Giriş
(2)

İki Uzaylı Filmi Arıyorum

Yıllar önce tv'de izlemiştim. Filmle ilgili hatırladığım en net sahne şuydu: Dünyalı oradan buradan toplama pilotlar (çünkü asıl pilot tayfa filmin başında imha oluyordu) çok büyük bir küre şeklindeki uzaylı istila garnizonuna saldırıp nükleer bombalar falan atıyorlardı. Bunu yaparken çok büyük siya
Yıllar önce tv'de izlemiştim. Filmle ilgili hatırladığım en net sahne şuydu: Dünyalı oradan buradan toplama pilotlar (çünkü asıl pilot tayfa filmin başında imha oluyordu) çok büyük bir küre şeklindeki uzaylı istila garnizonuna saldırıp nükleer bombalar falan atıyorlardı. Bunu yaparken çok büyük siyah bir kürenin içine dalıp yapıyorlardı bunu.

İkincisi de uzaylılar dünyayı istila ediyordu ancak bir şarkı çalınca beyinleri patlayıp ölüyorlardı.
jangbogo
(09.02.20)
mars attack


tolgan
(09.02.20)
ilk film independence day
www.imdb.com

ikincisi çılgın marslılar
www.imdb.com


basond
(09.02.20)
(1)

Pegasus Açık Bilet

Nasıl kullanıyoruz bunu? Biletim vardı açığa almıştım. Nasıl yenisini alacağım? İnternet sitesinde böyle bir fasilite bulamadım. İlk defa kullanacağım.
Nasıl kullanıyoruz bunu? Biletim vardı açığa almıştım. Nasıl yenisini alacağım? İnternet sitesinde böyle bir fasilite bulamadım. İlk defa kullanacağım.
jangbogo
(07.02.20)
www.flypgs.com

şuradan denediniz mi?


elorelia
(07.02.20)
(7)

Çok Gergin ve Sinirliyim Hangi Çayı İçeyim?

Selam duyurucular. Son zamanlarda iş-güç baya strese bindi. Açıkçası normal şartlar altında bu durumu hafifletecek spor, seks vs. yapmaya dahi vakit ve enerjim yok. Bu birkaç aylık süreci idare etmek adına hangi çayı önerirsiniz? Papatya, melisa, doğadan pasiflora falan diyen oldu. Deneyimlerinizi p
Selam duyurucular. Son zamanlarda iş-güç baya strese bindi. Açıkçası normal şartlar altında bu durumu hafifletecek spor, seks vs. yapmaya dahi vakit ve enerjim yok. Bu birkaç aylık süreci idare etmek adına hangi çayı önerirsiniz? Papatya, melisa, doğadan pasiflora falan diyen oldu. Deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Sevgiler.
jangbogo
(03.02.20)
bitki çaylarının tadı çok kötü o yüzden siyah çay + bisküvi diyorum. yanında bisküvi olmadan hiçbir çay almıyor o gerginliği :D


theseachange
(03.02.20)
kedi otu çayı. tadı kötüdür, ekstra bir şeyler ekle öyle iç.


Çayların etkisi istediğiniz kadar olmayabilir. Ama her depresif belirti için de ilaç kullanılmaz. Dönem dönem herkesin gerginliği, kaygısı olabilir. İlaçlar dönemsel belirtiler için kullanılmaz. Teşhis konulursa kullanılır.
Sarı kantaron çayının şu ara antidepresanlar yerine kullanılabileceği söyleniyor.
Ama çay yerine sarı kantaron haplarının işe yaradığı konusunda araştırmalar var.
Bakın siz de bi.


coca cola
(03.02.20)
Bitki çayları bi işe yaramaz, fazla tüketimi de karaciğer için çok zararlı. Boşverin bitki çayını, kendinize stresinizi atabileceğiniz bi uğraş bulun


nundu
(03.02.20)
Çaylar bende pek işe yaramadı. bence masaja gitmeli. eminim sinir stresten kaskatı olmuşsunuzdur.


sarı kantaron.


ladybird
(03.02.20)
coca cola +1
sari kantoron hapini yurtdisinda doktorlar recete ediyor. hafif ve orta derecede depresyona faydali olabilecegi söyleniyor.


(10)

Filtre Kahve Tavsiyesi

Merhaba kahve sever duyurucular. Öncelikle söyleyeyim kahveden hiç ama hiç anlamıyorum. Ofiste oda arkadaşım bi kahve makinası almış. Kahve alması da bana düştü, o da pek anlamadığından. Şimdi benim midem biraz hassastır. Dolayısıyla asidik seviyesi düşük, içimi yumuşak hafif bir kahve önerebilir mi
Merhaba kahve sever duyurucular. Öncelikle söyleyeyim kahveden hiç ama hiç anlamıyorum. Ofiste oda arkadaşım bi kahve makinası almış. Kahve alması da bana düştü, o da pek anlamadığından.

Şimdi benim midem biraz hassastır. Dolayısıyla asidik seviyesi düşük, içimi yumuşak hafif bir kahve önerebilir misiniz? İnternet linki de atabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
jangbogo
(18.01.20)
www.kahvedunyasi.com

elbette daha iyi kahveler de var fakat fiyat performans olarak kahve dünyasının yöresel çekirdekleri iyi, dükkanda istediğiniz kadar alabiliyorsunuz, başlangıç için 25 liralık kosta rika çektirip deneyin


freebird5406_2
(18.01.20)
Mehmet efendi columbia. 250 gramı 20 lira. N11de mağazası var. Aylardır içiyorum, kilosu 150-160 liraya içtiğim nice kahveden iyi.


karabasun
(18.01.20)
karabasun+1


cureforlove
(18.01.20)
www.kahve.com
düşük asitli, güzel gövdeli, kilosu ~120 tl


kobuzchu kiz
(18.01.20)
sanalbaharat.com'dan görece nitelikli ve hesaplı kahve alışverişi yapabilirsiniz. çekirdek olarak alacaksanız açık kavurum seçmenizi öneririm.


fiyatı uygun bir şey olsun derseniz ROSSMAN'da yarım kilosu 30lira..
kahveler de almanya'dan geliyor ama üretim yeri farklıdır muhtemelen..

www.rossmann.com.tr


strobist
(18.01.20)
Juan valdez premium gri paket kullanıyoruz çok mutluyuz kokusu bile beni benden alıyor.


monkey
(18.01.20)
kahve.com +1
veya
(bkz: kronotrop)


mehmet efendi falan gibi iğrenç şeyler içmeyin gözünüzü seveyim. 1 yıl önce çekilmiş kahveyle aynı paraya 2 günlük taze kahve alıyorsunuz.


lancelot du lac
(19.01.20)
Mehmet efendiye şans verin bence.


adivar
(19.01.20)
valla tschibodan çektirince falan da güzel oluyor da..

şu mehmet efendi colombia cidden ucuz ve güzel haberiniz olsun.


AlsterWasser
(19.01.20)
(3)

20'lik Diş Sorusu ve Diş Sarkması?

Merhaba duyurucular ve değerli diş hekimlerimiz. Şimdi iki sorum var yazıyorum alt alta:1) Bugün dişçiye gittim, 20'lik dişi çektirmeye ancak beni üç boyutlu tomografi çektirmeye yolladı sinire yakın diye. Sinire zarar verirse ağzım yüzüm uyuşurmuş. Çok mu riskli bir işlem bu? Her halükarda çektirme
Merhaba duyurucular ve değerli diş hekimlerimiz.

Şimdi iki sorum var yazıyorum alt alta:

1) Bugün dişçiye gittim, 20'lik dişi çektirmeye ancak beni üç boyutlu tomografi çektirmeye yolladı sinire yakın diye. Sinire zarar verirse ağzım yüzüm uyuşurmuş. Çok mu riskli bir işlem bu? Her halükarda çektirmek zorundayım gerçi bu dişi ama tırstım, karnıma ağrılar girdi desem yeridir.

2) Şimdi benim bu dişim altta. Sanki Dr dedi ki: alttaki dişi çekince üstteki diş, altı boş olduğu için alta sarkar ama bu öyle birkaç ayda olmaz, yıllar içinde olur. gibi bir şey söyledi, ben doğru mu anlamışım?

Şimdiden çok teşekkürler yardımcı olanlara. Tikleri geceye doğru atacağım.
jangbogo
(26.08.19)
1: ağzın yüzün uyuşuyor ama geçiyor.
2: dişler 3 senede falan sarkıyor benimki öyle oldu yani. ama öyle 10 cm aşağı inmiyor :) 2 mm falan iniyor.


Tears of Devil
(26.08.19)
1- 20 lik gömülüyse diş panoramik rontgen çekiyorlar zaten dişin pozisyonunu görmek için bu doğal bi durum.

2- aynen öyle bir olay var. altlı üstlü bütün 20 likleri çektir uğraşmazsın birdaha


egokalp
(26.08.19)
1- okuldan bir arkadaşımın iki ay kadar uyuşuk kaldı, konuşamadı da üstelik. Büyük sorunlar yaşadı. Mutlaka çene cerrahına çektirin, düz diş hekimine değil.
2- uzun vadede sarkar.


(10)

Aslı Gibidir Olan Belgenin Renkli Fotokopisini Çeksem Nolur

Soru başlıkta. Bi belge var elimde aslı gibidir onaylı. Şimdi bunu gidip tekrardan fotokopi çektirip onaylatmakla uğraşmak istemiyorum. Hali hazırda onaylı belgeyi fotokopi çektirsem nasıl anlaşılabilir ki?
Soru başlıkta. Bi belge var elimde aslı gibidir onaylı. Şimdi bunu gidip tekrardan fotokopi çektirip onaylatmakla uğraşmak istemiyorum. Hali hazırda onaylı belgeyi fotokopi çektirsem nasıl anlaşılabilir ki?
jangbogo
(03.12.18)
Mürekkep her türlü anlaşılır keza soğuk mühür varsa o da anlaşılır, bence denemeyin, boşuna başınıza bela almayın.


