Giriş
(12)

köpekler havliyor mu sizin orda da? -istanbul-

kopekler havliyor burda durmadan, sizin orda da oyle mi? deprem korkusu sardi yineyani hep havladiklari icin mi havliyorlar yoksa bu geceye ozel mi?
kopekler havliyor burda durmadan, sizin orda da oyle mi? deprem korkusu sardi yine

yani hep havladiklari icin mi havliyorlar yoksa bu geceye ozel mi?
Burada hep havlıyor


horowitz
(09.10.19)
evet


msb
(09.10.19)
yani hep havladiklari icin mi havliyorlar yoksa bu geceye ozel mi?


kadıköyde hiç duymuyorum, yalnız şunu da belirteyim, bizim kapının önünde sinek uçsa havlayayarak kıyametler koparan köpeğimiz geçen olan büyük depremde biz hareketlenince uyandı, esnedi ve uyumaya devam etti. köpek davranışlarından kaygı yaratmayın derim.


hypathia
(09.10.19)
köpeklere güvenilmez +1.

bizimkiler 7/24 havlıyor, deprem sırasında piyasada yoktu hiçbiri.


ravenclaw
(09.10.19)
Köpegine bagli demek.

Hic unutmam 17 Agustos gecesi havlayan kopek kadar uykumu sabote eden baska bi hayvan olmamistir. Hav hav saatlerce uyutmamisti, depremden bi yarim saat once falan uykuya dalmisimdir.


msb
(09.10.19)
burada papağanlar ıslık çalıyor. meteor düşebilir.


sinek kral
(09.10.19)
Bizim mahallenin tek ve en sessiz kopegi bu sabah susmadi öyle söyleyim :/


benim evin önünde her gün havlıyor istisnasız. yer ege.


mikahakkinen
(10.10.19)
Alin iste deprem oldu.


umarım sadece denk gelmiştir.

ben de bulunduğum yerde pek köpek havlaması duymam ama bu akşam bir iki tanesi biraz fazlaaca ses yapıyor. inşallah köpekle depremin ne alakası var deyip de bizimle dalga geçen arkadaşlar haklıdır.


biseysorcaktim
(10.10.19)
geçen teke tek'teki uzmanlardan biri, "hadi bu hayvanlar bizim algılayamadığımız frekansları algılıyor diyelim. e iyi de biz algılayamıyorsak elektronik cihazlar var bu işi yapan, onlar da mı algılayamıyor?" minvalinde bir şey söylemişti.

yani köpek havladı, yılan tısladı, sergen attı şampiyonluk geldi vs. bunlar hikaye gibi. nitekim pek çok hayvan sahibi 17 ağustos da dahil olmak üzere "bizimki mal gibi yatıyodu öyle, hiç tepki vermedi" diyor.

ankara'nın göbeğinde sayılırım, burada bazı geceler köpekler acayip havlar. hatta ulurlar. bayağı ürkütücü bir ses oluyor gecenin derinliğinde. takdir edersiniz ki burada deprem olmuyor, en azından büyük deprem...

velhasıl bulşit yav, siz kendi üzerinize düşeni yapın. köpek bu, havlamayıp ne yapacak?


der meister
(10.10.19)
(3)

Beylikdüzü’nden Edirnekapı’ya sahilden gidebilir miyim?

Metrobüs yolu üzerinden aşırı bi trafik gözüküyor. Sahilden yani Florya, Bakırköy oralardan gidersem Edirnekapı’ya nasıl bağlanırım?
Metrobüs yolu üzerinden aşırı bi trafik gözüküyor. Sahilden yani Florya, Bakırköy oralardan gidersem Edirnekapı’ya nasıl bağlanırım?
www.google.com!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x14caba6bc869d1e5:0x56eced03b0c4c0c7!2m2!1d28.9250828!2d41.0303372!1m5!1m1!1s0x14b55fc19deb0b3b:0xdf4ea093f30983c6!2m2!1d28.6498297!2d40.9910421


xdenizx
(08.10.19)
ek olarak avcılar trafiğinden kaçmak için haramidere ambarlı yolunu kullanabilirsin, e5'in altında kalan yol.

sahilde eds oluyor hızı 70'e sabitlemeni tavsiye ederim.


eja
(08.10.19)
naptınız yav ta eminönü'den dolaşmış. sahilden devam et bakırköy'ü geç zeytinburnu sapağından gir silivrikapı üzerinden gidersin. navigasyon yolu çizer zaten. bu arada sahil yolunda hız sınırı genelde 80'dir. %10 da tolerans payı ekleyebilirsin.


(2)

Akşam 19.00’da Üsküdar’dan Edirnekapı trafik olur mu?

19.40 gibi en geç Edirnekapı’da olmam lazım. Üsküdar’dan yola çıkacağım. O saatte Avrasya Tüneli’nden Edirnekapı’ya geçsem trafik olur mu?Marmaray yolu üzerinden gitsem daha kolay mı giderim?
19.40 gibi en geç Edirnekapı’da olmam lazım. Üsküdar’dan yola çıkacağım. O saatte Avrasya Tüneli’nden Edirnekapı’ya geçsem trafik olur mu?

Marmaray yolu üzerinden gitsem daha kolay mı giderim?
Toplu tasımayla elbette daha rahat ancak bu sekilde de yetisirsin gibi. Ters trafik oluyor. Google maps'ten saatlik trafiğe bak onceki gunlerin


Google Maps’ta söylediğiniz bilgileri bulamadım, nasıl bakabilirim acaba?


(5)

aliexpress beni evde bulamazsa?

aliexpress'ten uc dort tane urun siparis verdim, hepsi ayri ayri firmalardan gelecek. bunlara vergi+gumruk ucreti nasil oduyoruz? kapima geldiklerinde mi istiyorlar benden? yoksa gumruktelerken mi istiyorlar?ya beni evde bulamazlarsa urunu ptt'ye mi gonderiyorlar? peki urun turkiye'de mi? nerede ben
aliexpress'ten uc dort tane urun siparis verdim, hepsi ayri ayri firmalardan gelecek. bunlara vergi+gumruk ucreti nasil oduyoruz? kapima geldiklerinde mi istiyorlar benden? yoksa gumruktelerken mi istiyorlar?

ya beni evde bulamazlarsa urunu ptt'ye mi gonderiyorlar? peki urun turkiye'de mi? nerede ben nereden bilecegim? her firma kargo takip numarasi vermiyormus sanirim?
Kapida posta gorevlisi gumruk ucretini tahsil eder postani verir.Evde olmazsan bagli bulundugun ptt ye gonderilir orn mahallenizde ki.


E.R.W.
(29.09.19)
Ptt getiriyor zaten. Seni bulursa vergisini ödüyorsun. Bulamazsa pttye geri gider. Ama geldik bulamadık diye aramıyorlardı en son. siz takip edeceksiniz.


bahoho
(29.09.19)
ben nereden takip ediyorum peki gonderiyi? bana takip numarasi veriyorlar mi?


takip numarası veren de var vermeyen de, her paketin vergi ücreti zarfın üzerinde yazılmış ptt görevlisi teslim ederken tahsil ediyor.


nahtoderfahrung
(29.09.19)
Gümrükteyken eğer ödeme yapman gerekiyorsa seni zaten arıyorlar. Banka hesabına yatırıyorsun. Küçük parseller zaten gümrük kontrolünden geçiyor yani ücreti de az olanlar. Kg ve fiyatı takılmıyorsa rahatsın.


ashleybon
(29.09.19)
(1)

seminer icin google formu olusturma

hani bir seminere, workshop'a vs kayit olmak icin google formu dolduruyoruz ya. ben de bir seminer icin on kayit formu olusturacagim, nasil yapiliyor bu is? doldurulan formlar e-maile mi dusuyor?
hani bir seminere, workshop'a vs kayit olmak icin google formu dolduruyoruz ya. ben de bir seminer icin on kayit formu olusturacagim, nasil yapiliyor bu is? doldurulan formlar e-maile mi dusuyor?
buyur bununla halledebilirsin.

www.google.com


paramolacak
(29.09.19)
(9)

deprem aninda giris kattan kacma vs evde kalma

merhabalar, istanbul'da silivri'ye cok yakin bir yerde giris katta yasiyorum. binamiza iki hafta once kontroller yapilmisti ve uzmanlar saglam oldugunu soylediler, fakat ben yine de guvenmiyorum.ev dort katli, depremin yapisina da bagli ama ilk en alt kat cokuyor diye okudum. ben simdi deprem aninda
merhabalar,

istanbul'da silivri'ye cok yakin bir yerde giris katta yasiyorum. binamiza iki hafta once kontroller yapilmisti ve uzmanlar saglam oldugunu soylediler, fakat ben yine de guvenmiyorum.

ev dort katli, depremin yapisina da bagli ama ilk en alt kat cokuyor diye okudum. ben simdi deprem aninda kendimi apartmandan disari atarim diye planladim (kapim apartman kapisina cok yakin) ama yedi siddetindeki depremde hareket edilebiliyor mu ki? hareket edilemiyorsa bosuna yurumeye calismayayim, guvenli bolgeye geceyim.

not: 99 depreminde bes yasindaydim ( kocaeli'nde ) , sarsintiya uyanip aglamisim ve evdekiler oyle kalkmis ama o ani hatirlamiyorum.
7.2 şiddetindeki düzce depreminde düzcedeydim. ilkin yerimden kıpırdamadım, bi ara şiddeti azalır gibi geldiğinde olduğum yerden kalkayım dedim yere düştüm. annem ve kardeşim direkt koridora fırladılar çıkışa doğru ama onlar da ilerleyemedi. koridor duvarları tabiri caizse dövdü bunları.


pide
(29.09.19)
izmit depreminde ordaydim. dayim kapiya yakindi ve kosayim derken kendisini cok alakasiz yerdeki balkon kapisinda bulmustu. ki muhtemelen kapiyi acamazsin, sikisiyor.


brkylmz
(29.09.19)
yerinden hareket bile edemiyorsun. dün gibi hatırlıyorum. yatakta doğruldum ama hareket edememiştim.


ozdek
(29.09.19)
99 depreminde İstanbul Fatih'te odamdaydim. Yataktan zar zor kalkıp oda kapısına 3 adımda geldim ama kapıyla birlikte odada dönmeye başladık. Kapı kilidi açılmadı ancak deprem durunca kapıyı acabildim. Yürümek çok kolay olmayabilir.


