Giriş
(1)

ankara'da iyi bir diş hekimi aranıyor

sevgili duyurucular,eski teknolojileri kullanmayan, güvenilir, sağlam iş çıkaran ve en önemlisi hesaplı hizmet veren bir diş hekimi arıyorum ankara'da. bir kaç yere sordum, diş temizliği için 300 TL gibi fiyatlar çıkardılar. önerilerinizi almadan hareket etmek istemedim.teşekkürler.
sevgili duyurucular,

eski teknolojileri kullanmayan, güvenilir, sağlam iş çıkaran ve en önemlisi hesaplı hizmet veren bir diş hekimi arıyorum ankara'da. bir kaç yere sordum, diş temizliği için 300 TL gibi fiyatlar çıkardılar. önerilerinizi almadan hareket etmek istemedim.

teşekkürler.
john valdetine
(14.01.19)
sabret randevu ve zaman açısından, Hacettepe Diş Hekimliğinden randevu al, temizlik konusunda çok iyiler.


candanag
(14.01.19)
(1)

şalazyon ameliyatı sonrası

şalazyon ameliyatı olanların yeşillendirmesini istediğim hastalık.yaklaşık 1 aydır gözümde şalazyon var. ameliyat konusunda hassas olduğum için tam 5 doktor gezdim. hepsinin teşhisi aynı fakat tedavi olarak sunduğu ilaçlar farklıydı. 2 göz damlası ve 1 augmentin antibiyotik kullandım. geçmedi. daha
şalazyon ameliyatı olanların yeşillendirmesini istediğim hastalık.

yaklaşık 1 aydır gözümde şalazyon var. ameliyat konusunda hassas olduğum için tam 5 doktor gezdim. hepsinin teşhisi aynı fakat tedavi olarak sunduğu ilaçlar farklıydı. 2 göz damlası ve 1 augmentin antibiyotik kullandım. geçmedi. daha sonra irini gözükecek şekilde göz kapağımın üzerinde sivilce gibi çıktı ve gittiğim bir doktor bu patlayacak dedi ve iğneyle kendisi patlattı. sonrasında sürekli kabuk bağladı ve bir türlü iyileşmedi. bugün artık yeter diyip, tekrar doktora gittim ve operasyon ile alınması gerektiğini söyledi. iltihap kurumuş ama kesecik kalmış.

benim sorum, ameliyat sonrası herhangi bir iz kalır mı? şalazyonun olduğu yer hafif şiş ve bu diğer göz ile karşılaştırıldığında baya belli oluyor. eskisi gibi olmayacak belki biliyorum ama en azından karşılıklı konuştuğum birinin farkedememesi kadar azalır mı merak içindeyim. bir de ameliyat sonrası doktor damla vericem onu kullan ve dalin bebek şampuanıyla gözlerini yıkayacaksın dedi. iz kalmaması ve hızlıca iyileşmesi açısından sizin bir öneriniz var mıdır?
john valdetine
(10.01.19)
iki gözden aynı anda ameliyat olmuştum. iz kalması gibi bir şey sözkonusu değil eğer şalazyonsa.
çünkü operasyon göz kapağının içinden yapılıyor.
tavsiyem, dışarıdan sıkmayın, patlatmaya çalışmayın, çünkü patlamıyor.
uzmanına gidin. çok basit bişey korkacak hiç bir şey yok.


artci sarsinti
(10.01.19)
(8)

nasıl hızlı ev satılır?

soru başlıkta.piyasa bu kadar kötüyken nasıl hızlıca evi satabilirim ölücü fiyata gelmeden? malum sitelerin hepsine ilan verdim, farklı şehirlerdeki müşteri kitlesine ulaşmak için emlakçılara gittim. başka neler yapabilirim? bi akıl verin duyurucular. teşekkürler.
soru başlıkta.

piyasa bu kadar kötüyken nasıl hızlıca evi satabilirim ölücü fiyata gelmeden? malum sitelerin hepsine ilan verdim, farklı şehirlerdeki müşteri kitlesine ulaşmak için emlakçılara gittim. başka neler yapabilirim? bi akıl verin duyurucular.

teşekkürler.
john valdetine
(15.12.18)
Şu anda ölü fiyat dışında ev satamazsın. Ben aylardır telefon satamıyorum piyasanın 300 kağat altına adam ev satacak.


zxcd
(15.12.18)
Aynı durumdayken sahibindene ilan yenileme falan yaptık. diğer sitelerden arama bile gelmedi. Piyasa ölmüş durumda. 140 civarı istiyorduk en kötü 130a satarız dediğimiz evi 115e zor satabildik.


bahoho
(15.12.18)
şansına denk gelmezse şu ortamda ölü fiyatına bile zor satılır.


helenart
(15.12.18)
Geçen vardı sözlükte bu daire size vatandaşlık kazandırıyor diye, senin vaadin ne hocam, bir promosyon lazım :)

Şaka bir yana tavsiyem olumsuz bir şey varsa onu ortadan kaldırmanız. Atıyorum mutfak dolapları çok eskidir gelen onlara laf ediyordur vs. 200k lık yeri 150ye bırakmaktansa şöyle bir tadilatla belki 190a satılır.


senolll
(15.12.18)
evtiko.com


talasas
(15.12.18)
İstanbuldaysa Link paylaşabilir misin


Yavuşuhlu
(15.12.18)
Şu ortamda nakiti eve bağlayacak adam fiyatın dibine vurmadan almaz. En az %30-40 fark olması lazım. Biz de satamadık aynı şekilde.


roket adam
(15.12.18)
şu an kiracı olarak bulunduğum ev satılık. emlakçı uyarmıştı sürekli eve bakmaya gelen olur diye ya he he diyip geçirtirmiştim. adam 150'den 135'e sonra 130'a çekti evin fiyatını, ilan şu an 120. 6 aydır kiracıyım 1 kişi bakmaya gelmedi eve.

çok sıkışık değilseniz biraz daha bekletin bence, kimsenin elini cebine atası yok çünkü.


(1)

İlçe kırımlı Türkiye haritası?

Merhaba,Aşağıdaki linkteki gibi svg, javascript vb. teknolojilerle oluşturulmuş ilçe kırılımlı svg Türkiye haritası var mıdır? Eğer yoksa, nasıl oluşturulacağı konusunda nerden başlayabiliriz?link: https://www.google.com.tr/search?q=t%C3%BCrkiye+haritas%C4%B1+svg&rlz=1C1GGRV_enTR793TR793&oq=t%C3%BCr
Merhaba,

Aşağıdaki linkteki gibi svg, javascript vb. teknolojilerle oluşturulmuş ilçe kırılımlı svg Türkiye haritası var mıdır? Eğer yoksa, nasıl oluşturulacağı konusunda nerden başlayabiliriz?

link: www.google.com.tr

teşekkürler,

not: duyuru üyesi olmayanlar için email johnvaldetine@gmail.com
john valdetine
(08.10.18)
mail attım


kronik
(08.10.18)
(1)

json ve vba (excel) bilen var mıdır?

vba ve json syntaxına hakim birisini arıyorum. konuyu özelden link olarak göndericem burada reklam olmasın diye yazmak istemedim. yardımcı olabilecekleri yeşile beklerim :)
vba ve json syntaxına hakim birisini arıyorum. konuyu özelden link olarak göndericem burada reklam olmasın diye yazmak istemedim. yardımcı olabilecekleri yeşile beklerim :)
john valdetine
(06.09.18)
Sadece VBA yeterliyse buyrun özele.


