Giriş

1 Ay Ücretsiz ve Uygun Fiyatlı İnternet! (üniversite öğrencisine destek)

Yararlanmak için 0850 333 0 333'ü arayıp başvururken "Arkadaşını Getir" kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.Kampanya Kodu: 04090E79 bu kodla abone olursanız hem siz 1 ay kazanıyorsunuz hem de ben, üniversite öğrencisi için güzel oluyor harçlık çıkıyor bana da... taahhütlü v
Yararlanmak için 0850 333 0 333'ü arayıp başvururken "Arkadaşını Getir" kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.
Kampanya Kodu: 04090E79

bu kodla abone olursanız hem siz 1 ay kazanıyorsunuz hem de ben, üniversite öğrencisi için güzel oluyor harçlık çıkıyor bana da...

taahhütlü ve taahhütsüz seçenekleri var, hem dsl altyapısında hem türk telekom hem de superonline fiber altyapısında hizmet alabilirsiniz ve fiyatları altyapı sağlayıcılara kıyasla daha uygun, aynı hizmeti daha ucuza alıyorsunuz...

taahhütsüz seçenekler:
35mbps'e kadar 79,90tl
100mbps'e kadar 99,90tl

türk telekom altyapısında taahhütlü seçenekler:
8mbps'e kadar 74,90tl
16mbps'e kadar 79,90tl
35mbps'e kadar 89,90tl
50mbps'e kadar 99,90tl
100mbps'e kadar 129,90tl

superonline altyapısında taahhütlü seçenekler:
10mbps'e kadar 69,90tl
24mbps'e kadar 74,90tl
50mbps'e kadar 89,90tl
100mbps'e kadar 129,90tl

taahhütlü paketlerin hiçbirinde kurulum ve aktivasyon ücreti yok, sol altyapısında modem de ücretsiz, türk telekom altyapısında fiberse aylık 9tl modem kirası var dsl ise ya kendi modeminizi kullanıyorsunuz ya faturaya ek yeni modem isteyebiliyorsunuz ama modeminiz yoksa da yeni modemi kendiniz almanız daha ucuza geliyor faturaya ek almanızı ben önermem.

kurulum işi yine altyapı sağlayıcı tarafından yapılıyor hizmette veya performansta herhangi bir fark yok(hatta avantajı var aylık kullanım aşımı sınırı olmadığından, upload hızınız ay boyunca daha hızlı oluyor, türk telekom kendi abonelerinde 20gb sonrası 2mbps'e düşürüyor.), bana da türk telekom çalışanları geldi türk telekom logolu cihazlar verildi.
bu da 50mbps pakette aldığım hız: i.imgurp.com
4 aydır aboneyim herhangi bir sorun yaşamadım memnunum.

buradan altyapınızı sorgulayıp alabileceğiniz hızı öğrenebilirsiniz:
www.milleni.com.tr

buradan da paketleri inceleyebilirsiniz:
www.milleni.com.tr

merak ettiğiniz başka konular varsa sorabilirsiniz bildiğim kadarıyla cevaplayıp yardımcı olmaya çalışırım. duyuru üyeliğiniz yoksa sözlükten de yazabilirsiniz mesajlarım çaylaklara da açık.
konetsu
(11.02.20)
(3)

şu tarz sıkıştırma vidalı ağırlık plakası yok mu?

basitçe özetlersem şu: https://i.imgurp.com/kv1urMr.jpgbenim ilk kullanımda anında aklıma gelen bu fikir cidden kimsenin aklına gelmemiş mi? böyle bişey üreten yok mu? boşuna barın uzunluğundan yiyen hafif vidalar yerine +1plaka takma imkanı sağlayacak ayrıca hareket öncesi/sonrası bacağın üstünde t
basitçe özetlersem şu: i.imgurp.com

benim ilk kullanımda anında aklıma gelen bu fikir cidden kimsenin aklına gelmemiş mi? böyle bişey üreten yok mu?

boşuna barın uzunluğundan yiyen hafif vidalar yerine +1plaka takma imkanı sağlayacak ayrıca hareket öncesi/sonrası bacağın üstünde tutarken az yüzey alanına sahip olduğundan rahatsızlık veren vida yerine geniş plaka olacak.

