Giriş
(4)

Patronunuzla ne kadar samimisiniz?

Patronunuzla/işvereninizle sıkıntınızı, derdinizi, sevincinizi, mutluluğunuzu, üzüntünüzü rahatça paylaşabiliyor musunuz? Zor durumda olsanız istemeseniz bile veya rica ederseniz size maddi/manevi açıdan yardımcı olur mu? İş dışında da görüşüyor musunuz?
Patronunuzla/işvereninizle sıkıntınızı, derdinizi, sevincinizi, mutluluğunuzu, üzüntünüzü rahatça paylaşabiliyor musunuz? Zor durumda olsanız istemeseniz bile veya rica ederseniz size maddi/manevi açıdan yardımcı olur mu? İş dışında da görüşüyor musunuz?
neden bilmiyorum ama patron beni çok seviyor. ilk iş görüşmesine gittiğimde patronla da görüştürmüşlerdi, patron bana bayıldı diye çok mutlu çıkmıştım görüşmeden. hala da sever sağolsun (bunun bana bir faydası yok çünkü patronla aramızdaki hiyerarşik yapıda beni hiç sevmeyen bir direktör var). ben de onu severim. iş dışında görüşmüyoruz tabi, işte de senede 3-5 kere görüşürüz. zor durumda olsam maddi-manevi yardımcı olacağından eminim. insani yönü çok çok iyidir.

not: 1000+ kişilik fabrika, 70+ yaşında patron


pati
(19.03.19)
işverenlerim türkiye'de değil, 3-4 ayda 1 belki görüyorum ama direkt yöneticimle resmen arkadaşız, bölge yöneticisiyle ise olabildiğince samimiyiz. direkt yöneticimle iş dışında görüşemiyoruz pek çünkü evli ve kafasına göre çıkamıyor ama arada yapıyoruz bişiler. her türlü desteği verir neye ihtiyacım olursa. her şeyimi paylaşabileceğim biri sağ olsun, sever sayarım çok.
bölge yöneticisi şirret ama bizim ofise geldi mi yanıma oturur laf sokuşuruz birbirimize bol bol. ama onunla haftada 1 ancak görüşebiliyoruz, öyle arkadaş olacak kadar yakın olamadık.


Jux
(19.03.19)
en son fb dan 20 sene önceki sevgilisini birlikte stalkladik, şimdiki flortü hakkında da konuşabiliyoruz. Arada tripleşiyoruz ama genel olarak 10 üzerinden 8 veriyorum.

Ek olarak İş dışında toplu yemeklere gidiyoruz.
Manevi olarak derdimi pek yanmam dinlemeyi tercih ederim.


Çok baba adamdır,

1- İş dışında da görüşüyoruz
2- Arada takılır, espiri yapar
3- Hür türlü derdimi paylaşamam tabi ki ama yüzü asık gördümü sorar
4-Evlenene, Askere gidene, hastalığı olana da ciddi derecede yardım eder. ( Bedelli için bile etti)


paramolacak
(19.03.19)
(4)

Nyc'de geçen film önerir misiniz?

Keyword yazıp aratınca Panic Room, Eyes Wide Shut, The Taking of Pelham 1 2 3 gibi çok az sahnesi dış mekanlarda geçen filmler de çıkıyor. Benim aradığım daha çok sokaklarda, dış mekanlarda geçen ve temposu yüksek filmler. Tür ve yapım yılı farketmez ama aşağıdaki izlediklerim hariç öneriler gelirse
Keyword yazıp aratınca Panic Room, Eyes Wide Shut, The Taking of Pelham 1 2 3 gibi çok az sahnesi dış mekanlarda geçen filmler de çıkıyor. Benim aradığım daha çok sokaklarda, dış mekanlarda geçen ve temposu yüksek filmler. Tür ve yapım yılı farketmez ama aşağıdaki izlediklerim hariç öneriler gelirse sevinirim. Mahsun'un çektiği malum filmi de yazmayalım mümkünse, radara takılmayalım ;)Manhattan Nocturne
Nerve
Birdman
Date Night
Max Payne
Cloverfield
New York i love you
I am Legend
Sex and the City
The Day after Tomorrow
In the Cut
25th Hour
Requiem for a Dream
American Psycho
Home Alone 2
Goodfellas
After Hours
Once Upon a time in America
Taxi Driver
The Godfather


Teşekkürler!
16 Blocks


malheiros
(19.03.19)
mistress america geldi aklıma ilk


keskulpesent
(19.03.19)
One Fine Day
As good as it gets
Die Hard 3 with vengeance


90'ların new yorku:)


kreatin
(20.03.19)
Godzilla -1998
Inside Man - 2006


blue serenity
(21.03.19)
(1)

Üniversiteli dayakçı kızların akıbeti ne oldu?

En son yargıtaya itirazda bulunacakları ve yargıtayın kararı onaması halinde kararın kesinleşeceği haberi var. Ancak yargıtay onadı mı yoksa onamadı mı, bunun bilgisi yok. Ayrıca 10 yıllık cezanın yatarı 6 yıl 8 ay 3 gün müdür? https://eksisozluk.com/genc-kizlarin-burun-kirmayla-biten-twitter-kavgas
En son yargıtaya itirazda bulunacakları ve yargıtayın kararı onaması halinde kararın kesinleşeceği haberi var. Ancak yargıtay onadı mı yoksa onamadı mı, bunun bilgisi yok.

Ayrıca 10 yıllık cezanın yatarı 6 yıl 8 ay 3 gün müdür?

eksisozluk.com

eksisozluk.com
Akıbeti bilmiyorum da 10 yıllık cezanın yatarı 5 yıl 8 ay yanlış hesaplamadıysam. 10 yıl 120 ay, 1/3 şartlı tahliyeyi çıkarınca 80 ay kalıyor, 12 ay da denetimli serbestliği çıkarınca 68 ay kalıyor.


signore
(28.02.19)
(4)

Günde kaç dakikanızı/saatinizi kişisel gelişiminiz için harcıyorsunuz?

Gün içinde kendinizi geliştirmek için ortalama ne kadar vakit harcıyorsunuz, neler yapıyorsunuz, size katkıları maddi ve manevi olarak neler oldu?
Gün içinde kendinizi geliştirmek için ortalama ne kadar vakit harcıyorsunuz, neler yapıyorsunuz, size katkıları maddi ve manevi olarak neler oldu?
işim ile alakalı olmamasına rağmen programlama öğreniyorum. ileride ikisini buluşturabilme imkanım belki olabilir. günde ortalama 2 saat ayırıyorum. hobi gibi oldu benim için. maddi katkısı hiç yok henüz. manevi olarak çok mutlu oluyorum.


srdr
(20.02.19)
Bu ara 2-3 saat arasi. Maddi katkisi olacagini umuyorum, bu yuzden ugrasiyorum.


stavro
(20.02.19)
Günde 20 dakika Almanca haber dinliyorum.

Yabanci dilimin gelismesi belki ileride faydali olabilir.


chitosan
(20.02.19)
Günde en az 1 saat karakalem çizim yapıyorum.


olaylar olaylar
(20.02.19)
(11)

Sorum hanımlara

Hayatınızda hiç tanımadığınız bir hanım, herhangi bir yerde gelip sizinle oğlu, yeğeni, torunu, komşusu, vs için konuşup tanışmanızı istedi mi? Eğer istediyse tepkiniz ne oldu :)
Hayatınızda hiç tanımadığınız bir hanım, herhangi bir yerde gelip sizinle oğlu, yeğeni, torunu, komşusu, vs için konuşup tanışmanızı istedi mi? Eğer istediyse tepkiniz ne oldu :)
Çok oldu. Teşekkür edip geçiştirdim. Bilirsiniz millet acile kız bakmaya geliyor.


Lim5
(20.02.19)
Devamlı oluyor. İstemiyorum, ilişki düşünmüyorum deyip gönderiyorum. O şekilde görücü usulü beceremiyorum ben, çok kasıntı bir ortam oluşuyor. Birkaç kez denedim, pişman oldum.


avm de çalışırken reyondaki bi kadın arkadaşıma teyze sarmıştı, oğlumla tanış bi görüşün bak beğenmezsen tamam ama bikere görüşün diye, arkadaşım böyle birşey düşünmediğini söylemiş, kadın bi yandan darlayıp bi yandan arkadaşımın numarasını istiyordu, artık gitsin diye verdi numarasını verirken de görüşmek istemediğini belirtti

benim vardiyam farklıyken arada kadın mağazaya uğruyormuş, bugün yine geldi diyordu

telefonla nasılsın kızım diye arayıp darlıyormuş

teyze azalarak bitti


freebird5406_2
(20.02.19)
Genelde oluyor. Kibarca reddediyorum veya geçiştiriyorum.


erkeğim ama bana da iki kere oldu. hem de babaları tarafından. nasıl bir iyi aile çocuğu tipim varsa (zamanında).
hatta birgün sahilde tek başına güneşlenirken bir amca geldi saçma bir muhabbet açmaya başladı. adam gay heralde dedim. benim de kızım var öğretmen şöyle böyle diye başlayınca olayı anladım. ya da kıvırdı bilmiyorum. sevgilim var diyorum. bu sefer de ciddi misin yoksa öylesine mi takılıyorsun diye soruyor :) hey allam ya zor savdmıştım başımdan.


Olmadı. Gerçi zaten evkenilecek cağlarım yurtdışında geçiyor. Ama olmadı çünkü epey sert bir ifadem var ve soğuk bir insanım. Tesyzelerle de minumum konuşurum. Bedenim de zayıf ve sporcu gibi bir şeyim. Asla evlenilecek kadın, iyi anne olur, ne güzel gelin olur görüntüm yok. Teyzeler benden kaçıyor ahahaha. vallahi (._.)


velvetmorning
(20.02.19)
Olmaz mi :) hatta bir keresinde satis gorevlisi olarak calisiyordum.kadini bir turlu ikna edememistim istemedigime.sonra diger ogluyla gelmisti cunku asil kisi yurt disindaydi onun yerine bunu getirdim bir birlerine cok benziyorlar diye :)) ama sonunda kurtulmuştum.

Simdi bende oglan anasiyim bakalim ileride benim icimdende boyle bir teyze cikacak mi :) dusunmesi bile kötü geldi.


brnbrs
(20.02.19)
Oluyo hep . Aynını ben de kız seni abimle tanıştiriiim mi diye yapıyorum millete..sonuç alan görmedim karşı taraf sallamıyo ( ben de sallamıyorum )


photo85
(20.02.19)
bilgisayar kursunda yardım ettiğim teyze vardı, evine çağırmıştı çay için. Gittiğimde niyetini anladım. oğlu subaymış, helikopter pilotu, fotoğrafını gösterip durdu, övgüler, askerlerin tüm haklarını anlattı lojman vs., benden fotoğraf istedi.
çok şaşırdım, kırmadan uzaklaştım ama şimdi düşününce kısmetimi kaçırdım galiba :)


wishmaythşngs
(20.02.19)
En etkili kırmadan uzaklaştırma taktiği erkek arkadaşım var diyip geçmek, tecrübeyle sabit


sdmd
(22.02.19)
Benim erkek hâlimle başıma geldi, kızlara olmaması olanaksız.

Türkiye'ye ailemi ziyarete gelmiştim, apartmanın önündeki parkta oturmuş arkadaşımı bekliyorum. Tanımadığım bir teyze yaklaşıp damdan düşer gibi muhabbete girdi, nasıl oluyorsa o beni tanıyor, hatta tanımakla da kalmıyor, Kanada vatandaşı olduğumu falan biliyor... Bir hatun kişiden söz ediyor bana, kızı mıydı torunu muydu onu bile anlamamıştım. Hatta lâfa öyle bir yerden girdi ki anlaşmalı evlilik teklif ediyor sandım. Bir iki tane tanıdığım komşu adı falan söyleyince de mahalleden biri ona bahsettiği kızı benim üzerimden kurtarabileceğini söyledi, teyze de onun verdiği cesaretle açıkça konuya giriyor diye düşünerek "kaç para teklif ettiğine göre düşünebilirim" tadında bir şey söyledim. Müthiş bir soğukluk oldu. İyi ki de yanlış anlayıp öyle bir tepki vermişim, teyze hakaret olarak algılayıp kaçtı ve kurtuldum. Kim olduğunu ve beni nasıl olup da bu kadar iyi tanıdığını da hâlâ öğrenebilmiş değilim. O söylediği komşulara da sordum, onların da bir fikri yoktu. Yurdum insanının komik hâlleri işte...


(11)

Yurt dışından en çok neler alıyorsunuz?

İnternetten neler alıyorsunuz veya gidip gelirken yanınızda en çok hangi çeşit ürünleri getiriyorsunuz? Nokta atışı tavsiyeleriniz var mı, örneğin şu ülkeden şunu almalısın, şu ürün en uygun, kaliteli ve güvenilir şurada,vs gibi?
İnternetten neler alıyorsunuz veya gidip gelirken yanınızda en çok hangi çeşit ürünleri getiriyorsunuz? Nokta atışı tavsiyeleriniz var mı, örneğin şu ülkeden şunu almalısın, şu ürün en uygun, kaliteli ve güvenilir şurada,vs gibi?
Cin'den ufak tefek ivir-zivirlar, gadgetlar aliyorum.

Edit: Gidip gelirken kismini atlamisim. Gidip gelirken atistirmalik disinda bir sey almiyorum.


stavro
(11.02.19)
Şarap, oraya özel likör, gıda, plak.

Her gittiğim ülkeden şarap almaya çalışırım. Danimarka'da bile şarap yapılıyor artık.
En çok içki ve gıda getiriyorum yanımda.

Plak en kaliteli-güvenilir Belçika Antwerp'den alınır.

Kıyafet ve ayakkabı alışverişi Hollanda'dan ya da İngiltere'den. En küçük şehirleri bile, Almanya'nın büyük şehirlerinin çok ötesinde. İkisi de çeşitte ve adil ticarette Almanya'nın çok ilerisindeler. Türkiye'deki gibi her şey birbirine benzemiyor. Bir ton butik var.


buf-e kür
(11.02.19)
kozmetik, kitap, çikolata, designer ürünler.


Almanyadan gelirken kapsamlı dm alışverişi


kojonotsuki
(11.02.19)
Almanya icin Nivea roll-on alirim birkac tane. TR'de olmayan (eskiden baska isimle ayni koku vardi) cok guzel kokulu Active protect diye cesiti var orada.
Bir de Aldi'den ucuz cikolatalrdan doldururum.


stavro
(11.02.19)
drugstore alışverişi, Almanya, İsviçre ve Hollanda'dan peynir, şarap.
Eskiden Almanya'dan kışlık giyim alışverişimi de yapardım, pardesü, mont, trekking ayakkabısı, kışlık kazak gibi. Şimdi fiyatlar uçtu gitti.


SiyamkedisiZorro
(11.02.19)
Bir de eczaneden Aspirin +C, vitamin filan.


SiyamkedisiZorro
(11.02.19)
çikolata
kahve
içki
iç çamaşırı ya da genel tekstil ürünleri (tr üretimli ürünler, euro/strerlin kuruyla hesaplanınca bile tr satış fiyatlarından ucuza geliyor, yazık gerçekten)
kozmetik


jimjim
(11.02.19)
iphone, macbook


Fincan aliyorum.


nax
(11.02.19)
Ben Almanya'dan hediye olarak bol bol çikolata ve peynir götürüyorum.


chitosan
(11.02.19)
(6)

İş ilişkinizin olduğu arkadaşlarınız var mı?

Prensip olarak arkadaşlarımla hiç iş yapmamıştım bugüne kadar. İlk defa yapmış bulundum ve çok pişman oldum. İlk başlarda ödemelerini düzenli olarak yapıyordu ancak son 1 aydır ara ki bulasın..Euro bazında 5 haneli bir borcu var ve ödeme zamanı epey gecikmiş durumda. Bildiğim kadarıyla da ciddi bir
Prensip olarak arkadaşlarımla hiç iş yapmamıştım bugüne kadar. İlk defa yapmış bulundum ve çok pişman oldum. İlk başlarda ödemelerini düzenli olarak yapıyordu ancak son 1 aydır ara ki bulasın..Euro bazında 5 haneli bir borcu var ve ödeme zamanı epey gecikmiş durumda. Bildiğim kadarıyla da ciddi bir sağlık, maddi, ailevi veya özel sorunu yok. Arkadaşlığımızı bozmadan bu borcu nasıl isteyebilirim? Daha önce bu sıkıntıyı yaşamış arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur. Teşekkürler.
Yok, boşuna "iş başka arkadaşlık başka" dememişler. Arkadaşlığı bozmama da artık söz konusu değil, adam açıklama yapmadan sallamış. Bu da bozulduğunu gösteriyor zaten. Yani direkt iste parayı.


Para kesinlikle sorun cikariyor. Her defasinda guvenerek arkadasim da kazansin diye is yapiyorum. Basta konusuyorum artik dilim yandigi icin ama illa ki devaminda bir acgozluluk oluyor. Ustelik bu insanlar politik olarak belirli ilkeleri olan insanlar ama...

Ben bastan konustugum seyleri hatirlatiyorum ve bir daha ayni kisiyle calismiyorum. Baska ne yapilabilir bilmiyorum..