cakabo
(06.09.18)
(5)

javascript, html ve veritabanı ile ilgili bir soru.

merhaba,javascript ve html ile yaratılmış tek bir sayfadan oluşan bir web sitesi var. herhangi bir hostinge yüklemeden local makinede çalışmalarıma devam etmek istiyorum öncelikle. siteyi bitirdikten sonra herhangi bir web alanına upload etmeyeceğim. yani sizin anlayacağınız local machine'de çalıştı
merhaba,

javascript ve html ile yaratılmış tek bir sayfadan oluşan bir web sitesi var. herhangi bir hostinge yüklemeden local makinede çalışmalarıma devam etmek istiyorum öncelikle. siteyi bitirdikten sonra herhangi bir web alanına upload etmeyeceğim. yani sizin anlayacağınız local machine'de çalıştıracağım.

bu sebeple, dinamik (php vb.) kodları kullanmıyorum. fakat, şuan sitede bir yerden veri okumasını sağlamam gerekiyor. dinamik diller kullanmadığımdan dolayı mysql gibi veritabanlarına da ulaşamayacağım.

elimde bir excel listesi var (10 sütun, 200 satır) veritabanı kaynağı olacak. bunu csv'ye dönüştürüp javascript ile okumasını sağlayabilir miyim? bunun için herhangi bir kütüphane daha eklemem gerekiyor mu? böyle bir şey yaparsam dosyaları gönderdiğim her makinede browser üzerinden sorunsuz görüntülenebilir mi?

son olarak, başka bir çözüm önerisi olan var mı?

teşekkür ederim.
john valdetine
(25.07.18)
npmjs.com browser üzerinden çalıştırmak istiyorsan buna bir bak. istediğin şey galiba.


cevap için teşekkürler ama bilgisayara herhangi bir şey kurmamam gerekiyor. her bilgisayarda çalışmasını istiyorum ve şirkette yazılım yükleme konusunda ciddi bir sınırlama var.


john valdetine
(25.07.18)
browserda calisan javascript kodu dosya sistemine ulasamaz dolayisi ile bilgisayarda kayitli bir dosyaya erisemezsin. browserlar javascript kod parcalarini guvenlik gerekcesi ile kisitli alandac alistirir (sandbox), yani tam yetki vermezler cunku vermis olsalardi bir web sitesi icindeki javascript kodu uzerinden bilgisayardan veri okur, yazar veya silerdi. yani ziyaret edilen siteden virus bulasma ihtimali dogardi. O nedenle browser uzerindeki javascript ile bu veriyi okuyamazsin. bilgisayara birsey kurmadan browser uzeriden bu yapilmaz.

Peki cozum ne? javascript sadece browser uzerinden calismak zorunda degil, node.js de javascript kodunu ayni browslarda oldgugu gibi calistirabilir. Node.js de ayni chrome browser gibi chrome V8 javascript engine kullaniyor. buradan nodejs.org bilgisayara node.js kur (kurulumu cok basit) sonra javascript kodunu bir ".js" uzantili dosyaya at, ornegin "dosya.js". yine node.js komut satirindan "node dosya.js" yazdiginizda dosya.js aynen browserda oldugu gibi calisacaktir. "node.js giris" diye aratip birkac video izlersen yaparsin zaten. zaten bu sayede de artik javascript ile yapamayacagin sey kalmaz.


emrahday
(25.07.18)
değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

ama daha öncede söylediğim gibi yazılım kısıtlaması olduğundan dolayı herhangi bir package kuramıyorum. bu sebeple daha manuel çözümlere yönelmiş durumdayım.


john valdetine
(25.07.18)
bunu yukleme istemeyen bir uygulama olarak dagitmak istiyorsan Electron kullan. dosya sistemine erisir dosyayi istedigin gibi okursun.


robokot
(25.07.18)
(1)

üçleme (triplet note) ile 3/4 nota arasındaki farklar?

soru net. :) davulcuyum.
soru net. :) davulcuyum.
john valdetine
(16.02.18)
3/4 ölçü demek istedin sanırım. matematik olarak bir fark yok. bir ölçüyü bir vuruş olarak kabul et, aynı şeye çıkıyor.

2/4 ölçüde üçleme yaparak çal, metronom sabit kalsın 6/8'e geç. arada hiçbir fark yok.


nocturness
(16.02.18)
(2)

uzaktan eğitim yüksek lisans acil.

şuan kayıtları devam eden uzaktan eğitim yüksek lisans programı var mıdır? üniversite adı ve bölüm adı vermeniz yeterli. acildir :(
şuan kayıtları devam eden uzaktan eğitim yüksek lisans programı var mıdır? üniversite adı ve bölüm adı vermeniz yeterli. acildir :(
john valdetine
(14.08.17)
Esenyurt üniversitesi alıyordu sanırım. Fiyatı da 7100 civarı olması lazım


licorne
(15.08.17)
(5)

Gitar ve Kapo

Gitarda yeni biri olarak soruyorum.Örneğin; 2. perdeye kapo taktığımda http://www.repertuarim.com/akor/gokhan-kirdar-yerine-sevemem-akor-298.html bu sayfada bulunan Transpoze linkinden hangisini seçmeliyim? Yoksa olayı ben tamamen yanlış mı anladım? Teller kötü olduğundan kapo ile çalışıyorum. 2. pe
Gitarda yeni biri olarak soruyorum.

Örneğin; 2. perdeye kapo taktığımda www.repertuarim.com bu sayfada bulunan Transpoze linkinden hangisini seçmeliyim? Yoksa olayı ben tamamen yanlış mı anladım? Teller kötü olduğundan kapo ile çalışıyorum. 2. perdeye taktığım zaman genelde şarkıları sesime uydurabiliyorum amma velakin bu işin doğrusunu öğrenmekte istiyorum.

Transpoze ile kaponun alakası nedir? Aslında yukarıda sorduğum soru cevaplandığında işi çözeceğim sanırım :)
john valdetine
(24.12.16)
gitarın birinci perdesine taktığınız kapo zaten transpozedir bir nevi. gitardaki bütün notaları yarım ses tizleştirmiş olursunuz. ikinci perdeye takarsanız 1 tam ses (2 yarım) tizleştirmiş (transpoze etmiş) olursunuz.

o sayfadaki konuda ise, herhangi bir perdeye kapo takmışsanız transpoze seçmenize gerek yok. zaten 2 yarım ses transpoze etmiş oluyorsunuz.

kapo takmadan transpoze edecekseniz standart ton olarak do majörü (C) aldığı için 2 yarım ses aşağısı re (d) seçmeniz lazım.


alm est
(24.12.16)
Yani, kapoyu 2. perdeye takarsam 2 yarım ses tizleştirmiş oluyorum. O zaman hiç kapo takmadan 2 yarım ses tizleştirince Re'ye geliyor söylediğinize göre.

2. Perde Kapo = Re (D) (Şarkının orjinal tonunu C kabul edersek), doğru mudur?

Bir de oradaki Transpoze'de C C# Db D D# şeklinde gitmiş. Db'yi sesten saymıyor muyuz? 2 yarım ses tizleştirince D demişsiniz de..


john valdetine
(24.12.16)
kapo taktığınızda zaten transpozisyon yapmış oluyorsunuz. oradan her hangi bir şeyi seçmenize gerek yok.

