Giriş
(2)

3D tasarımlar indireceğim siteler

myminifactory.com dışında ücretsiz 3d tasarımlara ulaşacağım siteler biliyor musunuz? teşekkürler.
myminifactory.com dışında ücretsiz 3d tasarımlara ulaşacağım siteler biliyor musunuz?

teşekkürler.
kvlknctk
(14.02.20)
thingiverse.com


seksli harf
(14.02.20)
(1)

En iyi filament boyama yöntemi

Merhaba arkadaşlar, 3D yazıcı ile kendime çeşitli objeler üretiyorum, fakat biraz fantezi yaratmak için bunları boyamak gerekecek. Konu ile ilgilenen arkadaşlar varsa nasıl boyayacağımı öğrenmek isterim. Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar, 3D yazıcı ile kendime çeşitli objeler üretiyorum, fakat biraz fantezi yaratmak için bunları boyamak gerekecek. Konu ile ilgilenen arkadaşlar varsa nasıl boyayacağımı öğrenmek isterim.

Teşekkürler.
kvlknctk
(11.02.20)
Denediklerim:

1) Sprey boyayla direkt boyamak. Rezalet bir görüntü ortaya çıktı, katman izleri kabak gibi görünüyor ve renk çok kötü duruyor

2) Plastik astarı üstüne prof. makina ile boya atmak. Plastik astarını tek kat attığım için gene sonuç hüsran oldu

3)Baskıyı zımparalayıp boya atmak. 3d baskıda zımpara videolardaki gibi kolay değilmiş, sanki 10 sene giyilmiş kazak gibi pamukçuklar oluşuyor.

4) Katman izlerini yoketmek için epoksi veya japon sürdükten sonra zımpara atıp plastik astarı + boya + vernik atmak. En güzel sonucu böyle aldım ama çok detaylı bir şekilse işe yaramaz, detaylar kaybolur.

Önerim çok ince katlar halinde 3-4 kat plastik astarı üstüne boya atman, onun üstüne de mat veya parlak vernik atman. Plastik astarı hem boyanın tutunmasını sağlıyor hem de katman izlerini yokediyor. Her astar arasında en az yarım saat beklemen iyi olur.


kimlanbu
(12.02.20)
(2)

Ekran çözünürlükleri ile ilgili (developer)

tasarlamakta olduğun web arayüzlü bir yazılım devamlı browsersync ile yenileniyor ve cssler otomatik olarak import oluyor. fakat ben bu tasarımın mobil, tablet, laptop, large devices için canlı önizleme yapmak istiyorum. birden fazla tarayıcı açarak birden fazla monitörde bunları önizleyebiliyorum.
tasarlamakta olduğun web arayüzlü bir yazılım devamlı browsersync ile yenileniyor ve cssler otomatik olarak import oluyor. fakat ben bu tasarımın mobil, tablet, laptop, large devices için canlı önizleme yapmak istiyorum.
birden fazla tarayıcı açarak birden fazla monitörde bunları önizleyebiliyorum. fakat bunu doğrudan yapan ücretli bir site vardı. tek ekranda bir çok aygıtın önizlemesini görebiliyorduk.

siteyi bir türlü bulamadım.

teşekkürler.
kvlknctk
(22.01.20)
sanırım bu sistem üzerinde localhost:3000 gibi yayın yaptığım bir localdomaini okutamıyorum. denedim olmadı.


kvlknctk
(22.01.20)
(3)

Evi ofis olarak göstermem gerekiyor

Kadıköy'de beğenmiş olduğum bir kaç daire var fakat buralarda ofis olarak faaliyet göstermenin mümkün olmadığı söyleniyor. Ev olarak kiralayıp ofis olarak göstermenin bir yolu var mıdır? stopaj ödemesi falan mümkün olacak şekilde yasal bir işlemle ofis göstermenin ve bu şekilde şirket açmanın bir yo
Kadıköy'de beğenmiş olduğum bir kaç daire var fakat buralarda ofis olarak faaliyet göstermenin mümkün olmadığı söyleniyor. Ev olarak kiralayıp ofis olarak göstermenin bir yolu var mıdır? stopaj ödemesi falan mümkün olacak şekilde yasal bir işlemle ofis göstermenin ve bu şekilde şirket açmanın bir yolu yok mu?

cevaplar için teşekkürler.
kvlknctk
(12.12.19)
ev ofis olarak kendi kendinize sözleşme yaparsınız. evin %50'sini kullanır giderlerini de paylaştırma şansınız olur falan..

yalnız bu sene maliye sanırım serbest meslek mensuplarının bu tip ev ofis kullanmalarını kısıtlayan bir şeyler yaptı. gider mi yazamıyorsun nedir öyle bir şey belki sadece avukat, muhasebeci için geçerlidir araştırın.


kulustur
(12.12.19)
gelen giden olacak mı?


ayaklibalik
(12.12.19)
Tüm komşuların yazılı onayını almanız gerekir diye biliyorum.


duseyazar
(12.12.19)
(6)

8 bilgisayar için hızlı switch

Bilgisayarlar arasi büyük dosyalar aktaracagim. Fiyat performans ürünü ariyorum. Sizce hangi ürünü almam gerekiyor?Teşekkürler
Bilgisayarlar arasi büyük dosyalar aktaracagim. Fiyat performans ürünü ariyorum. Sizce hangi ürünü almam gerekiyor?

Teşekkürler
kvlknctk
(09.12.19)
kaliteli cat6 kablo ve gigabit sw ile bağlarsanız en iyi sonuç olur. marka çok fark etmeyecektir.


helenart
(09.12.19)
Önerdiğiniz ürünler benim için çok faydalı olacaktir.


kvlknctk
(09.12.19)
Selamlar
İş ortamıysa bu, ısınma vs sorunları için fanlı ve metal kasalı olsun
Plastik kasalı ev tipi switchler işinizi görmez
300-500 tl arası 16lık switch almanızı öneririm, ilerisi için büyüme şansınız da olur

www.hepsiburada.com

mesela bu işinizi görür


Corc
(09.12.19)
www.hepsiburada.com

en azından şunu alın. vlan falan yaparsınız. port önceliklendirme de var .


aptal switch almanız lazım. akıllı olmayan en ucuz switch iş görür. marka model fark etmez. standartlar yeteri kadar yüksek. hiç bir switch siz büyük dosya aktarırken "abi ben ucuz switch'im bunu aktaramam" demez şu an. eskiden diyebilirdi.


Tears of Devil
(09.12.19)
Herhangi bir gbit switch işini görür. TP link'i tek geçerim.


roket adam
(09.12.19)
(1)

Paylaşımlı ofis hakkında

Tam olarak nasıl olduğunu pek anlayamadım. Bir firmanın ofisinin burada olması prestijli bir durum olur mu? Kullanan var mı? ya da önerebileceğiniz firmalar hangileridir? Teşekkürler.
Tam olarak nasıl olduğunu pek anlayamadım. Bir firmanın ofisinin burada olması prestijli bir durum olur mu? Kullanan var mı? ya da önerebileceğiniz firmalar hangileridir?

Teşekkürler.
kvlknctk
(05.12.19)
Prestijle alakası yok, ekonomiyle alakası var. Örneğin firmanız yenidir, işlerinizi yoluna sokmak için zaman vardır, personeliniz azdır, paylaşımlı ofisten kayıt yaptırırsınız ve ileride işini büyüdüğünde kendi ofisinizi kiraladığıızda veya aldığınızda kaydınızı oraya alırsınız.

Mesela küçük-orta iş yapan bir firma paylaşımlı ofis adresi gösteriyorsa normal karşılarım; ama büyük işler yaptığını söyleyen veya büyük iş vaad eden bir firma paylaşımlı ofisteyse kafamda soru işareti olur.

Yakın zamanda yurt dışındaki bir proje için yapım ortağı arayan bir firmaile görüşme oldu. Firma resmi adresi Manhattan'da. Vay be diyorsun, sırf kirası hayvan gibidir falan... Demek boş değillermiş; ama sonra baktım NYC'de paylaşımlı (virtual office) adresi. Uçup kaçma, dolandırılma ihtimali yüksek oluyor sonra...


malheiros
(05.12.19)
(3)

Yazılım geliştiriciler için us klavye

şimdiye kadar hiç kullanmadım ama satın almayı düşünüyorum, tr q klavyeden geçenler ve us klavye kullananlar nasıl buluyor? alışması zor mu? problem yaşar mıyım? teşekkürler.
şimdiye kadar hiç kullanmadım ama satın almayı düşünüyorum, tr q klavyeden geçenler ve us klavye kullananlar nasıl buluyor? alışması zor mu? problem yaşar mıyım?

teşekkürler.
kvlknctk
(15.11.19)
Alışılıyor da hep onu kullanman lazım. Bi tr klavye bi us klavye geçişi yapıp durduğumda bana zor gelmişti.


kod yazarken us klavye daha kolay cunku cok kullanilan bazi karakterler [] {} <> vs. hemen parmaginin altinda oluyor. Yazmak icin herhangi bir tus kombinasyonuna gerek kalmiyor.


emrahday
(15.11.19)
Ben 15 yıl önce falan başladım US klavye kullanmaya ve inanılmaz memnundum. Ama sonra en büyük problem başka bir bilgisayarda herşeyin karman çorman olması oldu. Mesela ofiste biri birşey soruyor, oturuyorum adamın bilgisayarına sudan çıkmış balığa dönüyorum. Birde kodun içinde türkçe string falan yazmam gereken yerlerde sürekli tr / eng geçiş yapmak da bir süre sonra acayip bir hal aldı. Hala daha windows klavye kullandığımda direk ingilizceye çeviriyorum. Ama mac'te tekrardan türkçe kullanmaya alıştım.