Çok ölçüt değil ama son denizli depreminde (5 kusur olan yazın) deprem bölgesinde dışarıda evin önündeydim. Müstakil ev bahcesi, çardak gibi bir şeyin altında ayaktayım. Hareket edemedim. Sağlam da sallandı. Üzerime düşse kesin kafam yarılır öyle söyleyeyim size. Yine de kipirdayamadim.


westblack
(29.09.19)
Deprem olurken yurumek zor zanaat.


msb
(29.09.19)
tabii yikimlar deprem sirasinda olur. deprem biter bitmez olmaz herhalde. ben depreme evde yakalanirsam ve ev yikilirsa kacisim yok. o zaman guevnli hayat ucgeni olusturayim kendime.

hepinize tesekkur edeyim, hayirlisi olsun.


Yıkım deprem sonrası da olabilir hiç daha artçı deprem falan olmadan ya da ilk gelen artcida da yikilabilir. Bence deprem durunca güvenli bir alana cikmalisiniz.


S dalgası gelene kadar kaçabiliyorsan ki o da kabaca 5-7 saniyedir, kaç. Ama kaçmaktan kastım apartmanı terk etmek.

7-8 saniyede çıkamıyorsan en ağır ve yüksek eşyanın yanına en küçük hale gelecek şekilde çök. Deprem bittiği an kaç. Büyüklük ne olursa olsun. Tüm depremlerden sonra evi terkedip apartmana bir bakın.


valentinov
(29.09.19)
(3)

Zorlu Center'a giden biri arabayi nereye park etsin?

Yarin Zorlu Center'a gidecegim ve uzun sure orada olacagim. Otopark ucreti fazla orada. Arabami nereye park edip Zorlu'ya gitmemi onerirsiniz? Etrafta Mecidiyekoy, Levent vs var zaten kalabalik degil mi? Levent Metro'nun oralardaki villalarin arasina park edip tekrar metroyla Zorlu'ya mi gitsem? Ya
Yarin Zorlu Center'a gidecegim ve uzun sure orada olacagim. Otopark ucreti fazla orada. Arabami nereye park edip Zorlu'ya gitmemi onerirsiniz? Etrafta Mecidiyekoy, Levent vs var zaten kalabalik degil mi? Levent Metro'nun oralardaki villalarin arasina park edip tekrar metroyla Zorlu'ya mi gitsem? Ya da daha kolay bir oneriniz var mi?

Oglen vakitleri oraya gidecegim.
Özdilek Park var, orada otopark ücretsiz idi. En yakındaki beleş otopark orası olması lazım.


roket adam
(22.09.19)
Özdilek mantıklı. Ya da daha yakını, Zincirlikuyu köprüsü arkasında Akbank Akademi var. Orada bir otopark var tek katlı. Ücretsiz nedense. Arabanızı arkaya koyun, bir de telefon bırakın. Yeterli. Herkes telefon bırakıyor zaten. Haritalar’a Akbank Akademi yazarsanız bulursunuz.

Ama Özdilek de doğru bir karar olur.


birdenbire
(22.09.19)
Kalyon’da 2 saat ücretsiz diye biliyorum


Lucidream
(23.09.19)
(1)

ilkokulda okula gitmeyen cocuklar disaridan okuyabiliyor mu?

mesela hastaligi sebebiyle birinci sinifa baslayamayan bir cocuk okul acigini nasil kapatiyor? disaridan okuma gibi bir sey var mi?
mesela hastaligi sebebiyle birinci sinifa baslayamayan bir cocuk okul acigini nasil kapatiyor? disaridan okuma gibi bir sey var mi?
Evde eğitim diye bir olay var. Öğretmenler evine giderek ders veriyor


üğpoıuy
(09.09.19)
(6)

is sagligi ve guvenligi belgesi nerden alabilirim?

hastanede staj yapmam icin is sagligi ve guvenligi egitimi aldigima dair belge almam gerekiyormus. bu belgeyi is guvenligi egitimi veren birisinden alabiliyor muyuz? veya nasil bir kurumdan aliyoruz?okulum vermiyor.
hastanede staj yapmam icin is sagligi ve guvenligi egitimi aldigima dair belge almam gerekiyormus. bu belgeyi is guvenligi egitimi veren birisinden alabiliyor muyuz? veya nasil bir kurumdan aliyoruz?

okulum vermiyor.
hastane kendisi vermiyor mu ya? staja başlarken fabrikalarda 1 2 saatlik isg eğitimi verirler


glamdr1ng
(09.09.19)
Hastaneye stajyer olarak girerken veriyor olmaları lazım. Hastane içinde daimi uzman yoksa hizmet aldıkları osgb üzerinden işi götürürler.
Hastaneye sormakta fayda var uzman burada değilse eğitim için hangi osgb ile çalışıyoruz gibisinden. Yasal yükümlülüğü çünkü.


bokmuhendisi
(09.09.19)
hastane vermiyor sordum bugun, okul verecek diyor ama okul da vermiyor.


Osgb den alacaksın


westblack
(09.09.19)
hastane işe girenlere nereden aldırıyormuş? onu sor oraya git.


glamdr1ng
(09.09.19)
Notmalde hastanenin zorunlu olarak tuttuğu osgb firması olması lazım. Onlar verir.

Bu yasal zorunluluk, isg uzmanı barındırmak zorunda hastane. Stajyersiniz diye işi yokuşa sürüyorlar anlaşılan. Bizim inşaat firmasında kendi isgcilerimiz veriyordu o eğitimi stajyerlere.

Hepsini kabul ediyorlarsa parası mukabilinde herhangi bir osgb den eğitim alın. Belge veriyorlar eğitim sonunda ya da sonraki günlerde


filipis
(09.09.19)
(3)

yasli kadin psikolog ariyorum

yasi ileri olan kadin bir psikolog ariyorum, bildiginiz varsa paylasabilir misiniz?
yasi ileri olan kadin bir psikolog ariyorum, bildiginiz varsa paylasabilir misiniz?
Ferhunde öktem


curukturpkokusu
(25.08.19)
Hangi sehir


cedex
(26.08.19)
@istanbul


(4)

cilt kanseri icin cildiyeci/onkolog tavsiyesi

merhabalar, annemin yuzunden bir 'ben' var. bu ben son bir senedir cikan, buyuyen, renk degistiren bir ben. cerrahpasa tip fakultesi poliklinik'e gore pataloji yapilmadan anlasilabilecek bir sey degil bu. annem de yuzunde iz kalacagi icin hemen ameliyat olmak istemedi.baska doktorlara daha gostermek
merhabalar,

annemin yuzunden bir 'ben' var. bu ben son bir senedir cikan, buyuyen, renk degistiren bir ben. cerrahpasa tip fakultesi poliklinik'e gore pataloji yapilmadan anlasilabilecek bir sey degil bu. annem de yuzunde iz kalacagi icin hemen ameliyat olmak istemedi.

baska doktorlara daha gostermek istiyoruz. onerdiginiz cildiyeci var midir? en azindan onkoloji alaninda da uzman olan birisi.
onkoloji konusunu bilmiyorum da, şu hoca arkadaşımın yüzünde çıkan iltihaplı yaraları tedavi etmişti, bir bakın isterseniz:

www.acibadem.com.tr


opucuk baligi
(21.08.19)
Cilt kanseri olduğu kesin mi ki?biyopsi yapilmamis daha.


kreatin
(21.08.19)
onkolog da patalojiye göndermeden bir şey diyemez. yani anlayabilir ama teşhis koyamaz. geç kalmayın acilen işlemi yaptırın


oscar
(21.08.19)
Evet kesin değil ama şüpheleniyorlar, biyopsi yapılmasını istemedi annem yüzünde iz kalır diye.


(7)

Bir diyetisyene ne sormak isterdiniz?

Merhaba, Diyetisyen bir arkadasim Youtube kanali icin bazi videolar cekmek istiyor. Bunun icin izleyicilerin diyetisyenlere sormak istedigi sorulara gore kurguyu sekillendirecekler.Beslenme ve spor hakkinda bir diyetisyene ne sormak isterdiniz?
Merhaba,

Diyetisyen bir arkadasim Youtube kanali icin bazi videolar cekmek istiyor. Bunun icin izleyicilerin diyetisyenlere sormak istedigi sorulara gore kurguyu sekillendirecekler.

Beslenme ve spor hakkinda bir diyetisyene ne sormak isterdiniz?
neden piyasada yüzlerce bakteri türü içeren prebiyotik yoğurt tozları yok ?
üretimi o kadar zor mu ?


İstediğimiz kadar içki içip diyet yapmanın bir yolu var mı? Diyetteki bir insanın alkolle ilişkisi nasıl olmalı?


fragile lady
(18.08.19)
Şeker hastalarının (tip2) beslenme programında hunharca ekmek varken insülin direnci olan hastalarda neden glisemik indeks esaslı bir beslenme programı veriliyor? Aradaki farkın sebebi nedir?

İdeal kilo nedir? Bunun belirlenmesinde vki hesaplamasını esas almak ne kadar doğru?

@asdlindasorunumpsikolojik öyle tozlar var bu arada hem kefir hem yoğurt için üstelik, benim de diyetisyenim önermişti vaktiyle.


bokmuhendisi
(18.08.19)
Bu olay kafama hiç yatmamış olsa da çevremde bunu iddia eden ve sonuçlarını görebildiğimiz için soruyorum baştan belirteyim.

Planlı gebelikler için gebelik öncesinde belirlenen beslenme programı ile bebeğin zeka seviyesi cinsiyeti vb gibi özelliklerinde belirleyici olmak mümkün mü?


bokmuhendisi
(18.08.19)
Migren ve beslenme ilişkisi.


Phoebe
(18.08.19)
Tam bi bilgim yok ama şöyle bişey duymuştum, kişiye özel mineraller-besin değerleri vs. ölçülüyomuş ve o kişinin hangi besinlere ihtiyacı olduğu, hangisinin vücuduna iyi gelmediği tespit edilip buna göre bi diyet veriliyomuş. Bu sadece diyet değil ömür boyu nasıl beslenmesi gerektiğini de gösteriyomuş.
Mesela sizin vücudunuz magnezyumu hiç tutmayan bi yapıdaysa onu tespit edip yeşil yapraklı sebze yemenizi söylüyor.
Sindirim sorununuz varsa et yemenizi önermiyor vs.
Böyle bişey var mı, varsa sağlıklı mı?


megalomaniac
(18.08.19)
Ketojenik diyet, oruc - aralikli oruc ve bagirsak sagligi bence herkesin derin bilgi sahibi olmasi gereken konular


kassiopeia
(18.08.19)
(4)

Arabanın yedek anahtarını iptal edebilirler mi?

