Giriş
(5)

Ankara'ya ilk kez gidecek birine tavsiyeler

Bedelli vesilesiyle Erzurum'da olacağım bu ay, dönüş biletini trenle Ankara'ya aldım. Ay sonunda 1-2 günümü burada geçirmek istiyorum. Daha önce hiç gitme şansım olmadı hatta Trakya'dan pek çıkamadım bile :) Saygıdeğer romalılar, kesin görmelisin/gitmelisin dediğiniz yerleri yazarsanız çok şükela ol
Bedelli vesilesiyle Erzurum'da olacağım bu ay, dönüş biletini trenle Ankara'ya aldım. Ay sonunda 1-2 günümü burada geçirmek istiyorum. Daha önce hiç gitme şansım olmadı hatta Trakya'dan pek çıkamadım bile :)

Saygıdeğer romalılar, kesin görmelisin/gitmelisin dediğiniz yerleri yazarsanız çok şükela olur.
anadolu medeniyetleri müzesi


nilmiye
(01.06.19)
Anıtkabir,ulucanlar cezaevi müzesi,ankara kalesi,eymir gölü


Pertev nail
(01.06.19)
ilgin varsa resim heykel müzesi ve etnoğrafya mğzesi, ikisi aynı bahçe içerisinde zateb. resim heykelde atatürk odası da vardı gezdirirlerse orayı da gör. onun dışında türkü bar için sakarya, rökin röll için tunalı :)


issiz karga
(01.06.19)
Ulus civarındaki müzeler ve tandoğanda anıtkabir o kaa :)


photo85
(01.06.19)
Anıtkabir
Ankara Kalesi ve hamamönü civarı
Kuğulu park ve tunalı


ovungec zeus
(01.06.19)
(2)

Duyuru ya da başka yerlerdeki kedi sahiplendirme ilanları hakkında

Neredeyse %99'u kedilerinin çok cana yakın ve oyun delisi olduğunu iddia ediyor da bu bana hiç samimi gelmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Yani ne bileyim neden de biri çıkıp "işte böyle şerefsiz bir kedim var ortalığın anasını ağlatıyor, saldırıyor" gibi şeyler yazmıyor? Öyle kediler yok mu sanki?
Neredeyse %99'u kedilerinin çok cana yakın ve oyun delisi olduğunu iddia ediyor da bu bana hiç samimi gelmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Yani ne bileyim neden de biri çıkıp "işte böyle şerefsiz bir kedim var ortalığın anasını ağlatıyor, saldırıyor" gibi şeyler yazmıyor? Öyle kediler yok mu sanki?
benim de dikkatimi çekiyor. bir nevi "az kullanılmış. sıfırfan farksız" ya da "garaj arabası. sadece hafta sonları gezmek için kullanıldı".


steven anfield
(25.05.19)
yavru kedilerin hepsi oyuncu ve hiperaktif olur...


2 tostos turan
(25.05.19)
(4)

Xiaomi mi box s kullananlar

Akılsız full hd samsung televizyonum için bu android tv yi almayı düşünüyorum. Cihazın youtube, netflix ve spotify performansı yeterli gibi duruyor izlediğim incelemelerde lakin turkcell tv plus ve netflixte olmayan dizileri izlemek için tarayıcı performansını pek göremedim. Kullanıp denemiş olanlar
Akılsız full hd samsung televizyonum için bu android tv yi almayı düşünüyorum. Cihazın youtube, netflix ve spotify performansı yeterli gibi duruyor izlediğim incelemelerde lakin turkcell tv plus ve netflixte olmayan dizileri izlemek için tarayıcı performansını pek göremedim. Kullanıp denemiş olanlar varsa yorum yapabilir mi?
Tarayıcı performansı derken?
Çok uygun bir yöntem değil o indirmedenizle720pfilmcehhemenemi.com gibi siteler..
Zira kumanda klavye gibi işlem görmüyor.. ama Kodi ve üzerine kurulacak turkvod gibi addonlar, ya da teatv gibi apk üzerinden kurulabilecek uygulamalar işini görür gibi..

Ben çok memnunum.. ama youtube netflix çok kolay olduğu için çok zaman geçiriyorum... Bu hoşuma gitmedi :)


denemebirikiüç
(14.05.19)
Bugun teslim alacağım, akşama kurarsam kurcalarsam gelişmelerden haberdar ederim.


solenkol
(14.05.19)
Turkcell tv plus ın kendi uygulaması var mi boxta.Tarayıcıdan dizi izlemek için puffin web browser kurdum,ancak kumandayla kullanımı zor.En az kablosuz mouse ama en iyisi logitech k400 tarzı klavye tarzı bişi almak lazım.


arenas
(14.05.19)
Blu tv, spotify, netflix, youtube hepsi sorunsuz benim yapmak istediklerim bunlardı zaten. Web browser olarak da puffin tv indirdim. Lazım olursa diye daha ne olsun baya memnunum 3 saatlik kullanımımla


solenkol
(14.05.19)
(4)

baştaki şarkıyı buldurmaca

çok alakasız bir yerden otomatik çıkan bir video denk geldi. ilk 15 saniyede çalan parçayı buldurun be romalılar.not: semih başkan sezonu dışında ne izledim ne de videolarına baktım öyle pat diye çıktı şarkı da çok hoşuma gitti :) shazam falan hak getire bulamadım yani bi türlü.https://youtu.be/PEUi
çok alakasız bir yerden otomatik çıkan bir video denk geldi. ilk 15 saniyede çalan parçayı buldurun be romalılar.

not: semih başkan sezonu dışında ne izledim ne de videolarına baktım öyle pat diye çıktı şarkı da çok hoşuma gitti :) shazam falan hak getire bulamadım yani bi türlü.

youtu.be
shazam'a dinletmeyi denediniz mi ?


kitik
(04.04.19)
Denedim çok kısa bir sekans olduğu için bulamıyor bir de arada yunan bacıların sesleri karışıyor :D


valla şarkıda

one life to live
oh yeah
well i ain't gonna lie

kısımlarını çıkartabildim baktım ama çıkmadı google aramasında.
tek düşüncem siyah bir ablamızın söylüyor olduğu. o ses tam bir siyahi sesi çünkü.


isvicre rakisi
(04.04.19)
Ben de baktım da yok bulunmuyor.


(4)

Kedim kızgınlığa mı giriyor?

Kedi olayında yeniyim 2 3 ay baktığımız erkek tekir 3 hafta kadar önce kaçtı. Bu smokin kızı da 2 hafta önce bir kazadan sonra sahiplendim. Çok akıllı çok uysal. Lakin son 3 gündür hep camlarda sık sık bana ve ev arkadaşıma gelip miyavlıyor. Eve de bize de daha ilk gecesinde alıştı. Ama son günlerde
Kedi olayında yeniyim 2 3 ay baktığımız erkek tekir 3 hafta kadar önce kaçtı. Bu smokin kızı da 2 hafta önce bir kazadan sonra sahiplendim. Çok akıllı çok uysal. Lakin son 3 gündür hep camlarda sık sık bana ve ev arkadaşıma gelip miyavlıyor. Eve de bize de daha ilk gecesinde alıştı. Ama son günlerde hiç iştahı yok. Kızgınlığa girmiş olabilir mi? Eğer öyleyse nasıl davranalım bu yavrumuza.

Henüz 6 7 aylık veterinerimiz sonbahar dan önce önermiyor kısırlaştırma ameliyatını. Şimdiden teşekkürler.

eksiup.com
kizginligi gecmesini beklemekten baska bir care yok.

kisirlastirabilirsiniz bence 6-7 ay sorun olmaz.


cedex
(27.03.19)
mobildeyim editleyemedim, kizginlik gectikten bir hafta sonra filan kisirlastirin, kizginken olmaz.


cedex
(27.03.19)
Ben de erken olduğunu düşünüyorum. Bilemedim çok erken daha sanki.


6-7 aylık iken ameliyat olabilir.
summer is coming. kedi kızışınca evden kaçıp gebe dönmesin. bence riske girmeyin. sağlıklıysa olsun ameliyat.


(4)

Gece boyu açık kalan elektrikli ısıtıcı hakkında

Bina nöbeti tutuyorum ve tuttuğum yerde sadece UFO ile ısınma imkanım var. Bundan alınacak zararı minimuma indirmek için neler yapabilirim? Bu gece üçüncü gece, şunu farkettim ki biraz aptal ediyor beni sabahları.
Bina nöbeti tutuyorum ve tuttuğum yerde sadece UFO ile ısınma imkanım var. Bundan alınacak zararı minimuma indirmek için neler yapabilirim? Bu gece üçüncü gece, şunu farkettim ki biraz aptal ediyor beni sabahları.
Arada kesinlikle havalandırın ortamı baş ağrısına önlem için.


bahoho
(25.03.19)
Kurutmayı çözdüm, boş teneke kutulara su doldurup önlerine koydum bir de otomatikte çalışıyorlar yani bir süre yakıp bir süre sönüyorlar. Arada kestiriyorum çünkü havalandırma yapma imkanım yok pek.


Ortamı nemlendirmeyi akıl etmişsin, kendini nemlendirmeyi düşünmemişsin.

Bol bol su iç.


kibritsuyu
(25.03.19)
@kibritsuyu onu da yapıyoruz üstad :)


(1)

Intermittent fasting hakkında

haftanın üç günü daha doğrusu üç akşamı çalışan bir birey olarak uygulayabilir miyim diye merak ediyorum . fitekran ve sözlükteki şukela giriler sağolsun çok bilgi edindik de nispeten uyku düzeni bozuk - zorunluluktan- şekilde çalışanlar bunu uygulayabilir mi, bunun hakkında bir bilgi bulamadım. kon
haftanın üç günü daha doğrusu üç akşamı çalışan bir birey olarak uygulayabilir miyim diye merak ediyorum . fitekran ve sözlükteki şukela giriler sağolsun çok bilgi edindik de nispeten uyku düzeni bozuk - zorunluluktan- şekilde çalışanlar bunu uygulayabilir mi, bunun hakkında bir bilgi bulamadım. konu hakkında bilgili romalılardan yorumlarını bekliyorum.
18 saat aç kalıp yemek işini 6 saat içinde tamamladığın sürece bunu uygularsın, önemli olan bu saatlerin gerekliliklerine uymak, çalışma saatlerinin bunu etkilemesi pek mümkün değil. Açlık döneminin en az 7-8 saatini de uyku dönemine denk getirirsen her şekilde olur. Normalde ben saatlerin stabil olmasından yanayım ama çalışma sistemin buna izin vermiyorsa, açlık-beslenme saatlerini günlük olarak da uyarlayabilirsin. Yani gece çalışıp gündüz uyuyorsan, açlık dönemini bu saatlere göre ayarlayıp beslenme işini gece çalıştığın döneme denk getirebilirsin, keza aynı şekilde, gündüz çalıştığında da tam tersini yapabilirsin.


angelus
(16.01.19)
(2)

Red dead redemption 2 hakkında

Kendisini Ps4 bundle ile birlikte aldım. Aldığım ikinci playstation 4 ama en önemlisi aldığım ilk sıfır elektronik cihazla birlikte geldi bu oyun. Doya doya oynayıp bitirdim. Bir daha oynamam diye düşünüyorum. Lakin satıp satmamak konusunda çok kararsızım oyunu. Gelecek 200 250 liraya da çok ihtiyac
Kendisini Ps4 bundle ile birlikte aldım. Aldığım ikinci playstation 4 ama en önemlisi aldığım ilk sıfır elektronik cihazla birlikte geldi bu oyun. Doya doya oynayıp bitirdim. Bir daha oynamam diye düşünüyorum. Lakin satıp satmamak konusunda çok kararsızım oyunu. Gelecek 200 250 liraya da çok ihtiyacım yok, siz olsanız napardınız sayın romalılar?
Online devam et.


