Giriş

Spotify aile üyeliği

Spotify aile üyeliğimize ücreti mukabilinde 6 ay veya 1 yıllık dahil olacak bir kişi arıyoruz. İlgilenenler mesajla ulaşabilirler.
Spotify aile üyeliğimize ücreti mukabilinde 6 ay veya 1 yıllık dahil olacak bir kişi arıyoruz. İlgilenenler mesajla ulaşabilirler.
pilchard
(14.02.20)
(7)

Hangi bulaşık makinesini almalı?

Sıfır olarak orta karar bir bulaşık makinesi almayı düşünüyorum. Marka model olarak öneriniz var mı? Alırken nelere dikkat edilmeli? Sizce hangi fonksiyonlar kullanışlı olur (zaman erteleme, yüksekliği ayarlanabilir üst raf, ekstra kurutma veya hız vesaire gibi)? Markadan bağımsız olarak şu üçünden
Sıfır olarak orta karar bir bulaşık makinesi almayı düşünüyorum. Marka model olarak öneriniz var mı? Alırken nelere dikkat edilmeli? Sizce hangi fonksiyonlar kullanışlı olur (zaman erteleme, yüksekliği ayarlanabilir üst raf, ekstra kurutma veya hız vesaire gibi)?

Markadan bağımsız olarak şu üçünden biri gibi şeyler arıyorum, aralarında kararsız kaldım. Aşağı doğru fiyatlar ve özellikleri artıyor, örnekler;

www.beko.com.tr
www.beko.com.tr
www.beko.com.tr
pilchard
(13.02.20)
En az program sayısı olanı, çünkü hep aynı programda kullanacaksınız zaten :)


John Bloor
(13.02.20)
kaç kişilik evde kullanılacak?
tek başına yaşayan biri için büyük kapasite çok saçma oluyor, makine dolmadan çalıştırırsınız gereksiz olur.
ayrıca çok programlı olması her koşulda çok önem arz etmiyor, standart 2-3 program yeterli.
direkt marka/model öneremeyeceğim ama makinenin fırça tipi iyi olmalı. bir süre sonra o fırçalar yumuşayıp/aşınınca bulaşıkların lekelerini yeterince sökemiyor.
bir de filtresi iyi olmalı makinenin.

son olarak alanın uzmanı değilim ama neden beko? :/ beko ne ya.


jimjim
(13.02.20)
Program sayısından çok fonksiyonları kullanışlı olabilir diye düşünüyoruz. İki kişi kullanacağız. Filtre ve fırçayla ilgili bilgim yok hiç. 2-3 programlı bir makine de olabilir yani aslında, kapasiteleri pek farklı değil zaten. Beko ve arçelikteki makineler tıpatıp aynı, önereceğiniz başka marka varsa tercih edebilirim. Ben de miele almak isterim tabi ama malum bütçe bir de.


pilchard
(13.02.20)
Bulaşık makinesinde fırça var mı ya? :/ iç tasarıma bak bence. Benimkinde çatal kaşık konulan şey sabit mesela. Arkadaşınkinde hareket ediyor istediğin gibi ayarlayabiliyon.


glamdr1ng
(13.02.20)
www.arcelik.com.tr

bi tık daha iyi olsun dersen

www.arcelik.com.tr


xdenizx
(13.02.20)
Fiyatlar dahil arçelikle aynı tüm özellikleri, sadece ön panel az biraz fark ediyor. Makine aynı, 3 programlı veya 4 programlı beko ile aynı program sayısındaki arçelik makinesi kullanım kılavuzuna kadar aynı. Teşekkür ederim cevaplar için, anladığım kadarıyla programlar ve fonksiyonlar genel olarak pek önemli değil gibi.


pilchard
(13.02.20)
Ben Profilo BM6480MG modelini kullanıyorum. Bekarken almıştım. Altı programın sadece 2 tanesini kullanıyorum.(Ekonomik ve güçlü. Hassas modu, hızlı modu filan çok çok nadir kullanıyorum.) Program olarak az olsun. Parası da ona göre oluyor. Ayrıca fonksiyonlarının olması iyi bir şey. Mesela bendekinde, yarım yükte yıkama(Sadece üst sepeti yıkıyor), fazla hijyen, güçlü yıkama var. Bir de plastik leğeni bile yıkayacaksanız çatal kaşık bölmesi için üçüncü rafa sahip olanlar var. Onlar kullanışlı oluyor. En azından sepet gibi yer kaplamıyor. Bir de raflar ayarlanabilir olsun. Fırın tepsisinden çiğ köfte tepsisine kadar bulaşıkları yıkamanız mümkün.