Sen borç vermişsin, iş yapmamışsın ki. Borcu geri almayı bilmiyorsan veya beceremeyeceksen unutacaksın.


malheiros
(08.02.19)
Arkadaşlığınızı bozmadan mı ? İyi de o, ödemenin üzerine yatarak arkadaşlığınızı zaten bozmuş.Arkadaşlık dostluk kavramını bile unutturdular bize. Bahsettiğiniz gibi sıkıntıları yoksa hiç acımam o parayı tahsil etmek için yakarım gemileri. Gaddarlık değil bu , arkadaş kredisinin en önemli ayağı olan tolerans (arama,mazeret bildirme) hakkını kullanmış geçmiş.


synax
(08.02.19)
O nasıl gamsızsa sen de gamsız gibi profesyonel biçimde düzenli aralıklarla ulaşıp isteyeceksin. Adam vermiyor da sen niye istemeye cekinesin? Telefon et, evine git, nasil ulaşabiliyorsan düzenli araliklarla taciz et.


arkadaşın arkadaşlığı bozmuş zaten "arkadaşlığı bozmadan isteme" durumu ortadan kalkmış. direkt resmi yollar. vakit kaybetmeden. fatura/çek/senet ne varsa hemen işleme koy.


naksidil
(08.02.19)
(18)

Özel hayatı sorunlu çalışan

Patron olsaydınız özel hayatındaki sorunlar nedeniyle bir çalışanı gönderir miydiniz? Genç ve potansiyelli bir çocuk üstelik çabuk öğreniyor. Ancak evli olmasına rağmen çapkınlığı, gece hayatı, içkisi, kumarı, ailevi sorunları vs dillerden düşmüyor. İş arkadaşlarıyla arası iyi, saygısızlığı disiplin
Patron olsaydınız özel hayatındaki sorunlar nedeniyle bir çalışanı gönderir miydiniz? Genç ve potansiyelli bir çocuk üstelik çabuk öğreniyor. Ancak evli olmasına rağmen çapkınlığı, gece hayatı, içkisi, kumarı, ailevi sorunları vs dillerden düşmüyor. İş arkadaşlarıyla arası iyi, saygısızlığı disiplinsizliği yok ve henüz ters bir şey de gelmedi kulağımıza. Şu ana kadar işine yansıyan sorunlar ara sıra uykusuzluk, evine uğramadığı zamanlar traşsız gelme, buruşuk kılık-kıyafet gibi minimal düzeyde.
Bir müddet beklerdim.
Isine yansitmiyorsa ya da isyerinden kadinlari rahatsiz etmedigi sürece sorun olmazdi.


chitosan
(30.01.19)
Daha önce uyardınız mı? Tepkisi nedir?


kablelvuku
(30.01.19)
size ne arkadaş adamın özel hayatından demezler mi? işini yapıyorsa, çalıp çırpmıyorsa, ofiste sıkıntı çıkartmıyorsa bırakın çalışsın. kimin kimi düdüklediği ne zamandır diğerlerini ilgilendirir oldu?


Sorunlar işi ve işleyişi aksatacak düzeye gelirse gönderirdim. aksi halde kimseyi ilgilendirmez. yine de bir ön konuşma yapardım uyarı niteliğinde, dillerden düşmüyor diyorsunuz çünkü.


veritaslibertas
(30.01.19)
İşini etkilemeyen bir durumsa ne beni ne de başkasını ilgilendirirdi yaptıkları. O yüzden iş disiplinine uygun davranması konusunda uyarır (tıraş, uykusuzluk) bunun haricinde bir şey yapmazdım.


monogram
(30.01.19)
@kablelvuku Hatalarını kabul ediyor, işine de yansıtmayacağının sözünü veriyor ama aynen şimdiki gibi devam ediyor :)


Minimal düzeyde olan şeyler sayılan “kötü alışkanlıkları” olmadığı zamanlarda da olabilir.
Tabii sürekli olmamak kaydıyla anlayışla karşılamak lazım. İnsan her gün aynı enerjide olamayabiliyor.

İşine yansıttığı bir şey yoksa göndermeyi düşünmek yanlış olur.
Özel hayatında yaptıkları kimseyi ilgilendirmez.


mutekebbir
(30.01.19)
ben patron olsam böyle biriyle çalışmak istemezdim açıkçası. saatli bomba gibi bir tip, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. su testisi kırıldıktan sonra yapılan müdahalenin bir anlamı yok.


prasinos
(30.01.19)
Prasinos+1
Benimki biraz da tecrübe, bu tür insanlar zaten iş yerinde de uyumsuz oluyor gördüğüm kadarıyla. Şimdilik iş arkadaşlarıyla arasında kötü bir şey yok demişsin ama eli kulağındadır. Kendine saygısı olmayanın kimseye olmuyor. Bakınız aynı evde yaşadığı karısı dahil.


windows95
(30.01.19)
Bir noktadan sonra patlar ve gondermek zorunda kalirdim muhtemelen.


stavro
(30.01.19)
bizim şirkette de vardı böyle bi tip. 6 ay tuttular sonra dayanamayıp kovdular.


kablelvuku
(30.01.19)
patronum ve işi etkilemediği sürece ne bok yerse yesin bana ne. işi etkilerse önce konuşur uyarır, yardımcı olmaya çalışırım sonra gönderirim.


scudman1
(30.01.19)
Bunu adamın özel hayatından size ne?!!? sığlığına indirmek ne kadar saçma. O adam işini iyi yapıyor olabilir patron sonuçta hayır kurumu değil istediği koşulları sağlayan çalışanla çalışmakta özgür. Hem işini iyi yapan hem de düzenli bir hayatı olan çalışanı olsun istiyor olabilir. Tercih etmezdim öyle biriyle çalışmayı ama patron-çalışan olaylarına çok uzağım net bir şey söyleyemeyeceğim o yüzden.


pastörizesüt
(30.01.19)
çalışanlarda maddi özgürlük olsa suratının ortasına kafa yiyecek patronlar, fukarayı bulunca her şeye karışıyor ya, hastasıyım. sorsan hepsi mükemmel idareci zannediyordur kendini. bu dediklerinin hepsini patronlar müdürler de yapıyor istediği zaman.


hasmetizm 2046
(30.01.19)
Böyle tiple çalışmak zordur. Asla beklenen performansı alamazsın. Bir de bir insanın yaptığı işe veya ailesine bağlı olması farklı şeyler değildir. Bir yerden sonra zarar ziyan. Eninde sonunda göndermek zorunda kalacağım için en başından yollardım.


rakidabalikolsa
(30.01.19)
Bu durumları işine yansıtmıyorsa göndermezdim, ancak şirkette kilit pozisyonlarda olacak biri değil. Yükselmesine engel.


SiyamkedisiZorro
(30.01.19)
Yani evli ve cocuklu aile babasi olmayanlar is bulamasin. Cok yanlis bir dusunce bence. Bir gun bosanirsan ne olacak. Hemen kovulacak misiniz


Traveller
(30.01.19)
kov abi kov. senin gibi kendini ilgilendirmeyen detaylara takılan yöneticilerle çalışıp ömrünü törpüleyeceğine biraz çile çeksin ama doğru bir yönetici bulsun. tüm dünyada doğru yöneticilik nasıl olur diye herkes bas bas bağırıyor, linkedinlerde makale üstüne makale paylaşılınıyor ama hala mum gibi çalışan isteyen var. para verdin diye hayatını mı satın aldın elemanının?


0721079
(30.01.19)
(5)

Ertesi günü hapı ve yan etkileri

Merhaba. Bir arkadaşa yardımcı olmak için ertesi günü hapı kullanmış hanımlara sormak istiyorum. Kullandıktan sonra yan etkileri olarak neler yaşamıştınız? Ne kadar zamanda tamamen geçmişti ve ilaç harici bu süreyi kısaltmak adına neleri önerebilirsiniz? Teşekkürler..
Merhaba. Bir arkadaşa yardımcı olmak için ertesi günü hapı kullanmış hanımlara sormak istiyorum. Kullandıktan sonra yan etkileri olarak neler yaşamıştınız? Ne kadar zamanda tamamen geçmişti ve ilaç harici bu süreyi kısaltmak adına neleri önerebilirsiniz?

Teşekkürler..
kullanan arkadaşım hiçbir yan etki yaşamamıştı.

bünyeye ve kullanım sıklığına göre değişir.


patronaj1
(25.01.19)
kadın değilim ama hormonların anasını ağlatıyorsun. iştah açtığını görmüştüm daha çok


prasinos
(25.01.19)
Benim 2008 yılındaki kız arkadaşım Preven marka kullanmıştı sanırım yan etkisini görmedi.


tolgame
(25.01.19)
Bir arkadasimda migren gibi bir bas agrisi yapmisti.


chitosan
(25.01.19)
Bana da bir şey yapmamıştı, biraz agresyon belki.


whoosie
(25.01.19)
(3)

Londra'da neler yapalım?

Merhaba. Yılbaşını da kapsayacak şekilde 5 gün Londra'da olacağız. Müze, park, anıt, gece kulübü, bar, pub, restoran, cafe, alışveriş vs a'dan z'ye bütün önerilerinize talibiz :) Bütçemiz esnek, yeter ki keyifli vakit geçirelim. Teşekkürler..
Merhaba. Yılbaşını da kapsayacak şekilde 5 gün Londra'da olacağız. Müze, park, anıt, gece kulübü, bar, pub, restoran, cafe, alışveriş vs a'dan z'ye bütün önerilerinize talibiz :) Bütçemiz esnek, yeter ki keyifli vakit geçirelim.

Teşekkürler..
Sherlock Holmes'un evine (müze) gidin.


amortisman
(20.12.18)
Trafalgar meydanı ve hemen yukarısındaki National Portrait Gallery (ve gift shop'u! <3), bir de St. James Park (Buckingham burada) çok güzeldi yazın. Açık alanlar bu mevsimde nasıldır emin olamadım ama yılbaşı dolayısıyla yüksek ihtimalle şahanedir. Oxford St.(ana alışveriş arteri ama 7'de dükkanlar kapanıyor) civarında St. Christopher's Place diye bir restoranlar bölgesi var. Soho'da da güzel yerler var, mutlaka gidin, Camden'a gitmeyin. (çoğu kişi sizi oraya göndermeye çalışabilir) Tiyatro binasının alt kısmında 2 bar ve güzel bir açık alan var, şezlonglar filan koymuşlardı nehre bakan, orası da güzel. Ve tabii ki British Museum <3


saveur
(20.12.18)
6 ocaga kadar winter wonderland acik, oraya gidin
kew gardens'da christmas lights'a gidebilirsin ama biletler 6 ay once bitti, sansini dene
cookie seviyorsan ben's cookie'den cookie
bira seviyorsan fullers fabrikasi turu
geyik, doga, park gormek istiyorsan richmond park
history museum onunde ice rink
ilk defa londra'ya geliyorsan zaten icerik sinirsiz

ekleme, suan burada hava 2:30da karariyor ve aksam 4'de tamamen gece oluyor, fyi


(24)

Aylık kredi kartı harcamalarınız ortalama ne kadar?

Kaç tane kredi kartınız var ve her ay ortalama ne kadar harcıyorsunuz?
Kaç tane kredi kartınız var ve her ay ortalama ne kadar harcıyorsunuz?
2 kredi kartı var

500 tl civarı
genelde sadace taksitli harcamalar ve otomatik fatura ödemeleri.
günlük harcamalar için kullanmıyorum


elorelia
(19.12.18)
benim 1 eşimin 1 tane var. benimki ortalama 400 civarı geliyor eşiminkinin ek kartı da benden tüm market alışverişi vs her şey ondan yapılıyor o da 3-4k civarı geliyor.


sta
(19.12.18)
2 tane.ortalama 3500-4200 arası.


since1907
(19.12.18)
1 kart
300 - 400 lira
Cosmayayim diye her seyi pesin aliyorum.


Traveller
(19.12.18)
0. kredi kartı kullanmamaya çalışıyorum elimden geldiğince. 2 tane kredi kartım var.


datnet
(19.12.18)
2500 lira civarı. Uçak bileti dışında hiçbir şeyi taksitli almıyorum.


sopiro
(19.12.18)
Kredi kartım yok, harcamam yok.


yirmisantim
(19.12.18)
1 kredi karti var, sadece ucak biletleri ve arac kiralama icin kullaniyorum onun haricinde nakit param yoksa almiyorum.


Boris
(19.12.18)
1 kartım var 1000-1500 arası geliyor. taksit olmaz hepsi tek çekim.


guardiands
(19.12.18)
2 tane
1200- 1300 tl. biri faturalar ve alışveriş için. diğeri taksitli alışveriş için.


iki kart. birini kullanıyorum. 1500 tl civarı. taksitle hiçbir şey almıyorum. büyük harcamaları nakit yapıyorum.


sir gawain
(19.12.18)
3 kart var. birisinin limitini 100 lira yaptım kullanmıyorum. bi diğeri 3000, onu da kullanmıyorum. asıl kullandıım 20000 aylık ortalama kredi kartı ile harcadığım 2500 civarı. taksitten olabildiğince kaçarım


washe
(19.12.18)
15K falan


cahilperiler
(19.12.18)
sadece maximum kullanıyorum, ortalama 15-17k


odyofil
(19.12.18)
En az gelen ay 5-6bin den asagi gelmiyor. 3 tane kartim var. Hanimin da var iki tane. O da kendi sahsi alisverisler kiyafeti ayakkabisi, market alisverisleri benzini vs karttan aliyor. O da 3 civari gelir genelde.


battal gemalmaz
(19.12.18)
2 tane var. aylik 4000 civari


limonlu cola
(19.12.18)
3 kredi kartim var. birinde geri odemeli hayat sigortasi var ayda 80$. Onunla da birlikte ayda 1000 tl. Pesinciyim, taksite karsiyim.


9-11 bin arası


mysql34
(19.12.18)
1 kart
Ortalama 2500 aylik
Su an eksi 6000 olmus


acemi
(19.12.18)
1 kredi kartım var, aylık 750 lira harcıyorum.


babilbaligi
(19.12.18)
5400 lira


karayel
(19.12.18)
aylık 1K, araba harcamaları hariç taksit kullanmıyorum.


xdenizx
(19.12.18)
3 kartım var 2'ye düşürecem inş
min 2 bin lira toplamda.


prasinos
(19.12.18)
1500-2000


alaimisema
(19.12.18)
(9)

2018'den neler bekliyordunuz neler buldunuz?

Genel olarak sizin açınızdan nasıl bir yıl geçti? En büyük hayal kırıklıklarınız, başarılarınız, üzüntüleriniz, sevinçleriniz, maddi manevi veya karakter gelişimi adına değişimleriniz neler oldu?
Genel olarak sizin açınızdan nasıl bir yıl geçti? En büyük hayal kırıklıklarınız, başarılarınız, üzüntüleriniz, sevinçleriniz, maddi manevi veya karakter gelişimi adına değişimleriniz neler oldu?
yaşadığım senelerin en kötüsü bu sene. ama suçu seneye yüklemek ne kadar doğru bilemiyorum.


zencipanda
(18.12.18)
Geçen sene 2018' den ne beklediğimi hatırlamıyorum. Muhtemelen bir şey beklememişimdir.

Öte yandan +1@zencipanda

İyi ki bitiyor 2018.


Amaranta ursula
(18.12.18)
2018'in ve bütün hayatımın en acı olayı köpeğimizin ölmesiydi. Hayatımın en kötü olayını 2018'de yaşamış oldum maalesef. Bunun dışında çok kötü bir yıl değildi ama pek güzel bir yıl olduğunu da söyleyemem. Benim için en güzel tarafları hayatıma 2 iyi arkadaş dahil etmesi ve hep gitmek istediğim bir şehre gidebilmem oldu.

2016'yı hayatımın en güzel yılı ve 2017'yi de en kötü yılı ilan ediyorum şu an. Bunların hemen arkasından gelen 2018 de aralarda bir yerlerde kalmış diğer bütün yıllar gibi oldu böylece.


ms brownstone
(18.12.18)
Hayatımda ikinci kez yurtdışına çıktım yazın ve Kuzey Avrupa turu yaptım, hayatımın en unutulmaz zamanlarından biriydi. O açıdan 2016'yla beraber gönlümde özel bir yeri olacak 2018'in.

Onun dışında okul açısından 2018'in ilk yarısında dahiliye, ikinci yarısında pediatri gibi tıp fakültesinin en zorlu iki bloğunu atlattım. Toplam 6 ay harcamışım bu ikisine. Özellikle dahiliye baya yorucuydu.

TUS dershanesi ve çalışma temposu hayatıma girdi, gerçi çok adapte olamadım çalışmaya henüz ama en azından dershaneyi aksatmıyorum. Bakalım umarım yıl sonuna kadar biraz daha tempo yakalayabilirim.

2018 Genel Seçimleri ve sonrası büyük hayal kırıklığıydı. En azından 2. tura kalır ve meclis çoğunluğu sağlanamaz diyordum(çoğu kişi gibi) yanılmak üzdü.

Çift yılları sevme nedenim olan Dünya Kupası vardı bu yaz ama çok zevk alamadım. Arjantin'in Messi'ye rağmen rezil oynayıp erken elenmesi, genelde sevdiğim ve nefret ettiğim takımlardan hiçbirinin çeyrek final görememesiyle son turları çok heyecansız geçti benim için. Finale kalan 4 takımdan kim kazansa nötrdüm yani, sadece underdog sever olarak Hırvatistan'ı istedim biraz ama olmadı, sorun değil.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar sanırım.


nundu
(18.12.18)
Hayatimin kadiniyla tanistim.


acemi
(18.12.18)
En sevdiğim insanı, en kıymetlimi kaybettim. Üstümde bir mallık vardı, bomboş geçirdim bütün seneyi. Yaşadığım tüm senelerin diyemem ama son 10 senenin en kötüsüydü herhalde.


pati
(18.12.18)
2017 hayatımın en kötü yılıydı. 18 de benzer şekilde geçse muhtrmelen sonunu görmeden intihar edecektim. Neyse ki hafif bi toparlanma oldu. Yılın sonunda da hayalini kurduğum bir kariyer adımı gerçekleştirdim, o açıdan genel itibariyle fena değil. Beni öldürmeyen şeyin güçlendirdiğini öğrendiğim yıl diyebilirim.


2018den huzur ve saglik disinda hicbir beklentim yoktu ama bu beklentimi de maalesef %50 oraninda ancak karsiladi. zaten cift sayilardan oldum olasi hoslanmamisimdir. biraz da tek sayi olmasi sebebiyle 2019u heyecanla bekliyorum :), umarim test sonuclarim da temiz cikacak ve 2019 benim yilim olacak, inaniyorum.


in vino veritas
(18.12.18)
bir beklentim yoktu.

en buyuk uzuntum, ailemden 2 kisiyi kaybetmemdi. hayal kirikligim, toefl sinavimi gecemedim. bu yuzden akademik olarak yerinde saydim.
en buyuk mutlulugum, kendimi kabullenmemdi. cinsel yonelimimi.
manevi olarak kendimi kesfettim. hayatin aslinda ben oldugunu farkettim. tek gercek seyin de su an oldugunu oldugunu ogrendim.
ilk kez altyazisiz dublajsiz ingilizce dizi/film izleyebilme seviyesine ulastim.