Takasla?


bahoho
(12.01.19)
(3)

Middle Earth Shadow of Mordor hakkında

Ps4 üzerinde oynuyorum. Epeydir rafta duruyordu. Rdr ve spiderman bitince sıra buna geldi de. 2 3 saatlik oynanışta epey hacamat edildim ve orc leaderlar aldı başını gitti. Taktik maktik verecek romalı var mıdır acaba? Oyunlara yabancı biri değilim, konsoldaki tüm exclusiveları oynayıp bitirmiş biri
Ps4 üzerinde oynuyorum. Epeydir rafta duruyordu. Rdr ve spiderman bitince sıra buna geldi de. 2 3 saatlik oynanışta epey hacamat edildim ve orc leaderlar aldı başını gitti. Taktik maktik verecek romalı var mıdır acaba? Oyunlara yabancı biri değilim, konsoldaki tüm exclusiveları oynayıp bitirmiş biriyim. Ama stealth ve ninjalık olaylarına biraz yabancı biriyim. Sanırım bunda hiçbir AC ve Arkham oyunlarını oynamamış olmamın etkisi var.
Ben bitirmeli baya oldu ama zor bosslarla savaşmadan önce onlar hakkında diğer orclardan bilgi alıp ona göre bir plan geliştirmek işi baya kolaylaştırıyor. Mesela kimisi ateşten korkuyor kimisi böcekten. Veya savaşa tek girmeyin oyunun hangi aşamasındasınız bilmiyorum ama yanınıza orc yardımcı alabilirsiniz. Bir de oyunun başları biraz zordu.


wampex
(10.01.19)
wampex +1

Celebrimbor' un okçuluğunu kullanabilirsin. Sneak zamanı habersiz oldukları için ekstra hasar veriyorsun. Bir de başlardaysan kalabalıktan uzak durmanda fayda var. Skill ağacında öncelikle Execution' ı seç. Kalabalıkta işini oldukça kolaylaştırıyor.


Çevredeki diğer malzemeleri kullanınca epey kolaylaştı combat olayı, teşekkürler cevaplar için. Oyundan aldığım keyif de arttı.


(2)

burger'dan habersiz gelen menü

1-2 hafta önce bir arkadaşla iddiamız olmuştu yemeğine, kazanmıştım. sağolsun tam da akşam yemeği sonrası yemeksepetinden kart ile ödeyip adrese yollamış bir menü. ama aşırı doluyum, yiyemem bunu. verecek arkadaş falan da yok. napmalı romalılar? biraz soğumasını bekleyip dolaba mı atmalı?
1-2 hafta önce bir arkadaşla iddiamız olmuştu yemeğine, kazanmıştım. sağolsun tam da akşam yemeği sonrası yemeksepetinden kart ile ödeyip adrese yollamış bir menü. ama aşırı doluyum, yiyemem bunu. verecek arkadaş falan da yok. napmalı romalılar? biraz soğumasını bekleyip dolaba mı atmalı?
koy kaldırıma yesin köpekler


Birazdan yersin birkaç saat geçsin.


[GODDARD]
(01.01.19)
(2)

aöf kitapları hakkında

kitapların pdf lerini bastırmak istiyorum ama yaşadığım kasabada çok pahalıya patlıyor. herhangi bir büyükşehirde yaşayıp yardımcı olabilecek biri varsa yardımcı olabilir mi? varsa çok makbule geçer.
kitapların pdf lerini bastırmak istiyorum ama yaşadığım kasabada çok pahalıya patlıyor. herhangi bir büyükşehirde yaşayıp yardımcı olabilecek biri varsa yardımcı olabilir mi? varsa çok makbule geçer.
orayı biliyorum da bölümün kitapları yok


www.dildefotokopi.com

burayla iletişime geçebilirsiniz.


halanne
(26.10.18)
(4)

Korsanlar ve korsanlık tarihine dair kitap

Önerileri olan varsa buyursun. Uzun süredir araştırma yapıyorum ama Türkçeye çevrilmiş pek bir şey bulamadım.
Önerileri olan varsa buyursun. Uzun süredir araştırma yapıyorum ama Türkçeye çevrilmiş pek bir şey bulamadım.
Abdullah ziya Kozanoğlu' nun turk korsanları,kizil kadirga ve sencivanoglu adlarinda bir çok öğesi gerceklere dayanan 3 muhtesem romani var. Halikarnas balikcisi' nin da böyle bir kac romani var.


a summer day
(29.09.18)
Büyülü gerçeklik roman olarak ihsan oktay anar'ın amat'ı var.


Akdeniz korsanları üstüne çalışan bir tarihçi vardı Emrah Safa Gürkan. Ancak baktım da korsanlık hakkındaki yazıları Türkçe değil. Ama istersen ona da sorabilirsin twitter'dan, belki cevap yazar: twitter.com


protector
(29.09.18)
Nassau'da korsan müzesi var, söz oraya gidip size bildireceğim. Benden haber bekleyin.


burka
(29.09.18)
(6)

Bedelli gitsem mi gitmesem mi

31 aralık 2021'e kadar yani 29 yaşa kadar tecilim var gitsem gitmesem mi çok kararsız kaldım. hem memur hem öğrenciyim. biraz okulun patates olmasından korkuya biraz da kredi çekerek gidecek olmaktan dolayı henüz başvurmadım. İleride kısa dönem gitsem 5 6 ay bana zararı gene 20 25 bin şimdi kredi çe
31 aralık 2021'e kadar yani 29 yaşa kadar tecilim var gitsem gitmesem mi çok kararsız kaldım. hem memur hem öğrenciyim. biraz okulun patates olmasından korkuya biraz da kredi çekerek gidecek olmaktan dolayı henüz başvurmadım. İleride kısa dönem gitsem 5 6 ay bana zararı gene 20 25 bin şimdi kredi çeksem vade vade gene 20 25 bin.
Ya 6 ay ya da 12 ay kim gider oraya. Harcadığın parayı zaten birkaç yılda tamamlıyorsun. Ben olsam giderim ki gidiyorum. Bence bu şansı kaçırma. Şans dedim yanlış anlaşılmasın parasını verdik gitmememiz gerekiyordu aslında.


git bitsin.


cooperr
(13.09.18)
Git çıksın aradan sonra gözün korkar gitmek istemezsen bir daha bedelli bekleme


hernezıkkımsa
(13.09.18)
gitme o zamana kadar daha iyi sartlarda bedelli cikar.


crucio
(13.09.18)
Git. Aradan çıksın


Delay Fuze
(13.09.18)
git tabi ki


basond
(14.09.18)
(1)

Sibelium hakkında

Bugun itibariyl 2 hafta önce çıktığım nöroloji doktorum tomografi sonuçlarını da görünce bana bu ilacı yazdı. Yanında coraspin ve magnorm ile birlikte. Akşam 2 tablet alırsın demişti de antidepresanlar kadar etkili bir ilaç mıdır? Yavaşlatır iştah açar falan dedi lakin onu biraz dikkat edip çözeceği
Bugun itibariyl 2 hafta önce çıktığım nöroloji doktorum tomografi sonuçlarını da görünce bana bu ilacı yazdı. Yanında coraspin ve magnorm ile birlikte. Akşam 2 tablet alırsın demişti de antidepresanlar kadar etkili bir ilaç mıdır? Yavaşlatır iştah açar falan dedi lakin onu biraz dikkat edip çözeceğim tek korkum antidepresan kadar bağımlı etmesi. Şimdiden teşekürler sayın ve sevgili Romalılar.
Kullanan ya da kullanmış olan kimse yok mu?


(2)

Digiturk play sorusu

Fenerbahçe ve premier lig maçlarını pc ve mobilden izlemek istiyorum. Tv kullanmadığım ve evde sürekli durmadığım için play olayını düşünüyorum. Uygun bir paket var mıdır?
Fenerbahçe ve premier lig maçlarını pc ve mobilden izlemek istiyorum. Tv kullanmadığım ve evde sürekli durmadığım için play olayını düşünüyorum. Uygun bir paket var mıdır?
spor extra paketi 19 tlye nba,premier lig,seria,eurolig,la liga olan paket var ama süperlig dahil değil. süperligin olduğu paketler ayrı.


mikahakkinen
(08.08.18)
digiturkplay'in sitesine baktın mı?

zaten 2 tane paket var: biri süper lig, diğeri de spor ekstra (ingiltere, ispanya, italya, fransa vs.) ya bunlardan birini alıyorsun ya da ikisini birden.


nrmnm
(08.08.18)
(5)

Mi band 2 vs geonaute onwalk 900

5-6 ay kadar önce bir ameliyattan çıktım ve uzunca bir süre eskisi gibi koşu yapamayacağım. Bu sebeple tempolu ve en az 10 bin adım olmak üzere yürüyüşe başladım. Biliyorum telefonlarda da adımsayarlar var pek ısınamadım onlara ve yanımda telefon taşımak istemiyorum sabahları yürüyüşe çıkarken. Sizc
5-6 ay kadar önce bir ameliyattan çıktım ve uzunca bir süre eskisi gibi koşu yapamayacağım. Bu sebeple tempolu ve en az 10 bin adım olmak üzere yürüyüşe başladım. Biliyorum telefonlarda da adımsayarlar var pek ısınamadım onlara ve yanımda telefon taşımak istemiyorum sabahları yürüyüşe çıkarken. Sizce hangisi daha tutarlı ölçümler yapar?

