Giriş
(1)

Kemiksiz kuzu eti pişirme

Merhaba,Şuradakine benzer neredeyse yağsız, 5-6 parça kemiksiz kuzu etimiz var. http://www.unalcesuret.com/Uploads/1024x768/63ea1a0b-d621-4a1d-8815-221bfe7cfdad.jpgNasıl yapalım? Dana etini yaparken düdüklüde haşlayıp tavada domates biberle kavurduğum bir yemek yapıyordum. Benzerini yapayım diye düş
Merhaba,
Şuradakine benzer neredeyse yağsız, 5-6 parça kemiksiz kuzu etimiz var.

www.unalcesuret.com

Nasıl yapalım? Dana etini yaparken düdüklüde haşlayıp tavada domates biberle kavurduğum bir yemek yapıyordum. Benzerini yapayım diye düşünüyorum ama kuzu eti yumuşak olduğu için düdüklüde olmaz herhalde?

Teşekkürler.
panamera
(21.09.19)
Başkan dudukluye atmazsanman yumusamiyor et. Sen yine de bir düdüklüde hasla. Sonra tavaya alırsın.


(2)

İlaç raporu uzatma hakkında

Merhaba,Kullandığım bir ilacım var, Pazartesi bu ilaca ait rapor tarihi bitiyor. Doktorum da izinli olduğundan son tarihi kaçırmış olacağım. Raporu yenilerken son tarihi kaçırmış olmam problem olur mu? Rapor bitmeden yenilemek lazım gibi bir şart var mı? Teşekkürler.
Merhaba,
Kullandığım bir ilacım var, Pazartesi bu ilaca ait rapor tarihi bitiyor. Doktorum da izinli olduğundan son tarihi kaçırmış olacağım. Raporu yenilerken son tarihi kaçırmış olmam problem olur mu? Rapor bitmeden yenilemek lazım gibi bir şart var mı?
Teşekkürler.
panamera
(18.09.19)
Problem olmaz.


sutlu nescafe
(18.09.19)
Raporlu ilaçlarınızı elinizdeki bitmeden yazdırma hakkınız var. Önceden yazdırın bari de raporu çıkana kadar ilaçsız kalmayın.


curukturpkokusu
(18.09.19)
(2)

yedek telefon nasıl muhafaza edilmeli

Merhaba, telefon iphone 6. Başka bir telefon alınca, bunu, yeni aldığıma bir şey olduğunda yedek olarak kullanırım diye düşünüyorum. uçak modunda bırakıp, 2-3 haftada bir tam şarj yapmayı düşünüyorum. Önerisi olan var mıdır?Sağolun.
Merhaba, telefon iphone 6. Başka bir telefon alınca, bunu, yeni aldığıma bir şey olduğunda yedek olarak kullanırım diye düşünüyorum. uçak modunda bırakıp, 2-3 haftada bir tam şarj yapmayı düşünüyorum. Önerisi olan var mıdır?
Sağolun.
panamera
(13.09.19)
yarım şarj ve kapalı konumda tutmak pil için en sağlıklısı diye biliyorum, sıfır alınan telefonlar da %50-60 arası şarj ile geliyor mesela.

neden sürekli çalışır vaziyette dursun ki telefon?


signore
(13.09.19)
laptop bataryaları için de uzun süre kullanılmayacaksa %40 şarj edip buzdolabında kaldırın diye okumuştum yıllar önce. telefonda da benzeri yapılmalı diye düşünüyorum. sürekli şarj yap boşalsın yaparsan o pilin kullanım ömrünü doldurursun.


(2)

iphone ios12 - her açılışta görülen bildirimler

Merhaba,Diyelim whatsapp mesajı geldi, preview'den gördük, ama uygun değiliz ve mesaja bakmadık. kırmızı 1 görünüyor whatsapp uygulama sembolünde. telefonla işimiz bitti, bir zaman sonra tekrar telefonu elimize aldığımızda telefonu açtığımda bu mesajı tekrar bildirim olarak görmüyordum, kırmızı 1 ha
Merhaba,

Diyelim whatsapp mesajı geldi, preview'den gördük, ama uygun değiliz ve mesaja bakmadık. kırmızı 1 görünüyor whatsapp uygulama sembolünde. telefonla işimiz bitti, bir zaman sonra tekrar telefonu elimize aldığımızda telefonu açtığımda bu mesajı tekrar bildirim olarak görmüyordum, kırmızı 1 halen duruyor tabii. ama açılışta görülmüyordu.

yeni iphone telefonumda (ios 12) ben bakmayana kadar her açılışta o bildirimi görüyorum. illa açıp bakmam lazım, daha sonra görmemem için. whatsapp sadece örnek, mesela şu an software update uyarısı var, telefonu her elime alıp açtığımda bu bildirimi görüyorum ana ekranda.

uğraştım ama ayarlardan bulamadım. önerisi olan var mı ?

Not: problemim "persistent notification" değil.

Teşekkür ederim.
panamera
(11.09.19)
açılış ekranında bildirimi sola kaydırın. sil diyin.


helenart
(11.09.19)
Onu biliyorum da eski durumda öyle yapmadan da oluyordu gibi.


panamera
(11.09.19)
(2)

hukuk sorusu - müşteki olmayla ilgili

Merhaba,Üzerime habersiz hat açılması ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştum. Dava günü belirlenmiş, müşteki olarak görünüyorum; sanığın avukatı var. iddianemede, sözleşmedeki imzaların şahsıma ait olmadığı yazıyor. Bu durumda yine de bir avukat yardımı almalı mıyım? Yoksa sadece hakim karşısında if
Merhaba,

Üzerime habersiz hat açılması ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştum. Dava günü belirlenmiş, müşteki olarak görünüyorum; sanığın avukatı var.
iddianemede, sözleşmedeki imzaların şahsıma ait olmadığı yazıyor. Bu durumda yine de bir avukat yardımı almalı mıyım? Yoksa sadece hakim karşısında ifade mi veriliyor. Daha önce hiç mahkemeye gitmediğim için emin olamıyorum. Nasıl oluyor bu işler?

Zaman ayırıp cevap yazacaklara şimdiden teşekkürler.

Not: bu soruyu daha önce sormuştum ama tam bir cevap alamamıştım.
panamera
(08.09.19)
almana gerek yok benzer bir şeyle bizde karşılaştık. sanık muhtemelen başkasını suçlayacaktır. avukata bu konuda para vermene gerek yok ancak davaya gitmen iyi olacaktır.


fistikthecat
(08.09.19)
Mahkeme ifadeniz olmadan karar vermez. Gitmezseniz zorla getirilmesine karar verebilir. Gidip olayı emniyetteki gibi anlatırsınız. Davaya katılma talebiniz varsa iletirsiniz.


(3)

Araba ile gezide işe yarar uygulamalar

Merhaba,Araba ile ege turu yapma hayalim var. Git gel 2500-3000 km olur gibi. Günlük olarak gittiğim güzergahı harita üzerinde kaydetmek istiyorum (google map tam bu iş için uygun değil gibi). Hatta olabiliyorsa günlük kaç km yapıldı gibi ekstra bilgileri de kaydederse fena olmaz. Görülecek yerler i
Merhaba,
Araba ile ege turu yapma hayalim var. Git gel 2500-3000 km olur gibi. Günlük olarak gittiğim güzergahı harita üzerinde kaydetmek istiyorum (google map tam bu iş için uygun değil gibi). Hatta olabiliyorsa günlük kaç km yapıldı gibi ekstra bilgileri de kaydederse fena olmaz.
Görülecek yerler için de Tripadvisor'ı kullanırım diyorum.
Başka ne önerirsiniz?

30 Ağustos Zafer bayramınız kutlu olsun.
panamera
(30.08.19)
Google konum geçmişi bütün isteklerini karşılar.


neymis
(30.08.19)
tripadvisor'ın yanı sıra yemek yenilecek, oturup bir şeyler içilecek vs. yerler için de foursquare kullanabilirsiniz.

gidilecek yeri haritadan kaydetme işine gelirsek, ben olsam o işi kağıt üzerinde yapardım. öyle bir uygulama var mı bilmiyorum.


avianthem
(30.08.19)
google konum geçmişi +1


dieselsingle2
(30.08.19)
(2)

ilk kez kemoterapi alacak hasta için tavsiyeler

Merhaba,İlk kez kemoterapi alacak bir hastaya refaket edeceğim. Her seferi yaklaşık yarım saat olmak üzere 4 kür verilecek. Başından bu işler geçmiş veya geçen tanıdığı olanlardan tavsiye alabilir miyim?İyi pazarlar
Merhaba,
İlk kez kemoterapi alacak bir hastaya refaket edeceğim. Her seferi yaklaşık yarım saat olmak üzere 4 kür verilecek. Başından bu işler geçmiş veya geçen tanıdığı olanlardan tavsiye alabilir miyim?
İyi pazarlar
panamera
(25.08.19)
Serumla ilaç verecekler. Kür bitiminde başı dönebilir, yanında olmanız iyi olmuş. Başlangıçta (bünyeye göre değişmekle beraber) muhtemelen bir şey olmaz. Zaten artık ilaçların yan etkileri de hafif, bertaraf edecek ilaç da ekliyorlar. Dolayısıyla hasta en az şekilde etkileniyor. İlerleyen dozlarda da önceki doların yorgunluğu ve etkisi olabilir.


balik kraker
(25.08.19)
1.5 yıl kemoterapi aldım.İlk zamanlar kokulara karşı çok hassas olacak.Yanında parfüm kullanmayın,koku oluşturabilecek herşeyden uzak tutun.Zaten iştahsız olacak,bir de koku yüzünden yediği 1-2 lokmayı da çıkarmasın.Tuvalete sık gidebilir,yalnız bırakmayın kesinlikle.Kür biter bitmez hastaneyi terkedip yola çıkmayın,yolda sıkışabilir.Maske kullanın,maskesiz insanlarla aynı ortamda bulundurmayın.


arenas
(25.08.19)
(6)

aşırı terleme için hangi bölüm

Merhaba,Özet: Terleme için hangi bölüm?Normalin çok üzerinde terleyen bir adamım. Oturduğum yerde, hiçbir şey yapmasam bile terleyebiliyorum. Yazın bu durum daha da zorluyor, gece uykusunu da etkiliyor. 5'te filan uyanıp daha sonra pek yatamıyorum. Bir de terliyken rüzgar veya klimalı ortam olursa b
Merhaba,
Özet: Terleme için hangi bölüm?