16 tane 2.5kg plaka ile bar ağırlığı dahil 21'er kiloluk 2 dambıl yaptım. bir tarafa 4 plaka sığıyor 5. plakayı takma şansım yok. ileride ağırlık yükseltip 26kg'a kadar çıkaramam bu yüzden. sanayiye vs. götürüp vida yerine uca birer plakayı kaynak yaptırabilirim belki? saçma sapan bir çözüm ama tek çözüm sanırım.

ben mi bulamadım acaba? varsa bu tarz bir ürün almak isterim.
konetsu
(21.11.19)
selamlar,
hocam o tarz bir plaka olsa, tak çıkar muhabbeti aşırı derecede uzun sürmez mi?

sanayiye gidip ağırlık plakalarına vida taktırmak yerine 5 kg lik 4-5 adet plaka alman daha mantıklı değil mi?


Plakaların vidalı olması pratik değil ki, bu haliyle hızlıca ve kolayca ağırlıkları çıkarıp değiştirebiliyoruz. Her plaka vidalı olsa her değişimde boşa zaman kaybı.

Siz sık sık ağırlık değiştirmeyeceğiniz için kendinizce mantık yürütmüşsünüz ama piyasa ve üretici için pek mantıklı değil.


John Bloor
(22.11.19)
5kg plaka kesinlikle mantıklı değil çapları hareket kısıtlayacak seviyede. her plaka vidalı olsun demiyorum burada, vidalı plaka da olsun diyorum en dıştaki plakayı bu şekilde kullanabilelim.


konetsu
(22.11.19)
(6)

bisiklet için pompa seçmece

benim aklımda şu vardı https://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/xlc-pompa-ayakli-delta-pu-s04-11-bar-2501954900-ucretsiz-kargo-P243790530ama benzer başka marka ürünler de var, hangisi daha kalitelidir belirgin bi fark var mıdır? sorunsuz çalıştıkça üçü de iş görür ama kullanan ben bundan memnunum
benim aklımda şu vardı urun.n11.com

ama benzer başka marka ürünler de var, hangisi daha kalitelidir belirgin bi fark var mıdır? sorunsuz çalıştıkça üçü de iş görür ama kullanan ben bundan memnunum veya bundan vardı sorun çıkardı diyecek var mı acaba?

www.hepsiburada.com

urun.n11.com

bir de bunların biraz daha pahalı modelleri var ama farkı ne bilemedim, maksimum basınç değerleri vs aynı zaten... www.hepsiburada.com

www.hepsiburada.com

www.hepsiburada.com

bana şuan 85psi basacak bi pompa lazım ama ileride yol bisikletine geçersem 120 filan da basabileyim yani. almayı düşündüğüm kronik sorunlu bir modelse, hortumu patlıyor, manometresi bozuluyorsa vs. uzak durayım başka birini seçeyim, ama 2 xlc arasında 2 kattan fazla fiyat farkı var ikisi de 11bar/160psi olduğu halde o garip geldi. 80 liralık olan çok mu kötüdür?
konetsu
(30.10.19)
evde decathlonun ayaklı pompasını ve topeak racerocket hp kullanıyorum. bisiklet üstünde pompa taşımıyor, co2 kartuşuyla hallediyorum. zaten lastik senede 1 falan patlıyor (yol bisikleti)

edit: bazen 130 psi bastığım oluyor. ama genelde 110 psi basıyorum. 16gr co2 tam 110 psi basar 700x25 e.


Tears of Devil
(30.10.19)
Ben bu küçük el pompasını kullanıyorum, amacım benzin istasyonuna kadar götürsün yeter.Sizin yaşadığınız yeri bilmiyorum ama büyükşehirde yaşıyorsanız bu kadar pahalı pompaya gerek yok.
www.decathlon.com.tr


sincapgibimesela
(30.10.19)
sincapgibimesela ne çok yakın ne çok uzak. gidip benzinlikte şişirebilirim evet ama onunla uğraşana kadar el pompasıyla şişirmek bile daha kolay gelebilir. o tarafa yolum düşmüyor, normal güzergahımda da (okul market vs.) benzinlik yok. turlamaktan çok ulaşım için kullanıyorum ben bisikleti. 80 lira çok daha pahalı değil gibi hem, uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm bir ürün için... merak ettiğim işte bu da max 160psi basarken aynı değerlerdeki benzer pompalar neden 200 liraları bulabiliyor.

