatınızdaki en değerli insan; üzerine tartıştığınız o konu da ikinizin birlikteliğinden daha önemli değil. kavga ederken bunları unutmayın.


fragile lady
(24.07.17)
Sinirlenmek derken öfkeli ve agresif durumdaysa kontrolünü kaybetmiş veya kaybedecek gibiyse susulup sakinleşmesini beklemek veya ilgiyi dağıtmak başka yöne yönlendirmek iyi olur. Durulacak gibi değilse evden çıkıp biraz dolaşıp gelmek iyi olabilir.
Sinirli ama sakin kalmayı başarabilmişse konuşmak iyi olabilir. En azından siniri geçirecek bir iki cümle fena olmaz. Özür dilemek gerekiyorsa özür dilemesini beklerim. Ama özür dileyip dileyip aynı şeyi yapmaya devam edeceğini biliyorsam o özür küfür etkisi yaratır.

Kadın tarafıyım.
not:
eşini rahatsız eden şeyleri elinden geldiğince yapmamaya çalış, yapmamak elinden gelmiyorsa da "tamam" deme, "haklısın ama benim bunu uygulamam mümkün olamıyor görüyorsun" de. ortak bi çözüm bulun.


Böyle zamanlarda yüzsüzlük yapılmadıkça ve üzerine tüy dikilmedikçe büyük sorun olmuyor bende pek. 10 yıl önce eski bir erkek arkadaşım aynı hareketi yapıp yapıp duruyordu. Aslında kızdığımda, onun üzüldüğünü ve istemeden yaptığını da biliyordum ama 'Neden yapıyorsun' deyince ortalık komikleşsin yumuşasın, espri olsun diye gevrek gevrek 'Allah da beni böyle yaratmış, ne yapalım' derdi. Bu laf bende 'Aynısını tekrar tekrar yapacağım, sen de kabul et artık' izlenimi yaratırdı. Bir yandan aslında onun üzüldüğünü ve suçlu olduğunu da kabul ettiğini bilecek kadar tanıyordum. Ben üzülünce ne yapacağını şaşırır ve büyük oranda saçmalardı ama yine de bu laftan sonra kafam çok karışıyordu. O an affedeceğim varsa bile o süreyi öteliyordu.

Özetle kızdıysam karşımdakinin ortayı yumuşatmak için espri yapması, gülmesi, beni gülerek yumuşatmaya çalışması, beni anlamadığını ve olaya aynı ciddiyetle yaklaşmadığını düşündürüyor bana. Bunun dışında, beni neden kızdığımı anladığını gösteren birkaç cümle ve özür yeterli, ama davranışın isteye isteye tekrarlanmaması şartıyla.


aychovsky
(24.07.17)
bir erkek olarak niteliğine ve dozuna göre davranırım.

haklı olduğunu düşünüyorsam neden böyle yaptığımı anlatır anlayış bekler, tekrar olmayacağını söyler en sonunda işi espriye vardırır konuyu kapatırım.eğer tekrar yaparsam ve de karşımdaki kadın yine tepki verirse ya çocuk numarası yapar ya da öküzlüğe vurur olayı sulandırırım.ama aklımın bir köşesine de tekrar yapmamam gerektiğini yazarım

eğer ben haklı isem biraz konuşur sonra o da sinirlenince işi yine espriye döker ortamı yumuşatırım.

hayatta çok daha önemli şeyler varken bardak çanak gibi şeylerin tartışması birbirini seven eşler için o anlık eğlence olur sadece. eğer bu ufak şeylerden büyük kavgalar çıkıyorsa sorun daha büyük demektir bu ve çözümü de o konuyla ilgili değildir muhtemelen.


yuncom
(24.07.17)
Eşimle aramızdaki diyaloglardan örnekler.

Hayatım neden sürekli her yerden kahve bardağı çıkıyor. Banyodan,çalışma odasından,terastan sürekli bardak topluyorum.

E toplama o zaman.

Tiplamasam kim topluycak evde yardımcı yok.

Yaaa İki dakka dırdır yapma hayatım. Işim var görüyorsun.

Şimdi yapması gereken dırdır yapma diyeceğine, Tamam dikkat ederim canım kusura bakma demesi. Değil mi?


old possum
(24.07.17)
Kontrolünü kaybedip bağırmalı çağırmalı öfkeli kavgalı ilişkim olmadı, olursa ağzının payını verip yerine oturturum, sonra da terkederim.


twelfth
(24.07.17)
Suç bastırıp Tayyip Erdoğan moduna girerim. Siz de bunu bunu yapmıştınız diye ad homini gırtlak dalarım. Hahahah


zirrealist
(24.07.17)
Eğer haklıysa karşı taraf "haklısın" der geçerim, büyütmeye gerek yok.


gün içinde biriken stres saçma sapan ses yükseltmelerine sebep oluyor, bunu bilince fazla takılmıyor insan. bir kez bile ikimizden kaynaklanan sebeplerden dolayı tartışmadık. oto kontrol güzel bir olay, ikimizde de fazlasıyla mevcut. ikimizden biri kesin olarak susuyor. sonra zaten tatlıya bağlanıyor. unutuluyor. susmak çok önemli bir olay. ha bir de tartışmayı seven insanlardan olmamak lazım. benim tartışmaya enerjim yok. 10 k koşayım ama tartışmayayım kimseyle.


hemsta
(24.07.17)
eğer karlı taraf haklıysa suçumu kabul eder, ne duymak istiyorsa onları söylerim.

ama ben haklıysam, hele karşı taraf da bunu kabul etmiyorsa sabaha kadar dırdır ederim. zaten sinirlenince çeneme vuruyor benim. sinirlendikçe hem ses tonum yükseliyor hem kelimelerim sertleşiyor. ama allahtan bunun da çaresi var. çabuk yoruluyorum. hızlı ve yüksek sesle konuşunca 5dk sonra falan başım ağrımaya başlıyor ve susuyorum.

erkek tarafı.


ravenclaw
(24.07.17)
Bir kadin olarak karsi taraftan oncelikle bir aciklama beklerim. Aciklama yaparken konunun benim icin onemli oldugunu anlamasi onemli. Hal ve tavirlardan belli olur bu zaten. Aciklamasi tatmin ederse ve bu konuyu onemsedigine inanirsam zaten tamam diyip konuyu kaparim. Bu ikisi gerceklesmezse karsimdaki kisinin en yapmamasini istedigim sey benimle inatlasip ben ne soylersem soyleyeyim dinlemeyip kendini hakli cikarmaya calismasi olur. Eger boyle sacma davranislar sergilemiyor ama aciklamasi da tatmin etmiyorsa bir daha olmayacagina dair soz verip ortami yumusatmasini tercih ederim.


rivulet
(25.07.17)
(9)

kedinize hangi mamayı alıyorsunuz?

merhaba. kedimde egzama var ve aylardır geçmiyor. veterinerin dediğine göre ancak doğru mamayla geçermiş, ama onun önerdiği mamalarla geçmedi hatta arttı. şu an gerçekten kaliteli bir mama arıyorum ama bulamıyorum. siz ne kullandığınızı ve memnun olup olmadığınızı yazarsanız muazzam olur. bari onlar
merhaba.

kedimde egzama var ve aylardır geçmiyor. veterinerin dediğine göre ancak doğru mamayla geçermiş, ama onun önerdiği mamalarla geçmedi hatta arttı. şu an gerçekten kaliteli bir mama arıyorum ama bulamıyorum. siz ne kullandığınızı ve memnun olup olmadığınızı yazarsanız muazzam olur. bari onların arasından araştırayım.

detay:

mesela "kediler için tahılsız mama en iyisidir" denilmiş. tamam. bakıyorum hop, en bilinen ve en güvenilir mama markalarının (royal canin, hills, pro plan) hepsinin içinde mısır, pirinç, glüten, patates vs var. bunlardan almayacağız mı yani?

