Giriş
(8)

Tatil Rotanızı Belirlediniz Mi?

Herkese iyi haftalar,Naptınız tatil işlerini? Rezervasyonlar yapıldı planlar hazırlandı mı?Bizde hala hareket yok. Hala bakıcıyız. Açıkcası pek bütçe de kalamdı ama ucuz yollu bi deniz hava almayı planlıyoruz. Muğla tarafı gündemimizde şöyle 3-4 gecelik yerlere bakıyoruz ama fiyatlar uçmuş baya e ge
Herkese iyi haftalar,

Naptınız tatil işlerini? Rezervasyonlar yapıldı planlar hazırlandı mı?

Bizde hala hareket yok. Hala bakıcıyız. Açıkcası pek bütçe de kalamdı ama ucuz yollu bi deniz hava almayı planlıyoruz. Muğla tarafı gündemimizde şöyle 3-4 gecelik yerlere bakıyoruz ama fiyatlar uçmuş baya e geç kaldık tabi.

Siz naptınız azıcık fikir verseniz.

Teşekküerler.
mkrk
(17.06.19)
2 gece 3 gün için gökçeada planı yaptık başka da bir şey yok şimdilik. fiyatlar feci uçmuş ama katılıyorum.


re noreno
(17.06.19)
Valla kötü kötü pansiyonlara gecelik 300-400 TL istiyorlar. Ölüdeniz e yakın Hisarönü filan bakın derim.


demirKamil
(17.06.19)
Bayramda Kuşadası - Marmaris - fethiye yaptık, özetle fiyatlar şu şekildeydi:

Kuşadası - ramada 340 lira (aynı gece ayarladık)
Marmaris - La branda mares 400 lira (aynı gece ayarladık)
Fethiye - Liberty Lykia o biraz daha pahalıydı diğerlerinden (bayramdan 2 hafta önce ayarladık)


roket adam
(17.06.19)
Valla uzun zamandır tatildeyim zaten. Gelecek için de henüz öyle bir rota falan oluşturmadım kendime ancak ağustos gibi belki biyerlere falan giderim.


türkiye'de tatil yapmak büyük saflık, bence yok yere çakal işletmecilere paranızı kaptırmayın.


teorikadam
(17.06.19)
Foça'ya gidicez ilk defa. 4 gece 2100 gibi bir fiyata aldık.


tatil matil yok, çalışmaya devam


tamamhosdiyonda
(17.06.19)
Tatil sayılır mı bilmiyorum ama viyana, Bratislava, Budapeşte, Krakow, Lviv gezisi yapacağım. Biletler 1300tlye geldi, her şehirde ortalama 3 gün hostellerde kalacağım


sheeper
(17.06.19)

Poster aranıyor

Selamlar mary schmich’in 97’de yazdığı sunscreen yazısının poster halini arıyoruz yüksek çözünürlüklü baskı formatı süper olur. https://eksiup.com/p/bn32630bjksz?delete=PY6os6Auw75Orvky4gnh1hXCYXcOgSd332631Teşekkürler.
Selamlar

mary schmich’in 97’de yazdığı sunscreen yazısının poster halini arıyoruz yüksek çözünürlüklü baskı formatı süper olur.


eksiup.com

Teşekkürler.
mkrk
(14.06.19)
(1)

Ankara çevresi piknik alanı

Selam,Ankara çevresinde piknik için nerelere gidiyorsunuz?Çok popüler kalabalık olmayan sakin yerleri tercih ederiz. 2-3 aile gideceğiz. Uzaklık çok önemli değil ama 3 saatte yol gidip yorulmasak iyi olur:)Teşekkürler.
Selam,

Ankara çevresinde piknik için nerelere gidiyorsunuz?

Çok popüler kalabalık olmayan sakin yerleri tercih ederiz. 2-3 aile gideceğiz. Uzaklık çok önemli değil ama 3 saatte yol gidip yorulmasak iyi olur:)


Teşekkürler.
mkrk
(09.06.19)
Çamlıdere


Pertev nail
(09.06.19)

Hellmans burger fest için bilet arıyorum.

2 bilet lazım.Yardımcı olabilecek var mı?
2 bilet lazım.Yardımcı olabilecek var mı?
mkrk
(05.06.19)
(13)

Bayram'da uzun yola çıkayım mı?

Selam,Malum önümüz bayram yeni aldığımız araçla yola çıkıp çıkmama konusunda tereddütlerimiz var. Durum şu: Benim şöförlük pek iyi değil. Aracı aldık işte geliştirelim diye kendimizi. 1 haftadır bizde. Hanımın da mükemmel şöfrlüğü yok.Gideceğimiz yol : Ankara - Aydın. Yani çok virajlı fln değil dümd
Selam,

Malum önümüz bayram yeni aldığımız araçla yola çıkıp çıkmama konusunda tereddütlerimiz var. Durum şu: Benim şöförlük pek iyi değil. Aracı aldık işte geliştirelim diye kendimizi. 1 haftadır bizde. Hanımın da mükemmel şöfrlüğü yok.

Gideceğimiz yol : Ankara - Aydın. Yani çok virajlı fln değil dümdüz double yol.
Hanımın sürüş bilgisi 6/10, benim 5/10. 1 Haziran Cumartesi öğleyin yola çıkmayı düşünüyoruz. 550 km yolumuz olacak.

Kafamdaki ilk fikir şu bi şekilde cesaret edip çıkmam lazım yola zira ben korka korka asla öğrenemem. Gerekirse 7 saatlik yolu 10 saatte gideriz sağdan sağdan ama gitmem lazım diyorum.

İkinci görüş ise ne kadar iyi olursan ol bayram trafiği başkadır Cumartesi de olsa insanlar anca yola çıkmış olur kalabalık olur diyollllaaaar.


Sizce ne yapmalı? (Motivasyona ihtiyacım var)
mkrk
(27.05.19)
moral bozmak gibi olmasın ama bayram trafiğinde yola çıkmayın derim. başka bir zaman olsa tecrübe kazanmak için çok iyi bir güzergah ancak bayramda sıkıntılı olur diye düşünüyorum. zira çok fazla insan yola çıkacak, tecrübelisi/tecrübesizi/kendisini tecrübeli zanneden magandası falan derken çok fazla risk oluşacaktır.


shadowfollower
(27.05.19)
acemilik uzun yolda atılmaz diye düşünüyorum. çünkü uzun yolun dinamikleri çok farklı.


yemrem
(27.05.19)
tecrübeniz yoksa bayramda yola çıkmayın. ölebilirsiniz. siz değil ama yoldaki başka bir durumdan dolayı ne yapacağınızı bilemeyip zor durumda kalabilirsiniz. allah korusun önünze bir hayvan çıksa fren yerine gaza basıp yoldan aşağı uçarsınız bir yerlerde.

tabi bunu dememe rağmen bayramda yola çıkacak olan milyondan biri siz olacaksınız. güle güle gidin gelin ne diyeyim. yeni araba almışsınız o arabayı memlekete göstermezseniz çatlarsınız.


ozdek
(27.05.19)
uzun yolda araba kullanmak çok kolay, dikkat etmen gereken tek şey dalgın olmamak, sohbet ede ede gidersiniz. bol bol mola verirsiniz, geze geze gidersiniz.

@shadowfollower'ın dediği kadar yoğun olur mu ankara-aydın arası emin değilim? ama yine de duble yolda trafik problem olmaz gibi geldi bana.


ronartest
(27.05.19)
Hiç gözünüzü korkutmaya gerek yok. 10 -15 sene önce olsa haklısınız ama artık yollar duble , eşinizle değişe değişe dinlene mola vere aslanlar gibi gidersiniz. Hiç gocunmayın , sıkıldığınız yorulduğunuz gerildiğiniz an mola verin.Aracın bakımı yapılmışsa, herhangi bir arızasıda yoksa , trafik kurallarına riayet ettiğiniz sürece size hayırlı yolculuklar.


synax
(27.05.19)
@ronartest

ankara aydın arası değil ama ankara izmir arası çok gidip geldim. bayramlarda kalabalık oluyor. trafik sıkışıklığı şeklinde değil ama araç sayısı arttığında hem dikkatsiz sürücülerle karşılaşma şansı artıyor hem de yoğun trafikte kurallara uymama oranı da artıyor. sinyalsiz şerit değiştirmeler, aniden önüne kırmalar falan bu gibi yoğun trafiklerde oluyor. acemi şöförler de doğal olarak risk altında bu durumda.


shadowfollower
(27.05.19)
550 km o kadar uzak bir mesafe değil. rahat gidersiniz. yola çıkmadan kendinize mola noktaları belirleyin (şurda şunu yeriz, burda burayı görürüz gibi). ankara'dan çıktıktan sonra fazla bir trafikle karşılaşacağınızı sanmıyom. en büyük düşman dalgınlık.

- yola çıkmadan yağ - su ve lastik basınç kontrollerini yapın.
- trafiğin ortalama hızını tutturun. öyle çok aşşırı yavaş gitmeye lüzum yok. uykunuz gelmesin.
- viraj girişlerinde ve yerleşim bölgelerine girişte hız kesmeniz iyi olur.
- güzel bir müzik listesi yapın, şarkılara eşlik edip eğlenerek gidin.


zgrydn
(27.05.19)
Uzun yol ile şehir içi gerçekten farklı. İlla çıkacaksanız biraz yorularak (acemilik sebebi ile) yolu tamamlarsiniz.
Kalabalığa çare yok, onu geçiyorum.
Daha fazla gidebilecek bile olsanız iki saatte bir mutlaka durun. Tesis varsa çay kahve için yoksa arabayı çekip iki çömelip kalkın vs. Bunu yorgun olmasanız bile yapın.
Sabah güneş doğarken ve akşam üstü güneş batarken genelde insanın uykusu çok gelir. Güneş batmadan yol bitecekmiş gibi hesap yapın isterseniz.
Uzun yolda en en en tehlikeli şey hatalı sollama. Çift yön, bolunmemis yolda kamyonun arkasında kalabilirsiniz, geçebilirim diye fantezi yapmayın. Gormuyorsaniz geçmeyin. Bırakın canınız çıkacağına canınız sıkılsın.
Emniyet kemerini sakın ola takmamazlik yapmayın.
Rahat rahat o yolun altından kalkarsınız. Sadece dikkatli olun ve o geçiyor, ben de geçerim diye risk almayın.
Ve son olarak surat tahdidine uyun.
Gerçekten en fazla zaman kaybedersiniz ki o da çok az ama karşılığında sağ salim gider gelirsiniz.


kisa
(27.05.19)
ankara şehir içi yolları bildiniz mi? mesela Eskişehir yolu, konya yolu, istanbul yolu filan.

hah, işte tam olarak o yolda 8-9 saat araç kullanacak sabrınız varsa, çıkın. bayram trafiği dedikleri tam olarak o.

