Giriş
(1)

Paperblanks Muadili Defter

Hem kağıdını hem tasarımlarını çok beğendiğimden yıllardır paperblanks kullanıyordum ama artık nedense eskisi kadar çok çeşit bulunmaz olmuş. Haliyle farklı bir defter denemek zorundayım.Dolma kalemle rahat yazılacak, kırçıllanma yahut arkasında iz yapmayacak, şık bir defter bilenler paylaşabilirse
Hem kağıdını hem tasarımlarını çok beğendiğimden yıllardır paperblanks kullanıyordum ama artık nedense eskisi kadar çok çeşit bulunmaz olmuş. Haliyle farklı bir defter denemek zorundayım.

Dolma kalemle rahat yazılacak, kırçıllanma yahut arkasında iz yapmayacak, şık bir defter bilenler paylaşabilirse çok sevinirim. (Paperblanks’in ultrasını kullanıyorum 18x23)

Pb’ın yumuşak kapağını kullanmış olanlar varsa onların da yorumları makbule geçer.

Teşekkürler.
lazor
(06.09.19)
muhtemelen piyasadaki tüm paperblanks defterleri ben topladığım için bulamıyorsunuz. heheh. oldum olası defter kalem meraklısıyım, tasarım olarak daha güzeline denk gelmedim. gerçi ben klasik, eskitme modellerini seviyorum. daha değişik, renkli desenli modellerini ebay'den, amazon'dan sipariş edebilirsiniz.


kayıtsız
(06.09.19)
(3)

iPhone 6S Pin Kodu Değiştir(eme)me

Merhaba, telefon numaramı değiştirdikten sonra ayarlar/telefon/sim pin butonu kayboldu. Ayarlar’a girip PIN arattığımda “PIN’i değiştir” seçeceğini görebiliyorum ama bastıktan sonrası tam bir belirsizlik tam bir kaos. Sebebine dair bir şey bilen var mı?https://eksiup.com/p/cr82522osf3vhttps://eksiup
Merhaba, telefon numaramı değiştirdikten sonra ayarlar/telefon/sim pin butonu kayboldu. Ayarlar’a girip PIN arattığımda “PIN’i değiştir” seçeceğini görebiliyorum ama bastıktan sonrası tam bir belirsizlik tam bir kaos. Sebebine dair bir şey bilen var mı?

eksiup.com
eksiup.com
lazor
(19.08.19)
Ayarlar>Touch ID ve Parola

PIN diye bir seçenek yok (5S@v12.4).

Edit: Ayarlar>Hücresel'in altında.


heritage
(19.08.19)
Hücresel in altında bende de


Kahir ekseriyet
(19.08.19)
**04*eskipin*yenipin*yenipin#


artci sarsinti
(19.08.19)
(3)

Instagram Güncellenmemesi

Merhaba, instagrama gelen bazı ufak tefek yeni özellikler benim hesabıma gelmiyor. Örneğin;- hikayelere/hikayelerime emoji ile yanıt verme/alma- paylaşımların altında yer alan, SMS whatsapp vb üzerinden paylaşmayı sağlayan düğme gibi.İos güncel, instagram güncel, ikisi de son sürüm. Benim telefonumd
Merhaba, instagrama gelen bazı ufak tefek yeni özellikler benim hesabıma gelmiyor. Örneğin;
- hikayelere/hikayelerime emoji ile yanıt verme/alma
- paylaşımların altında yer alan, SMS whatsapp vb üzerinden paylaşmayı sağlayan düğme gibi.

İos güncel, instagram güncel, ikisi de son sürüm. Benim telefonumdan başka birinin hesabına girince söylediğim özellikler çalışıyor ama benim hesapta her nedense olmuyor.

Bu en son çıkan, instagramda ne kadar zaman geçirdiğini gösteren zamazingo geldi mesela ama bahsettiğim şeyler yok bir türlü. Tamam atla deve şeyler değil ama neden böyle oluyor ki?
lazor
(01.11.18)
Instagram app'ini kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?


monogram
(01.11.18)
Evet ancak bana mısın demiyor


lazor
(01.11.18)
Ayni mahallede büyüdüğüm adamın hikayelerine emoji cevap verilebiliyor, nasıl bir region farkı ki bu?

Bahsettiğim ios’un Kullanım süresi değil, instagram uygulamasının içindeki “hareketlerin” kısmı.


lazor
(01.11.18)
(1)

Bedelli Yoklaması Ne Zaman Yapılmalı?

Merhaba, şubeye bu haftaiçi dekont teslim ettim ve yoklamam yok. Sözlükte 21 Eylül son tarih diye bir muhabbetler dönüyor. Bu 21 eylül, 6 ekim celbinde gidecek olanlar için mi geçerli?Benim celbim falan açıklanmış değil. Benim yarın bu işi halletmiş olmam gerekiyor mu?Teşekkürler.
Merhaba, şubeye bu haftaiçi dekont teslim ettim ve yoklamam yok. Sözlükte 21 Eylül son tarih diye bir muhabbetler dönüyor. Bu 21 eylül, 6 ekim celbinde gidecek olanlar için mi geçerli?
Benim celbim falan açıklanmış değil. Benim yarın bu işi halletmiş olmam gerekiyor mu?

Teşekkürler.
lazor
(20.09.18)
21 eylül'in seninle alakası yok.
celbin belli olduktan sonra süren başlıyor ve teslim tarihinden en az 15 gün önce yaptırman gerekiyor.


ada meltemi
(21.09.18)
(2)

İphone’da Şu Şey Nasıl Kapatılır?

Mesajlarda en altta çıkan şu şey nasıl kapatılır? Bir kere kapattığını hatırlar gibiyim hayal meyal ama emin de değilim. Bilenler aydınlatabilirse sevinirim. Teşekkürler.- iPhone 6sMobil için link: https://image.ibb.co/dXrRTK/BD968_D90_C9_BF_4_B5_C_83_BA_61_BFFC6_FAE01.jpg
Mesajlarda en altta çıkan şu şey nasıl kapatılır? Bir kere kapattığını hatırlar gibiyim hayal meyal ama emin de değilim. Bilenler aydınlatabilirse sevinirim. Teşekkürler.

- iPhone 6s

Mobil için link: image.ibb.co
lazor
(22.08.18)
Tamamen kapanmıyor, 3 noktaya tıkla düzenle de sonra tek tek sil.


lana del rey
(22.08.18)
Yalnızca logoları siliyor. Appstore logosu ve 3 nokta yani o satırdan kurtulamıyorum.


lazor
(22.08.18)
(9)

İkinci El Kitap Satışı Yasal mı?

Piyasada olan, baskısı devam eden yeni kitapların ticareti yasal mı? Yayın evlerinin ikinci el kitapla herhangi bir mücadelesini, savaşını biliyor musunuz? Bu mücadeleye girişmiyorlarsa neden? Kitabın sahibi tarafından bir başkasına satılmasının (yayın evi açısından) korsandan bir farkı var mı?Mümkü
Piyasada olan, baskısı devam eden yeni kitapların ticareti yasal mı?

Yayın evlerinin ikinci el kitapla herhangi bir mücadelesini, savaşını biliyor musunuz? Bu mücadeleye girişmiyorlarsa neden? Kitabın sahibi tarafından bir başkasına satılmasının (yayın evi açısından) korsandan bir farkı var mı?

Mümkün mertebe, yamyam olmayan, piyasada olan ve özel baskı falan olmayan ikinci el bir kitaba sıfırı kadar fiyat çekmeyen makul ve ahlaklı bir sahaf bulduğumda ikinci el kitap tercih ediyorum ama konu aklıma takıldı.

Yayın evi bir kitap işi aldı "Lazor'un duyuru rehberi". Bin tane bastı bundan. Kitabı yayın evinden sadece bir kişi satın aldı ve al-sat al-sat derken, üç bin kişi kitabı okudu ama kitap evinin sattığı kitap sayısı sadece birde kaldı. Böyle bir şey pratikte mümkün olmadığı için mi önemsemiyorlar? "Zaten müşterilerimiz bize yetiyor, sahaflarla uğraştığımıza değmez sattıkları kitap" mı diyorlar? Nedir?

İlaveten; yayın evinin "benim bastığım kitap kütüphanelerde ücretsiz okutulamaz. Okutulacaksa kütüphane kitabı şu fiyattan alacak yahut şu koşullarda şu kadar ödeme yapacak" deme hakkı var mı?
lazor
(11.03.18)
Tabii ki yasal, sen bir ürünü aldıktan sonra o ürüne istediğini yapabilirsin. Düşünsene sen araba alıyorsun ama satamıyorsun çünkü marka istemiyor. Arabayı parçalamak istiyorsun gene yasak vs.

Neyse olay şu, her üründe olduğu gibi kitaplarda da kimi insan ikinci el kimi insan sıfır tercih eder. Ben ikinci el kitap almam mesela sıfırı varsa.


Ürüne istediğimi yapamıyorum. Kitabı taratıp internete yüklersem yakama yapışırlar "sen hayırdır" diye. Kitabın içindeki yazı asıl satılan, uzayda kapladığı yer değil. Araba satın almakla bir ilgisi yok kitap alıp satmanın. Bir DVD alıp, filmi Taksim Meydanı'na kurduğum perdede de oynatamıyorum mesela. Halbuki mal benim.

İnternete yükleyip paylaşamadığım içeriği nasıl oluyor da yasal yasal satabiliyorum?


lazor
(11.03.18)
Pfff, dijital ürünle fiziki ürün arasındaki farkı ayırt edemiyor musun? Aldığın albümü de satabilirsin ama iTunes'dan aldığın şarkı sana özeldir, paylaşamazsın. Taksim meydanında perde açarsan birine satmış olmazsın, binlerce kişiye sunmuş olursun. İnternete yüklemek de aynı.


"Araba alıp satıyorsun ya kitap da o hesap işte" demeyecek, bilgi sahibi arkadaşların cevaplarını halen bekliyorum.


lazor
(11.03.18)
Yahu ne anlamaz çıktın be, bilgi sahibi arkadaşmış.

www.wikiwand.com

Al olay bu. Aldığın şey fiziksel bir şeyse bu duruma tabi. Dijital olunca iş değişiyor, parasını verdiğin şeyin yalnızca kullanma lisansını almış oluyorsun. Niye? Ortada ürün yok çünkü. Sana kullanma lisansı yerine e-kitabı komple verirse ne olur? Herkesle paylaşabilirsin. Bu fiziksel üründe neye denk gelir? Satın aldığın kitabı fotokopicide çoğaltıp millete dağıtmana. Anladın mı şimdi?


Fazla hassas düşünüyorsunuz bence. Böylesine yayın evi bile kafa yormaz. Hele ki kütüphane konusunda.


@bir fincan kahve

hassas düşündüğümden değil, "böyle olmalı" dediğimden de değil. Bir soruya cevap yazarken aklıma geldi, merakımı cezbetti. Sonuç olarak ticaret yapıyorlar, kimse babasının hayrına yapmıyor. "öyle bi kitabı bi kişi alıp da bin kişi okumak yok. okuyacak olan gidecek para verip alacak" diye niye demiyorlar? Yani demiyorlarsa.


lazor
(12.03.18)
Buna fikri sınai hakların satışla tükenmesi deniyor. Yani siz kitabı yasal sahibinden aldığınızda sahibinin o kitap üzerindeki hakları tükenmiş oluyor. Kİtap karşılığı aldığı para yalnız kapak, kağıt ve mürekkebin karşılığı değil, aynı zamanda marka, telif ve benzeri hakların tamamının karşılığı sayılıyor.

Bu hakların parasını ödedikten sonra o kitapla istediğinizi yaparsınız.

Tarayıp internete koymak bir tane aldığınız üründen bin tane üretmeye benziyor; siz bir kopya için telif hakkı satın almışken bunu birden fazla kopyaya dönüştürüyorsunuz. Bu yüzden de yasal değil.

Üründen kaç kişinin faydalandığı parametre değil, bir kitabı birden fazla kişinin okuyabileceği açık. Koruma altındaki bir üründen birden fazla kişi pekala faydalanabilir. Bunda fikri sınai haklar açısından bir sakınca yok.

Kütüphanelere farklı fiyattan satış yapan yayınevleri var. Fakat bir şahıs kitabı alıp kütüphaneye bağışlarsa bir bağlayıcılığı kalmıyor. Fiyat belirleme serbestisi ile yapıyorlar sadece.

Bu arada "first sale doctrine" örneği doğru, fakat Amerikan yaklaşımı. Avrupa'da (ve dolayısıyla bizde) hakların tükenmesi yaklaşımı var. Bu olay açısından sonuç aynı, fakat detaylarda işler değişiyor.