Selamlar, İkinci el araba aldım. Yedek anahtar eski sahibinde kaldı ve alabilecek durumum da yok.Tabii içim de hiç rahat değil, o yedek anahtarı kullanılmaz hale getirtmem gerekiyor.Araba yedek anahtar yapanlar arabanın beyninden yedek anahtar kullanımını iptal edebiliyor mu?Bunu iddia ettiler bana
Selamlar,

İkinci el araba aldım. Yedek anahtar eski sahibinde kaldı ve alabilecek durumum da yok.

Tabii içim de hiç rahat değil, o yedek anahtarı kullanılmaz hale getirtmem gerekiyor.

Araba yedek anahtar yapanlar arabanın beyninden yedek anahtar kullanımını iptal edebiliyor mu?
Bunu iddia ettiler bana ama buraya sormak istedim daha önce yaptıran var mı bu işlemi?
ettirilebiliyor evet, servise danışın.


nuisance
(04.08.19)
bazı yedek anahtarlar arabayı çalıştırmıyor sadece kapıları açıyor bilginiz olsun.

ayrıca neden alamıyorsunuz?


respect
(04.08.19)
Aracınızda immobilizer varsa serviste yeniden kodlama yaptırıp eski yedek anahtarı -kısmen- işlevsiz hale getirebilirsiniz. Eski yedek anahtar kapıların kilidini açar ama motoru çalıştırmaz. Siz de yeni yedek anahtar yaptırıp yeni yaptırdığınız kodlamaya göre kodlatırsanız sizin de yedek anahtarınız olur ve hem lilit açarken hem de motor çalıştırırken kullanabilirsiniz.

Ancak eski anahtar kapıları da açmasın derseniz komple kilit ve kontak sistemini değiştirmeniz gerekir. Bu da markaya göre değişmekle beraber minimum 1000tl civarı olur.


md11
(04.08.19)
kasko'da genellikle yılda 1 ücretsiz anahtar değişimi kapsamda olur.


(1)

eğitim ve araştırma hastanesi randevu

Üstte duyuruda açmıştım, Annemin yüzünde git gide büyüyen bene benzer bir siyah leke var Sanırım araştırma hastanesine gitmek en mantıklısı. En kısa sürede İstanbul’da bir araştırma hastanesinden nasıl randevu alabilirim? Teşekkürler şimdiden.Online ve 182’de randevu yok görünüyor.
Üstte duyuruda açmıştım,

Annemin yüzünde git gide büyüyen bene benzer bir siyah leke var

Sanırım araştırma hastanesine gitmek en mantıklısı. En kısa sürede İstanbul’da bir araştırma hastanesinden nasıl randevu alabilirim?

Teşekkürler şimdiden.

Online ve 182’de randevu yok görünüyor.
uugulamada alarm kurun bosluk olunca haber veriyor. hicbir hastahanede yer yok mu?


000000
(14.07.19)
(2)

Annemin yüzünde git gide büyüyen bir ben

Merhaba, Annemin son aylarda yüzünde git gide büyüyen koyu renkli ben gibi bir leke var. Aslında sivilce gibi biraz içinde sıvı var gibi ama koyu renkli. Baya endişelendim, ne olabilir ki bu?
Merhaba,

Annemin son aylarda yüzünde git gide büyüyen koyu renkli ben gibi bir leke var. Aslında sivilce gibi biraz içinde sıvı var gibi ama koyu renkli.

Baya endişelendim, ne olabilir ki bu?
Doktora gidin en kısa zamanda


Bir dermatologdan randevu alın. Aklınızda kalacağına patoloji laboratuvarında kalsın.


Mirket
(14.07.19)
(2)

Videodaki adamın sigara paketini nasıl yok edebilirim?

Merhaba, Şu kare aslında bir videodan. Görüntüdeki adamın cebinde bir sigara paketinin ucu var. Onu nasıl yok edebilirim videoda?
Merhaba,

Şu kare aslında bir videodan. Görüntüdeki adamın cebinde bir sigara paketinin ucu var. Onu nasıl yok edebilirim videoda?
çoktan etmişsin, haberin yok. hatta videoyu komple yok etmişsin


çare after effects. ama videoyu görmeden yöntem belirtemem.


ayyas rapido
(14.07.19)
(9)

İçinde kurt mitolojisi geçen filmler

Kurtların evcilleştirilmesi,Kurtların insanlarla ilişkileri,Doğada kurt arkadaşlığı vb olaylar geçen filmler arıyorum. Yerli, yabancı olabilir.
Kurtların evcilleştirilmesi,

Kurtların insanlarla ilişkileri,

Doğada kurt arkadaşlığı vb olaylar geçen filmler arıyorum. Yerli, yabancı olabilir.
white fang ve the grey ilk aklıma gelen filmler.


Eight below.


Amaranta ursula
(09.07.19)
Yenilerden Alpha var. Eskilerden Survivre avec les loups ve La jeune fille et les loups fena değildi.


doğrudan bu film geldi aklıma ama izlemediğim için tam istediğin gibi mi bilemeyeceğim.

www.imdb.com


Elbette ki Tarkan ! Daha kurtlu bir hikaye aklıma dahi gelmiyor


burka
(09.07.19)
wolf's rain
wolf totem
wild (2016)


zihuatanejo
(09.07.19)
Loup


'
(09.07.19)
Wild demeye gelmiştim benden başka izleyen varmış :)
www.imdb.com


karanlik ve aydinlik


eindaclub
(10.07.19)
(2)

kralın bir sürü karısının olduğu ama onun başkasını sevdiği film

Bir kral var ya da imparator, bir sürü karısı var bu kralın. Saraya çocuk bakıcısı mı ne alıyorlar, o kadına aşık oluyor. Çünkü diğer kadınlar ona itaat ederken bu aşık olunan kadın bunlara karşı geliyor, bir karakteri var. Bu film hangi film?
Bir kral var ya da imparator, bir sürü karısı var bu kralın. Saraya çocuk bakıcısı mı ne alıyorlar, o kadına aşık oluyor. Çünkü diğer kadınlar ona itaat ederken bu aşık olunan kadın bunlara karşı geliyor, bir karakteri var.

Bu film hangi film?
www.imdb.com bu mu?


ekaterina
(08.07.19)
film degil ama (bkz: muhtesem yuzyil) ???


crucio
(08.07.19)
(3)

video editing, 3dmax icin bilgisayar

merhabalar, video editleme, 3dmax gibi programlari kullanmak icin bir labtop arayisindayiz.butcemiz max 8 bin tl.ikinci el mac book pro alsak nasil olur?ya da eski nesil sifir bir mac book pro alabilir miyiz?ya da baska bir alternatif oneriniz var mi?
merhabalar,

video editleme,
3dmax gibi programlari kullanmak icin bir labtop arayisindayiz.

butcemiz max 8 bin tl.

ikinci el mac book pro alsak nasil olur?
ya da eski nesil sifir bir mac book pro alabilir miyiz?
ya da baska bir alternatif oneriniz var mi?
8 bin tl'ye video editing, 3dmax olmaz ne yazık ki hele macbook pro ile hiç olmaz ne yazık ki


bu bütçelere kullanacağın o programlardan düzgün performans alabileceğin makina kalmadı maalesef. senin yerinde olsam pc toplardım veya alabileceğim en yüksek ekran kartlı, ssd'li ve ram'li laptopu almaya çalışırdım. mac ile hiç uğraşma. şöyle düşün 5 arkadaş karnınız aç 100 TL paranız var. nusrete giderseniz 1'iniz doyar 4'ünüz aç kalır. dönerciye giderseniz 5'iniz de doyarsınız. Apple, mac iyi hoş insanın alası geliyor tabi ama gerçekten işe yarar bir şey için 15.000 çıkarman lazım. o yüzden pc.


mutantking
(28.06.19)
mocha pro kullancak mısın? neyse eğer kullanacaksan kullanma, mocha pro için bi pc topladı arkadaş geçen, 4 tane son model ekran kartı + 128gb ram + çift işlemci + bi dünya ssd aldı adam. ben demiştim ama bu işte bi terslik var diye, macbookpro kullanıyorum en üst model, 15 saniyelik videoyu bile editleyemiyorum niye olmuyor diye, meğerse bu yüzdenmiş :)


Fodera
(28.06.19)
(5)

Çadırlı kamp alanı - İstanbul yakınları

Beş kız arkadaş gideceğimiz, İstanbul’a yakın bir kamp alanı arıyoruz. (Çanakkale de olur)Haftasonu insan istilasına uğramayan bir deniz kenarı\orman içi olsa Harika olur. Bir de çadırı orda da kiralama seçeneğimiz olursa tadından yenmez.
Beş kız arkadaş gideceğimiz, İstanbul’a yakın bir kamp alanı arıyoruz. (Çanakkale de olur)

Haftasonu insan istilasına uğramayan bir deniz kenarı\orman içi olsa Harika olur.

Bir de çadırı orda da kiralama seçeneğimiz olursa tadından yenmez.
çadır kiralama yok ama iğneada dan yeni geldim. bomboş ve ucuzdu.


paudi
(09.06.19)
www.facebook.com 5 kız ve çanakkale dediğiniz için bu link'i verdim, gitmedim hiç.


selam
(09.06.19)
Çanakkale'de poseidon camping var, yatakli çadırları var gitmedim bir sey diyemem ama ilk firsatta gitmeyi düşünüyorum


Bayramın ikinci günü arkadaşlarla uçmakdereye gittik. paraşütçülerin orayı tavsiye ederim.

edit:eğer çadır kiralayacaksanız sanırım mokamp diye bir yer var orası kiralıyor olabilir.


enesra
(09.06.19)
Ben de iğneada demeye geldim, sakin ve güzel.


(1)

Avcılar’da kahvaltılık mekan

Merhaba, Avcılar metrobüs durağının oralardayız. Burada güzel orta yaşlı amcayla gidilecek kahvaltı mekanları önerebilir misiniz?Teşekkürler.
Merhaba,

Avcılar metrobüs durağının oralardayız. Burada güzel orta yaşlı amcayla gidilecek kahvaltı mekanları önerebilir misiniz?

Teşekkürler.
1 durak sonra pelikan mall mado var yok acik hava olsun dersen taksiyle sahile in


steward
(04.05.19)
(4)

Onedio tarzı bilgili siteler, İngilizce veya Türkçe

Bildiğiniz siteler var mı Onedio formatında?Siteler sadece eğlence ve haber amaçlı olmasa da olur, bilimsel haberlerin paylaşıldığı bir düzenek de olabilir.Bildikleriniz varsa paylaşabilir misiniz?
Bildiğiniz siteler var mı Onedio formatında?

Siteler sadece eğlence ve haber amaçlı olmasa da olur, bilimsel haberlerin paylaşıldığı bir düzenek de olabilir.

