Giriş
(2)

İdeal erkek vucut ölçüleri ne olmalı?

Omuzum geniş belim çok ince götüm yağsız ama hafif büyük. Bazıları kadın gibi vucudun var diyor aq. Bunun ideali nedir? Kadınlardaki gibi 90-60-90 normu bizde de var mıdır?
Omuzum geniş belim çok ince götüm yağsız ama hafif büyük. Bazıları kadın gibi vucudun var diyor aq. Bunun ideali nedir? Kadınlardaki gibi 90-60-90 normu bizde de var mıdır?
meldaras
(16.07.19)
Foto at hacı. Bakalım geniş omza, ince bele, hafif büyük göte.

Bana göre ideal vücut: 1- encrypted-tbn0.gstatic.com

2- encrypted-tbn0.gstatic.com

Bu adamların fizikleri bence harika. Body’ci gözüyle bakarsan çok eksiği var ama ben öyle bakmıyorum.

90-60-90 kadınlar için de ideal değil. İdeal ölçü olamaz. Senin omzun benimkinden geniştir, ama belin benden kalınsa daha dar görünür. Bu tamamen vücut çatısı-genetikle alakalı.


(s)AINT
(16.07.19)
(1)

multipower vs weider whey

hangisi sizce ve neden
hangisi sizce ve neden
meldaras
(16.07.19)
Paran varsa weider yoksa multipower


kreatin
(16.07.19)

Yabancı numaraya ihtiyacım var

Sadece whatsapp çalışsa yeter.
Sadece whatsapp çalışsa yeter.
meldaras
(15.07.19)
(21)

Bekarlar neden karavanda yaşamıyor?

60-70bine çok güzel sıfır karavanlar var. Benim aklımda şu var, al karavanı çek iş yerinin otoparkına yaşa. Atık su ve alışveriş haricinde trafik derdin sıfır. Üstelik aşırı ucuz. Ne dersiniz?
60-70bine çok güzel sıfır karavanlar var. Benim aklımda şu var,
al karavanı çek iş yerinin otoparkına yaşa. Atık su ve alışveriş haricinde trafik derdin sıfır. Üstelik aşırı ucuz. Ne dersiniz?
meldaras
(12.07.19)
toplum?

bi de ben rahat edemezdim ya öyle.


kljgslsdkjsd
(12.07.19)
Aklimdan gecmedi değil. Gecen sene dusundum bunu gecici bir sureligine.


stavro
(12.07.19)
Evin en önemli özelliği sadece barınacak yer olması değil aynı zamanda kişiye yuvasında hissettirmesidir. Bu yuva ev de olur dediğiniz gibi karavan da. Ama evin tek olayı evli veya çocuklu çiftlerde değil. Herkes on adımlık karavanda rahat edecek diye bir kaide yok sırf hayat arkadaşı ya da çocuğu yok diye. Ev alır sinema sistemi gibi sistem kurar bütün gece film izler, oyun oynar. Ev alır bir odasını kütüphane yapar. Güzel bir mutfak yaptırır yemek yapmaktan zevk alıyorsa. Veya daha sayısız aktivite. Nitekim ev sadece işten geldiğinde yemek söylediğin, dusa girip uyuduğun, sabah da tekrar işe gittiğin yer değil.


daralırım öyle sıkış tepiş ortamda. o yüzden.


Sığır gibi yaşamak istemediği için


(s)AINT
(12.07.19)
Karavan benim için çok ufak. 1+1 bir dairede kalıyorum şu an. 1 oda ev arkadaşımın ama yalnız yaşıyorum. Burası bile küçük geliyor bazen. Karavan, en büyüğünü bile alsan hap kadar. Ee misafir nasıl gelecek? Bir de yolda yaşamak var, evde yaşamal var. Otopark yaşanmak için yapılmamoş ki. Hadi doğada, göl kenarında kısa karavan tatili tamam da otoparkta niyw yaşayayım. Çadır kuralım bari otoparka 60 70 bin de vermeyiz. :D


senolll
(12.07.19)
Karavanı her istediğiniz yere koyamazsınız. Yasak.


balik kraker
(12.07.19)
karavan ufak diyenler bi 6m karavan açsın baksın kral dairesi gibi nereye yaşayamıyonuz :D ben düşünüyorum bunu, canın sıkılır başka yere çekersin falan süper hayat

fakat şimdi şöyle de bi sorun var eğer karavan çekme karavan ise şehirde park sorunu yaşayabiliyorsun. motokaravan alayım desen o sorun çözülüyor ama karavanın kalitesi düşüyor bide motokaravan bilmiyorum sıkıntı, ayrıca bi araban olması lazım. ama çekmede öyle bi sorun yok istediğinde bağla istediğinde çöz


tanidigim bi cift, bir seneye yakin teknede yasadi, cok da heveslilerdi ama olmadi. eve gectiler sonra.


brkylmz
(12.07.19)
Kapıma tinerciler dayanmasın diye


karavanda yaşamak o kadar zor değil... hatta keyifli bile. minimum tüketimle yaşamaya çalışıyorsunuz. çok çevreci^^ birde elektik su vb o kadar büyük sorun olmuyor. oturma odası da oluyor banyosu tuvaleti yatağı vb hepsi ayrı yerlerde oluyor. evdeki rahatlığa alışkın olduğumuz için zor gbi geliyor. örneğin üzerinizdeki tshirt'ü çıkarıp bir yere atabilirsiniz evde... ama karavanda atamazsınız, atacağınız yerde oturuyor veya yemek yiyorsunuz çünkü. hatta ünlü tiyatrocu taylan erler senelerdir karavanda yaşıyor ve konuyla alakalı bir youtube kanalı var. ama taylan vey maltepedeki alanda ücretli kalıyor. illa ücretli kalmak zorunda değilsiniz, ücret karşılığında aldığınız hiç bir hizmet yok çünkü...


Tears of Devil
(12.07.19)
çünkü karavan işi öyle filmlerdeki gibi değil. hele türkiyede hiç değil.


orpheus
(12.07.19)
Otoparklara karavan girmez direk cekerler ceza yazarlar. Su gideri geliri falan lazim bi de got kadar yerdesin. Para bol gelmedikce bi yere gidemezsin, nasolsa kiram yok diye dusunup yine harcarsin. Bi halta yaramaz cektigin cileye.


beriberi
(12.07.19)
çünkü çok pahalı.
o tıkış tepiş karavanlar için bile elektrik ve su ayrı bir kalem. benzin ayrı bir kalem, park parası ayrı bir kalem, karavan için vergi de ödeniyor yıllık bakım parası da. üstelikte yaşamak için sağladığı alan 1+1 evin odası kadar.
ya da gerçekten ev gibi olan bir karavan alınır (örnekleri google da motorhome kelimesinde). onların fiyatı da milyon dolarlara yakın.


tururo
(12.07.19)
@tururo - nasıl daha pahalı olabilir? aynı eşyaları kiralık eve de alıyorsun. aynı masrafları (yakıt, su vs.) eve ödüyorsun. üstüne kira ödüyorsun. 5 sene sonra elinde bi bok kalmıyor ama karavan öyle mi? durduğu yerde değer kazanıyor.


meldaras
(12.07.19)
Çünkü konforlu değil.


Temiz su ? Kirli su ? Tuvalet ? Daha detaya girmeden en temel mevzular bile mesai harcatan şeyler , evde yine bir sistem var karavanda sırf bu tuvalet olayın bile sana muhtaç.Hiç o karavan tuvaleti mevzularına girme bile çünkü hiçbiri evdeki gibi olamaz


Melange
(13.07.19)
Bedava olan atm’lerde neden yasamiyorlarda ondan. Temel barinma ihtiyaclarini karsilamiyor.


pofudukayi
(13.07.19)
arada youtube da karavan videolarını izliyorum ne kadar büyük olsa da içi boğucu geliyor, kısa tatiller dışında yaşayamam fakat arsam olsa üstüne bir tiny house konseptinde yaşayabilirim

karavan düşündüğün kadar sorunsuz değil onun da kendi dertleri var


freebird5406_2
(13.07.19)
sabah 8 akşam 6 işteyiz 2 saat spor 1 saat sosyallik desek zaten haftasonu hariç eve uğramıyoruz. duş tuvalet işte ve sporda halledilir.

haftasonu çek 2 saat mesafede kafa dinle kamp yap. mis gibi hayat. tek derdi bok olsun. çekerim mazgala bağlarım hortumu yolda boşaltırım.


meldaras
(13.07.19)

Popstar Firdevs - Ne haber aşktan (2004)

Bunun temiz kaydını arıyorum, paylaşabilir misiniz?Youtube'daki video oldukca kalitesiz.https://www.youtube.com/watch?v=leaj_PWUQYA
Bunun temiz kaydını arıyorum, paylaşabilir misiniz?
Youtube'daki video oldukca kalitesiz.

www.youtube.com
meldaras
(11.07.19)
(1)

Seneti icraya vermek

Kişiye borç vermiştim 3.000tl 'lik seneti bende. İcra takibi başlatsam haciz aşamasına (maaş haczi) ne kadar sürede gelir?
Kişiye borç vermiştim 3.000tl 'lik seneti bende. İcra takibi başlatsam haciz aşamasına (maaş haczi) ne kadar sürede gelir?
meldaras
(11.07.19)
Çok değişkenli bir durum bu. Takip akabinde ilk tebligat çıkardığınızda başarılı bir şekilde tebliğ olursa toplam 15-20 günlük bir sürede o aşamaya (maaş haczi) geçebilirsiniz. Ama tebligat iade olursa, borçlu itiraz ederse vs. durumlarda süreç uzar.