"aslı gibidir" damgasının fotokopi mi yoksa damga mı olduğunu anlarsınız.. ıslak mürekkeple fotokopi bir olmuyor. sayfadaki diğer imzalar, mühürler filan da anlaşılır hatta

belgeyi nereye nasıl neden vereceksiniz bilmem ama anlaşılırsa yasal bi sıkıntı yaşamanız da söz konusu olabilir.


barankovan
(03.12.18)
Belli olur, riskli. Hele ki noter onaylı vs ise. Ha yok bir firma kendi kestiği faturanın fotokopisine aslı gibidir vurduysa, önemsiz bir konuysa bilemem.


John Bloor
(03.12.18)
çok rahat anlaşılıyor. ancak biz bunu hep yapıyoruz, evrak aslı (aslı gibidir olan) elimizde oluyor çünkü. sonradan istenirse verebiliyoruz.


Hemen ilk bakışta anlaşılır. Zaten bu tip aslı gibidir damgalı belgelerde belgenin kendisinden önce ilk bakılan damganın gerçek olup olmadığıdır.


battal gemalmaz
(03.12.18)
soğuk damga olmayacaktır.

belgede sahtecilikle uğraşırsınız.


benibenim
(03.12.18)
Denemeyin. Resmi kuruma gönderirseniz belgede sahtecilikten savcılığa verilirsiniz.


blue serenity
(03.12.18)
Belgede sahtecilik suçu oluşmaz. Vereceğiniz yer kabul ederse verin gitsin.


loser blueser
(03.12.18)
Tükürükle test edilir. Parmağını yalar mühürün olduğu yere sürer, eğer mürekkep dağılırsa gerçektir belge.


goodman
(03.12.18)
Belgede sahtecilik olmaz bu arada, tahrifat yok, üzerinde değişiklik yok. Aldatma kastı yok .neye göre sahtecilik olacak ? Fotokopi olduğu zaten belli, bu evrak asıl deseniz o başka .

Bazi mahkemeler taraflardan özellikle renkli fotokopi istiyor bazı delilleri.bu konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum.


(4)

Askerlikte Yol İzni Meselesi

Merhaba. Yol izni olayının nasıl hesaplandığını anladım. 800 km ye kadar 1 gün 800-1600 km arası 2 gün. Buraya kadar tamam. Ancak yol izni sadece gidiş için mi geçerli orasını anlamadım.Örnek: İstanbul'da ikamet ediyorum ve Erzincan'a çıktı diyelim askerliğim. 2 gün yol izni aldım. Bu izin 2+2=4 mü
Merhaba. Yol izni olayının nasıl hesaplandığını anladım. 800 km ye kadar 1 gün 800-1600 km arası 2 gün. Buraya kadar tamam. Ancak yol izni sadece gidiş için mi geçerli orasını anlamadım.

Örnek: İstanbul'da ikamet ediyorum ve Erzincan'a çıktı diyelim askerliğim. 2 gün yol izni aldım. Bu izin 2+2=4 mü oluyor? 2 gidiş 2 dönüş. Yoksa sadece 2 gün gidişte mi oluyor?
jangbogo
(19.11.18)
2 gidiş 2 dönüş


all girls dream
(19.11.18)
Yani giderken 2 veriyorlar terhis olurken de iki he diyelim izin kullandın 5 günlük 2+2 = 9 gün tatil


all girls dream
(19.11.18)
Sadece teslim olurken 2 gün yol iznin olur.

İmza: bedelliyi bitirip gelmiş biri.


gkn
(19.11.18)
sadece giderken yol izni var. terhis tarihiniz kısalamaz ama uzayabilir.


false pretension
(19.11.18)
(1)

Üsküdar - Sancaktepe Metrosu

Açıldı mı? Google'da aralıkta açıldığı yazıyor ama ağ haritasına bakıyorum yok.
Açıldı mı? Google'da aralıkta açıldığı yazıyor ama ağ haritasına bakıyorum yok.
jangbogo
(02.04.18)
Üsküdar yamanevler arası çalışıyor, çekmeköy sancaktepe bölümü açılmadı henüz. Ama eli kulağında.


John Bloor
(03.04.18)
(1)

Anadolu Yakası'ndan Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesine

Nasıl gidebilirim? Şimdiden teşekkürler.
Nasıl gidebilirim? Şimdiden teşekkürler.
jangbogo
(04.03.18)
vapurla karaköy, sonra taksi


neo
(04.03.18)
(5)

Ar. Gör. Alımında Sözlü Mülakat?

Kalkmamış mıydı? Yasaklandı diye hatırlıyorum. Hala var ama bikaç yerde. Son durum nedir?
Kalkmamış mıydı? Yasaklandı diye hatırlıyorum. Hala var ama bikaç yerde. Son durum nedir?
jangbogo
(20.12.17)
bazı yerler yazılı sınav yapıyor bazıları da sözlü mülakat.


Yoo kalkmadı


Son 1-2 yılda değişmedi ise kalmış olması gerek.


NŞA da kalktı. Ama Türkiye işi bilicen işe gitmeyecen mottosunun en yaygın olduğu ülke malum. Yazılı sınav yapıyor, sonrasında "adayları tanıma, tanışma" amaçlı mülakat yapılıyor. Sözde o mülakat etki etmiyor. Ama bal gibi kağıtları o mülakatlara göre okuyorlar. Tabi buna uymayıp kağıtları kapalı isim okuyan okullar yok mu var.


ManikD
(20.12.17)
İşe adam alıyorsun, bakıyorsun konuşamıyor anlatamıyor bile, ama sınavdan süper aldı diye kadroda. Tabiki kötü niyetli sözlü mülakatlar kötü ama bu da saçma geldi bana.


zlipknot
(21.12.17)
(9)

Araştırma Görevlisi Kadrosuna Yerleşmek İçin

İlla ve illa hoca ile kanka mı olmak gerekiyor? Edebimizle 90 ales 90 yds 90 sınav puanı 90 ortalama ile giremiyor muyuz?not: 90 90 90 yok tabi. fiction oldu biraz.
İlla ve illa hoca ile kanka mı olmak gerekiyor? Edebimizle 90 ales 90 yds 90 sınav puanı 90 ortalama ile giremiyor muyuz?

not: 90 90 90 yok tabi. fiction oldu biraz.
jangbogo
(14.12.17)
Pek tabii ki girebilirsiniz.


simderun
(14.12.17)
Nereye başvurduğunuza bağlı. En son araştırma görevlisi alımlarında mülakat kalkmıştı ve bölümün laf söyleme hakkı yoktu. Sonra mülakat yerine bilim sınavı geldi; bilim sınavında eşiği geçmeniz gerekiyor. Bölümdekiler istediklerine 'Şundan soracağız' diyorlarsa, şansınız pek kalmaz tabii de, böyle bir şey yapmıyorlarsa şansınız diğerleri ile aynı. Sadece bölümdeki hocaların son verdiği dersleri ve hangi kitabı kullandıklarını bilin; muhtemelen sorular dersteki sınav sorularından gelecektir.

Bir de bazı bölümler 93-95'ten kapatıyor alımları. Haliyle, edep yetmeyebiliyor ama 90 ile alan bölümlerde şansınız herkes kadar olabilir.


aychovsky
(14.12.17)
bilim sınavlarını geçtiğim ve mülakata çağrıldığım bölümlere alınmadım :/ alınan kişilerin sınav puanları ve gpaleri de benden düşüktü, mülakatta beklerken tanışıp konuşmuştuk. cv'm de hiç boş değil, eksik yoktu yani. ama alınmadım. edeple alınmıyor maalesef, tanışıklık gerektiğini düşünüyorum. ya da TORPİL.


pinkpeony
(14.12.17)
Hevesinizi kırmak gibi olmasın fakat ilana çıkan 10 kadrodan en fazla 1 ya da 2'si adil olarak sahibine gidiyor maalesef. Hele bahsettiğiniz kadro özel bir üniversiteye aitse, sadece 2. ve 10. sıralar arasını doldurmak için giriyor bile olabiliyorsunuz genelde.


10 kadrodan 2'si abartılı bir oran olur. 1 bile abartılı olur. Bu kadar iddialı puanlarla başvurursanız sınav kağıdınıza ibnelik yapamayacakları için soruları öğrencilerine verirler.


duruma göre değişir. ben 5-6 tane sınava rahat girmişimdir. direkt kimin alınacağı belli olan da vardı, olmayan da. en son üst üste bir vakıf üniversitesinden ve mezun olduğum devlet üniversitesinden kabul aldım. vakıfta hocaları hiç tanımıyordum, adil bir süreçti. devlet'te ise mezun olduğum okul olduğu için hocaların bir kısmı beni tanıyordu. ama öyle 'kadro açılacak, gel başvur' gibi bir şey olmadı, alımdan önce görüşmedik yani. her şekilde mezun olduğunuz okulda şansınızın bir tık fazla olduğunu düşünüyorum. hem hocalarınız sizi biliyor, hem de siz üniversitenin eğitimine hakim olduğunuz için sınavda sürpriz yaşamıyor ve ne istediklerini biliyorsunuz.


gmzo
(15.12.17)
Ağzınla kuş tutsan da tanıdığın yoksa giremezsin bu saatten sonra.


blue serenity
(15.12.17)
girebilirsin, yapmış olanlar var ama tabii hocalar biraz kendi öğrencileri olsun isterler. yine de tekrar ediyorum girebilirsin.