Bildikleriniz varsa paylaşabilir misiniz?
Onedio'nun içeriklerini aldığı BuzzFeed, Cracked ve BoredPanda var. Türkçe olarak Listelist vardı sanırım. Bi de reddit de sayılabilir tam aynı mantıkla olmasa da.


nundu
(30.04.19)
onedio bilimsel veya bilgili site ise yandık zaten :) kendileri cringe dio olur ancak.Bütün ahmak editör ve topluluğu içinde bulunduran saçma sapan bir platform.Arkadaşın dediği gibi içerikleri buzzfeed vs. platformlardan araklıyorlar.


stillalive
(30.04.19)
Buzzfeed zaten Onedio’nun içerik aşırdığı esas site. Onun dışınsa Bored Panda var. Eğer bilimsel bir şeyler öğrenmek istiyorsan Quora kullan ya da Reddit’e takıl. Geyiğin esas kaynağı da 4chan’dir ama burası tr’de engellenmiş durumda.


cemallamec
(30.04.19)
(8)

Şu arabalardan hangisini almalı?

Arkadaşlar filtreleye filtreleye bu hale geldim. Araba LPG’li olmalı. 100 km’den yüksek olmasın dedim. Beni sanayiye götürmesin istiyorum çünkü kadınım, arabadan da anlamıyorum kazıklanmaktan vs korkuyorum. Az yaksın istiyorum. Siz ne dersiniz?https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ogr
Arkadaşlar filtreleye filtreleye bu hale geldim.

Araba LPG’li olmalı.
100 km’den yüksek olmasın dedim.
Beni sanayiye götürmesin istiyorum çünkü kadınım, arabadan da anlamıyorum kazıklanmaktan vs korkuyorum.
Az yaksın istiyorum.

Siz ne dersiniz?

www.sahibinden.com

www.sahibinden.com

www.sahibinden.com

www.sahibinden.com
ben oyumu fiesta'dan yana kullanırım. en diri duranı o.


reanarchy
(26.04.19)
ben oyumu siyah pejo'dan yana kullanırdım. hem multimedyalı hem bluetoothlu ve hem de geri görüş kamerası var. park ederken rahat edersiniz.
o olmadı fiesta olabilir. arkadaşın söylediği gibi içlerinde en diri olan o.


kitik
(26.04.19)
sırasıyla

fiesta
yaris
almam
almam


otopsicocugu
(26.04.19)
Linkleri koydum.


yaris, japon arabaları daha az sorun çıkarır diye biliyorum. (sol altta ezik var).
fiesta komple boyalı, sebebini iyi araştırmanız lazım.


g7mor
(26.04.19)
fiesta full boyalı takla atmış olabilir.çok iyi
yaris olabilir ama o da full boyalı sayılır, bunun kazalarını da iyice baktırmak lazım.
3. ve 4. arabada çakmak bile yok diyorlardı, konforsuz araçlar.
bu fiyatlara punto bakabilirsiniz.


fiesta - bu renkte ve bu yaşta bi araç renk sorunu yaşamaz. büyük ihtimalle başına iyi şeyler gelmemiş bi araba. hasar kaydına aldanıp araba bakma çünkü kaskosu olmayan herkes kaza yapınca hepsini cebinden karşılamak zorunda kalıyo. ancak yakıt konusunda bu araçlar gayet makul. daha önce kullanan biri olarak benzinde bile üzmez desem yeridir.

yaris - araç önden ve arkadan dahil kazaya karışmış olabilir veya kadın kullanmış olması dolayısıyla acemiliğini atmış diyebiliriz lakin bu aracı alırsan satarken biraz zorlanabilirsin ama sağlam mı dersen herkesin bildiği üzere japon kalitesi diye bi durum cidden var. bakımlısına denk gelirsen sanayi yüzü göstermez.

206+ - fransız araçlarından uzak dur. en üst segmentte olan araçlarında bile kronik sorunları vardır. bu ister citroen olsun ister renault veya peugeot. fransız araçları için en anlamlı söz kervan yolda düzülür'dür heralde. parçaları çok ucuzdur lakin insanı kanser ederler. hadi bunun için de olumlu bişey söyleyeyim. normalde diğer araçlar şekil ve donanım olarak vereceğin rakamlara bu araçların daha dolusunu ve hoşuna gidenini alabilirsin. daha önce renault megane kullanmış biri olarak fransız arabası adamı usta yapar diyorum. bunlar sıfır alınıp en geç 80-90 binde satılması gereken araçlar. sonrası karanlık...

siyah 206 - takasa açık ilanlara kesinlikle güvenmeyin çünkü sağlam arabanın mutlaka alıcısı bulunurken pert arabanın satıcısı ne olursa olsun da artık elimden çıkarayım düşüncesindedir ve istanbul içerisinde koyu renkte araba alman aracın çok hızlı solmasına sebep olur daha kötüsüyse yazın aracı güneşin altında bırakmak zorunda kalırsan içine girilmez bi halde bulabilirsin.

aşağıdaki araca bi göz atmanı öneririm. öncelikle bu aracın piyasası bu değil. tavanına saksı düşmüş ve adam da fotoğrafını çekip koymuş zaten. ön ve arkadan da darbesi yok ki bu büyük bi kazaya karışmadığı anlamına gelir. diğer bi avantajıysa ne usta konusunda ne de parça konusunda hyundai kullanıcısını üzmez. ayrıca vergisi gayet makul olur ve hatta yakıt konusunda da belki benzinde bile kullanabilirsin.
dezavantajlarıysa söylediğim gibi tavanında boya var ve sen satarken alıcıların bi bölümü bu yüzden bu araçtan uzak durmak isteyebilir. alırsan ilandaki fotoğrafı da alıp saklamayı kesinlikle unutma. diğer bi dezavantajıysa şekli biraz fatiha'yı tersten okumuş gibi lakin bu kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

www.sahibinden.com


not:her ne araç alırsan al aracı otorapor, eft oto ekspertiz türü kurumsal bi yerde ekspertize sokmayı ihmal etme. birde bi bilenle git. ekspertize soksan bile adam sana teknik bi dille durumu anlatacak ve aracı al veya alma demeyecek. buna karar vermesi gereken kişi sen olacaksın. bilmediğin bi konuyuda yorumlayamayacağından sorunlu araç olsa bile anlayamayabilir ve başına büyük ihaleler alabilirsin.


johnnie w lker
(26.04.19)
yerinizde olsam gri pejoyu alırdım. kilometresi düşük, bşaına bir iş gelmemiş, boyası az.

diğerleri epey hasar almış araçlar.


babilbaligi
(27.04.19)
(5)

35 bine kadar araba önerisi

35 bin tl’ye kadar araba bakıyorum, Bu kadar verebilirim ama daha az verirsem daha uygun olur tabii.Park etmesi kolay olsun, Az yaksın (olmazsa LPG taktıracağım)Yolda bırakmasın,İstanbul’da kullanayım.35 bin tl’ye bu istediklerim çok mu?Aldığım arabayı sonradan satabilmek de istiyorum tabii. Bu yold
35 bin tl’ye kadar araba bakıyorum,

Bu kadar verebilirim ama daha az verirsem daha uygun olur tabii.

Park etmesi kolay olsun,
Az yaksın (olmazsa LPG taktıracağım)
Yolda bırakmasın,
İstanbul’da kullanayım.

35 bin tl’ye bu istediklerim çok mu?
Aldığım arabayı sonradan satabilmek de istiyorum tabii.

Bu yolda bana önerileriniz neler?
Yil meselesini de belirtiniz.


baldan kaymak
(14.04.19)
Megane 2 hatchback olabilir. Honda jazz da olabilir. Ama en yeni 2006 model falan geliyor bu paraya.


signore
(14.04.19)
2007 ibiza. Bir önceki arabam. Bende dizel olanı vardı az yakar, her yere girerdi. Daha satılığa çıkarmadan alıcısı vardı.


catch the arrow
(14.04.19)
Civic ya da corolla al. Yolda koymaz az yakar lpg de.


i20 kullanıcısı olarak i20 diyorum. bugün hesapladım, lpg ile 23 kuruş yakıyor.


trajikomix
(14.04.19)
(7)

bu aralar en cok neye karsi duyarli/merhametlisiniz?

mesela hayvanlara yapilan muamele, cocuklara karsi yapilan istismarlar geliyor aklima. sizlere neye karsi duyarli ya da merhametli oldugunuzu dusunuyorsunuz, ozellikle son zamanlarda?duyarlilik ve merhamet arasinda fark var mi bir de?
mesela hayvanlara yapilan muamele, cocuklara karsi yapilan istismarlar geliyor aklima. sizlere neye karsi duyarli ya da merhametli oldugunuzu dusunuyorsunuz, ozellikle son zamanlarda?

duyarlilik ve merhamet arasinda fark var mi bir de?
çocuklara kötü muamaleye.

mesela çöpe atılan bebek haberi okudum bugün, kendi çocuğumun geçen seneki doğumu vs geldi aklıma üzüldüm.


cedex
(07.03.19)
Anlamadigim bir sey var neden "bu aralar" olmak zorunda? Tersini dusunelim. Bir cocuk istismara ugruyor ve bu aralar cocuklara karsi duyarsizim mi diyecegiz?

Bu aralar degil her zaman cocuk, kadin, insan, hayvan, doga konularinda duyarliyim. Duyarli olmada mantik vardir merhamette acima. Acimadiginiz kisiye de duyarli olmaniz gerekir.


Traveler
(07.03.19)
yaşlılara. yalnız yaşlı birisini görünce ağlamak istiyorum, ya da vakit geçirsinler diye yanına torun verilmiş yaşlı görünce de çok duygulanıyorum. bir ara daha çoktu da azaldı.


füt
(07.03.19)
@traveler, haklisin. bu aralar diye sorma sebebim aslinda guncel olan bir sey var oldugunda mi duyarliligimiz artiyor? yani tam olarak senin sorguladigin sey. van depremi oldugunda artan isteklerimiz sonraki donemde olmuyor mesela. ve cocuklara karsi yapilan istismar haberleri arttiginda mi dusunuyoruz aslinda bu konuyu sadece, yoksa hep gundemimizde olan bir sey mi? senin icin hayatinda hep var olan bir seymis mesela, bu guzel bir sey.