Kısacası US klavyeye geçmek kolay ama geri dönmek çok zor :)


talasas
(15.11.19)
(1)

Öğrenciler için ücretsiz windows 10 lisansı nasıl oluyor?

Bahsedilenlere göre öğrenciler için ücretsiz bir lisansı oluyor, sitesinden başvurarak alınabiliyor. Bu doğru bir bilgi mi? Teşekkürler.
Bahsedilenlere göre öğrenciler için ücretsiz bir lisansı oluyor, sitesinden başvurarak alınabiliyor. Bu doğru bir bilgi mi?

Teşekkürler.
kvlknctk
(24.10.19)
eğer okulunuz microsoft'un bu programına kayıtlıysa evet alınabiliyor.
azureforeducation.microsoft.com
www.quora.com


(2)

crowd1 nedir?

saadet zinciri gördüğüm zaman kaçmam gerektiğini biliyorum fakat bana çevremden gelen sorular karşısında size iletme gereği duydum. ne olduğunu pek anlayamadım. iddialı bir şekilde para kazandırdıklarını söylüyorlar, kitle fonlama ile alakalı. türkiye'de de yakın tarihte izin verilmiş. bir de sizler
saadet zinciri gördüğüm zaman kaçmam gerektiğini biliyorum fakat bana çevremden gelen sorular karşısında size iletme gereği duydum. ne olduğunu pek anlayamadım. iddialı bir şekilde para kazandırdıklarını söylüyorlar, kitle fonlama ile alakalı. türkiye'de de yakın tarihte izin verilmiş. bir de sizlere sormak istedim.


crowd1.com
kvlknctk
(23.10.19)
bulaşmayacağım, sadece ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ve bunun bir dolandırıcılık olabileceğini bana soran insanlara açıklamak istiyorum. işimden dolayı bir şeyler duyan beni arıyor. ama ben bunun ne bok olduğunu anlayamadım.


kvlknctk
(23.10.19)
Kolay para kazanacağınız vaad ediliyorsa, dolandırılıyorsunuzdur. Daha fazla açıklamaya gerek yok bence.


John Bloor
(23.10.19)
(2)

yükselebilir elektrikli masa

artık bilgisayarda oturarak çalışmak istemiyorum, ayakta çalışmak bana daha uygun geliyor. fakat bazı durumlarda da oturmak istediğim olacak. bunun için boyunu ayarlayabileceğim yukarı aşağı butonları olan bir masaları incelemek istiyorum ama bir modelden başka bulamadım. bildikleriniz varsa ve payl
artık bilgisayarda oturarak çalışmak istemiyorum, ayakta çalışmak bana daha uygun geliyor. fakat bazı durumlarda da oturmak istediğim olacak. bunun için boyunu ayarlayabileceğim yukarı aşağı butonları olan bir masaları incelemek istiyorum ama bir modelden başka bulamadım.

bildikleriniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
kvlknctk
(22.10.19)
www.nurus.com

www.hepsiburada.com

nexo.com.trkendiniz yapmak isterseniz:
www.esermoble.com

google'a yükseklik ayarlı masa yazıp aratınca çıkan ilk 4 sonuç bunlar. nasıl bulamadınız anlamış değilim.


Tears of Devil
(22.10.19)
alternatif olarak daha ucuza getirmek istersen mekanik kolluları da var www.ikea.com.tr

ister ikeadan uygun tabla alırsın ister kestirirsin sana kalmış


konetsu
(22.10.19)
(1)

Balık tutmak istiyorum nereye gidebilirim

Halkalı Meydan bölgesindeyim fakat şimdi canım balık tutmak istedi, bunun için en yakın yer neresi? Önerileriniz nedir? teşekkürler.
Halkalı Meydan bölgesindeyim fakat şimdi canım balık tutmak istedi, bunun için en yakın yer neresi?
Önerileriniz nedir?
teşekkürler.
kvlknctk
(18.10.19)
Halkalı'ya en yakın Küçükçekmekce gölü, Küçükçekmece, Florya, Avcılar sahil bölgeleri var ama balık tutulan yerlerini bilmiyorum. Benim tavsiyem biraz uzak olacak ama Galata köprüsü'nde yaz-kış 7/24 balık tutuluyor. Galata köprüsü'nü tavsiye ederim.


eymed
(18.10.19)
(3)

Centos sunucu hakkında

Merhaba,Sunucumda dönem dönem bazı problemler yaşanıyor, DB sunucusu duruyor ve tüm sayfalarıma Server Error 500 yazıyor. Ben reboot işlemi yaptıktan sonra düzeliyor, neden böyle olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. sitelerin birisinde arıza çıkıyor onunla alakalı olduğunu düşünüyorum. Eğer sunucum tü
Merhaba,

Sunucumda dönem dönem bazı problemler yaşanıyor, DB sunucusu duruyor ve tüm sayfalarıma Server Error 500 yazıyor. Ben reboot işlemi yaptıktan sonra düzeliyor, neden böyle olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. sitelerin birisinde arıza çıkıyor onunla alakalı olduğunu düşünüyorum. Eğer sunucum tüm sayfalarda 500 hatası veriyorsa nasıl otomatik bir reboot işlemi yaptırtabilirim? Ya da 24 saatte bir otomatik reboot yapılmasını nasıl sağlayabilirim?
Teşekkürler.
kvlknctk
(18.10.19)
önce sorunun kaynağını bulmanızı öneririm.
büyük ihtimalle bir websitenizde db sorgusu çok yapılıyor ve işlemci şiştiği için servis duruyor.
crontab özelliği ile centos'da job kurup belirli aralıklarsa sql server'i yeniden başlatabilirsiniz.


MustafaCan
(18.10.19)
Bir bash script'i oluşturun, sadece reboot yazın içine, sonra crontab -e ile arka planda 24 saatte bir çalışacak şekilde ayarlayın. Basit bir şey ama sorunun kaynağını çözmez.


roket adam
(18.10.19)
DB duruyorsa sunucuyu neden yeniden başlatıyorsunuz ? Sadece veritabanı servisini restart edin ?

Ama bu yöntem bir çözüm değil, Veritabanının neden durduğunu tespit etmelisiniz ve sorunu düzeltmelisiniz.


talasas
(18.10.19)
(9)

Alınabilecek en iyi laptop

7000tl bütçem var, 200tl tolerans oynayabilir. Sizce bu fiyata alabileceğim en iyi pc laptop hangisi olurdu? teşekkürler.
7000tl bütçem var, 200tl tolerans oynayabilir. Sizce bu fiyata alabileceğim en iyi pc laptop hangisi olurdu?
teşekkürler.
kvlknctk
(16.10.19)
www.amazon.co.uk
7200 ediyordu totalde.


bahoho
(16.10.19)
Ne icin kullanacaginiza gore degisebilir. Mesela oyun oynamayacaksaniz daha ortalama bir ekran karti tercih edip ssd kapasitesini artirmak ya da daha ucuz bir urun almak daha mantikli olur. Kullanim amacinizi yazarsaniz daha net tavsiyeler gelir.


nerdeyim ben
(16.10.19)
bilgisayar mühendisliği öğrencisi için uygun olmalı, ee biraz da oyun oynatmalı.


kvlknctk
(16.10.19)
Acer ve hp alma, dell al diyebilirim sadece.


Tochinoshin
(16.10.19)
eğer şunun ekstra ram takmak için slotu mevcutsa 300 liraya ram alıp şunu uzun yıllar kullanırsınız:
www.monsternotebook.com.tr

eğer onda slot yoksa 1060'lı dell'i öneririm bütçenize uymazsa diğeri.

www.hepsiburada.com

www.hepsiburada.com

not: az buçuk oyun oynatsın dediğiniz için 1050ti koydum yoksa koymazdım.


golgi aygıtı
(16.10.19)
www.epey.com
Veya www.monsternotebook.com.tr

Oyun yani grafik işlemci önemliyse Gtx 1660ti tercih etmelisin gtx1060'a kıyasla daha yüksek fps alırsın. Rtxler 9bin tlden başlıyor.


fakat şu monster bilgisayarlar neden stokta yok?


kvlknctk
(16.10.19)
güzel gidiyordunuz arkadaşlar neden durdunuz.


kvlknctk
(16.10.19)
monster'ı geç.


owaki
(16.10.19)
(4)

Kod yazarken dinlediğiniz playlistler

Merhaba,Çoğu zaman lofi-hiphop, psybient dinliyorum ama bir süre sonra bayıyor. Enstrümantal ve ritimli müzikler arıyorum. Sizlerden ders çalışırken ya da kod yazarken dinlediğiniz playlistlerinizi rica edeceğim. konuya gelen diğer arkadaşlarımız da faydalanmış olur. Teşekkürler.
Merhaba,

Çoğu zaman lofi-hiphop, psybient dinliyorum ama bir süre sonra bayıyor. Enstrümantal ve ritimli müzikler arıyorum. Sizlerden ders çalışırken ya da kod yazarken dinlediğiniz playlistlerinizi rica edeceğim. konuya gelen diğer arkadaşlarımız da faydalanmış olur.