bence bir sıkıntı olmaz, ama aşırı sıkılabilirsiniz. yol üstü mola yerleri ankara-aydın arasında fena değil, sıkıldıkça mola vere vere gidersiniz. araç bakımı da yerindeyse, bundan iyi fırsat olmaz.


babilbaligi
(27.05.19)
ben şahsen ankara-izmir yolunda ankara-datça'dan bile çok yoruluyorum. dümdüz gidilecek yol kıvamında değil. sürekli ilçelerin içinden geçildiği için insanı mental olarak zorluyor bence. afyon'dan sonra otoban gibi 120'ye sabitler giderim olayı yok.


sehir ici trafikte eliniz ayaginiza dolasmadan bir yerlere gidip gelebiliyorsaniz yola cikmanizda bi sorun olmaz.

ama yukarida dendigi gibi uzun yolun dinamigi farkli. dikkati bir an bile kaybetmemeniz lazim. farkinda olmadan yorulacaksiniz, bol bol dinlenin, su icin elinizi yuzunuzu yikayin. yola cikmadan arabanin havasina suyuna bakarsiniz zaten. (yollar tenha olmaz gerci).

zaten ilerledikce rahatlama gelecektir.

acele gitmeyeceginizi ve surat yapmayacaginizi varsayiyorum.

onun disinda kamyonlardan uzak durun. arkasina yanasmayin, sagindan asla gecmeyin. varsin yolunuz 1 saat uzasin.

iyi yolculuklar, iyi bayramlar


brkylmz
(27.05.19)
sağ salim gidildi mi sonuç nedir?


ronartest
(05.06.19)
Bugünkü yolculuğu da bitirip yazayım diyordum. Durum şudur:

1 Haziran Cumartesi Ankara - Aydın yolu sorumsuz şekilde tamamlandı. Hatta sonrasında Aydın- Şirince - Kuşadası da yapıldı.

3 Haziran Salı Aydın - Isparta da sıkıntısız tamamlandı.

Bugün Isparta’dan Ankara’ya dönüş var. Birazdan yola çıkacağız.

Kullandıkça aracı daha iyi tanıyorsun haliyle özgüven geliyor ve direksiyon hakimiyeti artıyor sanırım. İlk yola çıkarken yaşadığım stres ve kaygı şu an yok.

Destek olan herkese selamlar, teşekkürler. İyiki varsınız.


mkrk
(06.06.19)
(1)

Isparta - Ankara Arasi Yemek

MerhabaIsparta Ankara arasinda afyon sucuk ekmegi disinda yemek yiyebilecegimiz neresi var? Ortaklar cop sis tarzi bir yer olabilir.
Merhaba

Isparta Ankara arasinda afyon sucuk ekmegi disinda yemek yiyebilecegimiz neresi var? Ortaklar cop sis tarzi bir yer olabilir.
mkrk
(23.05.19)
Afyonkarahisar'da sucuk ekmek için de şehir içerisinde yemek yemenizi tavsiye ederim. Ama sucuk ekmek olarak Gözde Döner isimli yere götürürüm misafirlerimi. Sucuk ve lokum alacaksanız her yere de yakın çarşı merkezinde olduğunuz için.


(11)

Araba Kıyaslama

Merhaba,Aşağıdaki iki araç arasında kaldık hangisi sizce daha uygun? İlk araba olacağından hasar boya vs önemli değil. Aradığımız kriterler:OtomatikKolay satılabilen ( 1-2 yıl kullanıp elden çıkarmayı planlıyorız. Öğrenme amaçlı)Sürekli arıza çıkarıp sanayiye bizi yedirmeyecek.Bütçe:30kŞu iki araç a
Merhaba,

Aşağıdaki iki araç arasında kaldık hangisi sizce daha uygun?

İlk araba olacağından hasar boya vs önemli değil.

Aradığımız kriterler:

Otomatik
Kolay satılabilen ( 1-2 yıl kullanıp elden çıkarmayı planlıyorız. Öğrenme amaçlı)
Sürekli arıza çıkarıp sanayiye bizi yedirmeyecek.
Bütçe:30k

Şu iki araç arasında kaldık kriterlerimize göre hangisi daha uygun bir araç olur?

www.sahibinden.com


www.sahibinden.comTeşekkürler
mkrk
(16.05.19)
link yok


kitik
(16.05.19)
Ekledim şimdi teşekkürler


mkrk
(16.05.19)
bence getz çünkü km düşük toyotaya göre daha yeni bir araba, ayrıca aynı arabadan 3 yıl kullandım bir sorun çıkarmadı.


xdenizx
(16.05.19)
getz hem piyasası var hem 2009. corolla sedan piyasası yok ve üretilmiyor.


mikahakkinen
(16.05.19)
getz'İn otomatik viteslerinin de çok başarılı olduğunu duymuştum.


Getz diyorum. 4 yıl daha genç olması bile sorunsuzluk açısından daha güven veriyor.


bende renkten dolayı ve toyota hatchback'i hep sevdiğimden dolayı toyota diyorum. Kendi arabam siyah ve çok pişmanım çok. Yazın içinde pişiyorum, en ufak kiri ve en küçük kılcal çiziği gösteriyor. Bunlardan dolayı siyah araba benim için 1 sıfır geridedir.


İki araç birbirinden farklı segmentteler, Getz daha küçük b segment bir araç. Boyut olarak yeterliyse kilometresi düşük ve modeli yeni olduğu için onu tercih ederdim.

Yalnız bu atmosferik benzinli araçlar çok yakar, hele tam otomatik varsa şehir içinde 10 litreden aşağı yakacağını düşünmüyorum. Toyota lpg'li olduğu için yakıtı daha uygun olur.


Abdurrahman
(16.05.19)
getz. diğerini zor satarsın.
hasar kaydı çok yüksek..


otopsicocugu
(16.05.19)
normalde Toyota derdim, rengide guzel ama buldugun arac kazali ve bayagi yorgun gibi, koltukta yirtik var, gogusde catlak var galiba radyonun ustunde kopuk sikmislar falan filan.

o yuzden begenmesem de getz. bence 35-40 bandina cik daha temiz bir yaris al.toyota/honda kolay kolay sanayi yuzu gormez.


cooperr
(16.05.19)
galeriden olması bile tek başına corolla alınmaz dedirtiyor.


piotr
(17.05.19)
(2)

Üniversite kantini işletmek karlı bir iş mi?

Günaydın iyi pazarlar,Belki daha afyonunuz patlamadı ama ben yine bir girişim danışmanlığı için sizlerden destek bekliyorum.Bir üniversite kantini ihalesi geldi kulağıma. Fiyatı bana uygun geldi ama bilemedim. Senelik 17-20k arasında bir bedelle ihale ediliyormuş. Anadolu’da bir üniversite. Öğrenci
Günaydın iyi pazarlar,

Belki daha afyonunuz patlamadı ama ben yine bir girişim danışmanlığı için sizlerden destek bekliyorum.

Bir üniversite kantini ihalesi geldi kulağıma. Fiyatı bana uygun geldi ama bilemedim. Senelik 17-20k arasında bir bedelle ihale ediliyormuş. Anadolu’da bir üniversite. Öğrenci sayısı 1000’den fazla. Daha cazip olan ise okula yakın lokasyonda üniversite hastanesinin bir bölümü var yani tatillerde de hasta/hasta yakınları olacağı için 12 ay hareketli bir alan. Tabi bu kantinlerde üniversiteleri tavan fiyat olayı var. Bu işi de hiç yapan bi yakınım fln yok. Nasıl olur döner mi bu iş kazandırır mı?


Kolaylıklar
mkrk
(05.05.19)
bence de ucuz. ama tek başına olmaz sana bi ortak lazım. asgari ücrete adam çalıştırıyorsun bi o kadar da kasadan çalıyor.


baba553
(05.05.19)
çok basit yamyam bir hesap yapayım, oradan sonra hala mantıklı gelirse detayı için vergi nedir kime denir bilen bi eş dost akraba ile daha derinlemesine incelersin.

20bin ihale bedeli ayda 1700 yapar, bi eleman çalıştırsan veya kendi emeğini asgariden sayıp başında sen dursan ona da 3000 diyelim, aylık 4700lira sırf yer+maaş için yapman gereken kâr.

çokomelde kolada tostta kâr marjı kaç bilmiyorum, diyelim ki %50; Cirox50/100=4700 sana o kâr marjıyla yapman gereken ciroyu gösterir ki içler dışlar çarptıkmıydı bu da
10bin yapar.

hazır okullar açıkken al eline bi sayaç, gir kantine otur köşeye kasada ödeme yapan insan sayısını say, neler aldıklarını da gözlemle. 1000 öğrenci var ama atıyorum tüm gün kasaya uğrayan kişi sayısı 500 olsun

10bin/500 sana kişi başı ciro hedefi verir=20tl

sonra tavan fiyat diyorsun ya, bak o tavan fiyatlara, sonra kişi başı tutturman gereken ciro olan 20 lira o fiyatlarla tutturulabilir mi onu bir düşün...

bu arada tabi üniversite yemekhanesindeki fiyatlar veya okul önüne gelen seyyar satıcı varsa onlar falan hepsini dikkate alman lazım.


kambek
(05.05.19)
(14)

Kokoreç dükkanı mı açsak?

Selamlar piyasa guruları,Borçla girişim yapmak için piyasalar uygun değil diyorlar ama çok güzel bi dükkan var konum olarak kira olarak da baya iyi. Bir kokoreç markası oluşturmak istiyoruz. Bilenler bilir İzmir’deki kokoreççi asım usta gibi müdavimleri olan bir dükkan. Girişim maliyeti yüksek bir i
Selamlar piyasa guruları,

Borçla girişim yapmak için piyasalar uygun değil diyorlar ama çok güzel bi dükkan var konum olarak kira olarak da baya iyi. Bir kokoreç markası oluşturmak istiyoruz. Bilenler bilir İzmir’deki kokoreççi asım usta gibi müdavimleri olan bir dükkan.

Girişim maliyeti yüksek bir iş mi kokoreççilik? Piyasa çok mu kötü?
mkrk
(02.05.19)
Kokoreçte usta önemli tutmazsa kalıcı olamazsın. iyi kokoreç yarım dönerden pahalı.


mikahakkinen
(02.05.19)
Kendimiz beceremez miyiz ya yüksek uzmanlık gerektiren bişey mi kokoreç pişirmek


mkrk
(02.05.19)
işinin ehli bir ustan yoksa hiç girişme derim. kokoreç kesinlikle ustalık isteyen bir iş. bir ustamız vardı önerebilirdim fakat kendisi yurtdışında şu an malesef.


karsiyakaliyiz
(02.05.19)
İzmir'de iyi konumda uygun kıralı yer bulmuşken kokoreççi açmayı düşünmek. Bilemedim.ben aylarca öyle bir dükkan aradım bulamadım.bulsaydim bütün şehir kokoreci senden yicez diye yemin etse de yine de üstelik kokoreç ustası bile değilken kokoreççi olmayı kabul etmezdim.


gurur
(02.05.19)
kokoreç belirli yerlerde sarılıp geliyor.
Kimisi çok pişirir, kimisi az , kimisi ince doğrar, kimisi iri doğrama yapar. Benim gittiğim bi kokoreççi özel sardırıyorum, biraz fırınlıyorum filan diyor ama nasıl yaptığı konusunda fikrim yok. iyi bir kokoreç sunarsanız dükkan değil tezgahta bile sıra olur.