G bastığınızda aslında A olacak ya Cm bastığınızda Dm. ama sesinize daha uygun olduğunu yazmışsınız zaten.

siz hem kapo takıp hem aynı akoru basmak istiyorsanız kapo takmanızın bir mantığı yok.

kapo açık akor dediğimiz boş telli akorların basış şeklini değiştirmeden transpoze yapmanızı sağlar. yoksa bareli akorlar basmak zorunda kalırsınız.


slashedduff
(24.12.16)
Yok orasını anladım. Kapo zaten daha kolay akorları basmak için kullanılıyor bunu biliyorum. Benim orada öğrenmek istediğim mantığıydı.

Yani, 2. Perde Kapolu Dm akoru = Kaposuz Transpoze Em

Bu eşitliğin cevabını öğrenmek istiyorum.

Bir de gönderdiğim linkte 2 yarım ses aşağı inince C'den D'e geliyorsun demiş arkadaş. Oradaki sayfada C C# Db D diye gidiyor. Db'yi neden saymıyoruz?


john valdetine
(24.12.16)
C# ve Db aynı notadır. sadece yazımı farklı. yani C - C#(Db) - D

ve evet söylediğiniz eşitlik doğru.


slashedduff
(24.12.16)
(1)

excel ile ilgili data validation sorusu

merhaba,excel'de şöyle bir macro yazdım:data validation ile oluşturduğumuz bir drop-down menü var. bu menüdeki verilerden birine tıkladığımızda sayfadaki tablolarda yer alan veriler değişiyor. daha sonra ben bu tablonun çıktısını yazdığım macro ile pdf olarak alabiliyorum. fakat her seferinde tek te
merhaba,

excel'de şöyle bir macro yazdım:

data validation ile oluşturduğumuz bir drop-down menü var. bu menüdeki verilerden birine tıkladığımızda sayfadaki tablolarda yer alan veriler değişiyor. daha sonra ben bu tablonun çıktısını yazdığım macro ile pdf olarak alabiliyorum. fakat her seferinde tek tek dropdown'u açıp başka bir veriyi seçmem gerekiyor.

isteğim, macro otomatik olarak dropdown menüdeki bütün seçenekleri teker teker seçsin ve pdflerini alsın.

sorum, dropdowndaki verileri sırayla seçmesini nasıl sağlayabilirim? en azından dropdown'daki veriyi seçme komutu nedir?

(muhtemelen bir for döngüsü kullanılacak diye tahmin ediyorum.)
john valdetine
(08.11.16)
Data Validation bir hücrenin değerini değiştiriyorsa ve değerler önceden belirliyse o hücreye değerleri atayarak çözebilirsin for döngüsüyle.

Değerler önceden belirli değilse aşağıdaki gibi çözüm kullanabilirsin.

Sub loopthroughvalidationlist()
Dim inputRange As Range
Dim c As Range
Set inputRange = Evaluate(Range("D2").Validation.Formula1)
For Each c In inputRange
'... do something with c.Value
Next c
End Sub


cakabo
(08.11.16)
(2)

traş makinesi önerisi

arkadaşlar merhaba,daha önce braun'un traş makinesini kullanıyordum ve seyahat halindeyken bir kaç parçası kırılmış. yeni bir traş makinesi almayı planlıyorum.istediğim özellikler;- öncelikle ağır olmaması,- kablolu olmaması, kolay şarj edilebilir hatta şarj ünitesi olursa daha iyi olur,- mutlaka bı
arkadaşlar merhaba,

daha önce braun'un traş makinesini kullanıyordum ve seyahat halindeyken bir kaç parçası kırılmış. yeni bir traş makinesi almayı planlıyorum.

istediğim özellikler;

- öncelikle ağır olmaması,
- kablolu olmaması, kolay şarj edilebilir hatta şarj ünitesi olursa daha iyi olur,
- mutlaka bıyık düzeltme arapatı veya dahili bıyık düzeltme kısmı olmalı,
- ve son olarak uzun süre idare etmeli. 60 lira verip 2 ay kullanmayalım dimi :D

önerilerinizi bekliyorum sevgili duyurucular :)
john valdetine
(15.09.16)
sinek kaydı mı traş oluyosun?


rentts
(15.09.16)
sinek kaydı için jileti tercih ediyorum. traş makinesinde sıfıra yakın tercihim.


john valdetine
(15.09.16)
(2)

2. Yüksek Lisans ile Askerliği Ertelemek

Arkadaşlar Merhaba,1. Yüksek Lisans'ı bitirmeden, kaydımı sildirip, başka bir Yüksek lisans programına kaydolduğumda, kaydımı sildirdiğim tarihten 3 sene tekrar askerliği erteleyebileceğimi söylediler. tek koşul, örneğin 1.cisini İşletme'de yapıyorsan, 2.cisini Mühendislik gibi alakasız bir bölümde
Arkadaşlar Merhaba,

1. Yüksek Lisans'ı bitirmeden, kaydımı sildirip, başka bir Yüksek lisans programına kaydolduğumda, kaydımı sildirdiğim tarihten 3 sene tekrar askerliği erteleyebileceğimi söylediler. tek koşul, örneğin 1.cisini İşletme'de yapıyorsan, 2.cisini Mühendislik gibi alakasız bir bölümde yapmakmış.

Bu doğru mudur? Çok çok önemli lütfen troll cevaplar vermeyiniz.
john valdetine
(26.08.16)
alakasız bölüm derken o kadar da alakasız olmasına gerek yok diye biliyorum. sadece 1. yüksek lisans hangi okul/hangi bölümse o olmamalı.

yoksa aynı okulun örneğin iktisat bölümüne kayıt olursanız, tecilinizin yapılması gerek.

yalnız okulun yönetmeliğini de incelemekte yarar var.


dead and broken
(26.08.16)
Farklı bölüme başvurmak gerekiyor mu bilmiyorum ama bu doğru. 35 yaşına kadar bu şekilde erteleniyor.


archmage mahmut
(26.08.16)
(7)

MSI GE72 ile ilgili

Merhaba arkadaşlar, Şuan gündemimde 3 tane bilgisayar var: 1) GE72 6QD(Apache Pro)-267XTR - nvidia GTX960M 2GB GDDR5 - 8 GB DDR4 - 128GB SSD + 1TB 2) GE72 6QD(Apache Pro)-231XTR - Nvidia GTX960M 2GB GDDR5 - 16 GB DDR4 - 256GB SSD + 1TB 3) GE72 6QF(APACHE PRO)-017TR - Nvidia GTX 970M 3GB GDDR5 - 8 GB
Merhaba arkadaşlar,

Şuan gündemimde 3 tane bilgisayar var:

1) GE72 6QD(Apache Pro)-267XTR - nvidia GTX960M 2GB GDDR5 - 8 GB DDR4 - 128GB SSD + 1TB
2) GE72 6QD(Apache Pro)-231XTR - Nvidia GTX960M 2GB GDDR5 - 16 GB DDR4 - 256GB SSD + 1TB
3) GE72 6QF(APACHE PRO)-017TR - Nvidia GTX 970M 3GB GDDR5 - 8 GB DDR4 - 128GB SSD + 1TB

Şimdi görüldüğü üzere her modelin farklı seçenekleri yükseltilmiş. Öncelikle kendi isteğimden bahsedeyim. Uzun seneler boyunca (min 5 yıl) istediğim oyunu iyi grafiklerde çalıştırması. Tabii ki zamanla oyunlar da gelişiyor ve çalıştırmamaya başlıyor ama olabildiğince iyi grafiklerde çalıştırmasını istiyorum.

