Giriş
(3)

Ege’de deniz sezonu bitti mi

Hafta içi iş için izmir’e gideceğim. Gitmişken hafta sonu tatil modu yapayım diyorum. Cumartesi-Pazar hava 27 derece gösteriyor. Nereye gitmemi tavsiye edersiniz? Deniz vs. soğuk olacaksa İzmir merkezde zaman geçirmeyi tercih ederim. Çeşme nasıl olur şu dönemde?
Hafta içi iş için izmir’e gideceğim. Gitmişken hafta sonu tatil modu yapayım diyorum.
Cumartesi-Pazar hava 27 derece gösteriyor.
Nereye gitmemi tavsiye edersiniz? Deniz vs. soğuk olacaksa İzmir merkezde zaman geçirmeyi tercih ederim. Çeşme nasıl olur şu dönemde?
juninho77
(13 saat)
Çeşme rüzgarlı olması dışında güzeldir ama ılık ve temiz deniz tatili istiyorsan Güzelçamlı mükemmel.cam ormanları ve milli park içinde sığ dalgasız taşsız deniz.


deer hunter
(13 saat)
dün arkadaşlarım çeşmede denize girdi. Hala giriliyor ama biraz rüzgarlı sanki.
Antalya civarında geçen hafta baya baya herkes gidiyordu tekneler full çekiyordu.


gokank4
(13 saat)
Asıl şimdi güzel. Hava durumuna bakıp gitmek lazım çok soğuk günde belki tatsız olabilir biraz. Ama su sıcak oluyor çıkmak istemiyosun öyle olunca


mirafiori
(12 saat)
(18)

Telefonunuz kaç sene daha gider

Malum, teknoloji ilerledikçe elimizdeki telefonlar sağlam olsa bile güncellemelere, yeniliklere ayak uyduramayıp kullanılamaz hale geliyor. Bende 2,5 sene önce alınmış bir iphone 7 plus var. Daha ne kadar ömrü var merak ediyorum.Sizde ne var ve daha ne kadar gider? Kaç sene daha kullanırsınız?
Malum, teknoloji ilerledikçe elimizdeki telefonlar sağlam olsa bile güncellemelere, yeniliklere ayak uyduramayıp kullanılamaz hale geliyor.

Bende 2,5 sene önce alınmış bir iphone 7 plus var. Daha ne kadar ömrü var merak ediyorum.
Sizde ne var ve daha ne kadar gider? Kaç sene daha kullanırsınız?
juninho77
(13.09.19)
2015'te aldığım s6'yı ekranı kırılmazsa 2 yıl daha kullanmayı planlıyorum. Yüksek performans isteyen oyunlar oynamıyorum. İnternette gezinme hızı yeterli ve google maps haricinde performans sorunu yaşadığım bir uygulama yok.


reactionic
(13.09.19)
iphone 7 plus var bende de aynı 2.5sene önce alındı. 2 yıl daha gider yere düşer kırılmazsa bence.


ayin yazari
(13.09.19)
sony x compact var, haziranda 2 sene oldu garantisi doldu, ekranda sarı lekeler çıkmaya başladı, bunun için hemen değiştirecek değilim, tamamen açılmayacak şekilde başka bir sorundan kapanmadan bir sene daha kullanabilirsem mutlu olurum


freebird5406_2
(13.09.19)
2-3


Ocak 2018’den beri iphone 8 kullanıyorum. 2 yıl daha götürür en az.


Delay Fuze
(13.09.19)
2015 mart ayından beri iphone 6 kullanıyorum. Şimdi bile bazen çıldırtsa da bence 2 sene daha götürür. Yani bozulana kadar götürür de, 2 sene sonra hiçbir programı açamayacak hale gelecektir.


iphone 5s vardı, ne zaman 5s satışı durdu o zamandan sonra uygulamalar yavaşlamaya başladı. sonra SE aldım, onda da benzer süre içinde performans sorunu başladı. tabi bu telefonları kullandığım süre boyunca her sene pillerini değiştirdim.

özet olarak iphone 7 plus ın satışı yakında duracak ise son bir iki senenin içindesiniz.


sttc
(13.09.19)
s10+ ; başına bir iş gelmezse sanırım 3 yıl gider. Çok deli fişek bir teknolojik gelişme olmazsa tabii :)


synax
(13.09.19)
Donanımsal bir arıza olmadıkça. Bankacılık uygulamalarının ios 12 sürümü için kullanımı mümkün oldukça telefonumu kullanmayı sürdüreceğim. Malum iphone 6 ve öncesine işletim sistemi güncellemesi sona erdi. Tahmini 2-3 yıl daha kullanırım. Totalde 6-7 yıl kullanmış olacağım telefonu. Ama oldu ki telefon düştü mefta oldu, yarın gider bir telefon alırım.


creedwar
(13.09.19)
Redmi note 4x, 750 liraya almıştım iki sene önce. Bu ay değiştirecektim kıyamadım, her türlü işimi görüyor. İki sene daha rahat kullanırım


dolan dolmuş
(13.09.19)
gm 4g android one
3 sene önce aldım. 1-2 sene daha gider gibi ama kamera vs..pek kullanmadığım için tabi. youtube-twitter arama için yetiyor.


potsdamer
(13.09.19)
Bendeki 2 senelik. 1 sene daha gitmez. Her butona basista beklemeye başladım. Arabada bazen navigasyondan rota oluşturayim diyorum, ana yoldayim mesela duracak yer de yok, rotayi olustutana kadar 10km gidiyorum. Hayatimi zorlaştırıyor resmen alet.


stavro
(13.09.19)
Önceki iphone 6 plustı 3 yıl kullandım, 16 gb ve çok yavaşladı, kanser etti beni. XS e geçtim, bozulana ya da kırılana kadar kullanırım. Kırılmazsa bi 5 yıl veriyorum.


7+ 2-3 sene daha gider.


cooperr
(13.09.19)
Galaxy s7 edge var, 2017 ocakta aldığım. Bi kere düşürüp hayatımda ilk kez telefonun köşesini çatlattim ama ekran olan yere denk gelmediği için pek sorun değil.

Yani 3 sene idare eder bundan sonra ama max 2 sene sonra değiştiririm gibi hissediyorum


nundu
(14.09.19)
galaxy note 4 var. 4,5 yildir kullaniyorum. bi 4 yil daha gider bence gayet saglam.


batlegolas
(14.09.19)
4 senedir HTC One M8 kullanıyorum, 2-3 sene daha götürür.


fotrsapka
(14.09.19)
48 ay taksitle almak gibi bir hata yaptim onda 2021de bitiyor o yüzden 2021e kdr idare etmek zorunda


all girls dream
(14.09.19)
(5)

Vergi dairesine ne ödüyoruz

Kredi kartı ekstremde bir ödeme var, ne için olduğunu hatırlayamıyorum bir türlü. 309 lira taksit ödemişim bu ay, toplamda 2 taksit var ve bu da 2. taksit zaten. Aracım var. Araçla ilgili ne vergiler ödüyorduk?Yeditepe Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi diye geçiyor ekstrede.
Kredi kartı ekstremde bir ödeme var, ne için olduğunu hatırlayamıyorum bir türlü.
309 lira taksit ödemişim bu ay, toplamda 2 taksit var ve bu da 2. taksit zaten.
Aracım var. Araçla ilgili ne vergiler ödüyorduk?
Yeditepe Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi diye geçiyor ekstrede.
juninho77
(25.08.19)
mtv


esmer
(25.08.19)
Yok mtv değildi sanırım, polo 1.2 var bende, 600 lira mtv’si yoktu.

Ki ekstrede nakil vasıtaları diye bir ödeme de var total 168 tl.

mtv oysa bu ne :)


juninho77
(25.08.19)
vergi dairesine yansıyabilecek bir tek trafik cezası kaldı geriye. onu taksitlendiriyorlar mı bilmiyorum tabii.


esmer
(25.08.19)
internet vergi dairesinden giriş yapıp kontrol edebilirsiniz


hadsafhada
(25.08.19)
Kyk kredisi


Melange
(25.08.19)
(3)

Vodafone’a geçiyorum

Çok pahalı geldiği için turkcell’den vodafona’e geçmeye karar verdim. Kurye geldi, imzalar atıldı. Sim card teslim alındı. Sms’i bekleyin, ondan sonra takıp kullanabilirsiniz. 2 gün oldu. Sorun şu ki, yarın turkcell paketin son günü. Vodafone’dan yarına kadar mesaj gelmezse, turkcell’in faturasını d
Çok pahalı geldiği için turkcell’den vodafona’e geçmeye karar verdim.
Kurye geldi, imzalar atıldı. Sim card teslim alındı. Sms’i bekleyin, ondan sonra takıp kullanabilirsiniz.
2 gün oldu.
Sorun şu ki, yarın turkcell paketin son günü. Vodafone’dan yarına kadar mesaj gelmezse, turkcell’in faturasını da ödemek zorunda kalacak mıyım önümüzdeki ay? Hem Turkcell hem Vodafone çift fatura mı gelecek?
juninho77
(23.08.19)
Geçen ay Turk Telekom faturalı hattımı(45 tl lik tarife) Vodafone faturalı hatta(35 tl lik tarife) sizinle aynı yöntemi kullanarak taşıdım. Benim süreç fatura döneminin ortasına denk geldi 45 lira olan turk telekom faturam ay sonunda 24 tl olarak yansıdı kullanmadığım dönemin parasını almadılar. Vodafone daki yeni tarifem 30 güne bölünüp tarifede bulunan sms internet ve konuşma paketini ay sonuna kadar olan gün için düzenlediler. 19 lira civarı fatura vodafonedan geldi.


cdiyez
(23.08.19)
Kullanmadığınız dönemin faturasını ödemezsiniz, kullandığınız kadarını ödersiniz. Kabaca paketiniz 30 liraysa ve 10 gün kullandıysanız 10 lira ödersiniz gibi gibi


oekuklu
(24.08.19)
Oekuklu +1 ama gideni si*elim bir kez daha mantigiyla geciriyorlar ekstra ekstra. Ona da dikkat etmek lazim.


baldan kaymak
(24.08.19)
(4)

İnanılmaz karamsarlık hali

Tek başına yurtdışı tatilinden dün akşam döndüm. İstanbul’da hiç arkadaşım yok. Var da keşke olmasalar. Keşke başkaları olsa. Ama yoklar. Neyse. Yurtdışında yalnız gezmek de üzücü ama bisiklet kiraladım, yeni yeni caddelerden geçtim. Tarihi binalar, yeni yeni kültürler falan zaman geçti. Burada geçm
Tek başına yurtdışı tatilinden dün akşam döndüm. İstanbul’da hiç arkadaşım yok. Var da keşke olmasalar. Keşke başkaları olsa. Ama yoklar. Neyse.

Yurtdışında yalnız gezmek de üzücü ama bisiklet kiraladım, yeni yeni caddelerden geçtim. Tarihi binalar, yeni yeni kültürler falan zaman geçti. Burada geçmiyor. Film izlemeye, dizi izlemeye elim gitmiyor. Yarın işyerinde göreceğim, konuşacağım diye mutlu olduğum tek bir insan yok. Bir insan x ülkesine gitti diye her gün 3-4 tane post atar mı instaya. Atıyorlar. Sonra gel sen bu insanla bütün gününü yan yana geçir diyor iş hayatı denen şey.

Çok sıkılıyorum. Siz rutinle nasıl başa çıkıyorsunuz? Hayata nasıl tutunuyorsunuz?
juninho77
(18.08.19)
Karamsarlıktan öte, tek başına böyle bir tatil planı yapabildiğin için tebrik ederim, millet tek başına cafeye gitmeye çekinir oldu artık.

Arkadaşsızlık ya da çevreden memnun olmama durumu çoğumuzda var artık. Ama sen başkasına ihtiyaç duymadan kendi istediğin olanı programı yapabilmişsin işte. Dolayısı ile karamsarlığa düşmeme hiç gerek yok derim


kendi kendine yeterek basa cikiliyor. bazen zor oluyor ama baskasina bagli kalmadan yasaminin tadini cikarmak onemli bir yetenek. ben bu sekilde basettim yillarca. sen de tek basina tatil planlayabildigine gore bu hayat tarzini benimseyebilecek birisin.

is hayatinda da mumkun oldukca az insanla sinirli seviyede samimiyet kurarak gereksiz diyaloglari ortaya cikmadan engelliyorum. coguyla konusacak tek bir seyim bile yok ve bence buna gerek de yok. kimse beni sevmek zorunda degil ve ben de insanlari secerek severim genelde :) boylece gereksiz durumlarda bulunmamis oluyorum kendimce. bu sekilde mutluyum, her seyi takinca hayat gecmiyor inan ki. hayat yasamak istedigin gibi yasadigin zaman guzel oluyor.


in vino veritas
(18.08.19)
Sosyal medya yokken insanları tanımak daha güzeldi. Şimdi ordan paylaştıkları ister istemez bi önyargı oluşturuyor. Bence bu önyargının seni kısıtlamasına izin verme, o insanları kendi özlerine göre görmeye çalış.
Bence bulunduğun şehirde vakit buldukça, hatta iş dışındaki tüm zamanlarında turist gibi davranmak çok eğlenceli. Ben çoğu zaman turist taklidi yaparak hayata tutunuyorum. Yıllar önce henüz meslek sahibi değilken insanlar sorduğunda “turist olmak istiyorum” diyodum shfjfş
Ayrıca yalnız takılabilmek dünyadaki en büyük özgürlük bence. İyi hissetmek için kimseye ihtiyaç duymuyosun işte ne güzel.
İşyerinde ciddi rahatsızlık veren huzursuz eden sataşan birileri olmadığı sürece sorun var diyemeyiz bence. Ben zaman zaman kabuğuma çekilir zaman zaman da insanların anlatmak istediği sıkıntıları dinleyip telkin ederdim. Kendi özelimi anlatmadan bu şekilde dialog kurmanın bi zararını görmedim bu zamana kadar.


megalomaniac
(18.08.19)
Walking tour’lar oluyor her büyük şehirde, onlara katılıyorum. bir grubun parçası olarak yalnızlık hissiyatından kurtulmuş oluyorum. Ama ne oluyor, yalnız yemek yiyorsun o biraz koyuyor. Bi de akşamları işte, gece hayatı falan tek başıma gidemiyorum bir yerlere. Zaten gün içinde deli gibi yürüdüğüm için yorulmuş oluyorum, dönüp hostele uyuyorum. Hostel demişken, normalde başkalarıyla kalamazdım garip gelirdi aynı odada fakat yakın zaman önce askerdeydim. Orayı yaşadıktan sonra her türlü hostelde rahat rahat kalırım diye düşünüyorum artık :)


juninho77
(18.08.19)
(7)

Ev kedisi evde yalnız kalırsa

Ne olur? Yemeği suyu var. Psikolojik olarak problem yaşar mı? Kaç gün yalnız kalabilir? Kedisine göre çok değişir mi?
Ne olur? Yemeği suyu var. Psikolojik olarak problem yaşar mı? Kaç gün yalnız kalabilir? Kedisine göre çok değişir mi?
juninho77
(09.08.19)
Kedinin nasıl yetiştirildiğine bağlı. Bizim kedi bir gece bile yalnız kalamazken kimisi 1 hafta da yalnız kalabiliyor.


angelus
(09.08.19)
Kediler çok hassas eğer kediniz siz işten gelince kapı sesine yanınızda oluyorsa uzun bir süre zarfında yalnız kalacaksa küsmesine terk edilmiş hissine kapılmasına neden olabilir.4 günü geçmemeli.Başka evde geçirmeleri de stres yapmalarına neden olur. Yer değişikliğinden çok etkilenir en iyisi varsa güvenilir biri anahtar bırakılıp arada bakılması kontrol edilmesi istenebilir.


noeldayın
(09.08.19)
2 gece üstü riskli. yaşamasına yaşar ama psikolojisi alt üst olur. bizimki bir gece dayanamıyor dış kapının önünde bizi bekliyor hep. ayak sesi duyduğunda miyavlıyor dışarıya doğru. kucak sevmese bile insan olan ortam arıyor hep. sorunuza cevap olarak her kedi ve sahibinin karakter ve yaşam alışkanlıkları ve ortamı değiştiği için çok değişkendir ama bence sınır 2 gecedir. hem mama-su kabını devirme ihtimali ya da oda kapılarıyla oynarken kapının üstüne kapanıp susuzluktan ölme ihtimali vs. vs.


bugisme
(09.08.19)
tırnağı perdeye takılı kalıp bile susuzluktan ölebilir


oscar
(09.08.19)
Biz 4 günlüğüne evde bıraktık ve yolculuğa çıkıyoruz.
Onu evde bırakıp da gitmek elbette kolay değil.
Apartman görevlisinin eşine anahtar bıraktık.
Her gün gelip kontrol etmesini, suyunu tazelemesini rica ettik.
Olur da gelmezse diye yine de bol bol mama koyduk.
Bizimki uykucu, sakin bir kedi. Daha önce de bu kadar bir süre yalnız kalmıstı.
Sorun olacağını sanmıyorum fakat 4 günden daha fazla yalnız bırakmazdık galiba


chihirovekohaku
(09.08.19)
benimki (huysuz, yaşlı bir dişi) 2 gün kalabiliyor. doktorunun söylediğine yemeği, suyu ve kumu olursa 4 gün kalabilir. ama ardından 1 ay sürecek bir trip atma dönemi gelir.


tururo
(10.08.19)
angelus+1. genel gorus kedilerin mekan degistirmektense yalniz kalmayi tercih ettigi yonunde ama bizim kedi bir gece bile yalniz uyursa depresyona giriyor. ne zaman tatile gidecek olsak bakiciya birakiyoruz. iki yasinda simdiye kadar 10dan fazla evde kalmistir. alisti artik, gittigi yerlerde yabancilik cekmiyor, korkmuyor.


crucio
(10.08.19)
(10)

Sevgiliye hediye edilen şeyi ayrılınca geri istemek

İnanamıyorum bunu yapmak istediğime, hep dalga geçtiğimiz şey ama yapmak istiyorum sanırım. Kalp kırıcı bir şekilde, ayrıldıktan sonra şöyle oldu. Kız yepyeni bir sosyal çevreye dahil oldu. Burada yeni tanıştığı erkek arkadaşlarıyla sürekli pozlar attı ve atıyor instagrama. Beğendiği bütün adamlara
İnanamıyorum bunu yapmak istediğime, hep dalga geçtiğimiz şey ama yapmak istiyorum sanırım.

Kalp kırıcı bir şekilde, ayrıldıktan sonra şöyle oldu. Kız yepyeni bir sosyal çevreye dahil oldu. Burada yeni tanıştığı erkek arkadaşlarıyla sürekli pozlar attı ve atıyor instagrama. Beğendiği bütün adamlara da seri kalp atıyor. Bir sürü ortak tanıdığımız da olduğu için rencide olmuş hissediyorum bir yandan. Ama asıl sebep hala onu kafamdan atamadım ve o adamlarla pozlar canımı çok yakıyor. Benimleyken hiç paylaşım bile yapmamıştı. Zaten gerek de yoktu.

Zamanında ona çok özel bir hediye almıştım. Aynı anda hem manevi hem maddi değeri olan.

Geri istemek çok mu varoş hareket olur? Maddiyattan ziyade manevi değerinden dolayı geri isteme güdüsü var içimde. Sanki onu geri alırsam, ona değer verdiğim için pişman olmama gerek kalmayacak artık. Kafamdan silmemi kolaylaştıracak. Böyle.
juninho77
(07.08.19)
Varoşluktan değil de gerek yok bence. Alıp ne yapacaksın ki hem? Durduğu yerde batıp duracak sana, gördükçe kız aklına gelecek, kız aklına geldikçe daha da sinirleneceksin. Unutma sürecin uzayacak, yarın öbür gün bir sarhoşluk, bir boş bulunma anında arayıp kendini rezil edeceksin falan filan.

İzleri ne kadar çabuk yok edersen o kadar iyi bence. Kıza ve hediyeye yüklediğin anlam azaldıkça, bu isteğin aslında gereksiz olduğunu farkına varabilirsin.


ravenclaw
(07.08.19)
biliyorum burada ne yazılırsa yazılsın içini rahatlatmayacak o yüzden farklı bir açıdan bakmanı tavsiye edeceğim,

maddi kısmını geçiyorum manevi değeri varmış hediyenin, eğer geri alırsan sana yük olacak, bırak onda kalsın ona yük olsun, sen yoluna devam et.

maddi değerine gelecek olursak "hediyeye bakıp bakıp, nasıl da kandırdım kerizi" demiyordur merak etme, onun da içine oturuyordur o hediyeyi görünce bu yüzden çoktan ondan kurtulmuş da olabilir.


aziz dostum jack
(07.08.19)
Maddi, manevi vs vs değeri varmış farketmez. Şuraya yazıyorum senin kadar düşünmüyor manevi değeri varmış yokmuş. Şu anda yaptıkları bile nasıl bir insan olduğunu belli ediyor. İleride sana yazarsa bile emin ol yedek kulübesi boşaldığı için yazıyordur. Sen de gel burada eşya takıntısı yap. Boşver onu bunu.


bitchesaintshit
(07.08.19)
kız verseydi al dedim de istemek ya da ima etmek çok varoşluk ve basitlik olur.


ergenpezeveng
(07.08.19)
bunu dusunmen bile cok kotu. bu dusunceden vazgec. "Varos"tan ziyade hamlik, ozguven eksikligi, saygisizlik ve baska bir suru sey..
gencsiniz, artik size "pembe incili kaftan" okutmuyorlar. :(


ebabil curnatasi
(07.08.19)
Bu kadar da bütüme senden önemli değil. Alıyorsan al.