Teşekkürler.
kvlknctk
(11.10.19)
çok kötü kardeş listen


kvlknctk
(11.10.19)
dediğiniz müzik türleriyle alakası yok ama ben Moondog-The German Years 1977-1999 albümünü dinliyorum bazen.


lesfeuxdartifice
(11.10.19)
Whiplash filminin soundtracklerini dinliyorum, spotify'da var. Toplam süresi 55 dakika filan sürüyor. Müziklerin ritmleri güzel, ilk parçalar hızlı ve hareketli ilerlerken sonraları daha sakin seyrediyor.En sonlarda da inişli çıkışlı devam ediyor. Ben çalışma programımı buna göre yapardım, bir albüm süresi boyunca masadan kalkmadan çalışırdım, alışkanlık olmuştu.


burka
(11.10.19)
(8)

Yazılım geliştirici arkadaşlarıma algoritma sorusu

Merhaba, Tamamen örneklendirme ile anlatarak yapacağım. Bu şekilde sizden aldığım kod ile kendime uyarlama yapabileceğimi düşünüyorum. elimde bir tablo var ve kullanıcıların skorlarını tutuyorum. bu skor miktarı üzerinden de random bir atış yapmak istiyorum ama skoru çok olan kullanıcının şansının d
Merhaba,

Tamamen örneklendirme ile anlatarak yapacağım. Bu şekilde sizden aldığım kod ile kendime uyarlama yapabileceğimi düşünüyorum.

elimde bir tablo var ve kullanıcıların skorlarını tutuyorum. bu skor miktarı üzerinden de random bir atış yapmak istiyorum ama skoru çok olan kullanıcının şansının daha yüksek olmasını istiyorum. örnek bir tablo verecek olursam eğer şu şekilde olacaktır;

|score | user_id |
| 25 | 1 . |
| 25 | 2 . |
| 10 | 3 . |
| 35 | 4 . |

Burada 4. kullanıcının diğerlerine göre biraz daha şanslı olması gerekiyor. Javascript, Php ya da python fark etmez. burada skoruna göre bana sadece kullanı adını return edecek bir method gerekli. Dependent events konusunda işlenen bir ihtimal durumu oluyor fakat bana return edeceği sadece kullanıcı id'si olması gerekiyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
kvlknctk
(08.10.19)
ilk aklıma gelen toplama bakılarak toplam range üzerinden random bir sayı seçmek oldu. yani mesela bu 4 score'un toplamı 95. 1-95 arası random bir sayı seçilirse olur gibi.

1-25 - 1
26-50 - 2
51-60 - 3
61-95 - 4


Ilk adim olarak skorlarin OBEB ini alin (evet, okulda ogrendigimiz obeb)
Sonra her kullanici icin skor/OBEB kadar bilet verdiginizi farzedin.
Sonra da rastgele cekilis yapin.

Ornek;
25, 10 ve 35'in OBEB'i 5, her kullaniciya skor/5 adet bilet verecegiz.
score | user_id | bilet
25 | 1 | 1,2,3,4,5
25 | 2 | 6,7,8,9,10
10 | 3 | 11,12
35 | 4 | 13,14,15,16,17,18,19

Simdi 1 ile 19 arasinda rastgele bir numara secebilirsiniz.


ekyil
(08.10.19)
@ekyil ile aynı mantığı söylemeye gelmiştim.


problemle ilgili güzel gelişme kaydettim özellikle @ekyil sayesinde. şu an kodlarını yaratmaya çalışıyorum ama takılıp kalacağım sanırım bu noktada. biraz karışık bir dizi yaratmam gerekecek, ve 10k kullanıcı söz konusu performans sorunu yaşatmadan işin içinden çıkmam lazım. ek olarak buna bir de hash mekanizması üzeretmem gerekecek, bunu kullanıcılarla paylaşmak zorundayım.


kvlknctk
(08.10.19)
hangi dili kullandigini soylersen, mutlaka yazilimsal olarak da yardimci olan cikacaktir.


ekyil
(08.10.19)
her bir kullanıcının skorunu 0-1 arası random bir sayı ile çarp sonra en büyük olanın ID sini al, aynı değer çıkması durumunda bu olayı tekrarlat.

olayı daha fazla karmaşıklaştırma

25*randomSayı(0-1)
25*randomSayı(0-1)
10*randomSayı(0-1)
35*randomSayı(0-1)


Örnek Sql;
SELECT TOP 1 ((ABS(CAST(CAST(NEWID() AS VARBINARY) AS INT))) * [SKOR]) as katSayi, [USERID] FROM [USERS] order by katSayi desc


kureseltikinma
(08.10.19)
obeb/okek gerek yok. running total ile çözersiniz. sql server için; (scoreları önce hareketli topla, sonra 1 ile toplam score arasında rastgele sayı üret, o sayıdan ilk büyük hareketli toplama sahip kaydın user_id'sini getir. her user_id için score kadar şansı var.)

select top 1 user_id from (select user_id, sumscore, sum(sumscore) over(order by user_id rows between unbounded preceding and current row) as runtotal
from(
select user_id , sum(score) as sumscore
from rt_test
group by user_id
) as tbl) x
where runtotal > round(((select sum(score) from rt_test) * rand()+1), 0)
order by user_id


(1)

Youtube video izlendikten sonra (yazılım)

Yapmış olduğum bir projenin küçük bir parçası oluyor bu olay. Sayfaya youtube videosu yerleştirdikten sonra o videonun kullanıcılarım tarafından izlenmesini ve videonun son saniyesinde aktif olacak bir buton yapmak istiyorum. Bu şekilde kullanıcı video izledikten sonra bir sonraki adıma geçmiş olac
Yapmış olduğum bir projenin küçük bir parçası oluyor bu olay. Sayfaya youtube videosu yerleştirdikten sonra o videonun kullanıcılarım tarafından izlenmesini ve videonun son saniyesinde aktif olacak bir buton yapmak istiyorum. Bu şekilde kullanıcı video izledikten sonra bir sonraki adıma geçmiş olacak. Bunu zamanında glam.io sitesi de yapmıştı şimdi benzeri bir şeyi ben yapmak istiyorum.
Biraz kulağa hoş gelmeyebilir ama bunu yapan bir wordpress plugini gördükten sonra merak konusu oldu benim için. Fakat o pluginin yapısından pek bir şey anlamadığım için sizlere sormak istiyorum.

Yöntemlerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.
kvlknctk
(24.09.19)
mümkündür özetle yapman gereken,

- youtube videos'unu youtube api kullanarak koyacaksın sayfaya.
- her saniyede bir çalışan interval tanımlayıp, youtube api ile o anda videonun kaçıncı saniyesinde olduğunu kontrol edeceksin, video süresini de api ile alabiliyor olman lazım zaten. onunla kontrol edip butonu göstereceksin.

mesela google'da aratınca şu çıktı karşıma ilk,

www.google.com
gist.github.com

edit: son saniyeler değil de video bittiği anda çıkacaksa onStateChange event'inde YT.PlayerState.ENDED de kontrol edilebilir.


aziz dostum jack
(24.09.19)
(2)

IP Kameralar ve raspberry pi hakkında

IP Kamera satın almam gerekiyor arkadaşlar fakat aradığım özellik biraz ilkel bir durumdan ibaret. IP:PORT yazdığım zaman kullanıcı adı ve şifre olmadan kamera görüntüsüne bağlanmak için bir özellik arıyorum. bunun aynısını ben gopro ile yapıyordum. Fakat şimdi istediğim satın alacağım IP kamerada b
IP Kamera satın almam gerekiyor arkadaşlar fakat aradığım özellik biraz ilkel bir durumdan ibaret.
IP:PORT yazdığım zaman kullanıcı adı ve şifre olmadan kamera görüntüsüne bağlanmak için bir özellik arıyorum. bunun aynısını ben gopro ile yapıyordum. Fakat şimdi istediğim satın alacağım IP kamerada böyle özellik olması.. Çoğu ip kamera bağlandığı zaman bir arayüz veriyor ve onunla stream yapıyor canlı olarak. Ben IP:PORT özelliğini raspberry pi ile kullanacağım için arayüz olmadan görüntüsüne ulaşacağım bir ip kamera arıyorum ya da tüm ip kameraların görüntüsünü arayüz olmadan bir şekilde raspberry pi ile göstermek istiyorum.