www.hepsiburada.com

www.decathlon.com.tr
Genellikle işi tek bir iş yapmak olan aletler daha güvenilirdir bana göre. Attığınız linkte de iyi yorumlar yapılmış geonaute için. Kullanışlılık açısından ben olsam miband alırdım ama, hatta 3 alırdım. Neticede iki alet de sapma yapar diye düşünüyorum. Miband de kötü saymıyor ama. Sadece kolunuzu durduk yere falan sallarsanız onları da adım sayabiliyor.


veritaslibertas
(03.07.18)
Yorum için teşekkürler


mi band 2den memnunum ben. diğerini bilmiyorum.


dedim ben sana
(03.07.18)
Sol elde saat varken sağ ele taksam kötü durmaz sanırım küçük bir bileklik


Kötü durmaz, genelde dediğiniz gibi kullanılıyor.


veritaslibertas
(03.07.18)
(7)

Optik reçete yorumlama

Yaklaşık 5 senedir aralıklar dahi olsa gözlük takıyorum ama derecemi de astigmatın düzeyini de bilmiyorum. Sadece sağ gözümün hiç ilerlemediğini biliyorum.2012 deki reçetem: https://i.hizliresim.com/g6ArMN.pngBu da 2017: https://i.hizliresim.com/7DbarP.png
Yaklaşık 5 senedir aralıklar dahi olsa gözlük takıyorum ama derecemi de astigmatın düzeyini de bilmiyorum. Sadece sağ gözümün hiç ilerlemediğini biliyorum.

2012 deki reçetem: i.hizliresim.com
Bu da 2017: i.hizliresim.com
ilk değer miyop/hipermetrop, ikinci değer astigmatizm derecesini gösteriyor. - olunca miyop + olunca hipermetrop olduğunu gösterir ama yukarıda da yazmış zaten uzak diye.

www.google.com.tr


nrmnm
(17.06.18)
Şu an kaç dereceyim mesela hocam? Çok ilerleme olmuş mu ya da?


e yazıyor asdfgjhkj??

2012
sağ: 1.25 miyop 0.5 astigmat
sol: 0.75 miyop 0.5 astigmat

2017
sağ: yazılmamış
sol: 0.5 miyop 1 astigmat

pek bir değişiklik olmamış. aynı doktora bile gitsen ölçülerde 0.25, 0.5 derece farklar görülebilir normaldir. ben olsam bu derecelerde gözlük bile takmam.


nrmnm
(17.06.18)
Ben de sadece TV karşısında ve kitap okurken gözlük takıyorum ama ona rağmen bir gözlüğe alışma durumu hasıl oldu. Biraz zorlamam gerekecek sanırım. :)


Göz alışması ya da yorgunluğu var sanırım bir süre gözlüksüz zorlayacağım gözleri.


özellikle astigmat konusunda gözler acayip alışma gösteriyor. yaş da önemli tabi, 25 yaşın altındaysan ihtiyaç olan haller dışında takmamanı öneririm. daha sonraki yaşlarda çok farketmiyor zaten.


nrmnm
(17.06.18)
26 oldu hocam yaş daha ilerleme olmaz herhalde.


(8)

Gow 4 vs Gta V

PS4 için indirime giren bu iki oyundan hangisi? İki serinin de tüm oyunlarını bitirdim. Aylık oyun kotam 150 lira. Gow 150 GTA ise 74 lira.
PS4 için indirime giren bu iki oyundan hangisi? İki serinin de tüm oyunlarını bitirdim. Aylık oyun kotam 150 lira. Gow 150 GTA ise 74 lira.
tabii ki gow 4


giovanne
(08.06.18)
Ps Türkiye'nin vasıfsızlığı yüzünden küsmüştüm bakmıyordum indirimlere ama Gow 150 mi olmuş?

Gow al, hatta ben de alıyorum şimdi :)


eazy
(08.06.18)
gow +1


lüzumsuz adam
(08.06.18)
GTA v ve Batman return to arkham eklemiştim sepete tam da 118 lira üç oyun :)


Gow 4 ve return to arkham da yaz için iyi duruyor


Return to Arkham bütün seriyi kapsayan paketse yapıştır derim ben. Bunca yıllık oyuncuyum, süper kahraman filmlerini ve oyunlarını sevmem ama Batman serisi, özellike Arkham City'de aldığım keyfi çoğu oyunda almadım. Hikayesi, seslendirmeleri, karakter tasarımları, bulmacalar, easter eggler, dövüşler, oynanış rahatlığı her şeyiyle muazzam bir yapım. Yapımcı firma yani yapmak için yapmamış, oturmuşlar 100 kişi sanki sabahtan akşama kadar her şeyin en iyisini yapmaya çalışmışlar. Arkham Knight'ın tek sıkıntısı ise Batmobile denen şeyi çok yedirmeye çalışmışlar, sıkıyordu bir süre sonra.


eazy
(08.06.18)
Gow'u kaçırmayın bu fiyata. Oyunu bitirdim hala oynuyorum yan görevler vs. derken ana hikaye süresi kadar daha oynatıyor kendini.


nopnog
(09.06.18)
@eazy Arkham knight hariç ilk iki oyunu kapsıyor ve 44 lira. Bence gayet iyi. Knight ı beğenmedim kutulu vardı da sattım geçen gün. Batmobile bıktırdı daha oyun başından.


(1)

koltuk tavsiyesi

evde kitap okurken, ders çalışırken kullanacağım bir koltuk/sandalye arıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum. bütçem maksimum 500 lira. geriye doğru yatanlardan olursa daha iyi olabilir.
evde kitap okurken, ders çalışırken kullanacağım bir koltuk/sandalye arıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum. bütçem maksimum 500 lira. geriye doğru yatanlardan olursa daha iyi olabilir.
ders çalışmak için değil ama kitap okumak için ikea poang ideal


9kuyruklukedi
(08.06.18)
(4)

PS4 için hangi ekran?

PS4 slim modelini edindim Turkcellden. Ama evde TV de yok. Salona değil kendi odama yatağın yanıbaşında kuracağım için büyük ekran düşünmüyorum da bu 3 seçenek arasında kaldım.LG HD TV https://www.hepsiburada.com/lg-24mt49u-24-uydu-alicili-61-ekran-hd-led-televizyon-p-HBV000007HSZU?magaza=Hepsiburad
PS4 slim modelini edindim Turkcellden. Ama evde TV de yok. Salona değil kendi odama yatağın yanıbaşında kuracağım için büyük ekran düşünmüyorum da bu 3 seçenek arasında kaldım.

LG HD TV www.hepsiburada.com

Samsung HD TV www.hepsiburada.com

Asus HD monitör mobile.donanimhaber.com
Bunlarla zevk alamazsin. En azindan 32” bak


kaptan memo
(12.05.18)
850-900 lira civarına 1080p 82 ekran Samsung almıştım yatağımın tam karşısında efsane memnunum istersen link atarım


Bütçeyi arttırıp seçenekleri ikiye çektim

1 numaralı seçenek www.hepsiburada.com

2 numaralı seçenek www.hepsiburada.com


ikisi arasında kalıp samsung aldım pişman değilim. 1080p 60fps görüntü veriyor incecik ön yüzü, arkası kalın sadece. O da önemsiz bence


(6)

Uzun bir videoyu ses dosyasına çevirme

Merhaba duyuru sakinleri. Sorum şöyle YouTube daki sesli kitapları ve bazı stand up ları MP3 yapıp telefona atmak istiyorum ama çoğu çevirici uzunluktan dolayı bunu yapamıyor önerisi olan var mı?
Merhaba duyuru sakinleri. Sorum şöyle YouTube daki sesli kitapları ve bazı stand up ları MP3 yapıp telefona atmak istiyorum ama çoğu çevirici uzunluktan dolayı bunu yapamıyor önerisi olan var mı?
Androidde keepvid ile videolari mp3 olarak indirebiliyorsun.


nickfury
(05.04.18)
youtubedan indirmek istediğin videonun linkini alıp tarayıcına kopyala. www. kısmından sonra youtube un önüne ss koy. yani link "www.ssyoutube.com/falalsdşasd" gibi olsun
açılan sayfada indirme seçenekleri var. yalnızca ses dosyası olarak indirme seçeneği de var.

kolay gelsin.


baharat
(05.04.18)
windowsta mozilla kullanıyorsan audio downloader prime eklentisi herhangi bir sitedeki bütün ses dosyalarını mp3 olarak yakalayabiliyor. youtube ve bazı radyoların arşivlerinde denedim de%100 başarılı


sl78
(05.04.18)
SS koyunca ses dosyası olarak indirme çıkmıyor. Keşke çıksa.


@kale aa çıkmıyormuş hakikaten. bi dönem çıkıyordu üzüldüm bak.


baharat
(06.04.18)
(1)

Haşlanmış yumurta saklama

Sabah vaktim olmaaycağı için şimdiden haşladım. Biraz soğuduktan sonra buzdolabına koymam gerekir mi? Kabuklarını şimdi soymayacağım.
Sabah vaktim olmaaycağı için şimdiden haşladım. Biraz soğuduktan sonra buzdolabına koymam gerekir mi? Kabuklarını şimdi soymayacağım.
yumurtayı haşlarken suya bir miktar tuz at (kabukların kolay ve tek seferde soymanı sağlar). saklama kabına kabukları soymadan koyup ve buzdolabına direk koy. böylece sabaha saklama kabını açtığında leş gibi kokmaz. sabah da mis gibi gömersin..


Fayfa
(01.04.18)
(1)

gece nöbeti ve bozulan denge

(git: https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1260927/yogun-tempo-icin-oneriler)neredeyse 1,5 ay önce üstteki duyuruyu açmıştım. temponun bir şekilde üstesinden geliyorum ama çok fazla yemesem de yaptığım iş aşırı durağan olduğu için epey kilo aldım. ayı gibi bir şey oldum. şekeri ve hamur işini tamamen k
(git: www.eksiduyuru.com
)

neredeyse 1,5 ay önce üstteki duyuruyu açmıştım. temponun bir şekilde üstesinden geliyorum ama çok fazla yemesem de yaptığım iş aşırı durağan olduğu için epey kilo aldım. ayı gibi bir şey oldum. şekeri ve hamur işini tamamen kesip öğünleri de iyice azaltmam gerekiyor sanırım. yoksa iyice şişeceğim. siz sevgili duyurucuların da nacizane yorumlarını bekliyorum.

okul olmasa o okula gittiğim zamanı bir şekilde fiziksel aktiviteye dönüştürcem ama mayıs sonuna yani okul bitene kadar ne versem kardır düşüncesindeyim.
öneri/tavsiye verebilecek yok mu acaba?


