Giriş
(4)

Abonesi olduğunuz yotube kanalları

Severek takip ettiğiniz kanalların ne tür videolar paylaşıldığıyla birlikte adlarını yazabilir misiniz?
Severek takip ettiğiniz kanalların ne tür videolar paylaşıldığıyla birlikte adlarını yazabilir misiniz?
the boss - komikli şakalar
mert temizer - akıllı tvler, tv boxlar
masalcı - küçük çocuklar için özel hazırlanmış şiddet vs. ögesi içermeyen masallar
kurcala- komikli ankara temalı videolar
doğrudan tv - siyasi analizler


ruşen çakır- siyasi analiz


hasan söylemez <3

2 yıldır bisikletiyle afrika'nın her yerini geziyor. muhtemelen birkaç yıl daha gezecek. drone ve go pro ile çektiği videoları koyuyor. profesyonel, kaliteli videolar yani.

bir de belgesel serisi var journey to dreams diye. izleyeceksen oradan başlayabilirsin. şimdilik 11 bölüm yayınlandı. afrika yolculuğu ve oradaki insanların yaşantıları, hayalleri hakkında bir belgesel.


(3)

20.000 liradan naaıl tasarruf edilir?

Dolar, altın, bankada dolar hesabı vs ne yapmak lazım?
Dolar, altın, bankada dolar hesabı vs ne yapmak lazım?
koy günlük faize dursun. bir yandan da dolar/altın'ı takip et ve düştüğünde al.


axl
(12.07.19)
enpara

ytd..


same idiot
(12.07.19)
ölümüne altın


emreozb
(12.07.19)
(8)

Ip tv kurulum

Babam almış getiriyor ama henüz bana ulaşmadı. Her televizyona uyumlu mu? İnternet bağlantımız yeterli geliyor mu? Sorun yaşanır mı? Cihaz zaten kurulu gelecekmiş ama fişe takınca iş bitmiyor sanırım. İnternet bağlantımızı nasıl tanıtacağız. Tv özellikli olmayan nexon marka uyduruk bi plazma. Ip
Babam almış getiriyor ama henüz bana ulaşmadı. Her televizyona uyumlu mu? İnternet bağlantımız yeterli geliyor mu? Sorun yaşanır mı? Cihaz zaten kurulu gelecekmiş ama fişe takınca iş bitmiyor sanırım. İnternet bağlantımızı nasıl tanıtacağız. Tv özellikli olmayan nexon marka uyduruk bi plazma. Ip tv için televizyonda şu özellik olmalı diyeceginiz bir şey var mı? Biraz bilgi verirseniz çok memnun olurum.
videolara bakının isterseniz. www.youtube.com


kitik
(08.07.19)
bu konunun uzmanı mert temizer var. kanalına bir bakın isterseniz: www.youtube.com

mesajlara da cevap veriyordu son bıraktığımda.


psychosocialll
(08.07.19)
eğer cihaz kurulu geliyorsa fişe takınca iş biter.
ethernet ile interneti bağlayın, hdmi ile televizyona bağlayıp o girişi seçin.

cihazda da wifi vardır herhalde, menüde gezinerek bulunur. ama kablolu daha iyi olur. 16mbps üstü ise yeterli sayılabilir herhalde.


ip tv cihazıyla geliyorsa %99 android kuruludur. açtığında menüsü gelir, izlemen için smart ip tv vs gibi bir program olur, onu seçersin.

programa göre sağ sol gruplar arası geçiş (haber kanalları, belgesel kanalları vs) ileri geri kanal değiştirme olur.

Tv'de hdmi girişi varsa - ki vardır - bağlarsın.

edit : Cihaza netflix ve youtube da yüklersen tadından yenmez.


kimlanbu
(08.07.19)
Zarla zorla bağladım:) Yayın da aldım ama dsmaetın ve digiturkün her kanalı yok. Bazı kanallarından ve spor kanallarındna yayın alınıyor. Kimisi takılıuor ve yüklenmiyor.

@kimlanbu netflix ve yotubeu yüklemek çok isterim ama bir araştırmam lazım :)


başkan 2 3 ay sonra kapanacak o ya... almayın şu iptv olayını. adam digiturk'ü bein'i dolandırıp sana yayın yolluyor. seni dolandırmaması için hiç bir sebep yok yav :( ki genelde de en geç 2 3 ay sonra muhattap bulamazsın, yayınlar donmaya başlar. sonra da kapanır...


Tears of Devil
(08.07.19)
ücretli ip tv istersen germanyservers (iptvsatis.de) ve zeng iptv öneririm. ikisini de uzun süre kullandım. Test yayını alabilirsin, takılma donma vs olmaz.

Eğer cihazda her kanal yoksa internetteki ücretsizlerden yüklemiştir çakallar. Cihaz marka modeli nedir ? Bir de ne kadar para verdiniz ?


kimlanbu
(08.07.19)
@kimlanbu kamasonic marka 350 lira. Yukarıdaki arkadaş korkuttu beni. İnternet ağımızla ilgili bir güvenlik sorunu yaşar mıyız acaba?


(5)

Fırında aynı anda tavuk ve kek apsam kokuları

Birbirine karışıp her ikisi için de ortaya kötü bir lezzet çıkar mı?
Birbirine karışıp her ikisi için de ortaya kötü bir lezzet çıkar mı?
tavuk yine yenilebilir ama kek konusunda hiç umudum yok.

sonuç: evet karışır.


reanarchy
(04.07.19)
berbat olur sakın yapma.


jeanjack
(04.07.19)
Olmaz. Zaten herkes yapıyor bunu. Biraz camı aç ve fırını boş çalıştır madem. Ya da keki önden yap. Olmazsa hepsi için ayrı fırın al. Birde balık fırını al elin değmişken.


for day to break
(04.07.19)
turbolu fırında kokular karışmaz.


sutlu nescafe
(04.07.19)
Sutlu nescafe +1


(5)

Anne için samsung akıllı telefon tavsiyesi

Orta segment, dayanıklı ve uçuk fiyatlı olmayan uzun süre kullanabileceği bir telefon öneriniz var mı?Edit: unutmuşum ekranı büyük istiyor.
Orta segment, dayanıklı ve uçuk fiyatlı olmayan uzun süre kullanabileceği bir telefon öneriniz var mı?


Edit: unutmuşum ekranı büyük istiyor.
m20, a20


freebird5406_2
(24.06.19)
a3 2017. çok güzel ve hesaplı. ben a5 2017 kullanıyorum ama a3 boyut olarak hanımlar için daha uygun.


rawr
(24.06.19)
İlla samsung olacaksa s serisi olmuyorsa a serisi.


tüm büyüklerime j7prime almıştım bir dönem. kendim de aynı telefonu kullanıyorum. hepsi memnun


sameidiot
(24.06.19)
şirketim bana glaxy j7 pro verdi, baya büyük ekranı ama fiyatı nedir bilmiyorum


(2)

B12 benexol hap ve ferrum kan ilacı kullanımı

B12 ve kansızlıkla ilgili olarak bu iki haptan verildi. Doktor bir gün b12, diğer gün kan ilacını alırsın dedi. İkisini aynı gün alsam olmaz mı? Sabah birini, akşam birini içsem diyorum. Zaten unutkanlık almış başını gitmiş. Dün b12 mi içmiştim kan ilacı mı diye düşünüp hatırlamayınca şansa birini
B12 ve kansızlıkla ilgili olarak bu iki haptan verildi. Doktor bir gün b12, diğer gün kan ilacını alırsın dedi.

İkisini aynı gün alsam olmaz mı? Sabah birini, akşam birini içsem diyorum. Zaten unutkanlık almış başını gitmiş. Dün b12 mi içmiştim kan ilacı mı diye düşünüp hatırlamayınca şansa birini içiyorum.
Ben ikisinin iğnesini aynı anda vuruluyordum. Belki mideye ya da karaciğere zarar verir diye böyle tavsiye etmiştir dr.
Bir de ferro sanol kullanıyorum şu an, yatmadan önce, limonlu suyla alıyorum. Emilimi kolaylaştırırmış aklınızda olsun.


doktor sana nasıl dediyse öyle kullanmanı tavsiye ederim. ikisini aynı anda alıp böbrek, mide ve karaciğerine yüklenmek istememiş olabilir ya da her gün alınan b12 idrar ve terle dışarı atıldığı için fazla kullanmamanı istememiş olabilir. bunun yerine medisafe programınını kullanabilirsin. ben ilaç kullanmam gerektiğinde bu programı kullanıyorum gayet kullanışlı ve işime yarıyor.


(4)

Makyajda bronzer ile contour aynı şey mi

Bazı videolarda bronzerla contour yapıyorum diyorlar. Bazılarında ise contour paletinde ki şu rengi kullandım falan deniyor. Ama kozmetik mağazalarında bronzer ayrıca satılan bir ürün ve genellikle allık olarak kullanılıyor sanırım. Contour denen şey bronzer ile mi yapılıyor?
Bazı videolarda bronzerla contour yapıyorum diyorlar. Bazılarında ise contour paletinde ki şu rengi kullandım falan deniyor. Ama kozmetik mağazalarında bronzer ayrıca satılan bir ürün ve genellikle allık olarak kullanılıyor sanırım. Contour denen şey bronzer ile mi yapılıyor?
ayni sey degil ama tonlari birbirine yakin.
bronzer simli/isiltili olabiliyor. böyle bir bronzer kontur icin kullanilmaz. ama mat bir bronzer kontur icin kullanilabilir.


pilav
(18.06.19)
Yanılmıyorsam kontur paletleri daha yoğun, fondöten (sıvı değil de tabaka olan) kıvamında, emin değilim. Bronzer allık gibi, pudra gibi sıkıştırılmış toz, tam olarak allık yerine geçmiyor, elmacık kemiğinin üstünü renklendirmek değil de altını gölgelemek için kullanılıyor. Ama mat olursa kullanılabilir +1


kobuzchu kiz
(18.06.19)
Kontor golge gibi durmasi gerektigi icin genelde daha gri tonlu, bronzersa daha sicak tonlu.


hot potato
(18.06.19)
Bronzer cilt tonunu ısıtmak için (çünkü yüzünüze tamamen kapatıcı ve fondoten sürünce yüzünüzün doğal gölgelerini kaybediyorsunuz ve bu da ruhsuz bir görüntü veriyor) kullanılan pudra formlu bir ürün (ancak simli değilse ve ten renginize uygunda kontur uygulaması için de kullanabilirsiniz, aynı ürünü far olarak uygulayabileceğiniz gibi).

Kontur ürünleri ise pudra, krem veya sıvı formda olabilen mat ürünler.

Benefit Hoola, Nars Laguna (beyaz veya buğday tenliyseniz), Nars Casino (esmerseniz) gibi ürünleri hem bronzer hem kontur ürünü olarak kullanabilirsiniz.


(3)

İş sözleşmesinde dikkat edilecek hususlar

Nelerdir?
Nelerdir?
İş sözleşmesindeki bir madde nedeniyle işi reddetme gibi bir durumun varsa hiç imzalama bence. Muhtemelen iş sözleşmesi standarttır ve üzerinde tartışmanızı istemeyecekler.

Bunu bir kenara bırakırsak sözleşmede yer alan "fazla mesai ücreti istemiyorum" anlamına gelecek ibareler varsa, "aldığım eğitim karşılığı en az 2 yıl çalışacağım, aksi halde eğitimin parasını öderim" gibi bir madde varsa, bir yılda 270 saatten fazla sürelerde fazla mesai yapmak istiyorum gibi bir şey varsa uzak dur.

