Giriş
(4)

ev satışı hakkında

emlakçının gazı ile 360 istediğimiz bir ev var. bence 300 falan normal ama malum piyasalar. 340a bırakırız demişti emlakçı. şimdi de 320'ye buldum ona verelim ayağı yapıyor. üste ekleyip başka ev alıcam bende. emlakçı bizi mi yiyor acaba_
emlakçının gazı ile 360 istediğimiz bir ev var.
bence 300 falan normal ama malum piyasalar. 340a bırakırız demişti emlakçı.
şimdi de 320'ye buldum ona verelim ayağı yapıyor.

üste ekleyip başka ev alıcam bende.

emlakçı bizi mi yiyor acaba_
neymis
(04.11.19)
no comment
eksisozluk.com


sincapgibimesela
(04.11.19)
Alıcı ile her türlü biraraya geliceksiniz. Eşşek değilse sizi yoklayacaktır, bu durumu karşılıklı konuşursunuz.

Emlakçı ile komisyon olayını açık açık konuştuysanız, buna rağmen ekstra kâr edeyim, derdindeyse vurun tekmeyi aradan çıkarın.
Aracı para kazanmayacak mı ?
Tabi ki kazanacak, ama hakkını alacak. Gidip ortağınız gibi iş yapmayacak.


lemon cake
(04.11.19)
Emlakcı bir an önce satılmasının ve komisyonunu almanın derdinde, 360'a da satılsa 10 bin komisyon alacak, 320'ye de satılsa 10 bin alacak ortalama.

Bence satma niyetiniz varsa ve alacağınız ev de hazırsa halledin, alacağınız ev hazır değilse bekleyebilirsiniz.

Kötü niyetli olsa en baştan sizin de düşündüğünüz gibi 300 piyasası derdi, ama sizi düşünüp ucuz satmayalım 360 diyelim pazarlık yaparız demiş.


John Bloor
(05.11.19)
sattık kardeşim 332,5 a


neymis
(05.11.19)
(1)

Birini düşününce gelen kalp sıkışması hissi

Sadece onu düşününce oluyor.Psikolojik midir?
Sadece onu düşününce oluyor.
Psikolojik midir?
neymis
(11.10.19)
O kişiye verilen değer azaltıldıkça doğru orantılı olarak azalacak o his de.


whyamy
(11.10.19)
(9)

Hikaye yazmak

Merhabalar, kafamda şekillendirdiğim bir hikaye var.bunu genel kalıplara, olması gereken şekillere nasıl sokabilirim olayları sıralamak, akışı belirlemek gibi.giriş, gelişme sonuç mantığı aslında.
Merhabalar, kafamda şekillendirdiğim bir hikaye var.
bunu genel kalıplara, olması gereken şekillere nasıl sokabilirim olayları sıralamak, akışı belirlemek gibi.
giriş, gelişme sonuç mantığı aslında.
neymis
(06.10.19)
aklında şu an olan parçaları bir kağıda yaz. Mesela adam kadınla tanışır. adam aslında katilmiş. kadın dedektif. adamın nişanlısı ölmüş. vesaire vesaire. Sonra bunları hikaye gidişatına uygun sırala. Sıraladıktan sonra kalan iş bu olayların arasını olaycıklarla doldurmak


helena
(06.10.19)
Abi aklindakini yazacaksın sonra hikayeye soru soracaksin iste kopukluklar cikacak tek tek.


stavro
(06.10.19)
Sorunuza cevap değil ama yardımı olur sanırım. eksisozluk.com


en basit yöntem en son chapter'ı ilk önce yazmak. daha sonra başlangıçtan itibaren hikayeyi o son chapter'a sürükleyecek şekilde anlatmak. stephen king bu yöntem için "sürprizi kaçırıyor" diyor ama bu yöntem biz faniler için.


sinek kral
(06.10.19)
Bir hikaye altı şekilde başlayabilir derler mesela:

- Diyalog ortası: "Mallar geldi mi?" dedi sopiro sigarasından bir nefes alarak.
- Hareket (aksiyon) ortası: "Sopiro yüzüne çarpan dalları eliyle iterek ormanın derinliklerine doğru koşuyordu."
- Karakter tanıtımı: "Sopiro, kıvırcık saçlarını savurarak öğretmenlikteki 15. yılını kutlamak için memleketi New Hampshire'a doğru yol alıyordu."
- Şok: "Kapıyı açtıklarında Sopiro çoktan ölmüştü."
- Yer/zaman: "İkinci dünya savaşı'nın bitmesinin ardından, savaşsız ilk Cumartesi, New Hampshire'ın gettolarında sessiz bir sabahla başlamıştı."
- Merak: "Sopiro elindeki adressiz kutuya uzun süre baktı. Üstünde gönderici ismi olmaması ona kutunun kim olduğunu bilmediği biri tarafından kapısına bırakıldığını düşündürttü."

Bunlardan hangisini tercih edeceğiniz hikayenin bir sonraki adımını da şekillendirir.

Hikayenizin konusuna göre değişir tabii de, eğer amatör olarak uğraşıyorsanız bu alanla "Save The Cat" konseptini araştırmanızı tavsiye ederim. Save the Cat Writes A Novel'da Beat Sheet denen bir sistemden bahsediyorlar. Ben öğrencilerime de bahsediyorum hep. Daha çok detay isterseniz birşeyler anlatabilirim. "Şu kişiye şu oluyor" tarzı bir hikayeniz varsa onu 15 adımda nasıl şekillendirebileceğinizi anlatıyor.

Benim yaratıcı yazma dersimde bize söylenen bir şey vardı. Her olay bir önceki olaydan kaynaklanmış olmalı. Böyle bir neden-sonuç tablosu yaratmayı deneyebilirsiniz.


sopiro
(07.10.19)
@sopiro verdiğiniz örnekler nereden alıntı? okuyabileceğimiz bir kaynak var mı konuyla ilgili?


adivar
(07.10.19)
@sopiro

Kaynak varsa ben de bekliyorum demek için yazıyorum bunu. Takipteyim.


silverleaf
(07.10.19)
Ben bir roman yazma eğitimi alıyorum ve bunlar şimdiye kadar kullandığımız textbooklardan derleme bilgiler.
Hatırladıklarımdan bazıları:

Elements of Fiction Writing
Save The Cat Writes A Novel
The Modern Library Writers Workshop
The Science of Story Telling
The Seven Basic Plots
The Successful Author Mindset


sopiro
(07.10.19)
arkadaslarin soylediklerine sunu ekleyebilirim, yazdikca yazma stilin gelisip oturakli bir hal aliyor. bol pratik.


foster
(07.10.19)
(22)

para biriktirip faizi ile yaşam

Bir 500.000 biriktirip tatil yerlerinden birine yerleşip faizi ile geçinmek hakkında ne düşünüyorsunuz?Bu aralar çok mantıklı gelmeye başladı.
Bir 500.000 biriktirip tatil yerlerinden birine yerleşip faizi ile geçinmek hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu aralar çok mantıklı gelmeye başladı.
neymis
(03.09.19)
500 bin lira para değil, iki üç sene sonra değeri iyice düştüğünde ne yapacaksın? Mesela verdiği 2000 lira faizle bu sene x alabiliyorken 3 sene sonra alamayacaksın, öyle düşün.


angelus
(03.09.19)
5 milyon tl olsa dediğin olurdu


OrangeYellow
(03.09.19)
500.000 e 6.000 getiriyor.
Strese girmeye değmez bence. 3-5 sene çalışıp sonrasında yeterli olır diyorum. Tarla ile falan uğraşırım.


neymis
(03.09.19)
tatil yerlerinden birine nasıl yerleşiyorsun? ev alayım desen zaten o paralar, kirada oturayım desen faizi kiraya gider, çok paran varsa zaten brokerlar neyim senin yerine kazandırıyorlar.


selam
(03.09.19)
turk lirasi tutarsan o para donem donem liranin deger kaybetmesi sonucu kus kadar olma yolunda ilerler. turk lirasi tutmazsan da faizi az olur (dogal olarak)

tabii ki de boyle bir yasam mumkun degil. millet salak mi da parasiyla is kuruyor vs. yatarak hayat idame ettirilebilseydi herkes yapardi.


hot potato
(03.09.19)
ben cebinde 35 lira olsa 30 lirasını zıplayan topa yatıracak kalibrede bir adamım, haliyle söylediklerim ne kadar ciddiye alınmalı bilemiyorum ama bu fikri hiçbir zaman sevmedim. yerinde duran para kazandırmaz. en iyi ihtimalle değer kaybının önüne geçilmiş olur. gencecik insanlarsınız. o kadar paranız varken işletmek yerine neden faiz yemeye meraklanıyorsunuz, anlamıyorum. günde 22 saat çalışın, hırs yapın, daha çok kazanmak için kendinizden geçin demiyorum ama neblim abi 500 bin dolar parayı bankada yatırıp faiz yemek tuhaf geliyor bana.

30 yaşında çok sağlıklı, fit, kaslı maslı bir adam ya da aynı ölçülerde kadın düşün. bu kişinin sürekli evde yatmaya karar verdiğini... bana biraz öyle geliyor bu durum. benim çok sevdiğim bir atasözüm var: erken kalkan ışıldar, işleyen demir yol alır. para parayı çeker. kullanmak lazım.

hele ki türkiye gibi paranın bir yılda pul olabildiği, tek bir siyasi hamlenin her şeyi değiştirebildiği bir ülkede çok büyük risk bence. 500 bin liram olsa hesapta tutmak yerine alabildiğim kadar şahin alıp DEMOLITION DERBY yapmayı tercih ederdim açıkçası, o kadar manasız geliyor bana parayı yatırma fikri.


der meister
(03.09.19)
500bin lira, faizi ile uzun sure geçinilebikecek bir para degil.
Angelus hakli.

500bin tl biriktirebiliyorsam daha iyisini yapabilirim.


stavro
(03.09.19)
6000 lira versin 7000 lira versin 10000 lira versin, bu para bugün için sana yeter, aynı para enflasyon karşında değer kaybedecek, bugün bu parayla kurduğun yaşam standartını 3 sene sonra aynı parayla yakalayamayacaksın. Misal 3 sene önce 100 lirayla yaptığın alışverişi bugün 300 lirayla yapıyorsun, senin bugün 6000 lirayla yakaladığın standartı 3 sene sonra 10000 lirayla gerçekleştirmek zorunda kalacaksın ama senin bankadaki para aynı para verdiği faiz aynı faiz, sana pozitif bir katkısı olmayacak. Ha 10 milyon liran olur da faizle yaşarım dersin o olur, değeri düşene kadar zaten yaşlanmış olursun.


angelus
(03.09.19)
10-15 milyon TL gibi yüksek meblağ bir tutarın faizinden tırtıklayarak (tırtıklayarak diyorum, tamamını almayacaksın). Ortalama standartta bir ömür yaşayabilirsin. Ama 500 bin lira faiziyle hayat süreceğin bir para değil maalesef. Bir de faizin tamamını almak ana tutarı yok etmek demektir, ki 500 bin TL faizi olmadan kısa sürede eriyebilir. Her şeyden önce de Türk Lirası'na güven olmaz.


msb
(03.09.19)
dolara çevirip faizini yemek daha mantıklı. TL sıkıntı. malesef.