(11)

150 liraya kadar kulaklık tavsiyesi

Dışarı ses vermeyecek dışarıdan da ses fazla almayacak bir şey arıyorum. Genelde sesli ortamda ders çalışırken ya da film/dizi izlerken kullanacağım.
Dışarı ses vermeyecek dışarıdan da ses fazla almayacak bir şey arıyorum. Genelde sesli ortamda ders çalışırken ya da film/dizi izlerken kullanacağım.
urban ears fena değil o fiyatlarda.


anten
(15.03.18)
bence urban ears çok kötü. kulakiçi bakıyosan sennheiser bak derim. cx300-ii olabilir mesela.


eksisozluk.com


xu
(15.03.18)
Jabra Halo Fusion!


sa fi
(15.03.18)
urban ears + tr.aliexpress.com


lesmiserables
(15.03.18)
@mattiadestro bilir kişi


TheDifference
(15.03.18)
Cx-300ii var bende. Harika ses veriyor ama kullanımı berbat. Kulaklık daha geç bozulsun mantığı ile L şeklinde yapmışlar jack girişini bu da uzun süreli kullanımlar sonrasında zırt pırt çıkmaya başlıyor jacktan. Bir yerden sonra yalama oluyor. Ve 5. Ayda kulaklık bozuluyor. Önerim yok ama o modeli alma.


kablelvuku
(15.03.18)
Aliexpres ten10$ a kzed9 f/p kralı YouTube dan video larından bakabilirsin.


spacy
(15.03.18)
akg'den şaşmayın derim.


100 daha koy flare jet al.


alperz
(16.03.18)
rock zircon alacaktım ama gittigidiyor'da kupon yakalayınca ve de 6 aydır xiaomi kullanıp çok memnun olduğum için, xiaomi hybrid pro hd aldım. şu ana kadar müzik dinlememişim onu farkettim sayesinde.


(11)

Behzat Ç maaş muhabbeti

İlk bölümlerdeyim. Neredeyse her bölüm aldıkları maaştan dem vuruyorlar. Dizi çekildiği 2011 de mi geçiyor yoksa daha öncesi mi? Çünkü az para almıyor komiserler. Yani onların aldıkları azsa işçiler napsın. Her bölüm aynı muhabbetleri duyunca bir sorayım dedim.
İlk bölümlerdeyim. Neredeyse her bölüm aldıkları maaştan dem vuruyorlar. Dizi çekildiği 2011 de mi geçiyor yoksa daha öncesi mi? Çünkü az para almıyor komiserler. Yani onların aldıkları azsa işçiler napsın. Her bölüm aynı muhabbetleri duyunca bir sorayım dedim.
dizi güncel tarihli çekiliyordu.


kablelvuku
(10.03.18)
polislerde cok doner maas muhabbeti. hakettiklerinin altinda aliyorlar biraz


pgup
(10.03.18)
adamlar hergün meyhanedeydi para mı dayanır :)


tolgan
(10.03.18)
dizi güncel tarihli gidiyordu ama parayı yetirebilen memur mu var zaten? harun'un maaş komple ailenin borçlarına falan gidiyordu. diğerleri de bir gün meyhane bir gün pavyon kasa kasa bira derken har vurup harman savuruyorlardı parayı.


nrmnm
(10.03.18)
dizi günceldi, geçmişi anlatmıyordu ama daha güzeli geldi aklıma.

arka sokaklar'da boğaz manzaralı dairede oturan engin başkomiser (ilker inanoğlu), memur maaşıyla geçinemediğinden yakınan bir görgü tanığına "memur maaşını bize mi anlatıyosun kardeşim" demişti asdasdfhjhkjl.


kibritsuyu
(10.03.18)
son yıllarda polis maaşları baya arttı. normal memur 4.000 alıyor diye biliyorum. ama bi 10 sene önce düşüktü, belki dizi o günlere atıfta bulunuyordur.

yoksa şuan polis hakim savcı maaşları felan asgari ücrete oranla çok çok iyi.


Ben de onlara oranla kıyasladım yoksa bazı durumlarda polisin maaşı az sayılabilir. Mesela bizim kurumda kadrolu işçi var. Günde 5 dakika falan çalışıyor doğal gazlı kaloriferi falan ayarlıyor 5500 falan alıyor.


Polis memuru ile komiser yrd, komiser, başkomiser, emn amiri vs çok fark etmez maaşı. Hatta 20 yıllık polis memuru 4-5 yıllık tek yıldız kom yrd'dan daha fazla kazanır. Müdürlerin de maaşı çok süper değil ama emeklilikte en azından yarıya inmiyor. Polis memuru ile amirlerin(akademi) en büyük farkı emekli maaşında ortaya çıkar.

Bir de çalışılan saate vurursan polis en az kazanan memur olabilir. Haftada 40 saat çalışan düz gih sınıfı ayda 3500 civarı kazanıyor iken haftada 70 saat çalışan polis 4000 kazanıyor. O 4000 de izin veya rapor durumlarında 3400 lere düşüyor.

Üstelik yaptığın iş fiziksel+zihinsel yoruculuğa sahip+can tehlikesi olan dünyanın en boktan işi.

Yani haklılar, polis maaşı saatine göre kötü. Ya daha az çalıştıracaksın, ya daha fazla vereceksin yoksa adil değil. Ama geçirirsin he, o kadar da olsun. Yoksa 80'ler benim memurum işini bilire döner önünü alamazsın.


kolluk kuvvetlerde: asker,polis,infaz koruma memuru... olarak 24 saat durumuna göre çalışır. yani 2.bir emre kadar kimse yerinden ayrılmasın derlerse bu arkadaşlar ayrılamaz. ayrıca bu arkadaşlara resmi tatil, dini tatil ayrımı yapılmaz çünkü nöbetleri vardır. en azından her tatil zamanında 4 günlük tatilde 1 gün nöbetleri vardır.

en önemli neden ise bu arkadaşların hayatlarını kaybetme riskleri diğer memur gruplarına göre daha fazladır. maaşları o yüzden az gelmektedir. sürekli bu sebepten yakınırlar. yapılması gereken ise daha kalifiye eleman alıp maaşları iyileştirilmelidir. yani göbekli polis dayı alacağına git bir italyan polislerine bak derler. adam 65 yaşında george clooney gibi karizma ve feet.


mikahakkinen
(10.03.18)
/Mikahakkinen
Polis dünyanın her yerinde göbeklidir. Göbekli polis işini bildiğinden sana gözükmez, önden gençleri salar:) 20 sene arabada oturunca o göbek illaki çıkar yapacak bir şey yok.

Kalifiye polis nerede var bilmiyorum da Türk Polisi çoğu yabancı polis teşkilatlarına eğitim vermiştir.

Sorun şu ki sen bir çalışandan iyi hizmet bekliyorsan o çalışanı haftada 70 saat küsür çalıştırmamalısın. Haftada 40 saat çalışması için de Türkiye gibi bir ülkede bu şiddet düzeyinde çok fazla polis lazım, ülke ekonomisi karşılayamaz.

Adamların yarısı üniversite mezunu mesele profesyonellik ise. Ama o kadar uzun saatler çalışınca kalite falan kalmıyor çünkü hayattan benziyorsun.

Bilmediğiniz konularda kalifiye değiller diye sallamadan önce biraz düşünün neden böyle diye.


@boş gezenin boş ustası bilmediğimi nereden biliyorsun? bende o sektörde çalışan bir kişiyim. benim görüşüm böyle senin görüşüne katılmak zorunda değilim. Türk polisi kalifiye falan değil. çoğu torpille bir yerlere gelmiş insanlar git araştır istiyorsan.


mikahakkinen
(10.03.18)
(7)

yoğun tempo için öneriler

İlk dönemi bir şekilde hallettim ama bu dönem bana yardımcı olan arkadaşım da başka üniversiteye geçiş yapınca siz duyuruculara danışayım dedim. Kırklarelide memurum Edirnede de örgün okuyorum. 10 dersim varsa 8~9 dersin hocası anlayış gösterdi devam konusunda ama ben gitmek istiyorum. Kendim not tu
İlk dönemi bir şekilde hallettim ama bu dönem bana yardımcı olan arkadaşım da başka üniversiteye geçiş yapınca siz duyuruculara danışayım dedim. Kırklarelide memurum Edirnede de örgün okuyorum. 10 dersim varsa 8~9 dersin hocası anlayış gösterdi devam konusunda ama ben gitmek istiyorum. Kendim not tutmadan olmuyor.

Pazartesi, perşembe ve cumartesi akşamları 17.30~8.00 şeklinde çalışıyorum. Okul durumum için ben böyle istedim gönüllü olarak gece nöbetini. Salı ve cuma günleri işten çıkıp gitmek durumunda kalcam. Yol 45 dakika gayet çekiliyor da bir süre sonra bu tempo beni yoracak ve iyice martin eden a bağlicam :) Neler önerirsiniz? Takviye aktivite falan her türlü yoruma açığım. Aynı zamanda ikinci üniversite aöf var ama saymıyorum onu. En nihayetinde hobi sayılır.
Propolis, polen, bal takviyeleri alabilirsiniz.

Onun dışında sınav haftası zamanı bütün tıp öğrencilerinin kurtarıcısı modiwake alabilirsiniz. Ama sonrasında çok halsizlik yapar.zaten reçetesiz satılmıyor.


westblack
(10.02.18)
Teşekkürler gece de uykusuz kalmamak için kestirmeye çalışıyorum sandalyede 3~4 saat kadar zaten haftada iki gün uykusuz kalcam maksimum


bol sıvı, haftasonu iyi dinlenme, ihtiyaç oldukça kahve.


babilbaligi
(10.02.18)
Haftasonu cumartesi günü de nöbetteyim ama pazar okul olmadığı için dinlenmeye ayırabilim


Ayırabilirim *


Ben yoğun çalışmıyorum. Ama bazı günler az uyuyorum.(6 saatten az) Bundan dolayı vücut direnci düşmesin diye mesir macunu yiyiyorum. Kefir içiyorum. Yemek yemeyi azalttım uyku getirmesin diye.(Yemekten kasıt göbeğim şişene kadar değil)


Aslında sıkıntı dirençten çok oluşan dengesizlik hali. 2 gün gece nöbetten çıkıp okula gitmem gerekiyor. Tek yoran kısmı o ve maalesef haziran a kadar da böyle. Önümüzdeki sene sadece tek gün staj dersim olacak ve okul bitecek.