@tears of devil o topeak pompayla kaç basabiliyorsun ki? bende de mini pompa var şuan mtbde zorlasa da yetiyordu ama şehir lastiğine geçtim eziyet oluyor.


konetsu
(31.10.19)
İlk attığınız xlc pompayı kullanıyorum. Ben de yeni aldım sayılır. Gayet iyi parasına göre tavsiye ederim.


iki teker asigi
(31.10.19)
Topeak ile evde denedim 100 basılıyor rahatça. Yol bisikletinde pompa kullanılmaz yav... racona ters agacım. Ne o öyle tüftüftüf mtb gibi lastik şişirme şeysi falan :)) bas co2 yi geç.


Tears of Devil
(31.10.19)
Tears of Devil mini pompa "rahatça" 100psi basabiliyorsa çok iyi ama gözümle görmeden inanamıyorum :D benim pompa mı çok dandikti acaba :D ilk linkteki xlc'den aldım 85psi'ı çok zorlanmadan bastım ama bu pompayla bile 70psi üstünde güç vermen gerekiyor biraz. 100psi ve üstü basacağım bi lastik olmadığından deneyemiyorum ama basılır bununla sorun olmaz herhalde.


konetsu
(06.11.19)
(2)

Sony WH-1000XM3 renk seçimi

tüm faktörlerden bağımsız olarak hangisini beğendiğime göre seçeceksem açık ara farkla siyah, beyaz olanın rengini beğenmedim, beyaz çoğu şeyi beğenmiyorum zaten... ama güneşli havalarda özellikle yazın vs. çok ısınıp rahatsız eder mi acaba? https://eksiup.com/p/sf266507by39şuan benim için kesin emi
tüm faktörlerden bağımsız olarak hangisini beğendiğime göre seçeceksem açık ara farkla siyah, beyaz olanın rengini beğenmedim, beyaz çoğu şeyi beğenmiyorum zaten... ama güneşli havalarda özellikle yazın vs. çok ısınıp rahatsız eder mi acaba? eksiup.com

şuan benim için kesin emin olmamakla birlikte beyaz daha az sıcaklatır o yüzden rahat olur ama berbat görünüyor, siyah görsel olarak mükemmel... ne yapmalı? az para da değil, o kadar parayı görüntüsünü bile beğenmediğin bi kulaklığa verip onunla dolaşmak da saçma gibi. bir de saçlarımı maviye yeşile vs. boyuyorum ben, ilk 2-3 gün yastığı vs. boyuyor o mesela... beyaz kulaklığa da bulaşır sanki?

sıcak havalarda siyah over-ear kulaklık kullananların yorumları bekleniyor :D çok rahatsızlık verecek gibi bir ısınma oluyor mu?
konetsu
(15.10.19)
benim marshall siyah kulaklığım var. sıcakta ekstra bir durum olmuyor. ama genel olarak kapalı olduğu için bir tık terletiyor yaz/kış bağımsız. ama çok rahatsız edici bir durum yok.

boya meselesi evet boyar haliyle.


Ben de siyah diyorum ama acaba wh-1000xm4 ne zaman çıkacak? Çıkacaksa beklemek gerekir mi?


photographia
(15.10.19)
(1)

bu çakmağa ne olmuş?

https://www.youtube.com/watch?v=YKIylhDUvkcnormalde şu tarz çakmaklardandı (bkz: roket kıçı gibi yanan çakmak)şu rüzgarda sönmeyen mini torch benzeri yananlardan hani.
www.youtube.com

normalde şu tarz çakmaklardandı (bkz: roket kıçı gibi yanan çakmak)

şu rüzgarda sönmeyen mini torch benzeri yananlardan hani.
konetsu
(22.09.19)
pili bitmiş, rezistans kısmı pil ile çalışıyor, pili bitince rezistans kızmıyor dolayısıyla normal çakmak gibi yanıyor.