90 ales ve 90 üzeri dil puanıyla alınmadığım çok yer oldu (Bilkent mezunuyum, iyi seviyede ikinci dilim ve yayınlarım da mevcut), şu anki kadroma da ÖYP ile girmiştim çünkü mülakat yoktu.

Başvurduğum ilanların birinde almak istedikleri çocuğun tez konusundan soru sordular. Birinde tezim istenilen alanda olmasına rağmen değil diyerek birinci sırada olacakken liste dışı tuttular. Başka birinde açık açık söylediler, başvurma istersen tatsızlık yaşamayalım diye.


kayranin kedisi
(15.12.17)
(5)

Şu giyim tarzı kötü mü (capsli)

Fotoğrafta tam belli olmuyor da, ceket içine v yaka tişört tarzı. Sizce nasıl duruyor?
Fotoğrafta tam belli olmuyor da, ceket içine v yaka tişört tarzı. Sizce nasıl duruyor?
jangbogo
(20.05.17)
Tamamen kombininle alakali mesela koyu tonlu bir jean ya da guzel bir chino uzerine acik tonlarda bir tee ve beyaz bir blazer cok guzel gidebilir.Bana kalirsa birazda bulundugun ortamla alakali.Ne cok resmi bir ortam olacak ne de cok samimi.


justafkindream
(20.05.17)
Pezevenk kombini gibi.


angelus
(20.05.17)
kötünün kötüsü.


sargeras
(20.05.17)
riskli, herkese yakışmaz, her ortamda giyilmez.


gabe h coud
(20.05.17)
(3)

Kadıköy'den Capitol'e

Hangi otobüs gidiyor? En hızlı gidenini söyleyebilir misiniz?
Hangi otobüs gidiyor? En hızlı gidenini söyleyebilir misiniz?
jangbogo
(10.05.17)
13, 14r, 14y, 15f falan bir sürü var. 12a da gider ama 1-2 dk kadar yürümen gerekir.


nrmnm
(10.05.17)
14 y r k hep geçiyor sanırım yol süresi de eşit olsa gerek


duru arsnova
(10.05.17)
koşuyolu minibüsleri önünden geçiyor.


(2)

Ales İçin Kaynak Önerisi (Sayısal)

Öss'ye gireli 7-8 sene oldu nerdeyse. Sorulara baktım hiç hatırlamıyorum. Dolayısı ile sadece soru bankası ile kotaramayacağım bu işi galiba. O yüzden şöyle ufak da olsa konu anlatımı falan olan bi kaynak öneriniz var mı? Teşekkürler şimdiden.
Öss'ye gireli 7-8 sene oldu nerdeyse. Sorulara baktım hiç hatırlamıyorum. Dolayısı ile sadece soru bankası ile kotaramayacağım bu işi galiba. O yüzden şöyle ufak da olsa konu anlatımı falan olan bi kaynak öneriniz var mı? Teşekkürler şimdiden.
jangbogo
(12.04.17)
herhangi bir mat 1 konu anlatımlı kitap işini görür.


sporty
(12.04.17)
Pegem öneririm.en iyisidir.

Yargı, tasarı diye gider bu


MaNOfTheYear
(12.04.17)
(2)

Bu karadeniz şarkısını bilen var mı?

Şarkıyı bulamadım nette. Sözleri minibüste duydum, komik ve hareketli bi şarkıydı, saçmaydı sözleri. Kısmen şöyle idi: kız seni bulacağum, kafana vuracağum, seni kaçıracağum, bişey bişey yapacağum. nakarat böyleydi.
Şarkıyı bulamadım nette. Sözleri minibüste duydum, komik ve hareketli bi şarkıydı, saçmaydı sözleri. Kısmen şöyle idi:

kız seni bulacağum, kafana vuracağum, seni kaçıracağum, bişey bişey yapacağum. nakarat böyleydi.
jangbogo
(02.04.17)
Yakın dönemde Karadeniz müziği diye ortaya çıkmış, buna benzeyen o kadar ÇOK çer çöp var ki... Bu olabilir yine de;

www.youtube.com


lazor
(02.04.17)
evet bu. teşekkür ederim.


jangbogo
(03.04.17)
(3)

En Uygun Fiyatlı İçkiler Hangi Markette

Alkollü içkilerden bahsediyorum. Soru başlıkta. Migros'a baktım bugün fena değildi. Diğerlerinde nasıl?
Alkollü içkilerden bahsediyorum. Soru başlıkta. Migros'a baktım bugün fena değildi. Diğerlerinde nasıl?
jangbogo
(07.02.17)
Carrefour zannımca.


tobias fünke
(07.02.17)
migros genel düzey olarak carrefourdan daha pahalı bir market.


1shot2shots
(07.02.17)
bira ve bazı şaraplarda metro iyi. 1 kasa(24 adet) birada 1 tanesi bedavaya geliyor migrosa kıyasla.


10032007
(07.02.17)
(2)

CMK Avukatları Ne Kadar Kazanıyor

İstanbul'da cmk yapanlar ne kadar kazanıyor? Sadece bu işle uğraştığını ve her geleni aldığını farzedelim. Ne sıklıkta geliyor?
İstanbul'da cmk yapanlar ne kadar kazanıyor? Sadece bu işle uğraştığını ve her geleni aldığını farzedelim. Ne sıklıkta geliyor?
jangbogo
(05.02.17)
En fazla ilk bir ay geliyor (ki artık 2-3 haftaya indi), bölgenize, bölgede kaç avukat olduğuna ve emniyete yolu düşen insan sayısına bağlı size gelecek iş, biraz şans da var.
15 gün içinde 30 is geleni de biliyorum, 1 ayda 15-20'de kalanı da.
Adliyedeyim uygulamasını kullanarak gelen iş sayısını arttırabilirsiniz ama öyle deli para kazanılmıyor bildiğim. Dediğim gibi en fazla 1 ay akıyor ki o da 30 soruşturma+kovuşturmayı geçmez zannımca.
Tarifeye bakıp ortalama bir rakam çıkartabilirsiniz, 10 kovuşturma 20 soruşturma işlemi takip ettiğinizi düşünüp hesaplayın.


Kimse kazandığı parayı açıkça söylemez, esas kazananlar arazi davalarına bakanlar benden söylemesi


Fritz-X
(05.02.17)
(3)

Maltepe - Beylikdüzü Torium Avm

Nasıl gidilir en rahat? ve tahmini kaç saat sürer?
Nasıl gidilir en rahat? ve tahmini kaç saat sürer?
jangbogo
(24.01.17)
metrobuse binmen gerek. haramidere sanayi duraginda ineceksin onunde zaten.
maltepeden metro, unalanda in metrobuse aktarma yap.
1 saati gecer herhalde.


tiredpanda
(24.01.17)
ben mterobüs hesaplarken durak sayısı x 2 yapıyom. Yada 2*durak sayısı-3. genelde tutuyor oradan hesaplayabilirsin metrobüste geçen süreyi. Maltepe den durağa ne kadar sürer bilmem


faik abi
(24.01.17)
Metrobuse at kendini yeter, onunde indiriyor, saatine gore direk sogutlucesme beylilduzu var sanirim, onlarla tek seferde gelirsin, yoksa aktarma yapman gerekecek


alttaraf
(24.01.17)
(1)

Erkek Giyim Blog- İnstagram vs.

Erkek giyimi için fikir vermesi açısından takip ettiğiniz instagram hesapları falan var mı? Varsa bu başlık altında paylaşalım. Klasik giyim değil daha çok günlük, casual mı diyorlar ondan herhalde..
Erkek giyimi için fikir vermesi açısından takip ettiğiniz instagram hesapları falan var mı? Varsa bu başlık altında paylaşalım. Klasik giyim değil daha çok günlük, casual mı diyorlar ondan herhalde..
jangbogo
(24.01.17)
(3)

2.5 ortalama ile ar. gör. olmak

Mümkün mü? Mümkünse nasıl mümkün? Alan hukuk.
Mümkün mü? Mümkünse nasıl mümkün? Alan hukuk.
jangbogo
(20.01.17)
Az önce enstitü sonuçlarına bakıyordum. Ortalaması düşük olup ales ve yds' de yardıranlar yüksek ortalamalıların hep önüne geçmiş. Belki fikir olur.


hayde bre
(20.01.17)
eski bir öğrencim ales 99 yds 96 ile 2.2 ortalamayla itü'de ar gör olmuştu. bundan 7-8 yıl önce olabilir.

oluyor yani.