İşte olmadığım salı, çarşamba, cuma ve pazar akşamlarını da iyice uyuyup dinleneyim diyorum. Ama bu seferde dengesizlikten uyku gene geç geliyor :)


(2)

aöf tecrübelileri bir yorumlayabilir mi?

Şu ortalamalar ile 3.00 yapıp onur belgesi alabilir miyim? Benim için bir önemi yok ama çok sevdiğim bir insan hasta yatağında, ona getirip mutlu etmek istiyorum sadece. Geçen yıl KPSS'de derece yapıp atandım ama bu jesti de yapmak istiyorum. Vizelerim iyiydi de finallerde pek hazırlanamadım ve düze
Şu ortalamalar ile 3.00 yapıp onur belgesi alabilir miyim? Benim için bir önemi yok ama çok sevdiğim bir insan hasta yatağında, ona getirip mutlu etmek istiyorum sadece. Geçen yıl KPSS'de derece yapıp atandım ama bu jesti de yapmak istiyorum. Vizelerim iyiydi de finallerde pek hazırlanamadım ve düzelttiğim sorular hep yanlış geldi.

Bilgisayar - 98

Muhasebe - 52

İşletme - 73

Matematik - 70

Sosyoloji - 79

İktisat - 68

Hukuk - 65
çan sistemi devam ediyor hocam. ben de öyle bekliyorum ba olmasa bile bb falan gelir sanıyorum. çünkü benim düşükse büyük bir çoğunluğun da düşük gelecektir.


Teşekkür ederim bir onda içimde kuşku var. Diğerlerinin BA, AB ve AA gelebileceğini düşünüyorum.


(3)

Askerlik tecili hakkında

Okula 2010 girişliyim. 31 Aralık 2017 de gözüküyor halen tecilim. Okul devam ediyor. Öğrenci işlerine sordum bizden belgeni otomatik çekiyorlar dedi. Sizce bir sıkıntı olur mu? Okul seneye bitecek hali hazırda bir kurumda memurum. Yaş 25.https://i.hizliresim.com/Yg3WL6.jpg
Okula 2010 girişliyim. 31 Aralık 2017 de gözüküyor halen tecilim. Okul devam ediyor. Öğrenci işlerine sordum bizden belgeni otomatik çekiyorlar dedi. Sizce bir sıkıntı olur mu? Okul seneye bitecek hali hazırda bir kurumda memurum. Yaş 25.

i.hizliresim.com
sıkıntı olmaz. olduğunu hissettiğin an öğrenci belgeni alır gidersin şubeye ben okuyom dersin onlar devam ettirirler.


öğrenci olduğun sürece 29 yaşına kadar sorun yok.


nrmnm
(09.01.18)
Olsa zaten e-devletteki ibare değişirdi sanırım.


(2)

Ekşi KPSS grubuyla alakalı

Geçen yıl kurduğumuz bir grup vardı ama telefon çalınınca tüm numaralar haliyle o grup da gitti. Gören duyan olursa yeşillese ya. Tüm gruba bir sözüm vardı da :)
Geçen yıl kurduğumuz bir grup vardı ama telefon çalınınca tüm numaralar haliyle o grup da gitti. Gören duyan olursa yeşillese ya. Tüm gruba bir sözüm vardı da :)
Mesaj at bana. Grup da aktif.


sempotik
(01.01.18)
Mesaj attım


(3)

optik gözlük hakkında

2012 yılından beri gözlük kullanıyorum ve 4 kez çerçeve değiştirdim. hepsi de en fazla 100-200 liralara mal olmuştu bana. ocak ayında beklemediğim bir 500-600 lira geçecek elime. artık ömürlük bir şey yaptırayım diyorum. neler önerirsiniz?
2012 yılından beri gözlük kullanıyorum ve 4 kez çerçeve değiştirdim. hepsi de en fazla 100-200 liralara mal olmuştu bana. ocak ayında beklemediğim bir 500-600 lira geçecek elime. artık ömürlük bir şey yaptırayım diyorum. neler önerirsiniz?
bence ömürlük bişey yaptırma, her sene insanın zevki değişiyor, trendler değişiyor, böyle devam et bence.

kemik gözlük çerçeveleri hep karizmatik gelmiştir bana.


killerbee
(31.12.17)
ilkokul 1den beri gözlük takıyorum. nerden baksan 20 yıl oldu. bendeki şu an kemik. çerçeveyle 1000'e geldi. çünkü benim göz numaram 8, 8.50 camlar 700 800 tutuyor, en inceltmişi olduğundan. çerçeve de burberry memnunum.

bundan önce titanyum bi çerçeve kullanmıştım. demiri hemen gitti, gözlük koptu. 1000 lira bayılmıştım ama burberry kadar sağlam çıkmadı.

dolce gabbana da kullandım o da iyiydi.

burberry ve d&g öneririm.

atasuna bakabilirsin. şişli de iyidir. bunları her şehirde bulabiliyorsun. hangi şehirde olursan ol, bir yeri bozulduğundan gözlüğünün, mağazalarına uğra, sizden aldım de, hemen yardımcı oluyorlar.


Ömürlük almayın +1. 1999'dan beri gözlüklüyüm, en sevdiğim çerçevelerimi bile birkaç senede bir değiştirmek istedim. Ne kadar kaliteli olursa olsun sürekli kullanılan eşya aşınıyor; bir de istemeden de olsa düşer, sağa sola çarpılır gözlük. Modelini beğendiğiniz bir şey alıp sıkılana kadar kullanın; normalde vereceğimden fazla para verdim diye değiştirememezlik etmezsiniz.


(7)

Vücut tıraş makinesi önerisi

Uzun süre işimi görecek bir şey arıyorum. Bütçem 150-200 lira kadar.
Uzun süre işimi görecek bir şey arıyorum. Bütçem 150-200 lira kadar.
Bu çok iyi. Ben aldım memnun kaldımwww.amazon.com


cemallamec
(28.12.17)
Braun bodycruzier indir jileti de var tarakları falan


all girls dream
(28.12.17)
body cruzer 6 diyorum ben de


sporty
(28.12.17)
Body cruzer+1. 2 yıldır falan kullanıyorum, bir sıkıntı çıkarmadı.


candanag
(28.12.17)
koltuk altı, kasık ve göğüs kılları için işe yarar mı bahsettiğiniz cruzer 6? yoksa biraz daha koyup philips bodygroom daha mı iyi olur?


Çok hassas olarak nitelendirilebilecek kasık bölgesi diğer bir ifadeyle ta.ak civarı için bodoslama girilmemesini tavsiye ederim, hassas -sensitive- başlık takıp hallediyorsun.


candanag
(30.12.17)
body cruzer 6 piyasada yok. indirimdeyken şunu alsam diyorum? www.hepsiburada.com


(5)

Sizce bu notlar nasıl? (AÖF)

AÖF'deki ilk yılım o yüzden bir sorayım dedim. Tüm dersler beklediğim gibi geldi. Ama pazar günkü oturumuna gece nöbetten çıkıp gittiğim için İktisat da biraz patladım. Keza cumartesi günkü Hukuk da öyle oldu.https://i.hizliresim.com/g9JXkN.png
AÖF'deki ilk yılım o yüzden bir sorayım dedim. Tüm dersler beklediğim gibi geldi. Ama pazar günkü oturumuna gece nöbetten çıkıp gittiğim için İktisat da biraz patladım. Keza cumartesi günkü Hukuk da öyle oldu.

i.hizliresim.com
68 hariç hepsi gyet iyi.


neden hepsi 100 değil?


elorelia
(06.12.17)
dediğim gibi ikinci oturuma nöbetten çıkıp gittim. bir de örgün var onlardan çok zaman bulamamıştım.


arkadaşım çıkar mısın lütfen çanı yükseltiyosun.


oha 100 alamadın mı o sorularla? yazık...


joooper
(06.12.17)
(1)

puma apex 35 litre

sayın romalılar geçen yıldan beri gönlümde olan şu çantayı almak istiyorum. lakin hiçbir yerde stokta bulamıyorum. yardımcı olabilecek var mı? geçen yıl öğrenciydim alamadım ama şimdi ne olursa olsun almak istiyorum. bu olmasa da bu tarz laptop bölmeli 35-40 litrelik bir model de uygun olur.https://
sayın romalılar geçen yıldan beri gönlümde olan şu çantayı almak istiyorum. lakin hiçbir yerde stokta bulamıyorum. yardımcı olabilecek var mı?
geçen yıl öğrenciydim alamadım ama şimdi ne olursa olsun almak istiyorum. bu olmasa da bu tarz laptop bölmeli 35-40 litrelik bir model de uygun olur.

prnt.sc
case logic in benzer bir modeli var. 3 senedir kullanıyorum, taş gibi. ama modeli hatırlamıyorum.
buldum vallaha siparişten.

Case Logic Notebook Sırt Çantası 17.3" Siyah CA.RBP217

www.dr.com.tr

hem de 48 litreymiş, süper bu çanta alın bence :))

www.caselogic.com


tukenmez adam
(17.11.17)
(2)

EKG okuyabilecek var mı?

Yaş 25. Erkek. Son 2-3 ölçümde tansiyonum yüksek çıktı diye kardiyolojiye yönlendirdiler. Gittiğim doktor tansiyon ölçtü 12-8 çıktı, EKG yi yorumlamadı bile. Ah bir de stetoskop ile kalbi dinledi, hakkını yemeyeyim şimdi. Genel olarak çarpıntı gibi bir sıkıntım yok ama epey heyecanlı bir yapım var.
Yaş 25. Erkek. Son 2-3 ölçümde tansiyonum yüksek çıktı diye kardiyolojiye yönlendirdiler. Gittiğim doktor tansiyon ölçtü 12-8 çıktı, EKG yi yorumlamadı bile. Ah bir de stetoskop ile kalbi dinledi, hakkını yemeyeyim şimdi. Genel olarak çarpıntı gibi bir sıkıntım yok ama epey heyecanlı bir yapım var. Sigara alkol yok düzenli yürüyüş ve spor var. Grafikler burada;

i.hizliresim.com
i.hizliresim.com
İyi çekilmemiş ekgler.


Fotolarıç mı hocam?


