Giriş
(5)

64gb iPhone xs yeterli mi?

Yeni telefon almam gerekiyor. Samsung a71 almayı düşünüyorum ama kamera benim için çok önemli, Samsunga bu konuda güvenemedim.Kendimi biraz zorlayıp iPhone xs alayım diyorum. 64gb uzun vadede yeterli olur mu? iPhone 6s kullanıyorum 16gb ve şu an güncelleme yapamıyorum yer olmadığı için. iPhone xs il
Yeni telefon almam gerekiyor. Samsung a71 almayı düşünüyorum ama kamera benim için çok önemli, Samsunga bu konuda güvenemedim.

Kendimi biraz zorlayıp iPhone xs alayım diyorum. 64gb uzun vadede yeterli olur mu? iPhone 6s kullanıyorum 16gb ve şu an güncelleme yapamıyorum yer olmadığı için. iPhone xs ile böyle bir problem Yaşar mıyım? Bir de en son iPhone modelini almayıp şu an xs almak enayilik mi? Bütçeyi biraz zorlamaya değer mi? 5 sene kullanmak istiyorum minimum.
mg3929
(5 saat)
yeter bence. 4k videolara abanmadığın sürece.
xs mantıklı 6000 tl şu an. baya talep görüyor. stoklar bitmeden al çünkü üretilmiyor.


jelly bear
(5 saat)
Bence yetmez. 2.5 senedir falan iPhone kullanıyorum, 92 GB dolu şu an. Doğru dürüst video falan da çekmiyorum yani.


noluyo yaa
(5 saat)
64 GB 6s bana yetiyor şimdilik. Fotoğrafları, videoları senede 1-2 kere harddiske yedekliyorum, telefonda pek tutmuyorum. Müzik onlie dinliyorum. Şu an telefonda ~500 fotoğraf, 15 video, 65 uygulama varmış, 30 gb'a yakın boş yer var.


kobuzchu kiz
(4 saat)
telefon kullanma alışkanlığına göre değişir. 3-4 yıldır aynı 64 gb telefonu kullanıyorum. telefonun 35 gb'ı boş duruyor. telefonu oyunla ve videoyla doldurmayacaksan rahat yetmesi lazım.


sir gawain
(4 saat)
İstersen 5900 e sıfır garantili verebilirim.


(1)

Android hakkında

Şu an iPhone kullanıyorum. Androide geçmeyi düşünüyorum. Android ve iPhone emojileri farklı. Örneği Samsung a70 alsam, instagram postunun altına emojili bir açıklama yapıp yüklesem, iPhone kullanan biri o emojileri iPhonedaki gibi mi görür yoksa androidin baya kalitesiz duran emojileri gibi mi görür
Şu an iPhone kullanıyorum. Androide geçmeyi düşünüyorum. Android ve iPhone emojileri farklı. Örneği Samsung a70 alsam, instagram postunun altına emojili bir açıklama yapıp yüklesem, iPhone kullanan biri o emojileri iPhonedaki gibi mi görür yoksa androidin baya kalitesiz duran emojileri gibi mi görür? Ya da ben yanlış mı biliyorum? android ve iPhoneda emojileri aynı mı bire bir?
mg3929
(23 saat)
Emojiler aynı, resmedilişleri farklı. Font gibi düşünebilirsin. İkisinde de aynı şeyi yazıyorsun ama biri Arial diğeri Times News Roman.
Emojiye bakılan alet hangisiyse o aletteki gibi görünür emoji.


(2)

samsung a51 vs a70 vs Huawei P30

a51 ve a70 hemen hemen aynı fiyatta. Kamera benim için önemli hem selfie hem arka kamera. şarjı da 1 gün götürürse iyi olur. bütçem max3000 diyorum ama çok fark edecekse 4000'i de zorlarım.Bu şartlarda bunların hangisini almalıyım? iphone 6s kullanıyorum şu an, bunların kamerası 6s'ten iyi midir?
a51 ve a70 hemen hemen aynı fiyatta. Kamera benim için önemli hem selfie hem arka kamera. şarjı da 1 gün götürürse iyi olur. bütçem max3000 diyorum ama çok fark edecekse 4000'i de zorlarım.

Bu şartlarda bunların hangisini almalıyım? iphone 6s kullanıyorum şu an, bunların kamerası 6s'ten iyi midir?
mg3929
(25.02.20)
yeni a71 şu an 3500 civarı biraz bekle 3000e düşer

a51 3000 küsürden çıkmıştı 2400 e kadar düştü şu an 2600 oldu


freebird5406_2
(25.02.20)
kamera önemli diyorsan Huawei tek geçerim.

samsung'un arge'sinin mantığını şöyle anlatayım: 2 yıl boyunca hiçbir sorun çıkartmadan tıkır tıkır çalışsın, 25. ay ise çat diye bozulup bidaha da tamir olamasın.


hosein
(25.02.20)
(4)

İski abonelik iptali

Feriköydeki İSKİ'den Şişli'deki evime abonelik yapmıştım. Arayıp iptal ettirmeye çalışınca sadece ikameti istanbulda olanlar arayıp iptal edebilir dedi. İkametim istanbulda değil. Feriköydeki İSKİ'den yaptığım Şişli'deki aboneliği Kadıköy'deki İSKİ'den iptal edebilir miyim?
Feriköydeki İSKİ'den Şişli'deki evime abonelik yapmıştım. Arayıp iptal ettirmeye çalışınca sadece ikameti istanbulda olanlar arayıp iptal edebilir dedi. İkametim istanbulda değil. Feriköydeki İSKİ'den yaptığım Şişli'deki aboneliği Kadıköy'deki İSKİ'den iptal edebilir miyim?
mg3929
(24.02.20)
ikametiniz istanbul'da değilse abonelik işlemi de yaptıramazsınız ki?

normalde farklı ilçelerdeki iski şubelerinden işlem yapılabiliyor. daha önce yaptırmıştım. fakat ikamet sorununu şubeye giderek aşabilir misiniz o kısmını bilmiyorum.


hadsafhada
(24.02.20)
Merhaba,
Ben Corlu'dan ist/z.burnundaki evin abone iptal islemini internetten online hallettim. Teminat bedeli IBAN'a yatti 5 gun icinde.
Ugrasmaniza gerek yok.
e-devletten gir Iski bolumunde iptal basvurusu yap.
Yalniz e-devletin mobil uygulamadan degil! Pc versiyondan yap.
Kolay ve basit islem


@hadsafhada İkametin abonelik başlatmayla bir ilgisi yok. 10 yıldır İstanbul'da defalarca İski aboneliği başlattım. İkametim İstanbul'da değil.

Online olarak abonelik iptali başvurusu yapabilirsiniz.


joker hakki
(24.02.20)
defalarca taşınmadığım için bir şey diyemeyeceğim. tek tecrübem bu şekilde. kız arkadaşım e-devletten başvurmaya çalışınca onay alamadı, şubeye gidin uyarısı çıktı. iski şubesinde de ikameti istanbul’da olmadığı için işlem yapmadılar. o hengamede nüfusla uğraşmamak için benim adıma başlattık aboneliği. geçtiğimiz aylarda yeniden taşındı ve bu sefer ikameti istanbuldaydı. sorunsuz başvurabildi. kendi evim için e-devlet üzerinden sorunsuz başvurmuştum. doğalgaz, elektrik vs aboneliklerinde zaten böyle bir sorun yok.

bahsettiğim olayın üzerinden 2 seneden fazla zaman geçti o arada değişiklik yaptılarsa bilemiyorum.


hadsafhada
(24.02.20)

Satılık çamaşır makinesi

550tl, Vestel, tertemiz hiçbir problemi yok.https://i.hizliresim.com/E2Qk0n.jpg
550tl, Vestel, tertemiz hiçbir problemi yok.

i.hizliresim.com
mg3929
(22.02.20)
(8)

Taşınmak çok üzücü değil mi

1.5 yıldan biraz fazladır yaşadığım evimden taşınıyorum. Bikaç gündür eşyaları sattıkça, ev boşaldıkça duygusal hissediyorum. Evi kurarken verdiğimiz emek çaba falan aklıma geliyor. Evde yaşadığım güzel şeyler, anılar aklıma geliyor. Bundan önce 6 aylık geçici yaşadığım ve hiç sevmediğim evden ve ev
1.5 yıldan biraz fazladır yaşadığım evimden taşınıyorum. Bikaç gündür eşyaları sattıkça, ev boşaldıkça duygusal hissediyorum. Evi kurarken verdiğimiz emek çaba falan aklıma geliyor. Evde yaşadığım güzel şeyler, anılar aklıma geliyor. Bundan önce 6 aylık geçici yaşadığım ve hiç sevmediğim evden ve ev arkadaşımdan ayrılırken de aynı şeyler olmuştu.

Soru; mal mıyım yoksa normal mi?
mg3929
(21.02.20)
Mal değilsin de o kadar da duygulanmana gerek yok. Anılar senin hayatınla ilgili, ev sadece beton.


himmet dayi
(21.02.20)
Normal bence, ben de öyleyim :( az daha uzun yazsan ağlama hazırlıklarına başlamıştım


megalomaniac
(21.02.20)
Normal


mallık ve normallik bunlarla ölçülmez de, taşınmak zor bir iştir. son 10 senede irili ufaklı 10 kere taşınmış biri olarak seni anlıyorum. ama sevmediğim yerlerden ve insanlardan ayrılırken ben genelde üzülmem, mutlu olurum. sadece yeni eve geldiğimde ilk birkaç gün kendimi özellikle geceleri yalnızken bir tuhaf hissederim ama sonra alışırım.


