Giriş
(5)

Anadolu yakasında sürüş pratiği yapılabilir boş alan

soru başlıkta, Bostancı - Kadıköy arsında cumartesi günü bir arkadaşıma araç sürmeyi öğretmek istiyorum, var mıdır civarda bu işe uygun tenha bir otopark, açık arazi falan?
soru başlıkta,

Bostancı - Kadıköy arsında cumartesi günü bir arkadaşıma araç sürmeyi öğretmek istiyorum, var mıdır civarda bu işe uygun tenha bir otopark, açık arazi falan?
rca
(14.02.20)
maltepe orhangazi şehir parkının isparkı var. hayvan gibi alan. düz yol. dört yol ağzı her şey var. park da çalışır hem :)


mutantking
(14.02.20)
kalamış marina ve göztepe parkının yanı.


sutlu nescafe
(14.02.20)
arkadaşlar sağolun da cumartesi günü o bölgelerde bırakın pratiği araba park edecek yer olmuyor zaten :))


rca
(14.02.20)
Ataşehir'de taçspor'un olduğu bölgede haftasonları sabah saatlerinde neredeyse hiç araba olmuyor. Olan arabaların geneli de sürücü kurslarına ait araçlar.

Size belki uzak olacak ama ümraniye imes'in içersi en uygun yer olabilir. Tenha, geniş arazi. Eğer giderseniz sizin gibi birilerine araba kullanmayı öğretmeye gelenleri görebilirsiniz. Güvenlik girişte ve içerdeyken hiç sorun çıkarmıyor. Trafiğe açık yollardansa burası daha güvenli. Ehliyetimi almadan önce burada pratik yapmıştım.

Birde okulların bahçe ve otoparklarını kullanabilirsiniz. Haftasonları sürücü kursları için açık olan okullar oluyor.


çok uzak ama şile'de kumbaba civarı çok geniş yollar var.


sutlu nescafe
(14.02.20)
(2)

Uçak bileti için uzun süreli rezervasyon mümkün mü?

sbvize almaya çalışıyorum, mart ayı için uçak bileti rezerve edeyim dedim, ama ucuzabilet isimli site sadece 1 gün rezervasyon süresi verdi. sanırım vazgeçme opsiyonu ile satın alıp eğer bir sorun çıkarsa daha sonra iptal etmek gerekiyor? yoksa başka bir yöntemi mevcut mu?
sb

vize almaya çalışıyorum, mart ayı için uçak bileti rezerve edeyim dedim, ama ucuzabilet isimli site sadece 1 gün rezervasyon süresi verdi. sanırım vazgeçme opsiyonu ile satın alıp eğer bir sorun çıkarsa daha sonra iptal etmek gerekiyor? yoksa başka bir yöntemi mevcut mu?
rca
(05.02.19)
gerek yok uzun rezervasyona vize alirken. suresi gecse de oluyor. yani biz oyle verdik hep


n62
(06.02.19)
vize için gerek yok uzun süreliye


prasinos
(06.02.19)
(7)

İş Görüşmesi için Belçika Vizesi nasıl alınır?

Soru başlıkta,Belçika'dan bir firma bir kaç skype mülakatından sonra davet mektubu iletti, görünüşe göre yüz yüze görüşmeden sonra teklif alacağım, gel gelelim daha önce Türkiye sınırlarından dışarı adım atmadığımdan vize alma olayları hakkında bilgi sahibi değilim.Durumumu özetlemek gerekirse: - tü
Soru başlıkta,

Belçika'dan bir firma bir kaç skype mülakatından sonra davet mektubu iletti, görünüşe göre yüz yüze görüşmeden sonra teklif alacağım, gel gelelim daha önce Türkiye sınırlarından dışarı adım atmadığımdan vize alma olayları hakkında bilgi sahibi değilim.