sonra "egzama olan kedilere tavuklu mama yedirmeyin, hipoalerjenik mama almalısınız" denilmiş. hipoalerjenik özellikli mamalara bakıyorum, tavuklu ve pirinçli olduğu yazıyor. e hani egzama sorunu varsa tavuklu yedirmeyecektik, pirinç de zararlıydı? siz kedimi öldürmeye mi çalışıyorsunuz ya? ey mama üreticileri, kendinize gelin. üstünüze mahalledeki tüm kedili teyzeleri salarım çok başınız ağrır.

neyse. araştırdıklarım arasında en aklıma yatan N&D diye bir mama oldu. o mamanın içeriği de etli ve meyveli karışık. portakallısından tutun da yaban mersinlisine kadar bin tane çeşidi var. bu meyve olayı kedi için iyi midir, ya da gerekli midir? egzamasını etkiler mi?

okuyan ve yardımcı olanlara çok teşekkürler.
bu mama işi kediden kediye fena değişiyor.
hills kullanıyordum, meyve olayı beni de cezbedince nd'ye geçtim. bu sefer de tüy dökümü arttı, sanki biraz da kabızlık yaptı gibi. geri hills'e döndüm öyle olunca.

nd'nin yarı tahıllıları var. onları denemedim. siz deneyebilirsiniz.


artci sarsinti
(17.07.17)
Bizimkine proplan somonlu veriyoruz, bir şikayetimiz yok.


peggy
(17.07.17)
@peggy eklemeyi unuttum, ben de yıllarca pro plan somonlu verdim ve çok da memnundum, ancak kedim 8 yaşına geldiğinde egzama sorunu başladı. veteriner mamadan olduğunu söyledi.


nd benim oğlanda da tüy dökümünü arttırmıştı. ben şu anda britcare missy veriyorum, memnunum. proplandan geçtik biz de, başta biraz burun kıvırdı ama iyi geldi mama.


111111
(17.07.17)
her kedi maması sorusunun altına yazacağım sanırım, sanabelle markasını araştırır mısınız?


ofelia
(17.07.17)
biizm veteriner tahılsız mamaları yüksek protein içerdiği için kesinlikle önermiyor; orijin acana gibi. bunları yiyen hayvanlarda ya böbrek sorunu ya da cilt sorunları ile karşıma geliyorlar diyor


oscar
(17.07.17)
bizim prenses hazretlerinin alerjisi var o nedenle; royal canin hypoallergenic


Royal canin, hills, proplan kaliteli mamalar değil. Hatta 15 kgsu 50 liraya satılan ne olduğu belli olmayan mamalardan bir farkı yok. Reklamı iyi yapılmış, hayvanların mamayı sevmesi için zararlı maddelerin kullanıldığı ve genellikle veterinerlerin anlaşmalı olduğu ve para kazanmak amacıyla (hayvanlarımız bir çoğunun umrunda değil) sattığı mamalar bunlar. Türkiye'deki en zararsız mama markaları acana, orijen, n&d bi kaç tane daha popüler olmayan mama markası. Bu markaların tahılsızları olduğu gibi proteini az olan mamaları da var. Seçenek çok sitelerinden bakıp seçebilirsiniz. Benim köpekler pek fazla enerji atamıyor evde olduklarından o yüzden proteini az mama kullanıyorum ki fazla proteinden sorun yaşamayalım. Gerçi şu an parasızlıktan bonacibo kullanıyorum istemeye istemeye ama 1-2 ay içinde acana'ya geçeceğim tekrar. Ha yine araştırmalar sonucu kuru mamanın kediler ve köpekler için zararlı olduğu sonucuna da vardım ama barf beslemeye geçmeye hala cesaret edemedim. Siz bence barf'ı da araştırın bence. Bir tanıdığımın kedisinin egzaması barf beslemeye geçince düzeldi.


waztp
(17.07.17)
(4)

istanbul'da trafik

merhaba.çalıştığım şirketin eve servisi var ancak ben trafiğe dayanamadığım için ve köprüdeki çalışma nedeniyle zaten berbat olan trafik iyice saçmaladığı için akşamları servis kullanmıyorum. toplu taşımayla 45 dakikada evimde oluyorum. bugün yüküm olduğu için iş çıkışı servise bindim. 5.30 da leven
merhaba.

çalıştığım şirketin eve servisi var ancak ben trafiğe dayanamadığım için ve köprüdeki çalışma nedeniyle zaten berbat olan trafik iyice saçmaladığı için akşamları servis kullanmıyorum. toplu taşımayla 45 dakikada evimde oluyorum.

bugün yüküm olduğu için iş çıkışı servise bindim. 5.30 da levent'ten çıktık, şu an saat 7.10 ve biz zincirlikuyu'dayız. muhtemelen 8 gibi, yani toplamda 2 buçuk saatte kadıköy'deki evimde olacağım. servistekilerin dediğine göre de bu uzun süredir hep böyleymiş. özellikle cuma günleri.

belediyenin bu konuda bir altyapı düzenlemesi yapmasını geçiyorum.
sanki trafik ve tüm diğer altyapı sorunları yokmuşcasına her yere bitişik nizam plaza dikilmesini de geçiyorum. ki bu yapılaşma da gene belediyenin izni dahilinde yapılıyor.

dikkat ediyorum, trafikteki araçların içinde sadece 1-2 kişi var. benim merak ettiğim şu: kim bu insanlar ve neden hala işlerine arabayla gidip geliyor? üstelik tek başlarına? hangi manyak ne amaçla çeker her gün bu eziyeti? metrobüs kullanmak istemedikleri için mi?

bir de neden her cuma akşamı normalden çok daha fazla trafik oluyor?

bonus: ışınlanma ne zaman keşfedilecek?

teşekkürler.
ah be kardeşim çok şey yazardım ama en güzeli işine çok yakın bir yerde oturmak(imkan varsa) çünkü giden zamanımızın telafisi asla yok. hayatımızı törpülüyor bu trafik.

Çözüm insan/araba sayısını azaltmak-topu taşımayı hızlandırmak yaygınlaştırmak.


basond
(14.07.17)
bu gün yolda gördüğünüz herkes yarın metrobüsle işe gitse hatta işten çıkarılıp hiç gitmeseler yine o yol öyle olacak.nitekim işe gidiş geliş saati olmayan öğleden sonra 3 te de aynı.kim bu adamlar o saatte neden mesaide değiller ?
cuma akşamları bilhassa işe araba ile gidip tekrar eve gitmeyerek zaman kazanıp yazlık yerlere iş çıkışı hemen gidiyor olabilirler.yazlığı olanlar mesela.ailenin diğer fertlerini yolda alıyorlardır.


orgyadakull
(14.07.17)
Sirket araba tahsis ediyor, bosa gitmesin diye o arabanin icindeler.


ykyt
(14.07.17)
İstanbul'da düzenli olarak toplu taşıma kullanmak ömrü bayağı kısaltır. Hele genç bir kadınsan. Her yere arabamla giderim ve genelde tekim. Evimle işim arası 2,5 km olduğu için sorun olmuyor.


blue serenity
(14.07.17)
(4)

instagram uzmanlık sorusu

merhaba!birkaç ay önce instagram'da şu sürekli saçmasapan ve ilginç şeyler paylaşan hesaplardan birini takip etmeye başlamıştım. geçen hafta takip etmeyi bıraktım. ancak o hesapta 19 haziran günü paylaşılan bir fotoğrafa ulaşmam gerekiyor ve hesabın ismini bir türlü hatırlayamıyorum. amerikalı bir a
merhaba!

birkaç ay önce instagram'da şu sürekli saçmasapan ve ilginç şeyler paylaşan hesaplardan birini takip etmeye başlamıştım. geçen hafta takip etmeyi bıraktım. ancak o hesapta 19 haziran günü paylaşılan bir fotoğrafa ulaşmam gerekiyor ve hesabın ismini bir türlü hatırlayamıyorum. amerikalı bir adamdı sanırım. birkaç milyon takipçisi de vardı hatırladığım kadarıyla.

bu hesabı tekrar bulma şansım var mı? instagram profilimin önbelleğe alınmış hali falan var mıdır, oradan takip ettiklerime girsem oradan bulsam?

