Giriş
(10)

Trendyol tarafından dolandırıldım

İşin içinden çıkamıyorum ne yapmalıyım? Kasım sonunda bir sipariş verdim, son teslim tarihi 23 Aralık idi bu tarihe kadar zaten gelmedi Ama bugün teslim edildi olarak değiştirilmiş ve bugün bana bir kargo geldi aldıklarımdan alakasız üç ürün. Müşteri temsilcisiyle görüştüğümde bu ürünleri iade eders
İşin içinden çıkamıyorum ne yapmalıyım?
Kasım sonunda bir sipariş verdim, son teslim tarihi 23 Aralık idi bu tarihe kadar zaten gelmedi Ama bugün teslim edildi olarak değiştirilmiş ve bugün bana bir kargo geldi aldıklarımdan alakasız üç ürün. Müşteri temsilcisiyle görüştüğümde bu ürünleri iade edersem iade ücretini vereceklerini söylüyorlar.
Ancak aldığım ürünler 250 lira bu yanlış ürünler 90 lira. Bunları iade etsem bana 90 lira yatırıp olayı kapatacaklar aşırı sinir oldum ne yapmalıyım
pastörizesüt
(03.01.20)
tüketici mahkemesine gideceğim diyerek korkutabilirsiniz.


9kuyruklukedi
(03.01.20)
Dedim korkmadılar üstelik tüketici hakem heyeti danışma hattını aradım ürünlerinizi gönderip iade talep edin dediler sundukları çözüm bu


pastörizesüt
(03.01.20)
Sikayetvar a yazin cozerler hemen


palmtree
(03.01.20)
iyi de iade sırasında kartla yaptığınız işlem iade edilmiyor mu? bence iadeyi kabul edip 90 yatarsa kalanı için mücadele edin. iptal edilen sipariş 250 tl ise nasıl 90 yatırırlar? gelen ürünlerin faturası 90tl mi? eğer fatura 90tl ise her şey olabilir.


9kuyruklukedi
(03.01.20)
iade edeceksin sonra 90 lira yatırırlarsa chargeback'e gideceksin bankana. banka söke söke alıyor. kredi kartıyla alışveriş yaptıysan korkma sakın


argent dawn
(03.01.20)
@9kuyruklu kedi gelen fatura ürünlerin faturası 90 TL
@argent dawn tam anlamadım :( kredi kartıyla aldım evet


pastörizesüt
(03.01.20)
Kredi kartindan o alışveriş icin çıkan para belli. O parayi eninde sonunda alirsin. Kesinlile alirsin.


stavro
(03.01.20)
kredi kartından 250 çekip iade parası olarak 90 tl yatıramazlar bence. geri iadenizi süresi dolmadan hemen yapın bence.


morcivert
(03.01.20)
stres yapmaya gerek yok. en kötü ihtimalle tüketici hakem heyetine gidip bir kaç ay sonra alırsın parayı. alamama ihtimalin yok. alışveriş yapınca gelen mail, trendyoldaki sipariş sayfasının ekran görüntüsü vs. sakla dursun. geleni de normal şekilde iade edip yazılı olarak kayıt oluştur. 250 liranı iade ederlerse sorun yok. etmezlerse yaptığın başvuruya gelen yanıtı da yukarıdakilere ekleyip hakem heyetine başvurursun. artık kaymakamlığa falan gitmene de gerek yok başvuru için e-devletten halloluyor. oradan zaten karar senin lehine çıkacak.


hadsafhada
(03.01.20)
Fatura hikaye bence. Trendyol belasından 60 TL değerinde bir sweatshirt aldım. Ürünün sözde değeri 179.99 TL. Bu fiyattan 60'a düşmüş. S beden sipariş verdim. Xl geldi alaka ya bak. Ben de geri gönderdim ve tarafıma iade yapıldı. Yalnız fatura 179.99 TL idi. 54 TL iade ettiler. 6 TL de sanırım kargo bedeli olarak kesti çakallar.


lionel andres
(03.01.20)
(4)

Dizi önerisi

Sürükleyici günlük hayatı işleyen kafa dağıtıcı bir netflix dizisi önerir misiniz
Sürükleyici günlük hayatı işleyen kafa dağıtıcı bir netflix dizisi önerir misiniz
pastörizesüt
(10.11.19)
Call my agent ın ilk sezonu güzeldir.


wonderlust,


omonia
(10.11.19)
Good place


kisa
(10.11.19)
Good place +1

Ayrıca Atypical


(15)

İlk psikolog deneyiminiz

Nasıldı? Bu hafta ilk defa psikologa gittim, kadın şikayetimi sordu bi şeyler anlattım falan sonra ailemi sordu işte yaşamdan zevk alıp almadığımı falan sordu ben anlattım baya, size terapi yapmamız lazım dedi toplam 45 dakika sürdü ve 250 lira verip çıktım :D açıkçası bir rahatlama hissetmedim hatt
Nasıldı? Bu hafta ilk defa psikologa gittim, kadın şikayetimi sordu bi şeyler anlattım falan sonra ailemi sordu işte yaşamdan zevk alıp almadığımı falan sordu ben anlattım baya, size terapi yapmamız lazım dedi toplam 45 dakika sürdü ve 250 lira verip çıktım :D açıkçası bir rahatlama hissetmedim hatta biraz kandırılmış hissettim. Devam edicem bakalım nasıl olcak ama tüm bu olanlar normal mi? Gitmeden yorumları okumuştum insanlar birkaç seansta bile hayatım değişti vs yazmışlar
pastörizesüt
(07.11.19)
bi seansta hayatının değişmesi imkansız, zaten derdinizi anlatmanız ve psikoloğun sorunu anlaması en az 3-4 seans sürüyor. arkadaşınıza bir şey anlatırken bile dışarda bi yerde buluşup saatlerce konuşuyorsunuz. ben ilk gittiğimde baya gergindim, sonradan şekillendi herşey bana ödevler mödevler vermişti. parasız kaldığım için devam edememiştim.


nahtoderfahrung
(07.11.19)
İlk seansta mucize beklemiyordum ama 45 dakika bi şeyler anlatıp çıkıp ben ne yaptım şimdi hissiyle karşılaşınca anlamsız geldi bu durum.


pastörizesüt
(07.11.19)
Terapistin senle aynı frekansta, anlaşabileceğin, derdini zorlanmadan, açıkça anlatabileceğin biri olması lazım. Arada kurulan bağ önemli. Yoksa karanlık bir odada el yordamı lamba prizi aramaya benziyor terapi. Can sıkıyor.


ben çok mutlu olmuştum.

psikiyatristim yönlendirmişti "sen gafayı yemişsin sana terapi lazım, ilaç kurtarmaz" diye. genç, böyle bıcır bıcır, çok enerjik, sevimli bir kadındı. büyük beklentiyle gitmemiştim ama benim anlatmaya çalıştığım şeyleri çok daha anlaşılır ve yalın bir şekilde bana geri anlatması inanılmaz etkilemişti beni. yani mesela kadına bana çok kompleks gelen bi' şeyi anlatıyorum, öyle bir iki cümleyle cevap veriyor ki "ohaaa nasıl ya" dememek için zor tutuyorum kendimi. karı çok sevdiğim için avrupa'nın çeşitli şehirlerinin mobese kameralarını takip ettiğimi ve kar yağışını onlardan takip ettiğimi söylemiştim de yarılmıştı, onu hiç unutmuyorum. cuneo'da bir kamera bulmuştum o zaman, ona bakıyordum hep.

sanırım iki kez gidebildim. ikisinde de çok memnun kaldım, uzun vadede çok faydası olacağını hissettim. param yetmedi ama, ikiden sonra bırakıp sadece ilaç tedavisi + 30-40 günde bir psikiyatristi görme şeklinde devam ettim.


der meister
(07.11.19)
@der meister bana hiç geri bildirimde bulunmadı ya bi konudaki düşüncelerimin yanlış olduğunu söyledi sadece. Gerçekten pahalı bi de yani :D


pastörizesüt
(07.11.19)
Ben de faydalı bulacaktım ki adam bir seansta uyuyakaldı. Bana müsaade, diyerek gittim.


sopiro
(07.11.19)
terapi böyle bir şey zaten. bazı haftalar çok verimsiz geçiyor gibi geliyor bazı haftalar amerikayı keşfetmiş kadar etkili oluyor. ilk seanstan bir şey söylemek zor. benim ilk seansımda ilk başta bir şey sormadan kendimi anlattırdı sonra çok saçmalayınca genel sorulara geçmişti.

rahatlama her zaman olan bir şey değil, hatta genel olarak tam tersi oluyor. çünkü (genel olarak) kötü tecrübelerin üzerinden geçiyorsunuz, hissettiklerinizi anlatıyorsunuz.

bir de okul meselesi var, psikologların yaklaşımı farklı. psikologunuza sorup bilgi alabilirsiniz. hatta aklınızdan geçen her şeyi, pahalı olmasını bile paylaşın bence.

ben her ay maaşımın 3'de 1'ini veriyorum, 2 senedir devam ediyorum. bazen kendimi zorlayarak gidiyorum bazen seans günü gelse de gitsem diyorum. 2 sene önceki halime göre kendimi çok daha iyi tanıyorum, hareketlerimi ve başkalarını daha iyi anlıyorum.

verdiğim paranın iki katını verelim, iki sene önceki haline dön deseler kabul etmem.


mattiadestro
(07.11.19)
ilk psikologumla enerjim çok uydu. kendimi açmakta zor bir insan olmama rağmen o direncim kırıldı ve güzel bir teröpatik ilişkimiz oldu.

birkaç seansta hayatım değişmedi. ilk seansta neden bunları anlattım ben şimdi ne boka yarayacak deyip kendi kendime ağladığımı hatırlıyorum. ama uzun süreçte çok şey değişti.
terapistim akıllı biriydi. eğitimine de güveniyordum. uzun zaman gittim (4-5 yıl belli aralıklarla) yine başım sıkışınca bir şey danışacak olsam giderim.
iyi ilişki kurduğunuz terapistle güzel bir süreç oluyor.

bir de dipnot: terapi öyle ferahlayıp çıkacağınız bir deneyim olmayabilir. benim çok ağlaya zırlaya çıkıp delirme eşiğine geldiğim zamanlar oldu. o yüzden uzun vadede bakmak lazım sonuca.


ruh i tibbiye
(07.11.19)
@mattiadestro böyle düşünmene sevindim bana umut oluyor bu durumlar


pastörizesüt
(07.11.19)
ilki devlet hastanesi'nde bir herifti. o ne dedi ben ne dedim zerre anlamadık birbirimizi.

ikincisi bilmem ki ne yapsan tüh vah tarzında bir kadındı.

üçüncüsü çok genç bir kızdı. dikkatli sevimliydi ama pek verim alamadım.

dördüncüsü yaşlı bir amcaydı. bırak gızım boş işleri sorumluluktan gaçaman gibi şeyler söyledi. üzülerek ayrıldım kapısından.

beşincisi: tamamen farklı bir konu üzerinden danıştım kendisine. cinsellikti konumuz. çok çok iyi gelmişti ama zamanla özele çok daldığımız için utandım kendisinden.

yedinci de çok iyiydi. en son artık psikolog ihtiyacım yok diye gitmiyorum ama olur da ihtiyaç duyarsam numarası var. her an arayabilirsin dedi.

en iyisini sona sakladım, hayatımın dönüm noktasıydı. mesleğine aşık biriydi. beni dinlerken gözlerinin içi gülerdi. çok şeyleri fark edip düzeltmemde yardımcı oldu. bir çocuk gibi ilgilendi benimle. umarım çok mutludur.


aa bir tane daha var, onu hiç sevmedim kaltağın tekiydi.

birde üniversite 2'de gitmiştim, uyum sorunum vardı. dışlanmış hissediyordum girdiğim her toplulukta. ondan da verim alamamıştım. zaten üniversite hayatım kötü geçmişti.

sadece 2 psikoloğa farklı konularda danıştım, diğerlerine tamamen erteleme sorunu üzerinden müracaat ettim.


for day to break
(07.11.19)
İlki çok kötüydü, zaten bir daha gitmek istememedim. Şimdi düşününce aşırı kitabi yaklaşmış bana, muhtemelen yeni mezundu.

Ondan iki sene sonra okurken bir uzman pdr'ciden kısa süreli danışmanlık almıştım ve gerçekten çok işe yaramıştı.

Sonuncusuyla inanılmaz güzel anlaştık, mail adresini bile verdi. Yaklaşık bir sene gittim ve inanılmaz yarar gördüm. Sonra iş değiştirdim diye çok uzaklaştım. Zamanım yok diye maalesef çu an gidemiyorum, yoksa Ağrı'ya taşınsa sırf terapiye giderim.


mor bembombom
(07.11.19)
İlkinde bir şey anlamayı bekleme uzun soluklu bir şey bu çünkü. sadece vazgeçmeden devam et. Farkı zaman geçtikçe anlayacaksın :)


Neden kandırılmış hissettin? İlk gidişinde bir fark olmaz zaten. Ben de gittim psikoloğa birkaç ay ve biz sonlandırdık terapileri çünkü iyi görmüş beni. Ben psikoloğumu çok seviyorum o da beni çok seviyormuş. Hatta seni görmediğimde özlüyorum demişti. Onu tanıdığım için çok şanslıyım. Gerçekten mükemmel insan oluyormuş.


rock n roll
(07.11.19)
Bir ara değişime direnç gösterdiğim bir zaman beni eleştiri yağmuruna tuttu ama nasıl acımasızca eleştiriyor, hüngür hüngür ağladım. Bazen insanları sarsmak gerekiyor dedi :) sonra ben ödevlerimi yapmaya başladım ve amacıma da ulaştım.


rock n roll
(07.11.19)
Aslinda psikologunuzun ilk seansin daha cok bilgi edinme & tanişma tadinda gececegini belirterek seansa baslamasi gerekirdi. O kismi atladigi icin sizde verimsiz bir seans izlenimi birakmis olabilir ama devam eden seanslarda beklentileriniz daha olumlu sekilde ilerleyecektir.

Not: psikolog


goochie goochie
(07.11.19)
(3)

Kıyafet fikir almaca

Bu büstiyer nasıl giyilir? https://www.penti.com/bakir-siyah-bloom-bustiyer-zidPLVGKJZH19SK-CPL?tracking=searchterm:Bloom%7Cbüstiyer
Bu büstiyer nasıl giyilir? www.penti.com
pastörizesüt
(09.10.19)
Altına deri pantolon. Kovboy çizmeler ve blazer bi ceket.


kafanguzelolmus
(09.10.19)
Döpiyes içinde muhteşem durur.


Mirket
(09.10.19)
Derin V yakalı bir tulumum var içine giyiyorum


(11)

Robinden nefret eden tek ben miyim?

Gerçek anlamda nefret ediyorum herkesi kullanmasından ve ne zaman terkedilecek gibi olsa hemen biri tarafından kurtarılmasından buna rağmen çok güçlü ve bağımsızım ayaklarından. Sözlükte falan nefret söylemleri aradım biraz ama bulamadım askdaf Gelin biraz beraber sövelim seven varsa da sebeplerini
Gerçek anlamda nefret ediyorum herkesi kullanmasından ve ne zaman terkedilecek gibi olsa hemen biri tarafından kurtarılmasından buna rağmen çok güçlü ve bağımsızım ayaklarından. Sözlükte falan nefret söylemleri aradım biraz ama bulamadım askdaf
Gelin biraz beraber sövelim seven varsa da sebeplerini açıklasın.
pastörizesüt
(02.10.19)
robin kim?


clones
(02.10.19)
batman robin mi?
himym robin mi? himym ise kahrol robin...


basond
(02.10.19)
Dizi kategorisinde sorulan soruya robin kim diyen birinin soruya cevap vermeye çabalaması duygulandırıcı


pastörizesüt
(02.10.19)
ben seviyom. özgür ruhlu ve fevri çünkü.


alicandan
(02.10.19)
kesinlikle nefret ediyorum. korkunç bir kadın. hemcinslerimde sevmediğim tüm özelliklerin birleşimi.


bir garip melek
(02.10.19)
tamamıyla öyle, pirenses modunda.

tedde gerizekalıydı ama şimdi, samimi olmak gerekirse. zırıl zırıl gereksiz romantiklikler filan.


KaraSakall
(02.10.19)
Tedden daha çok nefret ettiğime karar verdim. mıymıntı herif.

Barney..


KaraSakall
(02.10.19)
en çok yakınlık duyduğum karakter robindi. ben çok seviyorum. tam bir bitch. istediği her şeyi elde ediyor. go girl.


seviyorum çünkü yazık kimse öyle bir ölümü haketmiyor, ölünün arkasından kötü duygular besleyemem. sevgilisine de yazık karşısında ölen sevgilisinin kanları suratına fışkırıyor falan. kızcağızdan geriye iki adet kol kalıyor sadece. niye nefret edeyim böyle trajedi yaşamış birinden.


'''
(02.10.19)
Barneyle fingirdeşmesi hem dizi açısından saçma hem de tede haksızlıktı. Hem barney karakterinin özgünlüğünü bozdular hem de ted robin ikilisinin will they wont they ikileminin sağladığı okazyonlardan mahrum kaldık. Diziyi robinle barneyi birbirine aşık ettikleri anda bırakmak gerekli. Gerçek himym 1. Sezondan ibaret gerisi çöp.


glide
(02.10.19)
Himym Robin 1, Friends Rachel 2, Bb Walter 3.

Hepsinden iğreniyorum. -_-


piremses
(03.10.19)
(7)

Arabadan anlayan duyurucular

Sizce 80-90 bin bandında 2017-18 model otomatik corsa mı almak daha mantıklı, manuel Polo mu?Önceki aracım manueldi bir sıkıntım yoktu ama otomatik kullanan herkes otomatik çok iyi dediği için kararsızım.
Sizce 80-90 bin bandında 2017-18 model otomatik corsa mı almak daha mantıklı, manuel Polo mu?
Önceki aracım manueldi bir sıkıntım yoktu ama otomatik kullanan herkes otomatik çok iyi dediği için kararsızım.
pastörizesüt
(21.09.19)
İkisi de bana kalırsa yetersiz 90bin liraya. O paraya seat leon var düşük kmli 2017 style 1,2 tsi manuel.
90bine 1.3 cdti otomatik mi alacaksınız 1,4 benzinli mi? 1,3ü bir nebze anlarim da 90bine 1,4 otomatik alırsanız benzine baya para verirsiniz. Ben olsam polo 1,2 tsi dsg alırdım all-star donanım. Ya da yeni ibiza 1,0 tsi dsg. Yine manuel 1,5 dizel titanium ford fiestalar var yeni kasa. Clio dizel otomatik icon da alınabilir o paraya 2017 2018. Yani 90bin iyi para c segmentine bile çıkılabilir manuel.


@karaciğer ama ben zaten küçük araba istiyorum c segment istemiyorum. Bir de Polo 1.2 tsi dsg en az 100 80-90a bulamadım. İbizayı hiç düşünmemiştim onu bi değerlendireyim.


pastörizesüt
(21.09.19)
O halde illa otomatik alacaksanız polo 90bin liranin aracı değil comfort alsanız baya boş donanım comfort, allstar iyidir 90a kapatirsiniz pazarlıkla misal: www.sahibinden.com
Otomatik için clio 1.5 dci icon edc arardım ben olsam, gayet tutumlu, seri ve dolu araç.
www.sahibinden.com

3 4 bin lira pazarlık yapıp indirin yazdıkları fiyatlara bakmayın. Yeni kasa ibiza'lar da 90a kapatılır.


ben olsam corsa gibi ya da polo gibi ufak araba asla almam o paralara illa alacaksam da opel alırdım. vw zaten alınacak bir marka değil bu insanlardaki vw sevdası nedir bilmiyorum. illa alınacaksa gibip skoda alın o da vw grubundan kalite olarak daha hatta vw'ıni de geçer de bilerek önünü kesiyorlar.
ufak arabaların moose testleri ve güvenlikleri çoğu vakit berbat konforsuz. 80-90'i deli arabalar var. 90.000'tl ye tertemiz d segmenti araçlar var. temiz güzel. memnun kalacağınız az yakan. 90 bin polo falan diyince tansiyonum çıkıyor.
www.sahibinden.com zorlarsan temiz 2014 de bulursun 90.000tl'ye şu araba mükemmel bir arabadır. moturu ise dün de yazdım efsane bir motordur hiç yakmaz. 100 km'de karma değeri 4.2 lt falan. sonra dsg şanzıman değil kolay bozulmaz bozulsa da uçuk kaçık fiyatlara tamir olmaz. bu motor zaten bmw ile ortak kullanılıyor beraber geliştirildi 600.000 km falan rahat gören motor. bizde de 2012 kasası var şu an 400.000 km'de daha motora el değmedi. şu araba mükemmel bi araba.
az yakıyor parçası ucuz. ustası bol. motoru şanzımanı sağlam. konforu var vergisi düşük koltuklar deri ısıtmalı. sunroof olsun kör nokta olsun head up olsun la adamları torpidosu bile soğutmalı. temizini bul al bin. teşekkürlerini de sonra odama yollarsın.


turbo sadık
(21.09.19)
90 bine ikinci el bir sürü araç alınır. ne istediğini bir düşün ondan sonra bir daha sor. ben 90bine otomatik dizel seat leonda alırım full ibizada alırım. model düşürür bmw 320ide alırım kanal geniş.


mikahakkinen
(21.09.19)
1o.ooo daha koyup yepyeni toyota yaris alin.


luluki
(22.09.19)
Evet otomatik buyuk konfor. Corsa-polo ozelinde yorum yapamayacağım ama otomatik alabiliyorsan kesinlikle otomatik al derim. Hele de İstanbul'da yasiyorsan. Yogun trafikte manuel araba cok yoruyor.
Bu arada ibiza tavisye edilmis, o butceye ben de ibiza dusunurdum. Buyuk bir araba da degil.
90 bin poloya verilir mi yav:) nedir bu polo meraki milletteki.


stavro
(22.09.19)
(6)

Yulaf

Elimde yulaf yoğurt şeftali ve süt var yarın kahvaltıda bunu nasıl tüketeyim? Daha önce arkadaşım Mısır gevreği yer gibi üzerine süt döküp muz doğrayıp hazırlamıştı yiyememiştim.
Elimde yulaf yoğurt şeftali ve süt var yarın kahvaltıda bunu nasıl tüketeyim? Daha önce arkadaşım Mısır gevreği yer gibi üzerine süt döküp muz doğrayıp hazırlamıştı yiyememiştim.
pastörizesüt
(16.09.19)
yoğurtla karıştır ben öyle yiyorum. isteğe göre tatlandırmak için reçel eklenebilir.