çünkü eğer değişmediyse;

ales puanınızın yüzdesi,
yds puanınızın yüzdesi,
mülakat puanınızın yüzdesi,
okul ortalamasının yüzdesi,

alınıyor. bunların ağırlıkları nedir yüzde kaçı alınıyor bilmiyorum. o zamanlar böyleydi. bu değerlendirme sonunda bu yüzdelere göre bir tane puanınızn oluyor. işte o puana göre yukarıdan aşağıya herkesi sıralıyorlar. diyelim 10 kişi alacaklar. ilk 10da iseniz giriyorsunuz.


bu dediğim bilgi 7-8 yıllık bilgi. çok net konuşmuyorum şu andaki durum için.


levpontryagin
(20.01.17)
olur. hatta ylsy bile olur.


hkaan
(20.01.17)
(9)

Bu cümlede yanlışlık var mı (ing)

https://twitter.com/anadoluagency/status/819257095799341056 cümle şurada. sanki bana yamuk gibi geldi. bir bakar mısınız?
twitter.com

cümle şurada. sanki bana yamuk gibi geldi. bir bakar mısınız?
jangbogo
(11.01.17)
başlık stili yapmaya çalışmışlar.
burada genel kurallar mevcut.
www.englishlessonsbrighton.co.uk


theconqueror
(11.01.17)
Bana doğru geldi. Yani drop kullanılır mı bilmem de devaluation daha iyi durur gibi.


la rana
(11.01.17)
kulak tırmalıyor ama bence doğru, haber başlıkları için gramerde yeri var diye biliyorum böyle antin kuntin kullanımların. ben olsam "drop in turkish lira not true picture of economy, experts say" derdim (say karakter sınırına takılıyordur belki, o zaman experts: diye başlamak daha doğru olur) ve sanırım doğru olurdu bu.

edit: şimdi düşündüm de bence arada bir fiil bulunmalı ya. "drop in turkish lira not reflecting true picture of economy" falan gibi mesela. "drop in turkish lira" mantıken "true picture of economy" olabilecek bir şey değil çünkü, gramer olarak doğru olsa bile anlam olarak pek tutmuyor sanki. aman neyse anadolu ajansı düşünsün baane.


der meister
(11.01.17)
ben de o açıdan sormuştum der meister. başlıklarda to be falan atılıyor da, drop turkish lira picture of economy midir yani ne alaka diye düşündüm.


jangbogo
(11.01.17)
Experts: Turkish lira's drop not true picture of economy

ben olsam böyle yazardım.


ontheroad
(11.01.17)
experts: turkish lira drop, not true picture of economy dese sıkıntı olmazdı.


gotic
(11.01.17)
bence de doğru ya.


bohr atom modeli
(11.01.17)
bence bir yanlışlık yok. başlıkta güzelce izah edenler olmuş zaten haber ingilizcesinin böyle olduğunu bu tarz kalıpların da gayet normal, yaygın olduğunu filan.

zaten sözlükteki başlığa bakarsan bunun yanlış olduğunu savunan adamların hepsinden cahillik akıyor. "experts says demesi lazımdı ama" yazan adamların nesini ciddiye alacaksın. bir de önüne gelene çomar der bunlar çomarın en büyüğü kendileri farkında değil. doğru dürüst türkçe cümle kuramayan, bir cümlede 7-8 tane imla hatası yapmış adam kalkmış bunun yanlış olduğunu iddia ediyor.


rotten head
(11.01.17)
meister+, kulak tirmaliyor, anadili olan biri oyle atmazdi basligi ama cok yanlis da degil.


robokot
(11.01.17)
(7)

Kefir Sorusu

Ben bu meretten kullanmaya karar verdim ancak anlamadığım bir husus var. Ben her gün marketten alıp içemez miyim bunu? Yani dümdüz şişelenmişini alıp bardağa doldurup içsem olmuyor mu? İlla mayasını alıp evde mayalamam mı gerekiyor? Uğraşmak istemiyorum o işle, eğer kat be kat faydalı diyorsanız uğr
Ben bu meretten kullanmaya karar verdim ancak anlamadığım bir husus var.

Ben her gün marketten alıp içemez miyim bunu? Yani dümdüz şişelenmişini alıp bardağa doldurup içsem olmuyor mu? İlla mayasını alıp evde mayalamam mı gerekiyor? Uğraşmak istemiyorum o işle, eğer kat be kat faydalı diyorsanız uğraşırım tabi de ne bileyim şişelenmişini almak varken...
jangbogo
(02.12.16)
Yok ya ben de bir ara arastirmistim. Hazir olanlari da gayet faydaliymis. Cok fark yokmus. Belki meyveli aromali olanlar fazla katki var diye tercih edilmeyebilir ama bu alanda bilen kişiler asıl her evde yapilan kefire guvenmeyin diyor. Kefir taneciklerinin bulundugu ortam vs cok onemli. O zaman hazir süt de icmeyelim. bence marketten rahatlikla icebiliriz.


aquarium
(02.12.16)
aoc nin kefirine guvenebilirsiniz. hem tadi da cok guzel, ozellikle rutin olarak kefir tuketmeyen biri icin rahatlikla bir yemek sirasinda ayran niyetine tuketilebilir.
tatli niyetine tuketecekseniz, kefirix'in orman meyveli olani hayvani derecede guzel. tek sorun bir den fazla icmek isteyebilrisiniz, icinde seker oldugundan iyi bir fikir degil tabi.


mavicorap
(02.12.16)
evde yaptığınla hazır aldığın arasında o kadar büyük fark oluyor ki, uğraştığına deyiyor.


babilbaligi
(02.12.16)
Ben yeni içmeye başladım. İÇİM'in alıyorum iki gündür. Migros'ta indirimde bilginiz olsun.

AOÇ'yi önerdiler ayrıca. Ama kim uğraşacak diyerek bu yola başvurdum. Umarım faydasını görürüz.


teknikekip
(02.12.16)
ben hazır kullandığımda mide bulantısı yaşamıştım ama doğalını hiç denemedim.


for day to break
(02.12.16)
AOÇ ve altınkılıç markaları öneriliyor. İkisini de severek içiyorum, düzenli olarak.


manuel mandalina
(02.12.16)
tadı daha güzel oluyor sadece evde yapınca. süte daha yakın bir tat. sağlık anlamında fark olacağını ben de çok sanmıyorum.


nathanieltroy
(02.12.16)
(3)

Bir İş Sitesi Vardı

Sitede firma firma, işte ben görüşmeye gittim, iyi bir firma, görüşme şöyle böyleydi falan diye herkes yorum yazıyor. Bu siteyi bilen var mı?
Sitede firma firma, işte ben görüşmeye gittim, iyi bir firma, görüşme şöyle böyleydi falan diye herkes yorum yazıyor. Bu siteyi bilen var mı?
jangbogo
(15.11.16)
sartlarnasil


hjarteblod
(15.11.16)
işkolig?


orange coffee
(15.11.16)
benim baktığım iş kolig'ti teşekkürler.


jangbogo
(15.11.16)
(5)

CV İle İlgili Birkaç Soru

Merhaba, cv ile ilgili birkaç şey danışmak istiyorum sevgili duyuru ikcılarına. Sorularım bunlar:1) CV'nin uzunluğu ne kadar olmalı? 2) Fotoğraflı olup olmaması önemli mi?3) Elinizde güzel bir şablon varsa atabilir misiniz?4) Önem oluşturan detaylar nelerdir cv hazırlanmasında?
Merhaba, cv ile ilgili birkaç şey danışmak istiyorum sevgili duyuru ikcılarına. Sorularım bunlar:

1) CV'nin uzunluğu ne kadar olmalı?

2) Fotoğraflı olup olmaması önemli mi?

3) Elinizde güzel bir şablon varsa atabilir misiniz?

4) Önem oluşturan detaylar nelerdir cv hazırlanmasında?
jangbogo
(03.11.16)
2) Fotoğraf önemli


pide
(03.11.16)
2 - foto bence onemli

4 - her is bolumunu aciklamak onemli. mesela mudur olarak calistin ama naaptin o sure de. kisa kisa yazinca guzel oluyor

1 - referans mektubu vs yok ise 1 sayfa iyidir.


allanpoe
(03.11.16)
1 - senin ne yaptigina bagli. eger sadece bir iki yerde calistiysan 1 sayfa yeterli ancak yasin buyukse ve daha fazla yerde calistin, eserlerin varsa vs. iki uc sayfa olmasinda bir sakinca yok.
2- fotograf cok onemli.
3- internette cok fazla ornek var.
4 - mutlaka yer aldigin isleri, gorevlerini, projelerini vs. kisa kisa yaz, bos bos gorev adi yazmanin bir anlami yok. her sirketin ilgili goreve verdigi yetki ve sorumluluk farklidir, ozellikle muhendisliklerde vs. kimi sadece belli basli satin alma yapar, kimi tum islerin satin almasini yapar kimi bir projenin sadece tek bir kaleminin satin almasini yapar vs. ya da hukukta iste kimi sadece is davalarina bakar kimi sadece birlesme devralma yapar, altinda insan calistiysa onu da yaz. bunlar kisa kisa olmali, her bir husus bir satiri gecmesin. ayrica kendi bolumunle/pozisyonunla ilgili her isverenin baktigi anahtar kelimeler vardir, bunlari mutlaka ekle.


kassiopeia
(03.11.16)
3- europass kullan, sitede options kisminda logosunu sil sonrasinda bitirince word olarak indir ve oradan footer'i sil geriye harika bir tasarim kalacak


jedilance
(03.11.16)
2) eğer başvurularını Türkiye gibi bir Orta Doğu ülkesinde yapıyosan evet önemli. normal şartlarda fotoğraf, cinsiyet gibi ibareler zorunlu olamaz CV'de. Türkiye'de yalnızca British Council gibi birkaç şirket özellikle fotoğrafsız, cinsiyetsiz başvuru kabul ediyor.