Normalin çok üzerinde terleyen bir adamım. Oturduğum yerde, hiçbir şey yapmasam bile terleyebiliyorum. Yazın bu durum daha da zorluyor, gece uykusunu da etkiliyor. 5'te filan uyanıp daha sonra pek yatamıyorum. Bir de terliyken rüzgar veya klimalı ortam olursa başağrısı vs oluyor dikkat etmezsem.

Yalnız şöyle de bir durum var: mesela hiç terli değilken, sıcak çay içtikten 2-3 dk sonra hemen terleme başlıyor, terlerken su içtiğimde ise terlemem yine 3-5 dk'da azalıyor, soğuk su daha etkili oluyor. Ben bunu vücudun sıcaklık dengesi ile ilgili bir şey olarak yorumluyorum. Teri dengelesin diye çok su içmeye başlayınca, bu sefer de gün içinde 3-4 kez tuvalete gitmem gerekiyor.
Bir de akşam 6-7 gibi yemek yerim. Yemek yediğim gecelerde uyurken nispeten daha fazla terleme oluyor. Yemek yemediğimde belirgin şekilde terlemem azalıyor.

Terleme göğsümde, boynumda ve kafamda oluyor. Sonra sırta da geliyor.
Dahiliyeye gitmiştim ama birşey çıkmamıştı. Ben de çok sallamamıştım. Şimdi tekrar bir doktora görünmek istiyorum. Hangi bölüme gitsem? Aramızda benzer şikayetleri olan var mı?

Uzun oldu kusura bakmayın, sabırla okuyanlara teşekkürler.
panamera
(19.08.19)
Rez. Aynı dertleri yaşıyorum


yine dahiliye ve endokrinolojiye gitmeniz ve sorunun nedeninin tespit edilmesi lazım. soruna göre dahiliye müdahale eder ya da dermatolojiye yönlendirir.


tabirimekruh
(19.08.19)
tiroid testi yaptırdın mı hiç? önce sağlık ocağına aç karnına gidip tahlil yaptırabilirsin. ya da doğrudan endokrinoloji.


scudman1
(19.08.19)
Aynı sorun abimde de var doktoru bi ilaç verdi terlemesini kesti. Tabi içmeyince başlıyor su gibi ter atmaya.


Boris
(19.08.19)
Tiroide ek olarak günlük çözümler için adaçayından ve -mümkünse fırınlanmış- patlıcandan yararlanabilirsiniz.


levent bilgen
(19.08.19)
Triod, gizli şeker. Bu ikisinide kontrol ettir. Olmadığından emin ol.


paudi
(19.08.19)
(5)

elektrikli setüstü ocaklar: artıları ve eksileri

Selamlar,Mutfakta doğalgaz olmadığı için tüplü setüstü ocak kullanıyorum. Elektrikli ocak önerdiler. Bu geçişi yapan arkadaşlar, artılarını ve eksilerini yazabilirler mi. Benim aklıma gelen soruların başında elektriki tüketimi ve tencere yemeklerinin nasıl olduğu geliyor.Hürmetler.
Selamlar,
Mutfakta doğalgaz olmadığı için tüplü setüstü ocak kullanıyorum. Elektrikli ocak önerdiler. Bu geçişi yapan arkadaşlar, artılarını ve eksilerini yazabilirler mi. Benim aklıma gelen soruların başında elektriki tüketimi ve tencere yemeklerinin nasıl olduğu geliyor.
Hürmetler.
panamera
(19.07.19)
baldızım bir heves aldı şu cam olanlardan. 1 sene sonra değiştirdiler. hiç verim alamadılar. sanırım arçelik markaydı.


teritori
(19.07.19)
hocam kafadan elektrik vs. giderse kullanamazsın. onun dışında bir kontrol mekanizması da yok tüplü ocaklarda olduğu gibi


giovanne
(19.07.19)
ankastre grunding kullaniyoruz. teknoloji super. elektrik tuketimi rezalet. aylik 90-100 tl den fazla harciyor hesaplamalarima gore. bazi yemekler tam olmuyor diyor esim.


foster
(19.07.19)
İndüksiyonlu ocak kullanıyorum. Sulu yemeklerde sıkıntı yok ama mesela köfte veya büyük parça et pişirmek eziyete dönüyor. İçi pişene kadar 100 kere çeviriyorsun o zamana kadar dışı kötü oluyor. Yine katı yiyecekleri ısıtmak dert. Pilavı ısıtayım derken bir anda dibi yanabilir sürekli karıştırmak lazım. Gazlı ocaktaki gibi kısığa getireyim dersen ısınmak bilmez. İşin özü değiştirme şansım olsa direk gazlı ocağa geçerim. Pişirme sırasında tek artısı suyu kettle gibi kısa sürede kaynatıyor. Tezgah darsa, üstüne bez atıp tezgahın parçası gibi kullanabilirsin. Rüzgarın ocağın alevini söndürmesi gibi bir durum yok. Zorlasam daha başka artı yönlerini bulurum ama dediğim gibi eksi yönü asıl yapması gereken pişirme işinde.


reactionic
(19.07.19)
artılası temizliğinin çok kolay olması
eksisi yemek yapmanın eziyete dönüşmesi.


chavezding
(19.07.19)
(7)

1) fırında tavuk şiş yapma - 2) iphone 6s almak mantıklı mı

Merhaba,Yemekten çok anlamam ama aldığım bir tarif üzerine bunu denemeye heveslendim. Tavuk göğüs etini kuşbaşı kesip terbiyeye bıraktım. Dünden beri buzdolabında. Şimdi niyetim fırın tepsisine önce dilimlenmiş ve soslanmış patatesleri dizmek, tavuk etlerini de şişlere dizip, aralara yeşil biber ve
Merhaba,
Yemekten çok anlamam ama aldığım bir tarif üzerine bunu denemeye heveslendim. Tavuk göğüs etini kuşbaşı kesip terbiyeye bıraktım. Dünden beri buzdolabında. Şimdi niyetim fırın tepsisine önce dilimlenmiş ve soslanmış patatesleri dizmek, tavuk etlerini de şişlere dizip, aralara yeşil biber ve domates de koyarak patateslerin üzerinde fırına vermek. Üst taraf pişince etleri bir kez de çevirmek.
Bu tarifte bir eksik var mı? Yani etleri direkt patateslerin üzerine koymamda sakınca olur mu yoksa etleri fırının tel ızgarasında mı yapayım? Şiş olarak da marketlerde satılan tahta çubuklardan alayım diye düşünüyorum ama fırında yanmazlar mı?

İkinci sorum: bende iphone 6 var, şimdilik gayet memnunum. bozulursa yine iphone alırım gibi geliyor ama telefona çok para vermek de istemiyorum, 3-4 yıl kullanılacak şekilde düşünülürse mesela şu an iphone 6s alınır mı?

Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.
panamera
(18.07.19)
fırım kurutabilir, onun için çevirme makul göründü bana. hatta biraz da su koysanız fena olmaz.

ben eski teknolojiye para vermeye karşıyım. 6s almayın; min.xr ya da x alın


same idiot
(18.07.19)
2) iphone 6s almak mantıksız. 1-2 seneye ona da artık yeni güncelleme gelmez. En az iphone 8 almak mantıklı bence şu an.
Not: bu gerekçeler yüzünden şu an Huawei kullanıyorum.


matilda
(18.07.19)
6S i 4 sene falan kullanamazsınız. 6 yerine 6S hiç mantıklı değil. 8 veya X neyse de.


ben hala iPhone 5s kullanıyorum, bütün işimi de görüyor. yemişim güncellemesini, bana lazım değil. çatır çatır çalışıyor telefon, yazılım sürümünden bana ne?

benimle aynı kafadaysan, alınır. yok ben parasını gömer en güncel halini kullanırım diyorsan alınmaz.


babilbaligi
(18.07.19)
1 - Direk koyma fırın poşedi içinde yap. Mangal sosu diye birşey var onunla sosla.
2-iphone 6s kullanılır. 5s kullanan bile var.


ycaycayca
(18.07.19)
1. kuşbaşı terbiye yaptıysan çok kurumuzaz. fırın poşeti ile fırına vermeni tavsiye ederim.
2. iphone 6'ya bu sene ios güncelleme desteği kesildi. muhtemelen seneye de 6s'e kesilir. bu sebeple almak mantıklı değil. android bir cihaz ya da paraya kıyıp en az iphone 8.


teritori
(18.07.19)
1) Yağlı kağıt kullan
2) Hayır.


chavezding
(18.07.19)
(3)

16 mbit'e göre netflix plan seçimi - standart mı premium mu?

