Giriş
(2)

Sovyetler uzay yarışında Amerikalıları hiç andı mı?

O dönem ezeli bir rekabet olsa da ABD'nin açıklamalarında "insanlık" adına yapıldığı zaman zaman vurgulanmış benim için küçük "insanlık" için büyük adım gibi. Amerikan vurgusu yapan bir şey diyebilirdi bunun yerine. Ayrıca Ay'a ayak basış uçuşunda Yuri Gagarin ve Vladimir Komarov anısına madalyalar
O dönem ezeli bir rekabet olsa da ABD'nin açıklamalarında "insanlık" adına yapıldığı zaman zaman vurgulanmış benim için küçük "insanlık" için büyük adım gibi. Amerikan vurgusu yapan bir şey diyebilirdi bunun yerine. Ayrıca Ay'a ayak basış uçuşunda Yuri Gagarin ve Vladimir Komarov anısına madalyalar götürülmüş.

Merak ettiğim Sovyetlerin böyle jestleri oldu mu? Ne bileyim Neil Armstrong adına devlet nişanı gibi en azından?
nrn
(11.12.18)
Aya ayak basilinca tebrik etmisler, dun belgeselde soyledi.


acemi
(11.12.18)
o zamana kadarki tüm başarılar sovyet tarafından geldiği için jest yapacak bir durum yok. amerikan tarafı başarılı olunca oluyor tabi.


babilbaligi
(22 saat)
(7)

Bu telefonla ne yapamadınız?

Vatan'ın internet sitesinde telefonları ucuzdan pahalıya sıraladım tuşlular ve Vestel dışında en ucuz bu:https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-galaxy-j2-core-8-gb-akilli-telefon-altin-sarisi.html#urun-ozellikleriBunu veya benzer özellikli başka bir tane kullanıp da şunu yapmak istedim ama bundan d
Vatan'ın internet sitesinde telefonları ucuzdan pahalıya sıraladım tuşlular ve Vestel dışında en ucuz bu:

www.vatanbilgisayar.com

Bunu veya benzer özellikli başka bir tane kullanıp da şunu yapmak istedim ama bundan dolayı bu telefondan yapamadım dediğiniz bir şey var mı? İşle ilgili olabilecek çok teknik şeyleri sormuyorum sıradan günlük yaşam.
nrn
(10.12.18)
android telefonlar zaten kafadan 1gb'a yakın ram'i işletim sistemi için tüketiyorlar. ram sıkıntısı yaşanabilir bununla, çünkü en iyi ihtimalle 300mb kadar ram boşta kalacak, o da birkaç uygulamayı aynı anda açtığınızda sıfırı tüketecek zaten.


phoarbix
(10.12.18)
Eğer almayı düşünüyorsanız 1200
lira civarına çıkıp xiaomilerden birini almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Vasat kamera, yetersiz hafıza, neredeyse tüm uygulamalarda donma kasma yaşarsınız. Çağ dışı bir telefon. 800 lirayı çöpe atmanın en iyi yolu olabilir.


bahoho
(10.12.18)
Bir sure sonra Anamenu tusuna basarsin 6 7 saniye bekler. Whatsappa gireyim dersin 10 sn bekler. Girdikten sonra mesaj yazarken iyidir ama gelen bi foto olursa kasar bekletir yine. Fotoyu acayim dersen yine bi 4 5 saniye bekletir.

Bu sureler kisa gibi gorunse de rutin kullanimda sinir bozucudur.


brkylmz
(10.12.18)
Bununla ne yapabiliriz diye sorman lazımdı. Lol

Nokia 3310 bile bundan daha stabil çalışır.


Delay Fuze
(10.12.18)
Bu tip telefonlar adamı kanser eder. İlk başlarda iyiymiş lan hiç sorun yok dersin ama uygulama yükledikçe, foto çektikçe, foto aldıkça, nete girdikçe yavaşlar.

Bundan çok daha iyi bir telefon var eşimde ikinci cihaz olarak, o bile kabız ediyor(Sony c4).