"ne fotoğrafmış ya, boş beleş şeylerle uğraştırıyorsun bizi" demeyin, konu çok ciddi :)
önerilenler arasında çıkabilir o hesap karşına.


teritori
(04.07.17)
beğendiysen eğer, profilinin içindeki beğendiğin gönderilerin içinden bulabilirsin. beğenmediysen hatırlatmaktan başka çaren yok.


dahili meddah
(04.07.17)
O fotografi like yaptin mi? Yaptiysan activities kisminda cikar.


stavro
(04.07.17)
herkese teşekkür ederim, beğendiğim fotoğrafları görebileceğim bir yer olduğunu bile bilmiyordum yeni öğrendim :) ama malesef o hesabın hiçbir fotoğrafını beğenmemişim. bu durumda önerilenlere bakmaktan başka çare yok sanırım.


(2)

cv önerisi

merhaba.ben de ülkeyi terk etmek isteyenler arasına katılmış bulunmaktayım. en azından üç-beş yere başvurup şansımı denemek istiyorum.avrupa'daki başvurularda iş görecek profesyonel bir cv formatı öneriniz varsa lütfen iletişime geçelim, gerçekten çok sevinirim.bir de bu avrupalılar daha çok nelere
merhaba.

ben de ülkeyi terk etmek isteyenler arasına katılmış bulunmaktayım. en azından üç-beş yere başvurup şansımı denemek istiyorum.

avrupa'daki başvurularda iş görecek profesyonel bir cv formatı öneriniz varsa lütfen iletişime geçelim, gerçekten çok sevinirim.

bir de bu avrupalılar daha çok nelere önem verir, nelere dikkat etmek lazım, özellikle şunu yaz/yazma dediğiniz tavsiyeleriniz var mı?

teşekkürler.
europass cv doldurabilirsin.
europass.cedefop.europa.eu
aklına ne geliyorsa yaz, bütün deneyimlerin ödüllerin, yabancı dillerin vs.


öyle sadece cv ile avrupaya gitmeniz çok zor.


argent dawn
(29.06.17)
(3)

pasaportum hala "işlemde" görünüyor ama akşam uçağım var

sayın duyuru;arkadaşımın başına gelen durum başlıkta belirtildiği gibidir.detay: vize başvurusunu çok önceden yaptı. başvuruyu yaptıktan sonra konsolosluktan 2 kere görüşmeye çağırdılar (sebebini bilmiyoruz) ve görüşmeler de iyi geçti. ama hala ses seda yok. interetten sorgulattığında pasaportu hala
sayın duyuru;

arkadaşımın başına gelen durum başlıkta belirtildiği gibidir.

detay: vize başvurusunu çok önceden yaptı. başvuruyu yaptıktan sonra konsolosluktan 2 kere görüşmeye çağırdılar (sebebini bilmiyoruz) ve görüşmeler de iyi geçti. ama hala ses seda yok. interetten sorgulattığında pasaportu hala işlemde görünüyor. ve bu akşam uçağı vardı.

ne yapabiliriz?

saygılarımızla
ika.
kaçtı uçak


jamswety
(21.06.17)
vize işlem merkezi veya konsoloslukla acilen görüşmesi gerekir.


for the record
(21.06.17)
Konsolosluğa gitsin. Bende de oldu İtalya için. Aramayı unutmusuz dediler. Pasaportu verdiler.


akatreil
(21.06.17)
(2)

cipro ve apandisit

apandisiti patlamış/patlamak üzere olan biri ağrıları sebebiyle dotora gitse ve doktor bu durumu idrar yolları enfeksiyonu sanıp "cipro" adlı antibiyotiği yazsa, hastayı eve yollasa; hastanın bu ilacı kullanması nelere yol açar? hasta apandisiti o durumdayken cipro'yu kullandığı için daha mı kötü ol
apandisiti patlamış/patlamak üzere olan biri ağrıları sebebiyle dotora gitse ve doktor bu durumu idrar yolları enfeksiyonu sanıp "cipro" adlı antibiyotiği yazsa, hastayı eve yollasa; hastanın bu ilacı kullanması nelere yol açar? hasta apandisiti o durumdayken cipro'yu kullandığı için daha mı kötü olur, daha mı iyi olur, yoksa süreci etkilemez mi?

not.cipro'nun ne kadar kötü ve kullanılmaması gereken bir antibiyotik olduğunu biliyorum, sadece apandisit tedavisinde işlevini merak ettim.

bir de doktor nasıl olur da apandisti idrar yolları enfeksiyonuyla karıştırır? bu ikisi çok kolay karışabilen şeyler midir?
@fearomenkor bir doktorun cevaplayacağını tahmin etmiştim ama adli tıp hekimi bulacağımı hiç ummamıştım açıkçası. detaylı anlattığınız için çok teşekkür ederim.

dava açmayı falan düşünmem asla. öyle şey mi olur. benim babam da doktor, nasıl olduğunu az çok tahmin edebiliyorum. ruh sağlığı bozuk olan doktorlar dışında hiçbir doktorun kasti olarak birinin hayatıyla oynayacağını zannetmiyorum.

olay bir arkadaşımın başna geldi, benzer durumlarda kalırsak biz de tetikte olalım diye sordum. ben de arada bir idrar yolları enfeksiyonu geçiririm de, bunların karışma olasılığının ve sonucunda cipro tedavisi uygulanmasının bir zararı olup olmadığını merak etmiştim.


apandisit ve Pyelonefrit/sistit'in laboratuvar bulguları %95 benzer, muayene bulguları %70 benzer diyebilirim kabaca. ayrım için iyi muayene etmek lazım veya ultrason/BT çekilmeli.

cipronun apendisit tedavisinde kanıtlı bir yeri yok ama teorik olarak apandisitin kötü sonuçlar vermesini engelleyebilir diyebiliriz.


ceycey e
(15.06.17)
(8)

kirada oturduğum evi nasıl alayım?

merhaba,oturduğum evden çok memnunum, bir şekilde satın almayı düşünüyorum.şu an x lira kira veriyorum. çevredeki bizim eve benzer satılık evlerin fiyatlarına internetten baktım, ortalama fiyatlar 280x lira civarında. o 280x lirayı da denkleştirebilirim sanırım.ama ev sahibimin evi satmak gibi bir n
merhaba,

oturduğum evden çok memnunum, bir şekilde satın almayı düşünüyorum.

şu an x lira kira veriyorum. çevredeki bizim eve benzer satılık evlerin fiyatlarına internetten baktım, ortalama fiyatlar 280x lira civarında. o 280x lirayı da denkleştirebilirim sanırım.

ama ev sahibimin evi satmak gibi bir niyeti olduğunu hiç sanmıyorum. kendisi aileden zengin, 35-40 yaşlarında, namazında niyazında, tanıdığım kadarıyla iyi bir adam ve paraya ihtiyacı olmadığı için satmaz gibi geliyor.

sizden tavsiye istemeye geldim.

sizce ev sahibini arayıp ne demeliyim? "ben bu evi çok seviyorum, yıllarca da çıkmayı düşünmüyorum. boşuna kira ödemeyeyim diye evi satın almak istiyorum" desem adam bence bana hayatta satmaz evi. yani tek seferde 280x lira nakit almaktansa sonsuza dek her ay x miktar para almak daha mantıklı gelir muhtemelen.
ya da direk "ben şimdi size 280x lira vereyim, ev benim olsun" diyip işi aceleye mi getirsem :D

ikinci olarak sözleşmemiz önümüzdeki ay bitecek ve o zaman kira artacak. kira artınca da evi hiç satmak istemeyebilir ya da çok daha yüksek bir fiyata satmak isteyebilir.

siz ne diyorsunuz? ev sahibine ne demeliyim ki evi makul bir fiyata satmaya razı gelsin?
kusura bakmayın ama ev sahibi 280 kiraya o evi satmazsa zaten bence çok saçma bir iş yapar.