Özet: Bir malı sattıktan sonra o mal üzerindeki hakların tükenmiş olur. Onun ikinci satışını veya kullanımını önleyemezsin.


babilbaligi
(12.03.18)
Düşünce tarzın gerçek hayattan uzak. Piyasa öyle işlemiyor. Kütüphanedeki kitabı okuyup adamı zararı uğratacak o kadar az kişi var ki onunla uğraşmak istemez kimse. Çünkü bu işler öyle "ben yaptım oldu" şeklinde olmuyor. Takibini de yapman gerek. Bu da para ve emek demek.

Ben telifli birçok eser sahibi bir insanım. Zamanında yeri geldi kendi eserlerimi kendi elimle korsancı yerlere bile yüklediğim oldu sırf reklam olsun diye. Ya da eserimin korsanını görüp umursamadığım da çok oldu.

Şunu oku bak orada hak türleri var: www.telifhaklari.gov.tr


alperz
(12.03.18)
(2)

"Yüzüklerin Efendisi'ndeki Tarafsız Adam"

Sol frame'de böyle bir başlık görür gibi oldum ama o esnada sayfayı yenilemekte olduğum için kaybettim gitti. Ara tara tırım tırıs, yok, bulamadım. Hayvan ara'dan benzer şeyler arattım, yanlış okumuş olabileceğim bir başlık bile bulamadım.Böyle bir şey görmüş olan var mı? :)
Sol frame'de böyle bir başlık görür gibi oldum ama o esnada sayfayı yenilemekte olduğum için kaybettim gitti. Ara tara tırım tırıs, yok, bulamadım. Hayvan ara'dan benzer şeyler arattım, yanlış okumuş olabileceğim bir başlık bile bulamadım.

Böyle bir şey görmüş olan var mı? :)
lazor
(28.02.18)
(Bkz: tom bombadil) olabilir mi acaba ?


aksach
(01.03.18)
(1)

Mantar Pano ama kaç mm?

Merhaba, bir mantar pano hazırlamak istiyorum ama mantarın kalınlığının ne kadar olması gerektiğini kestiremedim. Evde kullanılacak ve küçükken raptiyeye basmış bir insan olduğumdan korku kalmış içimde, yeni fark ediyorum. Sizce mantarı ince (örn 1mm) olup, mantarın sırtındaki tahtaya da raptiyenin
Merhaba, bir mantar pano hazırlamak istiyorum ama mantarın kalınlığının ne kadar olması gerektiğini kestiremedim.

Evde kullanılacak ve küçükken raptiyeye basmış bir insan olduğumdan korku kalmış içimde, yeni fark ediyorum.

Sizce mantarı ince (örn 1mm) olup, mantarın sırtındaki tahtaya da raptiyenin ucundan bir dokundurmak mı daha sağlam olur yoksa kalın (5 mm) mantar kullanıp sadece mantarın tutuşuna güvenmek mi?

Mutlaka yapmış olanlar vardır burada. Tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.
lazor
(26.02.18)
İşte arkaya geçmesi mi daha sağlam olur geçmemesi mi onu soruyorum zaten.
Raptiyenin mantarın içinde kalabilmesi için mantarın en az raptiyenin ucu kadar kalın olması gerektiğini kestirebiliyorum.


lazor
(26.02.18)
(2)

Kitapyurdu Cağaloğlu Telefon Numarası?

Merhaba, Kitapyurdu’nun Cağaloğlu şubesinin telefon numarasını bilen var mı? İnternette hep merkez numarası var ve orası da mesai saati dışında olduğu söylüyor. Cağaloğlu bugün öğlene kadar çalışıyor ama kitabım ulaştı mı ulaşmadı mı öğrenmek istiyorum öncesinde.
Merhaba, Kitapyurdu’nun Cağaloğlu şubesinin telefon numarasını bilen var mı? İnternette hep merkez numarası var ve orası da mesai saati dışında olduğu söylüyor.

Cağaloğlu bugün öğlene kadar çalışıyor ama kitabım ulaştı mı ulaşmadı mı öğrenmek istiyorum öncesinde.
lazor
(17.02.18)
yellowpages.com.tr

telefon yazan yere tıkla çıkıyor.


deadwampir
(17.02.18)
0 212 519 87 20


deadwampir
(17.02.18)
(3)

İthaki mi İletişim mi?

Sevgili kitap kurtları, özellikle çeviri kitapların yayın evi tercihinde kafamda bir sıralama vardır ama şimdi kararsız kaldım.Jacob'un(/ın) Odası için İthaki mi tercih edilmeli, İletişim mi?Teşekkürler.
Sevgili kitap kurtları, özellikle çeviri kitapların yayın evi tercihinde kafamda bir sıralama vardır ama şimdi kararsız kaldım.

Jacob'un(/ın) Odası için İthaki mi tercih edilmeli, İletişim mi?

Teşekkürler.
lazor
(16.06.17)
İletişim çevirisini Fatih Özgüven yapmış, Borges, Paul Auster, Kundera gibi çevirileri de var.
İthaki çevirmeninin toplam üç çevirisi var gibi gözüküyor.
Bence İletişim.


kobuzchu kiz
(17.06.17)
İki yayınevinden bağımsız olarak ben de Fatih Özgüven çevirilerini tavsiye ederim.


aioniotita
(17.06.17)
İthaki çeviri konusunda berbat bi yayınevi. Uzak durun.


(5)

Gün Almadan Evlenmek

Var mıdır böyle bir şey? Hiç salondu, merasimdi olaylarına girmeden, basit bir evrak işi gibi (gerekli belgeler de beraberinde olsun) gelin+damat+2 şahitle devlet dairesine gidip, imzaları atıp evlenmek mümkün müdür? Misal kimim kimsem yok veya kimseyi çağırmak etmek istemiyorum. Belki de formalite
Var mıdır böyle bir şey? Hiç salondu, merasimdi olaylarına girmeden, basit bir evrak işi gibi (gerekli belgeler de beraberinde olsun) gelin+damat+2 şahitle devlet dairesine gidip, imzaları atıp evlenmek mümkün müdür? Misal kimim kimsem yok veya kimseyi çağırmak etmek istemiyorum. Belki de formalite nikahı kıyıyorum vs. yapılabilir mi bu?

Gelinin, ailelerin vs. tepkilerini aşağı yukarı kestirebiliyorum. Devlet baba ne der, sorduğum o.
lazor
(01.02.14)
tabii ki.
evlendirme dairesine gidin, nikah memuruna gerekli belgeleri verin, isteğinizi söyleyin. sessiz sedasız evli bir çift olarak oradan ayrılacaksınız. ama tabii ki gün alacaksınız. ondan kaçış yok. yıldırım nikahı ile ilgili resmi bilgim yok. kaptan vs. lazım onun için.
ancak bu ilk haliyle de sessiz sedasız evlenebilirsiniz.


herospower
(01.02.14)
eğer yamulmuyorsam 2/3 ay sonrasına kadar gün verilen zamanlarda yıldırım nikahını 1 haftada hallediyorlardı, birde çok aceleniz varsa hiç bişiyde önemli değil diyorsanız büyük şehir harici bir başka şehirdede evlenmek mümkün, en yakın küçük şehire gidip evlenebilirsiniz.


selam
(01.02.14)
başka şehre gidip evlenemiyorsunuz. kadının veya erkeğin ikametinin olduğu belediyelerden birisini seçmek zorundasınız.

edit: ha sırf bunun için ikametini başka yere aldıran yok mu, tabii ki var.


herospower
(01.02.14)
Evraklarınızı tamamlayın,hafta içi erken saat, memurun odasında nikâhınız kıyılıyor, şahit şart. Yoksa birileri bulunur.


rn
(02.02.14)
Öncelikle istediğiniz şeyin adı "oda nikahı."

Nerede evlenmek istediğinize bağlı olarak şartlar değişir. Örneğin Kadıköy Evlendirme Dairesi bununla ilgili şöyle diyor:

"Müracaat edildikten sonra en erken gün varsa 3 gün sonraya gün verilmektedir.Müracaat tarihinde yasa gereği evlilik akdi yapılmamaktadır."

En temizi başvuracağınız belediyeyi arayıp sormak.


spooky
(02.02.14)
(3)

Metastatik Spinal Kanser Nedir?

Merhaba,Bir hastamıza böyle bir teşhis kondu fakat şu an için hastalık hakkında doktordan bilgi alamıyoruz. Doğrusu yayılma ve benzeri durumlar hakkında da bir bilgimiz yok. Nasıl bir şeydir diye bir fikir almak için googledan baktım, çıkan 1-2 parça şeyden de bir şey anlamadım.Nedir bu hastalık? En
Merhaba,

Bir hastamıza böyle bir teşhis kondu fakat şu an için hastalık hakkında doktordan bilgi alamıyoruz. Doğrusu yayılma ve benzeri durumlar hakkında da bir bilgimiz yok. Nasıl bir şeydir diye bir fikir almak için googledan baktım, çıkan 1-2 parça şeyden de bir şey anlamadım.

Nedir bu hastalık? En kötüsü-iyisi neler olabilir? Hasta 28 yaşında erkek. Dediğim gibi hastalığın isminden başka bir bilgim yok şu an için.
lazor
(19.03.13)
spinal omurilik galiba
metastatik yayılmacı ya da başka bir yerden omuriliğe gelmiş.


yayılabilir omurilik kanseri gibi birşey düşündüm. doktor değilim.


sutlu nescafe
(19.03.13)
beyin cerrahının bölümünün içine aldığı vaka türü..metastaz başka bölgelere yayılmış demek.spinal ise omurgamızdaki ilik diyebiliriz.
spinal tümörlerin en sık görülen şekli metastazlar oluşturur.bunlar arasında da omurga metastazları oluşturur.hastalar sırt bel çevresindeki ağrılardan şikayetçidirler.bu vakalarda kanserin akciğere sıcraması gözlenmektedir.Kanser hücrelerinin birinci odağı akciğer ise yaşam ömrü 1,5 ay kadardır.diğer bölgelere sıçrama veya sıçramama durumunda yaşam ömrü 9-10 aya kadar çıkmaktadır ortalama.

Rabbim şifa versin .


seckeane
(19.03.13)
(4)

Şimdi Bunlar Kaç Sene Yedi? -Hukukçulara-

Bir hırsızlık davasında tanık olmuştum. İsimleri AA ve BB olsun iki hırsız vardı. AA eve girmiş, BB ise eve girmesine yardım etmiş, nöbet tutarken yakalandı.8 Şubat günü telefonuma 4060'tan 4 tane mesaj geldi peşpeşe. Geldikleri sıra ile yazıyorum;-()mahkemesi ()dosyasında sanık AA hakkında 2 yıl ha
Bir hırsızlık davasında tanık olmuştum. İsimleri AA ve BB olsun iki hırsız vardı. AA eve girmiş, BB ise eve girmesine yardım etmiş, nöbet tutarken yakalandı.

8 Şubat günü telefonuma 4060'tan 4 tane mesaj geldi peşpeşe. Geldikleri sıra ile yazıyorum;

-()mahkemesi ()dosyasında sanık AA hakkında 2 yıl hapiskarar verilmiştir.
-()mahkemesi ()dosyasında sanık BB hakkında 7 ay hapiskarar verilmiştir.
-()mahkemesi ()dosyasında sanık AA hakkında 1 yıl 9 ay hapiskarar verilmiştir.
-()mahkemesi ()dosyasında sanık BB hakkında 1 yıl hapiskarar verilmiştir.

Bunlardan bir şey anlamadım haliyle. AA toplamda 3 yıl 9 ay mı yedi? Yoksa 2 yıl ceza verilip 1 yıl 9 ay'a mı indirildi?

Ben daha bunu anlamamışken bugün (15 Mart) yine 4060'tan 4 mesaj daha geldi. Bu sefer;

-()mahkemesi ()dosyasında sanık BB hakkında 7 ay hapiskarar verilmiştir.
-()mahkemesi ()dosyasında sanık AA hakkında 2 yıl hapiskarar verilmiştir.
-()mahkemesi ()dosyasında sanık AA hakkında 1 yıl hapiskarar verilmiştir.
-()mahkemesi ()dosyasında sanık AA hakkında 1 yıl 9 ay hapiskarar verilmiştir.

Bu kez de BB hakkında sadece 7 ay denirken, AA hakkında 3 mesaj gelmiş.

2 sorum olacak;

1- Neden 8 Şubat'ta kararlar verilmişken bugün yeniden mesaj gelmiş olabilir? Temyiz midir? Temyiz kararları 1 ay içinde çıkabilir mi?

2- Şimdi bunlar ne kadar yediler?