Bu amaçla yola çıkarak,

1) Ekran kartının bir üst modeli olması mı,
2) ssd boyutunun fazla olması mı,
3) RAM'lerin daha fazla olması mı iyidir?

Fiyat olarak aralarında uçurum yok. Almışken bu klasmanda iyi bir şey almak istiyorum.

Bir de MSI'larda RAM'ler artırılabiliyormuş. Bu sebeple, 970M ekran kartlı olanı alıp, daha sonra ihtiyaç halinde RAM takabilme şansımız varsa MSI GE72 QFD daha mantıklı geliyor.

Yorumlarınızı heyecanla bekliyorum. Teşekkürler.
john valdetine
(09.08.16)
1 sene önce falan bir laptop bulmuştum. adamlar her şeyden kısmış ekran kartına vermişlerdi. oyunları çok güzel oynuyorum. ssd, ram çok kolay değiştirilebilen parçalar. ama bir ekran kartını bir üst modele çıkarmak oldukça masraflı olur gibime geliyor. bence ekran kartı yüksek olan.


latsc
(09.08.16)
3. seçeneğin RAM'i 4-4 mü bölünmüş yoksa tek slota 8 mi verilmiş o önemli. İleride ihtiyaç olursa duruma göre o 8'in yanına eklenebilir veya 4-4se çıkartılıp 2 tane 8 takılır. Aynı şekilde SSD de öyle. Ben de 3 derim.


fiyatlar aynıysa 3 mantıklı gibi - ssd cok para degil artık 128 de baya yeterli oluyor. ram olayınıda arkadaslar soylemişler. 3 numaro


bnmzz
(09.08.16)
3


sutlu nescafe
(09.08.16)
bende 3. seçenekteki laptop var, 17 inch
güzel makina

ayrıca oyunlarda 16GB ram e ihtiyaç yok


technicalte
(09.08.16)
Bu yazdığınız modellerin fiyatları nedir? Ben de 2. seçenekteki modeli düşünüyorum.

Eğer fiyat olarak sınırınız yoksa bu modeli tavsiye ederim. Tüm seçeneklerizin özelliklerini karşılar.

www.vatanbilgisayar.com


lastdragonborn
(09.08.16)
yorumlarınız için teşekkür ederim.

satın almak için herhangi bir yer/internet sitesi önerisi olan var mıdır?


john valdetine
(10.08.16)
(1)

get lucky'i bağladıkları şarkının adı nedir?

soru başlıkta.video: https://youtu.be/jkts2wLUFjs?t=9m51s
soru başlıkta.

video: youtu.be
john valdetine
(03.04.16)
merhaba. stevie wonder another star? jaz klüplerinin milli marşı herhalde.


libertine
(04.04.16)
(3)

Android'de uygulamaları hafıza kartına taşıma

m8 cihazıma yeni hafıza kartı aldım, tek tek manual olarak hafıza kartına taşıdım uygulamaları. fakat güncelleme geldiğinde dahili hafızaya geri dönüyorlar. bunun kalıcı olarak bir çözümü var mıdır?
m8 cihazıma yeni hafıza kartı aldım, tek tek manual olarak hafıza kartına taşıdım uygulamaları. fakat güncelleme geldiğinde dahili hafızaya geri dönüyorlar. bunun kalıcı olarak bir çözümü var mıdır?
john valdetine
(17.03.16)
rootluysa link2sd donmuyor bende


partizan
(17.03.16)
rootlu değil. :(


john valdetine
(17.03.16)
android 6 alınca duzelır o zaman sanırım


partizan
(17.03.16)
(3)

justcanada.net bilen var mıdır?

sevgili duyurucular,justcanada.net'e internet üzerinden başvuru yaptım, ertesi gün telefonla aradılar kısa bir mülakat yaptılar. işimi, mesleğimi, yaşımı, nerede yaşadığımla ilgili kısa sorular sordular. bugün firmadan bir sms geldi ve sms'te ön başvuru onaylandığı söylendi. daha önce bu firmayla ir
sevgili duyurucular,

justcanada.net'e internet üzerinden başvuru yaptım, ertesi gün telefonla aradılar kısa bir mülakat yaptılar. işimi, mesleğimi, yaşımı, nerede yaşadığımla ilgili kısa sorular sordular. bugün firmadan bir sms geldi ve sms'te ön başvuru onaylandığı söylendi.

daha önce bu firmayla irtibata geçen hatta bu firma sayesinde kanada'dan göçmenlik alan var mıdır?
john valdetine
(01.12.15)
sözlükte başlığı var.


sutlu nescafe
(01.12.15)
başlık var ama sözlük yazarı olmayan insanlarda burada var :)


john valdetine
(01.12.15)
eksisozluk.com

güvenilir değiller.


piremses
(01.12.15)
(2)

steelseries rival

başlıktaki mouse'u kullanan var mı? bir şey soracağım da :)
başlıktaki mouse'u kullanan var mı? bir şey soracağım da :)
john valdetine
(27.11.15)
Kullanan bi tanidigim var ama sirf boyle ozel ilgi bekledigin icin duyurunun linkini yollamiyorum kendisine.

Not: ciddiyim.

Not 2. Derdini yaz buraya yonlendireyim kendisine.


floydian
(27.11.15)
arkadaşımda var, başparmağın oturduğu yer oyuluyor. onun dışında memnun.


mattiadestro
(27.11.15)
(10)

hukukçu arkadaşlar bir bakabilir mi? (çek davası)

öncelikle herkese selamlar,olay özetle şöyle:mutfak malzemesi satan bir firmayla 2 çek (her bir çek 13bin tl değerinde) karşılığında sözleşme yaptık. özellikle buraya not düşmeliyim ki, bu firmaların hiç biri çek olmadan alışveriş yapmıyorlar. yani önce malı alayım sonra ödeme yaparım işine girmiyor
öncelikle herkese selamlar,

olay özetle şöyle:

mutfak malzemesi satan bir firmayla 2 çek (her bir çek 13bin tl değerinde) karşılığında sözleşme yaptık. özellikle buraya not düşmeliyim ki, bu firmaların hiç biri çek olmadan alışveriş yapmıyorlar. yani önce malı alayım sonra ödeme yaparım işine girmiyorlar. bu yüzden taraflardan biri ne yazık ki risk almak durumunda kalıyor. neyse konuya dönelim. bu iki çeki de verdik ve bekledik malzemeler gelsin. 10 gün oldu, yok. 1 ay oldu, yok. en sonunda çalışanlarımızdan birini izmir'e gönderdik. tabii bu süreler içerisinde onlarca kez arandı, tarandı ama nafile. en sonunda anlaşıldı ki "dolandırıcılık" ile karşı karşıyayız. internet sitelerinde olan fabrika, sertifikalar, anlaşmalar tamamen yalan dolan.

bizde gittik mahkemeye verdik. en azından çekleri durduralım diye. tabii bu ülkede herşey "şans"a kaldığı için, çok saygıdeğer hakim çekleri durdurma kararı vermiş ama karara parantez içerisinde "3. şahısları etkilemez" demiş. yani adam o çeki alıp başkasına verse, o başkası parayı tıkır tıkır bizden alabilecek. (tamam kardeşim, sen 3. kişilerin madur olmasını engelliyorsun, onların hakkını savunuyorsun da 1. kişi olan bizlerin neden hakkını savunmuyorsun bre gerizekalı. gerçi bu durumda 1 ya da 3'ten muhakkak biri sıkıntıya girecek. hukuk boşluğu vol. 1)

şimdi bu 3. kişi gelip diyor ki, kardeşim parayı ödeyin. bizde mecburen haybeye ödeyeceğiz.