(1)

Sözlükten birini bulmam gerek

geçen yıl kpss ortaöğretim grubu kurmuştuk. oradan çok güzel arkadaşlıklar edindim. ama bir tanesi farklıydı. sonra benim sınavdı onun işiydi derken aramıza mesafe girdi. telefonum bozulunca yedeklemediğim numarası da gitti. sadece ismi var hafızada, soyisim gitmiş. bunu okuyorsan ulaş bana y.
geçen yıl kpss ortaöğretim grubu kurmuştuk. oradan çok güzel arkadaşlıklar edindim. ama bir tanesi farklıydı. sonra benim sınavdı onun işiydi derken aramıza mesafe girdi. telefonum bozulunca yedeklemediğim numarası da gitti. sadece ismi var hafızada, soyisim gitmiş. bunu okuyorsan ulaş bana y.
Yaklaşık 15 kişilik gruptan sadece biz birimizi hatırlıyoruz. Kimse galiba kimseyi hatırlamıyor . O yüzden ey geçen sene kpss grubunda olanlar ses verin


(2)

pc kapalıyken bataryanın sıfırlanması

evet sorun böyle. dell inspiron 5547 kullanıyorum. bataryam 3-3.5 saatlere varan kullanımlara dayanıyor fişsiz. Lakin geceleri kapatıyorum, gündüz açtığımda batarya %0 oluyor ve pc güce bağlanmadan açılmıyor. PC'de SSD var. Onun dışında her şey ilk günküyle aynı.
evet sorun böyle. dell inspiron 5547 kullanıyorum. bataryam 3-3.5 saatlere varan kullanımlara dayanıyor fişsiz. Lakin geceleri kapatıyorum, gündüz açtığımda batarya %0 oluyor ve pc güce bağlanmadan açılmıyor. PC'de SSD var. Onun dışında her şey ilk günküyle aynı.
Batarya PC ye gömülü. Çıkartamam


Power options tan fast boot u kapattım sorun çözüldü. Bataryada bir sıkıntı yokmuş.


(5)

Yüksek tansiyon

1-2 yıl önce baş göstermişti 15-16 larda seyrediyordu büyüğü ama güneş altında çalışmanın getirdiği bir şeydi bu. Dün kurumda sağlık taraması oldu 16-10 çıktı bu sabah eczanede baktırdım 14-9 çıktı. Beslenmede sıkıntı var, son 1-2 haftadır sigara, alkol, hamur işi ve hazır gıdalar gırla gidiyor. Bun
1-2 yıl önce baş göstermişti 15-16 larda seyrediyordu büyüğü ama güneş altında çalışmanın getirdiği bir şeydi bu. Dün kurumda sağlık taraması oldu 16-10 çıktı bu sabah eczanede baktırdım 14-9 çıktı. Beslenmede sıkıntı var, son 1-2 haftadır sigara, alkol, hamur işi ve hazır gıdalar gırla gidiyor. Bunları bırakmaya ek olarak önerisi olan var mı?
Tuz u kes v bol su


all girls dream
(25.10.17)
Bİde yapmadisyan bi holter taktir


all girls dream
(25.10.17)
gün içinde birkaç kez limon sık, suyunu iç.
solgar'ın sarımsak kapsülü var. bir sabah bir akşam yut. evde yemek yapıyorsan sarımsağa aban.
bol su iç.
kahveyi siyah çayı azalt. yatıştırıcı bitki çayları iç.
fazla tuzlu şeyler (zeytin, peynir, turşu, pastırma vs..) sakın yeme. yemeklerine ekstra tuz koyma.
tıka basa yemek yeme. sebze ağırlıklı beslen.
kiloluysan kilo vermeye çalış.

hala düşmüyorsa doktora git, zaten kesin holter takarlar. en kötü hapa başlarsın.


sir gawain
(25.10.17)
190 90 boy kilo. 85 düşsem fena olmaz.


Perhiz yapın, kilo verin. Tansiyon boğazdan başlar.

* Çok yemeyin.
* Tuzu hayatınızdan çıkarın.
* Sarımsak iyi geliyor diye hatırlıyorum. Her gece bir diş sarımsak yutun.

Tabii bir doktora görünün. İlaç işi biraz sıkıntılı. Bir başlayınca ömür boyu devam etmek gerekiyor gibi bir şey kalmış aklımda, doktorunuza danışırsınız. Bence kilo vererek ve dengeli beslenerek çözmeye çalışın. Olmazsa ilaca geçin.


.


(4)

sosyoloji mi kamu yönetimi mi?

ortaöğretim kpss'den kırklareli il özel idareye atandım. hali hazırda eğitim fakültesinde 3.sınıf öğrencisiyim. ama olur da ileride memur olarak kalmayı düşünürsem falan -malum öğretmenlikte mülakat olayları- diye de aöf'den bir bölüm okumayı düşünüyorum. ders içeriklerini vs inceledim. ikisi de ilg
ortaöğretim kpss'den kırklareli il özel idareye atandım. hali hazırda eğitim fakültesinde 3.sınıf öğrencisiyim. ama olur da ileride memur olarak kalmayı düşünürsem falan -malum öğretmenlikte mülakat olayları- diye de aöf'den bir bölüm okumayı düşünüyorum. ders içeriklerini vs inceledim. ikisi de ilgimi çeken derslere sahipler, ama şu an birini seçmek durumundayım belki ileride seçmediğimi diğer bölümü de okurum.

yorumlarınızı bekliyorum
Sosyoloji


veritaslibertas
(08.09.17)
Bu soruyu birden fazla kez sordun. Yanlış düşünme diye bir kez daha yazıyorum.

Kamu yönetimi seç. Öğretmenliğe başladığın zaman okul müdürü ya da okul müdür yardımcısı olmanda işe yarayabilir. Bakanlıklarda bile görev alma şansın olur.

Sosyoloji de psikoloji gibi moda olmuş bir bölüm. Sana kamu yönetimi kadar somut bir faydası olmaz.


dissendium
(08.09.17)
@mcgonagalls cat

yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız, yorumunuza katılıyorum. lakin hali hazırda memur olarak atandım. ve aöf ye yazılmamın öncelikli amacı: olur da memurluk ile üniversite bir arada yürümezse en kötü aöf den lisans diploması alıp kurumiçinde yükselmeye çalışmak.

aöf bitirip kaymakam olabilen yokmuş, onu ben de okumuştum. ama bundan sonra olmayacağı da anlamına gelmez. 6-7 yıl aradan sonra kitaplara sarılıp geçen yıl okula döndüm -4 yıl ara vermek zorunda kalmıştım-, bunun yanında kpss ye de çalıştım -iyi sayılabilecek bir puanla derece yaptım. kısacası ben istersem yapabileceğime de kendime de inanıyorum. burada sormak istediğim iki bölümden hangisinin bana bu yolda daha yardımcı olacağıydı, sanırım kamu yönetimi daha makul olan seçenek.


Kamu yönetimi.


tociess
(08.09.17)
(7)

l&m hakkında

2012 yılında ilk 30 bölümü tam diğerlerini ise yarım yamalak izlemişimdir. yani toplasam 10 bölüm bile etmez 30 dan sonraki izlediklerim. torrnent ile de bir çılgınlık edip 40 gb olarak 104 bölümü de indirdim an itibariyle. izlemeye değer mi :)
2012 yılında ilk 30 bölümü tam diğerlerini ise yarım yamalak izlemişimdir. yani toplasam 10 bölüm bile etmez 30 dan sonraki izlediklerim. torrnent ile de bir çılgınlık edip 40 gb olarak 104 bölümü de indirdim an itibariyle. izlemeye değer mi :)
İlk sezon, dizinin zaten şu anda güzel anılmasının en önemli sebeplerinden biriydi; ikinci sezonda, ilk Leyla gidene dek yine iyiydi dizi ama sizin söylediğiniz 30. bölümden sonra, biraz duraklamadı değil. Hatta 2. sezon boyunca, oldukça durağan devam eden hikaye yüzünden, senarist bile oyuncuların ağzından, "Artık bir tercih yap, konu şişti. İlerlemiyor." demeye başlamıştı diye hatırlıyorum.

2. sezonun nispeten kötü geçmesi sonrasında, 3. sezon ile ciddi anlamda toparladı. Yani baştan başlayıp izlerken 2. sezonda biraz sıkılabilir, 3. sezonda tekrar temposunu yakalayabilirsiniz. Yerinizde olsam bir şans verirdim muhtemelen.


40 gb'a yazık olmasın. ne kadar duraklasa da l&m pişman etmez.


axl
(03.09.17)
Deger


brad pitt
(03.09.17)
Keşke unutsam da hepsini baştan izlesem.


mavibalık
(03.09.17)
her akşam uyumadan önce 1 bölüm gider o zaman :) behzat ç. de izliyordum ama l&m gibi düzgün bi torrentini bulamadım. yardımcı olan olursa hayır demem :)

not: internetim olmayacak bir süre o yüzden netten izleyemem ve kenarda durmasını istiyorum böyle her an netten kalkabilecek değerli yapımların.


vaktin varsa zaten 3-5 bölümden sonra bırakamazsın, ben yemek yerken izliyordum bi ara.. arena tr kapanmasa benim hesabın şifresini verirdim de orası da yok artık.


kapti
(03.09.17)
Gerçek leyla ve arda diziden çıktıktan sonraki bölümler çöp.


raskolnikovv
(04.09.17)
(4)

kpss 2017/1 güvenlik soruşturması hakkında

Haziranda Kırklareli İl Özel İdare'ye atandım. 2-3 hafta kadar önce de tüm evrakları teslim ettim. Kırklareli'nin köyünde yaşıyorum. İlçesinde yaşayan arkadaş da aynı kadroya atandı benle. Ona 2 gün önce soruşturmaya gelmişler bana daha gelen giden yok. Herhangi bir şey yapmam gerekir mi? Bağlı oldu
Haziranda Kırklareli İl Özel İdare'ye atandım. 2-3 hafta kadar önce de tüm evrakları teslim ettim. Kırklareli'nin köyünde yaşıyorum. İlçesinde yaşayan arkadaş da aynı kadroya atandı benle. Ona 2 gün önce soruşturmaya gelmişler bana daha gelen giden yok. Herhangi bir şey yapmam gerekir mi? Bağlı olduğum ilçe emniyete gitmek ya da köydeki jandarma karakoluna gitmek gibi? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Muhtarı aramışlardır ya da daha sonra senin köye gelirler.belli olmaz net her yerde ayni isleyen bi süreç değil. Beklemeni tavsiye ediyorum sadece


1965
(17.08.17)
@1965 köy biraz yanlış belde aslında ama halk dilinde ve teknik olarak köy gibi :) jandarma karakolu var o bakmaz mı bu soruşturma işine? en olmadı haftaya eve geçince gider oraya sorarım.


