Giriş

e-kitap aranıyor

the nature of science: problems and perspectives-edwin hung. pdf’i lazım çok acilinden. olanlara duyurulur
the nature of science: problems and perspectives-edwin hung. pdf’i lazım çok acilinden. olanlara duyurulur
kant floyd
(14.02.20)
(4)

deniz kestanesi

iki hafta önce deniz kestanesine bastım. 6-7 diken battı ayağıma. ilk müdahalede sahildeki ilk yardım ekibi dikenlerle oynamanın kötü olacağını ve zeytinyağı sürüp vücudun dikenleri kendi başına atmasına yardım etmenin doğru olacağını söyledi.olaydan iki gün sonra tatilden dönünce hastahaneye gittiğ
iki hafta önce deniz kestanesine bastım. 6-7 diken battı ayağıma. ilk müdahalede sahildeki ilk yardım ekibi dikenlerle oynamanın kötü olacağını ve zeytinyağı sürüp vücudun dikenleri kendi başına atmasına yardım etmenin doğru olacağını söyledi.

olaydan iki gün sonra tatilden dönünce hastahaneye gittiğimde de doktorlar aynı şeyi önerdi. neşterle açıp almanın daha kötü olacağını ve zeytinyağı pansumanına devam etmenin iyi olacağını belirttiler. ek olarak tetanoz aşısı yapıp, bir haftalık antibiyotik yazdılar.

dün antibiyotikler bitti. ancak dikenlerin çıkması gibi durum söz konusu değil. ayağıma basamıyorum. dikenler etimi şişirmiş durumda, bazı dikenlerde ise su toplaması söz konusu.

başından böyle bir olay geçmiş kişiler ne yapmam gerektiğine dair tecrübelerini paylaşırsa güzel olur. ayağımı iki haftadır kullanamıyorum resmen.
kant floyd
(25.08.19)
Bundan 18 yıl önce, 10 yaşındayken ben de benzer bir şey yaşadım. Hem de deniz kestanesine bastığımı fark etmeden önce yarım saat kadar da suda oynayıp üzerine bastım. İyice derine gitmişti dikenler. Zeytinyağı işe yaramadı. Emla kremle uyuşturmuştuk. Ebeveynlerim sterilize edilmiş iğne ile yavaş yavaş ve dikkatlice oyup yine sterilize edilmiş cımbızla çekmişlerdi. Sonrasında yara iyileşene kadar bir süre daha yere sağlam basamamıştım. Ama dikenden daha az acıtıyordu. Hatta o yarayla denize de girmiştim. Umarım bir an önce kurtulursunuz dikenlerden. Geçmiş olsun.


bende 2013 yılında foçada kestaneye bastım. 15 kadar diken vardı. üzerine basamadım şehre dönene kadar. ege üni devlet hastanesinde acile gittim. doktor sterilize ettiğini iğne gibi bir şeyle çıkardı dikenleri. aynı akşam 2 kat çorapla halı saha yaptım asdah.

doktor çıkardı yani benimkileri. zeytinyağı falan bekle demedi.


NightBringer
(25.08.19)
Her snee Gökçeada 'da mutlaka 1 kere deniz k3stamesi kazası yaşardık eskiden. Biz temiz dikiş iğnesi ile (ucu çok ince çünkü) temizledik kendiniz sonra da kalkar giderdik. ÜStüne basmama vb olmazdı hiç yağlandığını da bilirdik ama gerek olmazdı hiç. Sizin ayağınıza şiş de varmış. Olmazsa bir daha doktora görünün??


balik kraker
(25.08.19)
benim de başıma geldiydi bıçakla yaprak döner gibi topuğumu yavaş yavaş soyup dikenlerin ucu gözükünce cımbızla aldıydım. zor iş geçmis olsun


egokalp
(25.08.19)
(1)

platon - phaidros

bu diyaloğu pdf olarak arıyorum. ingilizce de olur fark etmez, ancak türkçe olursa güzel olur
bu diyaloğu pdf olarak arıyorum. ingilizce de olur fark etmez, ancak türkçe olursa güzel olur
kant floyd
(10.12.18)
libgen.is


simderun
(10.12.18)
(1)

yapısalcılık ve postyapısalcık üzerine

yapısalcılık ve postyapısalcık üzerine kaynak arıyorum. ingilizce yetkin kitapları paslar mısınız? teşekkür ederim
yapısalcılık ve postyapısalcık üzerine kaynak arıyorum. ingilizce yetkin kitapları paslar mısınız? teşekkür ederim
kant floyd
(19.08.17)
yapısalcılık: Jean Piaget - Structuralism; Philip Pettit - Concept of Structuralism; Durkheim - Rules of Sociological Method; De Saussure - Course in General Linguistics

postyapısalcılık: Belsey - Poststructuralism; Todd May - Political Philosophy of Poststructuralist Anarchism; Saul Newman - From Bakunin to Lacan; Madan Sarup - An Introductory Guide to Poststructuralism and Postmodernism

Elimden geldiğince, görece basit kaynakları vermeye çalıştım. Çünkü çok karışık ve dallanıp budaklanmış bir tartışma. Dil (discourse vs. non-discourse), ontoloji (Being vs. becoming), yöntem (structure vs. action), epistemoloji (absence vs. multitude) üstüne vb. gibi bir sürü az çok ilgili ya da ilgisiz ayrım var.


protector
(19.08.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.