Giriş
(2)

İptal edilen gezinin Para İadesi

Merhaba.Bir gezi şirketinden tur satın almıştım temmuz ayında. Bazı nedenden dolayı iptal ettim. 30 Temmuz günü iade işleminin gerçekleştiğini söylediler. Para iadesi kaç iş günü kadar gerçekleşiyor? Tur şirketiyle konuştuğumda biz yaptık cuma gününe kadar bekleyin dediler. Dün kendi bankamı aradım
Merhaba.

Bir gezi şirketinden tur satın almıştım temmuz ayında. Bazı nedenden dolayı iptal ettim. 30 Temmuz günü iade işleminin gerçekleştiğini söylediler.

Para iadesi kaç iş günü kadar gerçekleşiyor? Tur şirketiyle konuştuğumda biz yaptık cuma gününe kadar bekleyin dediler. Dün kendi bankamı aradım bize iade gelmedi dediler?

12 - 13 iş günü oldu neredeyse. Şimdiye kadar para iadesinin olması gerekemez miydi?
Bankanız en garanti bilgiyi verir


baal
(21.08.19)
tur şirketi oyalıyor. bankaya gelse kesin görünür.


wishes
(21.08.19)
(4)

Esenboğa'dan Eryaman (Göksu Parkı- Ada restaurant) Nasıl gidebilirim?

Bu cumartesi arkadaşımın düğününe gidiyorum. Göksu Parkı ada Restaurant'unda olacak.Nasıl gidebilirim havalanından, o tarafa?
Bu cumartesi arkadaşımın düğününe gidiyorum. Göksu Parkı ada Restaurant'unda olacak.

Nasıl gidebilirim havalanından, o tarafa?
Metroya binip Eryaman 1-2 durağında ineceksin. Oradan ya yürür ya da taksi ile geçebilirsin.


jefferson
(13.08.19)
İstanbul yolu metro istasyonundan geçen havaş da var onu da kullanabilirsin.


jefferson
(13.08.19)
Havasa biniyorsun. İstanbul yolu duraginda iniyorsun. Duragin hemen yaninda istanbul yolu metro duragi var ordan eryaman istikametine gidene binip eryaman 1-2 duraginda iniyorsun. Ordan 10 dk goksuya kadar yuruyebilirsin ya da dolmusa binip goksu kapida inebilirsin.


tosunpasa
(13.08.19)
Ya da hic metroya binmeden otobusun geldigi istikamete dogru yuruyerek giderken goksu solunda kalacak. Yarim saat falan yurursun ama.


tosunpasa
(13.08.19)
(3)

söğütlüçeşme yüksek hızlı tren

Bu cumartesi Ankara'ya gideceğim. Söğütlüçeşme'de durak varmış. İlla Pendik'e gitmeye gerek yok değil mi? Bildiğim kadarıyla metrobüsün orada.
Bu cumartesi Ankara'ya gideceğim. Söğütlüçeşme'de durak varmış. İlla Pendik'e gitmeye gerek yok değil mi?

Bildiğim kadarıyla metrobüsün orada.
doğru


hadsafhada
(11.08.19)
5-10 dakikalık bir mesafede,metrobüsle tren çok yakınlar gerçekten.


Olive
(11.08.19)
Gitmeye gerek yok metrobüsün hemen yanında kalıyo


Ulufruko
(11.08.19)
(3)

Oslodan, İzlanda'ya gitmek

Seneye fantastik bir olay yapabilirim. Oslo'ya gidip, oradan İzlanda'nın başkentine Reykjavík gitmek istiyorum. Bunun ucuzu ve kolay yolu nasıl olur? Icelandair havayolunu tercih etmeyi düşünüyorum. Başka yolu var mıdır?
Seneye fantastik bir olay yapabilirim. Oslo'ya gidip, oradan İzlanda'nın başkentine Reykjavík gitmek istiyorum. Bunun ucuzu ve kolay yolu nasıl olur? Icelandair havayolunu tercih etmeyi düşünüyorum. Başka yolu var mıdır?
çok fantastik bir olay değil. Ucuz yolu da pek yok. Direk uçuş belli kentlerden oluyor. ordan uçacaksınız İzlandaya.