Ben de bir bakanlık mülakatına girecektim o dönem köyde muhtarı aramıştı jandarma oradan biliyorum. Bilgi almaya gittiğinizde ilgilenirler merak ediyorsanız gidip sorun tabi.


1965
(17.08.17)
@1965

il emniyeti aradım az evvel. hani soruşturmanın başlayıp başlamadığını öğrenmek için. gizli bir soruşturma cevap veremeyiz deyip kestirip attılar.


(1)

reflüyle alakalı bir soru

geçen yıl birkaç gece uykudan tıkanırcasına uyanınca doktora gitmiştim ve reflü tanısı koyup lansor vermişti. 1-2 ay onu kullandım ve tek yastık yerine 2 yastıkla yatıp bu şikayetlerin önüne geçtim. ama son 2-3 aydır şöyle bir sorunum var: yemek yerken ya da yemekten sonra tıkanır gibi oluyorum hep
geçen yıl birkaç gece uykudan tıkanırcasına uyanınca doktora gitmiştim ve reflü tanısı koyup lansor vermişti. 1-2 ay onu kullandım ve tek yastık yerine 2 yastıkla yatıp bu şikayetlerin önüne geçtim. ama son 2-3 aydır şöyle bir sorunum var: yemek yerken ya da yemekten sonra tıkanır gibi oluyorum hep öksürme isteği duyuyorum. her zaman olmuyor ama genelde oluyor. son 2-3 aydır beslenme düzenimi de bozdum. neler önerirsiniz? eski beslenme düzenime yavaş yavaş dönmeye çalışıyorum. -evde olduğum için biraz oluyor ama.
doktora gitmeni öneririm.


rahip janick
(16.08.17)
(10)

kısa anime önerisi

kesinlikle izlemelisin dediğiniz maksimum 20-30 bölümlük anime arıyorum. death note, samurai champloo, cowboy bebop, afro samurai, one punch man, hellsing ve hunter x hunter izlemiş olduğum animeler.
kesinlikle izlemelisin dediğiniz maksimum 20-30 bölümlük anime arıyorum. death note, samurai champloo, cowboy bebop, afro samurai, one punch man, hellsing ve hunter x hunter izlemiş olduğum animeler.
elfen lied.


pikrua
(08.08.17)
akame ga kill

kesinlikle izle.


sizofren06
(08.08.17)
Anime kültürüm yoktur ama izlediğim bi seven deadly sins vardı hoşuma gitmişti o da :| Daha bitmedi gerçi ama şu anda dediğin kadar bölüm olsa gerek.


bartman
(08.08.17)
gantz 2004
ve filmi gantz 0 2016 değişik bi kafası var ben çok beğenmiştim.

www.turkanime.tv den izleyebilirsin çok iyi sitedir.


hasmetizm 2046
(08.08.17)
Shingeki no Kyojin izle.


elfen lied +1
steins gate +1
Shingeki no Kyojin +1

Bu yukarıdakiler bana göre gerçekten çok iyiler.

ek olarak
ergo proxy
black lagoon


puc
(08.08.17)
Baccano kesinlikle. 13 bölüm mü ne.


leylaomega
(08.08.17)
code geass
basilisk
devil may cry
hellsing


psiren
(08.08.17)
tokyo ghoul ❤


ganbatte
(08.08.17)
Shingeki no Kyojin + 1
Noragami


Aman Sen de
(08.08.17)
(6)

sesli ortamda okuma

yaz tatili sebebiyle evdeyim. 7/24 tv açık ve sık olarak da konuşuluyor. ayrı bir odam yok. köyde olduğum için de kütüphane yok. tüm bunların üstüne okumam gereken de tonla kitap var. önerilerinizi bekliyorum.
yaz tatili sebebiyle evdeyim. 7/24 tv açık ve sık olarak da konuşuluyor. ayrı bir odam yok. köyde olduğum için de kütüphane yok. tüm bunların üstüne okumam gereken de tonla kitap var. önerilerinizi bekliyorum.
Köydeyim diyorsun çık işte bir bahçeye, uzan çayıra, hamak as. Seçenek çok


nickfury
(18.07.17)
kulak tıkacı +1

ben kütüphanede bile takıyorum ;)


qazaqwsx
(18.07.17)
peki nereden edinebilirim bu kulak tıkacı denen zımbırtıyı?


@kaledekiyalnızlık

eczane


qazaqwsx
(18.07.17)
kulak tıkacı eczanelerde satılıyor. internette de bulabilirsiniz ama köydeyseniz kulak tıkacına gerek yok bence de. çayır çimene çıkıp okuyun, keyfinize keyif demeyin. özendim şu an :/


dedimmidemedimmi
(18.07.17)
Dışarı sıkıntı, çeltik bölgesi olduğu için gündüz dahi aşırı sivrisinek var :)


(3)

1000 lira altı akıllı telefon

şarjı uzun giden, f/p oranı yüksek telefon önerilerinizi bekliyorum.
şarjı uzun giden, f/p oranı yüksek telefon önerilerinizi bekliyorum.
Lenovo k6


shenergy
(29.06.17)
Lenovo Moto G4 Plus kullanıyorum. Şarjın uzun gitmesinden kastınız nedir emin değilim ama bir günü rahat çıkarıyor. 1,5 günü gördüğü de oluyor. Kamerası, fiyat için oldukça iyi diye düşünüyorum. Bazı manuel ayar seçenekleri mevcut. Şuradaki incelemesi güzel, biraz hızlandırıp izleyebilirsiniz: youtu.be

Şuradan da piyasadan istediğiniz telefonun fotoğraf çekimlerini kıyaslayabiliyorsunuz, bence dev hizmet: www.gsmarena.com


olanlaolunmaz
(29.06.17)
ben de ek telefon olarak G4 plus aldım bu ay, 800TL'ye çok iyi f/p olarak, hız dışında eksiği yok gibi bir şey.


(5)

güneş ve sıcaktan minimum etkilenmek için

2008 yılından beridir her yılın mayıs-ağustos aylarını çeltik tarlalarında amelelik yaparak geçiriyorum. yalan yok cidden iyi kazandırıyor ama donem donem artan sıcaklıklar ve çamur insanı aşırı şekilde yorabiliyor. 1-2 gündür de sıcaklar iyice arttı. baş ağrısı ve mide bulantısına sebep olmaya başl
2008 yılından beridir her yılın mayıs-ağustos aylarını çeltik tarlalarında amelelik yaparak geçiriyorum. yalan yok cidden iyi kazandırıyor ama donem donem artan sıcaklıklar ve çamur insanı aşırı şekilde yorabiliyor. 1-2 gündür de sıcaklar iyice arttı. baş ağrısı ve mide bulantısına sebep olmaya başladı. bunları en aza nasıl indiririm, neler önerirsiniz?

not: ihtiyacım var çalışmam gerek en azından bu yaz bitene kadar sonrasında belki emekliye ayrılırım :)
Bol bol ama cok bol bol su icmek.

Basi ve enseyi ince bir tulle korumak.


kuehles blondes
(29.06.17)
Kafaya ıslak atlet/bez gibi bir şey sarılıp ara ara tekrardan ıslatılabilir.


cinsi kisi
(29.06.17)
+
maden suyu içebilirsen iyi olur.
Sentettik şeyler giyme, teri çeken doğal dokuma şeyler giy, vücut ter atsın. yemeklerde tuz kullanmıyorsan biraz tuz alsan iyi olur. tuzlu ayran iyi olur.


ince tülbent üzerine şapka. ensenin yanmasını engeller. imkan varsa da ıslat her seferinde. kuruyacaktır eminim.


cabiday
(29.06.17)
hepsini uyguladım ama gene fayda yok arkadaşlar, başım sanki 50 kilo gibi şu an. edirne/meriç te bugün güneş altında 45 dereceydi. anormal bir sıcaklık vardı anlayacağınız. uzun yıllardır böyle bir şey görmedim ben.


(10)

sakarya/serdivan hakkında bilgi

burada yaşayan veya yaşamış olanlar varsa bilgi alabilir miyim -genel olarak şehir, insanlar, pahalılık gibi konularda? kpss tercihlerinde ilk sıraya yazarsam gelme ihtimali çok yüksek o yüzden elimden geldiğince şehir hakkında bilgi edinmem gerek.
burada yaşayan veya yaşamış olanlar varsa bilgi alabilir miyim -genel olarak şehir, insanlar, pahalılık gibi konularda? kpss tercihlerinde ilk sıraya yazarsam gelme ihtimali çok yüksek o yüzden elimden geldiğince şehir hakkında bilgi edinmem gerek.
Üniversite öğrencilerinin yoğunlukta olduğu bölge Sakarya'nın diğer ilçelerine nazaran daha rahat bir ortam var malum muhafazakar bi şehir Sakarya. Kiralar 800 den başlıyo devam ediyor. Serdivan merkeze bes dakikalık mesafede olduğu icin merkezde de oturabilirsiniz. Sormak istediğiniz varsa cevaplayabilirm.


1965
(26.06.17)
Eger sosyal biriysen, ozellikle de kadinsan gitme bence.

Bir caddeleri var iste, orada yürüyorsun. Birkac da cafesi vardi en son. Sosyal hayati Izmit ile bile karsilastirilamaz.

Sehir aslinda güzel bence. Konumu iyi, Istanbul´a yakin sayilir. Cevresi cok güzel yesil, dogasi güzel, eger offroad, trekking, bisiklet gibi hobilerin varsa, cidden güzel.

Kiralar Istanbul ile karsilastirirsan bedava. Serdivan´da genelde üniversite ogrencileri yasar, daha yasanabilir olmasi mümkün.

Hic Anadolu´da yasamamis, Istanbullu olarak, ben halkini cok garipsemistim. Cok yobazlar, sokakta kadinlar rahatsiz ediliyor, sürekli sosyal baski hissediyorsun üstünde.

Bunlarin hepsi kisisel deneyimlerimdir, baglayici degildir.

Düzeltme: Imla.


buf-e kür
(26.06.17)
asıl sorum şuydu aslında eksiduyu.ru ama şehir seçimi için de bu duyuru açmak zorunda kaldım.


sakarya'da yaşamak için serdivan en uygun yer. son birkaç senede çok gelişti ve gelişmekte. öğrenciler yaşıyor genelde. ufak bir yer olmasının yanında orada yaşayan bir kaç öğrenci tanıdım, memnundular.

saü facebook gruplarına gözatabilir orada yaşayanların fikirlerini alabilirsiniz. (ben sakaryalıyım ama orada yaşamıyorum)


dahinnotha
(26.06.17)
Sakaryalıyım. Serdivan sakaryanın yaşanabilecek en iyi yeri. Mavi durak tarafı genelde üniversiteli gençlerden oluşur ve daha rahattır.