[GODDARD]
(03.09.19)
Cevapları ağzım açık okudum.. Yok faiz tembellikmiş, yok 30 yaşında evde durulmazmış..
500 bin param olsa faiz & bankacılık işlemleri dışında başka bir şey düşünmezdim. ülkede sanayi , inşaat, otomobil sektörü rezalet durumda. Yaş geçiyor sağlık gidiyor. Ömür boyu iş peşinde koşamayacağız.


500bin az, dediğini yapmak için 2-3milyon tl lazım
ve evet bunu yapanlar var


dafuq
(04.09.19)
böyle bir düşünce için o paranın hem değerini enflasyon karşısında koruması, hem de gelir getirmesi lazım. yoksa arkadaşların da dediği gibi 3-4 sene sonra anapara yerinde dururken, eline geçen faizle aynı standardı yakalayamayacaksın ve anaparayı tırtıklamaya başlayacaksın. maksimum 1-2 sene sonra da elde avuçta bir şey kalmayacak.

eğer böyle bir düşünce varsa 500.000 lirayı faize yatırmak yerine kira getirisi olan bir yerde ev alıp kiraya vermek daha mantıklı olur. gayrimenkulün değeri kendini korurken, yani 500.000 liraya aldığın evi 3-4 sene sonra 700.000 liraya satabilecekken, aldığın kira ile de geçinirsin.

faiz ile olmaz o iş.


kibritsuyu
(04.09.19)
yaşanır, gayette mantıklı ama faizin tamamını yememek için barınma işini çözmeli ve mümkünse bir ek gelir yaratılmalı. şuan 3 ayrı tanıdığım bu şekilde yaşıyor. biri datçada, biri urlada biri de edremitte. hepsi de üniversite mezunu en yaşlısı 47-48 yaşında insanlar. biri ablasıyla birlikte takı-toka dükkanı açmış urlada ki sörfçülere bunları satıyor hem vakit geçiriyor hem de 3-5 ek gelir oluyor. diğeri kaz dağlanının eteklerinde baya ucuza 500 metrekare bir yer aldı ufak bir kahvaltı salonu açtı orda takılıyor felan. gayette olucak bir iş moral bozulcak bir durum yok. ama bu üçünün de ortak noktası aileden kalan ev olması ve ufak da olsa yan gelirleri olması. bu adamlar 3-5 sene öncesine kadar muhasebesini tuttuğum insanlar belli bir seviyeye gelince yeter bu kadar diyip basıp gittiler. benim de idolum bu adamlar standartları düşürüp beklentiyi sadece huzurlu bir yaşama göre ayarlarsan yapılmıycak iş değil.


genc irisi
(04.09.19)
Arkadaslar hepiniz haklisiniz ama miktari iyi belirlemeniz lazim.Tersde kalmamak icin bence su an beyaz yaka standardinda yasayan biri icin minimum 5 milyon TL uzeri para lazim derim.


turkuaz
(04.09.19)
100 bin doların olsa yılda en iyi 4 bin dolar getirir. o parayla yaşarım dersen olur.

yoksa faizle yaşamaya çalıştıkça para yavaş yavaş erir. sen de 5-10 seneye kafanı vuracak taş ararsın.


babilbaligi
(04.09.19)
@genc irisi aynen bu kafadayım bende.

500.000 'i 3-5 yılda eritenler hangi kafada bilmiyorum ama rahat yaşanır bence.
aylık 6.000 in hepsini yemeyeceğiz sonuçta.
ek olarak da bir iş gelecek , üç beş bir şeyler damlar.


neymis
(04.09.19)
@neymis, ustte yazilmis.Sadece 500 bin TL'nin getirecegi reel faizi yiyebilirsen olabilir.Reel faizi vadeli mevduat faizi ile enflasyon arasindaki fark olarak alabilirsin kabaca (aslinda ayri bir formulu var)

500 bin TL'ne banka net %2 reel faiz verse yilda 10 bin TL yapar.Yilda 10 bin TL'den fazla yersen paran deger kaybeder demektir bu.O yuzden yukarida min. 5 milyon TL demistim bu olaya girisme parasi olarak


turkuaz
(04.09.19)
@turkuaz 5milyon çok çılgın bir para aylık 60bin faiz veriyor o parayla da yaşayın artık bir zahmet. ben hala bu parayla yaşanılabileceğini düşünüyorum. ama dediğim gibi ufak da olsa yan gelir/güvence lazım. hatta yukarda yazdığım adamlardan biri 2 daireden kira alıyor bir de emekli maaşı var(2500tl) datçada kral gibi takılıyor. ha tabi kraldan kastım dertsiz tasasız aynı şort,tişörtle yazı geçiriyor işte. zaten böyle hayali olan birinin yüksek idealleri yoktur o yüzden 5milyon felan çok büyük paralar. ha bir de 500bini sadece mevduat olarak düşünmemek lazım o kısma katılıyorum. faizler sürekli %20lerde gitmeyecek sonuçta. ben mesela kendim için temettü veren hisseler toplamaya başladım kısa süre önce. yıllık %8-10 temmetü alsan paran değer de kaybetmez gayet güzel rakam yada 3 tane daire alıp kiraya verilebilir vs. aylık gelirin çok yüksek olmaz ama kafan rahat olur. zaten benim amacımda o.


genc irisi
(04.09.19)
@genc irisi, yanlis anlasilmasin 500 bin TL ile yasanmaz demedim.Dedigim su ,kazanilan mevduat faizinin harcanan kismi reel getiriden fazla olursa su gunun 500 bin TL'si 5-6 yilda su zamanin 300-350 bin TL'sine duser.Nominal olarak dusmez ama satinalma gucu olarak duser.

Temettu hissesi olayina ben de girdim.Benim de nihai amacim 46-49 yaslarimda calisma hayatina nokta koymak.Calisacaksam sirf keyfine calismak.Bu yuzden bu konuyu ilk defa dusunuyor degilim,gecmisten beri dusundugum hesap yaptigim bir konu.Batililar bu konuyu FIRE altinda cok incelemisler.FIRE= financial independence retire early demek.

Gerci onlarin bulduklari genel formulde son aylik harcamanizin 300 kati kadar yatirimlik varliginiz varsa calismaya gerek yok o para olene kadar size yeter derler ama dikkatinizden kacmamistir onlarin teorisinde paranin bitmemesi esasken benim yaptigim yorumlarda paranin reel degerini korumak esas.Herkes kendi secimini yapsin :)


turkuaz
(04.09.19)
@turkuaz hocam ölümlü dünya boşver ölene kadar kimseye muhtaç etmesin yeter işte :) biz emsal çoğu kişi de olduğu gibi ben de emeklilik için 65i beklemek istemiyorum. birkaç sağlık sorunum var onlardan dolayı erken emeklilik ihtimalim var. şuan 34 yaşındayım 45de emekli olsam bugunun parasıyla 1000 lira felan maaş bağlanır o güne kadar da ben biriktirsem mütevazi bir şekilde de olsa yaşarım diye hayal kuruyorum ama 300 kat çokmuş onu biriktirmek zaman alır biraz :)


genc irisi
(04.09.19)
(4)

İmar barışını kaçırmak

Kayınvalidenin üst kat teras şikayet edilmiş. İmar barışı da geçti sanırım.Nasıl çözülür bu iş
Kayınvalidenin üst kat teras şikayet edilmiş. İmar barışı da geçti sanırım.
Nasıl çözülür bu iş
neymis
(15.08.19)
yil sonuna uzatildi sanki.


sparkle kiddle
(15.08.19)
Aralık ayına kadar uzatıldı o muhabbet.


eazy
(15.08.19)
Başvuru 15 Haziran'da mı ne bitti, ödeme süresi uzatıldı. Ama bekleyin, çıkar bir imar barışı daha.

Belediye ile gidin konuşun belki onlar da bir yol gösterirler.


malheiros
(15.08.19)
Belediye yıkacaksınız demiş.
saçmalığa bak.


neymis
(15.08.19)
(5)

Rent A Car a araç vermek

Rent A Car açan bir arkadaş aracımızı kiralamak istiyor.Bu işlerin raconu nedir. 2015 Clio var, Peugeot 301 alıp kiraya versek falan nasıl olur bilen eden var mı?
Rent A Car açan bir arkadaş aracımızı kiralamak istiyor.
Bu işlerin raconu nedir. 2015 Clio var, Peugeot 301 alıp kiraya versek falan nasıl olur bilen eden var mı?
neymis
(14.08.19)
önümüz kış sezonu ve bayram filan da kalmadı. doğal olarak araç kiralanma ihtimali oldukça zayıf. üzerine ekonomik olarak sıkıntılı bi dönemde olduğumuzu da eklersek bence özellikle bu dönemde bu tip toplara pek girmemenizi tavsiye edebilirim.

kendi şahsi aracınızı da bu tip bi yere vermemenizi özellikle tavsiye ederim. keza araç kişinin kendine ait olmadığından olsa gerek ne kadar extrem hareket varsa aracın üzerinde deneniyo kiralayan şahıs tarafından. aracı geri alırken pek sağlıklı şekilde bulamamanız kuvvetle muhtemel.


laragofret
(14.08.19)
@lara
Araçtan vaz geçiyoruz zaten. Hasarlı araç alıp bu işe kullanma niyeti var.

@hey corc iki türlü de olabilir.
Peugeot 301, 2012-2014 arası 40,50 bin civarı alınabilir.


neymis
(14.08.19)
Veren (araç sahibi) vermesin, alan da (rent a car’cı) almasın. Ben bu işi yapıyorum.