Ben de Paristen gitmiştim.


AlsterWasser
(08.08.19)
Amsterdam dan icelandair ile gitmiştim ben tavsiye ederim İzlanda güzel. Ben araba kiralayıp en kuzey hariç hemen hemen her yerine gitmiştim. Ağustos ayıydı


monkey
(08.08.19)
internetten arastirdim senin icin (ne kadar garip degil mi). direkt feribot yok. ucacaksin.


hot potato
(08.08.19)
(2)

sonbaharda (muhtemelen ekim) vizesiz gidilecek ülkeler hangileri?

Tek başıma sonbaharda birkaç günlüğüne vizesiz ülkeye gitmek istiyorum. Daha önce Avrupa'da Lviv ile Belgrad'a gitmişliğim var. Niyetim 26 - 29 Ekim arasında birkaç günlük gezip, dolaşmak.Bu tarihlerde hangi ülkeyi veya şehri önerirsiniz?
Tek başıma sonbaharda birkaç günlüğüne vizesiz ülkeye gitmek istiyorum. Daha önce Avrupa'da Lviv ile Belgrad'a gitmişliğim var. Niyetim 26 - 29 Ekim arasında birkaç günlük gezip, dolaşmak.

Bu tarihlerde hangi ülkeyi veya şehri önerirsiniz?
Karadağ


lcha
(31.07.19)
Gürcistan


mcsword
(31.07.19)
(6)

Hayatınızda yaşadığınız en kötü günler ne zamandı ve ne yaptınız?

Bir hafta önce Hayatınızdaki en doğru karar hangisiydi diye bir duyuru açmıştım. Ondan sonrada hayatımın en kötü dönemi yaşamaya başladım. Hiç keyfim yok. Dün yataktan kalkamaya elimi oynatmaya mecalim yoktu. Bu süreç nasıl gelişecek ve biticek bilmiyorum.Hayatınızda yaşadığınız en kötü günler ne za
Bir hafta önce Hayatınızdaki en doğru karar hangisiydi diye bir duyuru açmıştım. Ondan sonrada hayatımın en kötü dönemi yaşamaya başladım. Hiç keyfim yok. Dün yataktan kalkamaya elimi oynatmaya mecalim yoktu.

Bu süreç nasıl gelişecek ve biticek bilmiyorum.

Hayatınızda yaşadığınız en kötü günler ne zamandı ve ne yaptınız?
Yas tuttugum zamanlar, kendimi zamana biraktim.


(28.07.19)
Soru beni depresyona itti :D seçemedim en kötü dönemimi. Maddi dertlerim bitince manevi dertlerim başlamış. Birinciliği henüz taze olduğu için son 1 seneme veriyorum haliyle.

Ne yaptım? Benim yapmama bağlı olsaydı zaten kötü dönemim olmazdı. O yüzden pek bir şey yapmadım, katlandım, çevreme mızmızlandım ve geçmesini bekledim.


noisette
(28.07.19)
kendimi küçük çapta spora verdim.
işte, şınav, mekik dumbell ve dahi koşu.
beyinde ki seretonin seviyesi yüksek olunca, zor zamanlar daha kolay atlatılıyor.


pangea
(28.07.19)
Lise dönemimdi. Herkes bana karşıydı. herşey bana karsıydı.

HErşey güzel olacak diye kendimi avundurdum.

olmadı :/


Techsavvy
(28.07.19)
acemi birliği. faranjit oldum ve iyileşmem imkansızdı. dolayısıyla uykuya en muhtaç olduğum zaman diliminde geceleri uyku da uyuyamıyordum. 10 hafta sabredip dağıtım izninde iyileşene kadar gece ayrı, gündüz ayrı cehennem yaşadım.