Çok normal arabamı satarken ciddi ciddi ağlamıştım .ev değişikliğine gelirsek önceli oturduğum yer çok kötüydü, taşındığımda çok mutlu oldum .Fakat insan beyni geçmişi düşününce daha çok olumlu olanlarla nostalji yaptığı için bazen diyorum ki ev çok kötüydü ama bir sürü güzel şey yaşadım orada


bbb_1
(21.02.20)
20 yıl yaşadığım evden taşındım 5 ay önce hiç özleme filan yok. yeni ev daha iyi olduğu sürece sorun yok. benim için en önemli şey internetti, eski evde vdsl vardı burada fiber var o da daha hızlı ve eskisi gibi sık sık kesilme olmuyor.


konetsu
(21.02.20)
Mal değilsin.
15 aylık evliliğim boyinca yaşadığım evden polis ile çıktım apar topar canımı kurtarmaya. Sonra avukatla eşyalarımı almaya gittik öyle özlem doluydum ki evine aşık bir insandım.
Eve bir girdik donuma kadar didik didik etmişler kaynana ve görümceler ne eşyasını çalsak diye. O an bitti gözümde o ev. Başkası sahiplenmişti çünkü.
Kıssadan hisse başkasına ait olacağını düşününce geçer o his.


cilekli pasta
(21.02.20)
normal.


unabomber
(22.02.20)

Satılık buzdolabı

https://i.hizliresim.com/DGomPO.jpgFiyat: 400tlGayet güzel çalışıyor hiçbir problemi yok.
i.hizliresim.com
Fiyat: 400tl

Gayet güzel çalışıyor hiçbir problemi yok.
mg3929
(20.02.20)
(9)

ev nasıl?

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-bebek-camlibahce-de-kiralik-bahceli-studyo-daire-790357576/detaykirayı 2200 düşünürsek?
www.sahibinden.com

kirayı 2200 düşünürsek?
mg3929
(18.02.20)
fotoğraflarda bu kadar basık ve dar görünüyorsa, gerçeği daha da fenadır diye düşünüyorum.
gidip bakmak lazım.

başka seçenek yoksa, muhit uğruna belki katlanılır ama kötünün iyisi bence.


blatta hiberna
(18.02.20)
30 yıllık binanın 30 yıllık sorunu olur. Ben eski binaya tovbeliyim.


yeri dışında hiçbir artısı yok. hem eski bina, hem çok küçük, hem de evin klostrofobik bir havası var.


sir gawain
(18.02.20)
bebek istiyorsan bence güzel. tutan da bulunur. çok düşünecek vaktin yok sanki.


kenarortay
(18.02.20)
O bina 30 değil en az 50 yıllıktır, sahibinden de 30 yaş üzerine yıl yıl seçenek yok. 40 yıllık da olsa 31+ seçiliyor 60 yıllık olsa da.

Deprem gerçeği varken ve eli kulağında iken, yeni bir eve çıkarken bu adar riskli bir ev seçmek mantıklı değil.


John Bloor
(18.02.20)
Ben beğendim ya, ama sağlamlık vs konusunu bilemiyorum tabi ki. Yatağın karşısındaki pencere ve kanepe beni çekti.


megalomaniac
(18.02.20)
ev kötü bi kere. bebek te yaşamak da çok zor. 3 sene yaşadım burnumdan geldi. trafikten eve ulaşamıyorsun, bir yere gidemiyorsun. köpek boku her yer. vale terörü vs.


delidiyorum
(18.02.20)
Bence bir sure yasamak icin guzel, bahcesi var, kirasi Bebek icin makul, evet ev kucuk ve baska yerde olsa begenilecek bir yani da yok ve Bebek'te yasamak trafik vs acisindan zor olabilir ama 1-2 seneligine, henuz konfor ve sakinligin on planda olmadigi yaslarda guzel anilar biriktirilebilecek bir yer gibi gozuktu bana ki bunu bahce katinda yasamanin fareye ve lagim basmasina kadar en kotu yanlarini yasamis biri olarak soyluyorum.


(18.02.20)
“Rutubet takıntısı olan aramasın”
Yazmamış ilana.
Ben kesinlikle alt katı olmayan (en azından yüksek giriş) tutmam


otopsicocugu
(18.02.20)
(4)

Kiralık ev önerisi

Merhaba, m2 metro üzerinde, Fatih sultan Mehmet köprüsüne ulaşımı sabahları rahat olacak, mümkünse kavacıka toplu taşıma olan bir yerde ev kiralamak istiyorum. 1750 maksimum bütçem ama daha az olması daha iyi tabi. 1+1 yeterli. Birazcık sessiz sakin bir muhit olması süper olur.Nereye bakayım?
Merhaba, m2 metro üzerinde, Fatih sultan Mehmet köprüsüne ulaşımı sabahları rahat olacak, mümkünse kavacıka toplu taşıma olan bir yerde ev kiralamak istiyorum. 1750 maksimum bütçem ama daha az olması daha iyi tabi. 1+1 yeterli. Birazcık sessiz sakin bir muhit olması süper olur.

Nereye bakayım?
mg3929
(17.02.20)
Hocam bunların hepsi çok zor.

Sanayi mahallesi, emniyetevler vs. olur ama sessiz sakin değiller malesef.


lcha
(17.02.20)
ben halıcıoğlu'ndan kavacık'a gidiyorum her gün. 500t trafik durumuna göre 30-45 dakika sürüyor. 4 levent tarafları daha yakın aslında ama sessizlik kısmı pek uymaz oralara.


spirit crusher
(17.02.20)
FSM Mahallesi var Fsm Köprüsünü’nün orada. Etiler’e otobüsle 6-7 dakika. Büyük Armutlu kısmı güvenli. Büyük Armutlu’nun üst kısmı Küçük Armutlu tehlikeli bi mahalle, ama Küçük Armutlu gayet sakin. Nezih değil ama sakin bir yer.


damba
(17.02.20)
kavacık olmuyor mu, anadolu hisarı, otağtepe tarafı


delidiyorum
(18.02.20)
(2)

Boğaziçi üni kütüphane

Buranın kütüphanesine para vererek üye olabilir miyim? Öğrenci ya da mezun değilim
Buranın kütüphanesine para vererek üye olabilir miyim? Öğrenci ya da mezun değilim
mg3929
(16.02.20)
Sitelerinde yıllık abonelik ücretleri yer alıyordu diye hatırlıyorum ama sanırım lisansüstü öğrenci ya da akademisyen olma şartı vardı. Direkt kütüphaneye mail atabilirsiniz.


prole
(16.02.20)

Satılık eşyalar

Evimi boşalttığım için eşyalarımı satıyorum. İhtiyacınız olan eşya var ise mesaj atabilirsiniz. Yatak odası ben bulaşık makinesi hariç bir evde bulunan tüm eşyalar mevcut.İstanbul/Fulya2 gün yukarıda kalabilir mi?
Evimi boşalttığım için eşyalarımı satıyorum. İhtiyacınız olan eşya var ise mesaj atabilirsiniz. Yatak odası ben bulaşık makinesi hariç bir evde bulunan tüm eşyalar mevcut.

İstanbul/Fulya

2 gün yukarıda kalabilir mi?
mg3929
(15.02.20)
(6)

Yurtdışına gitmek salaklık mı?

2 yıl önce mezun oldum, özel sektörde çok garanti ama biraz sıkıcı bulduğum bir işte ortalama 6k maaşla çalışıyorum. Yılda ortalama 250-300 saat fazla mesai yaptığım bir iş. İşe başlarken amacım para biriktirip yüksek lisansa gitmekti Avrupa'ya. Şimdi gerekli parayı biriktirdim ama motivasyonum sıfı
2 yıl önce mezun oldum, özel sektörde çok garanti ama biraz sıkıcı bulduğum bir işte ortalama 6k maaşla çalışıyorum. Yılda ortalama 250-300 saat fazla mesai yaptığım bir iş. İşe başlarken amacım para biriktirip yüksek lisansa gitmekti Avrupa'ya. Şimdi gerekli parayı biriktirdim ama motivasyonum sıfırlandı neredeyse. Çok istediğim bir şeydi ama maalesef garanti işe ve ayın birinden birine maaş almaya çok alıştım. Yaş 25. 26 olacağım birkaç ay sonra. Son birkaç haftadır da baya depresifim, bunalıyorum.

Şimdi ben işi gücü boş verip gidiyim mi yüksek lisansa? Döndüğümde bana ne katacak bilmiyorum, burada rahata alıştıktan sonra öğrenci hayatına adapte olabilir miyim tekrar onu da bilmiyorum. İki senede kenara attığım üç kuruş parayı ve önümüzdeki 2 yılımı da boş beleş harcamak istemiyorum. Gitmeyi düşündüğüm okul baya iyi bir okul, oradan sonra başka kapılar da açılabilir ama risk alma yetimi kaybettim sanırım.

Sizce ne yapayım? Yarından tezi yok çalışmalara başlayıp birkaç aya gideyim mi? Yoksa oturduğum yerde oturayım mı? Hayatımı çok boşa geçirmiş gibi hissediyorum son 2 senedir. İlerde de gitmezsem hep aklımın bir köşesinde kalacak gibi geliyor
mg3929
(15.02.20)
salaklık değil. paraya itiyacın yoksa (kendinden başkasına karşı sorumluluğun yoksa) git, kaç kendini kurtar. yaş ilerledikçe daha zor oluyor konfor alanından çıkmak.


pati
(15.02.20)
konfor alanı tuzağına düşmüşsün, bence git, yoksa bu ruh haline alışırsın ve böyle gider. sadece yurtdışı için değil, ileride başka şeyleri de kovalamazsın.


temel düzeyde almancan varsa 1 mart 2020 den itibaren süper ötesi bir fırsat var
almanya 1 mart 2020 yazıp google'la istersen


boo
(15.02.20)
Git.


faati
(15.02.20)
neden "dönünce bana ne katacak" diye sıg bir fikire kapılıyorsun ki. aklın varsa dönme. dönmemek için çabala.


paudi
(15.02.20)
Sen buralara gelemezsin aslanım. Bu uyuşuklukla, bu isteksizlikle, bu sorumsuzlukla, bu heyecansızlıkla seni buralar harcar. Yeni hayatlar yeni maceralar sana göre değil. Boşver.