Kahir ekseriyet
(14.08.19)
@kahir neden peki, sorun ne oluyor.


neymis
(14.08.19)
Kiralama işi pis iş. Aklınıza gelmeyecek 50 tane sorun yaşanır. Kısa dönem kiralasanız arabaya yılda 100 kişi biniyor. Kendi arabanı bir gün başkası kullansa bile değişimi hemen farkedersin. Uzun dönem kiralama daha iyi. Yılda bir kaç kişi biniyor. Bu işin en zor tarafı tanıdık düzgün kiracı bulmak. Ben tanımadığım kişilere kiraya araba vermiyorum. Onda da aracın getirisi kısa döneme göre düşük. Bahsettiğiniz araçlar aylık 2000₺ gibi kiraya gidiyor uzun dönemde. Kiranın 1/3 ü masrafa gider. Kalanı rent a carcıyla paylaşsanız aldığınız pay ne onu ne seni tatmin eder. Ben 500 lira için başkasının arabasını başkasına kiraya verip o riske girmem. İşler iyiyken iyi de, bi aksilik yaşarsanız 500 lira ben verseydim de böyle bi sorun yaşamasaydım dersin. Mesleğin buysa yapılır onun riskini alırsın, o ayrı. 1 araçla yapılacak iş değil yani kısaca. Ben bi araba alıp sana veriyim sen kiraya ver diyenleri geri çeviriyorum. Araba almak sorun değil ki düzgün müşteri olsun para yoksa banka kredi veriyor zaten. Araba bulmaktan zoru düzgün uzun süreli müşteri bulmak bence.


Kahir ekseriyet
(14.08.19)
(2)

WhatsApp engellenmesi hakkında

WhatsApp da engellendikten sonra mesaj göndermeye devam etsek engel kalkınca görünür mü yazılanlar?
WhatsApp da engellendikten sonra mesaj göndermeye devam etsek engel kalkınca görünür mü yazılanlar?
neymis
(29.07.19)
Hayır


westblack
(29.07.19)
hayir


pgup
(29.07.19)
(3)

Müzik dinlemeyi seven birisi için ses bombası

Müzik dinlemeyi seven birisi için kaliteli bir ses bombası önerebilir misiniz?Doğum günü hediyesi apple ile kullanılacak.https://urun.n11.com/soundbar/wm-1300-bluetooth-hoparlor-fm-radyo-aux-usb-sd-super-bas-P329663039https://urun.n11.com/ses-sistemleri/trust-22015-lino-soundbar-bt-speaker-P33595354
Müzik dinlemeyi seven birisi için kaliteli bir ses bombası önerebilir misiniz?
Doğum günü hediyesi
apple ile kullanılacak.

urun.n11.com
urun.n11.com
neymis
(06.07.19)
kaliteli ses bombası? trust? wm???

urun.n11.com

urun.n11.com

urun.n11.com


Jbl


photo85
(06.07.19)
ses bombası nedir? bildiğimiz bluetooth hoparlörden mi bahsediyorsunuz? Sesi çok çıksın ama bozulmasın da

www.hepsiburada.com

şunu öneriyorum, sesi yeterince yüksek, ses bozulmuyor hiç ve şarjı çok uzun gidiyor.


senolll
(06.07.19)
(2)

Couch surfing sorusu

Konaklama isteklerine cevap yazıyorum ama kimse olumlu olumsuz dönüş yapmıyor.bilmediğimiz bir durum mu var acaba.
Konaklama isteklerine cevap yazıyorum ama kimse olumlu olumsuz dönüş yapmıyor.
bilmediğimiz bir durum mu var acaba.
neymis
(01.07.19)
Size direk olarak gelen istekler mi yoksa kişilerin gruplara attıkları mı?

Profilinizin verify olması ve referanslara çok dikkat ediyor ziyaretçiler. Ayrıca kendinizi ve evinizi açıklamaya çalışın.

Referans almak, yani çncesinde birini ağırlamak için de özellikle çiftlere yazabilirsiniz. İki kişinin yer bulması zor oluyor.

Erkekseniz kadınlar daha güvensiz hissetmeye başladı zira tanışmak vs için çok mesaj atılıyor. Bu nedenle profilin dolu olması önemli.

Yine içinize sinmezse yanıt profilinize bakıp fikrimi söyleyebilirim.


kaset
(02.07.19)
referansin olup olmamasi ve bulundugun ildeki host/turist orani da onemli.

hem referansin yok hem de sen istek gonderiyorsan kacmalari cok dogal.


brkylmz
(02.07.19)
(5)

Because i'm happy

Süper bir şarkı değil mi? https://youtu.be/ZbZSe6N_BXs
Süper bir şarkı değil mi?
youtu.be
neymis
(14.06.19)
değil yemin ediyorum tiksiniyorum. 5 yıl boyunca her yerde çaldı, yavaş yavaş kurtulduğumuza şükrediyorum.


yagmurkahraman
(15.06.19)
Degil tabi


all girls dream
(15.06.19)
güzeldi, öğleden sonra saat 4gibi çalabilir


sameidiot
(15.06.19)
Zamanında dinlerdim.


cemallamec
(15.06.19)
Meh


malheiros
(15.06.19)
(1)

İnstagram hesabını sitede kullanmak

Küçük bir gezi grubumuz var.yüklenen resimleri falan sitemizde göstermek istiyoruz.Malum bir sürü resim olunca sitemiz kaldırmaz.onun yerine instagram da etiketlenen paylaşımları yatınlayabilir miyiz?
Küçük bir gezi grubumuz var.
yüklenen resimleri falan sitemizde göstermek istiyoruz.

Malum bir sürü resim olunca sitemiz kaldırmaz.
onun yerine instagram da etiketlenen paylaşımları yatınlayabilir miyiz?
neymis
(13.06.19)
(8)

Kuzey koreden ne farkımız kaldı.

Bugün gazeteler dikkatimi çekti, çok az gazete kalmış ortada.TV'lerde malum zaten her yerde malum kişi.kuzey korede de böyle zaten. Biz o kadar olmadık diye düşünürdüm ama acı gerçekler gün yüzüne çıktı artık.siz ne düşünüyorsunuz?
Bugün gazeteler dikkatimi çekti, çok az gazete kalmış ortada.
TV'lerde malum zaten her yerde malum kişi.
kuzey korede de böyle zaten. Biz o kadar olmadık diye düşünürdüm ama acı gerçekler gün yüzüne çıktı artık.
siz ne düşünüyorsunuz?
neymis
(24.02.19)
insanlar genel olarak baslarina bir bela gelir korkusuyla bu benzeri sorulara bile cevap vermeye korkuyor. fikirlerini ozgurce ifade etmek icin konusmaya ve yazmaya korkuyor. ben dahil.

turkiye'deki mevcut atmosferden endise duyuyorum. uzuluyorum. hepsi bu.


medyanın iktidar güdümünde olması, ana haber bültenlerinin komik videolarla dolu olması mide bulandırıcı ama abartmayın isterseniz? ciddi ciddi "kuzey kore'den ne farkımız kaldı" diye sormuyorsunuzdur umarım.


der meister
(24.02.19)
Kuzey Kore hakkında hiçbir şey bildiğini zannetmiyorum.

Escape from camp 14. Bu kitabı oku.


japon askeri
(24.02.19)
Kuzey Kore'den farkin halen serbest piyasa ekonomisine sahip olman, halen muhalif oldugunu beyan edebilmen, halen mulkiyet hakkina sahip olman, halen yurtdisina cikabilmen, halen turist kabul ediyor olman, halen seyahat hakkina sahip olman, halen internete sahip olman. Iran dersen evet haklisin, Iran'dan cok farkimiz kalmadi evet gidisat kotu evet tunelin ucu bombok bir yere cikiyor ama abartmayin bu kadar.

Hatta bu aralar ulkenin bu halde olmasinin sebebini biraz da muhalif insanlarin ve partilerin bu sacma abartmalarina baglamaya basliyorum. Cunku mesnetsiz iddialar karsidaki yanlisligin ana noktalarini ortmeye yardimci oluyor. Atese benzin dokmek sana fayda saglamaz icinde sen de varsin o ulkenin. Madem iktidar el degistirmiyor, iktidardakinin kafasini degistirmeye bakmak gerek.


Şu anda onlardan iyiyiz
Ama ilerde Pakistan'a benzer bişey olacağız.


Cumhurbaşkanı olacak tabi gazetelerde, yani ülke içindeki bircok şey onunla bağlantılı gelişiyor ya da değişiyor, illa ki bir rolü var, o açıdan tabii ki olacak diyorum, içinde olduğu bir şeyden bahsederken, onu es geçerek nasıl haber yapacaklar.

Yanlilik/tarafsızlık kısmını diyor isen (en son gazete okuyusumun üzerinden 10 yıl geçmiştir) ben gazeteler ve gazetecilerin hepsinin yalan söylediğini düşünüyorum, kimin adına söyledikleri benim için bir şeyi farkettirmiyor. Hatta abartayim, gazetesi ve gazetecisi olmayan bir ülke özgürlüğün simgesi olabilir ^^


dafaisss
(24.02.19)
Bizde internet biraz da olsa var, onlarda yok...


babilbaligi
(24.02.19)
Gasteyi salla ya, o ozel tesebbus. Onceden de patronlarin elindeydi simdi de onlarin elinde. Sanki eski halleri cok duzgundu. otobus ureten unlu alman firma durduk yere yanip 41 kisiyi oldurdugunde ne yazmislar ac bak. Firma ceza almasin diye neler cevirdiler, ceza veren hakimi mardine surdurduler.

Gazete onemsiz ama internetin durumu kotu. viki kapali, butun *orno siteler kapali, vpn kovalamaktan cigerimiz soldu.


acemi
(24.02.19)
(3)

Gaziantep Şehitkamil'in araç piyasasındaki yeri ve önemi

Ne ararsan burada var, neymiş burayı önemli kılan gizli güç.
Ne ararsan burada var, neymiş burayı önemli kılan gizli güç.
neymis
(24.02.19)
türkiyede 2 yerden araba alınmaz, 1-ankara polatlı 2-gaziantep şehitkamil. dolandırıcısı boldur buraların. polatlı çetesi en son çökertilmişti ama ne oldu bilemiyorum. (işini düzgün yapanlara lafım yok tabi)


trajikomix
(24.02.19)
samsun atakum var bir de.


soft
(24.02.19)
ben arabamı satışa çıkardım. galerici adam antepten gelip aldı. adamlar ist geldi, 6 7 araba alıp götürdüler.

adam bana parayı verdi, şimdi işim var akşam noterde buluşuruz dedi gitti. araba da bendeydi.

adamlar bu işin kurdu olmuşlar,


oscar
(24.02.19)
(1)

Yazılım öneri, satış sitesi.