2019'dan bi sey beklemiyorum.

sayilar ve kelimeler ve gelecege/gecmise ait dusuncelerin o kadar da onemi yok. hayatin sana ne getirecegini asla bilemiyorsun. gelen sey neyse de kabulum. pozitif ya da negatif. kabulum. hayatin dogasi bu zaten. hayat izledigim bir film gibi. her seyin yolunda gittigi bir film kimseye zevk vermez. izlenmez. bazi sorunlar olacak ki bizi filme baglayacak, heyecanladiracak, turlu turlu tat verecek. hayat da bu bence. inisli cikisli. gercek. gercek neyse oldugu kabul ediyorum.


(1)

Bu hangi filmdi?

Bir Türk filmini arıyorum. Yapım yılı 2010 veya o civarlarda olması lazım. 30'lu yaşlarda çocuksuz bir çift Kuzey Ege'de tatile çıkıyorlardı. Erkek esmer, hafif sakallı ve göbekli, kadın kumral, uzun boylu ve hasır şapkalıydı. Yolda giderlerken benzinleri bitiyordu. Yoldan geçen bir traktör yardım e
Bir Türk filmini arıyorum. Yapım yılı 2010 veya o civarlarda olması lazım. 30'lu yaşlarda çocuksuz bir çift Kuzey Ege'de tatile çıkıyorlardı. Erkek esmer, hafif sakallı ve göbekli, kadın kumral, uzun boylu ve hasır şapkalıydı. Yolda giderlerken benzinleri bitiyordu. Yoldan geçen bir traktör yardım etmek istiyordu. Erkek tam onunla gidecekken kadın otostop çekip bir adamın arabasına atlıyordu. O sırada traktör sürücüsü '' Aha, yenge gidiyiii '' gibi bir şeyler söylüyordu :) Ondan sonrasını hatırlamıyorum..
iki cizgi


pilav
(23.10.18)
(1)

Kendi işini yapanlara bir soru

Bütün masraflar çıktıktan sonra net kâr marjınız yüzde kaç ve hangi sektördesiniz?
Bütün masraflar çıktıktan sonra net kâr marjınız yüzde kaç ve hangi sektördesiniz?
Yaklaşık %15, sektörü söylemem. Karımıza ortak mı olacaksın? :)

Ayrıca % kaç kar olduğu çok önemli değil, adam %30 kar ile çalışır ama aylık 50 bin ciro yapar, karı 11.540 TL

Ben ortalama 150 bin ciro yapıyorum kar marjım %15, ortalama kazancım 19.565 yapar.

Bu örnekte olduğu gibi %15 kazanan ben % 30 kar marjı olandan daha çok kazandım.

Not: bilenler vardır inşaat sektöründe de iş yapıyorum, ama ona belirli bir kar marjı konamaz. Yukarıda bahsettiğim farklı alandaki sektörüm.


John Bloor
(23.10.18)
(2)

Eğlenceli youtube videoları

Moraliniz bozukken izlemekten keyif aldığınız videolar hangileri? Kanal önerileri de yaparsanız sevinirim. Teşekkürler!
Moraliniz bozukken izlemekten keyif aldığınız videolar hangileri? Kanal önerileri de yaparsanız sevinirim. Teşekkürler!
kardeş payından seçmece komik sahneleri izliyorum, iyi geliyor


cowboy
(07.09.18)
Genelde kedi köpek videoları izliyorum :) Gohan isimli bir husky keşfettim YouTube'da, ona bakabilirsiniz mesela.


orient blue
(07.09.18)
(15)

Patronunuzun size yaptığı en büyük jest neydi?

Patronunuzun veya müdürünüzün sizi ödüllendirmek için bugüne kadar yaptığı en büyük maddi/manevi şey neydi?
Patronunuzun veya müdürünüzün sizi ödüllendirmek için bugüne kadar yaptığı en büyük maddi/manevi şey neydi?
ofisteki televizyonu bana verdi. kovunca da vidalarına kadar geri istedi. ahahahahaha.


nilmiye
(08.08.18)
Kalp ameliyatım için en iyi cerrahı ayarladı. Özel hastanede operasyonum yapıldı ve cebimden 5 kuruş para çıkmadı.


teknikekip
(08.08.18)
istifa ediyorum dediğimde maaşımı iki katına çıkartmıştı.


teritori
(08.08.18)
pasaportu 10 yıllık almamı söylemişti, şirket karşıladı.

(sonra neden 10 yıllık aldın diye başımın etini yedi balık hafızalı muhallebi)


binder dandet
(08.08.18)
Balayi icin masraflarimi karsiladi, sonrasinda sirket kurmam icin destek oldu vs cok iyiligi gecti adamin bana sagolsun.


Boris
(08.08.18)
maddi
1- ise girdikten 6 ay sonra istifa ettigimde diger sirket kac veriyorsa soyle kal burda demesi ve maasima %30 zam yapmasi, 6 ay sonra tekrar zam yapmasi
2- bir projeyi sikisik takvimde yetistirince 1 maas prim vermesi
manevi
ofisteki tek muhafazakar insan olarak rahat namaz kilamadigimi soyledigimde, "siktir et dert etme, digerlerinin sigara molasi daha uzun suruyor rahat rahat camiye git namazini kil benim icin sorun degil" demesi.

calistigim en iyi patron (bkz: fatih isbecer)


crucio
(08.08.18)
Almanya'da 2 aylık Almanca dil kursunun tüm masraflarını (kalacak yer, kiralık araç dahil) şirkete ödetmişti. Aro.


japon askeri
(08.08.18)
eski gm expat olarak geldiği için ülkeye adaptasyon sürecinde yardımcı oluyordum. kafa olarak uyuşmamız sebebiyle zaman içinde yeme-içme-eğlenme-gezme-görme konularında önerilerde bulunup eşlik de etmeye döndü ilişkimiz. bu süreçte kendi paramla gidemeyeceğim lüks yerlere götürüp 1 kuruş bile ödetmediği çoktur. bir yerden sonra insan kendini konsomatris gibi hissediyor tabii, elimi eteğimi çektim o hayattan ama sağ olsun ülke dışına gidip geldikçe kaliteli fiski fotka alırdı.
aralarında benim için en değerlisi ise hibiki master's select'ini benimle paylaşması <3

şimdi hatırladım bir tane daha vardı, o dönem çok iyi gelmişti. okurken part time çalışıyordum, 2 sene civarı çalıştığım şirket el değiştirecekti. giderken hepimize tazminat ödediler ama zaten maaş da azdı, tazminat da kuş gibi olunca gittik konuştuk, 6-7 arkadaşlı bizim ekibe 1000'er lira eklemişti. yaptığına eyvallah demiştim ama gözümdeki yerini değiştirmedi çünkü o kişi ethem sancaktı!


Bruce
(08.08.18)
bir orta kahvesini içtim sağolsun


çılgındünya
(08.08.18)
iş için bir yere giderken yolda durup arabasını bana verdi. bi keresinde de bi muhabbette nestlenin after eight çikolatasını sevdiğimi söylemiştim sonrasında da bana after eight hediye getirmişti.

sonraki diğer zamanlarda genellikle ağzıma sıçtı lol


principlei
(08.08.18)
isten kendi istegimle ayrildikdan sonar tum tazminatimi vermesi.

6 ay sonra banka hesabimda nedensiz bir 10 bin dolar gorunmesi, gonderici olarak eski isyerim gorunuyordu.

arayip yanlisligi haber verdigimde, calisdigim doneme ait projenin primi oldugunu ogrendim


cairo
(08.08.18)
Eski patronum sik sik icki ismarlardi. Is saatinde de ofiste ismarladigi oldu:D
Ondan onceki patronum da hafta sonlari mangal partisi + icki ismarlardi. Bir de benim patronum olmayan bir patron (musteri firmanin patronu) bana sirket arabasini vermisti. Bir kez de soforuyle birlikte verdi hatta:)


stavro
(08.08.18)
İş için istanbul dışında bir yere gitmiştik, o gün çok yorulmuştuk. müşterileri ile beraber spa ya götürmüştü.


xdenizx
(08.08.18)
ev alacaktık. bi miktar açığımız vardı. rica ettim, verdi. ödeme konusunda da sınırsız esneklik sağladı.
babam trafik kazası geçirmişti, dolmuş sürücüsü olarak. şirket avukatı ile anlaşıp ücretini kendi ödedi - karşılıksız -

ingilizce konusunda kurs bul, göndereyim, sonrasında 15 günlük yurtdışına gönderirim dedi. buna da he he dedim daha fazla borçlu kalmamak için üzerine düşmedim. sonra yineledi teklifi yine he he bakarım dedim.


elorelia
(08.08.18)
kovmak.
sonra kariyerim şaha kalktı.


medievalman
(08.08.18)
(4)

Hanımlara soruyorum

Sevgilinizden ayrıldıktan sonra, kısa bir süre içinde intikam hırsıyla tek gecelik ilişkileriniz oldu mu? Olduysa sonrasında neler hissettiniz ve siz veya partneriniz iletişimi devam ettirmek istedi mi?
Sevgilinizden ayrıldıktan sonra, kısa bir süre içinde intikam hırsıyla tek gecelik ilişkileriniz oldu mu? Olduysa sonrasında neler hissettiniz ve siz veya partneriniz iletişimi devam ettirmek istedi mi?
intikam için sevişilir mi ya? yani ben yapamazdım/yapmadım.


lcha
(25.07.18)
intikam için çok saçma. ben de yapmazdım/yapmadım.


111111
(25.07.18)
İntikam hırsı gibi bir şey olmadı da, kısa süre içinde rebound yaptım çok eskiden. Sonra rebound kişisi sevgilim olmuştu çok uzun süre.


aychovsky
(25.07.18)
senin yaşadığın tek gecelik ilişki nasıl eski sevgiliye intikam olsun ki? hadi diyorum adam rahatsız olacak bundan, gidip söylüyor musun? bu nasıl düşüklük?

sevişecekseniz yine sevişin de intikam için sevişilmez.


elorelia
(25.07.18)
(4)

Şarjı en uzun süre giden telefonların listesi

Sağda solda çeşitli listeler var fakat hemen hemen hiçbiri birbirini tutmuyor. En güvenilir listeyi nereden bulabilirim?
Sağda solda çeşitli listeler var fakat hemen hemen hiçbiri birbirini tutmuyor. En güvenilir listeyi nereden bulabilirim?
liste bilmiyorum ama lenovo p2 ilk beşe girer rahatlıkla


mirty
(25.07.18)
Epey.com'da batarya kapasitesine göre sıralama yapabiliyorsunuz.


caletti
(25.07.18)
www.gsmarena.com?

telefon karşılaştırma sitesi. kapsamlı güzel bir site. batarya kısmını 3500 üzeri yapıp diğer öncüllerini de seçerek arat.


semenderr
(29.07.18)
şunu tavsiye ederim;

www.gsmarena.com

lite veya pro model değil. mate 10


semenderr
(29.07.18)
(2)

İstanbul'a dönüşte gümrük kontrolüne takılan var mı?

Ohal döneminde de onun öncesinde de defalarca yurt dışına çıkıp İstanbul'a geri döndüm ama elim kolum eşyadan taştığı halde bile ne Atatürk'te ne de Sabiha Gökçen'de bir kez bile gümrük kontrolüne takılmadım. Çoğunda yalnızdım üstelik. Yurt dışından dönüşte gümrük kontrolüne girmiş arkadaşlar var mı
Ohal döneminde de onun öncesinde de defalarca yurt dışına çıkıp İstanbul'a geri döndüm ama elim kolum eşyadan taştığı halde bile ne Atatürk'te ne de Sabiha Gökçen'de bir kez bile gümrük kontrolüne takılmadım. Çoğunda yalnızdım üstelik. Yurt dışından dönüşte gümrük kontrolüne girmiş arkadaşlar var mı aramızda, varsa limitin üzerinde içkiye, sigaraya, elektronik eşyaya vs el konuldu mu?
Ben bir kez takıldım. O da çıkış kapısının oraya kadar kolonlar arasına şu bantlardan çekmişler. Emniyet kemeri gibi olanlardan. Ama duvar ile ilk kolon arasında yok. Orası da tam 1 insan + valizinin geçebileceği boşluk. Ben de o yorgunlukla o boşluğu görünce daldım direkt. Kapıda oturan polisler seslendiler: "Hoop ordan değil, burdan burdan." diye. Sonra geri döndüm. Kapıa doğru gittim. İmalı bir şekilde "sen şu valizi geçir bi bakalım" dedi. Valizi geçirdim, sonra bir bok olmadı.

Bu da böyle bir anımdır.


himmet dayi
(10.07.18)
Sample selection. Arada denk gelebilir.


SiyamkedisiZorro
(10.07.18)
(21)

Kar-kış-soğuk temalı filmler

Şu bunaltıcı havalarda içimi biraz serinletmek için kar-kış-soğuk temalı filmler arıyorum. Teen slasher tarzı kafa dağıtmalık ve yormayan filmler tercihimdir. Aksiyon-bilimkurgu-gerilim-polisiye-savaş olabilir. Aşağıdakiler hariç öneriler gelirse sevinirim;Wind RiverEverestThe Frozen GroundThe Colon
Şu bunaltıcı havalarda içimi biraz serinletmek için kar-kış-soğuk temalı filmler arıyorum. Teen slasher tarzı kafa dağıtmalık ve yormayan filmler tercihimdir. Aksiyon-bilimkurgu-gerilim-polisiye-savaş olabilir. Aşağıdakiler hariç öneriler gelirse sevinirim;Wind River
Everest
The Frozen Ground
The Colony
Devil's Pass
The Grey
Deadfall
Into The White
Frozen
The X Files-I Want To Believe
Wrong Turn 4
Whiteout
Wind Chill
Fritt Vilt
Vertical Limit
Fargo
Stalingrad
Alive
Misery
The Thing
eight below


elorelia
(04.06.18)
kış uykusu


denef
(04.06.18)
The Revenant


archmage mahmut
(04.06.18)
1993 yapımı stalingrad. ikinci dünya savaşı'nda rusya'ya sevkedilmis askerlerin karın ortasında savaş ve hayatta kalma mücadelesi.


Neill
(04.06.18)
Noi albinoi
Hrutar


peggy
(04.06.18)
Biraz kasvetlidir ama;
låt den rätte komma in


japon askeri
(04.06.18)
Kraftidioten
Napapiirin Sankarit


Transsiberian


harvey
(04.06.18)
kış uykusu +1 kara, soğuğa doyacaksın, tavsiyem klimayı açıp izle:D
Turist (2014) de tam aradığın film


steve rogers
(04.06.18)
Snowpiercer


angelus
(04.06.18)
The hateful eight. Açıp izleyesim geldi bak yine :)


** D-tox
** Dreamcatcher

5 kusur puanlı filmler ama izlenirler.

Tur:Gerilim-korku


Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Into the wild
Eight below+1
Novaya zemlya
Yol
Rauf
The shining
Force majeure


Amaranta ursula
(04.06.18)
30 days of night


Uncle Sam
(04.06.18)
Takip


dragons
(04.06.18)
kosmos (2010-türk yapımı)

bir de the terror dizisi var hayet tatmin edici.


caletti
(04.06.18)
Alive.


nhtzmc
(04.06.18)
A Simple Plan


kreatin
(04.06.18)
nord.


sanat guresi
(04.06.18)
the road - tam bir gam kasavet


theconqueror
(04.06.18)
(7)

Bu hanımefendi kim?

Sbhttps://i.hizliresim.com/PD4rjN.jpg
80'li yillarida julia roberts?


exlibris
(20.05.18)
Julia robertsi iyi bilirim hahahs, kim bilmiyorum ama Julia degil kesinlikle.


a perfect lie
(20.05.18)
@exlibris Julia değil ama en azından mesleğini tutturmuşsun :)


google da arattım bulamadım. takıpçisiyim:)


hemsta
(20.05.18)
Alberta Watson'a benziyor.


pispinti
(20.05.18)
ayşegül aldinç


robokot
(20.05.18)
@pispinti Alberta Watson’a benziyor gerçekten ama değil.


(12)

Basketbolda bu kadar başarılıyken futbolda neden bu kadar başarısızız?

Dün Gs kadın basketbol takımı Avrupa'nın 2 numaralı kupasını kazandı. Geçen hafta da Darüşşafaka erkek basketbol takımı yine Avrupa'nın 2 numaralı kupasını kazanmıştı. Erkeklerde Fb ya Euroleague şampiyonu olacak ya da finalist, kadınlarda Yakın Doğu Euroleauge'in favorilerinden, final four'a kaldıl
Dün Gs kadın basketbol takımı Avrupa'nın 2 numaralı kupasını kazandı. Geçen hafta da Darüşşafaka erkek basketbol takımı yine Avrupa'nın 2 numaralı kupasını kazanmıştı. Erkeklerde Fb ya Euroleague şampiyonu olacak ya da finalist, kadınlarda Yakın Doğu Euroleauge'in favorilerinden, final four'a kaldılar. Erkeklerde yine Banvit'le Karşıyaka Fiba Şampiyonlar ligi'nde çeyrek finalde elendiler, kadınlarda Hatay Bşb Eurocup finalinde Gs'ın rakibi olma şansını 4 sayıyla kaybederek yarı finalde elendi.. Bunlar sadece bu seneki uluslararası başarılar. Geçen senelerde de buna benzer sayısız örnekleri var.

Futbolda ise hem erkeklerde hem de kadınlarda rezil durumdayız. Kadınlarda hiçbir başarımız yok. Erkeklerde son 10 senede Fb'nin ve Gs'ın sadece 1'er Şampiyonlar ligi çeyrek finali ve Fb'in 1 Avrupa Ligi yarı finali var. Milli takımın 2008 hariç hali ortada zaten...

Futbol takımlarımızın harcadığı para basketbol takımlarımızdan onlarca kat fazlayken nasıl basketbol'un 10'da 1'i kadar bile başarılı olamıyoruz??
futbol çok daha popüler olduğu için.


lazpalle
(19.04.18)
Ben herkesin bilmiş gibi cok konustugu ve hic kimsenin aslinda bir halt bilmedigi baska bir spor bilmiyorum.