3) en temel ve dünyada geçerli şablonlardan biri Europass. onda hazırlayacağın CV gayet profesyonel olur. google'da hemen bulursun.


nathanieltroy
(03.11.16)
(2)

Her renge giden ceket rengi

Ey duyurunun giyim guruları bu ne olabilir? Meramımı tam anlatamadım başlıkta, şöyle açıklayayım: İş görüşmelerini turlamak için bir ceket alacağım, smart casual giyime uygun, pantolonlar ile çok sırıtmayacak bir ceket rengi arıyorum veya tipi. Hiç bilmiyorum gerçekten cahilim bu konuda. Dolayısıyla
Ey duyurunun giyim guruları bu ne olabilir? Meramımı tam anlatamadım başlıkta, şöyle açıklayayım:

İş görüşmelerini turlamak için bir ceket alacağım, smart casual giyime uygun, pantolonlar ile çok sırıtmayacak bir ceket rengi arıyorum veya tipi.

Hiç bilmiyorum gerçekten cahilim bu konuda. Dolayısıyla doğrudan link atıp bunu al geç diyebilirseniz de süper olur. Teşekkürler şimdiden.
jangbogo
(22.10.16)
Lacivert


melengich
(22.10.16)
kahve alma lacivert içine beyaz, mavi ton gömlekler gider.


silver apple
(22.10.16)
(1)

Kelimelik Oyunu

Oynayan var mı, ben bayadır oynuyorum rakipler artık bebe geliyor. Zaten çoğu kişinin galibiyet yüzdesi %15 falan. hemen teslim oluyorlar anlamadım. nick: kefes burdan paylaşım yapıp oynarız deyü açtım. kendini imha edebilir bu duyuru kurallara aykırı ise.
Oynayan var mı, ben bayadır oynuyorum rakipler artık bebe geliyor. Zaten çoğu kişinin galibiyet yüzdesi %15 falan. hemen teslim oluyorlar anlamadım.

nick: kefes

burdan paylaşım yapıp oynarız deyü açtım. kendini imha edebilir bu duyuru kurallara aykırı ise.
jangbogo
(22.09.16)
Erkek olduğun için pes ediyorlardır. Manitaya yürüyen çok oradan. Memleket mal dolu yeminle. Kızlar memnun gerçi her mecrada ilgiden. Neyse.
Sözlükte başlığına bak. Bi çok yazar rakip arıyor zaten.


hasmetizm 2046
(23.09.16)
(1)

Stajyer Avukatlara Bir sorum var

Özelden yazabilir misiniz bir şey soracağım. Veya buraya yazarsınız ben mesaj atarım.
Özelden yazabilir misiniz bir şey soracağım. Veya buraya yazarsınız ben mesaj atarım.
jangbogo
(19.09.16)
buyur.


kaderimse np
(19.09.16)
(4)

Hoparlörü tavana yapıştırıp Death Metal açmak ve Üst Komşu

Üst komşuyu rahatsız eder mi? İyi ses gelir mi yukarı? Üst komşusu hayatına tecavüz eden biri olarak deneyeceğim de bunu. Deneyen var mı daha önce?
Üst komşuyu rahatsız eder mi? İyi ses gelir mi yukarı? Üst komşusu hayatına tecavüz eden biri olarak deneyeceğim de bunu. Deneyen var mı daha önce?
jangbogo
(14.09.16)
yapıştırmana gerek yok. ses illaki gider zaten. bunu çal;
www.youtube.com


mahone
(14.09.16)
üst komşu olsam siklemem, pencereden kısa bi video çeker, polisi ararım, gelirler kapat derler giderler, kapamazsan yine gelirler öperler.


killerbee
(14.09.16)
Ust komsuyu rahatsiz etmez. Katil eder.


stavro
(14.09.16)
youtu.be bence bunu çal ya da 11880 reklam jeneriğini. Diyar Paşa'nın pompalamasyon parçası da olabilir.


petekpare
(14.09.16)
(4)

Samsung S4 mini telefonum kendiliğinden kapanıyor

Sorunu başlıkta belirttim. 2-3 dk falan açık durabiliyor sonra kapanıyor kendi kendine. tekrar açabiliyorum, tekrar kapanıyor yine 2-3 dk açık durup. sorunu ne olabilir sizce? pilden kaynaklı mıdır ki? garantisi de bitti nereye götürcem ben bunu?
Sorunu başlıkta belirttim. 2-3 dk falan açık durabiliyor sonra kapanıyor kendi kendine. tekrar açabiliyorum, tekrar kapanıyor yine 2-3 dk açık durup. sorunu ne olabilir sizce? pilden kaynaklı mıdır ki?

garantisi de bitti nereye götürcem ben bunu?
jangbogo
(06.09.16)
s4 minilerin kronik problemi sanırım bu. bir kaç kişi daha sormuştu.
forumları gezip araştır derim ben. bir çözümü vardır illaki.


teritori
(06.09.16)
ben note 4 ile aynı problemi yaşadım. cihazın içerisinde oksitlenme olduğunu söyleyip temizlediler ve yeni batarya taktılar, ondan sonra düzeldi.


rachel
(06.09.16)
Yuzde doksan batarya.


baharat
(06.09.16)
batarya değişti şimdi bir işe yaramadı.


jangbogo
(06.09.16)
(5)

Kredi Kartı İle Altın Alınıyor mu?

Soru başlıkta olduğu gibi. Alınan yer varsa İstanbul anadolu yakasında belirtebilir misiniz?
Soru başlıkta olduğu gibi. Alınan yer varsa İstanbul anadolu yakasında belirtebilir misiniz?
jangbogo
(26.08.16)
Yer belirtemem de birçok kuyumcu alıyor fakat üzerine biraz ekliyor.


mutekebbir
(26.08.16)
çoğu kuyumcu yapıyor.zor durumda değilsen hiç bulaşma.çeyrek altına bile 5-6 lira ekliyorlar.


iste bu ironi
(26.08.16)
Avm içinde olanlar alıyor.komisyonu sana yıkma işini neredeyse tüm kuyumcular yapıyor.


murtiii
(26.08.16)
hepsiburada.com


kimse
(26.08.16)
acediac +1


(6)

İstanbul - Bursa Gidiş

En kısa ve rahat yoldan nasıl gidebilirim İstanbul'dan Bursa'ya?
En kısa ve rahat yoldan nasıl gidebilirim İstanbul'dan Bursa'ya?
jangbogo
(23.08.16)
cuma akşamı ben gidiyorum. yerim var istersen :P


İdo var kadıköyden.


ceann deas
(23.08.16)
kesinlikle kabataş'tan budo'yla mudanya. mudanya'da da minbüsle 15-20 dakikada bursa.


nigeo
(23.08.16)
budo +1,

2-2.5 saat sürüyor, bursa merkeze kadar gelme


şöyle ki: sabah tam 10'da Osmangazi'de olmam gerekiyor. O yüzden vapur işi yalan oluyor galiba? 8 de vapura binsem dahi mümkün değil o saatte ulaşmam değil mi?


jangbogo
(23.08.16)
sabah da olsa budo'yla git. osmangazi'de hangi semt, cadde?
tam yerini söyle tam tarif edelim en hızlı şekilde.


nigeo
(23.08.16)
(3)

Sağlık Raporu Nerden Alıcam?

Baroya kayıt olacağım. Aile hekiminden rapor alın demişler, gittim vermiyoruz dedi işe giriş raporu. Ya işe giriş raporu değil bu dedim anlatamadım, neyse sonuçta vermediler. Baro, sağlık ocağı da olur demiş gittim onlar da yok bizlik bi şey değil o aile hekimine git dedi :dTek seçenek devlet hastan
Baroya kayıt olacağım. Aile hekiminden rapor alın demişler, gittim vermiyoruz dedi işe giriş raporu. Ya işe giriş raporu değil bu dedim anlatamadım, neyse sonuçta vermediler.

Baro, sağlık ocağı da olur demiş gittim onlar da yok bizlik bi şey değil o aile hekimine git dedi :d

Tek seçenek devlet hastanesi kaldı, oraya nasıl gidip ne diyeceğim ya, daha önce alan bi yardımcı olsun lütfen.
jangbogo
(16.08.16)
Hastaneden kurul raporu alabilirsin. Hastaneye git Sağlık Kurulu olur oraya başvur. Bazı hastanelerde belli kurul günleri oluyor, o gün her kurul doktoru hastanede oluyor sabah gidip akşama bitiriyorsun işini, fakat enfeksiyon dahiliye gibi bölümlerin doktorunu da görürsen onları ancak bir sonraki kurul gününe halledebilirsin kan sonuçlarının çıkmasını bekleyeceğinden.


once
(16.08.16)
tamamen aile hekiminin keyfine bağlı bana da bi veriyo bi vermiyo iyi gününe denk gelmeye bağlı heralde


yokky
(16.08.16)
Hastane kurul raporu da 200 tlden aşağı olmaz onu da bilin .


cabiday
(16.08.16)
(2)

Maltepe'den Kavacık'a

Nasıl gidilir? Kavacık merkez'e.
Nasıl gidilir? Kavacık merkez'e.
jangbogo
(09.08.16)
e5'ten 500t olabilir. tam merkezine gitmiyor sanırım ama bayağı yaklaşıyor.


zgrydn
(09.08.16)
maltepe'den kozyatağı'na geçeceksiniz. metroyla. kozyatağı'ndan 15KB kalkıyor. 15-20 dakikada kavacık'ta olursunuz.

