Giriş
(6)

Sağlık Kurulu Raporu

Merhaba, Geçen sene devlet hastanesinden aldığım raporu tekrar nereden alabilirim? Online olarak alabilme şansım var mı? Aynı hastaneye gidip mi danışmam gerekir?Teşekkürler
Merhaba,
Geçen sene devlet hastanesinden aldığım raporu tekrar nereden alabilirim? Online olarak alabilme şansım var mı? Aynı hastaneye gidip mi danışmam gerekir?
Teşekkürler
on and off
(03.10.19)
artık bütün raporlar elektronik ortama işleniyor, e-nabızdan görüntüleyebilirsin ama imzalı mühürlü falan istiyorsan hastaneye gidip dilekçe vermen gerekir. arşivde bir örneği vardır ondan aslı gibidir verirler.


nrmnm
(03.10.19)
İş yeri için istiyorsanız sağlık raporu 6 ay geçerli. Tarih önemsiz diyorsanız e-nabız'a girin, 2015 itibariyle bütün kayıtlarınızı bulabilirsiniz. Çıktılarını alırsanız işinizi görür.


apartman teyze
(03.10.19)
E-devletten görüntüleyebilirsiniz


arenas
(03.10.19)
Edevlet'te bulamadım. E nabız'da da raporlarım kısmında görünmüyor.


on and off
(03.10.19)
Raporlarım diye çıkmayacak. Kan tahlillerini ayrı çıkaracaksınız akciğer filmini ayrı mikrobiyolojiyi ayrı gibi gibi. Sadece yapılan ne tetkik varsa onun çıktısını alabilirsiniz. Nihai bir kararın yazılı olduğu doktor imzalı kaşeli rapora ihtiyacınız varsa çıktılarınızı alıp aile hekimine götürüp raporu yazdırabilirsiniz. Doktor da 1 yıl geçtiği için tetkiklerin tekrarlanmasını isteyecektir muhtemelen, orası ayrı.


apartman teyze
(03.10.19)
apartman teyze çok alakasız şeyler sıralamış. öyle bir rapor verme yok. kurul raporu için adı üstünde bir kurul olması gerekiyor, aile hekimi veremez.

bazı hastanelerin hbys'leri hala merkezi sistemle tam olarak entegre değil o yüzden girişleri de tamamlanamadı. enabızda görünmüyorsa o hastanede de böyle bir durum var demektir. o zaman da yukarıda yazdığım gibi hastaneye gidip bireysel başvuru yapabilirsin. geçmiş tarihli raporun örneğini aslı gibidir yapıp verirler. hastaneden hastaneye değişmekle birlikte aynı gün halledememe olasılığı yüksek, şu gün gel al diyebilirler aklında olsun.


nrmnm
(03.10.19)
(1)

Konsültasyon

Selam,Endokrinoloji Polikliniği'nden konsültasyon için randevu verdiler. TSH yüksekliği ile ilgili olarak. Değer 4,3 çıktı. Büyük endokrin diye not düşmüşler. Değerlendirmede yapılacak işlemler neler olabilir? Özellikle açlık tokluk gerekli mi?Teşekkürler.
Selam,
Endokrinoloji Polikliniği'nden konsültasyon için randevu verdiler. TSH yüksekliği ile ilgili olarak. Değer 4,3 çıktı. Büyük endokrin diye not düşmüşler.
Değerlendirmede yapılacak işlemler neler olabilir? Özellikle açlık tokluk gerekli mi?
Teşekkürler.
on and off
(03.10.19)
TSH, T3, T4, Anti TPO vs bakabilirler. Açlık gerekli.