Ayrica evet populer. Turkiyede bir sey populer oldukca diger bazi istenen istatistiklerin ters orantili olarak dusuk olmasi gayet dogal bir durum. Sadece futbol degil her konuda oyle. Ulkenin gelismislik indekslerinde durumu belli. Dolayisiyla populerlik arttikca sikinti buyuyor.

Bir de fanatiklik belasinin en cok sardigi spor. Bunlarin rezil fanatikleri bir de uc buyuklerin basketbola yatirim yapmasiyla basketbola da geldi ne yazikk ki. Bunlarin cogu basketboldan anlamadigi halde yok sirf karsi rakip ezeli rakip diye futbol formasiyla gelip salonda mesale yakip yabanci madde atiyorlar oyunculara.


AlsterWasser
(19.04.18)
futbol bizde serseri sporu.

serserilik... oyunculardan yöneticilere, oyunculuktan, yöneticiliğe...
oyuncular kavgaya hazır. hakeme itiraza hazır. taraflarda serseri.

böyle olunca, "teknik" geliyor, üstümüze "basıp", "ezip" geçiyor.

Basketbol nispeten daha elit bir spor. teknik çalışan, şark kurnazlığı yapmadan, çirkin durumlara maruz kalmadan, efendi efendi bir yerlere gelebilmek daha mümkün. yoksa ülkemizde potansiyel var, yok değil.

eyyorlamam sona ermiştir.


güneyli çocuk
(19.04.18)
Doğru cevabı kimse vermemiş. Doğru cevap şu.

Futbolun real madrid’i, psg’si, barcası, city’si ; baskette biziz. Bizim bütçelerimiz inanılmaz. Konu para.


brad pitt
(19.04.18)
Avrupa'da basketbol tırt zaten, parayı basan kral oluyor. Futbolda harcanan para basketbola göre fazla olabilir ama diğer futbol takımlarına göre düşük. Futbolda da zaten parayı basıp kral olamıyorsun, City kaç senedir madara oluyor CL'de.


Basketbolda stres yok baskı yok, kimse şampiyon olamayınca yönetim istifa diye bağırmıyor rahat ortam. Onun dışında çok iyi oyuncuları çok iyi koçları daha düşük bütçelerle getirebiliyorsun, haliyle başarı da geliyor. Misal Obradovic Avrupa'nın en iyi koçu, 1 milyon tane kupa kazanmış, bu adamı parayla getirebiliyorsun ama Avrupa'nın en iyi teknik direktörünü parayla bile getiremezsin Türkiye'ye, haliyle başarı da gelmiyor. Fenerbahçe EuroLeague şampiyonu olduysa bu adam sayesinde oldu, bir önceki sene olamamıştı, baskı olsaydı gönderirlerdi adamı ama böyle bir şey olmadığı için göndermediler, sonraki sene de şampiyon yaptı, yani istikrar da sağlanıyor bu şekilde, o da başarıyı getiriyor, başarı da itibarı getiriyor, hepsi birbirine bağlı. Bunların hiçbiri bizim futbol anlayışımızda yok, o nedenle başarı da olmuyor.


angelus
(19.04.18)
Diğer sporlarda bütçeler çok daha düşük. Bu da başarılı olma şansını yükseltiyor. Futbolda takımlar arasında uçurum var. Yakın örnek Bjk'nin Bayern'den 8 yemesi. Bunun dışında futbol bu ülkede iş adamlarının oyuncağı durumunda. Bu yüzden başarılı olabilecekleri avrupa liginde de bir şey yapamıyorlar. Oysa çok makul bütçelerle final yapan takımlar var.


harvey
(19.04.18)
Çünkü devlet elini atmıyor. Devletin elinin üstünde olduğu basketbol milli takımı yerlerde örneğin. Cevap bu.


Futbol neden 2000'lerin basinda zirve yapti Turkiye'de?

Cunku 80'lerin cocuklari bos arsalarda sehirde top oynayarak basladi bu spora, sonra kuluplere yazildilar ve oradan profesyonel oldular.

Bugun bos arsada sokakta top oynamak diye bir kavram yok. Beton ustunde oynanan futbol ile profesyonel futbol bir degil kesinlikle. Cim saha sart yani. Bu yok buyuk sehirlerde, tasrada da cocuklar ne egitilebiliyor ne de profesyonellige yonlendiriliyor. Zaten nufusun buyuk kismi da sehirde yasiyor.

Bunun yaninda gecmiste de imkan ve olanaklarin kuresellesmemis olmasindan oturu basarili olamadik. O nedenle 2000'lerin basi disinda futbolda basarimiz yok.

Yasadigim yer cok soguk memleket olmasina karsin her okulun cim sahasi var. Spor salonlari var, cocuklarin spora olan tesvigi cok daha farkli. O nedenle 10 milyonluk ulkeden her jenerasyonda super yildiz futbolcular cikiyor(Henrik Larsson, Zlatan, Fredrik Ljungberg, Emil Forsberg vs) Ofsayti bilmeyen insan yok bu ulkede nitekim okulda ogretiliyor. Sadece bu degil tum yaygin sporlarin tum kurallari ogretiliyor ve ogrenmek zorundasin ki sinifi gecebilesin. Sporu sevmesen bile ormanda kosmak zorundasin, yuzmeyi ogrenmek ve belli olcude yuzmek zorundasin, atlamak ziplamak jimnastik yapmak zorundasin sevmesen bile mecburi. Cunku bedenine iyi bakmak derslerinin bir parcasi sen cocukken. Bu bizde yok. Ustune duzgun beslenme bilgimiz de yok. Et yemeyi halen faydali zannedenlerimiz var.
Aynisi daha buyuk ulke olan Almanya'da cok daha ileri duzeyde.

Tesis cok onemli ama bu tesis sadece kulupler icin olmayacak. Her okulun cim sahasi ve saglam beden egitimi dersleri olmak zorunda.

Ote yandan Guney Amerika ve az gelismis ulkelerin basarili futbolculari ve ulusal futbol takimlari ayri bir konudur.

Biz futbolu sevmiyoruz, kaciniz mahallenizin takiminin macina gidiyor bilet alip? Biz sadece uc buyuklerin rekabetini, pes oynamayi ve hali sahada haftada 1 saat ter atmayi seven bir milletiz.

Sehirlesmemiz bok gibi oldugu icin cocuklarin hareket alani kisitli, insanlar cocugunu sokaga cikartmazken nasil futbol oynasinlar?

Aynisi basket icin cok gecerli degil. Ki basketbolda da cok cok basarili sayilmayiz. Bir Ispanya bir Yugoslavya bir Yunanistan Litvanya vs degiliz. Her seyden once basketbol ekolu degiliz. Sansli jenerasyonlarin ekmegini yiyip duruyoruz ki aralarinda cogu zaman gocmenler oluyor Mirsad gibi Ersan gibi.


Beyaz Türk-çomar meselesi bu. Futbol çomar hakimiyeti altında. Menajerler çomar, kulüp başkanları çomar, antrenörler çomar. Çomar oldukları için adam kayırıyorlar, çoluk çocuğu yıldırıyorlar onlar da spora lanet edip bırakıyor. Örneğe uymayan istisnaların arkadında hep sağlam birileri var. Ya aileleri çok sahip çıkıp ilerlemesini sağlıyor ya da birileri insaf edip destek oluyor. Adaletle, liyakatle değil inisiyatifle yürüyor işler. Sonra topçu çıkmıyor. Basket ise tam tersi ama onu da zükmek için yerel liglerle ilgili zükük bir düzenleme getiriyorlardı geçen.


bugün futbolda avrupa'yı sarsıcak bir takım kurabilmek için sırf bonservislere 1 milyar euro harcamak bile yeterli olmayabilir (neymar 222 m euro), erkek basketbolda ise bu iş bildiğim kadarıyla 10 milyon dolar civarına rahatlıkla çözülüyor, kadın basketbolda çok çok daha az tabi. yabancı da gevşetilince üst düzey başarılar geldi doğal olarak, voleybol için de aynı mantıkla epey iyiyiz.


çünkü futbol başarı için basketbola göre çoooook daha fazla yatırım ve süreklilik gerektiriyor uluslararası rekabet açısından.


wilhelmwasmuss
(19.04.18)
(1)

java hatası

İnternet Explorer 11 kullanıyorum, işletim sistemim windows 7 SP1. Java'nın dün yayınlanan son güncelleştirmesini yapmama rağmen bir sitede aşağıdaki uyarıyı veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Genel Sistem Hatasi java.lang.NumberFormatExceptionat java.math.BigDecimal.(BigDecimal.java:494)at java.ma
İnternet Explorer 11 kullanıyorum, işletim sistemim windows 7 SP1. Java'nın dün yayınlanan son güncelleştirmesini yapmama rağmen bir sitede aşağıdaki uyarıyı veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?Genel Sistem Hatasi
java.lang.NumberFormatException
at java.math.BigDecimal.(BigDecimal.java:494)
at java.math.BigDecimal.(BigDecimal.java:383)
at java.math.BigDecimal.(BigDecimal.java:806)
at tr.gov.dtm.core.CSHashMap.getBigDecimal(CSHashMap.java:88)
attr.gov.dtm.component.lisans.LisansIslemManager.ithFirmaGiris(LisansIslemManager.java:6005)
at tr.gov.dtm.component.lisans.IthFirmaGiris.execute(IthFirmaGiris.java:14)
attr.gov.dtm.core.ejbServiceDispatcher.ServiceDispatcherBean.serviceCall(ServiceDispatcherBean.java:109)
attr.gov.dtm.core.ejbServiceDispatcher.ServiceDispatcherBean.executeCommon(ServiceDispatcherBean.java:166)
attr.gov.dtm.core.ejbServiceDispatcher.ServiceDispatcherBean.execute(ServiceDispatcherBean.java:58)
attr.gov.dtm.core.ejbServiceDispatcher.serviceDispatcherBean_1dkd5s_ServiceDispatcherImpl.__WL_invoke(Unknown Source)
atweblogic.ejb.container.internal.SessionRemoteMethodInvoker.invoke(SessionRemoteMethodInvoker.java:34)
attr.gov.dtm.core.ejbServiceDispatcher.serviceDispatcherBean_1dkd5s_ServiceDispatcherImpl.execute(Unknown Source)
attr.gov.dtm.core.ejbServiceDispatcher.serviceDispatcherBean_1dkd5s_ServiceDispatcherImpl_CBV.execute(Unknown Source)
at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor4122.invoke(Unknown Source)
atsun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:43)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:498)
atweblogic.ejb.container.internal.RemoteBusinessIntfProxy.invoke(RemoteBusinessIntfProxy.java:84)
at com.sun.proxy.$Proxy115.execute(Unknown Source)
attr.gov.dtm.core.ServiceDispatcherHelper.dispatch(ServiceDispatcherHelper.java:118)
attr.gov.dtm.servlet.RequestDispatcherServlet.processRequest(RequestDispatcherServlet.java:201)
attr.gov.dtm.servlet.RequestDispatcherServlet.doGet(RequestDispatcherServlet.java:58)
at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:731)
at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:844)
atweblogic.servlet.internal.StubSecurityHelper$ServletServiceAction.run(StubSecurityHelper.java:280)
atweblogic.servlet.internal.StubSecurityHelper$ServletServiceAction.run(StubSecurityHelper.java:254)
atweblogic.servlet.internal.StubSecurityHelper.invokeServlet(StubSecurityHelper.java:136)
at weblogic.servlet.internal.ServletStubImpl.execute(ServletStubImpl.java:346)
at weblogic.servlet.internal.ServletStubImpl.execute(ServletStubImpl.java:243)
atweblogic.servlet.internal.WebAppServletContext$ServletInvocationAction.wrapRunWwebAppServletContext.java:3447)
atweblogic.servlet.internal.WebAppServletContext$ServletInvocationAction.run(WebAppServletContext.java:3417)
atweblogic.security.acl.internal.AuthenticatedSubject.doAs(AuthenticatedSubject.java:321)
at weblogic.security.service.SecurityManager.runAs(SecurityManager.java:120)
at weblogic.servlet.provider.WlsSubjectHandle.run(WlsSubjectHandle.java:57)
atweblogic.servlet.internal.WebAppServletContext.doSecuredExecute(WebAppServletContext.java:2280)
atweblogic.servlet.internal.WebAppServletContext.securedExecute(WebAppServletContext.java:2196)
atweblogic.servlet.internal.WebAppServletContext.execute(WebAppServletContext.java:2174)
atweblogic.servlet.internal.ServletRequestImpl.run(ServletRequestImpl.java:1632)
Atweblogic.servlet.provider.ContainerSupportProviderImpl$WlsRequestExecutor.run(ContainerSupportProviderImpl.java:256)
at weblogic.work.ExecuteThread.execute(ExecuteThread.java:311)
at weblogic.work.ExecuteThread.run(ExecuteThread.java:263)
cok buyuk ihtimal browser ayarlarin turkce, ve orada bir rakam gonderiyorsun. Bu gonderdigin rakam 123,45 gibi bir rakam. yani virgullu bir rakam gonderiyorsun. o rakam da ithFirmaGiris tarafindan cagiriliyor, cagirilirken de sanirim BigDecimal formata donduruluyor. o donusum sirasinda da java BigDecimal sadece 123.45 gibi noktali (.) US formatinda decimal kabul ediyor. o ndenele numara formatin uyumsuzlugundan kaynakli NumberFormatException hatasi aliyorsun.


emrahday
(18.04.18)
(2)

Dünkü bjk-bayern münih maçını neden kadın spiker sunmadı?

Günlerce gündem olmuştu, sayfalarca yazılar yazılmıştı, Semahat Hanım pozlar verip harıl harıl maç anlatımı çalıştığını söylemişti.. Hepsi boşuna mıydı!!! Neden maçı sunmayacağı yönünde veya neden sunmadığı hakkında hiçbir açıklama yapılmadı? https://eksisozluk.com/besiktas-bayern-munih-macina-kadin
Günlerce gündem olmuştu, sayfalarca yazılar yazılmıştı, Semahat Hanım pozlar verip harıl harıl maç anlatımı çalıştığını söylemişti.. Hepsi boşuna mıydı!!! Neden maçı sunmayacağı yönünde veya neden sunmadığı hakkında hiçbir açıklama yapılmadı?

eksisozluk.com

tr.sputniknews.com

www.hurriyet.com.tr

skor.sozcu.com.tr

twitter.com
maçı sunacağıyla ilgili de açıklama olmamıştı. hep "planlanıyor", "düşünülüyor" falan dendi ama maçı trt yayınlamayınca olay kafadan yattı zaten.

benim esas merak ettiğim 1. avrupadaki tek takımın maçını neden trt yayınlamadı? 2. hadi bir sebeple yayınlamadı, cengiz ünder'in maçı varken neden manu-sevilla maçı yayınlandı?


nrmnm
(15.03.18)
@nrmnm,

uzun yıllardır ister türk takımının maçı olsun, ister olmasın trt ya da açık kanal sadece salı maçlarını yayınlıyor, çarşamba maçları hep şifreli kanalda. cengin ünder bile olsa roma-shakhtar maçı popülarite olarak diğerinin çok altında kaldığı için doğru maçı yayınlamış oldu. ha belki arda roma'da olsa, belki o zaman o maçı yayınlardı yukardan gelen özel istekle.


del piero10
(15.03.18)
(6)

Uçak kazaları son dönemde neden bu kadar arttı?

En güvenli ulaşım yollarından biri olan hava taşımacılığında son dönemlerde olan ölümlü kazalar sizin de dikkatinizi çekmedi mi? 11.02.2018 - Rusya - 71 ölü18.02.2018 - İran - 66 ölü11.03.2018 - Abd - 5 ölü (helikopter kazası)11.03.2018 - İran - 11 ölü12.03.2018 - Nepal - 49 ölüTrabzon'daki gibi fac
En güvenli ulaşım yollarından biri olan hava taşımacılığında son dönemlerde olan ölümlü kazalar sizin de dikkatinizi çekmedi mi?

11.02.2018 - Rusya - 71 ölü
18.02.2018 - İran - 66 ölü
11.03.2018 - Abd - 5 ölü (helikopter kazası)
11.03.2018 - İran - 11 ölü
12.03.2018 - Nepal - 49 ölü


Trabzon'daki gibi faciaya ramak kalan kazalar da yaşandı ayrıca. Hava muhalefeti, pilotaj hatası, teknik aksaklıklar, bakım ve onarımdaki ihmaller, kuş çarpması vs gibi sebeplere ek olarak depremler ve manyetik alan değişimlerinin ne derecede etkisi var sizce?

www.dailymotion.com
Düşen uçakların hepsi kıytırık havayollarının kıytırık uçaklarından oluşuyor.

Rusya: Saratov Havayolları - Antonov An-148
İran: Aseman Havayolları - ATR-72
İran2: Özel jet - Bombardier Challenger 604
Nepal: US-Bangla Havayolları - Bombardier Dash 8 Q-400

Sıkıntı yok yani.


sadece rastlantı başka bişey değil.

belki de şöyle düşünebilirsin ama gene saçma.
bir uçak 15+ seneden sonra kullanılrsa tehlike arz eder. belli süreden sonra teklemeye başlıyor. şöyle geriye doğru baktığımızda bu ucakların atıyorum hepsi 15+ senelerinde... bu da kaza riskini arttırıyor. (böyle bişey olamaz çünkü uçaklar a-b-c bakımlarına alınıyor ve duruma göre kal oluyor)


qobel
(13.03.18)
Düşen Airbus veya Boeing değil hiç nedense


uçak kazaları çok çok çok fazla sebeple olabilir tamamen tesadüf.


basond
(13.03.18)
2014'ten bu yana kazalarin siklastigi bir gercek. Fakat bu raslantidan ote bir sey degil yine de.
O kazalarin cogunun altinda yatan sebep de human factor. Ucaklar gelecekten gelme gibi bir sey, muthus teknolojik makineler. Akliniza gelebilecek ve gelemeyecek her sey dusunulmus. Bugun ucaklarda olan teknolojilerin cogu da uzun yillardir var, yani otomobillerde elektronigin e'si yokken ucaklarda GPWS, TCAS gibi sistemler vardi yillardir.
Son birkac yilda dikkat cekici sayida kaza olmasi da ucak kazasina denk gelebilmenin asiri zor olusunu degistirmiyor. Ucak kazasi kurbani olma ihtimalin milli piyango buyuk ikramiye tutturma ihtimalini gecmez, cok daha azdir.