Alternatifbank'ta çalışmak

Buranın teftiş kurulunda çalışmak nasıldır? Parası, ortamı, imkanları vs.
Buranın teftiş kurulunda çalışmak nasıldır? Parası, ortamı, imkanları vs.
mg3929
(11.02.20)
(4)

Küçük reklamlar suç mu?

Bir instagram sayfam var, bunun adını İstanbul'un belli başlı yerlerinde @xxxx şeklinde böyle ufak boyutlarda boyayla yazsam ya da yapışkanla yapıştırsam suç mu olur bu? Yapıştırırken biri görse napıyosun der mi? Sonrasında fbi peşime düşüp sayfa sahibini bulup beni cezalandırır mı?
Bir instagram sayfam var, bunun adını İstanbul'un belli başlı yerlerinde @xxxx şeklinde böyle ufak boyutlarda boyayla yazsam ya da yapışkanla yapıştırsam suç mu olur bu? Yapıştırırken biri görse napıyosun der mi? Sonrasında fbi peşime düşüp sayfa sahibini bulup beni cezalandırır mı?
mg3929
(06.02.20)
www.icisleri.gov.tr

üsttekini okursan bunu da oku.


üstekileri okuduysan buraya ne anladığını yaz.

"ben gidip a şirketinin bilgilerini yapıştırsam nasıl olacak?"


qobel
(06.02.20)
suc olmasini bir yana birak, bunun yanlis bir sey oldugunu gormen lazim.
O zaman instagram sayfasi olan herkes sehrin her yerini boyasin, sokaga ciktiginda her yer sacma sapan reklamla dolsun. oyle bir yerde yasamak ister miydin?


ebabil curnatasi
(06.02.20)
(1)

Anadolu üniversitesi uluslararası ilişkiler

Bu bölümün örgün öğretimi var mı yoksa sadece açık öğretim mi? Örgün öğretimine internette baktım ama bulamadım.
Bu bölümün örgün öğretimi var mı yoksa sadece açık öğretim mi? Örgün öğretimine internette baktım ama bulamadım.
mg3929
(06.02.20)
iktisat fakültesinde var. ingilizce ve türkçe olarak. www.anadolu.edu.tr


reanarchy
(06.02.20)
(1)

British Amerikan tobacco maaş

Global graduate program ile alım yapan finance mt'si ne kadar alır sizce?
Global graduate program ile alım yapan finance mt'si ne kadar alır sizce?
mg3929
(05.02.20)
5 civarı


bisorumolacaktı
(05.02.20)
(2)

Samsung a70 vs a71

Samsung a70 almayı düşünüyordum ama a71 çıkacakmış bikaç haftaya. Fiyat farkı çok olur mu? Özelliklerinde beklemeye değer bir değişim olur mu? Hangisini alayım? Kamera benim için çok önemli.
Samsung a70 almayı düşünüyordum ama a71 çıkacakmış bikaç haftaya. Fiyat farkı çok olur mu? Özelliklerinde beklemeye değer bir değişim olur mu? Hangisini alayım? Kamera benim için çok önemli.
mg3929
(04.02.20)
bende a70 var, fiyat performans olarak asiri memnunum. telefona asigim diyebilirim. yalniz kamerasi efsane degil. acar acmaz bazen donuyor, takiliyor, iphone 6s plus'tan sonra cekim kalitesi de cok yuksek gelmedi bana (acikcasi benim icin de cok onemli degil). eger kamera senin icin cok onemliyse a70 seni uzebilir. baska telefonlara bak derim (a71 konusunda fikrim yok)


ezeriko
(04.02.20)
Fiyat farki cok olmaz. A51'den ornek vermek gerekirse 2999tlden sürüldü şimdi 2400tl civarlarında. A70e yakın olur. A70 yerine her donanımda daha üstün olan mi9t var düşünmelisiniz 128ligini.


(5)

Telefondan sıkılmak

Kasım 2015te ilk çıktığı zaman iPhone 6s almıştım, telefon bir türlü bozulmuyor. Telefondan sıkıldım sanırım, yeni çıkan Samsung a70lere falan bakıyorum onların da kamerası baya kötü gibi geliyor. Bu telefonların kamerası iPhone 6s'ten iyi midir? Sıkıldığım için telefon değiştirmek çok mu gereksiz m
Kasım 2015te ilk çıktığı zaman iPhone 6s almıştım, telefon bir türlü bozulmuyor. Telefondan sıkıldım sanırım, yeni çıkan Samsung a70lere falan bakıyorum onların da kamerası baya kötü gibi geliyor. Bu telefonların kamerası iPhone 6s'ten iyi midir? Sıkıldığım için telefon değiştirmek çok mu gereksiz masraf? Telefonuma nasıl tekrar aşık olabilirim?
mg3929
(03.02.20)
Kasasını değiştir, yeni kılıf al falan..


primetime
(03.02.20)
i.ibb.co

çok iyi ya :)


heavy smoker
(03.02.20)
Ben de iphone 6'dan sıkıldım.
Daha kötüsü baktım yeni iphone'lar da heyecanlandırmıyor.

Gittim Android'e döndüm. İyi ki yapmışım diyorum bir aydır. Dünya varmış.


burfak
(03.02.20)
@heavy smoker, güzel tesadüf olmuş hiç fark etmemiştim o başlığı :)


mg3929
(03.02.20)
Telefonunu satıp yurt dışı xiominın baya güzel telefonlarından alabilirsin. Bugün baktım k20 pro mesela. 2500 liraya hayvan gibi özellikleri var.


valarmurgulis
(03.02.20)
(9)

Yabancılardan rahatsız oluyor musunuz?

Antalya'nın en güzel yerlerine bakıyorum Ruslarda İngilizlerde. İstanbul'un en güzel yerlerine bakıyorum Araplarda. Karadeniz'i falan da iyiden iyiye ele geçirmiş durumdalar. Bu durum beni kudurtuyor :/ Ülkenin sahibi Türkler de bunlardan üç beş koparabilir miyim acaba derdinde. Bu durum sizi de rah
Antalya'nın en güzel yerlerine bakıyorum Ruslarda İngilizlerde. İstanbul'un en güzel yerlerine bakıyorum Araplarda. Karadeniz'i falan da iyiden iyiye ele geçirmiş durumdalar. Bu durum beni kudurtuyor :/ Ülkenin sahibi Türkler de bunlardan üç beş koparabilir miyim acaba derdinde. Bu durum sizi de rahatsız ediyor mu yoksa problem bende mi?

Turistlerden bahsetmiyorum, buradan ev, arazi vs alıp Türkiye'de yaşayan yabancılardan bahsediyorum
mg3929
(02.02.20)
Kültürlü yabancıdan rahatsız olmam. Bana rahatsızlık vermedikçe sorun yok. Ama araplar suriyelilerden rahatsız oluyorum. Bazı ırak ve iranlılardan da.


jelly bear
(02.02.20)
Olmuyorum. Sorun yabancilar degil. Turkiyelileri ucuz koleler gibi calistirip topraga ekmege muhtac eden sistem sorun. Buna da sebep olan yine yonetici Turkiyeliler. O yoneticilere oy verenler de yine Turkiyeli.
Herkes hak ettigi gibi yasiyor haliyle. Bir monark gelip ulkeyi yabancilara satip bizi ekmege muhtac etmedi. Bizzat bizim sectiklerimiz yapti.


ala09
(02.02.20)
oturup kalkmayı bilen, saygılı, nezih insandan asla rahatsız olmam, buyursun gelsinler. isterlerse arap isterlerse ingiliz olsunlar.

ahırda büyümüş gibi davranan malum turistlerden elbette rahatsız oluyorum, ırkından bağımsız rahatsız oluyorum, ülkem adına üzüntü duyuyorum.


Ruslardan rahatsiz olmuyorum, araplardan oluyorum. Irkciyim.


stavro
(02.02.20)
Olmuyorum.


buf-e kür
(02.02.20)
Olmam, imkanım olsa ben de başka bir ülkeden ev alıp oraya yerleşmeyi isterim, niye ikiyüzlülük yapayım ki.


Problem sende,muhtemelen neden bende yok bunlarda var bunalimindasin.gelsinler yasasinlar abi,butun dunya yabancilar gelipte alsin,kisaca bi gecirelim kendilerine gelemesinler diye ugrasiyor.isteyen gelsin en guzel yerden alsin,liberalizm iyidir,parasi olandan zarar gelmez.


duptıs
(02.02.20)
sadece araplardan oluyorum. rustan, ingilizden neden olayım.


Onlarda birbirlerini istemiyorlar, bana, cok fazla slav turist gelmeye basladi, gurultu yapiyorlar diye dert yanmislardi.


durgunfoton
(02.02.20)
(2)

İnstagram takipçi artırmak

Yeni bir sayfa açtım, gezi sayfası.Şu an 50 takipçim var, bunlar etiketlerden gelenler ve Follow back yapanlar. Bence takipçi sayımın alıp yürümesi için önce belli bir sayının üstünde olması gerekiyor çünkü insanlar 50 takipçiyi görünce bu ne yaw diyip takip etmiyorlar gibi geliyor.Bu noktada ne yap
Yeni bir sayfa açtım, gezi sayfası.

Şu an 50 takipçim var, bunlar etiketlerden gelenler ve Follow back yapanlar. Bence takipçi sayımın alıp yürümesi için önce belli bir sayının üstünde olması gerekiyor çünkü insanlar 50 takipçiyi görünce bu ne yaw diyip takip etmiyorlar gibi geliyor.