Kız herkese mavi boncuk dağıtıyor ve umurunda değil ama sen acaba varoşluk olur mu? Derdindesin. Senin rahatlamanı sağlayacaksa iste gitsin.


marsargo
(07.08.19)
Al gitsin. O kadar para harcamışsın, ilgi göstermişsin seninle bir tane fotoğraf atmamış. Şimdi diğer erkeklerle albüm yapıyor. Al ve sat. Sende kalsa aklına gelecek, al ve elden çıkar ciddi söylüyorum. Varoşluk diyenlere de bakma, beni dinle.


Pertev nail
(08.08.19)
iste, ayrıca ayrılmışsın ve yeni sevgilisiyle poz atan bir kadını neden hala takip ediyorsun?


tughan
(08.08.19)
Hediye hiçbir şartta geri istenmemeli, işin doğasına ters bir kere. Şarta bağlı verilen mal, hediye olmaktan çıkıyor benim gözümde. Sevgilize maddi ve manevi değeri yüksek bir hediye vermekle risk almışsınız, bu da sonucu gibi düşünebilirsiniz. İleride alacağınız riskler konusunda sizi bir seviye üste taşıyacak bu olay. İliskilerden ders çıkarmak gibisi yok, o sebeple zararda olduğunuzu düsünmeyin.


Olive
(08.08.19)
o vermiyorsa isteme. cidden kendini küçültmüş olursun


gölgede aynı
(08.08.19)
(16)

Beyaz yakayı bırakıp babayla ticaret yapmak

Değişik parametreler olabilir, özel sektördeki maaşın ne vs. gibi sorular sorabilirsiniz. Ama tamemen genel bir soru. Kendinize göre senaryoyu kurup yanıtlayabilirsiniz. İşte şöyleyse, böyleyse olur gibisinden. Maaşlı işinizi bırakıp babanın, düzeni kurulu ticari işletmesine geçer miydiniz?
Değişik parametreler olabilir, özel sektördeki maaşın ne vs. gibi sorular sorabilirsiniz. Ama tamemen genel bir soru. Kendinize göre senaryoyu kurup yanıtlayabilirsiniz. İşte şöyleyse, böyleyse olur gibisinden.

Maaşlı işinizi bırakıp babanın, düzeni kurulu ticari işletmesine geçer miydiniz?
juninho77
(07.08.19)
soru çok saçma demek istiyorum ama saçma tam karşılık gelmedi. özel sektördeki iş ne, geçilecek işletmedeki iş ne, maaş ne, lokasyonlar ne vs. vs. hiç bir sağlıklı veri yok. bence geç, en azından işe öğlen gidersin


@vladimir: Zaten onu dedim, kendinize göre hangi senaryoda böyle bir hareketi yaparsanız mantıklı olur diye.


juninho77
(07.08.19)
Geçmezdim sanırım. Ticaretle uğraşmak zor. Sürekli kafada bir şeyler olur sanırım. Ama az kazanıyorsam geçerdim. Ticari işletmeden kastın ne ama bakkal falan mı?


5 6 bin kazanıyorsam özelde direk geçerim. 8 9 kazanıyorsam biraz düşünür ama yine geçerim. özelde 15 kazanıyorsam geçmem. 15 altı her türlü biraz daha düşünüp geçerim.


Tears of Devil
(07.08.19)
babamla iş yapmam, çünkü o her şeyin en doğrusunu bilir.


night train
(07.08.19)
ben yapardım, aptal beyaz yakalı egosundan 10 kat iyidir kendi işin


olaylar olaylar
(07.08.19)
Karakter meselesi, babamla iş yapmam çok zor. Aynı kişilikleriz, birbirimizi yeriz çok çatışırız. Özel sektörde iyiyim böyle.


roket adam
(07.08.19)
geçmezdim.


ergenpezeveng
(07.08.19)
kesinlikle geçerdim. babama hep derim hatta, keşke hep ticarete devam etseydin ben de o işte çalışsaydım diye.


newsman
(08.08.19)
babam kanserse ve 2 aylık ömrü kaldıysa olabilir ancak.


daha çok kazanma potansiyelim var ise ve iş bana göre bir iş ise geçerdim.

neden geçmeyeyim ki, beyaz yakalı amele olmak çok kötü bir şey bence.


dafuq
(08.08.19)
Hayır tam tersini yapardım. Aile şirketinden ya bir yere geçer beyaz yaka olurdum ya da kendi işimi kurardım.

Öbür türlüsü geri adım olur.


marsargo
(08.08.19)
Şirketten şirkete değişmekle beraber beyaz yakalı isen mesai bitiminde kafandaki şalteri kapatıp iş stresini yok edersin. Sosyal hayatına rahat konsantre olursun. Yıllık izninde iş aklına bile gelmez, rahatsız edilmezsin. Şirket sen yokken dahi kendi akışına göre gider,sen ise sadece ay başından ay başına alacağın maaşı düşünürsün. Ancak kendi işinde günün hiçbir saati işleri düşünmekten kendini alamazsın. Yapılacak satış sevkiyat ayrı ödeme geldi gelmedi olayı ayrı. Alınacak riskler kafanı kurcalar, sürekli düşünme hali insanı daha da yorar diye düşünüyorum. Maaş konusu çok da önemli değil, anca arada 4-5 kat maaş farkı varsa düşünülebilir.


ringoca
(08.08.19)
iyi para kazanıyorsa evet. idare ediyorsa hayır.


kveldulv
(08.08.19)
hastalık vb durumları bi kenara koyuyorum.

baba emekli olacağım son 1-2 yılım gel diyorsa bi düşünürüm. işin geliri ciddi 5-6 kat farklıysa olabilir. onun dışında olmaz. malları satar dükkanı kapatırız.


inekadam
(08.08.19)
Kendi işim var. Daha doğrusu ortağı olduğum bir iş. Senelerdir bayramlar hariç tatil yapmadım. Cumartesi de çalışıuyorum. Akşam yatağa girdiğimde aklıma iş ile ilgili sorunlar gelip duruyor. Stres sıkıntı hat safhada oluyor. Kendi işini yapmak herkes için uygun birşey değil. Portföydeki müşterileri elde tutmak için hertürlü nazlarını katlanmak, alınan riskler, geciken alacaklar yüzünden borçları ödemek için kırk takla atmak. Sadece şu an aklıma gelenler bunlar. Toplam derdin yüzde 1'i filandır. Aylık kazancınızı minimum 5 katına çıkarmadan bu işlere girişmeyin. Bu 5 katı da ömür boyu devam ettireceğinizi düşünmeyin. Zarar ettiğiniz aylar,yıllar olacak. O kadar çalışıp çabalayıp bir de üstüne zarar edince onu kabullenmek zaten ayrı bir psikoloji.


pinkman1
(08.08.19)
(2)

Pazartesi sendromum yok

Bu durum işimi sevdiğim anlamına mı geliyor? İşyeri ortamımda pek kafa dengim, iş dışında görüştüğüm insan yok ama yönetici baskısı veya aynı pozisyondaki insanlar arasında rekabet veya savaş da yok. Teraziye koyduğumda, rahatsız eden birkaç şey var şirkette, gereksiz fazla mesailer, ortalamanın alt
Bu durum işimi sevdiğim anlamına mı geliyor?

İşyeri ortamımda pek kafa dengim, iş dışında görüştüğüm insan yok ama yönetici baskısı veya aynı pozisyondaki insanlar arasında rekabet veya savaş da yok.

Teraziye koyduğumda, rahatsız eden birkaç şey var şirkette, gereksiz fazla mesailer, ortalamanın altı maaş ve dediğim gibi arkadaş ortamı vasat altı gibi gibi. Genelde mutsuz olduğumu hissediyorum işteyken. Ama bir yandan da sabahları ayaklarım geri geri gitmiyor işe giderken, strese girmiyorum.

Acaba ben burda mutluyum da nazlanıyor muyum?
juninho77
(05.08.19)
işin seni çok iyi oyalıyor, hafta içi çabuk bitiyor, haftasonu çabuk geliyor.

işimi sevmiyorum ama bende de pazartesi sendromu yok.


pazartesi sendromu bende genellikle stresli olduğum zamanlarda oluyor. örnek olarak yoğun olacak hafta, yetişmesi gereken raporlar, kısa deadlinelı işler. böyle şeyler yoksa gayet mutlu başlayabiliyorum pazartesiye.


hononu
(05.08.19)
(4)

Düğüne gitmek

Düğün olaylarından uzak kaldım bir süredir de, şehir dışına düğüne gideceğim. Erkek için takım elbise şart mı? Ceket ve kravat? Beyaz gömlek, pantolonla kurtaramıyor muyuz?
Düğün olaylarından uzak kaldım bir süredir de, şehir dışına düğüne gideceğim. Erkek için takım elbise şart mı? Ceket ve kravat?

Beyaz gömlek, pantolonla kurtaramıyor muyuz?
juninho77
(21.07.19)
göynek pantol tamamdır. yaz günü ceket kravat nedir yav?


alperz
(21.07.19)
Kurtarirsin. Yine de yanına bir ceket al. Araba varsa arka koltukta askıda asılı dursun. Giyer çıkarırsınız


westblack
(21.07.19)
Takım elbise değil de bi blazer olsa fena olmaz, girişte misafirleri karşılayanları tebrik ederek içeri girerken üzerinde bi ceket olması iyi olur, sana da iyi hissettirir.


megalomaniac
(21.07.19)
Kurtarırsın


kablelvuku
(21.07.19)
(4)

Bedelli askerliğe gidenler

Bazı özel şirketler, bedelli askere giden çalışanlarını idari izinli saymış. Yani maaş ödemeye devam etmiş askerliği süresince. Yani böyle duydum. Bedelli askerlik mevzuatında ücretsiz izinli sayılırlar yazıyor. Bu tamamen şirketin inisiyatifiyle mi alakalı? Yarın talebimi ileteceğim kendi şirketime
Bazı özel şirketler, bedelli askere giden çalışanlarını idari izinli saymış. Yani maaş ödemeye devam etmiş askerliği süresince. Yani böyle duydum. Bedelli askerlik mevzuatında ücretsiz izinli sayılırlar yazıyor. Bu tamamen şirketin inisiyatifiyle mi alakalı? Yarın talebimi ileteceğim kendi şirketime? Nasıl bir strateji yapmam lazım? Benden başka bedelliye giden yok. Onlar da bilmiyor muhtemelen prosedürü.
juninho77
(17.06.19)
o şirketin takdiri olsa gerek. ben de yıllık iznimden kullandım gittim mesela. daha mı iyi oldu bilmiyorum.


- Prosedür gereği ücretsiz izin olarak verilmesinden yana.

- i ve been mistreated'in dediği gibi şirket takdiri.

- Şahsen beni ve diğer bedelli askere gidenleri ücretsiz izin verdiler, askerlik süresi boyu.


Özelde öğretmenim 29 haziranda gideceğim ve tatildeyiz, şirket ücretsiz izin dilekçesi istedi. Bugün vereceğim sanırım.


stereoseyfi
(18.06.19)
ücretsiz izin vermezlerse, askerdeyken başınıza bir şey gelirse iş kanununu gereği sıkıntıya girerler. idari izin arka kapıdan dolaşmak gibi olsa da çoğu yer tercih etmiyor.

bir kısım yerler ücretsiz izinli dönemi ek ödeme olarak kompanse ediyor. daha sağlıklı.


patates
(18.06.19)
(22)

Doğum gününüzü kaç kişi kutluyor?

Yüz yüze, mesaj yoluyla veya telefonla arayarak. Toplamda kaç kişi kutluyor? Saat 16:20, benim henüz kutlayan olmadı:) Uzaktayım, sosyal medyada yokum ve zaten geniş çevrem yok. Kutlamasını beklediğim 3-5 kişi vardı, henüz ses yok.
Yüz yüze, mesaj yoluyla veya telefonla arayarak. Toplamda kaç kişi kutluyor?
Saat 16:20, benim henüz kutlayan olmadı:) Uzaktayım, sosyal medyada yokum ve zaten geniş çevrem yok. Kutlamasını beklediğim 3-5 kişi vardı, henüz ses yok.
juninho77
(07.06.19)
ilk ben kutlayayım o vakit.

mutlu yıllar, iyi ki doğmuşsun.


naksidil
(07.06.19)
Yakın çevremdeki herkes doğumgünü kutlamayı sevmediğimi bildiği için son birkaç senedir kimse kutlamıyor.
Bu arada mutlu yaşlar.


Amaranta ursula
(07.06.19)
Nice güzel harika yıllarınız olsun. Her şey gönlünüzce olsun.

Bu arada sosyal medya kullanmadığım için sadece ailem kutluyor. Öneden çok takardım ama insan büyüdükçe böyle şeylerin ne kadar önemsiz olduğunu anlıyor. Bence takma kafaya. Sen de onlarınkini kutlamazsın olur biter.


İyi ki doğdun bro

Benimkini sadece annem kutlar. Ben doğum günü kutlamam. Özel günlere inanmam. Arkadaşlarımın hemen hemen hepsinin doğum günlerini hatırlarım ama kutlamam. Kutlayınca borçlu hissedip seninkini kutlamak istiyolar. O yüzden kutlamıyorum.


(s)AINT
(07.06.19)
Ablam, nişanlım, iş arkadaşım. Üç kişi banko. Kuzenim arada hatırlar. O kadar.

İyi ki doğdun...


elorelia
(07.06.19)
Dgko

İnsan mesgul oluyor herkesin dogum gununu ezberlemeye calissan ohoo.. arada belli edicen ki millet anlasin kutlasin


benim sadece annem kutluyor. mutlu yıllar dilerim, doğum günün olduğunu farketmemişim.


Fodera
(07.06.19)
kutlu ve mutlu olsun :)

ailem (anne, baba, iki kardeş) ve zachary hietala (evet nightwish'in basçısı marco'nun ağabeyi) dışında her sene kesintisiz olarak kutlayan kimse yok. genelde bunun üzerine 2-3 kişi daha eklenir. örneğin geçen yıl sürpriz yapıp pasta alan üç arkadaşım vardı, bu yıl onlardan sadece biri kutladı. diğer ikisi hatırlamadı. seneye de aramın nispeten iyi olduğu bir arkadaşım falan belki kutlar, sonraki yıl o da kutlamaz. böyle yani.

zachary mevzuu şu: ben daha çocukken falan herhalde gaza gelip eklemişim adamı facebook'tan. hem metalci, hem finlandiyalı. ergen kafası işte kim gelirse ekliyoruz. kabul etti. sanırım 7 yıldır her 1 haziran'da kesintisiz kutluyor herif, sağ tarafta "meister'ın doğum günü" yazısını görünce boş geçmiyor. her yıl ilk kutlayan kendisidir.

işin komik yani adamın 5000'e yakın arkadaşı var. her gün 15-20 kişiye tek tek congratz yazmakla mı uğraşıyor, script falan mı yazdı ne yaptı çok merak ediyorum.


der meister
(07.06.19)
senin de mi bugün?dg kutlu olsun gündaş :D sen de benimkini kutla ödeşelim!


natallica
(07.06.19)
0 (sıfır)

doğum günümü 2 kişi bilir. birisi artık hayatta değil diğeri ile küstük.

sana heepi börthdey ama :)


heidi'nin dedesi
(07.06.19)
yaa bogrume okuz oturdu duyuruyu okuyunca :( benim de cok kutlayanim yok, takma kafana

dogum gunun kutlu olsun


exlibris
(07.06.19)
doğum günüm sıralarında hayatımda özel biri yoksa aile dışında sıfır benim de. anlamsız buluyorum, kimseninkini de kutlamam.


dogum gunun kutlu olsun juninho77 :) mutlu, saglikli ve huzurlu seneler dilerim.

benimkini eskiden kutlardi birkac kisi ama artik onlar da yok. sifir.


esenlikler filan dilerim! :)

sosyal medya ve neticeleri... görünmeziz biz.


e haliyle
(07.06.19)
2 kişi kutlardi. Biri evlendi düğününe gidemedim uzun süredir bendnen kaynaklanan sebeplerle görüşmüyoruz.
Bir de onun arkadaşı olduğu kadar benim de arkadaşım olan birisi vardı. O da bu yıl unuttu.

Facebook'tan kaldırdım ki bakayım bilen hatırlayan var mı diye baktım yok.

Ailemin zaten o işlerde gözü yok.

Niye bu kadar yazdiysam sanki.

Sonuç 0.


Dgko. Bende de arkadaşlar falan atıyor arada net bir sayısı yok.


Happy birthday. 12 gün sonra benim Doğum günüm burayı editlerim kaç kişi kutladığını :)


Sevdiğim arkadaşlarım, ailemden birkaç kişi... Çok fazla değil.

Nice mutlu yıllara, umarım yeni yaşında hayatında istediğin her şey gerçekleşir. :)


whyamy
(07.06.19)
Telefonunda hatırlatma olarak kayıtlı olduğunu bildiğim 8 kişi var toplamda. Onların dışında başkasından duyup kutlayan oluyor. Bunlara kendi annem babam da dahil.

Dgko+1 eğer istersen sen de benimkini kutlayabilirsin :))


bokmuhendisi
(07.06.19)
Doğum günü saçma geliyor, ailem kutluyor bir tek ama hediye aldırtmıyorum kesinlikle, öğrendiler almamayı. Bazen pasta keseriz en fazla. Sosyal medya pek kullanmam bi face var orda da görünmüyor doğum günüm. Düzenli görüştüğüm arkadaşlar ayını biliyor da gününü unutuyorlar kutlamıyorlar genelde. Bir tane eskilerden beri her sene kutlayan dershane arkadaşım vardı dershaneden sonra çok samimi olmadığım, yine de arar kutlardı hep, o da 2 sene önce falan intihar etti.


@Benim adım kerim: Ne yaptın üstat:(

Ben de takmazdım normalde bugüne kadar fakat kendim kullanmasam da benim eski kızdan dolayı bu instagram stalker’lığı hastalığına yakalandım. Orada sevgi kelebeği halleri görünce kendime sen nesin diyorum:) o yüzden dert oldu biraz içime.

Herkese teşekkürler. @natallica: biraz geç yazmış olsam da senin de kutlu olsun.


juninho77
(09.06.19)
@der meister: çok eğlenceli anlatmışsın:)


juninho77
(09.06.19)
(1)

Makedonya ile ilgili bir soru

Bayramda makedonya’da olacağım. Resmi daireler açık oluyor mu? Bir işim olacak da. Sanırım bayramın ilk günü çalışmıyorlar. 2 ve 3. günü hakkında bir bilgisi olan var mı?
Bayramda makedonya’da olacağım. Resmi daireler açık oluyor mu? Bir işim olacak da. Sanırım bayramın ilk günü çalışmıyorlar. 2 ve 3. günü hakkında bir bilgisi olan var mı?
juninho77
(28.05.19)
ben makedonyada stajdayken üniversite ramazanda 2 gün tatil olmuştu. (1. ve 2. gün) bu tabi ki bir 4 sene kadar önceydi. daha taze bilgisi olan arkadaşlardan daha sağlıklı bilgi almanızı da öneriyorum :)


(15)

Nasıl hobileriniz var?

Dünyanın en klişe sorularından biri; hobileriniz nelerdir?Şunu fark ettim, hobim yok ve sanırım depresyonel ruh halimin önemli bir sebebi de bu. İş dışında boş boş takılıyorum. Spor salonu falan benim için işkence.Var mı şuna başla buna başla gibi tavsiyeleriniz? Uçsuz bucaksız her konuda olabilir.
Dünyanın en klişe sorularından biri; hobileriniz nelerdir?

Şunu fark ettim, hobim yok ve sanırım depresyonel ruh halimin önemli bir sebebi de bu. İş dışında boş boş takılıyorum. Spor salonu falan benim için işkence.

Var mı şuna başla buna başla gibi tavsiyeleriniz? Uçsuz bucaksız her konuda olabilir.
juninho77
(23.05.19)
kitap okumak herhalde beleşe yapabildiğin tek etkinlik. bizim gibi alt sınıf ailelerden gelenler için durum zor. sorunu okuyunca “hobi ne ki” dedim yani hobi ne onu bile hatırlamıyorum resmen.


dismainpula
(23.05.19)
Hobi dediğimiz olay sevdiğimiz bit şeyi yapmamız. Tv de ya da başkasını yaparken görüncr ya ben de yapsam ne keyifli olur dediğiniz hiçbir şey yok mu?