şunu da belirteyim; iş sözleşmesinde aksi bir durum olsa dahi, geçerli olan iş kanunudur. iş kanunu ile çelişen sözleşme maddelerinin hükmü olmaz.


himmet dayi
(12.06.19)
iş sözleşmesinde iş kanununa aykırı bir madde varsa zaten iş kanunu geçerli olur. O yüzden iş sözleşmesinde dikkat edilecek çok büyük bir husus yok.

Ha diyelim ki var ve işveren bu şekilde tehdit ediyor. İş kanununu önlerine koyabilirsiniz direk olarak. Yapılan sözleşmenin özel maddeler dışında ( prim sistemi, performans değerlendirme sisteminin açıklanması vsvs ) geçerliliği yoktur.


ayin yazari
(12.06.19)
Sözleşmeyi hazırlayan taraf sizseniz belirli süreli, belirsiz süreli, kısmi süreli vb detaylara dikkat edebilirsiniz.


Phoebe
(12.06.19)
(5)

Aç karnına verilecek olan kan tahlilinden yarım saat önce su içmek

Sorun yaratır mı? Tahlillerin arasında kan vermeden yarım saat önce suyla bir ilaç almam gereken bir test var. Hemogramdır, şekerdir, vitaminler vs başka şeylerede bakılacak. Sonucu etkiler mi?
Sorun yaratır mı? Tahlillerin arasında kan vermeden yarım saat önce suyla bir ilaç almam gereken bir test var. Hemogramdır, şekerdir, vitaminler vs başka şeylerede bakılacak. Sonucu etkiler mi?
insanın sorun olmaz diyesi geliyor. bazı ameliyatlardan önce özellikle bir şey yiyip içmeyin denir, şimdi sadece aç karna denmiş su sanki serbest. yine de en doğru tavsiyeyi ilk testi yaptıracağınız doktor veya görevli kimse artık o verir. belki su değil içeceğiniz ilaç bir sorun çıkartıyordur kan tahlili için. geçmiş olsun şimdiden.


ckorkmaz
(09.06.19)
ben içiyorum. sıkıntı çıkmadı hiç.


sutlu nescafe
(09.06.19)
Ben gebelik takibi tahlillerinde aç karna olduğunda su içmeyi hiç kesmedim, yemedim sadece. Doktorum da sakınca görmediğini söylemişti.
Tabii ki tahlil konusuna göre farklılık gösterebilir, bir doktorunuzu arayın iyisi mi.


forumdonanımhaber de çok tartışıldı ordan bir bak istersen. bilgisayar verisi ile depo hesabı tutmuyor yazanlar vardı.


Topalordek
(09.06.19)
Dr değilim ama kroniklesmis şekilde kan tahlili yaptırıyorum malesef :D bildiğim kadarıyla endoskopi ve bazı ameliyatlar öncesi yiyecek içecek (su da dahil) kesiliyor ama diğer tahlilleri etkilemiyor. Ama mesela mineralli su falan içme o etkiliyor :) sakız falan çiğnemek de bazı değerleri etkiliyor diye biliyorum. Tam olarak ne tahlili yaptıracagini bilmedigimden bişi diyemiyorum :) Ama özetle şu ana kadar yaptırdığım pek çok tahlilde suyun bi etkisini görmedim.


superfluid
(09.06.19)
(9)

Emekli bayram ilramiyesi- garanti bankasının vermemesi

Geçen bayram babama 1000 lira yatmıştı. Bu bayram aramış hazine karşılamıyor, geçenkini biz cebimizden verdik demiş. Garanti bankası emeklisi. Bu para tüm emekliye verilmesi gerekmiyor mu? Geçen iki bayram verip bu bayram neden vermeme karrı almışlar söylemiyorlar da. Yasal mı bu sonuçta tüm emeklil
Geçen bayram babama 1000 lira yatmıştı. Bu bayram aramış hazine karşılamıyor, geçenkini biz cebimizden verdik demiş. Garanti bankası emeklisi. Bu para tüm emekliye verilmesi gerekmiyor mu? Geçen iki bayram verip bu bayram neden vermeme karrı almışlar söylemiyorlar da. Yasal mı bu sonuçta tüm emekliler almayacak mıydı?
yanılmıyorsam hazinede ikramiyeyi karşılayacak miktarda para yok diye haber yapılmıştı geçenlerde.


candide
(31.05.19)
@candide ssk ve bağkur emeklilerine yatmış.


değil ceplerinden başka bir yerlerinden verseler bile o parayı vermeliler.


Techsavvy
(31.05.19)
emekli sandığı da ssk emeklisi de aldı bugün.
yattı yani nerdeyse herkese.

sizinki de yattı merak etmeyin. ama babanız size söylemiyor.


ozdek
(31.05.19)
@ozdek hayır yatmadı maaleaef. Babamların sandığı özel banka olduğu için yatmıyormuş. Garanti emekli sandığı ile bizzat ben konuştum.


Devletimiz özel sandıklara düşman olduğu için vermiyor tabi. Aksigorta da emeklilerine vermiyor.


hocam garanti emeklilik dediğin özel bi emeklilik çeşididir. devlet kendi yapısı altında olan kurumlar için yatırıyo yalnızca o parayı.

örneğin ben bi yapıdan emekli oldum, aslında devletten emekli olmuş sayılmıyorum. aslına bakarsan bahsettiğimiz özel emeklilik gerçekçi bi emeklilik bile sayılmaz. yapı hesabında o zamana kadar ödediğiniz parayı geri almaktan ibarettir mantığı.

babanız normalde emekliyse oradan yatmıştır diğer şekilde özel emeklilikten yatması zaten imkansız.


laragofret
(31.05.19)
@laragofret babam 20 kusur yıl garanti bankasında çalıştı ve o şekilde emekli oldu. Yani garanti emekliliğe para yatırarark değil. Ayrıca maaş zamları ssk'nın zam oranına göre yapılıyor. Alt yapı olarak ssk ya tabisiniz deniyor ama bu ikramiye için sandığa bağlısınız ve bilmem kaç sayılı kanuna göre vermek zorunda değiliz demiş. Geçtiğimiz bayram insiyatif kullanıp cebimizden yatırdık demişler. Yani geçen seçimlerden dolayı belli ki bi anlaşma yapmışlar. Seçim geçince de şimdi sadece ssk, bağkur ve devletin memuru emeklilierine veriyorlar.


konuyla ilgili sgk ile görüşmenizde fayda var. bi oyun olabilir. malum bankalar sineğin yağını çıkarır.


laragofret
(13.06.19)
(3)

1 tepsi tatlıyı 2 tepsi yapacaksam vanilyayı da 2 katına çımartmalı mıyım

Tarifte yumurta, un, kabartma tozu, yağ, yoğurt vs malzemeler var. Bazı tariflerde 2 tepsi yapacaksanız sadece unu, yağı, yumurtayı vs arttırın deniyor. 2 paket vanilya koyarsam bayar mı? Yani sadece diğer malzemeleri arttırsam vanilyayı bir paket olarak eklesem olur mu?
Tarifte yumurta, un, kabartma tozu, yağ, yoğurt vs malzemeler var. Bazı tariflerde 2 tepsi yapacaksanız sadece unu, yağı, yumurtayı vs arttırın deniyor. 2 paket vanilya koyarsam bayar mı? Yani sadece diğer malzemeleri arttırsam vanilyayı bir paket olarak eklesem olur mu?
paket vanilyalar zaten cok keskin aromali olmuyor ki? 4 bile koyabilirsiniz.

PS: 1 tane de olur, hic olmasa da olur.


1 olcu verildiyse ve sen 2 tane yapscaksan 2 tane koyman lazim evet. Varsa koy yoksa risk al


bradshaw
(31.05.19)
Şekerli vanilinse olur belki ama gerçek vanilya ise çok ağır oluyor. Sütlaç yaparken denemiştik, iyi olmadı.


curukturpkokusu
(31.05.19)
(3)

Nufusta isim değiştirme

Annemin adı kimlikte farklı geçiyor. Kimlikteki ismi yazım yanlışı olan veya anormal bir isim değil. Aileden ve yakınları tarafından bilinen ismi farklı. Bir süre önce isim değiştirmenin kolaylığından bahsesilmişti. Annemin adını nasıl değiştirebiliriz. Ne yapmak lazım bilgisi olan var mı?
Annemin adı kimlikte farklı geçiyor. Kimlikteki ismi yazım yanlışı olan veya anormal bir isim değil. Aileden ve yakınları tarafından bilinen ismi farklı. Bir süre önce isim değiştirmenin kolaylığından bahsesilmişti. Annemin adını nasıl değiştirebiliriz. Ne yapmak lazım bilgisi olan var mı?
harf hatası ya da rencide edici bi ismi varsa bunu dilekçe ile değiştirebiliyor. onun dışında ismi ayşedir ama fatma olsun istiyorsa dava açması gerek.


elorelia
(08.05.19)
elorelia+1
ilkokulda bir arkadaşımın ismi "ömercik" di. ismine dava açmıştı.8.sınıfta ömer olmuştu.


kitik
(08.05.19)
Dava açmanız gerekir, görevli mahkeme Asliye Hukuk Mahkemesidir. Davayı açarsınız, sonrasında size bir duruşma günü tebliğ edilir, o gün duruşmaya yanınızda bir tanıkla gidersiniz ve tanık “evet biz hepimiz çevrede onu A olarak tanıyoruz, hatta ben isminin nüfusta B olduğunu yeni öğrendim” şeklinde beyanda bulunur ve hemen o celse karar verilir.


megalomaniac
(08.05.19)
(3)

Babamın Toraks akciğer bt sonucuna bakabilecek var mı

https://eksiup.com/p/q94013o95tfy?delete=wmnO57yVpnlSSN8CM2wAx1k1uEafc3Cy4014
hep fark yok demiş, bu iyiye işaret bir yandan (eğer tedavi almıyorsa tabi). bronşit ve nefes darlığı tehlikesi var diyor anladığım kadarıyla.

doktor değilim de bu ara ben de babam nedeniyle doktorlarla haşır neşirim, ondan artist artist anladığımı yazdım. da bt'de "tamam ya hacı, o kadar darlanma" dediklerinde doktor da aynısını tekrarlıyor. nodüler dalgaya da takılmayın, o yaşlandıkça hepimizde oluyor gibi. bizim doktor "salla, bir halt değil bunlar" dedi.

geçmiş olsun.


@cagdas donem kuramcisi çok teşekkür ederim. Babam tedavi oluyor. Bronşektazi için foradil combi fix ve desmont hap alıyor. Babanıza geçmiş olsun. Babam foradili uzun zamandır kullanıyor ama artık bıktı. Dr görmüş ve bırakma demiş. Deamontu 3 ay bıraktırmış. Sonra devam edecek. Dediğiniz gibi önemli bir değişiklik yok demiş.


ilaçlardan illa ki bıkıyoruz da işte...

işe yaramışlar ama. değişiklik yok önemli hiçbir şeyde. bir de sistemi bozuyor diye akp'ye kızıyoruz filan da hala türkiye'de sağlık sistemi iyi kötü işliyor. 80 milyonluk memlekette çürük çarıklar da var da nüfus kocaman, normal. demeye çalıştığım, doktor da bir şey yok demişken (bence) korkmaya gerek yok. ilacı bıraktırmamak lazım ne olur ne olmaz, onu sağlamak da size düşüyor mecbur.

tekrar geçmiş olsun - ayrıca çok teşekkür ederim efendim. hastalık kötü ya, çekmesi bir, sevilenin çektiğini görmek bin zulüm.