Sakarya gerici fakat sevimli bir şehir.küçük bir şehir olduğu için ulaşım kolay ve kısa.

Sakarya da harcamaların istanbuldan az olmaz. Ekmek 1.5 tl kıyas et. Ev kiraları ortalama bir daire için 700-1000 arası.
Tabi beklentilerin ve özel olarak merak ettiklerin varsa sorabilirsin. Şu an da orada yaşamasam da arada gidip geldiğim için haberdarım


filipis
(26.06.17)
Tam öğrenci şehri ama pahalı.

@buf-e kür'e katılmıyorum. Serdivan'da kadınların rahatsız edildiğine hiç denk gelmedim. Eğer öyle bir şey olursa oranın halkı o kişiyi linç eder.

Edit: Yazık la kimin çocuğuysa. Tik atmamış. :D


dissendium
(26.06.17)
@dissendium, Serdivan'da diye yazmadım yazmadım zaten hocam. O sehirde gecirdigim 1 yılda kac defa taciz edildigimi hatırlamıyorum.

Bana katılmayısınız, kadın olmamanızla ilgili de olabilir. Annemi o sehrin en ünlü carsısında gezdirirken, fiziki olarak tacize ugradım, adamın pesinden kostum, esnafı da izledi. Orada kadına taciz, Istanbul'a göre daha 'normal' karsılanıyor ve yerli halkı asla linc edecek tipler degil. Ancak bası acıktı, haketmisti falan derler, kimseyi kandırmayalım.


buf-e kür
(26.06.17)
@buf-e kür, Çark Caddesi'ni kastediyorsanız orada psikopat bir kitle var. Ama bunlar Sakarya'nın yerli halkı değil. Doğudan göçle gelmiş işsiz güçsüz tipler. Bence bunları İstanbul'dakilerle karşılaştırarak kendimizi kandırmayalım. Bunlar her şehirde var. Bunu tartışmak için yazmadım. Bu da benim görüşüm.


dissendium
(26.06.17)
@dissendium tiklerken atlamışım, kusura bakma


sakarya şehir olarak güzeldir, pahalı değildir. ama sıkıcı bi yer. insan yapısı olarak. serdivan da sıkıcı, güzel değil. çark caddesi civarı güzeldir.


the beste
(27.06.17)
(2)

ketojenik diyet hakkında

ketojenik beslenme son zamanlarda epey konuşulan bir konu. ben de ara ara bu beslenmeyi hayatıma soktum. ama yaz gelip de ağır işlerde çalışmaya başlayınca (çeltik tarlalarnda, 8-10 saat güneş altında ve çamurda) ister istemez bozmak durumunda kalıyorum. sormak istediğim aslında şu: bu beslenme şekl
ketojenik beslenme son zamanlarda epey konuşulan bir konu. ben de ara ara bu beslenmeyi hayatıma soktum. ama yaz gelip de ağır işlerde çalışmaya başlayınca (çeltik tarlalarnda, 8-10 saat güneş altında ve çamurda) ister istemez bozmak durumunda kalıyorum. sormak istediğim aslında şu: bu beslenme şekli benim ağır işlerde çalışan insanlar için uygun mudur? Çok faydasını gördüm. Hem kilo hem de mental anlamda o yüzden pat diye bırakmak istemiyorum.
Ketojonik diyette ilk dönemler fiziksel ve psikolojik olarak oldukça yıpratıcı geçiyor enerji metabolizmasını değiştirdiğin için, yani karbonhidratın azlığında adrenalin salınımı çok oluyor, o da kısa sürede negatif bir ruh haline neden oluyor. Bu da haliyle, başta da dediğim gibi, fiziksel ve psikolojik olarak sıkıntı yaratıyor. Bu dönemi başarıyla atlatırsan problem yaşamazsın, sonrasında işler düzeliyor zira.


angelus
(10.06.17)
Fat adapted modda yarışan ultra maratoncular var. Yüksek yağ ile beslenme yavaş yavaş dayanıklılık sporcuları arasında yaygınlaşmaya başladı. Çok çok ani efor gerektiren bir iş yapmayacaksan ketojenik diyetle problemin olmaz. Ama beslenme sadece makrolardan ibaret değil. Ketojenik beslenmede su kaybı daha fazla olabilir. Sıcakla birlikte su ve sodyum alımına dikkat etmek gerekebilir.


(1)

yatay geçiş hakkında

okulu uzatmış biri merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş yapabilir mi? yökte falan detaylı bilgi bulamadım da.
okulu uzatmış biri merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş yapabilir mi? yökte falan detaylı bilgi bulamadım da.
yatay geçiş ilk senenin sonunda yapılıyor, aksi durumlar varsa okulların sitesinde yazıyor, en kötü öğrenci işlerini arayıp öğrenebilirsin.

Birinci sınıftan dersin varsa %99.9 yapamazsın. Yatay geçişte önde gelen üniversiteler dışında yerleştirme puanına bakılmıyor, ortalamana ve götüreceğin ders içeriklerini gösterir onaylı belgeye bakarlar sadece.

Baba üniversiteler de diyor ki : "üniversiteye girdiğin sene aldığın puan, geçeceğin bölümün o seneki taban puanından %10 düşük olabilir". Bu %10 değeri değişiklik gösterebiliyor.

Başvurmak istediğin üniversitelere yönelik araştırma yaparsan hızlı sonuç alırsın. Şimdi mahalle aralarında bile üniversite var...


kimlanbu
(02.06.17)
(6)

gözlük çerçevesi hakkında

2012 yılından beri miyop astigmat sebebiyle gözlük sahibi bir insanım. dereceler 2015 te biraz daha arttığı için yaklaşık 1 yıldır falan sürekli gözlük takıyorum. ve sürekli takınca aldığım gözlüklerin eksiklerini çok daha iyi gördüm. 2 kez çerçeve değiştirdim ikisi de devletin karşıladığı üstüne be
2012 yılından beri miyop astigmat sebebiyle gözlük sahibi bir insanım. dereceler 2015 te biraz daha arttığı için yaklaşık 1 yıldır falan sürekli gözlük takıyorum. ve sürekli takınca aldığım gözlüklerin eksiklerini çok daha iyi gördüm. 2 kez çerçeve değiştirdim ikisi de devletin karşıladığı üstüne benim 20-30 lira verdiğim dandik gözlüklerdi. 10 gün içinde özel hastanede muayene olup iyi bir çerçeveye geçmeye düşünüyorum. bütçem 300-400 lira. neler önerirsiniz nelere dikkat etmeliyim?
Hafif olmasına.


Lim5
(28.05.17)
@Lim5 çok sağol hiç düşünememiştim


lim5 +1.

onun dışında çok terleyen birisiysen sapları metal çerçeve alma. zamanla oksitlenir.

burna temas eden kısımları bacak denilen, canı sıkılınca düşen tiplerden olduğunda burna çok baskı yapıyor ve temizlemesi zor oluyor o parçaları.

moda konusu gelip geçici. şu an tam çerçeveler moda galiba; 2 sene sonra yarım çerçeveler moda olur. yüzüne yakışanı seçmen yeterli bence.

25 senelik gözlük kullanıcısı olarak çok da verebileceğim bir öneri yok açıkçası.


montauq
(28.05.17)
atasunu tavsiye ederim.


Kemik gözlük alın. Diğer gözlükleri buruna gelen yeri çok rahatsız edici bence. Camlar da parlamayanlardan olsun.


Öneriler için teşekkürler arkadaşlar ama kemik düşünmüyorum


(6)

internetten ingilizce öğrenimi

3-4 ay her gün 1-2 saatimi ayırabileceğim bir zamanım var. yabancı biriyle anlaşabilen ve 2-3 yıldır da çizgi roman çevirileri yapmış biriyim ama bunu daha ileriye götürmek istiyorum. neler önerirsiniz? kitap falan da alabilirim artık bu dili geliştirmek istiyorum çok bile geç kaldım.
3-4 ay her gün 1-2 saatimi ayırabileceğim bir zamanım var. yabancı biriyle anlaşabilen ve 2-3 yıldır da çizgi roman çevirileri yapmış biriyim ama bunu daha ileriye götürmek istiyorum. neler önerirsiniz? kitap falan da alabilirim artık bu dili geliştirmek istiyorum çok bile geç kaldım.
Ceviri yapacak seviyede ingilizce biliyorsaniz hic bilmiyormus gibi testlerle, ders kitaplariyla, konu anlatimlariyla falan gelistirmeye calismak cok sikici olur diye dusunuyorum.

ingilizce altyazili ya da hic altyazisiz filmler izleyerek baslayabilirsiniz. Ben seneler once orta seviye ingilizce biliyorken aldigim birkac dvd'de altyazida turkce seçeneğini bulamamis o yuzden ingilizce altyaziyla izlemistim. Sonra baktim baya anliyorum, o sekilde izlemeye devam ettim. Cok faydasi oldu. Ayrica İlginizi ceken bir roman okuyabilirsiniz, dili ogrenenler icin basitlestirilmis kitaplar degil de normal nativeler icin yazilmis kitaplar. Gidip ciddi bir edebi eseri ingilizce okumak zor olabilir belki ama citir cerez okunsun diye yazilmis bestseller kitaplarin dili cok basittir, onlari rahatlikla anlarsiniz diye dusunuyorum.


duru arsnova
(27.05.17)
bir websitesi vardi, bir dili ogrenmek isteyenleri eslestiriyordu. or: ingilizce bilen turkce ogrenmek isteyen biri vs turkce bilip ingilizce ogrenmek isteyen (siz) seklinde. adini hatirlamiyorum da google larsaniz bulunur sanirim.


www.englishbaby.com çok faydasını gördüm günlük dilde


kaset
(27.05.17)
Lingualeo en zengin kaynaklardan birine sahip bu konuda. Her türlü video, konuşma, haber, şarkı, film, ders ne ararsanız var.


www.italki.com

bunun gibi benzeri sitelerden kafa dengi arkadaslar bulup her gun konusmanin faydasi olabilir.


toua tokuchi
(27.05.17)
Soru üzerinden biraz vakit geçmiş ama olsun ekleyeyim ) busuu.com anadili ingilizce ve başka dillerde olan milyonlarca kişiyle anadillerinde -sizin için ingilizce mesela- sesli veya görüntülü sohbet mümkün. Çok işe yarar.


dilci
(03.06.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.