Giriş
(3)

CBD, THC

Bu yağları Türkiye'de edinebilmek mümkün mü? Sıkan eden var mıdır?
Bu yağları Türkiye'de edinebilmek mümkün mü? Sıkan eden var mıdır?
linwie
(08.11.19)
Turkiye de narkotik bir suç.


duptıs
(08.11.19)
Kaliteli malzeme bulunca yağını çıkartmak zor olmuyor çok. Direkt yağ olarak bulman imkansız gibi bişey.


Bruce
(08.11.19)
CBD Yağı yanlış gormediysem n11 de dahi satılıyor.


dieselsingle2
(08.11.19)
(1)

Göğsümde Bülent Ersoy oturuyor adeta

Öyle bir ağrı, öyle bir sıkıntı. Buraya tedavi için değil de, biri bi akıl verir diye yazıyorum. Yaklaşık 2 aydır arada çarpıntı, arada göğüs ağrısı, arada göğsün üstünde ağırlık hissi ile daralıyorum. Bikaç kere ciddi ciddi aha valla kalp krizi bu gidiyorum ben diye evi ayağa kaldırmışlığım var. Ka
Öyle bir ağrı, öyle bir sıkıntı. Buraya tedavi için değil de, biri bi akıl verir diye yazıyorum. Yaklaşık 2 aydır arada çarpıntı, arada göğüs ağrısı, arada göğsün üstünde ağırlık hissi ile daralıyorum. Bikaç kere ciddi ciddi aha valla kalp krizi bu gidiyorum ben diye evi ayağa kaldırmışlığım var. Kardiyoloji ve göğüs hastalıklarına gittim. Tansiyon ve nabız normal. EKG çekildi, ultrasonla bakıldı, holter takıldı, kan testi yapıldı, solunum testi yapıldı, akciğer röntgeni çekildi. Hepsi temiz çıkınca doktorların dönüp dolaşıp söylediği şeye geldik: Psikolojiktir. Psikolojik midir ya? Psikolojik değilse başka hangi uzmana görünmeliyim? Aranızda bunu ya da benzerini yaşayan var mı? Varsa tecrübeleriniz neler?

Teşekkürler.
linwie
(16.06.18)
8 sene önce sebepsiz yere zaman zaman nefesim daralmaya başlayınca koşarak acile gidip yapılan testlerin sonucunda beni de psikolojik deyip göndermişlerdi. Hmm iyi o zaman bişey yokmuş dedim.

Geçen yıllar, artan stres, boka saran hayat mücadelesi ile nefes darlıklarım kalp çarpıntılarına, stresli ortamlarda nutuk tutulması, bilinç bulanmasına kadar ulaştı ve beni psikologa getirdi. Eş zamanlı Psikiyatrist antidepresan verdi ama psikoterapi işe yaramazsa kullanmaya başlayacağım.

Bi psikyatriste git, seni dinlesin ve tanı koysun.

Depresyon müdahale edilmediğinde sürekli ilerleyen bir hastalık. Şu anda yaşadıkların panik atak seviyesine ulaşırsa bahşetmesi güçleşir, o yüzden destek almanı tavsiye ederim.


japon askeri
(16.06.18)
(8)

HTML ve CSS

Selamlar, HTML ve CSS okuyarak öğrenebileceğim konular mıdır? Eğer öyleyse Bilale anlatır gibi anlatan bi kitap tavsiye edebilir misiniz?Teşekkürler
Selamlar, HTML ve CSS okuyarak öğrenebileceğim konular mıdır? Eğer öyleyse Bilale anlatır gibi anlatan bi kitap tavsiye edebilir misiniz?

Teşekkürler
linwie
(02.02.17)
Hey, uygulamalı olarak öğrenmeniz daha iyi açıkçası, codeacademy'den derslere başlayabilirsiniz.


html çok basittir, rahatça öğrenebilirsiniz. css görece biraz daha zordur ama rahatça öğrenirsiniz onu da. yalnız sadece okumak yetmez. okuduğunuz/izlediğiniz şeyin aynılarını daha da geliştirerek yapmaya çalışırsanız öğrenmemeniz için hiç bir sebep yok. ben kendi kendime öğrendim açıkçası. nette tonla kaynak var videolu anlatımlar vs. ben kitap almanıza gerek yok diyorum.


veritaslibertas
(02.02.17)
Uygulamalı +1

Codecademy'nin yanında W3Schools da çok iyi bir kaynaktır. Bol bol alıştırma yapın, takıldığınız yerde stackoverflow'a bakın, kesin sizin yaşadığınız sorunu yaşayan birileri olmuştur bu zamana kadar.

www.w3schools.com


chicha
(02.02.17)
html lego gibi parcalari alip uygun sekilde birlestiriyorsun. cok fazla okunacak birsey yok, sadece hangi html tag nerede kullanilir bilsen yeter.

css ise okunarak ogrenmek icin cok daha problemli. her bir css taniminin yaptigi is cok kucuk, o nedenele okunacak birsey yok. ornegin "color:red", yaziyi kirmizi yapiyor, o nedenle okuma gerektirecek cok birsey yok. Css daha cok uygulayarak ogrenilir cunku her bir css stilinin diger bir stile etkisi olabiliyor ve bu etki cok farkli olasiliklar doguruyor. bu nedenle okunarak degil deneyimlenerek ogrenilir.