sinek kral
(28.07.19)
Birkaç ay önce. İşsizdim, pound kuru üzerinden hayatta kalmaya çalışıyordum, ailemi görmeye istanbula gittim ve buraya döndükten 48 saat sonra sabah 5te telefonum çaldı anneannemin ölüm haberini aldım. Olmayan paramla 350 pound uçak biletine verip istanbula geri döndüm cenaze için. Döndüm, depresyona girdim uzun süre iş aramadım, para harcamamak için evden çıkmadım, biraz kendimi toparlayınca iş aramaya başladım ama çeşitli sebeplerden bütün görüşmeler sonuçsuz kaldı.
Şimdi yarak gibi bi iş buldum, hayatta kalacak kadar para kazanıyorum, ömrümü tüketiyorum. Hala hayatımın en kötü dönemlerinden birini yaşıyorum sanırım.

Not: anneannem hayatta en sevdiğim insandı, ölümü beni derinden sarstı.


(1)

Zeytinburnu kumaşçılar çarşısı tam nerede ve nasıl gidilir?

Annem zeytinburnu kumaşçılar çarşısı'na gidecek acıbadem (kadıköy)'den. Tam olarak nerede olduğunu bilmiyoruz. Google Maps'dan baktım ama tam emin olamadım. Nasıl gidilir?
Annem zeytinburnu kumaşçılar çarşısı'na gidecek acıbadem (kadıköy)'den. Tam olarak nerede olduğunu bilmiyoruz. Google Maps'dan baktım ama tam emin olamadım. Nasıl gidilir?
kadıköy den marmaraya binsin. marmaray zeytinburnu durağında inip otobüslere binebilir. ben zeruş port avm ye gideceğim desin. zeruşun bittiği yerde kumaşçılar başlar.

tramvayla da gidilir zeytinburnuna gelmeden iki durak önce inecek


hoot
(24.07.19)
(16)

Hayatınızda verdiğiniz en doğru karar hangisiydi?

Merhaba.Bu tür konulara biraz meraklıyımdır. Hem kendim için hem başkalarının doğru kararlarını, yanlış kararlarını pişmanlıklarını merak ederim. Tabii eğer sorarsam haddimi bilerek sorarım.Bu aralar bir karar verme aşamasındayım. Eğer olursa hayatımda biraz etki yapacak ama en doğru karar olmayacak
Merhaba.

Bu tür konulara biraz meraklıyımdır. Hem kendim için hem başkalarının doğru kararlarını, yanlış kararlarını pişmanlıklarını merak ederim. Tabii eğer sorarsam haddimi bilerek sorarım.

Bu aralar bir karar verme aşamasındayım. Eğer olursa hayatımda biraz etki yapacak ama en doğru karar olmayacak.

Benim hayatımda verdiğim en doğru karar üniversitede öğretimini İngilizce olan bir bölüm seçmek oldu. Eğer Türkçe seçmiş olsaydım bir baltaya sap olamazdım muhtemelen. İngilizcem çok süper değil ama yine de iyi. Bunu geçtim, bir şeyler yapmaya çalışıyorum iyi kötü. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Sizin hayatınızda verdiğiniz en doğru karar hangisiydi?
Kız arkadaşımla yaşadığım evden ayrılmak.


datnet
(22.07.19)
Verdiğim tüm zor gelen kararlar.

Hiçbiri yanıltmadı.

Not: kolayların hepsi zamanla yerlerine zorları bıraktı. Pişman olduğum çok şey yok.


baldan kaymak
(22.07.19)
seçtiğim meslek ve üniversite
izmir'de yaşamak
5 senelik ilişkiden sonra çok sevmeme rağmen anacı olduğu için sevgilimden ayrılmak

evet ilk 3 budur. geriye dönüp baktığımda genelde çok doğru çok isabetli kararlar vermişim diyorum..


pati
(22.07.19)
düşündüm de öyle bir şey yok :(


tabirimekruh
(22.07.19)
İstemediğim bir hayatı ve sorunlu bir ilişkiyi sonlandırıp geleceğimin prangasını kırarak istediğim yaşamı seçmek. Bunun üzerine tanımıyorum.