(11)

Diyarbakır'da nerede kalınır?

Kız arkadaşımla 2-4 Haziran arası iki günlüğüne Diyarbakır'da olacağız. Tecrübesi/Bilgisi olan varsa tavsiye verebilir mi? Arabamız yok, sigara kullanmıyoruz ve evli değiliz. Baktığım kadarıyla bu üçü seçim kriterlerinde rol oynayabiliyor. Nerede kalalım sizce?
Kız arkadaşımla 2-4 Haziran arası iki günlüğüne Diyarbakır'da olacağız. Tecrübesi/Bilgisi olan varsa tavsiye verebilir mi? Arabamız yok, sigara kullanmıyoruz ve evli değiliz. Baktığım kadarıyla bu üçü seçim kriterlerinde rol oynayabiliyor. Nerede kalalım sizce?
pilchard
(12.05.19)
Airbnb'den ev bakabilirsiniz.


@111 hayat kurtarır, Airbnb'den baktık ama fazla seçenek yok gibiydi. Seçtiğimiz ikisine mesaj attık ama dönüş olmadı yaklaşık 1 gündür.


pilchard
(13.05.19)
diyarbakır merkezde dedeman otel var orada kalmıştım
hem her yere yakın yürüme mesafesinde merkezi bir noktada hem de evlilik cüzdanı vs sorun çıkmaz , bir tık ucuz olsun yine konforlu temiz düzgün otel olsun derseniz büyük otel var orada da kalmıştım.
iş ve gezme amaçlı defalarca gittim hiç bir sorun yaşamadım gönül rahatlığı ile bütün önyargılarınızı evde bırakıp gidebilirsiniz.


devilone
(13.05.19)
@devilone, hocam dedeman sanırım kapanmış. Büyük otel dediğiniz ''hotel büyük kervansaray'' mı, internette arattığımda o çıkıyor çünkü.


pilchard
(13.05.19)
dedeman ın kapandığını bilmiyordum . Hilton Garden Inn Diyarbakır burası da olabilir . bir bak istersen fiyatları da aşırı değil
büyük kervansaray oteldi doğru diyorsun tam adı

www.tripadvisor.com.tr

hiç otel bakmadan da gittiğinizde şehir merkezinde bir çok alternatif var merak etmeyin .


devilone
(13.05.19)
Teşekkür ederim, muhtemelen Hilton tercih edeceğiz gibi. Sağolun tekrardan.


pilchard
(13.05.19)
SV bussines diye bi otelde kalmıştık. Şehir içinde gayet merkezi. Hemen arkasındaki dağkapı ciğercisi hüseyin usta da ciğer yemeyi unutmayın :)


taipan
(13.05.19)
@taipan, oraya da bakmıştım ama evlilik cüzdanı mevzubahis. 4 yıldızlı otel bile bunu sorabilme cüretinde maalesef.


pilchard
(13.05.19)
abi zaman geçmiş yeni gördüm. Ben eşimle gittim vallahi kimse sormadı evlilik cüzdanı. Yanlışın olabilir mi?


taipan
(23.05.19)
evlilik cüzdanı sorulacağını nereden çıkarttınız ?


devilone
(24.05.19)
Ben de biraz geç dönüyorum, kusura kalmayın.

@taipan, hocam otellere bakınırken yorumlarda görmüştük sv için de. Hatta 4 yıldızlı bi otel sonuçta diye aradım ben bizzat sordum, evet soruyoruz dediler gerçekten.

@devilone, otellere rezervasyon yaparken bazı sitelerde sorulacağıyla ilgili bilgi verilmişti, hatırladıklarımdan biri ets tur mesela. 3-4 beğendiğimiz oteli arayıp sordum direkt, hilton hariç kalanları sorulacağını söyledi. Yoksa benim de aklıma gelmezdi valla.


pilchard
(29.05.19)
(9)