(3)

Kullandığınız supplementler

Yaşlanma karşıtı koenzim q10 ve alfa lipoik asitGözlerim için luteinBağırsak florası için probiyotikGenel destek için multivitamin Siz neler kullanıyorsunuz?
Yaşlanma karşıtı koenzim q10 ve alfa lipoik asit
Gözlerim için lutein
Bağırsak florası için probiyotik
Genel destek için multivitamin

Siz neler kullanıyorsunuz?
meldaras
(10.07.19)
Rambo gibi olmuşsunuz maşallah :D

Ben yeşil elma yiyorum günde 1 tane muhakkak. Onun dışında sapılmınt sayılırsa eğer ağır spor yaptığım zamanlarda protein shake içiyorum.


sydney
(10.07.19)
haftada 2-3 defa b vitamini kompleksi - omega 3 - çinko-magnezyum.
ayda 50.000 unite d vitamini, günlük 5 gr kreatin


orpheus
(10.07.19)
Balık yağı
Protein tozu
Bcaa
Kreatin

Multivitamin de alırım ama 1 aydır almıyorum


(s)AINT
(11.07.19)
(4)

Düzenli passiflora kullanmak

Sabah kalkınca ve akşam yatmadan içsem sorun yaratır mı?Yan etkileri var mıdır?Kullananlardan her türlü yoruma açığım.edit: hiç derdim dermanım yok, biraz gevşemek uykuya rahat dalmak istiyorum.
Sabah kalkınca ve akşam yatmadan içsem sorun yaratır mı?
Yan etkileri var mıdır?

Kullananlardan her türlü yoruma açığım.

edit: hiç derdim dermanım yok, biraz gevşemek uykuya rahat dalmak istiyorum.
meldaras
(10.07.19)
Bir doktora danışmanızda yarar var.


rahmetli dedem kafaya dikiyodu canı çekince, paylaşmak istedim. doktor +1


same idiot
(10.07.19)
rahmetli deden belki de o yüzden gereğinden erken rahmetli olmuştur @sameidiot

doktorla görüşmeden içme, hem belki derdinin dermanı passiflora değil başka bir ilaçtır. psikiyatrist. ilaçları şeker gibi tüketmeyin pls.


lilyb
(10.07.19)
Doktora danışmadan her gün kullanma. Fakat ben çok gergin olduğum uyuyamadığım zamanlarda hazır sallama çayları var onlardan içiyorum. Hemen hemen cidden aynı etkiyi gösteriyor herhangi bir yan etkisini de görmedim. Şurubundansa çayını tercih edebilirsin


morgenstern
(11.07.19)

450-650TL arası çerçevesiz monitör tavsiyesi

tavsiyesi olan var mı?
tavsiyesi olan var mı?
meldaras
(08.07.19)
(2)

Banka hazinesi başlangıç maaşı

Top-5 özel bankaların hazine birimi başlangıç maaşları hk bilgisi olan var mı?
Top-5 özel bankaların hazine birimi başlangıç maaşları hk bilgisi olan var mı?
meldaras
(08.07.19)
Hazine aktif pasif, hazine pazarlama, hazine operasyonları. Bunlardan hangisi için soruyorsunuz?


irene
(08.07.19)
Hazine olması nedeniyle genelde fiyat değişmez. Pozisyon önemli. Memur-Uzman yardımcısı ünvanı giriş kademesidir. Bunlarda Bankaların normalde bu ünvanlara verdiği maaşlar neyse aynı seviyededir. Hazinede olduğu için fazla maaş almazlar.


FAtE
(08.07.19)

Ulusal Ajans - Avrupa programlarına katılmak

Önüme sürekli projeler / workshoplar düşüyor fakat nasıl gidildiğini bilmiyorum.Hiç tecrübem yok, nasıl bu programlara katılabiliriz?
Önüme sürekli projeler / workshoplar düşüyor fakat nasıl gidildiğini bilmiyorum.
Hiç tecrübem yok, nasıl bu programlara katılabiliriz?
meldaras
(07.07.19)
(5)

Seksi cv formatı

Arkadaşlar hala kariyer.net çıktısını kullanıyorum, bana kendi kullandığı cv formatını paslayacak olan var mı? ilk maaşımla mojito ısmarlarım.
Arkadaşlar hala kariyer.net çıktısını kullanıyorum, bana kendi kullandığı cv formatını paslayacak olan var mı? ilk maaşımla mojito ısmarlarım.
meldaras
(04.07.19)
cvlogin'den kullanıyorum ben, 7-8 tane şablon ve renk var. asıl ben ilk işimle size bir şeyler ısmarlamak isterim, bulabilirsem tabii :)


tabirimekruh
(04.07.19)
şekilli şukullu bir işiniz - illustrator vb. - yoksa europass gayet yeterli.


Wasking
(04.07.19)
(bkz: enhancv)


babilbaligi
(05.07.19)
neden başka format kullanmak istiyorsunuz?


slogan bulamadik
(05.07.19)
arkadaslar tesekkur ederm usenmedim kendim sifirdan yaptım baya seksi oldu bence isteyene atarim.


meldaras
(05.07.19)
(11)

Sizin sormak istediğiniz sorular var mı ?

İş görüşmesinde görüşmenin son aşamalarına doğru ik çalışanı veya ilgili departmanın uzmanı tarafından sorulan bu soruya karşılık ne sormmamız gerekir?
İş görüşmesinde görüşmenin son aşamalarına doğru ik çalışanı veya ilgili departmanın uzmanı tarafından sorulan bu soruya karşılık ne sormmamız gerekir?
meldaras
(03.07.19)
calisma saatleri?
flexible calisma saatleri?
evden calisma imkani?
ek benefitler?
ortam nasil, ofisi görme imkani var mi?


Benden beklentileriniz neler
Kariyer olanaklari
Gelisim imkani
Daha once ayrilan varsa ekipten neden ayrildigi
Ekiptekiler ve organizasyon yapisi.

Ilk gorusmede maddi degil daha yukaridaki sorulari sorun. 2. Gorusmede 1.deki konulara gecebilirsiniz


bradshaw
(03.07.19)
(pozisyon yöneticisine) ideal adayı nasıl tanımlarsınız?
ajandanızdaki ilk 3 öncelik nedir şu an?
performansımı nasıl ölçeceksiniz?
şirket kültürünü tarif eder misiniz 2-3 kelimeyle
şirketin şu andaki genel stratejisi nedir?
mevcut ekibin durumu, ruhu benim buradaki misyonum
uzar gider
benim sorduğum kısım bana sorulandan dha uzun oluyor genelde


superb
(03.07.19)
black fridayin sorularını sormayın tabiki. onlar anlatırlar.

pozisyonunuz neden açık?
kime bağlı çalışacak bu pozisyon? yöneticilik anlayışı nasıl?
görev tanımı net mi?

gibi sorular sorabilirsiniz.

bradshaw + 1


benaslinda
(03.07.19)
@benaslinda

niye? :))


Superbin soruları çok profesyonel, not alacağım bunları. Ben ilgili pozisyondaki kişinin neden ayrıldığını ya da eleman sirkülasyonu nasıl onu soruyorum tabi böyle direkt değil de daha güzel ifadelerle.


curukturpkokusu
(03.07.19)
@black friday çünkü bu sorular çok yüzeysel. işin tanımını, içeriğini, yöneticiyi, şirketin değerlerini, yetkinliklerini, yapılacka işin değerini merak eden bir adayı mı alırsınız, yoksa "nasıl yatarım yeaa?" diye merak eden birini mi alırsınız?

ben 10 yıldır ik'cıyım, hep birinci adayın işe alındığını gördüm. sizin soruları kibri fazla olan yeni mezunlar soruyor, iş hayatına girdikten 3-5 yıl sonra o sorular akıllarına gelmiyor.

iş sizi hem maddi hem manevi yönden çok tatmin edecek bir iş olsa çalışma saatleri önemli olur mu? olmaz.ortam önemli mi? değil. işin tatminini merak etmek lazım.

yoksa 8-5 mi , 9-6 mı vs. bunlar önemli değil. ayrıca mülakatta bunlardan bahsederler. bizim çalışma koşullarımız vs.. bunlardır diye.


benaslinda
(03.07.19)
@benaslinda

yanlis anlamayin ama bende 10 yildir yurt disinda calisanim. o sorulari nasil yatarim yeaa diye soran biri zaten o görüsmeye kadar gelemez :))

yurt disinda tam tersi, yönetici geliyor zaten görüsmeye anlatiyor. bana direkt baglisin etc filan ekliyor. sonra calisma saatlerinde filan pazarlik edebiliyorsun. bunu sormak zaten ayip degil, cocugu olan var, spora giden var. is ve sosyal yasam dengesini önermeyen firmada calisilmaz. ik ci olarak bunu bilmenizi beklerim.

her is icin gecerli degil ama cogu zaman büroda gecirilen zaman bos, ondan haftada bir home office verilir calisana. ik ci olarak bunu da bilmeniz gerek, hatta eksikse sirketinizde bir study yapin derim. elbette sektörden sektöre degisir.


ben sadece "işe gelirken ne giycez" diye sormuştum :D (yani bir dress code var mı anlamında)


@black friday, türkiyenin çalışma koşullarıyla yurt dışının çalışma koşulları inanın ki çok farklı :)

burada cxo değilseniz, kimse sizinle kolay kolay mesai saatleri pazarlığı yapmaz. iş/özel hayat dengesi ne yazık ki Türkiye'de çalışan işçiler için önceliklerden biri haline gelemiyor. gelmesine de inanın çok uzun yıllar var.

ben bilişim sektöründeyim, burası hemen hemen en rahat sektörlerden biri ama dediğim gibi mülakatta yüzeysel sorular şık durmuyor ne yazık ki.


benaslinda
(03.07.19)
İş durumunuz nasıl, satışlarınız nasıl, piyasada neredesiniz gibi sorular olabilir.