1917
(02.05.19)
Izmire her gelisimde kokorec yemek icin olananasi'na gidiyorum.Iyi kokorec adami zengin edebilir ama iyisini yapmasi da kolay degil


turkuaz
(02.05.19)
Şehir İzmir değil , Ankara. Ankara’da adamakıllı kokoreç yiyemedim yıllardır aoç dediler orası da menemen mi yapıyor kokoreç mi belli değil. Biz egeliyiz kokoreç dediğin iri parçalı sadece kimyonlu olur. Burda sürekli cıvık cıvık yapıyorlar. Sadece izmir usulü yapan bir yer kurmak istiyorum


mkrk
(02.05.19)
ankaralılar koko dan anlamazlar tutturmuşlar aoç yiyorlar. pikolet var dediler gittik, ekmek arası domates mi yedim anlamadım. kokoreç denizli aydın izmirde on numara yenir. usta önemli anlayana.


mikahakkinen
(02.05.19)
Aynen menemen gibi kokoreç yapıyorlar. Gençlik caddesi pikolet aoç fln hepsini denedim aradığım tadı bulamadım. Buna isyan için böyle bir girişimin tutacağına inanıyorum. Zira Ankara’da da bizim gibi düşünen aradığını bulamayan büyük bir kitle var.


mkrk
(02.05.19)
kokoreç pişirmek oldukça kolay fakat sürekli olarak kuzu kokoreç bulmak, iyi hazırlanmışını bulmak zor.

eğer bunu bulursanız, gerisi oldukça kolay.

yani sürekli ve kaliteli mal tedariği çok önemli.

kasaplar bunları sarıp hazırladıktan sonra derin dondurucuda tutuyolar, yani bu şekilde saklanabiliyor. bu da size 1 aylık 2 aylık stok konusunda kolaylık sağlar.

en kötü bi derin dondurucu ve her ihtimale karşı derin dondurucuyu çalıştıracak ufak çanta tipi bi jeneratör ile çözersiniz işi.

mesela kuzu kokoreş bulamıyorum ben çorluda, dana kokoreç var bi kaç kasapta ama kuzuyu bulamıyorum nedense.

sanırım bu işi yapan yerlere toptan veriyolar diye. ki buradakiler rezalet.

kokoreçi de nasıl pişireceğinizi anlatayım.

hiç bir marinasyona ihtiyacı yok, hazırlandıktan sonra da kekik tuz ve kırmızı pul biberden başka bir şeye de ihtiyacı yok, domatesli isterlerse domates ve biber konulur. bu hizmet sektöründe en önemli şey baharatın en kalitelisini kullanmaktır.

mesela buradaki en meşhur köftecilerden birisi ile konuştuğumda adam demişti ki bana 20 liraya da kimyon var 300 liraya da, biz en kalitelisini kullanıyoruz, etin kalitesi kadar kimyonun ki de önemli demişti. sizdede kekik, pul biber gibi şeyler önemli.

büyük bir tencere içine koyup altını kısık ateşe açıyorsun, 10 dakka aralıklarla kokoreçi tencere içinde çeviriyorsun, bir süre sonra neredeyse yarı yarıya yağ ve su salıyor, içindeki fazla yağın büyük bir kısmı böyle akıyor, ondan sonra ızgaraya takıp ikinci adıma geçiryorsun. ikinci adımda da yağın bir kısmı akıp dışı kızarıyor

dışı da kızardıktan sonra dilim olarak kesip bunu saç üzerinde iki tarafınıda kızartıyorsun yine yağ kaybediyor.

en iyi kokoreç böyle pişirilir. bundan sonrası ise, doğrayıp servis etmek, müşteri domatezli isterse e bundan sonra domates ile harmanlarsın saç üzerinde , sade isterse de kesip ekmek arasına koyar verirsin. bu işin temeli bundan ibaret.

ama sen dersen ki ben alır şişe takar ilk işlemi yapmadan yaparım, ilk sistemden yüzde 30 fazla kokoreç olur elinde ama fazla yağlı olacağı için müdavimleri gelmez.

ben yıllardır evde yaparım ve bu anlattığım şekilde yaparım.

o 1 metrelik koca kokoreç bile ufacık kalıyor ama tadı muhteşem oluyor haliyle. işte burası önemli iyi mal dediğim bu, içine az yağ basarsa adam o kokoreç bu kadar ufalmaz kokoreç içinde uykuluk mu öyle bişey ve yağ var.

izmirde basmane de bir han vardı orada yerdim eskiden.


killerbee
(02.05.19)
ankara'da olup da yanlış adreslerde kokoreç yiyenler şehre b.k atmasın.
kokoreçin hası akdere'de çamlık piknikten yenir. her daim sıra olur, mekan çok izbe gibi görünür. ama kokoreçin hası oradadır. kokoreçle şov yapılmaz, kokoreçin tazesi ekmeğin arasında bıçakla kesilir. aoç'de kokoreç falan yenmez.
kokoreç denizlide yenir diyen arkadaş tüplü ızgarada yağ içinde pişen dana kokoreç yemeyi seviyor heralde :) kokoreçin hası kuzu kokoreç'tir. sarıldıktan sonra fırınlanması ve doğru sıcaklıkta tutulması gerekir, ayrıca kömür ateşinde pişmesi gerekir.

soruna tüm cevapları çamlık piknik'teki ustalardan alabilirsin. 7/24 açıktır. özbek asıllı elemanlardan kıllanma, onlar da artık bir kokoreç ustasıdır. teklif götürsen dükkanında da çalışabilirler diye düşünüyorum.

edit: aynı yerde birkaç tane çamlık piknik türemiş olabilir. dediğim yer carrefour'un karşısında müstakil bi mekan, bina altında değil. içeride ankaragücü'ne dair çıkartmalar ve eski gazete haberleri olur, özbek asıllı elemanlar çalışır.
akdere 50. yıl mahallesi (eski çeşme-sinema durağı diye geçer)


Improbable
(02.05.19)
ekonomik kısmını bilmiyorum, ama ne olur açın. düzgün kokoreçe hasret kaldık...


babilbaligi
(02.05.19)
arkadaşlar nazilli şahap baba. aydın umurlu bizimoğlan kokoreç denizli kokoreççi osman. izmir baki usta. bi yeyin


mikahakkinen
(02.05.19)
Nazilli şahap baba number one! :)


mkrk
(02.05.19)
(5)

Kedi neden sürekli halıya işiyor

Değerli kedi uzmanları,Daha önce de yazdım ama çözüm bulamadım. Ciddi anlamda uzman yardımına ihtiyacımız var. Kedimiz sürekli halıya işiyor. Tuvalet kullanmada sorun yok. Büyük tuvaletini yapıyor tuvalete. Hatta evdeki halıları kaldırınca çişi için yine tuvaletini kullanıyor. Ama bi halıyı serelim
Değerli kedi uzmanları,

Daha önce de yazdım ama çözüm bulamadım. Ciddi anlamda uzman yardımına ihtiyacımız var. Kedimiz sürekli halıya işiyor. Tuvalet kullanmada sorun yok. Büyük tuvaletini yapıyor tuvalete. Hatta evdeki halıları kaldırınca çişi için yine tuvaletini kullanıyor. Ama bi halıyı serelim dedik mi mutlaka iki çişinden birini halıya yapıyor.

Kedimiz 2.5 yaşında kısır erkek scottish. 2 aydır bizimle.
Halıları sirkeyle sildik hatta yıkamaya verdik fln. Halılar yokken hep tuvaletini kullandı.
Halımız öyle kırçıllı fln değil bildiğin düz fabrika halısı.
Bir kere suç üstü yakalayabildim kızdım işemeden kumuna götürdüm ama ilerleyen günlerde halıyı tuvalet olarak kullanmaya devam etti.

Lütfen çözüm odaklı yardım...
mkrk
(24.04.19)
Yeriniz varsa iki kum kabı koymayı deneyebilirsiniz. İki kum kabı olunca birinr kaka birinr çiş yapan bir kedim var. Sizinki gibi bir problemimiz yok ama işe yarayabilir.


Kedi kovucu jel veya fisfi kullanabilirsiniz fakat ucuz olanlari degil ithal olanlari tercih edin.


balpolen
(24.04.19)
hep aynı halıya mı işiyor? genelde kokusu sinince ilk yere devam ediyorlar. temizleyiciler de kokusunu tam çıkaramıyor.

ikinci bir kum kabı hatta farklı kum denenebilir.

kovucu fısfıs trixie almıştım kablolar için hiç faydası olmadı bizde.


Evet genelde aynı halıya işiyor arkadaş ama denk getirirse banyodaki paspasa fln da işiyıor. Sirke halı köpü pet spreyi vs herşey kullandık hatta halıyı yıkamaya verdik.

İkinci kumun konumu önemli mi bi boş odamız var mamasını suyunu fln koyduğumuz odaya koysak sorun olur mu diğer kumu bu odanın karşısındaki banyod.


mkrk
(24.04.19)
Bizim başımıza gelen duruma çok benziyor. Evde bir British shorthair (baba) birde scottish fold (oğul) kedimiz var 1 yaş aralığıyla (4-5). Her ikisi de kısır. Tamamen aynı beslenme olmasına rağmen scottish olanda aynı sorunu yaşadık. Uzunca bir süre tuvalet kabı sayısını 3'e çıkardık. Kirli olduğu zaman dışarı yapıyor herhalde diyerek sık sık temizlemeye başladık. Büyük tuvaleti normal tuvaletine yaparken çişini ara ara paspas, halıya battaniyeye falan yapmaya başladı.

Yaptığı yerlerde de hiç kan yada kırmızılık vs görmedik ama sonra idrarını yapmakta zorlandığını farkettim. Tuvalete girdiğinde bile çok kısa sürede çıkıyordu, az çiş yapıyordu. Kristalden şüphelendik, nitekim teşhis doğru çıktı. N&D kısırlaştırılmış tahılsız mama yemelerine rağmen struvit taşı oluşmuştu. Scottishler biraz daha yatkın gibi çünkü babada maşallah hiçbir sorun yok. Biz iki üç defa uğraştık, 2 defa sonda takıldı antibiyotik mesane temizlenmesi özel mama kullanıldı 1-2 ay sorna hep nüksetti. Bu işin sonu dişileştirme denilen üretrotomi'ye kadar gidiyor. En son yine bir tıkanıklığında veteriner değiştirip detaylı bir yere götürdük ve yaklaşık 9 aydır proplanın ürinary mamasını kullanıyor. Hacmen az çiş olayı normale döndü ve bir kez bile dışarıya çiş yapmadı.