Ayrıca ip kameradan gelecek olan görüntüyü raspberry pi 4 hızlı bir şekilde raspbian olacak şekilde oynatabilir mi?

yapmak istediğim şey bir ortamın canlı görüntüsünü alıp projeksiyon cihazına otomatik yansıtmak. bunu yaparken login/logout gibi işlemlerden uzak durmak. sistem prize takıldığı zaman duvarda ortamın canlı görüntüsünü yakalamak istiyorum.
kvlknctk
(03.09.19)
Bir çok IP kamerada RTSP modu aktif oluyor, RTSP protokolü ile dediğin gibi tek bir URL üzerinden, arayüze girmene ya da ek bir k. adı şifre girmene gerek kalmadan kamera görüntüsü izleyebiliyorsun. Alacağın kamerada bu destek varsa ki en dandiklerde bile var, işini görecektir.


roket adam
(03.09.19)
bununla birlikte dışarıdan bağlanacaksan sabit ip almanız gerecek yüksek ihtimalle. localde sıkıntı olmaz. issler artık dolmuş usülü çalışıyor bir ip birden fazla kişiye veriliyor ve bu sebeple port açamıyorsun.


denek hayatım
(03.09.19)
(2)

Taksim'den halkalı'ya ulaşım

Gece saat 1'de gitmem gerekiyor. Metro ve metrobüs hatlarının 7/24 olayından yararlanarak nasıl gidebilirim?
Gece saat 1'de gitmem gerekiyor. Metro ve metrobüs hatlarının 7/24 olayından yararlanarak nasıl gidebilirim?
kvlknctk
(01.09.19)
hocam illa metro diye israr etmezsen
taksimden dolmusa bin cevizlibag a gec
oradan metrobus e ak


kingcyrax
(01.09.19)
7/24 sadece cuma cumartesi geceleri var. Taksimden metroyla yenikapi, yenikapidan marmarayla halkali


cliffburton
(02.09.19)
(5)

Almanya'da bitcoin borsası

Almanya'da bitcoin almak istiyorum, buranın en güvenilik btc borsası hangisi oluyor? Edit: Ayrıca koşulları nedir? Min, Max ne kadar işlem yapılır? Üyelik türkiye'de olduğu gibi kolay mı? Üyelik şartları nelerdir? teşekkürler.
Almanya'da bitcoin almak istiyorum, buranın en güvenilik btc borsası hangisi oluyor?
Edit: Ayrıca koşulları nedir? Min, Max ne kadar işlem yapılır? Üyelik türkiye'de olduğu gibi kolay mı? Üyelik şartları nelerdir?

teşekkürler.
kvlknctk
(03.07.19)
Almanya yerine uluslararası site olan binance üzerinden alıp blockchain’de bir cüzdan oluşturup oraya aktarabilirsin.


cemallamec
(03.07.19)
Almanya'dan nasil para yatiracagimi merak ediyorum. Yerel bir borsa olmasi gerekiyor.


kvlknctk
(03.07.19)
Kredi kartından kesiyor yanılmıyorsam. Üye olup ödeme şekillerine bakın.


cemallamec
(03.07.19)
Kraken'dan alabilirsiniz. Almanya SEPA uyesi oldugu icin 0 masrafla Euro gonderip alirsiniz.


crown
(03.07.19)
www.bitstamp.net

tüm ab üyesi bankaları destekliyor banka transferi hem alım hem satımda yapabilirsiniz


othervoices
(03.07.19)
(2)

Macos ile zip dosyasını unzip yapmadan görüntüleme

Çift tıkladığımız zaman direkt dosyaları unzip yapıyor fakat ben unzip yapmadan önce dosyanın içeriğine bakmak ya da bir kısmını unzip yapmak istiyorum. bunu bir uygulama yüklemeden yapmak istiyorum. biraz araştırdım ama hep uygulamalı çözümler gördüm. teşekkürler.
Çift tıkladığımız zaman direkt dosyaları unzip yapıyor fakat ben unzip yapmadan önce dosyanın içeriğine bakmak ya da bir kısmını unzip yapmak istiyorum. bunu bir uygulama yüklemeden yapmak istiyorum. biraz araştırdım ama hep uygulamalı çözümler gördüm.

teşekkürler.
kvlknctk
(30.06.19)
Terminalden kullanabileceğin zipinfo ve unzip komutları var. "zipinfo arşivadı.zip" yazdığında listeliyordu içindeki dosyaları.


freezetimes
(02.07.19)
terminalsiz bir çözüm yok mu?


kvlknctk
(03.07.19)
(9)

Bu kuşa ne oluyor?

Arkadaşımın ofisine hediye olarak gelmiş fakat aynı gün bu halde bir tepki veriyor, klimadan etkilenmiş olma ihtimaline karşı oda sıcaklığı olan bir yere aldık. türü norveç kanaryası.https://streamable.com/qhra3
Arkadaşımın ofisine hediye olarak gelmiş fakat aynı gün bu halde bir tepki veriyor, klimadan etkilenmiş olma ihtimaline karşı oda sıcaklığı olan bir yere aldık. türü norveç kanaryası.

streamable.com
kvlknctk
(25.06.19)
redditte sorsaniza bir.


La ayağı peceteye takılmış hayvanın. Altına peçete değil gazete ya da a4 koyun. Hatta koymayın.


Tirnagi uzun oldugu icin yerdeki rulo kagida takilmis. Onu kurtarmaya calisiyor.
Kafesin altina bu tur seyler koymamak lazim. Arada ya didik didik edip yiyorlar ya boyle durumlar oluyor. Hic bir sey koymayin o yuzeye.


nax
(25.06.19)
Elime aldığımda da çırpınıyor, kağıtla bir alakası olduğunu düşünmüyorum ama kağıdı aldım içinden a4 kağıdı koydum.


kvlknctk
(25.06.19)
altındakini değiştirin bakalım.

farklı yerlerde de benzer tepki gösteriyor mu? masa üstü, tutunma çubukları vs. gösteriyorsa nörolojik bir problem olabilir. öyleyse hekime danışmanız gerekecek.


Dediginiz gibi klima çarpmış olabilir, acilen veterinere götürün. Yoğun bakıma alıp ilaç vereceklerdir. Düzenli kullanın. Umarım toparlar =(


=)
(25.06.19)
Bakamadım ama kuşu genel olarak klimalı, esintili ortamda bırakmayın. Hemen etkileniyor onlar. Kuşu öyle hava akışlarından korumanız lazım. Esinti gelmesin kuşa.


kuş öldü arkadaşlar.


kvlknctk
(03.07.19)
veterinere götürmediniz mi :(


meldaras
(03.07.19)
(2)

Git'de yapılan son commit i geri almak

Bir dosyada yaptığım her değişikliği açıklama ile commit ediyorum. Commitler toparlandıktan sonra işin sonunda push ediyorum ve master branch ile çalışıyorum genelde. Push yapmadan göndermiş olduğum commitlerden birisi yanlış olduğunda ya da açıklamayı yanlış yazdığım için geri alıp tekrar commit et
Bir dosyada yaptığım her değişikliği açıklama ile commit ediyorum. Commitler toparlandıktan sonra işin sonunda push ediyorum ve master branch ile çalışıyorum genelde.

Push yapmadan göndermiş olduğum commitlerden birisi yanlış olduğunda ya da açıklamayı yanlış yazdığım için geri alıp tekrar commit etmek istiyorum. Bunu yapmak için revert etmek gibi bir saçmalık yaparak son yaptığım değişiklikleri mahvetmiş kendime büyük bir zaman kaybı sağlamış durumdayım.

Terminal kullanmıyorum ve genelde jetbrains ürünleri kullanıyorum.
Örnek verecek olursak şu anda push etmem gereken bu commitler bulunuyor.
prntscr.com
En son yapmış olduğum commiti geri alıp dosyaları yeniden commit etmek istiyorum.

bunu nasıl yapacağım?
Teşekkürler.
kvlknctk
(19.06.19)
cherry pick ile olmaz mı?


selam
(20.06.19)
-sağ taraftaki Commitlediğiz dosyalardan değiştirmek istediğiniz sadece 1 tanesini sağ tıkayıp revert dediğnizde sadece tek dosyayı revert eder.

-commitlediğiniz "gereksiz boşluk giderildi" 'ye sağ tıklayıp "reword" ya da refactor ile açıklamayı değiştirebilirsiniz.


kitik
(20.06.19)
(1)

Atalar'dan Halkalı'ya Marmaray sen son tren?

Atalar'a gidip yarım saatlik bir iş yapıp geri dönmek istiyorum ama en son saat kaçta tren olduğunu bilmiyorum. İnternette olan bilgiler sanırım güncel değil. 11 en son yazıyor fakat bazı arkadaşlar 12 diyor. En doğrusunu siz değerli ekşicilere sormak istedim. Teşekkürler...
Atalar'a gidip yarım saatlik bir iş yapıp geri dönmek istiyorum ama en son saat kaçta tren olduğunu bilmiyorum. İnternette olan bilgiler sanırım güncel değil.
11 en son yazıyor fakat bazı arkadaşlar 12 diyor. En doğrusunu siz değerli ekşicilere sormak istedim.

Teşekkürler...
kvlknctk
(19.06.19)
www.marmaray.gov.trünlük-tren-saatleri/64

Şu adresteki saatler güncel. Tren seferleri erken bitiyor gece 12’ye kadar tren yok.


hadsafhada
(19.06.19)
(5)

Lazer yazıcı ile fatura yazdırmak istiyorum

Matbaacı ile anlaşarak lazer yazıcılar için uygun olan bir fatura yaptırmak istiyorum. Tasarımı özel olarak yapacağım için lazer yazıcıda bunu konumlarına göre yazacak bir program da yaptım. Fakat şimdi uygulama kısmına geçtiğim zaman aklımda şu şekilde problemler oluştu. Kaç nüsha yazdırmam gerekiy
Matbaacı ile anlaşarak lazer yazıcılar için uygun olan bir fatura yaptırmak istiyorum. Tasarımı özel olarak yapacağım için lazer yazıcıda bunu konumlarına göre yazacak bir program da yaptım. Fakat şimdi uygulama kısmına geçtiğim zaman aklımda şu şekilde problemler oluştu.

Kaç nüsha yazdırmam gerekiyor? bildiğim kadarı ile 3 adet yazdırmam lazım. Biri müşteriye, biri benim saklamam için, biri de muhasebecime gönderilmesi gerekiyor. Burada yanılıyor muyum?

Eğer A4 formatında bir fatura bastırırsam, aynı seri numaralara sahip 3 koçan mı bastırmam gerekiyor?

Normalde nokta vuruşlu yazıcılar bu sorunu karbonlu kağıtlar ile yapıyor fakat ben a4 yapacağım bu özellikten mahrum kalıyorum. Lazer ile fatura yazdıran arkadaşlardan durumun nasıl olduğuna dair bilgi almak istiyorum.