Hayvanlara ama sadece bu aralar olan bir şey değil. Genel olarak en merhametli olduğum şey galiba hayvanlar.


ms brownstone
(07.03.19)
hasta olan insanlara. biri hastayım dediğinde, tanımadığım biri dahi olsa, dıştan söyleyemesem de içten geçmiş olsun diyorum. hatta buradan duyuruda soru sorduklarında, cevap veremesem de allah sağlık versin diyorum içimden. eskiden sallamazdım, yaşlanınca insan değişiyor.

merhamet, acı çektiğini veya zorda kaldığını düşündüğün/gördüğün bir canlı için içinden geçen yardım etme isteği. duyarlılık, kendinden başka bir canlının haklarına olan saygının bir göstergesi gibi geliyor. mesela arabayla giderken yağmur yağıyor, kaldırımda duran için su sıçratmamak için yavaşlamak duyarlılık, yağmurda kalmasına gönlünün razı gelemeyip arabaya almak merhamet.


panamera
(07.03.19)
bu aralar yazma sebebin popüler empati sahibi olman. güven alışkanlığın da popüler olanlara karşıdır kesin. çok yaygın bu. ınsanlar algısı kadar empatik. merhamet ve duyarlılık kelimelerinin içi boş ve sınırlı hallerde geçerli.


hasmetizm 2046
(07.03.19)
(1)

Apple’ın Amerika’daki eğitim indirimi ne kadar?

Her daim oluyor mu bu eğitim indirimi?Yüzde kaç indirim yapıyorlar? Websitesinden bakmayı beceremedim.
Her daim oluyor mu bu eğitim indirimi?
Yüzde kaç indirim yapıyorlar? Websitesinden bakmayı beceremedim.
her zaman olmuyor. agustos eylul gibi okullar baslamadan once oluyor genelde. bir de sanirim ocakta oluyordu donem arasinda ama bundan emin degilim. %10'du sanirim


crucio
(18.02.19)
(3)

Amazon(USA) veya Apple(USA)’dan Türk kartıyla alışveriş

Şimdi ben Türkiye’deyim,Amerika’dan benim için iPad getirecek birisi var, Amerika’da şu an.Bir banka hesabım var içinde dolar olan ama Türk bankası. Bu bankayla Amazon Amerika veya Apple Amerika’dan bir ürün satın alıp kartla, Amerika’daki kişiye gönderebiliyor muyum?Onun adına almalıyım değil mi ka
Şimdi ben Türkiye’deyim,

Amerika’dan benim için iPad getirecek birisi var, Amerika’da şu an.

Bir banka hesabım var içinde dolar olan ama Türk bankası. Bu bankayla Amazon Amerika veya Apple Amerika’dan bir ürün satın alıp kartla, Amerika’daki kişiye gönderebiliyor muyum?

Onun adına almalıyım değil mi kargoyu teslim etmeleri için?
Bir de Türkiye bankası kartıyla Amerika’daki websitelerinden alışveriş yapılamıyor diye bir şey vardı, kalktı mı o?
yıllar önce yaptım. herhalde hala öyledir. Tabii kredi kartın yurtdışı alışverişlere açık olması lazım.Bankanın sitesine girip nasıl açılacağını öğrenirsin zannedersem.


faik abi
(17.02.19)
apple sitesinden ürünü alacaksınız ve pick up yapacaksınız. pick up kişi kısmına da teslim alacak kişinin bilgilerini gireceksiniz. o kişi de kendi pasaportu ile gidecek ve cihazı teslim alacak. pick up yaparken telefon numarası da soracak, teslim alacak kişinin nosunu yazın, ona mesaj atacaklar.

kargo yapacaksanız da yine teslim alacak olarak o kişiyi yazın, kartınız belki çekmeyebilir. o durumda da bankayı arayıp arkadaşınızın kalacağı otelin adresi fln yapın bankadaki adresinizi geçici olarak. işlemden sonra değiştirrirsiniz


oscar
(17.02.19)
Dolar olan hesabınızla yurtdışından alışveriş yaparken kuru önce Türk lirasına sonra tekrar dolara çeviriyor, banka baya kur farkı koyduğu için zarar edersiniz. Bazı bankalarda dolar hesabıyla alışveriş yaptırmıyor, mutlaka sorun.

Ben Garanti Bankası’nın kredi kartını dolarla alışveriş yaptırmaya açtırmıştım. Dolar üzerinden parayı çekti, borcumu dolar üzerinden ödedim. En karlısı bu oluyor. Kredi kartınızla bu mümkünse bunu yapın.


(1)

Davranış Bilim. Enst. öğrenci indirimi?

Davranış Bilimleri Enstütüsü terapi için öğrencilere indirim yapıyor mu? Yapıyorsa ne kadar?
Davranış Bilimleri Enstütüsü terapi için öğrencilere indirim yapıyor mu? Yapıyorsa ne kadar?
Arayıp sorabilirsiniz.

Emre hoca muhtemelen öyle bir şey eklemiştir diye düşünüyorum.


westblack
(13.02.19)
(3)

Puk kodunu bilmediğim hattı nasıl açarım?

Patronun bi hattı var kendi üzerine, puk kodundan dolayı hat bloke olmuş. Hatta ulaşmak istiyoruz, patronu en az sürede uğraştırarak hattı açmam lazım. Nasıl yapabilirim?
Patronun bi hattı var kendi üzerine, puk kodundan dolayı hat bloke olmuş. Hatta ulaşmak istiyoruz, patronu en az sürede uğraştırarak hattı açmam lazım. Nasıl yapabilirim?
Müş. Hizmetleri veriyor ama hat sahibi araması lazım. İmkansızsa kendi hattın için arayıp hangi bilgileri istediğini öğren, sonra patron için gerekli bilgileri öğrenip sen arayabilirsin


karayel
(12.02.19)
sim kartı çıkarın. üzerindeki seri noyu call center yanıt sistemine girince otomatik verir puk'u


asi 1903
(12.02.19)
turkcell'de mesela internet şifresiyle girince puk bilgilerini görüntüleyebiliyosun site üzerinden. internet şifresini biliyosan ordan bakabilirsin.


spirit crusher
(12.02.19)
(4)

Tahtakale’deki ‘toptancılar’ ürünleri nereden alıyorlar?

Tahtakaleden eskiden toptan ucuz fiyattan ürün alınıyormuş galiba, ama artık Tahtakale’de fiyatlar öyle aman aman ucuz değil. Peki ticaret yapmak isteyen insanlar ürünleri neredn satın alıyorlar toptan fiyatına?
Tahtakaleden eskiden toptan ucuz fiyattan ürün alınıyormuş galiba, ama artık Tahtakale’de fiyatlar öyle aman aman ucuz değil.

Peki ticaret yapmak isteyen insanlar ürünleri neredn satın alıyorlar toptan fiyatına?
Tahtakaledekiler çinden getiriyorlar konteyner ile.


efruz
(10.02.19)
üreticilerden.


babilbaligi
(10.02.19)
Istoca bakabilirsiniz


all girls dream
(10.02.19)
Cin'den ithalat ile.


stavro
(12.02.19)
(3)

sanatçıların instagram’daki tripodu

Böyle resim yaparlarken yukardan onları kamera çekiyor, o kemarayı tutturdukları tripodun özel bir ismi var mı? Ya da neye göre almak gerekiyor? Neye dikkat etmek gerekiyor bir sanatçı resim yaparken üstten bir kameranın onu sabit şekilde izlemesi için?
Böyle resim yaparlarken yukardan onları kamera çekiyor, o kemarayı tutturdukları tripodun özel bir ismi var mı? Ya da neye göre almak gerekiyor? Neye dikkat etmek gerekiyor bir sanatçı resim yaparken üstten bir kameranın onu sabit şekilde izlemesi için?
Deveboynu tripod.


angelus
(08.02.19)
neye göre almak gerekiyor?

1 boom'un uzunluğu yani tripod ile kamera arası mesafe ne kadar olacak?

2 ne kadar yük taşıyacak? yani kamera, lens ve kullanıyorsan filtre seti.(video kameralar için filtre setleri büyük oluyor biraz.)

hayyamdan bak, manfrotto falan alırsan verirsin 10-15k


killerbee
(08.02.19)
eğer sadece 1 noktada durup sabit bir yeri çekeceksen tavandan çekim aparatı diye arattır.

bunu tavana takarsın, makinayı da oraya takarsın, sonra çeşitli uzaktan kontrol metodları ile kontrol edersin.

mesela nikonların yazılımı var ve kablo ile bağlanıyor, yeni makinalar wifi ve bluetooth ile kontrol edebilir. yani makinaya elini sürmeden bir arabirim vasıtasıyla telefon, bilgisayar ayarlar kullanırsın.


killerbee
(09.02.19)
(15)

Bi ahşap oyuncak firmanız olsa?

Adını ne koyardınız?Böyle doğal oyuncaklar yaptığınız, doğal ahşap oyuncak evler yaptığınız bir oyuncaksınız ve atölyeniz var. Adı ne olsa güzel olurdu?Atölyenizin duvarları da tatlı bi pembe olsun hadi :)
Adını ne koyardınız?

Böyle doğal oyuncaklar yaptığınız, doğal ahşap oyuncak evler yaptığınız bir oyuncaksınız ve atölyeniz var.

Adı ne olsa güzel olurdu?

Atölyenizin duvarları da tatlı bi pembe olsun hadi :)
Gepetto usta.


a summer day
(07.02.19)
masif


late viper
(07.02.19)
Cevap soruda saklı. Oyuncak evler.


Benim de aklıma direkt Gepetto geldi.


ahşap yontulur oyuncak olur,tescilini de yontucak konur.

p.s. biraz şiirsel oldu


jactantia
(07.02.19)
woody.


velvetmorning
(07.02.19)
tahtacık


balik kraker
(07.02.19)
Duvarları pembe olan atölyede üretilen şapşik ahşap oyuncaklar

edit: :)


Şapşik güzel olurdu bana kalsa ama biraz da müşterilere kalsın :)


takatuka


balik kraker
(07.02.19)
Ah oy !


insomnia
(07.02.19)
gepetto da telik çıkma ihtimali çok yüksek. trademark alınmıştır.

sağlıklı doğal çağrıştıran kelimeler kullanın.


oscar
(07.02.19)
Hayal evi-hayalperest


brnbrs
(07.02.19)
ben olsam "oyum evi" ismi koyardım. hem oyma (ahşap oyma) sebebiyle işi tanımlıyor hem de "oyun" kelimesine yakın. marka olarak da alınmamış henüz :)


shadowfollower
(08.02.19)
yontulmuşlar olabilir.


since1907
(08.02.19)
(1)

alibaba'dan urun alirken vergi

merhaba, bir hobi magazasi icin buradan urun aldirsak, ne kadar vergi odeyecegimizi nasil hesapliyoruz?tesekkurler.
merhaba,

bir hobi magazasi icin buradan urun aldirsak, ne kadar vergi odeyecegimizi nasil hesapliyoruz?

tesekkurler.
gumrukvergisi.hesaplamasistemi.com

alacağınız ürün mevzuattaki sınırın altındaysa vergi ödemezsiniz. ancak sınırın üstündeyse, ürününüz geldikten sonraki ödeyeceğiniz tutarı bu siteden öğrenebilirsiniz. ancak sitenin doğruluğu ve kesinliği hakkında bilgiye sahip değilim.


lan ben geldim
(04.02.19)
(3)

midi veya set ustu firin onerisi

annem istiyor.duzgun bir marka olabilir, max 600 tl butcemiz var.mini degil de midi olursa iyi olurmus.yakin zamanlarda alip memnun kaldiginiz urunleri paylasir misiniz?
annem istiyor.
duzgun bir marka olabilir, max 600 tl butcemiz var.
mini degil de midi olursa iyi olurmus.

yakin zamanlarda alip memnun kaldiginiz urunleri paylasir misiniz?
arçelik iyidir.


sutlu nescafe
(04.02.19)
Beko, bi 8 yıl olmuştur alalı.


simfer'den şaşmayın fırında. türkiye'de çok bilinmez ama dünyada fırın işinin en tepelerindedir.


exquake
(05.02.19)
(6)

direksiyon sınavı günü raporlu olursam?