öbür türlü,

maltepe'den kadıköy'e geçip, kadıköy'den 15BK ya da 14M'ye binmeniz lazım. 500t'yi kullanmadım bilmiyorum.


rajaz
(09.08.16)
(3)

CV Hazırlamak

Merhaba sayın duyurucular. Yakın zamanda mezun oldum ve ufaktan iş başvuruları yapmayı düşünüyorum. Detaylarda çok boğulmadan doğru düzgün bir cv hazırlamak istiyorum. Aramızda yılların insan kaynakları çalışanları var. Bu yeni mezun garibe cv hazırlayabileceği bir şablon önerirseniz çok mutlu oluru
Merhaba sayın duyurucular. Yakın zamanda mezun oldum ve ufaktan iş başvuruları yapmayı düşünüyorum. Detaylarda çok boğulmadan doğru düzgün bir cv hazırlamak istiyorum. Aramızda yılların insan kaynakları çalışanları var. Bu yeni mezun garibe cv hazırlayabileceği bir şablon önerirseniz çok mutlu olurum. Europass'ı denedim onu pek beğenmedim, biraz daha sade düz yazı olmasını istiyorum.
jangbogo
(14.07.16)
Mail adresinizi yazın, taslak göndereyim.


curiosita
(14.07.16)
LaTeX kullanın.

www.latextemplates.com


De facto
(14.07.16)
çoğu işyeri kariyer.net denen lanet sistem üzerinden aldığı için pek de hazırlamana gerek yok.


varg
(20.07.16)
(6)

Peynir Çeşitleri Ve Markaları Önerisi

Merhaba, şimdi bizim ailede kahvaltı kültürü yoktur. Fakat ben peynir çok seviyorum. Tabi öyle frenk peynirinden anlamam. Peynir dediğim, ezine, dil, saç, örgü, tel, lor, van, siirt vs :DSorum şu: bana bir peynir önerin ki:1) Çeşidi2) Markası3) Nerden alabileceğim ( BİM, A101, CARREFOUR, MİGROS vs.)
Merhaba, şimdi bizim ailede kahvaltı kültürü yoktur. Fakat ben peynir çok seviyorum. Tabi öyle frenk peynirinden anlamam. Peynir dediğim, ezine, dil, saç, örgü, tel, lor, van, siirt vs :D

Sorum şu: bana bir peynir önerin ki:

1) Çeşidi
2) Markası
3) Nerden alabileceğim ( BİM, A101, CARREFOUR, MİGROS vs.)

şimdiden teşekkürler peynir severler...
jangbogo
(19.06.16)
sokta ucuza cok guzel dunya peynirleri var oraya bir bak :)


lithu
(19.06.16)
altınkılıç markayı tercih ediyorum ben genelde. büyük marketlerde luyor. favorim eski kaşar ve koyun peyniri

bi de babam sakarya hendek'ten peynir getiriyor o süper oluyor
ispanya'dan da manchego peyinir <3


la noix
(19.06.16)
-Selsüt dereotlu ve çörekotlu tulum peynirleri
-Binvezir ezine peynirleri
Bim'de bu söylediklerim.
-Bir de Ünal marka trakya beyaz peyniri var şarküteriden aldığım, başka nerelerde satılıyor bilmiyorum.


gayda
(19.06.16)
Muratbey yeni peynir çıkardı Topi ismimde. - A101lerde satılıyor deneyebilirsiniz.


Ayvalık Sepet Peyniri (hem çörekotlusu hem kekikli-biberlisi) - Üçler
Kecheese Kızartmalık Keçi Peyniri - Migros
Muratbey Burgu- Hemen hemen her market
Cebel Çörekotlu Tulum - Migros
Kimyonlu Gouda - Migros
Manchego + 1 (Etle güzel gider, Marcocenter'a ara ara geliyor)


aychovsky
(19.06.16)
Frico-çoğu hollanda ve italya peynirleri-migros, macro, happy center


ikcı
(19.06.16)
(2)

İstanbul Anadolu Yakasında Puro Satışı

Bildiğim kadarıyla puro ithali Türkiye'ye yasak. Sanırım burada üretilen purolar satılıyor. soru 1: İstanbul anadolu yakasında geniş puro çeşitleri sunan bir tobacco shop var mı? varsa nerededir?soru 2: Hangi ürünü tavsiye edersiniz? (tercihim kalın olanları)
Bildiğim kadarıyla puro ithali Türkiye'ye yasak. Sanırım burada üretilen purolar satılıyor.

soru 1: İstanbul anadolu yakasında geniş puro çeşitleri sunan bir tobacco shop var mı? varsa nerededir?

soru 2: Hangi ürünü tavsiye edersiniz? (tercihim kalın olanları)
jangbogo
(28.05.16)
yeldegirmeni karakolhane caddesi'ndeki pasajin icindeki tobacco shop/headshop'ta epey cesit var.


hopeless
(28.05.16)
(2)

Enpara Altın Almak

Mantıklı mı? Kafam karıştı hiç anlamam bu işlerden. 115 tl görünüyor enpara'da, ama netten bakıyorum 113'müş fiyatı. Niye böyle anlatabilir misiniz gerizekalıya anlatır gibi?
Mantıklı mı? Kafam karıştı hiç anlamam bu işlerden. 115 tl görünüyor enpara'da, ama netten bakıyorum 113'müş fiyatı. Niye böyle anlatabilir misiniz gerizekalıya anlatır gibi?
jangbogo
(23.04.16)
Haftasonu piyasalar kapalı olduğu için internet şubelerinde altın ve döviz fiyatları farklı gözüküyor. Hafta içi gün içinde Alman lazım. Enparada alış115ise satış normalden daha düşüktür şuan mesela.


sutlu nescafe
(23.04.16)
An itibariyle

115,206005 TL Alış.
108,641611 TL Satış.

Netteki değerlere bakmamanı öneririm. Önemli olan alış ve satış arasındaki fark. Yani kâr marjı. 1 gram altını 115 TL'ye alıp 109 TL'ye satabilirsin.

Sana tavsiyem bir ay düzenli olarak takip et. Ne bileyim Excel'de not al. Enpara'daki alış ve satış fiyatı serbest piyasadaki alış ve satış fiyatı ile senkronize olarak mı azalıyor, bunu gözlemle.

Bana kalırsa alma derim. Çünkü enpara'daki alış ve satış fiyatı arasında ciddi bir fark var.


zinzinzibidi
(23.04.16)
(12)

Üst Komşuyu Nasıl rahatsız ederim?

Artık bu iş içinden çıkılmaz bir hal aldı. Uyku bile uyuyamıyorum. sabah 8 den gece 1'e kadar koşuyolar evin içinde. sürekli bambambam bam bam bam. oğlan çocuğu var çığlık atıp duruyor sürekli. arada sus diyolar basıyo yaygarayı bu sefer de 2 saat ağlıyor çığlık çığlığa. planım: cep telefonumu tavan
Artık bu iş içinden çıkılmaz bir hal aldı. Uyku bile uyuyamıyorum. sabah 8 den gece 1'e kadar koşuyolar evin içinde. sürekli bambambam bam bam bam. oğlan çocuğu var çığlık atıp duruyor sürekli. arada sus diyolar basıyo yaygarayı bu sefer de 2 saat ağlıyor çığlık çığlığa.

planım: cep telefonumu tavana bantlayıp sesi son ses açayım diyorum. gece bunu yaparsam ses gider mi yukarı? artık kimse sikimde değil son ses hoparlörden de açabilirim ama haklıyken haksız duruma düşmek istemiyorum apartman genelinde.

sizin öneriniz varsa alırım.
jangbogo
(03.03.16)
Çocuğu durdurmaz bu yaptıklarınız maalesef, ebeveynler de durduramıyordur büyük ihtimalle; taşınabiliyorsanız taşının kurtulun.


diabolus79
(03.03.16)
Elbette rahatsız edici bir durum ama duvaların ince olması üst komşunun sorunu değil. siz ancak uyarmakla üstünüze düşeni yapabilirsiniz. çocuğu bağalayacak halleri yok.

edit: ev almadan-kiralamadan önce bir gün evin içinde vakit geçirmek gerekli. dünyanın parasını verdiğiniz şeyi denemeden almak çok mantıklı bir durum değil zaten :) tecrübeyle sabit bir durumdur bu. böylece evin eksiklerini vesorunlarını görebiliyorsunuz.


janavarorion
(03.03.16)
şöyle ki: çocuğu hiç uyarmıyorlar, 0. veya sadece bir odada tutsalar, 2 odada tutsalar neyse. 4 oda 1 salon. çocuğu durdurmak gibi bir çabaları yok ki.


jangbogo
(03.03.16)
Ben de durdurmiyorum cocugumu valla. Size 1 rahatsizlik veriyorsa ebeveynlere 5 veriyor bu durum. Cep telefonu baglamaniz o cocugun uykusunu alamayip ertesi gunu daha huzursuz olmasina neden olur

En guzeli ahbaplik iliskisi kurup cocukla da yakinalsmak. Sozden anlayacak yastaysa siz de uyarabilirsiniz tatli dille

Yetiskin olsa tamam da cocuk ise durum degisir kisaca


la noix
(03.03.16)
Komşunuza hiç söylediniz mi? En azından sizin yatak odanızın olduğu odaya almasınlar.
Bu tarz durumlarda ilk yapılması gereken kibarca durumu izah etmek. Ancak çocuğa yapabilecekleri kısıtlı, iyi bir eğitim verememişler.
2. ihtimal : trt1'den süper dadı'yı arayıp veledi terbiye etmek :p


kiradalarsa ev sahipleriyle konuşun. yoksa gidip kendilerini uyarın. devam ederlerse dilekçe yazıyosunuz, zabıta geliyor, yaptırım uygulanıyor. ben de üst komşumdan rahatsızım, ekşiden biri zabıtaya şikayet ettik diye mesaj atmıştı bana.

kimse kimsenin çocuğunu çekmek zorunda değil.


nice tnetennba
(03.03.16)
Diğer arkadaşların da dediği gibi once uyarmak en iyisi. Devam etmesi durumunda şikayeti ya da tekrar uyarmayı düşünebilirsin ama çocuk cidden sıkıntı. Yaşı kaç o da önemli. Çok küçük değilse haklisin ancak eğer baya küçükse onların da engelleme şansı çok az.

