Giriş
(4)

lisansüstü başvurularda neye dikkat ediyorsunuz/ettiniz?

türkiye sınırlarındaki bir üniversiteye lisansüstü başvuru yaparken nelere göre tercih yapıyorsunuz?üniversitenin marka değerine mi, enstitünün sunduklarına mı, vakıf üniversitesiyse burs imkanına mı? mesela çalışmak istediğiniz hoca x üniversitesinde ama siz sadece marka değeri var diye boğaziçi/ko
türkiye sınırlarındaki bir üniversiteye lisansüstü başvuru yaparken nelere göre tercih yapıyorsunuz?üniversitenin marka değerine mi, enstitünün sunduklarına mı, vakıf üniversitesiyse burs imkanına mı? mesela çalışmak istediğiniz hoca x üniversitesinde ama siz sadece marka değeri var diye boğaziçi/koç/sabancı/bilkent gibi üniversitelere mi başvuruyorsunuz?
preadle
(15.07.19)
üniversitenin kalitesine göre.


candide
(15.07.19)
Torpille girecek kişi sayısının çokluğuna veya azlığına.


Psycho Mantis
(15.07.19)
Üniversite + çalışmak istediğin alandaki hocaların yetkinliği.


ciagra
(15.07.19)
Bazı üniversitelerin bazı bölümlerine kendi öğrencileri dışında asla alım olmaz. Dışa kapalı bölüm diyorum ben bunlara. Böyle okullara başvurmak sadece zaman kaybıdır.

Hocaların yetkinliği önemli. Ben kişisel olarak vakıf üniversitesi tercih etmem


fake fakeoğlu
(15.07.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.