emrahday
(02.02.17)
codecademy+1
ders anlatımı, makaleler, ödevler de olsun diyorsanız: www.coursera.org


ganbatte
(02.02.17)
okuyarak mantığı öğrenilir. o da 2-3 sayfa sürer en fazla.

kalan hepsi pratiktir.


tchuck
(02.02.17)
okuyarak öğrenilmez +1

www.r10.net
buradan bir takım kaynaklara bakmıştım ben de öğrendiğim dönemde. isterseniz önünüze örnekler koyun ve benzerlerini yapmaya çalışın. biraz bakındıktan sonra şöyle örnekler yapabilirsiniz: www.w3.org
takıldığınız yerde de how can diye başlayarak gogıla sorun zaten çok fazla kaynak çıkıyor.


golgi aygıtı
(02.02.17)
uygulamali ogrenmek icin bir yandan lokal server kurmayi ogrenmeni tavsiye ederim.

www.maketecheasier.com

bu lokal serverda yazdigin sayfayi aninda deneyebilirsin.

pratik yaparken de kendince bir web sitesi projesi tasarla ve bunu gerceklestirmeye calis. Web sitesini tasarlarken interaktif bir brosur tasarliyormus gibi dusunsen yeter. Bunu kafadan tasarlamak zorunda degilsin orneklere bakabilirsin, youtube'dan arastirabilirsin, bu tasarimlari oldugu gibi tekrarlayabilirsin. Maksadin sadece aliskanlik kazanmak.

sunu kendim takip etmedim ama ornek olmasi acisindan paylasiyorum: www.youtube.com

cesitli baska tutorialler vardir.

Asil biri vardi ama adini hatirlayamadim. Esprili biriydi.


idexo
(02.02.17)
(10)

Sokak Hayvanları Alice Beslenme Seti 125 Gr.

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=ptpak8693467059302&categoryId=60000543&intcamp=hfurun linkinde görebileceğiniz ürün oldukça pratik ve ucuz. hem su koyma imkanı da veriyor. herkes bütçesi elverdiğince, içinden geldiğince alıp kenara köşeye koysa negzel olur :3
www.hepsiburada.com linkinde görebileceğiniz ürün oldukça pratik ve ucuz. hem su koyma imkanı da veriyor. herkes bütçesi elverdiğince, içinden geldiğince alıp kenara köşeye koysa negzel olur :3
linwie
(26.02.15)
niyetiniz ve çağrınız çok güzel ama bence totale bakınca gayet pahalı. bunun yerine 5 tl'ye 1 kg mama almak ve yanında da küçük bir kaba su koymak daha mantıklı. hem daha çok kedi doyar.


bradshaw
(26.02.15)
evde yedek mamamız olmasına rağmen aldım. ofisin önüne koymayı düşünüyorum. sana da paylaştığın için teşekkür ediyorum :)


sistem enkazı
(26.02.15)
yuh bunu bile sömürme yolunu bulmuşlar.


rygard
(26.02.15)
hakkat yaa, hayır hasenatı bile paketlemişler.


ismail yk
(26.02.15)
@bradshaw benim de aklıma geldi. 15 kiloluk miço ile her ay mücadeleye devam ediyorum zaten ama hani bu da yanında taşımaya üşenenler ya da mama almaya üşenenler için, suyu ayrıca koymaya üşenenler için falan bi alternatif olur diye düşündüm. pratik fikir, hoşuma gitti, o nedenle paylaştım.

@sistem enkazi ben teşekkür ederim efem, maksat kedişler köpüşler doysun :)

neyi sömürmüşler anlayamadım?


linwie
(26.02.15)
ben de alayım da kargo masrafına falan değmeyecek, migros 0.5 TL'ye 100 gr dostluk maması satıyordu, bu mamanın içeriği pek iyi gelmedi bana.


@passion rules the game ya biz mesela ofisçe konuştuk, 60 tane falan alalım dedik topluca, muhtelif yerlere koyarız dedik. öyle toplu bir alım yapılabilir mesela. diğer türlü kargo masrafı mamadan çok olabilir tabi.


linwie
(26.02.15)
@linwie, evet evet ben de baltalamış gibi olmayayım istedim yazarken :) mesela büyükada'da gezinirken sokakta kedicikleri görüp ne yemek versem diye düşünürken bunlar çıkmıştı karşıma. o tip durumlarda çok mantıklı mesela dediğiniz gibi.
onun dışında kiloluk mamalar alıp poşette yanımızda taşımaya devam :)


bradshaw
(26.02.15)
ben dostluk maması tercih ediyorum arabanın bagajına 50 tane attım gördükçe veriyorum :) ama su koyma yeri olduğu için bu da güzelmiş, köpekler için var mı acaba? aradım bulamadım.


koynundakiyilan
(26.02.15)
@koynundakiyilan ben de bulamadım köpekler için ama bunu da yerler diye düşündüm.


linwie
(26.02.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.