Haa illa bisey yapacaksan da evde tadilat yapıyormuşsun gibi ses çıkar sürekli.


çocuk gerizekalı. 1-2 defa düzgünce uyardım anlamıyor. ailesi de uyarmıyor ki. hatta beraber koşuyolar. çocuk hiç durmuyor 10 dk bile. kimse yeter ya demiyor. hadi dediler diyelim basıyor yaygarayı auuuuuwwwwww diye.

dediğiniz gibi kimsenin çocuğunu çekmek zorunda değilim. en azından bu kadar çekmek zorunda değilim. hem çalışıyorum, hem okuyorum, akşam eve geldiğimde birazcık sessizlik istiyorum. insan gibi de kaç defa konuştum yok. nabıyım çocuk işte :PPPP deyip yolluyolar.


jangbogo
(03.03.16)
ya hahaha bir insan evladını 4 oda evin ikisinde tutmak mantıklı geliyor mu size? oğlum evimiz 160 metrekare ama sen bu odaya hapissin... çocuk koşar, köpek olsa üst katınızda bütün gün pıtır pıtır tırnaklarından ses gelir, alt katta yaşlı biri varsa yükses tv sesi gelir. üst alt komşuya evde sürekli parti yapmadıkları sürece böyle günlük olaylardan gelen doğal sesler için bi şey diyemezsiniz.


freya
(03.03.16)
allah kolaylık versin, kimseyi şımarık çocukla uğraşmak zorunda bırakmasın.
imkanın varsa taşın yoksa kulak tıkacı al.
yan komşum sürekli saçma sapan müzikler açan uyuz bir tip, çocukları doğsun son ses sadece bebeklerin sesini duyduğu freknstaki sesleri açacağım, düşünsün dursun bakalım neden ağlıyor bu çocuk diye.

çocuğun sesi umurumda değil onlarla ortak duvarın olmadığı otaya geçtim.


kuzey li
(03.03.16)
@freya teşekkür ederim aydınlattığın için çünkü sadece 1 senedir apartmanda yaşıyorum. daha önce köpekli de, çocuklu da, yaşlı da üst katımızda oturmamıştı. özür dilerim, sen haklısın.

ya dalga mı geçiyosunuz, anlamıyo musunuz, öyle basit bi çocuk koşması olsa ne diyeceğim, ben de köpek baktım, çocuk baktım, üst katımızda çocuk da vardı, öğrenci de vardı böylesi olmadı. ben ikisinde tutsunlar demiyorum, yatak odanı kitlersin oraya girmez = sorun çözüldü.


jangbogo
(03.03.16)
Çocuğu durdurmak ayrı, çocuğa bir birey gibi davranıp kendisine model olmak apayrı. Maalesef biz ikincisini toplum olarak başaramıyoruz. Bilmiyoruz. Doğamızda yok. İlla "alan benim, istediğimi yaparım" yaygarası. Veya "aman çocuğuma bir şey olmasın" mentalitesi.

O yüzden, kaç, kurtul. Ben öyle yapmıştım.


dessy
(04.03.16)
(2)

Fotoğraf sattığımız bir app?

Vardı neydi? Daha doğrusu en çok kullanılanı hangisiydi?
Vardı neydi? Daha doğrusu en çok kullanılanı hangisiydi?
jangbogo
(27.02.16)
envato? shutterstock?


freetakilir
(27.02.16)
snapwire
foap
scoopshot


ainothia
(27.02.16)
(7)

Gevşetici Etkisi Olan Bitki Çayları

Var mı içtiğiniz ve fayda gördüğünüz? Kantaron hariç, onu içemiyorum tıbbi sebeplerden ötürü.
Var mı içtiğiniz ve fayda gördüğünüz? Kantaron hariç, onu içemiyorum tıbbi sebeplerden ötürü.
jangbogo
(22.02.16)
melisa, papatya(ama cinsi önemli)-bunlar ciddili

bi de rome dizisinde sürekli söğüt çayı geçiyor sakinlestirici olarak:)


galandar kostumu
(22.02.16)
yasemin çayı bence hem rahatlatıyor hem de çok lezzetli.


kaputt
(23.02.16)
Papatya baya etkili.


battal gemalmaz
(23.02.16)
Ayahuasca. Saka bir yana sari kantaron ama dag bayirda kendin toplayip kuruttuysan. Bir ufak cicegi ufalayip demleyince birinde uyuyorsun direkt, sert bildigin, aktardan aldigini yarim kilo demle, etkisini görmedim.


aynadakiyabanci
(23.02.16)
hafif olanlara tarcin da ekleyebilirsin.


evimin paspasi
(23.02.16)
Kantaron kullanamiyosan diger bitki caylarinin da karaciger enzimleri ile etkilesimine bakmani oneririm


la noix
(23.02.16)
valerian / cat nip / kedi otu denen cay da kotu kokusuyla dogru orantida etkilidir.
ancak tibbi olarak uygun mudur bilemem.


viva paulista
(23.02.16)
(5)

Hakemli Makalenin Esprisi Nedir

Şimdi bir dergiye makale yollayacağım fakat, seçenek sunmuşlar demişler ki:Makalemin hakemli yayınlanmasını istiyorum. Bunu işaretleyebiliyoruz, işaretlemeyebiliyoruz da, esprisi nedir? İşaretlesem nolur, işaretlemesem nolur?
Şimdi bir dergiye makale yollayacağım fakat, seçenek sunmuşlar demişler ki:

Makalemin hakemli yayınlanmasını istiyorum.

Bunu işaretleyebiliyoruz, işaretlemeyebiliyoruz da, esprisi nedir? İşaretlesem nolur, işaretlemesem nolur?
jangbogo
(29.01.16)
bu hakemlerle bu lig bitmez hocam


bobinhoo
(29.01.16)
isaretlemek makalenin kiymetine itibar etmekle alakali, galiba. yayimdan once calismada hata var mi, intihal var mi, calisma kulliyat icinde kiymetli mi diye bakilsin, hatta yorumlarla beraber donsun, goze aliyorum, demek gibi...


e haliyle
(29.01.16)
hakemli makaleler akdemisyenler, araştırmacılar tarafından tercih ediliyor. hakemli makaleler söz konusu derginin abone olduğu endekslerde anahtar kelimelerle aratıldığında bulunabilir. daha ziyade bilimsel yöntemle hazırlanmış ve bilimsel gelişmeye katkı sunması beklenen (en azından umulan) çalışmalardır. hakem değerlendirmesine giren makaleler yazarının ismi olmayan makale metninin hakem tarafından okunup, akademik ölçütlere göre değerlendirildiği ve sonuçta onay, düzeltme ya da toptan reddedilme gibi cevaplar alır.

hakemin onayladığı metin editöre gider. editör'de sıradaki sayılardan birine makaleyi konumlandırır.

hakemsiz makale'de ise yorum, görüş kişisel değerlendirme gibi ampirik yönü zayıf ve daha subjektif metinler dikkate alınıyor. bunları tahmin ediyorum doğrudan editör inceler, redaktör yazım hatalarını düzeltir ve yayın sırasına konulur.


cari kacik
(29.01.16)
makalen hakemli değilse doçenlikte vb şeylerde sana bir katkısı olmaz.
hakemli makale şöyle oluyor, makalen o konuda uzman iki kişiye gönderiliyor. bu kişiler makaleni akademik açıdan inceleyerek ya kabul veriyorlar ya da bazı değişiklikelr yapmanı istiyorlar. bu değişiklikler küçük olabildiği gibi tekrardan araştırma yapmanı gerektirecek büyük şeyler de olabilir. bazısı da bundan cacık olmaz diye düşünüp red veriyor. o zaman yayımlanmıyor.
bence sen şey diye sor, makalem red alsa dahi hakemsiz olarak bastırabilir miyim diye. önce hakemliyi zorla, sonra baktın olmadı hakemsiz bastırt.


(2)

Toefl İbt'ye Nerden Çalışayım

Özellikle writing ve speaking kısmına? Barrons diyen var, longman var, ets var, kaplan var herkes bi şey diyor. Şöyle bi kesin karara varamadım.
Özellikle writing ve speaking kısmına? Barrons diyen var, longman var, ets var, kaplan var herkes bi şey diyor. Şöyle bi kesin karara varamadım.
jangbogo
(24.01.16)
herkes bir şey söyler çünkü hiç biri tam birebir toefl'ın ayarında değil. ya çok basit ya çok zor ya da soru tarzı aynı değil ya da birinin reading'i tam toefl a göre ama listening'i uygun değil falan. ben de cambridge den çalışmıştım mesela.


konskenkova
(24.01.16)
ben oyumu barrons'tan yana kullanıyorum. komple bir seti var. içinde bir tane de mock exam var. tavsiye olunurç


patates
(24.01.16)
(2)

Bi caps arıyorum

Yatakta uzanmış erkek bir ergen vardı, yastığa sarılmış sadece çorapları giymiş. bıyıkları yeni terlemişti. seksi poz vermişçesine uzanmıştı. var mı bulabilen :(
Yatakta uzanmış erkek bir ergen vardı, yastığa sarılmış sadece çorapları giymiş. bıyıkları yeni terlemişti. seksi poz vermişçesine uzanmıştı. var mı bulabilen :(
jangbogo
(18.01.16)
dediğiniz foto şu sanırım ama nur yerlitaş montajlamışlar. montajsız halini bulamadım.