normalde cok dusunen, herseyi cesitli kombinasyonlarla planlayan bir insan olarak artik tukenmeye basladigim noktada sevdiklerimin sozunu dinleyerek doktorayi cok oyalanmadan bitirmek en dogru karardi, artik daha iyi bir yere gidecegi yoktu.

ikinci kedim en buyuk yanlis kararlarimdan biri herhalde, boyle ufak ama mihenk tasi gibi bir etki yaratti hayatimda, down sendromu gibi bir sendrom sahibi, diger sahip oldugum kedilere nazaran hayat hep daha zor oldu, yasli kedim hic kabullenemedi, bazi planlari degisik kucuk kedimiz sebebi ile iptal etmek veya ertelemek zorunda kaldik. dunyanin en cekici hatasi kendisi, gercekten cocgumuz gibi oldugu icin bunca mantiga karsin hala yanimdaki koltukta uyaybiliyor kofte :) ask boyle bitsey.


mavicorap
(22.07.19)
lisans dönemi için seçtiğim üniversite tek doğru kararım. Başka da yok.


Mossy
(22.07.19)
3 yıl önce ailemle yaşadığım evden ayrılıp istanbul'a gelmek ve tek başıma eve çıkmak verdiğim en doğru 2 karardı. Yalnız yaşamak sultanlıktır.


himmet dayi
(22.07.19)
İyi ki 2. üniversitemi okudum.


SiyamkedisiZorro
(22.07.19)
evliliği çok kısa tutup erkenden boşanmak.


sopiro
(22.07.19)
Okuduğum lise. Başka bir yerde okusaydım moronun teki olarak hayatıma devam edecektim.


Üniversitede ingilizce bi bölüm okumak.

Her şeyi arkamda bırakıp tek bi valizle bambaşka bi ülkeye taşınmak.

Şu anki sevgilimi hayatıma dahil etmek.


Yurt dışında okumak.


blue serenity
(22.07.19)
istediğin bölümü tek tercih yazıp girmek.

beni yoran ve çok da kazanmayan işi bırakıp dükkanı kapatmak.

çocuk sahibi olmak.


babilbaligi
(22.07.19)
liseyi ailemden ayrı ve büyük şehirde okumak. tamamen kendi kendime verdiğim ilk en doğru karardı. özgüven ve vizyon kazandırdı, sosyal ve kültürel açıdan çok geliştirdi, kendi başıma ayakta durabilme becerisi kattı vs daha pek çok şey sayabilirim. bugün nerelere geldiysem hepsi o kararla başladı.

ikinci en iyi kararım interrail yapmaktı. öyle farklı insanlarla tanıştım ki döndükten sonra fikirlerim, hayata bakış açım çok değişti. aslında pek bir önemsiz şeylere çok önem verdiğimi fark ettim.

üçüncü olarak ise, önümüzdeki bütün engellere ve yasaklara rağmen sırf çok seviyoruz diye erkek arkadaşımla ayrılmama kararımız. çevremizdeki çoğu kişi buna değmez dedi ama vallahi de çok değdi.


boşanmak


deepest
(22.07.19)
(1)

bankamatik kartın Atm şifresi, Pos cihazında aynı oluyor dimi?

Bankamatik kartını sadece atm'den para çekmek için kullanıyorum. Alışveriş için ne zamandır kullanmadığım için pos cihazında nasıl olduğunu hatırlamıyorum. Atm şifresi pos cihazında da geçerli oluyordur demi?
Bankamatik kartını sadece atm'den para çekmek için kullanıyorum. Alışveriş için ne zamandır kullanmadığım için pos cihazında nasıl olduğunu hatırlamıyorum. Atm şifresi pos cihazında da geçerli oluyordur demi?
evet aynı


KendineAteist
(15.07.19)
(8)

Amsterdam için kaç gün yeterli?

Amsterdam'a gitmeli planlıyorum kurban bayramı tatili. Niyetim 3 gece kalmak.Ets gibi turların kişiye özel seyahat turu var. Uçak ve oteli ayarlıyor sadece. Ne tutar bilmiyorum. Hazır vizem varken değer mi gitmeye?
Amsterdam'a gitmeli planlıyorum kurban bayramı tatili. Niyetim 3 gece kalmak.