neyse. ev sahibine sorup alabilirsiniz elbette, belki adamada mantıklı gelebilir. ama 280 kira çarpanı çok çok ciddi bir sayı ve emlak alımında çok aşırı uçuk. 200 olmalı normalde.

o kadar para verebilecekseniz evi avrupadan(ör: almanya) satın alın, 200 de biri kadar getirir yaklaşık, hayat boyu euro geliriniz olur, kriz derdi olmaz.


kurnaz
(25.05.17)
@kurnaz teşekkürler, ama malesef kadıköy'de genellikle ev fiyatları böyle ve kadıköy'de oturmaktan memnunum. yurtdışından ev almak ve onun işlemleriyle uğraşmak bana yük olur. azıcık aşım, ağrısız başım derdindeyim daha çok.

keşke dediğiniz gibi olsa da 280x'e satsa, çünkü o parayı denkleştirebilirim sanırım ve artık ev için gözden çıkardım gibi bir şey.

siz bu işten anlıyorsunuz büyük ihtimalle, neden 200 katı olmalı dediniz? kadıköy gibi bir semtte bile 200 katı mı uygundur? ev yeni bina ve konumu baya iyi bu arada.


evi alma niyetinizi ciddi olarak belirtin. o anda kabul etmese bile bir gün mutlaka paraya sıkışacaktır veya o nakit para hissi onu dürtecektir:)


artci sarsinti
(25.05.17)
bu işin raconu satın alırken aldığınız fiyat 20 yılda amorti ediyor mu şu anki kirayla.

yani 240x ise alınabilir. altındaysa iyi fiyat. üstünde ise fiyat kötüdür.

olaya gelirsek bi çıtlat bence bende ev almak istiyorum falan filan diye. evden de çok memnunum satcak olursanız haberim olsun gibisinden. işte elimde 280x para var falan diye bi ağzını yokla. orda satmaya yanaşıp yanaşmayacağını anlarsın.


contavolta
(25.05.17)
arayıp konuşun, direkt satma niyeti var mı onu sorun.

bende de tam tersi oldu, oturduğum evden memnunum ancak alma niyetim yok. ev sahibim almamı teklif etti düşün dedi ama bir geri dönüş yapmadım. oluyor yani böyle şeyler kiracı- ev sahibi arasında. kimin aklında ne var bilemezsiniz, benimki de çok zengin hatta yan daire de onun :)


eindaclub
(25.05.17)
kötü kiracı ev sattırır diyorlar.. deneyebilirsin =)

bence o kadar paranın söz konusu olduğu durumda duygusal davranma, nakitte bekle, fırsat çıktığı anda değerlendirirsin.


kveldulv
(25.05.17)
Muhtemelen caferağa'da 2000 lira kiraya güzel bir 2+1'de oturuyorsun, eğer öyleyse 560.000 lira ev için normal bir fiyat. Bence kira sözleşmesi bitmeden ara "ev almak gibi bir niyetim var satar mısın" diye açık açık sor.


duru arsnova
(25.05.17)
@duru arsnova heh, sırf para miktarı yazmamak için koyduğum o x'ler y'ler bir anda boşa gitti valla çok sağol :D

hepinize teşekkürler, ben bir arayıp sorayım bakalım ne diyecek.


(2)

son 1 haftadır istanbul trafiği

bu haftanın başından beri genel olarak istanbul'da saçma bir trafik yoğunluğu var bence. delireceğim, hep çıktığım saatlerde çıkmama rağmen her yere geç kalıyorum.kadıköy'de oturuyorum ve levent'te çalışıyorum. haftanın başından beri işe normalde geldiğim saatten 20 dakika geç geliyorum ve eve de ya
bu haftanın başından beri genel olarak istanbul'da saçma bir trafik yoğunluğu var bence. delireceğim, hep çıktığım saatlerde çıkmama rağmen her yere geç kalıyorum.

kadıköy'de oturuyorum ve levent'te çalışıyorum. haftanın başından beri işe normalde geldiğim saatten 20 dakika geç geliyorum ve eve de yarım saat geç varıyorum. mesela birazdan işten çıkacağım ve trafiğe baktım, çoğu işyeri ve okul dağılmadı bile ama köprüler, bağdat caddesi ve minibüs caddesi bitmiş durumda, eminönü-fatih civarı bildiğin bordo, beşiktaş da öyle. tamam trafik hep vardı da bu kadar olmuyordu sanki.

boğaz köprüsündeki gişe çalışması yüzündendir diye düşünüyordum ama sanırım sadece o değil, çünkü 3 haftadır devam ediyor o çalışma ve geçen hafta trafik böyle değildi.

aynı şeyi düşünen var mı? ne olmuş olabilir?

bonus soru: "4.köprü yapılırsa sorun çözülür" diyenler?
hava durumu ile doğru orantılı görüyorum ben. havalar güzelleştikçe gezmeler tozmalar artıyor.


Abi 8 köprü olursa bence sorun çözülür. Büyük resmi gördüm yine.


(2)

antalya havaalanı'ndan fethiye'ye nasıl gitmek

merhaba;18 mayıs sabahı 10'da antalya havaalanı'nda olacağım ve oradan bir şekilde fethiye'ye geçeceğim.kamil koç'un 12.30 seferine bilet almayı düşünüyorum.antalya'dan anlayan arkadaşlar antalya havaalanından sonra nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatabilir mi?kamil koç'un otobüsleri, antalya ot
merhaba;

18 mayıs sabahı 10'da antalya havaalanı'nda olacağım ve oradan bir şekilde fethiye'ye geçeceğim.
kamil koç'un 12.30 seferine bilet almayı düşünüyorum.

antalya'dan anlayan arkadaşlar antalya havaalanından sonra nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatabilir mi?

kamil koç'un otobüsleri, antalya otogar dışında "korkuteli-esentepe" ve "total" duraklarından da yolcu alıyormuş. hangisinden binsem daha kolay olur? ve havaalanından otobüs durağına nasıl giderim?
tramvay var otogara kadar giden onu kullan ama 12:30 dan bir sonraki sefere al sıkıntı olabilir

www.antalyaulasim.com.tr

Buradan saatlerine bak OTOGAR durağında in. Yada 600 ve 800 nolu otobüsler var onlarda otogara gider.


infernalcadre
(09.05.17)
600 ile otogara geçip oradan gidin.30-45dk arası sürer.


parola58
(10.05.17)
(5)

iphone usa garantisi

Merhabalar,Şimdi benim iphone 1,5 sene önce Amerika'dan alındı. Telefonun garanti süresinin 2 sene olduğunu sanıyordum. Ancak dün öğrendim ki Amerika'da iphone'ların garantisi 1 seneymiş. Benim telefon da Amerika'dan alındığı için garantisi bitmiş. Gerçi zaten yeni çıkan yasayla Amerika'dan alınan i
Merhabalar,

Şimdi benim iphone 1,5 sene önce Amerika'dan alındı. Telefonun garanti süresinin 2 sene olduğunu sanıyordum. Ancak dün öğrendim ki Amerika'da iphone'ların garantisi 1 seneymiş. Benim telefon da Amerika'dan alındığı için garantisi bitmiş.

Gerçi zaten yeni çıkan yasayla Amerika'dan alınan iphone'lar Türkiye'de garanti kapsamına girmiyormuş ve garantisi devam etse bile hiçbir şey yapılamıyormuş o ayrı, ama koskoca Apple'ın eşşek yüküyle para istediği telefonuna sadece 1 sene garanti vermesi çok saçma değil mi? Amerika'da yaşayalar olay çıkarmıyor mu? :D

Aynı telefonu Türkiye'de satınca 2 yıl garanti veriyor bir de. Bu daha da saçma değil mi?
aslında orda da garanti var ama parayla falan satın alınıyor. burada kanunlar en az iki yıl garanti şartı koyuyor satıcılar, başka türlü bir ürünü satışa çıkaramazlar zira.


giovanne
(09.05.17)
türkiye'de garanti yasalar gereği 2 yıl. o yasa olmasa bizde de kimse 2 yıl garanti vermez.


nrmnm
(09.05.17)
Apple aslında eşşek yükü ile para istemiyor sen fakir halin ile kullanmaya kalkınca böyle oluyor.