Pazar günü direksiyon sınavım var, o gün hastaneden raporlu olursam, sınava girmezsem, sınav hakkımı kaybeder miyim? Diğer aydaki sınavdan ücretsiz yararlandırırlar mı beni acaba?
Pazar günü direksiyon sınavım var, o gün hastaneden raporlu olursam, sınava girmezsem, sınav hakkımı kaybeder miyim? Diğer aydaki sınavdan ücretsiz yararlandırırlar mı beni acaba?
Ücretsiz yararlandırmazlar ama sınav hakkın yanmaz.
Üzerinden zaman geçmeden Pazartesi günü raporunu kursa götür, yazı yazsınlar milli eğitime hak tanımlanır.
Sınav harcı için yapacak bir şey yok maalesef.


mutekebbir
(28.12.18)
Pazartesiye bırakmayın. Raporu kursa hemen verin ki sınav günü mem yetkilsine verip işlensin.


goodman
(28.12.18)
@goodman; öyle bir şey yok.
İlk iş günü dilekçe ile rapor yetkiliye öyle sunulur.
Sınava giremeyecek durumda olan birbirinin raporunu sınav günü götürmesi fazla garip olmaz mı sizce de?

Önemli olan raporun sınav günü olması ve üzerinden zaman geçmeden kursa verilmesi gerisi kursta.


mutekebbir
(28.12.18)
bana işimi mi öğretiyorsunuz? ben makul yolu söylüyorum. normalde bugün üst yazı ile verilmesi gerekirdi kurs tarafından. Sınav günü tabletten girmedi diye işaretlenecek, meb de onay verince uğraşır durur. Raporun fotokopisini sınav günü kurs yetkilisi sunsun ki raporu işlesinler


goodman
(28.12.18)
@goodman; evet.
Öncelikle Pazar günü sınava giremeyeceğine dair alınacak olan rapor bugün nasıl temin edilebilir?
Cumartesi günü bu rapor kime teslim edilebilir?

Sınav yürütme komisyonu sınavı yapar, kaldı, geçti, girmedi diyerek Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirir.
Sınava girmeyen aday hakkında sürücü kursu ilk iş günü raporu milli eğitim müdürlüğüne üst yazı ile bildirir. İlçe milli eğitim müdürlüğü de bu yazıyı il milli eğitim müdürlüğüne bildirir.
Ve kişiye sınav hakkı yeniden tanımlanır.
Sınav günü ya da öncesinde bir şey yapılamaz.


mutekebbir
(29.12.18)
@mutekebbir
allah sizin elinize kursiyerleri düşürmesin ne diyeyim


goodman
(30.12.18)
(6)

Direksiyon sınavında bir kere sinyal vermezsem ?

Kalıyor muyum sınavdan?
Kalıyor muyum sınavdan?
Evet.


mutekebbir
(28.12.18)
Evet. Kalmadim ama birakiyolar.

Sinyalsiz donus sadece kendi hayatini degil baskasinin hayatini da tehlikeye atmak demek.


baldan kaymak
(28.12.18)
Evet, 2 sene önce sağa yanaşırken sinyal vermedim bıraktılar.


lana del rey
(28.12.18)
Şans. Sınav komisyonundakilerin ruh haline göre değişir. 5 kere stop edeni geçridiklerini de gördüm. Stepnenin ne olduğunu bilmeyeni bıraktıklarını da.


goodman
(28.12.18)
bir arkadaş şans demiş katılıyorum.

uzun seneler önce direksiyon sınavına girdiğimde, yanımda oturan kurs hocası aşırı panik biriydi. arabaya bindim kemerimi bağlarken daha habire elime falan vurup kaş göz yapıyordu "el frenini indir", "vitesi 1'e al" diyordu fıs fıs fıs sonra arkadaki meb müfettişleri adama hönkürdüler "karışmayın efenimm" diye. adam da bunlara hönkürdü. bu sırada ben gazı verdim yola çıktım bile. bunlar hiç beni takip etmidiler ve aralarında tartışıp durdular.

o kadar kamyonlarn falan geçtiği yolda sinyal vermeden döndüm, sinyal vermeden yanaştım, arabayı da öyle bir durdurdum ki herkesi bir öne silkeledim. "naaptın makbur" falan dediler, indim arabadan.

benden hemen sonra ablam bindi. u dönüşünde muntazam durdu, sinyalini verdi, yanaşırken sinyalini verdi, o da biraz sert durdu. dedim beni kesin bıraktılar.

sonuç: beni 85 ile geçirdiler ablamı bıraktılar.


makbur
(28.12.18)
(1)

Bu intro’yu yapmak çok mu zor?

https://m.youtube.com/watch?v=wg9hEzl0eYU&list=PLB9DAD6B9EDAEE7BCŞu videonun başındaki intro zor bir intro diyebilir miyiz?Bunu yapmak için ne kadar profesyonel olmak gerekiyor?Hiç program bilmiyorsam ne kadar sürede bu ve benzeri kalitede iş çıkarırım?Veyahut kimlere ne kadar ücret karşılığında bun
m.youtube.com

Şu videonun başındaki intro zor bir intro diyebilir miyiz?
Bunu yapmak için ne kadar profesyonel olmak gerekiyor?
Hiç program bilmiyorsam ne kadar sürede bu ve benzeri kalitede iş çıkarırım?

Veyahut kimlere ne kadar ücret karşılığında bunu yaptırabilirim?
Sıfırdan program bilmeden yapman vaktini alır epey. Sana anahtar kelimeleri bırakayım

After effects video intro template

After effects programını edinirsen, şu templateleri değiştirerek bir şey yapabilirsin kısa sürede.

Yok birine yaptıracaksan da
Bionluk.com a girip video kategorilerine göz atabilirsin


senolll
(23.12.18)
(8)

sevdigi adami/kadini karsilik alamayacagi icin terk eden filmler

bu konuda gelisen filmlerden ornek verebilir misiniz?mesela birini seviyor olsun, ama umutsuz ask/imkansiz ask oldugu icin o ortamdan cekilmek durumunda kalsin.
bu konuda gelisen filmlerden ornek verebilir misiniz?

mesela birini seviyor olsun, ama umutsuz ask/imkansiz ask oldugu icin o ortamdan cekilmek durumunda kalsin.
500 days of summer böyleydi sanırım


veritaslibertas
(10.12.18)
Issız Adam
Love Actually'deki yan hikayelerden biri böyledir, arkadaşının sevgilisine aşık olan bir karakter vardır.
Corelli'nin Mandolini'nin sonlarına doğru hikaye böyle gelişir.


sopiro
(10.12.18)
(bkz: sevmek zamanı)


prasinos
(10.12.18)
Spoiler sayılır!!!!Once, Begin Again. Aynı yönetmenin iki filmi. Çok beğendiğim ve hemen hemen isteğini karşılayacak filmler


askywalker
(10.12.18)
vesikalı yarim


siyah gece
(10.12.18)
Brokeback mountain. Gerçi kadın yok ama:/
Selvi boylum al yazmalım
Masumiyet


Amaranta ursula
(10.12.18)
Canım Ailem dizisinde de vardı böyle bir olay uğur yücelin oynadığı dizide.


ferr
(11.12.18)
Lost in translation.


(9)

Üniversitesi disiplin kurulu- Whatsapp

Üniversite bölümünde resmî olmayan bir whatsapp grubumuz var, bu grupta bölümle ilgili konuşulan bazı mevzular olmuştu hocalarla ilgili. Bu mevzularla alakalı bizi disipline vermeyi düşündüklerini söyledi bir grup öğretim görevlisi. Gayri resmi bir yerde geçen muhabbetten bizi disiplin kuruluna verm
Üniversite bölümünde resmî olmayan bir whatsapp grubumuz var, bu grupta bölümle ilgili konuşulan bazı mevzular olmuştu hocalarla ilgili.

Bu mevzularla alakalı bizi disipline vermeyi düşündüklerini söyledi bir grup öğretim görevlisi. Gayri resmi bir yerde geçen muhabbetten bizi disiplin kuruluna vermeye hakları var mı?
Var.


acemi
(03.12.18)
önce sizin yazdığınızı ispatlamları gerekecek :)


helenart
(03.12.18)
sınıf gruplarında bazı şerefsiz insanlar vardır, birileri hocaları kötülemeye başladı mı ss alıp şikayet eder bunlar. umarım ciddi bir şeyler yazmamışsınızdır.
cevap olarak savcılıkta whatsapp delil olarak geçiyor, burada da geçer diye düşünüyorum.


neverlose
(03.12.18)
Üniversite dışında olduğu için disiplin olmaması gerekiyor mantıken. Şöyle bak olaya hocanı dışarıda dövsen polise şikayet eder ama bu üniversiteyi bağlamaz.

Ama ciddi takar hocalar o ayri


empedokles
(03.12.18)
Tabii ki işlem yapabilirler. Öğrenciler okul dışındaki davranışlarından sorumlu olmadıklarını sansalar da, tamamen sorumlular. Disiplin yönetmeliğinin ilgili maddesinde açıkça belirtilmiştir.