(8)

Türkiye'de insan kaynakları neden böyle ?

Bugün 2 firmada iş görüşmem vardı. Beni çağırdıklarına göre zaten cv'min uygun olduğunu düşünüyorum ama ayrıca belirtmek isterim ki gerçekten dolu bir özgeçmişim olduğuna inanıyorum. İsim vermekten de çekinmeyeceğim, ilk firma `ARS Danışmanlık` adında uluslararası alacak tahsilat şirketi. 2 yabancı
Bugün 2 firmada iş görüşmem vardı. Beni çağırdıklarına göre zaten cv'min uygun olduğunu düşünüyorum ama ayrıca belirtmek isterim ki gerçekten dolu bir özgeçmişim olduğuna inanıyorum.

İsim vermekten de çekinmeyeceğim, ilk firma ARS Danışmanlık adında uluslararası alacak tahsilat şirketi. 2 yabancı dile hakim, ofis yazılımlarına hakim, bu alanda 1.5 yıllık tecrübesi olan biri olarak (pozisyon gereklilikleri) başvurdum. Maaş beklentim sorulduğunda net 3000 tl'nin kırmızı çizgim olduğunu belirttiğim halde bugün ikinci aşamaya çağrıldım ve 2100TL ücret teklif ettiler... zaten istanbulun bir ucundan geliyorum bunu görüyorsun, 40 tane yetenek istiyorsun ve verdiğin ücret kalifiye olmayan işçinin alacağı para!

Üsteilk resmen köle düzeni. Sabah 8 akşam 6 mesaiye ek olarak ayda 1 cumartesi ek mesai, apartmandan bozma ofis, 10 kişinin çalıştığı patron firması. normal şartlarda bu firmaların daha yüksek para teklif etmesi gerekir diye düşünüp başvurdum küfrederek ayrıldım.


bir başka ilan, Ulusoy un isimli bir başka aile şirketi/ihracat firması. borsaya kote bir şirket olunca insan kurumsallık bekliyor. davet mailinde toplu taşımayla nasıl ulaşılabileceğine dair hiçbir detay yok.... hayır, merkezi bir yer değil. yenibosna'da niche tower isimli binada ofisleri var fakat verdikleri adreste bina adı bile yazmıyor....

telefonda defaatle sordum, bakın ben ilanda bahsedilen kurumsal tecrübeye sahip değilim, yine de görüşmek istiyor musunuz uygun mudur? evet uygundur. 2 saatlik yolun ardından görüştüğüm kadının ilk cümlesi -ama tecrübeli aday arıyoruz.

ablacım sen benim cv'mi çağırmadan önce incelemedin mi? kaldı ki ben defaatle sorup onay istemişim, sorun yok yanıtını almışım. resmen beynimden vurulmuşa döndüm. kadının verdiği cevap piyasada senior trader bulunmuyor o yüzden biz yetiştirmek istiyoruz. 2 dil bildiğiniz için sizinle ilgilendik. verdiğin para? asgari ücret. ama şuan tecrübeli aday bakıyoruz.

canımı en çok sıkan şey şu, her ikisi de uluslararası iş yapan firmalar. gelirleri yabancı para cinsinden. işçiye verdiği para rakamla 400$. Saati neredeyse 2$ yapıyor.

İnsan gerçekten üzülüyor.
Allah tüm iş arayanlara sabır versin...
meldaras
(01.07.19)
Amin. Bir sürü işsiz var, o yüzden böyle rahatlar. Muhendis olup dil bilmedikten sonra herkese it muamelesi yapıyorlar.


Maalesef ik çalışanlarının bir çoğu mal..bundan 5-6sene önce istanbul’un bir ucuna bir fabrikaya görüşmeye çağrılmıştım.3saat yol gittim ve görüşmenin yapılacağı odaya girdikten sonra adamın ilk cümlesi, ama biz bu pozisyon için kadın düşünmüyoruz.malum, sinir harbimi anlatmaya gerek yok.


astrid
(01.07.19)
kraldan çok kralcılıkla alakalı bir durum. yeni mezunken iş aradığım dönemde ik'sı tarafından afedersiniz eziklenerek itin götüne sokulduğum yerin patronuyla saatlerce keyifle sohbet ettik. kendilerine göre aptalca kriterler belirlemişler, bütün kozlar da ellerinde olunca tepeden bakabiliyorlar böyle. ne cv okumuşlar ne yapılacak işle, mesleğimle alakalı bir bilgiye sahipler oysa.

bence olması gereken, her zaman önce skype ön görüşmesi sonrasında ise yüz yüze görüşmeye davet olmalı.


K1773R_QU3NN
(01.07.19)
İKların büyük bir kısmının okuma yazması olduğundan bile şüpheliyim. Özgeçmişte tecrübelerim kocaman kocaman yazmasına rağmen adam " Daha önceden bir işte çalışmamışsınız." diyor. Bu şekilde kaç tane beyinsize denk geldim, sayamam bile. Sabırla "Özgeçmişte tecrübelerim yazıyor." diyince bir daha bakıp " A pardon, yazıyormuş burada." diyor.

Kimi moronlar da kaç saat yol çekip, ta ebesinin nikahındaki yerlerine zor bela vardıktan sonra podyuma çıkarırmış gibi ellerinde özgeçmişiniz bir kere bakıp " Şimdilik başvuruları değerlendiriyoruz. Geldiğiniz için ayağınıza sağlık. Zahmet oldu size de." diyerek konuşmadan müsaade veriyorlar.

O kadar görüşmeye gittim. Bütün görüşmeler içinde misafirperverlikleri ve sohbetleriyle sadece 3 firmadan güler yüzle ayrıldım. Her ne kadar bu 3 firmadan 2 si olumsuz cevap vermiş olsa da benim için çok önemli firmalar oldu.

Zaten her yer İK alanında iş arayanla dolu. Bu kadar ayağa düşünce normal tabi.


iki dil bilmekten ziyade bunlari kullanabilecek yetenek olmali. size bir sey demiyorum bu arada. sadece iki dil ile ancak cagri merkezinde is bulunur.

mühendis olsaniz iki dille türkiyede saniye durmadan is bulursunuz yurt disinda. türkiyede iki dil biliyorum diyenlerin %99 u iki dil bilmiyor. yarim filan toplami.

tüm dünyada benzer sekilde maalesef ik.

bu arada issiz iseniz is bulun daldan dala atlayin derim. mesela ben olsam ilk isi kabul eder sürekli is arardim. bulunca aninda cikardim ya da pazarlik ederdim.


bu ülkede ik kadar kötü bozuk karakteri vizyonu düşük başka bir departman çalışanı daha yoktur

1-milyon tane kriter ister 2000 tl maaş önerir - mühendise çay da doldururmusun diyen ik var bu ülkede
2-ssk düşükten yatırdığını utanmadan suratına söyler
3-işe girdikten sonra önemli bir işiniz düşse halletmez yada elini taşın altına sokmamak için bir üstüne sizinle ilgili şeyi iletmez
4-daha önce çalıştığınız şirketlerde eğer anlaşamadığınız veya ters düştüğünüz bir şirket olursa direk görüşmede üstünüzü çizer (bir insan herkesle anlaşmak zorundamıdır yağ çekmek sizin gibilerin işi yada onunla anlaşamamam bu şirketlede anlaşamayacağım anlamına gelirmi öküz, belki bu şirket tam size göre uyumlu verimli bir çalışma ortamı sen nerden bileceksin ki sığır (bu tiplere çok sinirleniyorum)
5-mülakatlarda sorulan ,saçma sapan sorular, lüzumsuz espiriler ,abuk subuk tavırlar ,minicik şeyleri dideleye dideleye karıştırarak sormalar
6-anca içine girince anlıyorsunuz nasil bir pislik yuvasına düştüğünüzü ama mülakatta şirketi övmelere doyamamalar türlü omurgasızlıklar
7-Boşa umut vermeler olumsuz dönmeye bile tenezzül etmemeler
8-tam saatinde gelmiş olmanıza rağmen boş bir odada 2,5 saat sizinle görüşecek soytarıyı beklemek
9-o formu illa doldurtacaksın dimi millet uzayda bitki yetiştirip koloni kuracak teknolojiye erişti sen hala o boktan başvuru formunu illa
doldurtacaksın iki saat sürecek artik cv ler elektronik ortamda bilgiler resimler hepsi var ama yok paşam o lüzümsuz kağıt illa dolacak bide dolduracak rahat ortam olsa göt kadar koltukta altına dergi verip kucakta doldurmaya çalışmalar eçiş büşüş yazılar
10- ik grup müdürü diye ego manyağı bir tipin gelip size akıl vermesi kişisel başarısızlıklarınızı haddi olmadan yüzünüze vurması
11- çok kurumsal yerler size telefonda maaş söylemez illa gidip yüz yüze konuşacaksın ya kardeşim söyle ne bütçe ayarladıysan maaşımı ödeyemeyecek bir şirkette olabilirsin ben nerden bilicem 40km yer gidersin 2200 TL verirler yol parası içinde
12- birde siz net maaş söylersin biz brüt üzerinden çalışıyoruz diyip yüzünüze bürütünüz şu kadara geliyor banane senin brütünden devlete ödediğin bilmem ne vergisinden zerre umrumda değil memnun değilsen çık git bu ülkede çalışma yemez tabi para tatlı sanki ben sebep oldum o kadar vergi vermene

gibi gibi binlerce iğrenç muamele ile karşılaşabilirsiniz kurumsalı yerlisi yabancısı farketmiyor hepsi böyle tabi böyle olacaklar iş az işsiz çok kimin umrundaki insanlık empati iş arama sürecinin uzadıkça nasil bir karın ağrısına döndüğünü kim anlayacak onu anlayacak kültür insanlık lazim oda ik da yok


baknedicem
(01.07.19)
İk nin ayaga dustugu falan yok da once sunu bilmek lazim insan kaynaklarinin vizyonunu isveren belirler.