Yazılım marketi tarzı bir site var mı?Bir uygulama yazdım, şu şu özelikleri var, resimleri videosu.kullanılan teknoloji vs.Gibi.
Yazılım marketi tarzı bir site var mı?

Bir uygulama yazdım, şu şu özelikleri var, resimleri videosu.
kullanılan teknoloji vs.

Gibi.
neymis
(16.02.19)
(2)

Boş numara sorgulama.

544 xxx yy zz olan hattımın diğer kombinasyonlarını da almak istiyorum. Boş numaraları nasıl bulurum.
544 xxx yy zz olan hattımın diğer kombinasyonlarını da almak istiyorum. Boş numaraları nasıl bulurum.
neymis
(03.02.19)
turkcell'de şurdan sorgulanıyor:

www.turkcell.com.tr


mr.goodcat
(03.02.19)
Bu servis bir işe yaramıyor maalesef.
içerden birileri olsa süper olurdu. Bayi falan.


neymis
(03.02.19)
(6)

Şirket içi iş takip

Mobil bir uygulama var mı?Trello kullanışlı gelmiyor, to do listler bu işe yaramıyor.İş aç, biri işi kapatsın. Yorum yazsın falan gibi temel isteklerim var.
Mobil bir uygulama var mı?
Trello kullanışlı gelmiyor, to do listler bu işe yaramıyor.

İş aç, biri işi kapatsın. Yorum yazsın falan gibi temel isteklerim var.
neymis
(30.12.18)
Mümkünse ücretsiz.
jira süper de 10 dolar aylık.


neymis
(30.12.18)
teamwork.


Tears of Devil
(30.12.18)
Team work 100 mb çalışma alanı veriyor. Uzun vadede yetmez diye düşünüyorum.


neymis
(30.12.18)
oo tamamen beleşe sınırsız workflow^^ ben de istiyorum.


Tears of Devil
(30.12.18)
Wrike iş görecek sanki.


neymis
(30.12.18)
(8)

Şirket aracı ile başkası kaza yaparsa ne oluyor.

Şirret aracı ile şirket çalışanı olmayan biri kaza yaparsa kasko, trafik falan ne oluyor.kasko nasıl işlem yapar.
Şirret aracı ile şirket çalışanı olmayan biri kaza yaparsa kasko, trafik falan ne oluyor.
kasko nasıl işlem yapar.
neymis
(30.11.18)
Mantık yürütüyorum,
Şirket aracı elemanı kullansın diye belli şartlarla verir ve bu kapsamda kasko yaptırır.
Başkası kaza yaparsa ve aracı calmadiysa, elbette kasko der ki, Ben bunu şu şirketin çalışanları için kaskoladim, bu adamın hasarıni karşılaşmam.
Şirket der ki çalışanına, ahmetcim sağlam aldığın arabayı böyle getirdin. Sonra da duruma göre işten atabilir, masrafı kendisinden ister mi yoksa maaşından kesme hakkı olur mu bilmiyorum. Ama kendisi kesemezse bile mahkeme yolu ile tahsil edebilir.


kisa
(30.11.18)
O şekilde değil tam olarak. Aracı bir arkadaşına verdiniz o da kaza yaptı kasko karşılıyor mu gibi?


neymis
(30.11.18)
Şirket hasarı kaskodan karşılar,sonucta kaskoya arabayı kullanacakların isim listesini vermiyor. Ancak mağdur olduğu/olacağı bir bedel varsa bunu da çalışanından tahsil edebilir ya da başka bir yaptırım uygulayabilir belki


primetime
(30.11.18)
Mantıklı, fakat net cevaplar daha iyi olur.


neymis
(30.11.18)
Kasko poliçesine bakmak lazım. Kullanıcı ile ilgili bir kısıtlama. Olabilir.
Anlaşma yapılırken yazılır bunlar, hangi şartlarda neyi karşılayacağı ve nelerin muaf tutulacağı.
Policeye bakmadan bir şey denemez.


kisa
(30.11.18)
policeye bakın +1


Bizim şirketteki araç sigortasının poliçesini okumuştum, kapsam dışıydı. Poliçeye bakın.


p133mmx
(30.11.18)
3 farklı Kasko firmasına sordum.
ehliyeti olsun, alkollü olmasın başka sorun yokmuş.
Şirket adına bir yazı yazmak yeterli oluyormuş.


neymis
(01.12.18)
(5)

Eksi sözlük

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama eski başlıklara yazılan entryler tarihleri güncellenerek yeni yazılmış gibi listeleniyor.
Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama eski başlıklara yazılan entryler tarihleri güncellenerek yeni yazılmış gibi listeleniyor.
neymis
(31.10.18)
Nasıl yani?


musmus
(31.10.18)
önceden hatırladığım bir entry sanki yeni yazılmış gibi önüme çıkıyor. o başlığın, entry'nin yeni yazılma ihtimali yok sanki.


neymis
(31.10.18)
İyi de bu her zaman vardı. Özellikle anket başlığında görürsün bunu. Onu kontrol edecek yazılım geliştirilmedikçe hiç bir insan onla uğraşamaz


musmus
(31.10.18)
sözlüğün tarihleri editlediğini sanmıyorum ama entry'si dikkat çekmediğinde silip aynısnı tekrar giren yazarlar var. (bkz: sil/yaz)

bir dönem lanet/çaylak/uçurulma nedeniydi.


celeron 300a
(31.10.18)
elma başlığına 8 yıl önce yazıyorum, siz de bunu okuyorsunuz, aklınızda kalıyor. sonra protesto için yazdıklarımın yedeğini alıp siliyorum. sinirim geçince yedekten kopyalayıp tekrar ekliyorum bugünün tarihiyle.


g7mor
(01.11.18)
(5)

Bu araç alınır mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mazda-2017-model-4x4dizel-otomatik-3.000-km-de-power-modeli-619645032/detaySelde kalmış, su almış. Muadillleri 140,150 bin civarı.
www.sahibinden.com

Selde kalmış, su almış. Muadillleri 140,150 bin civarı.
neymis
(27.10.18)
araçta ağır hasar kaydı mevcuttur diyor. bu pert mi demek?
son sahibi siz olacaksınız muhtemelen hayırlı olsun.


ozdek
(27.10.18)
Alinmaz +1

Adam bariz yalan soyluyor.durdugu yerde su aldi derken muhtemelen tamamen suyun icinde kaldi.onlara sorsan cocuk pet sise ile su dokmus derler.sigortada hasarli resmi mevcuttur muhtemeln komple camurun icinden cikti.detayli temizlik yapilmasida bu yuzden.aynisi elektrik ve elektronik aksami her an error verebilir,bu yuzden alinmaz.normal kazali olsa baktir,al derdim.

@ozdek,pertin kayitlardaki karsiligi agir hasar kaydi.pert kelimesi soyleniste var,kayitlarda kullanilmiyor.kibarlastirmislar ,yok abi pert degil agir hasar kaydi var diyorlar.


duptıs
(27.10.18)
Alınmaz


Delay Fuze
(27.10.18)
Dizelmis zaten araba. Motora su dan bi sey olmaz. Olsa bile halledilmicek bi sey degildir.

Muhim olan elektronik. Uzun vadede saatli bombadan farksiz. Ben guvenmem.


bir3iki7
(27.10.18)
feci sel yemiş, arkadaşlar haklı saatli bomba.
hayatta alınmaz.


cedex
(28.10.18)
(3)

Sözleşme örneği - yazılım üzerine

Özel yazılım sözleşmesi hazırlamam gerekiyor. Elinde benzer örnekleri olan var mı?İşin hukuki boyutu, gizlilik ve kod paylaşımı konuları muallak kalıyor.
Özel yazılım sözleşmesi hazırlamam gerekiyor. Elinde benzer örnekleri olan var mı?
İşin hukuki boyutu, gizlilik ve kod paylaşımı konuları muallak kalıyor.
neymis
(25.10.18)
"özel yazılım sözleşmesi" diye bir şey yok haliyle elinde örnek olan kimse bulamazsınız.

aranızdaki hukuki ilişkinin özellikleri neyse ona göre bir sözleşme yapılır. hazır bir yazılım mı satın alacaksınız, kendiniz için bir yazılım mı ürettireceksiniz? detaylarla birlikte bir avukata başvurursanız düzgün bir şekilde hazırlar sözleşmenizi.


loser blueser
(25.10.18)
:) cehenneme hosgeldin. guven esas siktir edin, yapacaginiz ozel sozlesmenin cogu hukmu de gecerli sayilmay


komnoktatere
(25.10.18)
acak zaten. vakit kaybetme, kodla. alacagini birakma. bi de her seyi kendi sunucunda tut.


komnoktatere
(25.10.18)
(10)

Berberler ve saç kesimi

Taksici ve emlakçılardan sonra gelen bu meslek grubu hakkında ne düşünüyorsunuz.Bütün berberlerin eli ağır mı?altı üstü saç kesecek 45 dakika da ne yapıyor bunlar.Şu an sırada bekliyorum 2 saattir.
Taksici ve emlakçılardan sonra gelen bu meslek grubu hakkında ne düşünüyorsunuz.
Bütün berberlerin eli ağır mı?
altı üstü saç kesecek 45 dakika da ne yapıyor bunlar.
Şu an sırada bekliyorum 2 saattir.
neymis
(21.10.18)
Esasında işleri kısa sürer ama 50 lira alıyoruz bari süreyi uzun tutalım da işimizi önemli gösterelim şeklinde bir kaygı güdüyor olabilirler.


angelus
(21.10.18)
erkek berberi mi?


sutlu nescafe
(21.10.18)
En uzun süren saç taşım 20 dakikadır, yıkama dahil.

Kadın berberi ise süre limiti yok 8 saat süreni de var.


Her erkek ayni sac tirasi istemiyor ki. Benimki 20 dk surer baskasininki 45 dk. Ayrica randevu ile alan yerler var. Oyle bir yer tercih edebilirsin.