Spor salonu işkence, belki sahilde bisiklet sürmek? Doğa yürüyüşü, trekkimg, mağaracılık, tırmanış?
Bu tarz sportif faaliyler olabilir ya da tamamen kültürel, sanatsal. Tiyatroya gitmek de bir hobi, belki amatör bir gruba katılıp yeni bir şeyler denemek. Resim yapmak, müzik aleti çalmak, heykelcilik. Belki pasta yapımı, aşçılık. Fotoğraf film çekmek?

Üstteki arkadaş da pek katılmıyorum, bir çok hobiyle amatör düzeyde 0 veya az parayla ilgilenilebilir. Mesela fotoğraf çekmek için büyük ekipmanlar gerekebilir ama iphonela uzun metraj film çeken de var. Böyle hobim sürat teknesi, yat, motorun köpürtmesi denmiyorsa bir sürü şey yapılabilir.


senolll
(23.05.19)
Ben spor salona gidiyorum,önerlerim: yüzmek,bisiklet, okumak, tiyatro,motorsiklet binmek, tavla oynamak,yemek yapmak,şarap yapmak yada bira yapmak evde vs.


samiabi19
(23.05.19)
Düzenli olarak spor yapıyorum. Bisiklet ile uzun turlar yapıyorum. Kampçılık ve doğa sporları ile ilgileniyorum. Tiyatroya ilgim hayranlık düzeyinde. Bir sezonda en az 15 oyuna giderim. İmkan oldukça yeni yerler keşfederim.


mekaniker
(23.05.19)
Divan şiiri ezberlemeye çalışıyorum.


mkrk
(24.05.19)
Başka bir duyuruda da yazmıştım buraya da yazayım.

Ayda bir Lego yapıyorum. Güzel oluyor sarıyor. Gerçi epey pahalılar. son 2 aydır alamadım yeni bir şey.

Her ne kadar yasaklansa da Wikipedia'dan türkçe vikipedi'ye çeviri yapıyorum. İşte futbol, basketbol organizasyonları, yönetmenler, filmler, dinlediğim müzik grupların sayfalarını oluştuyorum.


aynısı dün sorulduğu için copy paste yaptım.

fotoğraf, video ve müzik ile uğraşıyorum
bunun dışında mekanik ve diy şeylere meraklıyım, aklıma gelen enteresan şeyleri elimdeki imkanlar dahilinde yapmaya çalışıyorum

bazı özel çiçek türlerini yetiştirmeyi seviyorum, şu an zamanı olmadığı içi elimde olmasa bile, lale, sümbül gibi

2 aydır kaktüs ve sukulentlere merak sardım, 45 çeşidim var şu an elimde, çok başarılı bir şekilde yetiştirdiğimi ve ürettiğimi farkedince çeşitlerimi çoğaltma yoluna gitmeye karar verdim.

aktif olarak uğraştığım şeyler bunlar.


Fodera
(24.05.19)
flüt çalmayı öğrenmek için ders alıyorum.


dedim ben sana
(24.05.19)
Titanic tv'de ilk yayınladığı günden beri karakalem yapıyorum. 2003'dü galiba. Hep o Jack'in yüzünden. Gerçi profesyoneli oldum, para falan kazandım. Eski moda bir hobi ama ben seviyorum.

Hobi arıyorsan bağ-bahçe işleri tavsiyemdir. Evde saksıda bir şeyler yetiştir. Güzel, değişik tohumlar al. Sonuçta bir canlı yetiştirdiğin için belli periyodlarla ilgilenmen gerekecek, üşenmezsin yani.


heidi'nin dedesi
(24.05.19)
tohum alcaksan bana yazmadan alma, 70 çeşitten fazla aldım 30 tanesi çıktı, hep eski tarihi geçmiş tohumları satıyor şerefsizler.

hatta saksılarımı hazırladım, kargoyu da öderim dersen elimdeki çeşitlerden birer tane göndereyim sana. hepsi çiçek fidesi.


Fodera
(24.05.19)
Günaydın. Yeni şeyler öğrenmek (mümkünse bilimsel), araştırma yapmak, müzik dinlemek ve kitap okumak. Böyle de düz bir adamım.


simderun
(24.05.19)
yemek yapmak, yemek trendlerini takip etmek, yemek yapma tekniklerini içeren videoları izlemek.


tenis
voleybol
dalış


Motosiklet sürmek. :)


Boğazlıkazak
(24.05.19)
Kisin kayağa gidiyorum yazın yüzmeye hava sıcak olursa havuzda da yüzüyorum. Poligona gidip ateş ediyorum evin bahçesinde de airsoft var kendi kendime takılıyorum. Bahçenin bir kısmını hobi bahçesi yaptım kendime domates biber salatalık yetiştiriyorum onların gelişimini takip ediyorum farklı gübreler vitaminler deniyorum.xbox oynuyorum takımımız falan var. Vakit bulursam yurt dışına gezmeye çıkıyorum gitmediğim bir ülkeye 2 ayda bir gitmeye çalışıyorum. Katlanır bisikletim arabanın bagajında sahile park edip geziyorum. Pek boş olduğum zaman yok.


monkey
(24.05.19)
(2)

Yıldız Holding nasıldır

Ortam olarak, dindar kesimin ağırlığını hissettirdiği bir şirket midir? Seküler birisi burada çalışsa mutsuz olur mu? Etliye sütlüye karışmayan bir insan, cumalara gitmediği için ötekileştirilir mi?
Ortam olarak, dindar kesimin ağırlığını hissettirdiği bir şirket midir? Seküler birisi burada çalışsa mutsuz olur mu? Etliye sütlüye karışmayan bir insan, cumalara gitmediği için ötekileştirilir mi?
juninho77
(22.05.19)
genel müdürlük için soruyorsan hayır sorun olmaz. sahadan gelen, muhafazakar tipler var. onlarla iletişimini az tutarsan iyi olur. her büyük şirkette olduğu gibi iş yapmayıp iş yapıyormuş gibi gözüken tipler burda fazlasıyla var. yükselmek zordur, yalakalık gerektirir.


scudman1
(22.05.19)
ex-ülker,etlik-sütlük olmadan git-gel olur gibi.mobbing'e gerek kalmadan istifa ile biter sanki kariyer.


natallica
(22.05.19)
(11)

İş yerinde mutsuzsanız

Ve işsiz olarak 1 sene idare edecek paranız varsa, istifa eder miydiniz?
Ve işsiz olarak 1 sene idare edecek paranız varsa, istifa eder miydiniz?
juninho77
(12.05.19)
Evet


aquarium
(12.05.19)
işsiz olarak geçireceğim 1 senede kendime yararlı işler yapacaksam istifa ederim. yoksa etmem. boşa zaman harcayıp gelir yokken gider oluşturacağıma aynı maaşa bile olsa mutlu edecek yer arar oraya geçerim.


6 ay içinde iş bulacağımı düşünüyorsam evet.


tinky winky
(12.05.19)
Ederim


datnet
(12.05.19)
iş bulmadan istifa etme. hem maddi yönden kötü hem de mental. işsizken zaman yavaşlıyor, her ret cevabı özgüvenini yaralıyor. çaresizlik artıyor. başvurduğun yerlerin işsiz ile çalışana bakış açıları farklı. yeri gelir maaş teklifine bile yansır.

çünkü işsizliğin bu kadar yaygın olduğu zamanda ne zaman iş bulacağını kestiremeyebilirsin.


sttc
(12.05.19)
Valla ben ettim. Herkese de tavsiye ederim.


Ben bir kere yaptım. Üstelik 1 yıllık değil, 4-5 aylık param vardı. İş yerinden aşırı stresten dolayı çok bunalmıştım. İş başvurusu bile yapmadan istifa ettim. 3-4 ay kafa dinledim. İş bakmadım pek. İş bakmaya başladıktan 1,5 ay falan sonra yeni işe başladım.

Bir daha yapar mıyım? Zor. Çünkü o zamanlar ailemle yaşıyordum ve masrafları minimuma çekebiliyordum. Şu an tek yaşıyorum ve 1 yıl idare edebileceğim para 60-70 bin civarında. O kadar parayı çarçur etmek istemem. Önce iş bulurum sonra istifa ederim.


himmet dayi
(12.05.19)
Hafta sonu gelip buraya başlık açtığına göre mutsuzluk bilinç altına işlemiş durumda. Hayatta kafa sağlığından daha önemli bir şey yok, istifa et bence.

Not: iş hayatında duygusal olmak kaybettirir. Profesyonel olmaya çalış.


yeni bir iş bulmadan etmezdim.

sorun iş arkadaşları ise, ortamı değiştirmen lazım.

işsizlik her zaman kötüdür bu sistemde.


xiii
(12.05.19)
Eğer o 1 senelik parayla 1 sene içinde istediğim gibi gezip tozabilecek ya da yiyip içebileceksem istifa ederdim ama para sadece temel ihtiyaçlarımı karşılayıp ot gibi yaşamama ancak yetecekse istifa etmezdim.


ms brownstone
(12.05.19)
Etmezdim yeni bir iş bulana kadar. Belirsizlik daha çok mutsuz eder beni


th3sus
(12.05.19)
(2)

İş görüşmesinden sonra firmayı aramak

İş görüşmesinin üzerinden 1 hafta geçti. Olumlu-olumsuz sürecin nasıl devam edeceğini merak ediyorum bir hayli. Aracı işe alım danışmanlık firmasını arayıp görüşmenin akibetini öğrenebilir miyim diye sorsam benim için bir eksisi olur mu? Bu zaten cepteymiş diye düşünüp daha iyi adayları kovalamaya y
İş görüşmesinin üzerinden 1 hafta geçti. Olumlu-olumsuz sürecin nasıl devam edeceğini merak ediyorum bir hayli. Aracı işe alım danışmanlık firmasını arayıp görüşmenin akibetini öğrenebilir miyim diye sorsam benim için bir eksisi olur mu? Bu zaten cepteymiş diye düşünüp daha iyi adayları kovalamaya yönelirler mi?
juninho77
(05.05.19)
ben mail atıyordum geri dönüş olmuyordu. aramak daha etkili olur.


Aramak olumlu izlenim olur ama 1 hafta çok erken. Biraz bekleyin.


(3)

CV’ye yazmalı mı?

Bir iş yerinde 2 sene çalıştım, sonra 1 ay başka yere geçtim. Memnun kalmadım, eski yere geri döndüm. 6 aydır da devam ediyorum.Bu 1 aylık işi cv’ime yazmadım. Yarın öbür gün başka bir yere geçtiğimde, eski iş yerinden çalışma belgesi isteyecekler, orada ortaya çıkacak. Bu 1 aylık ayrılığı cv’ye yaz
Bir iş yerinde 2 sene çalıştım, sonra 1 ay başka yere geçtim. Memnun kalmadım, eski yere geri döndüm. 6 aydır da devam ediyorum.

Bu 1 aylık işi cv’ime yazmadım. Yarın öbür gün başka bir yere geçtiğimde, eski iş yerinden çalışma belgesi isteyecekler, orada ortaya çıkacak.

Bu 1 aylık ayrılığı cv’ye yazmadım çünkü tecrübe olarak görmüyorum. Fakat mülakatlarda söylemeli miyim?
Söylemezsem ve evrakları teslim ederken çalışma belgesinde gördüklerinde, hayırdır kardeş sen 1 ay çıkış yapıp geri dönmüşsün diyecekler. Ya da diyecekler mi? 1 ayın hesabını sorarlar mı?
juninho77
(28.04.19)
ben olsam ne yazar ne söylerdim. görseler de "he o mu? geçici elemana ihtiyaçları vardı ben gittim" derdim. yada gerçekleri söylerdim


avatar is back
(28.04.19)
İşe giriş aşamasına geldikten sonra kimse onu sorgulamaz. Hatta iş görüşmesine giren ile işe alım işleri ile uğraşan muhtemelen farklı kişiler olacağı için farkında bile olmazlar. Ben de ilk işimden deneme süresi içinde ayrılmıştım. CV'ime yazmıyorum, şimdiye kadar hiçbir problem olmadı. Yoksa gereksiz yere soru soruyorlar iş görüşmesinde.


synesthesia
(28.04.19)
Yazma. Su bulandirmaktan başka işe yaramaz.


(2)

Pasaportun süresi 5 ay sonra doluyor

2 hafta sonra ise bu pasaportla Bulgaristan’a giriş yapmam gerekiyor. Sorun olma ihtimali var mı? Ya da huduttan geri dönmeden bunu önceden kesinleştrmenin bir yolu var mı? Konsolosluğa falan mı gidip sormalı? Çünkü sorun oluyor bu duydum daha önce, pasaport süresinin bitmesine az kaldığı için sınır
2 hafta sonra ise bu pasaportla Bulgaristan’a giriş yapmam gerekiyor. Sorun olma ihtimali var mı? Ya da huduttan geri dönmeden bunu önceden kesinleştrmenin bir yolu var mı? Konsolosluğa falan mı gidip sormalı?

Çünkü sorun oluyor bu duydum daha önce, pasaport süresinin bitmesine az kaldığı için sınırdan, havalimanından geri dönen. Başka ülkeler için.
juninho77
(04.04.19)
www.mfa.gov.tr

Bulgaristan'a gereklilik 3 ay (İkamet/Vize süresinin sonu itibariyle) diyor.


nhk ni youkosu
(04.04.19)
4 ay kala polonya'ya girdim.


(4)

Antalya’ya hangisiyle gitmek?

23 nisan salıya geliyor, pazartesiyi de bağlayıp bir deniz-güneş tatili için antalya’ya gideyim diyorum. İstanbul’dan. Ulaşım için 3 seçeneğim var;1- uçak. Bilet fiyatları pahalı geldi, 600 tl civarı. Daha absürt saatlerde fiyatlar düşüyor ama çok değil. 2- şahsi araç. Yorgunluk bu biraz, o yüzden ç
23 nisan salıya geliyor, pazartesiyi de bağlayıp bir deniz-güneş tatili için antalya’ya gideyim diyorum. İstanbul’dan. Ulaşım için 3 seçeneğim var;

1- uçak. Bilet fiyatları pahalı geldi, 600 tl civarı. Daha absürt saatlerde fiyatlar düşüyor ama çok değil.
2- şahsi araç. Yorgunluk bu biraz, o yüzden çok istemiyorum. Manuel Polo. Az yakıyor gerçi.
3- şehirlerarası otobüs. Bu da yorgunluk ama en ucuz bu olacak. Git-gel 150-160 tl’ye var biletler.

Hangisini seçerdiniz?
juninho77
(23.03.19)
süre az olduğu için uçak en mantıklısı.


spirit crusher
(23.03.19)
150 ile 600 arasında ciddi fark var. belirleyici unsur maaşın bence :/


elorelia
(23.03.19)
Şehir içinde araç lazım olacaksa tabi ki şahsi araç.


jamiro
(23.03.19)
Şahsi araç + bla bla car.


westblack
(23.03.19)
(8)

Biri canınızı sıktığında

Bununla nasıl başediyorsunuz?Özellikle işyerinde çok oluyor. Bugün yine oldu. Biri geldi iğnesini soktu, lafını söyledi gitti. Ukalaca laflar. Küçümseyici ve eleştirel. Hiç gereği yokken. Gereği varsa bile daha üsturuplu bir şekilde ifade edebilecekken. Eve gelince neden böyle bir tavra maruz kaldım
Bununla nasıl başediyorsunuz?

Özellikle işyerinde çok oluyor. Bugün yine oldu. Biri geldi iğnesini soktu, lafını söyledi gitti. Ukalaca laflar. Küçümseyici ve eleştirel. Hiç gereği yokken. Gereği varsa bile daha üsturuplu bir şekilde ifade edebilecekken.

Eve gelince neden böyle bir tavra maruz kaldım diye kendi kendime sinirleniyorum sonra. Bu tip insanlardan kendimizi nasıl koruyabiliriz? Psikolojik olarak..
juninho77
(22.02.19)
Yok sayarak.
Düşünsene o yok ve sen onu ciddiye almıyorsun. İşine bakıyorsun. Yalnızca gerektiğinde konuşuyor ve işini düzgün yapıyorsun. Sonra o susuyor. Daha sonra konuşsa ne fayda?


Karmaşıklık
(22.02.19)
Valla benim de ağzım armut toplamaz herhalde ben de cevap veririm aynı şekilde. Uğraşmak istemediğim biriyse hiç sallamayabilirim de. Bazen ciddiye almamak en iyisi


Amaranta ursula
(22.02.19)
Seni üzen üzdüğüne utanmıyor da sen neden seni üzene bunu söylemeye utanıyorsun? Açık açık söylesene şu şu şu dediklerin beni kırdı diye.


Valla ben de altta kalmam, lafımı söylerim. Yaşandığı an tepki vermek gerek böyle şeylere, içinde tutup biriktirmenin gereği yok.


Ağzını burnunu kırarak. Iç rahatlığı önemli.


habarbey
(22.02.19)
Ağzının payını verdiğim için keşke değil iyi ki diyorum


rakidabalikolsa
(23.02.19)
sen bu saçma ritüeli sürdürmeyerek. emin ol o da o davranış şekline maruz kaldığı için onu öğrenebilmiş. sen öğrenme lütfen. akıllıysan iletişimde daha ferahlatıcı, öğretici metodlar bulmalısın.


for day to break
(23.02.19)
Karşılık vermeyecegim kimseler olunca ben de ayni hisleri yaşıyorum ne yazık ki.


Bartebly
(23.02.19)
(18)

İş hayatı - haksızlık mı profesyonellik mi?

Uzun konu ama en özet şekilde anlatayım. Beyaz yakalı olarak bir şirkette çalışıyorum. Bir önceki sene, şirketle ilgili bazı durumlardan dolayı, kendi departmanım olarak bir hayli fazla mesaili çalıştık. Aylarca sürdü bu mesaili günler. Ve sonra bitti. Bittikten hemen sonra ben şirketten istifa edip
Uzun konu ama en özet şekilde anlatayım.

Beyaz yakalı olarak bir şirkette çalışıyorum. Bir önceki sene, şirketle ilgili bazı durumlardan dolayı, kendi departmanım olarak bir hayli fazla mesaili çalıştık. Aylarca sürdü bu mesaili günler. Ve sonra bitti. Bittikten hemen sonra ben şirketten istifa edip ayrıldım. Başka bir yere daha iyi maaşla geçtim ama iş tanımı ve çalışma koşulları cezbetmedi, eski çalıştığım yere geri döndüm. Döneli de birkaç ay oldu. Aynı şekilde devam ediyorum. Herhangi bir “gitti geldi bak görüyor musun” ötekileştirmesiyle karşılaşmadım.

Taa ki, bu haftaya kadar. Tesadüfen öğrendim ki, geçen seneki fazla mesailern karşılığı olarak çalıştığım departmandaki arkadaşlarıma birkaç maaşlık bir bonus ödemesi yapılmış. İşin garibi, bu ödeme ben yokkend değil, geçen hafta yani ben döndükten aylar sonra yapıldı.

Konu benden gizlenmiş. O mesaili süreçlerin tamamında yer almama rağmen, gidip geri gelmem dolayısıyla bu bonustan mahrum edildim.

Çok içerledim. Parasından ziyade, bu şekilde ayrıştırılmış olmamdan dolayı.
Sizce profesyonellik gereği, gerçekten bu bonuslarda hakkım yok mu? Çünkü vicdanen kesinlikle var o kısmını tartışmaya açmıyorum. O mesaili zamanlarda çektiğim sıkıntıları bi ben biliyorum.
juninho77
(15.02.19)
Hakkınız yok. Hem yasal hem de etik olarak. Siz tatile çıkmadınız, istifa edip ayrılmışsınız. Şirketle olan hesabınızı kapatmışsınız. Tavsiyem bu konuda diyaloğa girmeyin.


mikro patlama
(15.02.19)
bence almanız gerekirdi ama bu konu müdürlerle nasıl konuşulur hiç bilmiyourm.


taurina
(15.02.19)
gidip istemenden başka yapacak bir şey yok. içerlenmenin bir anlamı yok.


koela
(15.02.19)
Valla ödeme o kısım için verildiyse hakkın var tabii. Gidip durumu söyle ve senin de bundan yararlanman gerektiğini söyle ancak sana verecekleri yanıt "biz o ödemeyi sen yokken yapılan fazla mesailer için yaptık" tarzında olacak büyük ihtimal.


Etik olarak bonusu almaniz gerektigini dusunebilirsiniz.
Ancak ayrilirken tum haklarinizdan vazgecerek ayrilmissiniz, buna dagitilan bonus da dahil.