Bir isyerinde basvuruda bile krallar gibi agirlanirken , digerinde 15 senelik isyerinizden kimse ile vedalasmadan ayrilmaniz istenir.

Gordugunuz muamele %75 isveren tavri %25 personel insiyatifidir.


Diskirminant
(01.07.19)
Astride yaptiklarini bana da yapmislardi.

Ve is gorusmesine cagirdilar gittim baska bir isten bahsediyorlar, yanlis cagirmislar. En bastaki adamlarina linkedinden sikayet etmistim.


durgunfoton
(01.07.19)

Yüksek lisans bursu nasıl bulunur?

Avrupa'da yüksek lisans bursu veren kuruluşlar nelerdir?alan: ekonomi/uygulamalı matematik
Avrupa'da yüksek lisans bursu veren kuruluşlar nelerdir?
alan: ekonomi/uygulamalı matematik
meldaras
(29.06.19)
(3)

İstanbul üniversitesi başvuru problemi

Seçiniz yazan kısımlardan hiçbir şey seçilemiyor ... (Mezun olunan lisans ve yabancı dil seçilemiyor tıkladığımda hiçbir şey açılmıyor)İlerleyemiyorum ne yapmalıyım?https://www.eksiduyuru.com/files/1561/1561370517.jpg
Seçiniz yazan kısımlardan hiçbir şey seçilemiyor ...
(Mezun olunan lisans ve yabancı dil seçilemiyor tıkladığımda hiçbir şey açılmıyor)
İlerleyemiyorum ne yapmalıyım?

www.eksiduyuru.com
meldaras
(24.06.19)
Başka internet tarayıcılarıyla deneyin.


cosmicstring
(24.06.19)
ilk bölümde mezun olduğun okulu falan yazdığın kısımda, "kullan"ı seçmen gerekiyor. bol şans


euteamo
(24.06.19)
şu anda bilmediğim bir nedenle aksis sitemi chrome ile düzgün çalışmıyor. firefox ya da edge ile deneyin.


(2)

Yüksek Lisans'ta çap yapılabilir mi?

Yapan var mı?
Yapan var mı?
meldaras
(22.06.19)
Üniversitelerin lisansüstü programlar yönetmeliğinde de YÖKün yönetmeliğinde de şu ibare var:

"Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez." (Diğer hükümler, md.6)

www.mevzuat.gov.tr


petrovna
(22.06.19)
çap yalnızca lisansta oluyor diye biliyorum ben.


ezkaza
(22.06.19)
(1)

Banka grup mülakatı

Odeabank MT programı için aradılar, grup mülakatları nasıl geçer ne sorulur?Tavsiyeleriniz var mı?
Odeabank MT programı için aradılar, grup mülakatları nasıl geçer ne sorulur?
Tavsiyeleriniz var mı?
meldaras
(22.06.19)
grup mülakatları insanların birbirini yemeye çalıştığı ortamlardır. adayların kalitesinin önemli olmadığı genelde en iyi konuşan, en güzel olan, en yakışıklı olan ya da işte kim hoşunuza gittiyse onu işe alabilmek için uydurulmuş bir şeydir.
MT olduğuna göre dünyanın en saçma ortamına hazırlıklı olun. liderlik yetenekleri, münazara yetenekleri, topluluğu kontrol edebilme gibi şeyleri test edebilirler.
ortaya bir konu atıp herkesin onun hakkındaki fikirlerini isteyebilirler. tartışırken konuyu en iyi ele alanları işaretlerler.
geyik yani. allah yardımcınız olsun.


ozdek
(22.06.19)
(1)

Akademide "taklit etme" / "replicating"

Örnek veriyorum, Philip Hollanda'da tarım kredi teşviğinin süt performansına etkisini x.y.e.f testleri ve modelleri kullanarak araştırmış ve hakkında makale yazmış.Ben bu içeriğin aynısını farklı örneklem üzerinden, yani, Türkiye'de tarım kredi teşviğinin süt performansına etkisini x.y.e.f. testleri
Örnek veriyorum,
Philip Hollanda'da tarım kredi teşviğinin süt performansına etkisini x.y.e.f testleri ve modelleri kullanarak araştırmış ve hakkında makale yazmış.

Ben bu içeriğin aynısını farklı örneklem üzerinden, yani, Türkiye'de tarım kredi teşviğinin süt performansına etkisini x.y.e.f. testleri ve modellerini kullanarak tartışsam

bir sakıncası olur mu?

Örnekler çoğaltılabilir
meldaras
(22.06.19)
Gelistirilmis bir modeli kendi orneginize uyarlayabilirsiniz. Su alanda bu kisinin gelistirdigi su model uzerinden bilmem neyin incelenmesi diye tartisabilirsiniz.


nax
(22.06.19)
(5)

Klima yerine nitrojenli su ?

1- Klimadan daha efektif çözümler var mı? 2- Isınan hava yükselir mentalitesiyle tavanda sürekli dönecek şekilde atıyorum -120 derecelik çözeltinin sürekli olarak devirdaim yapması, bu şekilde ısınan havayı ve ortamı soğutması fikri sizce nasıl? daha verimli bir çözüm olur mu?
1- Klimadan daha efektif çözümler var mı?
2- Isınan hava yükselir mentalitesiyle tavanda sürekli dönecek şekilde atıyorum -120 derecelik çözeltinin sürekli olarak devirdaim yapması, bu şekilde ısınan havayı ve ortamı soğutması fikri sizce nasıl? daha verimli bir çözüm olur mu?
meldaras
(22.06.19)
taşımak için tanklarına 1000 euro falan diyolar, dolumu hariç.

ali express de var 100-200 dolara ama kargo gümrük girince 1000 euroya gelir zaten. ee ona göre devir daim için sistem de gerekir.

her ne olur bilmem ama çok pahalı olacağı kesin, malum türklirasının durumu, bir çok ekipmana ulaşmak için aşırı zorlanmamız ve yüksek gümrü, vergi ödememiz falan.

sana en net cevabı bu işin mühendisliğini yapanlar verir ama duyuruda varmıdır bilmedim, elini kolunu sallasan mühendise çarpıyor ama yüzde 90ı yazılımcı haahahaha

bkz: yazılımcıların kendini mühendis yerine sayması

ayrıca nitrojenli su olmaz, nitrojen eski bilmem kaç derece, su dediğin normal şartlar altında 0 derecede donar. ortamlarda antifiriz dersin, kim nerden bilcek.


Fodera
(22.06.19)
aslinda soguk suyla sogutan sistemler var. kisisel olarak pahali ama cogul kullanimda inanilmaz ucuza geliyor. bazi avrupa sehirlerinde bir merkezden soguk suyla sogutulan ofis binalari var.

nitrojen filan cok extreme.

apartmanlarada kurulabiliyor bu, klimaya göre %50den fazla enerji tasarrufu sagliyor.


hatta suradan bilgi sahibi olabilirsiniz genel olarak
en.wikipedia.org


bu arada sunu yazmayi unuttum, klima cok enerji kullaniyor ama binalara günes paneli koyularak bu enerjinin bir kismi karsilaniyor, bundan dolayi ofis binalari uzaktan sogutma ile sogutulabilirken evler icin günes paneli ve klima daha efektif olabiliyor, fizibilite yapmak gerekiyor.

ofis binalarinda cati yüzeyi cok fazla olmadigi icin günes paneli cok az elektrik üretebiliyor, evlerde bu daha cok oranlarsak. gerci ofis binalarina cephesel günes paneli koyulabiliyor ama pahali ve cok etkili degil.


o yazın soğutma kışın ısıtma olayına ısı pompası diyolar, mantık olarak suyu yerin 100-200 metre altına kadar indirip çıkartıyolar(mesafe konusunda emin değilim) yüzde 30 ila 50 enerji tasarrufu yapıyormuş ama arkadaşların dediği gibi ek güneş paneli falan da kuruluyodur, 10 senede kendini amorti ediyor abi diye söylemişti yapan bi kaç arkadaş, tabi 12 13 sene önce oldu bu muhabbet ilk defa gelmiş bu sistem türkiyeye.


Fodera
(22.06.19)
(1)

Dergilerin impact factor sıralaması

1-Türkiye'den neden çok az dergi var? (ekonomi/ekonometri)2-Bir makale yazıldığında hangi dergiye gönderileceği nasıl anlaşılır?
1-Türkiye'den neden çok az dergi var? (ekonomi/ekonometri)
2-Bir makale yazıldığında hangi dergiye gönderileceği nasıl anlaşılır?
meldaras
(19.06.19)
Soruyu degistirince benim cevap alakasiz kalmis. Baskasinin isine yarar diye silmiyorum.

1- Neye gore az? Bilimsel calismanin gorece daha yapildigi yerde derginin de az olmasi normal.
2- Makalenin kapsaminin derginin icerigine uygun olmasi onemli. Bununla beraber makalenin orneklem ve analiz gucune gore uygun etki degerli dergi secilir.


--------


Linkte: jcr.clarivate.com?

Ama giris yapmaniz gerekli. Eger spesifik bir dergiye bakacaksaniz ve giris yapamiyorsaniz ben kendi hesabimdan bakip soyleyebilirim.

Mutlaka impact factor'e gore olmasi gerekmiyorsa asagidakilere bakabilirsiniz:

www.scimagojr.com
scholar.google.com


evrim halkasi
(19.06.19)

Yıldız teknik sosyal bilimler enstitüsü (ekonomi)

Bilgisi olan var mı?
Bilgisi olan var mı?
meldaras
(18.06.19)
(7)

Domain name (alan adı) satan sitelerin mantığı nedir?