3.bp.blogspot.com


deletesystem32
(18.01.16)
(3)

Masaüstü Bilgisayarımı Satsam

Ne kadar eder ya bu? 100 lira falan mı? anladığım kadarı ile özelliklerini kopyalıyorum: intel core2 quad cpu q8200 2.34 ghzbellek: 3 gb harddisk: 300 gbekran kartı: ati radeon hd 3400 monitor falan da var işte büyük casper. hoparlör falan var. hepsini katıp bi rakam söylesenize tahmini. teşekkürler
Ne kadar eder ya bu? 100 lira falan mı?

anladığım kadarı ile özelliklerini kopyalıyorum: intel core2 quad cpu q8200 2.34 ghz

bellek: 3 gb

harddisk: 300 gb

ekran kartı: ati radeon hd 3400

monitor falan da var işte büyük casper. hoparlör falan var. hepsini katıp bi rakam söylesenize tahmini. teşekkürler.
jangbogo
(07.01.16)
parça parça satsan daha fazla eder bence :p

ram, harddisk, monitor vs.

ekran kartı ve işlemci alan olur mu bilemedim belki tamir için parça bekleyenler varsa.


jugador
(07.01.16)
sırf kasayı 200e ver hepsini 250ye ver kurtul


metehan01
(07.01.16)
(5)

Yaraların Hızlı Geçmesi İçin/Yaraları soymak

Napmalıyım, yani eczaneden vs alabilceğim bi ürün var mı? Veya ot, sebze falan ne biliyim. Bi de kendime engel olamıyorum sürekli yaralarımın kabuklarını soyuyorum, bu konuyu nasıl aşıcam ben.
Napmalıyım, yani eczaneden vs alabilceğim bi ürün var mı? Veya ot, sebze falan ne biliyim. Bi de kendime engel olamıyorum sürekli yaralarımın kabuklarını soyuyorum, bu konuyu nasıl aşıcam ben.
jangbogo
(25.12.15)
bepantene yara iyileşmesini hızlandırıyor diye biliyorum


lushdiamond
(25.12.15)
(bkz: terramycin)


mhm
(25.12.15)
cildiyeye gideydin :)) cilthekimi.com var bir de : )


curuk zeytin
(25.12.15)
madecassol merhemler içerisinde en hızlı olanı bence. diğerleri kadar cıvık değil yapısı hızlıca kuruyup iyileştiriyor. bunun dışında kırmızı kantaron yağı da yarayı iz bırakmadan hızlı şekilde iyileştirir


lilypad
(25.12.15)
bepanthol iyi geliyor ama oynamaman gerek. benim alnımda bulgur tanesi kadar bir yara var. bephanthol de sürüyorum ama sürekli oynadığım için 3 aydır geçmiyor.
bende de var o hastalık ondan yaralarım 2 aydan önce iyileşmez pek.


cekilmis gayfe
(25.12.15)
(1)

KYK Yüksek Lisans YurtDışı Kredi Miktarları

Yurtiçi ve yurtdışı için kaç TL veriliyor?
Yurtiçi ve yurtdışı için kaç TL veriliyor?
jangbogo
(30.10.15)
Sitesinde her ülke için ne kadar verildiği küsuratına dek yazıyor.

Kredi/burs -- Yurt dışı öğrencileri için genel bilgiler

edit: yurtkur.gsb.gov.tr


(3)

Günlük Erkek Giyim Tavsiyeleri

Bu işi yapan moda siteleri blogları, telefona yükleyebileceğim uygulamalar vs var mı? Şimdiden teşekkürler.
Bu işi yapan moda siteleri blogları, telefona yükleyebileceğim uygulamalar vs var mı? Şimdiden teşekkürler.
jangbogo
(20.10.15)
Pinterest geldi aklima


solenkol
(20.10.15)
Lookbook


yorke
(20.10.15)
hep queer-hipster şeyler ile karşılacaksın moralini bozmak gibi olmasın.


zawisza
(20.10.15)
(3)

Adım Adım Yurtdışında Master

Merhaba, ailemle oturup konuştuk ve bu işe karar kıldık. Harcayabileceğimiz meblağ araştırmalarıma göre abd ye yetmiyor fakat avrupa için yeterli. adım adım napmalıyız bunun için, 1- Kendime uygun programları nasıl bulurum?2- ABD için teaching assistant diye bi mevzu varmış, bu nedir?3- Ek olarak ad
Merhaba, ailemle oturup konuştuk ve bu işe karar kıldık. Harcayabileceğimiz meblağ araştırmalarıma göre abd ye yetmiyor fakat avrupa için yeterli.

adım adım napmalıyız bunun için,

1- Kendime uygun programları nasıl bulurum?

2- ABD için teaching assistant diye bi mevzu varmış, bu nedir?

3- Ek olarak adım adım şöyle yapcaksın, benden de sana şu bilgi al tepe tepe kullan derseniz de saygı duyar tiklerim.

Teşekkürler şimdiden.
jangbogo
(27.09.15)
Bu konuda yazılmış en kapsamlı ve faydalı yazı dizisi aşağıda. Okursan tüm sorularına cevap bulabilirsin.
selmanh.com


1lisan1insan
(27.09.15)
en basta ne kadar ayirabilirsiniz buna, dil düzeyiniz ne seviyede, toefl etc varmi, okul notunuz ne, okulunuz hangisi etc, biraz daha bilgi verirseniz ona göre yardimci olunur.


kurnaz
(27.09.15)
avrupa'da teaching assistant lik bulmaniz almanya disinda biraz zor. doktora olsaydi daha rahat olabilirdi lakin master icin (ozellikle social science ogrencileri icin cok zorlu) daha cetrefilli. Planinizi en zor duruma gore yapin bence.

alan nedir, diliniz var mi, hangi ulke, aylik para limitiniz nedir vs bunlari onemli kistaslar. diger turlu her sey havada..


kunoki
(27.09.15)
(4)

Online Check-in Yalan mı oldu?

Merhaba, uçakla seyahat etmiyorum pek, o yüzden mevzuya yabancıyım. Şöyle ki:- pegasus'un internet sitesinden bir bilet aldım üye girişi falan yapmadan.- check in bedeil aldı 7 tl falan. e benim bagajım falan yok online check in yapsam daha iyi olacak.- sms geldi, uçuştan 1.5 saat önce bekliyoruz di
Merhaba, uçakla seyahat etmiyorum pek, o yüzden mevzuya yabancıyım. Şöyle ki:

- pegasus'un internet sitesinden bir bilet aldım üye girişi falan yapmadan.

- check in bedeil aldı 7 tl falan. e benim bagajım falan yok online check in yapsam daha iyi olacak.

- sms geldi, uçuştan 1.5 saat önce bekliyoruz diyor. Ya uçuş zaten 1 saat ne bileyim, yalan mı olduk?
jangbogo
(03.09.15)
online checkin 24 saat evvel açılır 1.5 - 2 saat öncesinde kapanır. online checkin yapıp bagajınız yoksa havalimanına 45 dk evvelden de giderseniz sıkıntı olmaz


gliderpilot
(03.09.15)
Online checkin yapıp kioska uğramazsanız Pegasus o 7tlyi Plus hesabınıza iade ediyor.


Mcfly
(03.09.15)
işte plus hesabımla girmedim, yine de yapabiliyo muyum?


jangbogo
(03.09.15)
Tanımlarsanız olur yine de.


Mcfly
(03.09.15)
(4)

İstanbul'dan Sarımsaklı(Ayvalık)'a Uçakla Gitmek

Merhaba, ben otobüsten nefret ederim de, şimdi burdan uçağa binsem, edremit'te insem, ordan da otobüse binip sarımsaklı'ya gitsem nasıl olur? Edremit-Sarımsaklı arasını nasıl yapıcaz, kaç saat sürer?
Merhaba, ben otobüsten nefret ederim de, şimdi burdan uçağa binsem, edremit'te insem, ordan da otobüse binip sarımsaklı'ya gitsem nasıl olur? Edremit-Sarımsaklı arasını nasıl yapıcaz, kaç saat sürer?
jangbogo
(03.09.15)
havaalanında in. burhaniye ye gel. burhaniye otogardan sarımsaklı otobüsüne bin. 45dk filan sürecek yol. ha otobüsle hiç uğraşmayayım dersen havaalanının önünden midibüsler geçer. üzerinde körfezbirlik yazar. ayvalığa gider yol 1 saat sürer. ayvalıktan indirdikleri yerden bi minibüs daha yaparsın 20-30 dk da sarımsakkıya inersin. otobüs yapacam dersen dikkat et çünkü ayvalığa yakın bi yerde 30 dk mola veriyor çoğu orada 30 dkan boşa gider. en iyisi körfezbirlik bence.


ergenpezeveng
(03.09.15)
hocam peki ne kadar körfezbirlik? edremit havaalanının önünden geçiyor di mi?


jangbogo
(03.09.15)
havaalanının önünden geçiyor. valla 10tl den az 6.5 ya da 8 olması lazım heralde ya. havaalanın kapısına yürü otoyola orada bekle sor zaten yönlendirirler. binince 1 ayvalık de son durakta in yönlendirirler. indiğin yerden sarımsaklı dolmuşu var 3 4 tl bişey olması lazım.


ergenpezeveng
(03.09.15)
borajetle gidersen ücretsiz servisi var ayvalığa. pegasus da servis başlatmış sanırım ancak ücretlidir.


inheritance
(04.09.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.