Icerlemek normal, ancak bunu talep etmeye hakkinizin oldugunu dusunmuyorum.
Sirket sizi dusunup bonusu verseydi de jest olurdu, cunku zorunda degiller.


ekyil
(15.02.19)
ben de içerlerdim ama +1ekyil. verilse favor olurmuş.


hononu
(15.02.19)
@ekyil: ben döndükten 4 ay sonra bu bonus ödemesini yapıyorlar. benim çalıştığım bir dönem için. ayrılırken ortada pazarlığa dahil edilecek bir bonus tutarı yoktu. olmayan bir şey için nasıl hak talep edeyim. bu hak yeni doğdu. ben burdayken. ve yine söylüyorum, benim dahil olduğum bir dönem için.

yanlış mı düşünüyorum?


juninho77
(15.02.19)
Sıkıntı çekmiş olabilirsiniz ama sonuçta şirketi bırakıp gitmişsiniz? Kendi tercihiniz gereği bir karar alıp haklarınızdan vazgeçmişsiniz yani.

Şirketin inisiyatifi ancak vermemek hakları. Çok bozulacak bir durum da yok.

Ek: İstifa etmeden önceki bir dönemden bahsediyorsunuz. Ancak sonrasında istifa var zaten.


monogram
(15.02.19)
Geri dönmediğini varsay. Arayıp geçen yılki fazla mesailer için bonus dağıtıyoruz ayrıldın ama olsun o dönem çalışmıştın denir miydi?
Ya da kendin üzerinden düşünme başka bir çalışan bunu yaptı aranıp da para verilir miydi?
Verilmezdi.

Çalışıp işten çıkan kişiyle, işe giren kişiyi farklı kişiler olarak algılamak gerekiyor burada.

İçerlemekten ziyade keşke çıkmasaydım pişmanlığı yaşamak daha mantıklı.


mutekebbir
(15.02.19)
e istifa ettim ama geri de geldim.
tamam istifa etmek şirketi bırakıp gitmek, istemeyen adam olmak demek madem de, geri gelebilmenin hiç olumlu bir referansı yok mu?
hangi çalışan bırakıp gittiği yere 1 ay sonra geri dönebiliyor? demek ki bir şeyleri doğru yapmışım ki dönmek istediğimde hemen aldılar.


juninho77
(15.02.19)
çektiğin dertler kimsenin umrunda değil daha iyi imkanlar için şirketi bırakmışsın gitmişsin yine olsa yine yaparsın gözüyle bakiliyor ama onlar ayrılmamışlar orda çalışmaya devam etmişler
profosyonel olarak verilmemesi gerekiyor vicdanen verilmesi gerekiyor
ve iş hayatında vicdan kimin umrundaki ?? zaten yasal olarak da hakkın yok
ayrıldığın an kıdemin sıfırlanır


baknedicem
(15.02.19)
İstifa ederken alacağınız olmadığına dair kağıt imzaladıysanız etik olarak da yasal olarak da vicdani olarak da alacağınız yok. Bir noktada fazla mesailerin ödenmemesi de çıkmanızda etkili olmuştur. Benim görüşüme göre çıktığın yere her ne olursa olsun geri dönmeyeceksin. Asıl bu profesyonellik dışı. Bu konuyla ilgili ses çıkardığınız anda hem müdürünüz hem de diğer mesai arkadaşlarınız keyif alarak size çıktığınız için hakkınızı kaybettiğinizi söyleyecektir.


the coon
(15.02.19)
anladım, genel kanı sesimi çıkarmaya pek hakkım olmadığı yönünde.
ben yöneticilerimle aramdaki samimiyete ve iyi ilişkilere güvenerek böyle bir şeyle karşılaştığım için çok sarsıldım, kendimi kötü hissettim ama gerçek hayat galiba sizin anlattığınız şekilde.
ne yaparsam yapayım hep istifa etmiş adam etiketi olacak üzerimde. bunu hissettirmemişlerdi ama varmış demek ki. aslında bu bonusu vermeyerek ''istifa ederek hata yaptın bunun pişmanlığını yaşa'' mesajı da veriliyor. ve haksız da değiller.


juninho77
(15.02.19)
Yasal olarak kesin bilgim yok malesef, ancak ayrilirken siz zaten tum haklarinizdan vazgecmissiniz. Geri dondukten sonra dogan hak, aslinda sizin almaktan vazgectiginiz donemin hakki. Yani siz aslinda 4 ay once baslayan yeni bir personelsiniz, onceki donemi istifa ederek ve haklarinizdan vazgecerek kapatmissiniz.


ekyil
(15.02.19)
Onların vicdanen vermesi gerekirdi. Ama sizin istemeye hakkınız yok. Siz ayrılırken hesabı kapatıp gittiniz sonuçta. Iş hayatı vicdana felan bakmıyor.


cilekli pasta
(15.02.19)
fazla mesai yapmışsanız yasal olarak alma hakkınız var. yok diyenler neresinden uyduruyor acaba.

bence isteyin, ben de çalıştım benim de hakkım deyin. 5 yıl zamanaşımı var, ister geçen yıl olsun ister önceki yıl olsun, bu çalışmaların karşılığını almak sizin hakkınız.


trajikomix
(15.02.19)
Hakkın yok. Duygusallık falan değil bu resmi olarak böyle. Belli bir süre çalışman gerekiyor bonus için. 1 yıl falan doldurman gerekiyor ve sen şu an sıfırdan başlamış gibi görünüyorsun yani bu kendi hatan.


melonsucker
(15.02.19)
hakkin var. isveren sana da vermeli idi.

o mesaili donemlerde sirkete bir seyler katanlar arasinda sen de varsin. sirket belli ki verim almis o donemden ve karsiliginda da mesaili gunlerde calisanlara fazladan para odemis. sen haric.
sirkete geri donmemis olsan bile yine hakkin var.
sirket oduyorsa hepsine odesin, odemiyorsa hicbirine vermesin.

konu senden gizlenmis. bu bile hakkin oldugu konusunda ufak bir detay.

kanunda ne var bilmiyorum, mantigimda bu var ama. iste bence.


(7)

sosyalleşme tavsiyeleri

arkadaş edinmek için ne yapabilirim?kimse yok ya zaman geçirebileceğim, tatillerde falan depresyonum artıyor. ne bildirim düşüyor telefonuma ne arayan soran. hala 1,5 sene önce kaza bela yaptığım ve yalnızca 3,5 ay süren eski sevgilimi stalklıyorum, sırf kimsesizlikten.iş yerindeki insanlar çok kafa
arkadaş edinmek için ne yapabilirim?

kimse yok ya zaman geçirebileceğim, tatillerde falan depresyonum artıyor. ne bildirim düşüyor telefonuma ne arayan soran. hala 1,5 sene önce kaza bela yaptığım ve yalnızca 3,5 ay süren eski sevgilimi stalklıyorum, sırf kimsesizlikten.

iş yerindeki insanlar çok kafa dengi değil. onları eliyorum.
üniversitede asosyaldim. o yüzden oradan arkadaşım yok.
eski iş yerlerinden 2-3 kişi var da, onlar da bi garip. biri karı kız muhabbetiyle kafayı bozdu, diğeri bi yazarsın ertesi gün dönüş yapar falan. mecburiyetten de yazmak istemiyorum artık kimseye.

çok zor gözüküyor bu saatten sonra yeni birilerini bulmak, yaş 30 oldu. etrafımdaki kemik arkadaş gruplarına bakıyorum, hep uzun bir geçmişe dayanıyor.
nasıl etkinliklere katılabilirim, devasa bir boşluktayım.
juninho77
(30.12.18)
Hepimiz aynı dertten müzdarip gibiyiz. Yeni arkadaş edinmek çok zor.


o yüzden millet bu aralar pub story etkinliklerine sardı bir bakın isterseniz.
ankara'da ekşi'nin kitap klubu var. istanbulda da vardı bir ara.
meet up diye bir şey duymuştum yurtdışındayken ama hiç katılmadım buluşmalarına. ona da bi bakın. benzeri sosyalleşme networkları var.
30 çok geç değil ya. ben şu anki çok görüştüğüm yakın arkadaşlarımla 28-29 yaşımda tanışmıştım.


omonia
(30.12.18)
Benim tavsiyem sosyalleseyim diye sosyalleşmeye çalışmaman. İlgin, alakan, hobilerin neyse onlara yönel, yöneldigin ortamlarda elbette sana benzeyen birileri olacak ve bundan daha cok keyif alacaksın.


İnternations.org


japon askeri
(30.12.18)
Pubstory nasıl bir şey? Reklamını görüyorum devamlı.

Internations'a ben de vakti zamanında üye olmuştum. Facebookta resimlerine bakıyorum 45-50+ yaşlı amcalar, teyzeler var.

Bulunduğun yerde couchsurfing aktivitelerini takip edebilirsin.


pubstory ilginç bir oyun gibi bişi. bilet alıp oynandığı kafeye gidiorsun. benim tesadüf olarak bulunduğum cafede oynandı o yuzden biraz izledim ama ben katılmadım.
neyse oyun aşama aşama devam edior. telefonlara talimatlar gelior. ilk aşamada sorular hafif gittikçe sorular da değişiyor. sorular seni diğer insanlarla tanıştırmaya itiyor. puan toplaman için insanlarla konuşup görevlerini yerine getirmen lazım gece sonunda en yuksek puanı toplayana ödül veriyorlar. ama amaç sosyalleşmek gibi bişi oluyor.

benim gözlemlediğim etkinlikte yaş grubu ağırlık üniversite öğrencisi idi. ama sonradan sadece çalışanlar için yaptılar mesela. ilgi çok fazlaydı çünkü. kalabalık oluyor.


omonia
(30.12.18)
Bu bahsettigin durumla bir donem bocalamistim. Uni bitmisti aile yanina donmus issiz kalmis arkadas bulamayip bunalimdan bunalima kosuyordum sonra bir harekette bulunmam gerekir diye firsatini bulup yurtdisina ciktim ve geri geldigimde hayatimi farkli bir sehirde ve ortamda gecirmem gerektigi kanisina varip istanbula tasindim. Suan 9 aydir burdayim ve arkadas edinmek icin biseyler yapmiyorum fakat yeni tanistigim insanlara temiz bir kafada temiz iliskiler sunuyorum ve kabul goruyorum. Yani demek istedigim kafan ne kadar dolu ya da ne kadar temiz birilerine sunabilmen icin durum eger bir bunalimdan olusuyorsa bunu asmaya calis.

Bunun haricinde sunu yapabilirsin. Bir iki arkadasla mekana gittin ya da tek insanlarla muhabbet et rahat ol hepsinin insan oldugunu senin kadar dertleri oldugunu bil ve o etkilesimi yakalamaya calis guler yuzlu ve kendini seven bir insan ol o zaman onlar da seni sevmeye baslayacaklardir. Hatta bazen fazla sevilmek bile sikabilir herkes biseyler beklemeye calisabilir. Insanlarla iletisimden korkma numaralarini sosyal medyalarini sor yavsakca diil de samimiyetle. Neyse soyleyeceklerim simdilik bu kadar hadi rastgele..


formalite
(30.12.18)
(4)

çok fena tutulmak

bu hallere düşeceğimi hiç tahmin etmiyordum. 30 yaşında eşek kadar adamım. geçen sene yaz aylarında biri vardı. 3 ay sürdü, bitti. hala atamadım kafamdan. şaka gibi.yurt dışına okumaya gitti 3 ay önce, tatil için dönmüş. instagramdan haberim oluyor. foto paylaşmış grupça bir sürü arkadaşıyla, altınd
bu hallere düşeceğimi hiç tahmin etmiyordum. 30 yaşında eşek kadar adamım. geçen sene yaz aylarında biri vardı. 3 ay sürdü, bitti. hala atamadım kafamdan. şaka gibi.

yurt dışına okumaya gitti 3 ay önce, tatil için dönmüş. instagramdan haberim oluyor. foto paylaşmış grupça bir sürü arkadaşıyla, altında sürekli beraber zaman geçirdiği bir adam yorum yazıyor; ''i miss you already'', kız da ''i miss you:(''. sadece 1 gün önce görüşmüşlerdi.

dünyam başıma yıkılıyor. herifin sevgilisi var. o dert etmiyor, herifin kendi dert etmiyor, benim kız hiç dert etmiyor. kimsenin zerre kadar umrunda olmayan ben, mahvoluyorum bunu görünce.

bu niye böyle ya, nasıl bir hastalık bu kafamdaki?

hayatım aşırı sıkıcı bu arada. düz bir beyaz yakalıyım ve pek arkadaşım yok. biraz elle tutulur bir yaşantım olsa bu kadar sarmazdım buna. ama bulamıyorum yapacak bir şey, yeni birini bulabilsem çoktan bulurdum.

not: ayrıca sosyal medyadan takibi kes diyecekler için. instagramda ekli değiliz, iş yerimdeki ortak arkadaşımızdan telefonunu ''kendi telefonumun hoparlör''ü bozuk deyip arada alıyorum ve kızın instagramına bakıyorum diyeyim, ne kadar hasta ruhlu olduğumu anlayın ve bana acıyın.

not2: kıza bir sürü yardımım dokundu bu arada. yurtdışına okumaya gitmesinde de katkım oldu. ayrıldıktan sonra da görüşmeye, konuşmaya devam ettik. keşke yapmasaymışım.
juninho77
(17.12.18)
Cüninyo kardeşim frikiklerde iyi değilsin. Gerçek cüninyo topa vurdu mu bi daha geri dönmezdi o top. Ya gol olurdu ya da birinin sırtında patlardı.

Umarım bundan sonra sağlam ve sert şutlarsın böyle beş para etmez kadınları hayatından. Bi anlık boşluğuna gelmiş belli ki. Zamana bırak. Başka bi tane bul hatta. Dünya tek bi kadından ibaret değil.


Delay Fuze
(17.12.18)
Biraz acımasız olabilir ama sorunun temeli bir hayatınızın olmaması gibi geldi bana. Kendi meşguliyeti olan bir insan bunlara bu kadar takilamaz. Gerçekten sevdiğiniz ve yapmak istediğiniz şeyler bulun kendinize ve onları tutku denebilecek kadar çok sevin. Illa ki vardır size göre bir şey bir süre buna bulmaya odaklanırdım ben olsam. Ha ben olsam demişken ahkam kestiğim şeylerin yanına yaklaşamıyorum ama benden geçmiş zaten.


bisorumolacaktı
(17.12.18)
"hayatım aşırı sıkıcı bu arada. düz bir beyaz yakalıyım ve pek arkadaşım yok. biraz elle tutulur bir yaşantım olsa bu kadar sarmazdım buna. ama bulamıyorum yapacak bir şey, yeni birini bulabilsem çoktan bulurdum."

yani cevap burada aslında. kendimden biliyorum. buraya odaklanmak lazım. ha ne yaparsınız onu bilmiyorum.


kljgslsdkjsd
(17.12.18)
Ben de arkadaşlarla benzer şeyi diyecektim. Benim de hayatımın en sıkıcı zamanlarında olmadık tiplere tutulmuşluğum var, oradan biliyorum. Kızın özgürlüğü buradan okurken bile kıskançlık uyandırıyor :) Ufak bir izin alıp bir yerlere gitseniz siz de mis gibi açılırsınız eminim :)


(11)

istifa edilen işe geri dönmek

1 ay önce istifa ettiğim şirkete gittiğim yerden memnun kalmadığım için geri döndüm. İyi ayrılmıştım, 2 senelik bir çalışan idim ve yoğun ve bol mesaili geçen süreçte çalışkan bir profil çizmiştim o yüzden müdürüm geri dönme talebimi kabul etti. İnsan Kaynakları departmanı bazı açılardan sakıncalı o
1 ay önce istifa ettiğim şirkete gittiğim yerden memnun kalmadığım için geri döndüm. İyi ayrılmıştım, 2 senelik bir çalışan idim ve yoğun ve bol mesaili geçen süreçte çalışkan bir profil çizmiştim o yüzden müdürüm geri dönme talebimi kabul etti. İnsan Kaynakları departmanı bazı açılardan sakıncalı olabileceğini söylemiş bu arada ama son kararı çalıştığım yöneticilerime bırakmış.

Sorun şu ki, geri dönmüş olmak bende biraz eziklik psikolojisi yarattı. Etraftaki insanların ''aa bak yapamadı geri döndü tıpış tıpış'' diye konuştuklarını düşünüyorum. Şirket de ufak çaplı olduğu için dedikodusu bol bir yer. Durup dururken malzeme verdim. Geçen gün tuvalete gittim biraz uzun kaldım, dönüşte departmandan biri ''yine kaçıp gittin diye korktuk'' diye laf soktu.

Keşke gideceğim şirketi daha iyi araştırsaydım da böyle bir hatayı yapmasaydım. Hiç tadım tuzum yok şu an. İnsanların gözünde kendimi küçük düşürmüş gibi hissediyorum. Şirket de bu arada düşük maaş skalasından ötürü çalışanlarının pek mutlu olmadığı bir yer. O yüzden giden birinin geri gelmesi absürt geliyor, özellikle 20 yıl civarı orada çalışan bir profil var, onlar açısında.

Sizce bu bir başarızlık hikayesi mi? Kendimi bu kadar yıpratmama değer mi?
juninho77
(20.10.18)
ilk paragrafın tamamını eski duyurunda aynen böyle yazmıştım sana.

bunu avantaja çevirebilirsin bu senin elinde, para için gitmiştin, şu an fazlasını alıyormuş gibi yap, millet sinirden birbirini öper.

sen küçük düşmedin, anladığım kadarıyla da hakettiğin parayı alarak gittin.

abi insanların lafına bakarak yaşayamazsın, boşver sen onları, dediğimi uygula ve sinirden birbirlerini yemelerini izle keyiflen.

başın dik olsun, biraz da artizlik herşeyi çözer.

ha unutma o insanların yüzde98i senin gibi gittikleri yerden firmaya geri gelemez. buna da emin ol. bu büyük bir ayrıcalıktır iş hayatında.


killerbee
(20.10.18)
ilk defa duyuyorum böyle bi olay. yani ayrıldığım yere geri dönmek zor olsa gerek. yapılan yorumlar bence doğal. ama herkes para için çalışıyor, kimse ofisteki masasını bilgisayarını seviyor diye işe bedavaya gelecek hali yok. yani dediklerini duymazdan gelmek gerek. 5-6 ay sonra unutulur. şuan yeni dönmüşsün, konuşulacak malesef.

başka bi iş bulur gittiğinde son kez konuşulacaksın burada. ama gitmiş olacağın için duymayacaksın.

bol şans.


sttc
(20.10.18)
Abi istifa etmissin, yine de seni geri cevirmemisler. Bence onlar imrensin, kimse vazgecilmez olmadigi halde seninle yine de devam etmek istiyorlar... sikma canini


konuşurlar normal, bir kaç aya da geçer gider.

eziklik hissedeceğin hiç bir durum yok, yaptığın iş memnuniyet oluşturmuş ki insan kaynaklarının çekincesine rağmen yöneticilerin yeniden çalışmak istemişler. gayet iyi durumdasın.

ha diğer yandan madem maaş skalası düşük, kendini geliştirip önümüzdeki 2 sene içinde terfi etmeye ya da bir üst pozisyonda daha iyi bir şirkete geçmeye bak.


fever
(20.10.18)
Yaşanmış hikaye:

İstifa ettiğim şirkete yöneticimin davetiyle geri döndüm. Üstelik 2 hafta sonra.

Şirketteki kimseden öyle bir ima almadım. Ama kendi kendime muhasebe yapmıştım.

Sonra tekrar istifa ettim. İstifa etmeme sebep olan konularda değişen hiçbir şey olmamıştı çünkü. Şimdi o yönetici ile de aram iyi değil.

Sonuç: Bir dahakine istifa ettiğim şirkete tekrar dönerken 2 kez düşüneceğim.


monogram
(20.10.18)
İstifa etmene rağmen seni tekrar işe almışlar. Demek ki çok başarılı birisin, bu kadar basit. Kimsenin bu gerçeği elinden almasına izin verme lütfen, gül geç.


locococo
(20.10.18)
ex'ten next olmaz derler aslinda. ama kafaya cok da takilacak birsey degil. bir kac aya unutulur gider zaten.


crucio
(20.10.18)
böyle hikayeler bana hep seinfeld'in şu bölümünü hatırlaıyor hahah

burda işi bırakıyor: www.youtube.com

burda da dönüşü: www.youtube.com


euteamo
(20.10.18)
Duygusal açıdan bakarsak; Ben kafamda bitirdiğim yere asla geri dönmezdim. Demek ki sen tam unutamamışsın eski işyerini. tabi ben bekarım, borcum yok, sorumluluklarım az buna istinaden yorum yapıyorum.