Kimden alıp da satıyorlar? bu işin mantığı nedir kısaca özetleyebilecek var mı?
Kimden alıp da satıyorlar? bu işin mantığı nedir kısaca özetleyebilecek var mı?
meldaras
(13.06.19)
Com uzantısının asıl üreticisi kim bilmiyorum ama com.tr ın server sağlayıcısı nic.tr dir mesela. Nic.tr yani odtü-bilgi işlem daire başkanlığının sağladığı bu domainlerin satşını yapan firmalar, bu açık domainleri bir emlakçı mantığıyla satıyor. Çünkü sattığı aynı domain farklı bir satıcı tarafından da satılabilir. Aynı ürünü kim satarsa kendi koyduğu komisyonu alıyor gibi düşün.


filipis
(13.06.19)
com.tr alan yetkisi artik odtüde degil.

btk ya devredildi.

www.ntv.com.tr


felismalafatus
(13.06.19)
@felis olabilir, 5 yıl önceki bilgimle yazdım :)


filipis
(13.06.19)
arsa sahibi(bkz: icann) *.com.tr *.org *.xyz gibi alanları kullanıma o açıyor, diğerleride buradan konut satışı yapıyor.


.com.tr
.tr
.co.uk
.de

gibi özel uzantıların dışındaki uzantıların ana sağlayıcısı Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN).

Domain satıcıları ICANN üzerinden satış yapıyor gibi bir şey. Bildiğim kadarıyla bir domain satıcısı (ÖR: GoDaddy) ICANN'dan belli sayıda domain satış hakkı satın alıyor. Kendi sitesi üzerinden satış yapıyor.

Tabii satış demek doğru değil. Aslında kiralama yapılıyor.


himmet dayi
(14.06.19)
interneti amerika kurdugu icin amerikali ICANN belirler kanunlari ve satis / kiralama sartlarini, sonra da 3.partilere izin verir ayak islerini yapsin ve formalite geregi evrak kayitlarini tutsun diye, onlar da bu hammalligin parasini alirlar ama son soz her zaman ICANN denilen Amerikan mafyasinin elindedir.

Bunun bir de IANA olani vardir onlar da IP adreslerini ayni mantikla ve nedenle kontrol ederler.

Elbet bu duzen boyle gitmeyecektir, Amerikanin dunyayi yonetme plani bir tarafinda eninde sonunda patlayacaktir, kimlerin patlamamis ki ? (bkz: sultan süleyman)

Trump gibi embesiller sayesinde sonunun gelmesi de hizlanmistir, amerikanin gudik kisaltmali kurumlarinin otu boku kontrol etmelerinin hepsinin bittigini goremeyiz belki ama Internet diye isim verip, Amerikanet gibi cesmenin basinda deli dumrul misali oturusunun son yillari bence, O tahti monte edip birlikte gomecekler. Bir daha gercekten global bir network olur mu ? veya halka acik olur mu ? bilinmez ama globalizmin ve bildigimiz anlamda internetin sonu geldi.


@point

Bu kadar uzun yaziyi internette yazman cabasi. Yok emperyalizmmis, yok suymus, yok buymus. Adam sistemi getirmis kullandiriyor sana bedava. Hayatimizi bir noktadan baskasina tasimislar biz evde mandalina soyarken.

Bu bahsettiklerinizin sonu gelmiyor, tam tersi iyi günler bunlar.


felismalafatus
(14.06.19)
(3)

Avrupa'dan yüksek lisans kabulu alan var mı?

Merak ettiğim 2 husus mevcut, 1-Kabul aldığınızı belirten e-mail mi atıyorlar?2-Kabul aldığını ispatlayan evrak sunmanız istendiğinde ekran görüntüsü dışında bir şey sunabiliyor musunuz?
Merak ettiğim 2 husus mevcut,
1-Kabul aldığınızı belirten e-mail mi atıyorlar?
2-Kabul aldığını ispatlayan evrak sunmanız istendiğinde ekran görüntüsü dışında bir şey sunabiliyor musunuz?
meldaras
(08.06.19)
ilk e-mail atıyorlar (conditionally accepted diyorlar) sonra sen belgeleri posta ile yolluyorsun, o zaman sana posta ile kabul mektubunu yolluyorlar.


Bana posta yolladılar hep.


skayas
(08.06.19)
Hem maille bile yollasa kabul mektubu pdf halinde gelir herhalde. Çıktı alırsın, mail ekran görüntüsü değil.


skayas
(08.06.19)
(15)

Fenerbahçe şike yaptı mı?

1-CAS'taki dava ve uefa'nın tavrı bu konuda net değil mi?2-Hangi maçlarda şike var ve sizce gerçekten şike yapıldı mı?
1-CAS'taki dava ve uefa'nın tavrı bu konuda net değil mi?
2-Hangi maçlarda şike var ve sizce gerçekten şike yapıldı mı?
meldaras
(07.06.19)
2 evet

Hayir diyenler feto ye atiyor sucu. Hos savcilar vs tirt ama turkiyede adalet yok ki savcilardan soz edilsin. Kanit ariyorsan youtube tapeler ile dolu aziz yildirim ve eksioglu yazarsan gorursun.

Sirf buyuk camia diye dusurmediler.

1 Uefa sike dedi diyelim yaptirim icin Tff beklenir. Lig islerine karismiyor uefa. Tff ne derse ona ok. Uluslararasi ok ama hepsi o.

Ha ne zaman kabul edilir? Trabzona kupasi verildiginde.


baldan kaymak
(07.06.19)
Bence yapmadı.


kaptan memo
(07.06.19)
şike mike yok. Bir önceki yıl cemaatçi Ertuğrul'un Bursası şampiyon yapıldı. Başakşehirin aldığı desteğin bir milyonu katı bunlara verildi. Anadolu'dan şampiyon çıkıyor diye 0-6 yaş hareketler yapan başkanlar, siyasiler gördük. Sonraki yıl fb, tüm ligi tek tek sıradan geçirdi. Üstüne de M ali aydınlar başkan olunca bi kesim kudurdu. Ne hükümete, ne cemaate teslim olmadığı için kumpas kuruldu. Sevin sevmeyin adam AKP'nin adamına işinize bakın, siyasete girmeyin hergün şehit haberi geliyor diyor www.dailymotion.com Bu lafları söylebilecek camia yok. Adnan Polat ıslıklama olayından sonra 20 milyon gsli akp ye verdi diyen bir organizma, aradaki fark anlatılacak gibi değil


speedy
(07.06.19)
son haftalarda kaybettikleri sampiyonluklar dolayisiyla travma icindeydi camia. aziz yildirim bir daha benzerini yasamak istememis, arka planda ayarlamalar yapmis. bu ayarlamalari feto yapmadi bizzat aziz yildirim fenerbahce elemanlarina yaptirdi, feto de yakaladi. usulsuz yakaladi diye aklandi fenerbahce. yoksa sike yapmadi denmiyor. tek bir sporcunun aklinin karistirilmasi bile zaten donulmez hasar verir.

fenerbahce sike yapmistir. yapmamis olsa da o maclari kazanirdi muhtemelen ama aziz yildirim takim emegine guvenmemis, yazik etmis, kendini de feneri de bitirmis.

youtu.be


iyi dedi
(07.06.19)
başkanının bile itiraf ettiği şikeyi reddediyorlar.
akp'den beter bu fenerliler.


tchuck
(07.06.19)
Yaptı.


Elduinnnn
(07.06.19)
Ergenekonlar, Balyozlar olurken Fb imalı imalı her seferinde cumhuriyetin yıkılmayan kalesiyiz diye basın açıklamalarında laf çarpıyordu cemaate. Gs'yi zaten kucağına oturtmuştu cemaat, bjk'nin hali içler acısı, taraftarı medya gücü sınırlı. Fb'ye nufus etmek istediler, edemeyince bu kumpası kurdular. Trnin en büyük sivil toplum örgütü sonuçta. Adamlar genelkurmay başkanını içeri almış, Aziz'i mi içeri alamayacak. Kumpas değil diyen varsa fb biraz fazla sert yendiği içindir. FB 1 şampiyonluğu 10 şampiyonluk gibidir, acısı kolay kolay geçmez. GS şampiyon olduğu bu sene 2 günde unutuldu geçti işte, Muslera uçan tekmeler atıyor, kontrolsüz çıkışlar yapıyor bir sezonda 6-7 kırmızısı garanti kimse bir şey diyor mu, unutulup geçiyor. Ama fb desen ANELKO ELLO GOOL ATTI diyen tipler var, dediğim gibi fb şampiyonlukların yenilgisi, acısı kolay kolay geçmez.


freedonia
(07.06.19)
yaptı.

o şimdi kumpas kumpas diye ağlayanlar, şike tapelerinin içeriğine itiraz etmemiştiler zaten. dinlemelerin usulsüzlüğüne itiraz etmişlerdi.

mahkemede sturm graz - galatasaray maçının kasedini izletip kendi yaptığı telefon konuşmasını açıklayamayan bir başkan.

yaptı.

delillerin hukuki değer taşıyıp taşımaması (toplanma açısından) ayrı bir konudur. delillerin içeriği (tapelerdeki insanların da itiraz etmediği) ayrı bir konudur.


levpontryagin
(07.06.19)
1-uefa kadar g**ü başı ayrı oynayan kurum yok. tam ortaya laf atıp ortadan kaybolan yavşak karakteri. 2011deki dinamo zagreb-olympique lyon maçı varken şike diye tutturan bir kurum bu.
2-tff de şike yapmayan klüp yok ki. fenerbahçe de bjk, gs, ve ts kadar şike yaptı. hatır şikelerinin teşvik primlerinin ise haddi hesabı yok. ancak fb nin 2007den sonra şike yapması için bir gerekçe de yoktu. 2011de fb türkiyede mali ve kadro açısından açık ara en güçlü takımdı. 3 temmuz davası ise gsli savcının (zekeriya öz) açıp devam ettirdiği bir soruşturma için uefanın gönderdiği ve gs yönetim kurulu üyeleri (lutfi arıboğan, ilhan helvacı ve ebru köksal) tarafından karşılanan görevlinin gazete manşetlerine dayanarak hazırladığı bir dosya ile uefa gündemine taşındı.
kısaca şike yapan bir takımın şike yapmadığı sezonlar için ceza aldığı bir süreç oldu.


tururo
(07.06.19)
dünya düzcüler mi daha sorunlu yoksa şike yok diyenler mi kestiremiyorum.
adamların zaten şike yapmadık diye bir iddiaları yok.
dava süreci ile ilgili itirazları var.


