Giriş
(5)

oğlum patik’e yuva ariyorum

iki yaşında , iki kedimizden biri olan patik, maalesef 2 senelik süreçte bizi çok yordu. sahipledndiğimiz 4.aydan itibaren köşe koltuğumuza işemeye başladı. her seferinde koltuğu söktük yıkattık, geri topladık. patik’in bir sorunu olduğunu düşünerek defalarca veterinere gittik , hatırı sayılır bir m
iki yaşında , iki kedimizden biri olan patik, maalesef 2 senelik süreçte bizi çok yordu. sahipledndiğimiz 4.aydan itibaren köşe koltuğumuza işemeye başladı. her seferinde koltuğu söktük yıkattık, geri topladık. patik’in bir sorunu olduğunu düşünerek defalarca veterinere gittik , hatırı sayılır bir meblağ harcadık düzelmesi için. ara ara düzelmeler oldu, işemedi. nisan ayında bir kızımız oldu, onunla birlikte evde değişiklikler de oldu tabi. bunu öngörerek kızımız gelmeden değişikliklere onu alıştırmaya çalıştık. ancak son iki ayda dört kere yine işedi. iki kez çalışma odamızdaki köşe kanepeye iki kez de oturma odasındakine. artık maddi ve manevi olarak bu yükü taşıyamıyoruz. şuanda geçici olarak arkadaşımızın evinde. patik’in fiziksel hiçbir sorunu yok, aşıları tam. bütün gerekli olan malzemeleri mevcut.son tepkileri kızımızla alakalı olduğu için başka seçeneğimiz kalmadı sahiplendirmekten başka. içimiz yana yana kardeşinden ayrılması gerekiyor maalesef. bu sorunla birlikte alacak olan kişiyle irtibat halinde olacağız her daim mutlaka. ilk 4 aylık mamasını alacağız. tuvaleti mama kabı zaten var. insancıl, sevecen bir sarman. yanınızdan ayrılmak istemeyecektir. bahçe katı daire , bahçeli ev, teras, iş yeri vs uygun olur. ev için de bu sorununu göze almalı sahiplenecek kişi.şuan izmitte, izmit ve istanbula sahiplendirebiliriz.
iletişim: 555/590/78/38
pipi telli
(05.12.19)
Kediniz erkek, duyuruya yazmadığınız için soruyorum; kisirlastirdiniz mi? Kisirlastirmadiysaniz bu sorun cok normal. Kisirlastirdaysiniz da veterinerinizin iyi bir veteriner olduğuna %100 emin misiniz? Bir arkadaşımın erkek kedisi aynı sorunları yaşıyordu ve kisirdı. Benim kedimin veterinerine getirdiğinde anlaşıldı ki kısırlaştırma operasyonu yaparken bir testisinde işlemi düzgün uygulayamadiklari için hayvan hormon sargilamaya devam ediyormuş, bir daha kisirlastirdilar. Son aylarda hiçbir sorunu yok.

Sırf bu problem yüzünden kedinizden vazgeçmeyin bence, 2 yıldan bahsediyorsunuz.


fraise
(05.12.19)
Kedim kısır evet ve maalesef kısırlaştırmadan önce de aynı sorun vardı. Kardeşi ile aynı zamanda operasyon geçirdi. Kardeşinin hiçbir sorunu yok hiç işemedi.


pipi telli
(05.12.19)
merhaba. evinizde kaç kum kutusu var? şu an sizin için ideali üç çünkü kedi sayısı +1 olmalı.

benim ölüyken diriltilen ve beyin hasarı geçirdiği için hem kör hem sağır bir kedim var. içinde eşyalar olan bavulum, temiz çamaşır yığınları, üçlü kanepemin çeşitli noktaları gibi işemediği yer kalmadı. her bakımdan sorunlu bir kedi olduğu için başkasına sahiplendirmemin çok zor olmasının yanı sıra en kötü ihtimalle sokağa bırakmam da engelli olmasından ötürü mümkün değildi.

bu esnada evde bir adet kum kutusu varken farklı yerlere iki kutu daha koymamla beraber kısa sürede sorun kökünden çözülmüş oldu. hem maneviyata hem maddiyata değinmişsiniz, evimde sürekli bir çiş problemi olmasının beni çıldırma noktasına getirmesinden ve kumların masraflı olmasından ötürü iki konuda da sizi anlıyorum ama internet sitelerini takip ederseniz 20 liraya 20 litrelik kum bile bulabilirsiniz.

bunu deneyip denemediğinizi bilmeden yazdım, faydası olur umuduyla.


bir garip melek
(06.12.19)
Bir garip melek’in Kum kutusu ile yazdığı cevaba katılmakta birlikte kedinizi kısırlaştırmak için gecikmiş olabilirsiniz. Maalesef bazı kediler kısırlaştıtma ameliyatından sonra da işaret bırakmaya devam edebiliyor.

Konu harici naçizane tavsiyem, lütfen kedinize tasma takmayın, çok tehlikeli olabilir. Şimdiye kadar bir şey olmamış olması sadece şans. Hele zilli, çıngıraklı olanlardan hepten uzak durun, kulakları bu kadar iyi duyan bir hayvan için işkence.


pilav
(06.12.19)
@bir garip melek :
Herşeyi yaptık inanın çok ciddi bir kaynak da harcadık düzelmesi için lakin olmuyor. Artık kızımızı da düşünmek durumundayız. Manevi olarak da çok yorulduk ve içimizin rahat edeceği bir çözüm bulmaya uğraşıyoruz . Bakalım durum böyle.

@pilav:
Operasyon öncesinde de yapıyordu sonrasında da devam etti. Biz unuttukça hatırlattı. Tasma fotoğraf içindi ses çıkaran bir tasma takmadık için

Teşekkürler yardımlarınız için


pipi telli
(06.12.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.