Valla açıkçası başarısızlık hikayesi. Hani çok daha fazla maaş verselerdi ya da memnun olmadığın şartları düzeltselerdi o zaman iş başka olurdu ancak aynı şartlarla tekrardan başlamak başarısızlık bence. Tabii bunu çok da takmamak gerekiyor, sen kendini geliştirmeye devam et. Çok büyütme gözünde bu kadar.


E tabii ki insanlar öyle diyecek. Tabii ki yapamadı, edemedi diyecekler, geri dönerken bunları göze almış olmalıydın. Evet bu bir başarısızlık hikayesi, gittiğin yeri iyi araştırmamışsın, analiz etmemişsin, ya da şanssızmışsın o yüzden başarısızlıkla sonuçlanmış. Ancak bunu neden bu kadar takıyorsun ki. Sal gitsin kim ne derse desin yani.


roket adam
(21.10.18)
(2)

iş yerinden istifa etmek ve bir takım gelişmeler

eski işimden 2 sene sonunda ayrıldım ve yeni bir yere geçtim.Aradan 1 ay geçti ve yeni işimden memnun olmadım.Eski iş yerimdeki müdürümü arayıp geri dönmek istediğimi söyledim.Performasımdan memnun olduğunu ve yeni birine işi anlatmaktansa işi bilen biriyle çalışmayı tercih edeceğini o yüzden olumlu
eski işimden 2 sene sonunda ayrıldım ve yeni bir yere geçtim.
Aradan 1 ay geçti ve yeni işimden memnun olmadım.
Eski iş yerimdeki müdürümü arayıp geri dönmek istediğimi söyledim.
Performasımdan memnun olduğunu ve yeni birine işi anlatmaktansa işi bilen biriyle çalışmayı tercih edeceğini o yüzden olumlu olduğunu ve direktörle konuşup onun da onayını aldıktan sonra insan kaynakları'na talebi ileteceklerini söyledi.
İki sorum var;

1) İnsan Kaynakları'nın bu noktada muhalefet etme durumu olur mu, ayrılıp geri gelmek isteyen birine karşı nasıl tavır alırlar?

2) Ben ordayken aldığım maaş, aynı pozisyon için yeni gelenlere kıyasla düşük idi. Bir arkadaşımı getirmiştim, teklif aldı kabul etmedi. Oradan biliyorum. Geri gelmek isteyen biri olarak maaş pazarlığı yapma hakkım var mı? Firmayı bilen, kullandığı tool'lara hakimim ve background'um oraya başvuranların altında değil, hatta birçoğundan iyi. Başta düşük maaşla girmiştim. Sonradan gelenler için hep daha fazla bütçe ayrıldı.
juninho77
(06.10.18)
Ikisine de cevap evet.

Ik her zaman bu konularda gıcıklık yapabilir. Ve bunu müdüründen üst birime ulaştırıp seni işe aldırmama imkanı var. Tecrübeyle sabit.

Müdür tamam gel dediğinde ücret ne olacak konuşması yapman gerekli yoksa eski maaştan geçirirler.


kablelvuku
(06.10.18)
insan kaynakları işinin olduğuna bakar, genel olarak bazı işyerleri sebep ne olursa olsun "giden geri gelemez" politikası uygular.

sonuçta müdürün senden memnun, sanırım sorunsuz bir şekilde etik kuralları yerien getirerek ayrıldın. e seninle çalışacak olan da müdürün, insan kaynakları olmaz falan dese bile bi etkisi olmaz pek.

ayrılmanın sebebi maaş adaletsizliği ve maddi sıkıntı çekmendi.

bu şekilde bakarsan eğer hakkettiğin maaşı alman için bu bir fırsat. gittim geri geldim eziğim diye düşünme. işe başlayacağın kesin olana kadar da yeni işinden ayrılma.


killerbee
(06.10.18)
(13)

lafları yutmak, cevap verememek

Bu bazen başıma geliyor. Bir ortamda bir muhabbette, keşke şöyle deseydim, keşke altta kalmasaydım diye sonradan içim içimi yiyor. En son işyerinden insanlarla oldu. Müdürler, üst düzey birkaç kişiyle birlikteyiz. Ortamdaki en alt seviye kişilerden biriyim title olarak. Müzik konusu açıldı mesela, o
Bu bazen başıma geliyor. Bir ortamda bir muhabbette, keşke şöyle deseydim, keşke altta kalmasaydım diye sonradan içim içimi yiyor.

En son işyerinden insanlarla oldu. Müdürler, üst düzey birkaç kişiyle birlikteyiz. Ortamdaki en alt seviye kişilerden biriyim title olarak. Müzik konusu açıldı mesela, oradan dalga geçercesine bir şeyler söylediler. Elektronik müzik dinlediğimi bazı underground türlerin hoşuma gittiğini falan söyledim, “underground mı, masanın altına mı saklanıp dinliyorsun puhahahaah” falan diye bi dalga geçme girişimi oldu. Evet espri bağayıydı, genel olarak da seviye böyle ve arkadaş ortamında olsa alınmazsın ama orada müdürden bunu duymak hoşuna gitmiyor.

O an bir şey diyemedim, hatta rahatsız olduğumu da belli etmeyip gülmeye çalıştım espriye. Ama sonra keşke altta kalmasaydım veya memnuniyetsizliğimi belli etseydimdiye içim içimi yedi.

İki şeye üzülüyorum, biricisi benim üzerimden hafif aşağılayıcı bir tavırla espri yapıldığında o an sinip cevap veremememe. İkincisi ise kendimi başkalarıyla dalga geçirtecek kadar küçük düşürmeme. Ezik veya pısırık biri değilim, muhtemelen title’ları benden yüksek olduğu için bu cesareti buluyorlar. Ama dişlerimi göstersem bunu yapamazlar eminim. İstediği kadar yüksek title’lı olsunlar. O kozu vermeyince kimse sana dokunamıyor. İnsan doğası.

Nasıl olmak, ne yapmak lazım bu tip durumlara maruz kalmamak için? Ben mi çok alınganım. Sizin görüşünüz nedir?
juninho77
(11.09.18)
sadece "bazen" başınıza geliyor ve işinizin diğer kısımlarından memnunsanız bence doğru yapıyorsunuz. bir de espri anlayışı kötü doğru ama sizi ezik gösterecek bir şey yapmamış. hatta kötü espriyle kendini rezil etmiş. bence nolursa olsun cevap vermeniz zaten mantıklı olmazdı. siz orda dişlerinizi gösterdiniz sanardınız ama müdür onu unutmazdı ve günü gelir size dezavantaj yaratırdı cevabınız.


prodeq
(11.09.18)
Çok tatlış geliyor bu tür sorular bana ve aklıma direkt bu karikatür geliyor. :)

www.google.com.tr


naksidil
(12.09.18)
olm bu sonradan kazanilabilir bir ozellik degil, ne yapacaksin laf sokma alistirmasi mi yapacaksin. sorunun temel kaynagi ozguven sahibi olmamak, cok dusunmek ve biraz da kafanin daginik olmasi, dikkat sorunu gibi etkenler. o yuzden salla. aksam eve gecince ulan keske soyle deseydim diye senaryolar uretmesi de zevkli oluyo, bir de bu yonden bak :D


baldur2
(12.09.18)
Bu espriye karşılık vermezdim. Ya da daha abartı bir şekilde kemdimle dalga geçer onların dalgasının çok da umurumda olmadığını gösterirdim.


curukturpkokusu
(12.09.18)
hocam 30'lu yaşlarımdan sonra senin dediğini yapmayı öğrendim diyebilirim.
title mitle s*kerler dedim ve asla kendimle alakalı aşağılayıcı şaka yapılmasına izin vermedim. bu sebeple aileden bazı kişiler ile aram bozuldu mesela ama umrumda değil.

upuzun saçlarımı ve saklımı kestirdim, "noldu la rock'nroll teritori, izzet yıldızhan'a dönmüşsün" dedi bir tanesi, "arkadaşlarını gönder de onun gibi grup yapayım o zaman" dedim ve ağız dolusu güldüm mesela. bir daha ağzını açıp bana bir şey diyemedi.

her insanın bu konuda bir dolma noktası olduğunu düşünüyorum. kimisi bu noktaya daha 5 yaşında ulaşıyor, kimisi 50 yaşında ulaşıyor. umarm sen de erken ulaşırsın.


teritori
(12.09.18)
Bazen aşırı malca espriler yapılınca bana da oluyo o. Wtf diyorum kendi kendime. Şoku atlatana kadar cevap verme süresi doluyo. Sende sorun yok. Arada olur.

Hep oluyosa eğer, enerjini yükselt. Enerji düşüklüğü, başka şeyleri düşünme gibi durumlarda da görülür


Delay Fuze
(12.09.18)
Aynı şey, birebir aynısı başıma geldi. Ben de bir şey diyemeyip sonra bu şakayı yapan yöneticiyi muhatap almayı kestim. (Çok üst düzey değildi, olsa yapamazdım.) Ekibim değişti sonra. Artık yöneticiye selam bile vermiyorum. (İyi mi kötü mü bunu düşünmüyorum. Umrumda da değil.)

Kısacası ben de aynı durumda biri olarak sizi anlayabiliyorum.

teritori'nin dediğine katılıyorum. Ayrıca esprisi harikaymış.


monogram
(12.09.18)
Verdiğin örnekte cevap vermek olmaz, anca tabii belli bir yaşın üstünde..." tarzında ageizm şakaları yapılabilir ki o da eşit düzeyde kötü.
Yaşla beraber biraz daha düzeliyor. hem cevap verecek birikimi hem de özgüveni elde ediyorsun.


SiyamkedisiZorro
(12.09.18)
adam kendini rezil etmiş senlik bir şey yok ki. ben de olsam gülüp geçerim ve hayatta kafaya takmam. eski kafaya ne anlatacaksın? ben de elektronik müzik dinliyorum. bazen "o ne ya öyle gürültü gibi" diyolar mesela içimden sen ne anlarsın yapraam diyip geçiyorum umrumda olmaz ne düşündüğü. hayatımda değeri ne ki sanki bu cümleyi kuranın?


Seinfeld'de bunun işlendiği bir bölüm vardı. George, evde vereceği cevabı çalışip geliyordu ama yine lafı yiyordu. Hahaha. Takma ben de öyleyim.


Abi konu para. Valla bak. 10m euron olsa mesela. Sana o adam o lafı dese. Hiç düşünmeden senin ananı s.erim oç dersin mesela. Çok rahatlarsın.


brad pitt
(12.09.18)
Hepimizin başına geliyor. Biraz karakter biraz da ortamda nasıl davranacağın meselesi bu.

Ben de geçenlerde yaşadığım bir gerginliği kafamda döndürüp döndürüp duruyorum kaç gündür. Bana saygısızlık yapıldı, tepki gösterdim, dahasını da gösterebilirdim kız arkadaşımın hatrına kendimi tuttum. Aklıma geldikçe sinirleniyorum, elimde değil yani.

Patron, üst düzey yönetici kendini bizden biri gibi görmedikçe böyle mallıkları duymazdan/görmezden gelmekten başka çok az çözüm var. Aşırı kıvrak olup kibarca sen ne anlarsın sığır mesajı da verilebilir ama geri tepmesi de muhtemel. İşini veya işindeki huzurunu kaybetmekten korkmuyorsan sahne senin zaten :)


chicha
(12.09.18)
(4)

Takip etmekten (stalk) nasıl kurtulurum?

Eski kızı kafamdan atamadım. Hayatının büyük bölümünü yalnız geçirmiş biri olarak uzun zaman sonra onunla birlikteydim fakat bitti. Şimdi başka ülkede. Ki ayrılalı da aylar olmuştu. Arada ufak ufak yazıştık sadece. Ben kızı sosyal medyada stalklamaktan alıkoyamıyorum kendimi. Kendimi çok loser hisse
Eski kızı kafamdan atamadım. Hayatının büyük bölümünü yalnız geçirmiş biri olarak uzun zaman sonra onunla birlikteydim fakat bitti. Şimdi başka ülkede. Ki ayrılalı da aylar olmuştu. Arada ufak ufak yazıştık sadece.

Ben kızı sosyal medyada stalklamaktan alıkoyamıyorum kendimi. Kendimi çok loser hissediyorum. Eskiden de yalnızdım ama bir şekilde vakit geçirirdim ya. Ne bileyim hayvan gibi film izlerdim mesela. Pek arkadaşım da yok, o zaman da yoktu ama bu biraz bilinçli bir tercih. Sevmiyorum çok boş muhabbeti. E istediğim gibi adamla da nerde denk gelcem de arkadaş olcam. Karşı cins için de aynısı geçerli. O yüzden başkasını bul demeyin. Ha deyince bulunmuyor aynı kafada biri.

Napcam ben? Bir şey istemiyorum. Lanet olası instagramına günde 20 kez girip bir şey paylaşmış mı diye bakmayayım sadece. 1 kez bakayım 2 kez bakayım. 20 ne amk. Çok işsizim. Yarın pazartesi, işbaşı yapcam diye seviniyorum nerdeyse. İşteyken daha az aklıma geliyor. Ne hallere düştük.
juninho77
(02.09.18)
Cesario +1


acetaminophen
(02.09.18)
Engelleme olayı işe yaramıyo ya. Kız bile engellese kendi hesabından çıkış yapıp bakıyo insan. Kendin de engeli açıp bakarsın illa ki


Delay Fuze
(02.09.18)
Kafanı meşgul edecek şeyler bul. Örneğin tatile çıktı ve sürekli bir şeyler yap. Yani uyuyup yemek yiyeceğin bir otele gitme, hiç görmediğin bir şehri hatta ülkeyi gez. Yüksek lisansa başla, kursa git, işini değiştir. Bunlar farklı şeylere odaklanmani sağlar. Tabi bu tavsiyelerim yetişkinler için. Yaşın kaç bilmiyorum.


Traveller
(02.09.18)
uzun ilişkim olan bir kızdan 3-4 ay önce ayrıldım. o da yurt dışında şuan. önce düşünce sistematiğini değiştir. onun haricinde naparsan yap hiçbir şeye derman olmaz. istersen internete olan erişimini engelle. bu sefer de aklına gelecek acaba ne yapıyor diye.

şunu kendine sor: "ben onun için laf arası muhabbet olacak bir şeyin üzerine hayat inşaa ediyorum. buna değer mi?" "bu kadar boş biri miyim ben?" eğer hala cevapların evetse üzgünüm :( hayat boyu stalkla...

açıkçası onu özlemiyorsun, onun sana hissettirdiklerini özlüyorsun ve daha önemlisi sen üzgünken onun yurt dışında mutlu olması seni deli ediyor. bu sefer ona baktıkça daha da sinir olup bu batağa daha da saplanıyorsun. uyuşturucu gibi ya...

mutluluk, seni anlayacak insan vs kendiliğinden dahil olmayacak hayatına. sen bunu ister yönde adım atmadıkça hep bu bataklıkta saplı kalacaksın.

ben ayrıldıktan 3 gün sonra bir kere stalkladım ve sonra yukarıdaki soruları sordum kendime ve "demek ki bu da bitti:)" yapıp hayatıma devam ettim.

unutmak, hayatına devam etmek çok zor bir şey değil.. sadece arzulama ve irade meselesi. bak o nasıl devam ediyor hayatına? onu en iyi sen tanıyorsun. senden daha üstün bir insan mıydı da o devam etti sen kaldın?

acil aksiyon alman lazım. geçen yine burda biri cevap yazmıştı "ondan sonraki 15 yılımı onun anısı üzerine inşaa ettim" gibisinden. böyle loser oğlu loser oluverirsin valla anlamadan :)


canercuxy
(03.09.18)
(1)

Acil eğlenceli çorap lazım :)

Aslında tazmanya canavarı baskılı çorap arıyorum ama bulmak zor. Bu avm’lerdeki bilindik markalarda var mıdır bu tip çizgi film karakterli vs. çoraplar?Erkek için.
Aslında tazmanya canavarı baskılı çorap arıyorum ama bulmak zor.
Bu avm’lerdeki bilindik markalarda var mıdır bu tip çizgi film karakterli vs. çoraplar?
Erkek için.
juninho77
(02.05.18)
Atlas pasajında var böyle çoraplar satan bir dükkan. Bir de köstebeklerde oluyor


(8)

Hangi ülke

Doğum gününüzü farklı bir ülkede tek başınıza geçirmek isteseydiniz, nereyi tercih ederdiniz?Haziran ayı. 3 veya 4 gün.Maddi olanakları da göz ardı etmeden tabii.
Doğum gününüzü farklı bir ülkede tek başınıza geçirmek isteseydiniz, nereyi tercih ederdiniz?
Haziran ayı.
3 veya 4 gün.
Maddi olanakları da göz ardı etmeden tabii.
juninho77
(18.04.18)
amsterdam.


carabelli
(18.04.18)
İspanya/Barcelona ve privamera sound ^^


blue serenity
(18.04.18)
Esasen Küba isterdim ama maddi olanak demişsiniz, üç gün demişsiniz. Ben o zaman Şafşavan diyorum. Fas'a gidip sırf Şafşavan'ı gezerdim.


Ispanya - Barcelona


chitosan
(18.04.18)
İtalya.


dissendium
(18.04.18)
İngiltere.


pike
(18.04.18)
İspanya-Barselona


beyaztenlikiz
(18.04.18)
Vizeyle uğraşmayayım dersen Belgrad


beyaztenlikiz
(18.04.18)
(25)

Eski kız arkadaşa pahalı hediye

Yakın zamanda ayrıldığım ama hala kafamdan atamadığım kızın doğum günü yaklaşıyor. Çok sevdiği bir şey var, onun için manevi değeri olan bir ürün. Fakat manevi değeri olduğu kadar maddi değeri de var. Maaşımın 3’te birine tekabül ediyor. Alıp hediye edeyim mi etmeyeyim mi diye sormayacağım. Çünkü al
Yakın zamanda ayrıldığım ama hala kafamdan atamadığım kızın doğum günü yaklaşıyor.
Çok sevdiği bir şey var, onun için manevi değeri olan bir ürün.
Fakat manevi değeri olduğu kadar maddi değeri de var.
Maaşımın 3’te birine tekabül ediyor.
Alıp hediye edeyim mi etmeyeyim mi diye sormayacağım.
Çünkü alacağım.
Sadece, yaptığım şey büyük bir aptallık mı değil mi onu soruyorum sizlere? :)
juninho77
(11.02.18)
fazlasıyla gereksiz bir hareket.


bruceandwayne
(11.02.18)
@üğpoıuy: Çok güzel bir noktaya dokundun. Sorum şöyle değişiyor o zaman, ben bunu aldığımda o “bana dönsün diye” böyle bir hediye aldığımı mı düşünecek?
Benim amacım sadece hayatı boyunca unutamayacağı bir hediye almak.
Geri dönmesi pek mümkün değil.


juninho77
(11.02.18)
aptallık. eski nişanlım doğum günümde benim çok beğendiğim bir şey aldı,oldukça pahalı. evin önüne gelip 10 dk görüp hediyesini verdi. önce kabul etmek istemedim,sonra kabalık olur diye aldım. eve getirdim ama emanet durdu. arkadaşıma verdim içim yana yana. çünkü gözümün önünde durması da ayrı eziyet oldu. ne bana yaradı,ne ona. bittiyse artık zorlamayın.


denef
(11.02.18)
nasıl ayrıldığınıza, aranızın nasıl olduğuna epeyce bağlı bu aptallığın ebatı. gerçekten pek de fayda görmediğin bir eylem olacaksa kendini daha çok mutlu edecek bir şeye harca gücünü, daha çabuk unutmanı sağlar. bu şekilde unutma sürecini uzatırsın, kırılma ihtimalini arttırırsın.


haykorsamdunyaya
(11.02.18)
****hayvanlık içerir****
o aldığın şeyi takıp yeni sevgilisiyle sevişecek büyük ihtimalle.


binder dandet
(11.02.18)
denef + 1


Evet, aptallık


elorelia
(11.02.18)
bari sen yapma. her erkek bu hatalara düşüyor doğru olan yapmamak bana güven.


biravekahve
(11.02.18)
Başkasına verme ihtimali bayağı yüksek o hediyeyi. Bence de aptallık.


kafana göre kanka .


eksimeksi
(11.02.18)
Aptallık etme...


jazzabel
(11.02.18)
gereksiz bir hareket bence de. hatta pahalı hediyeyi geçtim arayıp kutlaman bile yersiz olur.


naksidil
(11.02.18)
Ayrıca rahatsız edici de, onun için önemli olan bir şeyi zorla kendinizle özdeşleştiriyorsunuz. Ben olsam sevinmek bir kenara, bozulurdum bayağı.


sopiro
(11.02.18)
Aptallığın daniskası. Adeta son perdesi.


parayı bana yolla panpa eskorta'da gitmem mübarek işlere harcarım. senin de itibarını kurtarmış oluruz böylece.


for day to break
(11.02.18)
Bitmiş gitmiş


all girls dream
(11.02.18)
hediye ile dönen insanın hayrı olmaz. Senin ne kadar sevdiğini bildiği halde ayrılan ve yoluna devam edenin dönmesinden de hayır gelmez.