Poree1932
(07.06.19)
Yaptığını herkes biliyor, tartışmaya bile gerek yok. Kumpas kısmı, sadece fenerin şikesinin ortaya çıkarılmış olması. Her takım şike yapıyor demek değil bu ama.


ssiradanbirigibi
(07.06.19)
evet yaptı. yapmadı diyen fenerli zaten. o zamanlarda neden böyle şeyleri halının altına sürüyoruz diyordu demirkol. süpürüldü işte.

klasik mağdur edebiyatı. aziz yıldırım şampiyon olamasaydı koltuğundan olacaktı.

şimdi başarısız fener başarısızlığını bizim 28 şampiyonlugumuz var diyerek örtbas etmeye çalışıyor işte.

para toplamak için gs maçında kara leke filan diyorlardı.


koela
(07.06.19)
Olay şu: mesela İran'ı kimse sevmiyor değil mi? Ne müslümanlara yaranabiliyor ne batıya. Bu İran'a çatmak için bahane arıyorlar. Diyorlarki: bilimadamları, uzmanlar, profesörler inceleme yaptık, raporlar hazırladık geçen yıl şu kadar sera gazı salmışsın atmosfere, küresel ısınmanın sebebi sensin, seni yargılayacağız, delilimiz, raporumuz hepsi hazır. İran da diyor ki dalga mı geçiyorsunuz Çin, ABD, Rusya varken sera gazı benim neyime? Sonrasında CNN'de, Reuters, EL Cezire'de çarçaf çarşaf İran'ın sera gazı raporları yayınlanıyor, İran şeytanlaştırılıyor nükleer bomba da üretiyordu bilmemne diye abarttıkça abartılıyor ve senden bunu inanmanı istiyorlar. Mesele kısaca bu.


Yapıp yapmaması mühim değil. Çünkü yapmayan takım yoktur. Hepsinin kayıtları vardır. Fenerbahçe ve aziz yıldırımın başını yakmak istediler ortaya çıkardılar. Bunlar fillerin tepişmesi ve doğal. Doğal olmayan iki yüzlü ve beyin yetmezlikli durum ise fenerliler dışındaki herkesin kendi takımı şike yapmadı gibi konuşması.


''Yapmadı'' demek saçma sapan bir şey. Fenerbahçe taraftarının söylediği şeylerin bir kısmı doğru. Özellikle ''Türkiye ligi temiz değil, bizi şike ile suçlayan Trabzonspor dünya üzerinde ismi Wikileaks'te geçen tek futbol kulübü'' vs. söylemlerinde kimse yalan söylüyorsun diyemez. Fakat nasıl şike yok diyebiliyorsunuz aga ben anlamıyorum gerçekten. Evet ortada saçma sapan, karikatürize iddialar vardı, Emenike'nin para sayma görünteleri vs. gibi. Fakat ''sürülen tarlarlar'' vb. bir ton ses kaydı da çıktı ve hiçbiri reddedilmedi. Evet ortada bir kumpas var. Aynı 17-25 Aralık kumpas olduğu gibi bu olayın da ortaya çıkartılma şekli kumpas. Fakat ses kayıtları hiçbir şekilde reddedilmedi. Bildiğin büyük takım düşürülmesin diye saçma sapan bir çaba gösterilip üzeri örtüldü ''şike sahaya yansımadı'' gibi salakça bir gerekçeyle.

Fenerbahçeliler de zaten ''ses kayıtları montaj'', ''tamamı iftira'' ya da ''bahsedilen tarla gerçekten tarla'' vb. şeyler söyleyerek reddedemiyorlar iddiaları. Bütün karşı çıkışlar ''kumpas'' söylemi üzerinden. Olay çok basit. Sizin bir düşmanınız var ve sevgilinizle sizi ayırarak sizden intikam almak istiyor. Bu yüzden bir suç ortağı buluyor, bir şekilde sizi kandırıp sevgilinizi aldatmanız için kur yapıyor, ilgi gösteriyor. Sonra siz de bu yemi yutup sevgilinizi o kişiyle aldatıyorsunuz. Düşmanınız da öpüşürken fotoğrafınızı çekip sevgilinize mail atıyor. Olay kumpas mı ? Evet. Sevgilinizi aldattınız mı ? Evet. Bu kadar basit.


evandro roncatto
(07.06.19)
(1)

Bir ekşi kullancısına ulaşmak istiyorum

`istegidiyorumyolayrilmis` isimli yazara ulaşabilecek var mı küçük bir sorum olacak kendisine, çok teşekkürler
istegidiyorumyolayrilmis isimli yazara ulaşabilecek var mı küçük bir sorum olacak kendisine, çok teşekkürler
meldaras
(06.06.19)
Kendisine ilettim. İletişim için mesaj atın dönüş olunca bildireyim


lekesiz zihin
(06.06.19)
(25)

Sizce de erkekler biyolojik olarak üstün değil mi?

Liseden güzel bildiğimiz kızlara denk geliyorum yaşlanmışlar, kırışmalar başlamış, o canlılık, tazelik, çekicilik gitmiş... Halbuki biz erkeklerde böyle bir problem yok yaşlandıkça bir şey kaybetmiyoruz aksine kazanıyoruz, yahut cinsel açıdan daima aktifiz... Doğanın eşit davranmadığını düşünüyorum
Liseden güzel bildiğimiz kızlara denk geliyorum yaşlanmışlar, kırışmalar başlamış, o canlılık, tazelik, çekicilik gitmiş... Halbuki biz erkeklerde böyle bir problem yok yaşlandıkça bir şey kaybetmiyoruz aksine kazanıyoruz, yahut cinsel açıdan daima aktifiz... Doğanın eşit davranmadığını düşünüyorum ve kadınlar için üzülüyorum.
meldaras
(05.06.19)
alakası yok. erkekler makyaj yapmadığı için bu kadar çabuk yaşlanıp solmuyorlar. kızlar ne beslenmesine dikkat ediyor ne cildine. bulduğunu sürüyor suratına derken 30’da gidiyor haliyle.


dismainpula
(05.06.19)
öyle tabii ki.


Elduinnnn
(05.06.19)
Bence hayır, ama öyle gozukmesinin ya da algilanmasinin sebeplerinden biri; kadınların kendilerinden daha güçlü birine ihtiyaç duyup onu oluşturmaya çalışması olabilir; tabi bu dediğim sadece birlikte yaşlanan ve dediğiniz kiyaslamanin yapılabildiği çiftler icin geçerli.


dafaisss
(05.06.19)
biyolojik olarak farklılar, ama üstün değiller.
üstünlük kırışıkla, saçla ölçülecek bir şey değil.
ona bakılırsa kadınlar doğum yapıyor, bundan daha büyük biyolojik üstünlük mü var?

ayrıca erkekler cinsel açıdan nasıl daima aktif anlamadım.
özellikle yeni nesil hap desteği olmadan şuradan şuraya gidemiyor neredeyse.
normalde erkek de kadın da cinsel açıdan ölünceye kadar aktif kalabiliyor, ama erkeğin "mekanizması" belli yaştan sonra bozulmaya ya da teklemeye daha müsait.

doğa tabii ki eşit davranmamış.
eşit olsa aynı olurduk.
aynı değiliz, ama bir şekilde birbirimizi tamamlıyoruz.
kadını kadın, erkeği erkek yapan zaten aradaki farklar.


blatta hiberna
(05.06.19)
evet, bilimsel bir fact bu.


ateistanbul
(05.06.19)
Erkekler ortalamada kendine daha iyi bakıyor türkiye'de. Düzenli ve disiplinli spor işi kadınlarda nispeten daha az. Buna bağlıyorum.


kesinlikle üstün.


bonanza
(05.06.19)
degil, kadinlar daha ustun, dogurgan bir kere, sadece dogurganligin altyapisi geregince dahi sistematik olarak daha sofistike ve ustun ve de uzun omurluler, dayaniklilar.


Ahahaha.

Benim akranlarım 18'ine bastığı anda saçını boyatma meraklısı, makyaj düşkünü olmadığı için bu kategoriye girmiyorlar.
18'inden itibaren aktif bir şekilde spor yapıyor çoğu. Tarz olarak da spor giyinmeyi sevdiğimizden genelde biryere gidildiğinde kimlik göstermemiz isteniyor. Sırf eğlencesine, yolda önümüze çıktı diye sex shop'a girdik bir gün. Satış temcilcisi gelip "Sizin yaşınıza uygun değil burası. Kusura bakmayın, sizi dışarı almak zorundayım!" dediğinde kimlikleri çıkarıp 30 yaşında olduğumuzu gösterince baya şaşırmıştı. :D

Cinsellik demişsin ama erkekler yaş aldıkça ereksiyon problemi gibi sorunlar yaşarken bir kadın kısır da olsa cinsel ilişkiden zevk alabilir.