@bos gezegenin
You have no idea:)


stavro
(13.03.18)
istatistikler öyle demiyor ama.
muhtemelen daha cok haberleştiriliyor.

en.wikipedia.org(B3A)


(15)

En sevdiğiniz rakı-balık mezeleri neler?

Rakı balığın yanında olmazsa olmazlarınız hangileri?
Rakı balığın yanında olmazsa olmazlarınız hangileri?
sıcak atom, kalamar tava


pieta
(20.02.18)
ben balıktan ziyade bi kaç tabak kalamar ve karidesle çok daha mutluyum.
meze olarak köpoğlu favorimdir.


baharat
(20.02.18)
Kavun+Peynir
Köpoğlu
Levrek marin
Peynirli roka salata


cakabo
(20.02.18)
peynir
kavun
kuru cacik
patlicanli bisi


65 derece
(20.02.18)
peynir ve banmalik zeytinyagi yeter bana.

olmazsa olmazim degil cunku genelde olmuyor ama olsa keske her yerde, kaya korugu kalp ben.


jimicik
(20.02.18)
karides
kalamar
deniz börülcesi
humus
kabak çiçeği dolması


fragile lady
(20.02.18)
-girit kabağı mezesi / yoğurlu patlıcan(atom versiyonu da olabilir)
-fava
-deniz börülcesi, mevsim yeşillikleri, şevketi bostan. hangisinin mevsimiyse, olmazsa olmaz diyemiyorum. mevsimi olmayınca yememek daha iyi. mevsiminde yememek ayıp.
-kalamar tava
- peynirli cevizli kapya biber.

bunlardan sonra her söylenen şey balığı etkiler, balık yiceksek bu kadar bile söylemeyiz, balık yoksa
-tereyağlı karides, sadece sarımsak tereyağ ve karides
-ahtapot salatası


iyi bir peynir cesidi
kabak cicegi dolmasi
yogurtlu semizotu
atom
bebek ahtapot (ahhh yunanistan ahhhh, selam olsun sana)
karides
kalamar

gibi gibi...


kamyonsans
(20.02.18)
Deniz börülcesi
Pancar turşusu


denef
(20.02.18)
Kalamar tava, tereyağlı karides sıcak olarak en sevdiğim; köpoğlu, fava ve deniz börülcesi de favori mezelerim.


pastörizesüt
(20.02.18)
Atom, topik, yoğurtlu patlıcan, deniz börülcesi, girit ezme


fotrsapka
(20.02.18)
patlıcan salatası
fava
kalamar
çoban salata
peynir


naksidil
(20.02.18)
Humus. Her boku yerim aslinda ama humus cidden olmazsa olmaz..


reso aga
(20.02.18)
Peynir, kavun
Atom
Yoğurtlu semizotu, haydari
Acılı ezme
Kalamar tava
Babaganuş
Kabak çiçeği dolması (çıtır çıtır)

Balık yemeyip mezeye dalıyorum


aychovsky
(20.02.18)
balık sevmem ama denizden çıkan böcekleri severim.
karides ve kalamar
humus
fava
atom
patlıcan herse
şevketi bostan
bunlar favorilerim, geriye kalanları da zevkle yiyorum tabi.


kumdan kale
(20.02.18)
(9)

Kendi işinizin patronu olmak ister miydiniz?

Size bir seçim hakkı verilseydi kendi işinizin patronu olmayı seçer miydiniz yoksa sorumlulukları, iş yükü, riskleri,vs gözünüzü korkutur muydu?
Size bir seçim hakkı verilseydi kendi işinizin patronu olmayı seçer miydiniz yoksa sorumlulukları, iş yükü, riskleri,vs gözünüzü korkutur muydu?
Bir aydaki net kârım en az 20 bin lira olacaksa isterdim. Yoksa 5-6 bin lira için uğraşmam.


dissendium
(19.02.18)
dissendium +1 demekle birlikte;

Hiçbir zaman kendi işim olsun, üstüm olmasın gibi kaygılarım olmadı, sorumluluk almaktan çok hoşlanmam, ne kadar fazla sorumluluğun olursa o kadar başın ağrır.
Bunun yerine işimi yapayım paramı alayım düşüncesindeyim.


mutekebbir
(19.02.18)
isterdim.

3 bin maaşlı işte kazanmak yerine 3 bin kendi işimi yaparak kazanmayı tercih ederdim.

kendi işim. başımda saçma salak insanlar emir vermiyor, benden bir şey beklemiyor, darlamıyor, sıkmıyor, saçma iş arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kurmak zorunda kalmıyorsunuz.

işinizi geliştirmek daha iyiye götürebilmek sizin elinizde ama maaşlı çalışanlar genel olarak %5-7 oranında zam alıyor, bir taraflarını dahi yırtsalar.


eeb
(19.02.18)
kendi işimi tek çalışan ben olursam isterim.
çalışanlar aileden olursa ya da bir gün evlenirsem, eşim, çocuğum çalışacaksa olabilir.


tabudeviren
(19.02.18)
Tabii ki de isterdim :)


pastörizesüt
(19.02.18)
Aylık en az 100 - 120 bin lira kemiksiz kar bırakmıyorsa kesinlikle bulaşmayacağım bir iş.


roket adam
(19.02.18)
İş hayatında 20+ yılımı doldurduktan ve danışmanlık verecek duruma geldikten sonra kendi işim. Müşteri bulması biraz zor diye şimdilik iş yerinde çalışıyorum, ama yavaş yavaş o yola giriyorum ben.


SiyamkedisiZorro
(19.02.18)
tabii ki isterdim ve gözüm korkmazdı. hedefim de o zaten.


runagain
(19.02.18)
Kendi işimin patronu olmak için bir ay içinde motosikletimi satacağım.


yirmisantim
(20.02.18)
(10)

Aynı anda birkaç kişiyle flörtleşmek aldatma sayılır mı?

Birkaç kişiyle görüşüyorsunuz ancak hiçbiriyle adı konmuş bir şey yok. Aralarından birisini seçiyorsunuz ve sevgili olmaya karar veriyorsunuz. Bu olayda seçilen ve sevgili olunan kişi siz olsaydınız kendinizi aldatılmış hisseder miydiniz?Cevaplara yaş ve cinsiyet bilgilerinizi de eklerseniz seviniri
Birkaç kişiyle görüşüyorsunuz ancak hiçbiriyle adı konmuş bir şey yok. Aralarından birisini seçiyorsunuz ve sevgili olmaya karar veriyorsunuz. Bu olayda seçilen ve sevgili olunan kişi siz olsaydınız kendinizi aldatılmış hisseder miydiniz?

Cevaplara yaş ve cinsiyet bilgilerinizi de eklerseniz sevinirim.
Görüşmek /flörtleşmek ayrımı iyi çizilmeli. Birileriyle sadece tanışmak için ilk birkaç seferi görüşüyorsam pek sıkıntı değil ama flörtleşme giriyorsa işin içine, yani kurdur, iltifattır, duygudur o zaman yalnız bir kişi olmalı.
Yani benimle görüşen bir kişi ile güzel bir samimiyetimiz olduysa, flörtleşiyorsak başkaları olması rahatsız eder tabii.
26e


senolll
(19.02.18)
flörtleşmelerden birinde duygular devreye girmeye basladiktan sonra digerleri devam ediyorsa rahatsiz olurum. yanlis bulmaktan bahsetmiyorum, bunun siradan bir sey olduguna da ikna olabilir insan ama rahatsiz olmayi engellemez.


Şimdi çirkefleşeceğim. Ben okuduğumda otomatikman "Diğerleri ne hisseder" gibi anladım ama meğerse onların adı bile geçmiyor, seçilen insan için soruluyormuş. İnsanların duyguları var. Birine kur yapıp, umut verip sonra "adı konmuş bişey yok zaten" diye bırakmak çok acımasızca, insanlar sizin de onlar gibi duygu taşıdığınızı varsayıyorlar ve sizinle ilgili hayaller kurabiliyorlar. Çok ah alırsınız.


:)
(19.02.18)
Valla devir böyle, aldatma filan sayılmaz.
30K


lcha
(19.02.18)
Hayır, hissetmezdim. Adı konana kadar sorun yok.

27, Erkek.


yirmisantim
(19.02.18)
Sistem böyle yürüyor zaten tek tek denesen ömür yetmez.


Ortada ilişki yokken birden fazla kişiyle flörtleşmede herhangi bir sorun yok bana göre. Çok normal.


Adi konana kadar aldatma saymam, hatta hak da veririm.
34k


aychovsky
(19.02.18)
1- Aldatma sayılmaz.
2- Ben bu tarzda hareket eden bir adamım.
3- Ama bu kafa yapısına sahip bir kadın bana itici gelirdi.

36E


twelfth
(20.02.18)
gözleri açık dolaşmak tehlikeli abartıldığında zamanla kendinize ait bir gözünüz kalmayabilir dikkat


lubbullub
(20.02.18)
(5)

İstanbul'da panoramik manzaralı mekan

İki kişilik romantik bir akşam yemeği için şehre hakim, yüksek bir yerde olan en kaliteli mekan hangisi? Bütçe sorun değil, yeter ki güzel bir akşam geçirelim.
İki kişilik romantik bir akşam yemeği için şehre hakim, yüksek bir yerde olan en kaliteli mekan hangisi? Bütçe sorun değil, yeter ki güzel bir akşam geçirelim.
The Marmara Taksim en üst katı, veya Ceylan Intercontinental. Alkolsüz 250-300 arası ödersin


En kaliteli mi bilmem ama Vogue restaurant bayağı iyi bence.


peggy
(12.02.18)
+1 okumakserbestbegenmeksart

swissotel in en üst katında ki Gaja da olabilir.


datdiridat
(12.02.18)
cihangirde 5. kat restaurant


makinist
(15.02.18)
sapphire seyir terası vista cafe olabilir manzarası süper
diğer yazılan yerlere gitmediğim için kalite kıyaslaması yapamıyorum


devilone
(15.02.18)
(15)

Dolandırıcıların listesi sabitlenmiş duyuruyla en üstte olmalı mı?

Son zamanlarda burada çok fazla dolandırılma hikayesi okuyorum. Aslında dolandırıcılar da belli kişiler, sayıları çok fazla değil. Hesaplarının uçurulmasına karşıyım çünkü yeni nickle 0'dan kolayca tekrar gelebilirler. Peki suçları ispatlandığı takdirde, modlar tarafından liste halinde sabitlenmiş b
Son zamanlarda burada çok fazla dolandırılma hikayesi okuyorum. Aslında dolandırıcılar da belli kişiler, sayıları çok fazla değil. Hesaplarının uçurulmasına karşıyım çünkü yeni nickle 0'dan kolayca tekrar gelebilirler. Peki suçları ispatlandığı takdirde, modlar tarafından liste halinde sabitlenmiş bir duyuruyla en üstte olmalı mı?

Eğer olmamalı diyorsanız herkesin dolandırıcı üyeler hakkında bilgi sahibi olabilmesi için nasıl bir çözüm üretilmeli?

edit: Bir arkadaşımız dolandırıcıların da bu listeyi görüp önlem için yeni hesaplar alacağını belirtti ama biliyoruz ki nerdeyse hepsi sadece bu sitede alınık/satılık bölümüne uğrayıp çıkıyor. Dikkat edeceklerini düşünmüyorum.
Evet, hesaplarını uçurunca yeni hesap almayı akıl edebilen bu arkadaşlar isimleri üstte sabitlenince bunu yapamıyorlar.

edit: nigeo +1


himmet dayi
(31.01.18)
özür dilerim ama dolandırılmak ne demek?
dolandırılmayın arkadaş o halde.


nigeo
(31.01.18)
@himmet dayi Duyurularda dolandırıcı olduğu ifşa edilenleri incelersen çoğunun hesaplarını kapatmadığını ve hala aktif olduklarını göreceksin :)


özür dilerim ama öldürülmek ne demek?
öldürülmeyin arkadaş o halde.

özür dilerim ama tecavüze uğramak ne demek?
tecavüze uğramayın arkadaş o halde.

liste yayınlansa da uçurulsalar da yeniden gelecekler. en mantıklısı dikkatli olmak. zaten duyuru yönetimi de bu tip şeylere karışmıyor.


elorelia
(31.01.18)
@elorelia

kıyaslamaların mantıklı değil. dolandırılmak kesin olarak önlenebilecek bir şey. örneğin tanımadığın birinden alışveriş yapmamayı tercih edebilirsin. böylece dolandırılmaktan kurtulursun. ölmek ya da teavüze uğramak örneklerini vurucu olduğu için vermişsin ama bunlardan kurtulmak dolandırılmaktan kurtulmak gibi değil. saçma bir yaklaşım.


himmet dayi
(31.01.18)
@elora
" en mantıklısı dikkatli olmak."
zaten dolandırılmayın bu demek.

eğitim eğitim eğitim


nigeo
(31.01.18)
benim örneklerim 10 saçmaysa nigeo'nun örnekleri 7 saçma. hayatımda hiç dolandırılmadım, bazen gerçekten gerizekalılık gerektiriyor ama oluyor yani. bile isteye dolandırılmıyor ya kimse.

@ben de diyorum ki ne kadar dikkatli olursanız olun, bazen olabiliyor böyle şeyler. 3 cümlesini okuduğunuz insanın eğitimi hakkında bu kadar kesin yargıya varmak ya da eğitime vurgu yapmak neden?


elorelia
(31.01.18)
harbi dolandırıcılara cidden birşey yapılsın da, hiç mi Salem Cadı Mahkemelerini duymadınız?


binder dandet
(31.01.18)
Kişisel görüşüm;

ekşi duyuru bir alışveriş sitesi değil. Alınık/Satılık bölümü de herhangi bir şey almak ya da satmak isteyen kişileri buluşturmak için var. Dolandırılıp dolandırılmamak kişilere kalmış bir durum. Duyuru ile bağdaştırılması mantıklı değil. O yüzden duyuru moderasyonunun buna bir yaptırımda bulunması da mantıklı değil.


himmet dayi
(31.01.18)
Alınık/satılık kategorisinde bir mesaj panosu oluşturulur. Dolandırılan kişiler birkaç kanıtla birlikte buraya not düşer dolandırıldığına dair. Dolandırıcının nick'ini de paylaşır. O kategoriye giren kişi oradaki panoya bir göz atar. Ana sayfada kan aranıyor duyuruları ve Duyuru'nun genelini ilgilendiren konular haricinde bir duyurunun sabitlenmesini doğru bulmuyorum. Siteye her gün giren kullanıcılar sürekli dolandırıcıların adını görmek zorunda değil.


dissendium
(31.01.18)
@elora

senin eğitimin hk bir şey demedim. banane zaten.

söylemek istediğim "dolandırılmayın" demek zaten "eğitim" demek.
yani duyuru'nun tepesine nick sabitlemek faydasız. yeni rumuzla da gelirler. iş değil, çözüm değil.
abuk subuk kişilerden abuk subuk yöntemlerle alışveriş yapmayın demek önemli. ki bu da yukarıda sabir.
senin analojin de rezildi. az-eğitim'e yorulabilir.


nigeo
(31.01.18)
bu dolandırıcılar yüzünden biz duyuru kullanıcılarının ciddi olarak zarar gördüğünü düşünüyorum.

şimdi ben bişey satmak istiyorum insanlar sırf bu dolandırma olayından mesaj atayım bir sorayım bile demiyor.

aynı şekilde bişey almak istiyorum, ilgimi çeken bişey görüyorum, ya 3 kuruşluk şey ama dolandırılıcağım sinirlerim bozulacak neyse boşver xtir et diyorum.

cevap: olmalı


Photographer
(31.01.18)
mahkeme sonucu varsa kullanıcı adıyla falan değil bildiğin ismiyle sabitlenebilir.
bunun dışında kullanıcıların beyanı hiçbir şey ifade etmez.

ayrıca listede olmayan bir dolandırıcı gelir ve yine seni dolandırır. buna önlem alamazsın. nigeo'ya katılıyorum.


en agir cezayi almalilar fakat bana gore sende dolandiricisin belki, kimin dolandirici olduguna neye gore karar veriyorsunuz. birisi kafasindan bir sey uydurup, 2 tane ss koyunca dolandirildigini ispatlamis mi oluyor.


purple rain
(31.01.18)
'Dolandırılmayın' demek ne kadar saçma ve bayağı, insanlar bile isteye dolandırılıyorlar zaten.

Nick ifşası hiç pratik değil. Onun yerine dolandırılanlar gelip nasıl dolandırıldığını anlatsın ki diğerleri yöntemleri öğrensin. İnsanların bilinçlenmeleri sağlanırsa doğal olarak bu olayların sayısı düşecektir.


(7)

İnsanların açlık çektiği filmler

Aşağıdaki filmler dışında karakterlerin ellerin altında kısıtlı yiyeceklerinin olduğu, günden güne zayıfladıklarını görebildiğimiz, yemek için devamlı arayışta oldukları ve birbirleriyle savaştıkları filmler arıyorum. Tür olarak fantastik dışında her şey olabilir. Hayatta kalma, kıyamet sonrası, sav
Aşağıdaki filmler dışında karakterlerin ellerin altında kısıtlı yiyeceklerinin olduğu, günden güne zayıfladıklarını görebildiğimiz, yemek için devamlı arayışta oldukları ve birbirleriyle savaştıkları filmler arıyorum. Tür olarak fantastik dışında her şey olabilir. Hayatta kalma, kıyamet sonrası, savaş, gerilim, dram,vs.. hepsi kabulüm :)


Never on Tuesday
Alive
Stalingrad
Cast Away
Vertical Limit
The Pianist
Gerry
Touching the Void
The Snow Walker
Flight of the Phoenix
Into the Wild
Blindness
The Road
Hunger
127 Hours
The Divide
Into the White
Life of Pi
The Book Thief
La Cueva
the machinist
Edit: Aclik var ama bunla ilgili bir kavga dovus yok. gene de guzel film.


skulldragon
(23.01.18)
Belki kenarından Snowpiercer olabilir.
Daha da iyisi için Soylent Green var.


kobuzchu kiz
(23.01.18)
the way back


dedimmidemedimmi
(23.01.18)
voshojdenie


lesmiserables
(23.01.18)
Cinderella Man


rapon
(23.01.18)
Listede adı geçen Hunger hangisi bilmiyorum, 66 yapımı Hunger'ı tavsiye ederim.Baştan sona açlığı işliyor ve olağanüstü gerçekçi.

www.imdb.com


harvey
(23.01.18)
En sevdiğim.