(2)

Annemin Boyun Usg sonucuna bakabilecek olan var mı

https://eksiup.com/p/qu15342r79ni?delete=NCSYwyPVrB75lxA9qC2cgofer1unOC6z1535
hashimoto tiroiditiymis baska biseyi yok. kac yasinda? yeni mi ogrendiniz? kronik bir otoimmun hastaliktir. ilaca gerek duydu mu hic?
ozet olarak ciddi biseyi yok ama hayat kalitesini dusurebilecek bi sorunu var.


galandar kostumu
(03.05.19)
@galandar kostumu merhaba öncelikle çok teşekkür ederim. Aslında zaten hashimato demişlerdi daha önce 10 yıldır ilaç kullanıyor. 3,5 yıkdır usg çektirmiyordu ve pth intakt yüksek çıkınca ekstra tetkikler istendi.


(1)

İstenen tetkikler için aç mı gitnek lazım

https://eksiup.com/p/s6486zo8fcjnİstenen tetkikler kısmında yazılanlar artı elle yazılan kadınlık hormonu teatleri3. Annemin aç mı gitmeasi lazım?
eksiup.com

İstenen tetkikler kısmında yazılanlar artı elle yazılan kadınlık hormonu teatleri3. Annemin aç mı gitmeasi lazım?
Aç tok farketmez bu tetkikler için.


ferr
(01.05.19)
(2)

Garanti bankasında çalışan var mı? Emekli yardım sandığı

Sağlık yardımınhakkında bi sorum olacak. Normalde sağlık merkezinden sevk alıp anlaşmalı özel hastanelerde tedavi tetkik oluyor. 1 mayıs veya resmi tatillerde haataneye gidildiğinde yapılacak işlemler için sevk alınıyor mu? Provizyon merkezleri çalışıyordur herhalde değil mi?
Sağlık yardımınhakkında bi sorum olacak. Normalde sağlık merkezinden sevk alıp anlaşmalı özel hastanelerde tedavi tetkik oluyor. 1 mayıs veya resmi tatillerde haataneye gidildiğinde yapılacak işlemler için sevk alınıyor mu? Provizyon merkezleri çalışıyordur herhalde değil mi?
Farklı bir sistem mi söz konusu birimler arasında anlamadım ama biz sağlık merkezinden değil sistemden sevk kağıdı bastırıp, ilk yöneticimize imzalatıp öyle hastaneye gidiyorduk. Resmi tatillerde bu işlem yapılamayacağı için, ödemeyi özel sağlık kuruluşuna yapıp sonra emekli sandığına faturaları ve ödeme formunu (hesap bilgilerimizin olduğu form) gönderip ödeme alıyorduk. Bu arada bu anlattığım normal özel hastaneler. Hiç “anlaşmalı” olanına gitmedim. Ama sandık bugün kapalıdır, onu hesaba katarak hareket etmek gerekebilir.


irene
(01.05.19)
@irene, Babam emekli emekliler sağlık merkezinden muayene sevki alıp o şekilde hastaneye gidiyor. Bazı durumlarda hastaneye gidiliyor oraaı da provizyon merkezinden sevk istiyor. Provşzyon merkezinin numarasını bulamadım. Eğer provizyon merkezi çalılıyorsa sorun olmaz. Bugün hastaneye gitmemiz gerekiyor. Cebimizden dünya para vermeyelim. Sonradan alsak bile şuan sıkıntı olur.


(1)

Metrobüs çalışıyor mu? Bahçelievler yönü...

Metrobüs çalışıyor mu? Bahçelievlere gideceğim.
Metrobüs çalışıyor mu? Bahçelievlere gideceğim.
metrobüs her zaman çalışıyor yav, hiç çalışmadığını görmedim.

ulaşıma kapanacak hatlar şöyle açıklanmış: Osmanbey Metro İstasyonu-Taksim Metro İstasyonu-Şişhane Metro İstasyonu-Kabataş-Taksim Finüküler Hattı-Karaköy-Tünel Finüküler Hattı


(6)

Hastaneden 10 yillik bilgi dokumu almamiz mumkun mu?

Annem 10 yildir medicalpark bahcievlerde bir doktora gidiyor. Tahlillerini disarida yaptirip goturuyor. Ilac dozu ayarlaniyor ve ilk hashimato teshisi orada kondu. Farkli bir doktora goturmek istiyorum. Kan tahlillerini evde toparlamaya calisirim ama hekimin hashimato teshisi ve aldigi notlari vs ha
Annem 10 yildir medicalpark bahcievlerde bir doktora gidiyor. Tahlillerini disarida yaptirip goturuyor. Ilac dozu ayarlaniyor ve ilk hashimato teshisi orada kondu.

Farkli bir doktora goturmek istiyorum. Kan tahlillerini evde toparlamaya calisirim ama hekimin hashimato teshisi ve aldigi notlari vs hastaneden istemek mumkun mu?
Mumkun epikriz raporu istiyceksiniz.


belki lazim olur
(20.04.19)
Epikiriz demeye gelmiştim. Bu tüm hastanelerde vardır. Hastanede uygulanan tüm geçmişiniz yer alır.


eylul
(20.04.19)
@eylul sadece endokrin icin isteyince doktor ile iletisime gecerler mi? Doktora da ayip olsun istemiyoruz ama baaka doktora da goturmek istiyorum.


Yoo, doktora niye söylesinler siz sekreterlikten alacaksınız. O anda doktor denk gelir de görürse kadın doğumcuya veya x doktora gitmiştik de geçmiş hastane kayıtlarını tahlilleri istediler falan dersiniz.


curukturpkokusu
(20.04.19)
çoğu doktor böyle şeylere aldırış etmez, yani bak bak başka doktora götürüyormuş demez ekseriyetle.

epikrize ek olarak, röntgen, tahlili vs. cd olarakta verebiliyorlar


tamamhosdiyonda
(20.04.19)
@nick konusunda kararsızım, doktorların haberi bile olmaz. Ama mr röntgen VS çektiyseniz cdlrrini de muhakkak isteyin. Bilgi işlem ya da veri kayıt yardımcı olur.


eylul
(20.04.19)
(2)

Hashimato sonradan gravese doner mi?

Boyle bir ihtimal var mi?
Boyle bir ihtimal var mi?
bende hipertrioid gravese döndü. gözümde bir miktar sorun var. hashimatodan döner mi bilmiyorum.


scudman1
(20.04.19)
dönebilir.


cekcekli
(20.04.19)
(3)

Lyrica kullanimi deneyimleriniz

Bu ilac agri kesici mi yoksa tedavi mi ediyor?Annemin siddetli kalca, bacak ve ayak arasinda gidip gelen agrilari icin dr bu ilaci verdi. Her aksam 1 tane alacak. Internette fazlaca yan etkisi oldugu yaziyor. Ekstra dikkat edilmeai gereken bir sey var mi? Icenler bilir. Emg ve mr cekildi. Persembe s
Bu ilac agri kesici mi yoksa tedavi mi ediyor?
Annemin siddetli kalca, bacak ve ayak arasinda gidip gelen agrilari icin dr bu ilaci verdi. Her aksam 1 tane alacak.

Internette fazlaca yan etkisi oldugu yaziyor. Ekstra dikkat edilmeai gereken bir sey var mi? Icenler bilir.

Emg ve mr cekildi. Persembe sonuc göstericez. Fibromiyaljiye benzemiyor ama yinede deneyeim dedi. Ayrica persembe gunu icin agri doktorundan randevu aldik. Fizik tedavi gordu ama sonuc alamadi.
Annem kullanmıştı. Kemik ağrılarını geçirmişti. Ancak yan etkileri nedeniyle sürekli sersem gibiyim derdi. Gün içinde uyuyakalırdı. Psikolojisi yerlerdeydi. Bir gün pat diye kesti ilacı. Hayata döndü. Ağrıları başladı ama yine de kullanmaz. Bu ilaca uyuşturucu gözüyle bakıyor.


rakidabalikolsa
(15.04.19)
"Kesinlikle alkol ile kullanılmaması gereken bir ilaç."
Boyun fıtığı başlangıcım için doktor vermişti, 6 ay kullanmam gerektiğini söyledi 2 gün kullandım bıraktım. Fizik tedavi ile idare ediyorum.


Uzun süre kullandım ayak ağrısı nedenyile...İlerleyen zamanda çok yüksek dozlarda da kullandım.Ağrı kesici....tedavi edici bi yanı yok.Belli süre sonra ağtı da kesmiyor.Sersemlik,sürekli uyku hali ,dikkat dağınıklıpı, unutkanlık yaptı bende.Yanına antidepresan da verdiler tedbiren.1 yıl sonra işe yaramamaya başladı bıraktım.
Not:Yaş 38


arenas
(15.04.19)
(2)

Belimdeki sacimi küt kestim yine uclar yipranik

Boyali boyasiz farketmeksizin sacimin uclari yipranik. Duzlestiricidir, maşadir bunlarla surekli isiya maruz kalmiyor. Bir fönle kuruturken isi uyguluyorum.Ne yapmam lazim? Sampuan ve krem kullaniyorum. Sonrasinda bakim yagi suruyorum. Yag surmesem uclari bir garip oluyor. Ilk kestigimde ilk yikamay
Boyali boyasiz farketmeksizin sacimin uclari yipranik. Duzlestiricidir, maşadir bunlarla surekli isiya maruz kalmiyor. Bir fönle kuruturken isi uyguluyorum.

Ne yapmam lazim? Sampuan ve krem kullaniyorum. Sonrasinda bakim yagi suruyorum. Yag surmesem uclari bir garip oluyor. Ilk kestigimde ilk yikamaya kadar sahane ama sonrasinda yapisi degisiyor.

Hic sanmiyorum ama saci bebim gibi dogustan yipranik olanlar nasip bir bakim uyguluyor:)
içten bir gıda, vitamin takviyesi gerekiyor olabilir. yediğimiz içtiklerimiz çok önemli. sigara kullanımı varsa o da çok etkiliyor.


theseachange
(14.04.19)
Bakım yağı hintliler gibi


photo85
(14.04.19)
(1)

istanbul işletme enstitüsünden ücretsiz eğitim ve sertifika alanlar

CV'nize ekliyor musunuz? faydalı buluyor musunuz?
CV'nize ekliyor musunuz? faydalı buluyor musunuz?
Eğer iyi bir cv varsa bir tık cila görevi görür.Ama ortalama bir cv ise pek bir faydası olmaz


Tihulu
(05.04.19)
(21)

Muhabbet kuşuna isim önerisi

?
?
şsşpik


emfuzi
(03.04.19)
sadun


exlibris
(03.04.19)
ponçik


candide
(03.04.19)
Erkekse monşer diyesim geldi

Ben hayvanların tipine ve varsa takıntısına göre isim buluyorum.


SiyamkedisiZorro
(03.04.19)
Muku


neymis
(03.04.19)
çipetpet


kaptan memo
(03.04.19)
şımarık


sir gawain
(03.04.19)
happycik
cik kus sesi olan cik


jimicik
(03.04.19)
Kuşun tavrına göre isim koyabilirsin.

Bizim bir kuşumuz vardı, şaşkın şaşkın bakışlara sahipti şaşkın koyduk :)

Kamil koy madem, komik duruyor.


livaneli_kadir
(03.04.19)
beyaz/sarı renklerde ise sabun.


battal gemalmaz
(03.04.19)
kuş


arockm
(03.04.19)
Lancaster


killerbee
(03.04.19)
Bütün kuşlarıma insan ismi koyup onu sirinlestiririm.

