Giriş

Massachusetts’de aile hukuku

Eyaletlerdeki hukuk sistemlerinin farklı olması sebebiyle Massachusetts’deki aile hukuku, velayet ile alakalı konulara erişebileceğim kaynak bulmakta zorlanıyorum. Tavsiye niteliğinde önerebileceğiniz kaynak, site vs varsa lütfen yazar mısınız? Türkçe ya da ingilizce olması önemli değil.
Eyaletlerdeki hukuk sistemlerinin farklı olması sebebiyle Massachusetts’deki aile hukuku, velayet ile alakalı konulara erişebileceğim kaynak bulmakta zorlanıyorum. Tavsiye niteliğinde önerebileceğiniz kaynak, site vs varsa lütfen yazar mısınız? Türkçe ya da ingilizce olması önemli değil.
principlei
(07.05.19)
(3)

Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru formu

Bireysel başvuru yapmış sevgili avukat arkadaşlar,Adli yardım üzerinden aldığım bir dosyada iç hukuk sürecini tükettik ve anayasa mahkemesine gidiyoruz. Dilekçe hazırlama aşaması bitti fakat ekleri hazırlarken işin içinden çıkamıyorum. Başvuru formuna davayla ilgili evrakların eklenmesi için ''dayan
Bireysel başvuru yapmış sevgili avukat arkadaşlar,

Adli yardım üzerinden aldığım bir dosyada iç hukuk sürecini tükettik ve anayasa mahkemesine gidiyoruz. Dilekçe hazırlama aşaması bitti fakat ekleri hazırlarken işin içinden çıkamıyorum.

Başvuru formuna davayla ilgili evrakların eklenmesi için ''dayanılan belgelerin asılları ya da onaylı örnekleri'' ibaresi geçmekte. Şimdi ben, delil mahiyetindeki herhangi bir belgeyi eklerken kendi kaşemle ''aslı gibidir'' mi yapmalıyım yoksa mahkeme ön bürosundan mı aslı gibidir yaptırmalıyım? veya onaylı örnekten kastı nedir?
principlei
(09.04.19)
siz aslı gibidir yapacaksınız. aslı sizde olduğu sürece aslı gibidir yapma yetkiniz var.


trajikomix
(09.04.19)
Karar vs ise e imzalı / mahkeme onaylı
Diğer belgeler için aslı sizde ise sizin aslı gibidiriniz

Not : adli yardım, aihm için yetki verdi di mi


photo85
(09.04.19)
@photo85 evet ek görevlendirmem var


principlei
(10.04.19)
(8)

Ne zaman duş alayım

Talihsiz bir olay sonucu bir an için bayılıp başımı yere çarptım. Yaklaşık 2 saat sonra başımın kanadığını ve ufak bir yarık oluştuğunu fark edip acile gittim. 4-5 tane zımba basmak suretiyle başımdaki yarığı diktiler. Dikiş yapılan yerdeki acil doktoru 2 gün duş almamam gerektiğini söyledi.Sonrasın
Talihsiz bir olay sonucu bir an için bayılıp başımı yere çarptım. Yaklaşık 2 saat sonra başımın kanadığını ve ufak bir yarık oluştuğunu fark edip acile gittim. 4-5 tane zımba basmak suretiyle başımdaki yarığı diktiler. Dikiş yapılan yerdeki acil doktoru 2 gün duş almamam gerektiğini söyledi.

Sonrasında tomografi için üniversite hastanesine gönderdiler. Oradaki acil doktoru ise ertesi gün duş alabileceğimi söyledi.

Olay çarşamba günü gerçekleşti. Ben yine de 2 gündür duş almadım. Çünkü yara hala sızlıyor ve yürürken falan bana rahatsızlık veriyor. Söz konusu yerin ıslak kalmaması için ve çabuk kapanması için, sizce artık duş alabilir miyim? Ya da birkaç gün daha beklesem mi?
principlei
(15.03.19)
ben olsam ya beklerim ya da bone takarım. olmadı poşet, streç film vs.


sutlu nescafe
(15.03.19)
bekleyin.


sanat guresi
(15.03.19)
başınızdaki yarayı ıslatmayacak şekilde duşa girebilirsiniz
kafanızı ıslatmak içinse bekleyin bence de.
geçmiş olsun


dikiş atıldıktan 24 saat sonra eğer düzgün dikiş atılmış ve yara normal şartlarda iyileşmeye başlamışsa enfeksiyon riski çok büyük bir oranda düşüyor, biz pansuman ile sadece temiz kalmasında yardımcı oluyoruz, yine de ben pek yıkama hevesinde olmazdım açıkçası.

zaten nasıl canının yanacağını anlasan orasını yıkadıktan sonra hiç böyle bişeye kalkışmazsın.


killerbee
(15.03.19)
kafayi sarmalayip vucudumu yikarim. bir de mumkunse siz dustayken evde birileri olsun. sicaktan buhardan gene bayilma ihtimaline karsi.


jimicik
(15.03.19)
Alma, bekle. Olasi bir enfeksiyon ile ugrasmak istemezsin.


unabomber
(15.03.19)
beklemelisin. duşun acelesi yoksa biraz daha bekle.


koela
(15.03.19)
Ben olsam kafami islatmadan vücudumu sabunlar ve o sekilde dus alirdim.