@gözü açık

tatlım ya çok sağol ama bunu sormamıştım =)


nrmnm nin dediği gibi, türkiyede yasa gereği elektronik eşyalar en az 2 sene garantili.

1 sene garanti de saçma falan değil :) dünyanın çoğu yerinde bu böyle.


washe
(09.05.17)
(1)

iphone kulaklıkları

merhaba.garantisi bitmemiş bir iphone'un kulaklıkları bozulunca apple store'a götürsek yeni kulaklık verirler mi?
merhaba.

garantisi bitmemiş bir iphone'un kulaklıkları bozulunca apple store'a götürsek yeni kulaklık verirler mi?
veriliyor, bana verildi temassızlık vardı.


c1b2k3
(08.05.17)
(8)

cola zeroyu bırakmak

merhaba, ben küçükken hiç kola içemezdim çünkü annem izin vermiyordu. kolaya hasret büyüdüm ühü ühü. sonra kocaman insan olduğumda da pek canım çekmedi, çok nadir içerdim. ama son 2 senedir evden şu cola zero denen illet eksik olmuyor. bittiği gibi direk gidip yenisini alıyoruz. "aslında çok fazla i
merhaba,

ben küçükken hiç kola içemezdim çünkü annem izin vermiyordu. kolaya hasret büyüdüm ühü ühü. sonra kocaman insan olduğumda da pek canım çekmedi, çok nadir içerdim. ama son 2 senedir evden şu cola zero denen illet eksik olmuyor. bittiği gibi direk gidip yenisini alıyoruz. "aslında çok fazla içmiyorum yeaa" diye kendimi kandırıyorum, bu aralar azalttım ve günde bi bardak içiyorum ama bu bile çok dimi?

erkek arkadaşım da çok seviyor. benden de çok içiyor o. onun da etkisi var, birimiz içince diğerimize de bir bardak koyuyoruz.

bir de şimdi önümüz yaz. kesin günde bir bardaktan çok daha fazla içeceğim. sıcak havada buz gibi coca cola gibisi var mı?

sahiden, var mı? hepten bırakmak istiyorum şunu. onun yerine ne içeyim? soğuk bir şeyler içmek istediğimde şöyle alkol oranı düşük bir bira içsem daha az zararlı olur mu?

eve hiç kola almamak çözüm değil gibi çünkü ben almasam erkek arkadaşım alıyor, o almasa ev arkadaşım alıyor, eve gelen giden arkadaşlar getiriyor vs.
kolayı bırakanınız varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

sevgiler.
Ben uzun süredir kola içmiyorum, şu an içsem midemi bulandırıyor. İğrenç bir şey gibi geliyor, ki eskiden lıkır lıkır içerdim.
Eve kola almamak çözüm. Olmayınca içmiyorsunuz. Erkek arkadaşınızla kural olarak belirleyin, size gelen arkadaşlarınıza da söyleyin, almasınlar. Bunu bahane olarak kullanıyorsunuz sanki şu an:) Ama çözüme giderken yapılacak şeylerden biri bu yani:)

Kola yerine birayı da tavsiye etmem. Soğuk kahve yapıyorum ben yazın, onu çok seviyorum ki normalde kahve sevmem ve içmem. Meyve suyu sıkabilrisiniz, meyvelerden smoothie yapabilrisiniz, buz gibi ayran yapabilirsiniz, soda içebilirsiniz.


peggy
(27.04.17)
Maden suyu icebilirsiniz bol gazlisindan.

Icine limon sikabilirsiniz ya da dogal elma suyunu/portakal suyunu inceltebilirsiniz maden suyuyla


kuehles blondes
(27.04.17)
sigara gibi bağımlılık yapan, bulamayınca yoksunluğa girilen bir şey değil.

ben bıraktım. bıraktım dediysem tövbe etmedim. alınırsa yine lakır lakır içiyorum. tek çözüm almamak. dolapta görmeyince canın da istemiyor. sigara gibi gidiyim alayım denmiyor. eve getirmeyin, getirene de engel olun.

eskiden çok içerdim. diyet yaptığım yıllarda almayı da içmeyi de bıraktım. hiç de olsa da içsem tribine girmedim. ama misafir gelecek oluyor mesela, 1.5 litrelik kola alınıyor, yarısı içiliyor. o artan kolayı acımadan gömüyorum. hatta açılmamış şişe varsa bile o da dürtüklüyor, aç beni iç diyor. lakin evde hiç yoksa da gidip alayım demiyorum, markette görünce canım çekmiyor.

kısacası bir süre almayın. başka şey alın yerine. soda alın mesela. o soğuk gazlı hissiyatı karşılasın.


kibritsuyu
(27.04.17)
Açılın, reklam yapacam. Bunu iç;
www.instagram.com


alışkanlık tamamen, eskiden birçok yemekle içerdim çünkü eve alınırdı, dışarda yemek yerken içilirdi alışkanlık olmuştu çünkü ama çok uzun zamandır hiç aramıyorum hiçbir gazlı içecek meyve suyunu. 1 kutu kola bile bitiremiyorum.
düzenli su içmenin de etkisi var, önceden su yerine kola içen bir insandım


limoncello
(27.04.17)
@arnold

abi bu süpermiş de benim kadar üşengeç ve uyuşuk bir insan sadece bu tarifteki böğürtlenli buz küplerini yapar, onu da kolanın içine atıp içer sonra =)

toz zencefil ve stevia nedir nerede bulunur bilmiyorum bile. ama malzemeleri bulursam bir kere deneyeceğim. tadı nasıl? neye benziyor?

tüm önerileriniz, dikkate alacağım. evet sigara gibi bağımlılığı yok aslında düşününce. eve almamayı başarırsak "şimdi kola olsa da içsek" diyeceğimi sanmıyorum.

teşekkür ederim.


Eve hiç bir yapay içecek almamaya çalış. Vücudundan tamamen çıktığında zaten canım birdaha istemeyecek. Yazdığın doğru ; yazın sıcakta içecek arıyoruz diyorsun, bunu maden suyu ile ,soda ile ya da en güzeli Soğuk Su ile giderebilirsin. Bunlara alışınca kola içtiğinde kendini rahatsız hissediyorsun. Çünkü kolanın da meyve sularının da içeriği belli.


Erensq06
(27.04.17)
Tadı güzel. Değişiklik de iyidir. Aha bu da var;
www.instagram.com


(3)

kulaklıklar bozulunca ne yapıyorduk?

Sayın Sakinler;Marley marka kulaküstü kulaklığımın teki bozuldu. Sağ tarafından ses gelmiyor, jak girişiyle oynadığımda bazen ses gelir gibi oluyor falan, standart kulaklık bozulması işte. Üf ya çok da özenli kullanmıştım oysa ki. Sinir oldum.Kulaklık bana 2015-ekim ayında hediye gelmişti ve 2 yıl g
Sayın Sakinler;

Marley marka kulaküstü kulaklığımın teki bozuldu. Sağ tarafından ses gelmiyor, jak girişiyle oynadığımda bazen ses gelir gibi oluyor falan, standart kulaklık bozulması işte. Üf ya çok da özenli kullanmıştım oysa ki. Sinir oldum.