Merhabalar,Şu ana kadar netflix'de en ucuz (basic) plandaydım, 22" monitörden izliyordum. 16 mbit ile hiç sorun yaşamadım. Şimdi 55" 4K tv aldım. Birinci sorum bu tv'de netflix'in hangi planına geçeyim? Daha doğrusu premium'a geçsem standart'a göre farkı görebilir miyim? İkinci sorum 16 mbit bunlard
Merhabalar,
Şu ana kadar netflix'de en ucuz (basic) plandaydım, 22" monitörden izliyordum. 16 mbit ile hiç sorun yaşamadım. Şimdi 55" 4K tv aldım. Birinci sorum bu tv'de netflix'in hangi planına geçeyim? Daha doğrusu premium'a geçsem standart'a göre farkı görebilir miyim? İkinci sorum 16 mbit bunlarda sorun çıkarır mı?
İyi günler dilerim.
panamera
(02.07.19)
tabii ki görürsün, içeriklerin çoğu hd bir kısmı ultra hd
bence değer, hatta aile şeysi olursa çok da güzel olur; biz öyle kullanıyoruz, mutluyuz


sameidiott
(02.07.19)
netflix 720p ve 1080p çözünürlük için ortalama 5-8 mbps bağlantı istiyor. ultra hd için ise minimum 24 mpbs yazıyordu sitesinde. ben de geçen ay 4k tv aldım, standart paket kullanıyorum ve 1080p standart çözünürlük gerçekten tatmin ediyor.

help.netflix.com

Saniyede 0,5 Megabit - Gerekli geniş bant bağlantı hızı

Saniyede 1,5 Megabit - Tavsiye edilen geniş bant bağlantı hızı

Saniyede 3,0 Megabit - SD kalite için tavsiye edilir

Saniyede 5,0 Megabit - HD kalite için tavsiye edilir

Saniyede 25 Megabit - Ultra HD kalite için tavsiye edilir


rawr
(02.07.19)
yanına 3 kişi daha bulup premium al. 4k izlersin. internet hızının yavaş olduğu durumlarda zaten kesilme olmuyor. kalite düşüyor. kalite de 1080'e düşer en kötü o yüzden sıkıntı yaşamazsın.


himmet dayi
(02.07.19)
(6)

arabada garanti uzatma teklifi

Merhaba,1.5 yıldır kullandığım arabamın 2 yıllık garantisi gelecek martta bitiyor. Şimdi 1000 liraya +2 yıl veya 100 bin km'ye kadar uzatalım diye teklifte bulundular. Çok km yapmıyorum. 4 yılın sonunda ancak 50bin km'de olurum herhalde. telefon laptop gibi şeylerde garanti uzatma teklifleri bana he
Merhaba,
1.5 yıldır kullandığım arabamın 2 yıllık garantisi gelecek martta bitiyor. Şimdi 1000 liraya +2 yıl veya 100 bin km'ye kadar uzatalım diye teklifte bulundular. Çok km yapmıyorum. 4 yılın sonunda ancak 50bin km'de olurum herhalde. telefon laptop gibi şeylerde garanti uzatma teklifleri bana hep para tuzağı gibi gelirdi ama arabada mantıklı gibi. Ne dersiniz?
panamera
(27.06.19)
garantiyi nasıl uzatıkkları önemli, mesela porsche'de teklif ettikleri şeyler çok saçmaydı, motor bloğunun çatlamasına karşı garrantiyi uzatıyoruz falan diyorlar. lan çatlarsa lanet olsun sizin markanıza zaten.

mercedeste de teklif ettiler, düzenli bakımlarını yaptırdığında 1 yıl hediye ediyorlar. üzerine para vermediğin için mantıklı mesela.

kapsamı önemli yani. her şeye karşı garanti aynen devam edecekse bence 1000 tl bir şey değil ben uzatırdım.


bence değmez. arabanın garantiden değişen en pahalı parçası o kadar değil, 1000 lirayı çöpe atmış olursunuz.


babilbaligi
(27.06.19)
motor yağı değiştiemeye enayi gibi 2000 lira isteyeceklerse başlarına çalsınlar o garantiyi. 5 yılda 10bin lira bakım parası veriyorsun zaten. sıfır araç almışsın neresi bozulacak da 10 bin liradan fazla masraf çıkaracak? olsa olsa silecek kolu bozulur.


50promil
(27.06.19)
arabaya 6 sene bir şey olmaz


bir soru sorcam
(27.06.19)
vag grubu ise kesin uzatın


burya
(27.06.19)
değmez. yeni araçlarda motor arızası diye bir şey kalmadı. vw grubuysa şanzımanda sıkıntı olabileceği için belki düşünülebilinir.


mikahakkinen
(27.06.19)
(5)

tv - sony 55xf9005

Merhaba,Bir süredir bir tv alma niyetindeyim, lg ve samsung'un çok satılan modelleri arasında gidip geliyordum. 3.5-4 bin tl civarındalar bunlar. geçen bir halt edip sony mağazasına girip bu tv'yi gördüm. sony o vakte kadar hiç yoktu aklımda. görüntüsü bayağı güzel geldi lakin fiyatı 7500 TL civarı.
Merhaba,
Bir süredir bir tv alma niyetindeyim, lg ve samsung'un çok satılan modelleri arasında gidip geliyordum. 3.5-4 bin tl civarındalar bunlar. geçen bir halt edip sony mağazasına girip bu tv'yi gördüm. sony o vakte kadar hiç yoktu aklımda. görüntüsü bayağı güzel geldi lakin fiyatı 7500 TL civarı. şimdi aklımda dönüp duruyor almışken iyisi olsun diye ama bir yandan da yıllardır evinde tv olmayan biri olarak standart bir 4k tv ile bile çağ atlamış olacakken sony biraz gereksiz bir lüks gibi duruyor. sorum; değer mi bu kadar para vermeye?

tv şurada:
www.vatanbilgisayar.com
panamera
(24.06.19)
Valla bu aralar ben de bakiyorum da cok enteresan fiyatlar 55” dusunuyorum ama fiyatlar inanilmaz pahali ve hani hangisi iyi hangisi kotu bir turlu keşfedemedim


zor azizim zor
(24.06.19)
Ben xe9005 kullanıyorum 1 yıldır. Fiyatını sonuna kadar hak ediyor diyebilirim.


gidici
(24.06.19)
Bende 65” olani var her turlu sorusa yardimci olurum. Deger mi derseniz kesinlikle o fiyatlarda alinabilecek en guzel tv. Netflix ve ps4 pro ile kullaniyorum.


xf9000 serisi led ekranlarda baya iyi bir model. hoparlorleri biraz zayif kaliyor gerci toplam 20w'lik bir ses cikisi soz konusu onun disinda gayet guzel. o fiyata LG'nin Sx9xxx serisinden bir yada oled serisinden bir televizyon bulamiyorsan alabilecegin en iyi televizyon olabilir. fiyatina deger mi, o senin bilecegin bir sey. eger sadece digiturk vs baglayacaksan degmez. ps, xbox oynayacaksan yine 4k ile isin yok. guzel bir internetin varsa netflix yada torrent'ten 4k film indirip izliyorsan o zaman deger.


crucio
(24.06.19)
bu modeli kullanıyorum yaklaşık 10 aydır. gayet memnunum.
kendim bildim bileli hep sony almışızdır tv'de. yaklaşık 7-8 tv'miz oldu tüplüsünden lcd'lisine hepsi çalışıyor takır takır tüplüler 25 senelik nerdeyse.


eleutheiros
(25.06.19)
(2)

tren bilet fiyatı hakkında

Merhabalar,Gidiş dönüş bilet aldım. Gidiş 38 lira, dönüş 63 lira yazıyor. Ben bir yerde yanlış mı yapıyorum? Hat: Eskişehir-Ankara; tarife: bussiness tam.
Merhabalar,
Gidiş dönüş bilet aldım. Gidiş 38 lira, dönüş 63 lira yazıyor. Ben bir yerde yanlış mı yapıyorum?
Hat: Eskişehir-Ankara; tarife: bussiness tam.
panamera
(09.06.19)
Şimdi baktım da söylediğin ucretlerde bişey çıkmıyor hiç. İlginç olmuş.


elorelia
(09.06.19)
gidiş ekonomi dönüş business olmasın? kaçıncı vagonlar biletler?


mr.goodcat
(09.06.19)
(11)

django unchained ve hateful eight sevene film önerisi

Selam,Bu filmleri seven bir adama bu kalitede ve nispeten yeni çıkmış hangi filmleri önerirsiniz? İlla western olmak zorunda değil. Teşekkürler
Selam,
Bu filmleri seven bir adama bu kalitede ve nispeten yeni çıkmış hangi filmleri önerirsiniz? İlla western olmak zorunda değil.
Teşekkürler
panamera
(15.05.19)
Inglourious Basterds


12 Yıllık Esaret


for day to break
(15.05.19)
the ballad of buster scruggs


kablelvuku
(15.05.19)
True romance.
Heat
Unforgiven


zargana75
(15.05.19)
film sakin sakin giderken yer yer inanılmaz patlayıcı şiddet sahnelerinden hoşlanıldığı düşünülerek;

the mexican
american history x
no country for old man

ve bilumum tarantino filmi.


onemoremile
(15.05.19)
geçende tarantino tarzı (çakması demek istemedim) bir film çıkmıştı. el royal'li bir şey. thor oynuyor. izlemedim ama belki seversin.


sir gawain
(15.05.19)
the departed


Magnificent seven, hepsi kalitesiz olduğu için bunu da sever diye düşünüyorum


Coyote
(15.05.19)
Scarface.


The sisters brothers


theonewhocoughs
(16.05.19)
Bad Times at the El Royale


nikex
(18.05.19)
(2)

ios 10 kurulu iphone 6 ios 12'ye geçsin mi?

