Giriş
(3)

xiaomi mijia m365/m365 pro - kugoo m2 pro

şimdi bu aletler bizde 4500 tl civarına satılıyor, yurtdışı fiyatlarına bakıyorum 2500 tl civarı. hatta kugoo satan yer yok gibi. gümrüğünü ödeyerek alayım daha ucuz olur diyorsun sizin ülkeye göndermiyoruz diyor totoşlar.bi fikri olan?
şimdi bu aletler bizde 4500 tl civarına satılıyor, yurtdışı fiyatlarına bakıyorum 2500 tl civarı. hatta kugoo satan yer yok gibi. gümrüğünü ödeyerek alayım daha ucuz olur diyorsun sizin ülkeye göndermiyoruz diyor totoşlar.

bi fikri olan?
kholat syakhl
(02.12.19)
şimd ibaktım internette 3500TL'ye var.
Gümrük vergisi ÖTV'si aynı fiyata gelir zaten.
Risk almaya değmez


€xpolerer
(03.12.19)
Türkiyede de xiaomi'yi 2800-3000 civarına sattılar geçenlerde. Takıp edin indirimli yakalarsınız bence(pro değildi ama)


nhk ni youkosu
(03.12.19)
6-7 ay önce gittiyordaki cepport adlı mi satıcısından almıştık 2800'e. hatta bi ara baktığımda birazcık daha düşmüştü fiyatı. arada iniyo çıkıyo. 4500 baya yüksek. gittigidiyordaki o satıcıyı takip edin. hatta arayıp sorun bence. 3 tane aldık, problem yaşamadık.

www.cepport.com.tr


ehti
(03.12.19)
(10)

uyutmayan sarman

iyi geceler duyuru.6 aylık bir sarman kedim var, doğası gereği aşırı oyuncu zaten. 1 haftalıkken falan aldık eve, kardeşleri de yine bahçe civarında takılıyorlar onları da dışarda besliyorum, yani kedimizi dışarı da salabiliyorum kardeşleriyle ve diğer kedilerle oynayabiliyor, acıktığı ve uykusu gel
iyi geceler duyuru.

6 aylık bir sarman kedim var, doğası gereği aşırı oyuncu zaten. 1 haftalıkken falan aldık eve, kardeşleri de yine bahçe civarında takılıyorlar onları da dışarda besliyorum, yani kedimizi dışarı da salabiliyorum kardeşleriyle ve diğer kedilerle oynayabiliyor, acıktığı ve uykusu geldiğinde tıpış tıpış geliyor zaten.

fakat bazı geceler dışarı salma taktiği işe yaramıyor, aşırı kuduruyor. mesela 10 dk önce cama geldi al içeri diye, aldım mamasını yedi tuvaletini yaptı, ben de uyur diye sevinirken daha da kudurdu, bir şeylere kızıyor gibi ama anlayamadım.

nasıl hizaya getireceğim bu çocuğu :D

kendisi tam olarak boyle bi çocuk ^.^

eksiup.com
eksiup.com


edit : 1 yaşına kadar kısırlaştırmayacağım.
kholat syakhl
(24.11.19)
Kedi, eğer gece kudurmuyorsa hasta mı acaba denir hep:)


masseter
(24.11.19)
evet de bu kudurma başka türlü, zaten bizim kedi tam miyavlıyamıyor da. masanın üstünde ne bulursa atıyor yere. seveyim diyorum sakinleşir gibi oluyor sonra odanın en yüksek yerine çıkıp yarım miyavlıyor.

halka sesleniş konuşması yapacak sanki pezevenk :D

kiler gibi bi oda var, mamasını tuvaletini oraya koyup görmezden gelmeye çalışıyoruz böyle kudurdugunda ama üzülüyorum cünkü yanımızda durmasını istiyoruz :/


kholat syakhl
(24.11.19)
Küçükken daha çoktu. Kısırlaştırdıktan ve 1 yaşını geçtikten sonra zamanla sakinleşti. Gerçi hala bazı geceler cosuyorlar.


baal
(25.11.19)
yediği mama rahatsizlik veriyordur belki de.


proteus
(25.11.19)
Yirim, oğlan değil mi?
Azıyor, delikanlı çünkü. Kısırlaştırana kadar böyle maalesef...