Goldstein
(16.09.19)
Her gün kahvaltıda yulaf lapası yiyiyorum.en sevdiğim şekli; sütle karıştırıp,mikrodalgada pişiriyorum.sonra üzerinde 1 tatlı kaşığı katkısız fıstık ezmesi, bolca tarçın ve 1 tane muz dilimleyip yemek.sütle pişirip, şeftali,fıstık ezmesi,tarçın ekleyip yiyebilirsin.


astrid
(16.09.19)
Direkt döküp yediğin zaman leş olur. Ben akşamdan dolapta sütün içinde (biraz da chia tohumu atarak) bekletiyorum. Sabah da içine tarçın ve biraz şeker atarak ateşte pişiriyorum. İçine muz doğrayıp soğuduğunda tüketiyorum. Çok güzel oluyor böyle yapınca. Aslında bildiğin porridge işte.


catch the arrow
(16.09.19)
Yulafi sütle pişir. Yoğurdun içine kat. Şeftaliyi ekle. Biraz bal ve tarcın. Nefis.


kafanguzelolmus
(16.09.19)
Yulafi sutle karistirip aksam buzdolabinda tutarsan sabaha bayagi yumuşamış oluyo ustune de meyve varsa findik ceviz tarcin filan ekleyebilirsin. Zamanin varsa da suyla pisirip lapa kivamina getirip sogutup sonra sut ve meyve, tarcin, kuruyemis ekleyebilirsin.


hindistan cevizi
(16.09.19)
Reçel=basit şeker.
Mikrodalga=kanser.
İlk iki öneri yulafın bütün besleyici değerlerini öldürmeye yönelik tavsiyeler olarak görülebilir.
Benim uygulamam ve önerim şudur.
İçine az mısır gevreği, chia tohumu, keten tohumu, zerdeçal, kayısı, üzüm ve incir kurusu ile biraz fındık fıstık koy yoğurt ve bal ilen ye.
Öyle akşamdan ıslatmaya veya pişirmeye gerek yok.
Hem fazlasıyla besleyici hem pratik.


(9)

Kedi alıyorum galiba?

Bir tanıdık 2 yaşında british kedisini sahiplendirmek istiyormuş, ben hep kedi istemiş ama asla cesaret edememiş bir insan olarak yetişkin istenmeyen bir kediyi kurtarma düşüncesiyle acaba ona yuvamı açsam mı diye düşünür oldum ama çok mu zor ya kedi bakmak? Bakabilir miyim çok sorumluluk sahibi bir
Bir tanıdık 2 yaşında british kedisini sahiplendirmek istiyormuş, ben hep kedi istemiş ama asla cesaret edememiş bir insan olarak yetişkin istenmeyen bir kediyi kurtarma düşüncesiyle acaba ona yuvamı açsam mı diye düşünür oldum ama çok mu zor ya kedi bakmak? Bakabilir miyim çok sorumluluk sahibi biri değilim ve evim 1+1. Hayvanlarla iyi anlaşırım beni severler genelde ama sahip olmak çok sorumluluk bilemedim gireyim mi bu işe
pastörizesüt
(04.09.19)
Ben de muhabbet kuşu için aynı şeyleri düşüyordum. Annemi ikna edene kadar kendimi de hazırlamış oldum.(yaklaşık 2 ay :D) Açıkcası ilk başta anneme güvenerek almıştım. Ama şimdi birbirimizin aşığı olduk. Siz ilgilendikçe onun size karşı sevgisi size her şeyi yaptırıyor. Peşine takılıp dışkısını yapar yapmaz alıyorum. Düşünün kuş bu. Her yere yapıyor. Kedi ise nereye yapacağını birazcık eğitimle öğreniyor. Kedi için olabilecek negatif şeyler, belki sizin tek yaşamanız olabilir bir de her yerde tüy. Kaldırabilirseniz alın bence. Hayvan insana iyi gelir her zaman.


numunelik
(04.09.19)
bunu düşünebilmen bile iyi bişey. lütfen çiftleştirip yavrularını "hediye" etme olayına girişme.


not dark yet
(04.09.19)
kedi bakimi zor bir hayvan degil ve hayati kesinlikle guzellestiriyor. mamasi, suyu, kumu gibi ilgilenmesi gereken ekstra bir iki ev isi daha cikiyor elbet ve tatile giderken ilgilenecek birisi olmasi gerekiyor ama eve kattigi neseye kiyasla bana cok yuk gibi gelmiyor bunlar. kedisiz dusunemiyorum evimi.


chavezding
(04.09.19)
Kedi bakımı çok zor bir hayvan değil ama almadan önce iyice ölçüp tartin. Sonuçta bir canlının sorumluluğunu alacaksanız; en az 10 15 yıl yaşayacak. Sıkılıp bir hafta sonra başkasına vermek isteyeceksiniz bu işe girismeyin.

Her kedinin karakteri farklı; yetişkin kedi bakim açısından kolay olsa da yeni bir şey öğretmek açısından zorlanabilirsiniz. Benim kedim 40 günlükken evimize gelmişti; herkes 'kedi mobilya tırmalar, engel olamazsin, kabloları kemirir' der mesela. Bizimki bebekliginden itibaren alıştığı için asla böyle huyları yok, hatta daha bir biblonun yerinden oynadigini bilmem. Yetişkin bir kedide boyle bir şey varsa alıştırmakta güçlük cekebilirsiniz. Onun dışında dönem dönem çok tüy döküyor; buna hazırlıklı olmakta yarar var. Ben genel olarak temizlik takıntılı denilebilecek bir insan olduğum için en çok bunda zorlanıyorum. Senenin iki ayı her gün iki kere ev süpürmek, haftada bir temizlikçi gelse de sürekli tekrar tekrar temizlik yapmak birazcık yorabiliyor. Geri kalan zaman dilimlerinde o kadar tüy olmuyor. Bunun için düzenli tarama, kaliteli bir mama ve kurutma makinesi şart ama. Tuvaletini günlük temizler, mama/ su kaplarıni günlük yikar, kaliteli mamalar yedirirseniz her yerde dolanan şehir efsanesi 'kedili ev kokar'in da önüne geçmiş olursunuz. Kokanlar kediler değil, hijyen yoksunu sahipleridir zira. Kısacası günlük temizlik rutininize ve onun sağlığı için gerekli olan şeylere özen göstermeniz gerekecek.

Bunlar dışında sevgisi, gözünü size dikip oyun oynamak istemesi, sıcaklığı, moraliniz bozukken hir hır yanınıza gelip yatması, kışın battaneye altında dibinizden ayrılmamasi gibi hiçbir şeye değişmeyeceğiniz şeyler de bonus olarak hayatınıza geliyor. Karar sizin o yüzden. Ben bugün olsa bugün yine hiç düşünmeden alırdım kendi kedimi.


fraise
(04.09.19)
Fraise+1 yetiskin kediye yeni bir seyler ogretmek rahatsiz edici davranisi degistirmek zor olabilir. 1 gece bile gelmezsen eve sabahinda kusmus bi kedi bulabilirsin. Bazilari cok oyuncu cok hareketli olur. Seninle oyun oynamak ister onunla ilgilenebilicek misin? Aksam yorgun geldin diyelim eve bi yarim saatini onla oynamaya ayirir misin? Temizlik konusunda ozenli olman lazim. Tuvaletinin kaplarının duzenli temizlenmesi lazim. Asisi var, hastalığı var. Iyi bir veteriner bulmak lazim. Hayatindaki sorumluluklar articak yani.
En onemlisi de gerçekten sıkılırsam baskasina veririm nolucak filan gibi bi dusunce varsa kafanda ki nolur olmasin hic o cana eziyet etme.


hindistan cevizi
(04.09.19)
@hindistan anlatamadım galiba alayım da sıkılırsam veririm kafasında olsam düşünmeden alır geçerim çünkü evde bir kedi olacak olma düşüncesi zaten çok güzel. Beni düşündüren o hayvana iyi bi sahip olabilecek miyim evim küçük ayda 6 gün eve gelemiyorum çocuk sık sık 36 saat yalnız kalacak mesela. Bunlar olunca verdiğim sevgi ilgi yeter mi bilmiyorum


pastörizesüt
(04.09.19)
Bu da yine kedi karakteri ile ilgili bir şey. Bizim kedi gündüzleri evde hep yalnız, akşamları gelip 20 dakika oynasak ona yetiyor. Kalan zamanda hep bizimle aynı ortamda kalmak istiyor ama. Bunun dışında 2-3 gün evde tek kalması da sorun olmuyor. Fakat dediğim gibi küçüklüğünden beri bu düzende olduğu için alışkın. Genelde çoğu kedi de yalnızlık ile ilgili sorun çıkarmaz, köpekler gibi değillerdir. Tabii yine de sürekli sürekli çok uzun süre yalnız bırakmamak gerekiyor.

Arkadaşımın kedisi 2 gün yalnız kalsa tepki için evin altını üstüne getiriyor. Bunlari en iyisi arkadaşınız bilir, sonuçta iki yıldır onun evindeymiş. Kendisine sorun, ona göre ölçüp tartın.


fraise
(04.09.19)
Kedinin karakterine gore degisen bir sey o. Tek gece kalamayan da var 2 3 gun gelmesen umursamayan var. Ama mesela arkadasim 2 gun yalniz bıraktığı kedisini eve donunce mama kabini devrilmis buldu. Oynarken devirmis gittiginde eve ac bulmus minigi. Hem duygusal olarak yalniz kalinca mutsuz olabilir bazilari da dedigim gibi hic umursamaz. Hem de yalniz kalinca minik ev kazalari gecirebiliyolar. Bi de kediler ev degistirdiginde farkli davranislar sergileyebiliyor onceki evlerine gore. Yine de tabii ki arkadasinizla konusup bilgi alin.


hindistan cevizi
(04.09.19)
Bu kedi meselesi düşündürücü. Ben de istiyorum fakat, arkadaşım geçenlerde bir yavru kedi sahiplendi. Evet son derece sevimli falan ama, başta arkadaşımın kıyafetleri olmak üzere, perdeler, koltuklar, yastıklar, aklına ne geliyorsa delik deşik etti. Ortada bir şey bırakmıyor, ona rağmen hayvan dağıtacak bir şey buluyor. Geçen evin fotoğrafını yolladı, savaş alanı gibi. Velhasıl yavru kedi sevimli ama fazla yaramaz. Sizin sahipleneceginiz kedinin 2 yaşında olması bu açıdan bir avantaj aslında. Ayrıca kedi bir nevi terapi gibi bir şey oluyor. Kucağına oturduğu zaman bütün stresini alıp götürüyor. Yavru kedi sevimliliğini tadamayacaksınız o ayrı, ama dediğim gibi sevimli oldukları kadar yaramaz oluyorlar yavrular.


johny guitar
(04.09.19)
(14)

Kullandığınız en temiz içerikli şampuan

Sb
Sb
pastörizesüt
(01.09.19)
Otaci meyveli serisiydi. Genel olarak otaci markasi degil meyveli serisi ozellikle. Kisisel bakim marketlerinden alinabilecek en temiz iceriklilerden biriydi. Dalan da temiz icerikli urunler üretiyor sac kremini kullandim ve hosuma gitmisti. Dermokozmetik olarak aklimda bir marka yok. Bu aralar ogx kullaniyorum. Cok populer oldugu icin aldim övuldugu kadar iyi bir icerigi yok.


hindistan cevizi
(01.09.19)
inecto


bir garip melek
(01.09.19)
Ek olarak live clean de cok tercih ediliyor ama o da ovuldugu kadar iyi icerikli degil.


hindistan cevizi
(01.09.19)
Şampuanların hiçbirine güvenmiyorum. Saç için en iyisi, en sağlıklısı ve saçın en iyi dostu has, halis Bıttım sabunudur. Zeytinyağı ya da defne sabunları da iyidir ama hiçbiri Bıttım gibi olamaz.


levent bilgen
(01.09.19)
Mayi sabunu (Arap sabunu)


trgydl
(01.09.19)
doğal sabunlarda kostik kullanabiliyorlar bu da uzun vadede saçı döküyor bilginiz olsun.


mekaniker
(01.09.19)
yves rocher


karbonatlı su

sonra sirkeli su ile durulayıp çıkıyorsunuz.

internette araştırabilirsiniz.


Kazmapolitan
(01.09.19)
Şampuanlarda da SLS, paraben, gliserin, alkol ve petrokimyevî türevleri “kısa vadede” döküyor.


levent bilgen
(01.09.19)
Bıttım sabunu kullanıyorum şampuan yerine


kaset
(01.09.19)
Kaset +1


fezagezgini
(01.09.19)
defne sabunu candır hemde yumuşacık yapar,

yasal zorunlu not: şampuanlar kısa, orta, uzun ve upuzun vade de saçı döküyor bilginiz olsun.


Big bada bum bum
(02.09.19)
(bkz: hccare)
tamamen bitkisel zararlı içerik sls paraben yok, 1 senedir kullanıyorum sertleştirmesi haricinde çok memnunum


eja
(02.09.19)
Eyüp Sabri Tuncer bebek şampuanı. Ama köpürmüyordu ve saçımı temizlemiyordu. Bıraktım. Malesef içinde sülfat olmayan şampuanların böyle bir dezavantajı var.


(11)

İnsanlardan beklentiyi sıfırlamak

Mümkün mü? Başarabileniniz var mı? Gönül işlerinden bahsetmiyorum bu arada arkadaşlıktan bahsediyorum. İnsanlardan bi şey bekleyip hayal kırıklığına uğramaktan bıktım sıfır beklentiyle kendi halimde yaşabilsem mutlak mutluluğu yakalayacak gibi hissediyorum. Yeni bir şehire adapte olmaya çalıştığım ş
Mümkün mü? Başarabileniniz var mı? Gönül işlerinden bahsetmiyorum bu arada arkadaşlıktan bahsediyorum. İnsanlardan bi şey bekleyip hayal kırıklığına uğramaktan bıktım sıfır beklentiyle kendi halimde yaşabilsem mutlak mutluluğu yakalayacak gibi hissediyorum. Yeni bir şehire adapte olmaya çalıştığım şu günlerde asosyallikten bunalmamak için ne yapabilirim?
pastörizesüt
(30.08.19)
Oluyor. Gercekci olmaya başlayınca beklentiler de yok oluyor.


stavro
(30.08.19)
Ben baya bir süredir böyleyim.


OrangeYellow
(30.08.19)
@stavro son derece gerçekçi bir insanım, ama olmadı
Başaranlar nasıl başardıklarını da açıklayabilir mi


pastörizesüt
(30.08.19)
ben sıfırladığımı düşünüyorum. nasılını bilmiyorum, yaşın ilerledikçe deneyimlerle kendin buna karar veriyosun zaten. ama mutlak mutluluğu falan yakalamadım. bence mutlak mutluluk insanın içinde olan bir şey. insanlardan bir şey beklemeyerek de insanlarla iletişimde kalabilirsin ki. insanlardan ne bekliyosun o önemli.


noisette
(30.08.19)
Yok yapamıyorum ben. Sevdiğim insanları çok sevip fazla fazla ince düşünüyorum. Hatta bu sevdiklerim de nasıl bu kadar incesin diye şaşırıyor genelde. Sonra neden onlar da beni düşünmedi diye üzülüyorum. Asla beklentilerden kurtulamıyorum. Minimum da olsa varlar.


Mossy
(30.08.19)
beklentileri sıfırlıyosun da bazen bir kırıntı kalıyor yine de ama mutluluğu getirmediğine emin olabilirsin. sadece mutluluk veya mutsuzluk nedenlerin değişiyor. asosyallikten kurtulmak meselesine gelirsek eğer çevrende insanlar varken mutlu oluyorsan dans vb insanlarla iletişim kurup sonrasında sosyalleşebileceğin kurslara gidebilirsin.


İnsanlardan bir şey beklememek mesela arkadaşın olan ama senin tüm enerjini emen, seni düşüncelerine saygısı olmayan empati yeteneği olmayan kişiyi yavaş yavaş hayatından çıkarmak ve bundan pişman olmamak. Ama tabi yeni insanlarla tanışmaya devam etmek ve bu insanları süzmek gerek eğer kafa hakikaten kaliteli anlayışlı bir arkadaş olduğuna eminsen o arkadaşlığa yatırım yapmak


bonaparte
(30.08.19)
neden bekleyeyim diye düşündüm ben hep o zaman daha kolay. hiçbir neden yok.


inekadam
(31.08.19)
Flanör olmak ya da olmamak, bütün mesele bu sevgili Azra Akın.


Bu vaka baya şi
(31.08.19)
bunu yapabilmek icin kafadaki dusunce akisinin farkinda olabilmek gerekiyor. dusunceler kafada belirir ve eger o dusuncelerle kendi icinde munakasaya girmezsen kaybolur. bir yerden sonra artik o dusunce belirmez.

beklenti de bir dusunce seklidir. ben bir daha insanlar akarsi beklenti icinde olmayacagim dersen, beklenti dusuncesiyle munakasaya grmis olursun ve bu da bu dusuncenin sende kok salmasina sebep olur. bunun yerine, beklenti dusuncesi belirdiginde, o dusunceyi izlemek. hicbir sey yapmamak. boyle boyle ustesinden gelinebilir.

mesela su an kafamda acaba senin benim bu cevabima tik atip atmama durumunu ele alan bir beklenti belirdi. onu izliyorum. bosver, onemli degil de demiyorum. hicbir sey yapmiyorum.


@Leonardo bahsettiğin konuyla alakalı önerebileceğin kitaplar var mı?


marlonbranda
(31.08.19)
(4)

Çok yakın olmayan arkadaş düğününe kıyafet önerisi

Hadi bana elbise bulalım, boy 1.64 kilo 55. Uzun kızlara yakışacağını öngördüğünüz elbiseler olmasın akdja
Hadi bana elbise bulalım, boy 1.64 kilo 55. Uzun kızlara yakışacağını öngördüğünüz elbiseler olmasın akdja
pastörizesüt
(30.08.19)
dizlerde bi elbise al.
forever new, mango vs stili. kıstasın; şık bir yemekte giyilebilecek ama gündüz sokakta giyemeyeceğin şıklıkta olsun.
asla "abiye" satan yerlerden alma.
saten tercih etme(buruşacak) .
abartısız düz bişey tercih et.


jimjim
(30.08.19)
Güzel kızsın hafız. Çok kasma. Dolabındakilerden giy geç işte yakın değilmiş nasıl olsa


glamdr1ng
(30.08.19)
shop.mango.com

fiyat araligini bilmedigim icin direkt boyle bir link verdim.

onerilerim:

shop.mango.com

ben olsam yakin arkadasim olmasa bile sunu giyerdim:

shop.mango.com


batlegolas
(30.08.19)
bi de bu

shop.mango.com


batlegolas
(30.08.19)
(4)

1 ay araç kiralama maliyeti

Ne kadar olur
Ne kadar olur
pastörizesüt
(22.08.19)
araç ne, özellikleri nasıl, hangi firma vsvs bir sürü değişkeni var.


nrmnm
(22.08.19)
Nrmm manuel küçük bir araba olarak düşünürsek ortalama bir fiyattan bahsedebilir miyiz


pastörizesüt
(22.08.19)
3000 den basla cik cikabildigin kadar aracin ozelliklerine gore.


turbo sadık
(22.08.19)
Her arac kiralama sirketinin sitesine tarih araliginizi girip ortlama fiyat ogrenebilirsiniz.
Uzun sureli olacagi icin daha sonra ofislere giidp pazarlik da yapabilirsiniz.


kuehles blondes
(22.08.19)
(3)

Kaza sonrası ikame araç

Sigortadan aradılar rent a car cıyı yönlendiriceklermiş kredi kartımı verecekmişim 750 lira bloke ediceklermiş bir sorun yaşamazsam 30 gün içinde iade edilecekmiş. Böyle bir şey yaşadınız mı neden rent a carcıya güveneyim ki kredi kartımı vereyim çok saçma geldi. Bir de süresi 7 gün diyor ama bir ar
Sigortadan aradılar rent a car cıyı yönlendiriceklermiş kredi kartımı verecekmişim 750 lira bloke ediceklermiş bir sorun yaşamazsam 30 gün içinde iade edilecekmiş. Böyle bir şey yaşadınız mı neden rent a carcıya güveneyim ki kredi kartımı vereyim çok saçma geldi. Bir de süresi 7 gün diyor ama bir arkadaşım 28 gün kullanmıştı nasıl yaptın deyince çirkeflik yaptım demişti illa böyle mi yapmak gerekiyor daha aracın yapılmasına en az 3 hafta var 7 gün benim işimi görmeyecek ne yapmalıyım?
pastörizesüt
(17.08.19)
Benim de aynı durum başıma geldi.Anadolu sigorta beni merdivenaltı bir rent a car cıya yönlendirdi.Aynı sizin gibi rent a car cıya güvenip kk mı vermedim.Bana vereceği aracı da beğenmedim.Vazgeçtim ikame araçtan.Ancak benim onarımım 7-8 günlük bişeydi.İdare ettim bi şekilde.


arenas
(17.08.19)
Her rent a carcı kredi kartını alır. Kaskoda yazan neyse ikame süresi o kadardır.


garavel
(17.08.19)
ben kaskodan 3 kere ikame araç aldım, hiç birinde kredi kartı vermedim,
ilk kasko şirketim 25 gün verdi ikame aracı , sonrakiler 7 günlük açıp tamirat uzadığı için 7 gün daha ekledi, en fazla 15 gün deyip aracı geri almıştı.