Bu noktada ne yapmalıyım? 1000 tane falan takipçi mi satın alsam? Başka önerisi olan var mı?
mg3929
(02.02.20)
-Burdan paylaşın. Ekşi yazarları takipçi sayınızı arttırabilir.
-Takibe takip yöntemi
-Hediye postu


Cookie
(02.02.20)
Kendi ilgi alanında paylaşım yapan kişileri bol bol takip edip şukula. Seni takip edenlerin takipçileri üzerine de çalış. Onlar seni "falanca da takip ediyor" şeklinde görecek ve takibe başlayacaklar. Bir nevi tanıdık olacaksın onlar için. Nitelikli ve ilgi alanına uygun sürekli takipci istiyorsan bu yöntem iyidir. Birkaç haftada, biraz üzerine düşersen daha kısa sürede bol takipçin olur. Hem bol hem nitelikli olsun istiyorsan durum bu. Uyduruk şekilde bol takipci edinmenin de yolları var ama o zaman bir keyfi kalmaz. İlgi alanın olan ve kendine takipçi yapmak istedigin düzgün hesapların ilgisini çekecek ama onların takip etmediği hesaplardaki gönderilerden onları haberdar ederek samimiyet gösterebilirsin. Sana dönüşü iyi olur. Takipçilerini uyduruk yöntemlerle arttırma bence. Zamana bırak ve emek sarfet. Bu sayede güzel bir akış yakalarsın. Yoksa sözlükde instagram başlığında sürekli kezbanlardan, çay kahve keyfi paylasanlardan şikayet eden gruba dahil olursun. Gönderi altına da bol bol hashtag ekle. Gönderi ile ilgili bilgi de ver. Bina fotosu attıysan, kaç yılında yapılmış, hangi mimari üslup kullanılmaış falan gibi. Altına da #build #home #house #arkitekt #door vs konu ile ilgili hastag ekle bol bol. Güzel bir kitle edinirsen keyifli bir akışın olur.


rezilrusfaadam
(02.02.20)
(1)

İnstagram takip limiti var mı

Yeni bi hesap açtım blogum için, şimdi blogun konusuyla alakalı insanları takip etmemde bir sınır var mıdır? Mesela günde şu kadar takip edersem hesabın suspended olur gibi bi şey var mı?
Yeni bi hesap açtım blogum için, şimdi blogun konusuyla alakalı insanları takip etmemde bir sınır var mıdır? Mesela günde şu kadar takip edersem hesabın suspended olur gibi bi şey var mı?
mg3929
(26.01.20)
var. ama bununla alakalı belli bir kota yok. instagram bir süre sonra hesabını engeller. önce 24 saat sonra 3 gün sonra 7 gün sonra 14 gün. sonra bum.


Tears of Devil
(26.01.20)
(5)

Yumurta son kullanma tarihi

Son kullanma tarihi 25ocak olan yumurtayı bugün yarın falan tüketsem ne olur
Son kullanma tarihi 25ocak olan yumurtayı bugün yarın falan tüketsem ne olur
mg3929
(26.01.20)
Dolapta saklandıysa hiçbirşey olmaz


imnotsureabout
(26.01.20)
Bir şey olmaz. İçinize sinmezse bir kabın içine kırın. Kokusundan ve dokusundan belli olur bozulmuşsa.


rusalka
(26.01.20)
kardeş en pahalı yumurta 1 tl ya. at yeme ya bu kadar zor mu?


mikahakkinen
(26.01.20)
buzdolabında ise bir şey olmaz
illa içim rahat etsin dersen su dolu bir bardağa bırak yüzerse batarsa diye tazeliğinin kontrolü yapılabiliyordu. bayat geliyorsa yeme


basond
(26.01.20)
(7)

Merkezi sistem ve kafayı yemek

1.5 yıldır bi evde kiracıyım. Yer İstanbul. Evden memnunum ama apartmanda merkezi sistem var. Yaz kış standart aidat, doğalgaz bunun içinde.Adamlar sabahtan akşama kadar kaloriferleri cayır cayır yakıp gece kapatıyorlar. Yani günün en soğuk zaman diliminde kapatıyorlar. 7-8 kere yöneticiyle konuştuk
1.5 yıldır bi evde kiracıyım. Yer İstanbul. Evden memnunum ama apartmanda merkezi sistem var. Yaz kış standart aidat, doğalgaz bunun içinde.
Adamlar sabahtan akşama kadar kaloriferleri cayır cayır yakıp gece kapatıyorlar. Yani günün en soğuk zaman diliminde kapatıyorlar. 7-8 kere yöneticiyle konuştuk bunu telefonda, konuşurken tabi haklısınız falandır filandır diyor, sonrasında yine aynı şey. Şu an hava çok sıcak olmasına rağmen kaloriferler yanıyor deli gibi, gece kapatacaklar yine.

Bu konuyu bi türlü çözemedim, artık arayıp yöneticiye ana avrat dümdüz girip evden çıkmanın vakti geldi mi sizce? Yoksa başka bi şeyler mi yapayım?

Evden memnunum, tek problem bu merkezi sistem olayı.
mg3929
(25.01.20)
Bizde de aynı durumlar. Sabah 6'da açılıyor bütün gün, gece 11'e kadar. Hafta içi herkes işte zaten, boş evi ısıtıyor. Ay sonu da inanılmaz bir para.


ravenclaw
(25.01.20)
bir defa bu şekilde yakıt masrafı daha çok olur. artı gece kapatmak nasıl bir zeka ürünüdür lan? millet yorgan altı diye kapatıyorlar herhalde ama bunun hastası var çocuğu var vs.

gece yarısı ara inadına.


lazpalle
(25.01.20)
eger cok fazla yasli varsa onlar icin yapiyolardir. eger oyleyse birak boyle olsun. isleri yok, disari cikamiyorlar. tum gun evdeler birak isinsin garibanlar.


mayeskuel
(25.01.20)
Bu adam gariban babası mi yav. Merkezi sistemde gördügum kadarıyla Sistem böyle.


all girls dream
(25.01.20)
benim öğrenci evi de öyle. biz kapattık kaloriferleri alttan üstten ısınıyoruz. gece de yapacak bişey yok aga. paşa paşa aidatı veriyoruz tabii.


windows95
(25.01.20)
Pay ölçerli sisteme geçmek için baskı yapın, parayı ağaçtan toplamıyoruz diyerek diğer kat sakinlerinide gazlayın.


zekicalik
(25.01.20)
apartmanda toplantı yapıp konuyu görüşün. cogunluk senin gibi düşünüyorsa değiştirecekler eli mahkum. değilse sen susacaksın.


prizmatik
(25.01.20)
(3)

Kyk

Kykda birazcık (300tl civarı) faiz birikmişti 3 ay önce, ödemeye başlayacaktım tamam Erdoğan çıktı konuştu kykda bi şeyler yapıcaz falan diye sonra ödemedim ben de. Ne zamandır hiç ses çıkmıyor başliyim mi artık kyk ödemeye?
Kykda birazcık (300tl civarı) faiz birikmişti 3 ay önce, ödemeye başlayacaktım tamam Erdoğan çıktı konuştu kykda bi şeyler yapıcaz falan diye sonra ödemedim ben de. Ne zamandır hiç ses çıkmıyor başliyim mi artık kyk ödemeye?
mg3929
(20.01.20)
bir ihtimal faizi silebilirler. seçim meçim muhabbetleri de çıkıyor, bekle istersen azcık 1-2 ay daha.


aziz dostum jack
(20.01.20)
eşimle benim 20k borcumuz var. 3 yıl önce belki bir şey olur seçimlerde indirim fln yaparlar diye ödememeye başladık. şuan borcumuz 25k.

başka sözüm yok.


trajikomix
(20.01.20)
Seneler boyunca kykda bir şeyler yapacaklarına dair muhabbetler döndü. Sadece geçtiğimiz yaz faiz affı oldu yapılandırıp ödemeye başlanması için. 5 sene önce ödemesi başlayan borcumu salladım af bekleyip, yazın da faiz indiriminde yapılandırıp faiz affından yararlanmayı unuttum. 3 ay önce kapıma gelen tebligatla tutuşup ödemeye başladım mecbur. Çünkü borçlar artık vergi dairelerine bağlandı ve hesaplara el konuyor. Maaş hesabıma çökselerdi felçtim. Aynı anda 3 kredi ödediğim bir döneme denk geldi sürekli ertelemem yüzünden. 8 bin tl borcum oldu 12 bin.

Kısacası, beklenmedik anda gelen tebligatla sıkışmaya gerek yok. Hele 300 tl için. Yapılandırıp ödemeye başlayın.


rakunzelll
(20.01.20)
(7)

Dünyanın her yerinden ödeme alabilmek?

Şirket falan değilim. Mesela bir sistem kursam insanlara ufak hizmetler vereceğim ve karşılığında ufak paralar alacağım (ortalama 40 dolar diyelim), bu sistemde ödemeyi en kolay nasıl alırım? Ödeyecek kişiler dünyanın her yerinden olabilir. Buna en uygun sistem nedir?
Şirket falan değilim. Mesela bir sistem kursam insanlara ufak hizmetler vereceğim ve karşılığında ufak paralar alacağım (ortalama 40 dolar diyelim), bu sistemde ödemeyi en kolay nasıl alırım? Ödeyecek kişiler dünyanın her yerinden olabilir. Buna en uygun sistem nedir?
mg3929
(17.01.20)
herkes paypal demiş de bu adam türkiye'de yaşıyorsa nasıl paypal hesabı alacak?
payoneer'i inceleyebilirsin alternatif olarak.


aziz dostum jack
(17.01.20)
ben de paypal diyorum.
"dunyanin her yerinden odeme alabilmek" ise soru, cevap paypal.
payoneer cok bilinmiyor malesef ve insanlar tereddut ediyor. paypal ise her yerde gecerli ve insanlar guvenli oldugunu bildikleri icin kullanmakta tereddut etmiyorlar.