Teşekkürler...
kvlknctk
(19.06.19)
3 nüsha, a4 fatura yapılacaksa 3 tane a4 yapılması gerekiyor elbette. yani yazıcı her fatura baskıda 3 tane a4 yazdıracak


Matbaa ayarlar onu, minimum 2 nüshadir.


tangoalfa
(19.06.19)
ben çok anlamıyorum ama bir yakınım gördüğüm kadarıyla şu şekilde yapıyor, fatura 3 nüsha asıl olan beyaz, altta pembe ve en altta sarı olmak üzere, her birini tek tek yazdırıyor, yani beyazı yazdırıyor ardından pembeyi yazdırıyor ardından sarıyı, sonra hepsini kaşe imza yapıp muhafaza ediyor.


hypathia
(19.06.19)
normal fatura için 3, irsaliyeli için 4 basarlar.

aynı seri numaralara sahip üç (dört) farklı renkte (beyaz + 2(3) renk) baskı yapar ve harmanlarlar bunu. siz fatura basacağınız zaman aynı numaraya sahip bir seti yazıcıya koyar, x3 veya x4 tane bas diye basarsınız.


yukarıdakiler doğğru ancak elektronik faturaya geçmek daha kolay olabilir. onu da düşünün derim.


hoot
(20.06.19)
(2)

Bu çiçekleri nasıl beslemem gerekiyor?

https://i.hizliresim.com/OrR630.jpghttps://i.hizliresim.com/zGmk2B.jpgbu çiçekleri satın alarak ofise getirdim fakat nasıl besleneceği konusunda bir fikrim yok, bazı çiçekler güneşi sevmiyor, mesela kauçuk bitkisini güneşe koymuştum iki gün sonra yaprakları kavrulmuştu. şimdi bunlarda da böyle bir s
i.hizliresim.com
i.hizliresim.com

bu çiçekleri satın alarak ofise getirdim fakat nasıl besleneceği konusunda bir fikrim yok, bazı çiçekler güneşi sevmiyor, mesela kauçuk bitkisini güneşe koymuştum iki gün sonra yaprakları kavrulmuştu. şimdi bunlarda da böyle bir sorun var mı diye merak ediyorum.

güneşe bırakayım mı? ofiste klima var birisini önüne koymak zorundayım yer yok. bu problem yaratır mı? bir de ne aralıklarla su vermem gerekiyor. ayrıca isimleri ne onu da bilmiyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.
kvlknctk
(19.06.19)
Yanlis gormuyorsam ilki dracena, bu sekilde bakimini arastirabilirsin


rockinside
(19.06.19)
Salon çiçekleri dolaylı güneş alsa yetiyor. Yani camın ardında direkt cam önünde olmayan bir konum. Bizde yuka var, benziyor bunlara, yazın alt tablasında su birikmeyecek Şekilde (birikeni dökerek) haftada iki kez suluyorum yetiyor.
Kışın da bazen haftada bir, bazen iki. Kuruluğuna göre.


(3)

Google My Business Hakkında

Merhaba,fotoda belirtmiş olduğum https://eksiup.com/p/9529542zpky5 alanı düzenleyebilir ya da kaldırabilir miyim? işletme benim adıma kayıtlı ve google my business üzerinde yer alıyor. Düzenleme talebinde bulundum fakat o kısım tam olarak işime yaramıyor. Çünkü mevcut konumda farklı alan seçmemi ist
Merhaba,

fotoda belirtmiş olduğum eksiup.com alanı düzenleyebilir ya da kaldırabilir miyim?
işletme benim adıma kayıtlı ve google my business üzerinde yer alıyor. Düzenleme talebinde bulundum fakat o kısım tam olarak işime yaramıyor. Çünkü mevcut konumda farklı alan seçmemi istiyor. bunun için de zaman alacak uzun formlar doldurtuyor. Bu işin olayı nedir tam olarak anlayamadım. Bana gösterdiği fotoğraf çöl gibi duruyor orayı değiştirmem ya da kaldırmam lazım. İçerik zaten güncel değil, kötü bir imaj oluşturduğunu düşünüyorum.
kvlknctk
(10.06.19)
Fotoğrafı kim yükledi? Siz yoksa başka bir kullanıcı mi?


elorelia
(10.06.19)
Google my business destek ekibi ile bi iletişime geçin. Destek maili vardi, çok kısa sürede dönüş yapıyorlar.


elorelia
(10.06.19)
olumsuz dönüş yapıyorlar, sebep olarak bir şey bulamadık diyorlar ama gösterdikleri görüntü neredeyse çöl gibi, aslında orada malum işletme yer alıyor. neden öyle yazdıklarını anlamadım.


kvlknctk
(10.06.19)
(5)

Fiyat / Performans çalışma koltuğu

Ofiste kullanacağımız günlük ortalama 10 saat çalışabileceğimiz bir koltuk aramaktayız. Sizler hangi koltuğu kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Nereden satın aldınız? Teşekkürler.
Ofiste kullanacağımız günlük ortalama 10 saat çalışabileceğimiz bir koltuk aramaktayız. Sizler hangi koltuğu kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Nereden satın aldınız?

Teşekkürler.
kvlknctk
(03.06.19)
www.nurus.com

dünyanın en rahat çalışma koltuğu


kanka f/p dedik sen bize allah koltuğu gönderdin aslkdjalsjkd


kvlknctk
(03.06.19)
benim f/p algım bu, özür dilerim :(


İkea-markus
www.ikea.com.tr


arenas
(03.06.19)
günde 14 saat pc başındayım.
6-7 koltuk modeli değiştirmişim. hiçbirinden mennun değildim. sonunda çözümü buldum.
dekatlondan jimnastik süngerini üçe katlayıp oturduğum yere koydum. eti 1 cm olan kaliteli süngerden.
son derece rahatım.


(4)

Yazılımcı arıyoruz, ücretli/ücretsiz etkili ilan nasıl verebiliriz?

linkedin, kariyer.net gibi siteler oldukça fahiş fiyatlara sahipler, biz her daim ilanlarımızı aktif tutacağımız platformlar arıyoruz ve bu konu için masraftan biraz kaçıyoruz. bir çok yazılımcı ile görüşmek istiyoruz ve ekibimize katarak büyümeyi hedefliyoruz. üniversite mezunu olsun ya da olmasın
linkedin, kariyer.net gibi siteler oldukça fahiş fiyatlara sahipler, biz her daim ilanlarımızı aktif tutacağımız platformlar arıyoruz ve bu konu için masraftan biraz kaçıyoruz. bir çok yazılımcı ile görüşmek istiyoruz ve ekibimize katarak büyümeyi hedefliyoruz. üniversite mezunu olsun ya da olmasın bize bütün yazılımcılar lazım. Konumumuz istanbul, Bu sebepten ötürü bize yazılımcı bulabileceğimiz yöntemleri sunarsanız seviniriz.

Aradığımız skiller : javascript, react, redux, php, laravel

Teşekkürler.
kvlknctk
(29.05.19)
Ben size her turlu yazılımcı bulayım çok ik.danışmanına eleman buldum


seyyar satıcı
(29.05.19)
Yazilimci var yazilimci var. 2 satir kod yazabilen de yazilimci, ne idugu nerden turedigi belirsiz script dillerinden bir seyler cikarabilen de yazilimci, elin libraryleri olmadan bir halt edemeyen sozde daha low levelcilar da var.

Simdi bir de stackler uyduruldu,capim bu kadar demiyorda, surda uzmanim diyor filan. Aslinda kimin ne mal oldugunu bir kac yazilim uzerine forum gezerek anlarsiniz. Denk getirdiginize de projenizden bahsedip, ilgilenip ilgilenmeyecegini sorarsiniz direk.

Yoksa aracilara filan kalirsaniz, 2 sumukluden ote (epey kizginim bu konuda evet) bir portfoyunuz olusmaz.


Henry McClean
(29.05.19)
komisyon odemeyeceginiz, ilan ucreti odemeyeceginiz bi cozum pek yok ya. ancak facebook gruplarina (startup istanbul, veya react turkiye jstanbul gibi olusumlarin gruplari vs) post atip donus olmasini bekleyebilirsiniz ama bu isler buyuk cogunlukla network'le ilerliyor. saglam insanlar saglam insanlari tanirlar, dolayisiyla sektorun icinden kisilerle iletisiminiz yoksa mecburen ilanlardan ilerleniyor.


hjarteblod
(29.05.19)
bugün kodilan.com bu siteyle karşılaştım. çok sade ve hatrı sayılır içerik var.


heavy smoker
(29.05.19)
(1)

Marmaray - halkalı - atalar hakkında

Halkali'dan marmaray hattina bindim su an florya durağına dogru yol aliyoruz. Inmem gereken durak atalar duragi. Bu duraga gitmem için aktarma yapmam gerekecek mi? Hic inmezsem eger atalar'a gitmis olacak miyim? Teşekkürler.
Halkali'dan marmaray hattina bindim su an florya durağına dogru yol aliyoruz. Inmem gereken durak atalar duragi. Bu duraga gitmem için aktarma yapmam gerekecek mi? Hic inmezsem eger atalar'a gitmis olacak miyim? Teşekkürler.
kvlknctk
(25.05.19)
Evet


lamneth
(25.05.19)
(1)

SSH backup sunucusu arıyorum

Kullanmış olduğum cyberpanel sayesinde destination ekleyebiliyorum, fakat ftp değil de ssh olarak bunu yapabiliyorum. digitalocean gibi yerlerden aldığım zaman 25gb gibi bir alan backuplarıma yetmiyor. daha fazla bir alan lazım ve hesaplı olmasını diliyorum. ssh ile yedek alabileceğim bildiğiniz bir
Kullanmış olduğum cyberpanel sayesinde destination ekleyebiliyorum, fakat ftp değil de ssh olarak bunu yapabiliyorum. digitalocean gibi yerlerden aldığım zaman 25gb gibi bir alan backuplarıma yetmiyor. daha fazla bir alan lazım ve hesaplı olmasını diliyorum. ssh ile yedek alabileceğim bildiğiniz bir yer var mı?

teşekkürler.
kvlknctk
(16.04.19)
backup dosyalarini sikistirip s3'e atabilirsin belli bir tarihten eski olanlari ise daha ucuza saklamak icin de s3 glacier'a aktarabilirsin


tahtakafa
(16.04.19)
(5)

Yazılım firması isim önerisi?