(8)

Banyo suyunu ayarlayamamak

Normalde de can sıkıcı bir mevzu olan bu konu bugün benim mini bi sinir krizi geçirmeme sebep oldu. Yeni taşındım geçen defalarda bu kadar sıkıntı yaşamamıştım ama bugün suyun sıcaklık seviyesini değiştirmememe rağmen su musluk suyu soğukluğu ile kaynar su sıcaklığı aralığında gidip geldi. Hiç bir ş
Normalde de can sıkıcı bir mevzu olan bu konu bugün benim mini bi sinir krizi geçirmeme sebep oldu. Yeni taşındım geçen defalarda bu kadar sıkıntı yaşamamıştım ama bugün suyun sıcaklık seviyesini değiştirmememe rağmen su musluk suyu soğukluğu ile kaynar su sıcaklığı aralığında gidip geldi. Hiç bir şekilde ellemememe rağmen. Var mı bunun bi çözümü
pastörizesüt
(17.07.19)
Kombi herhalde? Servis çağırın.


malheiros
(17.07.19)
kombinin basıncını kontrol et, 1-2 arasında olmalı bildiğim kadarıyla eğer değilse ayarla


olaylar olaylar
(17.07.19)
@olaylar basınç tam 1.5ta
Servis tamam başka geçici bi çözüm var mı pek evde olmuyorum hemen servis çağıramıcam


pastörizesüt
(17.07.19)
sanırım kombinin ısı sensörü ya da ona yakın bir parçası bozulmuş.Tek çare servisi çağırıp,o parçanın değişmesi gerek


somon sosu
(17.07.19)
Sadece sıcak su açık olduğunda böyle bir durum yaşanıyorsa bir problem var demektir. Ama muhtemelen siz su ılık olsun diye hem sıcak hem de musluklarını açıyorsunuz, eğer böyle ise su sıcaklığının değişmesi normal, kombi ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum.


austra
(17.07.19)
kombinin hemen altındaki ince borulu vanayı biraz kızın sorun çözülecektir. su basıncından kaynaklanan bir durum.


respect
(17.07.19)
Sadece banyo mu yoksa diğer musluklar da aynı mi bu soru onemli


yeliz adeley
(17.07.19)
Sıcak suda dalgalanma diye servis çağır. Garanti süresi bitmiş ise iyi bir para ödemeye hazır ol. Ev sahibi sorumluluk alanında bir ödeme olacağı için öncelikle ev sahibinin onayını al.


Mirket
(18.07.19)
(10)

Göz kremi olarak ne kullanıyorsunuz?

Sb
Sb
pastörizesüt
(03.07.19)
simyaevi, ancak biter bitmez estee lauder serisine baslayacagim. kullanip memnun olmayan duymadim.


kassiopeia
(03.07.19)
Kiehl's kullanıyordum gerçekten çok güzel ama biraz tuzlu gelmeye başladığı için (malum kur farki) son seferde l'oreal mucizevi yag serisinin kremini aldım, bu da başarılı. Bittikten sonra hangisi ile devam ederim, bilemiyorum.


fraise
(03.07.19)
Estee kullanıcısı geldi :) Bariz bi etkisini görmedim, daha etkilisi yok mu bunun??


dreamnesiac
(03.07.19)
Kaynak yapayim :) Kizlar, 34 yasindayim goz kremi hic kullanmadim. Kirisikliklarim az da olsa var. siz kirisiklik icin mi yoksa torba, mor halka vs icin mi kullaniyorsunuz bunlari? Bende bunlar yok. Sirf kirisiklik icin bir sey surecegim surersem.
Bana ne onerirsiniz baslayayim bari :)))


@somethinginthewayshemoves
hocam benim anladigim bu kirisikligin iki uc sebebi var, gunes, nemsizlik, kolojen eksikligi. surekli gunes koruma kremi surmek, bol bol cildi nemli tutmak (hem su icerek hem de bol bol krem surerek) hem de kolojen destegi almak onemli. baska fantastik seyler yapanlar da vardir ama bunlar basic sanirim.

eger cildiniz kuruysa kiehls'in avokadolu bir kremini cok tavsiye ediyorlar, benim goz altlarim o kadar kuru olmadigi icin bana agir gelir diye hic kullanmadim. ama daha once krem kullanmamissiniz madem bence onunla baslamak mantikli olabilir, gozunuz bir nem gorsun :)


kassiopeia
(03.07.19)
@kassiopeia teşekkür ederim. Cildim kuru değil, 4-5 lt su içerim ezelden beri, güneş kremi de kullanırım bir de yüz için yves roche dan aldığım bir krem vad, onu sürüyorum düzenli ama işte öyle özellikle göz kremi hiç kullanmamıştım. Kiehls e bakayım hemen.
@kayıtsız şu sıkılamayan minik yağ bezeleri gibi mi?


nivea man


same idiot
(03.07.19)
estee kullandım, bu sefer bir değişiklik olsun dedim, lancome'a geçtim.
şaşırtıcı şekilde memnunum.

hem normal göz serumu, hem de arada bir serinletici ve şişlik/morluk giderici acil durum kremini kullanıyorum.
tavsiye edebilirim.


blatta hiberna
(03.07.19)
Loccitane'ın immortale serisini deneyin derim.


ninotevtidze
(04.07.19)
ben de estee kullanıcısıyım yıllardır, memnunum.


(1)

Loreal casting creme gloss kullanan biri var mı?

16 yıkamada aktığı söyleniyor doğru mu birinci elden duysam çok iyi olurdu
16 yıkamada aktığı söyleniyor doğru mu birinci elden duysam çok iyi olurdu
pastörizesüt
(05.06.19)
tam olarak 16 yikamada akiyor demek epey iddiali olmus, 5-6 haftada akar, ancak elbette esit olarak akmiyor. bir de bu akis suresi ve orani ne kullandiginiza gore degisir, mesela gercek hindistan cevizi yagi maskesi sac boyasini net daha kisa surede cikariyor, haftada bir bundan yapiyorsaniz daha kisa surede gidecektir.


kassiopeia
(05.06.19)
(22)

Dışarıda emzirme

https://images.app.goo.gl/LY47MaYcf19jJvGr6 Bu şekilde emziren bir kadın görseniz rahatsız olur musunuz insanlar bundan neden rahatsız oluyor anlamadım. Çocuğum yok uzun süre sahip olmayı da düşünmüyorum hani çıkış noktam o kadının yaşadığı zorluğu biliyorum şeklinde değil. Sadece bana hiç bir şey i
images.app.goo.gl Bu şekilde emziren bir kadın görseniz rahatsız olur musunuz insanlar bundan neden rahatsız oluyor anlamadım. Çocuğum yok uzun süre sahip olmayı da düşünmüyorum hani çıkış noktam o kadının yaşadığı zorluğu biliyorum şeklinde değil. Sadece bana hiç bir şey ifade etmiyo ama bu konu baya hassas anladığım kadarıyla bir sürü insan tepki gösteriyor. Burda da rahatsız olanlarınız varsa açıklayabilir misiniz? Bir de cinsiyet belirtirseniz sevinirim
pastörizesüt
(16.05.19)
olmam.


datnet
(16.05.19)
Bayanım, Emziriyorum. Üstüme örtü alıp emzirirken bile bakışlardan rahatsız oluyorum. Türkiye buna hazır değil. Keşke olsa. Çünkü gerçekten çok zor.


kafanguzelolmus
(16.05.19)
hamile kadın görünce aklına sex gelen, nereden çıktığını bilmeyen, nasıl yapım aşaması olduğunu bilmeyen insanlar var bu ülkede böyle tabuları aşmak zor.

etrafınızdaki insanlardan rahatsız olmayacak kadar kendinizi buna hazır hissediyorsanız yapabilirsiniz ama abd’de de bile insanlar bakabiliyor, sonuçta merak etmiş olabilir veya bakmak istiyor olabilir bilmiyorum nedenlerini ama mutlaka bakılır.


dismainpula
(16.05.19)
Kizkardesim boyle emziriyor. Bi insanin yemek yemesi kadar normal geliyor, ya da yürümesi gibi. Baska bir sey düşünmüyorum. Cok cinsiyetsiz bir durum aslinda fotograftaki, seksüel bir sey yok, bir canlı yavrusunu besliyor ama iste meme olunca...


veritaslibertas
(16.05.19)
Ben oluyorum kadınım ( sanırım çocuk doğurma emzirme gibi kavramlara karşı korkum var sebep bu )


photo85
(16.05.19)
olurum. memesini açmak zorunda değil ortada. kadınım, aklıma seks geldiği de yok.


xvyz
(16.05.19)
@xvyz nasıl bir rahatsızlık hissi oluşuyor merak ettiğim için soruyorum. Mesela bir kadın bir cafede üstsüz otursa tam olarak tanımlayamadığım bir şekilde rahatsız olurum bunun gibi bir şey mi?


pastörizesüt
(16.05.19)
turkiey hazir degil herhalde, insan vucudundan utaniyor muyuz yoksa aliskin mi degiliz nedir? tuhaf bir sey amerikanlarda da var bu puritanlik. baksana kadinlar bile rahatsiz oluyor.
erkegim, rahatsiz olmam, cinsel bir cagrisimi da yok, cocugunu emzirebilen bir anne ortamin huzurlu olabilmesinin sinyalidir bence guzel bir sey yani. kendi nasil rahat ediyorsa oyle yapsin.


robokot
(16.05.19)
Ben rahatsız olmam; sorun etmem, ayıp olarak görmem ama Türkiye'de kadın için endiselenirim biri laf edecek de üzülecek diye. Daha bugün bostanci'da uc arkadaşım ile gayet günlük giysilerle karşıdan karşıya geçerken adamın biri yüzümüze bakarak 'burası da iyice tozuttu, bir genelev eksik. Şunlara baksana' dedi. Çocuğunu emziren kadına neler derdi kim bilir.


fraise
(16.05.19)
kadınım, fazla rahatsız etmez ama tamamen atıyorum yemek yiyen bi insana baktığım nötrlükte bakamam, biraz gerilirim. cinsel çağrışım yaptığından değil, kendimi o şekilde asla düşünemediğim için biraz garip gelir.


aseton
(16.05.19)
kısaca açıklayayım. bi kadını kafede üstsüz otururken görsem yanına gidip napıyosun böyle oturamazsın burada falan demem, beni ilgilendirmez. ama rahatsız olur muyum evet olurum. kişisel alanlara verilen anlamlarla ilgili. biri rahatsız olur diğeri olmaz. hayır rahatsız olamazsın, olmayacaksın yaklaşımı da aynı şekilde saçma.


xvyz
(16.05.19)
Kadinim. Rahatsiz olmuyorum ama midemi bulandiriyor bu goruntu. Neden bilmiyorum, halbuki cok dogal bisi. Sanirim doguganlik zart zurt hamurumda yok.


superfluid
(16.05.19)
sizin gibi postmodernler rahatsız olmayabilir ama ben şahsen rahatsız oluyorum. Bir insan çıkarıp ulu orta işese ondan da rahatsız olurum. Şimdi siz "ikisi aynı şey mi?" diyecekseniz, şimdiden söyleyeyim evet aynı şey.


giovanne
(16.05.19)
90'larda Kastamonu'nun bir kasabasında bile kalabalık yolda kaldırıma oturmuş emziren, minibüste emziren kadınlar hatırlıyorum. Yörenin eşarplı genç kadınlarıydı. Hiç öyle emzirme örtüleri yoktu. Bakın Kastamonu diyorum. Hayatın akışından sıradan bir kesitti. Bazı şeylerden rahatsız olmak zorunda bırakılıyoruz gibi şimdilerde..


heidi'nin dedesi
(16.05.19)
Benim yazacağımı @heidi yazmış. ben de çok denk geldim böyle köylü/anadolulu diye tabir ettiğimiz kadınlarda. hatta daha 1 ay olmuyor en son gördüğüm. Bir toros aracın içindeydi kadın, çkarmıştı memesini emziriyordu. Dilenciler de çok yapar bunu, umursamazlar pek. Birkaç yıl yurtdışında yaşadım orada da kafelerde parklarda emziriyordu kadınlar çoçuklarını. zaten emzirirken femen aktivistleri gibi görüntü verilmiyor ki, çocuğun kafası kadının eli kapatıyor memenin çoğunu. hiçbiri de beni rahatsız etmedi. Benim felseme ters, ben bir yakınımın yapmasına karşı çıkarım ama başkaları yaparsa da umrumda olmaz, bir tiksinti uyandırmaz bende.


@giovanne nasil ayni sey ya? memelinin memesi cinsel organ degildir - fetisize edilebilir ama ayak fetisisti de var sonucta. ona gore davranacaksa kadinlar ful kara carsaf giymeleri lazim. meme insanin ozel tuhaf bir yeri degil erkekte de degil kadinda da degil bir insan bunun nesinden rahatsiz olur aklim almiyor.


robokot
(16.05.19)
Rahatsiz olan yazmissin demissiniz ama yazmak istedim :) kadinim, bu analarin 'anayim ben ana, bana her sey hak' tavrina acayip kilim ammmaaa o goruntuye laf edecek insana karsi ciddi ariza cikaririm. Diskilamakla bebek doyurmanin ayni sey oldugunu dusunen insanlarin yemeklerini omur boyu tuvalette yemeleri gerektigini dusunuyorum, ayni sey sonucta.

Disarda emzirmek dunyanin en dogal ve ilk insandan beri var olan aktivitesinin gerceklesitirimesi oldugu gibi hamile ya da annelerin evlere kapatilmasina ugrasan ataerkil duzene baskaldiri anlaminda da cok degerlidir, desteklenmelidir.


songforsomeone
(16.05.19)
burada herkes çok genç sanırım, 70-80 kuşağı komple bununla büyüdü türkiyenin hemen her yerinde normal bir şeydi ve çıkarıp emziriyorlardı, üstelik öyle gizleme saklama yoktu ve doğrusu memenin bu kadar cinsel göndermesi de yoktu sanırım 90 lardan sonra filmlerin etkisiyle iyice arttı.

rahatsız olmam, bebek nası emiyo diye bakarım çünkü çok tatlı görünürler o sırada ama kadın rahatsız olur diye bakmayabilirim, algılar değişti iyice.


Big bada bum bum
(17.05.19)
Kadınım. Sanki anne-bebek arasındaki bu ilişki daha özel kalmalıymış gibi? Çok saçma ama evet rahatsız olurum.


jacque
(17.05.19)
Ben rahatsiz olmam.

Hatta bu konuyu ailemde de konusmustum. Berlin'de yasiyorum, burada toplu tasimada bebegini böyle emziren bir kadin caprazimda oturdugunda kafami cevirdim ama sasirarak etrafimdaki insanlara baktim, acaba onlar bunu nasil karsiliyor diye. Kadinin karsisindaki, yanindaki adam ve ayakta duranlarin hepsi ya kafasini cevirdi ya da pozisyonunu degistirerek kadini görüs alanindan cikardi. Cok net hatirliyorum, cünkü insanlari baya baya gözlemledim nereye bakiyorlar diye. Kimse de agzini acip birsey demedi.

Ben bunu aileme anlattim, medeniyet negzel sey diye ve yengem (3 cocuk annesidir) üzülerek bana okulda velilerle yasadigi bir olayi anlatti. Veli toplantisi gibi bir ortam (sadece kadinlar var) ve kadinlardan biri arka siraya oturup üstünü de kapatarak bebegini emzirmeye calisirken diger kadinlarin hismina ugramis. Vay efendim bebek emzirince "cork, cork" sesler cikiyormus da bu kadin ne yaptigini zannediyormus elalemin yaninda. Bunu diyenlerin hepsi anne, hepsi bir dönem cocuk emzirdi. Yani cocuk emzirmek icin tuvalete falan gidip hijyenik olmayan ortamlarda iki büklüm zorluklarla cocuk emzirmenin hos olmadiginin bilincindeler. Cocugun ac oldugu zaman hemen emzirilmesi gerektigini yoksa sekerinin düsebilecegini de biliyorlar. Ama ona ragmen kadini resmen sözleriyle taciz etmisler.


chitosan
(17.05.19)
kendi rahatsız olmuyorsa ben rahatsız olmam. kendisi de türkiye şartlarından dolayı rahatsız olmalı bence. ama insanların tepkisi umrumda değil diyorsa problem yok.


Neill
(17.05.19)
ramazan ayında oruç vakti bebek oruç tutmuyor , yemek yiyor diye anneyi ve çocuğu taşlayarak öldürecek insanlar var.


Fodera
(17.05.19)
(2)

Saç önerisi sorusu

https://instagram.com/daiannepossoly?igshid=11nbfitlig0eu Bu kızın saçı sizce nasıl? Kıvırcık omzumun bir karış altında saçlarım var düz kesim. Bu kadar kısa olmamak kaydıyla saçlarımı katlı kestirsem mi?
instagram.com Bu kızın saçı sizce nasıl? Kıvırcık omzumun bir karış altında saçlarım var düz kesim. Bu kadar kısa olmamak kaydıyla saçlarımı katlı kestirsem mi?
pastörizesüt
(16.05.19)
saçlarının ince mi kalın telli mi olduğuna göre de değişir. bu kızdaki gibi fazlaca saçın varsa bence kesitirmelisin


Ayyy en bayıldığım saç. eğer olabilecek gibiyse hiç durmayın


(17)

Kadında dar omuz kötü mü?

Sb
Sb
pastörizesüt
(07.05.19)
geniş omuz kötü duruyor.


bonanza
(07.05.19)
kalçasından daha darsa bi garip duruyor bence. ama kaçasından daha geniş olması da bi garip. bilemedim.


theseachange
(07.05.19)
Ne kadar 'Dar'?
Abartı yoksa sorun da yok.
Ama geniş omuz konusunda @bonanza haklı.


Mirket
(07.05.19)
aksine kadında geniş omuz estetiği bozuyor. mesela sıla, sıfır kadınsı geliyor bana.


heidi'nin dedesi
(07.05.19)
armut vücut tipi aşağı doğru kalçalarda genişliyorsa kötü. dengeliyse neden kötü olsun.


lilyb
(07.05.19)
Cocuk kaşlı olmaktan iyidir


veritaslibertas
(07.05.19)
minyon olsa amenna ama atletik duruşun zarafeti,dolgun hatların çekiciliği her zaman yeğdir.


natallica
(07.05.19)
dar omuz göze güzel görünen bir şey değil bence.