çok saygıdeğer türk hukukunu çözmüş ya da çözmeye çalışan arkadaşlara sesleniyorum. bu parayı ödememek için yapmamız gereken nedir? bu adamlar dolandırıcı, daha önce insan kaçakçılığından sabıkalılarmış. fakat bizim bunları daha önceden öğrenme şansımız elbette ki yoktu. bundan dolayı bize kızmayın (*swh) şimdi bu adamları savcı yakalayacak, içeri girecekler. biz de dicez ki: "kardeşim bak bu parayı geri ver, biz de davamızdan vazgeçelim."

tabii bunların hepsi, savcı yakalama emri çıkartırsa. (inşallah.)

durum bu şekilde. çözüm önerileriniz, fikirlerinize sonuna kadar açığım.

teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

saygı ve sevgilerimle..
john valdetine
(17.09.15)
Maalesef siz bir senet altına imza atarak dediğiniz gibi o senetten 3. Kişilere karşı doğabilecek tüm hakları da kabul etmiş oluyorsunuz. Verirken ciro yasağı koymuş olsaydınız böyle bi sorumluluk altına girmezdiniz ancak anladığım kadarıyla böyle bir durum da yok. O yüzden yapabilecek tek şey parayı 3. Kişilere ödemek, maddi zararınız için de senetleri vermiş olduğunuz şahıslarla davanıza devam edip oradan bunu karşılamak.


zxcv
(17.09.15)
bu "ciro yasağını" biraz daha açabilir misiniz? hukuk'a uzak bir insana anlatır gibi anlatabilirseniz, çok sevinirim. belki de koyulmuştur tam olarak bilemiyorum ama siz anlattığınızda öğrenebilirim durumu.

teşekkür ederim, ilginize.


john valdetine
(17.09.15)
çekin arkasına 3. kişilere ciro edilemez yani devredilemez diye bir ibare koysaydınız çeki 3. kişilere veremezlerdi demek istemiş arkadaş.


yemrem
(17.09.15)
cek zaten türkiye'de ödeme araci olarak degil dolandırıcılık araci olarak kullanıliyor. bankalar cek defteri verdiği kisilerden ve kurumlardan belirli bir teminat alsa bu dolandırıcılarin cogunun onunu keser.insanlar boyle madur olmaz hukuk sisteminin yuku de azalir. masus yapmiyolar gibi geliyor.


Yemrem'in de açıkladığı gibi eğer verdiğiniz çekin üzerinde ciro edilemez veya 3. Kişilere devredilemez gibi bi kayıt düştüyseniz sorumluluk size değil çeki devreden kişilere ait olur. Bi kontrol edin isterseniz eğer varsa ödemekten tek kurtuluş yolunuz bu olur. Ayrıca çek diye bahsettiğiniz gerçekten bankanın vermiş olduğu çek mi yoksa sizin ödeme taahhütü verdiğiniz bi bono (emre yazılı senet) mu?


zxcv
(17.09.15)
@zxcv; çek bankaların vermiş olduğu çek defteri. fakat, ticaretle uğraşanlar bilir, çekin arkasına böyle birşey yazılması çoğu ticarette söz konusu olamaz. çünkü, alan insanlarda yapacağı diğer ödemeleri bu çek üzerinden yapabilirler. şimdi adam mal satıyor, daha sonra başka bir yerden mal alması gerekiyor. bu sattığı malın parasıyla, mal alacak. ee, sen o çekin arkasına böyle birşey yazarsan adamın ticaret yapmasını ötelemiş oluyorsun. o yüzden kabul görmüyor bu tür durumlar.

sıkıntılı olan durum aslında, çekin arkasına yazılmış olması. biz bu çeki alıp düzelteceğiz bankadan ama merkez bankası kayıtlarına çekin arkasına yazıldığı geçiyormuş ve 5 sene kredi çekerken zorluk çıkartıyorlarmış. ticari itibar da zedelendi.

burası nasıl bir ülke? nasıl bir hukuk? nasıl bir devlet? kafayı sıyırmamak elde değil!

en azından bu merkez bankası kayıtlarına geçmemesi için düzeltme haricinde ek olarak neler yapılabilir ?


john valdetine
(17.09.15)
Ciro yasağının sıkıntılı bi durum olduğunu biliyorum ama ne yazık ki uygulama ile hukuki durum birbirini tutmuyo bu biraz da hukuken çok teknik bi alan olmasından kaynaklı. Ticari pratikliğe pek fayda sağlamoyor. Ayrıca maalesef çek meselesinde pek kurtuluş yolunuz yok neyse ki çok büyük bi meblağ olmadığı için büyük sıkıntılar yaşamazsınız.


zxcv
(17.09.15)
yapabileceğiniz tek bir yol var ki o da geçmiş olabilir.

mahkemenin vermiş olduğu tedbir kararını tüm bankalara, faktoringlere, ikrazatçılara ve çeki verdiğiniz adamların ciro edebileceği herkese ihtaren (iadeli taahhütlü de olur) göndermeniz gerekiyor.

ancak böyle yaparak 3. kişilerin bu kararı bildikleri ve artık çeki almamaları gerektiği konusunda bilgilendirildiklerini ispatlayabilirsiniz. tabi siz bunu yapıp muhataplara ihtarda bulunmadan önce almışlarsa çeki artık yapacak bir şey yok.

3. kişinin güvenini koruyor bu durumda hukuk.

çekleri faturalı veya bordrolu göndermeseydiniz, çekleri kaybettik veya çalındı diyerek çek iptal davası açabilirdiniz. çekler ibraz olduğunda da çekin istirdatı davası açar çeklerinizi geri alırdınız.


pomolilik
(28.09.15)
sizin yerinizde olsam dava mava bunlar uzun işler gider bankaya çek defterimden 2 sayfa kayboldu/çalındı ödeme yapmayın diye bir şansımı denerdim. kredi kartını kaybetmek gibi düşün. muhakkak banka bunun bir önlemini alırdı. ayrıca bu durumda 3.kişinin iyi niyetli olup olmadığını biliyor muyuz? muhtemelen organizasyona dahildir o da.


kakao
(28.09.15)
Yardım için yazan arkadaşların elleri dert görmesin. Tavsiyeler için de ayrıca teşekkür ederim.


john valdetine
(29.09.15)
(2)

internet servis sağlayıcısı önerisi

arkadaşlar, bu vodafone net denen hiç bir şeyden anlamayan, canım güzelim koç.net'in içine etmiş firmadan kurtulmak istiyorum.3 akşamdır müşteri hizmetlerini aramaktan yoruldum. her akşam saat 21:00'den sonra ping değerim 170'lere fırlıyor.ttnet de dahil bana geçmemi önerebileceğiniz iss var mıdır ?
arkadaşlar, bu vodafone net denen hiç bir şeyden anlamayan, canım güzelim koç.net'in içine etmiş firmadan kurtulmak istiyorum.