Bence artık bu gerçeği kabullenip yoluna devam etmen gerekli. Bu parayı ona değil kendine ayır.


denizgonen
(11.02.18)
hiç gerek yok.


pinkpeony
(11.02.18)
kiz bir tasla iki kus vurmus olacak sayende. hem ayrilsin senden hem de hediyeye sahip olsun, vov.


yapta gözünde iyice küçül.


nuisance
(11.02.18)
ne zaman bir sevgilime hediyedir maddi değerli şeyler falan almadım değerli oldum. ne zaman çiçektir hediyedir almaya başladım kaybettim. zaten genelde onları da kaybetmeye yakın olduğumu hissettiğimde yapıyordum. hediyeler ne işe yaradı peki? sadece süreci hızlandırdı. hiç bir kıza pahalı hediye falan almayın kardeşim. enayi görüyorlar sonra. alacaksan annene kız kardeşine falan al.


tughan
(11.02.18)
Off Off... Yakın zamanda ayrılmışsın. Birbirinizden ''Ayrılmışsınız'' . Birileri haklı ya da haksız şekilde ''ayrılmışsınız'' Senin o kızı unutman gerekiyor. Kız hiçbir sinyal vermiyorsa artık yapacak bir şey yok. Kimse eski sevgilisinden kalan bir anıyı evinde barındırmak istemez. Neden kendini hatırlatma ihtiyacı duyuyorsun ki? Ya da şöyle mi düşünüyorsun: ben onu o kadar çok düşünüyorum, beynimi yontuyorum. O nasıl beni düşünmez, kendimi hatırlatmalıyım ona. Kendi değerimi ancak böyle hatırlayabilirim.
Bunlar geçici. Seni geliştirecek olan hayatını renklendirebilen dünya kadar aktivite var. Beyin tembel bir varlıktır. Neyi ona tekrarlarsan onu gerçek zanneder. Güzel alışkanlıklar edin. Gezdiğin yolları değiştir. Bir gün de başka sokaklardan geç. Hiç denemediğin birşeyleri dene. Kedi, köpek sev. Doğayı dinle. Hayat devam ediyor. Gençliğini , zamanını çıkmaz bir gönül işiyle harcama. Hayat kısa. Başarılar.


gezentikcanlı
(11.02.18)
Severek ayrıldığım biri dahi alsa asla kabul etmem, geri veririm. Acı vermesi bir yana bana yük olur, çünkü kişi mutlak bir beklentiyle yapar bunu. Ya geri dön diye ya sen de zamanı gelince beni hatırlayıp al diye ya da en büyük sebebi beni hiçbir zaman unutama diye. Sizin bir de üstüne maddi değeri yüksek, gerçekten eğer karşı taraf hassas biriyse bu ona her manâda eziyet olur, mutluluk değil.


mslny
(11.02.18)
oha süper fikir, bence kesinlikle almalısın. düşünsene hayatı boyunca senden bir hatıra kalacak. ileride eşiyle, çocuğuyla vakit geçirirken bile aklına sen geleceksin hediyeni gördüğü zaman.


nrmnm
(11.02.18)
İlerde ‘ulan nasıl bi salaklık etmişim.’ diyebilecek tecrübeye sahip olmanın maddi karşılığı, senin için bu kadar demek ki. al gitsin.


sylow
(11.02.18)
(4)

Ya hep ya hiç mi

Bir kız vardı, 3 ay kadar birliktelikten sonra devam etmedi, bitti. Üzerinden 5 ay geçti, hala aklımda. Aklımda kalma sebebi ara ara hala konuşmamız, hatta 1 kez de buluşmamız. Birlikteliği istemediğini kesin bir dille söylüyor, ama arkadaşlığa soğuk değil. Ben ne yapayım bu durumda, sohbetini ve ze
Bir kız vardı, 3 ay kadar birliktelikten sonra devam etmedi, bitti.
Üzerinden 5 ay geçti, hala aklımda.
Aklımda kalma sebebi ara ara hala konuşmamız, hatta 1 kez de buluşmamız.
Birlikteliği istemediğini kesin bir dille söylüyor, ama arkadaşlığa soğuk değil.
Ben ne yapayım bu durumda, sohbetini ve zekasını seviyorum.
Dış görünüşü genele göre pek çekici olmasa da bana çekici geliyor. Niye böyle oluyor bilmiyorum.
Bensiz geçirdiği güzel zamanı, instagram paylaşımlarını, beğendiği erkek profillerini falan çok kıskanıyorum hala. Atlatamadığım kesin.

Ne yapayım, sohbeti muhabbetini arkadaşlığını kaybetmek uğruna tamamen çıkarayım mı hayatımdan? Yoksa yazışmalara devam mı?
juninho77
(01.02.18)
Kıskançlık varsa çıkar. Bir gün sevgilisiyle fotoğrafını atıp güzel çıkmış mıyız diye sorduğunda üzgün smiley göndermemek için şimdi vazgeç.


dissendium
(01.02.18)
İlgilendiğin kadınla arkadaş kalıp ne yapacaksın ? içten içe onu isteyip arkadaşça mı konuşacaksın o halde seni şuraya alalım (bkz: meriç)

karikaturistan.files.wordpress.com

ben, ilgilendiğim kadınla arkadaş olurum ama bunu sevgiliyken yaparım. onun dışında o aynı hisleri taşımıyorsa arkadaşlığı bitiririm. gerçekten ona bir şeyler katabilmiş ve etkileyebilmişsem o kadın benden vazgeçemez aksi halde ise önüme bakarım. mantık bu olmalı, tavsiye ederim.

edit: başlık efsaneymiş yeni farkettim kıraç'ın bir şarkısı vardı 'ya seninle ya sensiz' diye tam o derinlikte


biravekahve
(01.02.18)
Belli ki onunla arkadaş kalmak sizi mutsuz ediyor. Mutsuz olduğunuz bir şeyi yapmaya neden devam edesiniz ki?


inawen
(02.02.18)
(5)

Manuel vitesli aracı park edince

El frenini çeker, vitesi de boşta bırakırdım. Öyle değilmiş.Vitesi 1’e atıp el frenini ise çekmemek gerekiyormuş. Bu böyle midir? Sebebi nedir? Yokuşlarda park edince değişir mi uygulama?
El frenini çeker, vitesi de boşta bırakırdım.
Öyle değilmiş.
Vitesi 1’e atıp el frenini ise çekmemek gerekiyormuş.
Bu böyle midir? Sebebi nedir?
Yokuşlarda park edince değişir mi uygulama?
juninho77
(21.01.18)
el freni çekmemek neymiş, süs mü o?
www.youtube.com


late viper
(21.01.18)
el freni çekilir, ama vitesi boşa almanın bir faydası yok ama viteste olmasının faydası var.

yokuşta park edince ben eğer aşağıya doğru park etmişsem önce el frenini çekiyorum sonra geri vitese alıyorum, öyle bırakıyorum. diğer türlü de birinci veya ikinci vitese alıp öyle bırakıyorum.

el freni çekmemek gerekiyor konusu şudur muhtemelen; özellikle kışın el freni çekilirse gece boyu da öyle kalırsa donabiliyor. bunun için eğer düz bir yere park ediyorsan sadece vitesi 1'e alıp el frenini çekmeyebilirsin.


ocanal
(21.01.18)
sakın ha, yokuşlarda el freni daima. hani araba eğimde viteste bırakınca dursa dahi vitese zarar verirsin.

El freni çekme olayını soğuk bölgede yaşayan insanlardan duydum, donuyormuş, el frenini indirsen dahi freni bırakmıyormuş falan.

bir de bundan sonra park et, el frenini çek, vitesi boşa al, ayağını frenden çek, arabanın yükü el frenine binsin, sonra da vitese tak ve motoru kapat.


denizgonen
(21.01.18)
e dogru soylemisler. el freni sadece drift yaparken ve trafikte tartisma ciktiginda agresif bi sekilde cekip arabadan inme karizmasi katma amaciyla uretilmis bi ekipman. ben demiyorum karl benz diyor.


icim urperiyor
(21.01.18)
El freni aşırı soğuk havalarda yapıştığı için öyle diyorlar buna kanma.

-10 12 dereceden sonra böyledir. Ki böyle durumlarda zaten takoz kullanmak zorundasın. Takoz kullanmadan el frensiz park yapılmaz, vitese çok güvenme dik yokuşta vites de kurtarmaz.


(15)

İnsanlar kavga etmeye çok meyilli

Bu gece sinemada film izliyoruz, benim görebildiğim kadarıyla arka sıralardan bir adam 3 veya 4 kere flaşlı fotoğraf çekti film esnasında. 1-2 kadın bayağı tepki verdi her çektiğinde. Yuh artık, ne yapıyorsun diye söylendiler flaş açıldığında. Orda kaldı diyordum ki, film bitti ışıklar yandı bir ada
Bu gece sinemada film izliyoruz, benim görebildiğim kadarıyla arka sıralardan bir adam 3 veya 4 kere flaşlı fotoğraf çekti film esnasında. 1-2 kadın bayağı tepki verdi her çektiğinde. Yuh artık, ne yapıyorsun diye söylendiler flaş açıldığında.

Orda kaldı diyordum ki, film bitti ışıklar yandı bir adam kalktı arka sıraya doğru bağırmaya başladı. Gerizekalı flaşı kapat öyle çek gibisinden bağırdı. Ama nasıl bağırmak. Hayatınızda anneniz babanız size öyle bağırmamıştır.

Aha büyük kavga geliyor diye düşündüm ama arkadaki suçludan savunma gelmedi. Kendisine gerizekalı, aptal diye bağıran adama sesini çıkarmadı. Ve dağıldık.

Evet film izlerken flaşı açarak foto çekmek aptalca bir hareket ama insanların bu tepkisi de çok abartı değil mi? Trafikte de var bu insanlardan çok. Yani böyle çok çabuk parlayan. Söven, bağıran çağıran.

Bunun sebebi ne? Bazı insanlar niye bu kadar tahammülsüz? Ben birinin bir hatasını gördüğümde söyleniyorum kendi kendime en fazla. Sinemadaki adam gibi tepki verebilmem için cidden birinin canıma kastetmesi gerekiyor. Nasıl bu kadar rahat bir şekilde gerizekalı diye bağırabiliyor tanımadığı birine? Ya o hakareti yiyen kişi de karşılık verseydi o anda? Ucuz bir sebepten biriyle dalaşmayı nasıl bu kadar göze alıyor insanlat?
juninho77
(13.01.18)
Evet çok abartmışlar, fakat insanların kolayca öfkeye kapılıvermesi, ciddi gerilim ve korku alametidir. Ne kadar korku o kadar öfke. Ayrıca stres seviyeleri yüksektir ve o an bardağı taşıran damla o flaş olmuştur. Artık nerede patladığımıza dikkat edemeyecek kadar sorunlu sıkıntılı buhranlı bir dönemdeyiz, toplumca böyleyiz, her kesim. Hiç ama hiç farkında olmadığımız o kadar çok yıkıcı uyaran var ki... foto çeken kişi akıllı davranmış, suçunu da kabul etmiş. Etmeseydi çok kötü olabilirdi. Foto çekenin davranışı da bi acaip. Kültürsüz mü desem kafasız mı desem saygısız mı desem bilemedim. Çok ağır bencillik olduğu ortada. Öteki de haksız değil yani.


yaren
(13.01.18)
evet, belki sonradan kalkip 'gerizekali' diye bagiran adamin tepkisi biraz fazla olmus ama sinemada acik flas ile fotograf cekmek ciddi anlamda nezaket yoksunlugu belirtisi benim icin. Bizim ulkemizde ozellikle sinema, tiyatro gibi yerlerde uygunsuz davranislarda (boyle deyince opusup koklasan ciftler akla geliyor, onlarla bir sorunum yok) bulunan, etrafindakilere saygi gostermeyen insanlar cok fazla. Toplu yasama kulturumuz yok. Iki ay once film izlerken adamin biri 15 dakika telefonda konustu yanimda. Ben de gerizekali diye bagirmamak icin o an zor tuttum kendimi. Telefonu kapatinca da 'beyefendi evinizin salonunda film izlemiyorsunuz su anda, sinemadayiz. acil bir durum var ise disariya cikip konusmaniz cok daha uygun olurdu' dedim. Bu insanlara tepki verilmedikce de normalin bu oldugunu dusunup o sacma hareketlerine devam ediyorlar.

Saygisizlik yaptiklari icin uygun bir dil ile uyarilmasi gayet mantikli iken gerizekali demek hos degil tabii.


fraise
(13.01.18)
Olaya ilk tepkiyi veren kişiler kadınmış. Buraya dikkat edelim. Kavga çıkarmaya çalışan Arizona kertenkelesi büyük ihtimalle bu kadınlardan ilham aldı ve hazır sinemadaki insanlar bir ayıp karşısında düşünce olarak birleşmişken şov yapmak istedi. Bu durum kavga etme istediğinden çok kişinin kendini ön plana çıkarmak istemesiyle ilgili geldi bana. Ortamda hiç kadın olmasaydı ve ilk başta kimse tepki vermeseydi belki de adam ağzını bile açmayacaktı.


dissendium
(13.01.18)
üç seferdir sinemada davranış problemleri olan insanlara rast geliyorum ki normalde gitmemeyi tercih ederdim böylelerinden kaçınmak için.

yanında hamburger menü getirip o çer çöpün pis kokusuna maruz bırakan mı ararsın, devamlı telefonuyla oynanayıp ışığıyla beni ifrite çeviren mi ararsın var oğlu var.

bir sinema filminde fotoğraf çeken gerizekalıdır, flaşlı fotoğraf çeken kat be kat gerizekalıdır bunu tartışmam. diyeceğim o ki böyle olaylar birikimle yaşanıyor tek bir şey değil.

ha ben ne yapıyorum sineye çekmeye çalışıyorum ama insanların edep yoksunluğu tahammülfersa bir hal aldı.


Ufuk
(13.01.18)
Cunku bu insanlar halen evrimden kalan ilkel beyinlerini egitmek, duygularini kontrol etmek birazcik olsun istemiyor. Ego hatta id merkezli calisiyor kafalari.

Kaliteli bir insan olmanin ilk kurali kibiri yenebilmek. Aslinda tum problemlerin kaynagi.


imelih
(13.01.18)
Bağıran haklı bence
Benim de tahammülüm kalmadı.
Benim için insanlar ikiye ayrılıyor eğer flaşlı üst üste fotoğraf çeken bir gerzekse, hakettiği gibi davranılmalı. Eğer metrobüste binmek için inmeme engellen olan onlarca insan varsa itilmeli ayakları çiğnenmeli.
Ben cidden tahammülümü kaybettim.
Vapuru sürgü köprüsünde durarak bekleten
Yürüyen merdivende solda duran
Benim kişisel alanıma girmekte çekince görmeyen
Tüm bu insanlara neden iyi davranayım ki yıllarca kibar oldum. Ezik görüp iyice tepeme bindiler ben bu insanlara kendileri gibi davranıyorum artık.


fasulyek
(13.01.18)
İnsanımız genel olarak kaba saba. Bununla yüzleşmek lazım.

Diğer yandan sinemada telefonlarını açanlara toplu mesajım var. Filmse kalın telefonsa çıkın. Film başlar başlamaz telefona sarıldıysan neden geldin? Ayrıca flaşlı resim çektirmek nedir ?! Saygısızlığı baştan tanımlamışlar.


EasyTiger
(14.01.18)
fasulyek +1000

O adamın verdiği tepkiyi geçenlerde yürüyen merdivenlerde verdim çünkü ben de bana bu hayatı sorgulatıcak her davranışı canıma kast sayıyorum. Söyleniyor olmuyor, yazılıyor olmuyor, olmuyor oğlu olmuyor ülkesi resmen.Tamam ben ve o adam gibi reaksiyon göstermek kesinlikle çözüm değil ama karşı tarafın bu ve bunun gibi tutumu tüm yaşatılmışlara kıvılcım çakıyor ve patlıyorsun. Sinemada da her defasında yapmamak için dişimi sıkıyorum, telefon ışığından, film sırasında konuşmalara, asla yerleşemedikleri koltuklara kadar her şey artık öyle çok batıyor ki bi filme gidicekken bin kere düşünür oldum çoğunluğunda da gitmiyorum zaten. Sonuç olarak toplum içinde nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmeyen, o eylemi ilk defa gerçekleştiriyorsa bile sağa sola bakıp ortamın ne gerektirebiliceğini çözümleyemeyen her insan kusurabakmasında benim nazarımda büyük gerizekalıdır.


Meninasplash
(14.01.18)
hayatımda ilk kez birkaç sene önce gebze ye gittim. istanbul minibüsüne bindiğimde -aşırı kalabalık bu arada- şoför bilet basmayan biri yüzünden hareket etmek istemedi. 2 dk geçti, adamın biri çıkıp bilet basmayan adama "orrrospu çocuğu" diye bağırdı. oraların adeti herhalde. eskişehirliyim ama böyle tepki görmedim hayatımda.


ya ben lan neyse
(14.01.18)
Aptal insanları heryerde idare etmekten bikmislardir , trafikte , İşte , sinemada


kleider
(14.01.18)
sinemaya her gidişimde sinir hastası oluyorum görgüsüz o. çocukları yüzünden. bağıran tahammülsüz falan değil, fotoğraf çeken sığırın toplumdan uzaklaştırılması lazım.


doxanikee
(14.01.18)
Bir kere yapsa, uyarıldığıda bıraksa ve adam tepki gösterse "insanlar kavga etmeye çok meyilli" denebilir ama adam uyarıları dinlemeden yapmaya devam etmiş. Hukiki lisanla olayda "ağır tahrik" var.
Bir salon dolusu insandan sadece biri hakaret edip bağırmış insan"lar" kavga etmeye meyilli olmuyor bu durumda.
İnsanın eşref saati var, eşek saati var, adamın eşek saatine denk gelmiş, bi eşeklik edip hakaret etmiş de olabilir, kavgacı biri de olabilir. Bilmiyoruz.

Bizim için; biri büyük olasılıkla "sinamadayım" postu için orada film izleyen bir salon dolusu insanı umursamadan üst üste flaş patlatıyor diğeri bir salon dolusu insanı huzursuz edebileceğini düşünmeden bağırarak hakaret ediyor.

Evet bence de insanlar gittikçe daha tahammülsüz ve daha kavgaya meyilli. Çevremde çok gözlemlemesem de sanal ortamlarda görüyorum. İstedikleri gibi şarlıyorlar, küfrün bini bi para, nefret söylemleri havada uçuşuyor vs. vs.
Sanalın iki yüzü var. Biri; insanların iç yüzünü görüyorsun, toplumun nabzının neye nasıl attığını gözlemleyebiliyorsun, diğeri de; sanalda istediği gibi davranmaya alışan kişi davranışını gerçek hayata taşımaya başlıyor.

Eğitim kalitesi düzelmeden toplumda iyileşmeyi beklemek hata olur. Eğitimde empati geliştirilmesi lazım. Empati öğrenilebiliyor. Çocuklara öğretmek lazım. Şimdiden.
Çocuklarımızın selameti için. Çünkü iki kişilik bir toplumda bile hayat basit olanın seviyesinde akıyor.

Konudan bağımsız notumsu:
"Kamu spotu mu oldum ben son zamanlarda" diye düşünmekteyim sıkça :)


tahammül eksikliği var, o konuda haklısınız. günlük hayatta ve genel olarak hayatımızla ilgili o kadar çok şeye tahammül etmek zorunda kalıyoruz ki bu türden bariz aptallıklara gösterebileceğimiz türden bir tahammül kalmadı kimsede.

toplumun son birkaç senede nelere maruz kaldığı hakkında fikriniz varsa parçaları bir zahmet birleştirin. mevzu şaşırtıcı olmaktan çıkıyor.


zgrydn
(14.01.18)
Yasam standardinin dusuk olmasina bagliyorum ben. Yasam standardinin yuksek oldugu yerlerde insanlarin cok daha relax oldugunu gordum ben. Dogrudan iliski var, standart ne kadar yuksekse insanlar o kadar sakin. Avrupa'yi dolasip gittigin yerlerde insanlarin gunluk hayatta davranis bicimleriyle ulkenin genel refah seviyesini karsilastirdiginda ikisi arasinda net korelasyon goruyorsun.
Eskiden ben de cok merak ederdim bizde insanlar niye boyle diye, artik buna bagliyorum.

Bu verdigin ornekte bagiranin hakli olup olmadigi tartismasi cok gereksiz bence. "Adam hakli" argumani hatali. Adam neden bu kadar gergin, neden cilgina donuyor? Mesele bu. Her seye bu kadar sinirlenirsen gunluk hayatin iskence olur.


stavro
(14.01.18)
Özellikle İstanbul'da insanlar son noktada artık, her ama her ortamda kavga ve gerginlik var. Ben ekonomik sıkıntılar, uzun zamandır ortak bir paydada bir sevinç yaşayamamak, sürekli kutuplaştırıcı söylemlerin popüler olması ve şu geçilemeyen kış saatini suçluyorum bunun için.