Murtaza -> murti
Sukufe -> şuku
Melahat -> meloş

Bence komik ve sevimli :D


kaptan maydanoz
(03.04.19)
Bizim şu ana kadar ki kuşlarımızin isimleri sırasiyla ışık, yıldız ve şimdikinin adı rüzgâr.

Bi kedimiz vardı bi ara onun adı da hikari'ydi(japonca ışık)


nundu
(03.04.19)
pasha


halanne
(03.04.19)
boncuk.


Tears of Devil
(03.04.19)
Miniş
Minik kuşu
Kuşumix


coca cola
(03.04.19)
rambo

www.youtube.com


killerbee
(03.04.19)
hipokrat
pbs.twimg.com


bol kepce
(03.04.19)
cücük


hushhush
(03.04.19)
turşu


devilone
(03.04.19)
(4)

Termos bardak önerisi

Kucuk olmayan ve uzun sure sicak tutan dayanikli bir termos bardak onerebilir misiniz?Tesekkurler...
Kucuk olmayan ve uzun sure sicak tutan dayanikli bir termos bardak onerebilir misiniz?

Tesekkurler...
thermos, stanley, contigo


veritaslibertas
(25.03.19)
contigo +1


ekyil
(25.03.19)
Stanley +1

İki tane bende bi tane annemlerde var, herkes memnun.


chicha
(25.03.19)
tartışmasız (bkz: stanley)


porn star
(26.03.19)
(6)

Gündüz asla uyuyamamk

Ben gündüz uyuyamiyorum. Cok yorgun oluyorum,bitmis halde oluyorum, yatip uyusam diyorum ama cık olmuyor. Bazi arkadaslarim 1 saat uyuyup dinleneyim deyip hop uyuyorlar. Neden uyuyamiyorum acaba? Uyku zamaninizi yonetebiliyor musunuz? Istediginiz her an uyuyabiliyor musunuz?
Ben gündüz uyuyamiyorum. Cok yorgun oluyorum,bitmis halde oluyorum, yatip uyusam diyorum ama cık olmuyor.

Bazi arkadaslarim 1 saat uyuyup dinleneyim deyip hop uyuyorlar. Neden uyuyamiyorum acaba?

Uyku zamaninizi yonetebiliyor musunuz? Istediginiz her an uyuyabiliyor musunuz?
Uyku zamaninizi yonetebilmek ile alakalı cevap vermeyeceğim ama gündüz uyku uyumak için koyu renkte perdeler oluyor perdeyi çektiğin an oda karanlık oluyor onları denesen mi acaba? (bazı otellerde mevcut)


xdenizx
(25.03.19)
ben de öyleyim. az önce uyumaya çalıştım mesela olmadı, yarım saat sonra kalktım. hayatımda çok nadir gündüz uyumuşumdur. sevmem de zaten gündüz uyumayı ama millet bayılıyor.


ben istediğim yerde istediğim an uyuyabilirim ancak istediğim zaman uyanıp hayatıma hiçbişey olmamış gibi devam edemiyorum. o yüzden yarım saat kestirenleri hiç anlayamıyorum. ben uyuma amaçlı yattıysam 6-8 saate bağlamam lazım, 30dk - 1 saat sonra uyanırsam huzursuz geçimsiz aksi çirkin biri oluyorum, uyansam bile kalkmak istemiyourm.


taurina
(25.03.19)
İstediğim zaman uyuyamıyorum.
Soyle ki, gunduz cok rahat yatip uyuyabiliyorken gece uykuya dalmam cok zor oluyor.


stavro
(25.03.19)
Yönetemiyorum. Gündüz uyuyamam, çok hasta olup ilaç aldığım zamanlar hariç. Blackout perde de var ama bende işe yaramadı.
İstediği zaman uyuyanlara gıpta ediyorum.


Ben metroda okula gidip gelirkenki yarım saati bile değerlendiriyorum uyku açisindan. Oturur oturmaz uyuyuyup tam durağima gelmeden uyanıyorum mesela.

Bi de okuldan eve gelince 1 saat uyurum genelde. 1-1.5 saatlik bi uyku baya rahatlatıyor. Günün de en sevdiğim zamanı falan herhalde o uyku.


nundu
(25.03.19)
(2)

Bir cd icinde yer alan 40 mr goruntusunu mail olarak atmak

Mumkun olur mu? Evdeki bilgisayarin cd surucusu calismiyor. Internet kafeden mail atacagim ama goruntuler cok buyuk sorun olur mu?
Mumkun olur mu? Evdeki bilgisayarin cd surucusu calismiyor. Internet kafeden mail atacagim ama goruntuler cok buyuk sorun olur mu?
zippyshare. de olur.


ziple at... linki yolla indirsinler.


kup tuz
(10.03.19)
(5)

Diyet yapanlarin serbest günü oluyor mu

Ayda bir hamburgerdir, tatlidir istediginiz sevdiginiz seyleri yediginiz oluyor mu? Insulin direnci icin diyet yapiyorum. 2 aydir agzima ekmek, seker, tatli, paketlenmis gida sokmadim. Sebze, protein bol su yuruyus şeklinde devam ediyirum. Biraz karatay usulu gibi. Bazen bi tutuyo tatlidir hamburge
Ayda bir hamburgerdir, tatlidir istediginiz sevdiginiz seyleri yediginiz oluyor mu? Insulin direnci icin diyet yapiyorum. 2 aydir agzima ekmek, seker, tatli, paketlenmis gida sokmadim. Sebze, protein bol su yuruyus şeklinde devam ediyirum. Biraz karatay usulu gibi. Bazen bi tutuyo tatlidir hamburgerdir falan kendimi zor tutuyorum. Ayda bir yesem mi acaba diye seytanlar beynimde vidi vidi konuşuyorlar.
yaptığın diyete göre değişir, ben düşük karbonhidrat diyeti yaparak 40 kilo verdim, vücudun ketosis moduna girdiğinde en ufak diyet dışı aktivite başa sarmama sebep oluyordu o yüzden cheat day işine hiç girmedim.


nahtoderfahrung
(10.03.19)
ben if yapıyorum ve istediğimi çok aşırıya kaçmamak suretiyle yiyorum. sadece 18+6ya sıkı sıkıya bağlıyım o kadar.


lata
(10.03.19)
Ben diyet listelerine uymam genelde. Normal yedigime gore porsiyonlarimi dusurur bol su (sabahlari limonlu) icerim ve hareket ederim.

Boyle olunca kiloda asiri bir dusus olmuyo ama sıkılasıyorum.

Anliycagin ben her seyi yiyorum.


Diyetimi surekli bozdum ben. Kilo verisim yavaslasa da surekli veriyorum. 25 kilo verdim simdiye kadar.

İnsansin. Olur oyle. Arada kacamak normal, ama diyete cogunlukla devam etmen gerekir.


dont eat me
(10.03.19)
ben serbest gun yapmıyorum, zero carb diyetindeyim, bir kere ağzıma şekerli şey girerse gerisi gelir çünkü.


cedex
(10.03.19)
(3)

Evde saç boyadıktan sonra sadece kremliyor musunuz?

İnternette okuduğum yorumlara göre boyayı suyla arındırdıktan sonra sadece kremleyin yazıyor. Kesinlikle şampuanlamayın gibi bilgiler var. Sizler nasıl yapıyorsunuz?
İnternette okuduğum yorumlara göre boyayı suyla arındırdıktan sonra sadece kremleyin yazıyor. Kesinlikle şampuanlamayın gibi bilgiler var. Sizler nasıl yapıyorsunuz?
Ben iyice su dokuyorum sacima once baya baya yani bi kova dolusu. En son da kremliyorum. Ama bi kere sampuanladigim da olmustu bir degisiklik olmadi


dün boyadım, kullanma kılavuzunda kutunun içinden çıkan şampuanla yıkayın, ardından da saç kremini uygulayın yazıyordu. boyadan boyaya değişebilir.


centrolenidae
(09.03.19)
Her zaman şampuanladım, herhangi bir sıkıntı olmadı. Bunu da ilk defa duydum zaten.


inawen
(09.03.19)
(2)

Uygun fiyatli laptop onerisi

Packard Bell markasindam cok memnundum ama artik piyasadan kalkmis. Bu marka gibi saglam bir cihaz ariyorum ve tabii fiyati da uygun olmak zorunda. Bir oneriniz olur mu?
Packard Bell markasindam cok memnundum ama artik piyasadan kalkmis. Bu marka gibi saglam bir cihaz ariyorum ve tabii fiyati da uygun olmak zorunda. Bir oneriniz olur mu?
aradığınız özellikler nedir? ben de bu aralar deli gibi laptop arıyorum; bütün özelliklere de hakim oldum :) günlük kullanım, oyun vs gibi kullanım amacınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışayım.


sfteses
(09.03.19)
sağlam cihaz = dell inspiron


cenkist1903
(09.03.19)
(5)

Bel mr sonucunu okuyabilecek olan var mi?

Siddetli bacak ve ayak agrisi icin gittik. Onceden bel agriyordu fakat artik agri belde degil daha cok alt bacak ve ayakta. https://i.hizliresim.com/ZXan03.jpg
Siddetli bacak ve ayak agrisi icin gittik. Onceden bel agriyordu fakat artik agri belde degil daha cok alt bacak ve ayakta.

i.hizliresim.com
babam 2 sene kadar önce 2 hafta boyunca bacak ağrıları çekti özellikle kalf kası ve baldırı çok ağrıyordu , spor yaparken kas zedelendi falan sandık , uyku uyuyamıyordu.
ağrılardan doktorlar ağrı kesici iğneler verdi ama yetmedi ağrılar devam etti.
sonra başka bi doktor , bacağında bişey olsa morluk olur şişlik olur dedi , bir bel mr'ı çektirin dedi.
çektirdik beğerse fıtık varmış babamda , bel sinirleri de hasar görmüş, bir kutu ilaç yazdı kullandığı gibi 1-2 günde ağrı geçti.
o zaman fıtık bacağa vurur lafını anladım.


kitik
(07.03.19)
Yasi ileri annemin. 52. Anlamadigimiz sey annemin beli hic agrimiyor. Agri sag kalcada az, alt bacagin sag kenari ve ayagin disi agriyor. Dorsilon ve geraljin k verdi ama agri kesinlikle gecmiyor. Doktor fizik onerdi. Annem acaba bacakta mi bir sey var diye endiseleniyor. Düşük ayak vs olmaktan korktu. Topuk ve parmak ucunda yuruyebiliyor fakat oturdugu yerden kalkmak iskence, gece agriyla uyanip oturuyor. Cataflam cok iyi geldi ama dr baska ilaclar yazdigi icin onu da kullanamiyor.


dedıgım gibi benım babamın'da bacakları ağrıyordu,
gece uyuyamadıgında duz yatmasın, bacaklarının altına yastık yorgan koyun , sandalyede veya koltukta oturur gibi uzansın.


kitik
(07.03.19)
uyurken ağrı olursa şu şekilde uyumasını sağlayın ; thumbs.dreamstime.com

ayakları biraz daha yukarıda olabilir. (sandalyede oturur gibi)


kitik
(07.03.19)
Bir de merak ettigim sey annemin sag bacak, sag kalca sıkıntılı. Bu mr'a gore sag bacakta agri normal mi? Omurilikteki sikinti neye gore hangi bacaga agri yapar?