Kulaklık bana 2015-ekim ayında hediye gelmişti ve 2 yıl garantisi devam ediyor. Şimdi ne yapabilirim? Bir yerlere göndersem tamir ediyorlar mı? Yoksa atacak mıyım :'(

kulaklık bu (git: images.sonicelectronix.com )
Servise yolla ücretsiz değişim katarı vermezler ise tüketici hakem heyetine başvuru yap. Tabi faturasız olmaz...


jamiro
(24.04.17)
@jamiro ben de öyle düşündüm de servis olarak kime yollayacağım? marley'in türkiye distribütörü var bulabildiğim. onlara yollamak da saçma geldi büyük ihtimalle ilgilenmeyecekler. kaldı ki bende faturası yok, çünkü hediye.


jak bozuksa değiştirebilirsin.


idexo
(24.04.17)
(2)

kontakt lens

merhaba. ortaokuldan beri gözerim 2 numara bozuk. uzağı göremeyen tipten. gözlüğüm var ama film izlemek dışında hiç kullanmıyorum. çünkü yapamıyorum yani bin yıl oldu bi yanımda taşımaya, gözümde durmasına alışamadım. ama sorun şu ki, göremiyorum. şimdi geçenlerde şirkette göz muayenesi yapıldı, dün
merhaba.

ortaokuldan beri gözerim 2 numara bozuk. uzağı göremeyen tipten. gözlüğüm var ama film izlemek dışında hiç kullanmıyorum. çünkü yapamıyorum yani bin yıl oldu bi yanımda taşımaya, gözümde durmasına alışamadım. ama sorun şu ki, göremiyorum.

şimdi geçenlerde şirkette göz muayenesi yapıldı, dünya göz hastanesinden gelen doktor bana kontakt lens reçetesi yazdı.
şunlar yazıyor reçetede:
temel eğri 8.60
dioptri -2.00
lensin özel adı acuvue oasys

her iki göz için de böyle. ben bu acuvue oasys'e baktım, 8.6'lığı yok. 8.4 ve 8.8 var. hangisini almalıyım? ya da başka marka mı almalıyım? hem tam olarak ne demek oluyor bu 8.6? deneyimli lens kullanıcıları bana ne önerir?

ikinci sorum, gözlüğümü takıp uzağa bakarken süper görüyorum, ama örneğin gözümde gözlükle mutfağa gittim kahve yapıyorum falan o sırada gözlük fazla geliyor hemen çıkarıyorum. lenste de böyle mi olacak bu? yakına bakarak yaptığım her işte lensi çıkarmam mı gerekecek?
Lenste öyle olmayacak, lens gözlüğün gözden uzak olmasından dolayı yarattığı farkı ortadan kaldırıyor. Bence fazlalık hissetmezsin. Gözlük takarkenki at gözlüğü hissi de yok (çerçevenin dışını görememek).


Adramelekhh
(05.04.17)
8.6 olan lens kullanın. mesela benim de öyle önce purevision 2 hd kullanıyordum şu an biofinity kullanıyorum. ikisini de tavsiye edebilirim ama biofinity yumuşak bayağı.

lenste öyle olmayacak 1 haftanın sonunda (en geç) gözün alışacak ve lens olduğunu hissetmeyeceksin. yakını görmekte de sorun olmuyor bende. sende de olmaz muhtemelen.


matilda
(05.04.17)
(7)

kedide egzama ve mama seçimi

merhabaiki kedim var. birinde egzama başladı. veteriner hekim basit bir şey olduğunu söyledi, yediği mamayla ilgiliymiş. oysa ki hep çok kaliteli diye bildiğimiz pro plan markanın somonlu mamasını veririm, bikaç ayda bir de royal canin tavuklu mama veriyorum çok seviyorlar diye. ama kaliteli mama da
merhaba

iki kedim var. birinde egzama başladı. veteriner hekim basit bir şey olduğunu söyledi, yediği mamayla ilgiliymiş. oysa ki hep çok kaliteli diye bildiğimiz pro plan markanın somonlu mamasını veririm, bikaç ayda bir de royal canin tavuklu mama veriyorum çok seviyorlar diye. ama kaliteli mama da yese bazen olabiliyormuş.

neyse, veteriner bir iğne yaptı ve alerjik mamaya geçmem gerektiğini söyledi. iki mama önerdi.
biri royal canin hypoallergenic
diğeri hills z/d food sensitivities

bunlar haliyle pahalı mamalar. petshoplarda ya da internette de bulunmuyorlar, sadece veterinerler satıyor. veterinere de sormayı unuttum, ben bundan sonra hep mi bu mamaları vereceğim kedilere? kedisi egzama geçirenler ya da veterinerler yardımcı olabilir mi?
uzun bir süre sensitive mama kullanmanız faydalı olacaktır. Evet pahalı bir mama ancak çözümünü bu. Alerjik durumlarda bazen glüten alerjisi vs oluyor o zaman glüten free namazlarda çözüm olabiliyor. Zaten onlar da pahalı. Dilerseniz raw düet uygulayabilirsiniz. O da mama ile hemen hemen aynı ücrete denk gelir belki www.m.webmd.com bu linkten ve buna benzer linklerden bu detaya bakilabilir.


kedimbitmis
(27.03.17)
mama bitene kadar kullanın. düzelecektir. ilk kez yediğinde midesine dokunabilir isterseniz ilk bikaç gün eski mamasıyla karıştırarak verin alışsın.
bu egzama benimkinde de oluyo. son 3 senedir falan genelde şubat sonu mart başı gibi tekrarlıyo. kafasına yakalık takıp alerjik mamaya geçiyoruz biz de. zaten ciltleri çok hızlı iyileştiği için çabuk etkisini gösteriyo geçiyo 15-20 günde.


egzema konusunda bilgim yok ancak ben zaten proplanı ve royal canini kaliteli mama değil diye biliyorum. tamam market maması ya da bir whiskas kadar kötü değilmiş ama kaliteli sınıfında da değilmiş. bunların içerikleri o kadar iyi değilmiş ama kar marjı yüksek mamalarmış o yüzden veterinerler önerip satıyorlarmış. Kaliteli bildiğim acana, hills, N&D var. sırf bu yüzden royal caninden N&D ye geçtim.

alerjik kedisi olan 'kedili bir hayat' diye bir blogger vardı onun mama içerikleriyle ilgili baya ayrıntılı yazıları vardı bir araştır derim.


yue
(27.03.17)
benim siyam kedim de yaşadı bunu malesef. kulaklarındaki tüyler dökülüyordu mantar sandılar ama değil işte, tavuklu mama yiyince oluyor. artık iyice hassaslaştı hatta, tavuklu mama yiyince direkt kusuyor.

lavital alabilirsiniz deniz ürünlü, hills veya alice de olabilir.


ben bu arada veterinere gittim sordum. egzama geçtikten sonra eski mamaya dönseniz belki egzama tekrarlamayabilir ama bunlar çok daha iyi mamalar, ben bunlara devam etmenizi öneririm dedi. buna sizin tavsiyeleriniz de eklenince şimdilik bu mamalara devam etmeye karar verdim. belki daha sonra n&d'yi de denerim.

acana hakkında bi yerlerden şey okudum, protein oranı çok yüksekmiş, böbrek rahatsızlıkları ve idrar yollarında kristalleşme yapabiliyormuş. ama doğruluğunu bilemem tabi.

fiyatlarını da yazmak istiyorum belki bir merak eden çıkar. internette hiç fiyat bilgisi yok çünkü

royal canin hypoallergenic 2,5 kg 109 tl
hills z/d food sensitivities 2 kg 134 tl


istanbul kanatlarimin altinda onu ben de gördüm ama kısır kediler için. zaten acananın kısırlaştırılmış versiyonu yok, düz alıp verenlerde sorun olmuş. kendi kedimde de en çok korktuğum bu olduğundan kısır olduğ için düşük tahıllı kısırlaştırılmış serisinden alıyorum N&D'nin. ayrıca kedinin sadece tavuk vs. değil tahıla da alerjisi olabilir onu da değerlendir derim. royal canin yüksek tahıl içerikli benim bildiğim.


yue
(28.03.17)
Bence egzamalı insanların beslenmesini bir deneyin kedide, sonuçta fizyolojimiz aynı :(


humblebirth
(28.03.17)
(12)

bu mont üşütür mü?