(2)

duvarları boyamak için marka model önerisi?

mat siyah olacak, 4 duvar da tamamen boyanacak. marka model farkediyor mu? hemen minimum masrafla işi kapatmak istiyorum ama daha sonra tekrar uğraştırmasını ve daha fazla masraf çıkarmasını da istemem. seneye tekrar boyamak gerekmesin yani...bilindik marshall dyo polisan gibi markalara mı yönelmeli
mat siyah olacak, 4 duvar da tamamen boyanacak. marka model farkediyor mu? hemen minimum masrafla işi kapatmak istiyorum ama daha sonra tekrar uğraştırmasını ve daha fazla masraf çıkarmasını da istemem. seneye tekrar boyamak gerekmesin yani...

bilindik marshall dyo polisan gibi markalara mı yönelmeli yoksa internette arayıp karşılaştığım daha ucuz mikron gibi markalar da iyi midir? internetten mi almalı nalburdan mı?

mesela şu seçenekler uygun mudur? urun.n11.com

urun.n11.com

daha önce sorduğumda 2.5l yetmez dendi en az 2 tane alınacak fiyatları biraz yüksek oluyor, daha ucuz alternatifler var mıdır? siyah da her markada bulamıyorum
konetsu
(20.09.19)
Boyalar boyacilarda internete göre daha ucuz. Gidip bir kaç dükkana sor ve internetten karşılaştırma yap kazık yememe adına. Filli boya öneririm.


westblack
(21.09.19)
Büyük ihtimal ile 2 tane 2,5 litre de yetmeyecek, odanızın ölçüsünü hatırlamıyorum ama 2,5 yetmez 7,5 alın dediğimi hatırlıyorum sanki.

Zaten 2 adet 2,5 litre neredeyse 7,5 litre fiyatıdır, baştan 7,5 litre alırsanız daha mantıklı.

İnternetten almayın, normal nalburlarda veya yapı marketerde daha ucuz olur. Evinize işinize yakın bir yer mutlaka vardır.


John Bloor
(21.09.19)
(4)

şu tarz yayı nereden bulabilirim?

https://imgurp.com/wYdB3E2soru başlıkta, bu yaydan lazım ama nereden bulunur?
imgurp.com

soru başlıkta, bu yaydan lazım ama nereden bulunur?
konetsu
(14.09.19)
Bazı çamaşır mandallarının içinde bu tip yay oluyor, boyutu uyarsa.


mikro patlama
(14.09.19)
bir milyoncu tarzı şeyler satan yerlerde mutfak tezgahında kullanılan küçük boy çöp kutusu var, basınca kapağı kendi açılan. onun yayı tam olarak böyle bir şey.


karlmarx
(14.09.19)
Tahta çamaşır mandalı


westblack
(15.09.19)
Tahta olacak hocam bu olmaz


westblack
(15.09.19)
(1)

hangi tip sigorta alayım? b-c-d?

bilgisayar için sigorta taktırıp kablo çektireceğim, normalde evde prizler için b tipi sigorta kullanılıyor, bir fark yaratır mı bu benim kullanımım için?hepsiburada'dan schneider almak istiyorum ama stokta sadece c tipi var. https://www.hepsiburada.com/schneider-electric-easy9-3-ka-c-egrisi-1-kutup
bilgisayar için sigorta taktırıp kablo çektireceğim, normalde evde prizler için b tipi sigorta kullanılıyor, bir fark yaratır mı bu benim kullanımım için?

hepsiburada'dan schneider almak istiyorum ama stokta sadece c tipi var.

www.hepsiburada.com

şöyle bir açıklama buldum "Kısa devre esnasında B tipleri nominal akımın 3 ila 5 katında, C tipleri ise 5 ila 10 katında, D tipleri ise 10 ila 20 katında devreyi gecikmesiz olarak açarlar."

herhangi bir fark yaratacağını sanmıyorum ama yine de sorayım dedim.
konetsu
(14.09.19)
D eve gitmez c al geç,


vhs kaseti
(14.09.19)
(1)

duvarları boyamışken prizleri de değiştireyim diyorum da uyum sorun olur mu

şuanki prizler https://eksiup.com/p/zx108871yjgphem duvarları siyaha boyayınca uyumsuz olacağından hem de çirkin eski ve pis olduklarından değiştirmek istiyorum. salon aktif kullanım alanım olacak, kalan 3 odaya dokunmam ama bir tek salonu biraz yenilemek istiyorum. sadece iki adet ampul kullanılıyo
şuanki prizler eksiup.com
hem duvarları siyaha boyayınca uyumsuz olacağından hem de çirkin eski ve pis olduklarından değiştirmek istiyorum. salon aktif kullanım alanım olacak, kalan 3 odaya dokunmam ama bir tek salonu biraz yenilemek istiyorum.