(3)

Zerdeçal rengi

Tugba kuruyemisten aldigim zerdecal asiri el boyuyor. Normal mi elimi sabunladigimda bile zor cikiyor. Icine boya katilabiliyormus. Piyasada sahtesi cok fazlaymis dediler. Gercek mi degil mi amlamak munkun mu?
Tugba kuruyemisten aldigim zerdecal asiri el boyuyor. Normal mi elimi sabunladigimda bile zor cikiyor. Icine boya katilabiliyormus. Piyasada sahtesi cok fazlaymis dediler. Gercek mi degil mi amlamak munkun mu?
ben de tavada omlet yaparken, yağ kızarken içine yarım çay kaşığı ekliyorum, ama inanılmaz renk çıkıyor, kendi renginin yoğun olduğunu biliyorum. sahte değildir heralde?


füt
(06.03.19)
Elleri boyaması normal. Saç boyamada bile kullanılan bir şey . Güvenilir yerlerden alırsanız gerçek olur diye düşünüyorum.


rakidabalikolsa
(06.03.19)
zerdecal in boyamasi normal toz halini kullaniyor iseniz hep kasikla temas edin


azeroth
(06.03.19)
(5)

Bir haftadir dolapta duran mantar

Bozulmus olabilir mi? Dis gorunumunde curuk bir goruntu yok.
Bozulmus olabilir mi? Dis gorunumunde curuk bir goruntu yok.
elinle yokla, yumusak yapis yapis olmadiysa ve kotu kokmuyorsa bir sey olmaz


exlibris
(03.03.19)
Bence riske girme


cemallamec
(03.03.19)
geçen pazar aldığımız mantarı az önce pişirip yedik. exlibris'in dediklerini dikkate alırsanız bir sıkıntı olmaz.


faithless
(03.03.19)
Yapış yapış olmadığı sürece sorun olmaz. Üzerinde STT yazmıyor mu?


aynabugusu
(03.03.19)
Böyle yapış yapış, yıvış yıvış oluyor mantar durdukça. Öyle olduysa yemeyin.


(15)

Hindi etini seviyor musunuz? Yemegin icinde hindi mi tavuk mu ayirt

Edebiliyor musunuz?
Edebiliyor musunuz?
Valla yerim ancak özellikle tercih etmem. İkisini de ayırt edebiliyorum.


ben küçükken bizim evde hindi yapılmazdı. çocukken ilk kez bir yerde ye dediler, garip geldi, o gün bugündür sevmem. askerde mecburen yemişimdir belki. büyük konuşmayayım ama kendi isteğimle ölene kadar yemem herhalde. benimkisi sebepsiz bir sevmeme.


panamera
(02.03.19)
ayırt edebiliyorum ve hindi de tavuk da sevmiyorum. beyaz et tercihimi balıktan yana kullanıyorum.


QweAsdZxc
(02.03.19)
Evet ve hiç güzel bir et değil. Dana>domuz>Tavuk>balık>hindi.


anarsika
(02.03.19)
severim. özellikle hindi füme alıp veya hindi eti alıp pişirdiğim oluyor. tavuktan ayırt edemem herhalde.


sutlu nescafe
(02.03.19)
Bence tavuktan daha güzel. :) haşalamasında ayırt etmej oldukça kolay.


cemallamec
(02.03.19)
Hindi etinin bence en lezzetli bölgesi but kısmıdır, iyi bir marinasyon ile döküm tencerede falan tandırcı yapılırsa tavuk etine beş basar ve lezzet olarak abartmıyorum kuzu etine yaklaşır.


candanag
(02.03.19)
Hindi füme seviyorum, işlenmemiş düz hindi eti sevmiyorum tadı ağır geliyor, evet ayırt etmesi kolay.


kobuzchu kiz
(02.03.19)
Psikolojik mi okuduklarımla mı ilgili bilmiyorum ama hindi yiyince hep daha sağlıklı besleniyormuşum gibi geliyor. :D

Ben yiyorum. Ayırt edilebilir bence.


nhk ni youkosu
(02.03.19)
Yemekta ayirabiliyorum. Ancak askerde iken roberto carlos un bacagindan daha kalin kemikleri olan yaratiklari -abarti degil!!- hindi diye verdiklerinden beri yemiyorum.


unabomber
(02.03.19)
En az on yıldır market tavuğu, iyi bir restoranda olsam dahi tavuk içeren yemekler tüketmiyorum. Köy tavuğu bulursam ancak o zaman.. Yani göz göre göre kanserojen, plastik tadlı, kontrolüsz proteinle fabrikada şişirilen kimyevi bir maddeyi vücuduma almıyorum.

Dolayısıyla hindi çok güzel bir alternatifi. Önceden de tüketirdim, seviyorum. Ancak tamamen organik şekillerde temin edebilirsem (ki henüz bu alanfa fabrikasyona girilmediği için zor değil) ördek > kaz > hindi diyorum.

Not: market hindisyle market tavuğu aynı üretim mantığında değil.


jimjim
(02.03.19)
Hindi ile tavuk ayırt edilmeyecek gibi değil.


all girls dream
(02.03.19)
Ya kimse kusura bakmasın da böyle lezzetsiz bir et cinsi olamaz:(

Bi ara banvit manvit hindiye girdiğinde reklam vs pompalamaları sonucu annemin de alıp (ki şahane yemek yapar) ne yaptıysa bize yediremediği et. Kadıncağız da tövbe edip bi daha almadı.

Üzerine nerede denk gelse bi çatal alıp şans veriyorum ama yine hüsran hep hüsran.

Haftanın 2 günü balık, 2 günü tavuk, 1 günü kırmızı et, diğer günler sebze ile ideal beslenilebileceğini düşünüyorum.

Dünyada yenebilecek o kadar güzel şey varken, üzgünüm hindicim hiç şansın yok:))


lambada
(03.03.19)
çok severim ve ayırt edebilirim. doğru pişirildiğinde ve yanında güzel bir garnitür olduğu taktirde tavuktan daha çok hoşuma gider.


hocam
(03.03.19)
severim bugün de yedim. tavuktan evla diye yiyorum.
başta ayırdedemezdim ama başladım yavaştan. geçen bir yerde yediğim et dönerin hindi olduğuna kalıbımı basabilirim mesela. netten baktım cidden varmış böyle bişey. beyaz et kısmı da baya benziyo tavuğa.


windows95
(03.03.19)
(3)

Bel mr+bacak mr birlikte cekilir mi?

Annemin beli hafif agri yapti ama zaten genel olarak bel agrisi ceken biriydi ve ameliyatlik olmayan fitiklari vardi. 2 sene once yapilan bel mr'nda cikmiati. 15 gundur siddetli bir bacak agrisi oldu. Agri alt bacakta. Ayak bilegi ve dis yan adale ya da kemikte. Agri kesiciyle bile agri azalmiyor. A
Annemin beli hafif agri yapti ama zaten genel olarak bel agrisi ceken biriydi ve ameliyatlik olmayan fitiklari vardi. 2 sene once yapilan bel mr'nda cikmiati. 15 gundur siddetli bir bacak agrisi oldu. Agri alt bacakta. Ayak bilegi ve dis yan adale ya da kemikte. Agri kesiciyle bile agri azalmiyor. Agriyan kisimdaki ayak bilegi biraz incelms gibi. 1 aydir da diyet yapiyor. Belki ondandir ama diger bacakta bu sorun yok. Iki hafta once dahiliye doktoru muscorul hap, muscoril krem ve voltren krem vermisti. Bir hafta kullandik ama hic fayda etmedi. Biz beyin cerrahiye randevu alacagiz ama annem daha cok dize kadar da mr cekilsin sanki direkt burayla ilgili diyor. Dr bel mr i istediginde ayni anda bacak mr i da cekilir mi?
Hayır çekilmez. Doktor diz veya bilek de çekilsin dese bile aynı anda çekilmez, arka arkaya önce biri sonra diğeri çekilebilir.

Muhtemelen siyatik ağrısıdır bacaktaki, o da belden kaynaklanır.


curukturpkokusu
(28.02.19)
Siyatikte bilekte bir incelme olmasi mumkun mu?


Doktor değilim, öyle birşey oluyor mu bilmiyorum ama hiç duymadım. Şişme olsa mantıklı açıklaması o bölgede ödem vs olması denilebilir ama imcelmenin tek mantıklı açıklaması kullandığınız krem vs ile orada eskiden mevcut olan ödemin dağılması olabilir diye düşünüyorum. Kilo varsa bilekler ödemlidir ve vücut ağırlığınsan kaynaklı olarak ayak bileğinde bir takım yıpranmalar oluşmuştur, bunlar da şişlik ve ağrı yapar.


curukturpkokusu
(28.02.19)
(5)

Beyin omurilik cerrahı doktor tavsiyesi

Istanbul avrupa yakasi ozel muayenehane degil de hastanede calisan memnhn kaldiginiz bir hekim onerebilir misiniz?Bakirkoy acibadem hastaneainde iki cerrah buldum. Hem bize de yakinlar. Prof.dr Ziya Akar ve Dr.Halil Toplamaoglu bu hekimlere daha once kendi ya da bir yakını giden var mi? Hangisini se
Istanbul avrupa yakasi ozel muayenehane degil de hastanede calisan memnhn kaldiginiz bir hekim onerebilir misiniz?

Bakirkoy acibadem hastaneainde iki cerrah buldum. Hem bize de yakinlar. Prof.dr Ziya Akar ve Dr.Halil Toplamaoglu bu hekimlere daha once kendi ya da bir yakını giden var mi? Hangisini secelim ya da siz kimi tavsiye edersiniz ? Anlasmali kurumumuz garanti bankasi. Genelde birkac yer haric cogu hastanede saglik guvencemiz var. Ozel muayenehaneler haric.
1999 yılında Halil Toplamaoğlu rahmetli annemin beynindeki tümörü başarıyla almıştı,operasyon öncesi ve sonrası ilgi ve alakası çok iyiydi. O zamanlar bakırköy devlet hastanesinde görevliydi.


16f628a
(27.02.19)
fahir özer, ihhsan solaroğlu


avrupa yakasi demissiniz ama istanbulda necmettin pamir'in ustune bir isim daha yok. su aralar acibadem altunizade hastanesinde.


a340
(27.02.19)
Avrupa yakası değil ama özelde çalışan Türker Kılıç iyidir. Necmettin Pamir yaşlandı. Ve sadece risk görmediği hastaları alır. Ayrıca hastanız hassassa be yüzüne söylenmemesi gereken durumlar varsa Necmettin hoca çat diye hastanın kendisine söyler haberiniz olsun.
Ayrıca devlette çalışan İbrahim Ziyal var. O da çok iyidir.


mithrilfender
(27.02.19)
Necmettin pamire geçen yıl gittim,tümör için.Öğrencisine -o da prof- pasladı.


arenas
(27.02.19)
(5)

Anneyi doktora gitmeye ikna edememek

Bel,kalca,bacak uclusu surekli agriyor. Artik bacaginda guc kaybi var. Yukari kaldirirken zorlaniyor. 2 yil once çekilen mr da ameliyatlik olmayan fitiklari vardi. Fizik tedavi gordu. Benim icin dr a gittigimiz bir gun şikayetini doktoruma anlatti. Agri kesici, kas gevsetici ve krem verdi. 5 gune ge
Bel,kalca,bacak uclusu surekli agriyor. Artik bacaginda guc kaybi var. Yukari kaldirirken zorlaniyor. 2 yil once çekilen mr da ameliyatlik olmayan fitiklari vardi. Fizik tedavi gordu. Benim icin dr a gittigimiz bir gun şikayetini doktoruma anlatti. Agri kesici, kas gevsetici ve krem verdi. 5 gune gecmezse beyin cerrahiye git dedi. 20 gun oldu agri gecmiyor ama inatla doktora da gitmiyor. Havalar duzelsin, maaş alayim, bir hafta daha bekleyeyim falan filan surekli bahane uyduruyor. Bir yandan da soyleniyor ah uh agrim var diye. Gidecegi hastanede ozel ve para odemeyecek. Gel gidelim diyorum cesitli bahanelerini siraliyor. Ben bugun gidecegim birlikte gidelim diyorum ben sizin gibi her durumda hastaneye gidemem deyip. Doktora gidenleri de abarti buluyor. Benim doktora gitmeme bile oflayip pofluyor. Ne yapalim ben bilemiyorum artik. Sonucta bel agrisi allah korusun bi sabah ciddi bir sorunla uyanacak diye endiseleniyorumm.
Off aynı benim annem ya. Kadın yatak döşek hasta oluyor asla doktora gitmeye ikna olmuyor.