Bir de çamur gibi resim çeker bu. Mesela bir yazıyı çekip atacaksın unutmamak için falan, okunmaz.


www.hepsiburada.com
şunu al daha iyi


prasinos
(10.12.18)
zaten kamerası pek başarılı veya yüksek çözünürlüklü değil ama, kısa bir süre sonra hafızası fotoğraflar ve uygulamalar ile dolacak, saat başı hafıza uyarısı alacaksınız. zaten ram de yetersiz, yapmaya çalıştığınız her işlem ömrünüzden ömür çalacak, basıp 5-10 saniye beklemeye razıysanız fiyatı uygun.
ha bu arada "zaten özellikleri düşük, pili uzun süre dayanır" diye düşünmeyin, bu başarısız işlemciler pili çok daha çabuk bitiriyor, yani baştaki cicim ayları geçince bir günü ancak çıkartırsınız.
xiaomi'leri ben de tavsiye ederim. 2 yıl önce mi 5 aldım, hala şarjı günü çıkartıyor, kamerası idare eder, hafıza sorunu yaşamadan onlarca uygulama kullanabiliyorum, android'in en yeni sürümüne güncellemesi geldi geçenlerde, hala gayet güzel bir kullanım tecrübesi oluyor benim için.


gkhncnzdgn
(10.12.18)
(4)

Memurluk - Cuma Namazı

Özellikle namaza gitmeyen devlet memurlarına soruyorum. Herhangi bir olumsuz laf, söz veya davranışa maruz kalıyor musunuz amirleriniz veya arkadaşlarınız tarafından?
Özellikle namaza gitmeyen devlet memurlarına soruyorum. Herhangi bir olumsuz laf, söz veya davranışa maruz kalıyor musunuz amirleriniz veya arkadaşlarınız tarafından?
nrn
(06.12.18)
Kalmadım.


kalmıyorum.


barankovan
(07.12.18)
sadece arkadaşlar soruyor neden gitmiyorsun diye, canım istemiyor diyorum, size ne diyorum.

edit: biraz bidi bidi yapıyorlar ama pek de umursamıyorum. ha namaza gitmediğim için vaktinde geliyorum iş yerine.


lostys
(07.12.18)
Memur değilim ama ben de cevaplamak istedim.

Özel sektörde hırsızın, yalancının, kaypağın önde gidenlerinin salak yorumlarına maruz kalınıyor.

Türkiye ve Türk halkının özeti yani...


runagain
(08.12.18)
(2)

ülkelere göre işsizlik oranı

İşsizlik korkusu yaşadığım şu günlerde diğer ülkelere bakayım dedim de Hindistan, Çin ve Meksika'da oranlar %3-4 civarında. Farklı bir hesaplama yöntemi mi kullanıyorlar-nasıl oluyorsa-? Bu ülkeler o oranları tutturabiliyorsa biz neyi yanlış yapıyoruz %10'lardayız herkes işsizlikten ve korkusundan k
İşsizlik korkusu yaşadığım şu günlerde diğer ülkelere bakayım dedim de Hindistan, Çin ve Meksika'da oranlar %3-4 civarında. Farklı bir hesaplama yöntemi mi kullanıyorlar-nasıl oluyorsa-? Bu ülkeler o oranları tutturabiliyorsa biz neyi yanlış yapıyoruz %10'lardayız herkes işsizlikten ve korkusundan kırılıyor?
nrn
(02.11.18)
kraldan çok kralcı yönetici ve çalışanlar yüzünden hocam. yeri geliyor 5 kişinin çalıştığı yerde insanlar karşılıksız mesaiye kalma zorunluluğu hissederek 3-4 kişi çalışıp ağızlarını açmıyorlar. ağzını açan, bu duruma karşı çıkanlar da mesaiye kalmayı normalleştiren çalışanlar ve yöneticiler tarafından dışlanıyorlar. herkeste şu mantık var: sen kalmayabilirsin mesaiye, o zaman kapı burada, senin yerine mesaiye kalıp aynı parayı alacak başka birini bulurum.

hal böyle olunca patron da durumu sorgulamıyor, çarka sonradan dahil edilmiş olan personel de bir süre sorgulamıyor ve devran bu şekilde dönüyor.

en azından benim gözlemim bu yönde.

tabi bir de kayıt dışı istihdam olayı var. yüzde 10'lardaki oranı 2-3 puan düşürsek yanlış yapmış olmayız sanırım.


Bu ülkeler insan haklarının yerlerde olduğu ülkeler. Çalışmazsan sokaklarda sürünür ölür gidersin, bu yüzden üç kuruşa çalışırsın, aslında kölelik yaparsın.

Çin'de Apple fabrikasında bile şartlar inanılmaz derecede ağır, düşün diğer dandik Çin malı ürünlerin üretildiği fabrika ve iş yerlerini o halde.
m.youtube.com

İnsan haklarının zirve olduğu Batı Avrupa'da işsizlik oranları yüksek olabiliyor zaman zaman. Çünkü çalışmazsan da yaşayabiliyorsun ama çalışınca da en dandik işte bile insani şartları sağlayacak zamanın ve gelirin oluyor.