Traveller
(21.10.18)
Edit erkek berberi.


neymis
(21.10.18)
nasıl berbermiş öyle? "hair style saloon" falan gibi bir yer mi yoksa?


sutlu nescafe
(21.10.18)
Bildiğin mahalle berberi de aynı hair saloon da aynı. Gören bilimsel çalışma yapıyor sanacak.


neymis
(21.10.18)
Randevuyla alan yerlere gitmeye çalış. Önceden arayıp geleceğin saati söyleyince sana ayırıyorlar. Çok karmaşık bir saç tıraşı istemememe rağmen benim saç tıraşlarım da 30 dakikayı buluyor. Biraz karışık ve şekilli tıraş isteyen birinin 45 dakika sürmesi normal diye düşünüyorum. Elleri ağır diyoruz ama şöyle düşünmek lazım, adam sabahtan akşama kadar doğru dürüst mola vermeden yapıyor. Çok hızlı bir şekilde yapsa o eli felç olur. O tempoya bir insan eli kaç saat dayanabilir ki?


hitokiri kenshin
(21.10.18)
bizim ramazan "çok acil işim var ramo 20 dakikaya çıkmam lazım" dediğimde bile 90 dakikadan kısa sürede kesebilmiş değil. adam saçımızı mı kesiyor ırzımıza mı geçiyor belli değil aq traşın yarısında keyif sigarası yakıp kahve söylüyor, engelleyemiyorum.


Tears of Devil
(21.10.18)
Valla saçma sapan muhabbetlerden dolayı işe yoğunlaşmıyorlar.


(2)

Masaj yağı tavsiyesi

Hindistan cevizi yağı dışında masaj yağı tavsiyesi verebilir misiniz?
Hindistan cevizi yağı dışında masaj yağı tavsiyesi verebilir misiniz?
neymis
(09.10.18)
susam yağı, masaj yağlarının temelini oluşturur buna biraz aromatik yağ damlatılabilir.


Big bada bum bum
(10.10.18)
Bana masajı zeytinyağı bazlı yapıyorlardı. İçine birkaç damla limon yağı & teatree oil


SiyamkedisiZorro
(10.10.18)
(1)

Sintigrafi sonucunu nasıl öğrenebilirim

Perşembe günü alacağız, salı alabilirsiniz denmişti.internette bulunur mu?
Perşembe günü alacağız, salı alabilirsiniz denmişti.
internette bulunur mu?
neymis
(08.10.18)
e-nabız ya da tetkik yapılan hastanenin sitesine bir göz at, varsa orada vardır.


nrmnm
(08.10.18)
(2)

Ps4 ve TV otomatik açılma

Sevgili romalılar ;Benim ps4'ü açınca tv'den hdmi değiştirmeden geçiş yapmıyor.arkadaşın ps4'ü taktık, kablolar benim kablolardı.ps4'ü açınca TV hdmi değiştirdi.Bende neden olmuyor acaba?
Sevgili romalılar ;
Benim ps4'ü açınca tv'den hdmi değiştirmeden geçiş yapmıyor.
arkadaşın ps4'ü taktık, kablolar benim kablolardı.
ps4'ü açınca TV hdmi değiştirdi.

Bende neden olmuyor acaba?
neymis
(07.10.18)
ps4'ün sistem ayarlarında cec ya da device link bir şey var, o'nu açmak lazım.


hem ps4 ayarlarında hem de tv nin kendi ayarlarında hdmı cec (ps4 üzerinden hdmi aygıt kontrolü diye geçiyor.) özelliğinin açık olması gerekli. bir cihazda açık diğerinde açık değilken bu özellik çalışmaz.
www.youtube.com


(6)

Duvara dünya haritası çizmek

Duvara dünya haritası çizmek istiyorum. Nasıl yapılır?Örnek, https://www.homify.com.tr/fotograf/854231/black-world-map
Duvara dünya haritası çizmek istiyorum. Nasıl yapılır?
Örnek,
www.homify.com.tr
neymis
(15.09.18)
www.instructables.com şöyle bir şey gördüm, tam olarak istediğiniz şey değil ama yakın bir şey


farabi
(15.09.18)
Vektör olarak dünya haritası bulup vinyl kesen bir yere kestirebilirsiniz. Kesilen vinyl'i duvara yapıştırabilirsiniz ya da kesilen diğer tarafı kalıp olarak kullanıp boyayabilirsiniz. Ya da yine vektörü kıta kıta film sticker olarak bastırıp falçata ile kestikten sonra negatif kalan stickeri yapıştırıp kalıpöolarak kullanabilirsiniz.

epey büyük attığınız örnek ama sağlam uğraştırabilir,


hedep
(15.09.18)
Projeksiyon ile yansıtıp çizmek de olabilirmiş.

Stiker tarzı bir şey var mı acaba?


neymis
(15.09.18)
urun.n11.com

hazırı var
illa çizmek istiyorum dersen a3 e bastırıp duvara sabitleyip çizimler yapabilirsin. projeksiyon da mantıklı ama biraz daha zor


basond
(15.09.18)
örnekteki yapıştırma. ama duvara bir şey çizmenin yolu projeksiyondan geçer.


bipolar
(15.09.18)
world map dwg cad download yazin internete, autocad dosyasi olarak bulun. sonra istediginiz malzemeyi alip (ahsap olur, pleksi olur, karton olur, vb.) cnc'de lazer kesim yapan bir yere gidip kestirin. hem cok maliyetli olmaz, hem de istediginiz boyutta ve malzeme kullanarak isin estetigini de siz ayarlarsiniz.


(12)

Mercedes cla

Mazda 3 düşünen beni cla al o paralara diye uyarıyorlar.Dizel otomatik cla lar 2014,15 arası. Mazda 2016,17 arasında130 bin civarı. Malum insanımız gösterişe çok takılıyor. Renaulttan inip mazda ya binsen birşey farketmez. Merso al havan olsun derlersiz ne düşünüyorsunuz?
Mazda 3 düşünen beni cla al o paralara diye uyarıyorlar.
Dizel otomatik cla lar 2014,15 arası. Mazda 2016,17 arasında
130 bin civarı.

Malum insanımız gösterişe çok takılıyor. Renaulttan inip mazda ya binsen birşey farketmez. Merso al havan olsun derler
siz ne düşünüyorsunuz?
neymis
(11.09.18)
Merso al havan olsun derim.


fırt
(11.09.18)
Merso al havan olsun derim ben de.


kaderimse np
(11.09.18)
Benden de bi Merso al havan olsun. Niye havan olmasin ki yani?


stavro
(11.09.18)
Yahu geçen arka koltuğuna oturma gafletinde bulunduk 15 dakika cla'nın cidden çok rahatsız. Denemeden alma, baya klostrofobik bi araba.


şu cla'yı rahat bırakın ya. bırakın ki yavaşca piyasadan silinsin çirkin araba. ben olsam dolu o parayla biraz daha dolu a serisi alırım. yada c serisini zorlarım.


false pretension
(11.09.18)
o arkasına nası bakıyorsunuz yahu? evlat olsa sevilmez.


Ben gla ile karistirtim ya. Merso al havan olsun dedim ama cla mercedes degildi ki.


stavro
(11.09.18)
CLA gerçekten çok kötü bir otomobil. Tofaş kullanılan mahalleler dışında bir havası yok, herkes de 2013-2014 model cla'nın orta halli bir leon ile aynı fiyatta olacağını biliyor.


roket adam
(11.09.18)
O arabayla hava atabileceğini düşünenleri kendi haline bırakın bence.

Çok çirkin araba +1

C alacağım desen tamam ama CLA alıp da Mercedes biniyorum denilmez bence. Arkasını sonradan eklemişler gibi gözüküyor ve çok basık cidden.

Mazda iyidir, boşver marka takıntısını.


chicha
(11.09.18)
Sırf mercedesim olsun diyosan cla. Adam gibi bi arabam olsun diyosan mazda tabii


Delay Fuze
(11.09.18)
elbette MAZDA 3 al.

cla ne?

hele bir de ateş kırmızısı power sense........

off.....


2 tostos turan
(11.09.18)
sabaha kadar cla


docrivers
(11.09.18)
(6)

Öldükten sonra bedeninizin dünya dışına gönderilmesini

İster misiniz?Bir şirket kursak, marsa, güneşe göndersek müşterisi çıkar kesin.siz ne düşünürsünüz?
İster misiniz?

Bir şirket kursak, marsa, güneşe göndersek müşterisi çıkar kesin.
siz ne düşünürsünüz?
neymis
(06.09.18)
Kaynaklarin gereksiz tuketilmesi oldugu icin istemem. Zaten hepimiz yildiz tozuyuz eninde sonunda yeniden yildiz tozu olucaz.


Traveller
(06.09.18)
Mars'a canlıyken gidebilmek daha mantıklı, öldükten sonra azot döngüsüne katılmak daha verimli bir hareket olur.


angelus
(06.09.18)
iss gibi dünya yörüngesine koysalar fena olmaz aslında, ferah ferah. klostrofobim var benim.


beni koyumun yagmurlarinda yikasinlar. nö


exlibris
(06.09.18)
“o kadar çok paraları var, harcadıkları işe bak. vizyonsuzlar.” diye düşünürüm.


meyal
(06.09.18)
Su konudan haberdar mıyız, ben ortaokuldayken bile konu idi: (bkz: Uzay çöpü)

Hayır istemem. Topraga gübre lazım. Bu alanda is yapmak istiyorsanız, saf organik pamuk kefen üretin. Cok dandikmis kumaslar.


buf-e kür
(07.09.18)
(5)

alamanyaya göçmek

alamanyaya göçmek çok mu zor bu saatten sonra.evli, 2 çocuklu biri için.sıfır almanca
alamanyaya göçmek çok mu zor bu saatten sonra.
evli, 2 çocuklu biri için.
sıfır almanca
neymis
(26.08.18)
şüphesiz ki zor ama imkansız değil.

sıfır almanca ile neden almanya?


lordoz
(26.08.18)
Basit ama planın ne?gurbetci stayla ben fabrikaya girerim hanımda banka temizler tarzında düşünüyorsan zor ama becerilerin varsa,almanya ya vergi odeyeceksen kolay.detaylar onemli.


duptıs
(26.08.18)
expat olarak gidecekseniz ya da almanca bilmemenize rağmen bi yerden kabul aldıysanız zor değil; hatta çocuklarınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olabilir.


40 yaşında evi stıp ingilterede freelance çalışan bir aile tanıyorum. 2 çocukla.


anten
(26.08.18)
Neden almanya, bir sebebi yok aslında
Yazılım Danışmanlık işindeyim, kendi çapımda yazılımlarım var.
Yol yordam nasıl olur ki?
Bu arada orda bir akrabamız var, enişte kamyoncu. Faydası olur mu?

Derdim çocukları kurtarmak.


neymis
(27.08.18)
(5)

Sosyal medya paylaşımları yüzünden alınmak

Sosyal medya üzerinden muhalif paylaşımlar yapıyoruz, sağolsun bir kaç dost uyardı.abi yapma,bak alırlar 6 ay boşuna yatarsın vs.Ne derece doğrudur.Bahsedilen küfür etmek değil, beratla dalga geçen yazılar paylaşmak.ekonominin çöplüğe dönmesi.iktidarı eleştiren şeyler.
Sosyal medya üzerinden muhalif paylaşımlar yapıyoruz, sağolsun bir kaç dost uyardı.
abi yapma,bak alırlar 6 ay boşuna yatarsın vs.