Merhabalar,Aslında telefonumum hızından memnunum ama bir kaç uygulama çalışmıyor bu işletim sistemi ile. Aynı telefondan 12 kullanan var mı, ne öneriyorsunuz? Geçelim mi kalalım mı? Teşekkürler.
Merhabalar,
Aslında telefonumum hızından memnunum ama bir kaç uygulama çalışmıyor bu işletim sistemi ile. Aynı telefondan 12 kullanan var mı, ne öneriyorsunuz? Geçelim mi kalalım mı?
Teşekkürler.
panamera
(13.05.19)
6s kullanıyorum. 12de hiç bir sorun yok.


scudman1
(13.05.19)
geçtik memnunuz.


ozdek
(13.05.19)
(6)

tv alırken dikkat edilecekler

Merhabalar,Bir tv almayı istiyorum. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Aklımda Samsung var, ama diğer markalar da olabilir. Samsung'un 50nu7400 50" yorumları iyi gibi mesela. Normal tv izlemem, film, netflix, youtube izleyeceğim. Bir de 5x5 bir odada izleyeceğim, salon değil yani, 50" büyük mü olur?İy
Merhabalar,
Bir tv almayı istiyorum. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Aklımda Samsung var, ama diğer markalar da olabilir. Samsung'un 50nu7400 50" yorumları iyi gibi mesela. Normal tv izlemem, film, netflix, youtube izleyeceğim. Bir de 5x5 bir odada izleyeceğim, salon değil yani, 50" büyük mü olur?
İyi pazarlar
panamera
(05.05.19)
bence boyutu uygun. bende 42 lik samsung var. tvnin kendisi ve uygulamalar ilk açılırken biraz yavaş gibi ama bilmiyorum hepsi mi böyledir. bunun harici hiçbir sorun yaşamadım samsungla.


baba553
(05.05.19)
uygulamalara çok takılma. çok güvenme yani. tvyi uzun süre kullanınca o uygulamalar birbir kayboluyor. ya tv üreticisi desteklemeyi bırakıyor ya da yazılımın sahibi güncellemeyi kesiyor. bendeki tv eski artık. skype ve youtube vardı mesela. artık onlar kullanılamiyor.
illa yazılımla izlerim dersen bunu göz önünde bulundur. youtube'u falan artık pcyi tvye bağlayıp izliyorum mesela.


sutlu nescafe
(05.05.19)
Kanal değiştirince bekleme (ekranın kararma) süresi az olsun mümkünse.


cemallamec
(05.05.19)
paneline karar ver: va, ips
hertz 100hz olsun.
samsung arayüzü daha hızldır, sony daha yavaş.
samsung daha parlak renklerdir, sony daha doğal renkler.
55nu8000 tavsiye ederim.
curve alma tutmadı o modeller.
oled, qled alma daha yeni bir teknoloji ve ekran yanıkları oluşuyor.


markaya takılma. bir markanın bir modeli iyiyken diğer markanın başka bir modeli kötü olabiliyor. model üzerine yoğunlaş.

dahili uydu alıcısı, smart, 3d vs. ıvır zıvır için fazla para verme. bunların her birini harici ve daha performanslı cihazlarla sağlayabiliyorsun. hem daha fazla esnek oluyor. istediğin programı yükle sil update yap vs.

tv yi alırken satıcısına sor ölü piksel, dalgalanma, bulutlanma, ışık sızması gibi şeylerde iade alıyor musunuz diye. almıyorlarsa ordan satın alma.

100hz, 200hz gibi şeyler hikaye. hepsi yazılımsal. 3000-4000 tlye alacağın tvlerin çoğundan 50hz-60hz görüntü alacaksın. zaten izleyeceğin şeyler de o türden olacak.


mr.goodcat
(05.05.19)
100 hz hikaye değil. hızlı görüntülerde futbol maçı gibi mesela, akıcı görüntü istiyorsan çok önemli. playstation vs oynuyorsan çok önemli. steamlink kullanıyorsan önemli. bilmeden atıp tutmayalım.

bu arada 200hz 800 hz falan yazan şeyler aldatmaca. gerçek hertz değerini öğrenmeye çalış. avrupa ülkelerinde 100hz, amerika tarafında 120hz olarak geçiyor değerler maximum


(3)

PC toplama: sistem yorumu

Merhaba,Office programları ve kaliteli film izleme amacıyla sistem toplamaya çalışıyorum. Şu sistem seçimimde uygunsuz bileşenler var mı? Anakart ve ekran kartı tamamen sık karşılaştığım modeller olmasından dolayı seçildi. Özel bir şey yok.4500'lere inse güzel olurdu aslında. i3 önerilmişti ama iler
Merhaba,

Office programları ve kaliteli film izleme amacıyla sistem toplamaya çalışıyorum.
Şu sistem seçimimde uygunsuz bileşenler var mı? Anakart ve ekran kartı tamamen sık karşılaştığım modeller olmasından dolayı seçildi. Özel bir şey yok.
4500'lere inse güzel olurdu aslında.
i3 önerilmişti ama ileride pişman olurum diye i3 almaya elim gitmiyor.

eksiup.com

Her türlü öneriye açığım.
panamera
(30.04.19)
yalnızca ofis ve film için ise, daha ucuz ana kartlara ve hatta işlemcilere (i3 veya ryzen 3 de iş görür bu kullanım için.) yönelip biraz maliyet kısabilirsiniz aslında. düşününce ekran kartı da fazla bu tip bir kullanım için.


500W PSU yeter gibi varsa 500W de bakabilirsin. rgb olması gerekli mi bi de :) 200-250tl kısılabilir ordan. yapılacak işler için SSD de pek mühim değil açıkçası bi 250tl de ordan kısılabilir. Ekran kartı rx560'a düşülebilir en az 500-550 tl de burdan kırpılır. arasındaki farkı hissetmezsin bile. İşlemciyi tutabilirsin. Kasa da şıkmış, ona dokunmuyorum. :)


diyanet takvimi
(30.04.19)
@diyanet takvimi: inan rgb'nin ışıklı bir şey olduğunu düşünmemiştim, şimdi aratınca gördüm. tabii ki gerek yok. zaten kasalara bakıyorum, hepsi ışıklı, bunu da ışıksız sadece bir şey olduğu için seçtim :) artık böyle süslü kasalar tercih ediliyor herhalde?
ekran kartı bana da çok pahalı geliyordu, öneri iyi oldu.


panamera
(30.04.19)
(1)

office prog. ve film izlemek için i5-8400'lü sistem fazla mı?

Merhaba herkese,Basit ev kullanıcısına (film, office, çok eski bir kaç oyun, tv'ye bağlama) i5-8400 işlemcili bir bilgisayar uygun olur mu? bir de genelde 1050 ti diye ekran kartı görüyorum, orta seviye herhalde, buna ne dersiniz? yeni oyunlarla işim yok. ssd, 16 gb ram derken fiyatlar 6-7 bin civar
Merhaba herkese,

Basit ev kullanıcısına (film, office, çok eski bir kaç oyun, tv'ye bağlama) i5-8400 işlemcili bir bilgisayar uygun olur mu? bir de genelde 1050 ti diye ekran kartı görüyorum, orta seviye herhalde, buna ne dersiniz? yeni oyunlarla işim yok. ssd, 16 gb ram derken fiyatlar 6-7 bin civarına çıkıyor.

yeni bilgisayar alanlar veya bu piyasayı takip edenlerin yorumlarını beklerim.

bir de gürültüsü az bir kasa için neye dikkat etmeliyim?

teşekkürler.
panamera
(28.04.19)
Oyun kısmını bilmiyorum ama ofis ve film izlemek için i3 rahat rahat yeter.


kisa
(28.04.19)
(3)

dolgulu diş kırılması

Merhaba,Çok eski dolguları olan (>20 yıl) sol ve sağ üst azı dişlerim küçük birer kısmı birkaç ay önce öyle kendiliğinden kırıldılar, yemek yerken oldu herhalde. Dolgular duruyor, kırılma kenarlarda olmuş. Diş ve dişçilerle çocukluktan kalma yaşadığım travmalar nedeni ile gereğini yapmadım ve şimdi
Merhaba,
Çok eski dolguları olan (>20 yıl) sol ve sağ üst azı dişlerim küçük birer kısmı birkaç ay önce öyle kendiliğinden kırıldılar, yemek yerken oldu herhalde. Dolgular duruyor, kırılma kenarlarda olmuş. Diş ve dişçilerle çocukluktan kalma yaşadığım travmalar nedeni ile gereğini yapmadım ve şimdi bir taraf bir haftadır hafif hafif sızlıyor. Ayrıca kararma da var. Üstüne temkinli basıyorum ama basarken de her an ağrı başlayacak gibi geliyor. En erken bu Perşembeye randevu alabildim. Ama sanki fırtına öncesi sessizlikteymişim gibi.

Deli gibi ağrıyacak galiba? Sanki sinirleri alındığı içn ağrımaz diye düşünegeldim hep. Ne diyorsunuz?
Çekim veya kanal tedavisi gibi ağır işlemler bekliyor beni değil mi?
panamera
(22.04.19)
Kırılma durumuna bağlı değişmekle beraber kaplama olur muhtemelem.


efx
(22.04.19)
ee ne oldu hastanede?


hap var ot var
(25.04.19)
iyi bir diş hekimine gittim. daha dokunur dokunmaz bütün dolgu tamamen çıktı ve tekrar dolgu yapıldı. şimdilik iyi gibi. teşekkürler. hürmetler.


panamera
(28.04.19)
(1)

televizyon 101

Selamlar,Uzun zamandır evimde tv yok, arada bir kaç yılı saymazsak neredeyse 15 yıl. tv'deki yeni teknolojilere bayağı uzağım yani. en son bıraktığımda teleteksten maç sonuçlarına, borsaya filan bakılıyordu :)Film, dizi vb hep bilgisayardan izliyorum, 21" monitorümden. Yakın zamanda bir de netflix'e
Selamlar,
Uzun zamandır evimde tv yok, arada bir kaç yılı saymazsak neredeyse 15 yıl. tv'deki yeni teknolojilere bayağı uzağım yani. en son bıraktığımda teleteksten maç sonuçlarına, borsaya filan bakılıyordu :)

Film, dizi vb hep bilgisayardan izliyorum, 21" monitorümden. Yakın zamanda bir de netflix'e üye oldum. Daha önce hiç aklımda yoktu ama yavaş yavaş acaba büyük ekran bir tv mi alsam demeye başladım.

Normal tv kanallarını izleme niyetim yok, anten bile bağlamam, sadece film, youtube video filan izlerim.

Ne yapsam? İyi bir bilgisayar + iyi bir tv mi alsam? Yoksa tek başına iyi bir tv alarak da istediğim gibi kullanabilir miyim? TV için olmazsa olmaz özellikle nedir mesela? Bilgisayar da al derseniz o vakit hdmi çıkışlı (şimdiki teknoloji bu mu emin değilim) güçlü bir ekran kartı mı almam gerekir?

Soruma vakit ayıracaklara şimdiden hürmetler.
panamera
(12.04.19)
Valla bizde philips marka bir televizyon var. 50 inch smart tv. Youtube, netflix, blutv gırla. 7 aydır evliyiz normal yayını toplasan 10 kere izlemedik. internet tarayıcısından da izleniyor istediğiniz gibi. Biz çok memnunuz. Modem de tv'ye yakın olunca tadından yenmiyor.


matilda
(12.04.19)
(1)

Eskişehir neo avm'nin ismi mi değişti ?