sadece iki adet ampul kullanılıyor, muhtemelen 2 avize kullanılırsa yarım yarım yakmak için 4 anahtar konmuş. ben buraya bir priz ve ikili anahtar koymayı düşünüyorum.

televizyon kullanmayacağım, sabit telefon da olmayacak ve internet için ankastreden kablo çektireceğim telefon prizi de kullanılmayacak yani, bunları da ikili priz haline getirmeyi düşünüyorum.

tekli priz zaten tekli priz olarak kalacak.

bu isteklerim mümkün müdür? aydınlatma anahtarı, tv ve telefon prizleri yerine elektrik prizi takılabilir mi? içten kablo içe yanındaki prizden çekilebilir bence. aydınlatma kısmındakinde toprak hattı olmayabilir belki ama telefon şarj etmek ve elektrikli süpürge kullanmak için iş görür, onların zaten fişleri topraksız olduğundan sorun çıkmaz. bu şekilde bağlanabilir sanırım?

almayı düşündüklerim: eksiup.com

bir şey atlıyor muyum? uygun olmayacaksa boşa masraf etmeyeyim veya iade*değişimle uğraşmayayım.
konetsu
(13.09.19)
Kasalar standart, anahtarı söküp priz takabilirsiniz. Ama lambayı yakan anahtarı söküp oradaki kablo ile prize elektrk alamazsınız.

Lambaya bir hat direkt gider, genelde nötr olur. Anahtara buattan bir hat gelir ve lambaya gider.

Yani anahtarı söktüğünüzde elinizde sadece bir hat olur, nötr ya da faz. İkisi birden olmaz.

Uğraşılırsa buattan bir hat daha çekilip dediğiniz gibi kullanılabilir.


John Bloor
(14.09.19)
(2)

bu salonun duvarlarına kaç litre boya gerekir? bu kapı boyanır mı?

https://eksiup.com/p/pu107091evm7 metrekaresini filan ölçmedim ama fotoğraftan aşağı yukarı bi tahminde bulunulur umarım... bir de şu tarz kapılar boyanır mı? https://eksiup.com/p/36107095wn8e yoksa çok uyumsuz olacak duvarlar boyanınca... siyah yapacağım, mümkünse salon kapısını da siyaha boyamayı
eksiup.com metrekaresini filan ölçmedim ama fotoğraftan aşağı yukarı bi tahminde bulunulur umarım...

bir de şu tarz kapılar boyanır mı? eksiup.com yoksa çok uyumsuz olacak duvarlar boyanınca...

siyah yapacağım, mümkünse salon kapısını da siyaha boyamayı düşünüyorum bu yüzden. boyanırsa da normal duvarda kullanılan boyayla olur mu yoksa ayrı bi boya mı alınacak? zaten kasayı filan sökmekle uğraşmam, boya illaki kenarlarına bulaşacak, olmuşken tam olsun bari :D

normalde geçen ay taşınacaktım ama acelem olmadığından ve ertelemeye neden olan şeyler çıktığından hala geçemedim o eve. ama önümüzdeki hafta artık kesin gibi, 23'ünde okulum başlıyor. bugün doğalgaz kurulumu yapıldı yarın kontrol edilip açılacak vs. hazır sayılır. eşyaların dandikliği ve evin kirliliğini dikkate almadan yorumlayınız :p o çekyatlardan biri de satıldı mesela. cuma günü salonu tamamen boşaltacağım kalan şeyleri de depo olacak odaya çekip.
konetsu
(11.09.19)
kpı için multisurface boya kollaabilirsin ben kullandım gayet basit ve kolay ancak 3-4 kat atıp en son verniklemen gerekiyor verniğide kendine özel o şekilde satılıyor.


basond
(11.09.19)
Nerden baksan 20 m2 salon, 2,5 litre boya asla yetmez. Mecbur 7,5 litre alacaksınız, artar dursun bir kenarda.