erkek arkadaşıma hediye olarak aşağıdaki monttan aldım. amacım "en soğuk istanbul havasında bile üşümesin, yıllarca da giysin" di. https://www.morhipo.com/adidas-kaz-tuyu-mont/15605422/detaymont geldi, ama o kadar ince ki. yani kıyaslıyorum, benim de kuş tüyü adidas montum var. tıplı buna benziyor.
erkek arkadaşıma hediye olarak aşağıdaki monttan aldım. amacım "en soğuk istanbul havasında bile üşümesin, yıllarca da giysin" di.

www.morhipo.com

mont geldi, ama o kadar ince ki. yani kıyaslıyorum, benim de kuş tüyü adidas montum var. tıplı buna benziyor. lise 2'de almıştım. binlerce senedir giyiyorum. tank gibi bir şey. tişörtün üstüne giysem bile üşütmüyor. erkek arkadaşıma aldığıma ise sanki benim montuma koyduklarının yarısı kadar kuş tüyü koymuşlar. iç kısmı böyle boş boş. çok da hafif kalıyor benimkine göre. bu mont sıcak tutar mı sizce? böyle hafif ötesi kuş tüyü montu olup cevaplayabilecek var mı?

ha bir de ilanda da görebileceğiniz gibi "kaz tüyü" yazıyor ama gelen montun iç etiketinde "70% ördek tüyü - 30% tüy" yazıyor. ördek tüyü kaz tüyünden daha mı dandik? bunu morhipo'ya şikayet etmeme gerek var mı?

-----
çok rica ediyorum "kuş tüyü almayın!!!" cılar yazmasın. hepsinden haberim var, evet ceset giyiyoruz üstümüze, ben de hoşnut değilim inanın üzülüyorum ama yukarıda da dediğim gibi lise 2'de bir mont aldım, hala üstümde, hiç eskimedi ve bugüne kadar bir kere üşütmedi. iyi ki de almışım. başka da kuş tüyü ya da gerçek deri bir eşyam da yok.
iyi olmuş bence, tamam lise 2'de bilinçsiz olarak almışsınız ama şu anda bilinçli olarak aldıysanız müstehak, isterseniz bir soralım ördeklere, "moruk sizin tüyler kaz hayvanlarına kıyasla daha mı dandik?" diye, ya da kaz bulup sorabilirsiniz, dikkat edin ama, "tıss"layabilirler.

amacınız "benim gibi yaşama hakkı olan hayvanlara sırf rahatım için eziyet edilmemeli" olmalı, öğrenmeye çalışın bunu, yararı olur :)


keşke amazondan daha ucuza alsaydın. north face,jack wolfskin ya columbia montları daha rahat alabilirdin bundan ucuza.

ürün güzelmiş güle güle kullansın.


inanılmaz bir bencillik içindesiniz. bir de buraya kuş tüyü almayıncılar yazmasın demişsiniz. siz istediğiniz gibi hayvanları sömürün ve kimsenin sesi çıkmasın öyle mi? yetmiyor bir de ördek tüyü daha mı dandik diye soruyorsunuz. siz keyfiniz için, alternatifi bir dünya olan şey arasından başka bir canlının hayatına mal olan, acı çekmesine sebep olan seçeneği seçiyorsunuz farkında mısınız?
başka kuş tüyü ve gerçek deri eşyanız yoksa bakın hayvan sömürmeden de bedeninizi sıcak tutabiliyor, şık görünebiliyorsunuz. bunu bir düşünün derim.


keskulpesent
(01.02.17)
gereksiz pahalı bence. outdoor markalara bak.

bu arada şu meşhur kaz videosuna değinecem. bir arkadaşım var karslı, kazları var haliyle. ben hiç canlı yolan görmedim, niye yolunsun ki? tekrar tüy mü çıkacak sanki dedi. ben ona inandım. kazı canlı yolmak çok saçma değil mi?


cekilmis gayfe
(01.02.17)
@cekilmis gayfe canlı yolunca daha diri mi oluyomuş güzel mi oluyomuş öyle bi şeyler...


pide
(01.02.17)
diri olsa ne olur zaten iç malzeme oluyor tüyler, dışardan görüntü verecek olsan anlarım da değil. doldur geç


cekilmis gayfe
(01.02.17)
duyurunun böyle ona buna duyar kasanlarla dolması bence artık bö dedirtti.

arkadaş kaz,kuş,ördek,tavşan tüyü ısınmak için iyi bir yöntem. bende istemiyorum hayvanlar zarar görsün, afrikalılar aç kalmasın, doğuda insanlar ölmesin, suriyede çocuklar anasız babasız kalmasın, güneydoğu asyada seks işçiliği bitsin vs. ama şuan bu cevapları vererek duyuru sahibinin duyurusunu amacı dışına çıkarıyorsunuz.

@istanbul kanatlarımın altında

bence iade et. 570 liraya ne montlar alırsın.


gliderpilot
(01.02.17)
kuş, kaz tüyü olayına girmiyorum. alınmasa daha iyi olur tabii.

adidas'ın sizdeki montunun hangi model olduğunu tahmin edebiliyorum.

bunun ondan farkı bariz olarak görülüyor. orta kısmının malzemesi farklı, kolları çok ince. bunlar fotoğrafta da çok net. neden aldınız ki? pahalıymış da.

yerinizde olsam hemen iade ederdim.


filteria
(01.02.17)
ahahah, kuş tüyü olunca hiç üşümüyor musunuz? Adidas'ın bu kuş tüyü montlarını da biliyorum, gayet de üşütüyor. Daha üç gün önce Fjallraven Greenland Winter Jacket aldım, içine de gene aynı markadan polar fleece aldım. Mis gibi. Değil en soğuk İstanbul havası, -20 derece Viyana havası bana mısın demiyor.
Üşümek istemiyorsanız bir çok alternatifiniz var. Lütfen bahaneniz bu kadar ucuz olmasın.


2 kat mont giyip üşümedin mi? valla büyük başarı asdfasf
kaz tüyü mont tişört üstüne giysen de sıcak tutuyor. gerçek kaz tüyü montla üşümen imkansız. kapiş?


cekilmis gayfe
(01.02.17)
cekilmis gayfe, fleece'den anladığın mont olduğu için sana diyebileceğim bir şey yok. Şöyle diyeyim o zaman "polar sweatshirt". Buna mont diyorsan, çık bakalım bununla karlı havada dışarı da göreyim. Lafı çarpırtmak için yer arıyorsun resmen. www.google.com.tr

Gerçek kaz tüyü mont da olsa, soğuk havada doğru giyinmeyi bilmezsen üşürsün. Hiç bir bahanesi kaz tüyü alması için yeterli değil. Bu ucuz bahaneler yerine kullanabileceği ve bu paraya alabileceği bir çok ürün var.


poların üstüne ne giysen sıcak tutar zaten. bende kolları suni deri kolej montu var onun içine polar giysem eksi 20'de ben de üşümem. lahana gibi giyinmek istemiyorum yahu kaz tüyü mont bu opsiyonu verdiği için iyi.


cekilmis gayfe
(01.02.17)
(3)

oyuncaklı doğumgünü pastası

selamlar!!internette ne diye arayacağımı bilemedim. hani bildiğimiz anne pastası gibi değil de ecnebi pastası gibi pastalar var. üzerinde şeker hamurundan figürler oluyor. heh bence bildiniz. istanbul'da tercihen kadıköy taraflarında tavsiye edeceğiniz bir pastacı var mı bundan yapan? ya da sizler y
selamlar!!

internette ne diye arayacağımı bilemedim. hani bildiğimiz anne pastası gibi değil de ecnebi pastası gibi pastalar var. üzerinde şeker hamurundan figürler oluyor. heh bence bildiniz. istanbul'da tercihen kadıköy taraflarında tavsiye edeceğiniz bir pastacı var mı bundan yapan? ya da sizler yapıyor musunuz?

fiyatta çok abartıya kaçan yerler istemiyorum. üzerine sadece resimde göreceğiniz iki tipi koyacaklar. (hangi çizgi filmdi bu diyenler için: purple and brown)
Pelit, Beyaz Fırın vs... Ama bu tip pastaları yapmak için, 10kişilik ve üzeri olmasını istiyorlar.


agluna
(30.01.17)
baya kalabalığız zaten o sorun değil.

böyle meşhur pastacıları değil de, belki duyurudaki birinin eşi-dostu, annesi falan yapıp satıyordur diye buraya sormuştum.