Bir çalışmaya göre insan vücudundaki en güçlü kas rahim kasıymış. Doğum esnasında santimetre kare başına gördüğü baskıyla kesinlikle yırtılmayıp, deforme olmayıp içinden yaklaşık 3 kg'luk canlı geçişine dayanabiliyor. Kolay değil. Benzer bir sistem sadece pitonlarda falan var, koca koca keçileri yutabiliyorlar bu sistemle. :D

Sürmenaj dedikleri strese dayalı bazı psikolojik rahatsızlıklara bile erkekler daha fazla maruz kalıyormuş. Kadınlarda multi-tasking gelişmiş olduğundan tınlamıyor bile o.

Sporculara bakınca kadınlar rekorları yıkmaya daha yatkın değiller belki ama dayanıklıkları daha fazla. Aynı sporla uğraşan sporcuları düşünürsek, kadınların uzun vadede daha az sakatlık yaşadıkları doğru. Ha fiziksel olarak, kas gücü olarak daha güçlü oluyorlar dersen ona eyvallah. 1.90'lık adam da 1.60'lık kadından daha fazla ağırlık kaldırabilsin bir zahmet.


chitosan
(06.06.19)
Çok doğru. Bir erkek 70 yaşında bile baba olabilir ama bir kadın 30’undan sonra istese bile hamile kalamaz çoğu zaman, doğurganlığını yitirir. Erkek olmadan kadın doğal veya yapay yollardan hamile bile kalamaz. Onun için evlenirken genç kadınlarla evlenmek lazım. En az 10 yaş fark şart çünkü çabuk çöküyorlar. Her konuda erkeğe muhtaçtırlar ve erkekten geridedirler. Erkekler hem fiziksel hem mental hem de biyolojik açıdan kadından epey üstünlerdir.


'
(06.06.19)
Kadınlar 30undan sonra istese bile hamile kalamaz demek biraz saçma olmuş. Ama fiziksel görünüm olarak erkekler açık ara avantajlı. Kadınların ciltleri erkenden çökmeye başlıyor. Makyaj yapıp yapmamakla bir ilgisi yok.


synesthesia
(06.06.19)
Erkekler üstün değil ama kadın olmak çok daha zor bence. Her ay regl olmak, hamile kalmak, doğum yapmak, makyaj vs durmadan kendi bakımıyla uğraşmak ve dünyada çoğu toplumda ikinci sınıf insan olmak gibi pek çok zorlukla yüzleşiyorlar. Kadın olmak istemezdim açikçası, benim gibi üşengeç biri uğraşamazdı bunlarla. Kadınlara saygım büyük bu yüzden.

Onun dışında kadınlar ya da erkekler üstün değil. Denk cinsiyetler olduğumuzu düşünüyorum


nundu
(06.06.19)
eveet. erkekler bırak üstün olmayı insan bile değil, adeta birer orospu çocuğudur'cular geldiğine göre cevabımızı verelim. biyolojik olarak kadınlar üstün deyip geç. deliyle uğraşılmaz bro.


Tears of Devil
(06.06.19)
tabii ki üstün ama dediklerinden dolayı değil. hepimiz temelde bir hayvanız.

doğaya çırılçıplak 30 yaşında bir adamı koy ve 30 yaşında bir kadını koy. biyolojik üstünlük sayesinde adam çok daha uzun yaşayacaktır. erkekler daha güçlü, daha savaşçı.

ha ama modern günümüz dünyasında? erkekler de artık pis koku alınca midesi bulanan canlılara döndü. şimdi herkes eşit diyebiliriz.


KAdın ve erkekler farklı belli konularda kadınlar daha güçlü ve dayanıklı bazılarında ise erkekler. Doğurma örneği verilmiş. Bu kadının üstünlüğü evet ama aynı zamanda bu süreç kadının vücudunun (memeler vs.) daha çabuk diriliğini yitirmesine sebep oluyor. Yine benzer sebeple biliyoruz ki eğer kadının memeleri daha büyükse yerçekimi onu daha fazla etkiliyor. Bu biyolojik üstünlüğü getirmez ama bir gerçek. Hormonal seviye olarak cinsel aktivite kısmı doğru olabilir, ama kırışıklıklar vs. aslında erkekler için de geçerli (kadınlar makyajı abartmamışlarsa). Burada daha çok sosyal algılar devreye giriyor. Kadının kırışıklığı olduğu zaman "oooo" erkekteki kırışıklığa bakan yok. Ya da erkeğin saçının dökülmesi gayet normal, kadının başına geldiği zaman yüzüne bakan olmuyor. Bütün bunlar daha çok sosyal ayrıştırmalar gibi geliyor bana.


SiyamkedisiZorro
(06.06.19)
Kesinlikle üstün. Bak mesela şurada muhtemelen 1.50 boyunda ve kendini övmekten bi hal olmuş bi arkadaş var, gluteus maximus’tan sallamış durmuş. Böyle boş boş sallar bunlar. Bu bile kanıtı erkeğin üstün olduğunun.

Vücuttaki en güçlü kas rahim kasıymış. Lol. www.loc.gov

Kime göre, neye göre? Ömründe 1-2 kez kullanacağı kası övüp manipülasyon yapıyo. Hayır bi de bu kas her kadında var. Özel bi şekilde geliştirmen de pek mümkün değil.

O kasın vücuttaki en güçlü kas olduğunu söyleyen çalışmayı okumak isterdim. Varsa tabii. Kasları neye göre kıyaslamış, görmek iyi olur.

Dilden bahsetse anlarım. Bu çeneyle yaşamak kolaylaşıyo diye. Lol.

Multitasking falan demiş bi de. Hahahha
Şu karikatür geldi aklıma: encrypted-tbn0.gstatic.com

Bir kadının vücudu, bir erkeğin vücudundan her zaman daha az gelişmiştir kardeşim. Biyolojik olarak bu böyle. Böyle olmasaydı zaten dünyayı kadınlar yönetiyo olurdu. Biyolojik olarak güçlü olan her yerde güçlü olur. Karmaşık bi şey yok. Beyin gücü pek bi şey ifade etmez, ki onda da üstün değiller.


(s)AINT
(06.06.19)
biyolojik olarak yaklaşmaya çalıştığın bir durumu, çağın insan yaratısı değerleriyle sorguluyorsun.

doğadaki canlıların nihai amacı önce varolmak, ardından da türlerinin devamını getirmek.

bir kadın anne olduğunda onda çocuğu için varolan enerjinin kırıntısı dahi erkekler olarak bizde yok. doğa nasıl bir güdüyle teşvik ediyorsa, anne çocuğun doğduğu ilk senelerde neredeyse hiç uyumuyor. dışarıdan bakıldığında buna nasıl dayanıyor diyorsunuz ama o halinden çok çok memnun. inanılmaz bir tatmin duygusu da cabası.

bunları şunun için yazdım, bir erkek için cinsel birleşme hayattan şüphesiz en çok haz alacağı anlar ve bütün bir hayatı bu perspektiften değerlendirmesi normal. mesela senin değerlendirmen tamamen bunun üzerine kurulu.

ama cinsel birleşmeden bu kadar zevk almamız bile doğanın tamamen bizi çocuk yapmaya teşvik etmesi için olan bir dürtüsü. anne olmuş bir kadının hissettiği tatmin duygusunu, hazzı ve getirdiklerini bir erkek hiçbir zaman hissedemez(herhalde:)). babalık aynı şey değil mesela. baba, baba olduğunu çocuğuna alışarak öğreniyor.

zaten bu bahsettiğim tatmin duygusundan ötürü kadınlardan erkekler kadar çok sanatçı-şair-müzisyen çıkmıyor. bence bu da kadınların, erkeklere nazaran olan bir biyolojik üstünlüğü.

(herkes erkeklerin üstünlüğünü yazmış, ben de ömrümde ilk kez bir meriç'lik bir berkecan'lık yapıp kadınları öveyim dedim.. :))


makbur
(06.06.19)
kadınlar erkeklerden uzun yaşıyor. en az 10 yıl atar. kel kalmıyorlar (istisnalar kaideyi bozmaz) ve ölene kadar cinsellikleri devam ediyor. spor yapan kendine bakan kadın 70'inde bile taş oluyor (bkz: ajda pekkan) (bkz: nebahat çehre) (bkz: ben) :)


naksidil
(06.06.19)
Hahahahaha önce bi 20 yaşınızda orgazm olun da, 50’ye gelince düşünürsünüz. Lol.

Orgazmda da erkek önde. Bi erkek 50 yaşına gelene kadar milyar kere orgazm olur. Kadın en iyi ihtimalle binlerce kez falan olabilir. Bizimki basit, sonuç odaklı.


(s)AINT
(06.06.19)
her iki tarafın kendisine göre avantajları, dezavantajları var. bir taraf daha üstün demek saçma bence.

erkekte saç dökülmesi var, kadında yaş aldıkça güzelliğin biraz daha düşmesi var.böyle dezavantajlar mesela, avantajları da var iki tarafın da kendine göre.