3 akşamdır müşteri hizmetlerini aramaktan yoruldum. her akşam saat 21:00'den sonra ping değerim 170'lere fırlıyor.

ttnet de dahil bana geçmemi önerebileceğiniz iss var mıdır ?
john valdetine
(18.08.15)
yok mu başka önerisi olan ?


john valdetine
(19.08.15)
bwn yaklaşık 3 senedir biri adsl, yeni adıyla vodafone.net kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar.


vahey vahey
(19.08.15)
(2)

vodafone net akşam 10'dan sonra ping sorunu

arkadaşlar merhaba,sıkı bir lol oyuncusuyum ve yaklaşık 2 haftadır akşam 10'dan sonra ping 150'lere fırlıyor. (speedtest sonucu) daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmıyordum. müşteri hizmetlerini 2 kere aradım ama nafile, hattınızda sıkıntı yok diyorlar.virüs, anti-malware taraması gibi birçok şey
arkadaşlar merhaba,

sıkı bir lol oyuncusuyum ve yaklaşık 2 haftadır akşam 10'dan sonra ping 150'lere fırlıyor. (speedtest sonucu) daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmıyordum. müşteri hizmetlerini 2 kere aradım ama nafile, hattınızda sıkıntı yok diyorlar.

virüs, anti-malware taraması gibi birçok şey yaptım. herhangi bir şeyde bulunmadı.

ne yapabilirim ?
john valdetine
(16.08.15)
insan gibi asıl bağlanmak istediğin ip lere ping at . ping in ne olduğunu ne yaptığını öğren .


gintare
(16.08.15)
Laptopda oynuyorsan ethernet kablosuyla modeme direkt bağlanmak pingi azaltır ama sizinki gibi bir durumda çözüm değildir.


(4)

acil! fransa'dan vize ile ilgili..

arkadaşlar, vizem çıkmış ama kaç yıllık olduğunu öğrenmem gerekiyor. işin başka tarafı da, acenta 3 gündür beni "fransa sistemlerinde bir sorun var, kimse vizeli pasaportunu alamıyor." diye oyalıyor. daha doğrusu oyalıyor mu oyalamıyor mu bunu öğrenmem gerekiyor.3 gün içinde başvuran ya da fransa ko
arkadaşlar, vizem çıkmış ama kaç yıllık olduğunu öğrenmem gerekiyor. işin başka tarafı da, acenta 3 gündür beni "fransa sistemlerinde bir sorun var, kimse vizeli pasaportunu alamıyor." diye oyalıyor. daha doğrusu oyalıyor mu oyalamıyor mu bunu öğrenmem gerekiyor.

3 gün içinde başvuran ya da fransa konsolosluğundan bunu öğrenebilecek olan var mıdır? başvuruyu ankaradaki vfs globalden yaptık acenta ile birlikte. benim öğrenmek istediğim yalan olup olmadığı.

teşekkür ederim şimdiden.
john valdetine
(06.08.15)
aklınıza gelmiştir elbet ama, telefonla ulaşma şansınız varsa bi telefonla arayıp sorsanız? vizesi çıkan pasaportların teslimi konusunda nasıl bir problem olabilir anlayamadım pek mantıklı gelmedi açıkçası. ama oyaladıklarını zannetmiyorum.


yanginmerdiveni
(06.08.15)
sistemdeki sorunla ilgili aklıma sadece şu geliyor; malum vizenin bir çıktısını pasaporta yapıştırıyorlar. belki sistem üstünde vizenin onaylandığını görebiliyor fakat çıktısını alamıyorlardır teknik bir problem yüzünden. sadece tahmin...


orient blue
(06.08.15)
aradım ama sadece acenta tarafından alındığını öğrenebildim. adam hala sistem diyor. amk acentası.


john valdetine
(06.08.15)
vfs global değil mi acente ? kendiniz gidip uğrayın konuşun,, normal de 3 iş günü içerisinde çıkıyor


oscar
(06.08.15)
(2)

Gmail 1 hesap 2 e-mail hesabı.

Yine über bir soru ile karşınızdayım.Şimdi xyz@gmail.com hesabımın inbox'ına abc@gmail.com'u bağladım. Yani abc@gmail.com' gelen mailleri veya bu hesaptan atmak istediğim mailleri kolayca xyz@gmail.com'un inbox'ından yapabiliyorum.Taa ki, bugün birşeyi farkedene dek.xyz'nin inboxındayken "from" kısm
Yine über bir soru ile karşınızdayım.

Şimdi xyz@gmail.com hesabımın inbox'ına abc@gmail.com'u bağladım. Yani abc@gmail.com' gelen mailleri veya bu hesaptan atmak istediğim mailleri kolayca xyz@gmail.com'un inbox'ından yapabiliyorum.

Taa ki, bugün birşeyi farkedene dek.

xyz'nin inboxındayken "from" kısmını "abc" olarak seçtiğimde, karşımdaki maili "xyz@gmail.com'dan gönderilmiştir, ama e-mail adresi olarak abc@gmail.com gözükmüştür." gibi bir uyarı gidiyor karşıdaki maili açtığında "to" kısmında.

Ben bunun olmasını istemiyorum. Hani nerde kaldı tek bir inbox'tan 2 mail yönetme durumları?
john valdetine
(09.07.15)
pop3 ile bağlayıp smtp'yi de etkinleştirirsen o dediğin uyarıyı göstermiyor karşı tarafa. direkt o mailden gitmiş gibi oluyor.


cthulhu
(09.07.15)
xyz nin ayarlarından

abc yi kullanarak da mail atmak için gerekli ayarı yapman ve ardından mail gönderirken from kısmında abc yi seçmen gerekiyor.


halilibo
(09.07.15)
(1)

Acil! Bayramda tatil yapılabilecek en iyi İstanbul adası?

Soru başlıkta. Heybeliada özellikle şuan düşündüğüm bir yer ama denizi çok yosunlu ve b*k götürüyormuş doğru mu?
Soru başlıkta. Heybeliada özellikle şuan düşündüğüm bir yer ama denizi çok yosunlu ve b*k götürüyormuş doğru mu?
john valdetine
(06.07.15)
yosun da var ama en büyük sıkıntı bence denizanası, bir şekilde daha bakir koylara gidebilir veya tekneyle açılabilirsen arka tarafları fena değildi geçen sene. Ama kıyıdan sıkıntı olabilir.


munu
(06.07.15)
(8)

Php guruları bi bakar mı?

Ubuntu üzerine bir sunucumuz var. PHP ile kodlanan herhangi bir upload scriptinde 100KB dan fazla dosya upload edemiyoruz. Bütün yolları denedim.Php.ini'deki max file size, post max size hepsini 200M yaptım yine bana mısın demedi. .htaccess'e yazdım o da aynı sonuç. Apache'nin içinde 5 tane php.ini
Ubuntu üzerine bir sunucumuz var. PHP ile kodlanan herhangi bir upload scriptinde 100KB dan fazla dosya upload edemiyoruz. Bütün yolları denedim.

Php.ini'deki max file size, post max size hepsini 200M yaptım yine bana mısın demedi. .htaccess'e yazdım o da aynı sonuç. Apache'nin içinde 5 tane php.ini var, phpinfo()'dan baktım hangisini okuduğuna onunla birlikte hemen hemen hepsini değiştirdim yok. Zaten phpinfo'da 200M yazdığını görüyorum değerlerin..