Teşekkürler :)
lazor
(15.03.12)
ikiside hapse girmeyecekler orası kesin.


pipbull
(15.03.12)
Hapse girmeyecekleri kesin derken? AA tutuklu, BB tutuksuz yargılanıyordu. İlk duruşmaya katılmayınca yakalama kararı çıktı onun da hakkında.

Biraz ezbere mi konuşuyoruz ne?


lazor
(15.03.12)
2 yıl aıtındaki cezalara erteleme verildiği için öyle söyledim.


pipbull
(16.03.12)
"aaa sert". AA, 15 defa hırsızlıktan sabıkalı. O da mı yatmayacak?

BBnin sicili temiz idi.


lazor
(16.03.12)
(2)

Bilgisayara Kurmalık Baba Tavlası

Merhaba gençler,Babamın bilgisayarına kurmak için eli yüzü düzgün, girişi çıkışı oyun başlatması basit, indirmelik tavla uygulaması arıyorum."HepYek" diye bir tane bulmuştum derin araştırmalar sonucu fakat o da formattan sonra çalışmamaya başladı.Diğer bulduklarım da ya karmaşık ya reklamlı ya ufak
Merhaba gençler,

Babamın bilgisayarına kurmak için eli yüzü düzgün, girişi çıkışı oyun başlatması basit, indirmelik tavla uygulaması arıyorum.

"HepYek" diye bir tane bulmuştum derin araştırmalar sonucu fakat o da formattan sonra çalışmamaya başladı.

Diğer bulduklarım da ya karmaşık ya reklamlı ya ufak tefek falan. Eli yüzü düzgün bir tane bile bulamadım.

Var mı bir haber alan var mı gören?

Edit: İnsanlık tarihine not açısından sölüyorum,

GNU'dan kesinlikle uzak durun!
lazor
(17.02.12)
win7 varsa internet tavlası iş görür.


sutlu nescafe
(17.02.12)
gnu backgammon
diye bir tavla oyunu var. ama insana kafayi yedirttiriyor.
pc nin het attigi zar iyiyken sana b.ktan zarlar geliyor.
Ben sinirde silmistim oyunu.


caks
(17.02.12)
(3)

Red Alert 2 Bilenler

Merhaba gençler,9 yıllık ra2 oyuncusuyum, gel gelelim dün oynadığım multiplay bir oyun sinirlerimi bozmama yetti.Rakiplerden biri, mekanımın çıkışına, Grand Cannonların etrafına yığdığım Patton tanklarımın arasına 5-6 tane Chrono Legionnaire(Işınlanan adam/zıpzıp) salarak büyük zararlar verdi.İşin g
Merhaba gençler,

9 yıllık ra2 oyuncusuyum, gel gelelim dün oynadığım multiplay bir oyun sinirlerimi bozmama yetti.

Rakiplerden biri, mekanımın çıkışına, Grand Cannonların etrafına yığdığım Patton tanklarımın arasına 5-6 tane Chrono Legionnaire(Işınlanan adam/zıpzıp) salarak büyük zararlar verdi.

İşin gıcık tarafı, ne yaptıysa "üç rütbeli"(rank) olmuş bu adamlar, ordu tarafından vurulmuyor, kendilerine nişan alınamıyor. CTRL kombinasyonu dahil, uçaklarla bile vurulamıyor. Köpekler veya prism tower tarafından görülmüyor. Takır takır topları pattonları patlatıyor..

Rakibim oyunun inceliklerinden anlayacak kadar bilgiye de zekaya da sahip olamaz.

Bu adamlara okutup üfletmekten başka ne yapmış olabilir, çaresi ne olabilir. Bir düşünelim abiler. Sinir krizleri geçirmek üzereyim.
lazor
(11.02.12)
kutuları toplayarak chrono'ları rütbelendirmiş olabilir. rütbeli chrono'lar da hedef alındıklarında ışınlanarak kaçabiliyorlar.

amma velakin hiç hedef alınamıyorlarsa, yıllardır oynarım ilk kez duydum böyle bir şeyi.


elalemin derdi
(11.02.12)
Hiç hedef alınamadıkları gibi utanmadan da saldırılarına devam ediyorlar, kaçmak da yok! Yüzsüz pezevenkler!..

İttifak falan gibi bir dümen de yok, sadece o elemanlara hedef alınamıyor..


lazor
(11.02.12)
hakkaten rütbeli chronolara pek birşey yapılmaz. sadece rütbeli ve daha fazla sayıda chrono işine yarar gibi görünüyor.


55poseidon55
(11.02.12)
(3)

90'ların Hamburgercisi

Merhaba gençler;90larda bir hamburger markası vardı, sanırım Türkiye'ye yeni gelmişti, pıtrak gibi her tarafa yayılmıştı.Daha doğrusu, yanlış hatırlamıyorsam, bir buzdolabı, bir mikrodalga fırın bir de tabela ile, halihazırda var olan dükkanlarda ürünlerini sattırıyorlardı. Üstelik pastane, fırın, b
Merhaba gençler;

90larda bir hamburger markası vardı, sanırım Türkiye'ye yeni gelmişti, pıtrak gibi her tarafa yayılmıştı.

Daha doğrusu, yanlış hatırlamıyorsam, bir buzdolabı, bir mikrodalga fırın bir de tabela ile, halihazırda var olan dükkanlarda ürünlerini sattırıyorlardı. Üstelik pastane, fırın, bakkal vs. fark etmiyordu.

Mister, mösyo, madam gibi de burger çeşitleri vardı.

Neydi bu? Ne oldu ona? Küçücük bir çocuktum, aydınlatın beni.

Temiz dimağlarımız Burger King'le, McDonalds'la kirlenmemişken bizi kapitalizmin sıcak hamburgerine alıştıran bu marka ne idi?
(Fark etmez o yıllarda bu markalar da popüler olabilir fakat biz henüz tanışmamış idik kendileriyle..)
lazor
(11.02.12)
(bkz: wendy's )


mr fusion
(11.02.12)
tivoli vardı bir de


elalemin derdi
(11.02.12)
Nayynnnn naynnnn nayyynnnnn!!! Değill değill değilll... Olsa da yesek keççaplı keççaplı! =((


lazor
(11.02.12)
(2)

Twitter Yeni Görünüme Geçmiyor

Gençler merhaba. Esas hesabımın yanında yeni bir twitter hesabı daha aldım. Esas hesabımda yeni görünüme geçmişken, yeni açtığım hesap eski görünümde duruyor ve yeni görünüme geçmeye dair derdime derman bulamıyorum.Google'dan arattım, duyurudan da. Mobil uygulamasını indirmek gerektiğini gördüm. Ama
Gençler merhaba. Esas hesabımın yanında yeni bir twitter hesabı daha aldım. Esas hesabımda yeni görünüme geçmişken, yeni açtığım hesap eski görünümde duruyor ve yeni görünüme geçmeye dair derdime derman bulamıyorum.

Google'dan arattım, duyurudan da. Mobil uygulamasını indirmek gerektiğini gördüm. Ama benim telefonumda zaten mobil uygulaması yüklü. Hatta silip apple storedan tekrar yükledim.

Ne yapmam gerekiyor ki yeni hesabım da yeni görünüme geçsin??
lazor
(15.01.12)
sunucuları sırayla geçiriyorlar. dolayısı ile yeni hesabın hangi sunucuda oldugunu bilmiyoruz. benim 6 aylık hesabım da daha geçmedi. geçmesini de istemiyorum o ayrı


9gagger
(16.01.12)
ipod/ipad/iphone gibi cihazlardan giriş yapınca daha önce geçiyor diye bişe demişlerdi bana da ama bende de tık yok. zamanla geçicez. ama bence yalan söylüyolar ya, yok yeni twitter filan. şldfkgşdfk


drink the stars
(16.01.12)
(1)

Cambridge'de Trabzonspor - Benefica Maçını İzlemelik Mekan

Yine merhaba gençler, Cambridge denen küffar diyarında memleket kokusuna hasret kalmış durumdayım. Bir memleket havası soluyayım, bir Karadeniz Fırtınası tadayım istiyorum. Lakin el memleketinde nerelerde bulayım da izleyeyim derdindeyim. Var mıdır bir haber alan, var mı gören? :)Not: Hasta Trabzonl
Yine merhaba gençler, Cambridge denen küffar diyarında memleket kokusuna hasret kalmış durumdayım. Bir memleket havası soluyayım, bir Karadeniz Fırtınası tadayım istiyorum. Lakin el memleketinde nerelerde bulayım da izleyeyim derdindeyim. Var mıdır bir haber alan, var mı gören? :)

Not: Hasta Trabzonluyum, bi o kadar da anti-fenerliyim. Hani söyleyeyim de ona göre cevap vermek istemeyebilirsiniz. :)
lazor
(26.07.11)
Hocam Cambridge Turk'ten gecilmeyen bir yer, azimsanmayacak sayida da Turk restorani bulabilirsin merkez ve civarinda. Benim bu tur durumlarda izledigim yol iyi bir tavsiye alana kadar tek tek tum donercilere vs. ugrayip onlara danismaktir. Simdiye kadar ise yaramadigi da olmadi, aklinda olsun:)


o s c a r
(26.07.11)
(7)

Sabah bağlandığı kablosuza aksam bağlanmayan iphone sorunu

Merhaba appleperverler;Şöyle bir sorunumuz var ki, güzelim iphoneum, sabah bağlandığı evin kablosuz internetine, bir gece ansızın bağlanamamaktadır.Ağ ayarlarını sıfırladım, tüm ayarları sıfırladım, ağı unut dedim su dedim bu dedim, hep aldığım cevap aynı oldu ".... Ağına katılamadı". Modemin elektr
Merhaba appleperverler;

Şöyle bir sorunumuz var ki, güzelim iphoneum, sabah bağlandığı evin kablosuz internetine, bir gece ansızın bağlanamamaktadır.

Ağ ayarlarını sıfırladım, tüm ayarları sıfırladım, ağı unut dedim su dedim bu dedim, hep aldığım cevap aynı oldu ".... Ağına katılamadı". Modemin elektriğini kestim tekrar taktım falan i-ihh sanki ona değil de duvara söylüyorum!

İnternet evin ortak interneti olduğundan, kullanıcı adı vs. De bilmediğimden, modeme reset atma imkanım yok.

Diğer kablosuzlarda sorun yok. Canavar gibi çalışıyor. Bağlandığı ağı hatırlıyor, otomatik bağlanıyor vs. Fakat gelgelelim ne zaman ki ev ağına bağlanmak istiyorum, "katılamadı!" sinyal zayıf vs. Diyecek olsam, ben modemin dibinden bağlanamazken, millet odasından cayır cayır bağlanabiliyor(laptopla). 2-3 gündür böyle. Ac kapa sil temizle kaydet vs. Hiç ise yaramıyor...

Gurbet elllerde 3g kullanayım desem, o da iki mail okumamla 100 liralık fatura çıkarmış bile bana!

Gözünüzü seveyim bir yardım. Çok zor durumdayım memedali beeyyy....

MODERASYONDAN RİCAM; çok geç saatte yazdığımdan, lütfen sorumun yarın geceye kadar üstte kalması :( cidden zor durumdayım.
lazor
(21.07.11)
iphone a reset atmayı denedin mi ? etkili olabilir.


pispisim
(21.07.11)
kablosuz agin sifreleme sistemi ne?


entrapmen
(21.07.11)
Şifreleme sistemini bilmiyorum, uzunluğundan belki anlarsınız, şifre "dangfantimeleetony".


lazor
(22.07.11)
jailbreak'li telefonumda bu sorunu yaşamıştım. restore yaptım düzeldi. şimdi tekrar jailbreak yaptım ve bir daha tekrarlamadı. senin telefon jailbreakli mi?


ermoo
(22.07.11)
Bende de ayni sorun oldu, en kolay cozumu:

settings / general / reset / reset network settings

Hic oyle telefonu komple resetlemeye falan gerek yok.


crown
(22.07.11)
Jailbreak yok telefonda. Network settings i resetlemistim amma nafile. Yine olmuyor yine olmuyor :)


lazor
(22.07.11)
Surda soyle bir cozum var ( forums.macrumors.com
Here is how I did it:
1.Go to settings
2. Click on the blue arrow next to your wifi network
3. choose Static
4. Enter your IP address, router and DNS (you should be able to get this from your computer, if not call your internet provider)
5. click on the wifi network button at the top left
6. Make sure the ASk to join networks button is OFF

Wait 2-3 minutes and it should work, if not try putting you phone in airplane mode then on again.


luin 41
(22.07.11)
(5)

İngiltere'den Türkiye'yi Aramada En Ucuz GSM Hangisidir?