"eger turkiyeden para cekebilmem gerekli" de deseydin, yine paypal derdim, ancak turkiyeye para aktarmak icin farkli yontemleri denemeni onerirdim.


ekyil
(17.01.20)
Kripto paralar


sta
(17.01.20)
bence transferwise.

payoneer'e alternatif.


blatta hiberna
(17.01.20)
Western union ve benzeri ödeme sistemleri. Dünya nüfusunun büyük kısmı hala KK ve özellikle paypal kullanmıyor. Hatta bir çok ülkede debit kart kullanımı bile sınırlı. Ayrıca WU gibi sistemler fazla incelemeye girmiyor. Bu yüzden en makulu bu tür ödeme sistemleri diye düşünüyorum.


tukon
(17.01.20)
(1)

Uyuz

İstanbulda yaşıyorum, bundan acayip tırsmaya başladım bulaşacak diye ödüm kopuyor. Toplu taşımada falan çok tedirginim. Normalde hastalık konusunda hiç pimpirikli değilim ama deriyle ilgili, kaşınma falan hastalıkları çok korkutuyor. Bu kadar yaygın mı şu an uyuz? Nasıl önlem alırım? Çok kötü bir ha
İstanbulda yaşıyorum, bundan acayip tırsmaya başladım bulaşacak diye ödüm kopuyor. Toplu taşımada falan çok tedirginim. Normalde hastalık konusunda hiç pimpirikli değilim ama deriyle ilgili, kaşınma falan hastalıkları çok korkutuyor. Bu kadar yaygın mı şu an uyuz? Nasıl önlem alırım? Çok kötü bir hastalık mı? Kurtulması zor mu?
mg3929
(12.01.20)
kurtulması çok büyük emek istiyor. imkansız değil ama çok zor. toplu taşımada oturmamaya çalışmak en doğrusu. tanımadığınız yerde kalmayın, evinizde kalan insanlara dikkat etmeye çalışın.


cureforlove
(12.01.20)
(12)

Eve yorum yapalım v2

Şu ev hoşuma gitti ama hiç anlamıyorum bu işlerden :( sizce iş görür mü? Yer, evin kendisi, fiyat falan?2+1 yeni bina sahibinden 63m2İlan No: 767021417https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-2-plus1-yeni-bina-sahibinden-63m2-767021417/detay
Şu ev hoşuma gitti ama hiç anlamıyorum bu işlerden :( sizce iş görür mü? Yer, evin kendisi, fiyat falan?

2+1 yeni bina sahibinden 63m2
İlan No: 767021417
www.sahibinden.com
mg3929
(09.01.20)
dün attığın eve küçük demiştim. bu ondan da küçük. yani yatak odasında ilerleyebilmek için uçmak gerekiyor. tek kişi isen tamam da aile evi olmak için oldukça küçük.


elorelia
(09.01.20)
Tekim, aile olmama minimum 7 yıl var


mg3929
(09.01.20)
Bu evin değerinin 350 bin olduğunu sanmıyorum. Aynı fiyata daha merkezi bir yerde ev satın alabilirsiniz. :(


bulundugu yere bir gidin bakin, mahalle nasil oluyor geceleri mesela. ev turkiye sartlari icin bence asiri ufak, hele hele nasil oluyor da 2+1 bu m2de dusundurucu. evi gidip bir gorun bazen yamuk yumuk ufak odalar oldugu icin daha asagi fiyatlar olabiliyor. bir de iskani var mi tapuda kat irtifaki mi gibi bilgileri de ogrenmelisiniz. evin kendisi mi yeni yoksa sadece ici disi mi yenilendi bunlari da ogrenmek lazim.


azeroth
(09.01.20)
Yeni olduğu belli ama ev küçük. bu metrekareye 1+1 ev yapsan bile küçük olacakken, adamlar 2+1 yapmış.
Ayrıca semt durumu var bir de. Esatpaşa, örnek falan oralar çok iç açıcı muhitler değil.


300'den fazla etmez.


hem ev küçük hem muhit kötü hem de gereksiz pahalı. başka ev bak kardeşim


(.)
(09.01.20)
Aynı eve 85 m2 yazacak binlerce emlakcı/satıcı var memlekette, adam dürüst adammış.

Ortalama 200-220 m2 arsaya yapılmış çift daireli bina, tek daire yapsan kimseye satamazsın mecbur kutu gibi 2 daire yapılıyor.

Fiyat için emsallere bakmak lazım, gidip yerinde görün ama çok da ucuz değil sanki.


John Bloor
(09.01.20)
57 metrekare 2+1 mi olur? Her bir odaya bir kisi mi sigiyor?


balpolen
(09.01.20)
Muhit de fiyat da fena değil bence. Çok yüksek beklentileriniz olmasın ama güvenlik gibi riskler olmayacak bir muhit. Gece eve hırsız girer bilemem. Iti kopugu olmaz anlamında söyledim. Kira vermekten iyidir. Küçük ev her türlü satılır. Biraz pazarlıkla alınabilir bence.


Muhit kötü 250 den 1 lira fazla verme


global pandemic
(09.01.20)
istanbulu bilmiyorum. konumunu da dolayısıyla. ama ilk gösterdiğin ev daha sempatik gelmişti bana.


unabomber
(09.01.20)
(5)

eve yorum yapalım

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-ornek-de-ayri-mutfakli-iskanli-arakat-kose-daire-777310826/detayf/p nasıl sizce? ev güzel mi? ataşehir örnek mah. güzel mi? alınır mı?edit: tek yaşıyorum.
www.sahibinden.com

f/p nasıl sizce? ev güzel mi? ataşehir örnek mah. güzel mi? alınır mı?

edit: tek yaşıyorum.
mg3929
(08.01.20)
bu evin 2 sokak arkasında kirada oturuyorum. arka tarafta siteler bölgesi denen yerde inşası süren ve yakın zamanda tamamlanmış evler mevcut. oralara da göz atmanı öneririm.

örnek mahallesi ulaşım olarak -trafik dışında - fena değil. libadiye caddesi ve e-5'e yakın. neredeyse akla gelebilecek her yere otobüs - minibüs mevcut.

mahalleden büyük oranda memnunum. dünyanın en nezih semti değil ama standart bir aile rahat yaşar. güvenli diyebiliriz.

f/p olarak istanbul'da mantıklı bölgelerden birisi. alınır.


zgrydn
(08.01.20)
Guzelmis ama biraz kucuk eger tek kisi degilseniz


bradshaw
(08.01.20)
f/p nasıl bilemem, piyasayı bilmiyorum ama ben evi beğenmedim. 2+1 65 m2 çok ufak geldi. yatak odası tıkış tıkış ve başka bi şekilde yerleştirilebilir mi emin olamadım çünkü her iki odada da girinti çıkıntı var duvarlarda. salon için ise başka biçimde yerleşme imkanı yok, karşılıklı iki koltuktan başka bişeye izin vermez gibi ve bu hali de hoş durmuyor. balkon çok küçük.

hani belki bu bütçeye anca budur ama ben sevmedim.


elorelia
(08.01.20)
1. fotoda görünen arkadali dumankaya binası eskort yuvası her gece ne olaylar ne olaylar oluyordu çevre önemli ise iyi araştır.
ben daire güzelliğinden çok çevreye önem veriyorum..


jamswety
(08.01.20)
salon çok şekilsiz. bekarsanız olabilir ama evlenmeyi vs düşünüyorsanız bu evde zor.


anarsika
(08.01.20)
(3)

gelir vergisi hakkında

beyaz yakalı köle olarak bordromu açınca çılgın vergi kesintisi görüyorum. aklıma takılan ise şu; bugün gelir vergisinde çok büyük bi düşüş olsa, bu durum çalışanlara yansır mı yoksa vergi olarak ödenen para şirketlerin cebinde mi kalır? benim maaşım hali hazırda çalışan biri olarak artacak, brütümü
beyaz yakalı köle olarak bordromu açınca çılgın vergi kesintisi görüyorum. aklıma takılan ise şu; bugün gelir vergisinde çok büyük bi düşüş olsa, bu durum çalışanlara yansır mı yoksa vergi olarak ödenen para şirketlerin cebinde mi kalır? benim maaşım hali hazırda çalışan biri olarak artacak, brütümü düşüremeyecekleri için ama yeni işe başlayan birini düşünelim, ona gelir vergisi düşüşü sonrası daha düşük bir brüt mü verirler?
mg3929
(08.01.20)
eğer firmanla brüt üzerinden anlaştıysan senin payına düşen vergiyi senin adına firman ödüyor. dolayısıyla eğer vergi düşerse senin brüt rakamın aynı kalmalı ve sonuç olarak eline geçen net rakam artmalı.

ama işverenin işgüzarlık yaparsa orası ayrı.


emfuzi
(08.01.20)
Normal şartlar altında evet maaşın artması lazım fakat bunu bazı işverenler brüt ücreti düşürürüp net maaşının çok artmasına izin vermezler. Veya sonra ceza almamak adına, maaşımı düşürdü dava edecegim vb şeye girmeden yeni sene zam yapmaz.


liberal
(08.01.20)
anlasmana bagli. net anlasirsan seni ilgilendirmez isveren kara gecer.

anlasman brut ucretse zaten vergi dusse bile onlari enterese eden bir durum yok. isveren o parayi veriyor zaten senin icin. vergi dustugunde para sana kalir. uzun vadede refah seviyen cok artarsa brut maasi dusururler ama yeni girenler etkilenir. en fazla maas artisin durdurulur yeni girenlerle ayni seviyeye gelmen beklenir.

ama bu durum cok fantastik. gelir vergisi degil dismesi arttirilmasi gundemde.


ozdek
(08.01.20)
(6)

Tübitakta çalışmak

Özel sektörde 6 civarı kazanırken işten çok memnun değilseniz buraya geçer misiniz uzman/uzman yardımcısı olarak?
Özel sektörde 6 civarı kazanırken işten çok memnun değilseniz buraya geçer misiniz uzman/uzman yardımcısı olarak?
mg3929
(07.01.20)
Tecrübe 2 yıl bu arada


mg3929
(07.01.20)
konuyla ilgisiz ancak tübitak ile olan bir anımı anlatayım, 2014 yılında bu kurumun it birimi için mülakata gittim, 2 3 aşama geçtikten sonra enstitü müdürü görüşmeye çağırdı ve alenen "tanıdığım" olup olmadığını sordu ben de herhangi bir yerde tanıdığımın olmadığını söyleyip çıkmıştım, uzun lafın kısası geçmem


mirty
(07.01.20)
tübitak'ı tam bilmiyorum ama merkezi uzmanlar şu an 7300 küsur maaş alıyor. Uzman yardımcısı da 6000 kadar alıyordur. Özel sektörde sürünüyorsanız kamunun güvenli kollarına kendinizi bırakınız.


comeon
(07.01.20)
yüksek yapmaya okul okumaya kendini geliştirmeye imkan saglıyor


seyyar satıcı
(07.01.20)
Maaşlar şu an aldığınızın bi kaç bin üstündeyse geçilir bence


bbb_1
(07.01.20)
Tübitak’ta da hukumet torpilli bir suru gereksiz mudur vs var. bekledigin gibi olmayabilir. Yuksek lisansli muhendisin giris maasi 7500tl civariydi gecen nisan gibi. Uzman kadrosunu bilmiyorum.


