Giriş

Antalya ev arkadaşı

merhaba, kepez merkez, otogar civarlarında yanına çıkabileceğim kadın ev arkadaşı arıyorum. Düzenli ve titizim, çalışıyorum. teşekkürler
merhaba, kepez merkez, otogar civarlarında yanına çıkabileceğim kadın ev arkadaşı arıyorum. Düzenli ve titizim, çalışıyorum. teşekkürler
piranase
(24.08.19)
(2)

Çeviri yardım

In such cases, additional pieces of information, host headers are used to uniquely identify the website. bu cümleyi tam olarak nasıl çevirebilirim? Teşekkürler
In such cases, additional pieces of information, host headers are used to uniquely identify the website.

bu cümleyi tam olarak nasıl çevirebilirim? Teşekkürler
piranase
(09.08.19)
virgülden önceki kısım hatalı.


rusd
(09.08.19)
Böyle durumlarda, ek bilgi parçaları ve host headerlar özellikle web siteyi tespit edebilmek için kullanılır.

host header ne demek bilmiyorum, yazılımla ilgili bir şey sanırım. burada information sonrası "and" geldiğini varsayarak devam etmeniz gerekiyor.


hitokiri kenshin
(09.08.19)
(3)

Burası neresi

Antalya'nın neresinde bu bölge?
Antalya'nın neresinde bu bölge?
piranase
(01.08.19)
golf sahası gibi geldi bana. bi otelin golf sahası olabilir.

salladım :D


jugador
(01.08.19)
Muhtemelen Belek


Belek


(2)

Animasyon belgesel

Bu animasyon serisinin ismi nedir veya nerede bulabilirim?https://www.instagram.com/p/BwPmgMsD1AV/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=zh0bf1y36hlledit: teşekkürler. @taurina tam isabet.
Bu animasyon serisinin ismi nedir veya nerede bulabilirim?

www.instagram.com

edit: teşekkürler. @taurina tam isabet.
piranase
(19.04.19)
Bu mu aceba, tarzı benziyor:

www.youtube.com


taurina
(19.04.19)
(4)

Depresyon

Bir insanın intiharı kafasında kesinleştirmesi onun kesin olarak depresyonda olduğunu mu gösterir?
Bir insanın intiharı kafasında kesinleştirmesi onun kesin olarak depresyonda olduğunu mu gösterir?
piranase
(20.11.18)
bence göstermez. bir düşünce, travma, yoğun üzüntü de intihara sevk edebilir. ama depresyon bir süreç. adım adım katlanır ya da azalır olaylara göre yoğunluğu değişir. bunun içindeyken intihar etme ihtimali yüksek ama her intihar için kesin sebep denemez bence.


hayır. başka bozukluklara (duygudurum bozuklukları gibi), madde kullanımına bağlı sorunlara, genelleşmiş anksiyeteye ve başka bazı sıkıntılara da işaret edebilir. (mütehassıs değilim.)


e haliyle
(20.11.18)
Gösterir hocam. İntihar da diplerden gelen depresyonun belirtilerinden biridir, sadece nitelik olarak geri dönüşü olmadığı için dikkat edilir.
En yakın hastaneye, psikiyatra gitmenizi öneririm.


mor bembombom
(20.11.18)
geçen bi arkadaşım anlatmıştı, bi kadın intihar etmiş, cidden istemiş ve sonra kurtarılınca pişman olmuş, ben niye böyle bişey yaptım diye. Yani anlık delilik de olabilir diye anladım ben. (çok saçma, evet)


neynep
(21.11.18)
(4)

Doğalgaz sorunsalı

Basit mi düşünüyorum bilmiyorum ama şimdi biz bu doğalgazı petekler için açmak yerine direkt ocakta yaksak daha fazla verim almaz mıyız? ısınma için yani.edit tamam vurmayın. öldüm
Basit mi düşünüyorum bilmiyorum ama şimdi biz bu doğalgazı petekler için açmak yerine direkt ocakta yaksak daha fazla verim almaz mıyız? ısınma için yani.

edit tamam vurmayın. öldüm
piranase
(18.11.18)
evin içindeki okşizen biter. başın ağrır.


alperz
(18.11.18)
bravo, hemen kapatıyorum kombiyi: i.gifer.com


Delay Fuze
(18.11.18)
O dediğini yapan doğalgaz sobaları var. Daha verimli olup olmadığı tartışılır. Çünkü bi arkadaşın öğrenci evinde vardı. Tek odayı ısıtabiliyorsun ve petekli evlere göre fatura aynı geliyordu.


himmet dayi
(18.11.18)
Tebrikler dogalgaz sobasini kesfettin.


acemi
(18.11.18)
(2)

GAMS

merhaba. gams'te kurduğum bir modelde minlp tipinde çözmeme rağmen değişkenler solver sonucu reel değerler alıyor. kısıtlar da genelde 0 veya 1 e eşit olması ile ilgili (modeller de TSP ve CPP yapısında). neden kaynaklanıyor olabilir?bir de demo sürümünde problem çok küçük olmasına rağmen solvar men
merhaba. gams'te kurduğum bir modelde minlp tipinde çözmeme rağmen değişkenler solver sonucu reel değerler alıyor. kısıtlar da genelde 0 veya 1 e eşit olması ile ilgili (modeller de TSP ve CPP yapısında). neden kaynaklanıyor olabilir?
bir de demo sürümünde problem çok küçük olmasına rağmen solvar menüsünü göremiyorum bazen, neden olabilir?
teşekkürler.
piranase
(13.05.18)
problem optimal sonucu veriyor mu kontrol eder misiniz ? optimalde imkansız minlp ile çözdüğünüzün mip gibi sonuç vermesi benim bildiğim kadarıyla.