Ben valla gidene kadar kafasının etini yiyorum. Sormadan randevu alıp zorla götürdüm bir iki kere hatta. Bıktırana kadar rahatsız et :)


Kac kez randevu aldim bana sormadan alma gidemem diyor. Israr edince de tartisma cikiyor :/


Şimdi bu işin tek çaresi biraz korku salmak oluyor. Hoş bir durum mu değil ama bizim ebeyenlerde işleyen bir durum. Doktora gitmezse bunun kalıcı olarak felce dönebileceğini söyleyin. Doktora gitme fikri, yatağa bağlı kalma fikrine ağır basacaktır. Kolaylıklar. Geçmiş olsun.


helenart
(26.02.19)
benimki de aynıydı. biz doktora gidene kadar kalça protezi ameliyatı olmaya kadar ilerlemiş durumu. sonra koşa koşa gidip ameliyat oldu. güzel güzel ikna etmeye çalışın. bu işlerin dönüşü olmuyor daha büyük çileler çekiliyor maalesef sonra.


oncelikle gecmis olsun

kiz bakicaz deyin. erkekseniz yani, ya da tersi. kiz doktor, cok hoslaniyorum vs, yazin bir senaryo. evil degilseniz tabi.


jimicik
(26.02.19)
(1)

Netflix'de dikey izleme yapilmiyor mu

Telefonda yatay izleyince görüntü kalitesi cok kotu oluyor.
Telefonda yatay izleyince görüntü kalitesi cok kotu oluyor.
Olmuyor. Kötü olması internet hızıyla ilgilidir. İzlemeden önce telefona indirirseniz izlerken yüksek kalite olur.


esse classic
(24.02.19)
(7)

Ingilizce kelime ezberleten bir uygulama öneriniz var mı?

Android telefon icin...
Android telefon icin...
memrise bence cok iyi.


baldur2
(24.02.19)
Her tuş kilidi açıldığında seçtiğiniz seviyeye göre kelime gösteren bir uygulama:

play.google.com


m e b
(24.02.19)
Wordtest’i öneririm.


Pertev nail
(24.02.19)
Duolingo bitirmediysen mutlaka bitir.


Ne seviyede olduğun çok önemli.

Tureng kelime defteri kendi listeni oluşturup çoktan seçmeli/flashcard şeklinde çalışabilirsin.


materyalist imam
(24.02.19)
meb+1


Rh Negatif
(24.02.19)
Wordbit çok şahane bir app. memrise dulingo gibi uygulamalar ömür törpüsü, aynı kelimeyi 50 defa tekrarlamadan geçemiyorsun.


rosey
(25.02.19)
(19)

1 aydır insülin direnci için diyet yapıyorum ve tıkınmama ramak kaldı

Evde şuan mis gibi hamur kızartması yapılıyor. Muhteşem bir koku var. Krem peynir, ev reçeli, çay. Delirmek üzereyim. Öyle bir tane de kesmez beni. Kendimi tutmayıp yesem mi? Ya da kendimi nasıl tutsam?
Evde şuan mis gibi hamur kızartması yapılıyor. Muhteşem bir koku var. Krem peynir, ev reçeli, çay. Delirmek üzereyim. Öyle bir tane de kesmez beni. Kendimi tutmayıp yesem mi? Ya da kendimi nasıl tutsam?
disari cik.


crucio
(23.02.19)
yemeyin. siz diyet yaparken ev ahalisi neden böyle işler yapıyor onu bi sorgulayın, ev ahalisini sağlığa davet edin :D

gerekirse dışarı çıkın, kütüphaneye filan gidin, ama yemeyin. sağlığınızdan değerli değil.

yok illa yiyecekseniz de çok çok az, 1 tane yiyin, maksat nefsiniz kırılsın. sonra yanına bol sebze ile telafi edersiniz.


taurina
(23.02.19)
Bir ay onca emek çektin, o kadar şeyden kendini kısıtladın bunun için mi ?
Dandik bir hamur ve glukoz şurubu için mi ?

Şimdiye kadar dünyaları yedin de ne oldu ? Bırak yeme. Çöp onlar çöp !!!


aylakadam
(23.02.19)
Ben olsam yerim.Bir kere fazla kalori almakla kilo almazsin.Aksam yürüyüşle dengele. Eğer yemezsen o hamur kızartması takıntı olacak sende ve bu takıntılar diyeti komple bırakmana sebep olur. Sen beni dinle,nefsini körelt.


basubadelmevt
(23.02.19)
bir kereden birsey olmaz deme. bir kereden cok sey olur. birincisi motivasyonun bozulur ve sonrasinda da pismanlik duyarsin. ikincisi vucut bir aydir alistigi duzenin disina ciktigi icin yag yakimi surecinden disariya cikar. tam olarak nasil bir diyet yapiyorsun bilmiyorum ama mesela keto diyetinde bir kere karbonhidrat alinca vucudun tekrar keto durumuna gecmesi icin 2-3 hafta gecmesi gerekiyor.


crucio
(23.02.19)
göm gitsin bi daha mı gelicen dünyaya? diğer dünyada sanki seni hamur kızartması krem peynir ev reçeli çay'la karşılayacaklar.


kriz anında tek çare yağlı bir şeyler yemek.

beş kaşık tahin ye mesela, bir fincan yağ iç mesela, iki avuç fıstık ye mesela, iki peynir dilimi arası tereyağı doldurup onu ye mesela. yoğurt olabilir, bir leğen bol yağlı salata olabilir. ceviz olabilir. yumurta olabilir. çok var düzgün yiyecek.


alperz
(23.02.19)
Birseyleri kisitlamanin sonu bu oluyo hep iste =D Bence nefsinizi kiracak kadar yiyin bi kosede ve o kadar da birakin. Bisi olmaz. Cunku onun yerine "saglikli" seyler koyunca bu defa onlara abaniliyor genelde. Bu defa saglikli olan sey de sagliksiz oluyor. Boyle tadimlik da olsa dahil edersneiz bu tur seyleri yeme listenize tikinircasina yemenize ramak kalmaz hic.


superfluid
(23.02.19)
Yeme. Çok pisman olursun.


hot potato
(23.02.19)
İnsilün direnci için iyi bir dahiliyeciye git tahlil yaptır. Böyle rejimle falan zor onu kırmak.


mekhanik karpov
(23.02.19)
Doktora gitmediysen gir. İnsülin direnci önemli bir rahatsızlık. Gerçi doktora gitmeden kendine kan test yapmadıysan hastalığını teşhis edemezsin.

Diğer konu ise kendini baskılama. Bu baskılar kişiye göre değişse de iyi sonuçlar vermez çoğunlukla.

Ben de aynı şekilde aynı teşhisi aldım bir de yanında yüksek kolesterol çıktı. 3 ayda 15 kilo civarında verdim, geçen ay direnç kırılmıştı ama yüksek gene de. Arada yemek istediğimde yedim fakat kilit nokta kalori sayımı yaptım. Yani karbonhidrata yüklenmişsen sonraki öğünlerinde bunu dengelemelisin. Makrolarını düzgün alırsan bu tarz ataklar daha az olur. Zaman zaman karşı koy zaman zaman akışına bırak ama kalori hesabı ile kontrol sende olsun. Diyetkolik uygulamasını tavsiye ederim.


reyals
(23.02.19)
Yemek yemek sağlıktır.


graywolf
(23.02.19)
Ben zaten doktora gittim arkadaşlar. 2 ay sonra 3 aylik kanima bakilacak. Dr kontrolünde diyet yapiyorum. Insulin direnci teshisini kendi kendime koymadim yani.

En onemlisi tuttum kendimi. Yemedim.


helaaaal !!!!!


taurina
(23.02.19)
Tamam gecti. Hersey bir kabustu. Simdi diyetine devam et.


primetime
(24.02.19)
bence gömdü hamuru falan nutella'lı reçel'li peynir'li
bize burda hava yapıyor tuttum kendimi. Yemedim falan.
let's get real dude!


@dedim dedim de kime dedim inanmasi zor biliyorum ama gercekten yemedim :) Dun kiymali pirasa, bir kase mercimek corbasi ve yogurt yedim. Ataklar geliyor hala. Suan da canim deli gibi visne,kakao,vanilya karisimi dondurma istiyor :(


adam john wick çıktı rıza baba!

iyi hadi inandım biraz


o mercimek çorbası da senin işini bozar. yeme onu.


alperz
(24.02.19)
(13)

Kindle mı? kitap mı?

Ben ekrana bakıp bir şeyler okurken baş ağrısı yaşayan biriyim. Kindle alıp almama konusunda emin olamadım. Kullananlar memnun musunuz?
Ben ekrana bakıp bir şeyler okurken baş ağrısı yaşayan biriyim. Kindle alıp almama konusunda emin olamadım. Kullananlar memnun musunuz?
Ben tabletten okuyamıyorum ama Kindle çok iyi saatlerce okuyorum verdiğim parayı da defalarca çıkar misimdir


seyyar satıcı
(23.02.19)
Ben çok memnunum. Ama arada normal kitap okumaya devam ediyorum. Gündüz ışıksız normal kitap gibi ama ışık kullanırsan baş ağrısı durumunu bilemedim. Deneyerek al muhakkak.


mekaniker
(23.02.19)
Kindle ekranı, telefon tablet ekranlarından farklı bir teknoloji kullanıyor.
Kindle alın.


aylakadam
(23.02.19)
Yıllardır Kobo kullanıyorum. Bir kere e-kitap okuyucu rahatlığına alışırsanız, geri dönüş çok zor. Konvasiyonel kitap romantiklerine aldırış etmeyin.


vandergraaf
(23.02.19)
e-Kitap okuyucu +1. Kindle kullanıyorum senelerdir. Ekranı, hafifliği, içine aynı anda birsürü kitap yüklenebilmesi (yanınızda kütüphane ile geziyorsunuz resmen, müthiş), gece/gündüz ışık problemi olmaması, upuzun şarj süresi, kitabı yatarak tutarken kapağı kırılmasın diye dikkatli çevirme çabaları ile elin her sayfada bükülmesi, kitap aracı, hangi sayfada kalmıştım aceba derdi, altı çizili yerleri bulma çabası gibi sorunlar yok. Ancak görselli kitaplar için iyi değil, misal yemek kitapları vs. Görsel kalitesi yok malum, sadece yazı.

