Giriş
(3)

n11 ürünü

Bu sitede bir ürün gördüm. Neredeyse fiyatı diğer sitelerden %50 daha az. Orijinal ürüne %100 destek yazıyor sitede. Bu ne demek onu da anlayamadım. Orijinallik garantisi gibi bir şey dese anlarım ama sizce sahte olma ihtimali nedir?teşekkürler.
Bu sitede bir ürün gördüm. Neredeyse fiyatı diğer sitelerden %50 daha az. Orijinal ürüne %100 destek yazıyor sitede. Bu ne demek onu da anlayamadım. Orijinallik garantisi gibi bir şey dese anlarım ama sizce sahte olma ihtimali nedir?
teşekkürler.
on and off
(11.07.19)
dolaylı yoldan şunu demek istemişler: "orijinal ürün satıyoruz."
peki; ama ürün ne? ^^ kozmetikse s.k.t'sı gelmek üzeredir misal. saatse, yorumlara bakmak lazım, bi' şeyi desteklemek ayrı, pratikte yapmak ayrı.

büdü-edi: imla-kiye


Alın hocam, olmazsa iade edersiniz sıkıntı olmaz.


aynabugusu
(12.07.19)
%50 daha ucuzsa kıllanmak lazım ve atlama derim. parfüm gibi ürünlerde S.K.T muhabbetleri, kıyafetlerde defo durumları vs. olma ihtimali yüksek. Bir de mağazalar ürün bitse, ellerinde olmasa bile varmış gibi gösterebiliyorlar, sen de satın alıyorsun ama mağaza ya onaylamıyor onaylasa bile gelmediği için siparişi ital etmek zorunda kalıyorsun.
Ürünün tek tedarikçisi olsa ve N11 mağazası ile bunu satsa anlarım da muadili yerlerden %50 ucuz olduğunda durum değişir. Bence N11'in "mağazaya soru sor" inisiyatifi ile bilgi alın.


candanag
(12.07.19)
(1)

Six Feet Under

s2e2'de koşu yaparken başına güneş geçen bi çocuk vardı, öldü. Nate onu hareket ederken gördü mü yoksa hayal miydi? Yani çocuk hayatta mıydı hâlâ?
s2e2'de koşu yaparken başına güneş geçen bi çocuk vardı, öldü. Nate onu hareket ederken gördü mü yoksa hayal miydi? Yani çocuk hayatta mıydı hâlâ?
on and off
(09.06.19)
---şıpoyler---

hayal. dizide pek çok ölünün hareket ettiği, yaşadığı hayal var. 10.30'da tekrar bakarsan zaten kefen(?) kapalı

rutube.ru

---şıpoyler---


(7)

Kedi maması sorunsalı

Merhaba,Kedimiz kısır ve yaklaşık 3 yaşında.Belirli miktarda yaş mama veriyorduk her gün kuru mamaya ek olarak.Kuru mamayı beğenmemeye ve yememeye başladı. Yaş mamayı tadan her kedi gibi bu normal bir durum belki ama yaş mamadan vazgeçirmek istiyoruz artık. Bunun için lezzetli ve sağlıklı bir kuru m
Merhaba,
Kedimiz kısır ve yaklaşık 3 yaşında.

Belirli miktarda yaş mama veriyorduk her gün kuru mamaya ek olarak.
Kuru mamayı beğenmemeye ve yememeye başladı. Yaş mamayı tadan her kedi gibi bu normal bir durum belki ama yaş mamadan vazgeçirmek istiyoruz artık. Bunun için lezzetli ve sağlıklı bir kuru mama markası önerebilir misiniz?
Hiçbir kedinin hayır diyemeyeceği bir mama var mı bildiğiniz?

Hangi internet sitesini önerirsiniz alışveriş yapmak için fiyat olarak da avantajlı olması açısından?
Teşekkür ederim.
on and off
(26.04.19)
kuru mamayı dönem dönem değiştirmek iyi olabilir. her 5 kiloda değiştiriyorum ben sevdiği 2-3 mamayla dönüşümlü olarak.