Ets gibi turların kişiye özel seyahat turu var. Uçak ve oteli ayarlıyor sadece. Ne tutar bilmiyorum. Hazır vizem varken değer mi gitmeye?
ets den ayarlayacağına kendin ayarla. hollanda hava yolları klm ile ucuz ucuş bul bookingten otel bul git daha ucuza. hızlıca gezeyim dersen 3 gün yeter. dolu dolu gezeyim dersen 1 hafta da gezilir.


mikahakkinen
(09.07.19)
3, 3.5 gün yeter, 1 hafta çok bence.

Çevredeki köyleri görmek istiyorsanız +1 gün


ayin yazari
(09.07.19)
biz 5 gün kaldık, dolu dolu yetti her şeye. 3 gün ise yeter yetmesine ama tadı damağınızda kalır. bence 4-5 ayırın en az.

gitmeye değer tabiki. harika bir şehir. sadece döndüğünüzde "öyle bir hayat mümkünken biz niye burada betonun ve çirkinliğin içinde yaşıyoruz" diye bir süre ağlayabilirsiniz.

ets'den ayarlayacağınıza kendiniz gidin +1 zaten tur da öyle fazla bir şey ayarlamıyormuş. otel fiyatları özellikle bu sezonda çok uçuktur yalnız. en dandik hosteler bile 20 eurodan başlıyordu biz gittiğimizde.


3 yeter.


stavro
(09.07.19)
Sadece belli başlı yerleri görmek yeter diyorsanız 2 gün de olur, ama gitmişken dolu dolu olsun bir daha ne zaman gideriz bilinmez diyorsanız en az 1 hafta şart. Sırf 1 gün bisikletle baştan aşağı dolaşmak lazım bence^^


blue serenity
(09.07.19)
Etraftaki köylere bir gün kesin ayırın. Giethoorn, Volendam, Zaanse-Schans, Marken adası falan çok güzel ve bence görülmeli.

Ya Amsterdam bir günde de gezilir bir haftada da. Ama bence min 3 gün lazım, ideal 5 diyebilirim. Sadece bi günü ota, keke düşüp şehri boş boş dolaşarak harcayabilirsiniz yani ilginiz varsa..


nundu
(09.07.19)
sadece amsterdam için 3, çevre köy ve kasabalar için 1 gün yeterli. bütün köyler birbirine benziyor zaten.


Gidiş dönüş 278 dolar'a buldum bilet. Otel ilse 360 euro'du. Biraz masraflı geldiği için vazgeçtim geziden. Zaten sene içerisinde başka gezilerim olacak. Çok masraf çıkarmayım kendime.


(3)

Spor öncesi beslenme

Merhaba. Bu konuda çok cahilim. Saçma sapan sorular sorabilirim.Bugün iş çıkışı spora gideceğim. Eve gelmem 18.10 civari. Ofiste yemeği 12.00 - 13.00 yiyiyorum.Niyetim eve gelip, hemen çantamı alıp spora gitmek ama aç karnına kardiyo yapmak ne kadar mantıklı? Spor önce neyi ne kadar yemem gerekiyor?
Merhaba. Bu konuda çok cahilim. Saçma sapan sorular sorabilirim.

Bugün iş çıkışı spora gideceğim. Eve gelmem 18.10 civari. Ofiste yemeği 12.00 - 13.00 yiyiyorum.

Niyetim eve gelip, hemen çantamı alıp spora gitmek ama aç karnına kardiyo yapmak ne kadar mantıklı? Spor önce neyi ne kadar yemem gerekiyor?
aç karnına kardiyo yapılabilir. ağırlık antremanları aç karnına biraz daha zordur.

illa bir şey yiyip içecekseniz, 1 muz + 1 sade kahve.


ikindi vakti bir şeyler atıştır


bir soru sorcam
(02.07.19)
4 saat öncesinden nişasta spor sonrası protein diye gider cardiocularda, spora başlamadan 15dk önce de filtre kahve


sameidiott
(02.07.19)
(3)

Fethiye'de tek başına yapabilirim?