Not: Bazı e-kitap okuyucuların ekranlarında ışığı tamamen kapatma özelliği var, o modellere bakabilirsiniz. Işık rahatsız ediyorsa bu özlelik iş görebilir. Onun dışında ekranlar gerçekten kitap sayfasından farksız, çoğunda ışığın parlaklığını, yazı tipini ve büyüklüğünü filan da ayarlayabiliyorsunuz zaten. Ben Kindle'ı ilk açarken üzerine kağıt yapıştırmışlar sanmıştım, o kadar gerçekçiydi ekran görüntüsü.

Kitap okumak için birebir ama makale okunmuyor bilginiz olsun.


taurina
(23.02.19)
kitap tabiki kindle'da noliği


xxxo
(23.02.19)
kindle iyidir.

ama can'ın cep kitapları bu aralar favorim. istediğin her yerde, her zaman g.t cebinde kitap taşımak müthiş bir duygu. ((:


avianthem
(23.02.19)
O zaman arkadaşın sorusunu sabote ederek bir soru da ben sorayım.
Kindle diyen arkadaşlar, kitapları nerden buluyorsunuz? Her istediğiniz kitabı EPUB olarak bulabiliyor musunuz yani?
Ben sırf bu yüzden Kindle'a geçmiyorum. Çünkü eminim okumak istediğim kitapların %90'ını EPUB olarak bulamayacağım.


esse classic
(23.02.19)
epub olarak bulamadığınız kitapları pdf olarak bulup Calibri uygulaması ile epub'a dönüştürebilirsiniz.

Türkçe kitapları bu şekilde bir yere toplayıp paylaşan hesaplar vardı hala var mı bilmiyourm, Meritokrasi arşivi mesela epey büyüktü: eksisozluk.com

Son zamanlarda DNR - İdefix'te arada satıldığına denk geliyorum nadir de olsa.

İngilizce kitaplar zaten Amazon gibi yerlerde satılıyor ve rahatça bulunabiliyor.


taurina
(23.02.19)
kindle aldim. almak zorunda kaldim. cunku ingilizce kitaba ulasmak zor ve pahali.
kindle seviyor muyum? hayir. gercek kitabi elime okumanin yerini kesinlikle tutmuyor.

telefon/tablet<kindle<gercek kitap


@esse classic’e Cevaben.
yabancı dildekileri sıklıkla buluyorum. Acilen gerekli olanlar hariç hiç sıkıntı yaşamadım. Acilen gerekli olanları da (4-5 gün bekleyemeyecek kadar) %50 %50 buldum. Üniversite kütüphanelerinden, akademik kitap makale paylaşım gruplarından vs.

Edebi eserlerde ise güncel içerik hemen düşmüyor fakat biraz aratınca sıklıkla buluyorum. Yine de hepsi için konuşmuyorum.

Okumak istediğiniz kitap ve türlerine göre kısıtlı kalabiliyor, haklısınız.


aylakadam
(23.02.19)
Hem kindle, hem kitap. Etrafımda gerçekten okuma isteği, ihtiyacı olan yahut işi gereği yoğun okuma yapması gereken kimsenin birinden birini seçtiğini görmedim. Derdi okumak olan her imkanı kullanıyor.

Böyle, bir şeyi diğerine üstün çıkarmak isteyenler Gülbencilerle Hülyacılar gibi geliyor bana hep :D


joker hakki
(23.02.19)
kindle severim cook. ama ibooks asigiyim. nasi anlatayim benim bebegim. ipadden de, laptoptan da kullanabiliyorum, isaretledigim yerler her cihazimdan gorunuyo, resim bile cizebiliyorum. ayh, harika bisi ◕‿◕


mula
(23.02.19)
(14)

Basiniz deli gibi ağrıdığında hatta artik gozunuze vurdugunda

Ilac icmek icin ne kadar bekliyorsunuz?
Ilac icmek icin ne kadar bekliyorsunuz?
O duruma geldiysem beklmiyorum majezik atiyorum bir tane.


stavro
(22.02.19)
hic bir ilac o agriyi kesmiyor,

sadece gozumu kapatip yatiyorum gecmesini bekliyorum,
bazen soguk su ilke agriyan goz cevresini sogutuyorum ama cok etki etmiyor. biir gub cekiyorum o agriyi


exlibris
(22.02.19)
Eskiden yarım saat sabredip hemen içerdim ama artik icmiyorum onun yerine uyumaya çalışıyorum.


Amaranta ursula
(22.02.19)
Gözüne de mi vuruyor? Migren mi o? Migrense ilaç falan etki etmez. Gir karanlık sessiz bir odaya. Yat. Becerebilirsen kus. Rahatlarsın.


Mirket
(22.02.19)
uyuyorum, ışıkları, sesi sıfırlıyorum mümkünse ve içimiyorum.


rn
(22.02.19)
bekkklemıyoruz


graywolf
(22.02.19)
Tam olarak 13 saat falan bekledim bugün. :(


ms brownstone
(22.02.19)
Deli gibi yorgun olduğum halde uyutmuyorsa ancak o zaman içerim. İlaç içmem pek. Sınırı zorluyorum o yüzden


onu beklettikçe daha da ilerler migren bu. sonu mide bulantısına kusmaya kadar gider. ağrıdığını hissettiğim an gömerim ne kadar erken o kadar az ilaç oluyor cunku. ama dediğiniz seviyeyi beklediğimde 4-5 tane içme kzorunda kaldığım oluyor hatta geçmediği ve bu yuzden acile gidip iğne yediğim de oldu bir kaç kez. o yüzden ne kadar erken o kadar iyi.


jamiro
(22.02.19)
Bildiğim kadarı ile migrenim yok. Ama benim de tam tarif ettiğiniz tarzda ağrılarım oluyor. Işıksız ortama geçiyorum. Sıçak şeyler bana iyi geliyor çay/kahve içiyorum. Ama tabii bu zarar da verebilir ben kendi adıma konuşuyorum. İlaç almıyorum açıkçası. Sınav ya da ağrı sebebi ile engellenen bir işim olmadığı sürece ilaçtan uzak duruyorum.


askywalker
(22.02.19)
Çalışmam gereken sınav ya da isgunu falan değilse yatıp uyuyorum. Zorunlu kalmadıkça agri kesici ilaç kullanmayı sevmiyorum.


doxanikee
(22.02.19)
Ağrı kesici ilaçlara böyle öcü göcuyle bakmamak gerekiyor diyor çoğu doktor; ben de o yüzden böyle durumlarda boşu boşuna acı çekmiyorum, ağrımaya başladıktan sonra içiyorum. Öteki türlü tum günüm mahvoluyor.


fraise
(22.02.19)
Beklemiyorum ya yapıştırıyorum apranax'ı hayatıma devam ediyorum.


ağrıdan sızıdan düşüp bayılacak gibi olmadığım sürece ağrı kesici içmiyorum. bunun bana bayağı bir getirisi olduğunu düşünüyorum. boyuna masaj yapa yapa ılık bir duş alıyorum. ama normal zamandan çok daha uzun bir süreli oluyor. sonrada yatıyorum.


(21)

Hangi marka su içiyorsunuz

?
?
Nestle.


dagdelen


mula
(21.02.19)
taşkesti


Erikli ya da hayat.


stavro
(21.02.19)
izmir belediyesi çeşme suyu


redeath
(21.02.19)
taşkesti


kobuzchu kiz
(21.02.19)
Abant su.


anthemis nobilis
(21.02.19)
koru su


sir gawain
(21.02.19)
taşkesti & abant


sarlatan
(21.02.19)
Fuska su , içilebilir su listesinde ilk sıralarda


Fuska


whoosie
(21.02.19)
ofiste inci
evde nereden doldurulduğunu bilmediğim bir köy suyu


elorelia
(21.02.19)
karşıyaka için pınar.


mikahakkinen
(21.02.19)
kuzeyden


Elime hangisi gelirse.
Önceliğim varsa munzur olur ama.
O değil de her ay niye bu soru soruluyor anlayamadım:/


Amaranta ursula
(21.02.19)
su markası araştıracağınıza su arıtma cihazı öneririm.
uzun vadede daha ekonomik.
1000 1500 lira arası 3 filtrelilerden...


rentts
(21.02.19)
ofiste cogunlukla abant bazen de erikli ya da nestle. evde cogu zaman erikli veya hayat.


in vino veritas
(21.02.19)
Javsu


candanag
(21.02.19)
pınar ve nestleye güveniyorum. erikliyi güvenilir buluyorum ama mesafeliyim. buzdağı, hayat almamaya çalışıyorum. sırma ve özellikle sakaya ayrı bi sempatim var.


ruz
(21.02.19)
Kipa, carrefour sular varsa ilk tercihim oluyor.


murtiii
(21.02.19)
pürsu

koç grubunun su markası, aygazlarda satılıyor. Tadını da baya beğeniyorum


nundu
(21.02.19)
(2)

Packard Bell piyasandan kalktı mı

Internette bir model disinda hicbir firmada gozukmuyor. 2010dan beri kullandigim bir modeline sahibim. Tas gibi cikti. Yine ayni markayi alayim dedim ama hicbir yerde goremedim.
Internette bir model disinda hicbir firmada gozukmuyor. 2010dan beri kullandigim bir modeline sahibim. Tas gibi cikti. Yine ayni markayi alayim dedim ama hicbir yerde goremedim.
Evet.


nax
(18.02.19)
PackardBell aslinda Acer'in alt markasi. PB'den memnunsan Acer'lara bakabilirsin.


crucio
(19.02.19)
(4)

Telefon dolandırıcılığı

Dolandırıcılar xx nolu cep telefonundan aramasina ragmen karsi tarafin cebinde guvendigi bir telefon olan yy numarasi olarak gosterebilirler mi? Mumkun oldugunu söyleyenler var. Bu sekilde tanidik bir firma ariyormus gibi dusundurup firmaya dair biraz da bilgi sahibiyse yutturabildiklerinden kart
Dolandırıcılar xx nolu cep telefonundan aramasina ragmen karsi tarafin cebinde guvendigi bir telefon olan yy numarasi olarak gosterebilirler mi? Mumkun oldugunu söyleyenler var. Bu sekilde tanidik bir firma ariyormus gibi dusundurup firmaya dair biraz da bilgi sahibiyse yutturabildiklerinden kart bilgisi isteniyormus. Mesela muayene öncesi muayene ucreti cekilecek vs gibi ama o kisinin cebine ve klinikle iliskisi oldugunu nasil tespit ediyorlar anlamadim.
bazı firmalar yada devlet kurumları kendi isimleri ile mesaj atıyor yani emniyet genel müdürlüğü adına sana mesaj geliyor ama rehberde kayıtlı değil tabi herkese EGM'den diye geliyor mesaj bu tarz bir olay olabilir.

kendini koç holding olarak kaydettirip mesaj atabilir ama aradığında da o şekilde mi çıkar bilemiyorum tabi hiç şahit olmadım.


basond
(15.02.19)
Telefona isimle mesaj degil de direkt telefon numarasi gorunuyor. Halbuki arayan numara farkli.


evet tam olarak dediğin olay mevcut. beni arayan bir dolandırıcı olsaydın senin telefon numaranı değil de 444xxxx atıyorum yapı kredi bankasının aradığını görebilirdim.


unabomber
(15.02.19)
SMS gönderimlerinde gönderici başlığı (CLI) tanımlaması BTK denetimi altında olmakla beraber STH (Sabit Telefon Hizmeti) işletmecisi tarafından yapılıyor. Ancak BTK tarafından bunun denetimi anlık olmadığı için bir STH isterse bugün "Akbank" diye bir başlık tanımlayıp, müşterisinin hizmetine sunabilir. (Muhtemelen kısa bir süre sonra STH lisansı iptal edilir ama kısa süreliğine de olsa bu başlığı kullandırtabilir).