Kötü bence.


chitosan
(07.05.19)
Hayir. Fazla genis omuz erkeksi duruyor zaten.
Sila omzu kotu mesela.


stavro
(07.05.19)
herkesin ayni tip insan seklini begenmemesi olayin dengesini sagliyor, guzel.

cevaba gelirsek; genis omuzlu bir kadin olarak duruma gore degisir diyorum. @2'nin dedigi gibi kalcadan genisse kotu duruyor. terside sorun yok bence.


supergirl
(07.05.19)
kafanın büyüklüğü de önemli. bir kız arkadaşım vardı, dar omuzlu koca kafalıydı. arada gülüyodum ben buna :)


bel kalça oranı önemli.. o iyiyse dar omuz dikkat çekmez..


twelfth
(08.05.19)
sıla'nın itici olan tavırları,omuzları değil.jess molho'nun bir sunucu arkadaşı vardı (adını hatırlayamadım) cine 5 5 te 5 zamanları o da geniş omuzlu ve sevecen ve çekici biriydi.


natallica
(08.05.19)
natallica, bu konuyu gorunce ayni kisi aklimiza gelmis.Gordugum en iyi bayan vucutlarindan biriydi o.Gecmiste yuzuculuk yapmis.Aysin Zeren


turkuaz
(08.05.19)
kafası büyükse evet.


zgrydn
(08.05.19)
kötü


Jesus Christ
(09.05.19)
(3)

Birkaç basit game of thrones sorusu(spoiler içerir)

Spoiler SpoilerSpoilerSpoilerValla aşırı dikkatli bir izleyici değilim ondan öf bunu mu soruyosun diyebilirsiniz ama soruyorum.1. Savaşın ilk sahnelerinde ejderhalar ateş püskürtürken bizim ordunun elemanları da yanmadı mı daha yüzyüze gelmeden direkt ölülerin üstüne püskürtseler daha iyi değil miyd
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Valla aşırı dikkatli bir izleyici değilim ondan öf bunu mu soruyosun diyebilirsiniz ama soruyorum.
1. Savaşın ilk sahnelerinde ejderhalar ateş püskürtürken bizim ordunun elemanları da yanmadı mı daha yüzyüze gelmeden direkt ölülerin üstüne püskürtseler daha iyi değil miydi?
2. Cadı kadınla arya daha önce nerde karşılaşmışlardı?
3. Ölüm tanrısı neden ateşten etkilenmiyor elinde ejderha camı mı vardı?
4. Jon’un o kadar ölü arasından sağ çıkması çok saçma değil mi normalde 4 snde falan ölmesi gerekmez miyd?
5. Arya o kadar ölünün arasından nasıl ölüm tanrısına ulaştı
pastörizesüt
(06.05.19)
cevap: kötü yazılmış senaryo.
2: www.youtube.com


neverlose
(06.05.19)
Bok gibi bir dizi


clones
(06.05.19)
Şunu önce bir belirteyim: 7 ve 8. sezonlar bok gibi. Ama bu olanlara mantıklı cevaplar bulmaya çalışırsam şunları söylerdim:

1. Ejderhalar milimetrik üflüyor ateşi. Öyle önüne gelene üflemiyorlar. En başta direkt ölülerin üzerine üfleselerdi olabilir miyzi? orada 12-13 tane white walker varken ejderhaları en önden savunmasız bir biçimde yollamak çok mantıklı olmazdı. Tıpkı dothrak'ları yolladıkları gibi.

2. Yanlış hatırlamıyorsam 3. sezonun ilk bölümlerinde karşılaşyırlar Melisandre ve Arya. Melisandre orada aryanın gözlerine odaklanıp "gözlerinde karanlık görüyorum. Kahverengi, yeşim ve mavi gözleri kapatacaksın" gibi bir şeyler söylüyor. İkinci kez karşılaştıklarında bu sözlerini hatırlatıp o gördüğü mavi gözlerin Night King'e ait olduğunu ima ediyor.

3. Ölüm tanrısı diye bir karakter yok. O söylediğin Gece Kralı yani Night King. Elinde ejderha camı olan ateşten etkilenmez diye bir şey de yok. Night King ejderha camı ve büyülerle yaratılmış biri. Ateşten etkilenmemesi anormal değil. Bunu da ilk kez görmüyoruz. Daha önce de ateşle sarılmış yerlere gelice ateşin söndüğüne şahit olduk. Sadece Night King değil, diğer White Walker'lar da ateşten etkilenmiyor muhtemelen.

4. Saçma.

5. Bu da saçma ama o kadar da değil. Arya'nın kişisel özelliklerinden biri bu. Hatta son sezonun ilk bölümlerinden birinde Arya, Jon Snow'un yanına da böyle sessizce geliyor ve Jon'u şaşırtıyordu. Hee o kadar White Walker'ın arasından geçip Night King'e ulaşması mantıklı mı? Hala değil. Ama bu dizide böyle bir saçmalık var işte. Mesela Yedi Krallığın en büyük savaşçısı olarak lanse edilen King's Guard komutanı Barristan Selmy'nin korumasında iki kral öldü (Aerys Targaryen ve Robert Baratheon). Ama Daenerys onu kendi kraliçe muhafızı yapmayı kabul etti. Höh aq.


himmet dayi
(07.05.19)
(10)

Tus tercih kararsızlığı

Bir sürü uzmanla bir sürü asistanla konuştum hala tam karar veremedim,Göz, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, nükleer tıp arasında kaldım. Gözde temiz olması, hasta memnuniyetinin yüksek olması, havalı olması, maaşının diğer branşlara göre iyi olması cazip gelirken asistanlığının bayaaa yoğun olması ve
Bir sürü uzmanla bir sürü asistanla konuştum hala tam karar veremedim,
Göz, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, nükleer tıp arasında kaldım.
Gözde temiz olması, hasta memnuniyetinin yüksek olması, havalı olması, maaşının diğer branşlara göre iyi olması cazip gelirken asistanlığının bayaaa yoğun olması ve uzmanlıkta icap olması( yani mesai saatleri dışında acil hastalar için aranıp hastaneye çağırılma) ameliyatlardaki stres yükü ve risk olumsuz yanları
Ftr hastalarının genelde kronik ağrılı memnuniyetsiz teyzeler olması, tedavilerin kısıtlı olması dezavantaj iken sağlık sisteminin gün geçtikçe ameliyatsız alternatif tedavilere kayacağını düşündüğüm için önem kazanacağını düşünmem ve risksiz olması asistanlığının göze göre çok daha rahat olması olumlu yanları
Nükleer tıp ise apayrı, çoğunlukla hasta görmeyip görüntüleme yöntemleri üzerinden çalışması dolayısıyla çok sakin ve huzurlu ama asosyal bir çalışma ortamı, çok düşük risk nöbet icap olmaması, uzmanlıkta 1 ay radyasyon maruziyeti izni olması avantaj, dezavantaj ise doktorluktan bir tık uzaklaşmak hasta görmemek düşük tatmin.

İçimden geçen göze gitmek ama 5-10 yıla en çok önem verdiğim şey kafa rahatlığı ve huzur olur mu diye de düşünmüyor değilim böyle düşününce de nükleer tıp daha mantıklı. Siz olsanız hangisini seçerdiniz
pastörizesüt
(04.04.19)
5-10 yıl gözde sabrederseniz zaten o arayacağınız kafa rahatlığına ulaşmış olacaksınız.

göz'e gidin.


taurina
(04.04.19)
Puanı yüksek olandan başla hocam.. yapacak bir şey yok..


lcha
(04.04.19)
Ben gözü tercih ederdim.


gölgede aynı
(04.04.19)
Ftr, dert yok tasa yok :)


adwokat
(04.04.19)
iş seçimi duyurundan hatırladım seni. İş seçimi dediğin bu muydu :p

Şaka bi yana zor kararmış. Karar vermek için ne kadar süren var bilmiyorum ama sadece buradaki insanların yönlendirmesiyle verme bu kararı.


ayin yazari
(04.04.19)
ben nükleer seçerdim aralarından. hasta görmemek zaten istediğim bir şey, hatta bu yüzden uzmanlık olarak farmakoloji istiyorum ben de :D

edit: ayrıca üç beş az kazanmak ama çook daha rahat olmak ve fazla izin yapmak bence stresli ve yorucu bir işten daha önemli. Ki aslında nükleer tıptan da bi şekilde gelişebilirsin, ayrıca bence prestiji az bi bölüm de değil ya bi önceki duyurunda öyle demişsin ama :D


nundu
(04.04.19)
Maaşı iyiyse göze git.


nasıl bir uzmanlık istiyorsunuz? 3ü de çok farklı. sanki bu puanla ne yazılır modundasınız.

akademiye geçecekseniz ilk gönlünüzden geçeni yazın.
ameliyathaneyi severim, ayak basmazsam olmaz diyorsanız göz.
devlet hastanesinde kalırım, uğraşamam yayın vs diyorsanız nükleer tıp. bu dönemde devlette en temizi o. icap yok, yatan hasta yok, heyet yok.
mecburi sonrası torpil, akademi, özel ayarlayamazsanız keşke yandal şansım olsaydı bu şehirden çıkmak için diyecek misiniz? o zaman ftr.

ben 3ü arasından nükleer tıp seçerdim.


Nükleer tıp


'
(04.04.19)
Nukleer tip.

Bence genelin cok uzerinde hasta goruyorlar. Ozellikle uni hastanelerinde. Hele ki haftada bir rip toplantisi oluyor. Heyet icinde nukleer tipcilar atom dozuna falan karar veriyorlar. Bu sadece tiroid icin. Benim bilmedigim baska hastaliklari da katarsak ooo hasta cok :)
Cerrahpasaya 6 ayda bir nukleer tip muayenem var. Poliklinik gunluk olarak normal bir daldaki hasta sayisi kadar dolu. Hasta profili temiz sizi yoracak gibi degil.


(15)

İş seçimi

Bir süre burayı soruya boğabilirim şimdiden uyarayım.İş seçme arefesindeyim kafam çok karışık.Sizce rahat bir iş ortamı ve yılda bir ay ekstra izin, az-orta maaş, düşük prestij miYoğun ve stresli çalışma, manevi tatmin yüksek, orta-iyi maaş, ilerde bireysel çalışma ihtimali olması, yüksek prestij mi
Bir süre burayı soruya boğabilirim şimdiden uyarayım.
İş seçme arefesindeyim kafam çok karışık.
Sizce rahat bir iş ortamı ve yılda bir ay ekstra izin, az-orta maaş, düşük prestij mi
Yoğun ve stresli çalışma, manevi tatmin yüksek, orta-iyi maaş, ilerde bireysel çalışma ihtimali olması, yüksek prestij mi
Bir yolu seçince artık ömrüm boyunca değiştiremeyeceğim, şu an 26 yaşında 2. Seçenek daha cazip geliyor ama 40 yaşında aman ilk seçeneği seçseydim uğraşmasaydım der miyim
pastörizesüt
(21.03.19)
Işin içinde manevi tatmin varsa bence butun zorluklara deger. 2.si diyorum.


rahat bir iş ortamı ve yılda bir ay ekstra izin, az-orta maaş, düşük prestij
tek seferlik seçim şansın varsa, değiştiremeyeceksen bu.


cenkist1903
(21.03.19)
net 2.


hot potato
(21.03.19)
Bu durumda insan cevabı kendi yapısında aramalı, nasıl bir insan olduğunu bilmeli ona göre karar vermeli bana göre.
mesela ben iş yaşamımda ( ki 20 yıla dayandı) çoğu zaman paradan feragat ederek bol zaman ve huzurlu bir ortamı seçtim.
Tabii bazen keşke seçmediğin şıkkı seçseydim diye düşüneceksin. 2. de bunaldığında keşke 1, 1. de örneğin diğer yüksek mevkili arkadaşlarını gördüğünde keşke 2 diyeceksin. bunlardan kaçılmıyor.
son olarak ömrüm boyunca değiştiremeyeceğim şeklinde düşünme bence, yaşamın neler getireceği hiç belli olmaz.


Filinta61
(21.03.19)
sevmediğin işte extra izin de tatmin etmez


bir soru sorcam
(21.03.19)
bize sorma tamamen kendi istediklerinle ve hayattan beklentinle alakalı. 1 ay esktra izin falan kulağa çok iyi geliyor ama 10 yıl sonra kendini dünyaya hiç bir şey katamamış gereksiz biri olarak mı hissedeceksin? aldığın az maaşla o 1 ay evde oturup tatile gidemeyeceksen ne anlamı kaldı?

daha çok para kazanıp yurt dışını gezme şansın olabilir, yıllar sonra dönüp baktığımda 10 yıldır aynı şeyi yapıyorum boşa zaman harcamışım demeyeceğin işi seç


ayin yazari
(21.03.19)
Senin yaşından sonra 10 iş falan değiştiren adam tanıyorum. Cevap bizde değil kendinde saklı. Hırslı bir insan ikinciyi seçer. Diğerini seçecek olan kişi kedi falan olabilir ancak. Ama seveni vardır bilemem.


ozdek
(21.03.19)
Net 2.

Çalışmadan, emek harcamadan birşey edinilmiyor.


chitosan
(21.03.19)
Yuksek prestij.


acemi
(21.03.19)
tek bir an düşünmeden 2. yi seçmeni tavsiye ederim. parası prestijinden ziyade, koşturmacanın uğraşın verdiği zevk hiç bir şeyde yok


avatar is back
(21.03.19)
Manevi tatmin, yüksek prestij ve yüksek maaş olan bir iş buluyorsun ve tereddüt ediyorsun öyle mi? Hakikaten enteresan. Aileden varlıklı isen ilki belki olabilir. Ya da yanlış anlama ama zora gelmeyen, tembel biriysen kesinlikle ilkini seç. Yok değilim diyorsan ikinci seçenek için tereddüt etme. Ama seni senden iyi tanımamıza imkan yok. En iyi kararı yine sen verirsin.


nihayet
(21.03.19)
keşke dememek için 2.


zgrydn
(21.03.19)
Radyasyon onkolojisine git coco


Yogun stresli isi yapmak cok cok zordur psikolojik olarak yipratir insani hazirsan 2 tabi ki ama hazir degilsen 1 kafan rahat olur 3 5 az kazanirsin.


Diskirminant
(21.03.19)
Tusta tercih yapmaya çalıştığını düşünerek, işin içinde olan biri olarak elbette 1 diyorum.


mavibalık
(22.03.19)
(6)

Bütün cevaplarımızı ve duyurularımızı silmenin kısa bir yolu var mı

Sb
Sb
pastörizesüt
(04.02.19)
*Soru ve cevaplarınızı silmeme nedenimiz de bir başkası için faydalı olabileceğine inanmamızdır. Yine de silmek isterseniz benim duyurularım ve benim cevaplarım sayfalarından silmeniz mümkün.

demişler :/


eeb
(04.02.19)
@eeb tek tek siliniyor ya ordan ben komple tek hamlede silmek istiyorum ondan sordum


pastörizesüt
(04.02.19)
evet şöyle bir madde de eklemişler.

*Ekşi Duyuru'nun yayın politikası gereği, eklemiş olduğunuz duyuru ve cevaplarınız, hesabınızı kapattığınızda silinmez.

yani ekşi sözlükte olduğu gibi bir script yazılmış olması ve bununla daha hızlı bir şekilde halledebilme ihtimalin pek yok gibi. kimse ekşi duyuru için böyle bir script yazmaya uğraşmadığı için tek tek silmek şu an için görünen tek yol.


eeb
(04.02.19)
@want2die ile iletişime geçmeye çalış ya da arat var mı duyurusu. Sinirlenip tüm mesajlarını, duyurularını silmişti ki oldukça fazlaydı sayıları. Büyük ihtimal tek tek silmemiştir hepsini.


@eeb yazılmış bir script var buarada.


veritaslibertas
(04.02.19)
@veritaslibertas bilmiyordum. @pastörizesüt ile paylaşırsanız işini görecektir.


eeb
(04.02.19)
(7)

Sezen aksu

Nun bunun gibi sözleri aşk içeren ama hareketlimsi neşeli hangi şarkıları var https://youtu.be/i3VDZPzkyZQBirçok şarkısı böyle ağlatmalı falan ya sarı odalar vs öyle olmayan ama bana ne beni alma gibi saçmaca da olmayan şarkılarını kastediyorum.
Nun bunun gibi sözleri aşk içeren ama hareketlimsi neşeli hangi şarkıları var youtu.be
Birçok şarkısı böyle ağlatmalı falan ya sarı odalar vs öyle olmayan ama bana ne beni alma gibi saçmaca da olmayan şarkılarını kastediyorum.
pastörizesüt
(30.01.19)
Güllerim soldu youtu.be


pati
(30.01.19)
@love is blindless allah aşkına bunun neresi aşk içeriyor :D bu saçma dediğim şarkılarındandı işte


pastörizesüt
(30.01.19)
"bu gece gel yarın istersen yine git" şeklinde sözleri olan şarkı...

"erkek güzeli" çok hareketli... kesinlikle tavsiye derim.

bir de aşk şarkısı değil ama "selamlar olsun" çok coşkulu... insana yaşama sevinci katıyor.


gijilti
(30.01.19)
Kahpe kader tam uyuyor mu emin olmamakla beraber giriş kısmı çok güzel.
youtu.be

Gökçe Bahadır versiyonu da çok hoş:
youtu.be


Amaranta ursula
(30.01.19)
kış masalı var

www.youtube.com


bir garip melek
(30.01.19)
www.youtube.com (wuhuu)

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

Onno Tunç'un ve Aysel Gürel'in dokunuşu olan şarkılarını severim ben.

en çok kiminle tanışmak istersin diye sorsalardı, Onno Tunç ve Genco Arı derdim, Genco reyiz ile pek bi samimiyiz :)


killerbee
(30.01.19)
youtu.be


acemi
(30.01.19)
(7)

Yılbaşı çekilişinde ne aldınız?

Ya ben de çekilişlere katılmak istiyorum ama tanımadığım birine nasıl hediye alınır bilemedim zaten hediye seçmek zor. Siz neler aldınız neye göre seçtiniz söylerseniz bundan sonraki hediye fikirleri için ilham olur bana ve benim gibi hediye seçme sıkıntısı olanlara :)
Ya ben de çekilişlere katılmak istiyorum ama tanımadığım birine nasıl hediye alınır bilemedim zaten hediye seçmek zor. Siz neler aldınız neye göre seçtiniz söylerseniz bundan sonraki hediye fikirleri için ilham olur bana ve benim gibi hediye seçme sıkıntısı olanlara :)
pastörizesüt
(11.01.19)
moleskine janda


superb
(11.01.19)
dokunmatik ekran uyumlu bayan eldiveni (taksim atlastan)


gencfb
(11.01.19)
stalkladim, instagramina baktim. sevecegini dusundugum bir sort aldim ama maalesef bedeni tutturamamisim. neyse ki iade diye bir sey var.

bana kupa geldi, bir de kitap geldi. kitaptan benim de cinsiyetime bakildigini tahmin ediyorum.

eger sosyal medyada bulamiyorsaniz kupa, bardak alti, ajanda kurtarir.


jimicik
(11.01.19)
Hediye secme kismi asiri zor ve kafa yorucu olduğu icin cekilise katılmadım bu sefer.

Isyerinde cekilis yaptik, bana kadin cikinca gittim bir mağazaya aksesuar bolumunden guzel gozuken seylerden sectim.


stavro
(11.01.19)
ben geçen sene bluetooth hoparlör yollamıştım, bana ikinci el dvd gelmişti :)
buradaki çekilişten. sonra tövbe ettim zaten dfsff


Geçen sene katılmıştım bana gömlek hediye gelmişti bense eldivenle bere gondermistim


all girls dream
(11.01.19)
ben geçen seneki çekilişe katılıp 1000 ya da 1500 parçalı puzzle almıştım. biraz genel bir hediyeydi. herkesin hoşuna gider diye düşündüm.

bana ise hediye gelmemişti :))

bu sebepten de bu sene katılmadım.

edindiğin hediye fikri ilhamlarını üzerimde denemek istersen hayır demem *


eeb
(11.01.19)
(11)

%99 pamuk %1 elastan içerikli kotun dokusu nasıldır?

Sert kot mudur yoksa tayt gibi olan yapışıp esneyenlerden mi?
Sert kot mudur yoksa tayt gibi olan yapışıp esneyenlerden mi?
pastörizesüt
(09.01.19)
esneklik sağlayan elastan olduğuna göre bu yüzdelerle tayt gibi olacağını söylemek zor.
tabi kesimi nasıl onu da bilmek lazım.


lazpalle
(09.01.19)
bildiğin kot işte.


datnet
(09.01.19)
Kot gibi kottur yani tayt gibi değil? İstediğim bu zaten doğru yoldayım o zaman alayım.


pastörizesüt
(09.01.19)
yapışıp yapışmaması kesimine bağlı, bildiğin kota göre daha yumuşak ve rahat bir kumaş içeriği


freebird5406_2
(09.01.19)
@freebird Şimdi elimdeki iki kota baktım ikisinin de içeriği aynı bu şekilde. Ama biri istediğim gibi sert biri yumuşacık yapışıyor. Sert olan kot sipariş etmek için neye dikkat etmem gerekiyor?


pastörizesüt
(09.01.19)
Kesimi de önemli ama %1 elastan ile çok esneyeceğini sanmam.