Eylül ayında Fethiye'ye gitmeyi planlıyorum. Tek başıma gideceğim. Niyetim yamaç paraştü yapmak. Bu amaç gidiyorum.2 gece kalmayı düşünüyorum. İçki içmiyorum, dolasıyla gece kulüplerine gitmeyeceğim. Yamaç paraşütü, deniz ve güneş dışında ne yapabilirim?
Eylül ayında Fethiye'ye gitmeyi planlıyorum. Tek başıma gideceğim. Niyetim yamaç paraştü yapmak. Bu amaç gidiyorum.

2 gece kalmayı düşünüyorum. İçki içmiyorum, dolasıyla gece kulüplerine gitmeyeceğim. Yamaç paraşütü, deniz ve güneş dışında ne yapabilirim?
kelebeklerde ve kabakta benim gibi tek gelenlerle tanışmıştım. türk ve yabancı. bir kaç tanesiyle hala görüşüyorum. biraz sizindışa dönüklüğünüze bağlı.

likya yolunun bazı kısımlarını yürüyebilirsiniz. ölüdeniz tabiat parkında denize girebilirsiniz.


violetsky
(23.06.19)
Tekne turu
Saklıkent+yakapark+tlos
Dalyan turu satin alabilirsin turculardan


durgunfoton
(23.06.19)
Her saniye bişey yapmak zorundayız gibi.
Özel bi zaman ayırıp durun mesela. Sadece durun. Yeni bi deneyim olabilir bu da.


neynep
(23.06.19)
(6)

Kitapyurdu'dan Gelen kitapta 2 sayfanın yırtılmış olması!

Merhaba. Geçen cuma kitapyurdu'ndan bir romanı işe yerindeki arkadaşlar ile birlikte 6 adet sipariş vermiştim. Bugün bir tanesinin son 2 sayfası yırtılmış olarak halde geldi. Kitapları arkadaşlara verdim tek tek. Sonra arkadaş telefondan erkan görüntüsü attı son sayfa yok diye.İletişime filan geçtim
Merhaba.

Geçen cuma kitapyurdu'ndan bir romanı işe yerindeki arkadaşlar ile birlikte 6 adet sipariş vermiştim. Bugün bir tanesinin son 2 sayfası yırtılmış olarak halde geldi. Kitapları arkadaşlara verdim tek tek. Sonra arkadaş telefondan erkan görüntüsü attı son sayfa yok diye.

İletişime filan geçtim. Yayınevinin hatası dediler. Bahsi geçen kitap iade olarak gönderdim. Eve geldiğimde de mesaj attım.

Şimdi burada kimseyi suçlamıyorum. Sayfa eksikti, yırtılmıştı diye. Benim merak ettiğim kontrol eden yok mu? Her sayfayı incelesinler demiyorum ama yırtıldığı çok bariz. Sadece Kitapyurdu için sormuyorum. D&r, babil ve diğerleri kitapları temin ettiğinde açıp bakmıyorlar mı eksik gedik, yamukluk var mı diye?
150 milyon kitabın içinde hangi sayfayı kontrol etsinler ? bu nasıl zeka parıltısı ?


Ben de o kadar kitabın arasında tek tük böyle yanlışlıklar çıkmasını normal buluyorum gözden kaçmalar oluyordur ama @vladimir neden böyle ters bir cevap verdin? Adam gelmiş insan gibi sorusunu sormuş bu nasıl tepki şimdi?


sys coyg
(19.06.19)
endişleye mahal yok! robot ve yapay zeka teknolojileri geliştikçe bu tür sıkıntılar tarih olacak!
az kaldı. biraz daha dayanalım.
vladamir, insanlara gereksiz yükselip, gerdinliğe sebep olma rica ederim.
zaten, memleket alayımızı gergin yaptı; bir de böyle gereksiz nedenlerle daha da gerilmeyelim.


pangea
(19.06.19)
bakmıyorlardır. depo zaten sana gönderilen yer. sen çalışsan bakar mıydın?


hasmetizm 2046
(19.06.19)
@vladimirdökümov oturup hepsini her sayfasına tek tek baksın demiyorum. bildiğin yırtık. yırtılmış ve eksik. bildiğin son 2 sayfa yok. kitabı şöyle bir açmayı yeterli olur sanırım.