PhoenixRising
(03.10.19)
(2)

Tiramisu

Merhaba,Kedi dillerinin üstünü kapatmak için peynir, krema, yumurta karışımlı sos hazırlıyorum ama biraz sıvı kaldı. Katılaşması için ne yapabilirim acaba?
Merhaba,
Kedi dillerinin üstünü kapatmak için peynir, krema, yumurta karışımlı sos hazırlıyorum ama biraz sıvı kaldı. Katılaşması için ne yapabilirim acaba?
on and off
(29.09.19)
Bir miktar nişasta bağlayıcı olabilir diye düşünüyorum ben.


angelus
(29.09.19)
bence bişey yapma buzdolabına girip dinlendikten sonra toparlıyor kendini.


dedim ben sana
(29.09.19)
(3)

Saçtaki boyalardan kurtulma

Sanırım sacimda 3 farklı renk var. Açık rengi kapatmak için boyamıştım. Bir de loreal sunkiss kullanarak açmıştım rengini geçen yaz. Kuaföre gitmeden kendimiz yapabilir miyiz bu saçı boyadan arındırma işini acaba? Marketlerde loreal gibi markaların boya silme ürünleri satılıyor, onlardan alıp denese
Sanırım sacimda 3 farklı renk var. Açık rengi kapatmak için boyamıştım. Bir de loreal sunkiss kullanarak açmıştım rengini geçen yaz.
Kuaföre gitmeden kendimiz yapabilir miyiz bu saçı boyadan arındırma işini acaba? Marketlerde loreal gibi markaların boya silme ürünleri satılıyor, onlardan alıp denesem mi diye düşünüyorm.
Deneyen oldu mu?
Teşekkürler
on and off
(05.08.19)
Beyaz sabun boyayi kusturuyor derler ama denemedim.


boya silme ürünü diye bir şeyi hiç duymadım :( saçını boyamayı çok seven ve sürekli değiştiren biri olarak söyleyebilirim ki bence sınıra gelmiş gibisin. kuaföre git ve o biraz düzeltsin. sonra sen yine dönersin kendi başına yapmaya. üç farklı renk saçını çok yıpratmıştır, üstüne bilmediğin bir şeyi deneme hiç.


fragile lady
(05.08.19)
Ayarını tutturamazsanız saçınızda 8 farklı renkle kalabilirsiniz, sonra üzerine tekrar istediğiniz rengi boyasanız da dalgalı bir renk olabilir. Bu aşamada saç boyamayı bilen bir kuaföre giderdim ben olsam. Bütün saçlara müdahale olacağı için risk almayın derim.


(8)

Mevduat Faizi

%23,5 iken bugün itibariyle %12 ye düşmüş. İlk 3 ay hoşgeldin faiziydi. 750 tl harcamaya ek %2 veriyordu. Bildiğim kadarıyla faizler düştü ama bir anda bu kadar düşmesi normal mi? Avantajlı olduğu için tercih etmiştim bu bankayı. (İNG)Piyasayı bilenlerin görüşlerini alabilir miyim? Hesabı buradan ta
%23,5 iken bugün itibariyle %12 ye düşmüş. İlk 3 ay hoşgeldin faiziydi. 750 tl harcamaya ek %2 veriyordu. Bildiğim kadarıyla faizler düştü ama bir anda bu kadar düşmesi normal mi? Avantajlı olduğu için tercih etmiştim bu bankayı. (İNG)
Piyasayı bilenlerin görüşlerini alabilir miyim? Hesabı buradan taşıyayım mı? Diğer bankalarda da hoşgeldin faizinden sonra bu kadar düşüş oluyor mu?
Teşekkür ederim.
on and off
(01.08.19)
Evet normal. MB faiz düşürdü zaten, o mevduat faizlerine de yansıyacaktı. Ayrıca dediğin gibi tüm bankalar hoşgeldin faizini yüksekten verirler, devamında ise düşük faiz teklif ederler.

Eğer büyük bir mevduatın varsa, müşteri temsilcisine gidip pazarlık yapacaksın.

Ben zamanında o şekilde çok para taşıdım. Annemin birikimi vardı ve kendisi uğraşmak istemiyordu ve bana yaptırıyordu. Bir süre sonra gına geldi. Al parana kendin sahip çık dedim.