SiyamkedisiZorro
(09.01.19)
Bu kadar bilgiyle bunu bilemezsin. Kumasin dokumasina gore degisir, agirligini da bilmek lazi.


acemi
(09.01.19)
kesimine bagli, ultra slim, yada skinny ise tayt gibi olur. normal slim kesimse ve kalin bacaklarin yoksa normal olur. mesela mavi'nin marcus serisi var. %2 elastan ama kalin bacakli olmama ragmen tayt gibi yapismiyor cunku slim straight kesim. cok rahat kesinlikle tavsiye ederim.


crucio
(09.01.19)
Hepsi oyle zaten kotlarin. Bazilari 2 3 elastan falan oluyor. Asil o sert doku yumusak doku olayi iplikle ve dokumasiyla alakali


Oradaki elestanı rahatlık açısından düşünebilirsin. Tayt gibi yapışma durumu kalıpla alakalı olan bir şey.


sorumatik
(09.01.19)
Böyle bi 511’im var. Gayet güzel. Ne çok yumuşak ne de sert. %100 pamuk iyi olmuyo

Yapışma olayı kesimle alakalı


Delay Fuze
(09.01.19)
(5)

Nasıl olabilir?

https://seyler.eksisozluk.com/en-baba-korku-dizisini-cebinden-cikaracak-muge-anli-olayi-esrarengiz-palu-ailesiLütfen üşenmeyin okuyun. Şuna takıldım çocuklara tecavüz ve işkence ettiği kanıtlanan bu adam nasıl serbest kalıyor hatta çocuğu kendisine geri veriliyor?! Hiç mi hukuk yok bu ülkede
seyler.eksisozluk.com

Lütfen üşenmeyin okuyun. Şuna takıldım çocuklara tecavüz ve işkence ettiği kanıtlanan bu adam nasıl serbest kalıyor hatta çocuğu kendisine geri veriliyor?! Hiç mi hukuk yok bu ülkede
pastörizesüt
(04.01.19)
Çünkü kanıtlanmış birşey yok henüz, aile topluca manyak. Polis evlerine gittiğinde kapıyı açmayıp camdan çatışmışlar çevik kuvvet, arabulucu, jandarma vs gelmiş. Düşün seviyeyi.

Ayrıca damat Tuncer'de her türlü sahtekarlık var ama çocuk tacizlerini kayınço da yapmış olabilir. Yani çocukların dayısı.


John Bloor
(04.01.19)
@john ama evden kaçan iki çocukta da doktor muayenesi ile tecavüz ve darp belgelenmiş. Tuncer ya da dayı farketmez neden yakalanmamış o aşamada


pastörizesüt
(04.01.19)
nas ve felak surelerine inanmayan bazı kofti Müslümanların aptallığından oluyor. Modern eğitim cidden çok önemli. Hacıyla, hocayla bir şeylerin halledilemeyeceğini öğrenmesi lazım bizim milletin. son olarak adalet sisteminin saçmalığını göz ardı etmemek lazım


silah taciri
(04.01.19)
@tacir ben ailenin zeka ve kültür seviyesine hiç girmiyorum zaten olayın hukuksal boyutundayım


pastörizesüt
(04.01.19)
Kanım dondu gerçekten.


(3)

Şöyle güzel bi pizza hamuru ve sosu tarifiniz var mı?

Sb
Sb
pastörizesüt
(29.12.18)
eğer güzel bir zeytinyağı varsa şu tarifi uygula. makine yağı koyacaksan yapma

2 su bardağı un
1 tatlı kaşığı kuru maya
Yarım su bardağı ılık su
1 çay kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
3 çorba kaşığı zeytinyağı

10 dakika mundar etmeden yoğurup 1 saat dinlendir


prasinos
(29.12.18)
Bu denenmiş uygulanmış bir tarif mi güzel oluyor mu kesin bilgi mi :)


pastörizesüt
(29.12.18)
yağ kaliteliyse muazzam oluyor. italyan pizzaları gibi


prasinos
(29.12.18)
(4)

İnternetten hediye göndermek

Diyelim h and m İnternet sitesinden bir hediye alıp göndermek istiyorum ama faturayla gönderilmesini istemiyorum tabii ki. Bunun bir yolu var mı önce kendi adresime alıp sonra kargoya vermek dışında?
Diyelim h and m İnternet sitesinden bir hediye alıp göndermek istiyorum ama faturayla gönderilmesini istemiyorum tabii ki. Bunun bir yolu var mı önce kendi adresime alıp sonra kargoya vermek dışında?
pastörizesüt
(22.12.18)
yoktur
+ kurumsal firmalar kargo gönderirken faturayı pakete eklemek zorundalar..


bazi sitelerde teslimat ve fatura adresleri ayri olsun secenegi var. o yuzden mumkun olabilir h&m'in sitesine bakmak lazim.


pide
(22.12.18)
@pide

O ozellik fatura uzerine farkli adres yazdirabilmek icin, Faturayi baska adrese gondermek icin degil.


mr.goodcat
(22.12.18)
su an aydinlandim, ben de bana faturayi yollamayi unuttular herhalde diyordum :D


pide
(22.12.18)
(5)

Ajanda aldınız mı?

Aldıysanız hangisi? Var mı şöyle motive edici bir şey?
Aldıysanız hangisi? Var mı şöyle motive edici bir şey?
pastörizesüt
(21.12.18)
Thy'nin ajandasini bekliyorum.


dedim ben sana
(21.12.18)
Rakı ajandası ?


photo85
(21.12.18)
Sinek Sekiz'den aldım: www.sineksekiz.com

Büyük boyu da var: www.sineksekiz.com


fotrsapka
(21.12.18)
Metis’in ajandasını alıyorum her sene.


şubatsonrası
(21.12.18)
Kasımdan bu yana 2019 ajandam var ama baya düz gipta marka ajanda. Benimkine bakıp asla motive olamazsınız.


(3)

Alışveriş sorusu

Şimdi diyelim ben bir online mağazadan ürün aldım. Aldıktan üç sonra daha elime bile ulaşmadan mağaza yüzde elli indirim yaptı. Ben bu ürünü geri gönderip aynı ürünü indirimli olarak alırsam mağaza benden tahsis edilen bedelin tamamını ödemek zorunda değil mi? O zaman iade süresi içinde indirim yapı
Şimdi diyelim ben bir online mağazadan ürün aldım. Aldıktan üç sonra daha elime bile ulaşmadan mağaza yüzde elli indirim yaptı. Ben bu ürünü geri gönderip aynı ürünü indirimli olarak alırsam mağaza benden tahsis edilen bedelin tamamını ödemek zorunda değil mi? O zaman iade süresi içinde indirim yapılırsa hep bunu uygulayabilir miyiz?
pastörizesüt
(09.12.18)
Aynen oyle


harhar
(09.12.18)
Uygulayabilirsin.
Senin aldigin urunlerin bir takibi yok sistemde.
Istersen 100 tane al yoldayken onlari iptal et 100 tane daha al.

Sadece cok abartirsan karalisteye alinirsin. Verdigin siparisler onaylanmaz.


acemi
(09.12.18)
online alışverişte koşulsuz iade hakkın var zaten. aldığın ürünü 14 gün açma/kullanma indirim olursa iade edersin.


prasinos
(09.12.18)
(3)

Huawei ekran şifresini unutma acil

Parmak iziyle giriyordum mis gibi. Illa sifre isteriz diyor katiyen hatirlamiyorum sifreyi telefonu acamiyorum. Bir yolu var mi?
Parmak iziyle giriyordum mis gibi. Illa sifre isteriz diyor katiyen hatirlamiyorum sifreyi telefonu acamiyorum. Bir yolu var mi?
pastörizesüt
(06.12.18)
Google hesabından bir şeyler yapmayı dene bi


valarmurgulis
(06.12.18)
telefonu güvenli modda açıp ekran kilidini devre dışı bırakmayı dene


prasinos
(06.12.18)
Bi yol bulamadım telefonu resetledim anca öyle oldu


pastörizesüt
(07.12.18)
(20)

Erkeklere sorular

Ciddi bir ilişki içinde olduğunuz sevgilinizin,1. Size karşı son derece rahat açık ve kural tanımaz olup dışarıya karşı tamamen hanımefendi gibi davranması hiç flörtöz olmaması tamamen sadık olması cazip mi?2. Yoksa bu kaybetme korkusunu sıfırlayan bir güven oluşturup geri tepebilir mi? Yani nasıl o
Ciddi bir ilişki içinde olduğunuz sevgilinizin,
1. Size karşı son derece rahat açık ve kural tanımaz olup dışarıya karşı tamamen hanımefendi gibi davranması hiç flörtöz olmaması tamamen sadık olması cazip mi?
2. Yoksa bu kaybetme korkusunu sıfırlayan bir güven oluşturup geri tepebilir mi? Yani nasıl olsa hep beni seçecek rehaveti yaratır mı uzun vadede?
3. Yoksa size karşı da hanımefendi olmasını mı tercih edersiniz?

Ama doğru söyleyin. Bir de yaş da belirtirseniz sevinirim.
pastörizesüt
(25.11.18)
1-Cazip değil ama cazip olmayan kendini dışarı olmadığı biri gibi yansıtmaya çalışması. Şartlar gereği kural tanımazlığını her fırsatta fiiliyata dökemeyebilir ama bu kendini hanımefendi tanıtmasını gerektirmez. Şu hali benim için direkt soğuma sebebi, cazipliğini geçtim.

3-dışarı karşı da kural tanımaz olmasını isterdim. Artık ne kuralından bahsediyorsak...


Bruce
(25.11.18)
1. Cazip
2. Geri tepeler. Karsindaki kisiye bagli iste bu. O yuzden diyoruz iyi tanıyın karsinizdaki adamı.

Kimisi ne şanslıyım der, kimisi bu cepte nasılsa deyip oyle davranir. Ayarini sen bulacaksin. Kıps.

Edit: iş bu soru, "sokakta hanım efendi, mutfakta aşçı, yatakta leopar" demeye çalıştığınız duzunulerek yanitlanmistir. Baska bir manasi varsa, bence yok. Evet.


veritaslibertas
(25.11.18)
Çok öznel sorular. Kişiden kişiye büyük farklar göstermekle beraber, benim tanıştığım kadınlarda dikkat ettiğim ilk kriter hanimefendi olması.


biravekahve
(25.11.18)
@bruce aslında genel geçer bir soru bu belli kişiler üzerinde değil. bir de kişi kendini dışarıya farklı tanıtma çabasında değil öyle bir yanlış aktarım olmuş haklısın. Nasıl örnek versem bilemedim kafamdaki durumu. Mesela benim bir arkadaşım var dışardan gayet sakin bir kız “oturaklı” tabir edeceğimiz cinsten ama içinde çok kıpır kıpır ve cilveli biri olduğunu biliyorum ikisi de rol değil ikisi de kendi. Bazı kızlar da var dışardan da zaten belli ediyor ne kadar cilveli olduğunu.


pastörizesüt
(25.11.18)
1) Cazip
2) Yaratabilir
3) Etmem
y:24


Arada siyahla beyaz gibi bir fark varsa bir sıkıntı da var demektir. Karakterden bağımsız konuşuyorum. Yani senin deyiminle hanımefendi ve kuraltanımaz olması o kadar önemli değil ama içerideki ve dışarıdaki kontrast bu kadar fazlaysa sıkıntı.

24


ravenclaw
(25.11.18)
Oyle yanarli donerli kizdan cacik olmaz.

33


acemi
(25.11.18)
1. Cazip
2. Tepmez.
3. Konusuna göre değişir. Evet bana karşı rahat olmasını isterim, ama kanka muhabbetine de gerek yok.


esse classic
(25.11.18)
25 Erkek

1-Bunu yasadim. Her seyi konusup, yapabiliyosun boyle bi insanla. Ama belli bi yerden sonra sanki biraz iliskiyide laçkalastiriyor. Ne bileyim bazi seyler insanin kendinde kalmasi gerek. Atiyorum sevgilinin ilk sevismesinin nasil oldugunu detayli bilmek ister misin yada uc fantazilerini gibi gibi..

2-Bana ekstra bi guven olusturmamisti. Ona da olusturmamis ki bitti zaten :D Nys..

3- Nerde ne yapacaginin ayarini bilsin. %75 geriye kalan, %25 hanim efendilik. Misal sevisirken kan verir gibi yatan kadin olmasin. Sonra bunu diyince ben suclu oluyorum vs.vs...


bir3iki7
(25.11.18)
1- muhteşem olur.

2- yaratmaz. Daha çok bağlanırım.

3- bana karşı niye hanımefendi olsun? Dışarıya öyle olması yeter.

Valla tam aradığım hatunu tanımlamışsın. Varsa bundan, yeşillendirsin. Mdndmdmdms

Yaş 28


Delay Fuze
(25.11.18)
1- Ciddi bir iliski diyorsun, bu tanima gore fazlasiyla cazip. Hayir diyemem

2-Nasilolsa soyle olacak, cepte gibi durumlarin oldugu bir iliskiyi ciddiye almiyorum. Bu hep tetikte olmayi beraberinde getirir ve bu yorucu.

3- Heryerde hanimefendi olan bir kiz beni sahsen sikar. Bahsettigin bu hep beni sececek mevzunu bu kiz icin dusunebilirim zira o kadar efendi degilim.


bruceandwayne
(25.11.18)
Ayrica bu ne sacma bi soru. Tam bir kafasi karisik kiz sorusu. Neye ne cevap verecegin belli degil. Ne sordugun da belli degil.

Karanlik maddeyi sorsan daha belirli sinirlari olurdu.
Erkekler bu kadar karmasij dusunmez. Kopekler gibi ani yasiyoruz kizlar kedi gibidir 3 ay once yaptigin seyi hatirlar basar cirmigi.


acemi
(25.11.18)
bu sorulara 5er yıl arayla 5 farklı cevap verebilirdim. beklentiye bağlı. ilk sevgilim benleyken dahi kural tanısın istedim mesela. çok oyuncak oldum bi ara elinde hatta. sonraki sevgili, tam tarifteki dışarıya hanfendi içeride ise fettandı. iyiydi evet ama rehavet yarattı biraz. ama evlenmiş olmamızın da etkisi var bunda tabii :))
sonra boşanınca vs diğer denemede, sınır mınır yoktu, gerek de yoktu çünkü uzun sürmeyeceği belliydi. ona göre pozisyon alındı çift taraflı.
yine misal, sonuncuda artık bana ne olduysa, garip bir godoşluk yayıldı iyice bedene, aşırı rahat oldum :/ bana nasıl davrandığı tek önemli şey haline geldi. devam etmemesi iyi oldu galiba. başıma iş alacaktım.
bakalım sıradakinde ne olacak..


kargn
(25.11.18)
1) Değil.
2) Ekstra güven oluşturacağını sanmam.
3) Nasıl biriyse öyle olsun.

28.


ücüne de hayır. cinsim erkek.


proteus
(25.11.18)
28e
Aslında bu sizi nasıl gördüğü ve hayatındaki öneminizle alakalı. Eğer sizi gerçekten önemsiyor ve sizinle yaşlanmak istiyorsa değişmez.
Yok sadece sex odaklıysa durumunuz dış kapı mandalına dönüşebilir. İlgisiz alakasız sadece sex yapmak için görüşülen biri olarak kalabilirsiniz.
Ama her halukarda bir gevşeme olacaktır. Dozajını bilemeyiz tabi.
Yine tekrarlıyorum kafasındaki asıl fikri bilmeden bunu değerlendirip uygulamanız rastgele bir seçim olur. Ciddi ilşki denilen şeyde bile araya bin türlü yalan girebiliyor.

Bence siz bu durumda bir suistimal sezdiğiniz için soruyorsunuz, böyle bir şey sezdiyseniz pekte rahat olmayın derim. En azından ileride pişman olmamış olursunuz.


neysene
(25.11.18)
29 erkek
1.Cazip
2.Yaratır :) İroni burada.Her iki taraf da kaybetme tutkusunu canlı tutmalı aksi halde birileri kaçar.
3.Bana karşı dürüst ve samimi olsun yeter.


red hot chili
(25.11.18)
Böyle garip hesaplar ile hareket eden insanları hiç istemem yakınımda. Yok şöyle mi yapsın, öyle mi düşünsün! Kendisi olsun. Birine nasıl davranacağını, "manitanın" ne diyeceğine göre şekillendiren insandan hayır gelmez.

Bir de "hanımefendi" demek yasak aslında.

www.mevzuat.gov.tr


1. tam aradığım
2. el üstünde tutarım
3. hayır


bobinhoo
(26.11.18)
1. Cazip
2. Hayır
3. Bana karşı 100% açık olabilir. Dışarıda hanım hanımcık olsun.

36E

Evlenirim bile böylesiyle.. İçkim sigaram yok. Eklesin beni böyle hatun.. Düğünü duyuruda yaparız.


twelfth
(26.11.18)
(7)

Tükenen elbise yeniden satılır mı

Mangodan bir elbise beğenmiştim indirime girince alayım diye bekliyordum girmiş ve bedeni derhal tükenmiş bu tekrar üretilir mi elbise benim için hayal mi oldu artık :(
Mangodan bir elbise beğenmiştim indirime girince alayım diye bekliyordum girmiş ve bedeni derhal tükenmiş bu tekrar üretilir mi elbise benim için hayal mi oldu artık :(
pastörizesüt
(24.11.18)
İnternet sitesinde olmayan ürünler mağazalarda olabiliyor. Kontrol edebilirsiniz. Ya da internet sitesinde istek yapabiliyorsunuz. Aynı ürün tekrar satışa çıkarsa size mail atıyorlar.


şubatsonrası
(24.11.18)
mağazaları arayıp sorabilirsin, ben bi ayakkabı için ne kadar mağaza varsa aramıştım ve sonunda birinde buldum.


Bu ürün hiçbir mağazada bulunmamaktadır yazıyor :( istek yaptım satışa koyulursa mail atcaklar ama işte koyulur mu yoksa bu lafta bir şey mi


pastörizesüt
(24.11.18)
orada yazana fazla güvenmeyin bence. lafta değil, geliyor mail.


Bence elbisesinin linkini buraya koyun, belki benzerini bilen çıkar.


bir süre sonra ortaya çıkar, sezon daha yeni başladı, illaki gelir diye düşünüyorum.


Sezon sonu pazara duser


acemi
(25.11.18)
(18)

Fotojenik olmak

İnsanlar bana sen çok fotojeniksin diyorlar bu durumda fotoğraflarım güzel ben çirkin miyim?Sanki fotojeniklik öyle bir anlama geliyor gibi geliyor bana. Bu arada filtreli instagram fotoğrafı gibi fotoğraflar üzerine değil de şöyle durumlarda geçti bu muhabbet mesela toplu bir fotoğraf çekiliyoruz b
İnsanlar bana sen çok fotojeniksin diyorlar bu durumda fotoğraflarım güzel ben çirkin miyim?
Sanki fotojeniklik öyle bir anlama geliyor gibi geliyor bana. Bu arada filtreli instagram fotoğrafı gibi fotoğraflar üzerine değil de şöyle durumlarda geçti bu muhabbet mesela toplu bir fotoğraf çekiliyoruz biri yaa bir daha çekilelim sen çok fotojeniksin ben kötü çıktım falan diyor gibi.
pastörizesüt
(13.11.18)
Yüzün sivilceli mivilceli değildir. O yüzdendir belki.

Edit: Yüz temiz olunca fotolarda falan güzel çıkma daha kolay olabiliyor.


Ona tekrar çekildiğinde senin hala fotojenik onun hala cirkin çıkacağını söyle. İyiysen iyisindir:) gercekte cirkinsin anlamina gelmez bu


Gülüşün güzeldir


Bana da böyle diyolar, çirkin demek istiyolar benim alt metinde. Bana öyle geliyor.


Kimisi guzel olsa da fotograflarda cirkin cikar.


stavro
(13.11.18)
@jrr bağlantıyı hiç anlamadım
@her girişte tek bir kişiden duyduğum bir şey değil bu ya hatta bir kere böyle bir durumda biri sen fotojeniksin deyince diğerleri de evet evet diye onaylamıştı hep insanlar bu konuda fikir birliğinde :D


pastörizesüt
(13.11.18)
Evet çirkinsin fotoğraflarda güzel çıkıyorsun demek çok doğru söylemişler.


veritaslibertas
(13.11.18)
ifşalarda görmesek haklılar derdim knk. :D


datnet
(13.11.18)
@datnet fotojenik değil miyim yani :D ama mantıken gerçeğimi görmeden fotojenik olup olmadığıma karar veremezsin ki fotojeniklik göreceli bir kavram değil mi :D


pastörizesüt
(13.11.18)
Fotoda guzel oluo gercekte cirkin falan degilsin demek istiyor.