Bir yanda da gerçekten insanların laftan anlamaması var. O yüzden ben de insanların toplu olduğu ortamlardan uzak durmaya çalılıyorum artık, konserden, metrodan, otobüsten, sinemadan. Internete düşsün krallar gibi kafama göre izlerim. Millet kafayı yemiş.


roket adam
(14.01.18)
(5)

Yılbaşı partisine gitmeme bahanesi

Şirketin 2 ayrı yılbaşı partisi olacak. Biri tüm şirket diğeri sadece bizim bölüm. Gitmek istememe sebebim şirketteki insanlardan pek hazzetmemem, kafa dengi biri olmaması. Tabii bunu yüzlerine söyleyemem. Bizim müdür ise herkes katılsın, birarada olalım şeklinde bir konuşma yaptı. Katılmamak için m
Şirketin 2 ayrı yılbaşı partisi olacak. Biri tüm şirket diğeri sadece bizim bölüm.

Gitmek istememe sebebim şirketteki insanlardan pek hazzetmemem, kafa dengi biri olmaması. Tabii bunu yüzlerine söyleyemem.

Bizim müdür ise herkes katılsın, birarada olalım şeklinde bir konuşma yaptı. Katılmamak için mazeret şart o yüzden.

Ben şimdi nasıl bir şey bulayım?
juninho77
(10.12.17)
hesap vereceğin kişiyle samimiysen; yeni bir kızla tanıştın, flört aşaması, seni başka bir partiye davet etti, bu fırsatı kaçıramazsın.

samimi değilsen kız arkadaşın seni başka bir partiye davet etti. senin kız arkadaşın var mıydı ya derse "yeni :)" dersin. olmadı kuzenin yurt dışına gidiyor olsun, onunla veda gecesini yılbaşıyla birleştirmiş olsunlar.


Bruce
(10.12.17)
parti yılbaşı gecesi mi? o zaman mazeret kolay ama 1-2 gün öncesi ise kaçış zor


cedex
(10.12.17)
Olmadı birkaç dakika görün sonra bir arkadaşımla buluşacağım şehir dışından gelmiş gibi bir bahane bul hem dostlar pazarda görmüş olur hem de itici damgası yemezsin


siyah giyen adam
(10.12.17)
annenin/babanın doğum günü 31 aralık olsun ve siz her yıl yılbaşını birlikte kutlarsınız.
ben genelde bu taktiği kullanırım.


kjswbdlkjfdlkj
(10.12.17)
Siyah giyen adam+1


(4)

Eski sevgililere instagram’da ne yapıyorsunuz

Ayrılır ayrılmaz takip etmeyi bırakıyor musunuz, yoksa listenizde kalmaya devam mı ediyor? Yeni biri olsa bile hayatınızda bir şey değişiyor mu? Ya da o başka biriyle bir paylaşım yapsa?
Ayrılır ayrılmaz takip etmeyi bırakıyor musunuz, yoksa listenizde kalmaya devam mı ediyor?
Yeni biri olsa bile hayatınızda bir şey değişiyor mu?
Ya da o başka biriyle bir paylaşım yapsa?
juninho77
(26.11.17)
www.youtube.com şu vidyodaki gibi takip ediyorum.... 35. saniye


eksimeksi
(26.11.17)
takibi bırakıyorum


red hot chili
(26.11.17)
Bana uygulanan;

*ayrılıktan beş dakika sonra fotoğraflar silindi
*bir gün sonra takipten atıldım
*iki gün sonra engellendim


kablelvuku
(26.11.17)
kötü ayrılmadığımızdan biz hala takipleşiyoruz,üstelik sülalecek. sağlıklı mı,hayır. azaltarak bırakacağım.


denef
(26.11.17)
(17)

Acemi sürücü uzun yola çıksın mı?

Araba kullanmaya başlayalı 1 ay oldu. İstanbul’dayım işe gidip geliyorum. Önümüzdeki haftasonu İzmir’e arkadaşımı görmeye gidip geleyim diyorum arabayla. Uzun yol yapmak için çok mu erken henüz? Neler tavsiye edersiniz? Araç: Polo 1.2 trendline dizel manuel
Araba kullanmaya başlayalı 1 ay oldu. İstanbul’dayım işe gidip geliyorum.
Önümüzdeki haftasonu İzmir’e arkadaşımı görmeye gidip geleyim diyorum arabayla.
Uzun yol yapmak için çok mu erken henüz?
Neler tavsiye edersiniz?

Araç: Polo 1.2 trendline dizel manuel
juninho77
(12.11.17)
yani yol 6 saat dönmesi ile beraber 12 saat yanına birini alıp gitsen hem sıkılmazsın hemde daha rahat olursun


yanına birini al. mevzuya alışana kadar da sıkıldıkça mola ver. mola derken bi sigara içimlik molalar.


alperz
(12.11.17)
aracın ne olduğu önemli değil bence.trafik reflekslerin gelişmemiş olabilir tam.bence riskli.


since1907
(12.11.17)
yanında biri olsun. yorulursan sıkılırsan devredersin yanındakine.


sutlu nescafe
(12.11.17)
Bir iki önceki duyurunda depresyonda olduğunu yazmıştın yanlış hatırlamıyorsam. Bence çıkma. Uzun yol kolay gözükür ama dikkat isteyen bir iştir. En ufak bir dalgınlığında kaza yaparsın. Yanına birisini al.


gittiğiniz yerde araba çok ihtiyaç olmayacak ise tek kişi araba hem ekonomik olmaz hem de konforlu, benzin parasından daha ucuz al bir uçak bileti rahat rahat git, ne diye 10-15 saat çile çekiyorsun.


uzun yol sehiricinden daha risksiz gozuksede tekduze kullanim,daha once hic gormedigi yollar,tir,kamyon trafigi derken riskli hale gelebilir.yaninda eski bir kullanici olursa ilk tecrube icin iyi olur.


duptıs
(12.11.17)
Tek sıkıcı olur, varsa ortak arkadaşla birlikte gidin. Uzun yol tecrübesi yok ve millet arkana yapışır, sollamadır makastır önüne atlarlar bunlar seni direksiyon başında gerebilir sonucunda da çabuk yorulursun ve sabrın azalır.
Tek gideceksen bol mola ver derim.


reactionic
(12.11.17)
bence istanbuldan yola çıkın. baktınız zorlanıyorsunuz kocaelinde bırakıp otobüsle gidersiniz. hem kendinizi denemiş olursunuz. bence gidersiniz ya. 70 km civarı hızla giden bir kamyon/tır bulup peşine takılırsınız hiç olmazsa. illa ki yapılacak bu iş. yanınızda biri olsa daha iyi olur tabi.


tukenmez adam
(12.11.17)
Git deneyim olur.

Ben neredeyse kullanılmamış ehliyetle Arnavutluk’ta 600km yapmıştım. İyi ki de yapmışım acemiliği üstümden atmama çok yardım etmişti.


catch the arrow
(12.11.17)
1 ay süre çok erken bence. uzun yol gerçekten deneyim istiyor.


gece sürülecekse çıkmasın.


orpheus
(12.11.17)
1 ay çok az bir süre. tek başına asla yola çıkma. hatta yanında biri olsa bile uzun yol için erken bir süre.


xdenizx
(12.11.17)
Bence çıkma.


Yavaş gidersen sorun olmaz. Uzun yolda kalorifer ve arabanın içinde azalan oksijen gevşetebilir. Arada camını aç. Uyuklamaya karsı elma ye naneli sakız cigne. Nasıl hızlandıgini farkesemezsin arada hız gostergesine bak.


delicevat
(12.11.17)
benzin bedava değilse uçak bileti al. tek kişi kurtarmaz be ya


kveldulv
(12.11.17)
Tavsiyem arabayla çevre illere falan gitmen yönünde bugün uygun tarihler seçildiğinde uçakla gidiş geliş ücreti otobüsten bile ucuz, İzmir'de toplu ulaşım konusunda da iyi araba kullanmak istiyorsanızda araç kiralayıp gezebilirsiniz bence uğraşmayın atlayın uçağa gelin buraya.


murtiii
(12.11.17)
(5)

Enerjim çok düşük

Yaş 28. Bu akşam çok sevdiğim eski bir arkadaşımın konseri vardı, üstelik davetliydim biletli olmasına rağmen ismimi söyleyip girecektim beleşe. Fakat ben ne yaptım. Muhteşem üşengeçliğimden ve yorgunluğumdan dolayı gitmedim. Masa başı bir işim var. Sabah 7 ‘de kalkıyorum. İşten 5’te çıkıyorum. Heme
Yaş 28. Bu akşam çok sevdiğim eski bir arkadaşımın konseri vardı, üstelik davetliydim biletli olmasına rağmen ismimi söyleyip girecektim beleşe. Fakat ben ne yaptım. Muhteşem üşengeçliğimden ve yorgunluğumdan dolayı gitmedim.

Masa başı bir işim var. Sabah 7 ‘de kalkıyorum. İşten 5’te çıkıyorum. Hemen eve gidip yatmak istiyorum.

Ben niye böyleyim? Akşamları bir şeyler yapacak enerjiyi nereden buluyorsunuz?

Önemli Not: Mutsuz ve yalnızım evet.
juninho77
(10.11.17)
Çalıştığınız yer havasız muhtemelen. İş ortamınız enerjinizi alıyor olabilir. Hatta durum tahmin edeyim şehir de İstanbul'dur . İstanbul'da insan hemen eve girmek istiyor.


fosforlu cevriye
(10.11.17)
Masa başı çalışmak sağlığa çok zararlı. İnanılmaz sırt ağrısı yapıyor bende. Ergonomik olarak buna çözüm bulabilirsiniz. Sırt için ortopedik yastık alabilirsiniz. Sırt, bel ağrısı asıl yorgunluğa sebep olan şey. Geçen bir videoda izlemiştim. Bosch firmasının üst düzey bir yöneticisi ayakta çalışıyordu gün içinde. Bilgisayarı yüksek bir yerdeydi. Bu daha sağlıklıymış. Hatta geçen bir haber çıktı. Otobüste yaşlılara yer vermeyin diye. Ayakta durmak daha sağlıklı diyordu o da. Gün içinde biraz yürüyüş yapmak işe yarayabilir. Öğle arasında bir yerden bir yere gidebilirsiniz. Yorgunluk için spor yap tavsiyesi anlamsız gelmesin size. Kaslar güçlendikçe ofis yorgunluğu size hafif gelecek. Havasız ortam yorumuna da katılıyorum. O da önemli. Mümkünse aralarda dışarı çıkmaya çalışın.


dissendium
(10.11.17)
Sebebi uykusuzluktur büyük ihtimal. Uyku tam alınamadığı zaman sıkıntı.


bi karşı cins lazım.


petek
(10.11.17)
ben de aynı durumdayım. spor yaptığım zamanlar böyle olmuyordu. spor gerçekten işe yarıyor.


anksiyetik pia
(10.11.17)
(8)

Bir mazeretin olmadan işe gitmesem ne olur

İşyerindeki insanlardan feci bir sıkılma durumu, depresyon ve tükenmişlik sendromu. Artık hangisiyse belki de hepsi var. 2 gün falan işe gitmemek istiyorum. İyi hissetmiyorum deyip gitmesem ne olur, illa rapor şart mı? Sağlık ocağına gitsem desem ki benim psikolojim böyle bu aralar, bana acıyıp hast
İşyerindeki insanlardan feci bir sıkılma durumu, depresyon ve tükenmişlik sendromu. Artık hangisiyse belki de hepsi var. 2 gün falan işe gitmemek istiyorum. İyi hissetmiyorum deyip gitmesem ne olur, illa rapor şart mı? Sağlık ocağına gitsem desem ki benim psikolojim böyle bu aralar, bana acıyıp hastalık uydurarak rapor yazar mı?
juninho77
(10.11.17)
Rapor şart değil ama işveren 1 günlük maaş kesebilir.
Durumun sürekliliği halinde iş akdini sonlandırabilir.

Sağlık ocağı psikolojim böyle diyene rapor yazmaz, psikologa sevk eder.


cakabo
(10.11.17)
sağlık ocagına git belim agrıyo falan de verir zaten rapor 2 gün.


sizofren06
(10.11.17)
eğer ters biri değilse yardımcı olacağını düşünüyorum sağlık ocağındaki hekimin ancak eğer imkanın varsa psikiyatriye git bence.


scott mary
(10.11.17)
Uygun bir dille anlatırsan doktor raporu verir.


sağlık ocağına git cırcır olduğunu söyle. iş yeri rapor istedi de muhtemelen verirler.2 gün üst üste veya ayda 3 gün izinsiz gidersen kovabiliyorlar. p.tesi 2 gün sayılıyor.


ayaklibalik
(10.11.17)
İstanbuldaysaniz eger para karsiligi rapor yazan bir doktora gitmistim zamaninda. 20 tl mi neydi. Cok zor durumdaysaniz numarasini verebilirim?


süreklilik arz etmediği sürece 2 gün işe gitmedin diye kimse işten çıkartmaz rapora bile gerek yok.


anksiyetik pia
(10.11.17)
Rapor şart.


sezgi
(10.11.17)
(14)

Eski sevgili ile buluşmak

Hala hoşlandığım eski kız arkadaşımla ara sıra yazışmaya devam ediyoruz. Geçenlerde onun için önemli bir işini hallettim. Sana yemek ısmarlamam şart oldu dedi. Ben mutlu oldum, ümitlendim haliyle. Hoşlanıyorum çünkü hala. Biz buluştuk sonra cuma akşamı. yemekler yenildi, sohbetler edildi. 2 saat sür
Hala hoşlandığım eski kız arkadaşımla ara sıra yazışmaya devam ediyoruz. Geçenlerde onun için önemli bir işini hallettim. Sana yemek ısmarlamam şart oldu dedi. Ben mutlu oldum, ümitlendim haliyle. Hoşlanıyorum çünkü hala.

Biz buluştuk sonra cuma akşamı. yemekler yenildi, sohbetler edildi. 2 saat sürdü toplamda. Gitmem lazım deyip gitti. Evine bıraktım. O kadar.

O sanki sıradan bir arkadaşıyla sıradan bir akşam geçirmiş gibi davrandı.
Benim akşama verdiğim anlam ve hayal kırıklığım ise malum.

Ben ne yapayım, ne hissedeyim şimdi? Bir şey yazayım mı, madem böyle olacaktı ne gerek vardı bu buluşmaya diyeyim mi?
juninho77
(05.11.17)
Bir noktada onun sana eskisi gibi davranmaması kafana takılacak ve tartışacaksınız. Bence görüşme. En azından aranız bozulmasın.


hiçbir şey deme ve iletişimi bitir. eski sevgiliyle barışmak dünya üzerindeki en saçma fikirlerden biri. bu hataya düşme. ki kızcağız zaten o niyette değil. kendini kandırıp boşuna yazık etme.


fragile lady
(05.11.17)
kız sana akşam boyunca ümit vermediyse, bundan sonra da olacağını sanmıyorum. Üzüntü ve hayal kırıklığı hissedebilirsin, bir şey yazmana da kesinlikle gerek yok. Naber nasılsından öteye gitme yani, hele madem böyle olacaktı niye buluştuk sakın deme.


reavelyn
(05.11.17)
o hatayı ben de yaptım her aptal aşık gibi...

üç buçuk yıl evet bayramdı, kandildi, doğum günüydü... türlü şebekliklerle muhabbet kurdum. buluştuk, toplamda dört kez. hayvan mezarlığı filmindeki, gömülüp tekrar dünyay gelen ölüler gibiydi bakışları... ben tabii ki bir sevgi tanesi, bir tatlı huzur aradım gözlerinde, sözlerinde... göremedim.

son birkaç aydır baş aşağı hızla düşüyorum, düştükçe düşüyorum. bu arada sağ olsun birkaç esaslı tekme de vurup gitti.

hasılı kelam... yapma canım kardeşim... unut. geçmişte bırak.


runagain
(05.11.17)
Artık kesinlikle konuşmayacağım da, en azından son kez yazayım bari bilsin istiyorum kırıldığımı. Biraz suçluluk hissetsin. Böyle kütük gibi olmasın. Neden yanlış olsun ki bunu söylemek?


juninho77
(05.11.17)
Yav kızı neden gömdünüz hemen? Çabalarınıza karşılık bir jest yapmak istemiş sadece. Sıradan bir arkadaş gibi davranmak neden terso bir şey? Buluşunca yakın davranıp sonra "friendzone" yapsaydı tamam da şu durumda siz onun işini halletiniz diye bi güzellik yapmak istemiş yalnızca. Suçluluk hissetmesini gerektirecek bir şey göremedim ben anlattıklarınıza bakınca.


inawen
(05.11.17)
Manyak mısın yahu? Kadın sana bir şey mi vaadetmiş? "Yeniden birleşiriz belki" mi demiş? Gayet mantıklı bir şekilde arkadaş kalmaya çalışmış ama burada duygularına hakim olamayan sensin, ona hiçbir şey söylemeye hakkın yok. İşini görmüşsün, o da jest yapmış, o kadar. Bunu kaldıramayacaksan hiç yemeğe falan girmemeliydin. Hislerine hakim ol. Durduk yere başka insanlara da kötü hissetirme. Burada sorun sende.


yirmisantim
(05.11.17)
Yazma. Suçluluk falan hissetmeyecek. Hatta numarasını bile sil derim yani kolayca ulaşacak bir yol olmasın yoksa o duygular sende depreşip duracak.


reactionic
(05.11.17)
unutamadan, beklentiyle buluşmayı kabul ettiğin için sen hatalısın dostum.. :(

Buluşmayacaktın. Gerçekten iyiliğini yaptın tamam, güzel, ama madem hala bitirememişsin içinde ama o bitirmişse, sen onu görmeye gitmecektin. Bir bahane bulup gitmeyecektin.

Bu saatten sonra ne yaparsan yap sıvama görevi görecek. O yüzden boş ver.


AlsterWasser
(05.11.17)
abi kız hoşlandığımı biliyor ama. benim ümitleneceğimi tahmin etmemesi için duygusuz, ruhsuz bir insan olması gerekmiyor mu? Öyle de zaten. Bu kadar kütük olmasım istiyorum ben de. Neden ben suçlu oluyorum bunu söyleyince?


juninho77
(05.11.17)
Bir şey yazmanıza gerek yok, çünkü "Hayvan Mezarlığı'ndan kalkıp gelmiş gibi" bakan biri zaten durumun ya farkında olduğu için öyle davranmıştır, ya da farkına varsa bile hiçbir şey ifade etmeyecektir.

Görüşmeyebilirsiniz. Hayat kısa.


hana bi
(05.11.17)
Yazma ve bir daha görüşme. Uzak dur.


Seni net cepte tutuyor. Yemek ısmarlamış avans vermiş yani sana. Bana ama işini hallettim deme, komik olma :D Ceptesin. İlgilendiği başkaları var.


perfectum
(05.11.17)
eğer o senden ayrıldıysa bunu kendine yaptırma hacı , kadınlar kullanmayı sever o an dışarı çıkacak birini arıyodur arkadaş bulamamıştır sen varsın eğer olmuyosa zorlama sıradakine geç zaman çok değerli çünkü


wishboneash
(08.11.17)
(11)

29 yaşında askere gitmek

Eylül 2018’de tecilim bitecek. Beyaz yakalıyım. İş yeri ortamım çok bayık. Muhabbet edecek kafa dengi adam yok pek. İç sıkıntısıyla geçiyor hayatım. Askerlik hakkında kimse olumlu bir şey söylemiyor ama gideriz bir değişiklik olur diyorum ben ya. Çünkü cidden beni hayata dair motive eden bir şey yok
Eylül 2018’de tecilim bitecek. Beyaz yakalıyım. İş yeri ortamım çok bayık. Muhabbet edecek kafa dengi adam yok pek. İç sıkıntısıyla geçiyor hayatım.
Askerlik hakkında kimse olumlu bir şey söylemiyor ama gideriz bir değişiklik olur diyorum ben ya. Çünkü cidden beni hayata dair motive eden bir şey yok. Bir kız vardı, o da gitti.