Bir de şu var: Faizde paran aslında eriyor. Farkında olmuyorsun. Bir yatırım aracı bulup değerlendirmek lazım. Yoksa uğraşılmaz. *Küfür*


malheiros
(01.08.19)
Enpara ve ceptetebde su an aylik mevduat 17-18 gibi 12 bayagi dusukmus. Baska bankaya gec


exlibris
(01.08.19)
burganbank
teb marifetli hesap
fibabank

bunlara bakabilirsin en yüksek bunlar şu an. %20'den aşağı koymanı tavsiye etmem.


tinky winky
(01.08.19)
%12'ye düşürmüş olamazlar, bir yanlışlık olmasın?

cepteteb ve enpara'da bile %17 olarak görülüyor şu an.

piyasada bunlardan 2-3 puan daha yüksek veren bankalar oluyor her zaman.


sfteses
(01.08.19)
sfteses
En son %19du diye hatırlıyorum. Bugün baktığımda şaşırdım ben de. Az önce tekrar baktım hâlâ %12 görünüyor.


on and off
(01.08.19)
Bu arada para miktarın yüksekse hepsini aynı anda başka bankaya eft yapmaya çalışınca faizi 1 aylık uzatmayı öneriyor. Bunu da deneyebilirsin.


tinky winky
(01.08.19)
bugün baktım 21.5 idi +2 ile birlikte.

senin hoşgeldin faizin bitmiş. o bitince böyle yapıyorlar. sen çakozlayana kadar hop güm ptt.
ama bende 1 yıl vardı 3 ay ne ola ki? kampanya mı değişti.


ozdek
(01.08.19)
Bir bilgim yok. 3 ay önce açmıştım hesabı. Başka bir kampanyadan bahsetmediler. Mevduat miktarıyla ilgilidir belki.


on and off
(01.08.19)
(2)

Kedi aşısı

Kedilerinizin hangi aşılarını düzenli olarak yaptırıyorsunuz? Bu aşılara ne kadar ücret ödüyorsunuz? (Bulunduğunuz şehri de belirtirseniz sevinirim.)Her 2 3 ayda bir parazit aşılarını yaptırıyor musunuz? Kendiniz damla ya da tablet kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız daha mı ekonomik oluyor o şekild
Kedilerinizin hangi aşılarını düzenli olarak yaptırıyorsunuz?
Bu aşılara ne kadar ücret ödüyorsunuz? (Bulunduğunuz şehri de belirtirseniz sevinirim.)
Her 2 3 ayda bir parazit aşılarını yaptırıyor musunuz? Kendiniz damla ya da tablet kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız daha mı ekonomik oluyor o şekilde?
Teşekkür ederim.
on and off
(31.07.19)
2-3 ayda bir parazit aşılarını yaptırıyorum. Bunun dışında lösemi aşısı vs. falan da var ama sanırım onlar yıllık. Bunun takibini veteriner yapıyor. Aşı vakti gelince SMS atıyorlar. Her bir aşı 80 lira civarı (İstanbul Anadolu Yakası)


himmet dayi
(31.07.19)
Karma aşı ve parazit düzenli olarak olarak yaptırmaya çalışıyorum.


Janisser
(31.07.19)
(3)

n11 ürünü

Bu sitede bir ürün gördüm. Neredeyse fiyatı diğer sitelerden %50 daha az. Orijinal ürüne %100 destek yazıyor sitede. Bu ne demek onu da anlayamadım. Orijinallik garantisi gibi bir şey dese anlarım ama sizce sahte olma ihtimali nedir?teşekkürler.
Bu sitede bir ürün gördüm. Neredeyse fiyatı diğer sitelerden %50 daha az. Orijinal ürüne %100 destek yazıyor sitede. Bu ne demek onu da anlayamadım. Orijinallik garantisi gibi bir şey dese anlarım ama sizce sahte olma ihtimali nedir?
teşekkürler.
on and off
(11.07.19)
dolaylı yoldan şunu demek istemişler: "orijinal ürün satıyoruz."
peki; ama ürün ne? ^^ kozmetikse s.k.t'sı gelmek üzeredir misal. saatse, yorumlara bakmak lazım, bi' şeyi desteklemek ayrı, pratikte yapmak ayrı.