Fotojeniklik goreceli bir kavram değil. Fotoda adam gibi cikip cikmadigi ortadador insanin. Ben mesela fotolarda kica benziyorum, bunun goreliligi yok. Goren kica benzedigimi farkediyor.


stavro
(13.11.18)
ifsalarinizi gormedim dolayisiyla guzel misiniz cirkin misiniz bilemiyorum ancak her seyden once birisi sizce fotjenik miyim diye sordugunda benim aklima ilk gelen iltifat bekledigi ihtimali oluyor. yani kisi guzel oldugunu dusunmektedir ama bunu sagdan soldan da duymak istemektedir.

soruya cevap da; en azindan 5/10 miktar guzellik vardir. bazisi 9/10 bile olsa fotografta kotu cikar. bu poz vermeyi, yuzunun iyi acilarini falan bilmekle ilgili.


jimicik
(13.11.18)
Bence fotojenik demek sen güzelsin diyemiyorum yanlış anlaşılabilir ama güzelsin yahu demek
Çirkinin foto çekilirken verdiği poz önemli
Güzel birisinin verdiği poz önemli değil


benaslindayohum
(13.11.18)
ben de kısmen öyleyim. yani poz vermişsem düzgün çıkıyorum. poz vermemiş halim doğal halime çok yakın ve dolayısıyla çirkinim :))

benden yola çıkarsak, evet fotoğraflarda güzel çıkıyorsun. aslında çirkinsin derdim ama ifşadan biliyorum (yürümek gibi olmasın da) bence güzelsin de. belki de fotojenik olduğun için güzel görünüyor da olabilirsin. burada en doğru bilgiyi video kaydı sağlar. video kaydında fotojeniklik olmaz. orada belli olur fotoğrafla doğal halin arasındaki fark.


eeb
(13.11.18)
@jimicik fotojenik miyim diye ben sormuyorum yahu
@eeb mantıklı videolarda kendimi beğenmiyorum mimiklerim aşırı gibi geliyor demek ki fotoğraflarda ölçülü mimik kullandığım için güzel çıkıyorum :D


pastörizesüt
(13.11.18)
yani simdi diyelim guzel bir elbise giydiniz, birisi de dedi ki ne guzel olmussun, bu lafi aslinda tipsizsin elbise seni kurtarmis olarak mi algiliyorsunuz? bu da onun gibi. size fotojeniksin=guzel cikmissin dendiginde siz karsinizdakinin sizin cirkin oldugunuzu dusundugune ihtimal veriyorsaniz... yani iste bu bana sacma geliyor.


jimicik
(13.11.18)
@pastörizesüt haklısın.


datnet
(13.11.18)
sen kendini biliyorsundur az cok. Çok çok güzelsen hem güzel hem fotojeniksindir. Ortalama güzelsen muhtemelen fotograflarin gercek halinden daha guzeldir, ondan oyle diyorlardir.

Bir de fotograf cekilirken poz vermeyi, guzel gülmeyi bakmayi biliyor musun o onemli. Bilirim diyorsan fotojenikligin guzelliginden baskın olabilir. Yok bilmem dümdüz cekilirim diyorsan güzelsindir.


aquarium
(13.11.18)
şanslısın valla :)
kıskananın çok olur,herkese nasip olmaz.
insanlar istediği gibi konuşuyor,sen kendi havana bak.


red hot chili
(13.11.18)
(27)

Evde ne giyiyorsunuz?

Özellikle evli ya da sevgilisiyle kalanlara soruyorum
Özellikle evli ya da sevgilisiyle kalanlara soruyorum
pastörizesüt
(05.11.18)
Robdöşambr (ciddiyim)


crown
(05.11.18)
Şort ve tişört giyiyordum, birlikte yaşarken.


adwokat
(05.11.18)
baya bildiğin babaanne bicaması.


piremses
(05.11.18)
Yalnızken ne giyiyorsam sevgilimle de aynısını giyerim. Eşofman, pijama artık ne varsa elimin altında. Yalnızken çıplak dolaşmadıktan sonra ne fark edicek ki? Tamamen çıplak kim dolaşır zaten, sevgili yanında donlu da gezilir neticede.


Bruce
(05.11.18)
Çakma adidas pijama altı, wifebeater ve pijama üstü.

Takım elbiseyle mi dolanacaz evliyiz diye evde?


Bruce+1


kobuzchu kiz
(05.11.18)
@bruce mesela yalnızken ayıcıklı polar pijama giyiyorum diyelim bunu sevgiliyle de giymek iyi midir? :D


pastörizesüt
(05.11.18)
Bruce +1 yalan yok sevgilim ile beraberken biraz daha düzgün bir picama giyeyim diyorum, bakıyorum hepsi leş. Kötünün iyisini arıyorum ben de.


kablelvuku
(05.11.18)
Dünyanın en üşengeci olarak yatana kadar gündüz ne varsa onlarla oturuyorum.
not: evli


murty
(05.11.18)
Ya siz kadınlar değil misiniz "ideal çevgülü yönünda şelver büle giysen piremsüs muyamelesi göstürendür" diyen?
Gerçekler böyle, doğalı da bu zaten; birlikte yaşamak o kişinin doğal yaşam ortamındaki halini görmek ve benimsemektir. İsteyen saten gecelik ile takılsın tabii de, erkek halimle biliyorum onun hiç pratik olmadığını.


Bruce
(05.11.18)
şort + tişört


datnet
(05.11.18)
murty +1
ise giderken ne giydiysem onunla takiliyorum.
not: evli


cedex
(05.11.18)
Ne bulduysam. Birlikte yasasam da aynen devam ederdim.


stavro
(05.11.18)
tisört+tayt, üsürsem üstüne hirka


pilav
(05.11.18)
Şort + tshirt.
Yaz kış fırtına her zaman


kisa
(05.11.18)
Yazanlar genelde erkek değil mi? Kadınlar ne giyiyor :)


pastörizesüt
(05.11.18)
Delik olmayan pijama.


acemi
(05.11.18)
Dizleri çıkmış çamaşır suyu lekeli eşofman üzeri mevsime göre yırtık tişört ya da güneşten rengi atmış svitşört. Bunları da giydiğim oluyor, normal şort tişört giyiyorum. Kadınım, evliyim.


uepuey
(05.11.18)
hahah geçen şöyle bir başlık açmıştım www.eksiduyuru.com


Tayt, pijama, eşofman. Üste de tişört, soğuksa +hırka veya kapüşonlu.


pike
(05.11.18)
Eşofman,tayt, sweat, veya artık dışarda giyilemeyen ev kazakları. Yazın da tshirt bol pantolon şeklinde birşeyler. Evliyim, eşim evde olsa da olmasa da evde düzgün giyinirim, yırtık lekeli ozonlu giysiler giymem. Onları temizlik vs yaparken giyer sonra da atarım.


curukturpkokusu
(05.11.18)
Genelde giyinmezdim. Zaten çıkarıyoruz ikidebir


Delay Fuze
(05.11.18)
Maksi eteğim penyem halayıklı örtüm. Kulaklarımı dışarda bırakmayı seviyorum.


for day to break
(05.11.18)
Bekarken nasılsa aynı; kışın tayt+sweat, yazın tişört+şort


ninotevtidze
(05.11.18)
sevgilimle birlikteyken normalde giydiklerime göre usturupsuz şeyler giyiyordum. iğrenç, bol şortlarım mini şorta dönüyordu....


nice tnetennba
(05.11.18)
Ben “bunu sevgilimin yanında giyemem” dediğim bütün ev kıyafetlerini elden çıkardım. Bir tek temizlik yaparken giymek için bir kaç kıyafet ayırdım o kadar. Yaz için şort, askılı takım. Kış için de altı uzun versiyonu. 2 tane de sabahlığım var biri şık biri daha spor. Bir kez paraya kıyınca gerisi geliyor. Bu arada ben oyshodan alıyorum. Oraya girip de bir şey beğenmeden çıkacak kadın tanımıyorum.


irene
(05.11.18)
ya çok sevindim. bi ben öğrenci evi gibi pijama+tshirt giyiyorum sanıp, hayıflanıyordum.

ben de ya ev elbisesi minvalinde penye düz elbise ya da pijama/eşofman styla bir alt ve tshirt / sweatshirt giyiyorum.


hushhush
(06.11.18)
(23)

Napıyorsunuz bu cumartesi akşamı

Benim çalışmam lazım ama içimde istek yok öyle sıkılıyorum
Benim çalışmam lazım ama içimde istek yok öyle sıkılıyorum
pastörizesüt
(27.10.18)
Dershane vardı bugün. Şimdi evde bugün gördüğümüz biyokimyayı tekrar ediyorum, nedense son 3 gündür bi gaza geldim, boşa harcamıyım diyorum bu günleri..


nundu
(27.10.18)
Boş boş oturuyorum. Annem televizyonda Kim Milyoner Olmak İster izliyor, ben de ona bakıyorum arada.


simderun
(27.10.18)
Kapadokyaya geldim, kim milyoner olmak izliyorum.


sopiro
(27.10.18)
@nundu kesinlikle boşa harcama


pastörizesüt
(27.10.18)
Annemle babam geldi bu hafta sonu. 1 saat önce falan eve geldik hep beraber. Battaniye altında takılıyorum öyle boş boş.


ms brownstone
(27.10.18)
Annemdeyim, gelmişken erken doğum günü kutlaması yaptık, şimdi dizi izliyoruz.


pati
(27.10.18)
Çalışıyourmm
Hafta içi yapamadığım söz verdiğim işler var pazartesine vermek zorundayım :(
Keşke 29 Ekim her ülkede tatil olsa


benaslindayohum
(27.10.18)
Valla aynı durumdayım. Benim de çalışmam gerekirken arka planda Cheap trick'ten şu şarkıyı açmış ön kamerayla abidik gubidik videolar çekiyorum. Whatsapptan ya da skypetan morali bozuk arkadaşlara yolluyorum. Allahım sen affet:/
youtu.be


Amaranta ursula
(27.10.18)
Uyku :) bir de rdr 2. hangisi iyi bilemedim.


hafta içi yetişmeyen işleri bitirme peşindeyim.


fever
(27.10.18)
pc başındayım. çok canım sıkkın:((


lata
(27.10.18)
@lata nen var kuzum?


pastörizesüt
(27.10.18)
Cadılar bayramı partisine çıkıcam hazırlanıyorum.


paudi
(27.10.18)
Harcadım güzelim Cumartesi gününü, evde boş boş oturuyorum.


monogram
(27.10.18)
müzik, bira ve boş boş oturmaca. birazdan da sızarım zaten.


axl
(27.10.18)
Alkol iciyoruz. Arkada volkan konak caliyor falan.


eazy
(27.10.18)
Valla mal mal nette takılıyorum.


ders çalışıyorum hatta yarın doğum günüm ve yarın da ders çalışacağım :(


havana
(27.10.18)
3 gün 3 gündür deyip memlekete geldim. birazdan eve doğru giderim, masada çok sıkıcı sohbet dönüyor. :D


datnet
(27.10.18)
annemin doğum gününü kutladık. analı oğullu oturuyoz. çok mutlu oldu. yaşlandığını görmek üzüyordu ama şimdi kendi ağzından duyunca daha bir etkiliyor. hem yanımda ve mutlu olduğu için mutluyum hem de yaşlanma muhabbetinden dolayı içim buruk.


hemsta
(27.10.18)
war thunder'da etkinlik var oyun oynuyorum.


killerbee
(27.10.18)
chaturbate'de camshow yapıyorum.


valentinov
(27.10.18)
Biyokimya çalışıyorum bende.

@nundu Time’a mı gidiyorsun? Sanırım bugün Yavuz hocanın dersi vardı.


Pleiades
(27.10.18)
(30)

Yumruk atmak

Daha önce hiç denememiş ve dövüş sporlarıyla uğraşmamış hafif sıklet ince bilekli bir kadın savunmasız olduğu anda bir erkeğe yumruk atabilir mi? Aklıma gelen ihtimaller; ıskalamak ki bu en kötüsü olur, elimin çok acıması hatta kırılması, ufak çocuk yumruğu gibi hiç acıtmaması. Çünkü böyle bir durum
Daha önce hiç denememiş ve dövüş sporlarıyla uğraşmamış hafif sıklet ince bilekli bir kadın savunmasız olduğu anda bir erkeğe yumruk atabilir mi?
Aklıma gelen ihtimaller; ıskalamak ki bu en kötüsü olur, elimin çok acıması hatta kırılması, ufak çocuk yumruğu gibi hiç acıtmaması. Çünkü böyle bir durum olursa tam olsun karşındakinin yüzü gözü morarsın istiyorum.

Not: şiddet yanlısı değilim.

Yumruk atacak elin boyutu ve bir lira karşılaştırma açısından.
eksiup.com

Eşit:killerbee yazınca aklıma geldi o yumruk atma makinelerini denemiştim şiddeti 50 mi ne aşırı düşük bir şey çıkmıştı :/

Aslında ilham kaynağım bu abla ne güzel vuruyor
m.youtube.com
pastörizesüt
(20.10.18)
ben bi kere yumruk attım, şu lunaparklarda olan balonlar varya, hani vuruyosun ne kadar vurduğunu gösteriyor. tutturamadım, bi tur döndüm olduğum yerde. hehehe biraz alkollüydüm belki de onun etkisi ama rezil olmuştum, arkadaşlar puhauah diye patlamıştı.

anladım ki güç uygularken isabetli hale getirmek gerçekten zor.

el parmaklarını gevşek bırakırsan kırılabilir.

hatta herşey olabilir sadece parmaklar değil, bileğinde kırılabilir.

bunun dışında tehlikeli noktalara vurursan karşındakini öldürebilirsin bile.

boğazdaki kemik(ismini çıkaramadım) boğma ve asılma vakalarında kırılan kemik.

ikincisi buruna aşağıdan yukarı şekilde aparkat vurarak kırmak. burundan ölünür mü bilmem ama boğazdan olur, yine boyun çevresine çok az bir bası uygulayarak vurulan bir nokta var insan yığılıp kalıyor, belki oraya vurursan ani kalp durması da olabilir.

belki boynun kritik bi kaç noktası daha vardır ama bilmiyorum.


killerbee
(20.10.18)
bilek kırılabilir. boksörler eldiven içi el sarımı yaparlar. düşünün yıllarını boksa vermiş insanlar dahi antrenman için bile olsa bileğini sararlar. bileğiniz güçsüzse zarar görmesi kesindir sağlam bir yumrukta. sokak dövüşçüsü değilseniz tabi.


tukenmez adam
(20.10.18)
yumruğu atarken iki ihtimal var ıskalarsın ve mevlana olursun yada tutturur 2 gün bilek ağrısı çekersin ha tutturursan karşıdaki 1 hafta mor gezer tabi.

kendini böyle güçsüz vs sanma yumruğun kuvveti sandığından fazla etkiliyor karşıdakini.


basond
(20.10.18)
Eğitim ve/veya şans faktörü olmadığı taktirde, yumruk atanın canının yumruk yiyenden daha çok yanması büyük olasılıktır.


oguz altun
(20.10.18)
Yumruk işi yalan olur, doğru teknikle vurulmadığı sürece erkek de elini kırar kadın da, kendini böyle bir durumdan kurtarmak isteyen bir kadın erkeğin en hassas olduğu bölge olan testislerine tekme atıp kaçmalı. Tabii cinsiyetçilik gibi algılanmasın, kendine güvenemeyen bir erkek de aynı hareketi yapabilir. Onun dışında yok illa yumruk atacam falan dersen boynun iki yanı-kulak arkasının biraz altı ya da şakağa vurabilir ki şakağa vurursa eli kesin kırılır bu arada, onun dışında gözlere çalışılabilir vs. Boyun ve şakak sinirleri tahrip edeceği için şok yaratır, gözlere çalışmak da acı verir ama en garantisi ilk söylediğim seçenek maceraya gerek yok.


angelus
(20.10.18)
Peki bu konuda kendimi geliştirme ihtimalim var mı illa kum torbası mı alıp yumruklayayım :D


pastörizesüt
(20.10.18)
ah şu gençler.

rocky filmini izle, merdivenlere vur kendini koş koş dur.

sonra rocky gibi dans et. sonra başlarsın yumruklamaya.

kum torbasını tavana sağlam as, içine bez basılıyor onun öyle ağırlaşıyor ki, üstüne düşerse altında kalır ölürsün.


killerbee
(20.10.18)
ben de senin gibiyim, olası bir durumda yumruk atmam, karşıdakine zarar veremediğim gibi kendi canımı acıtırım. o yüzden bacak arasına tekme +1


tabirimekruh
(20.10.18)
m.youtube.com Bu abla nasık böyle güzel vuruyor :(


pastörizesüt
(20.10.18)
düşünüyorum ben şimdi bir bayanım, karşımda da erkek var.

ikimiz de nötr olarak duruyoruz, ben karşımdaki erkeğe yumruk atıyorum.

hoop ani bir hareketle erkek rolüne geçtim.

yumruğu yedim burnum kırıldı. valla bayanmış kadınmış dinlemem ağzının ortasına ortasına kombo yapar, eşek sudan gelinceye kadar döverim seni. hatta kaldırıp kaldırıp yere bile patlatabilrim. canımı ne kadar acıttığına bağlı.

ciddiyim , bu konularda nezaket falan arama erkeklerde.

sonuç bi yumruk attın ama bi araba sopa yedin. bir de gider şikayetçi olurum.

ilk yumruğu atan suçludur.


killerbee
(20.10.18)
O kadın yumruk atmamış kolunu savurmuş, güç üretirken fizik biliminden yardım almış.


angelus
(20.10.18)
@killerbee evet onu da düşündüm ama kalabalık yerlerde olcağı için kurtarılırım diye düşündüm :D
@angelus heh evet omuzdan çıkarmış ben buna da razıyım bunu yapabilir miyim


pastörizesüt
(20.10.18)
ya arkadaşım deli gibi kadına şiddet oluyor herkes kafasını çevirip gidiyor, yüzlerce insanın içinde, dükkanların içinde kadınları bıçaklayarak öldürüyolar, kaç defa videolarda haberlerde gördük. kimse kafasını çevirip bakmıyor bile.

sen kalabalığa güveniyorsan zaten yanmışsın. millet daha ne oluyor diyene kadar canını yakarlar, hiç bulaşma.

kadınsın bas çığlığı geç.

bana da boşuna ayı mayı demeyin, ben olabilecek olan bişeyi söyledim.


killerbee
(20.10.18)
sen tekme çalış yumruk işi sakat
www.youtube.com


basond
(20.10.18)
Tasaklara tekme at. İlla yimrih atcaksan da yuze degil vucuda at


yumruğun gücünü küçümsememek lazım.

bazen yanlışlıkla biri elini burnuna çarpıyor ve insanın aklı şaşıyor. şöyle o adrenalinle eli sıkıp burna (ıskalamadan ama) yandan bi geçirdim mi karşıdaki epey afallar. devamını getiremeyeceğini düşünüyorsan o kendine gelene kadar topukla ama.


Bence bir sey yapamazsin. Sahsen bir kizin atacagi yumruk muhabbet kusu isirigi gibi gelir.
Yumruk atmak icin omuz gucu gerekir ki kizlarda olmaz bu. Saglam bir yumruk omuzdan destek alarak gelir.
Bana yumruk atsan senin elin benim suratimdan daha cok acir.
Bana yurmuh atmasin ehehe...


stavro
(20.10.18)
bu kırılır ayol!


O el ile kavanoz açabiliyor musun ki yırmıh atacaksın?
Çok zayıf, incinir. Ellerin şiir kitaplarının önce, hafif sayfalarına layık görünüyor.


zxcd
(20.10.18)
@zxcd pek açamıyorum
@retorique bunla ben bile yüzünü gözünü dağıtabilirim çok fena bu


pastörizesüt
(20.10.18)
1 lirayı görünce şoka girdim ben.

eksiup.com


killerbee
(20.10.18)
genelde erkekler biraz daha uzun olduğu için yumruk hedefi bulmayabilir, yavaş kalabilir. en iyisi baldırla bacak arasına vurmak veya diz kapaklarına sert bir tekme atmak.


Neill
(20.10.18)
yımrığı boğaza at, nefesi kesilsin.

skdjdkdjdk


nice tnetennba
(20.10.18)
bileğin düz olması lazım vururken ve nereye vurduğun da önemli. çenesine veya elmacık kemiğine denk gelirse senin canın daha fazla yanar. burun da acıtır. gözüne, kulağına ya da yandan burnuna vurman lazım. ama çok canını acıtamazsan dönüşü kötü olur. kulak üstü denge bozma açısından daha makul bir hedef.


prasinos
(20.10.18)
o kalınlığı bir şey ile kıyaslardım ama neyse kıyaslamayım. bu ne bilek böyle ,tekme çalış .
bu bilekle ancak masaj yaparsın yumruk atsan.


trablon
(20.10.18)
Ya neymiş bu böyle bilek kırılır falan. O kadar kavga gördüm hiç bilek, yumruk falan kırıldığını görmedim. Yapıştır gitsin, bir şey olmaz merak etme. Tutturamadın mı? Kör dövüşü yaparsın ama en azından gururun ıskalanmamış olur. Kavga durumlarında beni ara.


eazy
(20.10.18)
yıllardır sakladığın psikopatı çıkardın demek sonunda. elinin boyutu ve bilek kalınlığı da önemsiz bu durumda. doğru teknikle 10 yaşındaki çocuk bile tek vuruşla adamı bayıltabilir.


goodz
(20.10.18)
ben de saate laf edecektim ama yumruğu bende denemeye kalkarsın diye sustum. etrafındaki herkes o saati beğeniyorsa bence saati değil etrafındakileri değiştir.

testosteron kokusundan ve edilen muhabbetten-üsluptan ötürü yeterince bağcılar kıraathanesine dönmüş bu yumruk meselesine bir katkı da ben yapmak istemiyorum, o yüzden bence hiç bulaşma yumruk işine.


Bruce
(20.10.18)
Çalışırsan ve teknik ile doğru yere vurabilirsen adam yerinden kalkamayabilir, ama yerinden kalkıp da daha da hırslanıp ağzınızı yüzünüzü kırabilir.