Bugün farkettim, tam da bakamadım ama birkaç yerde vega yazıyordu. Ben mi yanlış gördüm?
Bugün farkettim, tam da bakamadım ama birkaç yerde vega yazıyordu. Ben mi yanlış gördüm?
panamera
(04.04.19)
evet değişti


synch
(04.04.19)
(1)

"Die Zauberflöte" söyleyen fransız kadın opera sanatçısı

Merhabalar,Bir ara youtube'da denk gelmiştim, fransız olmalı, minyon tipli tanınmış bir hanım, 40-50 yaşlarda olabilir; sahnede şef ve diğer enstrümanlarla birlikte muhtemelen çalışma esnasında yaptıkları bir kayıtları vardı bu şarkının. Bilen olabilir mi? şarkı şu, bu arada:https://www.youtube.com/
Merhabalar,
Bir ara youtube'da denk gelmiştim, fransız olmalı, minyon tipli tanınmış bir hanım, 40-50 yaşlarda olabilir; sahnede şef ve diğer enstrümanlarla birlikte muhtemelen çalışma esnasında yaptıkları bir kayıtları vardı bu şarkının. Bilen olabilir mi?

şarkı şu, bu arada:
www.youtube.com
panamera
(30.03.19)
patricia petibon


jouissance_
(30.03.19)
(3)

eczacı duyuruculara soru - reçete geçerlilik süresi ve bulunamayan ilaç

Merhabalar,Reçetelerin geçerlilik sürelerini merak ediyorum. Örneğin 1 Nisan'da ilaç yazdırırsam reçetem ay sonuna kadar geçerli olur mu? İşleyiş nasıl?Bir de Asacol'un Mart başında eczanelere verildiğini söylediler (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) ama her hafta sormama ve isim bırakmama rağmen
Merhabalar,

Reçetelerin geçerlilik sürelerini merak ediyorum. Örneğin 1 Nisan'da ilaç yazdırırsam reçetem ay sonuna kadar geçerli olur mu? İşleyiş nasıl?

Bir de Asacol'un Mart başında eczanelere verildiğini söylediler (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) ama her hafta sormama ve isim bırakmama rağmen ilaç alamadım. Bu ilaç ile ilgili bilgisi olan var mıdır acaba? Eczanelere isim bırakıyorum ama tanımadıkları için dikkate almadıklarını düşünmeye başladım. Her hafta ararken mahçup oluyorum artık. Nasıl bir yol izlersem daha iyi olur? Nisan başında tekrar verilecek diyorlar ama yine alamayacağım diye endişeleniyorum.

Teşekkürler.
panamera
(27.03.19)
Reçete birkaç iş günü geçerli sadece. 4 ya da 5 olabilir.


whoosie
(27.03.19)
5 is gunu gecerli.

eczanelerde de ilaclar yok, depoda da yok. ilac krizi var, yoksa ararlardi.


cedex
(27.03.19)
Reçete yazıldığı gün dahil sayarsanız, en geç 4. iş günü geçerlidir.
Asacol enema arıyorsanız, depolar çok kısıtlı sayıda veriyor; bulmanız zor. Tablet isterseniz yardımcı olabilirim.


anthemis nobilis
(27.03.19)
(8)

love death & robots'ı değişik kılan nedir tam olarak?

Film endüstrisindeki yenilikleri pek bilmiyorum, yeni filmleri de pek takip edemiyorum. o sebeple bu sorum garip gelebilir. ama love death robots'un çoğu bölümündeki sahne atmosferleri çok etkileyici geldi, bayağı beğendim. insanı içine çeken bir atmosferi var sanki. yani sahnedeki renkler ve objele
Film endüstrisindeki yenilikleri pek bilmiyorum, yeni filmleri de pek takip edemiyorum. o sebeple bu sorum garip gelebilir. ama love death robots'un çoğu bölümündeki sahne atmosferleri çok etkileyici geldi, bayağı beğendim. insanı içine çeken bir atmosferi var sanki. yani sahnedeki renkler ve objeler, anlatım çok güzel değil mi? diğerlerinin yapmadığı ne yapıyorlar da böyle oluyor?

bir de, mesela zima blue'yu izlerken, kimin aklına geliyor böyle senaryolar diye düşünmeden edemiyorum.
panamera
(21.03.19)
daha önce hiç düşünmediğiniz kavramları size düşündürttüğü için bence diğer her şeyden sıyrılıyor. haftalarca düşündürtecek cinsten bir yapım. benim açıkçası aklımı aldı.


awareim
(21.03.19)
Henüz bitirdim ben de seriyi. Öyle alıp baş tacı edemem ama gerçekten farklı bir havası var bunu sağlayan bir kaç etken var; öncelikle her bölümü farklı biri çekiyor ve böylelikle bir seride sabit bir anlatıma, sabit çizgilere bağlı kalmıyorsun farklı tatlar farklı lezzetler alabiliyorsun. E hal böyle olunca "lan bir sonraki bölümde ne anlatacaklar acaba" diyorsun.

Bir diğer konu da kimi 8 dakika kim 16 dakika. Yani birinin aklına bir fikir gelmiş ama altı dolsun diye uzun uzun sahneler koymuyor. Anlatmak istediğini anlatıyor ve çıkıyor işin içinden.

Biraz da netflixte olmasından dolayı fikirin ve istenilenin anlatılma kısmının daha az sansürden geçtiğini düşünüyorum. Bu da kasıntı sahneler yerine daha rahat bir anlatım çıkartıyor karşımıza buna en güzel örnek bence şampanyalı sahne.

Bir bölümde komik figürler komik çizgiler varken bir başka bölümde resmen "ulan bunlar gerçek insan mı!?" diyebiliyorsun.

Durum özetle belirli sınırlar olmadan, istenildiği kadar bir işin anlatılmasından kaynaklı bence.


kablelvuku
(21.03.19)
kısa animasyon filmlerini birleştirip film yapması değişik bir konsept ama içerik olarak hiç de değişik bir iş değil maalesef. bi kaç bölüm hariç hepsi ya daha önce 1500 kere işlenmiş klişelerin 1501. işlenişi ya da belli başlı filmlerden esinlenmiş hikayeler


ben animasyon olarak çok etkilendim, izlediğim diğer animasyonlara kıyasla çizim mi diyeyim ne diyeyim artık onun kalitesi çok çok yüksek, öyle ki izlerken bazı karakterleri gerçek insan sandığım oldu, hmm insan + animasyon karışımı yapmışlar dedim, öyle değilmiş. animasyonmuş hepsi. en son L.A. Noire oynarken animasyondan bu kadar etkilenmiştim.

ama dizinin işlediği konular bilindik şeyler, öyle vizyon açma, vauuuv etkisi yaratmadı bende açıkçası. o etkiyi black mirror yaratmıştı.


taurina
(21.03.19)
Back Street girls ve paradise pd de çok iyi Netflix de. Tabi rick And morty best of :))


monkey
(21.03.19)
Teknik olarak çok kaliteli işler tabi ki ama bence de içerik olarak "vay anasını" dedirten bir iş yok. Az buçuk film dizi izleyen insanların aşina olduğu konular hep. İzlenir tabi kötü değil.


ravenclaw
(21.03.19)
serideki animasyonların hikayeleri hep güncel bilimkurgu yazarlarının kısa öykülerinden uyarlama bu yüzden benim daha bi ilgimi çekti.

www.wikiwand.com burada hangi yazarlardan alındığı yazıyor.


alive2017
(21.03.19)
İlk bölümü izledim iyi yorumlardan ötürü. İzledikten sonra aklıma gelen tek şey o iyi yorumları yapanların 15 yaşında falan olma ihtimaliydi. 2 canevarın animasyon ile dövüştürülmesinin nesi güzel olabilir biri bana açıklasın hele.


(1)

youtube link'lerini topluca spotiyf playlist'e dönüştürmek

Merhaba,"Gitar solosuyla yardıra yardıra biten parçalar" başlığını incelerken şu entry'yi gördüm. https://eksisozluk.com/entry/46003840bu entry'deki şarkılardan kolayca spotify playlist yapılabilir mi?bir kaç convertor buldum ama spotify sign-in istediği için bulaşmak istemedim.Teşekkürler
Merhaba,

"Gitar solosuyla yardıra yardıra biten parçalar" başlığını incelerken şu entry'yi gördüm.

eksisozluk.com

bu entry'deki şarkılardan kolayca spotify playlist yapılabilir mi?
bir kaç convertor buldum ama spotify sign-in istediği için bulaşmak istemedim.

Teşekkürler
panamera
(15.03.19)
sign isteği istemesi normal çünkü direk olarak sahipsiz playlist yapılamıyor diye biliyorum. ben yapmıştım ama siteyi unuttum.


false pretension
(15.03.19)
(3)

tek başına araba ile ege sahil dolanması

Merhaba,Gençken bu işi bisikletle yapacaktım sözde, olmadı. Şimdi ne zaman otobüsle şehirler arası bir seyehate çıksam heves geliyor, bu yaz arabayla dolaşayım diye kendime söz veriyorum, sonra arabayı bir kaç saat kullansam, ne işin olur ya moduna dönüyorum. Yaşlandıkça yapması daha da zor oluyor.
Merhaba,
Gençken bu işi bisikletle yapacaktım sözde, olmadı. Şimdi ne zaman otobüsle şehirler arası bir seyehate çıksam heves geliyor, bu yaz arabayla dolaşayım diye kendime söz veriyorum, sonra arabayı bir kaç saat kullansam, ne işin olur ya moduna dönüyorum. Yaşlandıkça yapması daha da zor oluyor. Tek sıkılacağımı sanmam ama doğru düzgün plan program yapamam, en görülesi yerleri göremeden mal gibi arabayı 3000 km eskitip dönerim gibi geliyor. Aramızda böyle tek bşaına gezen var mı? Nasıldı?
Teşekkür ederim.
panamera
(02.03.19)
O işe çıkıyorsan km hesabı yapmamalısın. Yol gözünde büyüdüğü için üşeniyorsun belli ki. Tavsiyem, yol uzerinde duracağın noktalar belirle ve buralarda gezilecek noktaları not et geziye çıkmadan önce. Plan yapmazsan dediğin gibi boş bir tur olur.


vampir akrep
(02.03.19)
arkadassiz olmaz. torpidoya da bi karton kisa malbora koymak bu isin raconudur ayrica ;)


alperz
(02.03.19)
benim takip ettiğim bi gezgin var seymen bozaslan. yola çıkmadan bence onun bloguna bi bak. çok nokta atışı yerleri yazıyor çünkü. vakit harcamazsın ayrıca konaklama için de yer bilgileri veriyor uygun olacak şekilde.