Ne derece doğrudur.
Bahsedilen küfür etmek değil, beratla dalga geçen yazılar paylaşmak.
ekonominin çöplüğe dönmesi.
iktidarı eleştiren şeyler.
neymis
(12.08.18)
Ne gerek var ki . Alinma ihtimalin var şu ara feto kurbanı olursun. Bir de ise başvururken bile bu hesaplara bakiyor. Sen ekonomi kötü desen adam hain diyecek. Bisver


seyyar satıcı
(12.08.18)
alınmazsın da iş başvurusunda falan (devlet) karşına çıkar.


giovanne
(12.08.18)
Gerçek kimliğini kullanma(yani facebook'tan yapma) bir şey olmaz.


Bir eylem sonrasinda 2 ay tutuklu kalan bir kisiden dinlediklerimi anlatayim size.Silivri cezaevine gittiklerinde, konulduklari kogus tamamen Sosyal medyada paylastiklari seylerden dolayi iceri alinan insanlardan olusuyormus. Gerci su an hepsini ucer beser tahliye ediyorlarmis da yine de belli olmaz ileride ne olacagi. Ordaki insanlarin icinde de 3 yil once yaptigi paylasimlar yuzunden alinanlar varmis sonucta. Yani hukuk keyfi olarak isletildigi icin bugun yaptiginizin suc olmamasi yarin da olmayacagi anlamina gelmez.
Bu arada bi sey olmaz diyen arkadaslar da keske biraz daha mesnetli sallasalar :-(. Ciddi bi mesele sonucta


whoshothesheriff
(12.08.18)
Açtım bi fake twitter hesabı yardırıyorum kim nerden bulacak beni? Velev ki buldu, küçük kuzenim yazmış diyip işin içinden çıkabiliyorsun. Siz işi bilmiyorsunuz:)


(7)

İlkokula başlama ve sınıf atlama

Okuma yazma bilen bir çocuk 2. Sınıftan başlayabilir mi?
Okuma yazma bilen bir çocuk 2. Sınıftan başlayabilir mi?
neymis
(21.07.18)
Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama teknik olarak mümkün olsa dahi bir öğretmen olarak başlamamasının daha iyi olacağına inanıyorum. Sadece akademik bilgiden ibaret değil ki okul. Hele ki minikler tuvaletten tutun yemek yemeğe kadar okulda alışıyorlar bazı şeylere. O yüzden yaşıtlarıyla olması daha iyi her zaman bir öğrencinin. Bu yaş sorunu ileride hem akademik hem de davranışsal olarak çok büyük sorunlara yol açıyor. Tecrübeyle sabir.


duma duma dum
(21.07.18)
Beni 2den başlatacaklarmiş annem istememiş yukarıda duma duma dum'un yazdigi sebeplerle. Bildiğim kadarıyla mümkün


nundu
(21.07.18)
İlkokula ailem istemese de şartları zorlayarak, ağlayarak, zırlayarak dediğimi yaptırıp ikinci sınıftan başladım. Çünkü en az onlar kadar okuma yazmayı da matematiği de biliyordum.
Şimdi bakıyorum da;
İlkokul, çok şey öğrenilen bir yer. Öğrenilenlerin bir kısmı öğretmenden, ama çoğu arkadaşlarla etkileşimle öğreniliyor. Arkadaşlarla olanlarda ise ne okuma yazmaya, ne matematiğe hiç yer yok.
Hep senden bir yaş büyüklerlesin ve bir yaşın çok şey farkettirdiği yaştasın.
Geri kalanlarla hep alay edildiği çağdasın, geridesin ama hep geri kalmama gayretindesin.
Zor.
(Alıntı)


oguz altun
(21.07.18)
Beni de atlatacaklarmis ama annem istememis. Simdi bakinca mantikli oldugunu dusunuyorum. Gereksiz baya acelesi nedir yani?


neverlose
(22.07.18)
Tamam genel olarak haklısınız da bu çocuk sıkılmayacak mu?
2 sene kreşe gitmiş zaten.


neymis
(22.07.18)
Durumu okula bildirir, sinav talep ederseniz, sinif atlatirlar. Ayni zamanda rehber ogretmenle de gorusursunuz. Bu arada 2 yildir gittigi anaokulundan herhangi bir oneri ya da yonlendirme olmadi mi? Cocuk sıkılabilir de, herkesten daha basarili olabilecegi icin liderlik vasiflari gelisebilir, cok mutlu olabilir de. Anne baba cocugun okula karsi tutumuna, cocuklarinin karakterine gore karar vermeli.


rn
(22.07.18)
Bu arada 1 yas fark kolay kolay kapatilmaz. Yas ilerledikce de acilir. 1 yil cok sey degistirir. Cizginin Disindakiler kitabinda buna dair cok guzel de bir bolum vardir, derli toplu anlatiyor konuyu. Kendisinden buyuklere adapte olamayabilir, sinifindaki herkesin berbaer 2.yili olacak oysa o yeni basliyor olacak. Kres ile 1. Sinif ayni degil. Tabi gittigi kresteki egitim ve yaklasim da ayri bir faktör.


rn
(22.07.18)
(15)

Hdp'nin barajı aşmamak durumu var mı?

Aşmıyor gibi mi?Katılım oranı yüksek olacak gibi, yüksek olursa daha iyi olacak diye düşünüyorum sizce nasıl durumlar?
Aşmıyor gibi mi?
Katılım oranı yüksek olacak gibi, yüksek olursa daha iyi olacak diye düşünüyorum sizce nasıl durumlar?
neymis
(24.06.18)
Rahat aşar


Çok ciddi olarak var. Geçerse de ucu ucuna geçecek. O yüzden çevremizdeki herkesi onlara oy atmaya ikna etmemiz lazım. Geçenlerde de bir duyuru açılmıştı;

www.eksiduyuru.com


blue serenity
(24.06.18)
Rahatlıkla geçecek. Yüzde 12-13 alacağını düşünüyorum.


runagain
(24.06.18)
Geçer. Ben chp’nin baraj altı kalmasından korkuyorum


goodman
(24.06.18)
Bence gececek.


stavro
(24.06.18)
Ben de hdp’li olmayip da hdp’ye oy verebilecek insanlarin “nasilsa baraji geciyor” diye oyunu chp ya da iyi partiye verebilecegini dusunuyorum. Soylendigi gibi ince ruzgari hdp’nin onemini biraz unutturdu...


aşması lazım. aşmaması sıkıntı olacak. sadece belli kesimin oyunu almıyorlar.


mikahakkinen
(24.06.18)
Sınırda bildiğim kadarıyla. Ve özellikle Urfa gibi yerlerde hukuksuzluk atbaşı gidecek. Doğudan kaybolan oyları yerine batı koyacak gibi görünüyor.


İçim el ermedi, muarem e bastım.


neymis
(24.06.18)
Akp özellikle doguda kirli oynayacaktır. Geçirmemek için büyük çaba olacak


chavezding
(24.06.18)
Hdp bir devlet projesidir. Aşmaması diye bir olasılık yok..


ssiradanbirigibi
(24.06.18)
Var. 9 diye düşünüyorum ben de


nawar
(24.06.18)
Irkcı olduğun halde hdp ye verdim. Rahat çıkarlar, temsil edilmeleri önemli zaten bence iyi yada kötü. Zamanla o da terörden ayrılıp düzelir.


hasmetizm 2046
(24.06.18)
rahat şekilde geçer


basond
(24.06.18)
haşmetizm gibi seçmenler var , biri de benim.
hdp'ye verdim


kuşekağıt34
(24.06.18)
(8)

Gül suyu, oto kokusu

Aşağıdaki oto kokusundan yapıp satmak istiyoruz. Aslında 1 ton gül suyumuz var elimizin altında bunu şişeleyip satmak için ne gerekir. En basiti oto kokusu yapalım dedik. Tarım bakanlığından vs izin almak gerekir mi? https://m.n11.com/dekoratif-aracoto-kokusu-cam-sisede-2-adet-P206533622
Aşağıdaki oto kokusundan yapıp satmak istiyoruz.
Aslında 1 ton gül suyumuz var elimizin altında bunu şişeleyip satmak için ne gerekir.
En basiti oto kokusu yapalım dedik.
Tarım bakanlığından vs izin almak gerekir mi?

m.n11.com
neymis
(17.06.18)
Gül suyu arabada pek tutmaz abi yaa


malheiros
(17.06.18)
muhafazakar kesim dışında tutmaz. hatta onlar bile almaz. bence onu araba yerine ortam kokusuna çevirin.


false pretension
(17.06.18)
Ortam kokusu dolu.
gül tutar gibi.1 ton gül suyu elimizde patladı. Tutması lazım :)


neymis
(17.06.18)
izin olayı nasıl bilmem ama gülden araba kokusu tutmaz. kesin bilgi yayalım.


kuzey li
(17.06.18)
Test edelim bakalım


neymis
(17.06.18)
Gülden araba kokusu olmaz. Ramazan da güllaç filan yaptırsaydınız


top_secret
(17.06.18)
Girişimci ruhumu öldürdünüz yea.


neymis
(17.06.18)
kağıt sabun işine gir hacım.


false pretension
(17.06.18)
(1)

Kurumsal hat taşımada operatörlerin çakallığı

Bireysel hattı kurumsal hatta taşımada ek ücret istenmesi normal mi?Klasik Türk mantığı mıdır bu.
Bireysel hattı kurumsal hatta taşımada ek ücret istenmesi normal mi?
Klasik Türk mantığı mıdır bu.
neymis
(08.06.18)
normal.


babilbaligi
(09.06.18)
(3)

Babala 18. Bölüme ulaşma

YouTube ve Google da sadece soruların olduğu videolar var.babala TV kanalında 18. Bölüm yok.nereden erişebiliriz?
YouTube ve Google da sadece soruların olduğu videolar var.
babala TV kanalında 18. Bölüm yok.
nereden erişebiliriz?
neymis
(06.06.18)
o bi fragman. henüz yayınlanmadı zaten dolayısıyla ulaşamazsın.


siyahliadam
(06.06.18)
Seçim sonu mu çıkacak, ne anlamı kalır.


neymis
(06.06.18)
zannediyorum tüm liderlerle yapmaya çalışıyor. meral akşener ile çekilmiş resmini görmüştüm internette. herhalde malum şahıs hariç diğer adaylarla yapıp tek bir videoda hepsini yayınlayacak diye düşünüyorum.


siyahliadam
(06.06.18)
(14)

Eczaneler bizi kazıklıyor mu?