Post apocalyptic era veya pos apokaliptik olarak aratırsan fazlasıyla, hani gerçekten istemeyeceğin sayıda, nasıl anlatsam ''istemiyorum artık yeter, apokaliptiklikten kusçam'' moduna girecek kadar çok seçenekte film/dizi/oyun bulabilirsin.

film olarak, i'm legend.
i.hizliresim.com

dizi olarak, twd.

oyun olarak, the last of us.

şehir olarak, kapalı maraş.


onemoremile
(23.01.18)
(12)

Hangi filmde/dizide hangi karakteri oynamak isterdiniz?

Size bu zamana kadar çekilmiş filmler/diziler arasında bir rolü oynayabilme hakkı verilseydi, bu hangi karakter olurdu ve neden?
Size bu zamana kadar çekilmiş filmler/diziler arasında bir rolü oynayabilme hakkı verilseydi, bu hangi karakter olurdu ve neden?
Çocuklar duymasın'daki temizlikçi kadın.


doxanikee
(10.12.17)
Yabancı dizi Legends of tomorrow Heatwave

Yerli Kertenkele ziya hoca


Sandman
(10.12.17)
Randy Marsh - pics.me.me

Gerçek hayatta olamadım. İşte o yüzden böyle bir şans verseler Randy Marsh'ın kafasını yaşamak isterdim.

Hayranıyız. Bıyığına kurban olduğum..


AlsterWasser
(10.12.17)
Sicak saatler - cehennem cevdet
Yedi numara - vahit emmi


inglorious basterds'te christoph waltz'un canlandırdığı hans landa veya schindler's list'te ralph fiennes'in canlandırdığı amon göth. çünkü nazi atmığıyım. ikisi gördüğüm en karizmatik, en acayip, en şahane karakterler olabilir. amon göth'ün gerçek halinden bahsetmiyorum bu arada tabii ki, filmdeki halini söylüyorum.


der meister
(10.12.17)
The godfather-michael corleone
Leon-leon
Mystic river-jimmy
Kadin kokusu-albay
Kurtlar vadisi-mehmet karahanli


a summer day
(10.12.17)
scrubs carla


speranza
(10.12.17)
lost'un faraday'i. bunca dizi-film izledim, kendimi bu kadar özdeşleştirdiğim karakter yoktur. diziyi izlediğim dönemde hele, hepten öyle eziktim, tam benim la bu diyordum. oyunculuk yeteneğim yok ama o rolü iyi oynardım sanırım. kızıl sevdamız bile aynı <3
yeri gelmişken orospu charlotte'ı da anmak lazım.


Bruce
(10.12.17)
Harry Potter serisinde Hermione olmak isterdim =)


blue serenity
(10.12.17)
Desmond hume.


[GODDARD]
(10.12.17)
behzat ç.'de gittikleri pavyonda sürekli dans eden kepçe kulaklı minik amca.


The O.C.'deki Seth.

Spoiler___

4 sezon boyunca kimselere bulaşmadan, kaykaydı, yelkenliydi, çizgi romandı takılıp üstüne dizinin en güzel kızıyla çıkıyosun.

Spoiler___

Temiz.


onemoremile
(11.12.17)
(15)

Neslişah Alkoçlar güzel mi sizce?

Sizce güzel mi, standart mı yoksa çirkin mi? 10 üstünden puanlamaya karşıyım ama isteyen puan da verebilir.
Sizce güzel mi, standart mı yoksa çirkin mi? 10 üstünden puanlamaya karşıyım ama isteyen puan da verebilir.
Standart.
Şimdi bakınca güzel değil diyemiyorum ama yolda görsem "aa ne güzel kadınmış" demem.


mutekebbir
(05.12.17)
Güzel değil bence.


ms brownstone
(05.12.17)
ortalama


acckr
(05.12.17)
çirkin değil. güzel de değil. yani sadece fiziksel olarak değerlendiriyosak bence bi albenisi yok.


elorelia
(05.12.17)
Değil. 3/10.


dissendium
(05.12.17)
güzel.


Bence guzel degil ama cirkin de degil. Bakimli.


dedim ben sana
(05.12.17)
çekiciliği var ama estetikten sonra daha bi hitap eder oldu :))


red hot chili
(05.12.17)
o kadar estetiğe, bakıma, spora rağmen hayır. çirkin diyemem ama güzel de değil.


pinkpeony
(05.12.17)
güzel ama ortalama.


runagain
(05.12.17)
çirkin.


tughan
(08.12.17)
güzel değil bence cık


nurbanu sultan
(07.07.18)
Vasat, 5/10 falan


doxanikee
(07.07.18)
Ondan güzel çok kişi var; hele annesi ve anneannesiyle karşılaştırınca çirkin ama genelde güzel bbce, fena da değil. Eli yüzü düzgün, bakımlı ve cici.


aychovsky
(07.07.18)
(9)

Asgari ücret ne kadar olmalı?

Sizce asgari ücret net olarak ne kadar olmalı?
Sizce asgari ücret net olarak ne kadar olmalı?
enflasyon düşünüldüğünde en az 2 bin.


sir gawain
(01.12.17)
saati 8 dolar.
günde 8 saat.
ayda 20 gün.
dolar 4 tl.

5120 tl


yav asgari ücretle ne ilgisi var. paranın değeri ve alım gücü önemli olan değil midir? asgari ücret 1400 tl olsun ama etin kilosu 10 tl olsun mesela. gıda fiyatları ucuzlasın.


sizofren06
(01.12.17)
türkiye'de malesef bunun dengesi yok.
asgari ücret 2500 olsa ekmeği direk 2 liraya çıkarırlar, yine bi faydası olmaz.

şu anki fiyatlara göre 2500 olsa iyi olur.
2000 de olumlu.


ortalama kira 600 tl 4 kişilik aile giderleri kişi başı 500 olsa 2000 ekstra harcamalarıda eklersek en az 3200 tl olmalı ki bu 6. derece memur maaşı zaten memurda rezil ki bu ülkede.


mikahakkinen
(01.12.17)
Asgarî ücrete zam gelmesin. Zam gelince bir şey değişmiyor, alım gücü artmıyor. Hatta zam geldi diye her şeye zam yapıyorlar alım gücü düşüyor bile olabilir.


zam geleceğine alım gücü artsın +1

ama gıda, konut gibi temel şeylerin fiyatları bu seviyede kalacaksa en az 2500 olmalı bence.


sabirstone
(01.12.17)
ne kadar bilmem ama şehrin büyüklüğüne göre değişmeli ücret, istanbul'da en fazla olmalı, bu şekilde şirketler daha ucuz iş gücü olduğu için fabrikalarını doğu illerine kaydırabilir, ülkeye denge gelir.


7 coğrafi bölge her bölgenin kendi içinde bile farklılıkları var. ülkenin 5'te 1'i olan istanbul. bu şekilde yurt genelinde asgari ücret belirlemek verimsiz.

önce bölge sayısı artırılmalı, her bölge kendi ücretlerini belirlemeli.


(2)

Çalışanlara patron/müdür sorusu

Patronunuzun/müdürünüzün 3 tane karakter özelliğini veya davranışını değiştirme hakkınız olsa hangilerini değiştirirdiniz, neden?
Patronunuzun/müdürünüzün 3 tane karakter özelliğini veya davranışını değiştirme hakkınız olsa hangilerini değiştirirdiniz, neden?
Çok ve gereksiz konuşuyor
Fazla canımlı cicimli konuşuyor
İstediği birşey olmadığında trio atıyor (bu ayrı bir başlıkta uzun uzun irdelenesi bir konu)

Müdürüm kadın 40 yaşlarında.


-Sırf birisi sadece ona karşı efendi(alık) diye onu etrafında barındırması, yani işini yapana değil de efendi olana değer verme çabası (ama bu sistem asla çalışmaz, yazık kaybettiği paralara oturup ağlasın şimdi)
-insanların ağzına 1 tutam bal çalıp, sürekliliği sağlayamaması (kısa zamanda kazanç gibi görünse de uzun zamanda işler elinde patladı, bu huyunu düzeltirse forbes listelerinde görebiliriz kendisini)
-her gece saat 3-4 arası şirkete gelip şirkette uyuması(arkadaşım çoluğun çocuğun aile hayatın var, git onlarla ilgilen oğlun ileride bu durumu çok başına kakacak, huzurun kalmayacak yaşlandığında)

Farkettiğiniz gibi kendim için hiçbirşeyi istemedim. Ben zaten istediklerim arasında elde edebileceklerimi kimseye sormadan bi' yolunu bulur alırım.

Ama bu konularda karakter özelliklerini değiştirirse çok daha fazla kazanır. Çünkü bence şahane bir potansiyeli var fakat tam verimle kullanamıyor.


mete kudur
(17.11.17)
(2)

ios uygulama önerisi

Dilediğiniz kategoriden en mumnun olduğunuz ücretsiz uygulamaları önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler!
Dilediğiniz kategoriden en mumnun olduğunuz ücretsiz uygulamaları önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler!
DrumKnee 3D
A Word
Sudoku :)
Soccer Stars
Sesli Sözlük
Shazam
İBB CepTrafik
Photo Vault


silah taciri
(15.11.17)
Instagram
Twitter
Shazam
Moovit
Yemeksepeti
Yandex map
Alirxpress
Snapseed
Milliyet


(15)

Sorum hanımlara

Ciddi düşündüğünüz bir beyin askerliğini herhangi bir sebep yüzünden yapmadığını ( muaf, bedelli, kaçak, tecilli, vs) öğrenirseniz ne düşünürsünüz? `Askere gitmemiş adama kız verilmez` lafı aileniz ve çevreniz için ne kadar doğru?
Ciddi düşündüğünüz bir beyin askerliğini herhangi bir sebep yüzünden yapmadığını ( muaf, bedelli, kaçak, tecilli, vs) öğrenirseniz ne düşünürsünüz? Askere gitmemiş adama kız verilmez lafı aileniz ve çevreniz için ne kadar doğru?
Hicbir sey dusunmem.
Hatta askerligi muthis bir seymis gibi tanimlayan biriyle olursam ikinci ucuncu kez dusunurum yani.


kuehles blondes
(30.10.17)
aşılabilecek bir sorun olarak görürüm. gider yapar, beklerim. ya da bedelli bekleriz ya da bir şekilde çözülür; tek derdimiz bu olsun...


patty duke
(30.10.17)
benimki bedelli yaptı. eğer bedelli şansı olup da askere gitseydi o zaman evlenmezdim. askere gitmek isteyen adamla evlenilir mi ya.


sta
(30.10.17)
Bizde verildi ablam evlendi. Ben çok takmam ama askere gidip gelmesi 1 yıl sürecekse çok aşık değilsem bekleyeceğimi sanmıyorum.


powerpufgirl
(30.10.17)
Ben de dahil ailede kimse böyle şeylere takılmaz.


mutekebbir
(30.10.17)
Ben vicdani redçi olduğum için zaten gitmemiş olması tercihim. Eşim okulu uzatmış yıllarca askerlik yapmamak için sonra bedelli yapmış. Kendi çalışıp biriktirdiği parayla.

He evlenirken babam bana sormuştu, ben de yapmış Malatya'da diye geçiştirmiştim, bedelli olduğunu söylemedim. :)


old possum
(30.10.17)
Açıkçası, benim sormak aklıma bile gelmezdi herhalde askerliğini yaptı mı diye.
Ben umursamazdım, ailemden kimsenin de umrunda olmazdı.


sopiro
(30.10.17)
Eve bir parkur kurun kontrol edin.
Selamlama nizami mi, atışlar nizami mi vs. Bir de evlenmeden sınıfını belirleyin, önemli bunlar.

Artık olmadı disko.


bedelli yaptıysa ooo zengin demek ki, iyiymiş derim.
muafsa inşallah önemli bi sağlık problemi yoktur derim.
eğer mantıklı bi sebeple yl vs tecilli ise np. ama nasıl olsa yapmak zorunda kalacağını bile bile 30a kadar erteliyosa ve aynı şekilde kaçaksa boş beleş adam mı acaba derim.


elorelia
(30.10.17)
Benim icin onemli olan askerligin bedelli, muaf bir sekilde aradan cikmis olmasi. Bedelli olsa guzel olur mesela. Giderse de beklenir yani büyük bir sorun degil bu. Askere gitmek isterse olmaz gibi bir karşi çıkmaya da anlam veremedim. Ailem de askerlikle bir sekilde iliskisi kesilmisse bir sey demez. Yeter ki evlendikten sonra benim uzun süre asker bekleme durumum olmasin. Onun disinda sorun edilecek bir mevzu degil.


aquarium
(30.10.17)
sta+1
İyi ki erkek arkadaşıma denk gelmiş de bedelli yapmış diye seviniyorum.
Ha bir de, ailemin aklına gelip soracağını bile sanmıyorum 35 yaşında adama.


kobuzchu kiz
(30.10.17)
Ay sevinirim, aferin ona derim.


lcha
(30.10.17)
Mümkünse bedelliyi beklemesini şiddetle tavsiye ederdim. İster gider ister gitmez isterse kaçar isterse tecil ettirir kendi nasıl isterse öyle yapar. Ailem de müdahale etmez, yorum dahi yapılmaz.


mümkünse bedelli yapsın
erkek kardeşim var, bedelli çıksa diye dua ediyoruz. aile için de sorun değil yani.
ama sorun olacak da olsa bedelli yapmış adama x şehirde yapmış diye atmazdım, hiç mi askerlik hatırası diye bir şey duymadınız? mutlak çıkar o yalan ortaya. bizde 40 sene anlatırlar askerlik anılarını.

kaçaksa sıkıntı, 34 yaşındayım. adam da bu yaşlarda olur diyelim, bu yaşa gelip bu kadar önemli bir mevzuyu halledemediyse, şüphelerim olur kendisi hakkında. askerlik bi ara başlanıp bırakılmış, tezi yazılamamış bir master, heves edilip 2-3 kur gidilmiş bırakılmış dil kursu filan değil. bu ülkede adım atacak olsan sıkıntı. yurtdışında yaşıyorsa da dövizle yapabilir :)

muafsa neden muaf bakmak lazım.tecilliyse akademik takılıyoruz demek, sorun olmaz herhalde dönüp dolaşıp akademiyi buluyorum zaten :/


niye ama
(30.10.17)
Saçmalık.


l arrache coeur
(30.10.17)
(1)

Ymm faaliyet belgesi ücreti ne kadar?

Yeminli mali müşavirler odasından alınan oda faaliyet belgesinin ücreti ne kadar?
Yeminli mali müşavirler odasından alınan oda faaliyet belgesinin ücreti ne kadar?
izmirde 25 lira.

izmirymmo.org.tr!post-1320-İzmir YMMO Belge Ücretleri


tosunpasa
(20.10.17)
(13)

En sevdiğiniz 80'ler şarkıları hangileri?

80'lerden bir playlist hazırlıyorum. Bütün önerilerinize açığım :)
80'lerden bir playlist hazırlıyorum. Bütün önerilerinize açığım :)
Iron Maiden - 2 Minutes to Midnight www.youtube.com

bütün önerilere açığım dedin \m/


AlsterWasser
(18.10.17)
self control'suz 80'ler listesi eksik olur bence

www.youtube.com


der meister
(18.10.17)
Taylor Dayne de olsun orda.

tell it to my heart -- > www.youtube.com

I'll be your shelter --> www.youtube.com


AlsterWasser
(18.10.17)
sweet child of mine
(klişeden öldü)


yes-owner of a lonely heart
cheri cheri lady, you're my heart/soul, brother louie - modern talking
toto - hold the line


Bruce
(18.10.17)
Another day in paradise
Boat on the river
Jeanne
Ice ice baby
Lambada


a r a m i s
(18.10.17)
burn in hell - twisted sister
youth gone wild
quicksand jesus
i wanna be somebody - wasp
child in time


skid row
(18.10.17)
abba - the day before you came
starship - nothing gonna stop us now
starship - we built this city
survivor - burning heart
robert tepper - no easy way out
alphaville - forever young
bananarama - cruel summer
bananarama - venus
dead or alive - you spin me round
the jacksons - can you feel it
men at work - who can it be now?
cyndi Lauper- time after time
bonnie Tyler - total eclipse of the heart


sporty
(18.10.17)
Top Gun müziği- Take my breath away yoksa o 80'ler eksiktir ;)

www.youtube.com


orion
(18.10.17)
Depeche mode - lie to me / strangelove / behind the wheel / never let me down again


EasyTiger
(18.10.17)
Toto - Hold The Line denmiş, + on milyon yapıyorum.
A-ha - Take On Me
Journey - Don't Stop Believing ile Separate Ways
Alice Cooper - Poison
Phil Collins - Against All Odds
Bon Jovi - Livin' On A Prayer
Simply Red - Stars
Hall & Oates - Maneater
Billy Ocean - Caribbean Queen ile Suddenly
Michael Sembello - Maniac
Whitesnake - Is This Love
Cutting Cree - I Just Died In Your Arms
Culture Club - Karma Chamelion
Def Leppard - Love Bites
Duran Duran - Come Undone
Bir de Guns 'N Roses - Don't Cry


aychovsky
(19.10.17)
madonna - la isla bonita ilk ezberlediğim şarkıydı
falco - jeanny
modern talking - brother louie


devilone
(19.10.17)
MJ- Billie Jean, beat it, neredeyse bütün şarkıları
Madonna: La isla bonita
Eurythmics - Sweet dreams
kim söylüyordu hatırlayamadım ama footloose
Cyndi Lauper - Girls just want to have fun
Rocky'de çalan Eye of the tiger
Nena -99 Luftballons


SiyamkedisiZorro
(19.10.17)
(11)

Kendinizi 10 yıl sonra nerede görüyorsunuz?