Madde 6 - d) Yükseköğretim kurumu personelinin, kurum içinde ya da dışında, şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemlerde bulunmak,

Cezası da 1 haftadan 1 aya kadar uzaklaştırma. En üst sınırdan vereceklerdir. Ekran görüntüleri de delil olarak yeterlidir. Disiplin yönetmeliğini ekte görebilirsiniz.

www.yok.gov.tr


opucuk baligi
(03.12.18)
Riskli


baldan kaymak
(03.12.18)
belki, kuzenim yazmis, diyerek yirtabilirsiniz, ceza verseler dahi mahkeme ile iptal etme sansiniz var ama hukukcular bilir bu yollari.


Bu ne lan. Öğrencilik ne kadar kötü bi şey ya. Allahın amele hocalarının havasından geçilmiyo. İki kelime ettin diye disipline veriliyorsun. Şaka gibi. Ondan sonra bu çocuklar niye mal... mal olur tabi


Delay Fuze
(03.12.18)
Sevmedigim biri komplo kurmus, baska arkadasini benim ismimle kaydetmis ve kufur yazmis dersin


imelih
(03.12.18)
(1)

Adonit Pixel kalem kullanan var mı?

iPad Air 2’de mesela? Memnun musunuz? Yurtdışından getirteceğim ama tereddüt ettim.
iPad Air 2’de mesela?
Memnun musunuz?
Yurtdışından getirteceğim ama tereddüt ettim.
Hocam surada epey kotu yorumlar var iPad Air 2'de kullanimiyla ilgili:

www.amazon.co.uk

Elektronik de olsa Apple pencil gibi calismiyor hicbiri. Ben sunu kullaniyorum:

www.amazon.co.uk

Bende de iPad Air 2 var ve bu isimi goruyor. Cok sik makale okuyorum Notability uygulamasiyla ve altini cizmek, belki ufak notlar almak icin gayet kullanilabilir bir urun. Fakat bos bir sayfa acayim da kalemle sayfalarca not alayim diyemiyorum, ugrasilmiyor cunku.

Ben olsam daha ucuz bir seyler bakarim. Ne olursa olsun ciddi bir fark saglayamiyor cunku.


voyager 1
(30.10.18)
(3)

Osmanlı’da eşcinsellik tarihi kitabı

Bi kitap vardı, kapağında şu yeniçerilerin eşcinselliklerini temsil eden meşhur resim olabilir.Yahudi bir akademisyendi galiba adını tam hatırlayamıyorum, Osmanlı’da eşcinsellik tarihi gib bir kitap çalışması vardı.Hatırlayan bilen var mı?
Bi kitap vardı, kapağında şu yeniçerilerin eşcinselliklerini temsil eden meşhur resim olabilir.

Yahudi bir akademisyendi galiba adını tam hatırlayamıyorum, Osmanlı’da eşcinsellik tarihi gib bir kitap çalışması vardı.

Hatırlayan bilen var mı?
Zelyut'un Osmanlı'da Oğlancılık'ı olabilir mi?

www.kaynakyayinlari.com


Hamse-i atai


(2)

Son sınıfta okul değiştirmek

Arkadaşlar diyelim Eskişehir Üni’de Pdr okuyorum, son sınıfa geldim, 3 sınıfın derslerini aldım Son sınıfa geçmeden o seneki üniversite sınavına girdim, Yıldız Teknik Pdr kazandım (daha yüksek olsun puanı) Yıldız Teknik’e kayıt yaptırdım. Eskişehir’deki tüm derslerimi Yıldız Teknik’te saydırdım, sad
Arkadaşlar diyelim Eskişehir Üni’de Pdr okuyorum, son sınıfa geldim, 3 sınıfın derslerini aldım

Son sınıfa geçmeden o seneki üniversite sınavına girdim, Yıldız Teknik Pdr kazandım (daha yüksek olsun puanı) Yıldız Teknik’e kayıt yaptırdım. Eskişehir’deki tüm derslerimi Yıldız Teknik’te saydırdım, sadece son sınıf derslerim kaldı. Bir senede Yıldız’dan mezun olabilir miyim?

Bir üniversitede en az iki sene okuma zorunluluğu diye bir şey var mı yoksa?

Teşekkürler.
Yıl bazlı değil, genelde intibak işlemine getirilen bir sınırlama vardır. İlgili yönetmelikte yazar. Lisans programları için %50 oluyor diye biliyorum. Yani programda derslerin max %50sini saydırabilirsiniz.

Ek olarak ders içeriklerinde %80 filan örtüşme aranır, program ya da ders isimleri aynı olsa bile intibak işleminde her şey sayılır diye bir kural yok yani.


depol
(25.10.18)
İsim aynı içerik aynı olsa dahi, derslerin kredisi tutmuyorsa da saydırılmayabilir. Derslerin kredisi tutsa da saymama durumları olabilir. Bir yıl belki neyse, ama 3 yıllık dersin firesiz hepsinin, ya da hepsine yakının sayılması imkansız gibi geliyor bana.

Aynı üninin aynı bölümünün ikinci öğretiminden birinci öğretimine geçen kişilerde bile bazı derslerin sayılmadığına şahidim.


diyanet takvimi
(25.10.18)
(1)

Bebeğin dönmesi (anne karnında)

Arkadaşlar şimdi 9.ayını tamamlamak üzere bir arkadaşım var. Bebek anne karnında yan duruyormuş. Bu bebek ne zaman vajinaya gidiyor? (yani kafa çıkışa doğru, ayaklar annenin yüzüne doğru olan pozisyon) Anne normal Doğum olsun istiyor, benim bildiğim bebeğin çoktan dönmüş olması gerekirdi, böyle dur
Arkadaşlar şimdi 9.ayını tamamlamak üzere bir arkadaşım var.

Bebek anne karnında yan duruyormuş. Bu bebek ne zaman vajinaya gidiyor? (yani kafa çıkışa doğru, ayaklar annenin yüzüne doğru olan pozisyon) Anne normal Doğum olsun istiyor, benim bildiğim bebeğin çoktan dönmüş olması gerekirdi, böyle durumlarda sezeryanla alıyorlar.

Bazı bebekler son gün dönüyormuş, bazıları son bir hafta falan değişiyor mu bu durum?

Hastanemiz ve doktorumuz parayı seven tipler, kendilerine güvenmiyoruz, ama anne de tüm süreçleri takip eden doktorunu bırakmak istemiyor.

Bu duyurudan annenin haberi yok. Ben durumu merak ediyorum.

Teşekkürler.
oglum ters geliyordu, sezeryana girecekleri gun dondu ki doktorlar imkansiza yakin diyorlardi. bebek buyudukce donmesi zorlasiyor. sezeryan iptal oldu 2 hafta normal dogum ile dunyaya geldi. yani dusuk de olsa donme olasiligi var.


cooperr
(24.10.18)
(4)

Psikoloji’de ölçek belirleme

Arkadaşlar şimdi bi ders var veri analizi Hoca konu olarak spor yapan öğrencilerin benlik saygıları, duygu değişimi gibi değişkenlere bakmamızı söyledi. Ölçek belirleyeceğiz şimdi. Fakat bu ölçek belirleme nedir, nasıl yapılır bana biri söyleyebilir mi?Ben dersi farklı bir müsredatta İngilizce görmü
Arkadaşlar şimdi bi ders var veri analizi

Hoca konu olarak spor yapan öğrencilerin benlik saygıları, duygu değişimi gibi değişkenlere bakmamızı söyledi.

Ölçek belirleyeceğiz şimdi. Fakat bu ölçek belirleme nedir, nasıl yapılır bana biri söyleyebilir mi?
Ben dersi farklı bir müsredatta İngilizce görmüştüm, şimdi afalladım.

Hazır ölçekleri mi kullanıcaz?
Başka konu örnek ölçeklerini, kendi konumuza uyarlayabilir miyiz?
Varolan olcekleri tarayacaksiniz. Rosenberg benlik saygisi olcegi var mesela. Once arastiracaginiz seyi tam tanimlayip bunu olcen olcekleri arastiracaksiniz, tr gecerlik guvenirlik çalışmalarına filan bakacaksiniz. Sizin grup icin hangisi en uygun olur belirleyeceksiniz gibi geldi bana.


red g
(24.10.18)
Bol bol araştırarak buna en uygun ölçeği bulabilirsiniz. Muhtemelen onu kastetmiştir.
Bize de öyle bir ödev vermişlerdi, sonra hoca arşivini açtı sınıfa sağ olsun. İnternetten bulup hocaya gidiyorduk. Öyle bulabildik.
scholar.google.com yoldaşınız olsun.

Eğer sadece bu konuyu önerdiyse araştırın tabii de konuyu açık tuttuysa da aşkla, kıskançlıkla ilgili konu seçmenizi öneririm. Hem katılımcı bulması daha kolay (millet kendi duyup geliyor) hem de ölçek bulması. Tertemiz iş.

Bir de naçizane millete ölçek uygularken "test/deney yapçaz xD" diye gitmeyin, kimse gelmiyor. "ödevimiz var, üç beş soru sorucaz. hem de aşkla ilgili!" deyince geliyorlar.


mor bembombom
(24.10.18)
ölçek belirlemek net bir ifade değil. ölçeği kendinin hazırlaman, geçerlilik güvenilirlik, faktör analizini yapman gereken ödevler de olabilir, hazır bir ölçeği kullanman gereken bir ödev de olabilir. önce bunu netleştirmek gerek. bunu da anca hoca bilir, bence açık bir şekilde sor.


Arkadaşlar hazır ölçeklerden yararlanacakmışız, şimdi öğrendim. Yazdıklarınız çok yardımcı oldu, teşekkür ederim.


(4)

burundaki siyah noktalar

epey bir siyah noktam var. bunlara dogal yollardan cozum onerisi sunacak olan var mi?cilt urunlerine verecek cok param yok, ama cok yararli, cozume ulastirir seni derseniz alabilirim mecbur.
epey bir siyah noktam var. bunlara dogal yollardan cozum onerisi sunacak olan var mi?
cilt urunlerine verecek cok param yok, ama cok yararli, cozume ulastirir seni derseniz alabilirim mecbur.
karbonat sirke yoğurt maskesi... gün aşırı dene bi, bende etkisi oluyordu.


olutaklidi
(21.10.18)
yumurta akı maskesine bak, bende işe yaramıştı.


tabirimekruh
(21.10.18)
Sıkıyorum ben


sagin
(21.10.18)
Bana biraz saçma gelmişti ama Bim'de 6 liraya satılan siyah nokta burun bandı almıştım, işe yaramıştı :) Doğallığı kısmını bilemiyorum. bir de aloe vera cildi yeniliyor bayağı, belki denenebilir.


tubaya
(21.10.18)
(6)

bıyık bölgesi batıkları

bu bolgeye daha once agda ve cimbiz vurdugum icin epey batik olusmus. bir suredir iple aldiriyorum ama hala o yuzeydeki siyahimsi tabaka gitmiyor.bu batiklardan nasil kurtulurum? zamanla duzelir mi iple aldira aldira?tesekkurler.
bu bolgeye daha once agda ve cimbiz vurdugum icin epey batik olusmus.
bir suredir iple aldiriyorum ama hala o yuzeydeki siyahimsi tabaka gitmiyor.
bu batiklardan nasil kurtulurum? zamanla duzelir mi iple aldira aldira?

tesekkurler.
Batık mı leke mi?
Sir sonrası yap sürüp dışarı çıkmak leke yapıyor
Siyamsı tabak dediğin için soruyorum bunu
Fotograf atsana


fasulyek
(21.10.18)
leke de olabilir boyle cunku sirden sonra disari ciktigim oldu. bir siyahimsi, yesilimsi tabaka var.