Kapı bildiğin panel kapı, üzerindeki boya ya selulozik ya poliüretandır. Yani neyle boyarsan boya sıkıntı çıkarmaz, en kolayı sentetik boya ile boyaman olur.


John Bloor
(12.09.19)
(1)

bu saat bu haliyle para eder mi? (Omega)

https://www.chrono24.com/search/index.htm?dosearch=true&manufacturerIds=187&maxAgeInDays=0&pageSize=60&priceFrom=0&priceTo=-1&redirectToSearchIndex=true&sortorder=11&watchCategories=302bakınca bu marka para ediyor gibi duruyor ama bendeki çok iyi saklanmamış. camında çatlak var, kurunca çalışıyor bi
www.chrono24.com

bakınca bu marka para ediyor gibi duruyor ama bendeki çok iyi saklanmamış. camında çatlak var, kurunca çalışıyor bir süre ama takılıyor. restore edilmesi gerekir sanırım onunla da ben uğraşmam... bu haliyle restore edecek bi alıcısı çıkar mı? kaç modeldir modeli nedir vs. bilmiyorum

eksiup.com

eksiup.com
konetsu
(22.08.19)
Zor. Türkiye'de alan olsa bile ölü parası verirler, yurtdışından da bu haliyle almazlar.

Uğraşmak istemiyorum yazmışsınız, ama uğraşmadan bu saate sihirli bir şekilde müşteri bulamasınız. Restore ettireceksiniz ve restore eden adam size hangi model, hangi yıl, hangi mekanizma o bilgileri verecek. Sonra da yurtdışında direkt olarak saat alan firmalar var, oralara yollayıp değer biçtirip, fiyat teklifi alacaksınız.

Chrono24'le, ebay, sahibinden, reddit falan uğraşmayın. Zaman kaybedersiniz.


malheiros
(22.08.19)
(4)

evlerde trifaze tesisat oluyor mu?

kaçak akım rölesi alacağım ama her ev monofaze mi oluyor yoksa trifaze de olabiliyor mu? trifaze role monofaze tesisatta kullanılabiliyor mu?şuan kaçak akım rölesinin takılacağı evde yaşamıyorum 3-4 hafta sonra taşınacağım, sadece ona bakmak için de gidemem. bildiğim evlerde hep monofaze oluyor ama
kaçak akım rölesi alacağım ama her ev monofaze mi oluyor yoksa trifaze de olabiliyor mu? trifaze role monofaze tesisatta kullanılabiliyor mu?

şuan kaçak akım rölesinin takılacağı evde yaşamıyorum 3-4 hafta sonra taşınacağım, sadece ona bakmak için de gidemem. bildiğim evlerde hep monofaze oluyor ama kesin emin olmak istedim. bakarken ev koruma paketinde trifaze röle olduğunu gördüm çünkü www.hepsiburada.com

demekki evlerde de kullanılabiliyor trifaze tesisat?
konetsu
(08.08.19)
genelde gerekmiyor, evdeki en fazla elektriği fırınlar çekiyor onların da ev tipi olanları 220v kazan dairelerinde oluyor ama


sameidiot solo
(08.08.19)
Evlerde trifaze olabiliyor, elektrik saati girişine 3 hat geliyor ve üçlü sigorta oluyor saatin olduğu yerde.


mikro patlama
(08.08.19)
şuradan anlamanın yolu varsa ev içi sigorta paneli böyleydi.

bir de aşağıda sayaçlar 3 fazlı model lun21 ama bağlantılarını kontrol etmedim, daireye sayaçtan 3 faz geliyor mu bilmiyorum

i.imgur.com

trifaze röle alıp geçeyim mi garanti olması için? 3 faz röle tek faz tesisatta kullanılabiliyor diye biliyorum ben ama?


konetsu
(08.08.19)
Binanın girişinde, saat panosuna kadar trifaze gelir. Ama genelde her daireye monofaze hat çekilir. Atıyorum 10 daire varsa 3-3-4 şeklinde bölüştürülür fazlar.

Dairenin içine trifaze gelmesi pek mantıklı değil.

Garanti olsun diye trifaze alsan, monofaze tesisatta çalışıp çalışmadığına emin olmak lazım.

Mantığıma uygun olan diğer iki faz eksik olduğu için rölenin atacağı, açık kalmayacağı yönünde.


John Bloor
(09.08.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.