(6)

sonradan rap'e girmeli şarkılar

böyle normal şarkı gibi başlayıp daha sonraları siyahi veya başka bir abimizin rap'e kaptırıp gittiği şarkılar arıyorum. örnek olarak şunu vereyim:https://www.youtube.com/watch?v=IumYMCllMsM
böyle normal şarkı gibi başlayıp daha sonraları siyahi veya başka bir abimizin rap'e kaptırıp gittiği şarkılar arıyorum. örnek olarak şunu vereyim:

www.youtube.com
nrn
(05.10.18)
Truth hurts - Addictive
www.youtube.com

Christina Aguilera - Dirty
www.youtube.com

Blackstreet - No Diggity
www.youtube.com


eazy
(05.10.18)
sting'in shaggy'yle yaptığı son albümü


Ben tersinden vereyim bir örnek. Rap ile başlayıp düz şarkıya dönenlerden:

www.youtube.com (Don't Rock The Boat - Midnight Star)


d max
(05.10.18)
Eminem - Hallie's Song


farabi
(05.10.18)
(2)

hızlandırma seçenekli film oynatıcı

iyi akşamlar ahalifilmleri genellikle online izliyorum bunu yaparken de bulabilirsem hızı 1.5 yapıyorum. indirdiğim filmleri izlerken açtığım bilgisayarın kendi oynatıcısında böyle bir seçenek yok. var mı ücretsiz indirebileceğim böyle program?
iyi akşamlar ahali

filmleri genellikle online izliyorum bunu yaparken de bulabilirsem hızı 1.5 yapıyorum. indirdiğim filmleri izlerken açtığım bilgisayarın kendi oynatıcısında böyle bir seçenek yok. var mı ücretsiz indirebileceğim böyle program?
nrn
(10.09.18)
VLC


datnet
(10.09.18)
Vlc guzel, herkes de övüyor ama ben kişisel olarak GOM Player'ı daha çok seviyorum arayuz vs olarak


nundu
(10.09.18)
(1)

ameliyat günü belirlemek

selamlardevlet hastanesinde aciliyeti olmayan bir ameliyat olmam gerekiyor. muayenede teşhisten sonra günü ben seçebiliyor muyum mesela 1 ekimden sonra olsun diye yoksa hangi gün derlerse o gün gitmek zorunda mıyım? bu prosedürleri bilenler?
selamlar

devlet hastanesinde aciliyeti olmayan bir ameliyat olmam gerekiyor. muayenede teşhisten sonra günü ben seçebiliyor muyum mesela 1 ekimden sonra olsun diye yoksa hangi gün derlerse o gün gitmek zorunda mıyım? bu prosedürleri bilenler?
nrn
(27.08.18)
Çok değişiklik gösterir hastaneden birime kadar ama genelde uygunlarsa ricayı göz önünde bulundururlar.


whoosie
(27.08.18)
(12)

hayatınız boyunca siyasi görüşünüz değişti mi?

böyle sosyal demokrattım sosyalist oldum tarzı yumuşak geçişten bahsetmiyorum. afganistan'da buda heykelini patlatan 4 mucahitten biriydim ama geçenlerde eşcinsel onur yürüyüşüne katıldım tarzı.
böyle sosyal demokrattım sosyalist oldum tarzı yumuşak geçişten bahsetmiyorum. afganistan'da buda heykelini patlatan 4 mucahitten biriydim ama geçenlerde eşcinsel onur yürüyüşüne katıldım tarzı.
nrn
(13.06.18)
Değişmedi.


Ağır müslümandım ateist oldum. Ağır milliyerçiydim hdp li oldum. Sayılır mı?


bazenuyur
(13.06.18)
Değişmedi.


Amaranta ursula
(13.06.18)
Ergenlikte bir ara milliyetci takiliyordum, uzaktan yakindqn alakam yok simdi milliyetcilikle:)


stavro
(13.06.18)
evet degisti. bu tamamen okuyup arastirma yapiyor olusuma gore sekillendi/sekillenmeye devam ediyor. bana okulda ve ailede ogretilen her seyi rafa kaldirdim. masayi bosalttim ve kendimi kesfe ciktim.

musluman iken ateist; muhazafakar iken liberal oldum. sonuc bu.


tomcruise
(13.06.18)
lol hem de nasıl. gerçi yaş itibariyle dönüşüm sayılır mı bilmem ama 12 yaşımdayken atatürk'ün deccal olduğunu söylerdim. o zamanlar akp falan bu kadar palazlanmamıştı tabii siyasi olarak pek bir görüşüm yoktu ama el kaide militanına tövbe ettirecek derecede arıza bir tiptim. çevremde de bir tane bile bu tip insan yoktu ayrıca. hani "iyi ailede büyüdü, sakin ve aklı başında bir çocuktu" denen ama okul basıp 30 kişiyi tarayan tipler olur ya, aha onlar gibiydim aynı şerefsizim.