Sizinkini de takip edin, çişi hacmen az ise, topaklanan kum kullanıyorsanız küçük boy bir yumurtadan daha küçük çiş yapıyor ise maalesef benzer bir sorun olabilir. İyi bir veterinerde ultrason yaptırabilirsiniz, mesanede kristal varsa ultrasonda teşhis edilebilir. Taşın cinsi için de mesaneden idrar alınarak mikroskopla bakılması lazım. Nitekim her kristal mama ile çözünmüyor, bu nedenle taşın cinsi önemli.


FAtE
(25.04.19)
(2)

Kedi Tuvalet Sorunu

Selamlar,Bizim ufaklığın sürekli olarak halıya işemesine nasıl engel olabiliriz?Durum: 2.5 yaşında, kısır, erkek, scottish. Mart ayında evimize geldi. İlk işemeleri normal karşıladık ev değişikliği depresyon vs sebebiyledir dedik. Halıları fln yıkattık bir dönem evde halı kullanmadık. Tuvaletini kul
Selamlar,

Bizim ufaklığın sürekli olarak halıya işemesine nasıl engel olabiliriz?


Durum: 2.5 yaşında, kısır, erkek, scottish. Mart ayında evimize geldi. İlk işemeleri normal karşıladık ev değişikliği depresyon vs sebebiyledir dedik. Halıları fln yıkattık bir dönem evde halı kullanmadık. Tuvaletini kullanmada soru yok aslında her gün kullanıyor tuvaletini. Ama halı görünce dayanamıyor tam bir halı düşmanı. Halının birisini serdik denemek için. Affetmedi hemen işedi. Bu arada iki gündür tuvaletini de kullanıyor. Ama halıya da mutlaka işiyor.

Kediciğim bu kötü alışkanlıktan nasıl kurtarabiliriz. Artık halıyla yaşamak istiyoruz.


Teşekkürler.
mkrk
(20.04.19)
Kediyi halıya işemeye teşvik etmişsiniz. İlk işemede orayı temizleyip sirke ile silseydiniz kokusunu bırakmamış olurdu. Benim kedim ilk geldiğinde yatağıma işemiişti hemen o u götürüp kumuna koydum ve yatağımı temizledim. En sonda işediği yeri sirke ile sildim ki kokusunu almasın dedim. Sizin kedi de artık halı=serbest işemek anlayışında. İşediği gibi kumuna koyun ve orayı temizleyin. Denemekten zarar gelmez.


cemallamec
(20.04.19)
Sirkeyle sildik. Kumuna ayak bastırdık. Kumu da kullanıyor zaten. Gıcıklığına halıya işiyor gibi.


mkrk
(20.04.19)
(3)

Kedi Kusması - Ankara Veteriner Tavsiye

Merhaba,2.5 yaşında, kısır, erkek kedi. Dünden beri kusuyor. Normal mi? Tüy dökmesi fazlalaştı son zamanlarda mevsimsel diyorlar kusma ondan olabilirmiş ama yaklaşık 1 haftadır düzenli şekilde malt veriyoruz. Malta rağmen kusma devam eder mi? Bu kusma için veterinere gitmeye gerek var mı?Bir de Anka
Merhaba,

2.5 yaşında, kısır, erkek kedi. Dünden beri kusuyor. Normal mi? Tüy dökmesi fazlalaştı son zamanlarda mevsimsel diyorlar kusma ondan olabilirmiş ama yaklaşık 1 haftadır düzenli şekilde malt veriyoruz. Malta rağmen kusma devam eder mi? Bu kusma için veterinere gitmeye gerek var mı?


Bir de Ankara'da güvenebileceğimiz bir veteriner arıyoruz. Zira ilk veteriner tecrübemiz fahiş fiyat kazığıyla sonuçlandı.

Teşekkürler.
mkrk
(20.03.19)
Nasıl kustuğu önemli. Yeşil-sarı su kusuyorsa mutlaka veterinere gidin. Tüy yumağı veya beyaz köpük kusuyorsa şunları söyleyebilirim: Havaların ısınmasıyla birlikte kediler tüy dökmeye başladılar. Dolayısıyla kendilerini yalarken daha fazla tüy yutuyorlar. Malta rağmen kusması normal. Malta devam edin. Her ihtimale karşı bir veterinere de götürebilirsiniz.

Maalesef Ankara'daki veterinerler hakkında bilgi sahibi değilim.


Kusmayı bilmiyorum ama başkent hayvan hastanesi'ni önermeye geldim. Başka hiçbir veterinere o kadar güvenemedim. Ayrancı'da.


pati
(20.03.19)
sürekli kuusyor ise aiclen veterinere gidin. böbrek yq da karadiğer problemi olabilir


oscar
(20.03.19)
(1)

Rönesans Holding'de çalışan/çalışmış olan var mı? (Ankara)

sb.Mesaj atabilirseniz sevinirim.teşekkürler.
sb.


Mesaj atabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.
mkrk
(15.03.19)
asagi yukari benzer baska bir yerde calisma imkaniniz varsa tercih etmeyin.


kassiopeia
(15.03.19)
(15)

Hacı Hoca Büyü Hikayeleri

Selam Bu büyü işlerine inanıyor musunuz? Yaşadığınız yada bi arkadaşın başına geldi yea dediğiniz hikayeler de olur. Mesela bazen sizin yada partnerinizin yada ailenizin hiç olmadığı bir karaktere büründüğümü hissediyo musunuz yada davranışlarınızda kontrolsüz deşikler olduğunda bu ne lan büyü mü y
Selam

Bu büyü işlerine inanıyor musunuz? Yaşadığınız yada bi arkadaşın başına geldi yea dediğiniz hikayeler de olur.

Mesela bazen sizin yada partnerinizin yada ailenizin hiç olmadığı bir karaktere büründüğümü hissediyo musunuz yada davranışlarınızda kontrolsüz deşikler olduğunda bu ne lan büyü mü yaptılar acaba bana/bize gibi bi düşünce oluyor mu?

Yaşanılan duyulan hikayelerin sonuna şehir belirtebilirseniz sevinirim.


Büyüsüz geceler.
mkrk
(12.03.19)
inanmıyorum. hissetmiyorum. olmuyor.

inanmak istediğine inanırsın insanın psikolojisi manipülasyona çok açıktır.


argent dawn
(12.03.19)
Müslümansan kesin inanman lazım çünkü bildiğim kadarıyla kuranda geçiyor.


prizmatik
(12.03.19)
Hayatta sadece olacak olan oluyor. Buyu, ot, bok, pusur denen hersey yalan.

Bir akrabam var, hayirsiz serefsizin önde gideni. Zavalli anacigi diyor ki buyu yaptilar buna. Hayir iste senin oğlun it ugursuz, buyuyle ne alakasi var diyemiyorsun da.


bazı arkadaşlardan duyduğum oldu. arap zengini biriyle evlenen muhafazakar bir tanıdık kötü giden evliliğini büyüye bağlamıştı (istanbul). benim ailede bu tür şeylerle işi olan hiç yok. partnerimin ailesinde de (ki kendileri de muhafazakar) mevcut değil. biz çift olarak zaten inanmıyoz.


zgrydn
(12.03.19)
İnanmıyorum. Neye inanmak istiyorsanız ona inanıyorsunuz. Misal toplumca yüce tanrı Poseidon'a inanmadığınız için her yer ıslandı. (İstanbul bugun yağmurlu)


annesütü
(12.03.19)
Manipüle edilmiş savunma sistemine sahip beyinler böyle şeylere inanır.


yok diyen arkadaşları gördükçe aklıma çok değil 100-150 yıl önce virüsleri-bakterileri reddeden, varsa hani gösterin bana diyen koca koca bilim insanları geliyor.

eldeki veriler, imkanlar, bilgi birikimi ve teknoloji bir şeyin varlığını nesnel olarak ispatlayamıyorsa o şey yok demek değildir.

kuantum fiziğini biraz bilen birisi bile gerçekleşen olayların tamamının eldeki bilgilerle tam olarak olarak açıklanamadığının, sahip olduğumuz bilgi birikiminin bazı olayları açıklamada yetersiz kaldığının farkındadır.

alın size bilime karşı bilim. şimdi siz bazı noktalarını açıklayamadığınız için kuantum fiziğine safsata diyip bu konuda çalışanları şarlatan olarak tanımlıyor musunuz ki iş paranormal mevzulara gelince bir anda katolik mizaçlı materyalist bilim insanına evriliyorsunuz?

not: bu alandaki bilgilerin-görülenlerin-duyulanların %99'u yalandır. inanmayın. peşine düşmeyin. Allah o %1'den korusun


yemrem
(13.03.19)
İnanıyorum, duyduklarım var.

Ancak piyasadakilerin %90'ı enayi/para tuzağı...


.


büyüye çok inanmam da paranormal şeylerin varlığına inanıyorum açıkçası. yakın çevremde küçükken cin cağırmaya çalışmış salak tayfa dışında bu işlerle uğraşan akrabam yok pek. en azından bildiğim kadarıyla.


piremses
(13.03.19)
inanıyorum. yaşamadım başıma gelmedi gelsin de istemem ancak bundan rahat 10 15 sene önce ailesinin sevgilisinden ayırmaya çalıştığı bir kızla tanıştım. bir iki ayda başkası ile evlendi. evlendikten sonra eşofmanını bulamıyormuş annesine sormuş sizde mi kaldı diye. annesi onu alıp kızlarına büyü yaptırdığını söylemiş. kız bunu anlatırken pek dert etmişe benzemiyordu ben daha çok şaşırdım. zaten kocası ile mutlu gibi görünüyordu belki ondandır sallamama sebebi.

bi de bir akrabam var, genelde yaptığın gizli şeyleri durup dururken pat diye yüzüne söyler. çok da dindar bir kadın. onda da bir şeyler var tam bilemiyoruz.


İnanıyorum, Allah korusun diyorum ve fellik fellik kaçıyorum.
Arkadaşımın herkes tarafından örnek gösterilen evliliği gözümüzün önünde bitti. Olmadık hastalıklar atlattı.
Şehir İstanbul


SiyamkedisiZorro
(13.03.19)
Piyasadakiler yalan. Büyü var. Masonlar işin kralı.


photo85
(13.03.19)
Edit büdüt malesef gördüm yaşadım evet gerçekten var


photo85
(13.03.19)
@yemrem, bilim o bakterileri, virusleri kanitladi eninde sonunda.

