Giriş
(5)

Durduk yerde ortaya çıkan internet problemi

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Elektriklerin çok sık ve sebepsiz yere kesildiği lanet bir şehirde yaşıyorum, en azından bir süre daha bu şehirde kalmak zorundayım. Takribi 2 saat önce, tam sahur vaktinde yine elektrikler kesilir gibi oldu. O zamana dek gayet iyi internete bağlanabiliyordum. Ne olduys
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Elektriklerin çok sık ve sebepsiz yere kesildiği lanet bir şehirde yaşıyorum, en azından bir süre daha bu şehirde kalmak zorundayım. Takribi 2 saat önce, tam sahur vaktinde yine elektrikler kesilir gibi oldu. O zamana dek gayet iyi internete bağlanabiliyordum. Ne olduysa bu iki saat önceki kesintiden sonra bilgisayara girdiğimde WiFi ağımda o malum sarı ünlem belirdi. Modeme baktığımda ise sadece Power, Wireless ve Airtouch tuşlarında ışık yandığını, ADSL ve Internet tuşlarında ise ışık yanmadığını farkettim. Şu an bu duyuruyu da cep telefonumun paketinden yazıyorum. Bu konuda ne yapabilirim, müşteri hizmetleriyle iletişime mi geçeyim yoksa düzelmesini mi bekleyeyim? Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Sık sık kesilen elektrik, evdeki elektronik eşyaları bozar mı? Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden yanıt veren herkese teşekkürler.
modemi kapatıp açmayı denedin mi? denediysen bir de fişi çıkarıp 5 dakika bekletip tekrar takmayı dene.


rotten head
(25.05.19)
@rotten head Denedim dostum denedim ama hiçbir değişiklik olmadı.


Sık kesilen elektrik bozabilir. İmkan varsa başka modem ile dene. Yoksa müşteri hizmetlerini ara onlar denesin.


sutlu nescafe
(26.05.19)
ayni sey bi suredir bizde de oluyor. internet ve kablolu yayin kesiliyor elektrik kesilmese bile. musteri hizmetlerini aradigimizda ogrendik ki apartmanin ic bolumleriyle evin icine gelen elektrik ayni hatta degilmis bu nedenle evde elektrik olsa bile apartmaninki kesilmis olabiliyormus. apartmanin icindeki elektrik hatti kesik olunca internetin ve tvnin ana kutusuna elektrik gitmiyormus. bu internet ve tv problemi de bundan kaynaklaniyormus.

kisacasi evde olsa bile apartmanin icine elektrik kesikse sizde de durum bizdeki gibi olabilir diye dusunuyorum. biz bi cozum bulamadik bu duruma bu arada. oturup 1995te oldugumuzu hayal ediyoruz internet olmayinca :)


in vino veritas
(26.05.19)
Bazi modemler elektrik gidip gelince kullanici adi ve sifreyi silebiliyor.

Modemin arayuzune girip ayarlardan xxx@ttnet kullanici adiniz ve sifrenizin girilmis oldugundan emin olun.


brkylmz
(26.05.19)
(10)

İç içe geçmiş iki bardağı birbirinden nasıl ayırırım?

bulaşıklıkta boş yer kalmayınca çay bardağının üzerine kupayı koymuştum. birkaç saat sonra kahve kupasını elime aldığımda çay bardağının kupanın içine sıkıştığını fark ettim. yahu bilinçli olarak içine koymak istesem o kadar sıkı yerleşmez. ne yaptıysam çıkaramadım içinden. ayrı bir kaba sıcak su ko
bulaşıklıkta boş yer kalmayınca çay bardağının üzerine kupayı koymuştum. birkaç saat sonra kahve kupasını elime aldığımda çay bardağının kupanın içine sıkıştığını fark ettim. yahu bilinçli olarak içine koymak istesem o kadar sıkı yerleşmez. ne yaptıysam çıkaramadım içinden. ayrı bir kaba sıcak su koyup çay bardağına buz koydum ve sıcak su dolu kaba bu iç içe geçmiş zımbırtıları koyarsam genleşip belki ayrılırlar dedim ama nafile, bu yöntem de işe yaramadı. çıkarmaya zorlasam elim kesilecek diye de korkuyorum. bir çözümü olan var mı?
Kenarlarından zeytinyağı damlatsaniz biraz da öyle bekleseniz ve tüm boşluklara girmesini saglarsaniz ise yarayabilir.


prodeq
(15.05.19)
prodeq'in önerdiğini bulaşık deterjanlı su ile önerecektim ben de.


kobuzchu kiz
(15.05.19)
Niye zeytinyağı damlatıyor yahu, soğuk sıkım da olsun mu bardakların sağlığı sonuçta?

En ucuz yağdan dök biraz işte.


cevaplayan herkese teşekkür ederim, bu tavsiyeleri de deneyeceğim. sinirden çöpe atmama ramak kaldı zaten :)


WD40 yağı varsa tamir bilmemne için. Pastan sıkışmış, somunla bir olmuş vidaları çat diye çıkarttığını gördüm.


d max
(15.05.19)
altta kalan bardağı sıcak su içine koy, genleşir çıkar.


Fodera
(15.05.19)
Ben aynısını yaşamıştım. no frosta koydum bı saat sonra kolayca çıktı. Genleşmesi değil büzüşmesi gerekli bence. Hemen atma :)


ilkinci
(16.05.19)
sıcak su işe yaramaz ki, aksine soğuk olması lazım


elorelia
(16.05.19)
alttakini sıcak suya koyunca alttaki bardak genleşecek.üstteki, alttaki kadar ısınmayacağı için alttaki bardak kadar genleşmeyecek kolayca çıkacak.

soğutursan ikisini de soğutursan genleşmenin tersi büzüşme olur.

ee iki bardak da aynı materyalden üretildiği için ikisinin de genleşme ya da büzüşme oranı hemen hemen aynıdır.


Fodera
(16.05.19)
At gitsin. Kır hatta. Kır rahatla valla.


arockm
(16.05.19)
(4)

Green Card Başvurusu

Açık adresimizi yazarken, mahalle yerine "neighborhood" sokak yerine "street" olarak mı belirteceğiz? Mesela "atatürk caddesi" yazacağız. türkçe karakter kullanmadan "ataturk caddesi" yazsak yeterli mi? yoksa ingilizcesini kullanarak "ataturk street" şeklinde mi yazmalıyız?
Açık adresimizi yazarken, mahalle yerine "neighborhood" sokak yerine "street" olarak mı belirteceğiz? Mesela "atatürk caddesi" yazacağız. türkçe karakter kullanmadan "ataturk caddesi" yazsak yeterli mi? yoksa ingilizcesini kullanarak "ataturk street" şeklinde mi yazmalıyız?
Ataturk Cd yazsan yeter.
Piyango sana çıktıktan sonra o evraklar bir şekilde seni bulur.


cakabo
(25.10.17)
adresi yerel dilde yazın


burya
(25.10.17)
dümdüz mahalle yazıyorum ben. ya da mh. :)


lcha
(25.10.17)
bunun gibi amacın yazışma ya da ulaşım olduğu durumlarda adresler daima kendi dillerinde yazılır. sadece şehir ve ülke adı yerelleştirilir, aklınızda bulunsun.


sir gawain
(25.10.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.