ÜST EDİT: Lebara hakikaten ucuz. Aramasıyla da smsi ile de çok ucuz. Lyca mobile ise daha da ucuz :)Merhaba gençler, duyuruda tırım tırım aradım fakat nasıl olduğunu ben de bilmiyorum, bulamadım.İngiltere'de, Türkiye'deki cep telefonunu en ucuza arayan/mesaj atan GSM şirketi hangisidir? 2 hafta kala
ÜST EDİT: Lebara hakikaten ucuz. Aramasıyla da smsi ile de çok ucuz. Lyca mobile ise daha da ucuz :)

Merhaba gençler, duyuruda tırım tırım aradım fakat nasıl olduğunu ben de bilmiyorum, bulamadım.

İngiltere'de, Türkiye'deki cep telefonunu en ucuza arayan/mesaj atan GSM şirketi hangisidir?

2 hafta kalacağım için taahhütlü vb. şeyler olmamalı. Tak çalıştır, kontörlü hat olmalı.

2007'de orange kullanıyordum, orta karar bişeydi fakat bir yıl sonra giden bir arkadaştan çok komik ücret duyunca, kazık yediğimi anladım.

Yardımcı olursanız sevinirim. İngiltere'den hangi hattı almalıyım ki Türkiye'deki eşi dostu gönül rahatlığıyla arayıp hal hatır sorabileyim? :)

(skype vb. programları kullanmayı, kart tanımlamayı vs. o işleri anlamıyorum. hattımı telefonuma takıp da konuşmam gerek :) )

Peşin Teşekkürler. :)
lazor
(16.07.11)
Lebara vardı bir bakın isterseniz


mavi karanlik
(16.07.11)
En iyisi vodafone diyolar ama o bile pahalı bence..Ben de o konuda ne yapacağımı bilmiorm. Oradaki hatlar nasıl bu konuda? 8 hafta orada kalacağım oradan hat almalımıyım?


turkishblue
(16.07.11)
lebara iyidir. o2, vodafone falan türkiye'ye özel bir şey sağlamıyor.

bir de lebara gibi bir şey vardı lyca mobile mı ne, o da ucuz. türkiye 1p/dk imiş ki yurt içi gibi. hatlar zaten sembolik olarak 1 pound, kontörlüler yani.


cep telefonu için değil gerçi ama; uluslararası aramalar için phone card'lar var,londra'da her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. 5 poundluk alıp ankesörlü telefondan rahat rahat ararsınız türkiye'yi. kontör gibi, kullandıkça bakiyeniz düşüyor. kullanımı da gayet basit, aldığınız yerde anlatırlar zaten.


dave87
(16.07.11)
Lebara cidden idealdir.


exexex
(16.07.11)
(1)

Kumburgaz'da Bir Lunapark Vardı

Ne oldu ona? E-5in kenarındaydı sanırım. 10 seneden fazla oldu gitmeyeli, küçüktüm. Duruyor mu aynı yerinde? Çalışıyor mu? Bir bilen varsa yardımcı olursa valla çok sevinirim. :)"Ok? Ltf pls optm cnm kib bye" :)
Ne oldu ona? E-5in kenarındaydı sanırım. 10 seneden fazla oldu gitmeyeli, küçüktüm. Duruyor mu aynı yerinde? Çalışıyor mu? Bir bilen varsa yardımcı olursa valla çok sevinirim. :)

"Ok? Ltf pls optm cnm kib bye" :)
lazor
(27.06.11)
Geçen sene yerindeydi ve hala çalışıyordu. Sanırım bu sene de aynen devam :)


sustain
(27.06.11)
(1)

Cambridge'i Nasıl Bilirdiniz?

Yüce Kraliçe'ye bağlılık yemini etmiş, Prens William'ın `düklük` ettiği Cambridge.Bir kaç hafta için burada dil kursuna gitmek istiyorum. Buraya bu amaçla yaz mevsiminde gitmiş görmüş olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirse pek bahtiyar olacağım.Bir de biraz daha netleştirmek adına (aslında ara
Yüce Kraliçe'ye bağlılık yemini etmiş, Prens William'ın düklük ettiği Cambridge.

Bir kaç hafta için burada dil kursuna gitmek istiyorum. Buraya bu amaçla yaz mevsiminde gitmiş görmüş olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirse pek bahtiyar olacağım.

Bir de biraz daha netleştirmek adına (aslında aramalarımda aradığımı bulamadığım kısım budur); daha önce Bournemouth'ta kaldım ve çok memnun ayrıldım. Cambridge ve Bournemouth'u görmüş olanlar vardır mutlaka. Bir kıyaslama yapmanız mümkünse bunu benden esirgemeyeceğinizden adım gibi eminim. :)

Gece hayatına düşkün bir insan değilim. Her gün bir kızı götüreyim derdinde de değilim. Gezmeye görmeye yeri olsun, muhabbet edilebilecek insanlar olsun vs. benim için yeterli. Büyük beklentilerim yok. Fakat basık kasvetli, binaların insanın üstüne üstüne geldiği yerleri de sevmem tabii.

Havası nasıldır buranın? Kuzey'de kalıyor sanırım. Bournemouth'ta Ağustos ayında hasta düşüp yatmış insanım. Ölmeyeyim?

Bir deee efendime söyleyeyim, daha önce aile yanında kalmıştım. Yurt vs. tavsiye eder misiniz? Aile yanı daha mı iyidir? Nedir ki artıları eksileri?

Uzattım amma kafaya her şeyi takan bir insanım. Kusuruma bakmayın. Ltf pls tşk kib bye =))
lazor
(01.06.11)
Her iki yeri de gordum. Su anda Cambridge'teyim ve karsilastirmam gerekirse, Cambridge cok daha guzel. Tarihi bir sehir olmasi dolayisiyla mimarisi harika. Belki tek dezavantaji, Bournemouth gibi nazire yeri olmamasi. Onun disinda zaten gece hayatim yok diyorsun. Bol bol punting yapip, Granchester'da cay icer, kolejleri gezersin. Gidilmesi gereken yerler:

- Seyahat ettigim her Anglo-Amerikan kentinde bir adet cupcake yer, notunu veririm. Ilginctir ki su ana kadar yedigim en guzel cupcake ve red velvet benzeri kekleri Cambridge'te bulunan Coco Belle adli yer yapiyor. Grafton Center'a giderken Blockbuster var. Oradaki sokakta sor, gosterirler.
- Eagle klasiktir. Gidip, bira icilebilir.
- Para durumlarin iyiyse ve Michelin yildizli bir yerde yemek yemek istersen, Midsummer House'a ugramak gerekir.
- Granchester'a yuru ve oradaki cay bahcesinde oturup, guneslenen, brunch yap, kitap oku vs.
- Kolejleri ziyaret. Hepsi birbirinden guzeldir.
- Dil okulundaki arkadaslarinla Parker's Piece'te piknik yapin.
- Aksamlari Punters denilen puba gidip, arkadaslarinizla disaridaki kisimda sohbet edin, icin, eglenin vs.


bcm
(01.06.11)
(2)

MSN'de Paylaşılan, Kaydedilmemiş Fotoğrafı Nerede Bulurum?

Gençler başlıkta sormaya çalıştığım şey şudur;Msn'de karşıdaki kişinin pencereden paylaştığı fotoğraf, kaydet denmediyse bilgisayarın neresinde, hangi klasöründe saklı durur?Yok mu bir haber alan yok mu gören?
Gençler başlıkta sormaya çalıştığım şey şudur;

Msn'de karşıdaki kişinin pencereden paylaştığı fotoğraf, kaydet denmediyse bilgisayarın neresinde, hangi klasöründe saklı durur?

Yok mu bir haber alan yok mu gören?
lazor
(09.05.11)
karşıdan yuklenenler gibi bi dosyada oluyo benimkiler


pirenses
(10.05.11)
bulsanız da çok düşük çözünürlüklü bi dosya olur o.


cari kacik
(10.05.11)
(7)

Lüküs Hayat? Hani Rahattı?

Mart ayı oyun biletlerinin bugün satışa çıkacağını bildiğimden, gece 12den beri şehir tiyatroları online bilet girişi yapıyorum. Amacım, her sahnesinde salonda boş yer bulmayı imkansız kılan Lüküs Hayat'a özel arkadaşlar için, güzel bir yerden bilet bulabilmek idi.Saat 11'de Mart ayı biletleri satış
Mart ayı oyun biletlerinin bugün satışa çıkacağını bildiğimden, gece 12den beri şehir tiyatroları online bilet girişi yapıyorum. Amacım, her sahnesinde salonda boş yer bulmayı imkansız kılan Lüküs Hayat'a özel arkadaşlar için, güzel bir yerden bilet bulabilmek idi.

Saat 11'de Mart ayı biletleri satışa çıktı fakat gel gelelim Lüküs Hayat bu ay -yine- sahnelenmiyor. Ne oldu ki bu oyuna? =(( Benim aklımın ermediği nedir?

Teselli edecek bir iki söze ihtiyacım var. :)
lazor
(22.02.11)
şu an faci şekilde grip, ağzım burnum ve kulaklarım tıkalı olarak yatıyorum. keşke senin gibi basit bir can sıkıntısı olsaydı derdim. teselli oldu mu bilmem. ama şu an vasiyetimi filan yazmayı düşünüyorum. kedilerime kim bakıcak?


mea maxima culpa
(22.02.11)
Aynı şekilde ben de grip olmuş kolumu kaldıramaz vaziyette, üstelik alışık olmadığım bir şekilde bu hastalık döneminde, evde yapayalnızım. Üstelik caanım oyunum da oynamıyor.

Bi Karadeniz Türküsü vardır;

Denizun dibi mildur
Beni soyleten dildur
Bi sen soyle bi da ben
Bakalum dertli kimdur


Geçmiş olsun.


lazor
(22.02.11)
3 gündür yatıyordum, dün akşam orta halliydim. bugün neler neler yapma planlarım vardı :(

gece kötü oldum. yapamadım onları da.


mea maxima culpa
(22.02.11)
Annem babam ülke dışında, ablam başka bi şehirde. Perşembeden beri kafamı yastıktan kaldırmak istemiyorum ama bir sürü iş yapmak zorundaydım. Ancak pazar günü yatabildim, bir daha da kalkamadım zaten. 3 saat önce okulda olmam gerekiyordu zira yoklaması sıkı sıkıya kontrol edilen 5 kredilik dersim o saatte başlıyor idi.

Hastayım, yorgunum, açım. Bir çorba kaynatanım, bir portakal soyanım, hepsini geçtim bir nasıl oldun diye soranım yok. Şuracıkta ölsem, havalar da soğuk, konu komşu kokumdan öldüğümü anlayana kadar en az 1 hafta geçer.

Onun dışında aşığım, karşılık bulamıyorum. Külüstür arabamın arıza lambası yanıyo, tamire verecek param yok. Akşama dans dersim var, katılmazsam gruptan atılcam. Bırak dansı, tuvalete gitmeye takatim yok. Kumandaya uzanamadığımdan şuan akasya durağı izlemek zorundayım. Kirliler, bulaşıklar dağ gibi oldu. Mutfak büyük bir çöp depolama tesisi gibi...


lazor
(22.02.11)
geçmiş olsun lazor, komşular öldüğünü anlamasa bile belki biz anlarız :))

şimdi eczaneden antibiyotik aldım. benim durumum da senden parlak değil. şükür bişi olsa 5 dakika ötede kardeşim var ama yalnızım.

kaç gündür kalkmadan yattığım siyah saten nevresim takımım (normalde bu takım takılı iken kedileri içeri almam) 4 gündür kedilerimle kucak kucağa yatmamdan dolayı beyaz renge yaklaştı kedi tüyünden.

ben de istanbul modernde 1 saat önce seminere başlıcaktım, bugün ilk günü gidemedim. çok gitmek istiyordum kaçırdım :(

evin temizlik durumuna gelince kedilerimden biri rahatsız olduğu için ayrı ayrı yemek veriyorum. bir tanesine yatak odasında yaş mama veriyorum. şu an 3 tane mama kasesi yan yana duruyor gözümün önünde. yani anlayacağın 3 gündür mama kaplarını kaldırmadım odada.


mea maxima culpa
(22.02.11)
@hewit teşekkürler. evet, iyi taraftan bakmak lazımmış. her an kapı çalabiliyor ve apartman yöneticisi olduğunuzdan mütevellit asansöre bakım yapmaya gelen asansörcülerle ilginç diyaloglara girmek gerekebiliyormuş. bu arada zil sesinden ürken kediler evin değişik yerlerine dağılabiliyor ve öbürünün mamasından yememesi gereken kediyi tekrar odaya getirene kadar akla kara seçilebiliyormuş.


mea maxima culpa
(22.02.11)
(4)

Kablosuz Bağlanamayan Kablosuz Modem!