(3)

Vadeli mevduat

Faizler yüzde 20lere çıkmışken 1 yıllık mevduat hesabı açmış olsaydım, şu an faiz düştüğünde o yine yüzde 20lerden mi işlem görecekti?
Faizler yüzde 20lere çıkmışken 1 yıllık mevduat hesabı açmış olsaydım, şu an faiz düştüğünde o yine yüzde 20lerden mi işlem görecekti?
mg3929
(07.01.20)
vadesi 1 yıllıksa evet. 1 yıl bitince güncel orana dönerdi.


jelly bear
(07.01.20)
vade süresi boyunca faizdeki değişim seni ilgilendirmez. hesabı açarken vade sonunda gelecek brüt ve net gelir belli zaten.


nrmnm
(07.01.20)
Vadeli mevduatta bankalar çakaldır. Vadesi düşünce hemen düşürtürler. Yükselirse yükseltmezler. Paran varsa altına yatır daha karlı. 100 bin üstü paran varsa borsa oyna


musmus
(07.01.20)
(2)

kredi kartı tavsiyesi

maaşımı iş bankasından alıyorum, kredi kartım da buradan ama hiçbir kampanya puan falan yok kartta. aidatı olmayan avantajlı bir kart var mıdır?
maaşımı iş bankasından alıyorum, kredi kartım da buradan ama hiçbir kampanya puan falan yok kartta. aidatı olmayan avantajlı bir kart var mıdır?
mg3929
(07.01.20)
enparayı araştır biraz.


foolrules
(07.01.20)
Her bankanın aidatsız kartı var ama aidat almadığı karta da herhangi bir avantaj sunmuyor. Enpara kullanıyorum ama bir avantajı olduğunu düşünmüyorum, sadece ilk 2 yıl 100'er lira verdi. Taksit imkanı var bir de, ben kullanmadım gerçi. Onun dışında akaryakıt, uçak bileti v.b avantajlar arıyorsanız aidatlı hatta yüksek aidatlı kartlar kullanacaksınız mecbur.


Abdurrahman
(07.01.20)
(7)

Saçları peaky blinders gibi kestirmek

Kurumsal şirkette çalışan birine şov mu?
Kurumsal şirkette çalışan birine şov mu?
mg3929
(04.01.20)
dızo derler kankam. yapma öyle şeyler. tip çok önemli böyle saçlarda


Tears of Devil
(04.01.20)
Peaky blinders diye yola cikip ümit davala tarzına donmuycekse guzel sac.

ama tip onemli+1


hindistan cevizi
(04.01.20)
çok yakışıklı ve açık tenli falan olmak lazım


mr. crowley
(04.01.20)
o arkadaş irlandalı. gözler renkli ten rengi beyaz falan... ne bileyim çerkes falansan, egeli vs isen bir ihtimalde mesela adanalı diyarbakırlı hakkarili falansan vazgeç bu işten dostum.


Irlanda'da bile buranin mafya ozentisi barzo ve apacileri haric normal insanlar oyle kestirmiyor.


crown
(05.01.20)
Avrupai bir tipin yoksa, Bağcılarda ki torbacılar gibi olursun köylüm.


(7)

Çamaşır makinasında paspas yıkamak

Paspas ama böyle biraz naylonumsu kalın olanlardan. 70cm falan boyu var, yıkanır mı?
Paspas ama böyle biraz naylonumsu kalın olanlardan. 70cm falan boyu var, yıkanır mı?
mg3929
(04.01.20)
sığarsa yıkar.


sutlu nescafe
(04.01.20)
makineyi bozma ihtimali var. böyle seyleri atmayin makineye.


duygusuzromantik
(04.01.20)
Makinayı elime almam değil mi? Çünkü kalın ve hafif sert normal üst başa göre.


mg3929
(04.01.20)
daha bugün yıkadım ve ilk değil.
makineden makineye değişebilir tabi.


sutlu nescafe
(04.01.20)
sığıyosa bence sıkıntı olmaz. terlik atıyorum ben makineye. ama şeklini bozabilirsin.


jelly bear
(04.01.20)
Ben yıkıyorum banyo paspaslarini da mutfak paspasini da. Paspaslara da makineye de bi sey olmadi. Ama paspaslarim cok kalin agir degil.


hindistan cevizi
(04.01.20)
ıslandığındaki ağırlığı makinenin kapasitesini geçmiyorsa yıka tabi ki.


sttc
(04.01.20)
(1)

yatırım tavsiyesi

param yüzde 45 altınyüzde 45 euroyüzde 10 dolar şeklinde.euronun yarısını bozdurup altın yapsam mı? geçmiş 2 yıla bakınca altından yüzde 100'e yakın kar ederken ve yaptığım hiçbir alımdan zarar etmezken eurodan zarar ettiğim alımlar da var yine karda olsam da.ne yapsam?
param yüzde 45 altın
yüzde 45 euro
yüzde 10 dolar şeklinde.

euronun yarısını bozdurup altın yapsam mı? geçmiş 2 yıla bakınca altından yüzde 100'e yakın kar ederken ve yaptığım hiçbir alımdan zarar etmezken eurodan zarar ettiğim alımlar da var yine karda olsam da.

ne yapsam?
mg3929
(03.01.20)
ben $ yada €'yu yatirim olarak gormuyorum, parani sadece TL'nin deger kaybindan korumus oluyorsun, ama aslinda paran ayni kaliyor. kiymetli madenler 2019'da guzel bir trend yakaladi, 2020'de de ayni sekilde devam edecegini dusunuyorum ben acikcasi, ben %40-50 oraninda altin ve gumusteyim, geri kalan paranin bir kismi hisselerde. kendi ilgi alanim oldugu icin genel olarak teknoliji hisselerine yatirim yapiyorum. en son dipten beri yaptigim TSLA yatirimi 2019'da iki ye katladi. Tesla'nin onumuzdeki zamanlarda da cok oynak ama genel olarak yukselen bir trend icinde olacagini dusunuyorum. TSLA benim icin uzun vadeli bir yatirim onun yaninda amazon, apple, intel, netflix hisselerine de kisa/orta vadeli giris cikislarim oluyor. genel olarak yatirim portfoyumun $25-30'u da hisse senetlerinde geri kalani da $/€ yada kripto da. bence yatirimini biraz cesitlendirmen gerekiyor. sadece altina yatirim genel olarak garantili ama getirisi az bir yatirimdir. risk anlayisina gore cesitlendirmekte fayda var.

ayrica yatirimlarini her zaman $ uzerinden degerlendir. portfoyunun degerinin TL karsisinda artmasi aslinda cok fazla birsey ifade etmiyor. onemli olan $ olarak ne durumdasin


crucio
(03.01.20)
(3)

Evdeki küçük sinekler

Evi çok iyi havalandıramıyorum. 2 hafta evde yoktum, kaloriferler yanıyor merkezi sistem. Evde 5-10 tane küçük sinek vardı geldiğimde. 1 haftadır bunlarla yaşıyorum. Bu sineklerden nasıl kurtulabilirim. Havalandırma falan çare olmuyor evi bırakmıyorlar:( etkili ilaç falan var mı?
Evi çok iyi havalandıramıyorum. 2 hafta evde yoktum, kaloriferler yanıyor merkezi sistem. Evde 5-10 tane küçük sinek vardı geldiğimde. 1 haftadır bunlarla yaşıyorum. Bu sineklerden nasıl kurtulabilirim. Havalandırma falan çare olmuyor evi bırakmıyorlar:( etkili ilaç falan var mı?
mg3929
(01.01.20)
gübreli çiçek mi var evde?


anarsika
(01.01.20)
meyve sineğidir onlar. açıkta meyve varsa içine kurtçuk bırakmıştır.


orpheus
(01.01.20)
(13)

Ev alayım mı

Biraz birikmiş param var. 2.1k kira+aidat veriyorum. 250kya ev buldum Bodrum kat falan ama fena değil yeni bina falan yeri de güzel. 100k kira çeksem 5 yıl 2.1k ödemesi oluyor. Böyle bir durumda ev alayım mı sizce? Kira verirken canım acıyor biraz :(
Biraz birikmiş param var. 2.1k kira+aidat veriyorum. 250kya ev buldum Bodrum kat falan ama fena değil yeni bina falan yeri de güzel. 100k kira çeksem 5 yıl 2.1k ödemesi oluyor. Böyle bir durumda ev alayım mı sizce? Kira verirken canım acıyor biraz :(
mg3929
(31.12.19)
bodrum katsa alma.


