Giriş
(6)

kansızlık? anemi?

iyi akşamlarbugün itibariyle test sonuçlarımı aldım ve kan değerlerim sınırda. doktorum bir takım ilaçlar verdi, onlara kullanmaya başladım yalnız beni merak ettiğim ve sizin de denediğiniz, kan seviyemi artıracak neler yemeli içmeli, neler yapmalıyım ?internette de kendim araştırıyorum yalnız bilg
iyi akşamlar
bugün itibariyle test sonuçlarımı aldım ve kan değerlerim sınırda. doktorum bir takım ilaçlar verdi, onlara kullanmaya başladım yalnız beni merak ettiğim ve sizin de denediğiniz, kan seviyemi artıracak neler yemeli içmeli, neler yapmalıyım ?

internette de kendim araştırıyorum yalnız bilgi çeşitliliği zenginliktir
teşekkürler, sağlıcakla kalın
purplee
(04.10.13)
pekmez iç.


iron nick
(04.10.13)
bir de beslenmene dikkat edersen normale döner aslında, ilaçla milaçla kasmana gerek yok.


iron nick
(04.10.13)
bol bol pekmez


nax
(04.10.13)
eğer kansızlığın bir kanamaya bağlıysa önce onu engellemelisin. onun dışında muhtemelen demir hapı, b vitamini gibi ilaçlar vermiştir. yeme içme tavsiyesi verenler olacaktır. benim tavsiyem ise demir hapını yemekten yarım saat sonra içmen olacak. zira yediğin yemeklerdeki demirin sentezlenmesi için özellikle kuvvetli öğününden sonra iç. örneğin akşam yemeğini sağlam yiyorsan hapı akşam yemeğinden sonra al.


thracia
(04.10.13)
kırmızı et yiyebilirsin. hamburger falan değil de direkt biftek, ev yapımı köfte, döner gibi...


sutlu nescafe
(04.10.13)
yumurta, et, üzüm.
kalsiyum demir emilimini engellediği için demir içeren yiyeceklerle yoğurt, süt vs tüketme, yemeklerden 2 saat öce 2 saat sonra tüket (çayı da).


albayrak
(04.10.13)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.