24 yaşındayım, şu an laik, seküler ve bir o kadar ateistim. "atatürkçüyüm" diyemem, şucu bucu laflarını sevmiyorum ama bu ülke için ne kadar değerli bir insan olduğunu geçen zaman içerisinde çok iyi anladım, çok seviyorum ve saygı duyuyorum.

özetle ışid'de komutan olacak potansiyele sahipken çok şükür kurtuldum, büyürken yanımda olan güzel insanlar sayesinde ufkum genişledi. ha şimdi de öyle süper vizyon sahibi, akıllı biri değilim ama en azından birilerini öldürmeyi planlayan bir militan değilim, dünyanın daha güzel, huzurlu ve özgür bir yer olmasını istiyorum onun yerine. ha onun için öldürmek gerekiyosa yine sıkarım sanırım :((


der meister
(13.06.18)
ateistliğe geçişimi saymıyorum çünkü hiçbir zaman pek dindar biri olmamıştım zaten taa ilkokulda başlamıştı şüphelerim, lisenin ilk yılları da tamamen ateist olmuştum yani pek radikal bir değişiklik denemez sanırım.

ama şunu sayabiliriz sanırım 2014'ten önce akp ve tayyipten nefret ederdim siyasi olarak her zaman karşısında dururdum ancak 2014 sonrası fetö ile mücadelesini desteklemeye başladım, bu süreçte adamın batı ile zıt düşmesi sonrası sözde özgürlükler diyarı medeniyetin beşiği batı dünyasının nasıl iki yüzlü alçak orospu çocukları olduğunu, sözde tarafsız, ifade özgürlüğünün belkemiği batı medyasının nasıl satılmış köpekler olduğunu gördükten sonra hafiften sempati beslemeye ve hataları olmasına rağmen bu ülkenin iyiliği için çalıştığını düşünmeye başladım.
önümüzdeki seçimlerde de fetö ile mücadelenin sekteye uğramaması ve devam etmesi için, bu kadar zayıflamışken yeniden küllerinden doğmaması için hayatımda ilk defa akp'ye ve tayyip'e oy vereceğim. çünkü fetö denen virüsün bu ülkenin başına gelmiş en kötü şey olduğunu düşünüyorum (en başından beri) ve bu örgütle tayyip kadar dişe diş mücadele edebilecek başka birini göremiyorum açıkçası.
sanırım bu sayılabilir sert bir dönüş olarak?


değişmedi.


mikahakkinen
(14.06.18)
Lise sonda ldp'nin gazetelerde karikatürü vardı, birisi af diyordu başka birisi laf diyordu. O zamandan sonra ldp gençlik kolları falan derken detay vermeyim epey süredir liberalim.
Fakat şu var, klasik liberal diye kendimi adlandırırken sosyal liberalim diyen arkadaşlar ile kafa bulurduk, şimdi zaman zaman sosyal liberalliğe kayabiliyorum.


liberal
(14.06.18)
Değişmedi


değişti.

12 - 13 yaşında turancıydım. lise 1 e geldiğimde atsız ın bütün kitaplarını okumuştum.

ergenlikteki zihinsel değişimle beraber lise 2 de sorgulamaya başladım, "yahu bu komünistlere neden vatan haini diyorlar? bu adamlar ne istiyor?" diye araştırdıkça aslında bu adamların güzel şeyler istediklerini gördüm, sola doğru kaymaya başladı görüşlerim. lise 2 de kemalist diyordum kendime. okumalar ve merak saldığım felsefe sayesinde lise bittikten sonra (sene 99) anarşist çizgideydim.

uzunca bir süre anarko sosyalist dedim kendime. arada yılgınlık, bezginliklerim, apolitikliklerim de oldu ama hep anarşist dünya görüşüne yakındım. kürt açılımıyla beraber anarşistler kendilerini pkk ya ve kürt hareketine eklemlemeye başladıkça ben de anarşizmden uzaklaştım.