2 yaz önce tek gezdim ama ben trakya'dan başladım. çanakkale-izmir-manisa-aydın'a kadar gittim geri döndüm. 2250 km falan yol yapmıştım. güzel oluyor fakat sosyal ortamlara girmek istiyorsan dam istiyorlar o yüzden biraz boynun bükülebilir. ha yok ben sahili dolanırım sosyal ortamlarda işim olmaz dersen kıyın kıyın gidersin 3000 km'den fazla olur gibime geliyor.


rahat ya
(02.03.19)
(2)

Dallas nasıl bir yerdir?

Merhaba,Kısa bir seyahat yapma durumum oluştu. Gidip görenler var mı? İyi midir, kötü müdür? Kıyas için Atlanta'yı görmüşlüğüm var.Teşekkür ederim.
Merhaba,

Kısa bir seyahat yapma durumum oluştu. Gidip görenler var mı? İyi midir, kötü müdür? Kıyas için Atlanta'yı görmüşlüğüm var.

Teşekkür ederim.
panamera
(02.03.19)
Yaşamak için bence çok iyi ama turistik olarak pek bir numarası yok gibi. Düşünüyorum turistik ne var diye bir tek downtown'daki Kennedy'nin vurulduğu yer, Kennedy anıtı, American airlines center meydanı filan geldi aklıma. Ama tabi değişik parklar, müzeler, atraksiyonlar da mevcut. Araştırmak lazım.


efreet sultan
(02.03.19)
Atlanta'dan sehrin ruhu ve havasi itibariyle cok daha guzel bir sehir ve ustteki cevaba aynen katiliyorum: yasamak icin cok iyi ama turistik olarak gidecegin noktalari arayip bulman lazim. Yakin zamanda Perot doga ve bilim muzesine gittim, tavsiye edebilirim. Aksamlari Deep Ellum bolgesi hareketli oluyor. Yerel bira olarak OHB Charity ve Revolver Blood&Honey biralarini gordugunde deneyebilirsin.


dunal
(02.03.19)
(1)

photoshop veya illustrator - basit image collage

Günaydın,Görselleri grid şeklinde collage yapmak istiyorum. Tutorial'lardan anladığım kadarıyla yapması pek pratik değil. Örneklerde birçok guide kullanılıyor ve her fotoğraf için ayrı ayır çalışılıyor gibi görünüyor. Şuradaki gibi basit bir şey işimi pekala görür mesela:https://www.beyuuum.com/wp-c
Günaydın,

Görselleri grid şeklinde collage yapmak istiyorum. Tutorial'lardan anladığım kadarıyla yapması pek pratik değil. Örneklerde birçok guide kullanılıyor ve her fotoğraf için ayrı ayır çalışılıyor gibi görünüyor. Şuradaki gibi basit bir şey işimi pekala görür mesela:
www.beyuuum.com

Böyle daha az zaman harcayarak (resimleri ve template'i seçip OK diyeceğim), yapılabilecek bir yolu olabilir mi acaba? Görselleri aynı boyuttaki grafikler gibi düşünebilirsiniz.

İyi günler dilerim.
panamera
(25.02.19)
Aradığınız şey illustrator değil kesinlikle. Şöyle bir şey iş görür mü? katiethecreativelady.com


kobuzchu kiz
(25.02.19)
(2)

Eczacı duyuru üyelerine soru - ilaç sıkıntısı hakkında

Merhaba,İlaç zammından sonra bulunmayan ilaçlarla ilgili kısa zamanda bir gelişme bekliyor musunuz? Gazetelerde değişk haberler çıkıyor. iyi haber veren olursa çok sevineceğim gerçekten, zira sürekli kullandığım ilacım bitmek üzere. Hürmetler.
Merhaba,
İlaç zammından sonra bulunmayan ilaçlarla ilgili kısa zamanda bir gelişme bekliyor musunuz? Gazetelerde değişk haberler çıkıyor.
iyi haber veren olursa çok sevineceğim gerçekten, zira sürekli kullandığım ilacım bitmek üzere. Hürmetler.
panamera
(19.02.19)
Eczacı değilim ama eczacı tanıdıklarım var. Tahminleri en geç Mart ortası gibi tüm ilaç üretici firmalarının, ecza depolarına mal sevkiyatı yapacakları ve her şeyin normale döneceği yönünde (tabi zamlı fiyatlarla).

Şu anda firmalar ilaç göndermediği için operasyonlarını tamamen durduran pek çok ecza deposu var. Eczacılar da, ecza depoları da ilaç firmalarını bekliyor.


crown
(19.02.19)
Eczaci degilim ama benim de ilaclar var ve bu ara bittigi icin, sanirim rahat bi 30-40 farkli eczaneye soruyp parca parca kendi cebimden odeyip aldim ilaclari. Nereye sorsam zamndan sonra cok rahat bulursunuz dediler. Sark kurnazi ilac firmalarinin stokculuk anlayisi yuzunden girdigimiz hallere bakin ya!


superfluid
(19.02.19)
(7)

Kaliteli havlu peçete ve tuvalet kağıdı markası

Merhaba,Piyasadaki köklü markalardan alıyorum ama biraz kalitesiz gibiler, ya da ben düşük kaliteli versiyonlarına denk geliyorum. Memnun kaldığınız bir marka var mı?Sağolun.
Merhaba,
Piyasadaki köklü markalardan alıyorum ama biraz kalitesiz gibiler, ya da ben düşük kaliteli versiyonlarına denk geliyorum. Memnun kaldığınız bir marka var mı?
Sağolun.
panamera
(14.02.19)
a101 ve bim'in kendi markasi tuvalet kagitlari gayet iyi. yok bunlar beni kesmez diyorsan selpak en pahalisi. ama gerekli mi? bence degil.


exlibris
(14.02.19)
selpak,
papia

selüloz kalitesine ve kağıdın rengini açmak için kullanılan kimysalları inceleyin;ucuz markalarda çoğu kez asbest kullanılıyor. evet, asbest.
ayrıca renkli/kokulu kağıtlara yaklaşmayın dememe gerek yok heralde?


jimjim
(14.02.19)
3 katli selpak. (Selpak premium)

Zamlardan sonra cogu markette 3 katlisi yok.


brkylmz
(14.02.19)
Tuvalet kağıdı için de havlu kağıt için de papia kullanıyoruz memnunuz.


tuvalet kağıdı selpak 32'li 3 kat - 45 tl
kağıt havlu papia 12'li - 28 tl

bu hafta sonu mahalledeki marketten aldım.


spirit crusher
(14.02.19)
Sanirim solo almissin. Bilinsin, sadece ismi vardir urunleri kotudur. Papia ve selpak disindakilerin kalitesi dusuktur.


novotni
(14.02.19)
Papia, maylo, familia


baal
(14.02.19)
(3)

spotify - araba bağlantısı

Merhabalar,derdimi şeyyaptığım küçük bir problem var, şöyle ki:telefon iphone6, sabah arabaya binince çoğunlukla telefonun kendi müzik uygulamasına bağlanıyor otomatik olarak. böyle durumda telefondan spotify'ı tekrar açmak gerekiyor (açmak derken, spotify arka planda çalışıyor zaten, hiç kapatmıyor
Merhabalar,

derdimi şeyyaptığım küçük bir problem var, şöyle ki:

telefon iphone6, sabah arabaya binince çoğunlukla telefonun kendi müzik uygulamasına bağlanıyor otomatik olarak. böyle durumda telefondan spotify'ı tekrar açmak gerekiyor (açmak derken, spotify arka planda çalışıyor zaten, hiç kapatmıyorum) ki spotify'dan çalmaya devam etsin. Kısa aralıklarla arabadan çıkıp tekrar gelince bağlanıyor ilginçtir.

bu önemsiz probleme bir çözüm olabilir mi, bunu yaşayan var mı?
zaman ayıran herkese hürmetler.
panamera
(12.02.19)
müzik uygulamasını silmeyi denediniz mi?


avianthem
(12.02.19)
Bende eskiden hep spotify çalardı otomatik. Birgün bi kaç audiobook ekledim telefona. Sonra otomatik olarak müzik uygulamasını açmaya başladı. Belki telefondaki müzikleri silerseniz işe yarayabilir.


mentat
(12.02.19)
müzik uygulamasını veya telefondaki müzikleri silmeden bir yolu olsa aslında daha iyi olurdu.


panamera
(12.02.19)
(7)

Kamuda dil tazminatı

Merhabalar,Kamuda çalışıp dil tazminatı alanlar; ayıp olmazsa kaç puana ne kadar alıyorlar? Sınavda anahtar götürülemediği için uzun süredir girmiyordum. 80 üstü alırım diye düşünüyorum. Çok şey kaybediyor muyum?Gerçi anahtar kuralı yakın zamanda kalktı diye haber okuduğumu hatırlıyorum. Doğru mu?
Merhabalar,
Kamuda çalışıp dil tazminatı alanlar; ayıp olmazsa kaç puana ne kadar alıyorlar?
Sınavda anahtar götürülemediği için uzun süredir girmiyordum. 80 üstü alırım diye düşünüyorum. Çok şey kaybediyor muyum?
Gerçi anahtar kuralı yakın zamanda kalktı diye haber okuduğumu hatırlıyorum. Doğru mu?
panamera
(09.02.19)
Net maaşa ekleniyor aşağıdaki oranlarda.