@sys coyg ve @pangea olayı büyütmedim zaten. sonuçta senelerdir kitap alıyorum internet üzerinden. sadece kitapyurdu'dan değil. başka sitelerden de. hem kitapyurdunda hem de başka bir sitede kitabı bulamadıkları oldu. hemen çözdüler problemi.

bunda da iletişime geçtiğimde sakın sakın anlattım durumu. mesajım da gayet insani olarak yazdım. kimden kaynaklı bağımsız diye kontrol önemli diye belirttim. arada oluyor bu tür şeyler.


benzer bir iş yapıyorum. aile şirketi. adını vermeyeyim. mal kabulün ne demek olduğunu bilmemen normal ama @vladimirdökümov çok doğru söylüyor. paletlerce kitap geliyor. tek tek kitapları "şöyle bir açmaları" için kaç kişi gerekir tahmin edebiliyor musun?


(3)

otostopçunun galaksi rehberi kitabını okuyanlar sorum var.

Bu seri 6 kitap. Anladığım kadarıyla son 3 kitabın, ilk 3 kitaptan bağımsız mı? Okumasam olur mu? Birbirinden farklı hikaye mi var son 3 kitap ile ilk 3 kitap arasında.
Bu seri 6 kitap. Anladığım kadarıyla son 3 kitabın, ilk 3 kitaptan bağımsız mı? Okumasam olur mu? Birbirinden farklı hikaye mi var son 3 kitap ile ilk 3 kitap arasında.
Neden bu kadar uzun vade plan yapıyorsun ki oku ilk kitabı beğenirsen devam et zor değil


JohnOakley
(05.06.19)
ilk kitabı okudum beğendim.

hem merak ettiğimden, hem de araya başka kitaplar girebilir. ona göre devam edecektim.


Hepsi bir hikayenin bir parçası ve yanlış hatırlamıyorsam bütün olay son kitapta çözülüyor. Ben şu şekilde okumıştum.

www.nadirkitap.com


teritori
(05.06.19)
(5)

Yurt Dışındayken Pasaportu sürekli yanımda taşımak zorunda mıyım?

Yurtdışında sokaklarında dolaşırken ara ara pasaportumu kontrol ettiğim oluyor. Sıkıldım bundan. Yurt Dışındayken Pasaportu sürekli yanımda taşımak zorunda mıyım? Telefondan fotoğrafını filan çeksem ya da fotokopisini olmaz mı?
Yurtdışında sokaklarında dolaşırken ara ara pasaportumu kontrol ettiğim oluyor. Sıkıldım bundan.

Yurt Dışındayken Pasaportu sürekli yanımda taşımak zorunda mıyım? Telefondan fotoğrafını filan çeksem ya da fotokopisini olmaz mı?
Taşıma. Foto çek, fotokopi çek onu taşı. Kaybettiğin an boku yersin, ben yedim ondan biliyorum.

En fazla seni karakola götürürler ama kaybedersen dönüşü yok.


ben pasaportumu yanımdan ayırmıyorum, nadir de olsa polis çevirmelerinde lazım oluyormuş. bir kere trende sormuşlardı.


omonia
(31.05.19)
kimlikle gezebilirsiniz, is o boyuta gelirse pasaportunuzun oldugu yere gotururler veya aldirirlar zaten.


asla taşımam. ingiltere için yanınızda kimlik vs taşımak zorunlu değil mesela. polis sorarsa 48 saatiniz var karakola gidip beyan ediyorsunuz.


ozdek
(31.05.19)
taşımadığı için bütün gününü nezarette geçiren birini biliyorum. ülkede konuşulan dili bilmiyorsanız, orası 3. dünya ülkesi ise hele de allaha emanetsiniz.


benyazarsamolur
(31.05.19)
(4)

Tor browser benzeri browser tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba.Wikipedia'ye Tor browser ile giriyordum. Siteyi girmeyi bırakın, artık Tor browser'a bile giremiyorum.Opera VPN ile en.wikipedia'ya girerken sorun yok ama tr.wikipedia'a girerken sıkıntı çıkıyor ve girmiyor.Rica ediyorum ya rahat rahat kullanabileceğim bir browser tavsiyeniz var m
Arkadaşlar merhaba.