Hatta bu benim her sabah yaptigim sey. Saclarim uzun ve kivircik, 5 günde bir yaglaniyor.
Ben de sacimi tepede toplayarak dus aliyorum.


chitosan
(15.03.19)
(3)

Film önerir misiniz

Hasta oldum evde yatıyorum çok sıkıldım. Son zamanlarda çıkmış güzel bir film önerir misiniz?
Hasta oldum evde yatıyorum çok sıkıldım. Son zamanlarda çıkmış güzel bir film önerir misiniz?
principlei
(09.07.18)
Ölümlü dünya,
Best offer


neymis
(09.07.18)
paramparça
kelebekler


oekuklu
(09.07.18)
internetin hızlıysa Stremio'yu indir, sonra eklentilerini kur. direkt izliyorsun, fragmanlara baka baka bulursun. ben anon diye bir filmi izledim geçende, idare ederdi. tomb raider 2018 filmi de izlenebilir.


(2)

topuklu ayakkabı

Burnu kapalı topuklu ayakkabı giyerken, özellikle böyle sıcak havalarda, ince çorap, babet çorabı vs giyiyor musunuz yoksa çıplak ayakla mı giyiyorsunuz?İş sebebiyle burnu kapalı iş ayakkabıları giymem gerekiyor. Ama ne türlü giysem olmuyor ayaklarım mahvoldu. Bunun için topuklu ayakkabıyla giyilen
Burnu kapalı topuklu ayakkabı giyerken, özellikle böyle sıcak havalarda, ince çorap, babet çorabı vs giyiyor musunuz yoksa çıplak ayakla mı giyiyorsunuz?

İş sebebiyle burnu kapalı iş ayakkabıları giymem gerekiyor. Ama ne türlü giysem olmuyor ayaklarım mahvoldu. Bunun için topuklu ayakkabıyla giyilen taban, çorap vs önerileriniz var mıdır?
principlei
(05.07.18)
giyiyorum maalesef. ince coraptan nefret ediyorum naylon oldugu icin. babet corabı giyiyorum


ince babaet çorapları var, onların low rise olanları görünmüyor.


SiyamkedisiZorro
(05.07.18)
(4)

Hediye

20 gün sonra doğacak yeğenime hediye almak istiyorum. kız olacak kendisi abileri ablaları :)Hediye için de kanguru kucağı düşündüm. Ama daha önce kimsenin bebeğine hediye almamıştım. İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum. Nereden alınmalı, hangi siteler iyidir? Bir de bu kanguru kucağının yeni doğ
20 gün sonra doğacak yeğenime hediye almak istiyorum. kız olacak kendisi abileri ablaları :)

Hediye için de kanguru kucağı düşündüm. Ama daha önce kimsenin bebeğine hediye almamıştım. İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum. Nereden alınmalı, hangi siteler iyidir? Bir de bu kanguru kucağının yeni doğanlar için ayrı, 2-3 aylık bebekler için ayrı çeşidi var mı yoksa tüm bebekler için standart mı?

Son olarak, bebeğin doğduğu gün odasına,hastane kapısına asılan süsler var ya onları nereden bulabilirim?

Teşekkürler :)
principlei
(30.05.18)
süsleri n11, gittigidiyor gibi sitelerden bulursun.

hesiye olarak kanguru muhteşem, güzel bulursan küçükken kullanmak için sling denen şeyler de şahane.


babilbaligi
(30.05.18)
Anne babaya Tracy Hogg'un Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler kitabını al.
Mutlaka okusunlar, sonra sana çok dua ederler.


cakabo
(30.05.18)
kanguru bence de çok güzel ve kullanışlı bir hediye. yenidoğandan itibaren bir aparatla kullanılan boba olabilir. veya huggyberry, neko, momfortbaby gibi yaklaşık 5. aydan itibaren kullanılan kangurular da var. bunlardan alacak olursanız bir de ilk aylar için esnek sling gerekir(neko marka var fiyat/kalite açısından iyi olan). kangurunun ergonomik olmasına özen göstermenizi tavsiye ederim. yukarıda yazdığım markalar ergonomik. yani bebek kanguruya yerleşince bacakları M şeklinde duruyor.

www.tuniko.com buradan almıştık biz.

Sağlıkla doğsun inşallah..

ek: ben görmeyeli yeni bi model üretmişler: www.tuniko.com . bundaki mantık buzzidil gibi daha üst segmentteki kangurularda olan çocuk büyüdükçe kangurunun da ayarlanabilir olması. bununla esnek slinge ihtiyaç kalmaz.


evanka
(30.05.18)
Anneye de cok faydali olacagini düsündügüm ufak bir hediye önerim var:

Hande Birsay'in "Emiyor mu?" adli kitabi.


chitosan
(30.05.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.