90 puan ve üzeri %10
80 puan ve üzeri %5
70 puan ve üzeri %2. Gir habire. Bir şey kaybetmezsin


glamdr1ng
(09.02.19)
Yukarıdaki bilgi nereden alındı tam olarak bilmiyorum ama kamuda dil tazminatları nettir.
(Belki KİT'ler içindir) Yüzde hesabıyla verilmez.
A+ 155.47 TL
A 116.6
B 77.73
C 38.87
Yazdıklarım yabancı dil bilgisinden yararlanılan personel için. Buna idare karar veriyor. Yararlanılmayan personel daha düşük alıyor.

Ben kamuda bakanlık merkezde çalışıyorum ve C seviye ile tam olarak 38.87 TL alıyorum.


"yüzde hesabı yok" yorumuna katılıyorum. fakat tabii ki tazminatlar her sene bir oranda artıyor. dil tazminatlarını düzenleyen madde sanırım 657'de bulunabilir.

95 üstü. yani A+. şimdi bordroya baktım, ocak ayında 156 yatmış.

anahtar konusu için kılavuza bakmalısınız. mesela yökdil kılavuzuna göre anahtar hala yasak.


sanat guresi
(09.02.19)
on sene önce alıyordum, şimdi #glamdr1ng yazınca hatırladım, %5'ti hatta. sonra, galiba 5 yılı geçince tekrar sınava girmek gerekiyordu. bu duruma göre ya tazminat kuralları değişti, ya da kamudan kamuya fark olabiliyor.

edit: bir de hangi sınava giriyoruz, yökdil sayılıyor mu? yoksa yds mi sadece?
Teşekkür ederim cevaplar için.


panamera
(09.02.19)
Benim bahsettiğim 399lar için geçerli. 657 üstte yazan gibi galiba


glamdr1ng
(09.02.19)
5 yıl geçerlilik süresi kuralı halen devam ediyor. yökdil dil tazminatı için kullanılamaz. sadece yds.

ekleme: en güncel yds kılavuzuna göre araç anahtarı halen yasak.
dokuman.osym.gov.tr


sanat guresi
(09.02.19)
Kit'ler için dil tazminatı temel ücret üzerinden a=%10, b=%5 ve c=%2 olarak ödeniyor. Bu artış sözleşme ücreti artmış gibi yansıtıldıktan sonra damga vergisi kesiliyor. 657 isen detayları bilmiyorum ama b için 40-50 TL aldığını söylemişti biri.


zihua
(09.02.19)
(4)

dondurucudaki dana kuşbaşı

Selam,Dışarı çıkarmayı unuttum. Akşama düdüklüde tava yapmayı düşünüyordum, buzluktan çıkarır çıkarmaz tencereye atsam olmaz değil mi? Hay aksi. Evde değilim.
Selam,
Dışarı çıkarmayı unuttum. Akşama düdüklüde tava yapmayı düşünüyordum, buzluktan çıkarır çıkarmaz tencereye atsam olmaz değil mi? Hay aksi.
Evde değilim.
panamera
(02.02.19)
çıkarınca kalorifer peteğine koyarsınız birbirinden ayrılana kadar çevirirsiniz. sonra ayrılınca da tencereye atın. orada çözdürürüsünüz tamamen. sonra da pişirirsiniz.


Etin üzerine çelik tencere koyun! Ete temas etsin. Tencereye de su koyun. Çok kısa sürede çözülür


kisa
(02.02.19)
Doğrudan düdüklüye at. Suyunu oma göre ayarla.


mekaniker
(02.02.19)
düdüklüye koyacaksanız direkt donmuş halde koyabilirsiniz, bir şey olmaz.
suyunu mekaniker'in dediği gibi ona göre ayarlarsınız, pişer.
en fazla 5-10 dakika fark eder fark ederse.


blatta hiberna
(02.02.19)
(1)

yazlık yorgan tavsiyesi

Merhaba, ikea'dan hönsbar marka bir yorgan almıştım. çok hafif, güzel yorgan ama terletiyor. pamuklu bir şey alayım diyorum, tavsiyeniz olur mu? Kullanıp da çok memnun kaldığınız ?
Merhaba, ikea'dan hönsbar marka bir yorgan almıştım. çok hafif, güzel yorgan ama terletiyor. pamuklu bir şey alayım diyorum, tavsiyeniz olur mu? Kullanıp da çok memnun kaldığınız ?
panamera
(29.01.19)
2ay önce yataştan dacron hollofil allerban aldım. Oldukça memnunum şimdilik.


solenkol
(30.01.19)
(8)

Soğuk almaya ilaçsız öneriler

Merhaba,Aşırı terleme şikayetim var. Oda sıcak mesela, sadece bir gömlek giysem terliyorum, onu çıkarıp tişörtle otursam üşüyorum. Böyle arafta sağlam kalmaya çalışırken de sık sık soğuk alıyorum. Böyle olduğunda önce baş ağrısı ve boyun bölgesinde kas ağrısı başlıyor, eğer şiddetliyse sırasıyla göz
Merhaba,
Aşırı terleme şikayetim var. Oda sıcak mesela, sadece bir gömlek giysem terliyorum, onu çıkarıp tişörtle otursam üşüyorum. Böyle arafta sağlam kalmaya çalışırken de sık sık soğuk alıyorum. Böyle olduğunda önce baş ağrısı ve boyun bölgesinde kas ağrısı başlıyor, eğer şiddetliyse sırasıyla göz ve diş ağrısı ve eğer çok şiddetliyse sonunda güç kaybı mide bulantısı şeklinde devamı geliyor. Şu an ilk belirtiler oldu yine, atlatmak için evsel, ilaç kullanmadan ne yapılabilir?
Zaman ayırıp cevap vereceklere teşekkürler.
panamera
(25.01.19)
Tavuk suyuna guzel bir corba ve bol meyve diyorum.


the end of time
(25.01.19)
nane,limon kaynat iç.


sıvı al. düz su da içebilirsin ama 2 lt civarı içmen lazım minimum. bu çay çorba muhabbetinin amacı sana sıvı aldırmak. su mühim.


pembepembepembe
(25.01.19)
yat ve kalkma. hareketi minimuma indir beslenmeyi maksimuma çıkar(iyi beslen tabii pizza yemenin bir faydası yok)

sebze ye meyve ye bol bol.


(bkz: kaynar)


d e j i n
(25.01.19)
Günde 8 saat deliksiz uyu


dox
(25.01.19)
Mümkün olduğunca fazla sıvı tüket. Mümkünse sıvıyı sıcak olarak tüket (adaçayı, nane-limon, sıcak çorba, vs). Sıcak sıvı üst solunum yollarını rahatlatır. Sıcağın mantığı bu.
Havalandırılmış bir odada birkaç kat yorgan altına gir. Girmeden önce bir yanına 5-6 fanila ve havlu, diğer yanına kaztüyü montunu koy.
Şakır şakır terledikçe kurulanıp fanila değiştir. Bu işlemi ışık hızında yap ki üşümeyesin.
Çişe falan kalkman gerektiğinde daha yataktan kalkmadan montunu giy ki üşümeyesin.
Ateşin varsa bu söylediklerimi yapma.
Uyuyakalırsan açılıp saçılma ya da kötüleşme durumu için bi bakanın olsun.
(Hekim tavsiyesi değil.)


Mirket
(25.01.19)
Sıcak sütlü tatlılardan tavsiye ediyorum çevreme. Şu hazır tozlar var ya onlar işte. Tavuk göğsü en sevdiğim. Sıcak sıcak ye, boğazın yumuşar. Adaçayını ben de içiyorum, çok fayda gördüm. 3 litre su iç. İş-güç varsa izin al, senden kıymetli değil.


ceyrekmunevver
(25.01.19)
(1)

Haruki Murakami'nin son kitabı kumandanı öldürmek

Merhabalar,Alıp da okuyan oldu mu? Uzun romanlarından Zemberek kuşunun güncesi ve 1q84 okumuştum, çok süper değildi ama pişman da olmadım okuduğuma; Bu da pek farklı değildir diye düşünüyorum. Okuyup da değerli fikirlerini paylaşmak isteyen var mı?Bu arada ölmeden (ben) bütün kitaplarını okuyayım di
Merhabalar,

Alıp da okuyan oldu mu? Uzun romanlarından Zemberek kuşunun güncesi ve 1q84 okumuştum, çok süper değildi ama pişman da olmadım okuduğuma; Bu da pek farklı değildir diye düşünüyorum. Okuyup da değerli fikirlerini paylaşmak isteyen var mı?

Bu arada ölmeden (ben) bütün kitaplarını okuyayım diyorum ama benden hızlı yazıyor, yetişemiyorum. Bir insan nasıl bu kadar hızlı yazar, kafasında ne derinlikte bir dünya var, aklım almıyor. Ayağına taş değmesin tabi.

Hürmetler.
panamera
(18.01.19)
İmkansızın Şarkısı'ndan sonra kendisinden olan beklentim biraz düştü. Ama yine de arka kapakta güzel oyun çevirmişler, ilgimi bayağı çekti yeni kitap.

Şurada okuyanların yorumu mevcut.

1000kitap.com


landho
(18.01.19)
(11)

bmw nereye koşuyor?

Merhaba,Yeni bmw'lerdeki büyütülmüş böbrek ızgarasını beğenen var mı? Bakınca gözüm ağırıyor.yeni 7 serisi: https://carbuzz.com/news/behold-the-new-and-improved-2020-bmw-7-serieseskisi:https://cdcssl.ibsrv.net/cimg/www.carsdirect.com/680x480_85/334/Main-360334.jpg
Merhaba,
Yeni bmw'lerdeki büyütülmüş böbrek ızgarasını beğenen var mı? Bakınca gözüm ağırıyor.

yeni 7 serisi:
carbuzz.com
eskisi:
cdcssl.ibsrv.net
panamera
(17.01.19)
Begenmiyorum eski kasasini da begenmezdim. Nerde e39'lar e36'lar nerde bu steroidli abartilar. Beyfendi arabasiydi gecmiste, son 10 senedir keko arabasi oldu cikti.


eskisine gore daha agresif ve sportif bir goruntusu var bana gore. zamanla alisirsin. eger cogunluk begenmezse iki yil sonra makyajlayip duzeltirler zaten.


crucio
(17.01.19)
Öncelikle taş olursunuz. Sonrasında yaya güvenliği,soğutma gibi artıları mutlaka vardır.


bisorumolacaktı
(17.01.19)
yenisini daha cok begendim.