büdü-edi: imla-kiye


Alın hocam, olmazsa iade edersiniz sıkıntı olmaz.


aynabugusu
(12.07.19)
%50 daha ucuzsa kıllanmak lazım ve atlama derim. parfüm gibi ürünlerde S.K.T muhabbetleri, kıyafetlerde defo durumları vs. olma ihtimali yüksek. Bir de mağazalar ürün bitse, ellerinde olmasa bile varmış gibi gösterebiliyorlar, sen de satın alıyorsun ama mağaza ya onaylamıyor onaylasa bile gelmediği için siparişi ital etmek zorunda kalıyorsun.
Ürünün tek tedarikçisi olsa ve N11 mağazası ile bunu satsa anlarım da muadili yerlerden %50 ucuz olduğunda durum değişir. Bence N11'in "mağazaya soru sor" inisiyatifi ile bilgi alın.


candanag
(12.07.19)
(1)

Six Feet Under

s2e2'de koşu yaparken başına güneş geçen bi çocuk vardı, öldü. Nate onu hareket ederken gördü mü yoksa hayal miydi? Yani çocuk hayatta mıydı hâlâ?
s2e2'de koşu yaparken başına güneş geçen bi çocuk vardı, öldü. Nate onu hareket ederken gördü mü yoksa hayal miydi? Yani çocuk hayatta mıydı hâlâ?
on and off
(09.06.19)
---şıpoyler---

hayal. dizide pek çok ölünün hareket ettiği, yaşadığı hayal var. 10.30'da tekrar bakarsan zaten kefen(?) kapalı

rutube.ru

---şıpoyler---


(7)

Kedi maması sorunsalı

Merhaba,Kedimiz kısır ve yaklaşık 3 yaşında.Belirli miktarda yaş mama veriyorduk her gün kuru mamaya ek olarak.Kuru mamayı beğenmemeye ve yememeye başladı. Yaş mamayı tadan her kedi gibi bu normal bir durum belki ama yaş mamadan vazgeçirmek istiyoruz artık. Bunun için lezzetli ve sağlıklı bir kuru m
Merhaba,
Kedimiz kısır ve yaklaşık 3 yaşında.

Belirli miktarda yaş mama veriyorduk her gün kuru mamaya ek olarak.
Kuru mamayı beğenmemeye ve yememeye başladı. Yaş mamayı tadan her kedi gibi bu normal bir durum belki ama yaş mamadan vazgeçirmek istiyoruz artık. Bunun için lezzetli ve sağlıklı bir kuru mama markası önerebilir misiniz?
Hiçbir kedinin hayır diyemeyeceği bir mama var mı bildiğiniz?

Hangi internet sitesini önerirsiniz alışveriş yapmak için fiyat olarak da avantajlı olması açısından?
Teşekkür ederim.
on and off
(26.04.19)
kuru mamayı dönem dönem değiştirmek iyi olabilir. her 5 kiloda değiştiriyorum ben sevdiği 2-3 mamayla dönüşümlü olarak.


9kuyruklukedi
(26.04.19)
yaş mama vermeyin direkt. bence başka bir şey yapmaya gerek de yok. zaten yaş mama da iyi bir şey değil, o kadar sık verilmemesi gerekiyor, haftada 1 kez verebilirsiniz. kuru mamayı yemezse önünden kaldırın ve daha sonra tekrar koyun. acıkınca mutlaka yiyecektir. illa değiştireceğim diyorsanız royal canin steril verin, lezzetli bir mama rahatlıkla yiyeceklerdir.


veritaslibertas
(26.04.19)
tadı güzel olan mamalar kedimden gözlemlediğim kadarıyla nd dşük tahıllı kısır, advance somonlu kısır, brit care kısır (ama bunda kusma yaşayan falan olmuş sanırım), sonra da proplan somonlu kısır. balıklı tatları daha çok seviyorlat genel olarak. bu yüzden ndnin içinde de az miktarda da olsa balık var. proplan tavuklu ve sanabelle tatsız geliyor benim kedime.