9kuyruklukedi
(26.04.19)
yaş mama vermeyin direkt. bence başka bir şey yapmaya gerek de yok. zaten yaş mama da iyi bir şey değil, o kadar sık verilmemesi gerekiyor, haftada 1 kez verebilirsiniz. kuru mamayı yemezse önünden kaldırın ve daha sonra tekrar koyun. acıkınca mutlaka yiyecektir. illa değiştireceğim diyorsanız royal canin steril verin, lezzetli bir mama rahatlıkla yiyeceklerdir.


veritaslibertas
(26.04.19)
tadı güzel olan mamalar kedimden gözlemlediğim kadarıyla nd dşük tahıllı kısır, advance somonlu kısır, brit care kısır (ama bunda kusma yaşayan falan olmuş sanırım), sonra da proplan somonlu kısır. balıklı tatları daha çok seviyorlat genel olarak. bu yüzden ndnin içinde de az miktarda da olsa balık var. proplan tavuklu ve sanabelle tatsız geliyor benim kedime.


slow like honey
(26.04.19)
Yaş mama vererek beklentisini yükselttik, evet iyi yapmadık. Az miktarda verdiğimiz yaş mamayla hayatta kalmaya çalışıyor artık. Kuru mama yemeyi reddediyor.


on and off
(26.04.19)
yemek konusunda seçici bir kedim var. ıslak mamayı haftada 1 yarım yarım paylaştırarak ve içine bir miktar ılık su katarak veriyorum.
onun dışında bi çok mama denedim uzun zamandır aşağıdaki linktekini kullanıyorum. gayet memnun kendileri :)

(git:www.hepsiburada.com )


hicgudu
(26.04.19)
Benim de 4 yaşında, kısır, çok inatçı ve seçici bir kedim var. Açlıktan öleceğini bilse beğenmediği mamayı yemez. Bebekken ideal mamayı bulana kadar denemediğim marka neredeyse kalmadı. N&D'yi yedirebildim sadece. Şimdi de N&D'nin kısırlaştırılmış kediler için olan tahılsız tavuklu narlı mamasını severek yiyor. İçeriği de güzel. İçindekiler kısmında "kümes hayvanları türevi unu", "balık unu" vb. bir şey yazmaması bile yeterli olabilir benim için.

Yaş mamanın sağlıksız olduğunu siz de biliyorsunuzdur, daha önce de yazılmış. Hem çok tuzlu hem de sık verilmesi diş çürüklerine ve diş kayıplarına sebep olabiliyor.

Ben petburada.com, enmama.com.tr veya zooplus.com.tr'den alıyorum. Önceleri markamama.com'dan da alırdım, indirimleri fena olmuyor; ama markamama son zamanlarda hep siparişimi hep yanlış gönderdi. İade et-yenisini bekle süreci canımı sıktığı için artık markamama'yı tercih etmiyorum.


Bizimkiler somonlu nd için evi yakarlar


baal
(26.04.19)
(1)

Rossman Coffee grinder

Öğütücü olarak iş görür mü sizce?Öğütmekten ziyade parçalıyor grubunda mı?Parçalarken ısınmadan kaynaklı yakıyor mu?Kullanan ya da duyum alan var mı? Teşekkürler
Öğütücü olarak iş görür mü sizce?
Öğütmekten ziyade parçalıyor grubunda mı?
Parçalarken ısınmadan kaynaklı yakıyor mu?
Kullanan ya da duyum alan var mı?
Teşekkürler
on and off
(13.03.19)
Rossman'da iki tür grinder var. Biri el değirmeni tipindeki öğütücü diğeri de elektrikli olan. Ben elektrikli öğütücüde öğütülmüş kahve ile değirmende öğütülmüş aynı kahvenin arasındaki tat farkını alamıyorum. Belki benim damak tadım bu konuda yeterince gelişmemiştir ancak bana bir fark varsa da gözardı edilebilir bir farkmış gibi geliyor. Dolayısıyla elektrikli olanı kullanıyorum çünkü çok daha pratik.

Bıçaklı olan bütün elektrikli öğütücüler parçalayıcı grubunda geçer. Elektrikli olup değirmen tipinde olan öğütücüler de mevcut ancak fiyatları çok yüksek.