Ne zaman değiştiğini tam hatırlamamakla beraber 3 sene öncesine kadar sesli görüşmelerde de bu şekilde CLI tanımlaması yapılabilmekteydi STH tarafından. Hatta biz bir hattımızı farklı bir operatöre CLI olarak tanımlatmış ve o şekilde kullanıyorduk (hattı taşımadan). Ancak sonradan bu uygulama BTK tarafından kaldırıldı. Şu an Türkiye içinde sağlanan hizmetler ile bunun yapılması sanıyorum mümkün değil, fakat yurt dışı kaynaklı bir çağrı ile teknik olarak yapılabilir


talasas
(15.02.19)
(8)

Oral b pilli dis fırçası

Fiyati en uygun olan pillisi hakkinda ne düşünüyorsunuz? Pil kac fircalamada bitiyor acaba...
Fiyati en uygun olan pillisi hakkinda ne düşünüyorsunuz? Pil kac fircalamada bitiyor acaba...
Elektrikli olan, sarj edileni güzel aslinda.


chitosan
(15.02.19)
pilli derken şarjlıdan bahsediyosun sanırım. içine pil takılan kalmadı galiba.

bende oral b pro 700 limited edition var. 2 dakika sabah iki dakika akşam 1 hafta gidiyodu. son zamanlarda 5 gün gitmeye başladı. 2 senedir kullanıyorum.

şu an en uygunu bu sanırım.

urun.n11.com


spirit crusher
(15.02.19)
@spirit crusher bildigimiz pilliden bahsediyorum. Rosmanda indirimdeydi.


pilli almayın, çok dayanmıyor.


candide
(15.02.19)
Pilli 3 yildir kullaniyorum. Biri iste digeri evde. Iki ay gidiyor birinin pili


Traveller
(15.02.19)
ne alırsanız alın basınç sensörü olan modelden alın, hepsiburada'da tabloları var. genelde mevcut ama en ucuz modellerinde yok.

pillilerde de yok diye biliyorum.

elektrikli fırçanın en büyük riski kontrolsüz güç ile diş eti çekilmesine ve dişte aşınmaya sebep olabilmesi. basınç sensörlü ile önüne geçebiliyorsunuz ama aksi durumda kullanmamanızı öneririm.


sakın pilli herhangi bir elektronik alet almayın.


koela
(15.02.19)
Ben de aslinda bataryali urunlere karsiyim. Batarya iki yil icinde bozluyor. En azindan pilleri atip yenisi ile degistiriyorz.


Traveller
(15.02.19)
(12)

Zeytinyağını yüzüne süren var mı?

Sivilce lekelerine ve sivilcelere iyi geldiğini duydum. Hatta Canan Karatay nemlendirici olarak kullanın diyor. Deneyen oldu mu? Gerçekten faydası olur mu?
Sivilce lekelerine ve sivilcelere iyi geldiğini duydum. Hatta Canan Karatay nemlendirici olarak kullanın diyor. Deneyen oldu mu? Gerçekten faydası olur mu?
Zeytinyağıyla birkaç damla limon ve toz şekeri karıştırıp peeling yapıyorum. Hem yumuşatıyor cildimi hem de aydınlatıyor. Ama sivilce lekeleri konusunda bir etkisini göremedim.


puxavida
(15.02.19)
Ben onun yerine gül suyu kullanıyorum nemlendirmek için. Zeytinyağının yağı cildim daha betere yağlıymış gibi hissettiriyor.

Sivilce lekeleri için Avene'in geceleri kullanılan ve cildi soyan bir kremi var, Yastıklara turuncu leke bırakması dışında şahane bir ürün.


luin 41
(15.02.19)
Annem sürüyor, bazen zeytinyağı bazen de zeytinyağı ile karıştırdığı bazı yağlardan yaptığı karışımı sürer. Genel olarak cildi yaşıtlarına göre çok diri ve sağlıklı. Ama lekesi yok, o yüzden lekeye fayda eder mi bilmiyorum.


curukturpkokusu
(15.02.19)
annem her gün sürüyor, tabaka halinde, bir iki saate emiyor zaten cilt.
cildi yaşıtlarına göre çok diri ve sağlıklı, herkes sorar hatta "bu cildi neye borçlusunuz diye".
lekesi yoktur, zeytinyağından mı kaynaklı, değil mi, bilemiyorum.


arvuti
(15.02.19)
@arvuti ne kadar aynı yazmışız, okurken kendi yazdığımı okudum sandım:)


curukturpkokusu
(15.02.19)
Epilasyon yapan üç farklı kadın bana tüyleri beslediğini ve cildi tüylendirdiğini söyledi. Ben de sürmedim bir daha. Etkisini anlayacak kadar uzun süre kullanmamıştım ama o yüzden doğruluk payı var mı bilmiyorum.


şubatsonrası
(15.02.19)
Zeytinyağı benim cildimı daha da yaglandirip, siyah noktalar çıkmasına neden oluyor. Cilt tipiniz çok önemli bence.


fraise
(15.02.19)
zeytinyaginin tipi de onemli.
sedef icin taris naturel sizma surmustum, iyi gelmisti.
ama sonraki denemelerimde olmadi. ayni urun olsa bile tutmadi.


tabudeviren
(15.02.19)
Lekeler için kantaron yağını öneriyorlar genellikle. Ya da Acnelyse gibi bir krem alıp kullanın.


kobuzchu kiz
(15.02.19)
madecassol +acnelyse karıştırıp kullanın ben kullandım memnun kaldım.


Annem zeytinyagi ve balmumuyla bir krem yapmisti evde.
Günesten vücudum cok yaninca kullanmistim ve baska hicbir kremin iyilestiremedigi yaralarimi iyilestirmisti.


chitosan
(15.02.19)
10'lu 20'li yaşlarda ara ara sürerdim, annem çocukken bize sürerdi. Sorunsuz bir cildim var çok şükür. Bunun ne kadarı zeytinyağı sebebiyle ne kadarı genetik bilemiyorum. Sivilceli cilde iyi geldiğini duymamıştım. Annem ben ergenken sivilceli alnıma hafif haşladığı ebegümeci yapraklarından koyardı.


SiyamkedisiZorro
(15.02.19)
(4)

Hardisk tavsiyesi

Bilgisayarda olan tüm dökümanlarımı alabileceğim genişlikte bir harddisk almak istiyorum. Sonra da bu bilgisayarı önce çiğneyip sonra çöpe atacagım. Uygun fiyatlı, kullanışlı bir ürün tavsiye edebilir misiniz? İnternetten alacağım.
Bilgisayarda olan tüm dökümanlarımı alabileceğim genişlikte bir harddisk almak istiyorum. Sonra da bu bilgisayarı önce çiğneyip sonra çöpe atacagım.

Uygun fiyatlı, kullanışlı bir ürün tavsiye edebilir misiniz? İnternetten alacağım.
en standardi bence seagate 4tblik. amazondan falan 400-500 tlye bulabilirsin


isvicre rakisi
(14.02.19)
bilgisayarı atmak yerine burada paylaşabilirsin, belki ihtiyacı olanlar, değerlendirmek isteyenler çıkabilir.


killerbee
(14.02.19)
killerbee,

Bilgisayarın kendine faydası yok. İşe yarasa ben kullanmaya devam ederdim zaten:) 9 yıllık laptop.


İyi günler,
Ben seagate kullanıyorum .Hard disk olarak aldığım cihazlarda henüz ciddi sorun yaşamadım.
Fakat Taşınabilir hard disklerden (usb'den bilgisayara bağlanan disklerden)almayın. Normal hdd'ye göre daha çok sorun yaşanıyor.

Dosya boyutunuz nedir bilmiyorum . Ama dosyalar sizin için önemliyse en az 2 ayrı disk alın ve o disklere kopyalayın.
Birde laptop'unuzu atmadan önce diskini sökün. Matkapla delin.


ycaycayca
(14.02.19)
(1)

Bilgisayardan torrenti silmek

Silemiyorum bi türlü. Program ekle/kaldırdan denedim olmadı. Nasıl silebilirim?
Silemiyorum bi türlü. Program ekle/kaldırdan denedim olmadı. Nasıl silebilirim?
İobit'in uninstaller programı işinizi görecektir.


aynabugusu
(14.02.19)
(1)

Dizi izleme sitesi

Netflix vb site haricinde internetten online nereden dizi izleyebilirim. Dakika basi abuk sabuk reklam çıkartmayan bir site var mi?
Netflix vb site haricinde internetten online nereden dizi izleyebilirim. Dakika basi abuk sabuk reklam çıkartmayan bir site var mi?
(6)

B12'nin 314 cikmasi takviye almayi gerektirir mi?

Tv'de bir hoca 400 un altindaysa takviye almakta fayda var dedi. Benim sunucuma bakan dr yorum yapmadi. D vitaminim 30 oldugu icin iki tane ampul verdi fakat ben unutkanim ve dikkatimi toplamakta cogu zaman gucluk cekiyorum. B12'mi biraz arttirsam faydaai olur mu? Tabletini recetesiz satiyorlar. En
Tv'de bir hoca 400 un altindaysa takviye almakta fayda var dedi. Benim sunucuma bakan dr yorum yapmadi. D vitaminim 30 oldugu icin iki tane ampul verdi fakat ben unutkanim ve dikkatimi toplamakta cogu zaman gucluk cekiyorum. B12'mi biraz arttirsam faydaai olur mu? Tabletini recetesiz satiyorlar. En azindan 1 hafta her gun bir tane almanin sakincaai olur mu?
Olmaz.


Türkçe efsane bir dil gerçekten ne yazsalar anlıyor insan.

B12 dediğin şeyin ölçümü çok güvenilir değil. Aynı örnekten farklı lablar ölçüm yapsın birinde yüksek birinde düşük alakasız sonuçlar çıkabilir. Gene de semptomlara göre b12 hapları kullanıp şikayetlerin düzeliyor mu denemekte fayda var bence. Sonuçta b12 hapları zararlı şeyler değil.

Yalnız b12 eksikliği ayrıca emilim sorunu falan da olabilir zira en iyi ihtimalle %1'ini ancak alabiliyor vücut.


faydalı olur bence enaz 500-600 yapmaya çalışın zaten vücutta depolanmıyor fazlası atılıyor.


ladybird
(13.02.19)
hap yerine ya iğnesini ya da dil altı tablet/püskürtme çeşitlerini alabilirsiniz, bu şekilde alındıkları için bağırsaklardan geçmediğinden daha efektif emiliyorlarmışmış. bağırsaktan emilmiyor diyenlerin yalancısıyım bilimsel kaynağım yok.


taurina
(13.02.19)
Sağlıklı yaşam hareketinin B12 hapı var 1 kutu 20 TL her sabah ya da 2gunde 1 kahvaltıdan en az yarım saat önce alıyoruz biz. Yararını spesifik olarak görmedim ama kan değerleri yükseldi.


Metilkpbalamin formunda dil altı b12’yi ben de 4 hafta kadar kullandım yaz döneminde 650 civar oldu. Geçen hafta gene 350lere düşmüş. Bana doktorum 300 sularında olunca bu düşmeye başlamış yakında daha da düşer deyip iğne falan veriyordu hep. 400 altı olmasını o da istemiyordu


ruh i tibbiye
(14.02.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.