VIPCH
(17.01.19)
ızgara olayı yeni trend arabalarda, her marka ızgaraları sürekli daha da belirginleştiriyor, sanırım daha güçlü bir görünüm için yapıyorlar.


eskisi kötüydü, yenisi daha kötü olmuş.


trajikomix
(17.01.19)
hitler hitler sen misin? he yok bmw 7 serisiymiş.


Tears of Devil
(17.01.19)
Bok gibi.
Hatta x6 daha da bok gibi
i.ytimg.com

Arabanin her yerini kabartinca guzel olacak saniyorlar. Porsche de bitti bu yuzden.


acemi
(17.01.19)
hiç biri bi e38 değil


gliderpilot
(17.01.19)
Almancilar ve Almancilari trafikte daha da cabuk tespit edebilecek polisler bunu begendi.


buf-e kür
(17.01.19)
berbat.


cooperr
(22.01.19)
(7)

Uyuklatıcı film önerisi

Merhaba,Mümkünse hiç aksiyon olmadan, nadir konuşmalı, var olan konuşmaların da uyku getirici tonda olduğu film önerilerinizi alabilir miyim? Böyle sesini kısıp kanepede uyuklamalık. 2001 Odyssey gibi olabilir. Sağolun.
Merhaba,
Mümkünse hiç aksiyon olmadan, nadir konuşmalı, var olan konuşmaların da uyku getirici tonda olduğu film önerilerinizi alabilir miyim? Böyle sesini kısıp kanepede uyuklamalık. 2001 Odyssey gibi olabilir.
Sağolun.
panamera
(10.01.19)
Boş Ev. neredeyse hiç konuşma yok, bence uyuklatıcı değil ama sen muhtemelen uyursun :D


karayel
(10.01.19)
haber kanalı aç.
çocukken haber kanalı açıkken kanepede uyumak kadar keyiflisi yoktu.


Robert Redford'un filmini öneririm. All Is Lost.


old possum
(10.01.19)
8 1/2


Paris Texas


st curse
(11.01.19)
zeki demirkurbuz kış uykusu,

50 kere falan esnemişimdir sinemadayım diye uyumadım. güzel film o ayrı..


atv büyük bir adımla palu ailesinin özetini iki bölümlük film halinde yayınladı

onu izle


killerbee
(11.01.19)
(6)

Arabanın yan aynasının buzlu sabahlarda açılmaması

Merhaba,Her zaman olmuyor ama karlı veya buzlu sabahlarda sol ayna bazen açılmıyor. Böyle bir duruma denke gelen oldu mu? Ayna mı arızalandı yoksa sadece buz nedeniyle mi böyle oluyor? Bazen sağ da açılmıyor, bazen sadece sol. Etrafını da temizliyorum ama ne alaka anlamadım.edit: ayna otomatik. az ö
Merhaba,
Her zaman olmuyor ama karlı veya buzlu sabahlarda sol ayna bazen açılmıyor. Böyle bir duruma denke gelen oldu mu? Ayna mı arızalandı yoksa sadece buz nedeniyle mi böyle oluyor? Bazen sağ da açılmıyor, bazen sadece sol. Etrafını da temizliyorum ama ne alaka anlamadım.

edit: ayna otomatik. az önce denedim, açıldı. bundan sonra buzlu havalarda aynaları açık tutayım.
panamera
(06.01.19)
Soguk havada aynayi kapatirsan bir sabah acmaya calistiginda yerden toplarsin. Sonra hoop 500 kredi karti borcu.


acemi
(06.01.19)
@acemi arabayı kapatınca otomatik olarak aynaları kapananlar napsın?


tinky winky
(06.01.19)
@tinky birazcık antifirizli cam suyu dökün aynaya, işe yaramazsa bir beze döküp elinile açılan/kapanan yerleri silin.


giovanne
(06.01.19)
@tinky vardir bi ayari kesin.
Manuel aynalar da kiriliyor ayni sekilde.


acemi
(06.01.19)
Benim araba da otomatik acilip kapaniyo ama tusu var yikarken falan basiyorum kapanmiyor. Tusu vardir mutlaka.


c1b2k3
(06.01.19)
Aynayı donduracak kadar soğuk havalarda kapatmamak mantıklı, ayrıca aracı kapatınca otomatik kapanıyorsa menüden ayarlara bakın mutlaka seçenek oluyor bununla ilgili.

Ayrıca öyle kolay kırılmaz, yani ayna donduğu için içerideki mekanizma döndü diye kırılmaz ama "lan bu niye açılmadı" diye abanırsanız kırabilirsiniz.

Otomatik kapanan aynalarda "ayna kapalıyken öküzün biri zorlar" ya da "ayna kapalıyken mekanizma belki sıkışır" diye düşünülerek sistem geliştirilmiş.

Yani ayna kapalıyken elinizle açarsanız bir tık sesi ile aynanın mekanizmadan kurtulduğunu duyarsınız mesela, sonra elektrik ilse mekanizmayı açtığınızda tekrar yerine toplanıyor o sistem. Tam tersi de geçerli.


John Bloor
(07.01.19)
(5)

300 liralık benzine 0.37 lira world puan

Hiç vermese bir şey demem de bu biraz şey değil mi?Sizde durumlar nasıl?
Hiç vermese bir şey demem de bu biraz şey değil mi?

Sizde durumlar nasıl?
panamera
(31.12.18)
o sekilde degil de bankanin kampanya app'inden katilim saglayarak kazanabilirsin hocam. (maximum, bonus flash, cuzdanim vs.)

misal is bankasi der ki opet'ten 5 kere 100 lira uzeri al 40 tl.
garanti der ki bp'den 3 kere 200 lira uzeri al 50 tl vs.

bu tarz kampanyalara katilman lazim. direkt cekersen bi hayrini gormezsin.


brkylmz
(31.12.18)
bugün yılın muhsebesini yapma günü.

geçen sene kredi kartları dolayısıyla sağladığım toplam fayda kredi kartlarının bana sağladığı toplam faydanın altında kalmış. yeni yıla girmeden kapatıyorum hepsini.

bp'de hopi var, %1.5 gibi bir oran biriktiriyor. ödeme metodundan bağımsız.


babilbaligi
(31.12.18)
Bu tip banka kampanyaları kovalamaktansa “benzinlitre” gibi cep uygulamalarla çevrenizdeki en uygun fiyatlı pompa fiyatlarını araştırabilirsiniz.Direk pompada indirim kazanırsınız.


arenas
(31.12.18)
Bu tür saçma sapan kampanyalardan medet ummak bence daha çok şey, 30 kuruş bilmem ne puan kazanmanın peşinde koşmak yerine gerçek indirim ve kampanyaların peşinden koşun daha iyi, gearbest, aliexpress vs uygulamalardan faydalanın evinizin belli ihtiyaçlarını alırken en uygun fiyatlı nerelerde satılıyor onu araştırın internetten. Bu vesileyle cebinizde kalacak yüzlerce lira sayesinde 30 kuruşluk puanları düşünmezsiniz benzin paranız çıkar.

Dün radyoda dinledim bilmem kaç kez 100 tl üstü benzin alınca toplamda 75 tl bilmem ne puan kazanın diyor ulan onun hesabını tutarken zaten evin yolunu kaybedersin.


solo
(31.12.18)
world puan kazanmanın en basit ve kolay yolu aylık harcama hedefi tutturmaktır.Yılda iki defa bu hakkınızı kullanabilirsiniz.O ay içinde size verilen harcama hedefini tutturmak için yatırım hesabından kredi kartı ile fon almak en basiti


turkuaz
(31.12.18)
(10)

4 kışlık runflat lastik 5000 tl - nasıl fiyat?

Lastik boyutları 245/45/R18. Jantsız. Bana biraz fazla geldi. Fiyata ne diyorsunuz?edit: pardon, bridgestone
Lastik boyutları 245/45/R18.
Jantsız.
Bana biraz fazla geldi. Fiyata ne diyorsunuz?

edit: pardon, bridgestone
panamera
(18.12.18)
iyi de markası ne?

aynı ölçülerde lastik için bir ay kadar önce pirelliden 1100 tl/adet fiyat almışım. 1150 diyen de oldu. 2017 yıl. 2018 yılı olan da 1800 demiş. runflat.


elorelia
(18.12.18)
marka ne çok fazla.


mikahakkinen
(18.12.18)
servet!


jactantia
(18.12.18)
biraz fazla.

www.n11.com


babilbaligi
(18.12.18)
Runflat icin normal fiyat zaten ortalama 1200 lira bu lastikler e takması rot balansı falan 5000 normal fiyat daha ucuzu 100-200 lira oynatır değmez


monkey
(18.12.18)
aldıysan porsche'yi çekeceksin ceremesini


bobinhoo
(18.12.18)
araç porsche'yse bunu buraya yazıp sormana gerek yok 10 bin olsa da alacan.


mikahakkinen
(18.12.18)
Gayet güzel fiyat. Taktırmak dahil mi?


catch the arrow
(18.12.18)
yok arkadaşlar, porsche sahibi olsaydım burada işim ne, yan koltukta sarışın bir abla ile şimdi yollarda olurdum. ama ölmeden evvel, herşeyimi satıp sıfır bir panamera alabilirsem de fena olmaz.

yorumlara göre almaya yatkın hale geldim. teşekkürler.


panamera
(18.12.18)
Fiyat a yorum um yok ama continrental de 4 al 3 öde kampanyaai vardi. Fiyat olarak oraya da bak

Mobil uazim hatasi bar prdon


exlibris
(18.12.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.