250-300 bin liralık arsayı bu zamanda satmalı mı

Teyzemin yıllar önce aldığı bir arsasına birkaç gün önce bir alıcı çıkmış. Teyzem biraz daha uzun vadeli düşündüğünden satmak istemiyor acil bir durum olmadığı sürece, en az 7-8 sene daha tutmayı düşünüyor elinde. Ancak ekonominin durduğu bu dönemde arsa satılık bile değilken alıcısı çıktığı için ka
Teyzemin yıllar önce aldığı bir arsasına birkaç gün önce bir alıcı çıkmış. Teyzem biraz daha uzun vadeli düşündüğünden satmak istemiyor acil bir durum olmadığı sürece, en az 7-8 sene daha tutmayı düşünüyor elinde. Ancak ekonominin durduğu bu dönemde arsa satılık bile değilken alıcısı çıktığı için kafası karışmış, sonuçta millet evini satmaya çalışsa alıcı bulamıyor artık. Bana da danıştı ben de bilemedim, nispeten uzun vadede elde tutup değerlenmesini beklemek mi yoksa satıp başka bir şey yapmak mı? Satsa ne yapacak, siz olsanız ne yapardınız? Farazi düşünün, ytd falan filan yani. Arsa bir sahil kasabasında bu arada, ev apartman falan dikilemiyor anladığım kadarıyla. Anca bir katlı müstakil bir ev/prefabrik yapılabiliyormuş.
pilchard
(06.01.19)
"Arsa bir sahil kasabasında bu arada, ev apartman falan dikilemiyor anladığım kadarıyla. Anca bir katlı müstakil bir ev/prefabrik yapılabiliyormuş."
öyle yerler sonradan nasıl değerleniyor var ya, piyuuuuv. bence elinde tutsun, satmasın.


MtKrt
(06.01.19)
Sahil kasabasında potansiyel varsa, kesinlikle sizde kalsın. Bizimde o tarz bir yerde arsamız var ama muhtemelen hiçbir zaman aşırı değerlenmeyecek, biraz piyango gibi. O yüzden nakit ihtiyacı olmadığı sürece ben satılmamasından yanayım.


reactionic
(06.01.19)
Beklesin +1907


apdulera
(06.01.19)
10 yıl kadar önce babam birisinden dediğin şartlarda bahçeli tek katlı bir ev almıştı. Şu an evin değeri bir milyon bandında. Satmayın. Birkaç kattan fazla yapılamamasının bir nedeni de sanırım imarla ilgili olması gerek. Teyzenin nakit ihtiyacı yoksa arsa sahibi olmanın bir zararı olmaz.


Teşekkür ederim cevaplar için, biraz şans işi galiba evet ama ilçeler genişliyor ediyor, bir yandan da türkiye şartları malum. Teyzem de satma yanlısı değil, satılık diye ilan falan da verilmemiş aslında ama öyle birden alıcı çıkınca bir emin olamamış bu panik zamanlarda.


pilchard
(06.01.19)
Satmayın.
En kötü ihtimal bu prefabrik atıp kamping alanı yaparsınız her şekilde şimdiki 300 bin TL yi çıkarırsınız.
Şu önemli bir kriter, zaten 7 8 yıl buradan gelecek paraya ihtiyacı olmayacak. Yani zaten yatırım amaçlı alınmış hem de uzun vadeli.
O parayı şu anda alsa nasıl değerlendirecek? Degerlendirmeyecekse zaten satmasin.
Bir şey daha, parası olan adam için kriz zamanları en iyi alım zamanıdır.


kisa
(06.01.19)
imar barışının uzamasıyla birlikte muhtemelen müteahhitlerin imar olmayan arsayı uygun fiyata alıp barış kapsamında kılıfına uydurup yasadan geçirerek üzerinde evle birlikte 3-5 katına satma planları olabilir. bu durum hiç yabana atılacak bi durum değil. bizim milletimiz çok uyanık. 3 kuruşa satıp ardından neden benim aklıma gelmedi ah vah etmeyin. millet bu krizde para getirmeyecek bişeye para gömmez. bunlar özellikle tuttuğunu öpen emlakçı, müteahhit türünden insanlarsa oturup 2 değil 20 kere düşünmek lazım.


laragofret
(06.01.19)
Eğer paraya ihtiyaç yoksa, gelecek parayı kullanacak bir alan yoksa satmak çok mantıksız.

Değil 300 bin, 500 bin de teklif edilse parayı alıp sağa sola çarçur etmektense arsanın kalması daha mantıklı.

Mülk satılmaz, ben bunu bilir bunu söylerim.


John Bloor
(07.01.19)
Satılırsa gelecek para muhtemelen kenara atılacak. Dövize yatırır maksimum. İmarla ilgili pek bir şey bilmiyorum ben de, teyzemin de ilerde oraya ev yapma gibi bir planı yok aslında. Arsanın değeri tl üzerinden illaki artar uzun vadede ancak döviz üzerinden yerinde mi sayar yoksa azalır mı öngörmek zor gibi. Şimdiye dek döviz bazında değeri artmış ama ilerisini kestirmek biraz güç. Satsa da zaten gelecek parayı dövize falan yatırır anca, başka bir şey alayım ya da yatırım yapayım biraz riske gireyim demez teyzem, çarçur da etmez ama kenarda durur para.


pilchard
(07.01.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.