Nasıl çözebilirim?
john valdetine
(09.06.15)
Aktif kullanımdaki php.ini'yi txt olarak bir yere yükle bi bakalım. pastebin'e falan koy. ya da şuraya koy, syntax highlight yapalım.
textuploader.com


harzem
(09.06.15)
sudo find / -iname "php.ini"

Bütün php.ini'lerde değiştir bakalım :D. Web server'ı restart etmeyi unutmuyorsundur inşallah. Normalde okuduğu bellidir, yapılacak ayar da belli ki bunları yapmışsın. Bir de max_execution_time ile max_input_time değerlerini artırmayı dene, belki upload sırasında bu sürelere takılıyordur:

php.net


osurdum
(09.06.15)
www.dosya.tc

php.ini'yi yukarıya upload ettim.

execution time ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü, 2 saniyede error veriyor. 1mb'ı dahi yüklemiyor.


john valdetine
(09.06.15)
hatanın apacheden kaynaklanmadığı ne bmalum? max body diye bir bir alan var apachede ona bir bak derim.


selam
(09.06.15)
sürelerle alakalı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. php.ini'yi upload ettim, yardım edebilecek biri yok mudur acep? :(


john valdetine
(11.06.15)
PHP sorununa benzemiyor şimdilik, apache gibi.

/etc/httpd/conf.d/php.conf
dosyasında "LimitRequestBody" diye bişey var mı? varsa değeri ne?

Tabi her değişiklikten sonra apache'yi restart etmen gerekiyor.


harzem
(11.06.15)
cevap için teşekkürler @harzem.

fakat, "httpd" diye bir klasör bulunmuyor etc'nin içinde. apache2 kurulu, webmin kurulu. başka bahsettiğin dosyaya nerden bakabilirim?

edit: Apache2 conf dosyasını buldum. Bu arada kullandığım sistem Ubuntu. O yüzden apache2.conf olarak ismini değiştirmişler, son versionunda. Fakat, LimitRequest ile ilgili bir komut göremedim. Kendim ekledim ama nafile :S


john valdetine
(12.06.15)
Önceki mesajımdaki komutu kullanabilirsin:

sudo find / -iname "php.conf"

Senelerdir Apache kullanmadım ama Apache2 için /etc altında apache2 klasörü oluşturuyordu sanırım, onun içindedir.


osurdum
(12.06.15)
(1)

Powerpoint'te yazı tipi gömmek (embed)

Herkese Merhaba,Powerpoint'te bir sunum hazırlıyorum. Fakat kullanılan fontlar, Opentype (daha sonra TrueType'a çevirip de denedim ama düzelmiyor.) formatında. Sunumu kaydederken yazı tiplerini sunumun içerisine gömüyorum fakat, başka bir bilgisayarda açıldığında "Sınırlı yazı tipi" yazıyor. Daha do
Herkese Merhaba,

Powerpoint'te bir sunum hazırlıyorum. Fakat kullanılan fontlar, Opentype (daha sonra TrueType'a çevirip de denedim ama düzelmiyor.) formatında. Sunumu kaydederken yazı tiplerini sunumun içerisine gömüyorum fakat, başka bir bilgisayarda açıldığında "Sınırlı yazı tipi" yazıyor. Daha doğrusu, "Sınırlı yazı tipini kaldır" ve "Salt okunur olarak aç" yazıyor. Benden istenen bu yazı tiplerinin yüklü olmadığı bilgisayarda, bu sunumu düzenleyebilmek.

Kısacası, Powerpoint yazı tiplerini embed etmiyor, sınırlandırıyor. (Tüm karakterleri embed et seçeneğini işaretliyorum.) Nasıl bu sorunu düzeltebilirim?
john valdetine
(05.03.15)
o yazı tiplerinin geçtiği yerleri resim olarak kaydet ekran görüntüsü alarak?


dahinnotha
(05.03.15)
(2)

ISS (Superonline Fiber, TTNet vb.) Tavsiye.

Selamlar,Yaklaşık 6 yıllık BiRi ile başlayan daha sonra, Koç.Net'i Vodafone'un satın almasıyla VodafoneNet olan ADSL hizmetimin kampanyası Şubat ayında sona erecektir. Fiber konusunda çok fazla tecrübe eden arkadaşlarım var pek önermiyorlar. TTNet'in durumu ortada.Sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım va
Selamlar,

Yaklaşık 6 yıllık BiRi ile başlayan daha sonra, Koç.Net'i Vodafone'un satın almasıyla VodafoneNet olan ADSL hizmetimin kampanyası Şubat ayında sona erecektir. Fiber konusunda çok fazla tecrübe eden arkadaşlarım var pek önermiyorlar. TTNet'in durumu ortada.

Sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım var. Lütfen bütün tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Not: Bazı arkadaşlarım TTNet vb. adsl hizmeti verenlerle pazarlık yapıp iyi fiyatlara, çok iyi hizmetler alıyorlar. Acaba ben de mi aynı yolu izlesem?
john valdetine
(25.02.15)
yok mu kimsenin tavsiyesi ?


john valdetine
(26.02.15)
superonline varsa arkana bile bakmayacaksın alacaksın fiberi.


halilibo
(26.02.15)
(3)

Anket Oluşturma ve Raporlama Sitesi

Şirket içi çalışanlar arasında anket düzenlemeyi düşünüyoruz. Bazı sorular çoktan seçmeli bazı sorular ise yazılı. En önemli nokta ise raporlama. Detaylı bir raporlama istiyoruz.Böyle bir hizmet veren ücretli ya da ücretsiz site var mı bildiğiniz? Paylaşırsanız sevinirim.
Şirket içi çalışanlar arasında anket düzenlemeyi düşünüyoruz. Bazı sorular çoktan seçmeli bazı sorular ise yazılı. En önemli nokta ise raporlama. Detaylı bir raporlama istiyoruz.

Böyle bir hizmet veren ücretli ya da ücretsiz site var mı bildiğiniz? Paylaşırsanız sevinirim.
john valdetine
(11.02.15)
Genelde tr.surveymonkey.com kullanılıyor.


serafettinn
(11.02.15)
google

www.google.com.tr


teknikekip
(11.02.15)
teşekkürler ama bunlardan farklı olan siteler lazım aslında. ücretli de olabilir.


john valdetine
(13.02.15)
(2)

Ankara sporcu diyeti ve Nova teatox Detoks Çayı

Merhaba,Ankara'da fitness yapanlar için sporcu diyeti yazabilecek, ölçüm yapıp yönlendirebilecek bildiğiniz diyetisyen ya da bu işten gerçekten (!) anlayan tecrübeli hocalar var mıdır?Ayrıca, bu günlerde herkes şu detoks çaylarından bahsediyor. En popüleri de Nova Teatox'muş sanırım. Kullanan tecrüb
Merhaba,

Ankara'da fitness yapanlar için sporcu diyeti yazabilecek, ölçüm yapıp yönlendirebilecek bildiğiniz diyetisyen ya da bu işten gerçekten (!) anlayan tecrübeli hocalar var mıdır?

Ayrıca, bu günlerde herkes şu detoks çaylarından bahsediyor. En popüleri de Nova Teatox'muş sanırım. Kullanan tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?

Teşekkürler, iyi günler ^^
john valdetine
(25.01.15)
Diyetisyen olarak Duygu Çalışkan var. Eşi de spor hocası zaten, yüksek lisansı falan spor üzerine bildiğim kadarıyla. Ama fiyatı biraz tuzlu olabilir.


arma aski
(25.01.15)
Detoks olayı kolpa. Para harcama sakın. Sporcu diyet için de diyetisyen gereksiz.


(8)

Kullanılmayan giysileri nereye verebilirim?