slow like honey
(26.04.19)
Yaş mama vererek beklentisini yükselttik, evet iyi yapmadık. Az miktarda verdiğimiz yaş mamayla hayatta kalmaya çalışıyor artık. Kuru mama yemeyi reddediyor.


on and off
(26.04.19)
yemek konusunda seçici bir kedim var. ıslak mamayı haftada 1 yarım yarım paylaştırarak ve içine bir miktar ılık su katarak veriyorum.
onun dışında bi çok mama denedim uzun zamandır aşağıdaki linktekini kullanıyorum. gayet memnun kendileri :)

(git:www.hepsiburada.com )


hicgudu
(26.04.19)
Benim de 4 yaşında, kısır, çok inatçı ve seçici bir kedim var. Açlıktan öleceğini bilse beğenmediği mamayı yemez. Bebekken ideal mamayı bulana kadar denemediğim marka neredeyse kalmadı. N&D'yi yedirebildim sadece. Şimdi de N&D'nin kısırlaştırılmış kediler için olan tahılsız tavuklu narlı mamasını severek yiyor. İçeriği de güzel. İçindekiler kısmında "kümes hayvanları türevi unu", "balık unu" vb. bir şey yazmaması bile yeterli olabilir benim için.

Yaş mamanın sağlıksız olduğunu siz de biliyorsunuzdur, daha önce de yazılmış. Hem çok tuzlu hem de sık verilmesi diş çürüklerine ve diş kayıplarına sebep olabiliyor.

Ben petburada.com, enmama.com.tr veya zooplus.com.tr'den alıyorum. Önceleri markamama.com'dan da alırdım, indirimleri fena olmuyor; ama markamama son zamanlarda hep siparişimi hep yanlış gönderdi. İade et-yenisini bekle süreci canımı sıktığı için artık markamama'yı tercih etmiyorum.


Bizimkiler somonlu nd için evi yakarlar


baal
(26.04.19)
(1)

Rossman Coffee grinder

Öğütücü olarak iş görür mü sizce?Öğütmekten ziyade parçalıyor grubunda mı?Parçalarken ısınmadan kaynaklı yakıyor mu?Kullanan ya da duyum alan var mı? Teşekkürler
Öğütücü olarak iş görür mü sizce?
Öğütmekten ziyade parçalıyor grubunda mı?
Parçalarken ısınmadan kaynaklı yakıyor mu?
Kullanan ya da duyum alan var mı?
Teşekkürler
on and off
(13.03.19)
Rossman'da iki tür grinder var. Biri el değirmeni tipindeki öğütücü diğeri de elektrikli olan. Ben elektrikli öğütücüde öğütülmüş kahve ile değirmende öğütülmüş aynı kahvenin arasındaki tat farkını alamıyorum. Belki benim damak tadım bu konuda yeterince gelişmemiştir ancak bana bir fark varsa da gözardı edilebilir bir farkmış gibi geliyor. Dolayısıyla elektrikli olanı kullanıyorum çünkü çok daha pratik.

Bıçaklı olan bütün elektrikli öğütücüler parçalayıcı grubunda geçer. Elektrikli olup değirmen tipinde olan öğütücüler de mevcut ancak fiyatları çok yüksek.

Ben öğütücüyü filtre kahve için kullanıyorum. Filtre için gerekli olan incelikte çekerken bir sorun olmuyor. Ama espresso için kahveyi daha ince çekmek gerek. O zaman ısınma vs gibi sorunla karşılaşılabilir belki. Ama makinada filtre kahve demleyecekseniz bence elektrikli öğütücüler gayet yeterli bir seçenek.


sarap dumani
(14.03.19)
(1)

Videoya altyazı

Kısa videolara altyazı ekleyebileceğim kullanımı en kolay ve ücretsiz program nedir? İlk tecrübem olacak.
Kısa videolara altyazı ekleyebileceğim kullanımı en kolay ve ücretsiz program nedir? İlk tecrübem olacak.
on and off
(01.01.19)
windows movie maker


prasinos
(01.01.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.