MErhaba gençler,Dün gece internetin salaklaşması (bi ara gitmesi, tekrar gelmesi, msnin açılması webin açılmaması gibi) üzerine aç-kapa, reset vs. işlemleri tekrar tekrar uyguladım. Sonuç alamayınca ttneti aradım. Sağolsunlar arıza kaydımı almışlar. Bu sabah telefon edip sorunun çözüldüğünü söylemiş
MErhaba gençler,

Dün gece internetin salaklaşması (bi ara gitmesi, tekrar gelmesi, msnin açılması webin açılmaması gibi) üzerine aç-kapa, reset vs. işlemleri tekrar tekrar uyguladım. Sonuç alamayınca ttneti aradım. Sağolsunlar arıza kaydımı almışlar. Bu sabah telefon edip sorunun çözüldüğünü söylemişler.

Gel gelelim, kablo takınca internete bağlanabiliyorum. Ancak kablosuz olarak bağlanamıyorum. İsim şifre şu bu doğru. Bağlı olarak da görünüyor. Ancak bir hayrı yok.

Bu salak modemi duvara çalmadan önce ne yapmamı önerirsiniz?
(airties)
lazor
(17.02.11)
Sifreyi yanlis yazdiginizda da bazen wireless'a baglanabiliyor (buyuk/kucuk harf) o yuzden mevcut olan baglantiyi silip yeniden baglanmayi deneyin.

Ha o da olmadi; mevcut olan kanali degistirmeyi deneyin.
Her bir kanal farkli bir frekans bandini temsil etmektedir.
Hangisini seçeceğiniz size kalmis.

Telsiz telefonlar, diger modemler yuzunden baglanti sorunu yasanabilir.
Sorun olasiligini en aza indirmek icin en az kullanilan kanali tercih edin.
Bir de deneyerek en iyi performansi ve sinyal kalitesini aldiginiz kanali kullanın.


yilmazyildirim
(17.02.11)
''kolay kurulum programı'' diye gerzek birşeyleri var bunların. sözde modemi kolay kurmak için var. tamam modemi kurmaya yarıyo, ama kurduktan 3 dk sonra da programı kaldırmak gerekiyor pc den. bağlantının kesilmesine o neden oluyor bence. bazıları da bilgisayardaki antivirüsün neden olduğunu söylüyor ama bence alakası bile yok.

ben yaşadım bunu. internet bağlantım sürekli gidip geliyordu. modemi alıp aldığım ttnet bayisinin müdürünün anüsüne sokmak istemiştim artık. sonra bir gün ''e ben ip ayarlarından modemin arayüzüne girip kontrol edebiliyorum. zaten ''kolay kurulum programı''na da ihtiyacım yok. niye kaldırmıyorum?'' dedim. ve kaldırdım. o günden beri 1.5 yıl falan geçti. internet bağlantım çok kısa sürelerle sadece bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kesildi. şimdi çok mutluyuz. arada hızın düşmesi ve benim kafayı sıyırmama rağmen mutluyuz.

özet geçiyorum; varsa öyle bir program kaldır pc den.


airties 'in websitesine girip modeminizi bulup yeni firmware yüklemek bir yöntem olabilir. www.airties.com .
bir de hard reset atma yöntemleri vardır reset tuşuna basılı tutup power cycle yaparaktan.


dodi el ford
(17.02.11)
airties'ı arayın. çok iyi servis desteği verdiklerini iddia ediyorlar hep (6 yıl us robotics kullandım. şimdi de fiber(tilgin). airties'a elimi bile sürmem bedava bile olsa)


ben smyrna
(17.02.11)
(1)

Şehir Tiyatroları Mart Ayı Oyun Düzeni Ne Zaman Açıklanacak?

Ha, ne zaman?
Ha, ne zaman?
lazor
(16.02.11)
Mart oyunlarının satışı 22.02.2011 Salı günü başlayacaktır dediklerine gore eli kulaginda olsa gerek?


la traviata
(17.02.11)
(2)

İnci Sözlüğe Nasıl Girecez?

Sörvırı değişmiş, dns bişeleri yapın diyor ama anlamıyorum. Verilen diğer linkler de tam çalışmıyor zaten. Bu sorunu yaşayanlar nasıl çözdünüz?
Sörvırı değişmiş, dns bişeleri yapın diyor ama anlamıyorum. Verilen diğer linkler de tam çalışmıyor zaten. Bu sorunu yaşayanlar nasıl çözdünüz?
lazor
(07.02.11)
dns e eklediğin şeyleri sil.


wessago
(07.02.11)
4.2.2.2
4.2.2.4

ile sorunsuz giriyorum.


sp-qs
(07.02.11)
(1)

Happy Birthday'li Sanırım Yunanca Şarkı

Merhaba gençler,Birkaç sene önce Ege dolaylarında bir doğum günü kutlamasında çalındığında canlı dinlediğim fakat sonradan izine rastlayamadığım bir şarkıyı arıyorum. Rum bir çocuk söylüyordu. Tek hatırladığım, nakarat kısmı o da "heppi booööreeee digidi didigidi dagda digidi digidi dagdaa" gibi bir
Merhaba gençler,

Birkaç sene önce Ege dolaylarında bir doğum günü kutlamasında çalındığında canlı dinlediğim fakat sonradan izine rastlayamadığım bir şarkıyı arıyorum. Rum bir çocuk söylüyordu. Tek hatırladığım, nakarat kısmı o da "heppi booööreeee digidi didigidi dagda digidi digidi dagdaa" gibi bir şeydi. "Digidi" kısımları inanılmaz ama en az Çelik'in "dongi dongi"si kadar gerçek.

Efendim böyle eğlenceli, tempolu, fıkır fıkır bir şarkı idi. O esnada doğum gününü tebrik etmek için söylenmiş şeyler değil idi. :)

Var mıdır böyle bir şeyi daha önce duymuş, görmüş, bilmiş olan?
lazor
(20.01.11)
şarkı yunanca değil, bulgarca olması lazım

ilian söylüyor :

www.youtube.com

haydi iyisin :)


(8)

Anneye Çiçek ama Hangisi

Gençler anacığımın doğum günü, çiçek göndercem ama şu ikisi arasında kararsızım. Bi yol bakıverin hele :)http://www.ciceksepeti.com/akvaryumda-beyaz-ve-mor-mevsim-ciceklerinden-tasarimhttp://www.ciceksepeti.com/akvaryumda-dendrobium-orkide-kirmizi-guledit: sağolun arkadaşlar. güzel dilekleriniz için
Gençler anacığımın doğum günü, çiçek göndercem ama şu ikisi arasında kararsızım. Bi yol bakıverin hele :)

www.ciceksepeti.com

www.ciceksepeti.com

edit: sağolun arkadaşlar. güzel dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim tabii :)

@elanor marin; ne yalan söyliyim ben de ona güvendim. ;)
lazor
(15.01.11)
www.ciceksepeti.com

orkideyi tek geçerim bende anneme almıştım. ama ikisinden birini seçiceksek 1. olan daha güzel. mutlu yıllar olsun annene...


kimbilebilir
(15.01.11)
mavi akvaryumlu beyaz çiçekler daha bigüzel görünüyor.
sağlıklı nice yaşlara inşallah. allah başınızdan eksik etmesin.


halanne
(15.01.11)
kimbilebilir+1 hem kalıcı da olur.


microfiction
(15.01.11)
mavi daha hoş


edgenabby
(15.01.11)
Bende mavi yada orkide diyorum.Ha birde yanına şöyle birşey çok hoş olur ;

www.ciceksepeti.com


lisko
(15.01.11)
beyaz orkide çok güzel. annem çok beğenmişti. annenize de sağlıklı nice yıllar olsun inşallah.


pembelisi daha güzel. mavilisi ucuz duruyor.

beyaz orkide de güzel.


mea maxima culpa
(15.01.11)
akşam bir arkadaşım ve annesi oturmaya çağırdı ben de giderken götürmek için tatlı, pasta neyim almadım çiçek alayım dedim.

50 liraya(100liraya kadar olanları vardı) bir saksı beyaz orkide aldım. çok güzel oldu. tavsiye ederim. güzel bakılırsa uzun süre dayanıyormuş. hatta üstündeki çiçekler solunca alttaki boğumlarından kesip tekrar büyütüp çiçek açtırabiliyorlarmış iyi bakanlar.


mea maxima culpa
(15.01.11)
(8)

Hangi Kredi Kartı?

Gençler merhaba, daha önce açtığım duyuru soru ve cevaplardaki ırkçı - netref söylemlerinden ötürü olsa gerek silindiği için sorumu tekrarlıyorum. (evet sorum kredi kartı tercihine yönelik idi...)1- Öğrenciyim (üni.)2- Aile şirketinde çalışan olarak görünüyorum. (net maaşım 550 tl imiş.)3- 300-500 t
Gençler merhaba, daha önce açtığım duyuru soru ve cevaplardaki ırkçı - netref söylemlerinden ötürü olsa gerek silindiği için sorumu tekrarlıyorum. (evet sorum kredi kartı tercihine yönelik idi...)

1- Öğrenciyim (üni.)
2- Aile şirketinde çalışan olarak görünüyorum. (net maaşım 550 tl imiş.)
3- 300-500 tl limit istemiyorum. 1000-1500 tl limitim olmalı.
4- kullanım ücreti, aidat, harç vergisi, damga pulu, dosya masrafı, kılı, tüyü yünü olmamalı.
5- hsbc gibi (burda ırkçı ve nefret içerikli söylemler vardı. hümanist, sosyalist vs. geçinmenize bağlı olarak buraya takılınız) zihniyetli bir bankadan olmamalı.

Bahsedilen, hangi bankanın, hangi kartıdır? Öğrenci olarak mı, çalışan olarak mı almalıyım? Ya da "hem çalışıyom hem okuyom ben yaa" modunda mı takılmalıyım?

Bi yol gösterin eyy memleketimin pırıl pırıl kapitalistleri. :)

not: şuan hsbc edventıc kart kullanıyorum. seneden seneye takır takır aldıkları 50 lira koymuyo da borçlarını 2 gün geciktirsem dolandıracakmışım gibi mesaj yağmuruna tutmalarına fena sinirleniyorum!
lazor
(31.12.10)
1- Genç Play iyi diyorlar
3- o kadar limit olması için 3000tl falan maaşının olması lazım
4- Bonus öğrenci kartı, ona bağlı kredi kartım var aidat alıyorlar benden yine de bunun cevabı var mı bilmiyorum
5- Garantiyi sevmiyor esnaf falan çok komisyon mu alıyormuş neymiş


yapı kredi-play card.

not: garantiye sakın bulaşma!


atmosphere
(31.12.10)
ben öğrenciyken hsbc bana 1500 lira limitli kart vermişti, işim gücüm de yoktu.
bankayı arayıp limiti yükseltin dersen ve ödemelerini zamanında yapıyorsan limiti 1500 liraya çıkarırlar.
5. maddeyi anlamadım, hsbc zihniyetinden neden memnun değilsin?


de jure
(31.12.10)
öncelikle aile şirketinde çalışıyorsan ve yaşın 18'den büyükse maaşın şuan net 599 TL'dir ve bu yılbaşından sonra 629 TL olacak. Asgari ücret alabileceğin asgari maaşı gösterir bu rakamlarda asgari ücret rakamları.

Eğer ailen kredi kartı almana karşı değilse şirket sahibi maaşının daha yüksek olduğuna dair bir yazı imzalayıp verirse istediğin limitte kredi kartı almak için istediğin bankaya başvurabilirsin.

Eğer ailen izin vermezse çalışan olarak Garanti'ye başvur 2000 TL limitli kredi kartı veriyolar. Yıllık kart ücreti 40 TL.