yaraticinick
(17.05.18)
Eger son kismi I harfi iceren bir seyle cozduruyorsaniz (MIP, MILP. MINLP, vb), degiskenleri integer ya da binary tanimlamissaniz; problemin tamsayi ya da binary sonucu veren bir cozumu yok demektir. Ortaya "integer infeasible" cozumu atmak yerine de LP cozumunu atiyordur. Kisitlardan en az biri sorun cikariyor. demektir. Olurlu oldugunu biliyorsaniz, orada bir yerde bir yanlis kodlama var demektir.

Soylediginiz sorun en cok isletim sistemi uyusmazliginda ortaya cikiyor. Ornegin 32 bitlik Windows'a 64 bitlik GAMS yuklerseniz, vb. boyle seyler oluyor. Genelde oyle oldugunda kapatip bastan aciyorum.


aychovsky
(17.05.18)
(2)

Excel fonksiyon çoğaltma

bir fonksiyonda hücre başvurusunun sağa çekildiğinde(sütun değişimi) satırca artmasını nasıl sağlarım? ya da mümkün mü böyle bir şeyörneğin =$A1 içeriğindeki hücreyi sağa çektiğimde =$A2 =$A3 şeklinde olmasını sağlayabilir miyim?
bir fonksiyonda hücre başvurusunun sağa çekildiğinde(sütun değişimi) satırca artmasını nasıl sağlarım? ya da mümkün mü böyle bir şey
örneğin =$A1 içeriğindeki hücreyi sağa çektiğimde =$A2 =$A3 şeklinde olmasını sağlayabilir miyim?
piranase
(18.10.17)
önce aşağı doğru çekip ardında kopyaladıktan sonra yapıştırda çıkan seçeneklerden sırayı değiştir olarak yapıştırırsanız olacaktır. formüllü değerleri kopyalamak yerine formülleri önce diket biçimde sadece değer olarak yapıştırabilirsiniz.


zaten o $ işareti neyin sabit kalacağını gösteriyor
$A1 dersen sağa çetiğinde a1 diye kalmaya devam eder.
Aşağıya çetiğinde $a2,$a3 diye gider.
Sağ aşağı çapraza çekersen $a2,$a3 diye gider.

satır sabit kalmasını sitersen a$1 olarak yazmalısın
hem satır hem sütun sabitt istersen de $a$1 şeklinde


€xpolerer
(19.10.17)
(5)

anakart üzerindeki mavi çizgi

neden çizilmiş? kontrol için mi yoksa orijinal olmadığı için falan mı?edinfo: void etiketini ben açtım demek ki montajda yapılmış
neden çizilmiş? kontrol için mi yoksa orijinal olmadığı için falan mı?

edinfo: void etiketini ben açtım demek ki montajda yapılmış
piranase
(16.11.16)
çizik olan wi-fi kartı. neden olduğunu ben de çözemedim. bilgisayar ikinci else belki tamir görmüş, kart değişmiş olabilir. dediğin gibi kontrol için de olabilir çok düşük bir ihtimal ama. orijinallik şeyine de pek takılma artık her şey çin'de üretiliyor. çakma olsa da artık eskisi gibi dandik şey üretmiyorlar genel olarak. :)


seksli harf
(16.11.16)
işlem/servis görmüş parçalar için çizerlerdi eskiden bunu.


aşksız prens
(16.11.16)
Ben bilgisayari actim gecen, neredeyse butun parcalarda boyle cizik vardi. Nedenini bilmiyorum ama normal bir sey sanirim.


evrim halkasi
(16.11.16)
karışmasın diye falan montajda çiziyor olabilirler.


bohr atom modeli
(16.11.16)
montaj veya kalite kontrol amacıyla yapılıyor olabilir. sokette de var mesela. belli ki bi checklist takip ediliyor. tüm parçaların ve bağlantıların düzgün olduğu kontrol edilmiş.


sttc
(16.11.16)
(2)

filmin adi?

uzun suredir arada bir aklima gelen ve begendigim bir film vardi. basrolde arap rolunde bir adam var. denzel washington'na benziyordu. bomba yapimini ogreniyor sonra amerikada terorist bir gruba katiliyor. sonra fbi(sanirim) ile anlasip canli bombalarin belirli bir otubuste toplanmasini saglayip buy
uzun suredir arada bir aklima gelen ve begendigim bir film vardi. basrolde arap rolunde bir adam var. denzel washington'na benziyordu. bomba yapimini ogreniyor sonra amerikada terorist bir gruba katiliyor. sonra fbi(sanirim) ile anlasip canli bombalarin belirli bir otubuste toplanmasini saglayip buyuk bir faciayi onluyordu. buyuk ihtimal amerikan yapimi bir filmdi.

edit: basroldeki don cheadle imis. denzel'a nasil benzettiysem. tesekkurler
piranase
(11.02.14)
aklıma traitor filmi geldi, konusuna dair hiçbir şey hatırlamıyorum ama çağrıştı öyle. bir bakın:

www.imdb.com


kül
(11.02.14)
traitor


kelepir
(11.02.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.