Aynısı bende de var. Birçok şey denedim, hafifledi ama hala var.


curukturpkokusu
(21.10.18)
Ağda uzun süre kullanıldığında deriyi karartıyor, yani en azından bende durum böyle. Nasıl düzelir bilmiyorum.


uepuey
(21.10.18)
Hayatımda 2 defa sir ağda yaptırdım onlar da resmen palabıyık gibi iz bıraktı. Bu sene sürekli güneş kremi sürdüm ve hafifledi. Güneş gördükçe koyulaşıyor.


curukturpkokusu
(21.10.18)
Dermatologa ne kadar erken giderseniz o kadar hıZlı halledensiniz beklemeyin


fasulyek
(21.10.18)
(11)

Cocuklar icin bu poz ve kiyaferler?

Uygun mu sizce?Soyle bi cocuk kiyafeti satan magaza gordum Instagram'da. Pozlar ve kiyafetlerden hoslanmadim. Cocuklar bagimsiz ve evrensel olarak cocukturlar bana gore, sozlerimizi dinlemeyen, toplumsal normlara baskaldiran devrimci insanlar cocuklar.Su moda sektorune onlarin dahil edilmesi beni in
Uygun mu sizce?

Soyle bi cocuk kiyafeti satan magaza gordum Instagram'da. Pozlar ve kiyafetlerden hoslanmadim. Cocuklar bagimsiz ve evrensel olarak cocukturlar bana gore, sozlerimizi dinlemeyen, toplumsal normlara baskaldiran devrimci insanlar cocuklar.

Su moda sektorune onlarin dahil edilmesi beni inanilmaz rahatsiz etti.
Bir de biraz feminenligin de on plana cikmasina sasirdim. Ben mi fitne dusunuyorum, emin olamadim. Siz ne dusunuyorsunuz?


www.instagram.com

www.instagram.com

www.instagram.com
ilk fotoğraf kot tişört günlük çocuk kıyafeti ama diğer iki fotoğraf çok stilize, kurgulanmış. hesaptaki diğer fotoğrafların çoğu öyle.


freebird5406_2
(21.10.18)
hoş değil. çocuk çocuktur. ticaret için böyle işlerde kullanılmamalılar.


glamdr1ng
(21.10.18)
o zaman toplanip tepkimizi ortaya mi koysak? instagram sayfasina yazabiliriz, baski yapabiliriz? baslarda onlar da normal pozlar kullanmislar, sonra bu hale gelmis.


Bu konuda çok takığım. İstismar edildiklerini düşündüğüm çocukların bebeklerin fotoğrafını hemen şikayet ederim.
Yine bunlar o kadar fena değil ya. Daha rahatsız edici leoparlı kırmızı siyah tüllü dekolte kıyafetler giydiriyolar yavrucaklara.
Daha fenaları da var da eklemek istemiyorum. İğrençliklere bakar mısınız? 2-3 yaşındaki yavrucakları koca kadın gibi giydiriyorlar. Hayır kazak kot pantolon falan da büyük insan kıyafeti ama normal oldukları sürece sevimli oluyor da şu tarz ne bileyim...

:(

www.instagram.com

www.instagram.com

www.instagram.com

www.instagram.com


pshasha
(21.10.18)
Ben de rahatsız oluyorum 15 yaş altı insanların reklam-ticaret işlerine karışmasından.


Delay Fuze
(21.10.18)
2. fotoğraf çok iyiymiş ama :)

Ben rahatsız olmuyorum ya. Rahatsız edici görüntü yok. Aa kıza bak, fırlamanın poza bak artı 10 karizma dedim geçtim.


eazy
(21.10.18)
@pshasha nin yolladiklari felaket ve rahatsiz edici ama @kirmiziayakkabiligargamel in yolladiklarini rahatsiz edicibulmadim. Cocuk kiyafetlerinin de bi sekilde fotosunun cekilmesi gerekiyo sonucta.
Ben de cocukken bi markaya poz vermistim :D


kuehles blondes
(21.10.18)
Sizin örnekler çok rahatsız etmedi görsel olarak, ben çocukların rahat giydirilmesi gerektiğini düşünüyorum, bunlar doğru mu bence değil ama rahatsızlığa gelecek olursak pshasha nın paylaştığı görseller inanılmaz derecede rahatsız etti.


mutekebbir
(21.10.18)
rahatsız edici değil ama 1 ve 3 çirkin. çocuğa yakışmıyor. yaşlı biri çocuk kıyafeti giydiğinde hissedeceğim çirkinliği hissettim. 2'de bir problem görmedim.

ama evet, çocukların modaya alet edilmeleri hoş değil.

yalnız pshasha'nın gönderdikleri ne öyle? bir kaç yıl önce "kokoş" sözcüğünü hakaret olarak kullanırdık bunlarsa kendilerine öyle demekten memnunlar.


biseysorcaktim
(21.10.18)
Ufacık instagram sayfasına tepki koymak yerine gerçekten toplanıp KOTON'a tepki koyabiliriz?

Hayatta duruşu olan tarz çocuklar??????

www.youtube.com


@Pshasha nın paylaştıkları kesinlikle rahatsız edici. Ama koton, hm gibi markaların durumu tamamen tüketici olmuş ebebeyn ve bu aileye doğmuş 2 yaşından itibaren tüketici devam edecek çocukların ürünü maalesef. Markalara da evet ama sanki en başta komple sisteme tepki koymak gerek.


kismisolungac
(21.10.18)
(11)

Takip ettiğiniz Youtuberlar kimler?

Böyle sıkılmadan izlediğiniz düşünce aktarımı yapan Youtube kanalları var mı takip ettiğiniz?Varsa hangilerini, neden takip ettiğinizi yazar mısınız?
Böyle sıkılmadan izlediğiniz düşünce aktarımı yapan Youtube kanalları var mı takip ettiğiniz?

Varsa hangilerini, neden takip ettiğinizi yazar mısınız?
Bir tek Barış Özcan.


old possum
(15.10.18)
Ruhi Çenet ilgi çekici konulara el atıyor, bakarım denk geldikçe.

Sinirbilimci Serkan Karaismailoğlu'nun Ortapia adlı kanalında paylaşımlarını da sıkılmadan izlerim.

Almancası olanlar için çeşitli konularda araştırma yaparak düzgün bir dille bunu aktarabilen "MrWissen2go" kanalını tavsiye ederim.


candanag
(15.10.18)
Socrates in yutup kanalı. Üst düzey. Kaliteli. Doyurucu.


Vsauce
Veritasium
Smarter Everyday

Turk yok.


stavro
(15.10.18)
The School of Life
Serkan Karaismailoğlu


farabi
(15.10.18)
danla bilic diyerek seviyeyi düşürüyorum. bence eğlenceli.


benaslinda
(15.10.18)
nerd writer
now you see it
every frame a painting

genelde sinema-sanat üzerine.


sir gawain
(15.10.18)
talha ugurluel var. tarihi yerleri gezip doğal olarak tarihlerini/hikayelerini anlatıyor.


Neill
(15.10.18)
plaza gurmesi


since1907
(15.10.18)
Uras benlioğlu
Mende ur lamur(buna ayni zamanda uyuz oluyorum)
Barış özcan
Ve satranchess kanali


basond
(15.10.18)
Suat Durmuş. Kendi çapında yemek yapar.
Yakışıklı yemekler. Bu da aynı
Kelime kutusu ve Akın Altan, sesli kitap.


etna
(15.10.18)
(2)

Arel, Gelişim, Aydın Üni’nin içine girebilir miyim?

Oranın öğrencisi olmadan içeriye girebilir miyim?Ya da aranızda orda okuyanınız var mıdır?
Oranın öğrencisi olmadan içeriye girebilir miyim?

Ya da aranızda orda okuyanınız var mıdır?
Gir okula yüksek lisans hakkında bilgi almak istiyorum de, şuan alım yok derlerse, bende bilgi alıcam sadece de


kleider
(15.10.18)
Arel evet aydinda sebebin olmasi lazim gelisim bilmiyorum


kush
(15.10.18)
(5)

Devlet dairelerinde mimar olmak

Bir arkadaşım var mimar. Daha önce özelde çalıştı, şimdi devlette çalışmak istiyor. Ne yapması gerekiyor? İstanbul’daki belediyelere cvsini vs mi vermeli? Bu fikir çok mu saçma?Gidişattan haberi olanlar bilgilendirebilir mi?
Bir arkadaşım var mimar. Daha önce özelde çalıştı, şimdi devlette çalışmak istiyor. Ne yapması gerekiyor? İstanbul’daki belediyelere cvsini vs mi vermeli? Bu fikir çok mu saçma?

Gidişattan haberi olanlar bilgilendirebilir mi?
KPSS?


nrmnm
(05.10.18)
KPSS'ye girecek, iyi puan alacak, sonra ilanları takip edip, devletin bir yerlerde mimar kadrosu açmasını bekleyip o kadrolara başvuracak.

Ha belediyelerde sözleşmeli personel de çalışıyor, her belediyenin kendi insan kaynakları/personel sayfasından bakabilir onlara.

Edit: Baktım da mesela Eskişehir Büyükşehir sitesinde personel sayfası yokmuş, son dediğim işe yaramayabilir.


kobuzchu kiz
(05.10.18)
belediyeler taşeron yoluyla mühendis, mimar alıyor. bunun için torpil gerekli ya da kpss'den girip atanabilir.


belkider
(05.10.18)
Belediyeler torpilin en fazla döndüğü kurumlardır. Torpilsiz çaycı bile olunamaz belediyede. Zaten açılan ilanlara da bakarsan hepsi fazlası ile kişiye özel.


giovanne
(05.10.18)
ben kamu kurumunda mimarım. kpss'ye girmesi lazım. belediye kpss ile almıyor. tanıdıkla iş yürüyor belediyede.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.