5. maddeye takıldım. HSBC'nin farkı nedir acaba. Türkiye'de faaliyet gösteren bankaların (Vakıfbank,Halkbank,Ziraat Bankası) dışında tamamı yabancı sermayeli ve bu tür firmaların dini,dili,ırkı yoktur, onlar için her şey paradır


zpider man
(31.12.10)
notun uzerine, garantiden uzak dur


rn
(31.12.10)
işbankası öğrenciden kart ücreti almıyor,alsa bile öğrenci belgesini gösterince geri iade ediyor,ben de öğrenciyim ve 1500 tl limitli kartım var,ama 4-5 sene oldu alalı.
çalışan olarak da gösterirsen kendini verebilirler limit.


gaza gelen
(31.12.10)
hsbc'ye, dolandırıcıymışım gibi 50-100 liralık borçlar için mesaj üzerine mesaj, ekstrelerde büyük puntolarla kırmızı kırmızı uyarılarından dolayı gıcık oldum. dili dini meselesi değil, çingene demişim, o yüzden tepki almış.


lazor
(31.12.10)
hsbc campus ten çok memnunum. 1000 tl limiti var. interneti atm si 5 senedir çok iyi geliyr bana. 10 lira da yıllık ücret olası lazım. aman finansbanka bulaşma derim saçma sapan şeyler yapıyolar bi de onları anlatmayım. sakın finans alma sakın


eipcack
(31.12.10)
(1)

çapa şehremini civarında takılan yolu düşen otobüse binenler

Gençler merhaba,`çapa otobüs durağında yara bandı satan adam`ı çoktandır görmüyorum. Gündüz vakti Çapadan geçmediğim akşam geç saatte yolum düştüğü için olabilir. Bu ada hala oralarda mı bileniniz göreniniz var mı?
Gençler merhaba,

çapa otobüs durağında yara bandı satan adamı çoktandır görmüyorum. Gündüz vakti Çapadan geçmediğim akşam geç saatte yolum düştüğü için olabilir. Bu ada hala oralarda mı bileniniz göreniniz var mı?
lazor
(28.12.10)
hala orada. ama yara bandı ve lastik satıyor artık


tatarcan
(29.12.10)
(3)

Cezaevine Mektup

Gençler pttden, eskişehirde cezaevindeki bir yakınıma (İadeli taahhütlü, iadei taahhütlü, iadesi taahhütlü vs. her neyse) yoldan mektup gönderdim (salı günü, saat 11:30 civarı). Eline ulaşması ne kadar sürer bilgisi olan var mıdır?Bi de tutuklunun (davası sürüyor, hüküm giymedi) eline ulaşmadan önce
Gençler pttden, eskişehirde cezaevindeki bir yakınıma (İadeli taahhütlü, iadei taahhütlü, iadesi taahhütlü vs. her neyse) yoldan mektup gönderdim (salı günü, saat 11:30 civarı). Eline ulaşması ne kadar sürer bilgisi olan var mıdır?

Bi de tutuklunun (davası sürüyor, hüküm giymedi) eline ulaşmadan önce, cezaevinde kimlerin elinden geçiyo bu? Bi memur oturup neler yazılmış bi göz atıp, sahibine mi yolluyo? Yoksa mor ışıklardan efendim losyonlardan nebileyim parmak izi testlerinden falan filan geçiyo mu? Kısaca; bana postan falan gün teslim edildi diye bi tarih* verilince, o tarih*ten ne kadar sonra sahibi mektubunu okuyabilir?
lazor
(21.12.10)
bu hafta içinde eskişehir e ulaşır ama cezaevinde toplu veriliyor postalar.. yani bilmiyorum hangi gün dağıtılıor ama koğuşlara dağıtıldığı gün eline geçer..

jandarma veya gardiyanlar açıp bakıyor bildiğim, şöyle bir bakıyorlar içinde bir şey var mı diye sonra geçiriyorlar..


kalim
(21.12.10)
içini açıp okuyorlar benim bildiğim. belki kaçma planı yapıyorsun? senin böyle bir planın yoktur, fakat güvenlik amacıyla okunur. asker mektupları da okunur.

eline geçtiği yoldan sana yazıp gönderebilir. allah kurtarsın.


scp
(21.12.10)
sadece oraya gönderilen mektupları okumak için bile bir memur var orada. babam cezaevinde sosyal çalışmacı. küçüklüğümden beri gider gelirim cezaevlerine. babamın mesai arkadaşı bu işi yapıyordu. gözümün önünde binlerce kez o mektupları okudu mesela.(tabi bana göstermiyordu)

tutuklular da mektup yazıyor tabi ki. onlar da bu memurun elinden geçiyor.


esmer
(22.12.10)
(3)

Soğuk Algınlığını Aşağı İndirtmemece

Gençler merhaba,Aylardır kazaklara kaşkollara şuna buna sarına sarına dolaştıktan sonra, pazar günü tek bir gün üstüm ince dışarı çıktım ve akşamına burnum sukoyvermeye başladı.Pazartesi, boğazım ağrımaya, burnum baya baya akmaya başladı.Salı, hafif boğaz ağrısının yanında baş ağrıları başladı.Şimdi
Gençler merhaba,

Aylardır kazaklara kaşkollara şuna buna sarına sarına dolaştıktan sonra, pazar günü tek bir gün üstüm ince dışarı çıktım ve akşamına burnum sukoyvermeye başladı.
Pazartesi, boğazım ağrımaya, burnum baya baya akmaya başladı.
Salı, hafif boğaz ağrısının yanında baş ağrıları başladı.
Şimdilik ciğerlerim canavar gibi. Ne öksürük ne balgam ne ağrı sızı bişe.

Sorum şudur ki; sakatlık ciğerlerime kadar inecekmiş gibi hissediyorum. Ne yaparım da inmesine mani olurum ki?
lazor
(08.12.10)
gargara... yarım çay bardağı ılık suya tuzla olanı mesela


no avalon
(08.12.10)
first defense diye bişi var sanırım bunun için..


heavysmoker
(08.12.10)
nurofen miydi nurofel miydi öyle bi hap var. soğukalgınlığı. ondan bi dene bakalım.


tahret muslugu
(11.12.10)
(3)

Hamachi Üzerinden - Red Alert 2

Aramaya inandım, belli bi yere kadar da fayda gördüm, lakin ki mutlu sona ulaşamadım.Arkadaşla İstanbul - Sakarya arası Ra2 oynayalım istedik. Amentüsü hamachi yüklemektir dediler yükledik. Hamaçileri birbirine bağladık. Oyunu açtık network menüsüne giremedik. İnternetten baktım ettim, win7de ipx de
Aramaya inandım, belli bi yere kadar da fayda gördüm, lakin ki mutlu sona ulaşamadım.

Arkadaşla İstanbul - Sakarya arası Ra2 oynayalım istedik. Amentüsü hamachi yüklemektir dediler yükledik. Hamaçileri birbirine bağladık. Oyunu açtık network menüsüne giremedik. İnternetten baktım ettim, win7de ipx desteği yok lanch pad yükleyeceksin falan diye bişe buldum. Lan patchi yükledim, c/westwood/ra2 klasörüne attım. Diğer bilgisayarda c de ra2 bulamadık. Downloads kısmındaki ra2 klasörüne aynı dosyayı (lanch pad) attık. Oyunu tekrar açtık. Networke girebiliyoruz. Fakat birbirimizi göremiyoruz. Ana menüden Options - Network e girdik. Network card kısmında 00.00.00.00 - 00.00.00.00.00.00 yazıyo, başka seçenek de yok.

Ne yapacağımızı bilemedik. Sorunun ne olduğunu anlayan varsa bi el atsanız ne iyi olurdu...
lazor
(07.12.10)
www.youtube.com bunu bi dene bakalım


İşte sorun da "have fun" kısmında başlıyor. :)


lazor
(07.12.10)
gameranger diye bir program var onu deneyin, birçok oyun oynanıyor. win7 için çözüm olabilir.


kues que
(08.12.10)
(3)

Lorenz Eğrisi Gini Katsayısı Hesaplamaca

Abilerim ablalarım, bu toplumun yüzde kaçının, toplam malın yüzde kaçını elinde bulundurduğuna dair bi lorenz şeysi varmış. Yüzdeler elimde mevcut lakin ki ginisi kaç çıkacak, eğrinin grafiği nasıl çizilecek bilemiyorum.Bunun formulü şusu busu bişesi vardır deyu kalktım kapınıza dayandım. Aha da ver
Abilerim ablalarım, bu toplumun yüzde kaçının, toplam malın yüzde kaçını elinde bulundurduğuna dair bi lorenz şeysi varmış. Yüzdeler elimde mevcut lakin ki ginisi kaç çıkacak, eğrinin grafiği nasıl çizilecek bilemiyorum.

Bunun formulü şusu busu bişesi vardır deyu kalktım kapınıza dayandım. Aha da verilerim şunlardır;

Kişi yüzdesi gelir yüzdesi
1. %20 43 7
2. %20 25 11
3. %20 18 14
4. %20 10 21
5. %20 4 47

buncaaz veri yeterli mi bilmiyorum. yüzdeleri kendim çıkardım. her bir bireyin geliri elimde ayrı ayrı mevcut. Bi el atın gözünüzü sevem :)
lazor
(28.11.10)
evet grafikte yatay ekseni ve dikey ekseni çiz. yatay eksene toplam nüfus de, dikey eksene toplam gelir de. şimdi eksenleri beşer eşit parçaya böl. geliri yüzde olarak değil de birim olarak al. yatay eksendeki ilk kısım ile 43'e kadar olan kısımın kesiştiği yere nokta koy. öyle öyle hepsini bir nokta ile belirle. sonra o noktaları bir eğri ile birleştir, lorenz eğrisi ortaya çıkacak.
edit: yüzdeleri çıkarma işte, yüzdeleri çıkarmadan toplam geliri gelir eksenine yerleştir.


baldur
(28.11.10)
Lorenzini eğdim de ginisini bulamıyorum. Var mı onu da bilen :)


lazor
(28.11.10)
'bir gecede lorenz yapma'nın sırrı: ekşi duyuru :)


tahret muslugu
(11.12.10)
(1)

Ezelli Ramiz Dayılı Tefolu Sekizli ve Spoilerli Soru

İkaz ediyorum, Ezel 2. sezon "8li bölümler"e dair spoiler (ne demekse ondan) içerir;Tefo, sekiz yüzünden Şebnemi bıçaklayıp, Ezelden Azadın yerini öğrenirken, dayı Ezele "söyle Tefoya, çekmeceye bi emanet bıraktım onun için. Sağolsun bu ihtiyara güzel bi dostluk etti." minvalinde bişeler söylemişti.
İkaz ediyorum, Ezel 2. sezon "8li bölümler"e dair spoiler (ne demekse ondan) içerir;

Tefo, sekiz yüzünden Şebnemi bıçaklayıp, Ezelden Azadın yerini öğrenirken, dayı Ezele "söyle Tefoya, çekmeceye bi emanet bıraktım onun için. Sağolsun bu ihtiyara güzel bi dostluk etti." minvalinde bişeler söylemişti. O çekmecede Tefo için ne olduğu söylendi mi?

Bi de bugünkü (22 kasım) bölümde dayı Ezele yazıhanesi için "kasada para, çekmecede de tabanca var." dedi. O tabanca Tefoya hediye olan şey olabilir mi ki?
lazor
(22.11.10)
tefoya kitap bıraktı dayı o zmn. hatta tefo da şebneme hastaneye giderken dedi ki bak şebnem dayı bana kitap verdi bu da seni azad ettim demektir. arık özgürüz fln dedi.


alss
(22.11.10)
(3)

Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Biraz Fantastik Bir Soru

GSYH'ya katılımda kent ve kırsal kesim payını öğrenmek istiyorum, lakin ki öğrenemiyorum.Örneğin; "2009 yılında kent yerleşimleri gsyh'ya katılımda 20 zibilyon lirayla %80lik paya sahipken kırsal yerleşimler 3 zırtilyon lirayla %20lik paya sahiptir."TÜİK'in altını üstüne getirdim. TCMBnin sitesini k
GSYH'ya katılımda kent ve kırsal kesim payını öğrenmek istiyorum, lakin ki öğrenemiyorum.

Örneğin; "2009 yılında kent yerleşimleri gsyh'ya katılımda 20 zibilyon lirayla %80lik paya sahipken kırsal yerleşimler 3 zırtilyon lirayla %20lik paya sahiptir."

TÜİK'in altını üstüne getirdim. TCMBnin sitesini keza. Buladım.

Var mıdır bi yardım edebilecek olan?
lazor
(13.10.10)
yani bunu doğrudan nasıl ölçebilirsiniz bilmiyorum ama en azından tarım sektörünün gsmh' içindeki oranını bilebilirsiniz. o veriler mevcut


esenboga
(13.10.10)
nüfus işgücü işsizlik istihdam vs. konuları açık açık ayrılmış "kent" ve "kır" diye. gsyh a katılımda da öyle bi ayrım yapılmışsa da bulamıyorum. =/


lazor
(13.10.10)
ec.europa.eu

buna gore GSYH'nin %8.7'si tarimdan geliyor. "Tarim sadece koylerde yapilir" ve "koylerde tarim disinda bir sey yapilmaz" gibi yuvarlak ifadeler kullanarak kirsal GSYH icin 75-80 milyar TL diyebiliriz.