Buyu, cin, seytan vs.yi kanıtla o zaman dostum? Hatta bunun kanitlanmasi icin kendimi feda ediyorum. Istedigin büyüyü yapsinlar bana, isteyen cin de hemen gelsin su an su dk carpsin beni, ciksin karsima. Buyursun gelsin.

Cin de insan, seytan da insan. Insandan öte kotu buyu, cin, seytan mi var?


@yemrem, bak bak, yanlış bilgi üzerinden ders verene bak hele. 150 sene evvel emin değilmişiz bakterilerin varlığından, sanki o ara çoktan kanıtlanmamış gibi.

bakterilerin varlığından bahsedip bunu kanıtlayamayan bilim adamı, hipotezini neden sonuç mekanizması kurarak, tekrarladığı deneylerle ettiği tutarlı sonuçlar üzerine inşa ediyordu. şimdi x büyüyü gördüm, yaptım diyene niye inanacağız? aynısını tekrarlama, mevzuyu test etme şansımız oluyor mu? bu cinler minler sadece niye müminlere görünüyor?

içinde bulunduğunuz çağa geri dönün aloou, simyayla uğraşan bilim adamları çok eskide kaldı. "kuantum falan çok değişik işler hacı" diye zırvalamakla olmuyor bu işler.


zgrydn
(13.03.19)
(10)

Kedi Depresyonu

Bir kedicik sahiplendik bugun. Evdeki ilk saatleri. Bizden önce kısa süreli 2 ev değiştirmiş. Öncesini bilmiyoruz. Karnesi fln da yok. Scottish Fold. Erkek ve kısırlaştırılmış. 2 yaşlarındaymış.Önce bi veterinere götürdük. İlk muayene bakım fln yapıldı bazı ılaçlar prebiyotikler verildi. Ama yemiyor
Bir kedicik sahiplendik bugun. Evdeki ilk saatleri. Bizden önce kısa süreli 2 ev değiştirmiş. Öncesini bilmiyoruz. Karnesi fln da yok. Scottish Fold. Erkek ve kısırlaştırılmış. 2 yaşlarındaymış.

Önce bi veterinere götürdük. İlk muayene bakım fln yapıldı bazı ılaçlar prebiyotikler verildi. Ama yemiyor. Camdan dışarı bakıyor sürekli. Perde arkası pencere önünde takılıyor. Alıp zorla şevkat göstersek mi? Yoksa kendi halinde bir eve alışmasını mı beklesek.
mkrk
(01.03.19)
kendi haline birakin, zorla sevmeye vs calismayin, hem alisma suresi daha uzun olur, hem de alistiktan sonra da cok fazla yaninizda takilmaz, sevdirmez. oncesinde disari kedisiyse, evde sıkılıyor olabilir. oyuncaklar vs bulup oynatmaya calisin. gerci bizim 2 yasindaki kedi de gunun buyuk kismini yatarak ve balkondan disariyi izleyerek geciriyor. lazerle vs kovalamaca oynatabilirsiniz. ama biraz vakit verin kediye eve ve size alissin. guvende oldugunu hissetsin.


crucio
(01.03.19)
Kediler bildiğim kadarıyla köpeklerdeki gibi "insan arkadaş"ını değil de evi benimsiyor. Yer değiştirmelerden dolayı çok mutsuzdur hayvancağız.
Kedilere istemediği şeyi yaptırmaya çalışsanız dahi onu istemez ve kaçarlar, dolayısıyla kediye "zorla" şevkat göstermeyin bence. Zaten duruyorsa gidin konuşun, durduğu yerde sevin vs. Bence zamanla alışır


yanginmerdiveni
(01.03.19)
sanki o yokmuş gibi kendi halinde bırakın. akşam odanıza gelmek isteyebilir yatmak için kapınız açık olsun


oscar
(01.03.19)
Hayvani kendi halinde birakin. Bir sure size alisamayacak zaten. Bu surecte cok sevmeye kalkmayin. 3-5 ayda ancak alisir. Benimki yatagin altindan cikmiyordu, yemek bile yemedi 3 gun. Endiselendim iyice light ton baligi bile almistim, onu da yemeyince acikirsa yer dedim. Siz de sakin cok ustelemeyin. O suan evlatlik edinmis gibi oldugu icin ve ilk defa sizi ve evini gordugu icin huzunludur.


noeldayın
(01.03.19)
hayır, kesinlikle alıp sevmeyin.
kendi haline borakın. ne zaman burası benim evim derse zaten siz misafir olucaksınız orda :) . rahat bırakın.


Saat 02:04 yatak odasına girdi miyavlayarak uyandırdı. Suyu fln devrildi sandım salona gittim. Peşimden geldi. Herşey normaldi halıya uzandı ters döndü yuvarlandı kendini sevdirmek istiyor diye düşünüp okşadım hoşuna gitti bence. Dolandı evin içinde bu sefer mutfak camına gidip oturdu. Yatak odasına geldim tekrar peşimden geldi. Bir iki kez miyavlayıp yatağa zıpladı. Yattı sol kıyıma doğru. Ama huzursuzum biraz gece uyurken yüzüme sıçrayıp pençe atarsa diye. Alışıcaz sanırım. Aha ben bunun yazarken uyuyakaldı.

Hırlıyor arada birde kamburunu çıkararak koltuklara sürtüyor bundan anlamamız gereken bi mesaj var mı?

Bide aklıma veterinerin bizi ayaküstü dürttüğü düşüncesi beni mahvediyor. Muayene röntgen dış parazit 2 farklı iğne daha 7-8 çeşit prebiyorik takviye besin kum ve büyük kuru mama için 1200 lira aldı. Dürtüldük mü?


mkrk
(01.03.19)
Uyudu sandığımda aslında uyumamış. Yarım saat sonra zıpladı gitti. Evin içinde dolaştı ve miyavlayarak geri döndü. Yatak başlığına çıktı orda miyavladı sağda miyavladı solda miyavladı uykumuzu 9 parçaya böldü. Her gece böyle mi olacak? Ne kadar sürer bu şekilde?


mkrk
(01.03.19)
aynen böyle olacak, tahmin ettiğimden hızlı alışmış. gece 3 de delişer gibi koşturacak, sabah 6 da sizi zorla uyandırıp kendini sevdirecek:)

sağlam dürtmüş feci. hiç anlamadığınızı gördüğü için geçirmiş fena. o kadar prebiyotik ne için verdi ? bir hastalığı mı vardı. yani öyle böyle geçirmemiş o kadar söliyim


oscar
(02.03.19)
gece daha hareketli olmaya yatkınlar. zamanla sizi gece uyandırmamaya alışır.

veteriner röntgeni ne diye çekti. anlamadım. büyük mama derken 10-15 kg falan ise 500 tl mamaya almış olabilir.


Büyük küçük, kuru mamayı veteriner veya petshoptan almayın. İnternette bir sürü site var. Onlardan alın. En az yüzde otuz karda olursunuz.

Ben veterinere sadece muayene ve aşı için gitme taraftarıyım.


Fusha
(02.03.19)
(2)

Süreklilik Üzerine

Merhaba,Bir şeyi sürekli yapabilmeyi nasıl beceriyorsunuz? Düzenli olarak günde bir saat ders çalışma, kitap okuma yada spor yapma... Günlük yapmam gereken bazı şeyler var ama bazen tembellikten bazen diğer işlerin yoğunluğundan iç disiplinimi oluşturamıyorum. Dil çalışmam lazım benim her gün en az
Merhaba,

Bir şeyi sürekli yapabilmeyi nasıl beceriyorsunuz? Düzenli olarak günde bir saat ders çalışma, kitap okuma yada spor yapma... Günlük yapmam gereken bazı şeyler var ama bazen tembellikten bazen diğer işlerin yoğunluğundan iç disiplinimi oluşturamıyorum. Dil çalışmam lazım benim her gün en az 1 saat bakıyım diyorum. Analitik/teorik olarak günümü incelediğimde 1 saat boşluk yaratabiliyorum. Ama uygulamada bu hiç mümkün olmuyor.

Siz sürekli alışkanlıklarınızı nasıl kazandınız? Nasıl sürekli motivasyonunuzu koruyabiliyorsunuz?

Teşekkürler.
mkrk
(02.02.19)
Hocam her gün kaçta kalkıyorsun? 7 mi 9 mu? Her neyse normal programından 2 saat erken kalkıyorsun o arada dinç kafayla napıyorsan yapıyorsun. Akşam da ona göre erken yatarsın. Gün içinde uykun gelebilir. Bi kahve fazla içersin.


yuzonick
(02.02.19)
Erken kalkmak önemli. Gün ışığına göre ritmimi ayarlıyorum. Esas olan gereksiz gördüğün alışkanlıklara dikkat etmek. Ders çalışmak yerine telefonla oynuyorsan sorun burada telefon. Yapman gerekenler için harcaman gereken süreleri belirle. Plana uymaya çalış. Zaman geçtikçe yerine oturur.


mekaniker
(02.02.19)
(5)

Geldi yine göçme isteği Norveç/Kanada

Selamlar,Nasılsınız?Geldi yine göçme isteği Norveç/Kanada vb. ülkelere sadece hayal kurmak için mi hevesleniyoruz.Siz naptınız?Göçtünüz mü?Göçmeyi denediniz mi?Nasıl yaptınız?Neden yapamadınız?Napcaz ?
Selamlar,

Nasılsınız?

Geldi yine göçme isteği Norveç/Kanada vb. ülkelere sadece hayal kurmak için mi hevesleniyoruz.

Siz naptınız?
Göçtünüz mü?
Göçmeyi denediniz mi?
Nasıl yaptınız?
Neden yapamadınız?


Napcaz ?
mkrk
(24.01.19)
Gocersem Almanya falan olur.
Kanada soguk. Kistan nefret ederim. Kanada gibi soguk yerde yasayacagima istanbulun 10yil sonraki komple araplasmis halinde yasarim o derece.

Bu zamana kadar gocmeyi denemedim. Bundan sonra deneyebilirim belki. Ama bunu dusunmek icin gec kaldik biraz.


stavro
(24.01.19)
biz göçtük, daha 1 yıl olmadı. iş ilanlarına başvurup onlara yönelik çalıştık. çok uğraşmak ve pes etmemek gerekiyor.


111111
(24.01.19)
Denedim, oldu, vizeyi aldım, 2-3 ay içinde Kanada'ya gidiyorum eşimle birlikte. 3 yıl orda kaldıktan sonra vatandaşlık verdikleri için 3 yıl gerekirse McDonalds'ta fln çalışıp vatandaşlığı alana kadar dönmeyi düşünmüyoruz. Çocuk yok. Sonrası duruma göre.

Bu süreçte tanıştığım ve aynı şekilde Kanada'ya göçen insanlar şu an mutlu mesut yaşıyor. En çok 4-5 ay içinde burdaki pozisyonlarının üstü pozisyonlarda iş buldular (burda senior'ken ordan manager oldu mesela 3 kişi, finans, medikal ve makina gibi ayrı ayrı sektörlerde).