Reçete yazdırdık, dedi ki 20 lira.bunun içeriğini söylemiyor belki muayene 9 lira ilaç 3 lira 8 lira kazıklıyor beni.nerden bileceğim?fiş isteyince vermiyor çakallar.Edit. Matematik bile isyan etti sinirden.
Reçete yazdırdık, dedi ki 20 lira.
bunun içeriğini söylemiyor belki muayene 9 lira ilaç 3 lira 8 lira kazıklıyor beni.
nerden bileceğim?
fiş isteyince vermiyor çakallar.

Edit. Matematik bile isyan etti sinirden.
neymis
(29.03.18)
ilaç fiyatları standarttır. eczaneler kamunun belirlediği fiyatlar dışında fiyatta ilaç satamaz. fiyat listesine www.titck.gov.tr adresinden erişebilirsin.


ilaçta yapamazlar fiyatlar belli her yerde aynı da diğer şeylerde kazım kazım kazıklıyorlar. pazarlık etmek şart. şampuan alırken fark ettim. biri asla inmem dedi diğer eczane 10 lira atına verdi.


naksidil
(29.03.18)
Fis vermek zorundalar. O fis mutlaka kesilir. Elinize vermediyse isteyin, sizden sonra kesip cope atiyordur. 20 tl nin icinde ne var merak ediyorsaniz eczaciniza sorabilirsiniz ayrica, kazikliyorrrr diye ayaklanmak yerine. Soylemiyorsa soylemesi gerektigini soyleyin, sonra bir dhaa da oradan almazsiniz ilaclarinizi.

Ayrica kozmetik vb elbette daha pahali, gratis'in satis fiyati eczaneye gelis fiyatindan ucuz oluyor bazen, eczaci napsin, zararina mi satsun yani? (Bu dedigim gercektir bu arada)


kuehles blondes
(29.03.18)
onlar sgk'ya verilen para. e-devletten muayene katkı payı sorgula ekranına git orada görürsün zaten. asıl kazıklayan devletin kendisi yani. o para eczaneye değil devlete gidiyor.


hosein
(29.03.18)
Devlet de kazıklamıyor eczane de kazıklamıyor. Tamamen ücretsiz sağlık sistemi diye bir şey söz konusu olamaz. Bizdeki dünyadaki diğer örneklerle karşılaştırılınca hiç de kötü değil. Tabii bu hastalar açısından böyle, doktorlar için çok da iyi değil sistem.

Ben kredi kartıyla ödediğim için slip alıyorum ama onda da ayrıntılı bir şey yazmıyor, neye ne kadar gidiyor görmek istiyorsan göstermeleri lazım.


İlaçta geçirmeye çalıştıkları oluyor. Oracıkta ilacın adını yazıp fiyatına bakın.


Hayır kazıklamıyor. Birikmiş muayene borcunuzu da tahsil etme sorumluluğunu üstleniyor sadece. Doğrudan devlete gidiyor o sonra. Ama bazen 200 küsür liralık alılveriş yapıp bozuğum yok diyip üç beş kuruşun karını göz edenlerle uğraşamayıp "he amca he sen 10 lira ver o şampuana" diye kestirip atabiliyorlar. Otc diye tabir ettiğimiz ilaç dışı ürün ya da kozmetiklerdeki fiyatları da belli bir oran içinde belirleyip satmak eczacının yasal hakkıdır.


haykorsamdunyaya
(29.03.18)
benide çok kazıklıyorlar genelde işlem bittikten sonra bana sgk dökümünü verin diyorum herşey ortaya cıkıyor

örnek ilaç özelmiş fakat eczacı bizi uyarmadan sgk giriş yapmadan özel fiyattan satıyor devlet karsılamıyor derse belkide ödemeyeceğiz bunu bazen özellikle belirttiğim halde yasıyorum diyorum ki karsılamıyorsa soyleyin yine aynı devam ediyorlar

elinde orjinali olmamasına ragmen muadil teklif ediyor hatta utanmadan bunlar birebir aynı içerik sadece kabı farklı diyebilecek kadar küçülüyorlar sırf satmak için depodan temin etmemek için

3. sgk giriş yaptıktan sonra örnek 19,50 cıkıyor sizden direk 20 alıyorlar

kısacası adam gibi ticaret yapsalardı sgk dökümünü size istemeden verirlerdi orada kocaman yazıyor hastadan alınanacak ücret xxxx dir diye

bu yuzden yapmadıkları için parayı alıyorlar cıkartıp çöpe atıyorlar

uyanık olmak gerekiyor bu eczacılar ile alaklı değil her yerde yapmak lazım

orjinal ilacı verdim diye sgk bildiriyorlar fakat muadili veriyorlar döküm elinize gelmediği için karşılaştıramıyorsunuz

şuradan kontrol edilebilir size hangi ilacı verdiler ama aslında ne girmişler gibi

www.turkiye.gov.tr


sivrisinek
(29.03.18)
Hayır kazıklıyor diyen arkadaşlar neye güvenerek bunu söylüyorlar?


neymis
(30.03.18)
10 liralık bepantholü 18 liraya satmaya çalıştığına dayanarak söylüyorum. Reçetesiz.


@bass solo

tamam da bepantholun bin tane cesidi var, 10 liralik da yok ki zaten. En ucuzu eczanede gercekten 18 lira. Yani adam seni kaziklamiyor. Eczane fiyati o.


kuehles blondes
(30.03.18)
Dozu, türü neyse doğruya doğru baktık. Mesele bepanthol değil başka ilaçta da benzer kazıklanmayı bir arkadaşım yaşadı. Bu arada internette kdvsiz fiyatı yazar. Ona dikkat edin.


@bass solo

Tamam, ben de sordum eczaci tanidigima ve eczanede en ucuz bepantolun fiyatinin. 18 tl oldugunu soyledi.
Internette farkli olabilri, bepantol pek ilac gibi degil artik, her yerde rahatca bulunuyor.

Baska ilac diye bahsettiginiz nedir bilmiyorum ama bu tarz bir sey oldugunu dusundum, eger oyleyse eczane daha pahali. Cunku eczanede satis fiyati belli. Internet fiyatiyla ayni olmasini beklemek garip.

Neyse gecmis olsun.


kuehles blondes
(05.04.18)
(1)

Logo tasarlamaca

İnnovaBu şekilde bir logo tasarlayabilecek bir hayırsever arıyorum. İ harfini ünlem gibi yapabiliriz mesela.Yazılım Danışmanlık firması olacak param yok şu an için, olunca kola bira neyin ısmarlarım.isterse kod yazarım, program yazarım yapan arkadaşa.
İnnova

Bu şekilde bir logo tasarlayabilecek bir hayırsever arıyorum. İ harfini ünlem gibi yapabiliriz mesela.
Yazılım Danışmanlık firması olacak

param yok şu an için, olunca kola bira neyin ısmarlarım.
isterse kod yazarım, program yazarım yapan arkadaşa.
neymis
(28.03.18)
fiverr.com'dan 5 (beş) dolara tasarlatın. Beş dolarınız da vardır, firma kuracağınıza göre. www.fiverr.com


idonthaveatvset
(01.04.18)
(4)

Arkadan çarpma hakkında

Aracıma arkadan çarptılar. Servis diyor ki, sigorta karşılarsa fark çıkar sen ödersin. Kasko hepsini karşılar.o kadar trafik ödüyoruz, ne sikime yarayacak o zaman. Çarpan araç suçlu ise benim gü ahım ne ödesinler masrafı.Böyle olması gerekmiyor mu?
Aracıma arkadan çarptılar. Servis diyor ki, sigorta karşılarsa fark çıkar sen ödersin. Kasko hepsini karşılar.
o kadar trafik ödüyoruz, ne sikime yarayacak o zaman. Çarpan araç suçlu ise benim gü ahım ne ödesinler masrafı.
Böyle olması gerekmiyor mu?
neymis
(22.03.18)
suçlu tarafın sigortası karşılamıyor mu masrafı?


nrmnm
(22.03.18)
Suclu karsi taraf ise onun trafik sigortasi karsilar hepsini, trafik sigortasi yetmedi ise kalan kismi senin sigortan oder adama rücu eder. Hatali sensen kasko hepsini oder, muhafiyetli degilse.


hlt1985
(22.03.18)
arkadan çarpma 'asli kusur' olarak kabul edilir.bildiğim başka bir istisnai durum yoksa her zaman arkadan çarpan hatalıdır.

ayrıca @hlt1985 + dediği gibi olmalı


1adam
(22.03.18)
suç oran ile belirleniyor. eğer karşı taraf %100 suçlu ise, senin masrafın tamamını onun sigortası öder.

eğer karşı taraf %50 suçlu ise, senin masrafın yarısını sigortan öder, yarısını kasko.

karşı taraf %0 suçlu ise, senin masrafın tamamını kasko öder.

mekanizma böyle çalışıyor.

servisçi kendi sigortasında hasar çıkmasın diye durumu abartmış. normal işlem yapmaya devam edin.


babilbaligi
(23.03.18)
(3)

Eksi hesabı kapatma

Birisi dün gece 3 de hesabımı kapatmış, yazdıklarımı... Olarak değiştirmiş.bu nasıl olabilir?
Birisi dün gece 3 de hesabımı kapatmış,
yazdıklarımı... Olarak değiştirmiş.
bu nasıl olabilir?
neymis
(17.03.18)
hesabınız bir yerde açık kalmış olabilir mi acaba? şifrenizi değiştirin bence.


teknikekip
(17.03.18)
245 entrynin 240'ı... Olarak değişmiş.


neymis
(17.03.18)
tüm entrylerinizi silmeye başlamışsınızdır umarım...


mind mischief
(17.03.18)
(1)

Belediye başkanısın erdoğan'ın doğum gününü kutlamak için neler yapardın?