Sayın değerli ekşiduyuru gezginleri, 1-2 hafta içerisinde bir yazılım ofisi açmış olacağım. hedeflerim büyük yapmak istediğim çok şey var. benimle çalışacak yazılımcılar ararken diğer yandan yazılım firmasının ismini ne koysak diye düşünür durumdayım. size sormadan da geçmek istemedim. eğer bir yazı
Sayın değerli ekşiduyuru gezginleri, 1-2 hafta içerisinde bir yazılım ofisi açmış olacağım. hedeflerim büyük yapmak istediğim çok şey var. benimle çalışacak yazılımcılar ararken diğer yandan yazılım firmasının ismini ne koysak diye düşünür durumdayım. size sormadan da geçmek istemedim. eğer bir yazılım firması kuracak olsaydınız ismini ne koyardınız?

teşekkürler.
kvlknctk
(15.03.19)
Yazalım yazılım.


CODEX
YZLM


VIPCH
(15.03.19)
codex güzel isim fakat domainler dolu. codexyazilim.com codexsoftware.com


kvlknctk
(15.03.19)
Bilimkurgu isimler yerine basit ve Türkçe bir isim olabilir. Teknoloji ve yazılımın hayatımıza daha yayılacağını varsayarak, daha genel kitlenin de dikkatimi çekecek bir isim yani. Bir tane gördüm Çözüm Yazılım yazıyordu mesela.


heidi'nin dedesi
(15.03.19)
kuzenimyazmış :)


since1907
(15.03.19)
(1)

bu fontu tanıyan var mı?

http://prntscr.com/mo2dgn birinciler yazısının fontuna ulaşmam gerekiyor arkadaşlar, eğer tanıyan varsa beni mutlu etsin. teşekkürler.
prntscr.com birinciler yazısının fontuna ulaşmam gerekiyor arkadaşlar, eğer tanıyan varsa beni mutlu etsin.

teşekkürler.
kvlknctk
(21.02.19)
AmpleSoft Medium olabilir


16f628a
(21.02.19)
(3)

Duvardaki bu lekeleri nasıl çıkarabilirim?

Koltukları geriye çekerken duvara çarparak bu izleri bıraktık, evin neredeyse her köşesi bu şekilde lekelerle dolu. Islak mendille falan silmeyi denedim yemedi. Bu lekeleri çıkarmak için bir yönteminiz var mı? teşekkürler.http://prntscr.com/ma5gg5
Koltukları geriye çekerken duvara çarparak bu izleri bıraktık, evin neredeyse her köşesi bu şekilde lekelerle dolu. Islak mendille falan silmeyi denedim yemedi.
Bu lekeleri çıkarmak için bir yönteminiz var mı?
teşekkürler.

prntscr.com
kvlknctk
(21.01.19)
Tinerle silmeyi deneyin


(s)AINT
(21.01.19)
Eğer lekenin altında hala duvarın kendi boyası varsa zımpara çok etkili oluyor.


mikro patlama
(21.01.19)
Mikro patlama'nın dediği gibi boya sağlam üzerinde leke var gibi, çok ince sünger zımpara ile hafiften silerseniz geçebilir.


John Bloor
(22.01.19)
(3)

Eskişehir'de dişçi

Önerebileceğiniz ve işinde profesyonel olduğunu düşündüğünüz bir dişçi var mı? Odunpazarı değil de Tepebaşı mevkiinde olursa daha çok sevinirim. Teşekkürler.
Önerebileceğiniz ve işinde profesyonel olduğunu düşündüğünüz bir dişçi var mı? Odunpazarı değil de Tepebaşı mevkiinde olursa daha çok sevinirim.
Teşekkürler.
kvlknctk
(17.01.19)
www.ocd.com.tr Buradaki Emine Duruer, annem epey memnun kendisinden.


kobuzchu kiz
(17.01.19)
Cenk atac ben eskisehirde 7 sene kaldim. 7 sene bana o bakti gercekten iyi bir doktor.


zor azizim zor
(17.01.19)
Can Kıvanç Akkayüz. Kızılcıklı'da kliniği. İyi bir hekimdir tavsiye ederim.


Godless
(17.01.19)
(2)

Adobe Photoshop 2019 Trial Reset

7 gün dolduktan sonra kullanamadım, şimdi acil bir şekilde lazım. Fakat crack işine girmek istemiyorum. Sadece kısa süreliğine olsa da açmak istiyorum. bunun için bildiğiniz yöntemler nelerdir? Teşekkürler.
7 gün dolduktan sonra kullanamadım, şimdi acil bir şekilde lazım. Fakat crack işine girmek istemiyorum. Sadece kısa süreliğine olsa da açmak istiyorum. bunun için bildiğiniz yöntemler nelerdir?

Teşekkürler.
kvlknctk
(13.01.19)
belki sadece bir aylık lisans alınabilir. bir öğrenci tanıdık varsa indirimli de olur.


panamera
(13.01.19)
aylık 53 lira mı ne. en sorunsuzu öyle


argent dawn
(14.01.19)
(2)

Lenovo recovery mod sonrasında hemen şifre sorması

Bilgisayar yeni satın alındı arkadaşlar, fakat açtığımızda diğer kullanıcı başlığı altında şifre istiyordu benden, reset düğmesine bakarak her şeyi sil deyip yeniden kurulum yaptık, fakat kurulum bittikten sonra yine aynı ekrana düşüyor ve bizden şifre istiyor, Administrator yazdığım zaman devre dış
Bilgisayar yeni satın alındı arkadaşlar, fakat açtığımızda diğer kullanıcı başlığı altında şifre istiyordu benden, reset düğmesine bakarak her şeyi sil deyip yeniden kurulum yaptık, fakat kurulum bittikten sonra yine aynı ekrana düşüyor ve bizden şifre istiyor, Administrator yazdığım zaman devre dışı bırakıldığını söylüyor ve elimizde şifre falan da yok.
Ne yapılması gerekiyor ?
teşekkürler.
kvlknctk
(05.01.19)
shift + f10 ile komut satırına düşemiyorum. siz daha önceden bu sorunla karşılaştınız mı?


kvlknctk
(05.01.19)
Bilgisayar 2. el mi, sifir mi? Sifirda boyle bir sey olmamali. Muhtemelen biri o bilgisayari acip bios/hdd sifresi koymustur


x daemon
(05.01.19)
(1)

Eskişehir'de kiralık villa arıyoruz

Yılbaşı gecesi 10 kişilik bir parti yapmak adına rahat takılabileceğimiz villa ya da residence arıyoruz, bir çok otel ve yer dolu. Bildiğiniz kiralama yapabileceğimiz bir yerler var mı?
Yılbaşı gecesi 10 kişilik bir parti yapmak adına rahat takılabileceğimiz villa ya da residence arıyoruz, bir çok otel ve yer dolu. Bildiğiniz kiralama yapabileceğimiz bir yerler var mı?
kvlknctk
(27.12.18)
airbnb?


mavicorap
(27.12.18)
(1)

Digitalocean VPN lokasyon problemi

Droplet seçtiğim zaman özellikle hollanda 3. seçiyorum. Fakat vpn kurulumunu yapıp tamamladıktan sonra vpn bana ip adresini veriyor ama kontrol ettiğimde Rusya olarak gözüküyor. 2. Kurulumda da rusya gözüktü. DNS olarak cloudflare kullanıyorum. Hollanda lokasyonlu olmak istiyorum ama işkence ile kur
Droplet seçtiğim zaman özellikle hollanda 3. seçiyorum. Fakat vpn kurulumunu yapıp tamamladıktan sonra vpn bana ip adresini veriyor ama kontrol ettiğimde Rusya olarak gözüküyor. 2. Kurulumda da rusya gözüktü.

DNS olarak cloudflare kullanıyorum. Hollanda lokasyonlu olmak istiyorum ama işkence ile kurduğum iki kurulum amsterdam yerine rusya oldu çıktı.

karşılaşan var mı bu sorunla?
kvlknctk
(27.12.18)
1 sene amsterdam'dan bi droplet kullandım. muhtemelen avrupadaki bi ISP yüzünden akşamları çok yavaşlamaya başladı. ben de frankfurk'a taşıdım hala yavaşlamalar oluyor. neyse asıl sorun şu ki, IP adresini kontrol ettiğin sitesinde o IP'ye ait database muhtemelen yanlıştır ya da bağlanmaya çalıştığın şey her neyse onlar o IP'yi rus olarak kaydetmişlerdir.

dropletinin snapshot'ını alıp taşıma işlemlerini zahmetsizce yapabilirsin bu arada.


washe
(27.12.18)
(6)

En kullanılışlı mail uygulaması sizce hangisi?