Ek olarak, Kanada soğuk ama kuzey ve doğu yakası soğuk, batı yakası soğuk değil, yağmurlu daha çok. Hatta iklimi iyi diye en çok dilenci batı yakasındaymış bu bilgiyi de vereyim :D

Olur da nasıl göçülüyor acebaağ diye merak eden olursa ilgili link aşağıda, içindeki linklere tıklaya tıklaya daha fazla bilgi edinebilirsiniz:
www.canada.ca


taurina
(24.01.19)
www.eksiduyuru.com
al bak dün paylaştım


The_Lollok
(24.01.19)
6 ay önce eşimle amerikaya geldik. çok çok tereddüt etrikmtüm düzenimizi bozduk. ama iyiki gelmişiz diyorum şimdi


oscar
(24.01.19)
(6)

Bir Excel Sorusu

SelamlarAynı hücrede birbirini tekrar eden metinler var bunu sadeleştirmenin formülü/yöntemi var mıdır?Örneğin:A1 hücresinde "ali; ali; ali; ali; fatma" yazıyor bunu "ali; fatma" haline nasıl getirebilirim. Bazı hücrelerde 80'dan fazla tekrar var. Ve bazılarında 3-4 farklı metin var. Bu sebepten me
Selamlar

Aynı hücrede birbirini tekrar eden metinler var bunu sadeleştirmenin formülü/yöntemi var mıdır?

Örneğin:

A1 hücresinde "ali; ali; ali; ali; fatma" yazıyor bunu "ali; fatma" haline nasıl getirebilirim. Bazı hücrelerde 80'dan fazla tekrar var. Ve bazılarında 3-4 farklı metin var. Bu sebepten metinleri sütunlara dönüştür işlevi pek kullanıma uygun değil.


Teşekkürler.
mkrk
(14.01.19)
veri kısmında yinelenenleri tekrarla kısmı var, oradan kolayca yapabilirsiniz


MiraTaurus
(14.01.19)
Yinenelenleri kaldır işkevinden bahsediyorsunuz sanırım. Bu çalışmaz zira farklı hücrelerden bahsetmiyorum. Aynı hücre içinde tekrar edenleri kaldırmam gerekiyor.


mkrk
(14.01.19)
once su modulu ekleyin;


Function RemoveDupes2(txt As String, Optional delim As String = " ") As String
With CreateObject("Scripting.Dictionary")
.CompareMode = vbTextCompare
For Each x In Split(txt, delim)
If Trim(x) <> "" And Not .exists(Trim(x)) Then .Add Trim(x), Nothing
Next
If .Count > 0 Then RemoveDupes2 = Join(.keys, delim)
End With
End Function


sonra bos bir hucreye sunu yazin

=RemoveDupes2(A1;";")


lifeframe
(14.01.19)
replace ederek yapılabilir sanki. ztrl+f'teki replace'ten bahsediyorum. türkçesi değiştir olabilir.

"ali; ali; "'yi "ali; "'ye değiştirirsiniz. bir kaç iterasyonda sadece elinizde ali kalır.


argent dawn
(14.01.19)
eğer tüm veriler a kolonundaysa
1.metni sütunlara dönüştür.
2. tüm beriyi kopyala ve farklı bir sheet’e transpose ederek yapıştır.
3. kolonları tek tek seçerek yinelenenleri kaldır de

işlem tamam
maks 2. dakika


otopsicocugu
(14.01.19)
@lifeframe yöntemi çalıştı merak edenler için. Çok teşekkürler.


mkrk
(16.01.19)
(1)

Göze kan oturması

Selamlar,İki gün önce gözümde kanlanma oluştu ama kızarıklık gibi değil baya bildiğiniz löp kan oturdu. Hekime gösterdim önemli değil bazen oluyor tansiyon veya şiddetli öksürmeye bağlı fln olabilirmiş dedikleri doğru zira 2 gün önce şiddetli bir kusma eylemi gerçekleştirmiştim ondan sonra oldu kanı
Selamlar,

İki gün önce gözümde kanlanma oluştu ama kızarıklık gibi değil baya bildiğiniz löp kan oturdu. Hekime gösterdim önemli değil bazen oluyor tansiyon veya şiddetli öksürmeye bağlı fln olabilirmiş dedikleri doğru zira 2 gün önce şiddetli bir kusma eylemi gerçekleştirmiştim ondan sonra oldu kanımca. Hoca gecer kendisi dedi ama baya rahatsızım bu görüntüden daha önce başına gelen hızlı iyileştirme taktiği bilen var mı?

Çay
Gül suyu
Soğuk süt presi denendi.

Merak edenler için şuna benzer bi görüntü (kötü resim hassas kalpler açmasın) :goo.gl
mkrk
(08.01.19)
O 3 haftada ancak geciyor


galandar kostumu
(08.01.19)
(2)

Yöksis Çalışmıyor Mu?

SelamAkademik ilanlara bakardım arada uzun zamandır burada hiçbir bölümün ilanını görmüyorum. Bu alan artık kullanılmıyor mu?
Selam

Akademik ilanlara bakardım arada uzun zamandır burada hiçbir bölümün ilanını görmüyorum. Bu alan artık kullanılmıyor mu?
mkrk
(18.12.18)
daha beter: ilana çıkamıyor okullar
norm kadro yasası bekliyorlardı şimdi de uygulamasının netleşmesini bekliyorlar galiba


niye ama
(18.12.18)
Ilanlar artik resmi gazetede yayinlaniyor. Oradan takip edebilirsiniz. Bir de surada derli topluymus: www.ilan.gov.tr


evrim halkasi
(18.12.18)
(5)

Kindle - Kobo

Yine bir Kindle / Kobo sorusu ile gündemi işgal etmek isterim.Bir e-reader almaya niyetlendik. Kitaptan ziyade makale, dergi vs gibi şeyler için sıklıkla kullanılacak. Arayüzü kolay, ışıklı, ingilizce sözlüğü olan ve not alma, önemli yerleri çizebilme özelliği olan bir cihaz işimizi görecek. İkinci
Yine bir Kindle / Kobo sorusu ile gündemi işgal etmek isterim.

Bir e-reader almaya niyetlendik. Kitaptan ziyade makale, dergi vs gibi şeyler için sıklıkla kullanılacak. Arayüzü kolay, ışıklı, ingilizce sözlüğü olan ve not alma, önemli yerleri çizebilme özelliği olan bir cihaz işimizi görecek. İkinci el de olur.

Bu özelliklere sahip hangi cihazları radara almayız model önderiniz yada çevrenizde satan var mı?


Teşekkürler.
mkrk
(14.12.18)
Makale dediginiz akademik, pdf makaleler ise zor. Cunku pdf'i acsa da okunmuyor. Ben donusturmeyi de denedim ama akademik makaleleri donusturmek de gorsellerden dolayi vs cok iyi degil. Yani onun icin alacaksaniz tavsiye etmem. Onun haricinde kindle kullaniyorum, gayet memnunum. Kobo'yu bilmiyorum.


evrim halkasi
(14.12.18)
pdf için alınmaz. basit bir ipad daha mantıklı.


signore
(14.12.18)
goodereader.com

sizin tam istediginiz bu ama biraz pahali.


mavicorap
(14.12.18)
Kindle’ın kendi programi var, metinleri dönüştürüyor ve uyumlu hale getiriyor. Yine abby gibi pdf to word gibi programlar var. Bunlari kullanarak kindle verimli olabilir. Ben makaleleri atiyorum, highlight yaparak okuyorum... Direk pdf ve dergi icinse tablet daha mantikli.


sana sunu oneriyorum: remarkable.com

remarkable. 600$'cik.


(3)

E-YDS Ankara - Ulaşım

Merhaba,Ankara'da yapılacak E-YDS'ye Ankara'da giren/girecek olan var mı?Ulaşım nasıl sağlanır? Teşekkürler.
Merhaba,

Ankara'da yapılacak E-YDS'ye Ankara'da giren/girecek olan var mı?

Ulaşım nasıl sağlanır?

Teşekkürler.
mkrk
(06.12.18)
Kızılay'dan Belko Air gidiyor. Havalimanından geleceksen yine aynı seçenek mevcut.


helenart
(06.12.18)
Helenart+1 ama binerken teyit edin Esenboğa'ya gitmek durumunda kalmayın.


grobet
(06.12.18)
10 kasımda girmiştim. Havaalanından taksiyle gidip döndüm. Belko da 11 12 tl civarı taksi 18 19 du yanlış hatırlamıyorsam. Aradaki farkı önemsemezseniz taksi gayet rahat 10dk sürmüyor bile. Dönüşte de sınav merkezinin yanındaki benzincinin orda sıralanıyor taksiler aynı şekilde kullanabilirsiniz.


nodrama
(06.12.18)
(5)

Freelance iş yapıyor musunuz?

Selamlar,Freelance iş yapan var mı aramızda? Freelance iş yapanlar hakkında merak ettiğim bazı hususlar var:Hangi sektörlerde nasıl yapıyorsunuz?Nasıl başladınız?Bu işlerden elde ettiğiniz gelirin aylık toplam gelirinize oranı nedir?Yine bu işlere ayırdığınız zamanın günlük toplam çalışma zamanınıza
Selamlar,

Freelance iş yapan var mı aramızda? Freelance iş yapanlar hakkında merak ettiğim bazı hususlar var:

Hangi sektörlerde nasıl yapıyorsunuz?
Nasıl başladınız?
Bu işlerden elde ettiğiniz gelirin aylık toplam gelirinize oranı nedir?
Yine bu işlere ayırdığınız zamanın günlük toplam çalışma zamanınıza oranı nedir?


Teşekkürler.
mkrk
(14.11.18)
yazılım - web tasarım.
nasıl başladığımı bilmiyorum.
işi bıraktım, çalışırken kazandığım kadarını haftada 2 3 gün çalışarak kazanıyorum şimdilik.


Tears of Devil
(14.11.18)
çevirmenlik
10 yıl önce, üniversiteye girerken harçlık çıkar mantığıyla başladım.
tek kazancım bu meslekten. %100'ü freelance çalışma.
günlük ayırdığım vakit değişiyor. gazlanıp yaparsam günde 6-8 saat, yayarsam 10-12 saat.


lesmiserables
(14.11.18)
Ben mobilya ve yayıncılık sektörlerinde freelance redaktörlük yapıyorum tam zamanlı işimin yanı sıra. (Tam zamanlı işim de redaktörlük.)

Mezun olduktan sonra yayınevinde çalışmaya başladım tam zamanlı. İşi öğrendim ve çıktıktan sonra freelance devam ettim. Mobilya sektöründe de önce tam zamanlı çalışıyordum. İstifa ettikten sonra onlar teklif etti freelance devam eder misin diye.