Yumruk sadece kol ile atılmaz, omuz ve sırt da önemli. Sürekli çalışarak gelişeceğinize emin olun, ama bunu birine vurmak için değil. Yapıyor olabilmek için geliştirin.

Saati ilk başta ben de görmedim, sonradan tekrar açtım fotoyu, normal bir saat işte!

o abla da yumruk atmıyor kolu savurup yaradana sığınıyor zaten.


John Bloor
(22.10.18)
(15)

Bunların amacı ne?

Sosyal medyada orta yaş teyzelerin duvarlarında dolaşan bu tür yazılar oluyor ya bunların amacı ne? Bir de bu sözde anonim de değil av. isim soyad yazmışlar. Bunlar halk galeyana gelsin diye mi dolaşıyor güvensizlik aşılamak için mi? Yoksa gerçek olma ihtimali var mı? https://eksiup.com/e5cdcd7bd125
Sosyal medyada orta yaş teyzelerin duvarlarında dolaşan bu tür yazılar oluyor ya bunların amacı ne? Bir de bu sözde anonim de değil av. isim soyad yazmışlar. Bunlar halk galeyana gelsin diye mi dolaşıyor güvensizlik aşılamak için mi? Yoksa gerçek olma ihtimali var mı?

eksiup.com
pastörizesüt
(16.10.18)
Sezgi Kırıt diye google'e yazarsanız ilk sonuçta doğru olduğunu, bu kişinin de avukat olduğunu öğrenebilirsiniz. Niye yapılıyor, kendi çaplarında farkındalık için.


whoosie
(16.10.18)
www.instagram.com

avukat kendi hesabından yayınlamış yazıyı zaten. asıl sizin amacınız ne?


elorelia
(16.10.18)
Farkindalik kazandirmak adalet talep etmek icin


howfaristhesky
(16.10.18)
Valla sosyal medya üzerinden gösterilen tepkilerden sonra sistem işlediği için tepki gösteriyorlar.


"Kısa aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Emine Karpi'ye 'delilleri yok etme' suçundan 4 yıl, 'evi terk eden çocuğu rızası ile de olsa ailesine veya yetkili makamlara haberdar etmeden yanında tutma suçu'ndan 1 yıl hapis cezası verdi. Sanık Mehmet Mutlu Kurtlar, 'evi terk eden çocuğu rızası ile de olsa ailesine veya yetkili makamlara haberdar etmeden yanında tutma suçu'ndan 1 yıl hapis cezası aldı. Sanık Osman Küçük ise 'evi terk eden çocuğu rızası ile de olsa ailesine veya yetkili makamlara haberdar etmeden yanında tutma suçu'ndan 1 yıl, 'reşit olmayanla cinsel ilişki suçu'nu işlediği için de 2 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Sanıkların gözetim ve tutuklulukla geçen süreleri cezalardan mahsup edilmişti."

Buradan anlasilana gore ortada "kanitlanmis" bir cinayet ya da tecavuz yok. Cinayeti isleyene mahkeme 1 yil verdi diye bir sey yok. En azindan mahkeme acisindan boyle, olayin aslini bilmiyoruz dolayisiyla mahkemeye ve karara suc bulamayiz. Olayin aslini kimin suclu oldugunu hicbirimiz bilmiyoruz. Mahkeme delil bulamadim diyor. Insanlar mahkemeleri ve hukukculari tanri falan saniyor ve isleyisi dusunmuyor.
Bu duyuruya yazanlar da buyuk ihtimalle olayi ilk kez duyuyor ve cinayeti kimin isledigini kimin tecavuz ettigini falan bilmiyor. Buranin ve sosyal medyanin olaya bakisi "mahkeme katile sadece 1 yil verdi" seklinde.


stavro
(16.10.18)
Duymayan kalmasın iyi yapmışlar! Ben okuduğumda çok üzüldüm. Bir de dava açtıkları için vekalet ücreti kızın ailesinden alınacakmış:(


Ben bunun doğru olduğuna ihtimal vermediğim için amacını sordum. Olayı hatırlıyorum, gerçekten bir yıl mı ceza aldılar yani? Dehşet verici.

@stavro doğru diyosun yeterli kanıt yok vs peki sonuçta bu kız öldü mü öldü bu nasıl açıklanıyo aklım almıyor nasıl böyle bir karar çıkabilir


pastörizesüt
(16.10.18)
@stavro, dikkat edersen olayı duyuran bu işleri bilmeyen biri değil, bir avukat. Çok büyük bir adaletsizlik görmüş ki, isyan etmiş. Türkiye'de adaletin düzgün işlemediği de ortada.


farkındalık yaratmak için + bilmem kaç milyon

bu avukatın kaç yıldır bu dava için mücadele ettiğini araştırırsanız; bırakın böyle paylaşım yapmayı, bilboardları donatsa tüm ülkede, planör uçakla afiş açsa sonuna kadar hakkıdır dersiniz zaten vicdanen.

o orta yaş teyzelerde sadece duvarlarında paylaşmıyorlar bu yazıları, önemli bir kısmı bu anlamda ki saha çalışmalarına da katılmaya çalışıyor. en azından kendi çevrem muhakkak bu çalışmalarda aktif görev alıyor çeşitli şekillerde.

imza: hem orta yaş hem feminist teyze


Phoebe
(16.10.18)
şu olayı öğrenmek tüm günümün içine etti. olsun, benim bir günüm mahvolsun.

"Dosyada sanıklardan birinin 16 tane suç kaydı var “Uyuşturucudan hırsızlığa, hırsızlıktan geceleyin nitelikli hırsızlığa, yaralama, suç aletini satın alma ve cinayet. Bunların hepsine rağmen beraat aldı. Suç potansiyeli yüksek insanlar bugün etrafımızda dolaşıyor. Eline, gözüne, dizine her yerine muhtaç olduğumuz ayakları taşa çarpsa canımızın yandığı çocuklarımız tehlikede. "

Olayın içinde böyle bir psikopat varsa hiçbir şekilde delil aramamak gerekiyor. Çünkü psikopat. Biz olabilir diyorsak o kesin yapmıştır. Yerel mahkemenin verdiği müebbeti üst mahkeme delil yetersizliğinden bozmuş.

şöyle bir şey de var: www.instagram.com

umarım o psikopat gün yüzü göremez. insanlık olarak klinik psikopatların aramızdaki uzaylılar olduğunu kabul etmeliyiz ve tescillenenler infaz etmeliyiz. bu, bu kadar basit. herkes insan değil.


mewthree
(16.10.18)
@pheobe üstünüze alınmanıza gerek yok benim bahsettiğim orta yaşlar bir yandan kekiyle çayını içerken bir yandan paylaşım yapanlar eminim yani onların herhangi bir çalışma yapmadığına. Ayrıca avukatın paylaşmasına bir şey mi dedim? Umarım böyle avukatlarımızın sayısı artar.

Sorum sadece bu paylaşım üzerine değildi zaten sosyal medyada bir sürü yalan yanlış haber dolanıyor. Ben bu kadar dehşet verici şeyler için gerçek olamaz bu diye düşünüyodum ne yazık ki nasıl bi ülkede yaşadığımı unutmuşum.


pastörizesüt
(16.10.18)
Karari veren de mahkeme. Yani hakim falan var, isini bilen insanlar sayilir onlar da. Avukati bilirkisi sayiyoruz da hakimi neden saymiyoruz?

"Olayın içinde böyle bir psikopat varsa hiçbir şekilde delil aramamak gerekiyor"
Biliyor musunuz, hukuk sistemi hicbir yerde boyle islemez. Boyle bir mantik yok. Belirli kurallar cercevesinde hareket eder mahkemeler. "ulan bundan adam olmaz baksana suna atin bunu" gibi bir mantik yok. Hakim karsisinda duran adamin suclu oldugundan %100 (%99 demiyorum bak) emin bile olabilir, sen ben de emin olabiliriz, her halukarda hukuk kurallarina kanunlara gore hareket etmek zorunda anlamadiginiz nokta bu.
Hukukun ustunlugu esastir. Bu su demek oluyor; zanli, davaci, savci, avukat, sen, ben, hicbir inisiyatif degil hukukun bizzat kendisinin ustunlugu mutlak. Bu yuzden yasadisi deliller her seyi %100 kanitlasa dahi delil sayilmiyor kimin suclu oldugu herkes tarafindan bilindigi halde hukuken suclu denemiyor mesela. Umarim anlatabilmisimdir.

@pastorize, kizin olumu nasil aciklaniyor hic ama hicbir fikrim yok. Dosyayi falan oturup incelemedim, sen de ben de bilmiyoruz.

Adamlar sucsuz, o yuzden 1yil ceza almalari da adil falan demiyorum, dikkat ederseniz anlatmaya calistigim sey baska.


stavro
(16.10.18)
üstüme alınmadım. sadece o genellemenin (bütün genellemeler gibi) ne kadar ön yargılı/dar bir bakış açısı ve tehlikeli olduğunu göstermeye çalıştım. kek pasta yiyerek yayınlamalarının yanlış olduğuna hüküm verebileceğimiz makamımız nedir? bizi otorite kılan nedir mesela? o teyze de varsın öyle paylaşsın, bakın mesela sizde bir soru işareti uyandırmış o paylaşımlar ki konuyu araştırmışsınız. bir sıfırdan büyüktür neticede.

avukatın paylaşımına da bir şey dediniz demedim. kadın az bile yapmış anlamında kişisel görüşümü paylaştım.

yalan yanlış haberler için örneğin genelleme yapmak yerine şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz;
teyit.org

bunlar gerçek olamaz yanılgınız içinde şöyle buyrun;
anitsayac.com

sevgiler.


Phoebe
(16.10.18)
farkındayım stavro.
Kanıt gereğini, mahkeme sürecini anlıyorum. Yazdıklarım sadece duygusal bir dışa vurumdu.

Burada suç doğrudan bakıldığında Adli Tıp'ın sanırım. Hayat kadını sanılıp tecavüz bulgusu aranmamış. Böylece kaçırma, tecavüz, cinayet ekseninde değil de reşit olmayan birini eve alıp, doz aşımından ölüm ekseninde işleniyor olay.

Yine de gerçekte olanın bir psikopatın insanları kendi zevkine göre cansız bir cisim gibi kullandığı gerçeğini değiştirmiyor. Kanıma dokunan da bu. Tüm hayatında böyle davranan bir homo sapien alt grubunun tüm insan haklarına sahip olmasını yanlış buluyorum. Bu adamı 100 sene hapiste tutup, 100 sene işkence etsen böyle. Cehennem gibi bir yerde bir milyar sene kalsın. Dünyaya yine gelse ilk gün aynısını yapacak. Bu gerçek artık belgelenen, tekrarlanan bir olgu halini almışken hala sen, ben normal insan muamelesi görüyorlar.


mewthree
(16.10.18)
Dusuncelerinizi anliyor ve oldugu gibi katiliyorum mewthree. Ve bana sorarsaniz en aci sey de hicbir zaman mutlak ideal hukuk sistemine kavusamayacagimiz gercegidir insan irki olarak. Yeryuzunde hukuku teslim edebilecegimiz insanustu bir inisiyatif olmadigi icin caresi de yok.


stavro
(16.10.18)
(10)

Kendinizi bir yarışta gibi hissediyor musunuz?

Üzerimde çok fazla baskı hissediyorum bir şeyleri kaçırıyomuşum gibi yanlış yapıyormuşum gibi. Sanki herkesin o an dışarda eğlendiği ve benim evde oturduğum bir cumartesi akşamı hissinin sürekli zamana yayılmış hali gibi :D 26 yaşındayım bu yaşların olayı mı bu? Bundan sonra böyle bi gidecek yoksa
Üzerimde çok fazla baskı hissediyorum bir şeyleri kaçırıyomuşum gibi yanlış yapıyormuşum gibi. Sanki herkesin o an dışarda eğlendiği ve benim evde oturduğum bir cumartesi akşamı hissinin sürekli zamana yayılmış hali gibi :D 26 yaşındayım bu yaşların olayı mı bu? Bundan sonra böyle bi gidecek yoksa yine eskisi gibi stabil hissedecek miyim?
pastörizesüt
(11.10.18)
Nö. Maalesef hissedemeyeceksin.


datnet
(11.10.18)
eğer bir şeyleri yanlış yapıyorsam baskı hissederim. yanlış telafi etmek için geçen sürede de bir şeyleri kaçırmış hissederim. bunun haricinde baskı hissetmiyorum. çevresel faktörlerden doğan bir baskı olursa o olur, kendi kendimi baskılamıyorum açıkçası.


prasinos
(11.10.18)
''Dedenin zamanına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün berbat bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz.''


biravekahve
(11.10.18)
@biravekahve kesinlikle bunun etkili olduğunu düşünüyorum onun için instagramı kapattım mesela çok daha huzurluyum. Ama yine de çeşitli haberler almak için kullandığım facebook bile arada bu hissi yaşayabiliyor

@entegre hem kariyer hem gönül işleri konusunda kendimi tedirgin hissediyorum. Herkes evleniyor acaba yanlış yerde miyim diye düşünmeden edemiyorum. Kariyer konusunda elimden geleni yapıyorum ama yanlış karar alma korkusu da çok zorlayıcı


pastörizesüt
(11.10.18)
Bizde biraz geç kalmışlık hissi oluyor. Sanki 6 sene duraklama dönemi, hayata ara vermişiz gibi. Sonra bakıyorsun aslında zaman akmış, yaş kaç olmuş diye panik oluyorsun. Bazı hızlı çıkanlar olmuyor değil ama genele bakınca hepimiz aynıyız. Fakülteden mezun olur olmaz düğün yapan pek yok. Geç kalmadın hiçbir şeye. Şu an Erasmus’tayım evet partileyen bir grup var ama büyük büyük çoğunluk evde Tus çalışıyor. Kendi ülkelerinin sınavına çalışıyor. Bir şey kaçırmadın. Yazın düğünün olmasa da olur zaten. Umarım sonuçların iyi gelmiştir. Çok iyi yazamadım bu saatte ama anlamışsındır.


Lim5
(11.10.18)
26 yaşındayım ve hissediyorum. Hatta bir işe, bir sektöre girersem tutmasa yarış dışı kalırım psikolojisi mevcut.


goodyes
(11.10.18)
benzer yaşlardayız ve hissetmiyorum. demek bu yaşların olayı değil, sorun sende!


ateistanbul
(11.10.18)
instagrama çok bakma


füt
(12.10.18)
2 sene sonra geçiyor.

28 yaş spor


varoluscusanri
(12.10.18)
Yaşım 34, kendimi kimseyle bir yarışta gibi hissetmiyorum.


sopiro
(12.10.18)
(1)

İlk mango indirimi ne zaman oluyor?

Aralık gibi mi?
Aralık gibi mi?
pastörizesüt
(09.10.18)
Kasim


bradshaw
(09.10.18)
(16)

Pudra rengi bluzun altına ne renk kot

Koyu lacivert mi açık mavi mi?Temsili https://www.morhipo.com/kampanya/detay/20463286/76127/jean-pantolon?gclid=EAIaIQobChMIsMGO4Mzt3QIVl-J3Ch2VVgcbEAQYBCABEgKfFPD_BwEhttps://www.patirti.com/yirtik-dar-paca-mavi-kot-pantolon-skinny-jeansBluz da bu renk https://www.bidakkabutik.com/omzu-acik-pudra-cr
Koyu lacivert mi açık mavi mi?
Temsili www.morhipo.com
www.patirti.com

Bluz da bu renk www.bidakkabutik.com
pastörizesüt
(04.10.18)
bence açık renk daha hoş. fakat giyeceğin gün hava yağmurluysa oyum koyu laciverte


noraliya
(04.10.18)
Net koyu.


buff
(04.10.18)
Açılı mavi erkek gZüyle


dunyatuhaf
(04.10.18)
kesinlikle koyu


Burda bile yüzde elli nasıl güzel giyincez biz ya :(


pastörizesüt
(04.10.18)
Kesinlikle koyu lacivert


megalomaniac
(04.10.18)
ten rengin, bluzun modeli vs de katarak düşün. ama hava durumuna gidilen ortama da bağlı.
ama genel olarak - bence- açık renk casual, koyu renk şık durur gibi. özellikle taşlaması filan olmayan düz koyu renkse.


@kozmos Ten rengim buğday. Bluz omuzları açık böyle dökülen kolları İspanyol kol tam bir sonbahar bluzu. Koyu renk kot da tam olarak linkteki gibi. O zaman onu giyeyim


pastörizesüt
(04.10.18)
siyah


acetaminophen
(04.10.18)
Siyah ya da beyaz. Beyaz sevilmiyorsa siyah her türlü gider.


eazy
(04.10.18)
Tenin son linkteki kızınki gibiyse bence koyu renk giy. O görselde açık renk taşlanmış kot bluzun rengini söndürmüş gibi ten rengi de koyu olmayınca -bence tabii-


ikisi de olur ya. Pudra tüm renklerle gider. Siyahla bile olur.


kismisolungac
(05.10.18)
ikisi de olur ama bluz sana olmaz


prasinos
(05.10.18)
koyu


elorelia
(05.10.18)
kesinlikle koyu. bluz güzelmiş.


nice tnetennba
(05.10.18)
Koyu mavi, lacivert.


chitosan
(05.10.18)
(2)

Tenis oynayanlara soru

Arada bir aylık boşluk olmak üzere üç aydır tenis kursuna gidiyorum. Haftada iki gün birer saat. Bazı dersler çok iyi olup gaza gelsem de bazı günler o kadar kötü oynuyorum ki üç aydır hiç bir gelişme katedemedim gibi geliyor moralim bozuluyor. Bu doğal mı? Bu kadar istikrarsızlık olur mu? Benden ol
Arada bir aylık boşluk olmak üzere üç aydır tenis kursuna gidiyorum. Haftada iki gün birer saat. Bazı dersler çok iyi olup gaza gelsem de bazı günler o kadar kötü oynuyorum ki üç aydır hiç bir gelişme katedemedim gibi geliyor moralim bozuluyor. Bu doğal mı? Bu kadar istikrarsızlık olur mu? Benden olmayacak mı? Daha iki hafta önce raket de almıştım oysa ki. Çok hevesliyim niye olmuyor bırakmayayım di mi :(
pastörizesüt
(03.10.18)
Tenis ile alakali degil sadece tum fiziksel aktivitelerde "gununde" oldugun zamanlar olur olmadigin zamanlar olur.

Baslarda grafigin cok inisli cikisli olmasi dogal. Bazi seylerin oturmasi zaman alabilir. Fundamental otursa da onda ustalasmak daha da zaman alabilir. Bu noktada antrenman sikligi, ritim bulma onemli. trend yavasta olsa yukari yukari cikacaktir.

Yani birakma.


AlsterWasser
(03.10.18)
Üç ayda tenis gibi bir sporun tekniğini tam olarak oturtmak mümkün değil. Tenise yatkınlığınıza bağlı olarak bir kaç ay içinde daha stabil bir seviyeye gelirsiniz. Yılmayın, oynamaya devam.


yorgunpanda
(03.10.18)
(1)

Iphone’u servise vermeden önce yapılacaklar

Ben kendim mi sıfırlayayım bir de nasıl sıfırlayayım? Başka şunu mutlaka yap dediğiniz bir şey var mı?
Ben kendim mi sıfırlayayım bir de nasıl sıfırlayayım? Başka şunu mutlaka yap dediğiniz bir şey var mı?
pastörizesüt
(14.09.18)
pc uzerinden itunes'tan tam yedek alip, fabrika ayarlarina dondurup verin. yedegi geri yukleyince duvar kagidina kadar hersey geri geliyor zaten.


brkylmz
(14.09.18)
(8)

Hiç soloturk pilotu tanıyan var mı?

Nerde bulabiliriz bu insanları hiç ihtimal yok mu tanışmak için :D gösteri sırasında neler hissediyolar çok merak ediyorum bi de yolda gördüğümüz gibi normal insanlar mı :D çok cesur ve yetenekliler çok hayranım ya tebrik etmek isterdim
Nerde bulabiliriz bu insanları hiç ihtimal yok mu tanışmak için :D gösteri sırasında neler hissediyolar çok merak ediyorum bi de yolda gördüğümüz gibi normal insanlar mı :D çok cesur ve yetenekliler çok hayranım ya tebrik etmek isterdim
pastörizesüt
(07.09.18)
normal insanlar gayet sohbet muhabbet normaller
cesur yetenek evet ama size böyle gelen şeyler onlar için çalışmanın sonucu

günde 9-10 saat çalışıp bir işte uzman olmak gibi işte.


basond
(07.09.18)
@basond başka bir insan için belki bi kalp damar cerrahı çok hayranlık uyandırıcıdır ama işin içinde olduğum için onların yaptığı senin dediğin gibi çalışıyolar yapıyolar işte gibi geliyor. Bu çok uzak olduğum bi konu hayal edemiyorum kendimi onların yerinde ondan çok farklı geliyo


pastörizesüt
(07.09.18)
@pastörizesüt
tabi ki normal hayranlık duymak, sadece biz süperiz falan modunda takılmıyorlar yani onu belirtmek istedim.
sayılarının az olması disiplinleri şovları vs tabi ki taktire şayan.


basond
(07.09.18)
Uniden arkadasin abisi vardi. Hala var gerci soloturkte ama o zamanlar bu kadar pouler degildi( yil 2010 falan)


birkaç gün adanada aynı otelde kalmıştık. lobide restoranda sürekli görürdüm. yolda görsem yolumu değiştiririm o derece tinerci tipliler ama kıyafet ve statüden dolayı kurtarıyorlar.


paudi
(07.09.18)
Soloturk pilotu her donem bir kisi oluyor benim bildiğim. Mesela bir ara Yusuf Kurt idi, İngiltere'de resmen show yapan.


stavro
(07.09.18)
@stavro turk yıldızları da olur :D


pastörizesüt
(07.09.18)
Hem Solotürk hem de Türk Yıldızları Konya'da duruyor, 3. Ana jet üssünde tanışabilirsin.