Wikipedia'ye Tor browser ile giriyordum. Siteyi girmeyi bırakın, artık Tor browser'a bile giremiyorum.

Opera VPN ile en.wikipedia'ya girerken sorun yok ama tr.wikipedia'a girerken sıkıntı çıkıyor ve girmiyor.

Rica ediyorum ya rahat rahat kullanabileceğim bir browser tavsiyeniz var mı? Wikipeida'yi geçtim, Imgur'a bile giremiyorum.
kendinden vpn'li puffin browser var. zamanında opera'nın yaptığı gibi, web sitelerini kendi server'ları üzerinden işleyerek bilgisayarlara yolluyor. asıl amacı veri tasarrufu ancak böylelikle tüm sitelere girebilmek mümkün.

aşırı düşük konfigürasyonlu bir laptop kullanıyorum, bende aşırı yavaş puffin. onu da belirteyim.

bunun yanı sıra startpage.com'un (güvenli arama motoru) "anonymous view" özelliği var. hem engelli sitelere ulaşmanızı sağlıyor, hem de web'de daha az ayak izi bırakmanızı. browser değiştirmeden onu da kullanabilirsiniz. yapmanız gereken, startpage.com'a girerek istediğiniz siteyi aramanız ve arama sonuçları çıktığında her sonucun sağında bulunan "anonymous view"a tıklamanız.


avianthem
(27.04.19)
Mobil için aloha var.


mentuhotep
(27.04.19)
teşekküler. puffin'ine bakayım. startpage.com'da fayda görür.


wikipedia için www.wikiwand.com sitesindeki eklentiyi öneriyorum. chrome ve firefoxda çalışıyor. imgur bilmiyorum.


false pretension
(27.04.19)
(2)

Sgk Hizmet Dökümü ve Vize Başvurusu

Vize hakkında çok soru sordum. Muhtemelen bu son olacak inşallah.Bu cuma Macaristan için vize başvurum var. Sgk hizmet dökümümde barkodlu olarak en şubat ayına kadarki gözüküyor. Mart'ındaki gözükmüyor. Bu vize başvurusunda problemli olur mu? Konsolukluk mart ayı nerede diye sorarlar mı?
Vize hakkında çok soru sordum. Muhtemelen bu son olacak inşallah.

Bu cuma Macaristan için vize başvurum var. Sgk hizmet dökümümde barkodlu olarak en şubat ayına kadarki gözüküyor. Mart'ındaki gözükmüyor. Bu vize başvurusunda problemli olur mu? Konsolukluk mart ayı nerede diye sorarlar mı?
barkodlu ve güncel olması yeterli

Edit: bir ay gecikmeli yansıyor diye biliyorum. mart da bu aralar yansımalı sanırım.


Bekle bugün onaylarlar mart ayı için son gün bugün.


elikası
(24.04.19)
(1)

huawei kendi kendine arama yapması

Merhaba.Anneme huawei telefon almıştık birkaç hafta önce. Birkaç gündür kendi kendisine arama yapıyor. Bunun düzeltmenin yolu nedir? Teknik servislik durum söz konusu mu?
Merhaba.

Anneme huawei telefon almıştık birkaç hafta önce. Birkaç gündür kendi kendisine arama yapıyor. Bunun düzeltmenin yolu nedir? Teknik servislik durum söz konusu mu?
Telefonu yedekleyip sıfırlayın. Eğer devam ederse müşteri hizmetleri ile irtibata geçin. Onlar sizi yönlendirir.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.