Bazen tam zamanlı işimden aldığım maaş kadar kazanıyorum. Bazen yarısı bazen dörtte biri. O ayki iş hacmine göre değişiyor.

Mesaiden sonra yaklaşık 3-4 saatimi ayırıyorum bu işlere.


inawen
(14.11.18)
patent vekilliği,
özel bir çabam olmadı, çevreden çeperden gelen işleri yaparak başladım. zamanla büyüdü gitti.
%100
%100


babilbaligi
(14.11.18)
ozellikle turkiye'den tasinmadan once yapiyordum. thailand'de bi firmaya uzaktan tasarim yapiyordum sabah saat 6 ile 10 arasinda gunde 4 saat ayda 2000$. turkiye doviz kuru saolsun 4 saatte cok iyi para birakiyordu. hem tum gun bos saat sabah 10da isim bitiyordu


(5)

Hediye Önerisi

Selamlar,Doğumgünü yarın olan gence bir hediye önerisi verebilir misiniz?Elimizdeki bilgiler şunlar:-Üniversiteye bu sene başladı. Yaş: 19-Erkek.-Özel ilgi alanı yok.-Ankara'da yaşıyor-Bütçe : 250 TL (max)Teşekkürler
Selamlar,

Doğumgünü yarın olan gence bir hediye önerisi verebilir misiniz?

Elimizdeki bilgiler şunlar:

-Üniversiteye bu sene başladı. Yaş: 19
-Erkek.
-Özel ilgi alanı yok.
-Ankara'da yaşıyor
-Bütçe : 250 TL (max)

Teşekkürler
mkrk
(26.10.18)
adidas sırt çantası


allaccess
(26.10.18)
akilli bileklik. mi2 band gibi.


carabelli
(26.10.18)
19 yasinda hala ilgi alani olmayan gence verilecek en guzel hediye ilgi alani olusturmasini saglayabilecek bir hediyedir.

huyundan suyundan hareketle atiyorum basketbol topu-sort olur. ankara'da bir suru havuz var, yuzucu mayosu-gozluk olur. okculuk kursu olur. tenis raketi, kosu tshirtu, bisiklet bir seysi vs.

muziklerden ukulele olur, ney olur. harmonika olur. baget olur.

resim dersi olur. fotografcilik egitimi olur.


jimicik
(26.10.18)
valla bence direkt parayı vermek en mantıklısı. özel ilgi alanı da yok diyorsun. para çok makbule geçer.


naksidil
(26.10.18)
(3)

Pasaport Yenileme Kaç Gün Sürer?

Selam,Pasaport çıkarma işlemi en hızlı kaç günde sonuçlanır ? Kargo beklemesek gidip yerinden alsak fln mümkün müdür?Teşekkürler
Selam,

Pasaport çıkarma işlemi en hızlı kaç günde sonuçlanır ? Kargo beklemesek gidip yerinden alsak fln mümkün müdür?

Teşekkürler
mkrk
(29.09.18)
Benim geçen sene bu zamanlarda 2. gün içinde gelmişti.


petekpare
(29.09.18)
Yerinden alinamiyor, PTT kargo ile gelecek mecbur. İkinci gün duymadım hiç ben olsam bir haftayı gözden çıkarırdim. Pazartesi basvurursan hafta bitmeden gelir ama muhtemelen. Tabi asıl önemli olan randevu alabilmek.


elorelia
(29.09.18)
İzmir’de başvurduk ertesi gün sabah PTT getirdi yani 24 saat içinde elime ulaştı diyebilirim


Bostan
(30.09.18)
(4)

Kaş - Havalimanı Antalya, Dalaman

Günaydın,Kaş’tan hangi havalimanına transfer daha kolay oluyor tecrübe eden var mı? Dalaman’da billetler daha pahalı ekonomik olarak Antalya havalimanını kullanmak daha uygun ama Kaş-Antalya arası transferde sorun yaşarmıyız? Teşekkürler.
Günaydın,

Kaş’tan hangi havalimanına transfer daha kolay oluyor tecrübe eden var mı? Dalaman’da billetler daha pahalı ekonomik olarak Antalya havalimanını kullanmak daha uygun ama Kaş-Antalya arası transferde sorun yaşarmıyız?

Teşekkürler.
mkrk
(16.08.18)
Antalya- kas arasi transfer cok pahali. Otogar’a otobus, ordan kas’a otobus yapmak gerek ki 3-4 saat suruyor.

Dalaman’dan transfer 75 falandi sanirim. Daha kisa suruyor


fakyoras
(16.08.18)
Kaş - Dalaman yaparak shuttle kullanmak iyi oluyor.

Dalaman ya da Antalya fark etmez 2ve fazla kişiyseniz Sedat Transfer var. Ben ve arkadaşlarım çok sefer kullandık, tavsiye ederim.


lcha
(16.08.18)
kaş-antalya havalimanı çok uzun. bir kere o hataya düştüm günün yarısı gitti havalimanına varana kadar.


sir gawain
(16.08.18)
dalaman-kaş transfer 60 tl shuttlekaş yazın google'a , çok da rahatlar tavsiye ederim


mysql34
(16.08.18)
(1)

Thinkpad x250 ayarında bir notebook aranıyor

Selam,Thinkpad x250 ayarında bir notebook arıyorum hafif olması önemli sürekli taşıma gerekebilir. Ekran boyutunun küçük olması sorun değil evde ve ofiste monitör ile kullanılacak. Ofis uygulamaları ve internet ağırlıklı kullanılacak. Büyük uygulamalar ve oyunla işimiz yok.x250'ni sıfırını bulamıyor
Selam,

Thinkpad x250 ayarında bir notebook arıyorum hafif olması önemli sürekli taşıma gerekebilir. Ekran boyutunun küçük olması sorun değil evde ve ofiste monitör ile kullanılacak. Ofis uygulamaları ve internet ağırlıklı kullanılacak. Büyük uygulamalar ve oyunla işimiz yok.

x250'ni sıfırını bulamıyorum bu ayarda bir pc öneriniz olur mu?
mkrk
(20.06.18)
geçen duyuruda birisi x250 satıyordu. eline bol miktarda geçecekmiş şirket çıkması olarak. hatta bir hp modeli de satıyordu


rosencruz
(20.06.18)
(3)

Uçuş Arama Sitesi

Bazı havayolu şirketlerinin sitelerinde tarih aralığı ve kalkış bölgesi seçip o tarihteki rastgele varış yerlerini gösteren bölümler vardı.Örneğin Kalkış: 14 Eylül 2018 İstanbul yazıyorsun varış için değişik opsiyonlar getiriyor fiyat aralığı fln belirliyorsun. Bu fonksiyona sahip bildiğiniz siteler
Bazı havayolu şirketlerinin sitelerinde tarih aralığı ve kalkış bölgesi seçip o tarihteki rastgele varış yerlerini gösteren bölümler vardı.

Örneğin

Kalkış: 14 Eylül 2018 İstanbul yazıyorsun varış için değişik opsiyonlar getiriyor fiyat aralığı fln belirliyorsun.

Bu fonksiyona sahip bildiğiniz siteler var mı?

Tarihim belli ama tatil yerine karar veremedim bilet fiyatı da planlamam konusunda etkili olacak.
mkrk
(30.05.18)
Tam istediğiniz gibi olmasa da www.google.com
kalkış yeri ve tarih seçip arama yaptıktan sonra gelen ekranda yukarıda fiyat kısmı var. onu da oradan ayarlayıp bakalabilirsiniz. 1000 TL ve katları şeklinde bakılabiliyor. Daha iyisi varsa takipteyim ben de.


veritaslibertas
(30.05.18)
google flights'dan iyisi yok. çevre hava alanlarını, en ucuzunu, tarihe göre değişen fiyatları canavar gibi gösteriyor. bende skyscanner'in pabucunu dama attı


rosencruz
(30.05.18)
Skyscanner. Kalkış "istanbul", varış "her yere" yazınca opsiyonlar çıkıyor.


peggy
(30.05.18)
(7)

Mobil Uygulama Yapmak

Selamlar,Mobil uygulama yapmak çok mu zor? Sıradan su içme hatırlatma bildirimi veren, ya da not alma hatırlatma vs gibi işlevleri olan bir uygulama yapmak çok mu zor? Çok mu teknik bilgi gerekiyor?Hedef milyonlara ulaşan bir indirme tıklanma olsun değil. Max 100 kişinin aktif kullanabilmesi kafi. N
Selamlar,

Mobil uygulama yapmak çok mu zor?

Sıradan su içme hatırlatma bildirimi veren, ya da not alma hatırlatma vs gibi işlevleri olan bir uygulama yapmak çok mu zor? Çok mu teknik bilgi gerekiyor?

Hedef milyonlara ulaşan bir indirme tıklanma olsun değil. Max 100 kişinin aktif kullanabilmesi kafi. Ne bileyim yada kişisel bir uygulama olsun istiyorum sadece kendi kullandığım fln.


Hazır web sitesi yapan araçlar gibi kolay yöntemler yok mudur bu işte?

Teşekkürler.
mkrk
(28.03.18)
Bunu bende merak ediyorum. Kendime bir program yapmayı çok isterdim. Kişisel bir şey.


Angelismeee
(28.03.18)
az önce teslimini yaptığım bir uygulamadan sonra, bu soruyu görünce geriye dönüp bir baktım ki şimdiye kadar kolaymış fakat o anlık zormuş bütün olan biten :) programlama bilgisine sahipsen
ios için swift veya objective-c
android için java veya kotlin
her ikisi için de react native tarzı diller var.

bunlara adapte olman kolay olur. dediğin özellikteki bir uygulamayı yapmak için nolursa olsun biraz dile hakim olman gerekiyor.


skid row
(28.03.18)
www.youtube.com şurdan biraz bora kaşmer...

bu dediğin şeyleri yapmak için native bir uygulama yapmaya gerek yok. javascript ve biraz kafa varsa hybrid şekilde uygulamalar yazabilirsin. native sana cihaz özelliklerine tamamen erişmeni sağlar ama hybrid yazarsan belli kısmına erişirsin. native ve hyrbid ne zaman gerekli olduğunu bilmen lazım...

araştıracaksan ionic/framework7/jquery mobile bunlar html bazlı mobile app olayları. bunların da işlevsel hale gelmesini sağlayan angular, vue, react, js. (içe girdikce biraz dallanıp budaklanıyor :/)


qobel
(28.03.18)
Hocam bu jargon cok agir egitim almadan ogrenmek mumkun mu?


mkrk
(29.03.18)
appinventor için diyorsan bir yazılım bilgim olmadan kendimce eğlencelik şeyler yapabiliyorum.
temel mantık bilmek kurtarıyor (ise önermeleri filan)


d e j i n
(02.04.18)
(2)

Youtube Video İndirme (Kısmi - Altyazılı)

Selamlar,Program kullanmadan bir videonun belli bir kısmını altyazılı olarak indirebileceğim bir web sitesi yada yöntem var mı?*Videounun belirli kısmını indirebildim fakat altyazı olayını çözemedim.Toplam video uzunluğu: 2 sa.İndirilecek kısım : 13 dk.Teşekkürler.
Selamlar,

Program kullanmadan bir videonun belli bir kısmını altyazılı olarak indirebileceğim bir web sitesi yada yöntem var mı?