Düzgün insanlara benziyorlar, jilet gibi havacı tulumları olsun şovlar olsun cesaretleri vs. gayet hoş.


038576
(07.09.18)
(14)

Günün sığ sorusu

Arkadaşımla tartışıyoduk size de sorayım, tartışalım, ben diyorum ki kadınlarda güzellik ciddi ilişki dahil bütün sosyal ilişkilerde en önemli kriter. Tabi sadece güzel olan aptal, pis, kültürsüz vs bir kızı kastetmiyorum. Zekası, kültürü, muhabbeti orta olan ama çok güzel olan bir kız hayatı boyunc
Arkadaşımla tartışıyoduk size de sorayım, tartışalım, ben diyorum ki kadınlarda güzellik ciddi ilişki dahil bütün sosyal ilişkilerde en önemli kriter. Tabi sadece güzel olan aptal, pis, kültürsüz vs bir kızı kastetmiyorum. Zekası, kültürü, muhabbeti orta olan ama çok güzel olan bir kız hayatı boyunca yolu kesişen her istediği insanla sevgili olur bence. Bu kadar sığ mı? Evet bu kadar sığ. Mesela gayet aklı başında işinde gücünde zeki bir arkadaşım(erkek) uzun süreli sevgilisinden kilo aldığı için ayrıldı tamam tek sebep bu değildi ama önemli bir sebepti. Sonra bekarken ilgi gösterdiği her kızdan karşılık buldu hiç biriyle ciddi ilişki istemedi ki gayet zeki esprili hoş sohbet ama ortalama güzellikte kızlar da vardı bu kızların içinde. Sonra çok güzel ve tatlı ortalama zeka ve muhabbette iş olarak diğer kızların birçoğundan vasat bir işi olan bir kız buldu bir hafta içinde sevgili oldu ve aylar geçti evlenmeyi düşünüyo. Bu arada arkadaşım yakışıklı değil ortalama tipte işi gücü iyi muhabbeti iyi.
Bu bir örnek diyebiliriz ama bunla çok sık karşılaşıyorum, bir sürü kız arkadaşım ortalama güzellikte ve diğer saydığım iyi özelliklere sahip, hoşlandıkları, yakınlaştıkları insanlarla sevgili olamıyorlar. Duyuruda da birçok örnek oluyo zaten genelde birileri altına yeterince beğenmiyodur vs yazıyo.
Evet hem kadınlar hem erkeklerden yorum bekliyorum, erkekler durum bu mu? Hiç hoşlandığınız ama çok aşırı beğenmediğiniz bir kızı reddettiniz mi? Kızlar anlattığıma benzer durumlar yaşadınız mı?
Arkadaşım bu kadar basit olmadığını savunuyo bu arada
pastörizesüt
(31.08.18)
Tarafların birliktelikte ne aradığı ile ilgili. Bunun bireylerin yaşları, sosyal ve ekonomik durumlarla da alakası var. Yüzeysel özellikler olsa olsa sadece bir ön-şart olabilir, sadece ön-şartlarla yürüyen ilişkiler ve ve hatta eviliklikler patır patır dökülüyor. Dalganın geldiği yere kumdan bir kale yapmak gibi.


acetaminophen
(31.08.18)
erkeğim, fiziğini suratını beğendiğim bi kızı reddettiğim oldu. kafa olarak çok açmamıştşı beni. sırf fiziksel olarak güzel bulduğum için beraber olduğum biri olmadı hiç hayatımda. tek gecelik mevzularda bile öncesindeki muhabbet önemli benim için. galiba bu yüzden çok fazla tek gecelik ilişkim olmuyor :D


reavelyn
(31.08.18)
@acetaminophen benim kastettiğim zaten sosyoekonomik durumdan bağımsız olarak genellenebilir şekilde böyle bir gerçek olması. Yaş olarak 22-35 yaş arası genç erişkinler diyebiliriz
@reavelyn aslında bunu da kastetmiyorum, yani beğendiğim bir kız değil de çok beğendiğim bir kız diyelim. Buradaki güzellik ölçütüm çarpıcı bir güzellik şeklinde. Zaten bahsi geçen diğer kızlar birçok insanın beğeneceği kızlar.


pastörizesüt
(31.08.18)
Arkadaşın haklı. Olay bu kadar basit değil.


@tolkien hayranı böyle hiç eğlenceli olmuyo ama sen de ne düşündüğünü yaz ki konuşalım tartışalım


pastörizesüt
(31.08.18)
@nobody kız çorba da yapacak bir kız :D tek dezavantajı ortalama zeka ve muhabbet. Yani karşısındaki insan bariz daha zeki ve komik biri


pastörizesüt
(31.08.18)
haklısın ve öyle. ben erkek halimle bile aşırı çirkin ucube erkeklerle takılmaktan kaçınıyorum. hayatın her alanında her cinsiyet için geçerli bu dediğin.


Birkaç kere bu muhabbet aramızda geçti. Güzel/yakışıklı ama aptal biriyle sevgili olur musun diye soruldu. Ortamdaki herkes okumuş kültürlü insanlardı. Kızlar net hayır dediler. Erkeklerden birisi tabi olurum niye olmayayım dedi. Diğeri çekimser kaldı.

Bir arkadaşa o kızla nasıl çıktın diye sorulduğunda hormonlarının esiri olduğunu, beynin iptal olduğunu, testisleri aldırmanın kesin çözüm olduğunu filan söylemişti. Hakikaten iptal demek ki.


Lim5
(31.08.18)
Evet erkekler için görsellik çok önemli. Çok çirkin bir erkek bile birini bulabilirken çirkin bir kadının şansı yok gibi. Onu geçiyorum, ortalama ve üstü için kızların şansı kişilikle orantılı oluyor. Dünya güzeli de olsa gerizekalı bir kızsa erkek sadece sevişmek ister onunla uzun süreli bir birliktelik düşünmez. Hemen hemen her erkek bu konuda hemfikirdir dünya güzeli gerizekalı kızla olacağına ortalama yüz güzelliğinde kişiliğine uyan bir kız olmalı.


goodz
(31.08.18)
Doğru mu anladım bilmiyorum ama demek istediğin bu mu?
Erkekler için:
Ortalama üstü güzellikte bir kadin varsın ortalama alti bilgi/kültür/ahlak düzeyinde olsun?
Buysa evet katılıyorum.

Etrafımda gerçekten çok bilgili kültürlü ve düzgun olup ortalamanin altinda bir guzelliği olan neredeyse birçok kadın arkadaşlarim yalnız.
Ekşi sözlukten bir erkek arkadaş aynen şöyle bir şey demişti:
Benden bilgili kültürlü kiz istemem, güzel olsun ve salak olmasin yeter.
Yani onun icin bir kizla birlikte olmanin tek kriteri kizin salak olmamasi ve güzel olmasiydi.
İşin aci tarafı kendisinin ortalama alti bilgi/kültürve ahlak seviyesinde olduğunun farkinda olmamasiydi.


Amaranta ursula
(31.08.18)
Çok sığ düşünüyorsun sahiden, o kadar basit değil. Güzellik çok önemli değil daha çok başa bela, eli yüzü düzgün olmak daha çok prim yapar ciddi ilişkilerde. Çoğu erkek özgüvensiz çünkü. Bu kız beni aldatır mı çok talibi vardır diye düşünüyor tipik Ortadoğu kafası.

Ayrıca erkekler fazla kafası çalışan kadın sevmez, kafası çalışan kadını uyutamazsın. Sorgular yani, her konuda sadece kıskançlık bazında düşünme bunu.


perfectum
(01.09.18)
Çok güzel, kültürlü, kariyerli, espirili arkadaşlarım var. Yaşları 30 ve üstü hala bekarlar, ne fuckbodyleri ne de uzun süreli ilişkileri oldu. Asılan çok kişi oluyor ama hiçbiri ciddi gözle bakmıyor, hoşlandıkları erkekler genelde 45 lik hanımefendileri ya da daha küçük 25 yaşlarındakileri tercih ediyorlar.


@perfectum aslında benim söylediğim tüm erkekler çok güzel kızlarla sevgili olmak isterler değil, çok güzel kızlar istedikleri herkesle sevgili olabilirler şeklinde. Sonuçta çok güzel bi kız bahsettiğin gibi özgüven problemli birini zaten tercih etmeyeceği için böyle bir ihtimal söz konusu olmuyo yani


pastörizesüt
(01.09.18)
@pastörizesüt "çok güzel kızlar istedikleri herkesle sevgili olabilirler" Böyle bir şey yok. Aşırı yanlış düşünüyorsun. Güzellik erkeğin skini kaldırır, sevgililik ayrı bir müessese.

"Sonuçta çok güzel bi kız bahsettiğin gibi özgüven problemli birini zaten tercih etmeyeceği için böyle bir ihtimal söz konusu olmuyo"

Ben sana adam özgüvensiz demedim farkındaysan. Adam çok özgüvenli olabilir ama bilinçaltı söylediğim şekilde çalışabilir ki genelde öyledir.


perfectum
(04.09.18)
(15)

Şahsiyet şimdi bitti

Çok güzel değil miydi gerçekten çok etkilendim. Var mı bunun kadar sevdiğiniz bir Türk dizisi söyleyin de izleyeyim :)
Çok güzel değil miydi gerçekten çok etkilendim. Var mı bunun kadar sevdiğiniz bir Türk dizisi söyleyin de izleyeyim :)
pastörizesüt
(26.08.18)
ezel

edit: şimdiye kadar çekilmiş en iyi yerli dizidir. bi şans daha ver tabii.


Delay Fuze
(26.08.18)
Ezel, kayip, suskunlar.


a summer day
(26.08.18)
ezel


paudi
(26.08.18)
Ya herkes ezel demiş ama daha önce ezele başladım 11. Bölümde falan bıraktım bir şans daha vermeli miyim


pastörizesüt
(26.08.18)
Şahsiyet nedir bilmiyorum, izlemedim ama behzat amirim var.


masum. (blu tv)


brakgn
(26.08.18)
bana göre çekilmiş en iyi yerli dizi çemberimde gül oya'dır. zaman zaman açar baştan sona izlerim hep aynı tadı alırım, her defasında aynı şekilde etkilenirim.

ben de senin gibi düşünüp acaba bu kadar sevebileceğim başka bir yerli dizi bulabilir miyim derken en çok övülen ezel'i bir ara izlemeye kalkmıştım ama hiç sevmemiştim bitiremedim bile. keza aynı şekilde behzat ç'yi de bitiremedim.

yani hala bulamadım çemberimde gül oya'nın yanına bile yaklaşabilecek bir dizi.


disfori
(26.08.18)
7 Yüz
kesin izlemen gerek


smokee
(26.08.18)
şahsiyet muhtemelen türkiye'de çekilmiş en kaliteli dizi. Yani en iyi mi bilemiyorum ama çekimler, sinematografi falan çok yüksek kalitede.

Ezel'e ben de başlamış ama 13 bölüm sonra dayanamayıp bırakmıştım. Kenan İmirzalıoğlu'nun oyunculuğu tek kelimeyle rezaletti ve eyşanla aşk sahneleri falan aşırı sıkıcıydı.


nundu
(26.08.18)
diriliş ertuğrul


Drakath
(26.08.18)
blu tv'de börü, 7 yüz ve masum çok güzel diziler ben çok sevdim. ayrıca behzat ç.'yi de izle. çok samimi ve efsane dizidir. içerde de fena değil.


demirr
(27.08.18)
Uçurum


mutekebbir
(27.08.18)
Fi


chitosan
(27.08.18)
Şaşıfelek çıkmazı. Böylesi bir daha gelmez, gelemez.


De facto
(27.08.18)
tv dizisiyle streaming service dizilerini karşılaştırmak adil olmaz tv dizileri adına. şahsiyet sevdiysen benzer platformlardaki muadillerine bak. ne kadar güzel olursa olsunlar , örneğin ezel de çemberimde gül oya da yayın kıstaslarına uymak zorunda kaldıkları için sağından solundan çekiştirilmiş, sündürülmüş, bölümün tamamını izlemesi çok zor olan diziler.


Bruce
(27.08.18)
(4)

iPhone kamera sorunu

Telefonum sıcakta kaldı iki gün önce sonra hata verdi çok sıcak soğuması gerekiyor diye neyse soğudu ama kameram çalışmıyor. Yani arka kameram çalışmıyor açıyorum simsiyah bir görüntü. Fotoğraf da çekmiyor zaten. Flashın olduğu yerde ünlem var flashın çalışması için cihazın soğuması gerekiyor diyo.
Telefonum sıcakta kaldı iki gün önce sonra hata verdi çok sıcak soğuması gerekiyor diye neyse soğudu ama kameram çalışmıyor. Yani arka kameram çalışmıyor açıyorum simsiyah bir görüntü. Fotoğraf da çekmiyor zaten. Flashın olduğu yerde ünlem var flashın çalışması için cihazın soğuması gerekiyor diyo. Benim düzeltebileceğim bir şey var mı servis yolları göründü mü
pastörizesüt
(21.08.18)
şaka sanıabilirsiniz (normal karşılarım) ama: bi kapatıp açtınız mı aygıtı?:))


jamiro
(21.08.18)
Bir Türk olarak tabi ki ilk onu denedim :)


pastörizesüt
(21.08.18)
kardeşimde aynı sorun olmuştu, garantisi devam ediyordu 10 dakikada yenisini vermişlerdi.istanbul'da iseniz zorlu veya akasya'ya götürebilirsiniz. ama ayrıntılara girmeyin, kamera çalışmıyor demeniz kafi.


dylancash
(21.08.18)
siyah kamera olayı bende de vardı, kamerayı değiştirdiler


(14)

0.01 tllik borç için icraya verilir miyim?

3 ay önce taşındım uydunetten internetimi iptal ettirdim iki tane fatura çıktı onları ödedim buraya kadar hiç bir sıkıntı yok. O ödediğim ikinci faturadan birini 1 gün geciktirmişim bana gecikme faizi koymuşlar 0.01 tl diye utanmadan bir de buna fatura çıkarmışlar mesaj geldi son ödeme tarihi şudur
3 ay önce taşındım uydunetten internetimi iptal ettirdim iki tane fatura çıktı onları ödedim buraya kadar hiç bir sıkıntı yok. O ödediğim ikinci faturadan birini 1 gün geciktirmişim bana gecikme faizi koymuşlar 0.01 tl diye utanmadan bir de buna fatura çıkarmışlar mesaj geldi son ödeme tarihi şudur diye. Müşteri hizmetlerini aradım fatura kesildiği için yapcak bir şey yok ödemeniz lazım dediler. Ben bunu ödemicem bu sıcakta 1 kuruşluk fatura ödemek için gitmeyeceğim dedim ama ödemeniz lazım dedi ödemicem yaptırımı ne olcak dedim, avukata vermeye kadar gidebilir dedi gerçekten inadımdan gidip ödemicem ben bu faturayı başıma ne gelir mal varlığıma el konulur mu :D
pastörizesüt
(15.08.18)
Ama inadiniz cok anlamsiz. Tahakkuk etmis bir borc bu. Odemeniz lazim. Yoktan yere 700-1000 arasi avukat masrafi odersiniz.


1000 katına çıksa 1 lira ödersin aga sıkıntı yapma.
ayrıca bu sıcakta x lira için fatura ödemeye gidemem demek de biraz şımarıklık olmuş.
naparsan yap, müşteri temsilcisine neden özel sıkıntılarından bahsediyorsun ki?


Yahu söyle müşteri numaranı internet şubesinden ödeyim ben. 1 kuruş için gerek yok böyle strese falan :).


Abdurrahman
(15.08.18)
1000 katına çıksa 1 lira ödersin durumu değil. Avukat parası ödetiyorlar. Gereksiz işte.


Ben de ödeyebilirim hahaa. Verilirsin icraya.


ırene adler
(15.08.18)
İnternetten ödense öderim zaten, kapatılmış üyelik için internetten ödenmiyor. Ne kadar çok kraldan çok kralcı varmış burda bence müşteriye 1 kuruşluk fatura çıkarmak asıl şımarıklık


pastörizesüt
(15.08.18)
Yahu ne kralı kralcısı, adamlar saçma bir şey yapmışlar (ki bence muhasebe işinde 1 kuruş bile önemlidir, ciddi sıkıntılar yaşatabilir) sen de onlardan daha saçma tribe girmişsin. Bu saatten sonra ben adamların yerinde olsam icraya verir avukat parasını da ödetirim sana :D. Hanginiz hukuki olarak haklıysa o kazansın ne diyim ben sana.


Abdurrahman
(15.08.18)
@abdurrahman onların yaptığının saçma olduğunu kabul ediyorsan tamam :D ben zaten olay çok saçma olduğu için böyle tribe girdim

@acemi tam olarak düşündüğüm şey buydu atıyorum 50 kuruşun altına fatura çıkmasın diye kodlanamaz mı diye. bence ayıp böyle fatura çıkarmak dalga geçer gibi


pastörizesüt
(15.08.18)
@pastörizesüt: hayır kodlanamaz. her gelir/giderin kapanması gerekir.
ayrıca bunun kralcılıkla alakası yok, o faturayı ödemen gerekir. dediğim gibi adamların muhasebe hesaplarını kapatmaları gerekiyor.

ayrıca eğer ödemez ve inat edersen avukata kadar gider işe ve ciddi bir para ödemek zorunda kalabilirsin.

seneler önce hsbc, seneler öncesinden kalan 1 ytl borcum için aramıştı. utana sıkıla ödemezseniz avukata devretmek zorunda kalacaz, lütfen ödeyin demişti.


teritori
(15.08.18)
Evet icraya verirler.Maalesef bunu yaşayan tanıdıklarım var :/ Bir an önce ödeyin.


blue serenity
(15.08.18)
Peki onlar para üstü verecek mi acaba :)


cevahir
(15.08.18)
verebilirler.

verirlerse 450 gibi bir vekalet ücreti ekler avukat.

450,01 i ağlayarak verirsin (umarım olmaz)

bunla da bitmez, icra dairesi de bir 100 ekler.

olur 550. (yorumsuz). sonrasında avukat paracıklarınla n11.com'dan parfüm alır. O parfüm havada dağılırken kamera zoom out yapar ve hayatın anlamsızlığına aynı şekilde vurgu yapar.


binder dandet
(15.08.18)
arkadaşlar yazmış avukat masrafı çıkar boşa müsait bir zamanında git 5 kuruş olarak öde tabi.


basond
(15.08.18)
ziraat beni buna benzer ( 20 kuruş) bi borç için çok yormuştu. 2 aylık gecikmede 30 lira faiz ödedim. düşün artık gerisini.


(3)

Tenis raketi önerisi

Bana tenis raketi önersenize. İki ay oldu başlayalı kurstan raket kullanıyordum artık alayım dedim. Çok fazla çeşitlilikte raket var karar veremedim, dandik bi şey almak istemiyorum ama seviyeme uygun bi şey alayım çok profesyonel olmasına gerek yok diye düşünüyorum, nelere dikkat etmem lazım, eller
Bana tenis raketi önersenize. İki ay oldu başlayalı kurstan raket kullanıyordum artık alayım dedim. Çok fazla çeşitlilikte raket var karar veremedim, dandik bi şey almak istemiyorum ama seviyeme uygun bi şey alayım çok profesyonel olmasına gerek yok diye düşünüyorum, nelere dikkat etmem lazım, ellerim çok küçük bileklerim çok ince raketler hep ağır geliyo hafif alsam iyi mi yoksa hafifler dandik mi? Bunların boyu vs fark ediyor mu? Kafamda deli sorular.
pastörizesüt
(13.08.18)
gidip artango almadigin surece hangi markayi alirsan al(wilson,babolat,head) cok farketmeyecek senin icin ama hafif ve dengeli olmasi onemli. bende head titanyum var,eski ama kordaji yeni,memnunum baya.


imnotsureabout
(13.08.18)
Decathlon'dan Artengo aldım, senede zaten üç beş kez oynuyorum idare etsin diyerekten, daha ilk maçta sapındaki deri kavladı döküldü. İnternette de o kadar iyi yorumlar yapmışlar halbuki. Ama bence de Artengo'ya bulaşma +1


glutamin
(13.08.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.