Instagram'da hashtag'lerle bulabilirsin bu tür pastacıları.
Evde yapıp elden teslim ediyorlar. Sarıyer tarafında var bir tane bildiğim ama Kadıköy'e ters olur.


cakabo
(30.01.17)
(5)

uzaylı

siz de bazen insanların bazı olaylara verdikleri tepkileri duyunca, kendinizi uzaydan dünyaya az önce düşmüş gibi hissediyor musunuz?
siz de bazen insanların bazı olaylara verdikleri tepkileri duyunca, kendinizi uzaydan dünyaya az önce düşmüş gibi hissediyor musunuz?
Hissetmiyorum.


dissendium
(25.01.17)
Tüysüz bipedal maymunların hal ve davranışları bana çok sıradan geliyor çünkü onlardan biriyim.


kargn
(25.01.17)
bana bazen oluyor, artık kendimi garip hisseder oldum, sorun bende galiba diyebiliyorum o derece


nucleon
(25.01.17)
Aksine dünyanın yerlisi benmişim ama dışlanmışım gibi hissediyorum.


buff
(25.01.17)
bana uzaylıymışım gibi bakanlar oldu


atalet momenti
(25.01.17)
(12)

sorum erkeklere: en severek giydiğiniz şey?

sb. markasını ve neden çok sevdiğinizi belirtirseniz sevinirim. örnek : "north face'ten mont almıştım kaz tüyü olanlardan. inanılmaz sıcak tutuyor, üstelik de yağmur geçirmiyor"gibi. hatta internetten fotoğrafını da bulup atsanız ne süper olurdu :) ama üşenirim derseniz canınız sağolsun. ayakkabı, m
sb.
markasını ve neden çok sevdiğinizi belirtirseniz sevinirim.

örnek :
"north face'ten mont almıştım kaz tüyü olanlardan. inanılmaz sıcak tutuyor, üstelik de yağmur geçirmiyor"
gibi.
hatta internetten fotoğrafını da bulup atsanız ne süper olurdu :) ama üşenirim derseniz canınız sağolsun.

ayakkabı, mont, kazak, pantolon, tişört vs her türlü giyim eşyası olur.

teşekkürler şimdiden!
isr, Aksaray Ender den mont almıştım 130 liraya. İnanılmaz kaliteli ve sıcak tutuyor. aynısının üzerine lacoste logosu koysan 800 en satarsın.


mayeskuel
(14.01.17)
Bende şapkalı, fermuarlı bordo GAP var. 3 senedir acayip severek giyiyorum. Rengi attı. Gevşedi. Sündü. Ama giyiyorum.

www.gap.com

Şunun bordosu. Bi ara da bunu alıp 3 sene giyeceğim.


yıllar önce pazardan beş TL'ye siyah renkli, run dmc baskılı çakma adidas tişört aldım. böyle kalınca, likralı bir kumaşı var. giydiğim hiçbir tişört üzerime onun gibi oturmadı, onun kadar yakışmadı.

bir sürü adidas mağazasına götürdüm aynısından ya da kesimi, kumaşı filan bunun gibi olan şeyler var mı diye, bulamadım.

yüzlerce kez yıkanmasına rağmen soldu moldu ama ölmedi. hala evde duruyor, yatarken giymelik tişört yaptım.


filteria
(14.01.17)
Zamanında H&M'den 3-4 çift kışlık çorap almıştım. Her kış değişmeyen favorim olmuşlar. Hala aynı kumaş formundalar ve gram renk atması yaşatmadılar. Bot içinde bile terletmiyorlar.


ziv zulander
(14.01.17)
Training ayakkabısı aldım. Markadı adidas. Çok rahat çok memnunum zevkle giyiyorum.


cahs
(14.01.17)
Gömleklerim canım benim canım benim diye severim oduncu gömleklerimi, 3 senelik jack&jones'um aralarında bi tane.

6 sene önce debenhams'tan aldığım, üzerindeki hulk figürü çok iyi dizayn edilmiş hulk tişörtümü de çok severim. artık ölüm döşeğinde ama giyemesem de kıyamıyorum.

en favorim ise 4 sene önce loft'tan aldığım "dean" montum. Dean winchester'ın giydiği tarz bi mont; normalde taşıyamam mont üzerimde ama bu cuk oturuyor seviyorum baya. Göz rengimi de ortaya çıkarıyor, heheh.


baba jo
(14.01.17)
prezervatif


tiarwain
(14.01.17)
çok var. o sebeple giymekten fiyat performans ürünü olduğu için keyif aldığım bazı giyecekleri yazayım.
evde giydiğim ve zamanında carrefour'un kenarda köşede kalmış giysi satan kısmından aldığım kappa eşofman takımı.
almanya'dan sıradan bir alışveriş merkezinde 6,99 euro'ya aldığım polar. ki inanılmaz rahat bir kumaşı var 2 tane almış birini hediye etmiştim. hala keyifle giyiyorum.
columbia kaymaz taban özellikli bot. yurt dışından 90 TL'ye denk gelen bir fiyata almıştım. kayarak düşmekten korktuğum günlerde güvenle giyerken daha bir mutlu oluyorum.
londra'dan uygun fiyata aldığım bir berghaus pantolon. markayı bu pantolonla tanıdım. böylesine kaliteli bir marka olduğunu bilmiyordum. üstümde hoş durduğu için almıştım o anda.
liste böyle uzar gider. benim için bunlar genelde hep f/p ürünleri ondan severek giyiyorum sanırım.


o ben degilim
(14.01.17)
lacivert barbour mont (www.lidyana.com)
gri zara kot pantolon (www.binkelam.com )

çok yakıştığını düşünüyorum.


papillon7
(14.01.17)
marka adı veremeyeceğim ama arkadaşıma sordum: "külotlarım çünkü çıplaklığımı ilk o örtüyor. bir de çoraplarımı giymeyi çok seviyorum" dedi. karşımda ve bir acayip bakıyorum şu an ona aefgasdj.


havana
(14.01.17)
deri ceket siyah,

derim marka, kahramanlar izmir dei atölyeleri üretimi. bildiğin 90'lı yıllar rocker kıyafeti. havalar oralama derecede ise zevkle giyiyorum.


rain when i die
(14.01.17)
(2)

xbox one oyunları

selamlar xbox one sahibi olan sevgili duyurucular. hangi oyunları oynuyorsunuz? beğendikleriniz/beğenmedikleriniz?fikirlerinize göre yeni oyun indirmek istiyorum. bende durum şöyle:çok sevdiklerim: fallout 4, unravel, child of light, just dance, limboortalama: murdered soul suspect, need for speedpe
selamlar xbox one sahibi olan sevgili duyurucular.

hangi oyunları oynuyorsunuz? beğendikleriniz/beğenmedikleriniz?
fikirlerinize göre yeni oyun indirmek istiyorum.

bende durum şöyle:

çok sevdiklerim: fallout 4, unravel, child of light, just dance, limbo
ortalama: murdered soul suspect, need for speed
pek beğenmediklerim: batman, plants zombies, screamride...
ps4 sahibiyim ama xbox'ta olduğunu bildiğim oyunlardan öneriyim. belirttiklerin dışında inside, never alone, brothers a tale of two sons, valiant hearths sevmiştim ben benzer tarzda. telltale'in oyunlarına özellikle wolf among us ve the walking dead'e bakabilirsin. bunlar dışında sever misin bilmem ama witcher 3, assassin's creed, tomb raider, shadow of mordor oynamanı öneririm.


ontheroad
(11.01.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.