507
(14.10.10)
(4)

Kapanmayan Bilgisayar

Gençler tekrar merhaba,Bilgisayarımı İslami usullere göre kapattığım (başlat + kapat) halde bilgisayar kapandığı gibi fanı çalışmaya başlıyor ve durmuyor. Bi yandan fan çalışırken bir yandan da galiba uyku modunda olduğunu gösteren bi lamba yanıyor. Bataryayı çıkardığımda kesiliyor, taktığımda fan t
Gençler tekrar merhaba,

Bilgisayarımı İslami usullere göre kapattığım (başlat + kapat) halde bilgisayar kapandığı gibi fanı çalışmaya başlıyor ve durmuyor. Bi yandan fan çalışırken bir yandan da galiba uyku modunda olduğunu gösteren bi lamba yanıyor. Bataryayı çıkardığımda kesiliyor, taktığımda fan tekrar aralıksız çalışmaya başlıyor. Bilgisayardan çızır çuzur açılır gibi sesler gelip, gene o lamba yanıyor.

Nedir bunun derdi? Ne yapmak lazım ki?
lazor
(12.07.10)
windows + r yapıp shutdown -s -f -t 0 deneyiniz geçici bir çözüm olabilir.


wampex
(12.07.10)
Maalesef fayda etmedi. Bilgisayar kapatma komutunu kendine göre algılıyo anladığım kadarıyla. Aslında windows falan normal kapanıyo ama makine gene tepki veriyo kendi kendine.


lazor
(12.07.10)
bilgisayarın kapandığından (shutdown) nasıl emin oldun ?

sadece başlat-kapat yaparak mı ?


sadasti
(13.07.10)
başlat kapat da yapsam, güç düğmesine de bassam (ki bunu yapınca kapanmaya ayarlı), basılı da tutsam olmuyor. Şarj bitene kadar açık bıraktım, şarjı bitti (gece). şimdi akşam gelip şarjı takıp başka hiç bişey yapmadığımda gene fan çalışmaya lambaları yanmaya başladı.

İşin daha gıcık kısmı, açılınca fanın yavaşlaması. Kapattığım zaman deli bi hızla çalışıyo...


lazor
(13.07.10)
(1)

Navigasyon Aleti Güncelleme

Gençler merhaba,Elimde 2007'de alınma Garmin(nüvi 200) marka bi navigasyon aleti var. Bunun (Türkiye) haritasını nasıl güncelleyebilirim? İnternet üzerinden mümkün müdür?
Gençler merhaba,

Elimde 2007'de alınma Garmin(nüvi 200) marka bi navigasyon aleti var. Bunun (Türkiye) haritasını nasıl güncelleyebilirim? İnternet üzerinden mümkün müdür?
lazor
(12.07.10)
mümkündür.
secure.baytekin.com.tr


bizon
(13.07.10)
(1)

Acil - Kabataş - Üsküdar Motorları Çalışıyo mu?

Gençler yağmurdan sefer iptali falan var mı?
Gençler yağmurdan sefer iptali falan var mı?
lazor
(30.06.10)
Kuvvetli rüzgar olmadığı sürece seferler iptal olmaz :)


tugla
(30.06.10)
(2)

Mouse u Donanımlardan Kaldırdım Mousesuz Kaldım Bi Yardım

Abilerim ablalarım. Bilgisayara format attırdım wind. 7 yüklettim. Başta klavye+mouse(touch pad) çalışmıyodu, sonra kapatıp açtık, çalıştılar. İlerleyen saatlerde bilgisayarı tekrar açtım, touchpad in driverını indirdim, tekrar başlat bilgisayarı dedi başlattım, mouse iptal. Çalışmıyo. Denetim masas
Abilerim ablalarım. Bilgisayara format attırdım wind. 7 yüklettim. Başta klavye+mouse(touch pad) çalışmıyodu, sonra kapatıp açtık, çalıştılar. İlerleyen saatlerde bilgisayarı tekrar açtım, touchpad in driverını indirdim, tekrar başlat bilgisayarı dedi başlattım, mouse iptal. Çalışmıyo.

Denetim masasına falan girdim ettim eyledim donanım monanım kurcaladım çok biliyo gibi. Donanımı kaldırmışım heralde yarım aklımla. Şuan denetim masasından aygıtlar ve donanımlara giriyorum, fare diyorum aygıt görünmüyo. aygıt ekle/aygıt ara falan diyorum yine denetim masasından, bulamıyo.

Klavyeyle bilgisayar kullanmak çok zor bi yardım edin =(

toshiba a300 15m - makine
synaptics mi ne touchpad in şeysi...

edit: laptopın dahili touchpadinden söz ediyorum. kaldırıyorum driver yüklüyorum ı-ıh olmuyo. aygıt başlatolamıyor (kod 10) diye bi hata veriyo :s
lazor
(09.06.10)
mouse u sokun. bilgisayari kapatin, acin. sonra mouse'u takin. yeni donanim bulundu diyecektir. win 7 zaten otomatik kuruyor gerisini.

(laptop oldugundan mouse'un usb oldugundan hareketle oneri yapilmistir)


entrapmen
(09.06.10)
büyük ihtimalle bir esnada kısayol tuşları ile tousch padi kapattın:D başıma geldi çünkü, ne yaptıysam çözemedim. 1 ay öyle kullandım. sonra forumlara bakınca böyle bir cevap gördüm. şaka gibi..


Sudoku
(09.06.10)
(1)

Apaçi Milli Marşı

"Aradım mamafih bulamadım;"Gençler aşağıdaki linkteki videoda da çalan büyük apaçi marşının ismi cismi nedir?Remix falan bişeyse nerden bulurum nası indiririm bileniniz varsa cevaplaması mutlu edecektir şu gariban apaçiyi... http://www.youtube.com/watch?v=QTRzQQppBh0
"Aradım mamafih bulamadım;"

Gençler aşağıdaki linkteki videoda da çalan büyük apaçi marşının ismi cismi nedir?

Remix falan bişeyse nerden bulurum nası indiririm bileniniz varsa cevaplaması mutlu edecektir şu gariban apaçiyi...

www.youtube.com
lazor
(29.05.10)
nasıl aradın çok merak ettim.yorumlara bakman yeterli oysa ki sadece

outro lex şarkının adı

ayrıca bu şarkıya da bi beggin durumu gözüyor herhalde.koysunlar tepeye biz de rahatyalım arayanlar da rahatlasın.ekşi duyuru da sürekli soruluyor.


scientist
(29.05.10)
(1)

Virginia Beach - Holiday Trav-L-Park Hakkında Bişey Bilenler

Arkadaşlar merhaba,Work and Travel muhabbetine, canımı ciğerimi şu üstte yerini ve ismini yazdığım musibet yere gönderiyorum. Gönderiyorum göndermesine de bu sefer aklım orda kalıyo.Buraya gitmiş/görmüş/çalışmış/duymuş vb. birileri var mıdır? Bu gariban ne eder oralarda? İt kopuk esrarkeş vs. dolaşı
Arkadaşlar merhaba,

Work and Travel muhabbetine, canımı ciğerimi şu üstte yerini ve ismini yazdığım musibet yere gönderiyorum. Gönderiyorum göndermesine de bu sefer aklım orda kalıyo.

Buraya gitmiş/görmüş/çalışmış/duymuş vb. birileri var mıdır? Bu gariban ne eder oralarda? İt kopuk esrarkeş vs. dolaşır mı? Başına bi iş gelse, yakında hastanesi polisi vs.si var mı? Ne bileyim efendim jaws maws bişeler okudum sözlükte. Kızcağız bi denize giriyim de iki rekat serinliyim dese köpekbalıklarına yem mi edecez?

İçim içimi yiyo... Gözünüzü seveyim yanan yüreğime iki damla su... =(
lazor
(22.05.10)
Ben iki defa gittim.2005 ve 2006 da.Hatta 2006 da gittiğim yer virginia ya yakın sayılır.Meraketmeyim bişey olmaz.Ayrıca Virginia Türk nüfusunun en yoğun olduğu yerlerden biri.Orada pek yabancılık çekeceğini sanmıyorum.Gidecek 2*3 ay sıcağın altında amelelik yapacak gelecek.Benden tavsiye.Orada daha çok içeride yapılan işlere kapağı atmaya çalışsın.Mesela gidipte biraletin operatörlüğüne geçmesin.Sıcağın altında kavrulur sonra.

Bu arada ben bu işte danışman olarak da çalıştım.Taaa nerelere öğrenci gönderdim.Sizinkinin gittiği yer baya iyibana kalırsa.Dediğim orada Türk çok.Pek yabancılık çekmeyecek.


Evocati
(22.05.10)
(7)

İstanbul - Urfa Otobüsle Kaç Saat Sürer?

Kaç? :(
Kaç? :(
lazor
(30.04.10)
bursa urfa arası 24 saat sürüyor ama eğer istanbuldan bursa üzerinden gidilecekse 26-27 saati bulursa şükür. bolu üzerinden giderse de 24-25 i bulur..


rubiks cube
(30.04.10)
walla hic gitmedim de 24 saat bana fazla geldi antep in 15 saat sürdüğü düşünülürse.


alan shearer
(30.04.10)
hacı arkadaş saati söylemiş bende şöyle bişi önereyim sanırım seninde aklına gelmiştir sabiha gökçenden uygun fiyata diyarbakıra gidebilirsin ordanda urfa 2 saat filan sürer. 24 saat çekilmez valla.


pposeidon_1
(30.04.10)
18 saat sürüyor. (git: 134507)


amortisman
(30.04.10)
maç için gideceğini düşünüyorum :P

valla otobüse 90 milyon para vereceğine 20 milyon daha fazla ver sabiha gökçenden atla uçağa öyle git.

yollarda rezil olmazsın. 20 - 30 milyonla zengin de olmazsın fakir de.


Uçaklarda ne yazık ki yer yok boşuna bakma. e tabi first class uçmayı düşünüyosan o başka. :(


trawmatolog
(30.04.10)
18-20 saat arası sürüyor


dccl
(01.05.10)
(4)

Ne Zıkkımlansam?

- TÜTÜN İÇMEK ÖLDÜRÜR!-Sancılı bir süreçten geçerek sigarayı bıraktım. Sonrasında diğer tütün mamüllerine karşı derin duygular beslemeye başladım. Ne bulursam deneyeyim dedim. Daha önceden pek aramızın olmadığı nargile, sonra kısa bi süre sarma sigara (ki sarma kısmı gerçekten eğlenceliydi), djarum
- TÜTÜN İÇMEK ÖLDÜRÜR!-

Sancılı bir süreçten geçerek sigarayı bıraktım. Sonrasında diğer tütün mamüllerine karşı derin duygular beslemeye başladım. Ne bulursam deneyeyim dedim. Daha önceden pek aramızın olmadığı nargile, sonra kısa bi süre sarma sigara (ki sarma kısmı gerçekten eğlenceliydi), djarum vanilla-cherry bunları denedim.

djarum cherry hoşuma gitti, hafif içimi ve vişne tadına sahip olmasıyla. Ama hoşuma gide gide düzenli bi içici olma yolunda ilerlediğimi fark ettim.

Hal böyleyken, farklı şeyler denemek istiyorum. (pipo dışında) ne önerirsiniz?

-TÜTÜN İÇMEK ÖLDÜRÜR!-

edit: üstünden biraz zaman geçince sigara aynı tadı vermiyo gençler. hem sert geliyo hem kokusu rahatsız ediyo. bu dediklerim aynı etkiyi göstermedi henüz. djarum cherrynin şuan olduğu durum gibi, bişeyi sürekli tüketmek istemiyorum. farklı farklı şeyler denemek maksadım. Teşekkür ederim her cevabınıza :)
lazor
(23.04.10)
sigarayı bıraktım dememenizi.


ssjam
(23.04.10)
orta okulda din hocamızla muhabbet ediyorduk.
-hocam içki günah mı?
-evet günah
-rakı ?
-o da günah
-votka?
-şarap?
-kokteyller?
-viski?
aklı sıra hocayı kafaya alıcaz.
neyse

e siz sigarayı bırakmamışsınız ki.
oturun adam akıllı sigara için madem.
yok sigara içmem ben bıraktım diyorsanı diğer bütün tütün mamüllerini geçiceksiniz.

Nargile içebilirsiniz.
onu da eve almamak kaydıyla tabi. abartmamak lazım.