Ben öğütücüyü filtre kahve için kullanıyorum. Filtre için gerekli olan incelikte çekerken bir sorun olmuyor. Ama espresso için kahveyi daha ince çekmek gerek. O zaman ısınma vs gibi sorunla karşılaşılabilir belki. Ama makinada filtre kahve demleyecekseniz bence elektrikli öğütücüler gayet yeterli bir seçenek.


sarap dumani
(14.03.19)
(2)

youtube ve video montaj işleri

Selam.Bir youtube kanalı açtım henüz yeni. Video paylaşma, altyazı ve logo ekleme ile ilgili sorularım var. 1) Otomatik altyazı ekleme gibi bir seçenek yok değil mi? Metin dili ingilizce olan videolar var ve bunlara yine ingilizce altyazı eklemek istiyorum. 2) Videoların üstünde logo olmasını istiyo
Selam.
Bir youtube kanalı açtım henüz yeni. Video paylaşma, altyazı ve logo ekleme ile ilgili sorularım var.

1) Otomatik altyazı ekleme gibi bir seçenek yok değil mi?

Metin dili ingilizce olan videolar var ve bunlara yine
ingilizce altyazı eklemek istiyorum.

2) Videoların üstünde logo olmasını istiyorum fakat montaj işlerinden de iyi anlamıyorum. Kullandığım video düzenleme programları kesme işleminden sonra kalitesini düşürüyor gibi. Tavsiyeniz varsa sevinirim.
on and off
(08.03.19)
after effects veya premiere ile birlikte adobe media encoder kullanırsan media encoder içindeki hazır presetleri kullanıp görüntü kaybı olmadan render alırsın. boyutu da çok büyük olmaz.

logoyu da after effects içinde yaratıp alpha+rgb yani transparan render olarak alırsın, sonra montajda koyarsın istediğin yere.

tabi hareketsiz logo yapıcam ben diyosan illüstrator ya da photoshop içinde png 24 olarak kaydedip montajda istediğin yerine atarsın videonun transform ederek, işte opacitysi ile oynarsın falan durur öyle.


killerbee
(08.03.19)
Üstteki seni aşar sanırım. Sen Sony Vegas Studio kullan logo eklemek ve montaj yapmak için.


(1)

Videoya altyazı

Kısa videolara altyazı ekleyebileceğim kullanımı en kolay ve ücretsiz program nedir? İlk tecrübem olacak.
Kısa videolara altyazı ekleyebileceğim kullanımı en kolay ve ücretsiz program nedir? İlk tecrübem olacak.
on and off
(01.01.19)
windows movie maker


prasinos
(01.01.19)
(2)

video düzenleme

MerhabaFilmler üzerine bir instagram sayfası açtım. Filmlerin beğendiğim yerlerinden 1 dakikalık kesitler yüklemek istiyorum fakat ingilizce altyazılı olsun istiyorum. Bir tane denedim. Filmi kırpmayı öğrendim. Altyazı işi zor oluyor. Filme altyazıyı gömerek kestim fakat gömme işlemi 5-6 saat sürdü
Merhaba
Filmler üzerine bir instagram sayfası açtım. Filmlerin beğendiğim yerlerinden 1 dakikalık kesitler yüklemek istiyorum fakat ingilizce altyazılı olsun istiyorum. Bir tane denedim. Filmi kırpmayı öğrendim. Altyazı işi zor oluyor. Filme altyazıyı gömerek kestim fakat gömme işlemi 5-6 saat sürdü diyebilirim. Bunun daha kolay bir yolu var mıdır acaba? Youtube'da da çeşitli videolar var ama çoğunda da videonun üzerinde logoları var bunları kullanamam. Altyazıyı kestiğim videoya kendim eklemeye çalışsam çok zorlanır mıyım? Saniye-sadise hesabı yapmaktan başka bir yolu var mı? Önerileriniz varsa çok sevinirim.
Teşekkür ederim.
on and off
(15.12.18)
yerinde olsam altyazısı hazır gömülü olarak sitelerden filmi indirip keserek hallederdim.


9kuyruklukedi
(17.12.18)
VLC alt yazı ekleyip dönüştürme işlemi yapıyor aslında ama uzun sürüyor muydu hatırlamıyorum.


shezo
(17.12.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.