şu an iskandinav mandacısıyım :D :D şu dünya üzerinde yaşanacak en ideal yönetim biçimini bu adamların kurduğuna inanıyorum.

tüm dünya iskandinav ın baltasını yesin :)))

dini inancım da 12 - 13 yaşından beri ya ateist yada deist çizgide oldu. arada kötü zamalarımda kendimi dine bırakmaya çalıştığım sabah akşam kuran okuduğum günlerim de oldu ama yok yani zorlamayla olmuyor bu işler, bir yerden sana uymayan mantıksız gelen, dünya görüşünle çelişen bir şeye denk geliyorsun. son 15 yıldır da zen budizm ve taoculukla içli dışlı olduğum dönemler oldu. şimdi kendime ateist diyemem ama bakış açım taoculuğa bayağı yakın.


issiz karga
(14.06.18)
Hayır.


(3)

Dolar kaça kadar düşerse kabul edilebilir düzeyde olur?

Ne kadar düşerse o kadar iyi mi? Daha dün gibi hatırlıyorum 3.50'ye mahvolduk deniyordu gerçi daha dündü muhtemelen:) neyse şimdi 4.20'ye falan herkes fit anlaşılan?
Ne kadar düşerse o kadar iyi mi? Daha dün gibi hatırlıyorum 3.50'ye mahvolduk deniyordu gerçi daha dündü muhtemelen:) neyse şimdi 4.20'ye falan herkes fit anlaşılan?
nrn
(23.05.18)
euro 3-3,50
dolar 2,50 civarı olsa çok da iyi olur çok da güzel olur


olması gereken zaten 4,20 4,40 arası


gameofannen
(23.05.18)
abd parasal genişlemeyi bitiriyor 4.50 altı iyi olur. 4 altı sürpriz... ama maalesef yakın gelecekte 5 yolda gibi..


burya
(23.05.18)
(8)

Uzayda kolonileşmek

Bunu engelleyen şey elimizde yeterli çözümlenmiş fizik yasaları olmaması mı yoksa tek bir ülkenin altından kalkamayacağı kadar masraflı olması mı? Diyelim ki yarın BM toplantısında karar alındı artık insanlığın tek amacı uzaya yayılma olacak ve bütün ülkeler kaynaklarını ve en zeki bilim insanlarını
Bunu engelleyen şey elimizde yeterli çözümlenmiş fizik yasaları olmaması mı yoksa tek bir ülkenin altından kalkamayacağı kadar masraflı olması mı? Diyelim ki yarın BM toplantısında karar alındı artık insanlığın tek amacı uzaya yayılma olacak ve bütün ülkeler kaynaklarını ve en zeki bilim insanlarını bu iş için ayıracak yine de mümkün olmaz mıydı?
nrn
(06.03.18)
elon musk'ın marsı ıskalamasından sonra bence zor o iş.

güzelim tesla façalı şahin gibi dolanıyor koca uzayda.


Photographer
(06.03.18)
Yaşam şartları uygun olan yerde koloni kurulabilir. Mars hiç uygun değil. Hatta Mars abartılan bir gezegen.


dissendium
(06.03.18)
Neden gidelim? sorusu onemli. Bunu sen nasil yanitliyorsun?


Traveller
(06.03.18)
Bu olay bugünün konusu değil, belki 500 yıl sonra falan olabilecek şeyler, Elon Musk tamamen keriz sirkeliyor umut tacirliği yapıyor. Bugün bırak uzayda koloni kurmayı, Mars'a insanlı uzay aracı indirecek teknoloji bile yok, o robotlar falan yörüngeden Mars yüzeyine "düşürülüyor" ancak bunu yapabiliyorlar, bundan fazlası bugün için mümkün değil.


angelus
(06.03.18)
Uzayda kolonileşmek 10 senede olacak iş değil, kimse bunu denemeye kalkmazsa nasıl başarılacak zaten.

Mevcut teknoloji ile imkansız, dünyadaki bütün parayı birleştirsen, bütün bilim adamlarını bu işe kanalize etsen bile en aşağı 20-30 senesi var. Evet, bazı teknolojiler şu an için tamamen yetersiz ama gerekli kaynak ve iş gücü ile çözülecektir elbet.

Masraf en büyük sorun bu açıdan ama bu çözülse bile henüz üzerinde çalışılmamış bir sürü detay var çözülmesi gereken, bunun için de zaman lazım.