SiyamkedisiZorro
(25.11.19)
sizi uyutmaması ayrı da dışarı çıkıyorsa kedinin kızgınlığa girdiyse kaçma, kovalanma, bir dişinin peşinden uzaklaşma, başına bir iş gelme ihtimali de bayağı artıyor. 1 yaşına kadar kısırlaştırmama meselesini tartışıyorduk, erkek kediler için yurtdışında 1 yaşı beklemiyorlar. 6 ay standart gibi.
bence kesin karar vermeden önce internetten biraz araştırın. linkleri gönderebilirim isterseniz.


not dark yet
(25.11.19)
@siyamkedisizorro

Evet erkek.

@not dark yet

galiba bir süre dışarı salmayarak durumu gözlemleyip sonra kısırlaştırmaya götüreceğim.

@proteus

Mamadan oldugunu sanmiyorum ya.en azindan vet mamasi cok kaliteli sanirim cok saglikli gorunuyor dedi, mamasi felicia kitten bu arada belki de n&d denemek lazim.

@baal

Sanirim erken kisirlastiracagim.


Peki odaya kapatmak, disari cikmama cezasi vermek dogru bir cozum mu sizce?


kholat syakhl
(25.11.19)
Kapattığınız yerde yeri göğü inletmiyorsa madalya filan takın, patilerinin altını öpün. Ablam kedisini öyle çok azdığı zamanlarda kontrol altına alabilmek için odaya kapatırdı. O da iyi huylu bir kediydi, oda içinde azardı garibim. 8 aylıkken kısırlaştırdı, dertler bitti.


SiyamkedisiZorro
(25.11.19)
Odaya kapatmak bence kapılara takıntılı hale gelmesine sebep olur. Cezadan anlamazlar.

Ani tepkilerden anlarlar. Yüksek sesle kendinden uzağa itip, hayır diye bağırmak tadında bir davranışa alıştırmak lazım. Sen bunu yaptığında o yanlış bir şey yaptığını anlamalı.


baal
(25.11.19)
6 aydir her gun sokaga cikmasina izin verdiginiz kediyi birden bire bir odaya kilitleyemezsiniz, bu hayvana eziyettir.
belli ki kizginliga girmis. en kısa zamanda hem kendi iyiliği, hem sokaktaki diger hayvanların iyiliği icin kisirlastirin.

tinyurl.com


pilav
(26.11.19)
(2)

azitro ve ishal sıkıntısı

selamlar duyuru. kedi tırmığı hastalığından dolayı bu ilacı kullandım 5 gün, iyileştim ama geriye cok kuvvetli ishal kaldı, 1 haftadır ishalim. geçmiyor da. normalde ppi olmadan antibiyotik içemeyen biriyim ama azitro'yu öyle içmek gibi bir hata yaptım.ppi (raneks) içsem şu an faydası dokunur mu? çü
selamlar duyuru. kedi tırmığı hastalığından dolayı bu ilacı kullandım 5 gün, iyileştim ama geriye cok kuvvetli ishal kaldı, 1 haftadır ishalim. geçmiyor da. normalde ppi olmadan antibiyotik içemeyen biriyim ama azitro'yu öyle içmek gibi bir hata yaptım.

ppi (raneks) içsem şu an faydası dokunur mu? çünkü midem bagirsaklarim hala ciuv ciuv sürekli calisiyor gibi sürekli gaz cikariyorum zaten.

not : yarın doktora gidecegim zaten, gitmeden once buraya da bi danışayım dedim.
kholat syakhl
(21.11.19)
kefir iciniz.


tezek
(21.11.19)
reflor almalısın. bağırsağındaki bütün faydalı bakterileri öldürmüş büyük ihtimal.


theseachange
(21.11.19)
(2)

çok zor bi şarkı sorusu

2014 ya da 2015 olabilir (tarihten emin değilim ama bludfire ile aynı dönem gördüğüm için öyle kalmış aklımda sanırım), saçları dalgalı (maşayla hani saçın ucuna hafif dalga verirsin ya öyle) bi genc abla vardı şarkısı da çok popüler değildi ama bizim tvlerde klibi dönüyordu. duygusal bi şarkıydı di
2014 ya da 2015 olabilir (tarihten emin değilim ama bludfire ile aynı dönem gördüğüm için öyle kalmış aklımda sanırım), saçları dalgalı (maşayla hani saçın ucuna hafif dalga verirsin ya öyle) bi genc abla vardı şarkısı da çok popüler değildi ama bizim tvlerde klibi dönüyordu.