AlsterWasser
(31.12.19)
Hocam durduğun he an hata. Al bence.


giovanne
(31.12.19)
3.5 ver düzgün katta al. Girişin derdi çok.


bahoho
(31.12.19)
3.5a çıkamam malesef. Maksimumum bu


mg3929
(31.12.19)
başka semtte daha iyi bi kat al. bodrumda depresyona girersin.


jelly bear
(31.12.19)
Kiranla aynı parayı krediye vereceksen hiç düşünme al hocam


ex animo
(31.12.19)
bodrum sağlık sorunu demek. alma o evi.


baldan kaymak
(31.12.19)
Yerini boşver. Daha uzak bir yerde ara kat al. İlerde değerlenir.


prizmatik
(31.12.19)
6 yıl öde ama bodrum alma kesinlikle.


neverlose
(31.12.19)
bodrum olmaz.


glamdr1ng
(31.12.19)
bodrum katta psikolojin bozulur. alma


purrp
(01.01.20)
bodrum alma kaybettiğin sağlığına değmez. hem nem hem de radon gazı nedeniyle risklidir.
yüksek girişler de neredeyse bodrum kat fiyatına olabiliyor. ev almaya kararlıysan araştırmaya devam et piyasa çok durgun mutlaka acil para ihtiyacı olan biri çıkacaktır. elindeki nakit düşündüğünden daha değerli.


orpheus
(01.01.20)
Bodrum alma sakın gerekirse kirada otur


Melange
(01.01.20)
(1)

asgari ücret

bugün açıklanıyormuş sanırım. ne zaman, saat kaçta?
bugün açıklanıyormuş sanırım. ne zaman, saat kaçta?
mg3929
(26.12.19)
Toplantı 2 de başladı. Kaçta biterse artık


efruz
(26.12.19)
(5)

Pilav piştikten sonra neden beze sarılarak bekletilir?

Beze sarılmadan bekletilse ne olur? Sıcaklığı korumak mı tek fark?
Beze sarılmadan bekletilse ne olur? Sıcaklığı korumak mı tek fark?
mg3929
(23.12.19)
beze sarılması sıcaklığı korumak için. ama üstüne konulan havludan bahsediyorsanız buharı emmesi için.


jelly bear
(23.12.19)
Hiçbir şey olmaz ben hiç koymam öyle şeyler gayette güzel olur hele bazıları kağıt havlu koyuyor o kağıtın kokusu siniyor hiç sevmiyorum


yue
(23.12.19)
pilavın nemini alarak tane tane olmasını sağlar.


livaneli kadir
(23.12.19)
Livaneli kadir +1
Lapalığını alır.


megalomaniac
(23.12.19)
Ben ilk pilav yaptığımda beze sarardım. Havlu koyar 15 dakikadan önce servis etmezdim. Şimdi hurraaaa yapıyorum yinede övgüler alıyorum. Ama kesinlikle çok kısık ateşte olması lazım.


for day to break
(23.12.19)
(1)

Acil iett e3 sorusu

Sabihadan e3e binsem öğrenci aylık Akbil'imden çeker mi yoksa ekstra para yüklemeli miyim?
Sabihadan e3e binsem öğrenci aylık Akbil'imden çeker mi yoksa ekstra para yüklemeli miyim?
mg3929
(22.12.19)
aylık geçiyor para yüklemee gerek yok


benaslinda
(22.12.19)
(14)

Dev kot pantolon anketi

Kot pantolonlarınızı kaç liraya alıyorsunuz? Cinsiyet belirtirsek süper olur.
Kot pantolonlarınızı kaç liraya alıyorsunuz? Cinsiyet belirtirsek süper olur.
mg3929
(19.12.19)
max 70tl veririm. indirim dönemi dışında almam. erkek


foolrules
(19.12.19)
maksimum 35 euro verdim bugune kadar, ondan once turkiyeden 180 tlye aldigim kotun(mavi) paca dikisi donuyor, gun icinde pantolonun dizden asagisinin onu bacagimin arkasina gelmis oluyor, umarim anlatabilmisimdir. bir daha maviden hayatta kot almam.

lcw'ninkiler guzel ancak kaliplari ablama cok guzel olurken bana pek olmuyor.
indirim donemi disinda almam+1
kadin


the end of time
(19.12.19)
Eskiden levis alırdım artık aşırı pahalı. Şimdi mavi gold alıyorum. Kalıplarını kendime yakıştırıyorum o da 170-190 arası.


anarsika
(19.12.19)
25 tl Koton outletden alıyorum.

kadın:))


100-150 euro arası, Nudie marka tercih ediyorum. Bedava tamir servisi var (evet komik bir cümle) yırtık pantolonları ömür boyu bedava tamir ediyorlar. Erkek.


panavision
(19.12.19)
abercrombie outletden aldım en son. 50 dolara iki tane. erkek.


onurrrrr
(19.12.19)
colins'den aliyorum, kalibi tam geliyor, kalitesi de bence güzel. 100 TL civari.


kaputt
(19.12.19)
200 e kadar yolu var. Ama indirimden denk getirip 100 u gecmemeye çalışıyorum. Hayır 200 verince de çok ahım şahi. bir sey olmuyor. @the and, in bahsettigi konuda maviye ben de çok kirginim


üğpoıuy
(19.12.19)
Bu senenin başında 50-60 tl'ye iki tane almıştım, en fazla verdiğim para odur. En son gardrops'a sardım, max 20 tl'ye cillop gibi kotlar aldım. Kadın.


pati
(19.12.19)
ben bazen pierre cardin'den 130'a falan denk getiriyorum. zaten senede bir tane pantolon aldığım için indirimleri takip ederek ucuza marka denk getiriyorum. erkek.


purrp
(19.12.19)
Şu hayatta kendime aldığım hiçbir şeyin parasına acımam ve en iyisini en güzelini almaya çalışırım. Bunun tek istisnası kot pantolondur. 70 tl civarı alınan kot pantolonlar işini gayet iyi görmekte. Kardeşim, maviden 180 liraya aldığı siyah pantolonu şu an kızıl olarak giymekte.


Başkalaşım
(19.12.19)
250-300 veriyorum ben. Geçende jack jones'in mağazasında indirimde denk geldi 130'a aldım mesela, indirim önemli.

100 tl altına nerede var şık pantalon bilemedim.


datnet
(19.12.19)
gecen tchibo'dan aldim 45tl'ye. etikette 200tl yaziyordu.


jimicik
(20.12.19)
38e ortalama 250-300 veriyorum bir kot'a...


sweetoffice
(20.12.19)
(6)

Mekan giriş ücreti

Bir mekana giriş gece 3'e kadar ücretsiz 3ten sonra 50tl. Tekno çalan bir club.Tam tersi olması daha mantıklı değil mi?
Bir mekana giriş gece 3'e kadar ücretsiz 3ten sonra 50tl. Tekno çalan bir club.
Tam tersi olması daha mantıklı değil mi?
mg3929
(18.12.19)
ortam 3ten sonra cosuyordur.


in vino veritas
(18.12.19)
Mesela benim bulunduğum ildeki bir clup 12’ye kadar girersen enerji ve vodka ikram ediyor. 12’den sonra girersen ikram yok. Bunun sebebi de bulunduğum ilde millet 1’e 2’ye kadar pubta içiyor. Kafa güzel olunca cluba geçiyor. Senin anlattığın duruma benzer bu da. Para almıyor ama ikram da yok.


Pleiades
(18.12.19)
değil. tekno mekanı olduğuna göre zaten prime time 3-6 arası diye tahmin ediyorum. dolayısıyla 3ten önce gelip mekanda içmeni istiyorlar, girişi de nasıl olsa gelirsin mekan çoşana kadar içersin diye almıyorlar.


Mekanın adı ne ?


otopsicocugu
(18.12.19)
Bunun kesin bir kuralı olmaz. Müşteri profiline, çevre rakip mekanlara, mekanın saatlere göre doluluğuna göre değişebilir. Her mekanın zirve yaptığı saatler vardır bu mekanda 3den sonra yoğunluk oluyor olabilir. Müşteriler 3e kadar içeceğini başka mekanlarda içiyordur zaten, 3 den sonra harcamaların düştüğünü görmüşlerdir, dengelemek için extra ücret koymuşlardır. 3den sonra it, kopuk, serseri düşük profil müşteri geliyordur, onları caydırmak için olabilir. Sırf ortama bakmak, tuvalet ihtiyacını gidermek gelen tipler falan elemek. 3den sonra kız erkek oranı kötüleşiyordur, ücretle bu oranı dengede tutmayı çalışıyorlardır, kızlar ücretsiz giriyordur. Mekanın asıl programı, ana dji 3den sonra başlıyordur falan filan.


@neverletyougodown bu konuda master yapmis galiba, takdir ettim :)


toprakbaba
(18.12.19)
(5)

Simit sarayı olayları

Ziraat bankası ve simit sarayı olayı nedir?
Ziraat bankası ve simit sarayı olayı nedir?
mg3929
(18.12.19)
ziraat bankası simit sarayına oluyor. daha geçenlerde para yok diye tank palet fabrikasını ve bir dünya başka fabrikayı yabancılara sattık. ziraat bankası "hiç paramız yok, ayvayı yedik biz zaten" dedi. şimdi 1 liralık simit satan firmaya milyon dolar yatırıp ortak oluyor. konu bu.

edit: rakam yarım milyar dolar.


Tears of Devil
(18.12.19)
daha da açığı 500.000.000$ yani yazıyla beş yüz milyon dolar


foolrules
(18.12.19)
soyle ki adamin biri sisirme bir firma kurmus, devletten de bayaga bir tesvik almis. bunlari yaparken bayaga bir borcla yapmis. aslinda para kazandigi falan yok, surekli sube acip durmus borclari da yarim milyar dolar falan olmus. birincisi devlet tesviki vs derken paralari acik acik cukkalamis hatta kendine 20 milyon dolarlik ozel ucak almis. simdi de ziraate bu sirketi kaktirmaya calisiyorlar, adam ziraatten hem para alacak hem de borclarini onlara kitlicek. ziraat'in aldigi borcu da devlet uzerinden biz vatandaslar odeyecegiz. kisacasi yandaslar, halkin parasini hortumluyor.


İtibardan tasarruf olmaz Londra'da rus oligarkın, arap şeyhinin takıldığı caddelerde dahi dükkanımız var. Simit Sarayı yazısını görünce gururla doluyoruz, kerizler de finanasmanı sağlayacak o kadar, 15 temmuz şehitlerimizin kanı feda olsun.


freedonia
(18.12.19)
olay özetle aptal ve şişman bir hayvanın hiç bir şeye tepki vermediğini farkeden parazitlerin hücum edip patlayıncaya kadar emmelerine benzetilebilir. vücut artık iflas edincede kancalarını çıkarıp bir ömür rahat yaşayacaklar.


n62
(18.12.19)
(1)

Lazer epilasyon tavsiyesi?