Bu kadar saçmalayabilir misin? https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t42.1790-4/28451556_154224921959583_3557575055418327040_n.mp4?efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6InN2ZV9zZCJ9&oh=389da99126954f796d0e4b921fc6a7b7&oe=5A945CD4Berat albayrağın da videosunu gördüm şu an.ağlamak istiyorum.
Bu kadar saçmalayabilir misin?

scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net

Berat albayrağın da videosunu gördüm şu an.
ağlamak istiyorum.
neymis
(26.02.18)
bu işin sonu pek hayırlı değil bakalım nerede sonlanacak.


biravekahve
(26.02.18)
(7)

Uzay dediğimiz şeyin bir hücre olması

Bildiğimiz sıradan hücre işte.içinde yaşam var. Yukarıdan bakınca önemsiz şeyler oluyor diyip geçiyoruz.güneş mesela enerjinin dönüşümünde anlık bir enerji.Nasıl bir mantık, Einstein ile yarışır mıyım?
Bildiğimiz sıradan hücre işte.
içinde yaşam var. Yukarıdan bakınca önemsiz şeyler oluyor diyip geçiyoruz.
güneş mesela enerjinin dönüşümünde anlık bir enerji.
Nasıl bir mantık, Einstein ile yarışır mıyım?
neymis
(01.02.18)
Güneş mitokondriymiş mesela.


yaren
(01.02.18)
İşte bunu bir de matematiğe dayandırırsan yeni ufuklara yelken açarsın.


1adam
(01.02.18)
daha küçük şeyleri görebildikçe (atomun içi falan) daha büyük bi dünya keşfediyoruz. çizgi filmlerde bile işlenmiş bi konu ama bu, sen bi keşif yapmadın henüz.


hasmetizm 2046
(01.02.18)
Çekirdek ne peki?


rabitelli
(01.02.18)
Bizim göremediğimiz z m görmeye uğraşmadığımız hücreler var mesela onlarda da birşeyler oluyor, doğuyor büyüyor, ölüyor.
İnsanoğlu olarak daha gönderdiğimiz araç uzayın bilinen sınırlarına ulaşmadı.
uzaylı dediğimizde bizi böyle görüyorsa diye düşünüyorum.
iç içe dünyalar.
çizgi film olabilir, teori olarak göremedim.

Güneş mitokondrinin içinde ufacık birşey olabilir.
matematiğe dayandıracak matematiğim yok.
çekirdek samanyolu olabilir


neymis
(01.02.18)
simulasyon teorisinin çok sade bir hali gibi...

fularsizentellik.com

1.den başlayınız.


507
(01.02.18)
bana da her gezegen(ve yıldızlar) hücre gibi geliyor. insanlar da hastalık. binlerce yıldır yayılmaya çalışıyoruz. marsa koloni filan. başka bir evrenin hastalığıyız belki de.


sarper361
(02.02.18)
(11)

Danışmanlık firması isim önerisi

2 endüstri mühendisi bir şirket kuracağız.özel yazılım, üretim sistemleri danışmanlılığı üzerine olacak.işin en zor kısmındayız.isim be olacak?
2 endüstri mühendisi bir şirket kuracağız.
özel yazılım, üretim sistemleri danışmanlılığı üzerine olacak.
işin en zor kısmındayız.
isim be olacak?
neymis
(26.01.18)
Produdan danışmanlık ltd şti inş aş.
innovateda inş şti
yu ma tu.. yok bu vardı
chainconnect danısmanlık
industrial connections


binder dandet
(26.01.18)
danışmanlık 4.0


babilbaligi
(26.01.18)
akılişi


naksidil
(26.01.18)
Yükseliş Danışmanlık
Bunun ingilizcesi de güzel olur.


kismisolungac
(26.01.18)
danışment


docrivers
(26.01.18)
sim danışmanlık


superb
(26.01.18)
ceyhun danışmanlık
faruk danışmanlık


bellbane
(26.01.18)
Bu değil, bu değil.


neymis
(26.01.18)
Biz Biliriz danismanlik
Know How danismanlik


burka
(26.01.18)
consultance of swing diyesim geldi ama sadece pun'la yürümez bu peynir gemisi, farkındayım.

consultware, supportware, net-support aklıma gelen basit çözümler oldu.
ware varyasyonlarının ucu tupperware'e çıkıyormuş, yorumu yazdıktan sonra farkına vardım. benden de bi bok çıkmadı anlayacağın. iyisi mi baş harflerden falan bişiler olsun, kimsenin umrunda olmuyor zaten bu tarz sektörlerde şirket ismi ünvanı.


Bruce
(26.01.18)
procon
prosis danışmanlık
isminizin baş harflerini kullanın X&Y danışmanlık

consultance of swing çok iyiymiş:)


ladyinblack
(26.01.18)
(1)

Umbrella Inc logosunu kullansam

Şu meşhur umbrella inc logosunu kullansam Milla Jovovich ablamla sorun yaşarmıyım?
Şu meşhur umbrella inc logosunu kullansam Milla Jovovich ablamla sorun yaşarmıyım?
neymis
(25.01.18)
nerede kullanacaksın ? kendi logon gibi kullanmayı planlarsan sorun yaşarsın tabi


facebook
(25.01.18)
(1)

PlayStation vr

PlayStation vr için pro şart değil sanırım.sadece gözlük yeterli mi, kamera da mı almak gerekiyor.
PlayStation vr için pro şart değil sanırım.
sadece gözlük yeterli mi, kamera da mı almak gerekiyor.
neymis
(24.12.17)
kamera da gerekli


(4)

Mevcut Php site devam etmek

Elimizde mevcut çalışan bir site var, kodları yok. Bu site üzerinde değişiklik yapabilir miyiz?
Elimizde mevcut çalışan bir site var, kodları yok. Bu site üzerinde değişiklik yapabilir miyiz?
neymis
(10.11.17)
eger sitenin serverina ulasabiliyorsaniz kodlari oradadir, calismasi icin gerekli o kodlar. yani site uzerinde degisiklik yapmayi dusundugunuze gore siteye yani sunucusuna erisiminiz vardir diye dusunuyorum? O zaman kodlari da orada yani oradan istediginiz degiskligi yapabilirsiniz.

sunucuya erisiminiz yoksa, yukarida dendigi sekilde - yani olmaz.


robokot
(10.11.17)
Server bizde, site şuan bizim sunucudan çalışıyor.

Kodları derken yazan elemanın üzerinde çalıştığı kodlar yok.

Bu şekilde düzenlenebilir mi yani?


neymis
(10.11.17)
düzenlenir. php'de kodlar compile edilmeden ham haliyle sunucuda durur. istediğiniz zaman açıp düzenleyebilirsiniz. base64 vs. veya daha zor çözülen metodlarla şifrelenebilir ama sizinkisinde öyle bir şey oldugunu sanmıyorum.


goodz
(10.11.17)
tamam server sizdeyse iste server uzerinde bulunan php uzantili dosyalar yazan elemanin uzerinde calistigi kodlar, php compile edilen bir dil olmadigi icin kaynak koddan direk calisir. server icindeki kodlar ihtiyaciniz olan zaten.


robokot
(10.11.17)
(4)

Klavye tuşlarını uzatmak

Kablo ile kaynak yapıp tuşları uzatmak mümkün müdür?amaç şu, bir makinada her 50 adet sayımdan sonra tetiklenecek birşey lazım.otomasyoncu arkadaşlar 5.000 _6.000 €dan açıyor ağzını. Benzer bir işi klavyeyi parçalayarak tuşa basacak şekilde yaptım maliyet 100 lira oldu.Bu işte tuşa basma olmamalı bu
Kablo ile kaynak yapıp tuşları uzatmak mümkün müdür?
amaç şu, bir makinada her 50 adet sayımdan sonra tetiklenecek birşey lazım.
otomasyoncu arkadaşlar 5.000 _6.000 €dan açıyor ağzını. Benzer bir işi klavyeyi parçalayarak tuşa basacak şekilde yaptım maliyet 100 lira oldu.

Bu işte tuşa basma olmamalı bu yüzden elektrik sinyali ile klavye tuşlarına basılsın gibi bir iş yapmak istiyorum.

1 tuşu 1. Makine
a tuşu 10. Makine gibi.

28 adet makina var.
neymis
(04.11.17)
zaman ayarlıysa bu iş, 16f628 işini görür.


alperz
(04.11.17)
Zaman ayarlı değil, 16f628 e baktım beni aşar gibi.


neymis
(04.11.17)
Sayaç devresiyle falan da olur ama mikrodenetleyici ile daha az uğraştırır. Sadece sayıp tetik göndermekse amaç kolayca hallolur bakabiliriz.


reactionic
(04.11.17)
Call me maybe


neymis
(04.11.17)
(3)

Psn - gt sport ön sipariş

10 kez oyun almış ben oyunu alamıyorum sizde de öyle mi?
10 kez oyun almış ben oyunu alamıyorum sizde de öyle mi?
neymis
(07.10.17)
geçen gün bana da fifa alırken oldu. 2-3 gün hiçbir şey yapmadan beklemek gerekiyor. çok gerzek bir sistem. beni çıldırtmıştı. ne hatası veriyor?


tukenmez adam
(07.10.17)
Iskalamak ücretleri.


neymis
(07.10.17)
aynı şey. 2-3 gün bekleyin hiç kart falan eklemeden. alışveriş yapmadan. sonra ps4 den tek denemede alır. ama bişey yapmadan bekleyin :) ps4 ü kırmak üzereydim, bu şekilde çözüldü. internette de bu şekilde çözen çok var. sony geçici bloke koyuyormuş siz denemeye devam ettikçe bloke nin süresi uzuyormuş. sonucu bana da yazar mısınız unutmazsanız.


tukenmez adam
(07.10.17)
(2)

Muhalefet meclisten çekilse hükümet düşer mi?

Muhalefet partileri meclisten çekilebiliyor mu?Böyle bir durumda hiç birşey olmamış gibi mevcut hükümet devam mı ediyor yoksa düşüyor mu?
Muhalefet partileri meclisten çekilebiliyor mu?
Böyle bir durumda hiç birşey olmamış gibi mevcut hükümet devam mı ediyor yoksa düşüyor mu?
neymis
(04.10.17)
Meclis toplanabildiği ve karar alabildiği sürece sorun yok. Bunun şartları bellidir.

Öte yandan meclisten çekilmek demek bazı siyasi pozisyonlar almak demek. Bunun da çeşitli yankıları olabilir. Bir grup insan 'Biz onlara bizi savunsunlar diye oy verdik, bunlar mücadele edemedi' diyebilir. Verilen her bir oy bir sorumluluk yüklüyor bu partilere.

Meclisten çekilmeyi meşru kılacak önemli bir durum olması lazım.


idexo
(04.10.17)
değil muhalafet herhangi bir vekilin, vekillikten istifa etmesi için karar yeter sayısı lazım. 276'yı bulamayacakları için böyle bir şey imkansız. biz gelmiyoruz ne yaparsanız yapın diyebilirler mi, derler.

meclis, %5 azalırsa ara seçim olur.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.