Mevcut ilerleyişle en az 100 yılı var diyorum ben, her ne kadar teknoloji kar topu etkisiyle büyüyor da olsa. Zaten dünyanın - yine mevcut ilerleyişle- yok olması da o kadar çabuk olacak bir şey değil; bu yüzden kaynak ayırma konusunda kimse acele etmiyor.

Bunun için şu anda uğraşanlar var tabii. dediğim gibi, bilimin öncüllüğü kaynak veya başka dış etkenlerden bağımsız ilerlemesiyle oluşan bir gelişme, birileri bu işin yapılabilirliğini belirli ölçüde kanıtlayacak ya da "proof of concept" üzerine bir şeyler söyleyebilecek kadar ilerleyecek ki kaynak ayrılsın. Bu sebeple elon musk gibi insanların -maddi kaygılar gütse bile- konuyu gündeme taşıyıp olma ihtimali üzerine insanları düşündürmesini olumlu buluyorum.


Bruce
(06.03.18)
dünyadışı yaşam çok zor. marsa gittin orada da iyi kötü bir üs kurdun diyelim bu bile lojistik olarak imkansıza yakın ama. o üs için gerekli materyli elde etmek çok zor. ayrıca en ufak hatada çıkacak bir sorun tüm üssün sonu oluyor riskler çok çok büyük. üstüne başka bir gezegen tanımadığın ortam neresinde deprem olur neresinde toz fırtınası çıkar çıkarsa saatte kaç km olur bilmiyorsun. bazı gözlemler tabi var ama daha dünya üzerindeki hava durumlarını yeraltı olaylarını tam kestiremezken başka bir gezegende bunları öngörebilmek gene imkansıza yakın.


orpheus
(06.03.18)
Buradan bir şeyler götürmek çok pahalı.

İnsanlığın uzayda kolonileşebilmesi için (bkz: uzay madenciliği) dahil olmak üzere birkaç alanda çığır açılması gerekiyor.


hayirsiz
(06.03.18)
Kolonilesmeye harcayacagimiz emek, zaman ve paraya, baska gezegenler keşfetmeye harcayalım. Daha yüksek teknoloji ve daha güçlü cihazlar ureterek bunu yapabiliriz. Kim bilir belki insanin kolonileşmeye gerek duyamayacağı bir veya birkaç gezegen keşfedilir. O zaman gider adam akilli yerleşir insanlar.

Kolonilesmekten yana degilim. Benim gibi düşünmeyen insanlar bunun uzerinde calisiyorlar. Yaparlar ederler ancak kisa vadede kolonileşmenin pek mumkun olmadigini söylemek istiyorum.


tomcruise
(06.03.18)
(6)

Bol diyaloglu film

Dilimi gelistirmek adina soyle az aksiyon bol diyaloglu ingilizce film tavsiyelerinizi bekliyorum. Az biraz surukleyici olsa fena olmaz:)
Dilimi gelistirmek adina soyle az aksiyon bol diyaloglu ingilizce film tavsiyelerinizi bekliyorum. Az biraz surukleyici olsa fena olmaz:)
nrn
(01.03.18)
tape ve the man from earth. dar mekanda geçen bol diyaloglu filmler ikisi de.


sanat guresi
(01.03.18)
Tüm woody allen filmleri.


noluyo yaa
(01.03.18)
Before serisi?


woody allen'ın herhangi bir filmi +1


sir gawain
(01.03.18)
www.imdb.com filmin sonuna kadar bir odada konuşuyorlar :)


theconqueror
(01.03.18)
(2)

Rastgele Star Trek - Stargate bölümü

şu an star trek ve stargate dizi serilerinin herhangi birinin herhangi bir bölümünü açıp izleseniz hangisi olurdu?
şu an star trek ve stargate dizi serilerinin herhangi birinin herhangi bir bölümünü açıp izleseniz hangisi olurdu?
nrn
(21.02.18)
Seri adını bilmiyorum (bilen yazsın bir zahmet) ama 98-99 yıllarında tgrt deki serisini yine izlerim sanırım. Bir bölümünde atılganı arkadan küp şeklinde daha büyük başka bir uzay aracı takip ediyordu. O kadar ateş edilmesine rağmen o küp şeklinde ankınown flaying object kendisini onarıyordu. Tuhaf yani..


1adam
(21.02.18)
@1adam star trek the next generation. borg kolektifinden bahsediyorsun:) dizinin en yüksek puanlı bölümleri onlarla ilgili. nostalji yapmak istersen 3-26 ve 4-1 i art arda izle.


nrn
(21.02.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.