öncelikle tebrik ederim sigarayı bıraktığın için:)
diğer tütün mamüllerine gelince...
en mantıklısı üstteki arkadaşın dediği gibi nargile sanırım.eve alınca sigaradan farkı kalmaz.dışarıda ara sıra içip duman ihtiyacını karşılarsın.sevmezsen pipo da olabilir.doldurması temizlemesi falan uğraştırır,boş zamanın çok değilse ara sıra içmek durumunda kalırsın.
özetle;hazırlamaya üşenip içmekten vazgeçeceğin bir şey olması lazım.
tekrar başlamaman dileğiyle...:)


p a t r i o t
(23.04.10)
Lazor bu biraz -sek votkayı bıraktım vanilyalıya başladım- a benzemiş. :)

Ee hani öneri dersen aklıma herhangi bi tütün mamülü gelmiyo. Tütün tütündür işte. Komple kesmeni öneririm.


wrench
(23.04.10)
(6)

Şimdi Anlatınca Komik Olmadı Ama O Zaman Çok Komikti

Merhaba gençler;Hepiniz bu durumu yaşamışsınızdır. Başınızdan çok komik bi olay geçmiştir, bunu diğerleriyle paylaşmak istersiniz. Paylaşırsınız paylaşmasına ama bi tek siz gülersiniz. Hatta bazen kendiniz bile gülmezsiniz.Şimdi bana; başınızdan geçen, "o zaman" çok komik olan, ancak şimdi anlatınca
Merhaba gençler;

Hepiniz bu durumu yaşamışsınızdır. Başınızdan çok komik bi olay geçmiştir, bunu diğerleriyle paylaşmak istersiniz. Paylaşırsınız paylaşmasına ama bi tek siz gülersiniz. Hatta bazen kendiniz bile gülmezsiniz.

Şimdi bana; başınızdan geçen, "o zaman" çok komik olan, ancak şimdi anlatınca komik olmayacak olayları yazsanız, ben de onları okusam, hayallerimi süslese, yatsam yatağıma, hikayelerini kura kura uyusam... Nasıl olur?

Çok sıkılıyorum da... Başka bi tavsiyeniz olursa onlara da açığım... :)
lazor
(17.04.10)
çiğ köfte yapacaktık, bulgur almak için migrosa girdik. 3 kişiyiz, gözlüklü bir arkadaş tam elimiz. attığımız paketi görüp "onu almayın o pakette delik var" dedi. baktık delik falan göremiyoruz. muzip arkadaş gözlüklü olana dönüp "sen bile gördüysen kesin deliktir" dedi :)

bu herkese komik gelmeyebilir ama gözlüklü arkadaşa "körsün sen" diye senelerdir takılır dururduk ve ben bu espiriyi duyguğumda gülerken gözümden yaş geldi.


kimlanbu
(17.04.10)
daha dün yaşadım:

arkadaşımla msn üzerinden ortaçağ temalı müzikler ile ilgili muhabbet ederken bana bir youtube linki gönderip "oğlum gayda ve hurdy gurdy (çalgı), yanına da böyle 2 3 perküsyonla adam gibi bir şeyler çalsınlar bilgisayar kasası ütü kalorifer peteği ne kadar metal varsa ocakta eritir döver kılıç yapar savaşa girerim" demesi beni 5 dakika güldürmüştü, hani hikayesini kura kura uyumazsın ama gülsen yeter.


WiR8
(17.04.10)
arkadaşımla yürürken yolun ortasında yatan köpeğe eliyle kalk kalk yapması ve köpeğin de anlamış gibi sakince kalkıp yoldan çekilmesi çok komik gelmişti bana mesela.

yine yürürken azcık dar bi yolda kamyon geliyordu ben kamyonu görmemiş gibi yapıp yolun ortasından yürümeye devam etmiştim kocaman kamyon da etrafımdan dolaşmıştı.

bide youtube'da takıl geçer sıkıntın. smosh fln seyret.


cagdassalur
(18.04.10)
yolda arkadaşımızı arabayla alırken aheste aheste yürümesine kızıp "hadi koş be" demem, oradan geçen bir kadının birdenbire depar atması


miss antartika
(18.04.10)
(bkz: yapılmış en aptalca dalgınlık)
bazıları gerçekten hep komik aslında da, bazıları da sizin tanıma uyuyor.
(bkz: yaran diyaloglar) da aynı.
bir sürü gidiyor bunlar


natnan
(18.04.10)
geçen sahilde oturuyoruz millet köpeğini falan gezdiriyo, sonra kıçında naylon poşetle gezdirilen bi köpek dikkatimi çekti lan adamlara bak toplamamak için neler yapıyolar falan derken arkadan bir sokak köpeği yardırıp poşetli köpeğe arkadan çok cinsel girişti falan.. yerlere yatmıştık ayırdıkça saldırıyodu it bide dşsflksd


yuto
(18.04.10)
(10)

Nedir Bu Kedi Takıntısı?

Gençler sanıyorum ki en mantıksız sorumu soruyorum ama gerçekten merakımı cezbetti.kediebesi, uyuklayankedi, kedifelix ve aklıma gelmeyen daha bir sürü kedili nick... Nedir bu kadar kedinin sebeb-i hikmeti? Kedileri seven insanlar birbirinden etkilene etkilene mi bu kadar kedili nick alıyolar yoksa
Gençler sanıyorum ki en mantıksız sorumu soruyorum ama gerçekten merakımı cezbetti.

kediebesi, uyuklayankedi, kedifelix ve aklıma gelmeyen daha bir sürü kedili nick... Nedir bu kadar kedinin sebeb-i hikmeti? Kedileri seven insanlar birbirinden etkilene etkilene mi bu kadar kedili nick alıyolar yoksa tesadüf mü?

Özellikle bu nicklerin sahibi arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim. ;)

"Sanane lan hıyar" demeyiniz, ne nick alacağınız tabii ki beni ilgilendirmeyecektir ancak merak işte... :)

PEŞİN NOT: Adamın başına ne gelirse ya meraktan ya meraktan geldiğinden, kediyi öldürenin merak olduğundan, meraklı kedilerin çabuk öldüğünden haberdarım... =))
lazor
(12.04.10)
hiç hazzetmem onlardan ama duygulu hayvanlarmıs aga.bide şirinlermiş.bıyıkları kesince çemçüklükten ortama madara olmiyim yürüymüyorlarmıs.

ha untmadan sevcekmiş gibi yanaşıp gelişine vurmak çok manyak oluyo.ayağa pis oturuyo hayvan.


pazubant
(12.04.10)
aziz kedi vardı ya. ilk onun nicki kediliydi sanırım. hani basit bi nick gibi, ama aslında değil gibi olmuştur.


lovemyself
(12.04.10)
onun soyadı deilmiydi yav kedi ?? benmi yanlış biliyorum


berginyonbaenre
(12.04.10)
Kedi olmuş gidiyorsun da var.


july14
(13.04.10)
bi kere kedi ezdim "pisikletle" giderken. o gün bu gündür sevmem kedileri. önceden hep boncuklu tabancayla peşlerinden koşardım vururdum popolarından.
(bkz: küçükken ben çok salaktım)


ben sözlüğe rumuz ararken evdeki kedilere bakınıyordum..(evdeki kedilerin -2 tane- sebebi ablamdır, o baya baya düşkün) o ara "bizimkiler" dizisini de izliyordum çay tv'de yayınlanıyordu uyduda.. sabri bey falan filan geldi aklıma öyle oluşuverdi.. diğerlerini bilmem de benimki güzel be hacı.. :p


kedi babasi
(13.04.10)
simdi bu cok derin bir konu bence...mesela edebiyeti seven insanlarin ya danedebiyatla ilgilenlenen insanlarin kedi meraki hakkinda bi yazi okumustum.. yani dogru orantiliymis edebiyat ve kedi sevgisi, ve cogunluk icin gecerliymis..e edebiyat sevenler eksi seviyor, duyuruya geliyor, zaten kedi de seviyorlar ve hatta besliyorlar evlerinde, hatta birden cok... ve isimleri de kedili bisey oluyor hatta rumuzlari kedisinin ismi oluyor... sozlukte "kedi" basligina yazilmis binlerce entry var ve yazilanlardan da anlarsiniz ki yazarlarin cogu evet evet buyuk cogunlugu kedi besliyor evlerinde.. bu bir tesaduf mu????


lule
(13.04.10)
ben kene hariç tüm hayvanları canı gönülden seviyorum. kediye özel tek durumum ebelik konusunda bana danışmaları :)
size sevdiğim bir kedi şiirini hediye edeyim madem...

evde arzum şu kadarcık
bir kadın hanım hanımcık
kitaplarımda dolaşan kedim
sabah akşam kapım açık
dostlar görmeden edemediğim..

not: nicki aldığım gece (8 yıl önce filan sanıyorum) kedim yine doğuruyordu, nedeni budur.
hatta yorgan altına girip bacaklarımın arasına doğurarak bana kendim kedi yavrulamışım hissini yaşatan lisa kedimi de buradan rahmetle anıyorum :)


kediebesi
(13.04.10)
Sözlükteki rumuzum kedili değil, ama email adreslerimden biri ve duyuru rumuzum bu. Evet kedileri çok seviyorum, takıntı düzeyinde değil gerçi. Bana kedi annesi der ablam (çocuk yapmıyorum diye takılmak üzere:))

Diğer kedili nicklerden etkilenmedim (sordunuz diye yazdım).

İki kedi besliyorum ve sokakta gördüğüm kedilere de laf atmadan geçmem :)

Dün gece benim de aklıma gelmişti bu konu, ama ben kedili nicklerin tümünü merak ettim de sormakta kararsız kaldım. Sizin sorunuza gelecek cevaplar benim için de cevap olmuş olacak. Bu arada kedi babası gerçekten iyi, daha önce görüp beğenmiştim.

Ek: Edebiyat da severim, evet. "Ne kitapsız ne kedisiz"


uyuklayankedi
(13.04.10)
kedi güzel hayvan neticede.. bizim evde başta ebeveyenler pek istemezdi, sevmezdi de.. ancak hem valide hanım hem peder bey gayet seviyorlar artık..özlüyorlar yokluklarında.. hayat ne tuhaf kediler filan..


kedi babasi
(13.04.10)
(6)

Şu Yazı Ne Ola ki?

όνομα δεν έχει ληφθεί από την καρδιά μου...şurda ne anlatılmış canlar yardımcı olabilecek olan var mı? hangi dil hangi alfabe onu bile anlamadım :)
όνομα δεν έχει ληφθεί από την καρδιά μου...

şurda ne anlatılmış canlar yardımcı olabilecek olan var mı? hangi dil hangi alfabe onu bile anlamadım :)
lazor
(29.03.10)
name is taken from my heart
ismin kalbimde alınmıştır

not : google translate


cnky
(29.03.10)
name is taken from my heart ...
diyor google translate


yunanca olduğunu yazayım bari ben de.


:/
(29.03.10)
bilmediğiniz diller için: www.google.com


kediebesi
(29.03.10)
isim kalbimden alınmamıştır


sourlemonade
(29.03.10)
'den ehei' olduğundan mütevellit 'alınmamıştır' olmalı bu cümlenin yüklemi sanırım.


marikaki
(29.03.10)
(4)

Nenemden Sizlere Bir Soru

---- Ayrıntılar ----Az önce duyuruyu karıştırırken nenem aniden, bilmiş gibi "Serap Ezgü'nün programı niye bitti bak bakıyım bilgisayardan" dedi. (klavyeyle karadeniz şivesi kasmayalım)nereye soracağıma da "es es kû kû" diye cevap verdi. Ben de size sormayı uygun gördüm :)---- Ayrıntılar ----Evet ge
---- Ayrıntılar ----
Az önce duyuruyu karıştırırken nenem aniden, bilmiş gibi "Serap Ezgü'nün programı niye bitti bak bakıyım bilgisayardan" dedi. (klavyeyle karadeniz şivesi kasmayalım)

nereye soracağıma da "es es kû kû" diye cevap verdi. Ben de size sormayı uygun gördüm :)
---- Ayrıntılar ----

Evet gençler;

Serap Ezgü'nün show tvdeki programı neden bitti? =))
lazor
(26.03.10)
hehe parası kadar program yaptı belki? 1000 tl fazla ver 1 saat daha fazla yayın yapsın ?:p


dahiyane bir fikir... ancak program yayından kalkmış onu kast ediyoruz.


lazor
(26.03.10)
hehe. pardon. belki "reyting"leri düşük gelmiştir. ya da ben "ben bu paraya çalışmam zam yapın"demiştir. onlar da "siktir sana zam yapıcama programı kaldırırız" demişlerdir.


kesin cevap bulamadım ama programın kapanış konuşmasında "Ben biraz Bodrum’a gidip portakal çiçeklerinin kokularını içime çekeceğim. " demiş, sıkıldı heralde katil peşinde koşuşturmaktan.


gsgsgsgsgsgsgsgs
(26.03.10)
(1)

Merlin 2. Sezon Bölüm İsimlerini Nerde Bulurum?

Nerde? =(edit; teşekkür ederim. cehalet zor zanaat azizim... :/
Nerde? =(

edit; teşekkür ederim. cehalet zor zanaat azizim... :/
lazor
(25.03.10)
www.imdb.com


xyoney
(25.03.10)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.