Birden fazla mail yönetiyorum, hepsi ile imap şeklinde bağlıyım. Windows'un kendi posta istemcisini kullanıyorum fakat çok abartı bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyorum. Kullanmakta zorlanıyorum, thunderbird yükledim az önce onun da yavan oluşu hoşuma gitmedi. Gmail ile yaşadığım deneyimi hiçbir ma
Birden fazla mail yönetiyorum, hepsi ile imap şeklinde bağlıyım. Windows'un kendi posta istemcisini kullanıyorum fakat çok abartı bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyorum. Kullanmakta zorlanıyorum, thunderbird yükledim az önce onun da yavan oluşu hoşuma gitmedi. Gmail ile yaşadığım deneyimi hiçbir mailde yaşamadım.
Imap olarak gmail'e de ekleyebilirim ama o zaman karıştırmak istemiyorum mailleri.

Önereceğiniz programlar varsa incelemek isterim.
Teşekkürler.
kvlknctk
(26.12.18)
Gmailde birden fazla mail adresini yönetebilirsin, ayrıca yandex mail de öneririm, diski de kullanabilirsin beraberinde


insomnia
(26.12.18)
gmail kullanırken farklı domainler için filtre ve etiket oluşturup karışıklığı engelleyebilirsiniz.


heavy smoker
(26.12.18)
gmail gibisi yok. gmail'i kendi isteklerine gore adapte etmek bence en iyisi


crucio
(26.12.18)
Outlook sade ve kullanışlı


lifeframe
(27.12.18)
10+ senedir yahoo kullanıyorum. gmail de var hotmail de ama kendisinden vazgeçemedim. gmaile mailler geç düşüyor hotmail de çok ergence geliyor bana. o yüzden favorim yahoo.


dedim ben sana
(27.12.18)
Yahoo mail +1


ırene adler
(27.12.18)
(4)

Yıl başında ne yapacağımızı bilemedik

Sonra size soralım dedik, dışarıya çıkmama kararı almış durumdayız ama 2 çift bir şekilde bir yerlere gidilir mi diye düşünüyoruz. Fantastik bir yıl başı geçirmek istiyoruz fakat yapacak hiçbir şey aklımıza gelmiyor. Aklınıza gelen etkinlikler nelerdir ya da planlarınız nelerdir? Bu konuda öneri yap
Sonra size soralım dedik, dışarıya çıkmama kararı almış durumdayız ama 2 çift bir şekilde bir yerlere gidilir mi diye düşünüyoruz. Fantastik bir yıl başı geçirmek istiyoruz fakat yapacak hiçbir şey aklımıza gelmiyor. Aklınıza gelen etkinlikler nelerdir ya da planlarınız nelerdir? Bu konuda öneri yapmanız mümkün olur mu yoksa kafamız güzelken sizi salalım mı?
kvlknctk
(22.12.18)
dışarı çıkmama kararı aldınız ve fantastik bir yıl başı gerçirmek istiyorsunuz, o zaman yapılabilecek tek şey var grup ...


Dağ evi kiralanır ya da arkadaşın dediği gibi gruba girilir. Hem maliyeti de az.


adwokat
(22.12.18)
Fantastikten sonrasini okumadim.

Sinemada girin.


baldan kaymak
(22.12.18)
cin gibisiniz


kvlknctk
(22.12.18)
(1)

Javascript Efekti

Yapmış olduğum bir anket sitesi için oy kullanıldığında sitede tek seferlik bir efekt çıkmasını istiyorum. Konfeti patlatması gibi vs. back-end kısmında tek seferlik bir flash oturumu yaratabiliyorum. Bununla javascripti tek seferlik çalıştırırsam sanırım istediğim şey olacaktır. Fakat böyle bir efe
Yapmış olduğum bir anket sitesi için oy kullanıldığında sitede tek seferlik bir efekt çıkmasını istiyorum. Konfeti patlatması gibi vs. back-end kısmında tek seferlik bir flash oturumu yaratabiliyorum. Bununla javascripti tek seferlik çalıştırırsam sanırım istediğim şey olacaktır. Fakat böyle bir efekti nasıl bulacağımı bilemedim.

Cevaplar için teşekkür.
kvlknctk
(21.12.18)
Havai fişek olur derseniz www.jqueryscript.net


16f628a
(21.12.18)
(1)

Anket sonuçlarının yüzdelik değerlerini almak (PHP)

Bir anket sitesi oluşturuyorum ve anket sonuçlarını yüzdelik bir değerle göstermem gerekiyor. Öncelikle tablo yapımı incelemeniz buraya eklemek istiyorum.http://prntscr.com/lwxdajSonuçları yani votes tablosunda poll_id satırına bağlı olan kayıtları count ile sayarak hangi anketin kaç tane oyu var gö
Bir anket sitesi oluşturuyorum ve anket sonuçlarını yüzdelik bir değerle göstermem gerekiyor.

Öncelikle tablo yapımı incelemeniz buraya eklemek istiyorum.
prntscr.com

Sonuçları yani votes tablosunda poll_id satırına bağlı olan kayıtları count ile sayarak hangi anketin kaç tane oyu var görebiliyorum.

Bunu anasayfada göstermek adına bootstarp'ın progress bileşeninden faydalanıyorum.

kullandığım satır:
<div class="progress-bar progress-bar-striped progress-bar-animated" role="progressbar" aria-valuenow="75" aria-valuemin="0" aria-valuemax="100" style="width: 15%"></div>

width değiştirdiğim zaman barın o rakama göre yüzdelik bır kısmı doluyor.

Buraya kadar her şey tamam. Fakat benim elimdeki sonuçlar şu şekilde count çıktısı veriyor:
seçenek 1 - 67
seçenek 2 - 123
seçenek 3 - 401
seçenek 4 - 1852

bu değerlerde nasıl bir matematiksel işlemi yapmam gerekiyor? yani bu sonuçlar bana %100 altında bir değer vermesi gerekiyorki bar kısmını doldurayım. Oylar 1000'den fazla olunca hesaplama nasıl olacak bunu bir türlü algılayamadım.

Yardımlar için teşekkürler.
kvlknctk
(19.12.18)
Önce tüm sonuçlar toplanır yani toplam oy sayısı bulunur buna B diyelim, ardından her sonuç B ye bölünür ve 100 ile çarpılır.
67/2443*100=2,74
123/2443*100=5,03
401/2443*100=16,41
1852/2443*100=75,80


16f628a
(19.12.18)
(2)

sozcu.com.tr adresinde olan slider ya da benzeri

Yapmış olduğum bir haber sitesi için responsive uyumlu bir slider arıyorum. owl carousel vb. ürünleri kullandım fakat ya apileri yetersiz geldi ya da responsive cssler problemliydi. Navigasyonu sayılar şeklinde olsun istiyorum. Kendi yaptığım scripte giydireceğim. İstediğim slider ekte gönderildi. İ
Yapmış olduğum bir haber sitesi için responsive uyumlu bir slider arıyorum. owl carousel vb. ürünleri kullandım fakat ya apileri yetersiz geldi ya da responsive cssler problemliydi.

Navigasyonu sayılar şeklinde olsun istiyorum. Kendi yaptığım scripte giydireceğim. İstediğim slider ekte gönderildi.

İlginiz için teşekkürler.
kvlknctk
(17.12.18)
ek boş krdşm.


Tears of Devil
(18.12.18)
(1)

Seçtiğim pencerenin üstte kalmasını isitiyorum

Devamlı terminal ekranları ile çalıştığım için diğer pencerelere tıklasam da karşımda durmasını istiyorum o terminal ekranını. bu bilgisayarı kasmadan kullanılabilecek güzel bir program biliyor musunuz?
Devamlı terminal ekranları ile çalıştığım için diğer pencerelere tıklasam da karşımda durmasını istiyorum o terminal ekranını. bu bilgisayarı kasmadan kullanılabilecek güzel bir program biliyor musunuz?
kvlknctk
(20.11.18)
Ben şunu kullanıyorum. Basit bir uygulama. www.labnol.org


naif hayvan
(20.11.18)
(2)

Webmail (roundcube) to Yandex

Sunucumda bir çok alan adı example.tdl/webmail adresi üzerinden roundcube sayesinde mail hizmeti kullanıyor. Bu mailler zamanla sisteme yük olduğu/olacağı için yandex'e taşımak istiyorum. Fakat mail adresleri gibi onların maillerini de taşımam gerekiyor. Müşteriler yandex'e geçtik ama hani nerede ma
Sunucumda bir çok alan adı example.tdl/webmail adresi üzerinden roundcube sayesinde mail hizmeti kullanıyor. Bu mailler zamanla sisteme yük olduğu/olacağı için yandex'e taşımak istiyorum. Fakat mail adresleri gibi onların maillerini de taşımam gerekiyor. Müşteriler yandex'e geçtik ama hani nerede maillerimiz diyebilir. Roundcube üzerinde bulunan mailleri bir şekilde yandex' import etmem de gerekecek. Bu işlemi tam olarak nasıl yapacağım bilmiyorum.