*Videounun belirli kısmını indirebildim fakat altyazı olayını çözemedim.


Toplam video uzunluğu: 2 sa.
İndirilecek kısım : 13 dk.

Teşekkürler.
mkrk
(21.03.18)
Videoyu Tam ekran yapıp ekran kaydı yapabilirsiniz


neysene
(21.03.18)
Ama ekran kaydı yaptığımda videodaki sesi de alır mı?


mkrk
(21.03.18)
(3)

OECD Health Statistics

Selamlar,Sistem iyi güzel de bazı verileri bulamıyorum sanırım terminoloji sıkıntısı çekiyorum. Bu mecraya aşina olup yardımcı olabilecek birisi var mı?Teşekkürler.
Selamlar,

Sistem iyi güzel de bazı verileri bulamıyorum sanırım terminoloji sıkıntısı çekiyorum. Bu mecraya aşina olup yardımcı olabilecek birisi var mı?


Teşekkürler.
mkrk
(20.12.17)
Merhaba,

Bir zamanlar kullanmistim bazi bilgileri cekip karsilastirma yapmak icin. Hangi veriyi cekmek istiyorsaniz yazin isterseniz, elimden geliyorsa yardimci olmaya calisayim.


lamira
(20.12.17)
Bulamadigim 3 veri kaldi

1- Hizmet sunucularina gore saglik harcamalari

2-GDP'den sagliya ayrilan pay

3- Memnuniyet


Cok tesekkur ederim. Tarif ederseniz ust baslijlardan bende ondorebilirim...


mkrk
(20.12.17)
1) Hizmet sunuculari nedir? Hizmet verenler (ozel saglik kurulusu, klinik, devlet hastanesi vb.) mi oluyor?

2) "Health expenditure and financing" bolumunde "as a share of GDP" olarak cekebilirsiniz verileri. Ayrica orada yine "provider" da belirleyebiliyorsunuz, ilk sorunuzda onu istiyorsaniz buradan bakabilirsiniz.

3) "Health Care Quality Indicators" bolumunde "patient experiences" bolumune bakabilirsiniz ama orada memnuniyet yok, daha ziyade tedavi sirasindaki deneyimleri var.


lamira
(20.12.17)
(1)

Ankara At Çiftliği

Selamlar Bir haftasonu etkinliği olarak at binen Ankaralı var mı aramızda ?Nereye gidiyorsunuz şehit merkezine çok uzak olmayan?
Selamlar

Bir haftasonu etkinliği olarak at binen Ankaralı var mı aramızda ?

Nereye gidiyorsunuz şehit merkezine çok uzak olmayan?
mkrk
(16.12.17)
Beştepe'de Alparslan Türkeş'in kabrinin yanındaki yerleşkede Anka Atlıspor Kulübü vardır. Tam merkez. Hayır ben atlara binmiyorum :/


yaren
(16.12.17)
(14)

Aldığınız En İyi Doğum Günü Hediyesi Nedir?

Sb.
Sb.
mkrk
(24.11.17)
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitabı

Bundan daha pahalı, daha eğlenceli, kıymetli bir çok hediye aldım ama hiçbiri beni, bunun paketini açtığımdaki kadar mutlu edemedi.

Sene 2008


helena
(24.11.17)
Sene 2003 babamın aldığı 100. yıl beşiktaş forması.


justinho26
(24.11.17)
2 arkadasimin cizdigi "kuehles blondes" mangasi.

Her sayfada benle ilgili ne dusunuyor yazmislar ve yanina cizmisler. Tam manga karakterleri gibi ^^
Su ana kadar benim icin ugrasilmis en guzel hediye <3


kuehles blondes
(24.11.17)
şöyle bir düşündüm de, yok galiba. lisede kız arkadaşımla ilk defa seks yapmıştık, belki o olabilir.

insanlara sürekli çok kasmayın ben doğum günlerine öyle büyük anlamlar yüklemem derim, ondan sanırım.


sir gawain
(24.11.17)
Kindle. Bir de 10 yıl falan önce mp3 playerler yeni çıktığında Creative mp3 player alınmıştı, şok olmuştum.


whoosie
(24.11.17)
çok özel bişey almadım şimdiye kadar. en güzeli şudur diyebileceğim bişey yok. genelde kıyafet, parfüm, takı, hediye kartı :) gibi şeyler.


naksidil
(24.11.17)
Kar kuresi


nax
(24.11.17)
nerf kartal gözü. (yaş 12)
vignette.wikia.nocookie.net


brakgn
(24.11.17)
6-7 yaşlarındayken bana alınan şortlu fenerbahçe forması, giyip sokaklarda bağıra bağıra koşmuştum.


Apocalypse
(24.11.17)
atari tabii ki. çocuk yaşta aklımı kaçırmıştım sevinçten.


onemoremile
(24.11.17)
Arkadaşım beni catwoman olarak çizmişti.

Küçükken babam sürekli yeni çıkan teknolojik şeyleri alıyordu. Gameboy falan aldığında deliriyordum.


jazzabel
(24.11.17)
yaklaşık 1 buçuk seneyi kapsayan, neredeyse her günü benimle ilgili yazılmış 2 defterden oluşan günlük. fiyatı ne olursa olsun bundan daha "değerli" bir hediye almadım.


Bruce
(24.11.17)
Ablam, enistem ve yegenlerimin hazirladigi kutlama videosu.

Eski is yerimde yaptirilan dogum gunu pastasi.


runagain
(24.11.17)
Uzaktan kumandalı kırmızı araba, 25 yaşında filandım,


michael_knight
(25.11.17)
(8)

E - Reader Nedir? Nerden, Nasıl Alınır? ( Kobo vs Kindle )

Günaydın Black Friday Mücahitleri,Bir E - Kitap Okuyucu almak niyetindeyim lakin bilgim ve tecrübem yok. Konu hakkında aydınlatailirseniz çok sevinirim.1- Kobo mu Kindle mı? Neden?2- Amazon'dan sipariş etmek yada Amerika'daki arkadaştan istesek burda kulanımda sıkıntı çıkar mı? (Yazı karakteri vs an
Günaydın Black Friday Mücahitleri,

Bir E - Kitap Okuyucu almak niyetindeyim lakin bilgim ve tecrübem yok. Konu hakkında aydınlatailirseniz çok sevinirim.

1- Kobo mu Kindle mı? Neden?

2- Amazon'dan sipariş etmek yada Amerika'daki arkadaştan istesek burda kulanımda sıkıntı çıkar mı? (Yazı karakteri vs anlamında)

3- Amazon'dan siparişler kaç günde gelir?

4- Bu cihazlar nasıl? www.amazon.com , www.amazon.com )

5- Model öneriniz var mı?


Teşekkürler.
mkrk
(24.11.17)
2- hayır


azeriturku
(24.11.17)
ikinci el kindle'lara bakın derim
alıp kullanmayan bir ordu var


superb
(24.11.17)
Amazon Türkiye'ye Kindle satışı yapmıyor.


kobo kindle kıyaslaması yapamayacağım çünkü sadece kobo kullandım. Baya memnunum ben kobodan. Kobo yaklaşık bir buçuk yıl önce dnr dan aldım, üç tane vardı, en pahalı olandan almıştım, modelini hatırlayamadım şimdi.


Fusha
(24.11.17)
Ben bu linkte ki ürünü aldım bir sene önce. Ürünler tamir görmüş ürünler. O zamanda 60 dolardan satılıyordu şuanda da 60 dolar. E reader işini abartan adamlardan değilim. Benim işimi görüyor, ekranı küçük ama yeterli, şarjı uzun zaman gidiyor. Birde buna takılan okuma lambalarından aldım mis gibi oldu. Çok para vermeye gerek yok gayet yeterli bir ürün.

www.aliexpress.com


Depik
(24.11.17)
Amerika'dan falan gelmesini beklemeyin. Mesela N11.com'da satılıyor kindle, ben oradan almıştım. Kardeşime de ikinci el aldık. Bende bulunan paperwhite modeli, ışıksız ortamda ekran ışığını açarak okuyabiliyorsunuz.

Şimdi ihtiyacım olsa ikinci el alırım.


Tutkun
(24.11.17)
Ben de Kobo Tr'ye gelmeden once Touch almistim, 3-4 sene oldu sanirim tam emin olmamakla birlikte. Kobo mu Kindle mi onerisi yapmayacagim ikiside guzel aletler. Kitap kokusu falan safsatasina girmeye hic gerek yok alin mis gibi okuyun. Benim mesaji yazmamdaki sebep kesinlikle isikli olsun. 2. el olur 5. el olur cok skinti olmaz ama o uste takilan lamba falan olayi fecii yalan bir sure sonra odanin isigini aciyorsunuz ki hos olmuyor.

Kobo'dan tek memnun olmadigim kisim ucuz olsun diye isiksiz olmasi. Onun haricinde hersey 4x4 = )


pwnography
(24.11.17)
1- kobo çünkü daha ucuz ve daha az uğraştırıyor. kindle'ın burada satılanlarında garanti olayı nasıl oluyor bilmiyorum ama kobo bu açıdan da avantajlı. mobi kindle'a özgü bir format ve her kitabın mobi'si olmayabiliyor(özellikle piyasada dolanan beleş kitaplarda), dönüştürme işiyle uğraşmak zorunda kalıyorsun.

2-kobo aura, basit ve ışıklı. ayrıca pocket ile entegre, tek hesaptan kitap dışı şeyleri okumak, özellikle makale ile uğraşıyorsan çok kolaylaştırıcı.


Bruce
(24.11.17)
(2)

IOS Çağrı Kaydetme

Selam,Iphone'nda çağrı kaydetme uygulaması kullanan var mı? Gelen ve gişden aramalar için Android'deki ACR tarzı bir uygulama arıyorum. Tercihen ücretsiz. Var mı kullanıp memnun olduğunuz?Teşekkürler.#Iphone, Ios, Çağrı kaydetme, Apple, Acr
Selam,

Iphone'nda çağrı kaydetme uygulaması kullanan var mı? Gelen ve gişden aramalar için Android'deki ACR tarzı bir uygulama arıyorum. Tercihen ücretsiz. Var mı kullanıp memnun olduğunuz?


Teşekkürler.

#Iphone, Ios, Çağrı kaydetme, Apple, Acr
mkrk
(10.10.17)
jailbreaksiz imkansız.
jailbreakle imkanlı mı tam bilmiyorum yine de.


yapamazsın ios'ta


sta
(10.10.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.