Sb
Sb
kira gelirleriyle veya faizle gecinen biri olarak goruyorum. yani 40 yasindan onceki en buyuk amacim calismayip ortalama bir gelirle yasamimi surdurmek.


baldur2
(17.10.17)
kendimi göremiyorum.


booty hunter
(17.10.17)
baldur2 +1 = baldur3
:ppp


nıç
(17.10.17)
Belki ve umarım ölü olarak umarım mezarda.


sodakapagi
(17.10.17)
mülteci kampında yemek sırasında kaynak yapanlarla tartışırken :)


redeath
(17.10.17)
şu an oldugum yerde.


Ben de görmüyorum.

10 sene çok büyük bir zaman. 10 sene önceki halime ne kişi olarak benziyorum, ne de 10 sene önce olacağımı düşündüğüm bir yerdeyim. Alanımda akademisyen olmak istiyorum ama kısmet.


aychovsky
(17.10.17)
günlük gidip geleceğim bir işim olmadan para geliri sağladığım, buna bağlı hiçbir şey yapmadan ya da ne istersem yapabileceğim bir hayat.


10 sene tabii ki çok uzun bir zaman ama umarım yurtdışına çıkmış olurum. hazırlığa yeni başladığımı ve yurtdışı için en büyük şansımın yüksek lisans olacağını düşünürsek, normal şartlarda bundan 5-6 sene sonra çıkmış olmam, 7-8 sene sonra da yüksek lisansı bitirmem gerekir. haliyle avrupa veya rusya'da düzenli bir gelirimin, oturmuş düzenimin olmasını ya da yapacak olursam doktoranın son demlerinde olmayı beklerim 10 sene sonra.

fiziksel ve mental olarak sağlığım yerinde olsun ve LÜTFEN türkiye'den daha iyi bir ülkede olayım. gerisi çok mühim değil. hallolur. ama buradan her istediğinde çıkıp gidemiyorsun işte. onu halletmem lazım.


der meister
(17.10.17)
babam işleri düzeltmiş, ben de işimi bırakıp onun yanına geçmişim meğersem. babasının holdinginde spor arabalarla gezip ne işe yaradığı belli olmayan berke olmak istiyorum.


rahip janick
(17.10.17)
404 not found


(7)

Bekar ve yalnız yaşayan erkeklere temizlik sorusu

1-Haftada veya ayda kaç kez temizlikçi kadın çağırıyorsunuz? 2-Eğer düzenli olarak eve gelen birisi yoksa yemek hariç diğer ev işleriyle nasıl başa çıkıyorsunuz?
1-Haftada veya ayda kaç kez temizlikçi kadın çağırıyorsunuz?

2-Eğer düzenli olarak eve gelen birisi yoksa yemek hariç diğer ev işleriyle nasıl başa çıkıyorsunuz?
2- Sürekli temiz tutarak.


giovanne
(05.10.17)
Kendinle ilgilenmek, evinle ilgilenmek bunlar basit şeylerdir. Ve beni mutlu eden şeylerdir.

Sonuçta KENDİMLE ilgileniyorum, KENDİ EVİMLE

Yani bu beni yormuyor, canımı sıkmıyor. Evle ilgili hiçbir şey sıkıntı değil. Zor değil


MaNOfTheYear
(05.10.17)
Tek degilim ama tek yasasam temizlikci falan cagirmazdim. Arada bir kendim bu islere kalkisitigim oluyor ve genel ev temizligini 4-5 saat gibi uzun bir surede yapmayi nasil basardiklarini anlamiyorum insanlarin. Sahsen cok daha hizli yapiyorum. Ama tek yasasam her hafta ugrasmaktan dolayi bikkinlik gelir miydi bilmem.


stavro
(05.10.17)
tek yasiyorum, temizlikci cagirmiyorum, haftada 1-2 kere süpürge ile süüpürürüm, kirlenen yerler mutfak ve banyo gibi onlarida düzenli temiz tutarim.

genelde bu isleri hosuma giden programlari dinlerken yaparim, biraz stress atma modunda hallediyorum.


kurnaz
(05.10.17)
Evi çok kullanmayınca çok kirlenmiyor da. Tek başıma zaten pek kirletemiyorum, kısmen düzenliyimdir bir de. 2 haftada bi 2-3 saat civarı süren temizlikle halloluyor. Tabi nerede yaşadığın da önemli (toz, toprak, evin boyutu vs.)


bartman
(05.10.17)
Minumum esya, surekli toplu tutacaksiniz. Bulasik aninda yikanmali. Cop her gun cikarken elinizde olmali. Mesela bazali yatak olmamali. Ayakli karyola. Hemen altini silin diye. Bunun gibi.


ykyt
(05.10.17)
Valla hiç temizlikçi cagirmadim. Temizliği de kafama ne zaman eserse o zaman yapıyorum.


(8)

Favori duyurularınız hangileri?

Hem eğlenelim, hem öğrenelim. Favori duyurularınız hangileri?
Hem eğlenelim, hem öğrenelim. Favori duyurularınız hangileri?
9 sayfa favorim var hepsini eklemem mümkün değil son beş;

www.eksiduyuru.com

www.eksiduyuru.com

www.eksiduyuru.com

www.eksiduyuru.com

www.eksiduyuru.com


mutekebbir
(02.10.17)
tabiki kedi kumuna işeyen elemanın duyurusu aşsllsdl

www.eksiduyuru.com


sta
(02.10.17)
Favoriden kastınız ne bu arada? Favorilere ekleyip sonra okurum lazım olur dediğimiz duyurular mı yoksa komik eğlenceli veya dalga geçilen duyurular mı?


Fusha
(02.10.17)
sta +1.
efsaneler üstü bence o duyuru.


sutlu nescafe
(02.10.17)
En komiklerden biri (büyük olasılık troll) eve attığı hatuna harekat planı yazan arkadaş vardı. Kareli bir kağıda yapacaklarını adım adım sıralamıştı.


sl78
(02.10.17)
(40)

Kızlık soyadını kullanmaya devam eden evli kadınlar

Erkekler; eşiniz evlenince kızlık soyadını kullanmaya devam ederse bunu nasıl karşılarsınız ? Kızlar; evlendikten sonra kızlık soyadınızı kullanmaya devam etmeyi düşünüyor musunuz, eğer siz istediğiniz halde eşiniz istemezse bunda ısrar eder misiniz yoksa vazgeçer misiniz ? Yorumlarınıza cinsiyet,
Erkekler; eşiniz evlenince kızlık soyadını kullanmaya devam ederse bunu nasıl karşılarsınız ?
Kızlar; evlendikten sonra kızlık soyadınızı kullanmaya devam etmeyi düşünüyor musunuz, eğer siz istediğiniz halde eşiniz istemezse bunda ısrar eder misiniz yoksa vazgeçer misiniz ?

Yorumlarınıza cinsiyet, yaş ve medeni durumunuzu da eklerseniz sevinirim.
Su anki soyadimi fonetik olarak hic guzel bulmuyorum, zaten ilk soylemede dogru yazabilen de yok :( o yuzden gelecekteki esimin soyadi daha guzel bisey olursa arkama bakmadan birakabilirim kendi soyadimi. O potansiyeldeyim. Ama yine siradan bi soyadi olursa ikisini de kullanabilirim.

Cok kotu bi soyadsa kesinlikle degistirmem :D

27 k b


kuehles blondes
(19.09.17)
Her ikisini de kullanmak olabilir.

Kendi soyadımı kullanmayı düşünüyorum, kendisini pek sevmesem de sonuçta benim soyadım.
Bunu istemeyecek ya da itiraz edecek yapıya sahip biriyle evlilik aşamasına gelmezdim herhalde.

29 Kadın Bekar.


mutekebbir
(19.09.17)
erkeğim ve bekarım; çift soyadı kullanmak isterse hoş karşılarım. sadece kendi soyadını taşımak isterse eşimin soyadını almaya çalışıp ortalığı karıştırırım.


zgrydn
(19.09.17)
28 e b. Benim için fark etmez.


kendi soyadımı severim ama eklersem iki adım olduğu için Fatma Betül Sayan Kaya gibi bir şey olacak en iyi ihtimalle. Eşimin soyadı çok berbat olmadıkça sadece onu kullanırım.


fallopian
(19.09.17)
Resmi adim halihazirda cok uzun. Sonuna baska bir sey eklersem iyice Guney Amerikali futbolculara donerim, dolayisiyla gunluk hayatta kendiminkini kullanirim, resmiyette yolu olsa hic ekletmem esiminkini ama su an resmi prosedur cok uzun bunu yapmak icin. Makaleler sunlar bunlar hep kendi soyadimla yayinlaniyor, esin soyadini al, sonra bosan vs her makalede farkli isim istemem. Bu konuda israrci olacak bir adamla da evlenmem zaten.

28-K-Bekar


evrim halkasi
(19.09.17)
Bunların hala tartışma konusu olduğu bir ülkede yaşamak beni gerçekten yoruyor. Evleneceğim kadın soyadını ne istiyorsa öyle yapar, benim soyadımı almamasını garip karşılamam.


İnsanın kendi soyadını kullanmak istemesi niye bir tartışma konusu oluyor anlamadım? İsteyen kendi adını soyadını kullanır ne demek bu yani.


mor oje
(19.09.17)
Kendi soyadım isim gibi çok güzel hatta bazıları soyadımla hitap ediyor onun için bırakmayı düşünmüyorum zaten hep iki ismim olsun istemişimdir eşimin soyadını alınca iki ismim var gibi olucak :)


pastörizesüt
(19.09.17)
Erkegim ve hanimimin soyadini kullanirim evlenirsem.


sadece kendi soyadımı kullanmam. ya ikisini birden, ya da sadece eşimin soyadını kullanırım. emin değilim. 24 k


aquarium
(19.09.17)
Aile olunca eski soyadı ile devam saçma geliyor, ha belki ikisini bir kullanabilirim. Ama iki adım olduğu için o da uzun olabilir, bakalım o zaman karar veririm.


elikası
(19.09.17)
Kızlık soyadımla tanınmış bir yazar, bilim insanı, oyuncu vb olsam kızlık soyadımı kullanmaya devam ederdim.

Ama olmadığıma göre eşimin soyadını aldım. Biri babamın, diğeri eşimin ve doğacak çocuklarımın soyadı, bir şey fark etmiyor bana göre. Fark yaratacak tek şey bahsettiğim tanınırlık meselesi olurdu.

30K


peggy
(19.09.17)
Çoğu insan soyadımla hitap ediyor bana. Ben de seviyorum soyadımı. O yüzden hatunun soyadını kullanmam. O da canı nasıl isterse öyle yapar.

27 e b


m3mphis
(19.09.17)
Herkes kendi soyadını kullansın. 2 soyadı kullanmak kadar iğrenç bir şey yok. Her türlü kayıt sistemi varken soyadı değiştirmenin hiçbir manası yok.

25M


doxanikee
(19.09.17)
Eşin soyadını almak için mi evleniyoruz diye düşünenlerdenim.kendi soyadımla devam ederim. Ama yasal olarak araştırmadım, çoluk çocuk olduğunda dert oluyorsa 2 soyismi alır ama sadece resmiyette bırakır, gündelikte kendiminkini kullanarak devam ederim.


lcha
(19.09.17)
Çocuğumla farklı soyadları taşımak istemediğim için sadece kendi soyadımı kullanmam.
Ama bugüne kadar geldiğim soyadımı da atamam.
Resmiyette ikisini de kullanırım ama günlük hayatta sadece kendi soyadımla devam ederim.

Benim soyadımı alacak adam bulursam anında basarım nikahı <3


23/bekar/kadın

Mobilde editleyemediğim için böyle yazmak zorunda kaldım.


35 E B

Böyle bir isteği olacağını hissettiğim kadına evlenme teklif etmem.


twelfth
(19.09.17)
Şu ana kadar aldığım eğitimlerin, diplomaların vs tamamına yakını kendi soyadımla. Evlenirsem de kendiminkini ve eşiminkini bir arada kullanırım.
Neticede evlendim ve öyle kullandım. İsimler hiç uymadı, pavyon şarkıcısı gibi olurmuşum arada kendi soyadım olmasaymış zaten. Sonra boşanınca da her yerde iki soyadım birden olduğundan çok sorun olmadı pasaport vs.
Evleneceğim kişi ısrarla sadece kendi soyadını kullanmamı istese cok garip olduğunu düşünürdüm.
33 k bekar


sopiro
(19.09.17)
kendi soyadımı da kullanırım. gerekçem de oldukça basit, mesleğimde böyle tanınıyorum. zaten reklam yasağına tabiyim. sadece eşimin soyadını kullansam birkaç yılda edindiğim tanınabilirliği silerim. yoksa ardımda çok ünlü ve başarılı sülale olduğundan değil.

eşim niye ısrar ediyor olacak ki. mantıklı bir gerekçe bulamaz muhtemelen.

26,k, b


cabiday
(19.09.17)
35 e evliyim

eşim kendi soyadını kullanıyor, yani resmi yerlerde 2 soyadı var ama birine isim soyisim söylerken kendi soyadını kullanıyor. umurumda bile değil:)


oscar
(19.09.17)
34 e e

Eşim iki soyadı da kullanıyor. Hiç problem yok benim için.
Ama kızlık soyadını tek kullansa istemezdim.


deadwampir
(19.09.17)
3+ yıldır evliyim, resmi olarak yalnızca eşimin soyadını aldım ama günlük hayatta kendi soyadımı kullanıyorum. eşimin soyadı anlaşılması güç bir şey, kendi soyadımı da daha çok seviyorum. eşim istemeseydi onun soyadına geçerdim ama o da çok umursamıyor.

26 k


sayns
(19.09.17)
Bence saçma, gülünç ve karışıklıklara sebebiyet veren bir şey. Bunun yüzünden yanlış resmi evrak düzenletip 200 lira kaybetmişliğim var benim. Neymiş hanımefendimiz meğerse 50 yaşından sonra "kendi" soyadını da kullanmaya karar vermiş.

Şimdi bunu cinsiyetçilik algılayacak dostlar bir soluklanın, sakinleşin. Mevzubahis sorun ataerkillik ise, kadının "kendi" soyadım dediği de zaten başka bir erkek figür olan babasının soyadı, bu bir.

İkincisi eğer taraflar mutabıksa, isterse erkek kadının kızlık soyadını alsın benim için o da uyar. Ama yeter ki evli çiftlerin soyadları birebir aynı olsun. Bu organizasyonel açıdan daha sağlıklı diye düşünüyorum.

Ya da gitti ya benim 200 lira, hala ona içim cız ediyor galiba. Yoksa banane :)


testis agrisi
(19.09.17)
Adımla soyadım uyaklı, çok seviyorum. İki soyadı kullanırım ben ya, bırakmam soyadımı. 33K


kobuzchu kiz
(19.09.17)
bunla ilgili sözlükte ssg ve fularsızlık entellik sitesinin sahibi (yanlış hatırlamıyorsam) entrylerini okumuştum argümanları çok mantıklı gelmişti. şu an tam hatırlamıyorum ama sonuç olarak zaten soyadı mantıksız bir uygulama, çift soyadı kullanmanın pratik olmaması vs. gibi argümanları vardı bana da mantıklı geldi. ben de evlenince eski soyadımı kullanmadım zaten sevmiyordum. ayrıca da bunu gurur meselesi olarak görmek saçma geldi. 30 k e


iwillsee
(19.09.17)
kadınım. soyadımı çok seviyorum, çok şık, sade. üstelik benim soyadım da giderse ailede erkek kalmadığından soyadımızı devam ettiren olmayacak.
ama evlensem soyadımı direk bırakrım. çünkü eşinin soyadını mecburen alıyorsun zaten. kural böyle üstelik ne güzel bence biriyle aile kurunca aynı soyada sahip olmak. ikinci soyadı ise fazlalık, yük. ne gerek var. yaşasın minimalizm.

ikinci olarak kişisel görüşüm "ayşe karaoğlu özdemir" çok komik durmuyor mu sizce de :D (ismi uydurdum)


bir gün evlenirsem ve eşimin soyadi berbat değilse sadece onunkini kullanırım çünkü kendi soyadımı sevmiyorum.

saniyorum ki evleneceğim kişi bu konuya müdahale edecek biri olmaz.


25.8 e b
istediğini kullansın hele evlenmeden önceki adı ve soyadıyla yapılmış çalışmaları varsa. dilerse iki soyadı da kullanabilir. dilerse sadece benim soyadımı da kullanabilir. zamazingooğlu tarzı soyadlardan bin kat daha iyi soyadım var çünkü.


rain when i die
(19.09.17)
23, bekar, kadın

Kendi soyadımı da kullanacağım. Müstakbel eşimle de konuştuk, sorun edecek biri değil. Böyle şeyleri sorun edecek biri hayatımda olamazdı zaten :)


Erkek, 28, bekar.

Benim soyadımı kullanacak.


Ortak yepyeni bir soyisim buluruz. İki taraf da bürokrasi labirentinde harcansın.


ruzgarliagac
(19.09.17)
Ben ilk başta sadece eşimin soyadını kullandım bi 6 ay kadar, iki soyadı yan yana gelince karışıklık olma ihtimali yüksek diye. Sonra bu durumu garipsedim, başka bir insan olmuşum gibi geldi, bir de akademik çalışmalarımı önceki soyadımla yapmıştım, karışıklık yaşanmaya başladı. O yüzden gidip kızlık soyadımı eklettim. Şimdi daha iyi hissediyorum açıkçası.

Kadın, 31, evli.


duyond
(19.09.17)
'üstelik benim soyadım da giderse ailede erkek kalmadığından soyadımızı devam ettiren olmayacak.'

Bu argüman saçma değil mi? Öyle ya da böyle bitiyor yani. Çocuklar da mı 2 soyadlı olacak?


idexo
(19.09.17)
@idexo e bence de saçma işte. ama kadınların bazıları bu açıdan 2 soyadı seçmeyi istiyor, "en azından ben gidene kadar devam etsin" diye. ondan dedim.


koçarslanlılar, multimilyonerzade veya yiğitoğulları gibi türk dizileri tadında malikanede yaşayan aile holdinginin geleceği olmadığım için fark etmez diyorum.