Yardımınız için teşekkürler.
kvlknctk
(06.11.18)
connect.yandex'te import mail şeyisi var artık. eski kurumsal yandex'te yoktu. bir oraya bak bence...


malheiros
(06.11.18)
ben yaptim 2 sene once filan. surada anlatiyor. sifreyi filan giriyosunuz hoop cekiyor hepsini. hesap baglandiktan sonra tabii ki.

yandex.com.tr


supergirl
(06.11.18)
(6)

Uzaktan kontrol için program önerisi

Team viewer dışında öneri almak istiyorum. Yaklaşık 60 bilgisayarin bütün dosyalarına ve masaüstü görüntüsüne ulasmam lazım. Bunu fiyat performans olarak seçmem gerekiyor. Logmein cok pahalı. Radmin vardi bir ara ama ne oldu bilmiyorum.
Team viewer dışında öneri almak istiyorum. Yaklaşık 60 bilgisayarin bütün dosyalarına ve masaüstü görüntüsüne ulasmam lazım. Bunu fiyat performans olarak seçmem gerekiyor. Logmein cok pahalı. Radmin vardi bir ara ama ne oldu bilmiyorum.
kvlknctk
(05.10.18)
Ammy


kablelvuku
(05.10.18)
rdp yapsanız belki ucuz yollu kotarırsınız?


qobel
(05.10.18)
Webex cisco’nun. Onu önerebilirim. Ama 60 makine sizin domaininizde ise hepsine rdp veya skype yapılabilir.


Alpemix, 100 makina ya kadar 350 lira mı neydi.
servis olarak kurunca bütün makinalara bağlanır.


neymis
(05.10.18)
çare anydesk


baknedicem
(05.10.18)
(bkz: tightvnc)


ukde
(05.10.18)
(5)

Photoshop ile mock-up hakkında

Elimde büyük bir hastanenin çalışan listesi var, yapmış olduğum tasarım hepsi için uyarlanıp çıktı alınacak. Personel listesini herhangibir şekilde import ederek ya da elimle yazarak photoshop'un mock-up üretmesini istiyorum. Klonladığımda ya da import ettiğim listede bir değişiklik olursa benim yap
Elimde büyük bir hastanenin çalışan listesi var, yapmış olduğum tasarım hepsi için uyarlanıp çıktı alınacak. Personel listesini herhangibir şekilde import ederek ya da elimle yazarak photoshop'un mock-up üretmesini istiyorum. Klonladığımda ya da import ettiğim listede bir değişiklik olursa benim yapmış olduğum tasarımda da değişim olsun istiyorum. Olay tamamen yaka kartı yapma süreci ile başladı. Tek bir tane yaka kartım hazır fakat isim soyisim ve ünvan olarak personel listesine göre photoshop'un a4 kağıdına bu listeyi benim tasarımla uyarlıyarak klonlamasını istiyorum.

Böyle bir şey mümkün mü? ya da farklı yolları var mıdır yapmak için?
kvlknctk
(27.09.18)
Photoshop'ta değil de Indesign'da söylediğin şey mevcut.
Excel'den Indesign'a direkt aktarım yapabiliyorsun, "Data Merge" diye geçiyor.
Ben yapmasını bilmiyorum kullanmadım ama arkadaşlar kullanıyordu oradan görece duymuştum. Şöyle bir türkçe video mevcut, belki iş görür. www.youtube.com

İş görmezse de "Indesign Excel Data Merge" diye aratırsanız iş gören bir şey çıkar diye düşünüyorum


yanginmerdiveni
(27.09.18)
Yapamazsan söyle yardımcı olayım. Anlatırım nasıl yapıldığını.


arockm
(27.09.18)
Başka bir açıda şu olabilir;

Tasarımın formatını hazırla, Excel yada Word'de ölçülere göre sayfa açıp tasarımı içine yerleştir ve içerik olan kısımları da excel'den datayı çekecek şekilde yap. Bu şekilde direk işi çözersin.


sbryldrm
(27.09.18)
Birinci cevapta gösterildiği üzere yaptım fakat şimdi işi karıştıran şey fotoğraf yerleştirme mevzusu.
@2 ile iletişime geçiyorum.
Fikirleriniz için teşekkür ederim.


kvlknctk
(27.09.18)
Fotoğrafta bu tip bir "merge" durumu var mı bilmiyorum malesef.


yanginmerdiveni
(27.09.18)
(1)

Hizmet ve Ürünler için yazılım mantığı

Paylaşımlı interaktif bir uygulama yapıyorum. Burada satın alınabilecek ürünler ve hizmetleri listeliyorum. Ayrı ayrı tablolar oluşturacağıma tek bir tablo altında birleştirip "type" ile ayrımlarını yapmak istiyorum. Bu mantıklı bir fikir mi? İleride sorun yaratabilir mi? Yani services ve products t
Paylaşımlı interaktif bir uygulama yapıyorum.
Burada satın alınabilecek ürünler ve hizmetleri listeliyorum. Ayrı ayrı tablolar oluşturacağıma tek bir tablo altında birleştirip "type" ile ayrımlarını yapmak istiyorum.

Bu mantıklı bir fikir mi? İleride sorun yaratabilir mi?
Yani services ve products tabloları yerine stocks ile toplayıp type kolonu ile ayırmak mantıklı mı?

Eğer böyle yapacak olursam bu tablonun ismine ne vermem gerekiyor. Yani bunu müşteriye stok olarak göstermem uygun değil sanırım. Genel olarak hizmet ve ürünün bir tanımı tek bir kelimede yapmak ne olur? Stok olmuyor çünkü anlamı farklı. ProdService bıraksam anlamsız oluyor. Tuhaf bir dilemma yaşıyorum.
kvlknctk
(18.07.18)
Relational Database mantiginda bu hizmet ve urunlerin nitelikleri ayniysa sorun olmamasi lazim. Ama hizmetlerin ozellikleri baska, urunlerin nitelikleri baskaysa ortak nitelikleri bir tabloda tutup hizmet ve urunleri iki alt tabloya ayirmak daha mantikli olur.

Bu arada ek yapayim, hizmet ve urunler birbirinden temelde farkli olarak gozukuyor. Urun tedarik edilip belli bir stok dahilinde satilirken hizmet saglandigi sartlar ve saglayacisina ozgu kisitlar dahilinde satilir, bu acidan belli bir sayisi yoktur ama sinirsiz sayida da degildir. Simdi olmasa bile ilerde o tablolari ayirmaniz gerekebilir yani.


salihdt
(18.07.18)
(1)

Alt + Tab ile gözüken pencereler (3 monitör)

3 adet monitör kullanıyorum arkadaşlar. hepsi tek bir bilgisayara bağlı. mouse ile aralarında geçiş yapabiliyorum fakat yoğun kullandığım anlarda zorlandığım bir nokta alt + tab özelliği oluyor. açık pencerelerimi monitörlere kullanacağım şekilde yerleştiriyorum. alt tab bütün monitörlerde olan penc
3 adet monitör kullanıyorum arkadaşlar. hepsi tek bir bilgisayara bağlı. mouse ile aralarında geçiş yapabiliyorum fakat yoğun kullandığım anlarda zorlandığım bir nokta alt + tab özelliği oluyor. açık pencerelerimi monitörlere kullanacağım şekilde yerleştiriyorum. alt tab bütün monitörlerde olan pencerelerimi gösteriyor. aralarında geçiş yapamıyorum. örnek verecek olursak açık pencerelerden birinde debug yapıyorum aynı zamanda önizleme de alıyorum diğer taraftan kodları yazıyorum nasıl gözüktüğüne bakmak için alt + tab yapınca debug ekranını da görüyorum. görünmesini istemiyorum sadece orta monitörde açık olan iki program arasında alt + tab ile geçiş yapmak istiyorum fakat diğer monitörlerde açık olan programlar elime ayağıma dolaşıyor. bunu çözmenin bir yolu var mıdır?
teşekkürler.
kvlknctk
(09.07.18)
şu iki forumda da tam tersi durumdan şikayetçi olmuşlar.

www.displayfusion.com

www.displayfusion.com

display fusion denen bir program var anladığım kadarıyla bir deneyin derim.


(2)

Gelen / Giden evrakların OCR ile okuyarak sistemde saklanması (edys)

Bunun için türk yazılımcıları güzel bir çözüm üreterek ücretsiz bir şekilde yayınlamışlar. elleri dert görmesin güzel bir hizmet yapmışlar ama ben bu kadar salakça bir kurulum ve derme çatma bir sistem daha görmedim. kurmayı geç karşılaşacağımız hatalarda tek bir kaynak bile bulmak zor. Ki destek iç
Bunun için türk yazılımcıları güzel bir çözüm üreterek ücretsiz bir şekilde yayınlamışlar. elleri dert görmesin güzel bir hizmet yapmışlar ama ben bu kadar salakça bir kurulum ve derme çatma bir sistem daha görmedim. kurmayı geç karşılaşacağımız hatalarda tek bir kaynak bile bulmak zor. Ki destek için ücretli bir bölüm bile açmışlar kendilerine.

Neyse, kuruma gelen giden evrakları taratarak sisteme kaydetmek istiyorum. Lazım olan evrak ile ilgili arama yaptığım zaman bana o evrağı anında getirecek bir sistem olsun istiyorum. Bunu kurum içinde tek bir bilgisayardan değil diğer bütün bilgisayarlardan ulaşılabilir kılmak istiyorum.

Alternatif, ücretli ya da ücretsiz çözümlerinizi dinlemek isterim.

Teşekkürler.
kvlknctk
(10.12.17)
(bkz: capturefast) var digiformun


lupelius
(10.12.17)
sizin denediğiniz ismi nedir?


lupelius
(10.12.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.