Durumumu özetlemek gerekirse:
- türlü sebeplerle geçtiğimiz nisan ayından beri çalışmadım,
- bankada 18bin TL civarı bir meblağ mevcut,
- bilgisayar mühendisliğinde lisans ve yüksek lisans diplomam mevcut,
- görüştüğüm şirket tarafından mart ayı için planlanmış bir davet mektubu mevcut,
- 10 yıllık sıfır kilometre pasaport mevcut

Biraz araştırdım ancak hangi vize tipine başvurmalı tam olarak algılayamadım, ticari desek bir firma adına gitmiyorum, turist desek gezmeye gitmiyorum 1 gece 2 gün kalıp dönmeliyim ki davet mektubunda bu sürecin finanse edileceği belirtilmiş. Tecrübeli beyin göçmenlerinin yanıtları bekleniyor. :)

Kind regards
rca
(05.02.19)
Şirket size iş görüşmesi için davetiye gönderecek o davetiye ile vize alacaksınız.
İş görüşmeleri için vize tipleri var.


bu vfsglobal üzerinden bir randevu aldım, tipi de business seçtim, en erken randevu tarih 22si görünüyor mart 6da belçika'da olmam gerekiyor oysa, sanıyorum yetişmeyecek, lanet gelsin.


rca
(05.02.19)
22 Şubat mı? 22 Şubat ise yetişir; vizeyi en geç iki gün sonra veriyorlar. Ama 22 Mart ise bir 50 euro fişekleyince randevusuz falan başvuru alıyorlardı VIP hizmeti ayağına.


@darkrocq yarın bakacağım doğrudan başvuru ihtimali mevcut mu diye, ayrıca bu vfsglobali de arayacağım, ne evrak lazım nedir ne değildir hiç bir bilgi yok ne anladım böyle aracı firmadan

tourist mi business mi hangisine randevu almak lazım hala anlayabilmiş değilim zaten, her yerde farklı bir bilgi var, en iyisi ben bunu tourist olarak yeniden alayım. vip olayını da ayrıca değerlendirebilirim.


rca
(05.02.19)
turistik vizeye başvuracaksın.
www.vfsglobal.com

bu linkteki belgeleri hazırlaman lazım.


oscar
(05.02.19)
tek basina basvurursan ugrastirir. sirketten davet mektubu gelmesi lazim. normal turistik vizeye basvuracaksin. business dersen, buradan bir sirket adina gidiyor olman gerekir. sen sirkete vizeye ihityacin oldugunu soyledin mi? vize basvurusu yapip vizeyi almadan gorusme tarihini ayarlamaz sirketler. sen recruiter'a mail at. vizeye ihtiyacin oldugunu 6Mart'a yetismeyebilecegini soyle. ayrica vize icin davetiye mektubu iste. gerci bunlari recruiter'in sen istemeden sana sormus olmasi lazim. teklif gelirse, oturum ve calisma iznine ihityacin oldugunu biliyorlar mi? bu konulari hic konusmadiniz mi?


crucio
(06.02.19)
@crucio, davet mektubu mevcut dostum, soruda da belirtmiştim.

bu arada adamlarla konuştum, tarih o kadar da önemli değil biz esnetiriz dediler, vizenin çıkması yeterli bu durumda.


rca
(06.02.19)
(1)

stajyer ehliyet dönemi başladı mı?

yıllardır alayım mı almayayım mı diyerek karar veremedim, gidip sınavlara falan girmek zor geldi, ehliyet almaya üşendim. şimdi 3-4 aylık boş zamanım varken şu işi halledeyim diye kafaya koydum. eylül döneminde ehliyet almaya karar verdim ama geçtiğimiz ay trafik kanununda değişiklikler olmuş, belki
yıllardır alayım mı almayayım mı diyerek karar veremedim, gidip sınavlara falan girmek zor geldi, ehliyet almaya üşendim. şimdi 3-4 aylık boş zamanım varken şu işi halledeyim diye kafaya koydum. eylül döneminde ehliyet almaya karar verdim ama geçtiğimiz ay trafik kanununda değişiklikler olmuş, belki 30 yıldır "yakında çıkacak" diye süregelen "stajyer ehliyet" efsanesi yoksa gerçek mi oldu?
rca
(09.08.11)
olmadi, bi sure olmaz da


norwegian wood
(10.08.11)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.