Neill
(06.06.19)
@chitosan
uzun uzun yazmışsın ama bu saçma sapan yanlış cümle beynimi yaktı. bu ne cahillik arkadaş

"Cinsellik demişsin ama erkekler yaş aldıkça ereksiyon problemi gibi sorunlar yaşarken bir kadın kısır da olsa cinsel ilişkiden zevk alabilir. "

erkekleri eleştiricez diye saçmalıyorsunuz. kısır kadın cinsel ilişkiden zevk alıyor da kısır erkek cinsel ilişkiden zevk almıyor mu yani? ereksiyon problemi ile kısırlığın ne alakası var. atıp tuttugunuz konularda bu kadar bilgisizsiniz işte


dafuq
(06.06.19)
Chitosan’a fatality çekmek amacıyla ekliyorum:

“Sporculara bakınca kadınlar rekorları yıkmaya daha yatkın değiller belki ama dayanıklıkları daha fazla. Aynı sporla uğraşan sporcuları düşünürsek, kadınların uzun vadede daha az sakatlık yaşadıkları doğru. Ha fiziksel olarak, kas gücü olarak daha güçlü oluyorlar dersen ona eyvallah. 1.90'lık adam da 1.60'lık kadından daha fazla ağırlık kaldırabilsin bir zahmet.”

Demiş. Saçmalık. Yanlış yorumlamış.

Bak burada ne diyo:

“Fizyolojik açıdan egzersize uyum sağlama ve performansta ulaşılan düzey bakımından kadın ve erkek arasında farklar bulunmaktadır. Vücut yağ oranı erkeklerde, kadınlardan daha düşüktür. Oksijen kullanma kapasitesi kadınlarda erkeklerden daha düşüktür. Kadınlarda eklem ve bağ yapıları daha incedir. Bu incelik esneklik özelliğinin kadınlarda, erkeklerden daha fazla olmasını getirir. Kadınlar erkeklerden daha az terleyerek, daha az su kaybına uğramaktadır. Genellikle kadınlar kendi fizyolojik sınırlarını erkeklerin yaptığı gibi sonuna kadar zorlamazlar. Yani psikolojik sınır ile fizyolojik sınır arasındaki uçurum veya fark kadınlarda erkeklerden daha büyüktür. Yapılan araştırmalarda kadınlarda spor yaralanmaları ve oranları erkeklere oranla daha düşük görülmektedir. Dolayısıyla cinsiyet sakatlanma riski açısından kadınlar lehine görülmektedir. İşte bu nedenlerden ötürü, kadınlar spor alanlarında erkeklerden daha az risk alırlar. “

Özetle, kadınlar fiziksel sınırlarını zorlamadıkları için daha az sakatlanırlar. Olayın üstünlükle alakası yok. Kadınların esneklik özelliği daha fazla olsa da, daha az sakatlanmalarındaki temel sebep sınırları zorlamadan spor yapmalarıdır.

Bu mantık şununla birebir aynı: “kadınlar daha üstün, çünkü şehit sayısı erkeklerden daha az”

Savaşmıyosun ki şehit veresin babacım. Lol.

Ayrıca boy veya kiloyla da ağırlık kaldırmanın alakası yok. 1.50 boyundaki adam da 1.90 boyundaki kadından kat kat daha fazla ağırlık kaldırır zaten. 1.90-1.60 alakasını da anlamadım.

Kaynak: www.mtsivas.com

Son olarak da şu makaleyi paylaşarak kapağı iyice sıkıyorum ki arkadaşın gazı kaçmasın: www.health.harvard.edu


(s)AINT
(06.06.19)
20 yaşındakiyle evlenip mutlu olmak istiyor ama 20 yaşındayken orgazm olabil diyor fakat bunu da kendini dakikasında bırakmamaktan geçtiğini bilmiyor. Hele bir tutabil de bak 20 de nasıl orgazm oluyor. Zaten siz yapamayınca kendi orgazmımızı kendimiz yapıyoruz bu da üstünlük sayılıyor mu :)

Yine beyin yakan tespit var ahaha spermi olmasa ben yapayla üreyemezmişim e sen nerede dölleyeceksin spermini çok üstün cins lol

Karar: üstünlük falan yok bir sürü saçma şeyinizle kabul ettik siz erkekleri.


“Zaten siz yapamayınca kendi orgazmımızı kendimiz yapıyoruz bu da üstünlük sayılıyor mu :)”

Sayılmıyo, biz o konuda da üstünüz.

Orgazm olabilmeniz için seks süresinin illa yarım saat olması gerekmiyor. Olan 5 dakikada da olur, olamayan 45 dakikada da olamaz. Sorun kafanızda. Lol

20 yaşında biriyle evlenmek istediğimi nereden çıkardı anlamadım


(s)AINT
(07.06.19)
yazılanların bu kadar yüzeysel olması üzücü.

bence bu biraz üstünlüğü ne olarak algıladığınıza göre değişir.

mesele orgazmsa, kadın biyolojik olarak daha uzun süre, daha "sağlam" ve üst üste orgazm olma yeteneğine ve kapasitesine sahip.
birey olarak kadınların bunu kullanıp kullanamamaları onları bağlar, sonuçta doğa bu özelliği veya avantaj derseniz avantajı vermiş.

erkeğin ikincisini yaşaması için en azından birkaç dakika ara vermesi gerekiyor ve bir gecede 4-5 kere orgazm yaşamak kadın için olağan bir şeyken, erkeği çok tüketiyor doğal olarak.

diğer yandan evet, ormanda erkek daha uzun süre hayatta kalabilir.

ya da fiziksel güçten bahsediyorsak, evet erkek daha güçlüdür.
ama kadın bazı şeylere karşı daha dayanıklıdır.
bunu açıklayan en iyi şey doğum yapmak olduğu için o örneği vermiştim.
sonuçta bir denklik ve birbirini tamamlama olayı var.

ormanda ya da vahşi doğada erkeğin daha becerikli ve fiziksel açıdan üstün olması zaten kadın için de gerekli bir şey.
erkek o işleri becerebilecek ki, kadın da bir köşede doğursun, yavrusuna baksın falan filan.

yani tek tek başlıklar altında incelemek kimseye bir şey kazandırmıyor.
farklıyız işte.
rahim kasını doğururken kullanıyor olabilirsin, ama rahmi hayatının neredeyse üçte ikisi boyunca her ay onu kullanmak üzere hazırlıyorsun.

bunun dışında çocuğu olan kadınla çocuğu olmayan kadın bile aynı şekilde yaşlanmıyor çoğu zaman.

yani bu kadar bireysel faktörün ve farklı kategorinin toplandığı bir alanda bunu genel olarak tartışmak saçma sapan tespitler ve çocukça yaklaşımlardan başka bir şeyi ortaya koyamıyor maalesef.
elmalar ve armutlar diyelim.


blatta hiberna
(07.06.19)
(2)

Kavacık köprüsü'nü iyi bilen?

Sağ olsun arkadaşlar Celal Aras Anadolu Lisesine nasıl gidileceğini sorduğum duyuruma (https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1359935/celal-aras-anadolu-lisesi-beykoz) çok detaylı yanıt vermişler. Fakat Kavacık köprüsü durağında hiç inmedim ve dışarıdan gördüğüm kadarıyla çok `karmaşık` görünüyor.Özetle,
Sağ olsun arkadaşlar Celal Aras Anadolu Lisesine nasıl gidileceğini sorduğum duyuruma (www.eksiduyuru.com) çok detaylı yanıt vermişler. Fakat Kavacık köprüsü durağında hiç inmedim ve dışarıdan gördüğüm kadarıyla çok karmaşık görünüyor.

Özetle, ilgili durakta inip (Ümraniyeden geliyorum) Rüzgarlıbahçe mahallesine geçmem için hangi yönden devam etmem gerekiyor? Üst geçit çok uzak mı?

bit.ly
meldaras
(04.06.19)
Durakta indin. Durağın arkasında yeşillik bi yol var. Bu yola girmek için durağın arkasında sol taraftaki merdivenlerden girip direkt ilerlemen gerekiyor. Bu yeşil yol bitince sola dönüp direkt ilerlersen Rüzgarlıbahçe mahallesindesin. Bunu Avrupa yakasından gittiğini düşünerek söyledim. Anadolu'dan giderken diğer insanları takip et. Anadolu sigorta binasını göreceksin sağında, ora rüzgarlıbahçe mahallesi işte.


mg3929
(04.06.19)
aslında çok kolay. indiğin durağın arkasından devam eden patika yolu yürüceksin. zaten üst geçiti görürsün orda. üst geçitin oraya geldiğinde sağa dönüp yukarı devam ediceksin. anadolu sigorta binası sağda kalıcak sen yürürken. dümdüz yukarı doğru meydana çıkıcaksın. referans olsun diye söylüyorum, aksa binası var mesela yine yolun sağında. meydana geldiğinde sağ tarafında dacia'nın binası var, otogar var. otogara sırtını verip ortadaki çemberin karşısına geçiceksin. liseyi görürsün zaten. önünde tanzim çadırı da var. bunlar hep referans :)


spirit crusher
(04.06.19)
(3)

Celal Aras Anadolu Lisesi (Beykoz)

Çekmeköy-Madenler'den bu okula ulaşmam gerekiyor (pazar günü)522ST ile kavacık köprüsüne gelsem oradan nasıl gidebilirim? (sadece iett kullanabilirim)Çok teşekkürler
Çekmeköy-Madenler'den bu okula ulaşmam gerekiyor (pazar günü)
522ST ile kavacık köprüsüne gelsem oradan nasıl gidebilirim?

(sadece iett kullanabilirim)

Çok teşekkürler
meldaras
(02.06.19)
bit.ly (yandex haritalar)
bit.ly (rotanın ekran görüntüsü)


üst geçitin oraya doğru gidip istersen minibüse istersen de herhangi bir otobüse binip yukarı dogru çıkacaksın. yürüyerek gitmek istersen de yaklaşık dokuz on dakika.


kavacık köprüsü durağında inince 10 dakikalık yürüme mesafesinde.

yukarıdaki harita görüntüsü kavacık köprüsü durağının kozyatağı yönü olanı. senin yürüyeceğin yol biraz daha kısa.


spirit crusher
(02.06.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.