duygusal bi şarkıydı diye kalmış aklımda. bir kelimesini hatırlasam bulucam da top 200 female singers falan diye bile baktım o yıllara kadını bulamadım. bi buldurun be duyuru.

sevgiler.
kholat syakhl
(25.08.19)
benim aklıma dalgalı saçlı olabilecek 2011-2015 arası ünlülüğünün zirvesini bulan christina perri ablamız geldi bir tek. bak istersen bi.


viyana kangurusu
(26.08.19)
@viyana kangurusu

yok o degil ya, o meşhur zaten. bu dedigim popüler biri bile degil ama klipleri döndü.

buldum beaaaaa Baby Blue - Bump :)))


kholat syakhl
(26.08.19)
(2)

sokakta beslediğim kediler

2 ay önce bir kedi yavruladı arka bahçemizde. çok kısa sürede anneleri olacak şerefsiz emzirmeyi bıraktı, ben de dayanamadım beslemeye başladım.içlerinden bir tanesi bize çok yakın davrandı, eve giriyor, kucağımızdan inmiyor. ben de ona daha fazla ilgi gösteriyorum haliyle. (kendisi bu oluyor https:
2 ay önce bir kedi yavruladı arka bahçemizde. çok kısa sürede anneleri olacak şerefsiz emzirmeyi bıraktı, ben de dayanamadım beslemeye başladım.

içlerinden bir tanesi bize çok yakın davrandı, eve giriyor, kucağımızdan inmiyor. ben de ona daha fazla ilgi gösteriyorum haliyle. (kendisi bu oluyor streamable.com )

2 gündür hastaydı, hiçbir şey yemiyordu, özel veterinere götürmek zorunda kaldım. biraz pahalıya patladı. verdiğim paraya üzülmedim değdi ama sürekli özel veterinerde bu paraları verebilecek bütçem yok. bir de diğer kedilerin de iç dış parazit / ve diğer sorunlarını da çözmek istiyorum. (önümüz de kış, onlara mini barınaklar da yapmak istiyorum)

fakat yaşadıgım ilçede (ümraniye) belediyenin veterineri içler acısı yorumlardan okudugum kadarıyla.

kadıköy belediyesi veterinerliğinden faydalanabilir miyim ? nasıl çözerim bu durumu ?
kholat syakhl
(14.08.19)
bildiğim kadarıyla veterinerler oturduğun yeri sormuyor. temel aşıları ve kısırlaştırma işlemleri parasız yapılıyor. kedi taşıma sepetiyle veterinere gitmen yeterli.

barınak için (bkz: adore mobilya kedi evi kampanyası) :)


tururo
(14.08.19)
Yauuuv o nasıl tatlı bir şey öyle <3

Kisirlastirmayi rastgele goturdugun bütün kedilere yapiyorlar mi emjn diilim, bir de kulaklarindan kesik aliyorlar :')

Kedi evi için de kendini hirpalama. Kediler garip, üç yüz milyor verip en konforlu evi aliyosun gidip bir rafa yatiyolar falan xd


üğpoıuy
(15.08.19)
(1)

gözlük sorusu

Selamlar, kolormatik gözlük yazılan biri için cam seçenekleri nelerdir? İşim gereği sürekli ekranlara bakiyorum.Crizal transition 7 tam aradigim cam gibi duruyor yaniliyor muyum?not : cemaatci gibi gorunmek istemiyorum.
Selamlar, kolormatik gözlük yazılan biri için cam seçenekleri nelerdir? İşim gereği sürekli ekranlara bakiyorum.

Crizal transition 7 tam aradigim cam gibi duruyor yaniliyor muyum?

not : cemaatci gibi gorunmek istemiyorum.
kholat syakhl
(25.01.19)
Crizal güzel bir kaplama.

bir de size
justgetflux.com öneriyorum.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.