Bacak kıllarından artık kurtulmak istiyorum :/Şişlide oturuyorum, metro, metrobüsle gideceğim yerler de olur.Tavsiye var mı acaba? Temiz, düzgün, ilgili bir yer arıyorum.
Bacak kıllarından artık kurtulmak istiyorum :/
Şişlide oturuyorum, metro, metrobüsle gideceğim yerler de olur.
Tavsiye var mı acaba? Temiz, düzgün, ilgili bir yer arıyorum.
mg3929
(17.12.19)
Epiderm. Nişantaşı ve Etiler...

Daha uygun fiyatı olan Epiyes... Şişli Camii yakını.


birdenbire
(17.12.19)
(2)

Numaradan isim sorgulama

Bunu ücretsiz yapabileceğim bir app, site vs var mı?
Bunu ücretsiz yapabileceğim bir app, site vs var mı?
mg3929
(12.12.19)
cia app var. son sürümleri sadece android üzerinde çalışıyor. eski versiyonu iphone üzerinde çalışıyor. tabi eski versiyonu bulmak zordur.
cia-app.com


foolrules
(13.12.19)
(bkz: truecaller)


patates
(13.12.19)
(3)

Acil instagram sorusu

İk müdürünü stalklarken yanlışlıkla beğendim ışık hızıyla geri çektim. Görür mü beni? :(
İk müdürünü stalklarken yanlışlıkla beğendim ışık hızıyla geri çektim. Görür mü beni? :(
mg3929
(11.12.19)
Telefon bildirimleri açıksa görür. Geçmiş olsun.


himmet dayi
(11.12.19)
Hayırlı olsun:)


all girls dream
(11.12.19)
Ben bu durumda 200 hafta önceki gönderiyi beğendiysem eğer beğeniyi çekip son fotoğrafını beğeniyorum ve mecburen takip ediyorum. Bildirim gelse de basınca son fotoğrafa yönleniliyor. En azından stalklamış gibi görünmüyor pek.


jazzabel
(11.12.19)
(1)

Toefl önerileri

İngilizcem hali hazırda zaten iyi. Toefl'a gireceğim sınav hakkında hiçbir fikrim yok. Sınava böyle 2 hafta civarı çalışmalık, konsepti öğretecek, işe yarar kelimeleri ipuçlarını falan verecek bir kaynak ihtiyacım var. Hazırlık için öneriniz var mıdır?
İngilizcem hali hazırda zaten iyi. Toefl'a gireceğim sınav hakkında hiçbir fikrim yok. Sınava böyle 2 hafta civarı çalışmalık, konsepti öğretecek, işe yarar kelimeleri ipuçlarını falan verecek bir kaynak ihtiyacım var. Hazırlık için öneriniz var mıdır?
mg3929
(09.12.19)
Ben de gircegim zaman benzer durumdaydim, sozlukteki toefl baslgina baktim genel oneriler icin, fazlasiyla yeterli olmustu.


crown
(09.12.19)
(7)

boşa mı uğraşıyorum?

Elimde yüzlerce ingilizce essay vs. bulunuyor. Bunları bir blog açıp yayınlayayım, akmasa da damlar diye düşündüm.Yaklaşık 30 yazı yayınladım 1.5 ayda ama google'dan bir türlü ziyaretçi gelmiyor. Ne yapmalıyım bunun için :( boşuna mı çabalıyorum? yazıların hepsi orijinal yazılar, daha önce internett
Elimde yüzlerce ingilizce essay vs. bulunuyor. Bunları bir blog açıp yayınlayayım, akmasa da damlar diye düşündüm.

Yaklaşık 30 yazı yayınladım 1.5 ayda ama google'dan bir türlü ziyaretçi gelmiyor. Ne yapmalıyım bunun için :( boşuna mı çabalıyorum? yazıların hepsi orijinal yazılar, daha önce internette yayınlanmamış yazılar.
mg3929
(09.12.19)
bu öyle ha deyince olmuyor.

benim totalde 6 sitem var, is sipesifik siteler ben reklamdan degil müsterilerim bana ulassin diye actim hepsini. nis, aramalarda ilk sayfada hepsi diyebilirim, degisken burasi. ilk sürelerde baya yavas yükseliyor ama zamanla oturabiliyor.

ortalama aylik 300-500 arasi ziyaretcim var. dedigim gibi sirf kontakt amacli sitelerim.

reklamdan para kazanilmaz zaten artik, bi ihtimal ayda 3-5 lira gelir.


duygusuzromantik
(09.12.19)
kardes sen bunu daha once de sordun, olmuyor belli ki. Evet, net olarak bosa cabaliyorsun. Hatta sorun bile yanlis bir soru.


ebabil curnatasi
(09.12.19)
Yani tam olarak ne yapılmasını istiyorsunuz bilmiyorum, insanlar satın alsınlar ve ne yapsınlar sonra o essaylerden? Kendileri kullanırsa plagiarism zaten, Turnitin vs bir sürü program ile anlaşılıyor bunlar. Ben çoğu zaman bir program olmadan bile öğrencilerimin yazdığı cümleleri vs google'da ve başka kaynaklarda orijinalliğini araştırıp kontrol ediyorum. Bildiğim bütün öğretmenler de yapıyor bunu.

İngilizce essay vs dediğiniz nedir yani, rastgele bir five paragraph essay ise çok faydalı bir kaynak olacağını sanmıyorum kimse için. Konusu nedir? Analiz mi? Metin çözümleme mi? Seviyesi nedir?

Ayrıca öğretmenler için de bir sürü ücretli, ücretsiz kaynak var. Ben bir materyal satın alacak olsam gider review'ü olan, ismi bilindik satıcılardan alırım analiz yazılarını. LitCharts var her şeyden önce.

Yani tam olarak yazdığınız essaylerden insanların ne fayda sağlamasını beklediğinizi anlamıyorum ben. Daha önce sorduğunuzda da anlamamıştım. Sadece okunsun ve ziyaretçi sayısından vs bir gelir elde edeyim diyorsanız, blog okuyan kaldı mı bilmiyorum, daha 2020 işlere girişebilirsiniz.


sopiro
(09.12.19)
Bu iş için takip edilen yerlere link vermen lazım. Yani o adreste, o bilgilerin olduğunu insanlar bilmeli ki gelsin. Bununda en güzel yolu, benzer/alakalı sitelerde link vermek.

En basitinden yayınladığınız yazıları içindeki kelimelerden aratarak, google'da çıkıp çıkmadığını bir test edin..


bu arada milyar tane site var, bu alanda anadili ingilizce olmayan biri olarak cok zor yükselmek.

arkadaslarin aksine düsünüyorum, olabilitesi var ziyaretci kismi olabilir ama para kazanma sansi sifir. 6 ay civarina yükselse bile milya r site arasinda 400. sayfaya ciktiniz diyelim, yine geride.

yazdiginiz essay sayisi 1500 olsa daha makbul cünkü konulariniz büyük ihtimal klasikler, globalisation, global warming, economy, comets, space tourism, electrification etc.

1500-2000 konu olsa ziyaretci sayiniz artar ama para kazanamazsiniz.


duygusuzromantik
(09.12.19)
Boşa uğraşıyorsun.


h.p. lovecraft filan mısın abi sen? ki onu bile 30 yaşındayken kaç kişi tanıyıp okuyordu, belli değil. niye senin yazılarını okumak için vakit harcayalım?


del piero10
(09.12.19)
(5)

Acil dolmuş sorusu

Şu an Bostancı'dan söğütlüçeşme metrobüse giden dolmuş var mıdır?
Şu an Bostancı'dan söğütlüçeşme metrobüse giden dolmuş var mıdır?
mg3929
(06.12.19)
olmayabilir. biraz yukarı yürüyüp m4 ile uzunçayır metrobüs durağına gitmek daha kolay.


tururo
(06.12.19)
Metronun 24 saat olduğunu unutmuşum Ekşiduyuru rocks


mg3929
(06.12.19)
Metro yokmuş bi daha dolmuşa yürüyorum :/


mg3929
(06.12.19)
Dolmus var 24 saat. Lunaparkin ordan gecer normal maltepe dolmusu


prole
(06.12.19)
cuma ve cmtsi metro sabaha kadar var aslında.

ama şöyle bir durum var. bu metroların birden fazla girişi oluyor ya, onların sadece 1 tanesini açık bırakıp diğerlerini kapatıyorlarmış. ben de bir cuma gecesi metro var diye gidip kapalı olduğunu görüp yok deyip taksiye binmiştim. güvenliğe sorduğumda bana bunu söyledi.


batlegolas
(06.12.19)
(2)

Bilgisayarı iphone internetine bağlamak

Geçen bilgisayarıma format attım. Eskiden iphonedan hotspot açıp 'yalnızca usb' seçip iPhone'u şarj kablosu ile bilgisayara bağlayarak internete bağlıyordum. Formattan sonra kabloyla iPhone internetini görmemeye başladı. İphonedan WiFi ve bluetooth açarak bilgisayarı bağlayabiliyorum internete ama k
Geçen bilgisayarıma format attım. Eskiden iphonedan hotspot açıp 'yalnızca usb' seçip iPhone'u şarj kablosu ile bilgisayara bağlayarak internete bağlıyordum. Formattan sonra kabloyla iPhone internetini görmemeye başladı. İphonedan WiFi ve bluetooth açarak bilgisayarı bağlayabiliyorum internete ama kabloyla bağlanamıyorum. Bunun için bir driver mı yüklemeliyim?
mg3929
(04.12.19)
itunes kurulu mu? kurulu olması gerekiyor olabilir. Windows'a da usb 3.0 sürücülerini tekrar kurmayı deneyebilirsin.


ayin yazari
(04.12.19)
iTunes olmasi lazim +1


himmet dayi
(04.12.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.