Yüksek lisans tecili şansım da var ama gideyim mi askere? O yaşta çok mu zorlar?
juninho77
(04.11.17)
ben astegmen olarak 28 yasimda gittim. cok guzel gecti. 30+ yasinda arkadaslar da astegmen bolugumuzde vardi

ama 29 yasinda kisa donem olarak gitmek ve 20lik ilkokul mezunu insanlarin arasina girmek zor olabilir.


tabudeviren
(04.11.17)
"değişiklik olur yæ" diye gideceksen gitme. "aradan çıkarabilirim bu dönemimde, zaten sırtımda yük" diyorsan git. yaş mevzuuna da alışılır. senin gibi çok adam gelip geçiyor ordan.


zgrydn
(04.11.17)
Bu sebeplerle ben de tecil bozdum, aralıkta gidiyorum


2 sene ben kısa dönem olarak 29da gittim. iyi yanı kötü yanından çok. ben gittiğimde 95li çocuklar vardı, benden 10 yaş küçükler. kendini saydırabilirsen çok saygı duyarlar, rahat edersin.


mukremin citir
(04.11.17)
bas git askere kafa dinlersin

----------

üniversitede bir öğretim görevlisi abim (yardoç kadrosu bekliyor) kısa dönem askere gitmişti. 30'u aşmış haldeydi.

tez danışmanım 34 yaşında piyade yedek subay olarak ağrı patnos'ta askerliğini yapmış.

bizim dönemde doktorasını bitirmiş inşaat mühendisi, mimar ve kimyagerler vardı.

zorunlu hizmetini bitirmiş doktorla da karşılaştım.


rain when i die
(04.11.17)
git tabii. başka ortamlar, güzel insanlar görürsün. yaşla ilgili sorun olmaz hatta cocuklardan saygı görürsün.


petek
(04.11.17)
git kardeşim. nefes alırsın. yaşama sevincin artar. bana terapi gibi gelmişti


Delay Fuze
(04.11.17)
:) 29 yasında zor olur ama olur. Acemi birliğine katıldığımız da biri sikerler ama zamanı durduramazlar demişti :). Doğru demiş.. Şimdiden kolay gelsin


opitseri
(04.11.17)
askerlik işi şans işi.
işkence gibi de geçebilir, kebap da geçebilir.
psikolojiyi bozdurmak da var işin içinde.

bence riske atma.nasılsa paralı çıkar.


bu kışı da çıkar. bedelli çıkmazsa ve sabrın da kalmadıysa gidersin yazdan sonra.


boyle buyurdum
(04.11.17)
benimki oldukça kolay bir askerlik olmasına rağmen hiç iyi hatırlamıyorum. emir altına girmenin eğlenceli bir yanı yok.


chavezding
(05.11.17)
(13)

Ayrıldığınız sevgilinizle görüşmeye

Devam ettiğiniz hiç oldu mu? Yani arkadaşça. Ya da mesajlaşmak. Bizim muhabbet iyiydi fakat karşı taraf duygusal bir şeyler hissetmediği için ayrıldık. Ama görüşmeye devam ederiz diyor. Daha çok yazışmak istiyor tabii. Şakalar komiklikler. Siz olsanız sırf geyik devam etsin diye arkadaşlığa çevirir
Devam ettiğiniz hiç oldu mu? Yani arkadaşça. Ya da mesajlaşmak.
Bizim muhabbet iyiydi fakat karşı taraf duygusal bir şeyler hissetmediği için ayrıldık. Ama görüşmeye devam ederiz diyor. Daha çok yazışmak istiyor tabii. Şakalar komiklikler. Siz olsanız sırf geyik devam etsin diye arkadaşlığa çevirir miydiniz işi?
juninho77
(03.10.17)
Ben de duygusal bir şeyler hissetmiyorsam ve iyi bir arkadaş olacağını düşünüyorsam evet, hala duygum varsa hayır.


mutekebbir
(03.10.17)
kral soytarı ilişkisi istiyorsan arkadaşlığa çevir ama o sana güldükçe senin içindeki umut, onun da egosu artacak üzgünüm.


Bazı insanlar bunu çok iyi kotarıyor. Bana göre değil diye düşünmüşümdür hep.


EasyTiger
(03.10.17)
Aynı işyerinde çalıştığımız için mecbur görüşüyoruz. Böyle böyle 6 ay geçti ya la.

Ama ben pek muhatap olmamaya gayret ediyorum. Eğer ikimizden biri işten ayrılırsa sosyal medyadan da tamamen çıkaracağım hanfendiyi.

Ayrıldıktan sonra hiç öyle geyik muhabbeti için bir şey yazmadım. Gerek yok. Bittiyse bitti.


efreet sultan
(03.10.17)
Evet çünkü arkadaşlığını ve saygısını asla kaybetmek istemediğim biriydi, iyi ki de seviyeli bir şekilde ayrıldık, iletişimi tamamen kesecek kadar kötü ayrılsak bayaaaa üzülürdüm.


love my way
(03.10.17)
Doğum günü ya da yeni yıl falan kutlayan eski sevgilim var, gorursek birbirimizi selamlaşırız.


öyle şeylere gerek duymuyorum. taraflardan en az birinin niyeti arkadaşlıkla sınırlı kalmıyor çünkü.


zgrydn
(03.10.17)
Karşı taraf için, yani hala bir şeyler hisseden taraf için muhabbetin devamı işkence olurdu. Hala “Acaba beni yeniden sever mi? Ya severse? Ya kendime onu yeniden aşık edebilirsem? ^^” diye bir umut olacak içinde büyük ihtimalle. O yüzden ben hangi taraf olursam olayım arkadaş kalmayı kabul etmezdim.


Seviyorsam devam etmem. Sevmiyorsam fark etmez.


jazzabel
(03.10.17)
Ikisiyle arkadas kaldik. Sevgilisi var onunla Isvicre'ye tasindi. Onun icin mutluyum.


Traveller
(03.10.17)
İlişkilerimin çoğu sakin ve efendice bitti. Düzgün bir biçimde soğuma yaşamak için çoğunu uzun süre arayıp sormadım. Belki arkadaş kalmak değil ama aynı ortama girilirse düzgün bir muhabbet edilecek seviyeye geldi çoğu.


cleric
(04.10.17)
ne münasebet.


pilav
(04.10.17)
ayrılırsam sevişmeye devam ederim diye hiç bi zaman görüşmemeye çalıştım tekrardan.


roket adam
(04.10.17)
(10)

Sevgiliniz yurtdışı planları yapsa?

Eğitimi ve kariyeri iyi olan bir sevgiliniz var. Amerika'daki bazı iyi okullara yüksek öğrenimini devam ettirmek için başvuru yapıyor. Kabul edilme oranı yüksek. Böyle bir durumda ilişkiniz gidişatında değişiklik yapar mıydınız? Yani hemen değil ama bir sonraki öğretim yılına doğru ayrılacağınız kes
Eğitimi ve kariyeri iyi olan bir sevgiliniz var. Amerika'daki bazı iyi okullara yüksek öğrenimini devam ettirmek için başvuru yapıyor. Kabul edilme oranı yüksek.

Böyle bir durumda ilişkiniz gidişatında değişiklik yapar mıydınız? Yani hemen değil ama bir sonraki öğretim yılına doğru ayrılacağınız kesin. Uzak mesafe ilişkisi tabii ki söz konusu değil. Sevgilinizin gidişine kadarki süreçte, daha az görüşmek (uzak durmaya alışmak için) gibi şeyler yapar mıydınız? Yoksa son güne kadar aynen devam mı ederdiniz?
juninho77
(12.09.17)
sizi de goturme ortak yasam planlari falan yok mu. siz de basvurun bisiylere bu ulkede yasanmaz. olmadi ayrilirsiniz.


kveldulv
(12.09.17)
Aynı durum başıma geldi. Son güne kadar aynı devam ettik. Hadi yolun açık olsun, iyi şanslar dedik bir önceki gün, ayrıldık.


sopiro
(12.09.17)
Seven insan gitmez. Gidiyorsa sevmemiştir.

İşte herkesin sevgilisi var bizim de olsun canımız sıkılmasın ilişkisi anca bu kadar olur.


secrexv2
(12.09.17)
Kendim yurtdışı planlari yapiyorum, erkek arkadasim olsa onu da bu planlara dahil etmeye calisirdim. Ama eger ben sevgilimin planlarina dahil olamiyorsam bir seyler yanlis oldugu icin ayrilirdim, uzak mesafe istemedigim icin ya da birakip gidecegi icin degil.


yaraticinick
(12.09.17)
Gitmek istersen, seni de vizene Dahil edip edemedigini arastir. Sadece gercekten sevgili oldugunuzu kanitlicaksiniz.


baldur2
(12.09.17)
Son gune kadar gider miyim hemen bitirir miyim emin degilim ama bitirecegim kesin.


aquarium
(12.09.17)
Giderken bekleyeceğiz diye söz veriyosak beklerdim tabi ama beklemek istemezdim. Ara veriyor gibi düşünürdüm ve onla olan ilişkimizi ondan medet ummayarak devam ettirirdim. Onun tavrı önemli olurdu burada tabi (gidenin) ama ben gidip hayatını yaşamasını söylerdim (tripli şekilde de değil.) sonuç olarak uzak mesafe ilişkisi hakkında düşüncem uzun süre sürdürülemeyeceği olurdu fakat dediğim gibi onun tavrına göre şekil alırdım.


freetakilir
(12.09.17)
UZun sureli bi iliskiyse uzak mesafe ile surunurdum ama max 1 yillik ya da birkac ayliksa hemen ayrilirdim.


kuehles blondes
(12.09.17)
Hocam kabul aldığı gün ayrılın.. Oturun konuşun, dost kalırız arada bir araşırız vs. diye kapatın defteri.

6 sene LDR yaşadım, inan hiç gerek yok. En kral ilişki olsa bi yerde kaybediyorsunuz.


lcha
(13.09.17)
Su an basvuru sürecinde. Gidip gitmeyecegi kesin degil. Kabul alirsa ve sizin de onun pesinden gitme planlariniz yoksa ayrilin.


chitosan
(13.09.17)
(6)

Mercedes A180 nasıl araba

İlk arabam olacak. Bir tanıdık galerici var. Normalde galericilerden uzak durun tavsiyesi verildiği için belirtme ihtiyacı hissettim. 2013 model, 80 bin tl'ye bırakıyor. Vakti ve bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum, her yorumu ciddiye alıyorum. Detaylı bilgi için link aşağıda. Teşekkürler. http
İlk arabam olacak. Bir tanıdık galerici var. Normalde galericilerden uzak durun tavsiyesi verildiği için belirtme ihtiyacı hissettim.

2013 model, 80 bin tl'ye bırakıyor. Vakti ve bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum, her yorumu ciddiye alıyorum. Detaylı bilgi için link aşağıda. Teşekkürler.

www.sahibinden.com
juninho77
(14.08.17)
onden kazali arabalara soru isareti ile yaklasirim. on iki camurluk ve kaput ayni kazadan sonra mi islem gormus? sol kapi bagaj falan nasil kazalardan sonra islem gormus?

kazalar cizik/surtunme degil de gercek kazarsa tahminimce arabanin iskeleti oynamistir, onermem boyle arabayi. cizik falansa sikinti olmaz.

eger gercek tanidiksa alinir/alinmaz diyecektir. benim tanidigim galeriler sordugum zaman 'bu sana gelmez az bekle guzel araba dusunce haber veririm' diyor mesela.


fakyoras
(14.08.17)
Beyaz yakalı heçbekçi arabası işte. Ben olsam o paraya honda civic tercih ederdim. Ya da ford mondeo. Ya da toyota avensis.


Delay Fuze
(14.08.17)
Araba bariz kazali airbagler islem gormus mu servis bilgisayarina soktur bu kadar degisen boya normalde pert olur


steward
(14.08.17)
japon arabasi alin. ithalatci firma 2. el satiyorsa, onlar ikinci ele de garanti verebiliyorlar. olursa onlardan alin. tasit sahibi olsa 3-5 bin indi desek amenna. galericiler hayatta inmez, sakat bir is var bunun arkasinda.


a180 fena araba değil fakat bu ilandaki alınmaz.


nuisance
(14.08.17)
3 sene kullandım bu arabayı. Gayet güzel araba ama yan camların olduğu alanlarda görüş açısı çok çok kötü. Keskin dönüşlerde hep sıkıntı yaratıyor. Arabayı sürmeden alma derim. Fiyat konusunda bişey diyemem. Araba kazalı vs ise mercedes olsun çamurdan olsun diye alma. Büyük kazalı arabalara pek güvenmiyorum ben.


gkn
(14.08.17)
(5)

Bu çikolatayı arıyorum

Ferrero Duplo. İstanbul'da bulabilme ihtimalim var mı? Artık bulunmuyor falan yazmışlar ekşi sözlükte fakat kedin bir bilgi yok. Belki başka seven vardır diye bir sorayım dedim.
Ferrero Duplo.

İstanbul'da bulabilme ihtimalim var mı? Artık bulunmuyor falan yazmışlar ekşi sözlükte fakat kedin bir bilgi yok. Belki başka seven vardır diye bir sorayım dedim.
juninho77
(14.06.17)
dün freeshop'tan aldık. büyük ihtimalle migroslarda bulursun.


büyük migros'lara ve macrocenter'lara bakabilirsiniz.


captainobvious
(14.06.17)
evet guzel cikolata.Kurucesme Macrodan aliyordum ben bi ara.Su an var mi emin degilim.


maria puder
(14.06.17)
Shellerde var.


shenergy
(14.06.17)
Teşvikiye şütte'de gördüm daha bu sabah.


peggy
(14.06.17)
(4)

Teklif olaylari nasil oluyor?

Flortlesmeye yakin ama tam flort yasamadigimiz bir is arkadasim vardi. Is yerinde bu tarz bir iliskiye sicak bakmadigim icin hep biraz uzak durdum, ayrica zaten duygularimdan da pek emin degildim. Simdi bu kiz istifasini verdi, yakinda ayriliyor. Istifa edecegini ogrenince onu kaybetme korkusu sardi
Flortlesmeye yakin ama tam flort yasamadigimiz bir is arkadasim vardi. Is yerinde bu tarz bir iliskiye sicak bakmadigim icin hep biraz uzak durdum, ayrica zaten duygularimdan da pek emin degildim.

Simdi bu kiz istifasini verdi, yakinda ayriliyor. Istifa edecegini ogrenince onu kaybetme korkusu sardi beni. Gercekten hoslandigimi anladim.

Cok az zaman var gitmesine. Nasil hamle yapayim, direkt disari davet edince niyet belli edilmis olur mu?
juninho77
(21.05.17)
Guzel bir plan yap. Yemek olur, sonrasinda eve gecmek olur. Adim at.


veritaslibertas
(21.05.17)
İşten daha ayrılmadan iş çıkışı yemeğe çıkmayı teklif et oradaki duruma göre ilerlersin


pastörizesüt
(21.05.17)
Bence elini çabuk tut. İşyerinden ayrılsa bile senin için çok değerli olduğunu, irtibatı koparmak istemediğini belirt.

Sen hamle yapmazsan işten ayrılınca başka ortama girip seni unutması çok olası.


chitosan
(21.05.17)
Benim eski iş yerimde utangaç, efendi bir çocuk vardı. Ben istifa edip tamamen işten ayrıldıktan sonra bana karşı duyguları olduğunu söylemişti faceden. İşten ayrıldıktan sonra açılmak bence en iyisi.


(1)

telefon fiyat farkı

aynı telefon mediamarkt, vatan bilgisayar'ın sitesinde 2600 tl iken, hepsiburada ve gittigidiyor'da 2100-2200.neden kaynaklanıyor bu fiyat farkı? güvenerek alabilir miyiz bu sitelerden?
aynı telefon mediamarkt, vatan bilgisayar'ın sitesinde 2600 tl iken, hepsiburada ve gittigidiyor'da 2100-2200.

neden kaynaklanıyor bu fiyat farkı? güvenerek alabilir miyiz bu sitelerden?
juninho77
(15.04.17)
Boyle fiyat farki durumlarinda telefonun garanti durumuna bakacaksin.

Bazi cihazlar "distributor garantili", bazilari "ithalatci garantili" (paralel ithalat) oluyor. paralel ithalatta garanti durumu sikintili olabiliyor. yine garanti var ama biraz keyfi durumlari var, ugrasirsin.

suradan bakiniz: shiftdelete.net


robokot
(15.04.17)
(4)

vücut geliştirme - yeni bilgi

youtube'da yeni keşfettiğim bir kanaldaki adam çok ileri seviye değilseniz ısrarla şöyle bir programı tavsiye ediyor.1) bench press 5x52) Squat 5x53) Deadlift 5x5diğer bölgesel hareketlere gerek olmadığını söylüyor. Eğer biraz ileri bir seviyeyseniz her bölge için bir asistan hareket ekleyebilirsini
youtube'da yeni keşfettiğim bir kanaldaki adam çok ileri seviye değilseniz ısrarla şöyle bir programı tavsiye ediyor.

1) bench press 5x5
2) Squat 5x5
3) Deadlift 5x5

diğer bölgesel hareketlere gerek olmadığını söylüyor. Eğer biraz ileri bir seviyeyseniz her bölge için bir asistan hareket ekleyebilirsiniz diyor. yani bench press'in yanına bir fly hareketi gelebilir göğüs için.

haftada 3 gün, tekrar edecek bu. squat sabit, diğer günlerden birinde bench press yerine overhead press var. deadlift yerine ise benover row.

temel hareketlerden oluşan bir program sadece. denemeyi düşünüyorum bir süre.

Sizin yorumlarınız nelerdir?
juninho77
(19.03.17)
(bkz: stronglifts 5x5)


carabelli
(19.03.17)
Agirsaglam 5x5 programı bu. Aynı zamanda uyguladigim program. Belli bir seviyeye gelene kadar pump olmayı değil de progressive overload ile gerçekten güçlenmeyi hedefleyen bir program. Tavsiye ederim. İzole hareketlerden ziyade full body odaklı ve faydalı.


ben estetik odakli olarak calisip bu sekilde vucut yapabilene hic rastlamadim. guc sagladigi kesinlikle dogru fakat bu kadar genel calisilarak iri olunabilir fakat cok cok uzun vadelerde guzel bir vucut saglar diye dusunuyorum


Başlangıç için güzel ama egzersizleri düzgün yapıyor olman şart.


(5)

yanlış uçak bileti aldım

thy ekonomi-promosyon bileti. Aldıktan hemen 5 dk sonra fark ettim. Dönüş sabiha gökçen'e imiş.Müşteri hizmetlerini aradım, internet sitesinden talep açın dediler fakat işe yarar mı bilmiyorum. Hiçbir şekilde kurtarabilme şansımız yok mudur?
thy ekonomi-promosyon bileti. Aldıktan hemen 5 dk sonra fark ettim. Dönüş sabiha gökçen'e imiş.

Müşteri hizmetlerini aradım, internet sitesinden talep açın dediler fakat işe yarar mı bilmiyorum.

Hiçbir şekilde kurtarabilme şansımız yok mudur?
juninho77
(03.03.17)
promosyon ise maalesef 8 tl iade ederler o kadar.


basond
(03.03.17)
Thyye bize ulaşın kısmından ulaş derdini anlat. Yüzde 5 yardımcı olurlar.


ben bi kere ist-atina uçağı kaçırdım yeşilköyde. saat 23.55'te gittim thy bilet satışa sabah uçağına bilet aldım, tek yönde bana 500 lira geçirdiler sene 2014. web sitesine bi baktım aynı uçak 420 lira mı ne. hemen geri gittim biletçiye dedim hayırdır? o da dedi saat 12'yi geçti gün döndü yoksa iptal ederdim yapacak bir şey yok. öyle soktular bana ayak üstü. seninki nasıl olur bilemedim ama şansın az web'den aldığın için. iade eder üçte birini geri alırsın paranın.


cekilmis gayfe
(03.03.17)
thy sadece vergiyi iade ediyor. bu yuzden bileti iptal etmek yerine, sirf uyuzluk olsun diye online check-in yapiyorum ve gitmiyorum. son dakikaya kadar o bileti satamazlar..


bilet ücretimin tamamını iade ettiler. hiç beklemiyordum promosyon bilet olduğu için.

thy online işlemlerden talep açtım ve 24 saat geçmeden dönüş oldu. bilginize.


juninho77
(04.03.17)
(1)

iş yeri hedef belirleme ve performans görüşmesi

şu insan kaynakları'nın ritüelleri beni çok boğuyor ama çıkıntılık yapmamak adına düzene ayak uydurmak ve hedeflerimizi vs. anlatmak gerekiyor. siz daha önce katıldıysanız, ne konuşuyorsunuz ne anlatıyorsunuz bu toplantılarda?
şu insan kaynakları'nın ritüelleri beni çok boğuyor ama çıkıntılık yapmamak adına düzene ayak uydurmak ve hedeflerimizi vs. anlatmak gerekiyor.

siz daha önce katıldıysanız, ne konuşuyorsunuz ne anlatıyorsunuz bu toplantılarda?
juninho77
(19.02.17)
öncelikle bulundugum pozisyonun gereklerini en iyi şekilde yerine getirmek ve işi iyice öğrenmek, ileride de daha fazla sorumluluk alabileceğim ve kuruma daha çok katkı sağlayabileceğim... falan filan. bağlayamadım ama böyle bir şeyler demek gerekiyor.


mahone
(19.02.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.