Ama doç. dr. Ayça bin-Suud Ergül komik olurdu ya da Halime Windsor Ergüllü.


nifak tohumu
(19.09.17)
Evlenince eşimin soyadını almayı düşünüyorum.25,k,b.


blue serenity
(20.09.17)
Alsın veya almasın umrumda olmaz. Soyadı değişimi bürokratik bir cehennem zaten yazıktır günahtır.

32 - E - B


cleric
(20.09.17)
40+, kadın ve 15 senelik evliyim. Ben evlenirken yeni yeni başlamıştı bu kızlık soyadını kullanma hikayesi, ama ben çocukluğumdan beri isterdim. İsmim ve soyadım gayet kısa, göbek adım yok, ilaveten evlendiğim adamın soyadı da kısa olunca kızlık soyadımı kullanmak istedim. Müstakbel eşime de sordum, biraz da tepkisini görmek istedim (o zaman insan daha bir seviye ölçücü oluyor :)) Neyse hiç sorun olmaz dedi.
İstememesi değil de hangi argümanla istememesi üzerinde düşünülmesi gereken bir konu bence. Osmanoğlu ailesinden gelmiyorsa bir "royal family" değil ki. Benim gibi bir ailenin evladı. Bu konudaki ısrar ailelerimizin denk olmadığını düşündüğü riskini getirir benim aklıma. Bir sarsarım, kendine gelsin.


SiyamkedisiZorro
(20.09.17)
(1)

dr plakalı tır dorsesi olabilir mi?

sb
sb
bence olabilir. dr'nin herhangi bir espirisi yok çünkü, çok sık gördüğüm bir plaka.


veritaslibertas
(22.08.17)
(9)

Evli duyuru hanımlarına 4 soru

1. Full time, part time, home office çalışıyor musunuz yoksa ev hanımı mısınız?2. Eşiniz ev işlerinde size ne kadar yardımcı oluyor, memnun musunuz yoksa şikayetçi misiniz ve sizce ideali ne olmalı?3. Ayda ortalama kaç gün/günde kaç saat temizlikçi veya yardımcı geliyor? 4. Çocuğunuz/çocuklarınız va
1. Full time, part time, home office çalışıyor musunuz yoksa ev hanımı mısınız?

2. Eşiniz ev işlerinde size ne kadar yardımcı oluyor, memnun musunuz yoksa şikayetçi misiniz ve sizce ideali ne olmalı?

3. Ayda ortalama kaç gün/günde kaç saat temizlikçi veya yardımcı geliyor?

4. Çocuğunuz/çocuklarınız var mı?
1. full time çalışıyorum.
2. eşim her işte yardımcı oluyor. mesela akşam eve geldiğimizde birimiz etraf toplarken diğeri yemek yapıyor falan.
3. hiç.
4. bir tane kedimiz var.


111111
(21.08.17)
1. çalışmıyorum
2. pek ev işi olmuyor ama ben bir şey yapıyorsam yardım isterim ama o genelde çocuğu oyalayan taraf oluyor
3. sabah 9 akşam 5 çalışan bir yardımcımız var
4. 13 aylık bir bebeğimiz var.


sta
(21.08.17)
1. Home office çalışıyorum ama sürekli değil.
2. Eşim de yorgun geldiği için pek yardımcı olmuyor. Ufak tefek yardımı oluyor ama en büyük yardımı düzenli olması olurdu.
3. Evde oldugum için temizliği kendim yapıyorum ama ayda bir defa yapamadığım cam silme gibi işler için yardımcı alıyorum.
4. Çocuk yok, ama olursa veya çalışırsam haftalık temizlik için yardımcı alırım.


curukturpkokusu
(21.08.17)
1. issizim, arada ozel ders veriyorum ve tekrar ogrenci olacagim.
2. ilk beraber yasamaya basladigimizdan beri is bolumu yapiyoruz. temizligi beraber yapiyoruz. utuyu o yapiyor. camasir, bulasik makineleriyle ben hasir nesirim. su anki durumdan memnunum ama bazen kaytarmaya calisiyor. o zaman ben de yapmam diyorum ve o hafta evi bok goturuyor.
3. hic gelmiyor. gercek bi temizlik icin paramiz oldugunda oyle bi hevesim var ama.
4. cocuk yok.


pide
(21.08.17)
1. Full time. Yarı üniversitede yarı evde çalışıyorum. Derslerime ve akademik çalışmalarıma bağlı olarak.
2. Her işimde yardımcıdır, sağ olsun. Hatta zaman zaman benden daha çok uğraşıyor.
3. İki haftada bir gün temizlikçi alıyoruz.
4. Yok.


duyond
(21.08.17)
1. full time
2. anca beraber kanca beraber. ama ben de çok yapmıyorum, evi de bok götürüyor zaten. misafir geleceği zaman görünen yerleri temizliyoruz :) temizliğe ayıracağımız vakitte sarılıp film izliyoruz. kimse mikrop kapmadığı sürece sıkıntı yok bizim evde.
3. yılda 3-4 defa: aklıma eserse ya da işin içinden çıkılmaz hale gelirse ya da mutlubiev süper indirim kampanyası yaparsa
4. yok


halanne
(21.08.17)
1. Full time
2. Yardımcı oluyor, memnunum. Aslında ben "yardım etmek" olarak bakmıyorum, zira ben de çalışan bir insanım ve ev işleri benim görevim değil. İkimiz birlikte yapıyoruz olması gerektiği gibi. Sadece yemekler büyük oranda bende, o çok beceremiyor. Ben yemek yaparken o çamaşır vs işlerine bakıyor.
Veya evdeki tamirat gibi işleri gerektiğinde ben de yapabiliyorum, bu işlerden anladığım için. Yeri geliyor avize takıyor, yeri geliyor matkapla duvar deliyorum. Bizde iş bölümünde kadın-erkek ayrımı yok yani, bence ideali bu şekilde.
3. İki haftada bir geliyor. 4-5 saatte bitiyor.
4. Yok


peggy
(21.08.17)
1)full time. 2)işleri bölüşüyoruz, herkes elinin daha yatkın olduğunu yapıyor ama ben en az 2 katı daha fazla iş yapıyorumdur. 3)ayda 1 gibi, daha çok cam silme perde yıkayıp takma vs gibi işler için geliyorlar. 4)kedi var.


physcos physcos
(21.08.17)
1. Full-full time (mesaili) çalıştığım işim var
2. Eşim de çok yoğun çalışıyor. Hafta içi eve makul saatlerde gelebilmişse (8 gibi) sofra kurmaya yardım eder, salta yapar. Ama bu çok sık görülebilen bir şey değil maalesef. Çoğunlukla çocuklar ayrı, ben ayrı, eşim ayrı yemek yiyoruz.
3. Haftada bir eve (8:30-17:00 arası) temizlikçi geliyor. Ayrıca gömlek/ pantolon ütüsünü dışarıda bir firma hallediyor.
4. İki çocuk 8-12


SiyamkedisiZorro
(22.08.17)
(1)

Sarışın spor foto muhabiri

Linkte 1:54'ten itibaren gözüken sarışın spor foto muhabiri kimdir? Daha çok Gs'ın futbol-basketbol maçlarında görev alıyor. https://www.youtube.com/watch?v=8obtujrfGsM
Linkte 1:54'ten itibaren gözüken sarışın spor foto muhabiri kimdir? Daha çok Gs'ın futbol-basketbol maçlarında görev alıyor.

www.youtube.com
@Tantunisultansüleyman mesaj attı. Gs tv foto muhabiriymiş. www.eksiduyuru.com

Şurada daha net gözüküyor ;

www.sporx.com

İsmini bulursam editleyeceğim.


(8)

Evli erkekler, eşiniz mi yoksa anneniz mi daha güzel yemek yapıyor?

Eşleriniz duyuruyu okuyorsa politik cevap verebilirsiniz. Diğerleri dürüstçe yazsın lüften :)
Eşleriniz duyuruyu okuyorsa politik cevap verebilirsiniz. Diğerleri dürüstçe yazsın lüften :)
Eşim aşçı ama türk yemekleri yapmıyor pek. İkisinin de yemeği ayrı güzeldir.


Olayi baska boyuta tasiyayim hemen.kaynanam.


duptıs
(15.08.17)
Eşime sorulsa o da kayınvalidem der. Ne annesi ne ben.


medre
(15.08.17)
Eşim daha iyi yapıyor. Bunu elşme söylüyorum bana inanmıyor:)


Fusha
(15.08.17)
annem yapıyor, eşimde zaten bunu kabul ediyor.


ravenudon
(16.08.17)
annem.
eklemeden geçmemek lazım. hayatımın 30 senesi anne yemekleri ile geçmiş. ondan sonra kim gelse yerini alması çok zor.


lazpalle
(16.08.17)
Tiramisu ve un kurabiyesi hariç annem.


cakabo
(16.08.17)
Sevgilimin babası ve sevgilimin ortak kararı üzerine, bazı yemekleri ben daha güzel yapıyorum, daha böyle geleneksel etli butlu yemekleri kaynana daha güzel yapıyor. Kaynana mutsuz bu durumdan ajfkfkdl


(2)

Hangi şarkının hangi filmde, dizide, oyunda,vs kullanıldığını öğrenme

Filmlerin, dizilerin, oyunların,vs soundtrack'inden şarkıları bulabiliyoruz. Peki şarkı adını yazarak, bunun hangi filmde, dizide, oyunda kullanıldığını öğrenebileceğimiz bir site veya uygulama var mı ?
Filmlerin, dizilerin, oyunların,vs soundtrack'inden şarkıları bulabiliyoruz. Peki şarkı adını yazarak, bunun hangi filmde, dizide, oyunda kullanıldığını öğrenebileceğimiz bir site veya uygulama var mı ?
Imdb ?


Ufuk
(12.07.17)
imdb'ye müzisyen/grup ismiyle falan arattığın zaman hangi filmde hangi sarkıların kullanıldığını çıkarıyor.


rahip janick
(12.07.17)
(2)

Karavanlar hakkında birkaç soru

Karavanlarla ilgili birkaç sorum var. Özel yapım, modifiye olanlar için değil de ortalama, standart, Türkiye'de bulabileceğimiz modeller için soruyorum.1-) 90-100 km hızla otoyolda veya çift şeritli yolda gittiğimizi farz edelim. Depo tamamen doluyken maksimum menzilimiz kaç kilometre olur ? 2-) Mak
Karavanlarla ilgili birkaç sorum var. Özel yapım, modifiye olanlar için değil de ortalama, standart, Türkiye'de bulabileceğimiz modeller için soruyorum.

1-) 90-100 km hızla otoyolda veya çift şeritli yolda gittiğimizi farz edelim. Depo tamamen doluyken maksimum menzilimiz kaç kilometre olur ?

2-) Maksimum depo hacimleri kaç litredir ?

3-) Maksimum kaç ton yük yükleyebiliriz ?

4-) En geniş ve büyük modellerinde en fazla kaç kişi uzun yolda sıkılmayacak şekilde kalabilir ?

5-) Gece ıssız bir yerde park ettiğimizde güvenlik açısıdan hangi önlemleri almalıyız ?
www.gezenbilir.com burada sorularınıza en objektif ve doğru cevapları bulabilirsiniz.


insomnia
(20.06.17)
anladığım kadarıyla moto karavan için soruyorsunuz;

1- kamyonet iken menzil neyse yaklaşık o. mesela fiat ducato için normalde depoyla ne gidiyorsa o. araçtan araca hatta modelden modele çok değişiyor, ortalama 1000 kilometre falan.
2- 70-80 gibi oluyor genellikle, sprinter için.
3- 2-3 ton civarı. maksimum soruyorsan iveco'nun 4 tonluk olanı var.
4- 6 kişi rahat kalınabilecek modelleri var. ufak karavanlar için genelde dört kişi.
5- kapıları kilitlemeyi unutmayın.

gezenbilir +1, ama sorularınız çok genel. daha spesifik sorarsanız daha sağlıklı olur.


babilbaligi
(20.06.17)
(8)

Eski sevgilinizin en yakın arkadaşıyla ilişki yaşadınız mı ?

Erkek/kız arkadaşınızla veya eşinizle ilişkiniz tamamen bitti diyelim. Bundan bir süre sonra onun en yakın arkadaşlarından biriyle kısa veya uzun süreli bir ilişki yaşadınız mı ? Yaşadıysanız bu durumun eksileri ve artıları nelerdir, eğer iki taraf ta birbirinden hoşlandığı halde bu bir ilişkiye dön
Erkek/kız arkadaşınızla veya eşinizle ilişkiniz tamamen bitti diyelim. Bundan bir süre sonra onun en yakın arkadaşlarından biriyle kısa veya uzun süreli bir ilişki yaşadınız mı ? Yaşadıysanız bu durumun eksileri ve artıları nelerdir, eğer iki taraf ta birbirinden hoşlandığı halde bu bir ilişkiye dönmediyse bunun sebepleri nelerdi ?
Yaşadım. Zaten uzun zamandır hoşlanıyordum kendisinden (sırf dış görünüşünden dolayı beğeniyordum yani hoşlanma demeyelim) ama merhaba nasılsın dışında konuşmamıştık bile. Ben kız arkadaşımdan ayrıldıktan sonra erkekler arasındaki bi muhabbetin kızın kulağına gitmesiyle ortaya çıktı kızın hakkında düşündüklerim. Özel bir artısı ya da eksisi yoktu, zaten çok uzun sürmedi. Oldukça farklıymışız. Bi kaç kez dışarda buluştuk, bi kaç kez de yüzeysel bi cinsel münasebet.


norek
(12.06.17)
yaşamadım, çok şükür.

bu dünyada kadın erkek ilişkilerine dair çok şeye karşı esnek ve açığım, ama sevgililerin yakın arkadaşları, yakın arkadaşların sevgilileri gibi konular bana çok büyük yanlış gibi gelir her zaman.
fantezisi bile doğru değil, o derece.

olur da, hakikaten önüne geçemez, aşık olursun falan...
böyle filmlerdeki gibi bir kenara atılamayacak bir aşktır, o zaman herkesi kaybetmeyi göze alarak bir şeyler yaşanır.
sonuçta hepimiz insanız, çok da kınamak, dışlamak doğru değil.

ama yani "ayy mehmet de çok hoş çucuk ya" tarzında, olsa da olur, olmasa da olur ilişkiler için hiç doğru bir şey değil.
ayıp yahu, olmaz.
dost dediğin, insana bazen annesinden babasından daha sadık, yakın olur.
bütün güveni sarsacak bir şey.

allah büyük konuşturmasın tabii.


blatta hiberna
(12.06.17)
Sevgililerin yakın arkadaşları, ya da arkadaşların sevgilileri gibi konular neden bu kadar büyük yanlış oluyor anlayamadım. Neticede ilişki bitmiş, herkes yoluna gitmiş, olaysız dağılıp evlere dönülmüş. Sorun nerede?

İnsanlar ilişki yaşadığında birbirlerini mühürlemiş, damgalamış mı oluyor? Örneğin eski sevgilinin yakın arkadaşı ile bir ilişki yaşamaktan neden çekiniyoruz? Çünkü onlar yakın arkadaşlar ve bunu kaldıramaz da araları bozulur diye mi? Eğer bitmiş gitmiş bir ilişkinin ardından bile hala sahiplenmeler yaşanıyor ve bu sorun ediliyorsa bunun adı bencilliktir. Asıl bu bencilliğe hürmet edip buna sadakat, dostluk demek yanlış. Dost dediğin, senin mutlu olmanı isteyen, senin mutlu olma ihtimallerini destekleyen kişidir. Kendi bencilliği için bitmiş gitmiş bir ilişkinin ardından o benimdi, ona dokunman doğru değil diye kibirlenen kişiye dost denmez.


thracia
(13.06.17)
Hayır yaşamadım.

Aynı şey değil ama elime bir kez şöyle bir fırsat geçti, en yakın arkadaşımın hoşlandığı kişi beni seviyordu. Ben de ona karşı boş değildim ama arkadaşıma ayıp olur diye duygularımı belli etmedim. Sonuç olarak birlikte olamadık o kişi ile.

Şimdi düşünüyorum da çok yazık oldu. Şimdiki aklım olsa kimse umrumda olmazdı. Seviyorsam sonuna kadar giderdim, gözüm başka kimseyi görmezdi.


Ben yaşamadım ama benim çok yakın arkadaşım farkında olmadan 10 küsur yıl öncesinde, ergenken çok aşık olduğum biri ile birlikte olmaya başlamıştı. Sonradan konuşurken aynı kişi olduğunu anladık, arkadaşımı o zaman tanımıyordun ve haberi yoktu. İlk seferinde garip geldi ama sonrasında zaten sallamadım. Onlar evlendiler ve iki çocukları oldu, ara ara da görüşürüz. Bir alevlenme falan olmadığı gibi, ilk anda o dönemki sevgilime "Amanın, iyi ki olmamış bir şey, iyi ki sen olmuşsun" dediğim olmuştur. Sonrasında zaten iyice "enişte mode on" oldu.

Daha ötesi başıma gelmedi ama iki tarafı üzmedikçe, acıları geçtiyse ve hayattlarına devam ettilerse bir sakınca görmüyorum. Benim anlaşamamış olmam onların güzel bir çift olmayacağı anlamına gelmez. Onları bu şanstan mahrum etmek istemem. En azından deneyip görsünler, içlerinde kalmasın. Öyle bir durumda ilk anda garip olsa bile, aorun olmaz benim için.


aychovsky
(13.06.17)
yaşadım ve geç de olsa emin olmadan öylesine yaşanmaması gerektiğini düşünüyorum.

en yakın arkadaş olmamasına rağmen keşke yaşamasaymışım diyorum, çok gereksizdi bence.


yaraticinick
(13.06.17)
Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Ben de blatta hiberna gibi düşünüyorum.

Somut bir örnek olması açısından @fleur du mal nickli kullanıcının yazdığı duyuruyu şuraya bırakmak istiyorum.

webcache.googleusercontent.com


Ben de merak ediyordum bunu. Arkadaşım bir çocukla takılıyordu, ona göre sevgililermiş, çocuğa göre fuckbodymiş falan. Neyse bu çocuk bu kızın arkadaşıyla sevgili olup onu bıraktı, sonra bana yazmaya başladı.

Birkaç kere arkadaş olarak görüştüm, sonra aynı şey başıma gelince yaptığımın hoş olmadığını anladım. Bkz: Brocode.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.