Soğuk kış günlerini yaşadığımız şu günlerde, ihtiyacı olanlara kullanmadığım giysileri vermek istiyorum. Bunun için nereye başvurmalı ya da bağışlamalıyım?
Soğuk kış günlerini yaşadığımız şu günlerde, ihtiyacı olanlara kullanmadığım giysileri vermek istiyorum. Bunun için nereye başvurmalı ya da bağışlamalıyım?
john valdetine
(29.12.14)
Bu soruyu sormuştum. "Muhtarlığa gidin" önerisi o an en yakını gibi geldi. Muhtarlık onunla ilgileniyormuş zaten, giysi odası vardı; bağışladım.
eksiduyu.ru


aychovsky
(29.12.14)
kadıköy belediyesinin böyle bir hizmeti var. arıyorsun direkt kapıya gelip alıyorlar. ihtiyaç sahipleri belediyeye kayıt yaptırdıkları için, onların elinde direkt hedefe yönelik listeler var. güzel güzel dağıtıyorlar.

dolayısıyla bağlı bulunduğun belediyeyi bi arayıp sormakta (yahut web sitesini incelemekte) fayda olabilir.


cevap botu
(29.12.14)
facebook üzerinden Freecycle istanbul sayfasından paylaşabilirsin


sokaklar suriyeli mülteci dolu. ver onlardan birine ufacık çocuklar yalın ayak geziyor.


Sakın kızılay kutularına atma.


sehpa fx350
(29.12.14)
Ben mahalle muhtarlığındaki kutuya koyuyorum. Kimin kim olduğunu ne alan biliyor ve veren. Çok güzel bizim sistem.


cilekli pasta
(29.12.14)
belediyeler
lösev
çydd
bir te mahalle bakkalları ve muhtarlar genelde alıyor muhtaç olanlaara vermek için. biz konteyner'ın yanına koyuyoruz mesela, kağıt toplayanlar vs. alıyor.ç


bradshaw
(30.12.14)
(3)

DNS Görünmüyor.

Merhaba,Kablolu veya Kablosuz Ağ Bağdaştırıcılarının ikisinde de denedim. DNS yazdığım halde, "Tamam" diyip pencereyi kapattıktan sonra DNS'ler sanki hiç yazılmamış gibi "Otomatik DNS Al" seçeneği işaretleniyor. Fakat garip olan şu, yazdığım DNS'ler çalışıyor. :) Virüs vb. zararlı programlardan olab
Merhaba,

Kablolu veya Kablosuz Ağ Bağdaştırıcılarının ikisinde de denedim. DNS yazdığım halde, "Tamam" diyip pencereyi kapattıktan sonra DNS'ler sanki hiç yazılmamış gibi "Otomatik DNS Al" seçeneği işaretleniyor. Fakat garip olan şu, yazdığım DNS'ler çalışıyor. :) Virüs vb. zararlı programlardan olabilir diye tarattım ama bir şey çıkmadı. Nasıl düzeltebilirim bu durumu?
john valdetine
(10.10.14)
Ethernet sürücüsünün markası NVIDIA olabilir mi?


clones
(10.10.14)
yok hayır değil. neden ki?


john valdetine
(10.10.14)
Benzer bir sorun bende de oluyordu, biraz araştırmayla bunun ethernet sürücüsü ile alakalı olduğunu öğrendim. Genelde Nvidia sürücülerinde bu sorun oluyormuş. Ama tabi çözümünü bulamadım.


clones
(10.10.14)
(3)

Teleservice ile ilgili.

Merhaba Arkadaşlar,5 Temmuz 2014'de HTC One X telefonumu Teleservice'e verdim. 15 günü aşmasına rağmen halen internet üzerinden kontrol ettiğimde, "Üst seviyeye transfer edilmiştir." yazısından başka bir şey göremiyorum. İlk gün ne yazıyorsa hala aynı şey yazıyor. Yasal hakkım kaç gün ve ne talep ed
Merhaba Arkadaşlar,

5 Temmuz 2014'de HTC One X telefonumu Teleservice'e verdim. 15 günü aşmasına rağmen halen internet üzerinden kontrol ettiğimde, "Üst seviyeye transfer edilmiştir." yazısından başka bir şey göremiyorum. İlk gün ne yazıyorsa hala aynı şey yazıyor. Yasal hakkım kaç gün ve ne talep edebilirim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Not: Pazar'ları dahil etmedim 15 günü hesaplarken.
john valdetine
(24.08.14)
yasal hakların için garanti belgeni oku güzelce, normalde 20 iş günü olur yani düz hesap 1 ay.


yakuza123
(24.08.14)
cumartesiler dahil mi ?


john valdetine
(24.08.14)
değil


yakuza123
(24.08.14)
(2)

Bilgisayar Donanımı ile ilgili.

Arkadaşlar Merhaba,Bilgisayarımı fan temizliği için bir yere vereceğim fakat bu sıralar pek çok firma içerisindeki donanımları söküp yerine eski bir donanım koyuyor. Yani hırsızlık yapıyorlar. Bu konuda bütün donanımın listesini çıkarıp, daha sonra bilgisayarı aldıktan sonra yine aynı programla tekr
Arkadaşlar Merhaba,

Bilgisayarımı fan temizliği için bir yere vereceğim fakat bu sıralar pek çok firma içerisindeki donanımları söküp yerine eski bir donanım koyuyor. Yani hırsızlık yapıyorlar. Bu konuda bütün donanımın listesini çıkarıp, daha sonra bilgisayarı aldıktan sonra yine aynı programla tekrar donanım listesini çıkarıp karşılaştırma yaparak kontrol etmek istiyorum.

Bu konuda bilgisayarın bütün donanımını çıkaran bir program biliyor musunuz?
john valdetine
(10.07.14)
o kadar uğraşacağına yanında dursana? 5 dk sürmez fan temizliği


GibsonRulesv2
(10.07.14)
hatta kendin yap fan temizliğini. Sonuçta bakır bir petek var. Arasında da toz sıkışmış. O tozu oradan uzaklaştıracaksın mevzu bu kadar.

şu donanım hırsızlığı olayı benim başıma geldi. Ben o olaydan beri zaten teknik servis seçeneğine tamamen uzak bakıyorum. O hırsızlığın yapıldığı firmaya baya okkalı bir mail attım. Firma sahibi olayın farkında değilmiş anlaşılan. Oradaki teknisyenin halt yemesi. Sonradan bilgisayarı ücretsiz olarak geri aldılar donanımları yerleştirip geri gönderdiler yanlışlıkla olmuş falan dediler de yersen tabi. Bir seferinde de anakartın üzerindeki entegreleri yerinden söküp çaldılar. Evet baya baya lehim yerlerinden anakartın üzerindeki sağlam entegreleri sökmüş teknik servis bana düzeltemedik diye verdiler boş anakartı. Olay bu boyutta arkadaşlar. Teknik servise bilgisayar vermeden bi düşünün derim yani.


maxhoper
(10.07.14)
(2)

Ankara'da fan temizliği yapabilecek bir yer arıyorum.

Sony'nin kendi servisi 70 TL istediğinden, ucuza Fan temizliği yapacak güvenilir , içinden parça çalmayacak bir yer arıyorum. Teşekkürler.
Sony'nin kendi servisi 70 TL istediğinden, ucuza Fan temizliği yapacak güvenilir , içinden parça çalmayacak bir yer arıyorum.

Teşekkürler.
john valdetine
(02.07.14)
bende şundan var.
urun.gittigidiyor.com
bununla temizleniyorsa, aleti vereyim, temizleyin.


marcelorios
(02.07.14)
zenn teknoloji


partizan
(02.07.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.